Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-09-12, 17:01   #101 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.699
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kétség kívül van brókerkockázat, de pénzem egyiknél sincs, hanem ETFjeim vannak. Abban bízom, hogy azokat nehezebben lopják el. Egy tingli tangli FX "bróker"nél. berakod a pénzt, aztán onnantól a jóindulatukra vagy bízva, és mindenféle virtuális bizbaasszal spekulálhatsz. Egy tőzsdei brókernél szerintem (cáfoljatok meg ha tévednék) ténylegesen megvásárolják neked az eszközt, amire kiadod az ajánlatot, és ha a brókercég csődbe is megy, attól a megvásárolt részvények még megmaradnak.
Kicsit ez olyasmi, mintha azért nem vennél magadnak lakást, mert az ingatlanközvetítő csődbemegy. Lényeg, hogy SZERINTEM annak az esélye, hogy egy brókercég csődje esetén elveszítsed a megtakarításodat, jóval alacsonyabb, mint hogy pl bankcsőd miatt veszítsed el a pénz betétedet. De tényleg, én nem vagyok elég tájékozott cáfoljatok meg! Mikor volt olyan, hogy valaki részvényt/ETFet vett, és azt elveszítette, mert a brókercég felszívódott?
Pont jó példát hoztál fel!
Óva intenék mindenkit hogy egy szektorba fessen be a nyugdíjas évei miatt, és a kvázi full biztonságosnak beállított lakásos témád erre kiváló apropó.

Az ingatlanberuházásom jelenlegi kimenetelei:
-szerencsésen sikerül eladni a ramaty állapotok ellenére is.
-laposra vernek, hogy mégiscsak adjam el beszerzési áron vagy "ajándékozzam" el.
-hogy hasznosítani tudjam valahogy, beköltözök vállalva ennél sokkal súlyosabb kockázatokat is

A volt tulaj (akinek van még maradék 5 ingatlanja a társasházban) eltökélt célja, hogy tönkreteszi a házat, mert egy szállodát akar belőle csinálni. jelenleg a csőtöréses alááztatásos téma zajlik)

Persze ez extrém példa, nem jellemző. Meg nem kell árverésen licitálni... de egy jó szomszédba/államosításba ilyen időtávon ártatlanul is bárhol belefuthatsz.
Szóval nincs az a stratégia/instrumentum amibe veszélytelenül bele lehet tolni minden megtakarítást. (bár én szoktam többet is...) Azt a 20%-ot nem csak brókerenként, hanem szektoronként is diverzifikálni kellene a passzív nyugihoz. Talán földrészenként se ártana szétdobálni.
Egy SP500ra is jöhet kamion és akkor utólag majd jön a gondolat, hogy mégiscsak jobb lett volna elnyaralni/fagyizni...
Régi 2016-09-12, 18:19   #102 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 827
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azt a 20%-ot nem csak brókerenként, hanem szektoronként is diverzifikálni kellene a passzív nyugihoz. Talán földrészenként se ártana szétdobálni.
szektoronként mindenképp, bár a brókerenkénti diverzifikációnak költsége van, így azt mérlegelni kell. Nyilván, amíg még kicsi a a tőke, nem érdemes túlzásba vinni.
Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egy SP500ra is jöhet kamion és akkor utólag majd jön a gondolat, hogy mégiscsak jobb lett volna elnyaralni/fagyizni...
Jaja, SP500 nem a tuti, csak annak az adatai érhetők el viszonylag régre visszamenőleg, ezért azzal számolgattam. Nekem kb csak fele befektetésem SP500as, többi fejlődő piaci (ezzekel szívtam is mostanában, de a jövőben akár fordulhat is a kocka).
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2016-09-12, 20:06   #103 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
Hírnév szint: 8
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Én a reálhozamokon akadtam fenn egy kicsit, mert az egész modellnek az a lelke.
Kétségtelen, hogy a múltban ez igen jól nézett ki a részvények esetében. Azt is nagyon remélem, hogy továbbra is jól fog kinézni.

Azonban számolni kell a kockázattal, hogy nem így lesz. Ami most zajlik (nagyon alacsony, akár negatív kamatkörnyezet) ilyen még nem volt. Olyan utakon járunk, ahol még nem járt ember. Az is lehet, hogy ez tartós lesz, mondjuk 1-2 évtized (valójában historikusan ez nem is hosszú idő). Ebben az esetben a részvényeken elérhető reálhozam is csökkenni fog (hadd ne fejtsem ki, hogy miért, hosszú lenne).

Még egyszer: remélem, hogy nem így lesz.
Az időskori biztonság és kényelem érdekében érdemes felhalmozni valamekkora vagyont, de én sokkal szélesebb dierzifikációban hiszek, mint hogy részvény buy and hold-ban gondolkodjak a teljes megtakarítással. (A többi eszközosztályban viszont jellemzően alacsonyabb a reálhozam).

Ha az ember sokkal kevesebbet költ, mint a jövedelme, pl. a félét, akkor ehhez a szinthez jóval kevesebb idő is elég. Ez nagyobb biztonsággal működik, viszont sokkal kevesebb embernek elérhető.
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-09-12, 21:40   #104 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Hely: Veszprém
Összes hozzászólás: 399
Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Kétség kívül van brókerkockázat, de pénzem egyiknél sincs, hanem ETFjeim vannak. Abban bízom, hogy azokat nehezebben lopják el. Egy tingli tangli FX "bróker"nél. berakod a pénzt, aztán onnantól a jóindulatukra vagy bízva, és mindenféle virtuális bizbaasszal spekulálhatsz. Egy tőzsdei brókernél szerintem (cáfoljatok meg ha tévednék) ténylegesen megvásárolják neked az eszközt, amire kiadod az ajánlatot, és ha a brókercég csődbe is megy, attól a megvásárolt részvények még megmaradnak.
Kicsit ez olyasmi, mintha azért nem vennél magadnak lakást, mert az ingatlanközvetítő csődbemegy. Lényeg, hogy SZERINTEM annak az esélye, hogy egy brókercég csődje esetén elveszítsed a megtakarításodat, jóval alacsonyabb, mint hogy pl bankcsőd miatt veszítsed el a pénz betétedet. De tényleg, én nem vagyok elég tájékozott cáfoljatok meg! Mikor volt olyan, hogy valaki részvényt/ETFet vett, és azt elveszítette, mert a brókercég felszívódott?
Buda-Cash.
Forex Gump nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-09-14, 07:42   #105 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 158
Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Esetleg lehetne SPXL-be is fektetni, ami az S&P500 3-szoros bull ETF-je. Nyílván a kockázat is nagyobb, de ha feltételezzük, hogy hosszú távon emelkedés lesz a tőzsdén, akkor megérheti inkább ezt venni.
Brian nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-09-15, 08:58   #106 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Akár működhet is, de figyelembe kell venni, hogy attól, hogy SP500 emelkedik, attól SPXL még csökkenhet is. Akkor jön ez elő, ha SP500 sokat mozog fel-le, és összességében viszonylag lassan emelkedik. Pl tegyük fel, hogy első nap kezdetén mindkettő árfolyam 1000. Ha SP500 első napon +10% hozamot, második napon -9% hozamot ér el, akkor SPXL +30, és -27% hozamokat ér el.

napok sp500 SPXL
0 1000 1000
1 1100 1300
2 1001 949

Mint látható, a +10 majd -9% kis mértékű növekedést jelent, a +30 majd -27% pedig jelentős esést. Ha folyamatosan ilyen mértékű emelkedések, esések követik egymást, akkor 88 nap múlva SPXL értéke 1000ről 100ra csökken, miközben sP500 1000ről 1045re nő. Hasonlóan, ha pl 7 nap alatt minden nap -10% hozam van SP500on, majd 8 napon át napi +10% akkor a végén 1025 lesz az árfolyama, SPXLé pedig 672.
Tehát SPXL vételkor nem csak arra spekulálsz, hogy SP500 felfelé fog menni hosszú távon, ezért még jobb lesz tőkeáttéttel nyomatni, hanem arra is, hogy SP500 viszonylag kicsi cikkcakkozással fog felfelé menni.

