Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-06-22, 19:35   #101 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
Sawyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Csatlakozom az előttem szólóhoz, remélem lesz folytatás.
A felvetett kérdésedre nem tudom egyértelműen a választ, hogy mi volt az oka a kezdeti kudarcoknak, mivel nem ismerem az éles számla pszichológiáját, de kíváncsiságból megkérdezném, ha már ilyen jó szándékú vagy, hogy azt akarod mi kezdők tanuljunk a hibáidból. A kérdés a következő. Amikor számlát nyitottál volt papírra leírt (!!!) minden részletre kiterjedő ki és belépési stratégiád, Money managemented, stratégiád amit előtte demon be is gyakoroltál hónapokon keresztül, amiben hittél is?Én még az út elején járok és szívesen vennék,minden olyan tapasztalatot ami megóvna a kezdeti kudarcoktól. Mert talán nem törvényszerű, hogy először bukni kell ahhoz hogy elérje az ember a számításait ezen a területen.
Jó egészség,
Swyr
Szia Sawyer és Zeeman
Köszönöm a megtisztelő szavakat. Én tényleg ilyen vagyok. Ha rámjön a segithetnék, akkor próbálok tenni másokért valamit, nem csak itt, hanem az élet más területén is. Na azért túlzásokba nem esem. A kérdésedre a válasz NEM. Nem volt stratégiám, és nem volt türelmem sem. Itt kezdtem ismerkedni a fórumon a forexxel. Nem sokat demóztam, mert nagyon unalmasnak találtam. A pénztárcám vastagsága szempontjából biztosan jobb lett volna egy két nyereséges hónap a demón, mielőtt elkezdem az éles kereskedést, de sajnos én ilyen vagyok. Ennyi idő után sem tennék másként. Nem nyomnám hónapokig a demót, hanem csak addig, amig meg nem ismerem a programot, amig nem tudom tökéletesen használni. Viszont amit másként csinálnék az az, hogy nem nyitnák éles számlát egyből, hanem egy tesztprogramon begyakorolnák mindent, amire szükségem van. Vannak jó forex tester progik. Ezek sokkal jobbak a demónál, mert fel lehet gyorsitani bennük az időt, ezért sokkal több stratégiát kilehet próbálni, mint a demóban. És szerintem nem is unalmas igy az egész.
Régi 2011-06-22, 20:25   #102 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 582
Hírnév szint: 7
Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia Sawyer és Zeeman
Köszönöm a megtisztelő szavakat. Én tényleg ilyen vagyok. Ha rámjön a segithetnék, akkor próbálok tenni másokért valamit, nem csak itt, hanem az élet más területén is. Na azért túlzásokba nem esem. A kérdésedre a válasz NEM. Nem volt stratégiám, és nem volt türelmem sem. Itt kezdtem ismerkedni a fórumon a forexxel. Nem sokat demóztam, mert nagyon unalmasnak találtam. A pénztárcám vastagsága szempontjából biztosan jobb lett volna egy két nyereséges hónap a demón, mielőtt elkezdem az éles kereskedést, de sajnos én ilyen vagyok. Ennyi idő után sem tennék másként. Nem nyomnám hónapokig a demót, hanem csak addig, amig meg nem ismerem a programot, amig nem tudom tökéletesen használni. Viszont amit másként csinálnék az az, hogy nem nyitnák éles számlát egyből, hanem egy tesztprogramon begyakorolnák mindent, amire szükségem van. Vannak jó forex tester progik. Ezek sokkal jobbak a demónál, mert fel lehet gyorsitani bennük az időt, ezért sokkal több stratégiát kilehet próbálni, mint a demóban. És szerintem nem is unalmas igy az egész.
Szia willow,

Bevallom, erre a válaszra számítottam. Az nagyon szép és nemes tulajdonság,hogy segíteni akarsz másoknak, de ez a kijelentés, hogy most se tennék másként, kicsit ijesztő hozzáállás, ezt azt hiszem nem fogom megfogadni példaként. Egy kedves idézet jut eszembe, ami pont idevág:

˝Az őrültség nem más, mint ugyanazt tenni újra és újra, és várni, hogy az eredmény más legyen.˝
(Albert Einstein)

Ezzel nem megsérteni akarlak, de ha ki akarod játszani a tanuló időt és helyette újabb és újabb stratégiákat próbálsz ki, mint hogy egynek a mestere legyél az nagyon sokba fog kerülni, már ami a pénztárcád vastagságát, az önérzeted és az elvesztegetett idődet illeti.
Mint írtam, nincs kereskedési tapasztalatom ezért ennyire vedd komolyan a hozzászólásomat.
Te segítőkész vagy,Én meg őszinte, mindketten jó indulatból.
Hali
Sawyer nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-06-22, 20:30   #103 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 152
Enko a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én is várom a folytatást és köszi a beszámolót.

Mindenhol azt lehet olvasni, hogy vezessünk naplót. Én azt találtam ki, hogy a kötési napló úgyis egy kattintással "lekérhető" a szolgáltatótól, így egy videónaplót kezdtem el.

Ha eljutok odáig 1-2-3 év múlva, hogy még itt vagyok, akkor megosztom őket szépen fokozatosan. Jókat fogunk röhögni rajta
Enko nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-23, 06:44   #104 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Viszont amit másként csinálnék az az, hogy nem nyitnák éles számlát egyből, hanem egy tesztprogramon begyakorolnák mindent, amire szükségem van. Vannak jó forex tester progik. Ezek sokkal jobbak a demónál, mert fel lehet gyorsitani bennük az időt, ezért sokkal több stratégiát kilehet próbálni, mint a demóban. És szerintem nem is unalmas igy az egész.
A lényeget veszted így el. Annak az ismeretnek a megszerzését, amit "élő" chart előtt ülve szívnál magadba. Hogyan viselkedik az ár, milyen a gyertyák kialakulásának dinamikája, stb... Röviden ez a "pice action" ismerete.
Forex Klub nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-23, 09:49   #105 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 131
Billy a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én félig-meddig megértem Willowot!Demózok 3 helyen is több kevesebb sikerrel, és 2 helyen is a kezdő bónuszokkal "élőben" kereskedem, de a demózás tényleg elég unalmas igaz már eddig is sokat tanultam belőle!Egy bajom van csak!Úgy érzem minél többet olvasok utána (esténként néha ég a szemem a fórum olvasástól) annál kevesebbet tudok!
Jelenleg 2 hete azon küzdök hogy találjak egy olyan céget amelyiknek minden feltétele megfelel az általam támasztottaknak!
Régi 2011-06-24, 13:19   #106 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 152
Enko a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nem tudtok egy jó tesztprogit, ami ingyenes?
Amit willow javasolt annak az az egyetlen gondja, hogy egyszerre csak egy pozit tudtam vele nyitni, tehát pozícióépítés kizárva.
Letöltöttem a forex tester-t is, de annak a demo változata meg csak 1 hónapnyi adattal szolgál...
Enko nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-25, 12:45   #107 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

sajnos más programot nem tudok. metatrader f12.
  Válaszol idézettel
Régi 2011-06-26, 11:42   #108 (permalink)
Szenior tag

willow logója

willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Egy kis összefoglaló a lustáknak, azoknak akiknek kevés az idejük, vagy egyszerűen csak nem szeretnek sokat olvasni. Ez az összefoglaló HWTrader irásaiból lett összeállitva. Köszönet érte neki. Utólagos engedelmével.
"Ami nekem nagyon bejon az a PA(Price Action) hirek elott. Szep kis pin vagy egyeb 4H/1H grafikonon valami jo szinten nagyon sokszor elarulja merre is nezelodik a piac.

Ami nem tetszik:
-Semmi momentum nincs.
-Pin nem tul nagy, jobban tetszene ha erősen letesztelte volna az 1.0000-t es alatta zár.
- Nagyon kezd oldalazni a pár, igy csökken az esélye egy egészséges TP1-be rohanásnak rovid idon belul.

