Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-07-09, 15:46   #1 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás Trend

Sziasztok!

Közületek sokan fontosnak tartják, hogy a tech. elemzésen alapuló stratégia figyelembe vegye a trendeket.

Azonban az olyan kezdők számára, mint én, nem egyértelmű, hogy az adott helyzetben van e trend, és ha igen, milyen.

Mennyi egymás utáni egyre magasabb völgy kell ahhoz, hogy az már emelkedő trendnek számítson? Mennyi ideig nézzük vissza a grafikont trend megállapításhoz, ha olyan stratégiát készítünk, ami 1-2 napig tartja nyitva a pozíciót? És ha csak 2-3 óráig, vagy 10-20 percig akarjuk nyitva tartani?

Szóval, ki hogyan állapítja meg, hogy milyen trend van? Nem az egyértelmű helyzetek, hanem a határokesetek érdekelnek, azaz, mi az a minimum amitől már trendnek számít az árfolyam mozgás, mi az a pillanat, amikortól azt mondjuk, hogy a piac oldalaz, vagy megfordult a trend?
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-10, 21:58   #2 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 122
Hírnév szint: 8
petyac a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül petyac részére
Alapbeállítás

Igen ez engem is érdekelne. Nekiálltam olvasni a Kecskeméti István - Tőzsdei befektetések a technikai elemzés segítségével című könyvet,és ugye már az elején ír a trendekről. De ez a kérdés bennem is felmerült,hogy miként nézzük ezt?Heti,órás vagy napos periódusban? Megpróbáltam behuzni én is néhány támaszt és ellenállást,hát hadd ne mondjam,mekkora sikerrel A csatornák létrehozásáról meg nem is beszélek,kudarc volt. Bár gondolom nem gáz még ilyen szinten. Na szóval ebben a témában írjatok légyszí nagy segítség lenne.
petyac nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-07-10, 23:39   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 447
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Közületek sokan fontosnak tartják, hogy a tech. elemzésen alapuló stratégia figyelembe vegye a trendeket.

Azonban az olyan kezdők számára, mint én, nem egyértelmű, hogy az adott helyzetben van e trend, és ha igen, milyen.

Mennyi egymás utáni egyre magasabb völgy kell ahhoz, hogy az már emelkedő trendnek számítson? Mennyi ideig nézzük vissza a grafikont trend megállapításhoz, ha olyan stratégiát készítünk, ami 1-2 napig tartja nyitva a pozíciót? És ha csak 2-3 óráig, vagy 10-20 percig akarjuk nyitva tartani?

Szóval, ki hogyan állapítja meg, hogy milyen trend van? Nem az egyértelmű helyzetek, hanem a határokesetek érdekelnek, azaz, mi az a minimum amitől már trendnek számít az árfolyam mozgás, mi az a pillanat, amikortól azt mondjuk, hogy a piac oldalaz, vagy megfordult a trend?
A válasz nagyon egyszerű:
A határesetet nem kötjük.

A tankönyvi definíció emelkedő trend esetén magasabb völgyeket és magasabb csúcsokat mond. Tehát az utolsó két völgyről ill. csúcsról van szó.
Nézz rá a chartra és ha nem tudsz azonnal dönteni, akkor lapozz.

A vizuális érzékelés mindig szubjektív!!! Mit tekintesz csúcsnak? A gyakorlat kialakítja.

Trendkövetés esetén értelmezhetetlen, hogy mennyi ideig akarod nyitva tartani a pozíciót. Nem az idő dönti el, hanem az, hogy meddig állnak fenn a trend feltételei.

A nagyobb időbeosztás erősebb. mint a kisebb. Válassz minél nagyobbat ahol a piac trendel.
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-03, 08:29   #4 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Köszönöm a választ, nagyjából sikerült megemésztenem.
Idézet:
A határesetet nem kötjük.
Egyelőre még csak a trend létét próbálom meghatározni, a ráépülő stratégia kifejlesztése még egy későbbi lépés lesz.

A jelentős csúcsok, völgyek meghatározását szépen sikerült algoritmizálnom, de az erre alapozott trend meghatározásánál van még egy bizonytalan pontom.