A tőkeáttétezést csinálhatod saját magad is brókertől kapott tőkeáttéttel. Pl 2x tőkeáttétnél dupla hozamban részesülhetsz, de ha SP500 ára feleződik, akkor a te számlád nullázódik, és nincs esélyed arra, hogy a válság utáni fellendülésből visszaszerezd az elveszített pénzed. Ha Saját magad csinálod a tőkeáttétel úgy, hogy hitelt veszel fel, akkor meg előállhat bármikor olyan, hogy az össz vagyonod negatív lesz, akár viszonylag hosszú távon is. Ráadásul még kamatot is kell fizetned.

És akkor még nem vettük figyelembe, hogy a tőkeáttétezésnek extra költsége van. SPXLnek valószínűleg magasabb az alapkezelési költsége, mint a sima SP500 követő ETFeknek (ezt nem ellenőriztem), ha bróker ad tőkeáttétet, akkor lehet, hogy kamatot kell fizetned, ha bankból veszel fel kölcsönt, akkor biztosan kamatot kell fizetned.

Összességében ezek a tőkeáttétes dolgok akkor jók csak, amikor olyan brutális egyenletes emelkedések vannak, mint amin az elmúlt 5-6 évben láthattunk.

Én inkább a tőkeáttét, és egyéb trükközéstől mentes, alacsony költségű, jól diverzifikált ETFek közül válogatok.

Sőt, ha majd közeledek a megcélzott tőke eléréséhez, és úgy érzem, hogy a mostanihoz hasonlóan viszonylag hosszú emelkedő van mögöttem, akkor óvatosságból csökkentem a tőkeáttétet 1ről még lejjebb úgy, hogy a portfolióba beveszek majd kötvényeket, vagy más alacsonyabb kockázatú eszközt.
Régi 2016-09-15, 11:00   #107 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.479
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Akár működhet is, de figyelembe kell venni, hogy attól, hogy SP500 emelkedik, attól SPXL még csökkenhet is. Akkor jön ez elő, ha SP500 sokat mozog fel-le, és összességében viszonylag lassan emelkedik. Pl tegyük fel, hogy első nap kezdetén mindkettő árfolyam 1000. Ha SP500 első napon +10% hozamot, második napon -9% hozamot ér el, akkor SPXL +30, és -27% hozamokat ér el.

napok sp500 SPXL
0 1000 1000
1 1100 1300
2 1001 949

Mint látható, a +10 majd -9% kis mértékű növekedést jelent, a +30 majd -27% pedig jelentős esést. Ha folyamatosan ilyen mértékű emelkedések, esések követik egymást, akkor 88 nap múlva SPXL értéke 1000ről 100ra csökken, miközben sP500 1000ről 1045re nő. Hasonlóan, ha pl 7 nap alatt minden nap -10% hozam van SP500on, majd 8 napon át napi +10% akkor a végén 1025 lesz az árfolyama, SPXLé pedig 672.
Tehát SPXL vételkor nem csak arra spekulálsz, hogy SP500 felfelé fog menni hosszú távon, ezért még jobb lesz tőkeáttéttel nyomatni, hanem arra is, hogy SP500 viszonylag kicsi cikkcakkozással fog felfelé menni.

A tőkeáttétezést csinálhatod saját magad is brókertől kapott tőkeáttéttel. Pl 2x tőkeáttétnél dupla hozamban részesülhetsz, de ha SP500 ára feleződik, akkor a te számlád nullázódik, és nincs esélyed arra, hogy a válság utáni fellendülésből visszaszerezd az elveszített pénzed. Ha Saját magad csinálod a tőkeáttétel úgy, hogy hitelt veszel fel, akkor meg előállhat bármikor olyan, hogy az össz vagyonod negatív lesz, akár viszonylag hosszú távon is. Ráadásul még kamatot is kell fizetned.

És akkor még nem vettük figyelembe, hogy a tőkeáttétezésnek extra költsége van. SPXLnek valószínűleg magasabb az alapkezelési költsége, mint a sima SP500 követő ETFeknek (ezt nem ellenőriztem), ha bróker ad tőkeáttétet, akkor lehet, hogy kamatot kell fizetned, ha bankból veszel fel kölcsönt, akkor biztosan kamatot kell fizetned.

Összességében ezek a tőkeáttétes dolgok akkor jók csak, amikor olyan brutális egyenletes emelkedések vannak, mint amin az elmúlt 5-6 évben láthattunk.

Én inkább a tőkeáttét, és egyéb trükközéstől mentes, alacsony költségű, jól diverzifikált ETFek közül válogatok.

Sőt, ha majd közeledek a megcélzott tőke eléréséhez, és úgy érzem, hogy a mostanihoz hasonlóan viszonylag hosszú emelkedő van mögöttem, akkor óvatosságból csökkentem a tőkeáttétet 1ről még lejjebb úgy, hogy a portfolióba beveszek majd kötvényeket, vagy más alacsonyabb kockázatú eszközt.
Szia smk!

Lenne kedved esetleg ezekről beszélni már a klubban? Figyelem a munkásságodat, nem semmi. Gratula!
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-09-15, 12:04   #108 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Lenne kedved esetleg ezekről beszélni már a klubban? Figyelem a munkásságodat, nem semmi. Gratula!
Megtisztelő a felkérés, de én teljesen alkalmatlan vagyok előadás tartásra, mivel nagyon kevés az elméleti tudásom. Igaz, hogy gazdasági főiskolán, meg egyetemen tanultam, de az agyam máshogy működik, mint a többségé. Az emberek jellemzően megjegyzik a sok elméleti anyagot, aztán nem mennek vele semmire, mert nem látják meg a lényeget, nem találják a tűt a szénakazalban. Én meg kizárólag a lényeget jegyzem meg (összegyűjtöm a tűket, kidobom a szénakazlat), és a jóval kevesebb befogadott infó miatt könnyedén észreveszem az ellentmondásokat. Pl mikor tudomást szereztem róla, hogy léteznek tőkeáttétes befektetési alapok, egyből éreztem, hogy ezt a tényt nem építhetem be a tudásomba, mert ellentmondásos tűnik a létezése. (minden tick árfolyamváltozás után megváltozik a tőke amit többszörözni akarunk, ezért minden másodpercben változtani kellene a felvett hitel összegét, vagy ilyesmi). Ekkor pár perces utánagooglézéssel rájöttem, hogy ezt azzal oldják fel, hogy naponta figyelik az árfolyamváltozást (lehetett volna akár hetente, vagy évente is). Ebből viszont automatikusan adódik a fent leírt anomália.
Hasonlóan pár másodperc alatt rájöttem, hogy hogyan lehet abusolni a swap free számlát, meg a befizetési bónuszt, a pontosan a megadott áron teljesülő stop megbízást vagy azt, hogy miért kockázatmentesebb egy tőzsdei brókercég működése, mint egy banké. De pl azt nem tudtam, hogy valóságban milyen tőzsdei brókercég csődök voltak. Nem ismerem a szakkifejezéseket sem, gőzöm sincs, hogy hívják pl azt, amit naponta csinálnak a tőkeáttétes ETFeknél, hogy másnap az előző napi árfolyam alapján dolgozzanak.

