Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-08-19, 16:03   #401 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2.428
Hírnév szint: 9
Zalán elindult a hírnévhez vezető úton.Zalán elindult a hírnévhez vezető úton.Zalán elindult a hírnévhez vezető úton.Zalán elindult a hírnévhez vezető úton.Zalán elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

Idézet:
A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Lehet hogy van ami nem változik, aki techel nyereséges talán jobb megfigyelő, tud valamit amit más nem.
Persze. Más személyiség.
Régi 2016-08-19, 16:16   #402 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 697
Hírnév szint: 3
A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.
Alapbeállítás

Ahogy rengeteget nézegettem évek alatt a chartot az a vicces hogy tick charton tök ugyan olyanok a mozgások mint naposon évekre visszamenőleg és ez igaz a többi idősíkra is, bármelyik instrumentumon, deviza, részvény... Kivéve az intenzitás, daxon hosszabbak a trendek, alakzatok és meredekebbek, azaz ugyan olyan alakzatok és trendek ismétlődnek ott is csak gyorsabban esik/emelkedik ezért meredekebb, ennek csak annyi a jelentősége hogy hamarabb lehet minimum ugyan annyi profithoz jutni mint máshol, de ugyan olyan nehézségű eltalálni az irányt. Ezért hiszek a tech elemzésben, nem lehet véletlen hogy az összes instrumentum ugyan úgy mozog, csak van ahol az egész laposabb, lassabb, van ahol gyorsabb/meredekebb.
Nyilván nagyon nehéz ebből profitálni, ha sokaknak nem sikerül az nem jelenti hogy lehetetlen.
A csodamacska nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2016-08-19, 17:38   #403 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 2.019
Hírnév szint: 6
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ahogy rengeteget nézegettem évek alatt a chartot az a vicces hogy tick charton tök ugyan olyanok a mozgások mint naposon évekre visszamenőleg és ez igaz a többi idősíkra is, bármelyik instrumentumon, deviza, részvény... Kivéve az intenzitás, daxon hosszabbak a trendek, alakzatok és meredekebbek, azaz ugyan olyan alakzatok és trendek ismétlődnek ott is csak gyorsabban esik/emelkedik ezért meredekebb, ennek csak annyi a jelentősége hogy hamarabb lehet minimum ugyan annyi profithoz jutni mint máshol, de ugyan olyan nehézségű eltalálni az irányt. Ezért hiszek a tech elemzésben, nem lehet véletlen hogy az összes instrumentum ugyan úgy mozog, csak van ahol az egész laposabb, lassabb, van ahol gyorsabb/meredekebb.
Nyilván nagyon nehéz ebből profitálni, ha sokaknak nem sikerül az nem jelenti hogy lehetetlen.
Ez OK elviekben.
A gyakorlatban/pozícióban a minimális eltérések döntőek lehetnek.
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-08-19, 21:15   #404 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 2.003
Hírnév szint: 7
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
@XXX: lehet, hogy igazad van, de az elvárások az alternatívákból adódnak. Az elsődleges cél az volt 6-8 éve, mikor belevágtam, hogy kiváltsam vele a munkahelyemet. Márpedig ott szintén azt csinálom amit szeretek, és még viszonylag jól is fizetnek. Ennél gyengébb fő jövedelemforrásra nem fogok váltani. Jó programozóként mellékállást is vállalhatok, vállalkozást is indíthatok, ha szabadidőmet még több jövedelemre szeretném váltani.
Ha ez helyett gazdasági könyveket olvasgatva spekulálnék (amit hasonló mértékben szeretek csinálni, mint a programozást), akkor szerinted mennyi pénzt kellene kockáztatnom, hogy mondjuk legalább 5 M Ftot keressek évente? Mennyi időt kellene még tanulással töltenem előtte, hogy egyáltalán tudjak évi rendszerességgel 5M Ftot keresni? Egyáltalán mekkora az esélye, hogy ha mondjuk 1-2 évet még rááldoznék a tanulásra, képes lennék bármennyit is keresni?

Itt a fórumon eddig egyedül Stingy volt az aki mondta, hogy ebből meg is tud élni, többiek leginkább csak bizakodnak, keresgélnek. Sőt, Stingy sem tiszta árfolyam spekulációt nyom, hanem inkább befektetés közeli technikát alkalmaz (részvényeket vásárolgat). Mivel nem látok bele, abba, hogy mit csinál pontosan, azt sem tudom kizárni, hogy neki is csak szerencséje volt. Az elmúlt 5-6 évben az átlag amcsi részvények önmagukban is jól jövedelmeztek (kb dupláztak ebben az időszakban), lehet, hogy egy sima diverzifikált ETFfel is pont ugyanoda jutott volna.

Szóval igaziból bár ismerek/hallottam sok sikeres, menő traderről, igaziból mg nem láttam senkit, aki ebből meg is tudott volna élni (oktatókon, robot eladókon, brókercégeken, bróker alkalmazottakon, stb kívül).

