Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-06-18, 06:50   #101 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Hely: Ausztria
Összes hozzászólás: 466
Hírnév szint: 9
Gio már nem kispályás.Gio már nem kispályás.Gio már nem kispályás.
Alapbeállítás

Jó reggelt mindenkinek!
Látom Lui bejött az eurcad-od, gratula hozzá.Most küzd a ppz-vel, a fibo61.8-at még nem érintette.Ezen a színten mindenképp érdemes szerintem figyelni. Van még benne kockázatod?

Nem tudom, lehet, hogy csak én lépkedek egyhelyben, de ez a hét sem a legszebb heteim közé sorolandó. A legtöbb pár a főtrend ellen mozgott és mozog, ráadásul kaptam folyamatosan trendirányba jelzéseket, amik rendre be lettek darálva. Talán tényleg Mightinek van igaza és jelen környezetben a kivárás lett volna a helyes magatartás.
Ki hogy értékeli a mostani helyzetet?
Gio
Gio nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-06-18, 08:25   #102 (permalink)
Szenior tag

Fxpadavan logója

Összes hozzászólás: 194
Hírnév szint: 8
Fxpadavan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Fxpadavan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Fxpadavan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Gio eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jó reggelt mindenkinek!
Látom Lui bejött az eurcad-od, gratula hozzá.Most küzd a ppz-vel, a fibo61.8-at még nem érintette.Ezen a színten mindenképp érdemes szerintem figyelni. Van még benne kockázatod?

Nem tudom, lehet, hogy csak én lépkedek egyhelyben, de ez a hét sem a legszebb heteim közé sorolandó. A legtöbb pár a főtrend ellen mozgott és mozog, ráadásul kaptam folyamatosan trendirányba jelzéseket, amik rendre be lettek darálva. Talán tényleg Mightinek van igaza és jelen környezetben a kivárás lett volna a helyes magatartás.
Ki hogy értékeli a mostani helyzetet?
Gio

Szia!

Gyúrnék anti-türelmetlenségre , és megfigyelném azt amikor namostsz..rrákeresemmagam magatartásban vagyok ,azután sokszor korai belépőket csinálok. Lenaplóznám , hogy észrevettem egy érzelmi mintát.
A türelmetlenség nagyon jó hajtóerő, de csak kontroll alatt.
Elsősorban védeném a tőkét amennyire lehet. Sztem az jó eredmény, ha minimális a veszteség ilyesmi strattal, ilyen tapasztalattal. Finomítanám a kiszállási pontjaimat.Kidolgoznék jó sok stop mintát.
Átnézném a régi jó kötéseimet is, hogy abból hogyan jöttem volna ki még több profittal.Amikor lehetőség van viszont maxi profit.
Barátkoznék a gondolattal ,hogy :tényleg csak a kockázatkezlés amit kezemben tudok tartani?( Engem ez az elliott teória nem hagy béken mondjuk)
Tudatosan próbálnám figyelni magamat , a rendszeremet, és a chartot!
Napló.

Szerintem.

Üdv:
Fxp
Fxpadavan nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-06-18, 18:04   #103 (permalink)
up1
Tag

up1 logója

Összes hozzászólás: 75
up1 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.up1 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.up1 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Gbpusd

Az árfolyam elérkezett a hosszabb távú Down trend 61.8-as korrekciós szintjéhez. Ezenkívül itt egy több pontos S/R vonalat is találunk.
H1-en az ár egy komolyabb ellenállásba ütközött, amit a 12 órakor záródó gyertya szemléltet.
H4-en pedig egy szép PIN bar alakult ki szintén ebben az időben.
Ezeket a jelzéseket elégségesnek találtam egy short pozíció nyitására. Stopom a PIN high felett. BE-be kerül amennyiben eléri a kék vonallal jelzett szintet.
Ha az esés a mai napon tovább folytatódik, D1 en megvalósulhat még egy kerek szám alá zárás is (1.4800) De ez még csak fikció!!!
Mivel egy emelkedő counter trendben vagyunk és a trendcsatorna teteje még elég távol van, számítani lehet ennek az emelkedésnek a folytatódására, vagy egy beoldalazásra is. Ezért igyekszem a stopomat minél előbb nullába húzni.
A pozíció nyitásával az elsődleges célom a hosszú távú trend irányába való kereskedés, ezért megelégszem a nullába húzott stoppal. Amennyiben az árfolyam agresszíven elindulna felfelé, szűkebb idősíkon kiszállok.
Aki napi charton kereskedik, ne hagyja figyelmen kívül, hogy péntek van. Noha a hétvégén semmilyen piacbefolyásoló esemény nem várható, de azért csak óvatosan!
http://www.forexfactory.com/calendar.php
Csatolt kicsinyítések
celkeresztben-gbpusd-d1_resize.jpg   celkeresztben-gbpusd-h4_resize.jpg   celkeresztben-gbpusd-h1_resize.jpg  

up1 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-06-18, 22:50   #104 (permalink)
up1
Tag

up1 logója

up1 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.up1 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.up1 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