Egy tipp, az Pin bar "szeme", vagyis az elozo gyertya felso kanoca eleg kozel van 1.45-hoz. Minden eselyunk megvan arra hogy az ar leteszteli azt a szintet es onnan megy lefele. En Napin keresek szignal gyertyat 1.45-on inkabb, mint hogy a heti nagy oldalazasba vegyek bele. Nezzetek meg milyen forgalmi dugo van rogton a Pin alatt. Soha nem szabad elfelejteni hogy jelzo gyertyat aljakon es csucsokon keressunk. Ezeknel van heye a pozicionak dolgozni es nem rogton belekacsint egy eros ellenallasban.

A Haromszog nagyon erosnek tunik, egy jo kis kitores, majd visszatesztel egy szep gyertyaval az ami erdekelne.

Nem szeretem amikor a gyertya ennyire "belenez" az ellenallasba.

Mire erted hogy a pin belenyul az ellenallasba?

Van ugye az 1.0500 kozvetlenul a pin felett. Ez egy heti PPZ. Ha a pin "orra" joval felette van de a gyertya 1.0500 alatt zar, az egy jo jel arra hogy eros visszautasitaba utkozott az ar 1.0500 felett, vagyis az eladok kerultek tobbsegbe.

A pin alatt kozvetlenul ott van az 1.0400 napi PPZ ami meg a heti grafikonon is latszik. (azert nem nevezem hetinek az 1.0500 kozelsege miatt.

Az ar jelenleg a ket zona kozott van. 1.0400 alatt nem sokaig erezte jol magat.

Sokan gondoljak ugy hogy, ok, van itt ez a pin, nem is olyan csunya, igaz hogy nem egy A++, de most van eselyem ujra nyitni ra, mert az ar visszatert az aljahoz.

Szamomra tobb okbol is santit ez.

1. Valamiert egyszer elpasszoltuk, vagy lemaradtunk rola. Az azert valoszinu hogy mindenki eszrevette ezt aznap zaras utan, megsem nyitottunk.

2. Latjuk hogy 1.0400 milyen hatassal van a piacra.

3. Ismerjuk a mondast, busz utan nem szaladunk, jon majd masik
Kergetni egy lehetoseget nagyon artalmas a fegyelmunkre es kovetkezetessegunkre. Ha nyero lesz az talan meg artalmasabb hosszu tavon, mivel ezek idegzik be a "helytelen" viselkedest.

Legyen egy tervunk es ragaszkodjunk hozza. el sem hiszitek milyen fontos ez.

Hozza kell hogy tegyem, amit leirok, az az ahogy en csinalom. Nem mondom hogy ez a tokeletes vagy jobb mint barmi mas, csak nekem ez mukodik. Megszabom magamnak a hatarokat amin belul tevekenykedek, ezzel kizarok, elkerulok egy csomo pszichikai dolgot mint ketkedes, bizonytalansag, frusztracio stb... Nem latok mas utat ahhoz hogy folyamatosan hozzak egy szamithato eredmenyt. Egyszeruen tul nagy a csabitas hogy odaadd a penzed mindenfele ketes lehetosegre...

Ez foglalja a legjobban ossze miert nehez kereskedni. Rengeteg gyertyat latsz ami nem tokeletes, kicsi vagy valamiert nem felel meg, de amikor latod hogy milyen mozgasok tortenhetnek utanuk, akkor raharapsz a kovetkezore. Nana hogy az pedig kivagja a stoppodat egy teljes gyertya veszteseggel.

Nem konnyu megallni, hogy az ilyenekre ne ugodjunk, de muszaly megtanulni.

GPBJPY

A piac elkepesztoen oldalazott. Nem mondom, van aki lepett erre a gyertyara es haszonnal zart. Ha tapasztalt vagy akkor ez megy, ha nem, akkor a legtobb esetben ezek csak a stoppodat utik el

A GBPNOK jobban tetszik. Ez egy DBLHC. Ha erintette volna a nagy kerek szamot alatta, akkor ha kereskednem a part, biztos nyitok ra. Igy inkabb elpasszoltam volna.

Nem szabad hogy zavarjon ha esetleg lemaradsz valamirol. A piac soha nem all meg es uj lehetosegek mindig jonnek. A kerdes az, hogy lesz-e addig szamlad hogy kihasznald

Minden gyertya szignal csak akkor er valamit is ha jo helyen van. PPZ, Fib/MA stb egybeeses a legfontosabb. Aztan a gyertya merete az elozoekhez kepest. Eleg szubjektiv a megiteles meretet illetoen, de ha joval nagyobb mint az elozo ketto akkor tetszik. Ha BUOB/BEOB akkor a teljes gyertyat olelje at es a nyitas-zaras kozott minel nagyobb legyen a kulonbseg. Volt mar tobb ilyen is a topik elete soran, nezd vissza oket.

Igen arnyekra is vonatkozik.

A biztos hitrol annyit hogy semmi sem biztos a piacokon.

Amiben hiszek az az hogy van egy kicsi statisztikai elonyom ha ezek(gyertya+PPZ+FIB stb) kialakulnak es ha eleg sokaig csinalom akkor tobbet nerek mint bukok. Ez a gondolat kell hogy alljon minden rendszer mogott.

Az elony annal nagyobb minel jobban tudom szurni a kulonbozo jelzeseket. Ebben a tapasztalat segit.

Az egytlen ok amiert messzirol elkerultem ezt a gyertyat az 1.6000 rogton felette. Ez napi gyertyakkal kereskedve nagyon fontos hogy tudijuk hol lehet az elso problemas terulet. Ha megnezitek az eddigi peldaimat, mindenhol visszakoszon a nagy kerek szamok figyelembevetele.

Amit tudunk PPZ-krol, hogy ezek zonak. Azok amik a nagy kerek szamok korul vannak, meginkabb zonak. Forex es a Futures piacoknak nagyon eros jellemzoje hogy az Orderflow(buy/sell stop/limit megbizasok) a kerek szamok kore oszpontosulnak. Tomegpszichologia= Technikai analizis

Maradok az orderflow hasznalatanal, mert nem tudok frappans magyar megfelelot. Tehat vannak ezek a nagy kerek szamok es korulottuk rengeteg limit es stop megbizas. A resztvevok egyszeruen valamiert fokuszalnak ezekre a teruletekre(itt jon be a tomegpszichologia)

Hasznalom a jelenlegi GBPUSD napi Pin-t a peldamnak.

A celom hogy megertsetek nagyjabol mi is zajlik a Pin bar/ PPZ, kerek szamok mogott.

Az egesz rendszer arra epul hogy felismerjuk hol vannak nagyon fontos szintek(PPZ) es megvarjuk hogy azokon kialakul-e valamilyen egy-ket gyertyat magaba foglalo szignal(Pin, BEOB/BUOB stb)ami esetleg mas eszkozokkel is egybeesik(Fib, MA stb) Ez a belepesi szignalom.

Amit a PPZ megmutat, az hogy hol epul fel tekintelyes orderflow, ami nagyobb hatassal lehet a piacra/arra. A Pin bar az orderflow elhelyezkedeserol mond el sokat. Pl Ar eleri 1.6000-t atmegy rajta, majd a nap vegere joval alatta zar. Ez mit jelent? 1.6000 felett jelentos Short orderflow volt jelen ami az ar visszaeseset okozta. tehat a szint felett eladokkal talakozott az ar. Ettol mi a napi zaras utan latjuk a Pinbar-t, engulfing gyertyat, stb. Mind egy dolgot jelez: az altalunk elore felismert zonara az ar reagalt. Ezt nevezzuk szignalnak.

Az hogy az Orderflow a kerek szamok kore epul, tobb komoly kutatas is bizonyitotta. Hogy mitol? Termeszetunk hogy szimmetriat es egyszeruseget keresunk, onkentelenul is hasznaljuk a kerek szamokat, mert konnyebb veluk dolgoznunk.

Az eladasok es vetelek legnagyobb szazaleka ezen zonak korul folyik. A nemzeti bankoktol(EURCHF 1.5 szint nem regen) kezdve az egyszeri forex trader-ig, mindenk hasznalja, sokszor teljesen tudat alatt.
Na most tudva azt hogy az 1.6 ekkora port kavarhat leven nagy kerek szam. hogyan ertekelem azt a Pinbar-t ami alatta alakul ki es teljesen belenez a PPZ-be? En a legkevesebb hogy ovakodva szemlelem, foleg egy ilyen eros sullyedo trendben.

