Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-03-14, 12:26   #1 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás Ahogy én látom....

Egy kis hétvégi szösszenet arról, ahogy én látom a forex, a tőzsde, és a témához kapcsolódó blogok tömkelegét. Meglátásom szerint sok blogot olyan emberek hoznak létre, akik bizony nagyon is értenek a kereskedéshez. Azonban a kezdeti lelkesedésük egy idő után alábbhagy, és magára hagyják gyermeküket. Sajnos a hozzászólók legnagyobb része kezdő. Néha azért beesik egy két arc is, aki megmutatja, hogy ő is ért valamihez. Tanulni néha lehet tőlük, mert elejtenek néhány morzsát, azután odébbállnak. Érdekük nem nagyon fűződik ahhoz, hogy önzetlenül segítsék embertársaikat, csak benéznek, és odébbállnak. Esetleg elhintenek egy-két tanfolyami lehetőséget, de ugye ez már távol áll az önzetlenségtől.Természetesen vannak olyanok is akik tényleg segíteni akarnak, és nem csak a morzsákat hullatják el, hanem adnak egy szelet kenyeret is az éhezőknek. Köszönet érte nekik. Sajnos legtöbbjüknél a kezdeti lelkesedés alábbhagy, ez lehet egy-két hónap, vagy egy-két év, de utána már nem nyújtanak több információt. Ez lehet azért, mert már nincs mit, vagy megunták azt, hogy ingyen szolgáltassanak fontos infókat, és inkább zárttá, és fizetőssé teszik a blogjukat. Sokukat irigységből támadnak és rágalmaznak, ők azért vonulnak a háttérbe. De lehet még ezer más oka annak, hogy a kezdeti lelkesedés miért hagy alább. Szerintem az egész forex túl van misztifikálva. Ez olyan mint a vallás. Egy kemény mag köré kialakítanak egy csomó felesleges, és értelmetlen dolgot, ami már csak arról szól, hogyan húzzuk le embertársainkról a bőrt. De még a legnagyobb jóakaratú ember sem tudja úgy átadni a tudását, hogy azt alkalmazva mindenki sikeres legyen a kereskedésben. Hogy miért nem, azért, mert az alaptudáson felül ott van az emberi pszihé, ami végül is eldönti, hogy kiből lesz sikeres tréder, és kiből nem. Nagyon sokat tanultam itt, és sok szenvedés után felállítottam a magam kis elméletét arról, hogyan lehet sikeresen kereskedni mindenféle sallang nélkül. Természetesen aki megteheti végezzen el tanfolyamokat, tanuljon sikeres, és jól képzett tréderektől. Sajnos nekem erre nincs módom, így marad az, amit innen onnan összeszedek. Ezért összeállítottam magamnak egy listát, kinyomtattam, és magam elé tettem. És amikor elfeledkezek magamról, akkor mindig rápillantok. Reméljük ez segíteni fog abban, hogy elkerüljem azokat a felesleges hibákat, amit idáig elkövettem. Szeretnék köszönetet mondani még egyszer azoknak, akiktől elleshettem mindezt. Úgy mint HWTrader, Sidius, Forex4ever, Forextrader, és a többiek.Mindez természetesen a teljesség igénye nélkül.
És íme az én listám:
• Ez a Bombák Földje !!!

Ha rosszul döntesz megdöglesz, vagy előbb-utóbb mindenedet elveszted!
Nem kell mindenáron kereskedni!
Óvakodj a kapzsiságtól, és a türelmetlenségtől! Lenullázzák a számládat!

Belépés!!

Csak egyértelmű, már zárt szignálra, ami a csúcson helyezkedik el! Pinbár, Beob, Buob.
Biztosabb a végeredmény, ha a napi trendnek az irányába kötünk!

Nagyon Jó!!

Ha a szignál utáni gyertya elindult a jó irányba!
Létrejött a divergencia, és a CCI is irányba mutat!

További Megerősítésnek Nagyon Jók!!

A fibó szintek!
Az egész számok!

Ha nincs pénzed akkor Muszály kockáztatni!
Ha van elég pénzed akkor használd a Money Managmentet!
Ha rengeteg pénzed van akkor azt csinálsz amit csak Akarsz!

Peace
willow nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-05, 11:47   #2 (permalink)
Szenior tag