Amiket itt a fórumon írok, az 90%ban józan paraszti ésszel összerakott információ, az elméleti hiányosságok miatt teljesen alkalmatlan arra, hogy minőségi előadást tartsak belőle. Persze fel is készülhetnék egy téma elméleti hátteréből, de erre nem érzek semmi motivációt. Nem visz közelebb a céljaimhoz.
Régi 2016-09-15, 19:49   #109 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 697
Hírnév szint: 3
A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.
Alapbeállítás

Ha van 1000 000 forintom összesen bankban és brókercégben és az egészet kereskedésre szánom, akkor a felvenni kívánt tőkeáttétel mértéke nem csak ettől az összegtől függ, hanem a jövedelmemtől is.
Tegyük fel van 1 millióm, de belátható időn belül valószínűleg össze tudok még spórolni hozzá a jövedelmemből 500 ezret akkor merhetek felvenni másfélszeres tőkeáttételt előre, kivéve ha higításos módszert tervezek ahol először csak kisebb pozit nyitok.
Másképp is hasznos a tőkeáttétel, poziépítésnél ha 1 vagy többszörös tőkeáttétellel van pozim és eléggé nyereséges hogy nullába tegyem a stopom akkor már nincs rizikó rajta hacsak nem történik egyik napról a másikra túl nagy gap vagy kitör a háború, nincs forgalom és óriásit csúszik az ár, de ezekre véd a garantált stop vagy a negatív egyenleg védelem (ebben se bízzunk, járjunk utána teljesen véd e, van e kivétel), szóval ha elég nagy a lebegőm nyereség irányba az első pozimon akkor nyithatok mellé másikat. Ha az első és második pozim is 1 szeresbe nyitottam akkor lehet összesen 2 szeres áttéttel pozijaim stb.
A csodamacska nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-09-15, 21:20   #110 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 158
Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
...
Egyetértek Dáviddal.
Mindig élvezettel, érdeklődéssel olvasom a posztjaidat és sokat tanulok belőlük. Ritka, értelmes ember vagy. Már régóta érett a hírnévpont.
Brian nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-09-15, 21:26   #111 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:
fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
....
Azonban számolni kell a kockázattal, hogy nem így lesz. Ami most zajlik (nagyon alacsony, akár negatív kamatkörnyezet) ilyen még nem volt. Olyan utakon járunk, ahol még nem járt ember. Az is lehet, hogy ez tartós lesz, mondjuk 1-2 évtized (valójában historikusan ez nem is hosszú idő). Ebben az esetben a részvényeken elérhető reálhozam is csökkenni fog (hadd ne fejtsem ki, hogy miért, hosszú lenne).
...
Kétségtelen, hogy van kockázat. Simán lehet, hogy pont most fog jönni egy az 1929-33asnál nagyobb válság, vagy egy minden eddiginél nagyobb világháború. Az is lehet, hogy akár 3-4 évtizedre is lelassul a gazdaság. Ha azonban szerencsénk lesz, és folytatódik az eddigi több mint 1 évszazados trend, akkor működhet ez a modell. 29-33 világválságot, és világháborúkat is simán átvészelte, lehet, hogy a mostani lassulást is át fogja vészelni. Ha nem, akkor a többi befektetési formával sem lennék előrébb.

Idézet:
A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
.... kivéve ha higításos módszert tervezek ahol először csak kisebb pozit nyitok. ....
Amiket írtál az tök jó, ha valamennyire sejtjük előre az árfolyamok alakulását rövid távon is. Nekem ez nem megy, én rövid távon (5-10 éven belül) véletlenszerűnek tekintem az árfolyamok mozgását az általam elérhető információk fényében. Ha pedig rövid távon véletlenszerűek az árfolyamok, akkor nem bohóckodok azzal, hogy beszállási időpontot válasszak, hanem beszállok, amikor van rá pénzem.
Régi 2016-09-15, 23:35   #112 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 374
Hírnév szint: 7
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
én rövid távon (5-10 éven belül) véletlenszerűnek tekintem az árfolyamok mozgását az általam elérhető információk fényében. Ha pedig rövid távon véletlenszerűek az árfolyamok, akkor nem bohóckodok azzal, hogy beszállási időpontot válasszak, hanem beszállok, amikor van rá pénzem.
Pedig időzítéssel - akár egy primitív mozgóátlag keresztezéssel- jelentős többlethozamot, vagy lényegesen alacsonyabb DD-t, esetleg mindkettőt el lehet érni
Pl:http://kepfeltoltes.hu/160915/t1_www...toltes.hu_.jpg
Ez egy sima 10/100 MA alapú timing módszer. A hozam is magasabb, és ami jól látszik, a max.DD simán "komfortzónán" belül van(6,63%)-ellenben pl. az SP400 majdnem 50%-ával. Azt azért megnézem, aki azt kiüli.
Ez a rendszer 2009-től 13%-os éves hozamot tudott 6,15-ös DD mellett.
Röviden a lényeg: ha a hónap utolsó napján az adott instrumentum (itt.VO, TLT) MA10 magasabb, mint MA100, akkor vétel, ha alacsonyabb, akkor eladás, ha MA10 kisebb, mint MA100, akkor SHY-ban parkol a pénz.
A portfólióban max 60% VO és 40% TLT lehet.(diverzifikáció)
Ennél azért vannak kifinomultabb módszerek, pl:http://kepfeltoltes.hu/160915/t2_www...toltes.hu_.jpg
Itt 2009-től van adat- mert akkor indult az egyik etf- és 20,37% az éves hozam(+ osztalék, így kb.23%) 4,47% max.DD mellett.Ez 2x-es tőkeáttételnél 40% körüli éves hozam, 9% max.DD mellett.
Ezek nyilván múltbeli adatokra épülő hozamok, és 2009-től elég jelentős a fed "hatása".
Viszont megnéztem régebben hasonló (midcap és 20+Y bond) Vanguard mutual fundokkal-ott kb.25 évre vissza vannak adatok, és működik.A hozam kisebb -nem szárnyalt ennyire a hosszú kötvény- viszont a DD ott is "kellemesebb", mintha csak rv-t tartanánk.(kb a rv.index hozamát tudja, 10% körüli max.dd-vel)
Nem tudom, érthető-e amit írtam?
Ezek a hozamok nyilván nem hozzák lázba azokat, akik profi kereskedők(az 1%-ot), viszont jó alternatíva lehet azoknak, akik a maradék 99-be tartoznak.(bár most még azt hiszik, az 1-be )

Tőkeáttétes ETF-ekhez: én ezeket nem longolnám, pláne hosszabb távon, pont, amiért írtad.
Viszont aki bírja a hullámvasutat, akkor short oldalon lehet velük keresni.Tehát, ha vki sp hosszútávú emelkedésre számít, akkor inkább shortolja a 2x,v.3x-os bear etf-et, mert viszonylag gyorsan fog elértéktelenedni. Esetleg még ki lehet írni rá put opciót, ami fedezheti a short tartás ktg-eit.Mondjuk én nem szeretem, mert stresszel, de azért 400$-os DWTI-vel kis tétellel megjátszottam 30 alatti olajnál.
Akkor jó ez a technika igazán, ha valami soha(vagy rég, mint pl.az olaj 30éve) nem látott árfolyamra esett, viszonylag gyorsan(pánikeladásnál).Ami hátrány, hogy ebből évente 1-2 van, vagy annyi se.
Most pl. a búza és a kukorica ilyen, viszont a határidős piachoz nem sok közöm van, úgyhogy ez most kimarad.
(képfeltöltés nem tudom, miért ilyen kicsiben nyílik meg, de lehet nagyítani- már ha érdekel egyáltalán vkit )
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-09-16, 11:46   #113 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Üdv Stingy, mindig örülök, hogy írsz, mert gyakran jó ötleteket szoktál adni!
Megvizsgálom az általad javasolt technikák működőképességét.

10/100 MA alapú timing

A csatolt képen látható összehasonlítás túlságosan információ hiányos (kevés adat, részletes leírás hiánya), így abból nem indulok ki. Én havi sp500ra alapozva számolok, mert ahhoz van alapadatom. Ma10, 100 gondolom napi adatokra vonatkozott, én ma10 helyett havi zárót, ma100 helyett kb 3 havi csúszóátlagot használok. SHY helyett USDbern tatom a pénzt, az egyszerűbb számolás érdekében.
Az általad írdakat az alábbi modellekre korlátozom (A1, B1), és a sima (A2, B2) moellekhez hasonlítom:
A1. abban a hónapban vagyunk SP500 long pozícióban, ahol a hó eleji árfolyam magasabb az elmúlt kb 3 hó átlagához képest.
A2: mindig Sp500 long pozícióban vagyunk.