Ha az a pin az "orraval atszurva a PPZ-t felette zar, akkor ragyogo. Igy viszont en messzirol elkerulom. ez persze nem jelenti azt hogy nem fogy raketakent kiloni 2.99-ig. Ez lehetseges, mint minden mas is a piacon.
Ami viszont nekem fontos, hogy minel tobb alatamaszto ervet tudjak felsorolni a szignalom mellett. Akarom latni hogy legalabb minimalis eselye van arra hogy az elvart iranyba menjen. Szamomra ez nem volt az.

Fontos hogy a kerek szamok szerves resze legyen a tamaszok es ellenallasok felismeresekor. az Orderflow erre koncentral, akkor nekem is ezt kell tennem. "
Régi 2011-07-01, 10:18   #109 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 334
nagyd a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Óvatosan ma a tradeléssel. EUR-USD vonalon mászkál. Idegeket sebezhet.
nagyd nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-07-01, 17:10   #110 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 43
ByBrumy a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Segitsetek legyszives! Milyen modon kell kiszamolni a talalati aranyt?
13 kotesbol, 4-t elszurtam. Akkor most?
ByBrumy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-07-01, 17:40   #111 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
ByBrumy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jujj, ezt tanítják még általánosban.

100% x%
13 4

100/13*4=x

x= 30,769% (hibás kötések)
y= 100-30,769 = 69,23% (jó kötések)
Régi 2011-07-01, 17:44   #112 (permalink)
Szenior tag

Hely: Győr
Összes hozzászólás: 123
Hírnév szint: 8
calen már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.calen már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
ByBrumy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Most panaszkodsz, vagy dicsekszel?
(blablabla ... rosszul számoltam és nincs kedvem javítani )Persze az se mindegy, hogy a stopmérethez képest mekkora pluszban zárod. Ha minimális profittal elszaladsz, sütheted a nyerő trédjeidet.

Utoljára módosítva: calen által : 2011-07-01 17:46 Oka: elszámolás
calen nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-07-01, 17:48   #113 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Összes hozzászólás: 333
moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jujj, ezt tanítják még általánosban.

100% x%
13 4

100/13*4=x

x= 30,769% (hibás kötések)
y= 100-30,769 = 69,23% (jó kötések)
Én tudok még egyszerűbbet:

Számlatörténet----->mentés részletes jelentésként.
moszad nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-07-01, 18:27   #114 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Az, hogy valaki 13-ból csak 4-et szúr el, még nem azt jelenti, hogy ő milyen nagy kereskedő, hiszen lehet, hogy a 4 vesztesége simán elvitte a 13 nyereségét.
Régi 2011-07-02, 07:23   #115 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 185
tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Főleg ha csak 9 volt jó és 4 rossz(az 13 összesen).Nahát ez a matek!
tapci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-07-02, 07:54   #116 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
moszad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én tudok még egyszerűbbet:

Számlatörténet----->mentés részletes jelentésként.
Mi van, ha nem Metatradert használ? Akkor megáll a tudomány?
Régi 2011-07-02, 12:40   #117 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Idézet:
tapci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Főleg ha csak 9 volt jó és 4 rossz(az 13 összesen).Nahát ez a matek!
Igy utólag, nahát tényleg igazad van.
Régi 2011-07-03, 08:08   #118 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 185
tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Brumy! Archenius egyenlete tökéletes,de én egyszerűen csak osztom a két számot: 9(jó) :13(összes)=69.23% Jó találati arány,de mennyi a nyereség?
tapci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-07-03, 15:26   #119 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Úgy látom túl nagy a csend mostanába a fórumokon. Lehet, hogy bizonytalanság van a piacon? Nincsenek tán szép triggerek? Vagy nyaralnak az emberek? Esetleg sok volt mostanába a kudarc? hmmm.... nemtudom de a bárányok hallgatnak....
Régi 2011-07-03, 17:06   #120 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Idézet:
nagyd eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Úgy látom túl nagy a csend mostanába a fórumokon. Lehet, hogy bizonytalanság van a piacon? Nincsenek tán szép triggerek? Vagy nyaralnak az emberek? Esetleg sok volt mostanába a kudarc? hmmm.... nemtudom de a bárányok hallgatnak....
Lehet, hogy mindez igy együtt. Vagy mégsem?
Régi 2011-07-03, 20:08   #121 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Vagy megunja az ember, hogy nincs értelmes kommunikáció? mert nincs, 1000 hsz-ből 10. Persze a kezdők kérdései értelmesek, csak én 5 éve először elolvastam kb 1000 oldalnyi fórumot mire feltettem az első kérdésem, most pedig sokan úgy gondolják igenis jár neki, hogy valaki vegye a fáradtságot és gépelje le neki újra a már ezerszer leírt alapdolgokat.
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-07-03, 20:24   #122 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

A fórum haldoklik. Lehet a tőzsde is haldokliklik? Nem mutat életképes triggert? Vagy talán a nagymesterek fáradtak meg? Esetleg kiégtek? A fiatalok kiégették őket? Vagy a tőzsde égette ki őket? Az élet nagy kérdései... Ami felvetődik. Csak bennem?... Szerintem itt is van egy irány egy eszme az emberek fejében ami miatt elindult egy irányba az egész. Talán már nincs új az egészben. Vannak bevállta dolgok, meg próbálkozások... Talán már a mesterek se tudnak újjat jobbat. Talán már minden adott a sikerhez. Akkor hajrá. Ám nem kell sietni annál gyorsabban ég a pénz és nem tanulod a türelmet.
Üdv
Régi 2011-07-04, 05:42   #123 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
A fórum haldoklik. Lehet a tőzsde is haldokliklik? Nem mutat életképes triggert? Vagy talán a nagymesterek fáradtak meg? Esetleg kiégtek? A fiatalok kiégették őket? Vagy a tőzsde égette ki őket? Az élet nagy kérdései... Ami felvetődik. Csak bennem?... Szerintem itt is van egy irány egy eszme az emberek fejében ami miatt elindult egy irányba az egész. Talán már nincs új az egészben. Vannak bevállta dolgok, meg próbálkozások... Talán már a mesterek se tudnak újjat jobbat. Talán már minden adott a sikerhez. Akkor hajrá. Ám nem kell sietni annál gyorsabban ég a pénz és nem tanulod a türelmet.
Üdv
Miért foglalkozzon olyasmivel az ember, ami már nem szórakoztatja, nem tanulhat belőle, pénzt nem hoz neki, ellenben csak viszi az idejét?
Régi 2011-07-04, 05:55   #124 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Szerintem meg nem haldoklik a fórum, de azért van abban valami amit Stlui írt. Tényleg rengeteg kérdés meg van válaszolva a fórumokon, amit igazából csak ki kell keresni. Kiégés? A tőzsde csak akkor tudja kiégetni az embert, ha örökké az jár az eszében. Ez az elején elkerülhetetlennek tűnik, de később az embernek magának kell tennie arról, hogy ez ne így legyen. Egyszerűen mással is foglalkozni kell. Család, sport vagy akármi. Meg kell határozni egy napot amikor nincs tőzsde, sem olyan ami azzal kapcsolatos. Nekem ez pl a vasárnap, de például hétköznap is megvan határozva egy időintervallum amin túl jöhet bármiféle jelzés én biztos nem fogom látni.
Milyen bizonytalanságra gondolsz a piacon? Olyat én még nem láttam, hogy minden instrumentumon és időtávon bizonytalanság lenne.
Ja meg nyaralni is kell, pihenni nem kell mindig dolgozni.
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-07-05, 06:24   #125 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

AUD USD H4 fejváll.
Régi 2011-07-31, 17:02   #126 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 30
baistvan a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hello!
Volna egy kérdésem, nemtudom hova soroljam, tehát ide írom le.
Ha egy pozíciót amely veszteséges és nyitva hagyok napokig, v. hetekig, v. hónapokig, lehetséges-e hogy pozitívan jövök ki a tranzakcióból??????
baistvan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-07-31, 18:12   #127 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 16
Hírnév szint: 0
Alapbeállítás

A tőzsdén minden lehetséges...