Idézet:
A tankönyvi definíció emelkedő trend esetén magasabb völgyeket és magasabb csúcsokat mond. Tehát az utolsó két völgyről ill. csúcsról van szó.
Erre vonatkozóan két értelmezéssel találkoztam:
1 akkor van pl emelkedő trend, ha a völgyek is, és a csúcsok is emelkednek
2 akkor van emelkedő trend, ha a völgyek emelkednek

példa:

A., és B. esetben mindkét értelmezés szerint emelkedő trend van.
C1. esetben (ha csak a bekeretezett részt látnánk) nincs trend, mert nem lehet egyszerre emelkedő, és eső is a trend
C. esetben 3 egymás utáni völgy is látszik, szépen emelkednek is, de az második csúcs gyengére sikerült, nem haladta meg az elsőt. ezért az egyik értelmezés szerint nincs emelkedő trend, a másik szerint van.
D. eset ugyanaz, mint C., csak berajzoltam még némi előzményt, hogy látszódjon, hogy a középső csúcs kialakulása előtt emelkedő trendünk volt.

Szóval, szerintetek van emelkedő trend C. esetben, vagy nincs?
A D. esetben megtörik a kezdetben már kialakult emelkedő trend, amikor egyértelművé válik, hogy az utolsó csúcs alacsonyabb az előzőnél?

Most elsősorban csak a trend létét akarom meghatározni, a trend szépségének meghatározása majd egy következő lépés lesz.
Csatolt képek
Fájl típus: bmp trendkepek.bmp (24,2 KB, 1998 olvasás)
Régi 2010-08-03, 09:13   #5 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Köszönöm a választ, nagyjából sikerült megemésztenem.

Egyelőre még csak a trend létét próbálom meghatározni, a ráépülő stratégia kifejlesztése még egy későbbi lépés lesz.

A jelentős csúcsok, völgyek meghatározását szépen sikerült algoritmizálnom, de az erre alapozott trend meghatározásánál van még egy bizonytalan pontom.

Erre vonatkozóan két értelmezéssel találkoztam:
1 akkor van pl emelkedő trend, ha a völgyek is, és a csúcsok is emelkednek
2 akkor van emelkedő trend, ha a völgyek emelkednek

példa:

A., és B. esetben mindkét értelmezés szerint emelkedő trend van.
C1. esetben (ha csak a bekeretezett részt látnánk) nincs trend, mert nem lehet egyszerre emelkedő, és eső is a trend
C. esetben 3 egymás utáni völgy is látszik, szépen emelkednek is, de az második csúcs gyengére sikerült, nem haladta meg az elsőt. ezért az egyik értelmezés szerint nincs emelkedő trend, a másik szerint van.
D. eset ugyanaz, mint C., csak berajzoltam még némi előzményt, hogy látszódjon, hogy a középső csúcs kialakulása előtt emelkedő trendünk volt.

Szóval, szerintetek van emelkedő trend C. esetben, vagy nincs?
A D. esetben megtörik a kezdetben már kialakult emelkedő trend, amikor egyértelművé válik, hogy az utolsó csúcs alacsonyabb az előzőnél?

Most elsősorban csak a trend létét akarom meghatározni, a trend szépségének meghatározása majd egy következő lépés lesz.
A C esetben ha csak a kiragadott részletet nézzük akkor nincs trend, ugyanis a jó trend arról ismerszik meg, hogy a csúcsok és völgyek egyaránt emelkednek. A C. rajz inkább egy vélhető beszűkülést ábrázol amiből kialakul mondjuk egy szimmetrikus háromszög. Egy ilyen esetben érdemes megvizsgálni az előzménytrendet, ugyanis egy ilyen háromszögből az esetek nagy többségében a megelőző trend irányába történik kitörés. Tehát! Nyilvánvalóan nem egy ekkora chartrészlet alapján kell a döntést meghozni, hanem az összkép alapján. Ha egy adott idősíkon nem megállapítható a trend, akkor váltani kell. Pl óráson nem látod váltasz 4H-ra. Ha pedig így sem tudod megállapítani akkor hagyni kell az adott instrumentumot, és másikra fókuszálni! Egyébként nem csak trend hanem egyéb esetben is, ha nem tiszta a kép, akkor békén kell hagyni és továbblépni.