B1. havi egyenletes részletekben építve a tőkét abban az esetben vásárlunk, ha az akt árfolyam magasabb, mint az előző hónapok átlaga, egyébként kpben tároljuk a pénzt.
B2: minden hónapban vásárlunk újabb SP500at

A1, A2nél 1871ben kezdtem a modellt 1 tőkével
B1, B2nél 1871ben kezdtem a modellt 1 tőkével, és minden honapban +1 tőkét vittem a rendszerbe.
A tőkéket a havi reálhozamokkal szorozgattam (osztalékot visszaforgatva), így a záró tőke gyakorlatilag a 1871es USD értékén van számolva.

Záró tőke adatok (2016):
A1: 559700
A2: 263605
B1: 48031505
B2: 48859882

A. modelleknél látszik, hogy az időszak alatt 2szeres hozamot ért el a te modelled a sima buy&holdhoz képest, ami évi +0.5%

Megmondom őszintén, az eredményen meglepődtem, mert nem számítottam arra, hogy működni fog, amit írtál (pedig még a kamatokról is lemondtam a te verziódban), és jól meg akartam cáfolni azt . Így viszont örülök, mert olyan infóhoz jutottam, amit hasznosítani tudok.
Majd ellenőrzöm, nem számoltam-e el valamit valahol, ellenőrzöm, hogy a működőképessége mennyire függ az MA hosszátó, Illetve megvizsgálom majd a másik technikát is.

Forrást tudsz linkelni, hogy a részleteknek is utánanézhessek?
Régi 2016-09-16, 13:51   #114 (permalink)
XXX
Szenior tag

Összes hozzászólás: 269
Hírnév szint: 5
XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Akiket erdekel a tactical asset allocation strategia (aminek egy formajat Stingy bemutatott es SMK ellenorzott) es beszel angolul azoknak nagyon ajanlom Mebane Faber's "A Quantitative Approach to Asset Allocation". Ha beirod google-ban elsok kozott felhozza a pdf-t.
XXX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-09-16, 18:40   #115 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

@XXX, köszi a linket, átnézem.

Addig is elgondolkodtam a ki be ugrálás adóköltségein.
Itt egy egyszerű modell két verzióban:
20 éven keresztül befektetünk minden év végén 1 pénzt. A befektetés minden évben 8% hozamot hoz (ezt újrabefektetjük). A hozamot 20% adó terheli, amit a pozíció záráskor a nyereség alapján kell fizetni. Más költség nincs. Infláció nincs.

A. verzió: 20 éven keresztül mindig csak veszünk, és a 20. év végén zárjuk a tranzakciót. Ebben az esetben 20. év végégén fizetünk csak adót, addig dolgoztatjuk az állam pénzét is.

B. verzió: 20 éven keresztül minden évben év végén lezárjuk, majd egyből újranyitjuk a tranzakciót. Újranyitás előtt kiszámoljuk a fizetendő adót, és ezt kivesszük a rendszerből, azaz ennyivel kisebb tranzakciót nyitunk.

A. verzióban összesen 25.8 nyereséget érünk el, 40.6 tőkével zárunk a 20. év végén.
B. verzióban összesen 23.0 nyereséget érünk el, 38.4 tőkével zárunk a 20. év végén.
(egyszerű excel táblával ellenőrizhetitek)

Tehát ha nyugodtan ülünk a seggünkön, akkor 12%kal több lesz a tiszta hozamunk A. Esetén, ami évi 0.57% hozamtöbbletet jelent. Infláció esetén ez a hozamtöbblet még több lehet.

Ha rendes bróker+adózás helyett valami TBSZszel bohóckodunk, akkor mivel évente kb 1x újra kell vásárolnunk a portfoliót, jó sok költséget kell fizetnünk (bár ez is kevesebb lehet, mint ami többletet elérhetünk az időzítéses trükkel).

Esetleg rendes brókernél tőkeáttéttel is működhet a dolog. Interactive brokersnél milyen feltételek mellett lehet tőkeáttétet/hitelt kapni?
Milyen brókercégeket ismertek, amin el lehet érni USA tőzsdéket (legalább a főbb ETFeket), és adózás (optimális, ha van TBSZ) vagy legalább költség szempontjából elfogadhatók?
Régi 2016-09-16, 18:45   #116 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.277
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
én rövid távon (5-10 éven belül) véletlenszerűnek tekintem az árfolyamok mozgását az általam elérhető információk fényében. Ha pedig rövid távon véletlenszerűek az árfolyamok, akkor nem bohóckodok azzal, hogy beszállási időpontot válasszak, hanem beszállok, amikor van rá pénzem.
Rövid távon valóban véletlenszerű a részvények árának mozgása. De 5-10 év azért már nem rövidtáv.
Tapasztalatom szerint viszont egy jelentősen alulértékelt részvény akár 0,5-1 éven belül is jelentős, 30-40%-os árfolyamnyereséget érhet el.
A belépés(eke)t pedig lehet pontosítani technikai elemzéssel.
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-09-16, 19:00   #117 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tapasztalatom szerint viszont egy jelentősen alulértékelt részvény akár 0,5-1 éven belül is jelentős, 30-40%-os árfolyamnyereséget érhet el.
Nyilván, de nem egy - egy eset számít, hanem az összkép. Tehát az, hogy a megfelelő módszerrel kiválogatott részvényekre fogadással összességében milyen profitot tudsz elérni, mekkora DDk mellett, mennyire egyenletesen, milyen forrásra alapozod ezeket a statisztikákat, stb. Ezekről mindig hallgattál, ezért is nem nagyon jelentkeztek nálad mentorálásra az emberek (legalábbis én ez miatt hullottam ki a potenciális tanoncok közül). Amíg az ember nem tudja, hogy mekkora potenciál van abban, amit tanulni fog, addig nagyon zsákbamacska az egész. Ezt ne vedd hőbörgésnek / követelőzésnek / elégedetlenkedésnek / kritikának, ez mindössze egy sima infó átadás volt.
Régi 2016-09-16, 19:07   #118 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 374
Hírnév szint: 7
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Akiket erdekel a tactical asset allocation strategia (aminek egy formajat Stingy bemutatott es SMK ellenorzott) es beszel angolul azoknak nagyon ajanlom Mebane Faber's "A Quantitative Approach to Asset Allocation". Ha beirod google-ban elsok kozott felhozza a pdf-t.
Ezen a blogon magyarul is sok hasznos infó van erről, és másról is:
https://lustaport.wordpress.com/
Pont most írt a srác egy több részes sorozatot részvények taktikusan címmel, de van egy csomó - főleg angol nyelvű- link is a témával kapcsolatban.

smk:itt lehet bűvészkedni ilyenekkel, de sok más hasznos fícsör is van az oldalon:https://www.portfoliovisualizer.com/
regisztráció után megjegyzi a portfóliókat.
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-09-16, 20:04   #119 (permalink)
Szenior tag

fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ha rendes bróker+adózás helyett valami TBSZszel bohóckodunk, akkor mivel évente kb 1x újra kell vásárolnunk a portfoliót, jó sok költséget kell fizetnünk (bár ez is kevesebb lehet, mint ami többletet elérhetünk az időzítéses trükkel).
Vagy én értem félre amit írsz, vagy komoly tévedésről van szó.

TBSZ-en egyszer kell megvenned és tarthatod akármeddig.
Igaz ugyan, hogy 5 évente lejár a TBSZ, de hosszabbítható és soha nem kell újravenned az értékpapírokat.
Az osztalékból viszont adózol, erre nincs kiskapu. Az árfolyamnyereség adómentes.
Régi 2016-09-16, 20:11   #120 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:
Vagy én értem félre amit írsz, vagy komoly tévedésről van szó.