De konkrétan ez pl. attól is függ hogy mekkora veszteségben voltál időközben?Mert ha a számlád nem bírta akkor abból soha nem lesz nyereséges trade))

Másrészt...ilyet soha ne csinálj...mindig kell lennie STOP LOSS szintednek!!!MINDIG!!!

Ezt olvasd el mindenképp:

http://vakmajom.hu/?doc=stoploss
sickra nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-07-31, 18:40   #128 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
baistvan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hello!
Volna egy kérdésem, nemtudom hova soroljam, tehát ide írom le.
Ha egy pozíciót amely veszteséges és nyitva hagyok napokig, v. hetekig, v. hónapokig, lehetséges-e hogy pozitívan jövök ki a tranzakcióból??????
Lehetséges, de extrém esetben előfordulhat, hogy évekig vársz. Például előfordulhat olyan mint a Mtelekomnál, hogy 2006 vagy 07-ben volt 1050 felett is, és azóta soha. No aki ott vett és még mindig tartja az vagy nagyon türelmes, vagy kesereghet, hogy ül az 50%-os virtuális buktában. Ha most felmenne arra az árra, akkor is ki lehet számolni, hogy 5 év alatt nulla forintot keresett sőt mínusz pénzromlás ami mondjuk még -15% Vagyis ha felmegy a vételi árra holnap + még 15%-ot akkor sikerült 5 év alatt 0 azaz nulla hozamot realizálni. Szóval ez nem olyan egyszerű, hogy veszek aztán majd kiülöm a veszteséget. Némileg bonyolultabb a dolog.

Tőkeáttétes piacon, meg az ilyen megoldás esélyesen vezet a pénzügyi katasztrófához, hiszen a veszteséget nap mint nap finanszírozni kell. Ameddig bírjuk pénzügyileg. Utána meg jön az összeomlás.
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-04, 14:13   #129 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

A németeknél jött ki egy nem túl erős, de igencsak eltérő hír jóirányba. Erre a DAX nem esik? ki érti ezt...
Régi 2011-08-04, 14:26   #130 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
... Erre a DAX nem esik? ki érti ezt...
Dehogynem esik
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-04, 14:55   #131 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

6460 megfoghatja
Régi 2011-10-14, 13:07   #132 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Sziasztok.
Nemrég fejeződött be a Go Market által szervezett forex verseny. Az összdijazás 4000$ . Az indulók létszáma 1838 fő volt. Sokan túlértékelik a demó, a demózás jelentőségét. Nagyon szükség van a gyakorlásra, de véleményem szerint nem szabad sokáig demózni, csak ameddig tényleg szükség van rá. Teljesen más az éles kereskedés mentális hatása az emberre. Mikor kötés előtt érzi a feszültséget, mikor oda-vissza meghányja- veti a dolgokat ezerszer, mielőtt kötne, mikor eltér a kigondolt stratégiától, mert érzékenyebben érinti a veszteség, vagy túl nagy kockázatot vállal, és még lehetne sorolni. Nos ez a demónál nincs meg. Sőt versenyhelyzetben aki betartja a kockázatkezelés szabályait, az már vesztesként indul. Ezért nem tulajdonitok nagy jelentőséget a versenyeken elért helyezéseknek, függetlenül attól, hogy 1838 versenyzőből 242%-al a 17. helyen végeztem. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy én milyen nagy kereskedő lennék, egyszerűen abban a hónapban szerencsém volt. Amit ott meg mertem tenni, azt éles helyzetben nem lenne szabad. Néha megteszem, de a piac mindig megbüntet érte. Tehát az én meglátásom az, hogy demo-demo-demo, de csak addig, amig az alapok nem mennek. Utána kis számlával éles, betartva a játékszabályokat. Jó kereskedést, és szebb jövőt mindenkinek.
Régi 2011-10-14, 14:20   #133 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Örök téma, pro és kontra véleményekkel. De aki egy kicsit is őszinte, és nem ámítja saját magát, az két egyszerű kérdéssel könnyen eldöntheti meddig is kell demóznia:
Képes vagy demón következetesen, és folyamatosan virtuális profitot termelni? Ha nem, miből gondolod, hogy ez valódi pénzzel sikerülni fog?!
Elméletben mindenki tudja, hogy kell versenyautót vezetni. Kormány, fék, gáz, stb... De lenne valódi esélye a pályán?
Édeskevés az, hogy már tudod a kereskedési felület gombjait nyomogatni. Unásig begyakorolt "stratégia" nélkül, intuíciók, vagy érzelmek alapján kötött tranzakciókkal semmi esélyed. Olyan szintig el kell tudni jutni egy kereskedési rendszer üzemeltetése során, hogy pontosan tudd, mikor, melyik gyertyában mit csinálsz, és miért. Ez csak sok-sok demózással érhető el.
Miért akarnál pénzt veszíteni, ha a rutint kockázat nélkül is megszerezheted?

Idézet:
Teljesen más az éles kereskedés mentális hatása az emberre. Mikor kötés előtt érzi a feszültséget, mikor oda-vissza meghányja- veti a dolgokat ezerszer, mielőtt kötne, mikor eltér a kigondolt stratégiától, mert érzékenyebben érinti a veszteség, vagy túl nagy kockázatot vállal, és még lehetne sorolni. Nos ez a demónál nincs meg.
Akiben még ezek az érzések, és gondolatok kavarognak, tuti nem demózott eleget. Mert csak a gyakorlás során bizonyosodhatsz meg a rendszered működőképességéről. Tudni fogod a statisztikád alapján (ezért kell naplózni), hogy mondjuk 10-ből csak 5-6 sikeres kötésed van átlagban. De gond nélkül elkönyveled akár az 5 bukót is zsinórban. Mégis be fogod kötni 6.-ra ugyanazt a jelet, amit a szabályaid diktálnak, nem fogsz gondolkozni, vagy aggódni rajta. Ha alacsony időtávon kereskedsz, időd sincs átgondolni a dolgokat. Vagy van jel, vagy nincs a gyertya nyitáskor.

Csak az ismeretlen szerző 36. pontját tudnám idézni, ami egyben az út vége is.
http://devizatozsde.blog.hu/2008/04/...zerzo_tollabol
Régi 2011-10-14, 16:11   #134 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Összes hozzászólás: 333
moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok.
Nemrég fejeződött be a Go Market által szervezett forex verseny. Az összdijazás 4000$ . Az indulók létszáma 1838 fő volt. Sokan túlértékelik a demó, a demózás jelentőségét. Nagyon szükség van a gyakorlásra, de véleményem szerint nem szabad sokáig demózni, csak ameddig tényleg szükség van rá. Teljesen más az éles kereskedés mentális hatása az emberre. Mikor kötés előtt érzi a feszültséget, mikor oda-vissza meghányja- veti a dolgokat ezerszer, mielőtt kötne, mikor eltér a kigondolt stratégiától, mert érzékenyebben érinti a veszteség, vagy túl nagy kockázatot vállal, és még lehetne sorolni. Nos ez a demónál nincs meg. Sőt versenyhelyzetben aki betartja a kockázatkezelés szabályait, az már vesztesként indul. Ezért nem tulajdonitok nagy jelentőséget a versenyeken elért helyezéseknek, függetlenül attól, hogy 1838 versenyzőből 242%-al a 17. helyen végeztem. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy én milyen nagy kereskedő lennék, egyszerűen abban a hónapban szerencsém volt. Amit ott meg mertem tenni, azt éles helyzetben nem lenne szabad. Néha megteszem, de a piac mindig megbüntet érte. Tehát az én meglátásom az, hogy demo-demo-demo, de csak addig, amig az alapok nem mennek. Utána kis számlával éles, betartva a játékszabályokat. Jó kereskedést, és szebb jövőt mindenkinek.
Én is most fejeztem be egy versenyt, a legrosszabb, hogy vezettem de a mohóságom lett a vesztem. Ha nem kockáztattam volna amikor átvettem a vezetést, megnyertem volna az egy millát.
Gratulálok a 17. helyedhez.
Csatolt kicsinyítések
ahogy-en-latom-fenykep.png   ahogy-en-latom-fenykep1.jpg   ahogy-en-latom-fenykep2.png  