Demonstráljunk.

EURUSD 1H. 07.22. és hónap vége Látható az emelkedés de borzasztóan bizonytalanul megnehezítve a trend elemzését. Látható, hogy a magabiztos emelkedés legfőbb mondhatni pszichológiai gátjait a kerek értékek alaposan meghatározzák visszadobálják az emelkedését, illetve az árfolyam tengelyként használva őket forog egy adott kerek érték körül. Ha csak ebből indulnánk ki lehetne bizonytalankodni. De azért van lehetőségünk váltani a chartok között, hogy használjuk. 4H-n figyelve mindjárt barátságosabb a kép, hiszen kivehető a trend, lényegében megfelelő aljakat és tetőket rajzolva, az adott időszakban, sőt kissé távolabbról is. Szóval lehet tisztázni a helyzetet, az eszközök adottak. Nem is volt különösebben bonyolult, mert ez még spékelhető fibószintek figyelésével, vagy például 4H-n jól kivehető az ebben az időszakban egy beszűkülés (balról a 4-5 vonal között), amiből azért az esetek zömében a kitörés trendirányban történik, vagy például kombinálni hosszú mozgóátlaggal azaz hogy alatta vagy felette vagyunk, és még sorolni lehetne. A trend elemzése sokféleképpen történhet.
Csatolt kicsinyítések
trend-eurusd-trenddilemma-1h.gif   trend-eurusd-trenddilemma-megoldasa-4h.gif  
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-03, 10:54   #6 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Köszönöm a választ, sokat segített (főként abban, hogy meghatározzam a trend szépségét,erősségét), de azért még mindig van egy nyitott kérdés.
Az alábbi ábrán bejelölgettem fekete pöttyel a számomra jelentősnek minősített aljakat, csúcsokat. Az érzékenység csökkentéssel/növeléssel gyakoribbra/ritkábbra állíthatnám őket, de most fogadjuk el ezeket jónak.

A chart tetején látható oszlop jelzi, hogy milyen trendet látok az adott pillanatban, az utolsó két alj, és csúcs alapján.
Piros felfelé mutató oszloppal jelöltem az emelkedő trendet, kék lefelé mutató oszloppal a csökkenő trendet.

A két kérdéses időpontot függőleges fekete vonallal megjelöltem, és megszámoztam. Mindkét esetben megszűntnek minősítem a trendet, ugyanis bár mindkét esetben az utolsó alj feljebb van az utolsó előttinél, viszont kialakult egy új csúcs, ami alacsonyabb az előzőnél. Ez kb az előző ábrák közül a Dnek felel meg.

WikFX trendekről szóló oktatóanyaga ismételt elolvasása után én a következőképp határoznám meg a trendet:

Az emelkedő trend kialakulásához szükséges, hogy az utolsó alj magasabb legyen az utolsó előttinél, és az utolsó csúcs magasabb
legyen az utolsó előtti csúcsnál. Ha az emelkedő trend már így kialakult, akkor kizárólag az töri meg, ha az utolsó csúcs alacsonyabb az előzőnél.

Így a C. rajzom nem trend (mert nem alakult ki), D. rajzom viszont igen, mert kialakult az emelkedő trend, és az alacsonyabb csúcs csak elgyengítette, de nem törte meg.
Ugyanígy a mostani rajzon is életben marad a trend mindkét berajzolt esetben.

Szerinted ez így megfelelő trend meghatározás?

Csatolt kicsinyítések
trend-trendkepek2.jpg  
Régi 2010-08-03, 11:13   #7 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

A trend erősség meghatározásnál a következőket tervezem figyelembe venni:
- trend hossza (emelkedő trend hány jelentős aljat tartalmaz a trend kezdete óta)
- trend meredeksége (pl trendben levő aljak, és csúcsok közötti átlagos árfolyamkülönbség hogyan viszonyul az egymás után következő aljak egymás közötti árfolyamkülönbséghez)
- hibás másodlagos szélsőértékek is ront a trenden(ha az emelkedő trend már kialakult, de egy alacsonyabb csúcs belepiszkít a képbe - lásd előző bejegyzés példái)
- emelkedő trend kezdete előtti 1-2 magasabb csúcsot sikerült e már áttörni felfelé (ha nem, akkor a trend még gyenge).
- esetleg még az (emelkedő trendnél) egymás utáni aljakra/csúcsokra berajzolható össze3kötő vonal meredekségének csökkenése ronthatja a trendet.

