Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-12-04, 15:23   #151 (permalink)
Tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 84
Hírnév szint: 7
tozsdeelemzes.hu már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tozsdeelemzes.hu már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Köszönjük! Lehet esetleg tudni, hogy honnan van?
tozsdeelemzes.hu nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-04, 16:07   #152 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Sapka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszönjük! Lehet esetleg tudni, hogy honnan van?
http://devizatrader.hu/index.php?com...wPage&pageId=4
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-12-10, 10:28   #153 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Összegyűjtöttem némi anyagot Lemir kollégánktól. Most közzéteszem az ő utólagos engedelmével. Nekem nagyon sokat segitett megérteni, megtanulni a chart elemzést. Váljon nektek is hasznotokra.
Csatolt kicsinyítések
ahogy-en-latom-4z16k.png   ahogy-en-latom-e2mpf.jpg   ahogy-en-latom-genus.jpg  

ahogy-en-latom-lxryq.jpg   ahogy-en-latom-y2lkc.jpg   ahogy-en-latom-y4ik8.jpg  

ahogy-en-latom-yejfh.jpg  
Régi 2011-12-10, 18:09   #154 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Hely: UK
Összes hozzászólás: 133
nemecsek már nem kispályás.nemecsek már nem kispályás.nemecsek már nem kispályás.
Alapbeállítás

Köszi mindkettőtöknek! Nagyon hasznosak! Most, hogy már másodszor linkeled be őket, ki is nyomtatom őket, ne csak a meghajtómon pihenjenek. Ilyen egyszerű lenne?
nemecsek nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-10, 18:16   #155 (permalink)
Szenior tag

willow logója

willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
nemecsek eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszi mindkettőtöknek! Nagyon hasznosak! Most, hogy már másodszor linkeled be őket, ki is nyomtatom őket, ne csak a meghajtómon pihenjenek. Ilyen egyszerű lenne?
Ilyen egyszerű. Na itt látszik meg, hogy már öregszem. Ha harmadszor is belinkelném, kérlek figyelmeztess újra.
Régi 2011-12-10, 18:22   #156 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

nemecsek már nem kispályás.nemecsek már nem kispályás.nemecsek már nem kispályás.
Alapbeállítás

Ismétlés a tudás anyja. Ha harmadszor is belinkeled, ígérem másodszor is kinyomtatom. Na jó, off vége.
Régi 2011-12-10, 18:32   #157 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Idézet:
nemecsek eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ismétlés a tudás anyja. Ha harmadszor is belinkeled, ígérem másodszor is kinyomtatom. Na jó, off vége.
Az az igazság, hogy itt már túl sok újat nem lehet mondani. Nálam sokkal okosabb emberek már mindent leirtak. Sokan azonban lusták utánanézni ezeknek az irásoknak, és felteszik ugyanazokat a kérdéseket ismét,, és ismét, és ismét. De ez nem baj, mert amig megválaszoljuk, vagy meg próbáljuk válaszolni a kérdéseket, addig mi magunk is tanulunk azáltal, hogy ismétlünk.
Régi 2011-12-13, 16:01   #158 (permalink)
Tag

McFly logója

Összes hozzászólás: 36
Hírnév szint: 6
McFly a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Köszi willow, hogy megosztottad (ezt is) jófajta anyag.
McFly nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-15, 18:14   #159 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Idézet:
McFly eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszi willow, hogy megosztottad (ezt is) jófajta anyag.
Szivesen. Ha lesz még valami, akkor majd felrakom.
Régi 2011-12-29, 12:58   #160 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Összes hozzászólás: 471
Hírnév szint: 8
ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

[QUOTE=willow;3291]Egy kis hétvégi szösszenet arról, ahogy én látom a forex, a tőzsde, és a témához kapcsolódó blogok tömkelegét. Meglátásom szerint sok blogot olyan emberek hoznak létre, akik bizony nagyon is értenek a kereskedéshez. Azonban a kezdeti lelkesedésük egy idő után alábbhagy, és magára hagyják gyermeküket. Sajnos a hozzászólók legnagyobb része kezdő. Néha azért beesik egy két arc is, aki megmutatja, hogy ő is ért valamihez. Tanulni néha lehet tőlük, mert elejtenek néhány morzsát, azután odébbállnak. Érdekük nem nagyon fűződik ahhoz, hogy önzetlenül segítsék embertársaikat, csak benéznek, és odébbállnak. Esetleg elhintenek egy-két tanfolyami lehetőséget, de ugye ez már távol áll az önzetlenségtől.Természetesen vannak olyanok is akik tényleg segíteni akarnak, és nem csak a morzsákat hullatják el, hanem adnak egy szelet kenyeret is az éhezőknek. Köszönet érte nekik. Sajnos legtöbbjüknél a kezdeti lelkesedés alábbhagy, ez lehet egy-két hónap, vagy egy-két év, de utána már nem nyújtanak több információt. Ez lehet azért, mert már nincs mit, vagy megunták azt, hogy ingyen szolgáltassanak fontos infókat, és inkább zárttá, és fizetőssé teszik a blogjukat. Sokukat irigységből támadnak és rágalmaznak, ők azért vonulnak a háttérbe. De lehet még ezer más oka annak, hogy a kezdeti lelkesedés miért hagy alább. Szerintem az egész forex túl van misztifikálva. Ez olyan mint a vallás. Egy kemény mag köré kialakítanak egy csomó felesleges, és értelmetlen dolgot, ami már csak arról szól, hogyan húzzuk le embertársainkról a bőrt. De még a legnagyobb jóakaratú ember sem tudja úgy átadni a tudását, hogy azt alkalmazva mindenki sikeres legyen a kereskedésben. Hogy miért nem, azért, mert az alaptudáson felül ott van az emberi pszihé, ami végül is eldönti, hogy kiből lesz sikeres tréder, és kiből nem. Nagyon sokat tanultam itt, és sok szenvedés után felállítottam a magam kis elméletét arról, hogyan lehet sikeresen kereskedni mindenféle sallang nélkül. Természetesen aki megteheti végezzen el tanfolyamokat, tanuljon sikeres, és jól képzett tréderektől. Sajnos nekem erre nincs módom, így marad az, amit innen onnan összeszedek. Ezért összeállítottam magamnak egy listát, kinyomtattam, és magam elé tettem. És amikor elfeledkezek magamról, akkor mindig rápillantok."