willow logója

willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

A márciusi hónap részemről nagyon gyéren alakult. Lehet, hogy csak én vagyok béna, de semmilyen érdemleges szignált D1-n nem láttam, amire jól belehetett volna lépni. Természetesen nyughatatlan vérem hatására trédeltem alacsonyabb idősíkokon, ami szarul sikerült. 10 esetből 8-szor 2-3 pippel utóbb fordult az ár, mint ahogy nekem jó lett volna. Ha 30 pip helyett 50-re tettem a stopot, természetesen 52-nél fordult. De ez így természetes. Megfogadtam, hogy magam ellen játszom, mert így biztosan bejönnek a kötéseim. Rájöttem, hogy alacsony idősíkon pozícióépítésről szó sem lehet. Itt nem érdemes picsázni,!! Ha nyerőbe vagy , ragadd meg a lóvét, és fuss!!!
Régi 2010-04-13, 11:47   #3 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Tudom a hírkereskedésről sokat, és sokféleképpen lehet olvasni. Van aki túl kockázatosnak tartja, és nem foglalkozik vele, mások viszont ebben látják a gyors és tiszta profit elérésének lehetőségét. Mindkét tábornak igaza van. Egy biztos, hírekre kereskedni nagyon stresszes tevékenység, egész addig, amíg az ember hozzá nem szokik, ha egyáltalán hozzá lehet szokni.A következőkben leírtak nem egy kiforrott rendszer, hanem egyszerűen csak az, amit én próbálok csinálni. Hogy mégis miért írom le, hát elsősorban magamnak, hogy visszaolvasva próbáljak tanulni a hibáimból, másodsorban pedig azért, mert ha valakit érdekel az irományom, és elolvassa,akkor hátha talál benne néhány okos gondolatot, amit be tud építeni a saját kereskedési rendszerébe.
Az elképzelésem a következő:
1 .A gazdasági naptárból kinézem minden nap a hírek időpontját. A forexpeacearmy-t használom, jónak tűnik. A hírek elhangzása után gyorsan megjelennek az adatok.
http://www.forexpeacearmy.com/forex_news_calendar/
Van aki azt írja, hogy hírkereskedéskor legfontosabb az azonnali információ, és erre a Bloomberget, vagy egyéb más hírszolgáltatót használja. Én nálam ez nem működik. Ugyanis azt tapasztaltam, hogy pl a 14h30-as hírekre az ár néha már 14h31-kor az egekben van, és ekkor már kötni nem lehet, mert a bróker nem engedi. Hogy mégis miért nézem meg az eredményt? Hát azért, mert néha fontos, az ár további alakulásának szempontjából. Mi lehet akkor a megoldás?
2. A hír bejelentésének időpontja előtt egy-két perccel, de legjobb, ha csak 2 perccel adok egy vételi, vagy egy eladási megbízást, és teszek kb 10-15 pipre egy védőstopot. Ez attól is függ, hogy mennyire rángatózik az ár. Ha túl közel van a stop, akkor előfordul, hogy aktiválódik még azelőtt, mielőtt valamerre elindulna rakétasebességgel. Ekkor nincs mit tenni, le kell nyelni a veszteséget. Egyrészről a brókerjutalékot kétszeresen, másrészről a védőstop nagyságának megfelelő ármozgást. Ha az ár nekem megfelelő irányba indul el, akkor az eljárás a következő: Ha jó nagyot belehúz, akkor egy viszonylag nagyobb követőstopot rakok, ez lehet 150 pont körüli, majd ha ez aktiválódott, akkor visszavonom a védőstopot. Ha csak kicsit megy el az ár, akkor a legkisebb követőstopot használom, majd ha aktiválódott, akkor törlöm a védőstopot. Sajnos néha előfordul, hogy mielőtt a követőstop aktiválódhatott volna, az ár visszafordul, és átmegy negatívba. Ez sajnos bukó. Ha ezt a fajta technikát próbálom, akkor érdemes előtte megnézni, hogy nincs-e valamilyen ellenállás túl közel, ami akadályozná az ár elmozdulását. Mert ha van ilyen, akkor nincs kötés. Ez lehet fibó szint, egész szám, vagy ellenállási szint.
-lehet olyan megoldás is, hogy a vétel, vagy eladás után nem egyszeres, hanem kétszeres védőstopot használok. Így ha az ár nem megfelelő irányba indul el, akkor a védőstop aktiválódása után az egyik minimalizálja a veszteséget, a másik pedig hasznot hoz, de csak akkor, ha egyirányba megy. Mert ha visszafordul, bizony akkor még nagyobb a veszteség.Viszont ha elsőre jó az irány, és az ármozgás is megfelelő, akkor elég tetemes nyereség is elérhető. Sajnos ez majdnem egy kicsit kaszinó, de bármikor bejöhet.
3 .Mint már írtam, az árak hírtelen elmozdulásakor felesleges megbízásadással próbálkozni, mert legtöbb esetben ez úgy sem fog sikerülni. Az általam használt brókernál biztosan nem. (Alpari).
4 .Volt egy eset, amikor ilyennel próbálkoztam, hogy egyidőben vettem, és eladtam is.Tehát a veszteség a kétszeres brókerjutalék, plussz az árkülönbözet. A szisztémám az volt, hogy teszek egy szűk követőstopot a vételhez, és az eladáshoz is.Mikor az ár kilő valamilyen irányba, akkor a követőstop aktiválódik, én pedig megvárom míg az ármozgás kifullad.Ekkor visszakorrekciónál a követőstop zárja a nyereséges pozíciót, én pedig manuálisan zárom a veszteségeset a korrekció után.. Így a korrekció nagysága lesz a nyereség. Az elgondolás jó volt, a kivitelezés lehetetlen. Így elkönyveltem egy hatalmas bukót. Miért is? Azért mert a kilövéskor az ár annyira rángatózott, hogy a követőstop pillanatok alatt aktivizálódott, alig valamicske nyereséggel, zárva a nyereséges pozíciót. De az ár száguldott tovább a megkezdett irányba, a még nyitvalevő veszteséges pozíciómmal, növelve annak méretét hihetetlen gyorsasággal.Én pedig hiába próbáltam manuálisan zárni, egyszerűen lehetetlen volt.Mire sikerült zárni, elég jelentős veszteséget sikerült összehozni. Tehát a lényeg a lényeg, nem szabad előre követőstopot beállítani.
5. A következő szisztéma, ami idáig még a legjobban bevált az ez:
Hírek előtt 2 perccel adni egy vételi, és egy eladási stop megbízást, az ártól 15pipre. Ha az ár valamerre kilő, akkor a kilövés után adni egy követőstopot. Ha azonnal beakarjuk zsebelni a hasznot, akkor szűk stopot, ha bízunk az irányban, hogy folytatódni fog, akkor nagyobbat. A követőstop aktiválódása után zárjuk a nem aktiválódott védőstopot, majd hátradőlünk a karosszékben, és számoljuk a pipeket.Természetesen itt is fenntáll a veszély, hogy az ár akkorát rángatózik, hogy mindkét stopot aktiválja még a legelején, így a veszteségünk alapból 2*15pip+2*brókerjutalék. Hogy mit lehet tenni ilyenkor? Vagy lenyeljük a kábé 40-50pip veszteséget, vagy az irányba levőnek teszünk egy követőstopot, a másikat pedig zárjuk. A kockázat nagy, akkor, ha követőstopozunk, mert ha stop aktiválódik, de az ár egyből visszafordul, akkor nem csak a zárt pozíción vesztünk, hanem még a követőstop nagyságával is megnöveljük a veszteséget.Ha viszont az ár megy tovább, és húzza magával a tyúkbelet anélkül, hogy kiütné, akkor még akár nyereséggel is kijöhetünk a közel 50pipes veszteségből.Akkor, ha a hírek utáni 1-2 percen belül nem mozog az ár vihar sebességgel semerre, akkor gyorsan megnézzük a gazdasági naptárban az eredményt, és ha az megegyezik a várttal, akkor gyorsan töröljük a megbízásokat, mert ebből már gyors profit nem lesz.

Hát ez lenne az én elképzelésem arról, hogyan lehet a hírekből pénzt csinálni, vagy nem csinálni .
Íme a legutóbbi ténykedésem:
NZD Retail Sales
Kötés NZD/USD
Vételi és eladási stop berakása hírek előtt 2 perccel 12-12 pipre. Hírek utáni első percben óriási csapkolódás, először az eladási stopomat vette ki, majd utána a vételit. Tehát induló veszteségem 2*12pip*0,2Lot*2*brókerjutalék=kb 54pip
Nem tartottam magam a 15pipes távolsághoz. Meg is lett az eredménye. Pedig amint nézegettem, ha 15pipre rakom a vételi stopot, akkor azt nem vette volna ki. Miután az ár délnek fordult, az eladáshoz raktam 150pontos követőstopot. Aktiválódás után zártam a vételi oldalt 53pont veszteséggel. A tyúkbelet majdnem egy napig húzta maga után, majd 93ponttal záródott a trade. Így a nyereség 40pont lett.
De azért ez egy kicsit durva volt.
A 15pipes távolság soknak tűnik, de ha 4 vagy 5*-os hírekre kötünk, akkor a mozgás akár 50-100pip is lehet. És ha ezt sikerül bezsebelni, akkor a 15pip már nem is olyan sok. De ne legyünk telhetetlenek. Én kiegyeznék minden egyes alkalomkor 10-20pipes nyereséggel is.De már ha nem bukok a bizniszen, akkor is jó vagyok.

GBP Claimant Count Change
Kötés GBP/USD
Elég hosszú vízszintes kereskedés után m15-n hírtelen 4 gyertya emelkedés, majd 4 gyertya esés. Ekkor léptem pozícióba, ez hírek előtt 10 peccel volt. Mivel az ár a vízszintes vonal aljánál volt, ezért úgy gondoltam, érdemes egy vételi megbízást adni, mivel ez egy erős támasznak tűnt. Bíztam benne, hogy nem megy alá az ár, hanem itt stagnál a hírekik, vagy jobb esetben emelkedésnek indul. Nem akartam lemaradni az emelkedésről, így vettem.Azonban stagnálás helyett elkezdett tovább esni. Hírek előtt 2-3 perccel már 10-12 pont mínuszban voltam. Itt még feleslegesen nem akartam zárni, gondolva arra, hogy hátha a hírek hatására emelkedésbe kezd. Próbáltam tenni dupla eladási stopot m15-n 1 kockát, ami 23 pip. Így ha azt kiüti, akkor a veszteségem indulásnak 30-35 pip+brókerjutalék2*=40pip. Azonban minő csoda, a kedves bróker nem engedett kötni. Csak akkor tudtam bekötni, mikor az ár kezdett egy kicsit északnak menni. Ha hirtelen beesik, akkor én be.....ok. Miután sikerült stopokat elhelyeznem, hirtelen hatalmas leszúrás, egészen a stopig, de nem vette ki. Ezután elkezdett lassan emelkedni. Kiváncsi voltam, miért nem esik tovább, ezért megnéztem a jelentést. Az eredmény nagyon rossz lett, ezért szúrt le, viszont a revízió jobb, ezért kezdett emelkedni. Végül sikerült +3 pontban zárni.A tanulság az, hogy nem érdemes hírek előtt 10perccel kötni. Csak 2 perccel. Ha nem stopokat adok, hanem kötök, akkor is mindig előbb a védőstopot kell megadni, csak utána kötni, mert ha a broki nem enged kötni, akkor gáz van.

Nagyon szerencsétlen egy hét volt. Egész héten nem volt mozgás a hírekre. Csak pénteken tudtam kötni a következőkre:
GBP Retail Sales m/m
Kötés GBP/USD
15pipre raktam a megbízásokat. Szinte pipre kivette a sell stopot, majd elindult fölfelé.Az eredmény rossz lett, de a revízió jó.
Veszteség 18pont.