A nap végére nem alakult ki a fentebb említett szignál D1 en. A H4 en felvett pozíción ez mit sem változtat, de azért megnyugtatóbb lett volna . Ha az árfolyam a tervezett irányba halad, meghatározott szinten a stopot bemozgatom.
Jó 7végét mindenkinek!
Régi 2010-06-19, 08:23   #105 (permalink)
up1
Tag

up1 logója

Alapbeállítás

Helyesbítenék a 61.8-as Fibo szintet illetően. Ez nem a legutolsó esés korrekciója, hanem a 2009.01.23 - 2009.08.05 tartó emelkedés 61.8 szintjére való vissza teszt lehet. Az ellenállást megerősítheti a már említett S/R vagy PPZ is, amely láthatóan a 2009.01.16/ 2009.02.09/ 2009.04.03/ 2010.03.01/ 2010.03.26/ napokon az árfolyamot erőteljesen megakasztotta és a 2010.05.06-2010.05.12 közti időszakban is elbizonytalanodásra késztette. Sőt ha visszatekerjük az árfolyamot ez a szint évekkel ezelőtt is jelentőséggel bírt.
Régi 2010-06-22, 10:46   #106 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Sziasztok!

Tetszik nekem, ahogy a gbpjpy alakul. A napi esést követő korrekci fordulni látszik, ami fibo50-ig tartott.Az emelkedő trend H4-en is törni látszik, óráson már letörte.Ami még erősíti, hogy órás vízszintes csatornából letört. Még nem nyitottam, kicsit óvatosabban kezelem a trendeket, mert elég erősek voltak az ellenirányú mozgások az elmúlt időszakban. Most igyekszem nem elkapkodni. Viszont, ha egy szép visszateszt óráson kialakít egy az előzőnél alacsonyabb csúcsot, már keresem a belépőt. Addig szemem rajta
Gio

U.I.: Up1 bent vagy még vagy már megint gbpusd-an?
Csatolt kicsinyítések
celkeresztben-gbpjpy2.gif   celkeresztben-gbpjpy.gif   celkeresztben-gbpjpy3.gif  

Régi 2010-06-22, 16:53   #107 (permalink)
up1
Tag

up1 logója

Alapbeállítás

GBPJPY -t H4-en figyelem én is. A counter trendet egy kicsit óvatosabban húztam.
Vasárnap éjszaka fent voltam és GBPUSD GAP után a visszazárásra 0-ba elzártam a pozit. Különben később kistopolt volna.
Csatolt kicsinyítések
celkeresztben-gbpjpy-h4_resize.jpg  
Régi 2010-06-28, 10:19   #108 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás Eurcad

Itt egy fej vállak lehetőség a párban amire érdemes odafigyelni. Én már shortolom 4H-n múlt hét óta, de más okból, mégpedig azért mert naposon a trend eső, és ebbe illeszkedve 4H törte az ellentrendet, egy erős elnyelő gyertyával!
Csatolt kicsinyítések
celkeresztben-eurcad-fejvallak.gif  
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-06-28, 10:56   #109 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én már shortolom 4H-n múlt hét óta, de más okból, mégpedig azért mert naposon a trend eső, és ebbe illeszkedve 4H törte az ellentrendet, egy erős elnyelő gyertyával!
Péntek este 10-kor stoppoltam a longot 1,2824-en ez is valami már, mármint nekem, hogy legalább ott stopoltam a longot ahol például most Te nyitottad az shortot
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-06-28, 17:33   #110 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Itt egy fej vállak lehetőség a párban amire érdemes odafigyelni. Én már shortolom 4H-n múlt hét óta, de más okból, mégpedig azért mert naposon a trend eső, és ebbe illeszkedve 4H törte az ellentrendet, egy erős elnyelő gyertyával!
Letört a fej-vállak, sőt elérte a biztonsági határomat is. Bővítettem hát, és nullába húztam. Nézzük mit ad a piac!
Régi 2010-06-28, 19:23   #111 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 61
TőzsdésTőkés a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Letört a fej-vállak, sőt elérte a biztonsági határomat is. Bővítettem hát, és nullába húztam. Nézzük mit ad a piac!
Hát igen. Ezeket teszik aztán tankönyvbe...
TőzsdésTőkés nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-06-28, 21:32   #112 (permalink)
Szenior tag

StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Csak érdekesség:

EURCAD fejváll 61,8-as célára egybe esik H4, szerintem, emelkedő trend 61,8-as visszateszt szintjével ami pedig egy GG féle, én tőle tanultam, pullback belépő-vel long irányba, ha jól látom, gondolom!
Régi 2010-06-29, 08:38   #113 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Nekem ma usdcad nyerte el a tetszésem. D1-en csatornában esésből kitört, majd egy visszateszt során már támasztotta a csatorna.H4 ill. H1 countertrend törésére léptem be M15-ön. Kockázat már majdnem 0.
Gio
Csatolt kicsinyítések
celkeresztben-usdcad.gif   celkeresztben-usdcad-h1.gif   celkeresztben-usdcad-m15.gif  

Régi 2010-06-29, 09:42   #114 (permalink)
up1
Tag

up1 logója

Alapbeállítás

Idézet:
Sidius, szép volt az elnyelő, nem is nagyon volt veszélyben a stopod. H&S nyakvonal törés visszatesztet látunk H1-en? Ha igen és ad kis kockázatú beszállási lehetőséget shortolom én is.
Csatolt kicsinyítések
celkeresztben-d1_resize.jpg   celkeresztben-h1_resize.jpg  
Régi 2010-06-29, 09:57   #115 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nekem ma usdcad nyerte el a tetszésem. D1-en csatornában esésből kitört, majd egy visszateszt során már támasztotta a csatorna.H4 ill. H1 countertrend törésére léptem be M15-ön. Kockázat már majdnem 0.
Gio
Elérve a célárat, mivel közben komolyabb technikai szintet nem alakított ki, most én is alkalmazom a parabolic kiszállást. Jelenleg egy m5-ös visszateszt színtjén van a stoppom.
Csatolt kicsinyítések
celkeresztben-usdcad-m15.gif  
Régi 2010-06-29, 10:09   #116 (permalink)
up1
Tag

up1 logója

Alapbeállítás

EURUSD CT letörését átaludtam, ami az ideális beszállási lehetőséget adta volna. Bár őszintén szólva még nem voltam felkészülve a shortra, mert az eddigi hosszútávú esésben az volt a tapasztalatom, hogy az ilyen zuhanások után az árfolyam legtöbbször eloldalazott a trendvonalig. Ez esetben is további emelkedést vártam.
A jelenlegi esés elég intenzív, ezért csak nagyon szűk TF en kereshettem short beszállót. M1 en!!!
1.2040 körül történt egy oldalazás ahol P4-re nyitottam igen kis kockázattal.( Kb 15 pip)
Egységnyi elmozdulás után a stopom gyorsan BE-be került, szóval ez a pozim már biztonságban van.
Láthatjuk, hogy az árfolyam 1.2200 jelentős szintett ostromolja. Ha a trend megvalósul meglátjuk meddig kell lemenni (idősíkban) a pozíció építéshez és annak manegeléséhez.
A legutolsó emelkedés FIbo szintjei útját álhatják az esésnek (50, 61,8). Ez a későbbiekben kiderül. Vagy zárok, vagy további nyitási lehetőségekre belépek.
Csatolt kicsinyítések
celkeresztben-d1_resize.jpg   celkeresztben-h4_resize.jpg   celkeresztben-h1_resize.jpg  