ahogy-en-latom-fenykep3.jpg   ahogy-en-latom-fenykep4.jpg   ahogy-en-latom-fenykep5.jpg  

moszad nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-14, 17:49   #135 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Idézet:
moszad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én is most fejeztem be egy versenyt, a legrosszabb, hogy vezettem de a mohóságom lett a vesztem. Ha nem kockáztattam volna amikor átvettem a vezetést, megnyertem volna az egy millát.
Gratulálok a 17. helyedhez.
Köszönöm a gratulációt. Te is jól nyomtad. Nem lehet panaszod. Gratula hozzá.Sajnos nálam is még ez dominál. A mohóság. És ha 5 kis poziciót vesztek, 1 naggyal akarom visszanyerni. És ez általában nem szokott bejönni. A türelem a legszebb erény. Állitólag. Nos ezt még gyakorolnom kell.
Régi 2011-10-17, 12:11   #136 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 137
atomjani a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Willow. A régebbi hozzászólásokra reagálnék.
Az a tapasztalatom, hogy aki segít, azt nem felejti el az ember és talán lesz módja meghálálni.
Régen ez a hírekre változó árfolyam foglalkoztatott téged. Hogy mire lehet számítani, ahhoz fontos, hogy többségben milyenek a cég részvényesei. Sok hír után derül ki. Összességében mennyire hisznek a cégnek, mennyire bíznak a cégben, mennyire gondolkoznak következetesen, mennyire hűségesek. Van egy folyamatosan változó egyénisége a cég részvényeseinek összességében nézve. A sokszínűségben se lehet hiány, az ellentétek feloldódnak és talán az egyik irányba húzza a részvények értékeit. Nagyon szívesen fogadom erről a gondolataidat.
A másik pedig ugye a hír minősége. Mennyire képes változást kiváltani a piacban? Mennyire egyértelmű, hogy a részvények értéke milyen irányba megy és vajon milyen gyorsan zajlik le. Van amelyik hír nem elég jelentős ahhoz, hogy játszani érdemes a részvényekkel.
Ez csak gondolat. Én speciel a Google részvényei után való érdeklődés kerültem ide. Fogalmam sincs, hogy fogok e belőlük vásárolni. Mindenesetre a hír hallatán kezdtem érdeklődni. Talán bennem is van egy kettősség, hiszen a matematikai gondolkodással járó kereskedés is ugyanúgy érdekel. Azaz egy részvény diagrammát elemezve próbálok a legtöbb profitot begyűjteni. Persze ehhez tudás is kell, azért is vagyok itt.
Te is segítettél már és tudod ezt megjegyzem. Remélem egyszer majd én is tudok valamiben segíteni.
Régi 2011-10-17, 12:19   #137 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

A részvényest leginkább az érdekli, képes-e az adott cég profitot előállítani.
Ha igen, képes értéket teremteni, jó szolgáltatást nyújtani, osztalékot fizetni, van jövőbeli fejlődési kilátása, technológiai újítása, fogják venni. Ha nem , megy a süllyesztőbe.
Fő szabály, hogy ne légy szerelmes a portfóliódba. Ha valami nem jól teljesít, dobd ki.
Régi 2011-10-17, 14:52   #138 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A részvényest leginkább az érdekli, képes-e az adott cég profitot előállítani.
Ha igen, képes értéket teremteni, jó szolgáltatást nyújtani, osztalékot fizetni, van jövőbeli fejlődési kilátása, technológiai újítása, fogják venni. Ha nem , megy a süllyesztőbe.
Fő szabály, hogy ne légy szerelmes a portfóliódba. Ha valami nem jól teljesít, dobd ki.
Ez a "jó" részvényesre igaz. De a részvényeseknek is van egy olyan része, amelyik bedől annak, amit mondanak. Talán te is találkoztál már a magyarosszefogas.hu céggel, amely részvényekben szedte össze a pénzt. A cég kommunikál, talán túl optimistán is. Sok ember meg el is hiszi, amit mondanak.
De azért legyen itt más példa is. Itt van az Apple, amelynek a szülőatyja meghalt. Az ő nevéhez fűződő utolsó terméket mostanában dobták vagy dobják ki a piacra. Ezután mi lesz, azt nem tudni. Vagy jól megy a cég vagy nem. Mindenesetre a cég biztosan igyekszik a legjobb benyomást kelteni minden irányba. Valószínűleg a halálhír hallatán volt egy kis esés a részvényeinél.
Egyébként nagyon érdekes, hogy nemcsak egy befektetőnek nem szabad szerelmesnek lennie a portfóliójába. De a vállalkozónak sem a termékeibe. Ezt csak azért említem meg, mert pont egy üzleti terv készítő anyagban olvastam erről. Akkor még vállalkozás létrehozásán voltam és részben a befektetők meggyőzésére alkalmas üzleti terv elkészítésén munkálkodtam. A sors fintora, hogy átkerültem a másik oldalra, azaz hamarosan befektetőként leszek jelen a piacon.
Ugye nem kicsit fontos, hogy egy céghez mennyi "jó" és mennyi "rossz" részvényes van. Lehet, hogy a többség szerelmes a részvényeibe, mert annyira közel áll hozzá a cég annak ellenére, hogy a cég csődje is benne van a pakliban. Az is lehet, hogy a többség passzívabb, azaz nem napi szinten, hanem mondjuk éves szinten gondolkodik el azon, hogy vegyen e a cégtől több részvényt, esetleg adjon el belőle.
De valóban, egy jó részvényes a profitot nézi.
Régi 2011-10-17, 15:39   #139 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Haladok az olvasással, egy régebbi hozzászólásra reagálnék.
A pókerben is mindig vannak vesztességek, de összességében legyen nyereséges és ez a lényeg. Illetve hogy minél több profitot kihozni.
Ha vesztünk, akkor gondoljunk arra, hogy más tőzsdézők számára ez ajándék. Lehet, hogy a tőzsdézők azután szállnak újra be, hogy beszálltál és akkor a pénzed egy része is visszakerül hozzád.
Egyébként tényleg nem tudjuk, hogy a veszteségeink milyen tőzsdézőkhöz jutnak. Lehet hogy olyan is részesül belőle, aki nemes dolgokat tesznek az életben.
Régi 2011-10-17, 15:43   #140 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

A másik, hogy itt volt szó arról, hogy a pénz egy részét jó dolgokra fordítjuk. Viszont ha az a dolog, amit pénzelünk nem elég hatékony, akkor cseszhetjük is. Egy bizonyos pénzmennyiséggel lehet jól és lehet nagyon jól segíteni másoknak. Szerintem az a mi felelősségünk is, hogy olyan dolgokba fektessük jótékony szándékkal a pénzt, ami nagyon hatékonyan segít az embereknek. Remélem értitek, hogy mire gondolok. A hatékonyság is nagyon fontos mások segítésénél is.
Régi 2011-10-17, 15:59   #141 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
butcher
Mennyire legyünk mohók. A legjobb válasz az lenne, hogy semennyire. Én nagy problémaként érzékelem, amikor valaki arra koncentrál a tőzsdén, hogy keresni akar 200%-ot vagy még többet és nem arra, hogy csinálja jól a dolgát, és majd a piac ajándékoz amennyit akar. Mondom ajándékoz!
Szerintem akár 300% is elérhető. Csak ugye itt a hangsúly a tudáson van. A tudásnak megfelelően kell játszani. Minél okosabbak vagyunk, annál több pénzt kereshetünk.
Szerintem ezért van az, hogy 0 tudással bukó, kis tudással néhány százalékos nyereséget realizálhatunk hosszú távon(mert ugye tudjuk, hogy rövidtávon nézve csalóka). Későbbiek során viszont felvihető elég jól a százalékban mért nyereség. Hogy meddig, az talán a piactól is függ.
Mi emberek tényleg nagyon mohók vagyunk. De mondhatjuk azt, hogy könnyen elcsábulunk. Illetve azt is gondolhatjuk azt, hogy mennyire okosak vagyunk.
Régi 2011-10-17, 16:13   #142 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
-238 pip
-135 pip