Van egyáltalán ilyen?
'Van egyáltalán ilyen'
Gyuribácsi!
Hozzá képest a többi csak szemfényvesztő egy rövid periódus erejéig.
Régi 2016-08-20, 00:15   #405 (permalink)
Szenior tag

MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
'Van egyáltalán ilyen'
Gyuribácsi!
Hozzá képest a többi csak szemfényvesztő egy rövid periódus erejéig.
Ma mikor nyílt ki a páleszos butélia?
Régi 2016-08-20, 01:53   #406 (permalink)
XXX
Szenior tag

Összes hozzászólás: 269
XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
@XXX: lehet, hogy igazad van, de az elvárások az alternatívákból adódnak. Az elsődleges cél az volt 6-8 éve, mikor belevágtam, hogy kiváltsam vele a munkahelyemet. Márpedig ott szintén azt csinálom amit szeretek, és még viszonylag jól is fizetnek. Ennél gyengébb fő jövedelemforrásra nem fogok váltani. Jó programozóként mellékállást is vállalhatok, vállalkozást is indíthatok, ha szabadidőmet még több jövedelemre szeretném váltani.
Ha ez helyett gazdasági könyveket olvasgatva spekulálnék (amit hasonló mértékben szeretek csinálni, mint a programozást), akkor szerinted mennyi pénzt kellene kockáztatnom, hogy mondjuk legalább 5 M Ftot keressek évente? Mennyi időt kellene még tanulással töltenem előtte, hogy egyáltalán tudjak évi rendszerességgel 5M Ftot keresni? Egyáltalán mekkora az esélye, hogy ha mondjuk 1-2 évet még rááldoznék a tanulásra, képes lennék bármennyit is keresni?

Itt a fórumon eddig egyedül Stingy volt az aki mondta, hogy ebből meg is tud élni, többiek leginkább csak bizakodnak, keresgélnek. Sőt, Stingy sem tiszta árfolyam spekulációt nyom, hanem inkább befektetés közeli technikát alkalmaz (részvényeket vásárolgat). Mivel nem látok bele, abba, hogy mit csinál pontosan, azt sem tudom kizárni, hogy neki is csak szerencséje volt. Az elmúlt 5-6 évben az átlag amcsi részvények önmagukban is jól jövedelmeztek (kb dupláztak ebben az időszakban), lehet, hogy egy sima diverzifikált ETFfel is pont ugyanoda jutott volna.

Szóval igaziból bár ismerek/hallottam sok sikeres, menő traderről, igaziból mg nem láttam senkit, aki ebből meg is tudott volna élni (oktatókon, robot eladókon, brókercégeken, bróker alkalmazottakon, stb kívül).

Van egyáltalán ilyen?
Szerintem nem sok. Az üzlet nem az aranyásásban van, hanem az ásók eladásában (erre utaltál Te is). Ugyanakkor ha az ember képben van, és munka mellett magasabb idősíkban, kevesebb áttétellel, nagyobb stoppokkal elér 10-30%-ot már az sem rossz. Az igazi üzlet az ásóeladáson kívül persze kereskedni más emberek pénzével (OPM = other people's money), de ez még az USA-ban is keveseknek adatik, főleg nem Mo.-n. Soros is akármilyen jó trader, ha saját pénzével kereskedett volna egész életében most tényleg csak Gyuri Bá néven futna és max. a szomszédjai ismernék.
XXX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-08-20, 10:14   #407 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Magyarország
Összes hozzászólás: 890
Hírnév szint: 10
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem nem sok. Az üzlet nem az aranyásásban van, hanem az ásók eladásában (erre utaltál Te is). Ugyanakkor ha az ember képben van, és munka mellett magasabb idősíkban, kevesebb áttétellel, nagyobb stoppokkal elér 10-30%-ot már az sem rossz. Az igazi üzlet az ásóeladáson kívül persze kereskedni más emberek pénzével (OPM = other people's money), de ez még az USA-ban is keveseknek adatik, főleg nem Mo.-n. Soros is akármilyen jó trader, ha saját pénzével kereskedett volna egész életében most tényleg csak Gyuri Bá néven futna és max. a szomszédjai ismernék.
Az ásók eladása mellett a farmernadrágok, ami még akkor csak munkaruhának számitott, is igen jövedelmező tevékenységnek számitott. A Gyuribácsis megállapitásod is nagyon találó. Pénzt csak pézből lehet csinálni, a legtöbb esetben. Sajnos.
Régi 2016-08-29, 16:41   #408 (permalink)
Szenior tag

ambrika logója

Hely: Jelenleg a Balcsi alsó végénél.
Összes hozzászólás: 226
Hírnév szint: 8
ambrika már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.ambrika már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:

......

Van egyáltalán ilyen?

