Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-05-23, 11:40   #51 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
" Ez, megmondom őszintén a könyv alapján kicsit sok volt. "
Ok, de micsoda, amit én írtam, vagy amit a könyvben olvastál.?
Amit a könyvben olvastam. Eleve egy amerikai (ha jól emlékszem) üzletkötő írta, és nagyon pénzcentrikus a téma. Én pedig kezdek leszokni épp erről a pénzcentrikusságról. Nekem budhista hátterűnek tűnik a dolog, de annak meg az lenne a lényege, hogy függetlenedj minél jobban az anyagi (anyagias) világtól, érdek nélkül legyél elfogadó, jó másokhoz, itt pedig nagyon is érdekből adakoznál, mert csak azért adsz, hogy később többszörösét visszakapd.
Én szertnék a tőzsdével, forex-szel egy bizonyos anyagi szintet elérni aminél nem tudom elképzelni, (egyelőre ) hogy több pénzre szükségem lenne, mert kizártnak tartom hogy többszörös árat fizessek pl egy business repjegyért egy néhány órás repülőútra, azt a pénzt inkább valami jobbra fordítanám, biztos hogy nem kéne Yacht, mert azt is értelmetlen dolognak tartom (főleg a motorost). Tehát ha mégjobban keresnék mint amire szükségem lenne akkor el tudnám költeni jó dolgokra, most így gondolom. Ha mégsem ezt tenném amikor "forexmilliomos" leszek, akkor számon lehet kérni rajtam, de abban pl biztos vagyok, hogy azt már lerendezné a sors(karma) velem
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-23, 12:20   #52 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
http://www.libri.hu/konyv/valtsd-val...-almaidat.html

Ezt a könyvet olvastam, kb erről szólt. Mostanában sokat olvasok, foglalkozok karmához kapcsolodó dolgokkal. Pránanadi irányából keveredtem az ilyen témák felé. Ez, megmondom őszintén a könyv alapján kicsit sok volt. A könyvet egyébként MLM technikával értkesítő cég előadásán kaptam.
Idézet:
Amit a könyvben olvastam. Eleve egy amerikai (ha jól emlékszem) üzletkötő írta, és nagyon pénzcentrikus a téma. Én pedig kezdek leszokni épp erről a pénzcentrikusságról. Nekem budhista hátterűnek tűnik a dolog, de annak meg az lenne a lényege, hogy függetlenedj minél jobban az anyagi (anyagias) világtól, érdek nélkül legyél elfogadó, jó másokhoz, itt pedig nagyon is érdekből adakoznál, mert csak azért adsz, hogy később többszörösét visszakapd.
Én szertnék a tőzsdével, forex-szel egy bizonyos anyagi szintet elérni aminél nem tudom elképzelni, (egyelőre ) hogy több pénzre szükségem lenne, mert kizártnak tartom hogy többszörös árat fizessek pl egy business repjegyért egy néhány órás repülőútra, azt a pénzt inkább valami jobbra fordítanám, biztos hogy nem kéne Yacht, mert azt is értelmetlen dolognak tartom (főleg a motorost). Tehát ha mégjobban keresnék mint amire szükségem lenne akkor el tudnám költeni jó dolgokra, most így gondolom. Ha mégsem ezt tenném amikor "forexmilliomos" leszek, akkor számon lehet kérni rajtam, de abban pl biztos vagyok, hogy azt már lerendezné a sors(karma) velem
Szívemből szóltál "testvér." A testvért idézőjelbe teszem, mert még a kezdetekkor HWTradert letesóztam, ami nagyon rosszul esett neki. Természetesen azóta már tisztáztuk a dolgokat, de nem akarok több félreértést. Én akit letesózok, vagy testvérezek, azt azért teszem, mert kedvelem , vagy őt magát, vagy amit ír, vagy képvisel. De visszatérve a témához. Nekem is itt sántít a dolog egy kicsit, hogy csak azért adni, hogy többszörösét kapjuk vissza. Tehát magamban úgy nyugtáztam a dolgot, hogy igenis adok, mégpedig minden hónapban. Akkor is ha van nyereségem, meg akkor is ha nincs. Ha nincs akkor annyit amennyit éppen tudok, ha meg van, akkor a nyereség 10%-át. És teszem ezt azért, mert úgy érzem, hogy ezzel segítek valakin, vagy valakiken. És nem várom el, hogy bármit is kapjak ellenértékeként. Sőt még azt sem várom el, hogy megköszönjék. Ha megköszönik, természetesen örülök neki, ha nem, akkor nem. Azt, hogy valaha értékelik-e valahol ezt , vagy nem, azt úgyis megtudom. Ha az kell hogy az legyen a karmám, hogy jobban, gazdagságban éljek, akkor örömmel elfogadom. Ha az, hogy csóróként halljak meg , akkor az. Úgysem én irányítok, csak megpróbálok tenni valamit. Aztán vagy sikerül, vagy nem. Széllel szembe pisálni úgysem lehet.
Régi 2010-05-23, 13:10   #53 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Összes hozzászólás: 333
Hírnév szint: 8
moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nagyon tiszteletre méltó dolog ha sgítesz anyagilag másokon, de az esetek 90 százaékában sajnos csak a gazdagokat gazdagítod tovább. A karitatív szervezetekről elég rossz a véleményem (a tesóm egy régi barátjának az öregapja a Máltai Szeretetszolgálat adományait dézsmálta, mikor megkérdezte a tesóm minek vesznek 50 szappant meg 100fogkrémet csak az volt a válasz, hogy ingyen van... Az öreg teletömte a garázsát minden jóval, ja és nem volt szegény...-de hát a többiek is ezt csinálják...

Késbb egy ismerősöm rokona bukott le, pár tonna segélyszállítmányt találtak a lakásán a rendőrök.
Persze lehet, hogy ezek csak szélsőségek, és paranoiás vagyok, de amikor a teszkó parkolóban megáll egy fekete jeep pont elöttem és kirugnak egy koldust: NE POFÁZZ DOLGOZZ!
, a másik pedig szépen odaballag és kötelességtudóan a napi bevételét beleönti egy sporttáskába akkor megint elgondolkodok, hogy mi a nagyobb segítség ha aprót adok, vagy inkább egy szendvicset.
moszad nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-23, 17:38   #54 (permalink)
Szenior tag

willow logója

willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Hát a tapasztalatok sajnos rosszak. Régebben volt ha jól emlékszem egy olyan esetem, mikor a koldus üldögélt a földön, és pénzt kunyerált. Mondtam neki, hogy pénzt nem adok, de veszek neki kaját. Találd ki a folytatást. A máltainak, meg a vöröskeresztnek nagyon én sem akarok adni, az általad említett okok végett. De nagyon sok más lehetőség van. Árvízkárosultak, szívátültetésre, mozgáskorlátozottak, koraszülötteknek, kutyamenhelyeknek, és még sok másnak.
Régi 2010-05-23, 18:02   #55 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Nekem az tette be a kaput az alapítványokkal kapcsolatban amikor a TV-ben volt riport arról, hogy az összegyűjtött pénzből, valami 6millió lehetett, talán 1-et sem kapot a család akinek a gyerekének a műtétére ment a gyűjtés, a többi elment működési költségekre. Utánna elkezdtem erről érdeklődni és sajna szinte mindenhol ez van, nem tudott senki pozitív példát hozni.
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-23, 18:46   #56 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Igen , valahogy meg kellene oldani, hogy tényleg odakerüljön a pénz, ahova szánjuk.
Régi 2010-05-29, 12:52   #57 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás Brókercsapda