TBSZ-en egyszer kell megvenned és tarthatod akármeddig.
Félreértetted. Arra gondoltam, hogy a Stingy által írt mozgó átlagos technikát alkalmazva átlagosan 1-1.5 évente el kell adni, majd később újra kell vásárolni a kiszemelt eszközt. TBSZen kívüli brókernél ilyenkor adótöbblet keletkezik (ezt számolgattam, hogy kb mennyi), TBSZ es brókereknél meg jellemzően magas (KBC Equitasnál pl 0.3%) jutalékot kell fizetni. Mindkét esetben elolvad a mozgóátlagos trükkből adódó potenciális előny.
Régi 2016-09-16, 20:25   #121 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Félreértetted. Arra gondoltam, hogy a Stingy által írt mozgó átlagos technikát alkalmazva átlagosan 1-1.5 évente el kell adni, majd később újra kell vásárolni a kiszemelt eszközt. TBSZen kívüli brókernél ilyenkor adótöbblet keletkezik (ezt számolgattam, hogy kb mennyi), TBSZ es brókereknél meg jellemzően magas (KBC Equitasnál pl 0.3%) jutalékot kell fizetni. Mindkét esetben elolvad a mozgóátlagos trükkből adódó potenciális előny.
OK. mos leesett a tantusz
Valóban a magyar brókerek horribilis költséggel dolgoznak, így a TBSZ-en mozgatni nem kifizetődő.
Régi 2016-09-16, 20:25   #122 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:
stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
...hasznos infó van erről, és másról is:
https://lustaport.wordpress.com/
https://lustaport.wordpress.com/2014.../beteg-etf-ek/
Na, ez a cikk pont arról szól, amin én is agyaltam tegnap.
Régi 2016-09-16, 23:51   #123 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Interactive brokersnél lehet valahogy a befizetett tőkémnél nagyobb értékben kereskedni? Hogyan lehet shortolni? Opciókban gondolkodjak, vagy van valami más technika is?
Régi 2016-09-17, 07:56   #124 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Interactive brokersnél lehet valahogy a befizetett tőkémnél nagyobb értékben kereskedni? Hogyan lehet shortolni? Opciókban gondolkodjak, vagy van valami más technika is?
Shortolni lehet részvényt/etf-et is (vannak etf-ek amik nem shortolhatók, ennek külön utána kell nézni). Short esetén jóváírja a pénzt és mínuszban leszel értékpapír darabszámmal.

A buying power a teljes tőkéd 4-szerese, tehát ez a tőkeáttétel.
Ilyenkor pénzzel leszel mínuszban és erre kamatot számol.
Multi currency az account, így nem kell átváltanod a pénzed az adott devizára amiben elköltöd. Ilyenkor is egy kvázi-devizahiteled lesz. Persze eldöntheted, hogy átváltod és akkor nincs kamat.

Részleteket fejből nem tudok, mert és másképp - többnyire derivatívákkal kereskedem, de a honlapon minden fent van.
Régi 2016-09-17, 09:47   #125 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.479
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
smk
No, látod, lehetne itt mikről beszélgetni.

Nem profi előadásra gondoltam egyébként, hanem érdekességeket, amiket észrevettél, és esetleg érdekes lehet másoknak beindítani vele a fantáziáját. Volt több ilyen előadónk is, akik csak elmondták a véleményüket, és nagy hatással voltak sokakra. Ez a klub lényege, nem a csili-vili baromkodás. Szóval ha úgy gondolod, és csak fél órás lenne, az is jó, én, és szerintem innen is sokan mások kíváncsiak lennének a szemléletmódodra, meg hogy mikre jöttél rá. Nem kell titkokról beszélgetni, hanem általános, de érdekes, használható, a figyelmet lekötő dolgokról, észrevételekről diskurálni. Ha esetleg van kedved ezek után, én nagyon szívesen látlak Ha nem, azt is megértem, akkor itt követlek
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-09-17, 15:13   #126 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:
...
Köszi az infót. Rákerestem, és úgy látom most 1.9% USD kamatot kell fizetni, ez még belefér. Négyszeres tőkeáttéttel kamatfizetés után nagyságrendileg átlagosan kb 34% hozamra számíthatok, adózás után marad talán 27%. A elmúlt 140 évben a DD 8 alkalommal lépte túl az 50%ot, és a legnagyobb értéke 87% volt.
(A nyers stratégiával számolok, amit tegnap összegányoltam, nyilván kifinomultabb megoldásokkal kicsit még optimalizálható a rendszer)
Igaziból még 6-7x tőkeáttétet is elviselne a rendszer, de mindegy, ez van.
Tehát évi 5-6% esély van arra, hogy jelentős veszélybe kerüljön a tőke, ezért cserébe évi 27% körüli tiszta hozamra számolhatunk, és havi max pár óra munkabefektetést igényel.
Régi 2016-09-18, 16:32   #127 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

[QUOTE=smk;...cserébe évi 27% körüli tiszta hozamra számolhatunk, és havi max pár óra munkabefektetést igényel. .[/QUOTE]

Ugyanez a célkitűzésem nekem is.
Csak én ezt egy magas osztalékhozamú, jól szétterített részvényportfólióval érem el, kombinálva/helyettesítve opciókkal. De ez nem igazán buy and hold, mert hetente legalább 1 órát kell vele foglalkozni

Emellett más stratégiákkal, index-opciókkal is foglalkozom, de az is hasonlóan konzervatív.

Az IB-hez:
azért a 4-szeres tőkeáttétellel nem nagyon tudsz kereskedni, mert akkor a legcsekélyebb visszaesés sem férne bele a margin call miatt.
Viszont úgy is tudsz tőkeáttételt elérni ha a részvény longot helyettesíted egy opciós sinthetic-el: azonos strike-on short put és long call.
Ez kb ötödannyi margint igényel, mint a sima részvény long és kamatot sem kell fizetni utána. A jövőbeli osztalékok is valamekkora részben be vannak árazva. Ja, és természetesen fordítva is kötheted, így létrejöhet a short pozíció.
Régi 2016-09-18, 21:09   #128 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 12
buff.ET a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

2 hétre elfelejtek ránézni a fórumra és így felpörög a topic

smk-nak köszönet a számításokért.

Van egy nagyon jó honlap hasonló célkitűzésekkel:

https://portfoliocharts.com/portfolios/

Itt megnézhetjük hogyan muzsikáltak az egyes portfóliók a 1972-től (ekkortól van csak megbízható adat az összes portfólióhoz). Ő is csinált minden portfólióhoz egy hasonló számítást, mint te, csak ő 50%-os saving rate-tel. Látható, hogy egy klasszik 60-40 portfóliónál 13 és 22 év között kellett megtakarítani, attól függően, hogy mikor kezdtünk félrerakni.

Fontos még kiemelni szerintem, hogy szinte az összes nagy koponya kivétel nélkül azt mondja, hogy kisebb reál hozamokkal kell számolni a jövőben. Olvsatam 2-3%-ot részvényekre nem egy helyen. John Bogle szerint 4-6% nominális! hozam várható az eddigi 8-10% helyett

(http://awealthofcommonsense.com/2016...return-formula)

Szerintem mindenképpen érdemes ezzel számolni és pozitívan csalódni, mint nagyobb hozammal számolni és negatívan csalódni. Ez azt jelenti, hogy vagy többet kell megtakarítani, vagy tovább kell dolgozni (vagy jobban kell keresni az életszínvonal emelése nélkül).

Másrészt amire sokan nem gondolnak, hogy sokkal tovább fogunk élni, mint az előző generációk. Állítólag a 2007-ben született gyerekek átlagéletkora már 100 felett lesz szinte az összes fejlett országban. Az orvostudomány eszméletlen ütemben fejlődik és ha mesterséges intelligencia beköszön oda is, akkor lehet, hogy ezek a számok még alul is vannak becsülve...