Kedves mindenki!
Jo öreg wilow barátom topicjára gondolva,úgy éreztem nekem is le kell írnom búcsúzóul (legalábbis egy darabig bíztosan ez az utolsó bejegyzésem,irásom)azt,hogy én hogyan látom.
Hogy megérthetőbb legyen az én nézőpontom,néhány szót ejtenék a foglalkozásomról.Néhány "egyéb"tevékenység melett stratégia manager vagyok egy külföldi hedge funds-nál.Ebbe sokminden bele tartozik,stratégiák kidolgozása,azok végrehajtásának betanítása a cég számlakezelői részére,számlák történetének ellenőrzése,eredményesség elemzése,valamint új eddig nem ismert fundamentális,és technikai eszközök fogalmak megismertetése főleg account managerek részére,traderpszichologiai követelmények ismertetése stratégiákhoz stb stb.
Sok hozzászolo írását elolvastam több fórumon már az elmúlt 4-5 évben kisebb nagyobb kihagyásokkal persze.Emellett rengeteg "traderrel"kereskedővel,számlakezelővel beszélgettem az elmúlt kb 10 évben.Sokmindent láttam,sikereket,bukásokat,talpraállásokat hol rövidebb,hol hosszabb időszakra.Rengeteg stratégiát elemeztem,néztem végig élő körülmények között hogy hogyan teljesít,mikor nem teljesít,mikor halt el,vagy éledt újjá egy kereskedési szisztéma.
Ennél fogva azthiszem kicsit más szemmel nézek egy egy fórumos írásra mint sokan mások.Nem csak magyarországon,hanem mindenhol általában az a jellemző,hogy a fórumokon hozzászólók 99%-a ténylegesen a szakma legelején jár.Nem igazán jó közeg egy nick neveket használó fórum oldal ahoz,hogy valós teljesítményt nyújtó szakemberek eszmecserét fojtassanak mindenféle dolgokról.(bár azért néha akad erre is példa).
Általában tele vannak a fórumok hivatásos TA oktatókkal,vagy olyan személyekkel,akik az oktatásból szeretnének megélni a jövőben(nem kereskedésből?),vagy olyan emberekkel akik eladni akarnak valamit,akár egy szoftvert,vagy bármit.(ezt a nézetüket többen is megírták nekem privátban,én is így gondolom,köszönöm nekik ezuttal is az észrevételeket).Nagyon sokan tartoznak abba a körbe,akik ugyan kellő általános ismeretekkel rendelkeznek,jelenleg éppen nyereségesek is valamilyen szisztémával,de még hatalmas meglepetések várják őket,csak nem tudnak róla.Sokan vannak,akik több éve sikeresek valamilyen szinten.
Ezen emberek még igazán nagy pénzt nem kerestek a tőzsdén,ellenben hatalmas önbizalommal "szólnak be"mindenkinek,aki esetleg valamit megemlít,és az nem fér bele az ő világnézetükbe.Ez így van rendjén,ez egy természetes folyamat,az emberi természet velejárója.Nem kell ezen csodálkoznunk.Ellenben tudnunk kell szortírozni,főleg egy kezdőnek.Tudni kell megválasztani hogy mely írásra halgatunk,mely írást engedünk el a tudatunk melett.Ha nem így teszük,akkor egyrészt csak káosz,és zavar lesz a fejben,másrészt pedig rosszabb esetben még fizetni is fogunk a semmiért egy egy szoftver,vagy tananyag megvásárlásával.Tegye szívére sok ember a kezét,így utólag mennyi szakirodalom,vagy oktatási anyag hever a polcokon aminek semmi hasznát nem vette-így utolag végig gondolva?Természetesen vannak kivételek mint mindíg..De a válszt úgy gonolom magában mindenki tudja..
Néhány szó a pszihologiáról konkrétabban:
Azok a hozzászólók akik mindenáron a saját maguk személyét akarják agresszívan felemelni,lehurrogva másokat néhány mondatban,nem igazi sikeres kereskedők.Az a tapasztalatom,hogy virtuális éppen sikeres világban élnek,ami nem sokára elmúlik.Kerüljük az ilyen embereket,mert velük együtt fogunk bukni a jövőben.Akik hosszútávon sikeresek,azokban meg van az alázat mások iránt,és ha meg van az alázat mások iránt valakiben,csak akkor tud meglenni benne az alázat a piac iránt.Ha nincs alázat,akkor siker sincs,csak pillanatnyi sikeres állapot.(bevallom szándékosan provokáltam párszor embereket én is,lássam van-e képesség az önuralomra,alázat az ismeretlennel szemben?Sok emberben van,sok emberben nem volt,elnézést kérk tőlük így utolag is).