Mostanság egy kicsit elgondolkodtam azon, hogy mekkora átverés a brókerek részéről, hogy engednek számlát nyitni 1-2, vagy akár 1-2 száz dolláros kezdőtőkével. Persze mondhatnánk azt is, hogy jó dolog ez, mert engedik a kispénzűeket is játszani egy kicsit. Ez nem is lenne baj addig, amíg valaki bele nem éli magát abba, hogy ilyen kevéske pénzből is lehet nagyon sokat csinálni. Természetesen kivételek vannak, akiknek ez biztosan sikerül, vagy sikerült, csak nagyon ritkák az ilyen esetek. Mint már egymillió helyen leírták, hogy a játékosok 90-95%-a elveszti a pénzét rövid idő alatt, amit nem akarok ismételgetni, csak elgondolkodtam rajta, miért is van ez. Olyan rengeteg ember béna lenne, és csak a fennmaradó néhány százalék a menő, a profi? Szerintem nem. Csak az indulási feltételek nem megfelelőek. Gondoljunk bele, 100 dolláros indulóból pénzt csinálni, sok pénzt, na ez a művészet, ehhez kell igazán tudás. Vagy szerencse? Mert ha alkalmazza a játékos a szükséges szabályokat, mint például money managment, ami tudjuk a tőke kockáztatásának 1-2%-át jelenti egy nyitott pozíción, akkor ez 100$-nál 1-2 $. Ez egy picike microlotos számlánál is legkevesebb 10-20 pip. Ugye ebből lejön a brókerjutalék, ami 2, meg sok pip is lehet. De vegyünk csak 1% kockázatot, és 2 pip jutalékot. Így a szerencsétlen játékos stopjának marad 8 pipnyi mozgástere. Amint tudjuk ez gyakorlatilag semmi. Egy kicsi rángatás, és volt nincs stop. Tehát sokkal nagyobb kockázatot kell vállalni, a várható nyereség viszont nagyon kicsi. És ez a kezdőkre nagyon veszélyes. Ha valaki ügyes, szerencsélye van, és keni vágja a témát, akkor lehet csinálni persze lóvét belőle, csak ez elsőre nem oly egyszerű. Tételezzük fel, hogy játékosunknak megy a dolog, és dolláronként szépen gyarapszik a vagyona. Bizonyosan megunja, hogy csak ilyen keveset keres, hamár többet is lehetne, és emeli a tétet. Ekkor viszont már elég egy-két rossz döntés, és by-by dollár. Sajnos a kezdeti remények elszállnak, és mi marad?? Sok összetört lelkű tréder, akinek lehet hogy jobb lett volna, hogy kis pénzzel soha nem tud számlát nyitni. Mert nem az elvesztett pénz a legborzasztóbb, hanem a tudat, hogy még ebben sincs szerencséje. Sajnos azt kell mondani, hogy kis pénzzel, kis kockázattal csak játék, de kis pézzel, és nagy kockázattal pedig szerencsejáték. Amúgy ha valaki jó passzban volt ebben a hónapban, akkor nagy pénzeket lehetett keresni, olyan óriási egyirányú mozgások voltak. Még 100$-ból is lehetett 1000$-t csinálni tudással, és szerencsével. De hogy milyen piszkok ezek a brókerek! A nagy euró emelkedés előtti este látom ám, hogy készülődik egy szép kis pinbár H4-n. Gondoltam teszek jóval föléjje egy vételi megbízást, alája meg a stopot. Valahogy éreztem, hogy elindul északnak, így hát lefeküdtem aludni, majd reggel ránéztem, és mit látok? Stop kiütve,mínuszos az ügyletem de az ár mégis emelkedik. A piszok bróker kivette a buy stopot, majd leütött jó mélyre aktiválva a stop losst is. És innen meg újra emelkedik. Természetesen ettől kezdve 3 napig villámsebességgel emelkedett. Na jó valamicskét azért sikerült a tortából kiharapni, de micsoda lelki gyötrelem, hogy már a kezdetektől bent lehettem volna, így meg ?!!!? Tudom-tudom, egy gyertya csak akkor gyertya, hamár záródott. De ha valaki egyszer álmos? Akkor nem érdemli meg azt, hogy egy kis pénzt is keressen?? Itt felmerül a kérdés, mi lett volna jobb? Fenntmaradni éjfélig, vagy nagyobb stopot rakni, vagy egyszerűen nem csinálni semmit, hanem másnap beszállni az emelkedőbe? Most már tudom, hogy mit kellett volna tenni!!
Régi 2010-05-29, 15:07   #58 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Én többször is véleményt nyilvánítottam a nagyon pici számlákról. Vagyis én alapból hibának tartom a párszáz dolláros számlát. A microlothoz is kicsi egy 100 usd számla.
Bár nem ökölszabály, de én azt mondanám, hogy valahogy így érdemes gondolkodni:

500 usd számla kell egy microlothoz és ezzel az összeggel már lehet 0,01 lot pozit nyitni egy adott párban viszonylag biztonságosan. Ha 2%-os kezdőkockázat vehető fel akkor az ugye 10 dolcsi ami ugyebár lehetőséget teremt 100 pipes stop felvételére. Ebből persze lejön még a bróker költsége, így igazából a legforgalmasabb párokkkal érdemes foglalkozni. Tehát a valós stop kb 90-95 pip. Ez elég lehet 4H charthoz, bár sajnos ha jó stophelyet akar az ember, akkor közel sem biztos, de ez teljesen stratégiafüggő. Engem zavarna, mert sokszor stoppolok aljak/tetők alá/fölé és 4H-n közel sem biztos, hogy beleférnék ekkora stopba. Márpedig én ragaszkodom a technikailag megfelelő stophelyekhez, inkább poziméretet csökkentek. De 0,01 lot alá már nem lehet menni, tehát marad a stop pozícióhoz igazítása, pedig a pozíció stophoz igazítása szerintem jobb. Viszont 1H grafikonon ezért a pénzért már jó stophelyet lehet kifogni. Szóval én azt mondom, hogy microlothoz a minimum 500 Usd!

A te esetedben nem igazán értem melyik pin bárra, és nagy emelkedésre gondolsz! Nálam az EURUSD erős csökkenő trendben van, szóval ellen nyitni a trendnek, hát lehet, csak nem ajánlott. Az is hiba volt szerintem, hogy azt írod "készülődik egy szép kis pinbár H4-n"! Most akkor készülődött, vagy meg is volt? Ha készülődött akkor az felejtős, mert még nincs kész. Ha nyitni akartál rá, akkor meg kell várnod, hogy kész legyen (akár álmos vagy, bár én személy szerint nem preferálom a fáradtan tőzsdézést), vagy inkább hagyd ki. Majd lesz másik lehetőség.
Ha pedig megvárod és készen van akkor fel kell mérned, hogy tudsz e olyan stophelyet kifogni ami megfelele a kockázati szintnek. Ha igen akkor jó, ha nem, akkor mivel nem tudsz poziméretet csökkenteni lefelé, akkor ki kell hagyni.
De a legjobb amit tehetsz, hogy amíg a trend nem fordul meg, addik ne nyiss ellene, valamint javasolom a picit nagyobb tőkét és mondjuk 1H grafikont ahol még bőven találsz megbízható jelzést. Én ebben a hónapban összesen ebben a párban eddig 1H grafikonon 5 olyan jelzést kaptam (mind gyertyakonfiguráció) amire rá is nyitottam. Bevallom, hogy ebben volt trend ellenes is, de nekem erre bejáratott rutinom, hogy sokkal kisebb pozikat veszek fel, mint trend irányba. Sőt olyan is volt, hogy benne voltam egy trend irányú poziban, és kaptam egy jelet trend ellen is, egy rövid menetre, és beléptem rá annak ellenére, hogy ott volt a trend irányú pozi. Viszont a kockázatom a trend irányú pozi profitjának a töredéke volt (pont azért mert nagy menetek voltak lefelé), vagyis a tőkét nem kockáztattam. Az 5 poziból csak 1 ment el, a többi jött. Tehát volt értelme kényesnek, lennem jelzés tekintetében! Órás charton van idő alaposan körbejárni a témát, és ez meg is kell tenni. Ha valami gyanús akkor inkább hagyni kell!

Rakjál fel léci egy chartot a pinbárról!
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-29, 17:25   #59 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Oandánál bármekkora pozit fel lehet venni, tehát 1000$ alattit is.
Nem tudom, hogy ők-e az egyetlenek.
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-29, 17:30   #60 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Oandánál bármekkora pozit fel lehet venni, tehát 1000$ alattit is.
Nem tudom, hogy ők-e az egyetlenek.
Csak úgy tudom magyar magánszemély nem tud náluk számlát nyitni mostanság! Legalábbis többen próbálkoztak sikertelenül!
Régi 2010-05-29, 18:40   #61 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Idézet:
sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én többször is véleményt nyilvánítottam a nagyon pici számlákról. Vagyis én alapból hibának tartom a párszáz dolláros számlát. A microlothoz is kicsi egy 100 usd számla.
Bár nem ökölszabály, de én azt mondanám, hogy valahogy így érdemes gondolkodni:

500 usd számla kell egy microlothoz és ezzel az összeggel már lehet 0,01 lot pozit nyitni egy adott párban viszonylag biztonságosan. Ha 2%-os kezdőkockázat vehető fel akkor az ugye 10 dolcsi ami ugyebár lehetőséget teremt 100 pipes stop felvételére. Ebből persze lejön még a bróker költsége, így igazából a legforgalmasabb párokkkal érdemes foglalkozni. Tehát a valós stop kb 90-95 pip. Ez elég lehet 4H charthoz, bár sajnos ha jó stophelyet akar az ember, akkor közel sem biztos, de ez teljesen stratégiafüggő. Engem zavarna, mert sokszor stoppolok aljak/tetők alá/fölé és 4H-n közel sem biztos, hogy beleférnék ekkora stopba. Márpedig én ragaszkodom a technikailag megfelelő stophelyekhez, inkább poziméretet csökkentek. De 0,01 lot alá már nem lehet menni, tehát marad a stop pozícióhoz igazítása, pedig a pozíció stophoz igazítása szerintem jobb. Viszont 1H grafikonon ezért a pénzért már jó stophelyet lehet kifogni. Szóval én azt mondom, hogy microlothoz a minimum 500 Usd!

A te esetedben nem igazán értem melyik pin bárra, és nagy emelkedésre gondolsz! Nálam az EURUSD erős csökkenő trendben van, szóval ellen nyitni a trendnek, hát lehet, csak nem ajánlott. Az is hiba volt szerintem, hogy azt írod "készülődik egy szép kis pinbár H4-n"! Most akkor készülődött, vagy meg is volt? Ha készülődött akkor az felejtős, mert még nincs kész. Ha nyitni akartál rá, akkor meg kell várnod, hogy kész legyen (akár álmos vagy, bár én személy szerint nem preferálom a fáradtan tőzsdézést), vagy inkább hagyd ki. Majd lesz másik lehetőség.
Ha pedig megvárod és készen van akkor fel kell mérned, hogy tudsz e olyan stophelyet kifogni ami megfelele a kockázati szintnek. Ha igen akkor jó, ha nem, akkor mivel nem tudsz poziméretet csökkenteni lefelé, akkor ki kell hagyni.
De a legjobb amit tehetsz, hogy amíg a trend nem fordul meg, addik ne nyiss ellene, valamint javasolom a picit nagyobb tőkét és mondjuk 1H grafikont ahol még bőven találsz megbízható jelzést. Én ebben a hónapban összesen ebben a párban eddig 1H grafikonon 5 olyan jelzést kaptam (mind gyertyakonfiguráció) amire rá is nyitottam. Bevallom, hogy ebben volt trend ellenes is, de nekem erre bejáratott rutinom, hogy sokkal kisebb pozikat veszek fel, mint trend irányba. Sőt olyan is volt, hogy benne voltam egy trend irányú poziban, és kaptam egy jelet trend ellen is, egy rövid menetre, és beléptem rá annak ellenére, hogy ott volt a trend irányú pozi. Viszont a kockázatom a trend irányú pozi profitjának a töredéke volt (pont azért mert nagy menetek voltak lefelé), vagyis a tőkét nem kockáztattam. Az 5 poziból csak 1 ment el, a többi jött. Tehát volt értelme kényesnek, lennem jelzés tekintetében! Órás charton van idő alaposan körbejárni a témát, és ez meg is kell tenni. Ha valami gyanús akkor inkább hagyni kell!