Ha Withdrawal rate-el számolunk az std az, hogy 30 évet vesznek alapul a modellekben, azzal számolnak, hogy annyi idő alatt élik fel a megtakarításaikat. Az előbb linkelt oldalon viszont látható egy un. sustainable withdrawal rate is, ami azt mutatja meg, mekkora százalékot tudunk kivenni évente úgy, hogy a tőkénk ne csökkenjen reál értékben. Én mindenképpen ezzel számolnék, egyrészt a fent említett okok miatt, másrészt szerintem mindenki szívesebben köszönne el a gyermekeitől úgy, hogy tudja, egy egészséges aranytojást tojó tyúkot hagyott maga után, nem csak annak az emlékét.

Érdemes végigböngészni az egész honlapot, nagyon sokat lehet belőle tanulni és van több nagyon hasznos kalkulátor is, amivel összeállíthatunk magunknak bármilyen portfóliót.

Természetesen a legjobb backtestingek és modellek sem tudnak mindennel számolni, úgyhogy mindenképpen tudni kell helyén kezelni az ott látott dolgokat. A legjobb módszer szerintem ( és ha jól emlékszem W. Buffet szerint is :P ) ha mindig számolunk 'margin of saftey'-vel, vagyis hagyunk lehetőséget a hibának. Én személy szerint 2% reálhozammal számolok egy klasszik 60-40 portfoliónál, ez alapján tervezek. Ha 4 vagy esetleg 5-6-8 lesz, akkor egy-két koktéllal több fog beleférni majd a Bahamákon, de annyi baj legyen .
buff.ET nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-09-18, 23:08   #129 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

@fxtrader55:
köszi az infókat. Úgy tűnik nem úszom meg, előbb utóbb rá kell szánnom némi időt az opciózás megtanulására.

Idézet:
buff.ET eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Fontos még kiemelni szerintem, hogy szinte az összes nagy koponya kivétel nélkül azt mondja, hogy kisebb reál hozamokkal kell számolni a jövőben. Olvsatam 2-3%-ot részvényekre nem egy helyen. John Bogle szerint 4-6% nominális! hozam várható az eddigi 8-10% helyett

(http://awealthofcommonsense.com/2016...return-formula)
A linkelt cikket csak átfutottam: felületes átgondolás alapján nekem úgy tűnik, olyan adatokból akarja kiszámolni a várható hozamokat, amik nem az okai, hanem az okozatai. Ráadásul a képlet nem a jövőbeni, hanem a jelenbeli hozamokat adja ki.
Ettől még persze lehet, hogy igaza lesz, elvégre néha a vak tyúk is talál szemet....

Én jelenleg nem tudok a bérem 20%nál többet beleölni egy ilyen megtakarítási részvényes buy&hold rendszerbe. Tudom, hogy ez esetleg majd kevésnek bizonyul, de én azért 60-70% esélyt becsülök (szubjektív becslés) hogy összejön a dolog, legfeljebb pár év csúszással. (persze ezért igyekszem más területeken is passzív jövedelemforrásokhoz jutni, hogy ne csak egy lábon álljak)

Ha igazad lesz a 2%os reálhozamos tippeddel, akkor úgyis mindegy, mert úgy szinte lehetetlen egy emberöltő alatt elegendő tőkét gyűjteni. Legfeljebb dolgozok majd 100 éves koromig a többiekkel együtt...

Volt a napokban szó a DD kiüléséről. Ha végiggondoljátok, egy tőkeáttét nélkül vásárolt jól diverzifikált részvényalapnál sokkal könnyebb kiülni a nagy DDket, mintha lenne valami kicsi tőkeáttéted. Ilyenkor csak az nullázhatja le a tőkéd, ha megsemmisül a világgazdaság. Ha visszaesik 50%ot, akkor tudod, hogy előbb utóbb majd visszamegy. Ha van akár csak egy 2x tőkeáttéted, akkor neccesebb a helyzet, mert 50% DD a részvényekben lenullázza a tőkédet.
Régi 2016-09-19, 10:42   #130 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
A linkelt cikket csak átfutottam: felületes átgondolás alapján nekem úgy tűnik, olyan adatokból akarja kiszámolni a várható hozamokat, amik nem az okai, hanem az okozatai. Ráadásul a képlet nem a jövőbeni, hanem a jelenbeli hozamokat adja ki.
Ettől még persze lehet, hogy igaza lesz, elvégre néha a vak tyúk is talál szemet....

Én jelenleg nem tudok a bérem 20%nál többet beleölni egy ilyen megtakarítási részvényes buy&hold rendszerbe. Tudom, hogy ez esetleg majd kevésnek bizonyul, de én azért 60-70% esélyt becsülök (szubjektív becslés) hogy összejön a dolog, legfeljebb pár év csúszással. (persze ezért igyekszem más területeken is passzív jövedelemforrásokhoz jutni, hogy ne csak egy lábon álljak)

Ha igazad lesz a 2%os reálhozamos tippeddel, akkor úgyis mindegy, mert úgy szinte lehetetlen egy emberöltő alatt elegendő tőkét gyűjteni. Legfeljebb dolgozok majd 100 éves koromig a többiekkel együtt...

Volt a napokban szó a DD kiüléséről. Ha végiggondoljátok, egy tőkeáttét nélkül vásárolt jól diverzifikált részvényalapnál sokkal könnyebb kiülni a nagy DDket, mintha lenne valami kicsi tőkeáttéted. Ilyenkor csak az nullázhatja le a tőkéd, ha megsemmisül a világgazdaság. Ha visszaesik 50%ot, akkor tudod, hogy előbb utóbb majd visszamegy. Ha van akár csak egy 2x tőkeáttéted, akkor neccesebb a helyzet, mert 50% DD a részvényekben lenullázza a tőkédet.
Természetesen nem szent írás, amit linkeltem, az "öreg" is tévedhet. Másrészt ez a már nem kicsit túlárazott amerikai piacra vonatkozik. Európa és az EM még mindig olcsó az USA-hoz képest, ott van tér a "normális" hozamokra.

https://www.researchaffiliates.com/e.../equities.html

Itt megnézhető, hogy országokra lebontva milyen hozamokat várnak a Research Affiliates-nél. Ha az USA-tól eltekintünk, akkor nem is olyan rossz a helyzet.

Ez a "sokkal könnyebb kiülni a DD"-t egy kicsit megmosolyogtatott. Ne érts félre, ez egy olyan ember szájából jön, aki még nem élt át nagyobb esést a saját bőrén, viszont biztos vagyok abban, hogy a legtöbb ember bizony forgolódna az ágyában annak láttán, hogy mondjuk az elmúlt 20 év megtakarításainak a fele "elég" egy év alatt. Természetesen ilyenkor nincs más teendő, mint várni, vagy ha lehet még vásárolni, de papíron ezek a szituációk mindig sokkal könnyebbek, mivel látjuk a kimenetelt. Viszont amikor bent vagyunk nem tudjuk, hogy 2 éven belül, vagy 30 éven belül se (lásd Japán) fog visszapattanni az árfolyam. Nyilván ezért kell diverzifikálni minél jobban, hogy ennek az esélyét amennyire lehet csökkentsük, de ha elolvasol egy-két 2008-as újságcikket elég sokan tényleg elhitték, hogy az egész pénzügyi rendszernek annyi. Profik is javasolták néhányan, hogy menjenek kivenni az ATM-ből a pénzt, mert nem biztos, hogy már sokáig lehet... Na de a mondandó lényege, hogy egy atombiztos tervvel rendelkezzünk és attól semmiképp se térjünk el (tipik easier said than done nyilván).