+2022 pip
-401 pip
-237 pip
-138 pip

+800 pip
-190 pip
-245 pip

+4424 pip
Szerintem ezek után már szavakra sincs szükség, mert mindent elmond. Nekem is segít reálisan látnom a dolgokat.
Régi 2011-10-17, 16:46   #143 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Vannak nyilván akik arra kiváncsiak, hogyha valaki elkezdi a forexet, akkor milyen hibát követ el, majd milyen fejlődésen megy keresztül, mig végül sikeres és gazdag lesz. És ha ezt közzéteszi, akkor ennek segitségével, ennek a módszernek a lemásolásával bárki sikeres lehet. Ez talán igy van, talán nem. Egy biztos, kis kezdőtőkével lehet, hogy soha senki nem fogja megismerni a siker izét. Azért nem, mert a sikeres tréderek a nagy pénzek eléréséhez rendelkeznek a megfelelő számlamérettel, és igy tudják alkalmazni a megfelelő stratégiát. Nézzük az 500$-os kezdőtőkét. 2%-os kockázat az 10$. Nos 10$-os stop milyen pozició nyitásához elég? Vagy skalpolgat az ember, ami közismerten elég veszélyes szórakozás, vagy nagyobb időtávon kereskedik. Ha meg napközben dolgozik, akkor legfeljebb éjjel skalpolgat. Kis kötésegységgel az elérhető hozam olyan kicsi, hogy a legtöbben megunják, és nagyobbal kötnek, bizva abba, hogyha már eddig is kerestek néhány dollárt, miért ne lehetne gyorsan többet. És akkor van az, hogy 20-30 kis kötésnek a nyereségét egyetlen rossz nagykötés képes elvinni, sőt akár a számlát lenullázni. A forexben legfontosabb a TÜRELEM. És csak utána a többi. A kereskedéseim során nálam négyféle variácio áll fent. 1 Hirtelen a teljes összeg elvesztése. 2 Nyereségesnek induló tréd, amely nullában, vagy veszteséggel zárul. 3 Nyereséggel záruló trade. 4 Hirtelen rendkivül nagy hozamot hozó trade. Minegyikre irok majd példát, hátha ezáltal lesz a jövőben olyan kereskedő kolléga, aki tanul az én hibámból, és nem követi el ugyan azt, amiket én elkövettem. Ha csak egy valakinek segithettem ezáltal, nekem már megérte.
Én úgy tudom, hogy kezdők számára alapból nagyobb időtávval érdemes kezdeni, talán sokkal kiszámíthatóbb és kevesebb tudást igényel. Ez idő alatt meg tud tanulni, nem is keveset.
A másik, hogy egy kezdő nehogy milliárdokkal jöjjön tőzsdézni, mert olyan bukások lesznek, amit nehéz lesz kihevernie. Még a néhány milliós összes esetén is. 100 ezer Ft(500$) nem egy akkora összeg, amelynek elvesztések akkora drámai lenne számára.
Harmadrészt aki kis összeggel megtanul igen komoly profitot keresni, az a nagy összeggel is tud. Ami a legérdekesebb, hogy a kezdő rá van kényszerülve, hogy a lehető leghatékonyabban játsszon, különben nem lesz egyhamar olyan sok pénze. A lehető legrövidebb idő alatt kell a lehető legtöbb pénzt keresni. Valamint itt szembesül igazán azzal a csábítással, hogy minél több pénzzel játsszon. Nagy a késztetés arra, hogy minél hamarabb milliomos legyen és ezért akár a pénz teljes részét felhasználhatja. Ha egy milliomos sok pénzt keres, az nem gond. Kevesebb pénzzel lép újra piacra az 5% kockázati összeg miatt. Míg ha 100 ezer Ft-ból valaki veszít 90 ezret, akkor 5 ezer helyett 500 Ft-tal léphet a piacra és szerezhet több profitot. Szorul itt a hurok minden veszteség után. Miközben a millióknál is szorul a hurok, de több ideje van rendbe jönnie. Többet szúrhat el.

Egyébként én 500%-ral lépek majd be, mert ennyi pénzem van. Nos ha átlagosan 1 óra alatt keresek 2$-t(400 Ft-ot), az is pénz. Még az 50 Ft is pénz. És az 1 Ft is. Meg kell tanulni jól tőzsdézni és akkor az átlagos órabér is növekszik.
Régi 2011-10-17, 17:03   #144 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Enko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mindenhol azt lehet olvasni, hogy vezessünk naplót. Én azt találtam ki, hogy a kötési napló úgyis egy kattintással "lekérhető" a szolgáltatótól, így egy videónaplót kezdtem el.

Ha eljutok odáig 1-2-3 év múlva, hogy még itt vagyok, akkor megosztom őket szépen fokozatosan. Jókat fogunk röhögni rajta
Ez engem is érdekel, de biztosan megtalálom majd a fórumban.
Régi 2011-10-17, 17:09   #145 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

A demoszámla csak akkor jó, ha az árfolyam-ingadozások a valóságot ábrázolja. Nagyobb időtávra nem jó, hacsak nem történik valami néhány hónapon belül.
Régi 2011-11-08, 10:11   #146 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 41
Hírnév szint: 6
Movelikejagger a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok,
Remélem jó helyre írok.
Úgy érzem a heggesztés mellé jó kiegészítésnek a tőzsde, mer mindkettőhöz nagy türelem kell. Jól látom?
Movelikejagger nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-09, 06:30   #147 (permalink)
Szenior tag

Profi(t) logója

Összes hozzászólás: 150
Profi(t) a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia Jagger!
Miután többször leírtad már itt a "heggesztés" szót.....írd már légy szíves egy "g"-vel.
Mivel az a helyes forma. (Remélem nem bántottalak meg.)
Köszönöm! :-)
Régi 2011-11-09, 07:00   #148 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 41
Hírnév szint: 6
Movelikejagger a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

hegggesztés
Movelikejagger nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-11, 18:14   #149 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Moonlight006 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok! Ne haragudjatok, ha olyat kérdezek, amit már ezerszer megválaszoltatok, de annyi minden van már ezen az oldalon, hogy nincs türelmem és időm megkeresni a választ! Plus500-zal kereskedek. Tisztában vagyok azzal, hogy a vételi és eladási ár közötti pár forintos különbséget a cég elteszi. De van egy bizonyos fedezeti letét, amit minden vételnél felszámolnak. Ezt eladásnál az ember nem kapja vissza? Tehát: (csak kb.-ra) 2000-ért megveszem az 5db OTP részvényt, ennek a nyitási értéke 33000 (úgy tapasztaltam, hogy ennek a 2%-át, tehát) 660Ft-ot még pluszban levonnak, így 2660Ft-ra jövök ki. Tehát, ha nyereségesen akarom eladni akkor legalább 2661Ft-ért kell eladnom, vagy vissza kapom, valahogy a 660Ft-ot? Mennyire enged mínuszba a rendszer ennek a (ebben az esetben) 660Ft-nak köszönhetően? Mennyi pénzt érdemes a számlán pluszban tartani, hogy ne adják el a részvényeket adott esetben? Megkérlek benneteket, hogy ha lehet e-mailben (is) válaszoljatok! Köszönöm!
Moonlight006 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-04, 13:28   #150 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Ezen az oldalon egy szuper trader gondolatait osztom meg veled és ezért talán az egyik legfontosabb oldal amit olvashatsz devizakereskedésről. Ez az oldal segíteni fog, hogy elkerüld az anyagi csődöt, megértsd mit csinálnak rosszul az amatőrök és mit csinálnak jól a profik.