Rakjál fel léci egy chartot a pinbárról!
Szia sidius.
A 100$-os számlákról azért írtam, mert több fórumon is olvastam olyan hozzászólásokat, ahol olyan brókert kerestek, ahol kis pénzzel lehet számlát nyitni. Tehát számlaügyben egyetértünk. Euró emelkedés ügyben én bizony nem írtam olyat, hogy ez az usa$ ellenében történt volna ilyen drasztikusan. Amiben én kötöttem az az eur-aud volt. De tényleg nem részleteztem . Itt a chart:
Ha jól számolom, jó pár száz pip 4 nap alatt. A pinbáros dolgot így utólag nem találom. Visszaolvasva a trédernaplómat, szó szerint azt írtam le a piszok brókerekről, amit ide is. Dehát ez van.
Csatolt kicsinyítések
ahogy-en-latom-eur-aud-1.gif  
Régi 2010-05-29, 18:58   #62 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Helló sidius mégegyszer.
Felraknád annak az 5 pozinak a chartját, amiről írtál? Érdekelne milyen konfigokra léptél be. Persze csak akkor, ha a stratégiád végett ezeket nem akarod titokban tartani . Ha igen, azt is megértem. Köszi.
Régi 2010-05-29, 19:01   #63 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Szia sidius.
A 100$-os számlákról azért írtam, mert több fórumon is olvastam olyan hozzászólásokat, ahol olyan brókert kerestek, ahol kis pénzzel lehet számlát nyitni. Tehát számlaügyben egyetértünk. Euró emelkedés ügyben én bizony nem írtam olyat, hogy ez az usa$ ellenében történt volna ilyen drasztikusan. Amiben én kötöttem az az eur-aud volt. De tényleg nem részleteztem . Itt a chart:
Ha jól számolom, jó pár száz pip 4 nap alatt. A pinbáros dolgot így utólag nem találom. Visszaolvasva a trédernaplómat, szó szerint azt írtam le a piszok brókerekről, amit ide is. Dehát ez van.
Ja bocs. EURAUD tényleg megszaladt, bár én nem voltam benne. Csak hó elején nyitottam benne, vagy 1-2 short pozit. Mondjuk azokat pont 4H charton üzemelgettem.
Régi 2010-05-29, 19:55   #64 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Helló sidius mégegyszer.
Felraknád annak az 5 pozinak a chartját, amiről írtál? Érdekelne milyen konfigokra léptél be. Persze csak akkor, ha a stratégiád végett ezeket nem akarod titokban tartani . Ha igen, azt is megértem. Köszi.
Annyira nem titok, mert említettem már, hogy szeretem az elnyelő alakzatokat, ha jó helyen vannak (meg jó irányba), bár rosszul emlékeztem, mert egy duplatetős buli is volt!
Csatolt kicsinyítések
ahogy-en-latom-eurusd-1.gif   ahogy-en-latom-eurusd-2.gif   ahogy-en-latom-eurusd-3.gif  

ahogy-en-latom-eurusd-4.gif  
Régi 2010-05-29, 20:02   #65 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás euraud

Ez meg a két euraud short volt. Látható, hogy mindkettő ugyanarról a kerek értékről pattant vissza, 1,44000-ről. Szerintem a gyors long indítás is onnan volt érdemes, amikor felfelé áttörte 05.19-én.
Csatolt kicsinyítések
ahogy-en-latom-euraud-1.gif  
Régi 2010-05-29, 21:15   #66 (permalink)
Szenior tag

Hely: Győr
Összes hozzászólás: 123
calen már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.calen már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szia Sidius!
Az világosan látható, hogy mire nyitottál. De milyen jelre zárod a pozícióidat? Jól sejtem, hogy a stophoz képest egészen kis nyerőket teszel zsebre?
Megjegyzem, én öt-tizenöt percesen kereskedve az így kinéző setupokat egyszerűen nem lennék hajlandó meglépni. Számomra hajmeresztő belegondolni is.
calen nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-30, 06:33   #67 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
calen eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia Sidius!
Az világosan látható, hogy mire nyitottál. De milyen jelre zárod a pozícióidat? Jól sejtem, hogy a stophoz képest egészen kis nyerőket teszel zsebre?
Megjegyzem, én öt-tizenöt percesen kereskedve az így kinéző setupokat egyszerűen nem lennék hajlandó meglépni. Számomra hajmeresztő belegondolni is.
Miért lenne kis nyerő a stophoz képest? Ha trendirányba nyitok akkor egyértelműen nem az a cél, hogy kevesebbel szálljak ki, mint a stop, de tulajdonképpen a trend elleni kereskedésnél sem. Az 1 egységnyi vesztőre 2 egység nyerőt mindig igyekszem fenntartani. Az egy más kérdés, hogy ezt nem mindig sikerül úgy kivitelezni ahogy szeretném, viszont arra meg van a kialakult gyakorlat, hogy mennyit zárok részlegesen bizonyos nyerőnél és a többit meg kistoppolom nullában és követem az irányt. Ilyen módon ha kiütésre is kerül a maradék, akkor is nyertes a kereskedés! Nem lehet mindig elkapni egy nagy menetet de nem is kell.

Tehát ezt úgy kell elképzelni, hogy meghatározom, hogy mi lehet a target, ami legalább 1:2. De van egy biztonsági sáv ahol részlegesen zárom a pozíciót, és elteszem a nyerőt a többit kistoppolom nullában. majd ha történnek alj/tető törések azaz hullámzások akkor átállok követésre.
Egyébként majdnem mindegyik pozinál a biztonsági sáv az előző alj volt, a longnál a tető, de mivel ott trend ellen voltam, figyeltem és a legkisebb gyanús jelre zártam! Mint írtam is ott csak rövid lehetőségre készültem.

Egyébként ezek a jelek nem hasonlíthatók 5-15 perces grafikonokhoz. Gondolj bele, hogy az utolsó képen azért a hatalmas elnyelőkben 4H adata van, amit azért már vehetünk erős jelnek! Ezek trendirányba vannak, így a kockázat, bár pipben soknak tűnhet, de a valóságban sokkal kevesebb!
Régi 2010-05-30, 11:29   #68 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

köszi a képeket sidius. Ha a felfelé mutató ujj azt jelenti, hogy ott vettél, a lefelé mutató meg az eladást, akkor bocs, de nem értem az egész szisztémát.
Régi 2010-05-30, 11:43   #69 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 37
GG_FOREX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.GG_FOREX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
köszi a képeket sidius. Ha a felfelé mutató ujj azt jelenti, hogy ott vettél, a lefelé mutató meg az eladást, akkor bocs, de nem értem az egész szisztémát.
Szerintem a felfelé mutató ujj azt jelenti hogy az plusszal záródott, a lefelé mutató pedig hogy minusszal. :-)

GG
GG_FOREX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-30, 12:20   #70 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Felfelé ujj nyerő, lefelé ujj vesztes!
Régi 2010-05-30, 14:23   #71 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás eurusd

Még egy kis információ, hogy miket veszek figyelembe például. Ezt az előző chartokról levettem, de visszarakom. Az első grafikon egy eurusd 4H. Mint látható, természetesen szakad mint odakint az eső. Berajzoltam azonban, hogy egy eső csatornában hullik mint a kő, de ami a legfontosabb, mostanság még abból is sikerült kiesnie néhányszor, vagyis erősödött az esés. Ebből lehet egyébként erősebb visszaemelkedés is, ha klimaxossá válik az esés. Vagy lesz egy még mélyebb csatornánk és irány a paritás. No majd meglátjuk. Ami a lényeg, hogy a második képnél kissé ránagyítottam és áttettem 1H-ra a chartot.

Ugye látható, hogy hol is akad el az árfolyam, és fordul lefelé? Bizony, bizony az a csatorna alsó széle, ami ellenállásként működött nem is egyszer! Tehát nem csak a konfiguráció a lényeg, hanem a honnan is!