USD Core CPI m/m
Kötés GBP/USD
16pipre raktam a stopokat. Óriási leszúrás után kb 8 pont nyereségnél raktam követőstopot, de az nem aktivizálódott. Lehet, hogy a bróker igen kitolta a spredet. Majd az ár elindult föl, és kivette a buy stopot is. Amikor láttam, hogy kezd visszakorrigálni, akkor zárni akartam a vételt. Először a broki nem engedte, majd másodikra sikerült. Itt két trade olvad össze, már pontosan nem tudom, melyik hogyan volt. Amire emlékszem, az az, hogy van egy eladásom, majd látom, hogy az ár szépen trendel felfelé, de van egy vételem is. Mikor úgy vettem észre, hogy kezd kiesni az emelkedő trendből, akkor zártam a vételt. Ezután szépen csorgott lefelé, majd 5ponttal az eladásom előtt megállt. Láttam, hogy van egy szint, az 1,57-es, ami alá nem akar menni. Innét elkezdett emelkedni, majd egy csomó emelkedés után zártam a pozíciót. Ezen a két tréden a veszteségem 50pont lett. Napi össz veszteség 68 pont.
Mit nem csináltam jól?
1-Mikor az ár lecsorgott 1,57-ig, és a veszteség már csak 5pont volt, miért nem zártam a pozíciót. Azért, mert nem akartam ezen is veszteni. Abban bíztam, hogy még lejebb csorog az ár, és plusszban tudok kiszállni, vagy még tovább csorog, és követőstoppal még több nyereséget tudok elérni. Nem azt kereskedtem, amit láttam, hanem azt, amit szerettem volna. Hisz az 1,57 nagyon is erős támasznak tűnt, hiszen sokáig oldalazott itt már előtte is, és vagy háromszor vissza is fordult innen. Nagy hiba. Elkezdett emelkedni. Láttam, hogy kialakult egy csésze alakzat, és már csak a füle hiányzik. Tehát további emelkedésre lehet számítani. De még ekkor sem zártam, vagy vettem volna, hanem csak lestem, hogyan emelkedik az ár, és csak ezután zártam a minden mindegy alapon. Na ha ez nem ostobaság akkor mi az?
Még további próbálkozások voltak, de az eredmény nem kielégítő.
Összegzés: Aki bátor próbálkozzon. Néha bejön, néha nem. Én most egy kis pihenőt tartok, és átgondolom, hogy mit kellett volna másképp csinálni.
Régi 2010-04-13, 15:21   #4 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Összes hozzászólás: 221
Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Willow
Ha hiszed, ha nem. Ugyan ez a lemez nekem is megvolt…
Voltam „hírkereskedő” tradingroom tag is. Bloomberg, stb. Szerintem ez a legnagyobb zsákutca.
A „profi” hírkereskedők is estek keltek. Mert vagy elindult az ár hírirányba vagy előbb vissza a technikai szintig és úgy hírirányba vagy a leg ratyibb, amikor nem volt „elég jó a hír” bár az eredmény jobb volt mint a várt, de nem eléggé, ezért ellenkező irányba ment.
Ezen kívül a hírkereskedésnél nincs technikai stop hely. És a hardcoore hírkereskedőknek spéci brókerük van, akik a legnagyobb rángatás közben is teljesítik a megbízást.
És ha mégis jó felé megy, akkor egy 100 pontos gyertya, majd visszahúzódik a kötésedhez, 1 percen belül akár 80 pontot is. És már zárhatsz is nullában, vagy stoppolódhatsz, stb. Szóval itt az 50 – 50 % helyett hatványozottan több az esélyed a bukásra és a hozam/kockázat sem valami nagy szám.
Tudom… Én is inkább vonulnék kolostorba, mintsem a napos gyertyákra várjak. (Ezt ketté is kéne választani. Ha valaki reggeltől estig dolgozik, akkor este kereskedjen napos gyertyákkal. De ha „főbb állásban” szeretné ezt a szakmát űzni, illetve ideje engedi, akkor órás , 4 órás időtáv a király. Persze kicsit másabb a szignálok megbízhatósága. És képben kell lenni, mikor melyik földrészen nyitnak, zárnak. Sokszor a 15:00 órás gyertya mindegy, hogy milyen, a kapzsi amerikaiak vissza rántják a jó belépőhöz és csak utána megy jó felé.
Minden esetre egy páréves kerülő út után, ami érintette a híreket is, visszakanyarodtam az elejéhez. Még az elé, mikor a fejembe verték „ne üldözd a piacot!”
Szerintem hagyd a híreket és minden bonyolult dolgot. Sokunk tudja a trendeket, mert annyira alap. De pont ezért még kezdő korunkban az első bukások után tovább is léptünk valami profibb dolog felé. Pedig ez nyilvánvalóan működik.
Engedj meg egy vázlatot. (kép) Nagyjából a lényeg, hogy ha egy új magasabb csúcs (sárga vonal) felett zár a gyertya akkor long. Stop a völgy alá. Piros vonal. Ez az első lépése a sikeres kereskedésnek napon belül. Gyertyaformák valóban sokszor nem számítanak. Erre az alapra ÉRDEMES stratégiát alkotni. Részletkérdés, stopot húzol, pozit építesz, vagy egy korábbi csúcsot kinézel célárnak, részletekben zársz, stb. De ez a gerince lehet egy jó stratégiának. Sokkal inkább, mint a hírek.

ahogy-en-latom-willow.jpg

„Ha nincs pénzed, akkor Muszáj kockáztatni!” Ezt szerintem az öreg Koszto sem gondolta komolyan. Vagy legalábbis már volt pénze, amikor ezt a nagy bölcsességet írta. Ha nincs pénzed, ne kereskedj. Lásd be, ez egy vállalkozás, amihez tőke kell!!! Hiszen ha valami csoda folytán te lennél az egyetlen, akinek a „nincs pénz” – ből sikerül tőkét kovácsolni, akkor sem fogod tudni megtartani. Könnyen jött könnyen ment elv.
De ha mégis, akkor ott vannak a részvények, amikből tudsz 127 darabot is venni. Vagyis kis tőkéhez is tudsz pozíciót méretezni. Szemben a Forex mini, micro, lotokkal. Csak ezzel is az lesz a baj, hogy napi 8 órát eltöltesz 17 Dollárért… Nem lesz „tétje”. Ismét jön a túlzott kockázat vállalás…
Mighti nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-13, 16:24   #5 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Köszönöm Mighti.
Régi 2010-04-13, 17:24   #6 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Nincs mit.
Régi 2010-04-13, 19:02   #7 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Alapbeállítás

Még egy gondolat a hírekről: sokszor előfordul, hogy a H1 pozícióim átmennek a következő napra. És egész délelőtt oldalaz a piac. Komolyan sokszor már naptár nélkül is „megérzem” ha aznap kamatdöntés (EUR, USD vagy GBP) vagy munkanélküliségi adatok lesznek. És az esetek többségében a hírre folytatja az utat jó irányba a pozícióm. Lényegében H1-től nem igaz az, hogy a hírek idejére ne kereskedj. (pontosabban nyugodtan maradhatsz a hírek alatt is, vagy köthetsz a fontos hírek előtt pár órával is, ha jelez a stratégiád.) Csak egy gyertya lesz a többi között, ami általában minden gond nélkül elfér a stoptól távol. Vagy a jó irányban áll. És csak a legritkább eset, hogy elrontja a dolgot.
Mert ugyebár a stratégiánk lényege, hogy teszteljük vissza. (Altermann szerint 10 évre) Szerintem a MINIMUM, de tényleg ez a minimum. H1 – et 1 évre H4 – et 4 évre, stb. De időről időre folytassuk ahol abba hagytuk. Vagyis frissítsük a tesztet. Így közelítünk a 10 évhez. Minden esetre, ha a tesztelt stratégia egy évvel ezelőttől kezdve a mai napig működik (H1) akkor nagy meglepetés nem érhet a közeljövőben. És a tesztelés során nem tudjuk hol milyen hírek voltak, tehát itt már nem is kell foglalkozni a naptárral.
Stratégia működik = Forex Egyetem topikban található mutatókkal láthatjuk. (Pay Off, Profit faktor, virtuális egyenleg, százalékos visszaesés, stb.
Régi 2010-04-14, 11:02   #8 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Teljes mértékben elfogadom az érveidet. Azonban nem mindegy, hogy néha egész nap gubbasztok a monitor előtt, sokszor semmiért. A hírkereskedéskor meg lehet keresni akár 20-30 pipet is 5 perc alatt. Volt olyan hét, amikor megdupláztam a tőkémet. De sajnos a következő héten elvesztettem a tőkém 3/4 részét. Tehát egy szóval sem mondtam, hogy nem rizikómentes. Most már csak az a kérdés, hogy lehet-e nyereségessé tenni hosszú távon.
Régi 2010-04-14, 11:38   #9 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Alapbeállítás