Szia!
Van.
ambrika nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-08-29, 16:47   #409 (permalink)
Új tag

cickom logója

Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
cickom a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Yahoo-n keresztül cickom részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül cickom részére
Alapbeállítás

Szia! Itt ül mellettem
cickom nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-09-02, 12:16   #410 (permalink)
Szenior tag

willow logója

willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás nfp

Mi jön most?

A ma megjelenő adat kiemelt jelentőségű, erről beszélt a múlt héten a Fed egyik vezetője, Stanley Fisher is, aki kiemelte, a most megjelenő munkaerőpiaci adat hatással lesz majd a jegybank szeptemberi kamatdöntésére. Az elemzők arra számítanak, hogy a mezőgazdaságon kívüli munkahelyek száma 180 ezerrel nőtt augusztusban (a munkanélküliség ráta 4,8 százalékra csökkenhet, az órabérek átlagosan 0,2 százalékkal emelkedhetnek hó/hó), amennyiben ennél jóval magasabb lesz a tényleges adat, az jelentősen megemeli majd a szeptemberi kamatemelés valószínűségét, és elemzők szerint szinte biztossá teszi, hogy idén legalább egy alkalommal kamatot emel a Fed.
Csatolt kicsinyítések
ahogy-en-latom-gdfgdf_3-nfp.jpg  
Régi 2018-05-27, 18:21   #411 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Na akkor pár képecske magyarázat nélkül. Én igy várom a kezdést. Lehet, hogy tartom, lehet, hogy bezárom. Na és akkor mi van?
Csatolt kicsinyítések
ahogy-en-latom-brazil_1.png   ahogy-en-latom-eur-nok_1.png   ahogy-en-latom-gpusd_1.png  

ahogy-en-latom-usdjpy_1.png  
Régi 2018-05-27, 19:38   #412 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 48
Hírnév szint: 1
beepbeepimajeep a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Na akkor pár képecske magyarázat nélkül. Én igy várom a kezdést. Lehet, hogy tartom, lehet, hogy bezárom. Na és akkor mi van?
Piros vonal az a moving average indi vagy Gann high low?
beepbeepimajeep nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-27, 19:42   #413 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 48
beepbeepimajeep a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Látom tolod továbbra is USD erősödésre számítasz , délután ezen csodálkoztam: https://finviz.com/futures_charts.ashx?t=DX&p=w1
Bálnák nem igazán shoppingolták agyon magukat dolcsival , akkor mi a tökömtől ilyen erős az utóbbi időben?
beepbeepimajeep nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-27, 20:58   #414 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
beepbeepimajeep eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Látom tolod továbbra is USD erősödésre számítasz , délután ezen csodálkoztam: https://finviz.com/futures_charts.ashx?t=DX&p=w1
Bálnák nem igazán shoppingolták agyon magukat dolcsival , akkor mi a tökömtől ilyen erős az utóbbi időben?
Ha jól tudom valamilyen csucsponton van a 10 éves kötvényhozam, valahol 3%felett lehet.
Ha tul sokat adnak a semmiert, akkor kiveszik a tomegek es balnak is a penzt a reszvenyekbol es befektetnek szimpla betétbe, de tul sokat ne adj ra, ez csak egy a temahoz segghulye velemenye.
Régi 2018-05-28, 04:00   #415 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha jól tudom valamilyen csucsponton van a 10 éves kötvényhozam, valahol 3%felett lehet.
Ha tul sokat adnak a semmiert, akkor kiveszik a tomegek es balnak is a penzt a reszvenyekbol es befektetnek szimpla betétbe, de tul sokat ne adj ra, ez csak egy a temahoz segghulye velemenye.
Kockaseggu te mindig szerény vagy.
Régi 2018-06-03, 15:33   #416 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.911
Hírnév szint: 4
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

EUR USD

Szerintem nincs vége a short hullámnak, viszont elértünk egy longos korrekcióhoz, aminek a felső értéke: 1,1869 (nehogy kihagyjam ezt a kedves számot) érkezési idő: 22-23 óra mulva a nyitástól.
Itt ujra short pozíciót várok 1,12 alá... nem tudom meghatározni =re a végét

USA500:
Hiányzó értékek (szintek): 2742; 2620-40;
Tehát nyitástól függetlenül: 2620-40 longmegbízás elhelyezése, TP szint 2803 The end wave
Fordulás shortra : 2803 környékén --> TP szint 2552 ... cigiszünet sör mellett

u.i.: Most hajtok végre tömeges shorttámadást a criptások ellen
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-06-03, 18:13   #417 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Egyenlőre bizonytalan a helyzet, hiszen megkezdődött a korrekció. Az, hogy ez meddig tart, nem tudom, de én bizom a dollár további erősödésében.
Régi 2018-06-03, 20:15   #418 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 489
Hírnév szint: 2
ANONYMOUSFX a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
EUR USD

Szerintem nincs vége a short hullámnak, viszont elértünk egy longos korrekcióhoz, aminek a felső értéke: 1,1869 (nehogy kihagyjam ezt a kedves számot) érkezési idő: 22-23 óra mulva a nyitástól.
Itt ujra short pozíciót várok 1,12 alá... nem tudom meghatározni =re a végét

USA500:
Hiányzó értékek (szintek): 2742; 2620-40;
Tehát nyitástól függetlenül: 2620-40 longmegbízás elhelyezése, TP szint 2803 The end wave
Fordulás shortra : 2803 környékén --> TP szint 2552 ... cigiszünet sör mellett

u.i.: Most hajtok végre tömeges shorttámadást a criptások ellen
Két kimenetel van a fejembe, korrekciós mozgás esetén.