Ja a chart metatrader, de nem alpari (azt valamiért nem tudtam megnyitni), így az adatot máshonnan töltöm rá, de az mindegy is!
Csatolt kicsinyítések
ahogy-en-latom-eurusd-4h.gif   ahogy-en-latom-eurusd-1h.gif  
Régi 2010-05-30, 17:48   #72 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Köszi, így már érthető.
Régi 2010-05-31, 10:56   #73 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Hely: Ausztria
Összes hozzászólás: 466
Gio már nem kispályás.Gio már nem kispályás.Gio már nem kispályás.
Question

Idézet:
Bár én nem olvastam a könyvet, de abból amit Willow írt, én mást hámozok ki. Azt ugye mindannyian belátjuk, hogy a pszichologia milyen nagy szerepet kap ebben a szakmában. Ez a jótanács inkább egy "lelki tréninre" utal, mint hogy azt sugallná, hogy anyagi érdekből adakozzon az ember. Ha rendszeresen megtanulsz könnyedén megválni a pénzed egy részétől, úgy, hogy nincs belőle kézzelfogható hasznod, az e veszteségektől való félelem ill. a kudarc érzésének igazi nagy áttörése lehet. Történetesen ha ezzel még másokon segítesz is, az egy plussz, ami amellett, hogy nemes egesztus és jó érzés, megkönnyíti a pénztől való megvállást. Az anyagi érdekek helyett sokkal inkább a emberi jellem kiépítésében látom a "hasznát", és így nem nevezném érdekből való adakozásnak. Persze ha az egyén mentális egyensúlya és a pontos tradeléshez szükséges pszichikai tulajdonságai kialakulnak, ennek nyílván sikerbéli megnyilvánulása is lesz a szakmában. Én örülök, hogy Willow megosztottad velünk ezt a kis tanmesét, engem nagyon elgondolkodtatott és nyomott egy bélyeget a felfogásomra.

Üdv:
Gio
Gio nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-31, 11:53   #74 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Idézet:
Gio eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Bár én nem olvastam a könyvet, de abból amit Willow írt, én mást hámozok ki. Azt ugye mindannyian belátjuk, hogy a pszichologia milyen nagy szerepet kap ebben a szakmában. Ez a jótanács inkább egy "lelki tréninre" utal, mint hogy azt sugallná, hogy anyagi érdekből adakozzon az ember. Ha rendszeresen megtanulsz könnyedén megválni a pénzed egy részétől, úgy, hogy nincs belőle kézzelfogható hasznod, az e veszteségektől való félelem ill. a kudarc érzésének igazi nagy áttörése lehet. Történetesen ha ezzel még másokon segítesz is, az egy plussz, ami amellett, hogy nemes egesztus és jó érzés, megkönnyíti a pénztől való megvállást. Az anyagi érdekek helyett sokkal inkább a emberi jellem kiépítésében látom a "hasznát", és így nem nevezném érdekből való adakozásnak. Persze ha az egyén mentális egyensúlya és a pontos tradeléshez szükséges pszichikai tulajdonságai kialakulnak, ennek nyílván sikerbéli megnyilvánulása is lesz a szakmában. Én örülök, hogy Willow megosztottad velünk ezt a kis tanmesét, engem nagyon elgondolkodtatott és nyomott egy bélyeget a felfogásomra.

Üdv:
Gio
Üdv Gio!
Örülök, hogy így látod a dolgokat. Végülis ez is egy jó meglátása a pénzhez való viszonynak. Nem tudok kiemelni részleteket az írásodból, mert minden amit leírtál nagyon igaz. Nagyon nagyon régen, jártam egy helyen, ahol azt tanították, hogyan tudjunk úgy megválni a pénztől, hogy az ne okozzon lelki traumát. A gyakorlás lényege az volt, hogy fogtam a kezembe egy köteg pénzt, és el kellett dobnom. És ezt addig kellett ismételni, amíg úgy éreztem, hogy már nem okoz különösebb nehézséget, vagy rossz érzést, megszabadulni tőle. Sajnos ennek van egy hátulütője, mégpedig az, hogy néha túl gyorsan folyik ki a pénz a kezeim közül, anélkül, hogy bármilyen lelkifurdalást okozna. Na most lehet mosolyogni!
Régi 2010-06-02, 07:45   #75 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Idézet:
Üdv Gio!
Örülök, hogy így látod a dolgokat. Végülis ez is egy jó meglátása a pénzhez való viszonynak. Nem tudok kiemelni részleteket az írásodból, mert minden amit leírtál nagyon igaz. Nagyon nagyon régen, jártam egy helyen, ahol azt tanították, hogyan tudjunk úgy megválni a pénztől, hogy az ne okozzon lelki traumát. A gyakorlás lényege az volt, hogy fogtam a kezembe egy köteg pénzt, és el kellett dobnom. És ezt addig kellett ismételni, amíg úgy éreztem, hogy már nem okoz különösebb nehézséget, vagy rossz érzést, megszabadulni tőle. Sajnos ennek van egy hátulütője, mégpedig az, hogy néha túl gyorsan folyik ki a pénz a kezeim közül, anélkül, hogy bármilyen lelkifurdalást okozna. Na most lehet mosolyogni!
A tradek világában talán a legtöbb hibázás amiatt történik (azok körében, akik már rendelkeznek elegendő ismerettel, kidolgozott stratégiávan a kereskedéshez és nem szerencsejátékosok) hogy a veszteségtől való félelem miatt szegik meg azt a kialakult szabályrendszerüket, amit már leteszteltek és elégedettek az eredménnyel. Viszont egy apró változtatás már teljesen más eredményhez vezet ugyebár. Talán a leggyakrabban a nem tervszerinti zárást ill. stop változtatást követjük el mint magunk elleni merénylet. Aztán persze, hogy ismét nem megfelelő az eredmény, ami csak lavinaként ragadja el a további kereskedési önuralmainkat. Szerintem az első komoly lépcső amit a siker felé meg kell tennünk, ennek kiküszöbölése ill. tudatos kezelése. Ha belépés elött meghatározom a történésekre való reakciómat, hát ezt belépés után is parancsként kell teljesítenem. Hisz nem tud olyan történni, amire ne számítottam volna. Akkor miért is ér neha mégis meglepetésként minket az, amit látunk? Vagy csak nem tudjuk elfogadni, hogy veszteséges tradjeink is vannak és lesznek is, de a nyerők is sokszor annak tűnhetnek, mire kiforrják magukat. Na szerintem ezekkel való viszonyban segít az a jellegű mentális tréning, amit az adakozástól kapott emberünk.
Bocsi Willow, hogy épp téged linkellek be, de hirtelen csak ezt találtam és példázza az általam írottakat

Kereskedes de hogyan

Gio
Régi 2010-06-02, 11:51   #76 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Idézet:
A tradek világában talán a legtöbb hibázás amiatt történik (azok körében, akik már rendelkeznek elegendő ismerettel, kidolgozott stratégiávan a kereskedéshez és nem szerencsejátékosok) hogy a veszteségtől való félelem miatt szegik meg azt a kialakult szabályrendszerüket, amit már leteszteltek és elégedettek az eredménnyel. Viszont egy apró változtatás már teljesen más eredményhez vezet ugyebár. Talán a leggyakrabban a nem tervszerinti zárást ill. stop változtatást követjük el mint magunk elleni merénylet. Aztán persze, hogy ismét nem megfelelő az eredmény, ami csak lavinaként ragadja el a további kereskedési önuralmainkat. Szerintem az első komoly lépcső amit a siker felé meg kell tennünk, ennek kiküszöbölése ill. tudatos kezelése. Ha belépés elött meghatározom a történésekre való reakciómat, hát ezt belépés után is parancsként kell teljesítenem. Hisz nem tud olyan történni, amire ne számítottam volna. Akkor miért is ér neha mégis meglepetésként minket az, amit látunk? Vagy csak nem tudjuk elfogadni, hogy veszteséges tradjeink is vannak és lesznek is, de a nyerők is sokszor annak tűnhetnek, mire kiforrják magukat. Na szerintem ezekkel való viszonyban segít az a jellegű mentális tréning, amit az adakozástól kapott emberünk.
Bocsi Willow, hogy épp téged linkellek be, de hirtelen csak ezt találtam és példázza az általam írottakat

Kereskedes de hogyan

Gio
Jól tetted,hogy belinkelted. Megérdemlem.Ugyanezt a hibát elkövettem tegnap is. Euro sell a nyílnál, pin után. Stop 112.25. Miután nyerőbe kerültem, az ár ellenem mozgott egy pillanatra. Egyből zártam, nem várva meg, hogy kistoppolódjak. Sajnáltam elveszteni 26 pipet. Innen kezdve természetesen hatalmasat esett, de én már nem voltam gépközelben, vagy jobban mondva ott voltam, csak nem tudtam figyelni a történéseket. Mikor az ár áttörte az alsó támaszt, és tovább esett, már nem mertem beszállni, félve a visszafordulástól. Tegnap szar napom volt, még van mit tanulnom, és edzeni az idegrendszerem.
Csatolt kicsinyítések
ahogy-en-latom-eur-jen-k.gif  
Régi 2010-06-02, 13:51   #77 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Idézet:
Jól tetted,hogy belinkelted. Megérdemlem.Ugyanezt a hibát elkövettem tegnap is. Euro sell a nyílnál, pin után. Stop 112.25. Miután nyerőbe kerültem, az ár ellenem mozgott egy pillanatra. Egyből zártam, nem várva meg, hogy kistoppolódjak. Sajnáltam elveszteni 26 pipet. Innen kezdve természetesen hatalmasat esett, de én már nem voltam gépközelben, vagy jobban mondva ott voltam, csak nem tudtam figyelni a történéseket. Mikor az ár áttörte az alsó támaszt, és tovább esett, már nem mertem beszállni, félve a visszafordulástól. Tegnap szar napom volt, még van mit tanulnom, és edzeni az idegrendszerem.
Ugye! Az a 26 pip "adomány" És akkor is csak 0 vesztő, az igazi adomány a stoppodig szólna, ami nem is olyan nagy gond, ha te szabod meg, hogy mennyi. Hisz ha belegondolsz, pl: 10 trédből van átlagosan 4-5 vesztőd(az adatokat ne nézd) és ez hosszú távon bizonyított, mint az is, hogy ez összeségében neked nyereséget jelent, akkor egy vesztett pozi elkönyvelése után csak megkönnyebülhetsz, hisz már csak 3-4 marad az 5-6 nyerővel szemben. Ígyis-úgyis meglesz, hát egyen már túlestél és TUDOD, hogy a végeredmény neked megfelelő lesz!!
Nincs még egy ilyen szakma ill. vállalkozás, ahol:
- mi határozzuk meg, hogy mennyit kockáztatunk. Bármelyik más váll.kozásnál az EGÉSZ a tét.
- nem függ helytől és környezettől, vagyis mindegy, hogy hol vagy, és nem függ egyfajta kuncsaftkörtől sem.
- nem hal ki a piac sem.
Tehát az összes olyan tényezőt ki lehet iktatni, ami kockázatot jelentene ránk . Itt csak mi vagyunk a kockázati tényező. Ha ezzel tisztában vagyunk akkor nekünk magunkra kell szabályokat írni és betartani. de ha ez az ára, hát legyen. És mégis nehezebb, mintha mások által szabott szabályzás alatt kéne tevékenykedni. V.színűleg attok kevesebben térnénk el. Érdekes nem? A lényeg, hogy a megfelelő működéshez ennyi a kulcs, hát nem engedhetjük meg, hogy azt a néhány pontot megszegjük.