Én nem hiszek abban,hogy fórumokon meg lehet tanulni kereskedni.Maximum néhány jótanácsot lehet hasznosítani,de nyereségesen megtanulni kereskedni nemhiszem.Még tanfolyamokon sem.Legalábbis 1-2 hetes kurzusok ehez édes kevésnek bizonyulnak.Hogy mindenki értsen egy anyagot egyforma szinten,ahoz először "felvételi"kellene.Nagyon sok önbizalommal teli ember sincs azzal sem tisztában,hogy mivel nincs tisztában,nemhogy sok kezdő ember egyforma szintről indulva megtanuljon valamit magasabb fokon 1 hét alatt.Ismerek a példa kedvért olyan "kereskedőt"aki nem olyan régen nekem irt emailban kért véleményt,tanácsot,hogyan kéne jól kereskedni,ma meg már ő úgy gondolja mindent tud.Ismerek olyat,aki fél éve még nem tudta hogyan lehet nyereségesen kereskedni egyáltalán ezen a piacon,de ma már arra készül hogy mindenkit megtanítson erre.Fog valaki igazi pénzt hosszú távon ezektől az emberektől tanulva keresni?Szerintem nem.Az élet,és ez a szakma sem ilyen egyszerű!5-10 év szakmai tapasztalat után lehet azt mondani,hogy kérem én profi vagyok.Hozzá kell tenni,hogy láttam olyan ma 60 éves tradert,aki 25 éven keresztül gyűjtötte a nagyon nagyon sok vagyonát össze,és mára mégis megbukott.
Úgy gondolom,én úgy látom,hogy a saját tapasztalatot nem lehet kikerülni.Nem lehet azt megspórolni,nem lehet megvenni,vagy másoktól ellopni.Azt kitartó munkával kell megszerezni.A tudás fejben van,és ez a nagyszerű benne,hogy azt senki nem tudja elvenni tőlünk.Az a miénk!Gyakorlati tények bizonyítják,hogy hiába kap valaki a kezébe egy indikátort,vagy egy automata rendszert,vagy akármit,előbb utóbb bukni fog vele,miközben annak a "kitalálója" folyamatosan nyer.Miért?Mert minden stratégia egy filozófiára épül,és az adja azt a bizonyos plusszt.Filozófiára épül a fundamentális alapú stratégia,és a technikai alapú stratégia is.Ennek pedig közvetlen becsatolása a pszihologia,és a hit!Egy egy sikeres trade képe semmit nem jelent soha.Nem ad képet a teljesítményről.Az igazán sikeres emberek mind komoly tőkéket kezelnek,vagy mozgatnak,és azt hivatalos cég formában teszik,egyénileg vagy közösen társas vállalkozás formályában.Szigorú előirások szerint kell az eredményeikről számot adniuk,akár több évre visszamenőleg meg lehet nézni ezen teljesítményeket a hivatalos iratokban,és azokat nem lehet utólag manipulálni,hiszen felügyeleti szerveknek is le kell azt adni év vége után.mt4 stat,és egyéb kimutatásoknak sincs semmi értelme,ráadásul akik ezekkel a kimutatásokkal "hencegnek"azok maguk árulják el a hozzáértőbbeknek hogy mennyire amatőrök.(erre most nem térnék ki,aki akar nézzen utána jobban hogy hogyan is zajlik ezek technikai leképezése,és hogyan működik a piac.)Persze kisebb tőkével kereskedve egyes eredményeket megosztani,erről csevegni temészetesen jó dolgoknak tartom én is..De az a tapasztalatom,hogy pénz ilyen helyeken nincs.Pedig azt keresnénk,nempedig csak beszélnénk róla..
Akik ténylegesen sikeresek,azok túl vannak a "hencegésen",túl vannak a fórumos "beszólásokon".
Aki tényleg pénzt keres a tőzsdén,az nem akar bizonyítani senkinek semmit,pláne nem nick neveknek!
Ezt inkább azok teszik,akik még nem bizonyítottak saját maguknak,ezért másoktól várják a dicsérő szavakat,és az elismeréseket.(ezt már más is leírta előttem,és én egyetértek vele).
Azt javaslom minden a tőzsdével ismerkedő embernek,kutakodjon,tradeljen,dolgozzon sokat,ne halgasson nagyképű emberekre,szerezzen tapasztalatot,építsen saját stratégiát,és a siker nem marad el!Ismer valaki olyan "sztár"tradert aki másoktól szerezte a tudását?Mert én nem. (de lehet hogy ez csak véletlen).
Boldog,és sikerekben gazdag Újévet kívánok mindenkinek!
Régi 2011-12-29, 15:41   #161 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Idézet:
ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Úgy gondolom,én úgy látom,hogy a saját tapasztalatot nem lehet kikerülni.Nem lehet azt megspórolni,nem lehet megvenni,vagy másoktól ellopni.Azt kitartó munkával kell megszerezni.A tudás fejben van,és ez a nagyszerű benne,hogy azt senki nem tudja elvenni tőlünk