Kriptonpénzekből elkezdtem vásárolni vér már patakokba folyt jöhet az emelkedés,
Csatolt kicsinyítések
ahogy-en-latom-asss-1.png  
Régi 2018-06-09, 07:45   #419 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Zártam az usa dollár pozijaimat. Viszont bizom az euró gyengülésében a nok ellenében. Igy azt továbbra is tartom. A kriptók nem találják az irányt. Ha van valakinek akkor tartásra javaslom.
Régi 2018-06-25, 23:32   #420 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 515
Hírnév szint: 8
Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.
Alapbeállítás

EUR/HUF, Ki mit vár..?
Mosolygok, de üzleti szinten most kell jó sok eurót vennem, (kb így a nyáron végig 3 hetente 50ezret) szóval nagyon nem villanyoz fel, hogy rámegy a gatyám is erre a gyengülésre.. Persze senki nem jós, és vannak elemző cégek is, de ők is csak tippelnek mint mi, csak épp jó fizetésért szóval ki mit remél, kaméleon matolcsy mit lép?
Ginew nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-06-26, 05:12   #421 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.055
equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Ginew eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
EUR/HUF, Ki mit vár..?
Mosolygok, de üzleti szinten most kell jó sok eurót vennem, (kb így a nyáron végig 3 hetente 50ezret) szóval nagyon nem villanyoz fel, hogy rámegy a gatyám is erre a gyengülésre.. Persze senki nem jós, és vannak elemző cégek is, de ők is csak tippelnek mint mi, csak épp jó fizetésért szóval ki mit remél, kaméleon matolcsy mit lép?
Szia Ginew,

Fogalmam sincs, hogy Matolcsy mit fog lepni, de en ezt latom az EURHUF arfolyamara:

a.) hosszabb tavon:

ahogy-en-latom-26.06.2018_weekly.png

b.) es rovidebb tavon:

ahogy-en-latom-26.06.2018_daily.png

Azzal a megjegyzessel, hogy meg rovidebb tavon az is elkepzelheto, hogy meg fennebb fog egy kicsit kuszni, de ez nem kotelezo modon, hiszen a daily struktura mar kesz van arra, hogy bezuhanjon. Vagyis egy 10%-os HUF erosodes vagy EUR gyengules (vagy elosztva 5-5%, vagy barmi mas ilyenfajta kombinacio ami leviszi 10%-al a ketto egymashoz viszonyitott arfolyamat) mar barmikor benne van a pakliban.

Amugy kereskedesi szempontbol is ez egy szep setup, koszi, hogy felhivtad ra a figyelmet! A daily hullamra valo belepesi jel (legyen a fordulo most vagy kicsit fennebb): lefele egy impulzus + egy korrektiv struktura (mindezek az oras vagy esetleg a negyoras charton). 10% eses az 1:100 leverage-el = potencialis 1000% a vallalt kockazatra nezve... ANONYMOUSFX: ha mindig all-in-ben utazol, ahogy mondod, ez lehet az ideni nagy durranas...
equalizer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-06-26, 18:03   #422 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

EurHuf short bekötve. Visszavárom 320-ig az első körbe.
Régi 2018-06-26, 18:39   #423 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 199
Hírnév szint: 9
tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Kamatra ügyelni! Idén már hatodszor shortolom a párt,nekem 0.1L-nál mínusz fél dollár naponta.
tapci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-06-26, 23:10   #424 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 913
Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Exclamation danger ahead

350 vagy akár 400 nem is lehet?
ahogy-en-latom-8p0d3jl.png

10 éves ÁK csak 3.63. fura. nagyon fura és kicsavart egy szituáció.
ahogy-en-latom-opera_2018-06-26_22-58-57.jpg
Jano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-06-26, 23:39   #425 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ez az amit technikai elemzésből nézni teljesen értelmetlen.
Régi 2018-06-27, 11:26   #426 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 235
lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia Ginew,

b.) es rovidebb tavon:
A rövidebb távon az a két vonal, az mi akar lenni? Mi alapján kerül oda, ahol van?
lost89 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-06-27, 16:33   #427 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Ez most nem jött be.
Régi 2018-06-27, 17:15   #428 (permalink)
Szenior tag

equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ertelmetlen egyeseknek, nyereseges masoknak az egyesekkel ellentetben...