Gio
Régi 2010-06-02, 14:17   #78 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Azt elfelejtettem hozzáfűzni, hogy a grafikonodon látszik, hogy a nyitásodat követően anélkül esett az ár, hogy igazábol "ellened" ment volna. Ugyanis m30-on, ahol a pinbárt láttad, nincs bullish gyertya. Vagyis csak vaklárma volt, ami megijesztett. Nem vártad meg, míg gyertya lesz. Én ezt úgy csinálom, hogy a meghatározott idősík zárásáig egyszerűen akármilyen kíváncsi is vagyok, nem nézek rá a graf.ra!
Régi 2010-06-02, 14:48   #79 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Idézet:
Azt elfelejtettem hozzáfűzni, hogy a grafikonodon látszik, hogy a nyitásodat követően anélkül esett az ár, hogy igazábol "ellened" ment volna. Ugyanis m30-on, ahol a pinbárt láttad, nincs bullish gyertya. Vagyis csak vaklárma volt, ami megijesztett. Nem vártad meg, míg gyertya lesz. Én ezt úgy csinálom, hogy a meghatározott idősík zárásáig egyszerűen akármilyen kíváncsi is vagyok, nem nézek rá a graf.ra!
Tudod igazából nem is az bosszant, hogy kimaradtam a jó kis esésből, hanem az, hogy ilyen ostobán maradtam ki. Gondolom érted, hogy mire célzok. Inkább adtam volna oda a piacnak azt a 26 pipet!!
Régi 2010-06-12, 14:30   #80 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás stratégiák

Olvasgatom ennek az amerikai srácnak az írásait, akiről már említést tettem.Ő minden héten ír egy fejezetet. Legutóbb megemlített 2 technikát, úgy mint,: Van’ka-Durak Forex Trading System, and the other is called Pure Magic Forex Trading
.
There are two other forex trading systems that I have hidden under my sleeve. One is called Van’ka-Durak Forex Trading System, and the other is called Pure Magic Forex Trading System. For example, Van’ka-Durak trading system gives one EUR/USD trade per day, and the trade either closes for a profit of 50 pips or a loss of 50 pips. On June 1st, 2010, I calculated the last batch of 50 trades that I took with this system, and 31 of them were profitable, and 19 of them were losers.

The Pure Magic Forex Trading System works a little bit differently. Its take/profit is 100 pips, while its stop/loss is 300 pips. I risk 6% on each trade with this system. So if the trade is winning, I gain 2% of my account. If the trade is losing, I lose 6% of my account. This system gives many profitable trades in a row, and very few losing trades, so I feel very calm with it. Not so long ago, this system gave me 15 profitable trades in a row, which is not uncommon. That’s 1,500 pips without any losses.

A lényeg az, hogy az elsőnél 50-50 pip a stoploss, és a takeprofit, míg a másodiknál 300-100 ez az arány. Ez így durvának tűnik, de mint ahogy írja, az első módszerrel roszabb eredményt lehet elérni, mint a másodikkal. Ezen a tényen beindulva utánanéztem, mi lett volna ha az első, vagy ha a második rendszert használom. Hát az eredmény ez: az 50-50 –nél 16 lett volna a nyerő, és 17 a vesztő trade, míg a 300-100-nál 23 a nyerő, 6 a vesztő, és 4 pedig függő, azaz nem lezárult trade. A 4 függőn múlt volna, hogy nyereséges, vagy veszteségesen zárul. Azért írok feltételes módban, mert nem használom egyiket sem, csak rávetítettem a trédjeimre. Azt megfigyeltem, hogy azok a kötéseim jöttek be a legjobban, amelyeket háromszögből való letörésnél kötöttem. A pinbárok, és az elnyelőgyertyák néha megszopatnak. Néha nem bírok magammal, és ki-be ugrálok , amelyek a legtöbb esetben veszteséggel zárulnak. Előfordul, hogy nem várom meg, amíg pinbár, vagy elnyelő után a következő gyertya megerősíti az irányt, hanem azonnal bent akarok lenni a trédben, és ez néha fájdalmas felismeréshez vezet. Summa-summárum, ha megtudom fékezni magam, akkor a 300-100 nagyon kifizetődő lehet.
Lemír kollégának nagyon jó ismertető anyagai vannak, ebből másolok be egyet. Csak ezt a formációt kell lekereskedni türelemmel, és akkor .........
Csatolt kicsinyítések
ahogy-en-latom-y4ik8.jpg  
Régi 2010-08-30, 10:54   #81 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Hely: Győrtől 20 km-re
Összes hozzászólás: 167
butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.
Alapbeállítás

Sokszor elgondolkodtam, mennyi az annyi, vagyis hány pipet érdemes visszaadni a piacnak, hogy ne érezzük úgy, hogy már megint balfaszságot követtünk el. Sajnos a stratégiákkal az a baj, hogy a végeredmény gyászosabb, mint amit menetközben el lehetett volna érni. Ide értem még a piramisépítést is. Ahhoz, hogy egy piramis felépüljön, először is kell egy sikeres belépő, azért, hogy az ár arra menjen, amerre nekünk jó. Utána sok-sok idő, és türelem. Persze egy fontos kérdés, hogy milyen időtávon szeretnénk piramist építeni. Mert azért M5-ön, vagy M15-ön sokkal könyebb, mint mondjuk D1-en. De mi van akkor, ha valaki nem megy le kis időtávra, mert ő csak H4-en, vagy D1-en kereskedik? Akkor szerintem a piramisépítésnek nagyon kicsi az esélye, ha meg sikerül is, a végeredmény sem az lesz, mint amit elvárnánk tőle. Ez az én véleményem, amit backtestekre alapozva teszek meg, ugyanis a gyakorlatban még nem sikerült D1-en piramist építenem. Ha a stopot a csúcs-völgyhöz tesszük, akkor valószínű, hogy a kistoppolódáskor olyan sokat adunk vissza a piacnak, hogy nem éri meg a fáradságot. Azt azonban figyelembe kell venni, hogy van aki mindig egyre kisebb kötésméretekkel épít, akkor a várható nyereség is kisebb lesz, bár igaz, hogy ekkor kevesebbet is ad vissza. Ha valaki azonos kötésméretekkel épít, akkor nagyob lenne a várható nyereség, azonban a kistoppolódáskor nagyon sokat ad vissza. A meglátásom az, hogy egy-egy beszakadáskor, vagy emelkedéskor nagyobbat lehet nyerni, mint a piramisépítéskor. Tudom, hogy most sokan felhördülnek, és azt mondják, ez hülyeség. De ha nem így van, akkor cáfoljanak meg.
A követőstoppos megoldással meg az a baj, hogy az ár a legtöbb esetben össze-vissza csapkolódik. Ha keveset akarunk visszaadni, akkor szűk stopot teszünk, de ekkor a legtöbb esetben hamar vége a játszmának. Igen ritka esetben, amikor csendes a piac, és az ár csak csordogál, akkor, de csakis akkor lehet vele normális bevételt elérni. Ha viszont túl nagy stopot teszünk, és visszafordul, akkor a legtöbb esetben sokkal kisebb lesz a profit, mint amekkora stoppot tettünk. Tehát felmerül a kérdés, hogy nem lett volna-e szerencsésebb a stoprakás helyett eltenni a lóvét. Velem nagyon sokszor előfordult, hogy megvártam, amíg 30-50 pipes nyereséget elérek, és akkor tettem követőstopot, bízva abban, hogy az ingadozás kisebb lesz, és így sokáig pozícióban tudok maradni. Sajnos a végeredmény a legtöbb esetben gyászos lett, mert az ár még csinált 10-20 pip nyereséget, majd visszafordult, és kivett. Így ha take profitot alkalmazok, vagy manuálisan zárok, sokkal nagyobb nyereséget tudtam volna elérni, mint követőstoppal. A kis összegű számlákkal az a gond, hogy biztonságos kötést csak kis lotmennyiséggel lehet kötni. Például 0.01 lotos kötésnél 10 pip nyereség csak kábé 1dollárt hoz a konyhára. Tehát ha valaki egy kis aprót akar keresni, és legalább 100pipet akar egy tréden, akkor mi a legjobb megoldás? Követőstop? Az előbb már kifejtettem, hogy legtöbbször a követőstop nem képes nagy nyereséget hozni. Piramisépítés? Igen, ez nagyon jó lenne, csak ehhez már tényleg profinak kell lenni. Úgy látom, hogy a legideálisabb megoldás a take profit alkalmazása. Most már csak az a kérdés, hogy mennyire legyünk mohók. Trédenként 100 pip nyereség, azért azt ismerjük el, hogy nem olyan rossz eredmény. Úgy vettem észre, hogy ahhoz, hogy ezt produkálni lehessen, muszály nagyobb idősíkon kereskedni, és elég bő stopot kell hagyni. Azonban így megnő a rizikója annak, hogy egy sikertelen trade eléggé megnyírbálja az egyenleget. Természetesen ha valaki érti a dolgát, és csak akkor lép piacra, amikor a legoptimálisabbak a feltételek, akkor ezt meglehet csinálni. De sajnos még így is előfordulnak veszteséges trédek. Talán ha megelégszünk trédenként 30pip nyereséggel, akkor az még hozható. Természetesen a stop nagyobb lesz 30 pipnél. Az arányok nem túl jók, de nekem nem sikerült ennél optimálisabbat kidolgozni. Természetesen itt nem skalpolásról van szó. Na akkor mennyi az annyi? Melyik módszert alkalmazzuk, és mennyit adjunk vissza a piacnak?
butcher nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-30, 15:42   #82 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Alapbeállítás