Ez a baj. És backtestelni sem lehet. Viszont a csúcsok, völgyek meghaladásán alapuló stratégiáknál nem fontos a monitor előtt dekkolni. A csúcs fölé teszel egy feltételes megbízást, vagy riasztást. És még mindig limitált marad a kockázatod és MÉRHETŐ a stratégiád. Ráadásul H1 – en kereskedve 1 óránként kell ránézned a monitorra H4 – nél pedig 4 óránként. Hiszen az éppen bezárt gyertyára vagy kíváncsi. Ezért 2 monitornézés között sok időd maradna.
Kevés a 20 – 30 pont, ha azt vesszük, hogy többet „csapdos” az ár a hír pillanatában + tágul a spread. Tehát csak MENTÁLIS STOPPAL dolgozhatsz, ami emlékeim szerint min 50 pont. És akkor még a találati arány sem az igazi.
Nem a saját igazamat akarom rád tukmálni, hanem a saját és mások által bejárt zsákutcát megvilágítani.
Régi 2010-04-14, 11:57   #10 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Mint mondtam igazat adok neked. Nálam 10 esetből 7-szer bejött . Csak az a baj, hogy az a maradék három vitt mindent. Nézd meg a tegnapi NZD Retail Sales-t. Egy 1 perces gyertya alatt esett 40 pipet, ugy, hogy semerre nem csapkodott. Tehát a kockázat itt 0 lett volna. Természetesen nem tettem meg.
Régi 2010-04-14, 12:29   #11 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Alapbeállítás

Még egy utolsó szösszenet.: 1 Perc 40 pip. Ennek a gyakorlatban sokszor nem nulla a kockázata. Mert az adott áron nem képes megkötni a bróker. (RAQ - Request for a quote) vagy ezt az üzenetet kapod, vagy csak csúszik több pontot is a kötés…
És ha még ez belefér. Akkor is egy másodpercen belül kell döntened a hír megjelenését követően a traded irányáról + meg is kell kötni.
Ez tényleg a robotok terepe. A hivatásos „manuális” hírkereskedőnek is minimum annyi automatizáltsága van, hogy beírja a jelenlegi értéket. És a százalékos eltérés tol - ig. határát a hír előtt. És mikor kijön az adat a robot értelmezi és lekereskedi a másodperc tört része alatt. Természetesen olyan brókerrel, akinek nem kell újra éleszteni a szerverét egy komolyabb hír után.
Régi 2010-04-14, 16:57   #12 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 60
Hírnév szint: 8
lemir már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lemir már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tudom a hírkereskedésről sokat, és sokféleképpen lehet olvasni.

Összegzés: Aki bátor próbálkozzon. Néha bejön, néha nem. Én most egy kis pihenőt tartok, és átgondolom, hogy mit kellett volna másképp csinálni.
Szia Willow!
A hírkereskedés valóban egy külön műfaj. Sok gyakorlás és persze megfelelő br. cég kell hozzá, hogy meg lehessen valósítani. Ehhez elsősorban fundamentális ismeretek szúkségesek a devizaországot illetően. Ugye nem egy devizakeresztre jön ki az a bizonyos makróhír, hanem csak egy bizonyos devizára. Az árfolyam általában a várakozások szintjét tükrözi/árazza a hír kijöveteléig. Egy várakozások feletti hír kijövetelekor a legnagyobb elmozdulást a leggyengébb devizával szemben éri el. Mint ahogy Te is írtad/gondoltad, hogy alá stop, fölé stop, vagy feltételes buy/sell pozikkal próbálkoznak sokan. Ezeket általában még a hír kijövetele előtt kitakarítják a brokik. A maradékot pedig a hír után.
Általában egy makróhír összetettebb, mint amire a megjelenő csupasz számokból következtetni lehetne. Ezek általában több adatból tevődnek össze és ott van még az előző felülvizsgált adat eredménye is. Szóval ezekhez a hírekhez a kisbefektető az ingyenes portálokon kicsit késve és időnként hiányosan jut hozzá. Az NFP-s adat, ezt a napot a bolondok napjának szoktam nevezni. A hír kijöveteléig viszonylag egy szűk árfolyamsávban rangel az árfolyam. Ebben az esetben (is) egyidőben több adat jön ki ( NFP+ munkanélküliségi ráta + heti munkaidő, stb) Ezt is sokféleképpen lehet értelmezni. Mostanság egy a várakozásokat lényegesen felülmúló érték (bármely fontosabb hír vonatkozásában) is lehet egy (pl.DJI) indexre negatív hatással. Lehet azért, mert esetleg a kamatemelési félelmeket helyezi előtérbe, ami természetesen usd-nek jót tesz/tenne. Ha időm engedi szoktam kereskedni az NFP-re. Tanácsolom, hogy aki erre szánja el magát először csak távolról (max.demo), mert a hír kijövetelekor (egyes br. cégeknél a megnövelt spread +csapkodás miatt lehetetlen és ezen okból kifolyólag értelmetlen is lekereskedni. Kb 20-30 perc után, miután lecsillapodott a volája, hír értéknek megfelelően beáll a helyes irányban és (sokszor tartósan) arra is halad tovább.
Tehát aki hírkereskedéssel szeretne foglalkozi, annak tisztában illik lenni a makróhír összetételével ,súlyával, mert ellenkező esetben csak kaszinózni tud az árfolyammal.
Ez egy ingyenes usa makróadat szolgáltatás, ahol lehet bővebben látni a makrók összetételét és rövidtávú historikus adatait is.
http://www.briefing.com/Investor/Pub...icCalendar.htm
Tanácsként , ha hírekre akar valaki kereskedni, akkor tegye ki a platformjára az összes usd párt chartját pl. M15 vs H1…(összehasonlításul), hogy melyik az adott devizához, pl. usd-hez képest leggyengébb és a legerősebb láncszem abban az időben. (pl. eurusd, gbpusd, usdchf, usdcad, audusd ). A jen mozgásokat is lehet hasonlóképp figyelemmel kísérni. De van másik lehetőség is, hogy a relatív összehasonlító deviza indexeket veszi valaki alapul. Pl ebben ez az oldal is segítséget tud nyújtani.
http://stooq.com/q/?s=eur_i&d=201004..._i+jpy_i+chf_i
Természetesen ezeket nem csak hírkereskedés gyanánt lehet felhasználni.
Egy halk kérdésem a kezdők felé…..
Alapjában a devizakereskedés nem kiskockázatú műfaj, minek kezdőként ezeket a kockázatokat mégjobban fokozni ? Adrenalin növelésért, virtusért ?……. NEM ÉRI MEG !!!
Mint minden halandónál az idő nálam is sokba kerül, de remélem remélem ezzel a morzsával is, (talán) tudtam kicsit segíteni.