Azt javaslom minden a tőzsdével ismerkedő embernek,kutakodjon,tradeljen,dolgozzon sokat,ne halgasson nagyképű emberekre,szerezzen tapasztalatot,építsen saját stratégiát,és a siker nem marad el!Ismer valaki olyan "sztár"tradert aki másoktól szerezte a tudását?Mert én nem. (de lehet hogy ez csak véletlen).
Kedves Barátom.
Neked is boldog Újévet. És egyben sikerekben gazdag éveket kivánok. Öröm volt olvasni az irásaidat. Bárki bármit gondol rólad, én akkor is kedveltelek, még igy ismeretlenbe is. Remélem fortuna mindig kegyes lesz hozzád.
üdv
willow
willow nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-29, 16:31   #162 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás

Idézet:
ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Akik hosszútávon sikeresek,azokban meg van az alázat mások iránt,és ha meg van az alázat mások iránt valakiben,csak akkor tud meglenni benne az alázat a piac iránt.Ha nincs alázat,akkor siker sincs,csak pillanatnyi sikeres állapot.(bevallom szándékosan provokáltam párszor embereket én is,lássam van-e képesség az önuralomra,alázat az ismeretlennel szemben?Sok emberben van,sok emberben nem volt,elnézést kérk tőlük így utolag is).

Csatlakozom willowhoz! ALTERMAN egy igazi (vélemény)megosztó (minden értelemben ).
Írásaid hiányozni fognak a fórumról! De én nem hiszek neked, viszont fogjuk még olvasni soraidat. Legalábbis remélem.

Egészséges, sikerekben gazdag Újévet mindenkinek!
Régi 2011-12-29, 18:17   #163 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 137
atomjani a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

ALTERMAN gondolataihoz csak annyit fűznék hozzá, hogy a tanulás, a sikeressé válás sokszor igen kemény fájdalommal, szembesüléssel jár. Szerintem ez a tőzsdén is így van, aztán a tapasztaltak kijavítanak, ha nem.
Az oktatók valóban nem adhatják meg a szent grált. Akik ilyenkor válság idején is hosszú ideig sikeresek tudnak maradni, azok mégis adhatnak néhány javaslatot ahhoz, hogy el tudjon indulni az ember. Azt viszont nagyon jól bele kell vernie a tanulóba, hogy neki kell egyedül, önszántából nagy kitartással tanulnia a siker eléréséhez, mert ezt egy oktató sem tudja pótolni és mégha egy ideig sikeres is lesz, tanulás nélkül egy idő után a bukás biztos lesz.
Azt is mondhatnánk, hogy az oktatók nem tudnak sikeres embereket faragni az emberekből. Csak az alapokat és esetleg az irányt tudja megmutatni, ami igencsak meg tudja könnyíteni és gyorsítani a tanulást és a fejlődést.
Régi 2012-01-22, 11:27   #164 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Néha megpróbálom megjósolni a jövőt. Az alábbi chart mutatja, hogy ez mennyire lehetséges. Hát ezért kevés a forex, vagy tőzsdemilliomos. Még én sem vagyok az.
Bocs egy kicsit szar a kép, de át kellett méreteznem. De a lényeg azért talán látszik.
Csatolt kicsinyítések
ahogy-en-latom-elorejelzes-2.jpg  

Utoljára módosítva: willow által : 2012-01-22 11:29 Oka: kieg
Régi 2012-01-22, 12:46   #165 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.614
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Néha megpróbálom megjósolni a jövőt. Az alábbi chart mutatja, hogy ez mennyire lehetséges. Hát ezért kevés a forex, vagy tőzsdemilliomos. Még én sem vagyok az.
Bocs egy kicsit szar a kép, de át kellett méreteznem. De a lényeg azért talán látszik.
Talán csak a jóslás módszertanával van a probléma.
Forex Klub nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-22, 16:11   #166 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Szevasz willow !
Tanulságos az ábra amit betettél. Pár gondolatban reagálnék rá, ha megengeded.