Régi 2010-06-29, 10:38   #117 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Idézet:
up1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
EURUSD CT letörését átaludtam, ami az ideális beszállási lehetőséget adta volna. Bár őszintén szólva még nem voltam felkészülve a shortra, mert az eddigi hosszútávú esésben az volt a tapasztalatom, hogy az ilyen zuhanások után az árfolyam legtöbbször eloldalazott a trendvonalig. Ez esetben is további emelkedést vártam.
A jelenlegi esés elég intenzív, ezért csak nagyon szűk TF en kereshettem short beszállót. M1 en!!!
1.2040 körül történt egy oldalazás ahol P4-re nyitottam igen kis kockázattal.( Kb 15 pip)
Egységnyi elmozdulás után a stopom gyorsan BE-be került, szóval ez a pozim már biztonságban van.
Láthatjuk, hogy az árfolyam 1.2200 jelentős szintett ostromolja. Ha a trend megvalósul meglátjuk meddig kell lemenni (idősíkban) a pozíció építéshez és annak manegeléséhez.
A legutolsó emelkedés FIbo szintjei útját álhatják az esésnek (50, 61,8). Ez a későbbiekben kiderül. Vagy zárok, vagy további nyitási lehetőségekre belépek.
Én kicsit óvatosabb voltam és még csak most várom a trend törését

Közben sikerült ráépítenem a pozimra m15-ön. Az előző agresszív követésnek vége, stoppok a megfelelő technikai színten.
Csatolt kicsinyítések
celkeresztben-eurusd.gif   celkeresztben-usdcad-m15.gif  
Régi 2010-06-29, 10:42   #118 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Csak érdekesség:

EURCAD fejváll 61,8-as célára egybe esik H4, szerintem, emelkedő trend 61,8-as visszateszt szintjével ami pedig egy GG féle, én tőle tanultam, pullback belépő-vel long irányba, ha jól látom, gondolom!
továbbra is longra figyelek, most törik az eső countertrend vonal H1-en, ugye mivel szerintem H4-en már emelkedő a trend.
61,8-ig nem jött le sajnos, egyelőre, pedig vártam ott, de helyette most itt kéne belépni legkorábban délben, vagy esetleg H4 zárárskor, csak melyik H4, sajnos protraderen magyar idő szerint 14-kor zárna, az igazi pedig ugye 11 és 15 óra lenne, szóval H4-el gondban vagyok, pl nekem nincs is elnyelő gyertya, amit Sidius meglépett.
Régi 2010-06-29, 10:47   #119 (permalink)
F_M
Új tag

Összes hozzászólás: 5
Hírnév szint: 0
F_M a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én 4h-n szintek letörésére nyitottam. AZ NZD/USD szép letörést produkált az oldalazó sávból és túlment az előző leszúráson is. Cad/jpy is szép, bár jenből majdnem mindegy hogy melyiket nyitotta az ember triggerre (4h).
F_M nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-06-29, 11:58   #120 (permalink)
up1
Tag

up1 logója

Alapbeállítás

Na ennyit az EURCAD H&S nyakvonal visszatesztről! Mind amellett én személy szerint longra nem preferálom a feltett grafikonok miatt. De jöjjön be annak a számítása aki már benne van!
Régi 2010-06-29, 13:57   #121 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Sikerült a stoppomat ismét utánahúzni, így a pullback törésre benyitottam a 3. pozit is. Bár egyenlőre még minuszos, de ennyit hajlandó vagyok visszaadni a meglévő profitból a nagyobb reményében
Gio
Csatolt kicsinyítések
Régi 2010-06-29, 14:51   #122 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Összes hozzászólás: 221
Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Sikerült a stoppomat ismét utánahúzni, így a pullback törésre benyitottam a 3. pozit is. Bár egyenlőre még minuszos, de ennyit hajlandó vagyok visszaadni a meglévő profitból a nagyobb reményében
Gio
A harmadik pozid mínuszos csak. De az átlag árad és stopod között szemre van 30 pont. Szerintem 3*30 pont PLUSZBAN van ez a trade.
Grat.
Mighti nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-06-29, 15:04   #123 (permalink)
up1
Tag

up1 logója

Alapbeállítás

EURCAD H4 en elérte a Down trendcsatorna vonalát. Bár lokális Up trendet láthatunk, az ár nem tud új csúcsra jutni.
H1-en kialakult elnyelő valószínűsítheti a fő trend irányába történő elmozdulást.
Régi 2010-06-29, 15:08   #124 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Idézet:
Mighti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A harmadik pozid mínuszos csak. De az átlag árad és stopod között szemre van 30 pont. Szerintem 3*30 pont PLUSZBAN van ez a trade.
Grat.
Köszönöm!
Igen, nem volt jó a megfogalmazás, arra gondoltam még. De azóta már a 3. pozihoz is közelebb kerültek a stoppok, miután volt ismét egy kitörés.Most 40 pipre vannak a stoppok az átlagártól
Gio
Csatolt kicsinyítések
Régi 2010-06-29, 15:10   #125 (permalink)
up1
Tag