Van még valami amit érdemes figyelembe venni a trend erősség meghatározásnál?
Írtad, hogy Fibot is fel lehet használni trendelemzéshez. Hogyan?
Lassú mozgóátlagot nem akarom belekeverni. Próbálkoztam már olyan indikátor készítéssel, ami csak ez alapján dolgozott, de elég gagyi lett az eredmény.
Régi 2010-08-03, 13:30   #8 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A trend erősség meghatározásnál a következőket tervezem figyelembe venni:
- trend hossza (emelkedő trend hány jelentős aljat tartalmaz a trend kezdete óta)
- trend meredeksége (pl trendben levő aljak, és csúcsok közötti átlagos árfolyamkülönbség hogyan viszonyul az egymás után következő aljak egymás közötti árfolyamkülönbséghez)
- hibás másodlagos szélsőértékek is ront a trenden(ha az emelkedő trend már kialakult, de egy alacsonyabb csúcs belepiszkít a képbe - lásd előző bejegyzés példái)
- emelkedő trend kezdete előtti 1-2 magasabb csúcsot sikerült e már áttörni felfelé (ha nem, akkor a trend még gyenge).
- esetleg még az (emelkedő trendnél) egymás utáni aljakra/csúcsokra berajzolható össze3kötő vonal meredekségének csökkenése ronthatja a trendet.

Van még valami amit érdemes figyelembe venni a trend erősség meghatározásnál?
Írtad, hogy Fibot is fel lehet használni trendelemzéshez. Hogyan?
Lassú mozgóátlagot nem akarom belekeverni. Próbálkoztam már olyan indikátor készítéssel, ami csak ez alapján dolgozott, de elég gagyi lett az eredmény.
Egyben válaszolnék erre az írásodra és az előzőben feltett kérdésedre!
A magam részéről nem biztos, hogy annyi elég lenne egy emelkedő trend meghatározásához, hogy a kialakult csúcs magasabb legyen az előzőnél, valamint az aktuális alj szintén az előzőnél. Számtalan olyan esetet látunk amikor ez bekövetkezik és mégsem törik meg valójában a megelőző eső trend. Hogy miért lenne számomra elég azt összekötném a kérdéseddel vagyis a fibó használatával.
A piac nagyobb volumenű emelkedések és esések után korrekciót szokott tartani, ám ez a korrekció nem jelenti a trend végét. Inkább lehet a trend folytatódására számítani. Ahhoz, hogy megállapítsuk, hogy a trend valóban nagy eséllyel véget ér, avagy folytatódik segítséget jelenthet a fibó általi korrekciómérték meghatározása.
Érzékeltessük egy példával, a pár legyen változatosság kedvéért az EURUSD! Amúgy tényleg elég likvid ahhoz, hogy sok példát találjon rajta az ember.

