Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Szavazás eredménye: Central Price Chart
Igen, szeretném a középre igazított gyertyákat 3 50,00%
Ne foglalkozzanak vele 0 0%
Leszarom 3 50,00%
Több válaszra voksolható szavazás Szavazók: 6. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2018-04-13, 14:15   #1 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 2.003
Hírnév szint: 7
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás Central Price Chart

Szavazz igennel ha szeretnéd hogy a Metatrében legyen középárhoz igazodó chartmegjelenítés.
Ha másképp nem megy, akkor külön számlatípuson, de oldják meg! (főleg a négyesen, annak már úgyis mindegy

Szavazz nemmel ha nem szeretnéd hogy hozzányúljanak.

Nyomj egy kanszelt ha leszarod.

------------------------------
Ne parázzatok, szavazzatok.
Nem jelenít meg neveket.

Régi 2018-04-13, 14:51   #2 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.911
Hírnév szint: 4
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szavazz igennel ha szeretnéd hogy a Metatrében legyen középárhoz igazodó chartmegjelenítés.
Ha másképp nem megy, akkor külön számlatípuson, de oldják meg! (főleg a négyesen, annak már úgyis mindegy

Szavazz nemmel ha nem szeretnéd hogy hozzányúljanak.

Nyomj egy kanszelt ha leszarod.

------------------------------
Ne parázzatok, szavazzatok.
Nem jelenít meg neveket.

Szerintem ezzel semmit nem érsz el:
Mert semmi értelme a CPC megjelenítésnek (gyertyarajzolásnak), ugyanott lesz 2 pip vagy 40 pip csúszásnál is a Bird és az Ask között - hiába van állítólag ''fix spread'', látod, hogy az a fránya likvidátor mindig átveri a brókert

Szerencsésebb lenne, ha külön ASK vagy Bird csartot válthatnál, de nem olyan gagyikat, mint amit bevezetett a P500 is és a Dukáéval sem vagyok elégedett.

DE LEGYEN!!! majd veszekszünk, vitázunk a sreadeken
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2018-04-13, 15:12   #3 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem ezzel semmit nem érsz el:
Mert semmi értelme a CPC megjelenítésnek (gyertyarajzolásnak), ugyanott lesz 2 pip vagy 40 pip csúszásnál is a Bird és az Ask között - hiába van állítólag ''fix spread'', látod, hogy az a fránya likvidátor mindig átveri a brókert

Szerencsésebb lenne, ha külön ASK vagy Bird csartot válthatnál, de nem olyan gagyikat, mint amit bevezetett a P500 is és a Dukáéval sem vagyok elégedett.

DE LEGYEN!!! majd veszekszünk, vitázunk a sreadeken
Igen, szerencsésebb lenne a 2 fajta ár tárolása a kontrollálhatóság miatt, amiből vissza lehetne rajzolni mind a 3 félét választhatóan.
A realitás viszont az, hogy programozástechnikailag átalakítani ezt szart ripsz-ropsz szerintem csak a közepére tudják a jelenlegi helyett.....
A plussz értékek valószínűleg nagyon megborítanák a systemet. Sose lenne kész.

Nézzük meg mit tud elérni egy kis ország egyik legnagyobb salesa/ügyfélmanagere??
Teszteljük le az ügyfélközpontúságot.
Ha sikerül neki, a régi ügyfelek szerintem kilincselni fognak nála az új számláért.
Régi 2018-04-19, 14:18   #4 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Van még hátra 1 nap...de ez már siralmas...
Pedig igyekeztem az összes kategóriát kiszolgálni.
Legalább a leszaromat megnyomhattátok volna!!

Régi 2018-04-19, 14:40   #5 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 235
Hírnév szint: 6
lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Van még hátra 1 nap...de ez már siralmas...
Pedig igyekeztem az összes kategóriát kiszolgálni.
Legalább a leszaromat megnyomhattátok volna!!