up1 logója

Alapbeállítás

A chartot majdnem kifelejtettem.
Csatolt kicsinyítések
celkeresztben-h4_resize.jpg   celkeresztben-h1_resize.jpg  
Régi 2010-06-29, 15:22   #126 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Idézet:
Köszönöm!
Igen, nem volt jó a megfogalmazás, arra gondoltam még. De azóta már a 3. pozihoz is közelebb kerültek a stoppok, miután volt ismét egy kitörés.Most 40 pipre vannak a stoppok az átlagártól
Gio
Most már 5percesen követve feljebb kerültek a stoppok, egy m5-ös alj alá. Ennek az az oka, hogy napos grafikonon látható eső csatornából kitörést után lassan megteszi a csat. szélességét, ami színtén céláram volt. Ezért a szűkebb követés.(ill. napi ppzben keverünk)
Csatolt kicsinyítések
Régi 2010-06-29, 15:27   #127 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Idézet:
EURCAD H4 en elérte a Down trendcsatorna vonalát. Bár lokális Up trendet láthatunk, az ár nem tud új csúcsra jutni.
H1-en kialakult elnyelő valószínűsítheti a fő trend irányába történő elmozdulást.
Én mostanában hanyagolom ezt a párt, mert az utóbbi időben szép jelzések ellenére is megégette a kezem. Amilyen stabil volt idáig, most olyan kiszámíthatatlan.(nekem)
Régi 2010-06-29, 16:32   #128 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A chartot majdnem kifelejtettem.
így kívülről nézve a csatold chart-jaidat, valóban lehet, hogy csak H1-en igazán long a trend, régen is mindíg a túl kis hullámokat vettem figyelembe, tehát jobb ha egyel nagyobb idősikon nézem mint szeretném
Régi 2010-06-29, 16:35   #129 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Én mostanában hanyagolom ezt a párt, mert az utóbbi időben szép jelzések ellenére is megégette a kezem. Amilyen stabil volt idáig, most olyan kiszámíthatatlan.(nekem)
gratula az usdcad-hez

eurcad lehet azért meleg mostanában mert azért csak próbál fordulgatni, divergencia naposon, H4 helyett H1-en már kialakult emelkedő trend, stb (ami nem tudom mi )
Régi 2010-06-29, 17:12   #130 (permalink)
up1
Tag

up1 logója

Alapbeállítás

Idézet:
Lehet, hogy igazad van. Hamar kistopolt. 45 pipem bánta. Már a belépésnél úgy voltam vele, hogy egy trendcsatorna elnyelővel, 1.2800 alá zárással és primer trend irányban megér ennyit.
Régi 2010-06-30, 14:06   #131 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
továbbra is longra figyelek, most törik az eső countertrend vonal H1-en, ugye mivel szerintem H4-en már emelkedő a trend.
61,8-ig nem jött le sajnos, egyelőre, pedig vártam ott, de helyette most itt kéne belépni legkorábban délben, vagy esetleg H4 zárárskor, csak melyik H4, sajnos protraderen magyar idő szerint 14-kor zárna, az igazi pedig ugye 11 és 15 óra lenne, szóval H4-el gondban vagyok, pl nekem nincs is elnyelő gyertya, amit Sidius meglépett.
Most kellene figyelni a longokra, ha lenne nekem, mert elérte az utolsó nagy esés 50%-os korrekcióját, 61,8 fölé menetig biztos szűkebben kisérném.

Lehet tényleg nem szabad fórumozni, túl nagy volt a short várakozás itt, nem mertem bekötni, így jártam könnyen befolyásolható vagyok sajnos.
Régi 2010-06-30, 21:09   #132 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás Eurgbp

Érdemes őt figyelni 4H-n, ha esetleg a most készülő gyertya benyelné az előző pinbart. Kerek értéken akadt el, divergencia támogatás is van és irányba is állna ha megjönne a beterítés....... Majd éjszaka!
Csatolt kicsinyítések
celkeresztben-eurgbp-10.06.30.gif  
Régi 2010-07-15, 08:53   #133 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Usdjpy H1 in action!
Régi 2010-07-15, 11:15   #134 (permalink)
Tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 42
Satti a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Usdjpy H1 in action!
Köszi hogy szóltál

Mai nyereségnek meg is teszi
Satti nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-15, 11:23   #135 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Satti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszi hogy szóltál