Ami a tőkeáttételt illeti, az egyáltalán nem az én világom. Ismét Buffet úrral érzek együtt, aki mondta, hogy tőkeáttéttel valószínűleg sokkal, de sokkal gazdagabbak lennének mára, viszont éjjel nem biztos, hogy tudtak volna aludni mindig. És a nem alvás, elég "őrült dolog". De ez is, mint minden egyéni preferenciák kérdése, én személy szerint sokkal inkább megelégszem kisebb várható értékkel, mint álmatlan forgolódással a több pénz reményében.

Végül amit az előző posztomban is írtam az alacsony hozamokra megoldás lehet a magasabb jövedelem. Ez a mai világban szerintem bárki számára lehetséges, aki nem lusta tenni érte. A nehezebb dolog viszont az, hogy amikor feljebb lépünk a ranglétrán, akkor a plusz jövedelemből ne nagyobb házat, új autót vagy luxus nyaralást vásároljunk, hanem egy az egyben pumpáljuk bele a portfóliónkba. Azt hiszem ezt az emberek 90%-a nem teszi meg, hiszen "egyszer élünk" vagy mi . Egyébként ha nem is jön össze a korai vagy úgy általában véve a nyugdíj az alacsony hozam miatt, már azzal, hogy eladósodás helyett megtakarít valaki az emberek nagy része előtt van. Én mindig nagy sírást vizionálok 20-30 év múlva, amikor ismerősökkel az öngondoskodásról kezdek beszélgetni. Valahogy a magyarok fejében még mindig az örökké tartó nyugdíj, az ingyenes oktatás és egészségügy képe lebeg, pedig ha kicsit jobban körbenézünk a világban, elég jól látható, hogy a nálunk sokkal gazdagabb országokban sem ilyen szép az élet.

Elnézést, ha kicsit hosszú és csapongó lett ez a poszt, ezek most valamiért kikívánkoztak belőlem .
Régi 2016-09-19, 11:18   #131 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:
buff.ET eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez a "sokkal könnyebb kiülni a DD"-t egy kicsit megmosolyogtatott.
Figyelj a részletekre ! Azt nem mondtam, hogy könnyű kiülni. Azt mondtam, hogy "sokkal könnyebb kiülni, mintha..." Ez azzal egyenértékű, hogy a másikat sokkal nehezebb kiülni.
Kétségkívül, még nem éltem át jelentős tőkével jelentős esést. Lehet, hogy majd nem bírom idegekkel. De tuti azt sem bírnám jobban, ha a folyton azt látom, hogy kis esés, és kis emelkedés váltakozik, az alaptermék szépen araszol felfelé, én meg a ki-be ugrálásos időzítésem miatt szépen lefelé araszolok.

jelenleg 2 stratégiát ismerve ezek között diverzifikálok:
1. buy&hold alapos diverzifikációval részvényekkel.
2. időzítgetős stratégia valamilyen változata

1. strati relatív DDi nagyobbak, de TUDOM, hogy van mögötte valami jelentős érték: a világ gazdasága.
2. strati relítív alacsony DDk, de az idő egy részében nincsen mögötte semmi. (csak USA papírpénze, vagy mégpapírabb álamkötvényei) kb azonos hozam.

Én ezt kb így kombinálnám:
1. stratiba tolom a tőkém 80%át, TBSZszel adókedvezményt érvényesítek.
2. startiba tolom a tőkém 20%át, megnövelem a tőkeáttétet gy, hogy effektíve 4x tőkeáttétem legyen azaz ugyanannyi potenciális nyereséget hozzon, mint az 1. strati. (technikailag magasabb is lehet a tőkeáttét, hogy ne marginaclloljanak fölöslegesen.)
2. strati ha veszít, akkor bizonyos szintig pótolom a veszteségeit, ha nyer, akkor bizonyos szint fölött átcsoportosítom a nyereséget 1. stratiba, hogy ne nőjjön egy adott szint fölé a 2.be kockáztatott tőke.

"Na de a mondandó lényege, hogy egy atombiztos tervvel rendelkezzünk és attól semmiképp se térjünk el (tipik easier said than done nyilván)."
"... megoldás lehet a magasabb jövedelem. Ez a mai világban szerintem bárki számára lehetséges, aki nem lusta tenni érte."
"A nehezebb dolog viszont az, hogy amikor feljebb lépünk a ranglétrán, akkor a plusz jövedelemből ne nagyobb házat, új autót vagy luxus nyaralást vásároljunk, hanem egy az egyben pumpáljuk bele a portfóliónkba. Azt hiszem ezt az emberek 90%-a nem teszi meg, hiszen "egyszer élünk" vagy mi . "
"Én mindig nagy sírást vizionálok 20-30 év múlva..."
Ezekkel teljesen egyetértek.
Régi 2016-09-19, 22:17   #132 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Figyelj a részletekre
Értettem elsőre is, mindössze az olvasás során bennem felmerült "érzéseket" írtam le... Nyilván sejtettem, hogy szerinted sem (ki szerint?) könnyű kiülni egy esetleges 50+%-os DD-t.

Így már tetszik a stratégiád, azt hittem kicsit nagyobb résszel "hazardírozol" (bocs ez az én lelkemnek már majdnem az, de én konzervatív vagyok, tudom).

Reméljük mindkét strat szépen fog muzsikálni és akkor gond nem lehet.
Régi 2016-12-27, 11:45   #133 (permalink)
Tag

cane logója

Összes hozzászólás: 61
Hírnév szint: 2
cane a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás konzum

Sziasztok. A problémám a következő, és ehhez szeretném a segitségeteket kérni. Anno vásároltam konzum részvényeket a béten. A számlavezetési dijam havi 100 forint volt. 2016 februárjában zártkörű részvénytársaság lett a konzumból. Ekkor a részvényeim osztódtak, mint az amőba. Egy részét eladtam, másik felét azonban nem engedte eladni a rendszer. No gondoltam semmi baj, Nem nagy mennyiségről van szó, és majd megoldódik ez a probléma is. Buy and Hold, és hagyom a fenébe. Év végén gondoltam most már ideje könnyes búcsút venni ettől a pár részvénytől, hát beadtam a megbizást. De most sem sikerült eladni. Ez még nem is lenne probléma, de a bét extra dijat számolt fel, mégpedig havi +1000 forintot. Bét egyenlő Equailor, ugyanis ott vezetem a számlám. Gondoltam ez igy kurvára nem fair, ezért irtam az ügyfélszolgálatnak, hogy mi ez az egész. Visszairtak, hogy a zrt részvényeket nem lehet eladni a béten. Mondom nekik, hát akkor hogy a francba szabaduljak meg tőlük. Erre irják, hogy vegyem fel a kapcsolatot a kibocsájtóval. De a kibocsájtónak se telefonszáma, se email cime, csak postai cime van. Oda még nem irtam, hátha itt valaki tud nekem segiteni, hogy ne kelljen már futnom feleslegesen a köröket. Köszönöm, hogy elolvastátok, és ha tudtok segitetek.
cane nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-27, 18:37   #134 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 369
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
cane eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok. A problémám a következő, és ehhez szeretném a segitségeteket kérni. Anno vásároltam konzum részvényeket a béten. A számlavezetési dijam havi 100 forint volt. 2016 februárjában zártkörű részvénytársaság lett a konzumból. Ekkor a részvényeim osztódtak, mint az amőba. Egy részét eladtam, másik felét azonban nem engedte eladni a rendszer. No gondoltam semmi baj, Nem nagy mennyiségről van szó, és majd megoldódik ez a probléma is. Buy and Hold, és hagyom a fenébe. Év végén gondoltam most már ideje könnyes búcsút venni ettől a pár részvénytől, hát beadtam a megbizást. De most sem sikerült eladni. Ez még nem is lenne probléma, de a bét extra dijat számolt fel, mégpedig havi +1000 forintot. Bét egyenlő Equailor, ugyanis ott vezetem a számlám. Gondoltam ez igy kurvára nem fair, ezért irtam az ügyfélszolgálatnak, hogy mi ez az egész. Visszairtak, hogy a zrt részvényeket nem lehet eladni a béten. Mondom nekik, hát akkor hogy a francba szabaduljak meg tőlük. Erre irják, hogy vegyem fel a kapcsolatot a kibocsájtóval. De a kibocsájtónak se telefonszáma, se email cime, csak postai cime van. Oda még nem irtam, hátha itt valaki tud nekem segiteni, hogy ne kelljen már futnom feleslegesen a köröket. Köszönöm, hogy elolvastátok, és ha tudtok segitetek.
Szia!
Valószínűsítem, hogy neked valójában nem Konzum részvényed van (hisz ez a cég a mai napig nyRt, és a részvénye a Béten kereskedhető) hanem az egyszemélyi tulajdonában álló Konzum Áruházak ZRT papírja. (ez valóban idén februárban vált zrt-vé) Mivel a ZRT a NYRT kizárólagos tulajdona én a helyedben a NYRT befektetői kapcsolatokkal megbízott munkatársát keresném meg a problémámmal:

Dr. Gál Sándor
E-mail: konzum@konzum.hu
Telefon: +36-72-520-050
Fax: +36-72-213-342
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-27, 18:51   #135 (permalink)
Tag

cane logója

Alapbeállítás

AlpinForex.
Igazad van, és hálás köszönet az infóért.
Régi 2017-02-11, 10:03   #136 (permalink)
Tag

cane logója

Alapbeállítás

Barátaim. Újból a segitségeteket kérem. A konzum ügy tovább folytatódik. Felvettem a kapcsolatot a konzum befektetői kapcsolattartóval. A válasza a következő:
Tisztelt .......... Úr!
Megkeresésére tájékoztatom, hogy a fő tulajdonos egyenlőre nem tervez részvényvásárlást.
Üdvözlettel:
Dr. Gál Sándor
kapcsolattartó:

A KBC-től pedig a következő levelet kaptam:
Tisztelt ................!

Problémáját megértjük, ugyanakkor társaságunk sem tehet olyat amit az értékpapírra vonatkozó jogszabályok nem engednek meg például Ügyfél tulajdonába lévő értékpapír számláról való törlése és vagy átvétele. Így érdemben valóban nem tudunk Önnek segíteni.
Az egyetlen megoldás sajnos ha nem szeretné az extra havi díjat fizetni, hogy másik befektetési céghez transzferálja értékpapírjait.

Ha tud valaki érdemi megoldást, kérem segitsen. Nem ma kezdtem a szakmát, de ilyen rókalyukba még nem futottam bele. Kérjem ki a kelertől a papirokat fizikailag? Lehetséges még ez? Létezik ezeknek a papiroknak egyáltalán fizikai változata? Vagy transzferáljam át máshova? De egyáltalán hova? Vagy mi a bánatos kurta malacfarkát csináljak? Ha van valakinek épkézláb ötlete, azt nagyon megköszönném.
Régi 2017-02-11, 11:10   #137 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.618
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Írnék olyan fórumba, ahol foglalkoztak a témával, hátha érdekel valakit.
Mindent el lehet adni, ha elég olcsó.

Portfólió
Stocklandyard
Régi 2017-02-11, 12:42   #138 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.331
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
cane eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nekem is volt /van/ hasonló ügyem. Az 1992 -94 ben vásárolt részvényeimből 3 cég részvénye ''nemkereskedhetőnek'' lett minősitve és letétbe került a Szlovák központi részvénymegőrzőbe ahol ingyenesen vezették a számlám. Aztán, vagy 5 éve fizetőssé tették a számlavezetést, részvény fajta ként 10 - 12 Eur, de felajánlották, hogy megszabadulhatok a számlavezetési díjtól, ha térítésmentesen ''elajándékozom'' az Állami vagyonkezelőnek. Ezt nem tettem meg, igy fizettem a számlavezetési díjat / évi 35 EUR-t/. 2015-ben felszámoltak 2 céget, akiknek a részvényeinek tulajdonosa voltam és kifizettek szerencsére /400-700 % nyereséggel. A bennmaradt részvényeim 7600 EUR -ról 2016-ban 1763 EUR-re csökkentek. Ezekért még fizetem a számlavezetési dijat, évi 12 Eur-t... de gondolkodom az ''elajándékozom''-áson, mivel ujra felajánlották.
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-02-11, 12:53   #139 (permalink)
Tag

cane logója

Alapbeállítás

Köszönöm a hozzászólásokat. Én is szivesen elajándékoznám bárkinek. Az egész névértéken nem ér többet 14 000 ft-nál. A tavalyi évben fizettem 7 000 ft extra kezelési költséget. Valahogy ennek véget kellene vetni.
Régi 2017-02-11, 16:15   #140 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 369
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Szia!

A leírtak alapján nehéz szitunak tűnik.

Amit első körben megpróbálnék: az alábbi linken megtalálod a hazai értékpapír számlák összehasonlítását. Friss, pár hete készült.

http://penzugyi-tudakozo.hu/ertekpap...yik-a-legjobb/

Ez alapján az Unicredit és a Random kapitál kínál ingyenes értékpapír számlavezetést. Egy telefon és kiderül, hogy ez a Te konkrét esetedben is így van-e. Ha igen rövidtávon megoldódik a problémád. Gyenge pont: az áttranszeferálásnak az összeghez képest jelentős költsége lesz.

Második körben: amit Forex Klub írt az jó ötlet. Egy zártkörű részvénytársaság korlátozottan forgalomképes részvényének legkézenfekvőbb vevője maga a részvénytársaság, vagy egy tulajdonostárs. Mivel esetedben az RT elzárkózott a részvények visszavásárlásától (és a kis összeg miatt valószínűleg neked sem éri meg pl a közgyűlésre leutazni és ott "kellemetlenkedéssel" rávenni őket álláspontjuk megváltoztatására) logikus megoldás a tulajdonostársak felkutatása, melyre egy ezzel foglalkozó fórum kézenfekvő utat kínál. Mondjuk nagy érdeklődésre ne számíts, de a semminél több.

Elajándékozás: első pillantásra jó ötlet, de a megvalósítás az alacsony összeg és az erre vetülő relatíve magas költség (transzfer díj, ajándékozási illeték, esetleges jogi díjak) valamint az alap probléma megoldatlansága, mellyel a kedvezményezett a jövőben szembesülni fog (forgalomképtelenség, költségek) a gyors exit lehetőségét meglehetősen megnehezíti. Kézenfekvő lenne mondjuk egy alapítványnak felajánlani a papírokat, de a speciális, legtöbb potenciális érdekelt számára idegen és riasztó jogi helyzet miatt sok szervezést igényel mire megtalálod azt, aki hajlandó lesz befogadni a papírokat.

Bónusz ötlet: Ajánld fel közvetlenül egy oknyomozó attitűddel is bíró gazdasági újságírónak (portfolio.hu, index.hu, napi.hu stb. konkrét nevet nem tudok mondani), hogy a transzfer díj átvállalásáért cserébe megkapja a papírokat és a sztorit, miszerint milyen kálváriával jár jelenleg Magyarországon, ha valaki értékpapírt akar ajándékozni, és/vagy egy zrt-ből akar kiszállni. A sztori érdekes, megírása egy újságírónak már önmagában a flekkdíjért is vonzó lehet, melyhez az általad felajánlott részvény munkaeszközt és extra nyereséget jelent.

+1infó: ennek a cégnek vagy a tulajdonosa! :-)

http://konzumirodahaz.hu/wp-content/...2_tervezet.pdf
http://konzumirodahaz.hu/wp-content/...k-16-07-22.pdf
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-02-11, 18:29   #141 (permalink)
Tag

cane logója

Alapbeállítás

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat. Nagyon sokat segitettetek. Megpróbálok elindulni valamelyik irányba, aztán majd meglátjuk.
Válaszol

Címkék
befektetés, Buy and Hold, hosszú táv

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 23:43 , a GMT +1 időzóna szerint.