1. Ha ez egy előrelátó szoftver, akkor felejtsd el..
2. Ha Elliott szerűség akar lenni (nem tudom kivenni), akkor tedd jóhelyre a stopot !
3. Ha meg nem akarsz jósólni (jósóljanak a jósók), akkor látható, hogy trend tetején sáv. Abból a kitörés több mint 50%-os valószínűséggel trendírányban. (Így már hosszú távon nem lehet bukó)

üdv.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-01-23, 18:18   #167 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

A rossz világgazdasági helyzet végett az alakzatból lefelé vártam a kitörést. Ennek ellenére elment felfelé. Csupán ennyi. Amúgy ez egy részvény. A szaggatott lefele az, amit vártam.
Régi 2012-01-23, 20:59   #168 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A rossz világgazdasági helyzet végett az alakzatból lefelé vártam a kitörést. Ennek ellenére elment felfelé. Csupán ennyi. Amúgy ez egy részvény. A szaggatott lefele az, amit vártam.
A kérdés hogy TA alapján kereskedsz-e? Egyébként én nem nagyon foglalkozom már ilyenekkel, de emelkedés után ilyen beszükülős oldalazásból trendfolytatás várható. Az más kérdés, hogy szerintem ugyanannyi az esély a lefelének is, tehát ha valaki figyeli akkor nem azt kell kitalálni merre megy tovább, hanem belépni akkor amikor megindul valamerre. De szerintem az se rossz ha a szűkülés alján long belépés, a lényeg úgyis az MM-en van, a többi mind csak tippelés, 50-50.
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-24, 00:51   #169 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 827
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Futurestrader4 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
... látható, hogy trend tetején sáv. Abból a kitörés több mint 50%-os valószínűséggel trendírányban. (Így már hosszú távon nem lehet bukó)
üdv.
Honnan ez az információ? Megnéztél sok száz esetet, vagy csak hallottad egy messziről jött embertől? Nem kötekedésként kérdem, csak én eddig bármivel próbálkoztam, nem igazán találtam olyan lehetőséget, amivel legyőzhetném a piacot, illetve amiket találtam, azok túl gyengék voltak ahhoz, hogy spread mellett is normális nyereséget termeljenek.
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-24, 11:14   #170 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 67
xexees a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Egy érdekes adoma a forexről.

Itt van egy kép, és meg kell mondani, mi a hiba benne.
A legtriviálisabb megoldást az emberek 95%-a kihagyja, helyette színeket elemez, formákat variál, de valahogy az átfogó képet nem látja.

Ez a helyzet a grafiokonnal, amin sok indikátor van. Mindenki nézze meg utána a grafikonját, és gondolkodjon el rajta
Csatolt kicsinyítések
ahogy-en-latom-megtalalod.jpg  
xexees nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-24, 12:13   #171 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Trend is your friend.
Ennek ellenére a többség a trendfordulót PRÓBÁLJA KITALÁLNI.
+ Neumann János féle játékelmélet.

Ha egyszerűbben fogalmazom, akkor:
Minek adsz több esélyt egy trendben? Hogy a trend megfordul, vagy hogy folytatódik?
  Válaszol idézettel
Régi 2012-01-24, 12:27   #172 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
Hírnév szint: 0
zufe a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
xexees eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

A legtriviálisabb megoldást az emberek 95%-a kihagyja, helyette színeket elemez, formákat variál, de valahogy az átfogó képet nem látja.

Ez a helyzet a grafiokonnal, amin sok indikátor van. Mindenki nézze meg utána a grafikonját, és gondolkodjon el rajta
megoldás: oda van írva hogy HIBA?
zufe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-24, 13:24   #173 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.614
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A legtöbbnek fogalma sincs róla, mit, és hogyan is kellene néznie a grafikonján. De ez nem is baj, különben nem lenne kitől elnyerni a pénzt.
Forex Klub nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-24, 13:32   #174 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Futurestrader4 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Minek adsz több esélyt egy trendben? Hogy a trend megfordul, vagy hogy folytatódik?
Tudom, a "hivatalos" válasz az, hogy a trend folytatódik. Csak éppen ezt statisztikai adatokkal eddig nem tudtam alátámasztani. Próbálkoztam már több módon, de mindennek az lett a vége, hogy a piac véletlenszerűen mozog, a trend folytatódásának, és megfordulásának azonos az esélye. Feltételezem hogy én csinálom rosszul, így keresgélek tovább. Mindenesetre a trendet rengeteg különböző módszerrel meg lehet állapítani, és ezek között sok olyan van, ahol nem igaz az, hogy a trend nagyobb eséllyel folytatódik, mint fordul.
Régi 2012-01-24, 13:49   #175 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 67
xexees a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
zufe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
megoldás: oda van írva hogy HIBA?
LÁtom te is sok indit használsz a grafon

(Bocs de nem birtam kihagyni )
xexees nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-24, 14:00   #176 (permalink)
Szenior tag

StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

fogalmam sincs
Régi 2012-01-24, 14:23   #177 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Összes hozzászólás: 333
moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
fogalmam sincs
Az a 2x van
moszad nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-24, 14:26   #178 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Te megtalálod a a hibát?
Régi 2012-01-24, 14:27   #179 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

megelőztek.
Régi 2012-01-24, 14:56   #180 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
moszad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az a 2x van
na ezért nem kell nekem belépőhöz chartot nézni, csak fej-vagy írás, úgyis vakegér vagyok