Egy másik topikban volt régebbi kérdésed , hogy mi az OCO
Mivel nem kaptál rá választ ezért röviden, persze, ha még érdekes.
One Cancels the Order rövidítése. Ennek a megbízási módnak az a lényege, hogy két függő megbízásod van egyszerre ugyanarra az insrtumentumra. Egy stop és egy limit megbízás. Amennyiben az egyik teljesül, akkor a másikautomatikusan törlődik a rendszerből. Tehát nem teljesülhet mindkettő.
Üdv. és sok pipet
lemir
lemir nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-14, 18:00   #13 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Köszönöm lemir. Nekem minden infó kell. Minden infót nagyra értékelek, és nagyon megköszönök. Hogy miért érdekel a hírkereskedés? A válaszom egyszerű. Látok benne fantáziát.
Régi 2010-04-16, 08:23   #14 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Köszönöm lemir. Nekem minden infó kell. Minden infót nagyra értékelek, és nagyon megköszönök. Hogy miért érdekel a hírkereskedés? A válaszom egyszerű. Látok benne fantáziát.
Én nem használom a hírkereskedést, de egy tanácsot én is adhatok! Ha ez a terület érdekel, akkor a retail bróker felejtős. Egészen egyszerűen azért mert, a hirtelen fellépő ármozgások miatt sokszor egyszeűen nem tudják fedezni a pozíciókat. Ilyenkor jön a trükközés (nem teljesülés, nem ott teljesülés, kitágított spread, visszamenőleges chart igazítás és társaik), ami csak arra megy, hogy akit lehet azt kidobáljanak.
Tehát ha hírkereskedés akkor ha lehetőséged van, ECN bróker.
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-16, 11:21   #15 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Köszi sidius.
Igen, azt sajnos én is észrevettem, hogy a retail broker nem tudja, vagy nem akarja biztosítani azokat a feltételeket,amire nekem szükségem lenne. Ezért is szüneteltetem a hírkereskedést. Mindenesetre várom a további észrevételeket, mert mindig tanul az ember valamit.
Régi 2010-04-28, 18:07   #16 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Jópofa.Kölcsönvettem.
Csatolt képek

Régi 2010-05-06, 07:37   #17 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Alapbeállítás Folytatás a ForexEgyetem topikból.

Idézet:
Ja közben beugrott. A forexegyetemes tanfolyamon tanultad. Mivel az fizetős, ezért természetesen szupertitkos. Ezért ne is segíts senkinek.

Willow! Itt a 4. hozzászólásomat nézd csak meg! Most írtam volna le ismét? Mert ezt csinálom most is, csak lefelé. Persze te itt éppen hírkereskedő akartál lenni. Viszont tegnap a pinbarokról beszéltél. (Ami napos dolog és PPZ-nél keressük.)
Akkor beláthatod, hogy nehéz neked segíteni, ha egyik héten hírkereskedő akarsz lenni percesen, a másikban meg napos pineket keresgélsz. Én pedig ajánlottam neked egy harmadik megközelítést a 4. hozzászólásban. Csak akkor TE éppen a hírekben láttál fantáziát. Sajnos az óta nem, mert ez a hír lásd kép. Több mint 100 pontot Hozott. De egy hírkereskedőnek ez újdonság? A többség esésre játszik várja a hétfői folytatódását. Ezért egy minimális Dollár pozitív hír ilyen hatást válthat ki. De te vagy a hírkereskedő. Had ne untassalak.
Vagy ha már nem vagy az, akkor nézzük a tegnapi H1 chartot: (másik kép)
1. Elnyelő gyertya
2. Kerek szám
3. Fordulós gyertya alakzat. Vagy csak önmagában a doji (tudom, nem az a neve. a kis zöld test nélküli lefelé mutató), amivel visszatesztelt és ismét sugallta az irány.
4. Kisebb időtávon jobban, de ez egy „RANGE” Várjuk merre tör ki. És lefelé szálunk be. Mert ha felfelé tör ki, akkor az a „bear trap” lesz, vagyis gyakran hamis kitörés.
5. Mint a négyes hozzászólásomban „szint alá zárt. (én ezt játszottam)
Így hírtelen ezek alapján lehetett beszállni. Én az 5.-re tettem. De az általam ismert stratégiák alapján ezt a 6 (5+hír) lehetőség látható. És már elárultam azt is, hogy a gyertyaformák nem túl megbízhatóak H1 en és alatta.
Szóval szerintem én segítek, csak úgy nehéz, ha egyik nap tűzoltó leszel a másikon meg katona, azt lebxxxol, hogy nem segítek vadakat terelő juhásszá válni…
A ForexEgyetem legfontosabb tanulsága az volt, természetes a stratégia cserélgetése, csak nem mindegy, hogy egy évig vagy 30-ig keresgéljük! Találjunk egyet és azt használjuk, értsük, tudjuk, stb.
Csatolt kicsinyítések
ahogy-en-latom-willow3.jpg   ahogy-en-latom-willow2.jpg  
Régi 2010-05-06, 09:50   #18 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Vettem az adást. És mea culpa. Vagy valahogy így.
Régi 2010-05-15, 11:58   #19 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Tisztelt fórumtársak. A következő témában kérném a hozzászólásokat. Ha valakinek rendelkezésére áll 100 millió forint, és szeretné más devizanemben tartani, akkor melyikbe tegye, és mi alapján döntsön?
Usa dollár: egyes guruk szerint a dollárnak kezd megszűnni az irányító szerepe, és 2014-ben az usában nagy gazdasági csőd lesz, és elértékteledik a dollár. Na jó, már elég sok hülyeséget megjósoltak, és szerencsére nem lett belőle semmi. Azt azért tudomásul kell venni, hogy az Usa egyre jobban ki van téve a természeti katasztrófáknak. Olajszennyezés, tornádók, lehetséges földrengések. Sőt egyre nagyobb terrorveszély. Tehát az Usa dollár felejtős?
Austrál dollár:Ausztrália bevételeit a bányászat adja. Ez talán hosszútávon működik.Az ausztrál dollár mindig is a kedvenceim közé számított.
Canada : bányászat, nyersanyag. Van benne fantázia.
Angol font: gyenge gazdaság. szerintem felejtős.Az, hogy egy valuta erős, nem jelent semmit. Itt van rá példa szeretett hazánk.
Svájc: a bankok országa. Mindig is jó volt a frank. Én őrá tenném le a voksomat.
Nos kinek mi a véleménye?
Régi 2010-05-15, 12:45   #20 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Összes hozzászólás: 333
moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Talking

Idézet:
Tisztelt fórumtársak. A következő témában kérném a hozzászólásokat. Ha valakinek rendelkezésére áll 100 millió forint, és szeretné más devizanemben tartani, akkor melyikbe tegye, és mi alapján döntsön?
Usa dollár: egyes guruk szerint a dollárnak kezd megszűnni az irányító szerepe, és 2014-ben az usában nagy gazdasági csőd lesz, és elértékteledik a dollár. Na jó, már elég sok hülyeséget megjósoltak, és szerencsére nem lett belőle semmi. Azt azért tudomásul kell venni, hogy az Usa egyre jobban ki van téve a természeti katasztrófáknak. Olajszennyezés, tornádók, lehetséges földrengések. Sőt egyre nagyobb terrorveszély. Tehát az Usa dollár felejtős?
Austrál dollár:Ausztrália bevételeit a bányászat adja. Ez talán hosszútávon működik.Az ausztrál dollár mindig is a kedvenceim közé számított.
Angol font: gyenge gazdaság. szerintem felejtős.Az, hogy egy valuta erős, nem jelent semmit. Itt van rá példa szeretett hazánk.
Svájc: a bankok országa. Mindig is jó volt a frank. Én őrá tenném le a voksomat.