Idézet:
lost89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A rövidebb távon az a két vonal, az mi akar lenni? Mi alapján kerül oda, ahol van?
Az "pattern line". Vagyis semmi olyan aminek elorejelzesi erteke lenne. Azt csak azert huztam be, hogy ereztessem, hogy mi a struktura amit varok, attol mehet fennebb is de lennebb is fordulhat. A fordulasnak pedig jele van...

Idézet:
willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez most nem jött be.
Es a fordulasnak a kovetkezo jele lesz:

ahogy-en-latom-f1lcwxlt.png

Varj egy impulzust lefele es egy korrekcio utan allj be, igy lesz ahova elhelyezz egy SL-t is es relativ konfirmaciod is lesz arra, hogy az irany megfordult, nem pedig egy raketat akarsz lepkefogoval befogni... uptrendben shortolni ongyilkossag...
Régi 2018-06-27, 18:28   #429 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

equalizer:
Egy MNB-intervenciónak mi köze lesz a rajzolgatósdihoz?🤔
Régi 2018-06-27, 19:12   #430 (permalink)
Szenior tag

C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
equalizer:
Semmi akkor is jó lesz
Régi 2018-06-27, 19:25   #431 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
equalizer:
valoszinuleg ezt mondtak a japan mybusiness-ek is a tehnikai elemzoknek ahanyszor a BOJ intervenciot hajtott vegre a yen gyengitese erdekeben 2015-16-os evekben...megszamlalhatatlanszor... persze az arfolyam, egy pillanatnyi volatilitast leszamitva, barmekkora intervencio mellett is csak a tehnikai setup iranyaba vette az utjat...

Ugyhogy a valaszom a kerdesedre: a rajzolgatosdimnak egyetlen celja van, az, hogy penzt fogok vele keresni, fuggetlenul attol, hogy az MNB mit fog csinalni... hiszen barmit fognak csinalni, a tehnikai irany gyoz, mindig... ez van amikor egybeesik az intervencio elvart iranyaval, van amikor nem, csak ennyi az egesz... ha pedig nem hiszel nekem, nezz utana, csinalj statisztikat, hogy egy nemzeti bank intervencioja eseteben hanyszor csinalta azt az arfolyam ami a cel volt es hanyszor nem... talan meglepodsz, nem kicsit.
Régi 2018-06-27, 20:20   #432 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 235
lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
csinalj statisztikat, hogy egy nemzeti bank intervencioja eseteben hanyszor csinalta azt az arfolyam ami a cel volt es hanyszor nem...
Miért csinálják akkor a nemzeti bankok ezt? Ennyire hülyék lennének, vagy nem nézték a statisztikát?
lost89 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-06-27, 20:39   #433 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Miért csinálják akkor a nemzeti bankok ezt? Ennyire hülyék lennének, vagy nem nézték a statisztikát?
Lehet, hogy az az erzesed, hogy a nemzeti bankokban kozgazdasagtan-istenek ulnek, mint ahogy a politikaba is a csucsintelligencia kerul be, de nem ez a helyzet a valosagban, altalaban...

Mondom, nem kell a szot szaporitani es informacio hianyaban virtualis szcenariokat felallitani az alapjan, hogy mi tunik logikusnak... nezz utana pl. a USDJPY arfolyamanak 2015-2016-ban es nezd meg, hogy milyen szepen folytatodott a lefele trend annak ellenere, hogy legalabb 4 vay 5-szor intervenialt a BOJ a yen gyengitese erdekeben... minden intervencio utan volt kis trendellenes spike, de csak folytatodott az eses. Es amikor eldontottek, hogy a francba a sok intervencioval, most mar eleg, nem lesz tobb intervencio, akkor fordult az ar...
Régi 2018-06-27, 20:45   #434 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ez a 310/ $ és a 335/€ nagyon ott van a charton, majd ha erősödni kezd az € a $ -ral szemben akkor erősödni fog a forint is... hogy nincs benne logika ... lehet
Régi 2018-06-27, 20:57   #435 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.695
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
nezz utana pl. a USDJPY arfolyamanak 2015-2016-ban es nezd meg, hogy milyen szepen folytatodott a lefele trend annak ellenere, hogy legalabb 4 vay 5-szor intervenialt a BOJ a yen gyengitese erdekeben... minden intervencio utan volt kis trendellenes spike, de csak folytatodott az eses. Es amikor eldontottek, hogy a francba a sok intervencioval, most mar eleg, nem lesz tobb intervencio, akkor fordult az ar...
Sajnos erről a japánok nem tudnak.
Itt vannak a hivatalos negyedéves jelentéseik az intervencióikról.