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Te megtalálod a a hibát?
Köszi neked is !
Régi 2012-01-24, 15:39   #181 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
zufe a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Te megtalálod a a hibát?
és tényleg...
zufe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-24, 21:08   #182 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 127
HJozsó a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Bevallom férfiasan, én a két darab a betű felett elsiklottam, viszont rögtön feltűnt, hogy a "hibát" szóban az "á" fordítva van nyomtatva, mint a mondatban a többi a (pontosabban nem ugyanazzal a karakterrel van írva)!
HJozsó nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-25, 21:24   #183 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ha jól megnézitek a chartot, akkor a dupla csúcs aljánál járt az ár, mikor elkezdtem rajzolni a lehetséges irányt. Ekkor még beszűkülésről szó sem volt. A beszűkülés is csak egy lehetséges lehetőség volt. Tehát ekkor a dupla csúcs kialakulása után nagyobb esélyt láttam egy trendfordulásnak, még ha az nem is egyből következik be, hanem előbb egy kicsit oldalaz az árfolyam. Tudtommal a dupla csúcs egy nagyon erős trendforditó alakzat. Tehát ezért is nagyobb esélyt láttam az esés kialakulásának, mint a trend folytatódásának.
Régi 2012-01-25, 21:31   #184 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Mint például itt.
Csatolt kicsinyítések
ahogy-en-latom-ezt.gif  
Régi 2012-05-05, 16:34   #185 (permalink)
Tag