Én a helyedben nekem adnám...
moszad nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-15, 17:26   #21 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Alapbeállítás

Diverzifikáció? Mondjuk ezek mindegyikébe? De a CHF szerintem nem sokban különbözik az EUR-tól. Mármint arra gondolok, hogy a Forexen EUR/valami és valami/CHF mindig egymás inverzei.
Sokan értékes fémekben tartják a zsetont. (Nem arany) Pl.: Platina, Uránium, meg ilyenek. De itt is érdemes többfélébe tenni. Nehogy pont „beválaszd” azt az egyet…
Régi 2010-05-15, 18:33   #22 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Mighti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
De a CHF szerintem nem sokban különbözik az EUR-tól. Mármint arra gondolok, hogy a Forexen EUR/valami és valami/CHF mindig egymás inverzei.
erre van az EUR/CHF ami a longosnak lassan 20%mínuszban jár 2007novembertől, de 1993-tól pedig, igaz ez inkább csak egy elméleti szint, -30%-ban
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-15, 18:50   #23 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 638
kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
erre van az EUR/CHF ami a longosnak lassan 20%mínuszban jár 2007novembertől, de 1993-tól pedig, igaz ez inkább csak egy elméleti szint, -30%-ban
Lui,hogy érted a 20% minuszt?
kismentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-15, 19:44   #24 (permalink)
Szenior tag

StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

rosszul számoltam? 1,6828-as csúcsról 1,40-re esett: 0,28/1,68= 0,17 azaz 17% csökkenés, előbb csak saccra írtam
tehát aki euroba fektetett a csúcson az 17%buktában van a svájcihoz képest
Régi 2010-05-15, 21:50   #25 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 638
kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
rosszul számoltam? 1,6828-as csúcsról 1,40-re esett: 0,28/1,68= 0,17 azaz 17% csökkenés, előbb csak saccra írtam
tehát aki euroba fektetett a csúcson az 17%buktában van a svájcihoz képest
Így értem.Köszi.
kismentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-16, 11:43   #26 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Ok az lekövethető, hogy most a dollár erős, euró gyenge. Itt az a kérdés, hogy melyik a legstabilabb hosszútávon, és marad-e az.
Régi 2010-05-16, 12:03   #27 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ok az lekövethető, hogy most a dollár erős, euró gyenge. Itt az a kérdés, hogy melyik a legstabilabb hosszútávon, és marad-e az.
Tehát a CHF kanyarról visszatérve! Diverzifikáció? Mert ismét segíteni próbálok, csak te le se…
Mert hosszútávon legstabilabb? Még az ingatlanra sem mondanám…
De pl.:
20% USD
20% CHF
20% AUD
20% EUR vagy KWD (mert én akkor sem tartanám az EUR-t egyszerre a CHF-el)
20% CNY !!! (kinek is tartozik az USA?, Hol dübörög a gazdaság?,stb.)
Így bebiztosíthatod magad. És ha valamelyik esik, egy másik erősödik. Kb. egyenesben maradsz. Viszont így hatalmas árfolyam nyereségre ne számíts.
Régi 2010-05-16, 12:30   #28 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Bocs Mighti. Tudod, én sokat adok a véleményedre, hisz már eddig is sokat segítettél. Az igaz, hogy ha többfélében tartom a lóvét, akkor ezek egyensúlyban tartják egymást. De ha egy komolyabb számlát akarok nyitni valamelyik brókernél, akkor milyen valutanemben érdemes? Euróban nyitottam, de az euró folyamatosan gyengül. Ok, lehet, hogy holnaptól erősödik. ki tudja. De mégis melyik lehet az összes közül a legstabilabb? Mégse nyithatok 8 brókernél 8 félit!
Régi 2010-05-16, 15:00   #29 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Alapbeállítás

Idézet:
Én úgy értetem, hogy csak simán TARTANI szeretnéd valamiben a pénzt. Nem pedig a kereskedői számlád deviza nemére vonatkozóan.
De az általános nézet az, hogy az eredményes tradek mellett az árfolyam kockázat jelentéktelen. És azért javasolják az USD-t mert a Forex Dollár alapú, ezért a kockázat számításnál, stb. Jobban jársz, ha USD-d van. Hiszen USD-ben kapod meg általában a kockázatot, abban tudod, mennyit ér 1LOT,stb. És akkor már láthatod is, hogy ez mennyi a tőkédre vetítve. Nem kell még plusz átszámolgatni Pl.: AUD-ba.
De ha esetleg úgy érzed, hogy 1-2 millió Forintnál kisebb kockázatot tudsz csak lelkileg elviselni a tradeid során, akkor felesleges ennyit a brókernél tartani. (By.: Péter )
Régi 2010-05-16, 15:52   #30 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

1. Mighti-t ismételve a nyomaték miatt:
Nem tudom, mennyi pénzel akarsz kereskedni, de 100M HUF elegendő ahhoz, hogy sok milliárd HUF-al tradelj. Amennyiben nem erre gondoltál, ne tarts ennyit a bróker(ek)nél. A csődkockázat, elvesztegetett kamat miatt. Elég a margint + némi ráhagyást kint tartani, a többivel meg irány a bank.

2. Nem tudom, hogy eddig mennyi volt a kereskedési tőkéd, de ha rám hallgatsz, fokozatosan növeled kis lépésekkel, ahogy jönnek az eredmények.

3. Devizanem: két kérdést kell feltenni magadban: miben képződik a jövedelmed és miben akarod majd elkölteni (ha nem akarod, akkor miben akarnád ha bármire fel kellene használnod). Úgy gondolom ettől függ a kockázatod. Az első kérdésre a forexen nemigen lehet válaszolni, hiszen számos devizában képződhet bevételed, a második kérdésre a válasz egyértelműbb lehet. Innentől kezdve mindegy, hogy miben tartod a számládat, mert a kockázatot le lehet fedezni. Pl. a legtöbb honfitársunk HUF-ban számol és abban költ. Ha dollárszámlád van, akkor a pénzednek megfelelő USDHUF eladást köthetsz, így a pénzed olyan, mintha forintban lenne, még a kamatot is kapod (swap).
Erre mondhatnád, hogy jó-jó, de mi lesz, ha gyengül a forint? Semmi. Egyenlőre a kiadásaink nagy része forint, tehát ez van. Másrészt a kérdés egy kicsit arra is irányul, hogy "melyik devizapárt vegyem vagy adjam el, hogy pénzt nyerjek?", azaz olyan tanácsot kérsz, ami a jövőbeni árakra vonatkozik, amelyet senki nem tud megmondani. Ha konkrét tanácsot ad valaki a jövő trendjeiről, felejtsd el - a tanácsot is és a tanácsadót is.
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-16, 15:54   #31 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Köszi Mighti. Kezd körvonalazódni a dolog.Vagyis inkább azt mondanám, hogy kezd letisztulni.
Régi 2010-05-16, 16:05   #32 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Köszi neked is fxtrader55. Tehát összegezve a dolgot: a brókernél érdemes dollár alapú számlát nyitni, de csak annyi pénzzel, ami a kereskedéshez szükséges. A többivel irány a bank. És ott forintba betenni, mert egyenlőre ez adja a legmagasabb kamatot. Csak itt az a problema, hogy sokszor az árfolyamváltozáson többet lehet bukni, mint ami kamat képződik. Akkor felmerül a kérdés, hogy nem lenne-e érdemesebb valutában tartani? És most ugyan ott vagyunk részben, ahonnét elindultunk. Na de melyik valutanemben? Vagy legyen ezekszerint mindenből , így lefedezi egyik a másikat.??
Régi 2010-05-16, 16:58   #33 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Alapbeállítás

Igen. A brókerhez csak annyit, amennyi „kell”. A többivel irány a bank (vagy bankok). De szerintem a sokdevizás verzió. Így biztosíthatod magad az árfolyamváltozásokkal szemben. Persze a kamat más kérdés.
Szerintem fxtrader55 csak azért említette a Forintot, hogy ha USD bróker számlád van, akkor nyiss egy USD/HUF shortot (Pl. : Ha 10 000 USD a számlád, akkor USD/HUF 10 000 el. ) Így állandó marad Forintban a számlád függetlenül a Dollár / Forint egymáshoz viszonyított árfolyam változásától. Mert a pozícióddal a Forintgyengülésre játszol, a számládon lévő USD meg több forintot érne, ha erősödne a Forint. Vagyis bármerre megy, így a számlád állandó marad Forintban „mérve” És ez a hosszú short eredményez neked pozitív kamatot is.
Régi 2010-05-16, 17:05   #34 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Én dollárban és aranyban tartanám. A befektetési arany áfa mentes és ha zuhan a dollár erősödik az arany. -ha jól tudom
Régi 2010-05-16, 17:07   #35 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