Mai nyereségnek meg is teszi
Szerintem nem egy irányba gondolkodtatok
Régi 2010-07-15, 12:19   #136 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem nem egy irányba gondolkodtatok
Szerintem sem ezek szerint, de szívesen
nekem épp egy kis visszateszt folyit, és lassan újra mehet tovább SHORT irányba:-)Usdchf-ben is bent vagyok egy ideje, de akit érdekel most kínál még szép belépőt
Régi 2010-07-15, 12:57   #137 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem sem ezek szerint, de szívesen
nekem épp egy kis visszateszt folyit, és lassan újra mehet tovább SHORT irányba:-)Usdchf-ben is bent vagyok egy ideje, de akit érdekel most kínál még szép belépőt
Sajnálom. Ezekszerint pont jókor néztem rá!
Régi 2010-07-15, 13:39   #138 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Idézet:
Sajnálom. Ezekszerint pont jókor néztem rá!
A profitot sosem kell sajnálni Csak mindig tudd, hogy mit miért teszel. Az biztos, hogy mikor én v.mit benyitok, van olyan a világon, aki épp akkor száll ki belőle.És a magunk rendszerével mindketten helyesen jártunk él és akár mindketten profitálunk. Csak mindennek legyen oka, különben szerencse és az itt halálra van ítélve.
Régi 2010-07-15, 14:49   #139 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
lassan újra mehet tovább SHORT irányba:-)Usdchf-ben is bent vagyok egy ideje, de akit érdekel most kínál még szép belépőt
Viszont én képtelen (lelkileg) vagyok belépni ilyen mélypontokon, pl UJ nekem szorosan összefügg az elmúlt évek alapján az usa index mozgásával, és most lejebb van mint a 2009-es mélypont. Persze ez, tudom, nem jelent semmit, de mégis ezért hagyom ki ezeket a belépőket pedig nekem is be van húzva mindkét helyre a a vonal.
Régi 2010-07-15, 16:46   #140 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 16
york a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás stop hova

A 4 belepobol ketto sikeres lett, ennek nagyon orulok.
Meg demozom es ismerkedem a dologgal es most elakadtam.
A mult honapban tobb olyan kereskedesem is volt ami +90pipbol fordulva hagytam minuszba menni igy ezt a mostani ket kereskedessel nem kovettem el, ezek mar pluszban zarnak.
De szeretnem a leheto legtobbet kihozni beloluk, es most dilemmaban vagyok hogy mozgassam-e a stoppokat, vagy varjak vele, a kepeken bejeloltem melyik gyertyak fole tennem, szerintetek mi lenne a helyes modszer.
Ime a ket kereskedes:
http://skitch.com/york/dcsrk/usdjyp100715
http://skitch.com/york/dcsre/usdchf100715

Valaszokat elore is kosz.
york nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-16, 06:21   #141 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Jó reggelt mindenkinek.
Usdjpy tegnap nagyon szépen hozta a tőle várt esést, bár egy túl szűkre méretezett stoppal kis nyerőben kivett, "sajnos" Persze a profit nem gond, csak nem terveztem még kiszállás és azóta csak néztem a zuhanást.Most viszont egy szép hosszú countertrendnek vetett véget és szépen alázárt. Szép duplucsúcsos fordulás volt. Érdemes odafigyelni rá.Én most léptem be a letörésre. Már harmadszorra Most végre megpróbálom szépen lekövetni.Na persze mindig így álltam hozzá.
Gio
Csatolt kicsinyítések
celkeresztben-usdjpyp1.gif  
Régi 2010-07-18, 18:15   #142 (permalink)
Tag

Alapbeállítás Hétfői forint

Sziasztok!

Nem igazán találtam jobb topicot, és talán ide is belefér.
Hétvégén a kormány megszakította a tárgyalásokat az IMF-el.
Összefoglaló cikk az indexen: http://index.hu/gazdasag/magyar/2010...engules_johet/

Kérdésem az lenne, Ti szerintetek a cikkben írt forgatókönyv (romlik a forint) mennyire valószínű?
Régi 2010-07-18, 19:15   #143 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok!