Nyomtam egy lájkot a harmadik válaszlehetőségre.
Egyébként meg nem értem a logikádat. Ha a középár lenne felrajzolva, akkor pont egyik ár sem látszódna amin a megbízások teljesülnek. A bid-del is tudnának csalni könnyen.
lost89 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-04-19, 14:51   #6 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
lost89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nyomtam egy lájkot a harmadik válaszlehetőségre.
Egyébként meg nem értem a logikádat. Ha a középár lenne felrajzolva, akkor pont egyik ár sem látszódna amin a megbízások teljesülnek. A bid-del is tudnának csalni könnyen.
Ígyis úgyis csalnak ha akarnak.
Most őszintén:
ha a számlatörténetből kihúzol egy olyan trédet ahol a bid ár alapján megállapítod hogy csúszott pár pointot, akkor reklamálsz??
Nem hinném.
Ellenőrzésre más módszerek is vannak.
Élőben pedig kinnt lehetne mindkét vonal, láthatnád hogy kiütötte e éppen vagy sem.
Csak az adatok letárolási módját kellene megváltoztatni.

Emiatt sajnos féloldalas az egész grafika.
Nem ott mennek / találkoznak a vonalak ahol kellene.
Érzékenyebb price action trédekre így alkalmatlan ez az egész.
Még a vízszintes stratégiákra is, nemhogy a ferdére.
Régi 2018-04-19, 16:49   #7 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 475
Hírnév szint: 3
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Szia Kockásseggű!

Jelentem pótoltam az elmaradást, szavaztam. Hogy mire az össznépi passzivitás nem tisztem megítélni, a magam nevében csak annyit mondhatok: csekély értelmű medvebocsként nem igazán fogtam fel a probléma lényegét... Pironkodva bevallom még az is felmerült bennem, hogy ez részedről valami vicces álprobléma felvetés akar lenni. A reakciókból ítélve más is így lehetett ezzel, de utolsó posztod alapján megvilágosodtam, hogy ez (most) részedről komoly. Sorry!

Mivel a leszarom gomb megnyomásával nem szeretném letudni a házifeladatot mellékelten csatolok egy Saxo platformról letöltött bid/ask chartot. Bevallom én ezt eddig csak az esetleges spike-ok relevanciájának eseti megvizsgálására használtam, de hátha számodra más is kihámozható belőle. Sajnos a mögöttes adatokat adatbázisszerűen nem lehet letölteni, de vizuális elemzésre megfelelő. Ha kell egy konkrét pár adott időszaka csak szólj és átküldöm.

central-price-chart-bidask.png

A másik ami eszembe jutott és segítségedre lehet, hogy a Dukascopy historical adatfarmjáról akár tick szintű bid ÉS ask adatok is letölthetők. Az én kezemben ez továbbra sem érne semmit, de a Te programozói tudásoddal talán tudsz vele kezdeni valamit. Bár csodálkoznék, ha ezt a lehetőséget már nem jártad volna végig...
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-04-19, 20:29   #8 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia Kockásseggű!

Jelentem pótoltam az elmaradást, szavaztam. Hogy mire az össznépi passzivitás nem tisztem megítélni, a magam nevében csak annyit mondhatok: csekély értelmű medvebocsként nem igazán fogtam fel a probléma lényegét... Pironkodva bevallom még az is felmerült bennem, hogy ez részedről valami vicces álprobléma felvetés akar lenni. A reakciókból ítélve más is így lehetett ezzel, de utolsó posztod alapján megvilágosodtam, hogy ez (most) részedről komoly. Sorry!

Mivel a leszarom gomb megnyomásával nem szeretném letudni a házifeladatot mellékelten csatolok egy Saxo platformról letöltött bid/ask chartot. Bevallom én ezt eddig csak az esetleges spike-ok relevanciájának eseti megvizsgálására használtam, de hátha számodra más is kihámozható belőle. Sajnos a mögöttes adatokat adatbázisszerűen nem lehet letölteni, de vizuális elemzésre megfelelő. Ha kell egy konkrét pár adott időszaka csak szólj és átküldöm.

Csatolás 13258

A másik ami eszembe jutott és segítségedre lehet, hogy a Dukascopy historical adatfarmjáról akár tick szintű bid ÉS ask adatok is letölthetők. Az én kezemben ez továbbra sem érne semmit, de a Te programozói tudásoddal talán tudsz vele kezdeni valamit. Bár csodálkoznék, ha ezt a lehetőséget már nem jártad volna végig...
Szia.
Fura hogy alig érti pár ember a problémát, pedig szinte mindenki használ trendvonalakat.

Igen, végigjártam már a Dukascopys gyertya replace témát is.
Hát bazi nagy macera lenne minden hétvégén ezzel pöcsölni.
Bár ezt a részét biztos be lehetne automatizálni, és hétközben a frisseket kellene csak online meghekkelnem hogy az átlagár tárolódjon, de ez nagyon az ágyúval a verébre kategória. Egyszerűbb váltanom valami másra.
Vagy keresnem egy zéró spread MT4 brókert gyaníthatóan vaskosabb comissioval.