Hely: Makó
Összes hozzászólás: 41
MA3MA50 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hello
Engem tegnap teljesen lebeszéltek a hírkereskedésnek azzal a módjával amit én szerettem volna. Így utólag látom, hogy tényleg hülyeség lett volna.
A tervem az volt nekem is, hogy 1-2 perccel a hír előtt nyitok egy longot, szűk stoppal, és egy short-ot is, szintén szűk stoppal. A baj azzal van, hogy a hirtelen ármozgás miatt kiüti mind a kettő stoppot, vagy gappel átugorja, de brókernél amúgy se igazán kivitelezhető ez a dolog. Úgyhogy rá is hagytam a dolgot.
De csak nem hagyott nyugodni, ezért ma arra gondoltam, hogy mi lenne ha két stop limit-et helyeznék el előre a charton hír előtt, és mikor a hír miatt elkezd ugrálni az árfolyam, a két stop limit teljesül.
Ehhez az kellene, hogy az adott hírre, az árfolyam elmozduljon felfele és lefele is egyaránt.
Lehet, hogy kivitelezhetetlen, de ha van valami tapasztalatod ezzel a stop limites variációval, akkor ha gondolod megoszthatnád velem
------------------------------------------
A másik, pedig a [>Tőkeáttét<] témában írt válaszod kapcsán, annyit szeretnék mondani, hogy természetesen mindig csak maximum 100$árt tartanék a számlán.
Régi 2012-05-05, 18:43   #186 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Idézet:
MA3MA50 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hello
Engem tegnap teljesen lebeszéltek a hírkereskedésnek azzal a módjával amit én szerettem volna. Így utólag látom, hogy tényleg hülyeség lett volna.
A tervem az volt nekem is, hogy 1-2 perccel a hír előtt nyitok egy longot, szűk stoppal, és egy short-ot is, szintén szűk stoppal. A baj azzal van, hogy a hirtelen ármozgás miatt kiüti mind a kettő stoppot, vagy gappel átugorja, de brókernél amúgy se igazán kivitelezhető ez a dolog. Úgyhogy rá is hagytam a dolgot.
De csak nem hagyott nyugodni, ezért ma arra gondoltam, hogy mi lenne ha két stop limit-et helyeznék el előre a charton hír előtt, és mikor a hír miatt elkezd ugrálni az árfolyam, a két stop limit teljesül.
Ehhez az kellene, hogy az adott hírre, az árfolyam elmozduljon felfele és lefele is egyaránt.
Lehet, hogy kivitelezhetetlen, de ha van valami tapasztalatod ezzel a stop limites variációval, akkor ha gondolod megoszthatnád velem
A másik, pedig a [>Tőkeáttét<] témában írt válaszod kapcsán, annyit szeretnék mondani, hogy természetesen mindig csak maximum 100$árt tartanék a számlán.
Az a baj, hogy minden brokinál más, és más a tőkeáttét nagysága. Van akinél 1/100, van akinél 1/500, és van akinél több. És minden brokinál más az adott devizapár marginszükséglete. Az Exness-nél nem tudom mennyi. Van olyan bróker, akinél ha kötsz, akkor 0,01 lot esetén az adott devizapárra 3,5 dollár a margin. Ez azt jelenti, hogy 0,1 lotnál 35 dollár. Tehát a te 100 dollárodból max olyan 0,28 lotot tudsz kötni. Ez durván 3 dollár minden pip elmozdulásnál. Tehát 33 pipnyit tud az ár mozogni, mielőtt elfogy a pénzed, ha a broki engedi végigfutni a pozid. De ebből még előbb lejön a broki jutaléka, ami olyan 8 dollár körüli. Tehát a mozgástered durván 30pip. De lehet, hogy a broki a margin 30 százalékánál már zárja a pozidat. Igy mozgástérnek marad úgy 20 pip. Egy fontosabb hirnél az ár néha 2-3 másodperc, jól olvasod, másodperc, és nem perc alatt képes 20-30 pipet mozdulni egy irányba. Egy fölcsapással aktiválja az egyik limit orderedet, majd hirtelen visszafordul, és aktiválja az ellentétes ordert. Ettől kezdve te már nem nyerhetsz az üzleten. Plussz ekkor a broki nem enged semilyen tranzakciót. Tehát esélyed sincs jól kijönni a dologból. Az egész felejtős. Hidd el nekem, felejtős.
Régi 2012-05-05, 18:56   #187 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Ja meg mégegy dolog. Ha az egyik irányba kivette a limit orderedet,akkor azzal valószinüleg fel is használtad a margin végett a pénzedet. Tehát ha megfordul, már nincs lehetőség rá, hogy a margin végett a másik order is teljesüljön. Ha minden jól megy, nem kell 1 perc hozzá, hogy elveszd a 100 dollárodat. A mai világban ennyi pénzért egy átlagmelós 5 napot dolgozik. De ha neked megéri, akkor csináld. A te döntésed, a te pénzed.
Régi 2012-05-06, 11:09   #188 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ja meg mégegy dolog. Ha az egyik irányba kivette a limit orderedet,akkor azzal valószinüleg fel is használtad a margin végett a pénzedet. Tehát ha megfordul, már nincs lehetőség rá, hogy a margin végett a másik order is teljesüljön. Ha minden jól megy, nem kell 1 perc hozzá, hogy elveszd a 100 dollárodat. A mai világban ennyi pénzért egy átlagmelós 5 napot dolgozik. De ha neked megéri, akkor csináld. A te döntésed, a te pénzed.
Helló
Értelek...:\ És ha nem tőkeáttéttel csinálnám? Egy hete kezdtem a devizapiac felé egyáltalán nézelődni, úgyhogy nem tudom, lehet-e olyat, hogy tőkeáttét nélkül kereskedek forexen. Mondjuk elhelyeznék egy számlán, (itt már nem muszáj, hogy az exness legyen) 1000dollárt, és a 2%os szabállyal (esetleg4%) csinálnám ezt a stop limites dolgot, akkor sem működne?
Régi 2012-05-06, 11:42   #189 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Idézet:
Helló
Értelek...:\ És ha nem tőkeáttéttel csinálnám? Egy hete kezdtem a devizapiac felé egyáltalán nézelődni, úgyhogy nem tudom, lehet-e olyat, hogy tőkeáttét nélkül kereskedek forexen. Mondjuk elhelyeznék egy számlán, (itt már nem muszáj, hogy az exness legyen) 1000dollárt, és a 2%os szabállyal (esetleg4%) csinálnám ezt a stop limites dolgot, akkor sem működne?
Hello ismét.
Én nem azt állitom, hogy egyáltalán nem működik. Csak az eredeti tőkeáttételes témádra válaszolva próbáltam részletezni a veszélyeket. Természetesen meg lehet próbálni kis tőkeáttétellel. Mondjuk 0,01 lotos kötéssel. Igy már sokkal kisebb a rizikó. És ha megy a dolog, akkor szép lassan lehet emelni a tétet. Azt tanácsolnám, hogy DEMO-n kisérletezd ki. De ha szereted az izgalmakat, akkor mehet élesben is. DE CSAK A LEGKISEBB KÖTÉSEGYSÉGGEL.
Régi 2012-05-06, 18:03   #190 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Hello ismét.
Én nem azt állitom, hogy egyáltalán nem működik. Csak az eredeti tőkeáttételes témádra válaszolva próbáltam részletezni a veszélyeket. Természetesen meg lehet próbálni kis tőkeáttétellel. Mondjuk 0,01 lotos kötéssel. Igy már sokkal kisebb a rizikó. És ha megy a dolog, akkor szép lassan lehet emelni a tétet. Azt tanácsolnám, hogy DEMO-n kisérletezd ki. De ha szereted az izgalmakat, akkor mehet élesben is. DE CSAK A LEGKISEBB KÖTÉSEGYSÉGGEL.
Értelek, köszi a választ
Próbálkozni fogok
Régi 2012-05-06, 21:46   #191 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:
Hello
Két egyidejűleg nyitott ellentétes irányú pozíció egyenértékű azzal, mintha egyáltalán nem nyitnál pozíciót annyi különbséggel, hogy kifizeted kétszer a spreadet. Ami hír környékén ráadásul baromi nagy is lehet.
Az ilyen jellegű helyzetekben a demos teszt sem mérvadó, ugyanis az ilyen helyzetekben jelentkező likviditás hiányos állapotok miatti későbbi/arrébb teljesüléseket a demon nem fogod tapasztalni. Metatraderes backteszt meg aztán végképp teljesen használhatatlan, ugyanis semmilyen infót nem tárol MT4 a spreadról, tickenkénti ask árfolyamról. Ha ilyesmit visszamenőlegesen akarsz tesztelni, használd dukascopy demoját, amin tick chartot is nézegethetsz. Szóval, engem ha ilyesmi érdekelne, először megnéznék dukascopy tick charton backteszten 40-50 ilyen esetet, és ha ez alapján biztató technikát tudnék kidolgozni, akkor azt kipróbálnám élesben is kicsi téttel.
Régi 2012-05-07, 09:38   #192 (permalink)
Kitiltott

Hely: Limassol
Összes hozzászólás: 1.789
IronFX NZ már nem kispályás.IronFX NZ már nem kispályás.IronFX NZ már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül IronFX NZ részére
Alapbeállítás

Ha hedge pozíciót nyitsz akkor a margin szukséglet csak az egyik pozícióra számítódik fel.