Látható, hogy van egy emelkedő trendünk 4H-n. Június elejétől majdnem 20 napig szépen egyenletesen mondhatni trendszerűen emelkedett, hogy aztán 21-én megtörjön a trend. A kérdés, hogy vajon megtört e? A te logikád alapján tulajdonképpen igen, hiszen megcsinálta az alacsonyabb völgyet, majd az alacsonyabb csúcsot. A trendvonalat is törte. 1-2-3 módszerrel tulajdonképpen a 4. pontnál akár sortba is léphettünk volna. Azonban továbbléptetve a képet láthatjuk, hogy nagy hiba lett volna, mert ez bár a trendvonal megtört, aljak/tetők hozták az elvárhatót, aztán mégis csak egy korrekció volt, majd újabb kitörés, ami ha short pozícióba lépünk akár több száz pip bukót jelent! A kérdés, hogy lehetett e volna valamiféle biztonsági elemet beszúrni. Igen itt jól jött volna a fibó. Ha megtesszük magunknak azt a szívességet, hogy a trendvonal törése után felhúzunk egy fibót akkor láthatjuk a korrekció mértékét. Jellemzően többfajta állásponttal találkoztam már. Mindenki más szintet talál fontosnak. Van aki azt mondja, hogy forduljon a 38,2-ről az egy normális korrekció ami belefér. Ez lehet jó, de szerintem kicsit pesszimista a fennálló trend irányában, valamint agresszíven nyitna az új trend irányában. Itt láthatóan 50,0-ről már fordult és nem is ment lejjebb. No én még ennél is konzervatívabb vagyok és azt mondom, nekem még a 61,8 is beleférne egy 4H trendnél. Ha onnan fordulni tud a fennálló trend erős és még él. Ha azt is töri akkor aláírom, hogy forduló van, és ebben az esetben itt meg is lett volna a harmadik csökkenő alj, és gyanítom az újabb alacsony tető is. nyilván ilyen esetben én is átértékelnék, és megkezdeném a fordulót. Kicsit ugyan ez lomhának tűnhet. de a 4H egyébként sem idegbetegeknek való! Van idő gondolkodni a folyamatokon, átlépni alacsonyabb síkra, megfigyelni a piac viselkedését....stb. Ugyebár nem az a lényeg, hogy elkapjuk az aljakat és a tetőket mindenáron.
Szóval itt a fibó használata egy komoly tévedéstől, és ami még jobb komoly veszteségtől óvott volna meg! Érdemes a trendmeghatározásnál igénybe venni.

Még egy szó a mozgóátlagokról. A túlzott használata szerintem is felesleges. No de azért nézd meg, hogy a nagykutya 200 napost nem véletlenül használják elég komolyan. Azt tiszteli a piac. Ha ugyanezen párt megnézed naposon mondjuk 4-5 évre visszamenőleg legalább, azért az látható, hogy lassú, lomhán követi a piacot, de az biztos, hogy ha alá került az ár, akkor ott shortolni kellett, felette meg longolni. Például legutóbb amikor tavaly decemberben megfordult a piac, igaz, hogy kellett az árfolyamnak 2 hónap még elérte a MA 200-at, de amikor alákerült, esett vagy 5 hónapig és legalább 2000 pontot. Szóval üzemelt a mozgóátlag elég szépen, csak mindig az a kérdés, hogy van e rá stratégiád!
Csatolt kicsinyítések
trend-eurusd-1.gif   trend-eurusd-2.gif   trend-eurusd-3.gif  

Régi 2010-08-04, 14:05   #9 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Köszönöm a részletes magyarázatot, nagyon sokat tanultam a leírtakból. Maradt bennem kérdés, amit nem sikerült tisztáznom.
EURUSDnél 2010.06.07 és 2010.06.21 között ugye egy emelkedő trendet állapítottál meg H4en, ami nem tört meg a 07.01 előtti korrekciónál, mert nem érte el a fibo61,8at.

2010.06.07 és 2010.06.21 időszakban látható trendet mikortól veszed trendnek?
2010.06.10-én, amikor kialakult a 2. alj után a 2. csúcs?
2010.06.13-án este, amikor kialakult a 3. alj után a 3. csúcs?
2010.06.15-én délután, amikor kialakult a 4. alj után a 4. csúcs, ami már magasabban volt mint a 2010.06.03-i csúcs?
esetleg valahol máshol?

A 2010.06.07 - 2010.06.21 trend előtti időszakban ugye nem állapítottál meg 4 óráson trendet?

Elnézést a sok béna kérdésért, még nagyon kezdő vagyok és nem szeretném, ha hibásan tanulnám meg az alapokat...

üdv,
Smk
Régi 2010-08-05, 20:32   #10 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:

2010.06.07 és 2010.06.21 időszakban látható trendet mikortól veszed trendnek?
A 2010.06.07 - 2010.06.21 trend előtti időszakban ugye nem állapítottál meg 4 óráson trendet?
üdv,
Smk

Csak kérdezz nyugodtan! Csak néha, mire megtalálom az új hozzászólásokat igen sokszor felkel a nap!