Most zárult egy követőstoppos pozícióm. Az elérhető nyereségem 80 pip lett volna. Ezzel ellentétben kerestem 25 pipet. Na nem vagyok elégedetlen, csak elgondolkodtató.
Csatolt kicsinyítések
ahogy-en-latom-zaras-d1.gif  
Régi 2010-08-30, 18:15   #83 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 108
Red Fox a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Pontosan ezért nem használják a nagyok a követő stopot, hanem olyan helyen stopolnak ahol ténylegesen kialakult a stop hely.
Lehet, hogy miután benyitottál naposon, H4 vagy H1 -es időtávon kellett volna követned manuális stoppal.
Red Fox nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-30, 18:34   #84 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 108
Red Fox a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
butcher eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Most zárult egy követőstoppos pozícióm. Az elérhető nyereségem 80 pip lett volna. Ezzel ellentétben kerestem 25 pipet. Na nem vagyok elégedetlen, csak elgondolkodtató.
Nézegettem ezt a kereskedésedet de nem igazán jöttem rá, hogy itt mire nyitottál és mi volt a célárad és a kezdő stopod.
Én mondjuk nem kereskedem a Forexen, de én ebben a chartban sok fantáziát nem látok (lehet, hogy az én hibám).

Trendkövetésre azért nagyobb az esély éves szinten mint csak a beszakadásra vagy a hatalmas kitörésekre várni/játszani. De lehet, hogy félre értettem valamit.
Red Fox nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-30, 19:48   #85 (permalink)
Szenior tag

Hely: Mo
Összes hozzászólás: 104
Tibit a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Én ezt a párt longoltam,csak elfelejtettem megnézni a naposát!Utánna rájöttem az ilyet ki kell hagyni
Vannak tisztább grafikonok is.olyan mint a földrengésjelző
Tibit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-30, 20:56   #86 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

butcher

Nem értek egyet veled! Min 5 és 15 esetében sokkal kevesebb esélyed van piramist építeni vagyis inkább pozíciót (mivel a piramisnak széles a talapzata, és kicsi a teteje). M5 estében főleg igaz ez. Ugyanis hiába indul egy nagy trend (és az igazi nagy trendek naposon, esetleg 4H-n indulnak meg), ezekhez képest egy 5 percesen akkora a csapkodás, hogy igen nagy eséllyel ki fog szóródni a pozíció! Annak meg ilyenformán semmi értelme, ha újra és újra vissza kell szállni.
D1 és 4H esetében éves szinten nem túl sok igazi trend indul egy adott devizapárban, de azért nincs ok panaszra. Például a legnépszerűbb EURUSD esetében naposon körülbelül 2-3 volt eddig az idei évben (most attól vonatkoztassunk el, hogy volt ami még tavaly indult) amik egyenként körülbelül 1000 pont körül mentek és 4H-n elég jól lemenedzselhetők voltak.
Vagy például a GBPUSD esetében naposon 3 igazán nagy trend volt amit szintén végig lehetett vinni 4H-n.
Azt viszont tudni kell, hogy amit pszichológiai szempontból bírni kell azok a zajok amelyek a trend mellett jelentkeznek, alapvetően veszteségként vagyis vesztes tradeként. Márpedig amíg nem keletkezik igazi trend amiben lehet építeni, bizony könnyen előfordulhat, hogy beüt pár veszteséges trade. Megjegyzem ha valaki jól épít pozíciót akkor a veszteségek inkább bosszantóak, mint végzetesek, ahhoz képest amennyit nyerni lehet, ha megindul egy nagy trend.
Követőstoppolás. Alapvetően ha nem építesz, csak húzod a stoppot vagy ha építesz és úgy húzod a stoppot, mindkét esetben követőstoppolást valósítasz meg. Csak a módszer amivel pozíciót nyitsz és stoppolsz más, de ettől még a követés követés marad. Meg kell értened, hogy a követőstopnak nem kell legtöbbször nagy nyereséget hoznia! Elég ha időnként hoz nagy nyereséget, általában kicsit kicsit, a többi stop meg véd a nagy veszteségtől. Az általad leírt csapkodás pont inkább az alacsonyabb idősíkon keletkezik, minél magasabb az idősík annál nyugodtabb és trendszerűbb a piac mozgása. Ha nálad gyászos eredményt szül a követő stop akkor valamit nagyon nem jól csináltál. Egyébként mi az a legtöbbször? Elhiszed, hogy elegendő ha az esetek 30%-ban nem stoppolodsz ki, és megülöd a trendet, és a másik 70%-ban csak az a lényeg, hogy korlátozd a veszteséged? No de viszont a másik 30%-ban maradj nyugodt és kövesd a trendet. A tradernek úgy kell viselkednie mint a tevének ami úgy megy át a sivatagon, hogy az oázisban megszívja magát vízzel. Végigmegy és még marad is egy kis vize.
Mennyire legyünk mohók. A legjobb válasz az lenne, hogy semennyire. Én nagy problémaként érzékelem, amikor valaki arra koncentrál a tőzsdén, hogy keresni akar 200%-ot vagy még többet és nem arra, hogy csinálja jól a dolgát, és majd a piac ajándékoz amennyit akar. Mondom ajándékoz!
Persze elő fog fordulni, hogy vissza ad az ember, lehet, hogy nem is keveset, az is, hogy veszíteni fog. Meg az is, hogy nyerni fog, olykor kevesebb máskor többet.
Amit én az egész beírásodban látok, az nem más (persze nyugodtan cáfolj meg) mint, hogy nem számoltál le a veszteséggel kapcsolatos fóbiával.

Pl: „Azonban így megnő a rizikója annak, hogy egy sikertelen trade eléggé megnyírbálja az egyenleget.”
„De sajnos még így is előfordulnak veszteséges trédek. ”

Elhiszed nekem, hogy akkor léptél előbbre, ha ezen nem görcsölsz? Igen a sikertelen trade megnyirbálja az egyenleget, és igen előfordulnak veszteséges tradek. És akkor mi van? Nincs a mérlegben másik serpenyő? Az a kérdés ott mi van! Ha ott minden rendben van akkor, nincs ok aggodalomra!
Azt mondod elégedjünk meg 30 pip nyereséggel. Rossz hozzáállás. Tegyünk meg mindent a nyereség maximalizálásáért, és a többi majd kiderül.
A kis összegű számlákhoz még valami. Nekem talán köztudott a véleményem a kis számlákról, de tény, hogy nem mindenki rendelkezhet több 10000 dollárral. Tehát kénytelen kis számlát nyitni, ha nincs más. Mégis azt mondom, hogy ha van microlot, akkor is csak végső esetben nyisson 500 usd számlát. Mert az igaz, hogy azzal már be tud nyitni 0,01 lotot, de mi van, ha nyitott egy pozit, kilőtte a kockázatát, és jön egy újabb szignál egy másik és akár egy harmadik párban. Csak ülni fog, és nézni, hogy esetleg megy a piac nélküle. Szóval nehéz lesz ez, de érdemes lehet a microlotos számlához is legalább 1000-1500 dollár, hogy legyen mivel kötni a jeleket. Az 500 dollár csak alap.
Régi 2010-08-31, 08:38   #87 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Alapbeállítás

Idézet:
Red Fox eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nézegettem ezt a kereskedésedet de nem igazán jöttem rá, hogy itt mire nyitottál és mi volt a célárad és a kezdő stopod.
Én mondjuk nem kereskedem a Forexen, de én ebben a chartban sok fantáziát nem látok (lehet, hogy az én hibám).