De ha dollár shortot nyitok, akkor a forint erősödésére számítok. Vagy valamit rosszul értelmezek?
Régi 2010-05-16, 17:11   #36 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Én már találkoztam olyan szituval, amikor együtt esett a dollár az arannyal.
Régi 2010-05-16, 17:23   #37 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Alapbeállítás

Jól értelmezed. Én mondtam fordítva. Bár akkor fxtrader55 hogy értette a „még kamatot is kapsz” dolgot? Na, majd ő.
Mindenesetre a szállítmányozási cégeknek is ez a trükkjük, hogy ma kötik az üzletet, és pl.: 60 napra fizet a külföldi partner devizában, ezért a Forexen kötnek egy ellenirányú pozit és a hatvan nap elteltével vagy a fizetett deviza ér több forintot, és ugyanannyit veszítettek a forexen, vagy fordítva. De így kiküszöbölik a 60 nappal előre nem látható árfolyamváltozást.
Régi 2010-05-16, 17:24   #38 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Alapbeállítás

Idézet:
Pl.: Most péntek?
Régi 2010-05-16, 17:37   #39 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Ahogy látom csak a jennel szemben esett. Amúgy meg emelkedett.
Régi 2010-05-16, 17:39   #40 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Alapbeállítás

Idézet:
Hosszútávon gondoltam.
Régi 2010-05-16, 17:46   #41 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Tudom, csak egy kicsit kötekedtem veled.
Régi 2010-05-16, 18:17   #42 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Alapbeállítás

Idézet:
Tudom, csak egy kicsit kötekedtem veled.

Pétert kellene megkérdezned, valamelyik régebbi írásában megemlítette hogyan tartja több lábon a vagyonát.
Régi 2010-05-16, 18:59   #43 (permalink)
Szenior tag

fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Mighti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jól értelmezed. Én mondtam fordítva. Bár akkor fxtrader55 hogy értette a „még kamatot is kapsz” dolgot? Na, majd ő.
Mindenesetre a szállítmányozási cégeknek is ez a trükkjük, hogy ma kötik az üzletet, és pl.: 60 napra fizet a külföldi partner devizában, ezért a Forexen kötnek egy ellenirányú pozit és a hatvan nap elteltével vagy a fizetett deviza ér több forintot, és ugyanannyit veszítettek a forexen, vagy fordítva. De így kiküszöbölik a 60 nappal előre nem látható árfolyamváltozást.

Nos: Van 100.000.000 HUF nak megfelelő DOLLÁROD. Azaz dollár long vagy.
Ezt úgy fedezed, hogy ELADSZ azonos mennyiségű USDHUF-ot. Azaz innentől csak forint longod van, a dollár semleges. Ez volt a cél.

Kamat: USDHUF short-nál USD kamatot fizetsz és HUF kamatot kapsz. Mivel utóbbi magasabb, ezért a swap számodra pozitív.
Régi 2010-05-16, 19:42   #44 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
moszad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én dollárban és aranyban tartanám. A befektetési arany áfa mentes és ha zuhan a dollár erősödik az arany. -ha jól tudom

Az "aranyláz"-zal kapcsolatban sokan megkerestek már a közelmúltban (főállásomban hosszútávú befektetésekkel foglalkozom).
Sajnos a fizikai arany nem a legideálisabb befektetési eszköz. Hátrányai nagyjából ugyanazok, mint a fizikai pénznek/készpénznek:

1. Túl drága a vételi/eladási marge. Néhol a 10% (!) sem túlzás. Mostanában könnyű eladni, sok az érdeklődő, de mi lesz, ha Te akarod eladni? És veled együtt a tömegek. Mennyiért fogják megvenni a tőzsdei árhoz képest? Nagy lehúzás lesz, az biztos. Habár meghirdetheted az újságban is

2. Hamisítják. Mint mindent, a pénzt, az aranyat és mindent, ami fizikailag megjelenik. Hamis pénzt kaphatsz a postán és a bankban is, habár ezek nagyon biztonságos helyek, de mégis. Tudom, hogy egyesek most vitatkoznának velem, de ez érzelmi vita ami egy elfogultság következménye. Meg lehet fúratni a tömböt, szakértővel bevizsgáltatni, stb. Biztonságos, de költséges.

3. Ellopják. Gondolom nem otthon akarod tartani. Egy széfet bérelni külön költség, habár ez relatíve olcsó (40-50.000.- HUF/év, mérettől is függ). Gyakorlatban azonban esélyes, hogy kihalásos alapon kapsz csak szabad széfet, vagy megkérnek, hogy fáradj át az XY vidéki kisvárosi bankfiókba, ahol még van szabad széf. Hála a feketegazdaságnak sok-sok KP van ezekben a széfekben, ezért elég népszerűek.

Ha arany, akkor szerintem tőzsdei arany. Pozitív elmozdulás esetén pedig folyamatosan ki kell vonni a pénzt a marginszámláról. Így a pénz értéke lehet, hogy romlik, de egyre több lesz belőle
Régi 2010-05-16, 23:07   #45 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Talking

Idézet:
fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az "aranyláz"-zal kapcsolatban sokan megkerestek már a közelmúltban (főállásomban hosszútávú befektetésekkel foglalkozom).
Sajnos a fizikai arany nem a legideálisabb befektetési eszköz. Hátrányai nagyjából ugyanazok, mint a fizikai pénznek/készpénznek:

1. Túl drága a vételi/eladási marge. Néhol a 10% (!) sem túlzás. Mostanában könnyű eladni, sok az érdeklődő, de mi lesz, ha Te akarod eladni? És veled együtt a tömegek. Mennyiért fogják megvenni a tőzsdei árhoz képest? Nagy lehúzás lesz, az biztos. Habár meghirdetheted az újságban is

2. Hamisítják. Mint mindent, a pénzt, az aranyat és mindent, ami fizikailag megjelenik. Hamis pénzt kaphatsz a postán és a bankban is, habár ezek nagyon biztonságos helyek, de mégis. Tudom, hogy egyesek most vitatkoznának velem, de ez érzelmi vita ami egy elfogultság következménye. Meg lehet fúratni a tömböt, szakértővel bevizsgáltatni, stb. Biztonságos, de költséges.

3. Ellopják. Gondolom nem otthon akarod tartani. Egy széfet bérelni külön költség, habár ez relatíve olcsó (40-50.000.- HUF/év, mérettől is függ). Gyakorlatban azonban esélyes, hogy kihalásos alapon kapsz csak szabad széfet, vagy megkérnek, hogy fáradj át az XY vidéki kisvárosi bankfiókba, ahol még van szabad széf. Hála a feketegazdaságnak sok-sok KP van ezekben a széfekben, ezért elég népszerűek.

Ha arany, akkor szerintem tőzsdei arany. Pozitív elmozdulás esetén pedig folyamatosan ki kell vonni a pénzt a marginszámláról. Így a pénz értéke lehet, hogy romlik, de egyre több lesz belőle
oké oké, ha összejön 100 millám átgondolom megint!
Most jövök csak rá mekkora mázlim van, hogy nincs pénzem mert így nincs ilyen gondom.
De lehet, hogy nyitnék egy zálogházat, oda hozzák az aranyat.
Régi 2010-05-22, 19:19   #46 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás Lenni, vagy nem lenni....