Nem kötözködés, csak kíváncsiság. Peace.
Régi 2018-06-27, 21:57   #436 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 18
Darastonius a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
1. A piac előre beárazza a híreket. Tehát ha pl. várható egy hír, ami keresletet vonz a piacra, akkor a nagy játékosok elkezdenek long pozíciót építeni, felárazzák a piacot, majd mikor kijön a hír és belép a kereslet, akkor el tudnak adni nekik így lezárva a long pozíciójukat. Ezután mivel már nem támogatják a mozgást (mert nincsenek benn), általában összeesik a piac (megfordul a trend).

2. A kamatváltoztatás csak 1 dolog a kb. végtelenből, ami mind befolyásolja a devizák árfolyamát. Lehet, hogy az intervenció medvés esemény, de egy csomó minden történhetett még, amiktől összességében erősödik a jen.

3. A devizák párokban vannak, és lehet, hogy a másik pár, jelen esetben a dollár, jobban gyengült, mint a jen, így a chart végeredményben lefelé mozgott. Plusz ha megindul egy trend, azt elég nehéz megfordítani (baromi sok pénz, és azt senki sem szereti feleslegesen szórni, csak ha van valami haszna.)

Én azt mondom kövesd a grafikont, abba be van árazva minden aktuális fundamentum már.
Darastonius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-06-27, 22:37   #437 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Az bizonyos, h egy piaci eseménynek három kimenetele lehet A/B/0. Ettől még nem érdektelen és használható.
Mikor a frankot elengedte az SNB nem lett volna csoda egy kis megingás sem mint opció. Ezzel együtt nagy kaszálás volt benne, persze leginkább a bennfenteseknek.
A morzsák maradnak a kinnfenteseknek😊
Régi 2018-06-27, 23:12   #438 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Darastonius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
1. A piac előre beárazza a híreket. Tehát ha pl. várható egy hír, ami keresletet vonz a piacra, akkor a nagy játékosok elkezdenek long pozíciót építeni, felárazzák a piacot, majd mikor kijön a hír és belép a kereslet, akkor el tudnak adni nekik így lezárva a long pozíciójukat. Ezután mivel már nem támogatják a mozgást (mert nincsenek benn), általában összeesik a piac (megfordul a trend).

2. A kamatváltoztatás csak 1 dolog a kb. végtelenből, ami mind befolyásolja a devizák árfolyamát. Lehet, hogy az intervenció medvés esemény, de egy csomó minden történhetett még, amiktől összességében erősödik a jen.

3. A devizák párokban vannak, és lehet, hogy a másik pár, jelen esetben a dollár, jobban gyengült, mint a jen, így a chart végeredményben lefelé mozgott. Plusz ha megindul egy trend, azt elég nehéz megfordítani (baromi sok pénz, és azt senki sem szereti feleslegesen szórni, csak ha van valami haszna.)

Én azt mondom kövesd a grafikont, abba be van árazva minden aktuális fundamentum már.
OK. Ha a grafikon mindenható miért követelnek sokan és mániákusan számlakivonatokat, csalózzák le a technikai elemzést oktatókat? Miért kételkedik a fórum jelentős része a profitban? Miért folytatnak Tolsztoljt megszégyenítő terjedelmű gyilkos vitákat egy aprócska részletéről a grafikonoknak?🤔🤔
Régi 2018-06-27, 23:35   #439 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 18
Darastonius a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
OK. Ha a grafikon mindenható miért követelnek sokan és mániákusan számlakivonatokat, csalózzák le a technikai elemzést oktatókat? Miért kételkedik a fórum jelentős része a profitban? Miért folytatnak Tolsztoljt megszégyenítő terjedelmű gyilkos vitákat egy aprócska részletéről a grafikonoknak?����
- nem tudom, de én is azon a véleményen vagyok, hogy oktatónak mindenképp mutatnia kéne élesen trade-elt számlát. 100 dolláros is elég, nem a pénz a lényeg, hanem hogy hogyan kezeli a különböző helyzeteket, illetve pozitív-e a várandósága.

- nem tudom miért kételkednek. Lehet az a nézet, ahogy ők olvassák a grafikont egyszerűen nem működik, és idővel elvesztik a hitüket

- nem tudom miért mennek bele, ego talán? Főleg ha szubjektív stratégiáról van szó, minden ember máshogy fogja értelmezni az adott kereteken belül a helyzetet.
Darastonius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-07-02, 22:58   #440 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Darastonius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
- nem tudom, de én is azon a véleményen vagyok, hogy oktatónak mindenképp mutatnia kéne élesen trade-elt számlát. 100 dolláros is elég, nem a pénz a lényeg, hanem hogy hogyan kezeli a különböző helyzeteket, illetve pozitív-e a várandósága.