1, Tudás Hiány A legtöbb kezdő devizakereskedő nem veszi a fáradtságot, hogy megtanulja és megértse kik mozgatják és mik okozzák az árfolyam mozgást. (fundamentumok elsősorban) Amikor gazdasági adatok és bejelentések napvilágot látnak, a kezdő trader nem felkészült a bejelentés értelmezésére, ezáltal elmulasztja a legjobb kereskedési lehetőségeket. Azt tanítják nekik, hogy csak a bejelentések után kereskedjenek amikor a piac már nyugodt és soha ne a híreket. Ebből adódóan elmulasztják azt a komoly ármozgást amikor a piac szereplői új pozíciókat vesznek fel és csak akkor térnek vissza amikor a piac kiszámíthatatlan. Elképzelhetetlen sikeresen alkalmazni technikai elemzést egy makrogazdasági bejelentés után mert ilyenkor a fundamentumok irányítják az ármozgást.

2. Többet kereskedni mint ami optimális Ha nagyon szűk a stop/loss szinted és kicsi a profit célod, akkor ez a stratégia csak a brókeredet fogja gazdagítani. Az a stratégia ami realizál alacsony profitot „csak néhány pip naponta” vesztes stratégia hosszú távon.

3. Tőkeáttétel helytelen használata A magas tőkeáttétel használata nagyon veszélyes dolog. Egy részről azért mert nem enged optimális kockázat vállalást és stop/loss választást, más részről pszichológiailag nagyon megterhelő.

4. Mások tanácsára várni és hagyatkozni Igazi traderek „saját szakállra” kereskednek. Felkészültek, vállalják saját döntéseiket és nem támaszkodnak mások tanácsára. Nincs aranyközép út tradingben. Vagy magadnak kereskedsz vagy más kereskedik neked.

5. Helytelen Stop/Loss használat Ha túl közel rakod a Stop/Loss szintedet a jelenlegi árhoz, az a legjobb recept pénzügyi katasztrófára. Amikor eldöntötted, hogy kereskedsz válassz optimális S/L-t és adjál esélyt a sikerre!

6. Demo számla Miután megismerted a trading platformot és tudod kezelni is, ne tölts sok időt demo számlán. Ne tölts mert a demo számla nagyon csalóka és rossz szokásokat tanulsz meg használatától. Egyfelől megóv a stressztől és a pszichológiai kihívásoktól amit élőben fogsz tapasztalni, másfelől a demo számlák sokszor másfajta ár adatokkal van ellátva ami a kereskedést kiszámíthatóbbnak mutatja. Demo számla helyett kereskedj élőben a lehető legkisebb egységgel, hogy valós érzésekhez és élmények juss.

7. Kereskedj „főműsor” időben Akkor kereskedj amikor megfelelő likviditás van a piacon tehát bank traderek, hedge fundok és opciós traderek nem tudják az árat manipulálni. Kereskedj Frankfurt nyitástól London zárásig. Ez a legnagyobb forgalmú és likviditású időszak.

8. Ne egy devizát, hanem egy devizapárt ismerj és kereskedj Helyesen megítélni egy devizát az csak fele egy sikeres tradenek, siker vagy kudarc azon is múlik mennyire helyesen ítéled meg a másik devizát ami a párt alkotja. Például, helyesen látod, hogy a fundamentumok erősödő Eurot javasolnak, de figyelmen kívül hagyod hogy a US dollárnak is erős a fundamentuma. Ebben a szituációban ennek a devizapárnak kevés az esélye komoly erősödésre.

9. Kereskedési terv hiánya Kereskedési terv az nem azonos azzal, hogy pénzt akarok csinálni. Ellenben elmondja hogyan akarsz pénzt csinálni és egy kereskedési terv pontosan leírja mikor mit csinálsz és miért. Pontosan tudod hol nyitod meg és hol zárod be a pozíciót. Pontosan tudod, hogy miért nyitod meg a pozíciót, vannak érveid és nem véleményed a nyitásra.

10. Az adott trenddel szemben kereskedni Hatalmas differencia van olcsón venni lefelé menet és olcsón venni felfelé menet. Legfőképpen az olcsó fogalmát el kell felejteni, mert csak másnap válik világossá, hogy mi olcsó és mi nem. Ami egyszer olcsónak tűnt az könnyen drágává válhat, ha az aktuális trend ellen kereskedsz.

11. Helytelen pozíció zárás Eszedbe ne jusson változtatni a S/L szinteden ha egy kereskedés ellened megy. Ha ellened megy akkor ellened megy fogadd el! Ne tedd katasztrofálissá azzal hogy megváltoztatod a S/L szintedet. Ellenben, ha kedvezően alakul egy trade akkor ne zárd be a pozíciódat mert unatkozol vagy mert a stresszeden szeretnél enyhíteni. Stressz természetes része a devizakereskedésnek.

12. Hibás profit cél választás Ha profit célod kevesebb mint 20 pip akkor ne is nyiss pozíciót és ne is kereskedj. A spread amit fizetsz a pozíció nyitásért a siker valószínűségét ellened fordítja.

13. Túl nagy szerepet szentelni annak hogy a csúcson adj el és a völgyben vegyél Hosszútávon a helyes irány sokkal fontosabb mint a „jó” ár. Ha helyes irányba kereskedsz akkor eredményed sokat fog javulni.

14. Túl okosnak képzeled magad Intelligencia és siker a devizakereskedésben nincs korrelációban. Csináld egyszerűen és ne nézz túl a nyilvánvalón.

15. Gazdasági adatok és bejelentések elmulasztása A legtöbb komoly mozgás akkor történik amikor az igazi tőke pozíciót vált . A volumen nagy és a mozgások igaziak. Nincs jobb és kiszámíthatóbb alkalom mint „news time” .

16. Kereskedés érzelmek alapján Amikor nincs kereskedési terved akkor a kereskedésed nem más mint egy gondolat vagy egy érzés. Gondolatok és érzések nagyon rossz alapok sikeres kereskedésre. Hirtelen érzések általában rossz tanácsot adnak. Gondold végig, emberek okosakat mondanak amikor érzéseik túlfűtöttek?

17. Önbizalom hiánya Önbizalom csak sikeres kereskedés után jön meg. Ha vesztesz már az elejétől kezdve akkor nagyon nehéz az önbizalmadat felépíteni. Azonban a kudarc elkerülhető és megelőzhető ha megtanulsz tradelni mielőtt belevágsz.

18. Bátorság hiánya bezárni egy vesztes pozíciót Csupán butaság és semmi bátorság nincs abban ha valaki egy vesztes pozícióban utazik és azt reméli a trend egyszer majd megfordul. Ellenben szembe nézni a valósággal és beismerni hogy tévedtél és elfogadni a veszteséget, bátorság és önkontroll kell. Egyszer-kétszer megúszhatod és a trend tényleg megfordul. Azonban ha hosszútávon nem tartod be ezt a szabályt akkor egyszer szörnyű meglepetés fog érni. Rengetegen elvéreztek mert egy vesztes pozíciót nem voltak képesek bezárni.

19. Figyelem hiány Nincs helye álmodozásnak tradingben. Ha már arról álmodozol, hogyan fogod elkölteni a még nem is realizált profitot akkor nem kívánatos érzelmeket viszel bele. Ugyan úgy nincs helye félelemnek tradingben mint álmodozásnak Ha attól félsz, hogy veszteség fog érni amikor még nem ért akkor megint csak nem kívánatos érzelmeket viszel bele kereskedésedbe. Ne csinálj mást mint dőlj hátra és élvezd az utat ami vagy sikerrel zárul vagy nem. Aggódni ne aggódj mert nincs már befolyásod merre megy az ár. A piac azt fogja csinálni amit saját maga akar.

20. Helytelen értelmezése a híreknek Tény: a legtöbb újságnak fogalma sincs hogyan kell helyes értelmezni a híreket. Legtöbbször elvesznek a részletekben és nem látják a fától az erdőt. Tanuld meg magad értelmezni a híreket.

21. Szerencsés vagy ügyes A számlád nagysága nem feltétlenül mutatja, hogy mennyire vagy ügyes trader. Ha irracionálisan nagy kockázatot vállalsz akkor előbb utóbb a végzet utol fog érni. Nézd meg a számládat és nézd meg minden egyes kereskedésedet. Állapítsd meg mi volt a legnagyobb vesztes pozícióid és milyen hosszú a vesztes szériád. Majd kérdezd meg magad: Mi lenne ha több ilyen nagy vesztes pozícióim és a vesztes szériám lenne? Általában, sikeres tradereknek nincs hatalmas napi veszteségük és teljesítményük egyenletes.