Trendkövetésre azért nagyobb az esély éves szinten mint csak a beszakadásra vagy a hatalmas kitörésekre várni/játszani. De lehet, hogy félre értettem valamit.
Az ár fibo 23.6-nál már többször visszafordult. Most is ezt tette egy pinbarral.Erre nyitottam. A kezdő stop a pinbár felett volt, ami ugye a csúszóstop aktiválódásával megszűnt. Célár nem volt meghatározva, mivel 55pontos csúszóstopot használtam. Én viszont láttam fantáziát a chartban, ezért is nyitottam pozíciót. Nem a te hibád, hisz mindenki másként kereskedik.Nagyon nehéz egy trendet a kezdetektől megjátszani, sokkal gyorsabban lehet profitot termelni a beszakadásokkal. Nem azt mondom, hogy többet, de gyorsabban, és biztosabban.
Régi 2010-08-31, 08:40   #88 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Alapbeállítás

Idézet:
Tibit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én ezt a párt longoltam,csak elfelejtettem megnézni a naposát!Utánna rájöttem az ilyet ki kell hagyni
Vannak tisztább grafikonok is.olyan mint a földrengésjelző
Lehet, de ahány trader, annyiféle megoldás.
Régi 2010-08-31, 09:08   #89 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Alapbeállítás

Sidius!
Nagyon jó a hozzászólásod, és a meglátásod. Egyenlőre én még ott tartok, amit leírtam. Hidd el, hogy nem görcsölök a veszteséges trédeken. Elfogadom, hogy vannak vesztes trédek. Ez sajnos elkerülhetetlen. Egyenlőre a problémám ott van, hogy a vesztes trédek többet visznek, mint amit a nyerők hoznak, pedig százalékos arányban több a nyertes, mint a vesztes. Ezért nem tudom pontosan, hogy mennyi az annyi.
Régi 2010-08-31, 11:26   #90 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Sidius!
Nagyon jó a hozzászólásod, és a meglátásod. Egyenlőre én még ott tartok, amit leírtam. Hidd el, hogy nem görcsölök a veszteséges trédeken. Elfogadom, hogy vannak vesztes trédek. Ez sajnos elkerülhetetlen. Egyenlőre a problémám ott van, hogy a vesztes trédek többet visznek, mint amit a nyerők hoznak, pedig százalékos arányban több a nyertes, mint a vesztes. Ezért nem tudom pontosan, hogy mennyi az annyi.
Oké! Akkor írok egy biztatót, arra, hogy több a nyerő kereskedésed, mint a vesztes, és mégis több a veszteséged és a nyereséged! Nem kell több nyertes kereskedésnek lennie mint a vesztesnek. Például a tárgyalt pozícióépítésnek éppen ez az erőssége.
A Dukascopynál talán említettem már, hogy jellemzően elég hosszú pozíciókat tartok, és természetesen építek is, és hónapokig tartom őket ha a piac engedi, és egyértelműen a nagy trendek érdekelnek, amiből nem lesz sok, de ha kialakul akkor én abban igen nagy valószínűséggel benne leszek. Jellemzően valahol 40-50% körül találom el az irányt 50-60%-ban nem.
Idén az év eddigi részében is jellemzően így alakult, de GBPUSD esetében nem. Eddig a párban mindössze 30%-ban találtam el az irányt. Aggódnom kellett volna? Nézzük csak meg, hogyan alakultak az eddigi kereskedések:

-238 pip
-135 pip

+2022 pip
-401 pip
-237 pip
-138 pip

+800 pip
-190 pip
-245 pip

+4424 pip

Van egy pozícióm most is a párban, de mivel az még folyamatban van, nem vettem bele.

Látható, hogy hiába a viszonylag alacsony talált arány, amikor elkaptam a trendet és épült a pozíció, akkor bőven kárpótolt a piac. A Egyébként szinte bizonyos, hogy év végéig beállok arra a 40-50% szintre, már ami a találati arányt illeti. De ha valamilyen oknál fogva mégsem, akkor is látható, hogy ha az év hátralévő részében csak veszítenék (ami már azért sem lehetséges, mert a nyitva lévő pozi már nyereségbe van húzva) a veszteségek aligha fogják lemorzsolni az eddigi nyereséget.
Ehhez képest egyébként egy másik népszerű párban az EURUSD-ben körülbelül 55%-os a találati arány, mégis kevésbé nyereséges a pár mint a GBPUSD.

Ha take profittal akarsz kiszállni akkor sem feltétlenül kell eltalálni, a tradek többségét, bár ebben az esetben lényegesen könnyebb. Amiről azonban nem mondhatsz le, az az 1:2 vagy még több. Ez biztosítja azt, hogy ha csak 40%-ban találod el az irányt akkor is 2 egység pluszban legyél. Tehát itt sem biztos, hogy a találati arány a fő szempont. Egyébként ha azonosítasz egy fennálló trendet, és csak olyan párt kereskedsz ahol ezt tisztán azonosítani tudod (ahol nem, azt meg kihagyod, mint ahogy nem ártott volna ez a grafikonodon szereplőnél sem) és trendben nyitsz, több az esélyed mint 40%. Ha még ehhez hozzá tudod tenni az 1:2-őt vagyis csak arra nyitsz rá, ahol úgy látod, hogy 2 egység nyerőig nagy valószínűséggel elmehet, mert nincs előtte számottevő akadály, akkor szinte biztos, hogy nyerőben tudsz maradni. A példáddal amit felraktál az a baj, hogy nem látom, hol volt meg ez a bizonyos 1:2 valószínűség.

1. Oldalazik a pár nem trendel szépen.
2. Rendben van, hogy fibo 23,6-ról visszajött, de ott volt az ennél jelentősebb 38,2 ami lényegében egybe esett 1,05000-val vagyis nemhogy az 1:2 nem volt meg, de még talán fordított is volt az arány.
3. Még mindig több esélyed lett volna ha lemész másik idősíkra és úgy követed stoppal, és nem csúszó stoppot használsz. Nekem egyébként aki hozzá vagyok szokva a technikai stopszintekhez, értelmezhetetlen az 55 pipes csúszó stop? Honnan jött ez az érték? ATR vagy mi?

Egyébként még egy szó a veszteség elfogadásról. Nekem ezt anno úgy próbálták érzékeltetni, hogy olyan mint a lélegzés ha csak befelé szívnánk a levegőt megfulladnánk, ha meg kifelé fújnánk, hát valószínűleg akkor is. A veszteség olyan természetes a tőzsdén mint az, hogy ki is kell fújni a levegőt.
Régi 2010-08-31, 12:14   #91 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Alapbeállítás

1. Oldalazik a pár nem trendel szépen.
2. Rendben van, hogy fibo 23,6-ról visszajött, de ott volt az ennél jelentősebb 38,2 ami lényegében egybe esett 1,05000-val vagyis nemhogy az 1:2 nem volt meg, de még talán fordított is volt az arány.
3. Még mindig több esélyed lett volna ha lemész másik idősíkra és úgy követed stoppal, és nem csúszó stoppot használsz. Nekem egyébként aki hozzá vagyok szokva a technikai stopszintekhez, értelmezhetetlen az 55 pipes csúszó stop? Honnan jött ez az érték? ATR vagy mi?

Sidius, ezt szeretem benned, hogy szájbarágósan magyarázol, és az érveid meggyőzőek.
1 ebben egyetértünk
2 sajnos ez így volt, de abban bíztam, hogy lemegy a sáv aljáig.
Tudom, nem azt kell lekereskedni, amiben bízol, hanem amit látsz.
3 ez is igaz. Az 55pip onnan jött, hogy elég nagynak gondoltam ahhoz, hogy egy visszacsapás ne vegye ki. Nem így történt. De mi az az ATR?
Régi 2010-08-31, 12:31   #92 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
[I]
Sidius, ezt szeretem benned, hogy szájbarágósan magyarázol, és az érveid meggyőzőek.
1 ebben egyetértünk
2 sajnos ez így volt, de abban bíztam, hogy lemegy a sáv aljáig.
Tudom, nem azt kell lekereskedni, amiben bízol, hanem amit látsz.
3 ez is igaz. Az 55pip onnan jött, hogy elég nagynak gondoltam ahhoz, hogy egy visszacsapás ne vegye ki. Nem így történt. De mi az az ATR?
Az ATR indikátor ami a volatilitást méri, és szoktak számolni a segítségével volatilitásfüggő kockázatot, vagyis kimérik a stop helyét, mondjuk az ATR kétszeresében vagy rövidebb távú kereskedéseknél a másfélszeresében. Mivel 55-öt írtál azt hittem ez valami kimért érték, esetleg ATR-el!
Régi 2010-08-31, 12:57   #93 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Alapbeállítás