- nem tudom miért kételkednek. Lehet az a nézet, ahogy ők olvassák a grafikont egyszerűen nem működik, és idővel elvesztik a hitüket

- nem tudom miért mennek bele, ego talán? Főleg ha szubjektív stratégiáról van szó, minden ember máshogy fogja értelmezni az adott kereteken belül a helyzetet.
OK, ezek mértéktartó, higgadt válaszok😊
Még az előző írásodhoz, "a fundamentumok beépültek az árba/chartba", ebből következik, h ha mindenki technikai kereskedést folytatna akkor semmiféle esemény, fundamentum nem épülhetne be az árba. Így gondolod? Amúgy egyegy jelentős esemény nem feltétlenül azonos a fundamentumokkal.
Régi 2018-07-05, 19:08   #441 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ginew eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
EUR/HUF, Ki mit vár..?
szóval ki mit remél, kaméleon matolcsy mit lép?
Idézet:
Idézet:
equalizer:
Egy MNB-intervenciónak mi köze lesz a rajzolgatósdihoz?��
Szoval, akkor mit is lepett az a franya Matolcsy, hogy az arfolyam megis zuhanni kezdett? Vagy mit is intervenialt az MNB? Vagy megsem erdemes tehnikai elemzessel foglalkozni meg rajzolgatni? LOL Attol meg a struktura az struktura marad es ha annak szakadni kell, akkor szakadni is fog, fuggetlenul attol, hogy ki mit boffent ki a szajan az MNB korben:

ahogy-en-latom-9cuct9pf.png

Ilyen egyszeru a strukturaalapu kereskedes.
Régi 2018-07-05, 22:09   #442 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Szoval, akkor mit is lepett az a franya Matolcsy, hogy az arfolyam megis zuhanni kezdett? Vagy mit is intervenialt az MNB? Vagy megsem erdemes tehnikai elemzessel foglalkozni meg rajzolgatni? LOL Attol meg a struktura az struktura marad es ha annak szakadni kell, akkor szakadni is fog, fuggetlenul attol, hogy ki mit boffent ki a szajan az MNB korben:

Csatolás 14001

Ilyen egyszeru a strukturaalapu kereskedes.
értem én.....tehát a struktúra rángatja madzagon a fomcot, és az enefpét is az mozgatja
szóval akkor ha tök mindegy hogy hány gyapotot termelő munkanélküli niggert jelentenek be holnap,
akkor akár be is rajzolhatnád előre az úesdéjapánjent.
Régi 2018-07-06, 00:30   #443 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

És a svájci jegybankot is az rángatta.

Matolcsy/MNB: ez csupán egy példa volt nem előrejelzés!!
Régi 2018-07-06, 05:00   #444 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Akit pedig a "struktúra" a markában tart az Kim Dzsongun, no ő aztán retteg a "struktúrától", nem véletlenül fegyverkezik.
Régi 2018-07-06, 07:08   #445 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ertem en, ertem... de az azert atment, hogy amig egyesek azt bujjak, hogy mit fog pl. Matolcsy vagy esetleg Trump boffenteni es a mondando pozitivuma vagy negativuma alapjan leokoskodjak, hogy a HUF vagy a USD ide vagy oda fog menni, addig a strukturak ismeretevel pontosan elore tudod jelezni, hogy egy relativ jol behatarolhato intervallumon belul az arfolyam mit fog csinalni, nem? Es mindezt anelkul, hogy ra kellene magyarazni Trumpra vagy Matolcsyra vagy a niggerek szamara a mozgast... gondolom az is atment, hogy ez mekkora egy bazi piaci elonyt jelent a kereskedesben, nem? kell jobb pelda annal, mint az EURHUF strukturalis elorejelzes amit tettem, vagyis, hogy kb. milyen szintrol fog lefele szakadni? olyan helyzetben amelyben (hiszen attorte felfele azt a bazi kemeny S/R szintet...) mindenki meg volt gyozodve arrol, hogy most mar 350-360 a celar? ezzel nem azt mondom, hogy nem mehet fennebb... de annak specifikus jelei vannak/lesznek azon az adott szinten es ez csak az esetek <10%-aban tortenik meg... es hanyszor nem tennel meg egy olyan setup-ot ami 90%-aban az eseteknek ugy mukszik ahogy azt elorelatod? ...

Itt van par pelda a strukturalis mozgasra, amelyet honapokkal a bizonyos hullamok elott elore lehetett/lehet latni:

ahogy-en-latom-usdmxn.jpg ez a kedvencem, hiszen mar a zold (V) pontban elorelattam a haromhullamu korrektiv mozgast ami kovetkezni fog es utana a zuhanast... a C hullamot megfogtam es a mostani zuhanast is

ahogy-en-latom-xag.png ez egy potencialis trade setup, az oras charton a korrektiv struktura (bullish flag) torese utan allok be longba