Nem igazán találtam jobb topicot, és talán ide is belefér.
Hétvégén a kormány megszakította a tárgyalásokat az IMF-el.
Összefoglaló cikk az indexen: http://index.hu/gazdasag/magyar/2010...engules_johet/

Kérdésem az lenne, Ti szerintetek a cikkben írt forgatókönyv (romlik a forint) mennyire valószínű?
Természetesen elképzelhető igen könnyen elképzelhető a forint, akár jelentős gyengülése is! De erre a cikkre alapozva azért ne shortolj forintot!
Régi 2010-07-18, 19:20   #144 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
Természetesen elképzelhető igen könnyen elképzelhető a forint, akár jelentős gyengülése is! De erre a cikkre alapozva azért ne shortolj forintot!
Sajnos már a tévé is foglalkozik a dologgal, és mint tudjuk sokan nézik a hírműsorokat. Most már csak az a kérdés, milyen hatással lesz ez a gondolkodásmódra. Én azért játszásból felkészülnék a shortra.
Régi 2010-07-21, 09:34   #145 (permalink)
up1
Tag

up1 logója

Alapbeállítás Xauusd

Az elkövetkező percekben, órákban az aranynál keresek beszállási lehetőséget. Mivel a D1 es trend még mindig up, jelenleg a legutolsó emelkedés Fibo 31,8-as korrekciójánál járunk. A tegnapi bulish nap után H1-en most egy CT kezd kialakulni. Jelenleg az ár a 16.-ai völgyek magasságában/mélységében mozog.
Itt M15-ön P4 szignálra nyitnék a kockázat minimalizálás miatt.
Ezenkívül az arany H1 CT törésénél az a tapasztalatom, hogy az elmozdulás rendszerint drasztikus. A kedvezőtlen R/R miatt ilyen esetben többször lemaradtam róla.
Csatolt kicsinyítések
celkeresztben-d1_resize.jpg   celkeresztben-h1_resize.jpg  
Régi 2010-08-20, 22:06   #146 (permalink)
up1
Tag

up1 logója

Alapbeállítás

Kellemes péntek estét mindenkinek. A tűzijátéknak vége, de ez sajnos nem a devizapiacon volt. EUR/JPY letört egy jelentős szintet, majd kivette a BE-ben levő shortomat. Most ismét kacérkodik velünk egy P4-es szignállal. Ez tulajdonképpen egy seller shadow + elnyelő. Kinek hogy tetszik, lényeg a lényeg szép shortos jel. Szépséghibája a péntek este. Csábító viszont a szűk stop miatt. Mindenesetre én nyitottam újra.
Csatolt kicsinyítések
celkeresztben-h1_resize.jpg  
Régi 2010-08-25, 09:29   #147 (permalink)
Szenior tag

forexmaniac logója

Összes hozzászólás: 153
forexmaniac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.forexmaniac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.forexmaniac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás eurusd

Sziasztok!
Új vagyok itt így nem tudtam hova érdemes ilyet írni így ide írom.
Szerintetek van mitől félnem eurusd shortba ülve?
Csatolt kicsinyítések
celkeresztben-eurusd20100825.jpg  
forexmaniac nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-25, 11:40   #148 (permalink)
Szenior tag

forexmaniac logója

Összes hozzászólás: 153
forexmaniac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.forexmaniac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.forexmaniac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás nzd/usd

érdemes lehet figyelni az nzdusd párt, mert lehet hogy még ma vagy holnap kitör a beszűkölésből trendirányban...
szerintetek?
Csatolt kicsinyítések
celkeresztben-nzdusd20100825.jpg  
forexmaniac nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-25, 22:52   #149 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 59
ványadt bácsi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
forexmaniac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!
Új vagyok itt így nem tudtam hova érdemes ilyet írni így ide írom.
Szerintetek van mitől félnem eurusd shortba ülve?
Félni sose kell Elméletileg behúztad a megfelelő szintre a stopot, amit vagy kiüt vagy nem, majd a piac eldönti. Előre nem lehet tudni.
ványadt bácsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-09-06, 10:40   #150 (permalink)
up1
Tag

up1 logója

Alapbeállítás Eurusd

EURUSD H4-en egy több pontos S/R szinten. Ezenkívül Fibo 38,20- 50.00 között. P4-re megpróbálkozom egy shortal. Kezdeti kockázat 38 pip, mivel a stoppot a hight adó gyertya highja fölé rakom 2X -es spreedel.
Csatolt kicsinyítések
celkeresztben-h4.jpg   celkeresztben-h1.jpg  
Válaszol

Címkék
beszállási lehetőség, beszállási pont, kezdőknek

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 16:09 , a GMT +1 időzóna szerint.