Idézet:
sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az ATR indikátor ami a volatilitást méri, és szoktak számolni a segítségével volatilitásfüggő kockázatot, vagyis kimérik a stop helyét, mondjuk az ATR kétszeresében vagy rövidebb távú kereskedéseknél a másfélszeresében. Mivel 55-öt írtál azt hittem ez valami kimért érték, esetleg ATR-el!
Köszi. Nos nem vagyok egy indikátorfüggő. Néha bejönnek a jelzések, néha nem.Persze azért használok egyet kettőt, de csak megerősítésnek.
Régi 2011-06-18, 14:07   #94 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Felvetődött az igény arra, hogy akik már régebben itt vannak a fórumon, és kereskednek, irják le a tapasztalataikat. Ez rendben is lenne, azonban 1-2 év egyáltalán nem biztos, hogy elég arra, hogy valakiből sikeres kereskedő váljék. Persze van egy mondás, hogy még a legostobábbtól is lehet tanulni, meg hogy az okos ember a másik kárából tanul, az ostoba meg még a sajátjából sem. Bla bla bla bla. Na tehát itt tartunk. Én kábé 2 éve kereskedem élesben, több kevesebb sikerrel. De mint tudjuk mindennek oka van. Annak idején HWTrader jól látta, nem volt megfelelő stratégiám. Ezt én akkor egy kicsit nehezményeztem, hogy ezt ilyen nyiltan az orrom alá dörgöli, de az idő őt igazolta. Utólag is köszönöm minden épitő jellegű hozzászólását. Hogy mi a legfontosabb, a stratégia, vagy a jó brókerválasztás, vagy esetleg a megfelelő számlaméretezés, vagy netalán a türelem? Hát nem tudom. Minden összefügg mindennel. Nem lehet sorrendet felállitani, hiszen mindegyik fontos. Ha valaki el akar kezdeni forexezni, mi az első feladat? Brókert kell választani. Erről itt már sok szó esett, ezért nem megyek bele ebbe a témába mélyebben. Elég annyi, hogy 2 éles számlám van. Egyik az Alpari-nál, másik az ActivTrades-nél.Mindegyikkel megvagyok elégedve. Először az Alpari-nál nyitottam Classic számlát. Ez egy rossz döntés volt. Nem a bróker miatt, hanem a számla tipusa miatt. Ugyanis ehhez a számlához a legkisebb kötésegység 0,1 lot. És ehhez a kötésegységhez már 500$-tól lehetett számlát nyitni. Egy kezdőnek 500$-os számla 0,1 lot-os kötéssel maga a halál. Van olyan, hogy a kezdők szerencséje. De van ám. Az első héten az 500$-ból összehoztam 800$-t, amit 1 azaz 1 nap alatt sikerült elbuknom. Majd később kitérek rá, hogy miért. Tehát az első feladat a megfelelő bróker, a megfelelő számlatipussal. Véleményem szerint 0,01lot-os brókerhez minimum 1 ezer $. Ha a bróker csak 0,1lot-ot enged kötni, akkor 5-10 ezer $. 1 lot-os brókerhez meg 50 ezer $ a megfelelő . Folytatás köv. A stratégia.
Régi 2011-06-18, 18:38   #95 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

A kezdeti kereskedéseim során próbáltam alkalmazni a HWTrader által ajánlott pinbáros technikát. Na nem naposon, hanem csak 1óráson, mivel az 500dolláros számla a 0,1lotos kötésekkel a napi kereskedést nem tette lehetővé úgy, hogy biztonságos stoppot lehetett volna elhelyezni.Tehát a rossz számlanyitás már a kezdetekkor arra ösztönzött, hogy magasabb kockázatot vállaljak, mint amekkorát szabad lett volna. Hát akkor itt van néhány szerencsés kötés, és a vég. Mindezt a régi jegyzeteimből másolom be szóról szóra.
1.
A mai nap nagy csata volt. Szabály szerint H-1-n pinbárnál vettem. A törvény szerint hagyni kellett volna kifuttatni a trendet. De én beijedtem,kiszálltam az emelkedő trendből, és ellenirányú dupla kötést tettem. Természetesen a trend folytatódott, és ki kellett szállnom 25pip veszteséggel. Nagy érvágás volt, de nem adtam fel.Következő tiszta pinbárnál újra beszálltam.Eltaláltam az irányt. Plussz 6 pipnél még nem akartam zárni, igy bejelöltem 15pipes követőstoppot. De mielőtt az aktiválódhatott volna, a piac irányt váltott.Újra negativ tartományba kerültem.Láttam, hogy a pinbárnál levő stoppokat ki fogják ütni, ezért kivettem a sajátomat.Igy is lett. Az árfolyam a pinbár alá esett. Veszteségem már 60pip körül járt. Azonban ráéreztem, hogy játszanak az árakkal, ezért én is beszálltam a játékba.Többszöri sikeres vétel után az árak végülis visszamentek oda ahol még mindig bent volt egy vételi megbizásom. Már plussz 1 pipbe jártam, de szerettem volna csinálni egy kis hasznot, ezért nem szálltam ki. De végül meguntam a játékot, és minusz 6 pipnél befejeztem a napot.
Nos talán ez volt az első éles kereskedésem egyike. Ki hogyan csinálta volna?
Régi 2011-06-19, 07:56   #96 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Hogyan lehetett volna jobban csinálni, vagy mi lett volna az ideális megoldás.
Mi valósult meg a kockázatkezelésből, a pozicióméretezésből, a stratégia következetes alkalmazásából, és milyen volt a pszichológiai hozzáállás?
Régi 2011-06-19, 12:39   #97 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Vannak nyilván akik arra kiváncsiak, hogyha valaki elkezdi a forexet, akkor milyen hibát követ el, majd milyen fejlődésen megy keresztül, mig végül sikeres és gazdag lesz. És ha ezt közzéteszi, akkor ennek segitségével, ennek a módszernek a lemásolásával bárki sikeres lehet. Ez talán igy van, talán nem. Egy biztos, kis kezdőtőkével lehet, hogy soha senki nem fogja megismerni a siker izét. Azért nem, mert a sikeres tréderek a nagy pénzek eléréséhez rendelkeznek a megfelelő számlamérettel, és igy tudják alkalmazni a megfelelő stratégiát. Nézzük az 500$-os kezdőtőkét. 2%-os kockázat az 10$. Nos 10$-os stop milyen pozició nyitásához elég? Vagy skalpolgat az ember, ami közismerten elég veszélyes szórakozás, vagy nagyobb időtávon kereskedik. Ha meg napközben dolgozik, akkor legfeljebb éjjel skalpolgat. Kis kötésegységgel az elérhető hozam olyan kicsi, hogy a legtöbben megunják, és nagyobbal kötnek, bizva abba, hogyha már eddig is kerestek néhány dollárt, miért ne lehetne gyorsan többet. És akkor van az, hogy 20-30 kis kötésnek a nyereségét egyetlen rossz nagykötés képes elvinni, sőt akár a számlát lenullázni. A forexben legfontosabb a TÜRELEM. És csak utána a többi. A kereskedéseim során nálam négyféle variácio áll fent. 1 Hirtelen a teljes összeg elvesztése. 2 Nyereségesnek induló tréd, amely nullában, vagy veszteséggel zárul. 3 Nyereséggel záruló trade. 4 Hirtelen rendkivül nagy hozamot hozó trade. Minegyikre irok majd példát, hátha ezáltal lesz a jövőben olyan kereskedő kolléga, aki tanul az én hibámból, és nem követi el ugyan azt, amiket én elkövettem. Ha csak egy valakinek segithettem ezáltal, nekem már megérte.
Régi 2011-06-19, 18:09   #98 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 334
Hírnév szint: 7
nagyd a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Ennekörömére

Sziasztok,enneköröméreszeretnékénisegytanfolyamoti ndítani,,ahholorhídeásháttérenmutatjukbeazokosságo kat.Nyugdíjasésmelegfelvonulásonrésztvevőkelönybe! Helyesírokisésszoközzeljátszokis!ittenodavisszat esztzajliklefele,ésiranyfelfele.RRsekutya-2szeres.Fejvallalakzat4h-ba
Csatolt kicsinyítések
ahogy-en-latom-orhidea.jpg  
nagyd nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-19, 19:27   #99 (permalink)
Tag

Zeeman logója

Összes hozzászólás: 81
Zeeman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Zeeman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
....hátha ezáltal lesz a jövőben olyan kereskedő kolléga, aki tanul az én hibámból, és nem követi el ugyan azt, amiket én elkövettem...
Nagyon hasznosnak találtam amit írtál bár azt hozzátenném hogy szerintem a bukások és saját hibából tanulás fontos része hogy valaki sikeres kereskedő legyen! Ha nem bukok az elején nagyot ami válaszút elé állított, hogy hagyom az egészet vagy komolyan megtanulom, nem is hiszem hogy komolyan vettem volna a tőzsdézést. Vagy hát nem tudom mi lett volna de hogy hasznos volt az biztos )

De minél kevesebb hibából tanul az ember annál jobb úgyhogy én személy szerint nagyon várom a folytatást részedről
Régi 2011-06-22, 16:01   #100 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 582
Hírnév szint: 7
Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Hogyan lehetett volna jobban csinálni, vagy mi lett volna az ideális megoldás.
Mi valósult meg a kockázatkezelésből, a pozicióméretezésből, a stratégia következetes alkalmazásából, és milyen volt a pszichológiai hozzáállás?
Csatlakozom az előttem szólóhoz, remélem lesz folytatás.
A felvetett kérdésedre nem tudom egyértelműen a választ, hogy mi volt az oka a kezdeti kudarcoknak, mivel nem ismerem az éles számla pszichológiáját, de kíváncsiságból megkérdezném, ha már ilyen jó szándékú vagy, hogy azt akarod mi kezdők tanuljunk a hibáidból. A kérdés a következő. Amikor számlát nyitottál volt papírra leírt (!!!) minden részletre kiterjedő ki és belépési stratégiád, Money managemented, stratégiád amit előtte demon be is gyakoroltál hónapokon keresztül, amiben hittél is?Én még az út elején járok és szívesen vennék,minden olyan tapasztalatot ami megóvna a kezdeti kudarcoktól. Mert talán nem törvényszerű, hogy először bukni kell ahhoz hogy elérje az ember a számításait ezen a területen.
Jó egészség,
Swyr
Sawyer nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
FOREX, kezdőknek

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 23:26 , a GMT +1 időzóna szerint.