22. Bátorság megnyomni a gombot Teljesen érthető és emberi érzés a félelem. De miután felkészültél és megcsináltad a házi feladatodat nincs okod félni. Muszáj vállalnod a kockázatot és megnyomnod a gombot mert ha nem akkor nincs trade, nincs profit és nincs trader.

23. Minőségi kereskedés Napi három óránál többet ne kereskedj mert ez az idő intervallum amit az emberi agy hatékonyan megenged. Semmi korreláció nincs a siker és a képernyő előtt eltöltött idő között. Kevesebbet de magasabb hatékonysággal.

24. Racionalizálás Semmi de semmi jóra nem vezet ha állandóan megkérdezed magadtól helyes döntés volt pozíciót nyitni. Ha már megnyitottad pozíciódat akkor hagyjad hogy végzete beteljesüljön. Ha veszteség akkor veszteség és fogadd el. Ne változtass a S/L szinteden, mert dolgok akár még rosszabbra is fordulhatnak. Vedd figyelembe és fogadd el ez egy rossz trade volt, de holnap kijavíthatod.

25. Almát naranccsal össze ne keverd Ha látod hogy a Eu/Usd kúszik felfele de Gbp/Usd még nem akkor ne Gbp/Usd vegyél gondolván ez a pár még nem indult el de majd el fog. Az adott szituációban meg van az oka hogy Gbp/Usd nem kúszik felfele. Ha az Eu/Usd áll vételre akkor azt vedd.

26. Túl sok indikátor Mint már említettem, kereskedj egyszerűen. Túl sok indikátor csak össze fog zavarni. Ne használj többet mint kettő-hármat.

27. Ne mulaszd el Ne mulassz el egy kereskedést mert egy–két pip különbség van az általad megálmodott belépő ár és a valós ár között. Általában igaz, hogy minél nehezebb kapsz meg egy adott árt annál jobb lesz a trade. Ez az axióma, természetesen a záró árra is vonatkozik.

28. Határozd meg hány pozíciót nyithatsz vagy mekkora kockázatot vállalhatsz egy nap. Legfőképpen tartsd is be ezeket szabályokat ez segíteni fog hogy fegyelmezett trader legyél.

29. Veszteség érzelem mentes elfogadása Kezdő traderek gyakran személyes csalódásként élik át ha egy trade ellenük megy. Semmi személyes nincs benne és ne éld át csalódásként. Néha a legjobban előkészített trade lesz sikertelen, máskor a kevésbe előkészített trade lesz sikeres. Ami fontos: ne lépd túl a meghatározott napi kockázati tőkédet, használj S/L-t és hagyd hogy a trade beteljesüljön.

30. Túl értékelni kockázat/eredmény arányának fontosságát Ha a S/L szinted 20 pip és a profit célod 60 pip akkor statisztikailag 3:1-hez, hogy vesztesz. Ha ehhez hozzáadod a 3 pip spreadet akkor ez majdnem 4:1-re változik. Ha daytradelsz, akkor maradj közel 1:1 arányhoz mert ezzel is növeled az esélyeidet.

31. Nincs okod vagy helytelen okod van hogy kereskedj akkor NE kereskedj Kereskedéssel bánj úgy mint egy vállalkozással. Légy mindig profi. Ha unatkozol és csak adrenalin szint változásra van szükséged akkor ne kereskedj. Akkor se csináld ha csak véleményed van és nem kristálytiszta okaid. Ami olcsónak tűnik ma az sokszor drágává válik holnap.

32. Szóbeszéd Fontos tudnod, a szóbeszéd majdnem mindig csak szóbeszéd. Azonban gyakran ez mozgatja a piacokat beleértve a devizapiacot is. Ha az Eu/Usd 50 pipet mozgott 15 perc alatt akkor valami történt vagy valaki mondott valamit. Valószínű ezt a mozgást most elmulasztottad. Hogy ez többé ne történjen meg, nagyon fontos, hogy legyen hozzáférésed valós idejű hírekhez és adatokhoz.

33. Rövid és hosszútávú mozgó átlag kereszteződése Az évszázad „átverése”. Ha a rövid és hosszútávú mozgó átlag keresztezi egymást az azt jelenti, hogy az átlag ár rövidtávon egyenlő az hosszútáv átlag árával. Mitől lenne ez bika vagy medve jelzés. Egyszerű koncepció amit software gyártok és brókerek könnyen ki tudnak használni érdekeik érvényesítésére. Traderek számára mint rendszer, a rövid és hosszútávú mozgó átlag kereszteződése hasztalan.

34. Sztochasztik Egy másik „átverés”. Én ellentétesen használom és a következőt jelenti számomra. Amikor az indikátor 80 fellett jár, és túlvett az általános álláspont, az azt jelent számomra, hogy a pár erős és még erősödni fog. Amikor az indikátor 20 alatt jár, és túladott az általános álláspont, az azt jelent számomra, hogy a pár gyenge és még tovább fog gyengülni. Tehát ahogy az indikátor ezeket az értékeket elérte számomra momentumot jelent és trend folytatódását várom. Tehát ha %K és %D keresztezte 80-at akkor vételi lehetőséget keresek, ha a 20-t akkor eladásit.

35. Szimulációs eredmények A szimulációs eredmények megbízhatatlanok, mindig kétkedéssel fogadd. Legtöbbjük átverés és annyit ér mint egy kuka szemét. Sokkal egyszerűbb egy rendszert alkotni a már meglévő adatokra, megtörtént eseményekre, mint egy rendszert ami a jövőt vetíti előre.

36. Legyen egy üzleti terved Nem csak kereskedési tervre van szűkséged hanem szabályokra és reális célokra ami mindig irányba tart. Tudd, hogy mikorra mit akarsz, és hogyan fogod megvalósítani. Mindig tartsd be ezeket a szabályokat.

37. Egy devizapárnak válj a mesterévé Egyetlen devizapárral foglalkozz addig míg nem lettél a mestere. Tanulmányozd és ismered meg tulajdonságait és jellemzőit. Majd ha megismerted kívülről és belülről is, akkor kezdj ismerkedni és foglalkozni egy másik párral.

38. Hosszútávra tervezni Ha daytrader vagy Ne csináld. Maradj a momentumnak és próbálj ebből profitálni. Nem számit mi történik egy hét vagy hónap múlva amikor 30-50 pip S/ szinttel kereskedsz. Csak az számit hogy mi történik ma és az hogy eltaláltad a napi trendet. Itt nem azt vallom, hogy hosszútavú trend nem fontos. Annyit jelent, hogy a hosszútávú trend nem mindig azonos a röviddel és így zavaró lehet. A rövidtávú trend sokkal fontosabb egy daytradernek mint bár mi más trend.

39. Önbizalom Azért mert ma sikeres vagy nem biztos, hogy holnap is az leszel. Mindig analizáld magad és keres alkalmakat, hogy tökéletesítsd tudásodat és képességeidet.

40. Önfegyelem Nem boksz meccsre készülsz ezért ne hergeld fel magadat pozíció nyitás előtt. Mindig maradj nyugodt és kiegyensúlyozott bármi is történik a képernyőn. Önfegyelem és nyugodtság segít megőrizni tisztán látásodat és megóvni impulzív döntésektől.

41. Legyen egy jó bróker céged Tudd mi a különbség a bróker és a market maker között. Ajánlom brókerednek legyen nemzetközileg ismert banki háttere és nagy likviditása. Nemzetközi ismertség azért fontos mert így brókered soha nem fog eltűnni a pénzeddel.
Jó tudni. Fent említettek nem több mint egy sikeres trader gondolatai és tapasztalatai. Azonban ezek a gondolatok nem ígéretek vagy garanciák arra, hogy ha betartod őket akkor te is sikeres leszel; vagy ha nem tartod be őket akkor sikertelen.

.

Címkék
FOREX, kezdőknek

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 07:14 , a GMT +1 időzóna szerint.