Talán rajtam kívül más is hisz abban, hogy életünket rajtunk kívül álló dolgok irányítják, és befolyásolják. Ezek a külső tényezők, nevezhetjük sorsnak, vagy karmikus erőknek, nagyban hozzájárulnak ahhoz, hogy életünk folyamán mi, és hogyan történik. Tehát nem véletlenül van az, hogy valaki szarba nyúl, és mégis aranyat talál, míg mások kidolgozzák, átszenvedik az életüket, mégsem viszik semmire. Egy azonban bizakodásra ad okot. Mégpedig az, hogy a jövő megváltoztatható. Olyan, hogy valami előre meg van írva szerintem nem létezik, független attól, hogy a karma” keményen rajtunk tartja a szemét”. Tehát rávetítve ezt a forex világára, látnunk kell, hogy nem elég csak megtanulni a csartelemzést, figyelni a híreket, tanfolyamra járni, pénzt belepumpálni. Több kell ide, kell a sokak által emlegetett mentális hozzáállás. Ehhez tenném hozzá a saját elgondolásomat. Kell, hogy megváltoztassuk a sorsunkat. A karma törvényét sajnos nem tudjuk megszüntetni, de befolyásolni igen. Írhatnám azt is, hogy igenis képesek vagyunk megszűntetni, de ez már a vallás témakörébe tartozik, amibe nem akarok most belemenni. Meg a másik dolog az, hogy ha pénzt akarunk keresni, akkor szigorúan megmarad a karma. Tehát ne szüntessük meg, de hassunk rá, ezáltal talán tudunk fordítani életünk kerekén. Nem is olyan rég találkoztam a neten egy amerikában élő forexmilliomos írásaival.Nem véletlenül ő is a belső mentális dolgokra helyezte a hangsúlyt elsősorban, és csak másodsorban a technikai dolgokra. Ha valaki görcsösen csak a pénzcsinálásra koncentrál, annak kisebb az esélye ara, hogy tud is pénzt csinálni, mint annak, aki az embert helyezi előtérbe, és a pénzt csak másodlagos terméknek tekinti. Az előbb említett uriembert a továbbiakban csak Félix-nek fogom nevezni, azért, mert ő is így hívja magát. Félix röpke 4 év alatt lett egy hullámzó teljesítményű üzletemberből forexmilliomos. Elmondása szerint a dolgok akkor kezdtek a siker, és a meggazdagodás írányába elindulni, amikor találkozott egy gazdag emberrel, akit Cho kok Sui-nak hívtak. Ez az ember egy válaszút előtt állt ,hogy billiomos lesz, vagy a spiritualitást válassza. Ő a 2. utat választotta. Nos Félix ettől az embertől kért tanácsot, hogy hogyan tudna rövid idő alatt milliomos lenni. Cho a következő tanácsot adta neki: Adományozd a bevételed 10%-át jótékonysági célra, és 1 évig minden nap mond el a következő mantrát. „ meditáció a jóléthez” Félixnél bejött a dolog. 1-2 év alatt milliomos lett. Természetesen nem csak ezért, hanem azért is, mert tudott kereskedni, ismerte a technikai részét is. Akkor hogy lehet, hogy a találkozás előtt nem működtek a dolgok, később pedig minden sikerült. Szerencse? Lehet. De van egy mondás, hogy mindenki a maga szerencséjének kovácsa. Ha én valakitől szeretnék valamit kapni, azért először nekem kell tenni valamit. Talán adnom kell valamit az embereknek ahhoz, hogy én is kapjak? A sikeres forex kereskedők miért oszják meg másokkal a tudást ingyen és önzetlenül? Talán rájöttek a titokra, valahol a tudat alattiban, hogy ha ők adnak, akkor a többszörösét kapják vissza, még ha nem is kérik. És ha ezt önzetlenül, és szívből teszik, akkor az univerzum meghálája nekik ezt. Tudom sokaknak ez nagy blődségnek hangzik. Nem kell vele egyetérteni. Nem az a célom, hogy bárkit is meggyőzzek bármiről is. De az ismerőseim körében azt tapasztalom, hogy a valamit valamiért elv működik. Mikor ezt elmondtam kinevettek, és az volt a válasz, hogy a plussz bevételüket megosszák ők a családjukkal, dehogy adnak ők bármit is idegeneknek. És láss csodát, az egyiknek zárt garázsban elrepedt az autójának a szélvédője, a másik elé kiugrott egy őz, és összetörte az autóját. Véletlen? Lehet. De az univerzum úgyis elveszi azt, amit akar. Ha nem adod jószántodból, elveszi erővel. Na mielőtt lehülyéztek , el kell mondanom, hogy nem érdekel különösképpen. Na de itt felmerül a kérdés, hogy de hát mi van a sok szerencsétlen árvízkárosultal, földrengéssújtotta emberekkel? A legkönyebb lenne a sorsra, vagy a karmára fogni. Nem teszem, mert lényegében fogalmam sincs, hogy valójában mi miért történik. Sajnálom őket, de lényegében sokat tenni nem tudok értük. De ha alkalmazom Cho Kok Sui módszerét, és a bevételem 10%-át odaadományozom valamilyen karitatív szervezetnek, akkor elmondhatom, hogy legalább valamit már tettem. Az is lehet, hogy soha semmit nem fogok kapni érte sehonnan senkitől, mind ahogy a fórumon segítkező profik sem kapnak semmit sem. Nemhogy köszönetet, vagy jó szót, hanem néha bunkó beszólásokat, és lebarmolást.És ők még sem adják fel. Hogy miért? Mert amit csinálnak önszántukból csinálják, és jólesik nekik, ha segíthetnek vele másoknak. Félix úgy döntött, hogy önzetlenül segít másoknak, és minden héten ír egy fejezetet, amiben felsorolja, hogy mit , miért, és hogyan csinált, mire eljutott oda, ahol most tart. Természetesen a cikkek angolul vannak, de a fejlécen van egy link, ami autómatikusan lefordítja a kívánt nyelvre. Na a fordítás néha blődre sikeredik, de azért kilehet hámozni belőle a dolgokat, még akkor is , ha valaki nem érti az angolt. Itt van a mantra:

Meditation on Prosperity, at taught by Master Choa Kok Sui
It is in giving that we receive.
As we sow abundantly, we reap abundantly.
This is the Divine Law.
As I give and share geneorusly and abundantly,
My life is blessed with great financial and material prosperity.
Money flows to me easily, constantly, and in great abundance.
Whatever I invest comes back to me many, many times.
My life is blessed with so much abundance, so much prosperity, so much success.
I am blessed with tremendous prosperity,
And I live a life of moderation, discipline, and spirituality.

És szerény fordításom, nem a leg magyarosabb, de rengeteg variáció lehetséges, ha valaki tud jobbat, szívesen veszem.

Meditáció a Jóléthez , Mester Cho Kok Chui tanítása által

Az az adomány, amelyet mi kapunk.
Amiként mi vetünk bőségesen, mi betakarítunk bőségesen.
Ez az Isteni Törvény.
Amiként én adok, és megosztok nagylelkűen, és bőségesen,
Az életem megáldott kimagasló pénzügyi, és anyagi jóléttel.
A pénz tódul nekem könnyen, rendszeresen, és hatalmas bőségben.
Akármit befektetek, jön vissza nekem sokszor, sokszorosan.
Az életem megáldott nagyobb bőséggel, nagyobb jóléttel, nagyobb eredményességgel.
Áldott vagyok hatalmas jóléttel,
És élek mértékletességgel, fegyelmezettséggel, és spiritualitással.

A további cikkek, és leírások, használati útmutató megtalálható itt:

http://www.forexpeacearmy.com/forex-...ng-system.html

üdv
willow
Régi 2010-05-22, 19:55   #47 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

http://www.libri.hu/konyv/valtsd-val...-almaidat.html

Ezt a könyvet olvastam, kb erről szólt. Mostanában sokat olvasok, foglalkozok karmához kapcsolodó dolgokkal. Pránanadi irányából keveredtem az ilyen témák felé. Ez, megmondom őszintén a könyv alapján kicsit sok volt. A könyvet egyébként MLM technikával értkesítő cég előadásán kaptam.
Régi 2010-05-22, 20:59   #48 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Alapbeállítás

Idézet:
Olyan, hogy valami előre meg van írva szerintem nem létezik, független attól, hogy a karma” keményen rajtunk tartja a szemét”.

Mi a helyet az indiai pálmalevelekkel?
Régi 2010-05-23, 11:14   #49 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Először felkeltette az érdeklődésemet, mikor láttam a riportot a tv-ben. Regisztráltam a vebcímen, vártam a telefonhívást, de semmi. Ennek már jó pár hete. Úgy hogy hanyagolom a témát.
Régi 2010-05-23, 11:18   #50 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

" Ez, megmondom őszintén a könyv alapján kicsit sok volt. "
Ok, de micsoda, amit én írtam, vagy amit a könyvben olvastál.?

Címkék
FOREX, kezdőknek

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 22:00 , a GMT +1 időzóna szerint.