Viszont a hír elott beteszel fuggo megbízásokat akkor ha nagy mozgások vannak a megbízás csúszással teljesul. Ami lehet hogy az elore beállított SL / TP -nek nem kedvez.

csak vegyuk pl. EUR/USD
Pénteken beteszel egy Sell Stop ordert. 1.30370 -ra.
SL: 1.30500; TP: 1.29965

Ebben az esetben mive gap-el nyitott a piac (ugyanígy megy a hírek alatt is)
1.30126 - nyitó árfolyamon teljesul a Sell Stop-od.

Ilyenkor a SL: 37.4 pip-re lesz a vételi ártól (az eredeti 13pip helyett)
A TP: 16.1 pip-re lesz a vételi ártól (az eredeti 40.5pip helyett)
Így magasabb a kockázati arányod! (és mivel hedge pozid van benne van a pakliban hogy mindkét irányban veszítesz!)
IronFX NZ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-05-07, 15:42   #193 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Idézet:
Zoltán Németh IronFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha hedge pozíciót nyitsz akkor a margin szukséglet csak az egyik pozícióra számítódik fel.

Viszont a hír elott beteszel fuggo megbízásokat akkor ha nagy mozgások vannak a megbízás csúszással teljesul. Ami lehet hogy az elore beállított SL / TP -nek nem kedvez.

csak vegyuk pl. EUR/USD

Így magasabb a kockázati arányod! (és mivel hedge pozid van benne van a pakliban hogy mindkét irányban veszítesz!)
Köszi a pontositást.
És igen, itt ez is a lényeg.(és mivel hedge pozid van benne van a pakliban hogy mindkét irányban veszítesz!)
Régi 2012-10-22, 09:34   #194 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Az Usd-Cad egy nagyon jó kis devizapár. Érdemes a chartot hetesen elemezni. Látható, hogy nyúlik mint a rétestészta. Háromszögben mozog. Jelen pillanatban egy emelkedő szakasz látható, ami a skalpereknek jó csak. Nagyon közel van az 1.0000-ás érték. Ha ezt stabilan áttöri, akkor nincs megállás a 200-as mozgóig, ami megegyezik a háromszög tetejével. Igazából itt lesz érdekes a történet.Vagy visszalöki, és akkor újra az 1.000-és érték lesz a támasza, vagy áttöri, és ekkor egy hosszútávú emelkedés lehetséges. Azért mondom, hogy lehetséges, mert általában csinál egy vissza tesztet, mielőtt robogna tovább felfelé. Ilyenkor érdemes várni inkább a vissza tesztre, és utána pozicióba lépni. Persze előfordulhat, hogy nem lesz vissza teszt, vagy még sok más variáció. De jelen pillanatban én igy látom.
Csatolt kicsinyítések
ahogy-en-latom-1.gif  
Régi 2012-12-12, 08:18   #195 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Egy kis tanulság, ahogy én látom.
Csatolt kicsinyítések
ahogy-en-latom-fel-fel.gif  
Régi 2012-12-12, 08:23   #196 (permalink)
Szenior tag

Prozac logója

Összes hozzászólás: 427
Prozac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Prozac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Zoltán Németh IronFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

csak vegyuk pl. EUR/USD

Hogy a Vasárnapi nyitáskor van Gap, az ok.
De a jobb brókereknél a legvadabb híreknél sincs Gap.

Egyébként van olyan bróker is, aki hedge pozíciónál nulla margint számol.
Prozac nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-12, 08:35   #197 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Prozac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egyébként van olyan bróker is, aki hedge pozíciónál nulla margint számol.
pl: tdfx
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-24, 14:34   #198 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Békés, Boldog , Karácsonyt Minden fórumozónak, kereskedőnek,spekulánsnak, kicsinek, és nagynak.
Csatolt képek

Régi 2012-12-24, 14:56   #199 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Összes hozzászólás: 333
moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Boldog Karácsonyt
moszad nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-25, 11:15   #200 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 878
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

MA3MA50: a hedgelés lehet egyfajta money management, de én nem így csinálom. Egy időpontban nyitott két ellentétes pozícióban nincs sok ráció. Ha ellened megy az ár, és nyitsz egy ellentétes pozíciót, így csökkentheted a veszteségeket. Ha tovább megy az ár, akkor az első pozíció SL lesz, de a másikkal nyerhetsz valamennyit. Ha visszafordul az ár az első pozi irányába, akkor viszont nem szabad nyitva hagyni a másodikat, hogy veszteséget termeljen.
Szóval ez nem ilyen egyszerű, ez is egy olyan technikai elem, amit ésszel kell használni, mert vannak hátrányai, ha ilyesmiben gondolkodsz, akkor érdemes alaposan utánanézni és tesztelni.
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
FOREX, kezdőknek

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 07:24 , a GMT +1 időzóna szerint.