ahogy-en-latom-nzdjpy.png ugyanaz a helyzet mint a XAG-n

ahogy-en-latom-dbk.png minden negativ hir, fundamenta analizis, mocskolodas ellenere, ez a reszveny el fogja erni az 50-et a kovetkezo 1-2 evben... fuggetlenul attol, hogy mit mond Matolcsy... minel nagyobb a negativ reklam, tortenelmi low szinten, annal nagyobb a kesztetes, hogy vegyem a reszvenyt... hiszen a piac 80%-a stupid money es a kereskedok 99%-a stupid trader, ha csak ellenkezojet teszed annak amit ok tesznek, maris nyertes helyzetben vagy...
Régi 2018-07-06, 07:16   #446 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Strukturak miatt nem zartam ezt a trade-emet sem:

ahogy-en-latom-4gt4mg7y.png

Illetve most van az a pillanat amikor duplazom a poziciomat...
Régi 2018-07-06, 07:28   #447 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sajnos erről a japánok nem tudnak.
Itt vannak a hivatalos negyedéves jelentéseik az intervencióikról.
Nem kötözködés, csak kíváncsiság. Peace.
Nem e? Meg szerencse, hogy vegigkovettem oket amikor megtortentek... de asszem elbeszelunk egymas mellett es a felreertes az "intervencio" definiciojabol kovetkezik... hadd tisztazzam, hogy nem csak operacionalis intervencio letezik a piacokon, mint amit te szandekozol peldazni azzal a cellal, hogy vegre elkapd valamivel a tokeimet... ime itt egy par tipus, amelyek kozul az elso, a pofazas alapu intervencio, rovidtavon a leghatekonyabb is... vegig os kovettem az USDJPY-on eloben annak idejen...

The Four Techniques

Jawboning: Jawboning is one of the basic techniques used by Central Banks to manage their Forex reserves. As the name suggests, the technique of Jawboning is more about talking than about actually conducting action. While using this technique, Central Banks start actively talking about their target currency levels and tell the media that an intervention is possible from their end if the currency goes beyond a certain point.The traders and other participants in the market are aware of the monetary might of the Central Banks and therefore more often than not, the currency range declared by the Central Bank becomes the range in which the currency automatically starts trading without any Central Bank intervention. Jawboning is essentially a technique where the threat of a Central Bank intervention to reset the rates is used to reset the rates without the intervention ever taking place! Jawboning is particularly effective when Central Banks have the reputation for periodic intervention into the open markets.

Operational Intervention: Another technique that is used by Central Banks to control their currency’s exchange rates is called operational intervention. This is what we usually understand when we use the term Central Bank intervention. Here, the Central Bank actually steps into the market and starts buying and selling currency as per its objective to drive the exchange rate to a particular point. Traders are concerned about Central Bank intervention because the objective of a Central Bank is not to make money trading. They are perfectly content with losing money as long as they can meet their objective! Therefore, an operational intervention can also cause a significant dent in the Forex reserves of the Central Banks. This is the reason, why it is recommended that this policy be sparingly used.

Concerted Intervention: A concerted intervention is like a hybrid between jawboning and operational intervention. Firstly, as the name suggests, concerted intervention requires the concerted action of multiple central banks. Therefore, multiple Central Banks might start jawboning particular currency rates in the market. Then, as a part of concerted action, one of these Central Banks may actually start operational intervention to correct the currency rates whereas the other banks may increase their jawboning activity. Thus the market participants are under threat of action from several Central Banks at one go. If multiple Central Banks were to actually simultaneously intervene, they could drastically alter the exchange rates in the markets within a matter of minutes. Concerted intervention only takes place when many Central Banks share the same objective i.e. they want to control a particular exchange rate. Usually jawboning from all Central Banks gets the desired results. One or two Central Banks may actually have to intervene. However, only in the rarest of the rare cases do multiple Central Banks have to conduct operational interventions to correct a currency rate.

Sterilized Intervention: A sterilized intervention is another form of operational intervention by the Central Banks. The term “sterilization” is taken from medical sciences. In this context it means that a Central Bank conducts operations which affect the currency rates in the Forex market. However, at the same time it takes measures to ensure that none of its activities in the market have any effect on trade and commerce within its home country. Thus it effectively sterilizes the intervention as far as the home country is concerned. Let’s understand this with the help of an example. Let’s say that the Fed is concerned about the dollar depreciation against the Indian rupee and wants to take action to change this. In this case, the Fed will sell Indian rupee in the market and buy dollars from it. This will lead to two effects. Firstly, it will increase the supply of the rupee and secondly it will decrease the supply of the dollars. The objective of the Fed in the Forex market will be fulfilled.
Régi 2018-07-06, 15:09   #448 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

equalizer:
Nem zártam ki, h vki sikeres technikai elemzést végezzen.
Régi 2018-07-06, 15:20   #449 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

ahogy én látom:
az egyik brókerem tízszeresére emelte a swapot a Hongkongi indexen mindkét irányban
//nem az, annak nincsen...
szóval úgy látom bexart vmitől, de az én struktúráim sajna semmit se mutatnak

Címkék
FOREX, kezdőknek

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 2 (0 tag és 2 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 14:29 , a GMT +1 időzóna szerint.