Tud valaki ilyet?
Régi 2018-04-19, 20:33   #9 (permalink)
Tag

Chucky logója

Hely: CME
Összes hozzászólás: 75
Hírnév szint: 1
Chucky a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Szia.
Fura hogy alig érti pár ember a problémát, pedig szinte mindenki használ trendvonalakat.

Igen, végigjártam már a Dukascopys gyertya replace témát is.
Hát bazi nagy macera lenne minden hétvégén ezzel pöcsölni.
Bár ezt a részét biztos be lehetne automatizálni, és hétközben a frisseket kellene csak online meghekkelnem hogy az átlagár tárolódjon, de ez nagyon az ágyúval a verébre kategória. Egyszerűbb váltanom valami másra.
Vagy keresnem egy zéró spread MT4 brókert gyaníthatóan vaskosabb comissioval.

Tud valaki ilyet?
Én az oandan average line chartot használok, ami azért jó, mert a nagy spikeok nem látszanak, meg tök jól be lehet lépni pár pipes stoppal. Ajánlom, hogy próbáld ki, nem fogsz csalódni. Amúgy pár pipen nem szabad kiakadni, mert ezen nem múlhat a siker hosszútávon. Miért nem tradelsz LMAX-on vagy akár határidőn micro devizákkal? Szabályozott piacon nem fenyegetnek ezek a veszélyek.
Chucky nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-04-19, 21:33   #10 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Chucky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én az oandan average line chartot használok, ami azért jó, mert a nagy spikeok nem látszanak, meg tök jól be lehet lépni pár pipes stoppal. Ajánlom, hogy próbáld ki, nem fogsz csalódni. Amúgy pár pipen nem szabad kiakadni, mert ezen nem múlhat a siker hosszútávon. Miért nem tradelsz LMAX-on vagy akár határidőn micro devizákkal? Szabályozott piacon nem fenyegetnek ezek a veszélyek.
Mert az összes csíkhúzóm metára van lefejlesztve.....
Kenem vágom a pascalt, most már megyeget a metacé is....de semmi kedvem megtanulni egy harmadik nyelvet,
és seggelni sem előtte egész nap hogy kézzel nyomogassak egy komolyabb határidős rendszert egy másik nyomi MT4 képernyőt figyelve mint amin trédelek.
És az is fasza megoldás lenne amolyan igazi "csík húzza a repülőt" feeling ha a féloldalas MT4 ből vezetném át a szignálokat egy határidős robotba.

Hidd el hogy nem vagyok egyedül a problémával, de kíváncsi lennék ha azt mondanád egy igazi határidős tickes trédernek hogy pár pip nem számíthat akkor mit szólna hozzá....
Régi 2018-04-19, 21:51   #11 (permalink)
Tag

Chucky logója

Hely: CME
Összes hozzászólás: 75
Chucky a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Kenem vágom a pascalt, most már megyeget a metacé is....de semmi kedvem megtanulni egy harmadik nyelvet,
és seggelni sem előtte egész nap hogy kézzel nyomogassak egy komolyabb határidős rendszert egy másik nyomi MT4 képernyőt figyelve mint amin trédelek.
És az is fasza megoldás lenne amolyan igazi "csík húzza a repülőt" feeling ha a féloldalas MT4 ből vezetném át a szignálokat egy határidős robotba.

Hidd el hogy nem vagyok egyedül a problémával, de kíváncsi lennék ha azt mondanád egy igazi határidős tickes trédernek hogy pár pip nem számíthat akkor mit szólna hozzá....
Ne limitáld le magad ennyire egy platformra, főleg, hogy az mt4 egy kamu. Határidőn nagyon jó platformok vannak. Szerintem TT ADL-re siman le tudnád progolni a robotod. Nem akarok belemenni a tickbaszás előnyeibe és hátrányaiba... Mindenkinek mérlegelnie kell és olyan rendszert üzemeltetni, ami megy a személyiségéhez.
Chucky nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-04-19, 21:55   #12 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 452
shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Ha nagyon olyan kedvem van, ezen is szoktam kötni: se nem bid, se nem ask, csak a trédek alkotják a chartot. Számmisztika?
Csatolt kicsinyítések
central-price-chart-f.us.enqm18-rev.-10t-12-2018-04-19-21_53_50.661.png  
shortosgyula nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-04-20, 00:16   #13 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha nagyon olyan kedvem van, ezen is szoktam kötni: se nem bid, se nem ask, csak a trédek alkotják a chartot. Számmisztika?
Köszi. Ez tetszik!!
Régi 2018-04-20, 08:16   #14 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 298
Hírnév szint: 2
independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:

Az AMP-nél van MT5. Nem értek a programozáshoz, de lehet, hogy hasonló az MT4-hez és azt is tudod használni.
independence nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-04-20, 12:26   #15 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az AMP-nél van MT5. Nem értek a programozáshoz, de lehet, hogy hasonló az MT4-hez és azt is tudod használni.
Majdnem jó ötlet....de:
szerintem az MT5 is BID árakat tárol csak, tehát a konkrét probléma megmaradna.
Régi 2018-04-20, 13:36   #16 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 170
Hírnév szint: 2
gtome a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

9 éve ezt írta vki egy fórumon, nem tudom mennyire igaz és azt sem, hogy ha akkor igaz volt, akkor jelenleg is az e még

Hi,

In MT4: the price shown on a chart is always the BID price (the price at which the dealer is prepared to BUY from you). There is no way (not that I've ever found anyway) to change this. You YOURSELF therefore need to compensate for the spread when BUYING.

This appears to differ from platform to platform (broker to broker?). ACTForex's platform (used my many brokers) always shows the ASK price (the price at which the dealer is prepared to SELL to you) on the charts. Deltastock's platform (and I'll bet there are others) allows YOU to choose whether you want the BID, MIDDLE, or ASK price to be displayed on the charts.

Ha gondolod és még nem tetted meg, kérdezz rá deltastock-nál.

Amit láttam miközben keresgéltem, hogy az aktuális ask price-t is rá tudod tenni a chartra egy vonalként, hogy épp hol van az ask. Sem programozni nem tudok sem az MT4-et nem ismerem de a kettőből nem lehet megoldani a középárat?
Régi 2018-04-20, 14:23   #17 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.055
equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Alapbeállítás

Dukast azert szeretem, mert ott ugy TP-nek mint SL-nak valaszthatsz bid vagy ask arat ugyanarra a szintre... vagyis nem tortenik meg veletlenul sem, hogy egy hetveg elott/utani spread spike kiszed a pozibol...
equalizer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-04-20, 15:24   #18 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Dukast azert szeretem, mert ott ugy TP-nek mint SL-nak valaszthatsz bid vagy ask arat ugyanarra a szintre... vagyis nem tortenik meg veletlenul sem, hogy egy hetveg elott/utani spread spike kiszed a pozibol...
Az király egy lehetőség!!
Kár hogy javás az apija.

Köszönöm mindenkinek a segítséget, a Deltastocknak is utánajárok.
Valamit biztos változtatni fogok.
Régi 2018-04-23, 07:04   #19 (permalink)
Új tag

szultusz logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 19
szultusz a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül szultusz részére
Alapbeállítás

Idézet:
Az király egy lehetőség!!
Kár hogy javás az apija.

Köszönöm mindenkinek a segítséget, a Deltastocknak is utánajárok.
Valamit biztos változtatni fogok.
Május magasságában lesz a Dukascopy-nak metatradere. Részleteket még nem tudok de bejekentés már volt. Várós.
szultusz nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-04-23, 08:56   #20 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
szultusz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Május magasságában lesz a Dukascopy-nak metatradere. Részleteket még nem tudok de bejekentés már volt. Várós.
Kösz, az sem rossz!
Bár mintha vmi meta4 bridzse már évekkel ezelőtt lett volna hozzá, de ha megoldják ezt házon belül, plusz juti nélkül az előrelépés lenne sokaknak szinte minden téren...kivéve a CPC témáját, mert a Dukasnak tutti hiába indítanék petíciót.

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Tick Chart indikátor MT4-hez rwtc Devizatőzsde 30 2015-04-11 14:33
Chart eltérések Perrysh Kezdőknek 50 2014-06-10 08:28
Price Action avagy egy saját rendszer TMforex Kezdőknek 23 2013-07-19 09:40
Több robot telepítése különböző chart-okon tmartinka Automata kereskedés 3 2013-01-28 04:17

A pontos idő 16:24 , a GMT +1 időzóna szerint.