Az általad megadott időszak viszonylag könnyen megoldható feladvány volt, mivel besegített egy szép trendváltó alakzat egy ferde nyakvonalú fordított fej-vállak. Hosszan elnyúlóan felépülő alakzat volt ami nem meglepő, hiszen egy jó féléves trendet készült megtörni. Az erősségét jól jelzi, hogy nem csak 4H-n hanem naposon is jól látható. Az ilyen alakzatok nagyon megbízhatóak, a fej-vállak meg egyébként is. Szóval a ferde nyakvonal áttörése alapvetően trendfordító volt, plusz szintén igénybe lehetett venni a fibót, amint jól látható (bár nélküle is), hogy a nyakvonalnál megtörtént a 61,8 áttörése pont olyan 06,21 körül. Utána ugyan megtörtént egy visszaesés, de akkor meg kialakult a fej-vállak jobb válla és a fordulós szint pont 38,2 volt szinte hajszálra ott ahol a bal váll is volt. Szóval a nyakvonal áttörési felfelé egyértelműsített csökkenő trend törés volt, és a célár nagyjából be is következett mostanra.

2010.06.07 - 2010.06.21 trend előtti időszakban pedig egyértelműen eső trend volt tavaly december óta amikor is emelkedő trendvonal törés történt egy duplacsúcsból!
Csatolt kicsinyítések
trend-eurusd-fejvall.gif  
Régi 2010-08-06, 07:23   #11 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Összes hozzászólás: 353
Pekka a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Pekka részére
Alapbeállítás

Na ez egy jó topic. Ezen a fránya trend elemzésen sok múlik.
Pekka nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-06, 23:52   #12 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Megpróbálom lefordítani magamnak amiket írtál, meg amit mögé képzelek...
Szólj, ha hülyeséget írok:

Először is nem alakul ki emelkedő trend az első két emelkedő alj+két emelkedő csúcstól, hanem mondjuk inkább 3-3tól. (persze több= jobb)

2009.12. - 2010.06.07-között eső trend van alapjában véve.
2010.06.07 - 2010.06.21 között létrejön egy emelkedő counter trend, ami nem töri meg a fő trendet, mert nem éri el a fibo 61,8 at (de még a 38,2tól is messze van)
2010.06.21 - 2010.06.29-ig létrejön az előző counter trendben egy visszateszt, de ez nem képes megtörni a az emelkedő counter trendet, mert nem éri el a fibo 61,8 -at.
2010.07.01 -én befejeződik a fej-váll alakzat kialakulása, és az árfolyam áttöri a ferde nyakvonalat. Mivel így kialakult egy erős trendfordító alakzat, nem várunk tovább a Fibo szintek áttörésére, hanem a 2009.12. től induló főtrendet befejezettnek tekintjük.

Mivel a 2010.06.21 - 2010.06.29 visszahúzódás nem törte meg a 2010.06.07 - 2010.06.21 között kialakult counter trendet, ezért az válik az elsődleges trenddé.
Ha semmi más nem változott volna, mint hogy a 2010.06.29-i visszahúzódás alacsonyabb lett volna még egy kicsivel, akkor az elrontotta volna a H4en kialakuló új trendet, ezért 07.01től nem indulna egyből emelkedő trend, csak néhány hullámmal később(07.15 körül), miután nagyobb idősíkon is csinált már 3 emelkedő aljat, völgyet.

Szerinted kb így kell megállapítani a trendet, vagy félreértettem valamit?
üdv,
Smk
Régi 2010-08-07, 11:07   #13 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Megpróbálom lefordítani magamnak amiket írtál, meg amit mögé képzelek...
Szólj, ha hülyeséget írok:

Először is nem alakul ki emelkedő trend az első két emelkedő alj+két emelkedő csúcstól, hanem mondjuk inkább 3-3tól. (persze több= jobb)

2009.12. - 2010.06.07-között eső trend van alapjában véve.
2010.06.07 - 2010.06.21 között létrejön egy emelkedő counter trend, ami nem töri meg a fő trendet, mert nem éri el a fibo 61,8 at (de még a 38,2tól is messze van)
2010.06.21 - 2010.06.29-ig létrejön az előző counter trendben egy visszateszt, de ez nem képes megtörni a az emelkedő counter trendet, mert nem éri el a fibo 61,8 -at.
2010.07.01 -én befejeződik a fej-váll alakzat kialakulása, és az árfolyam áttöri a ferde nyakvonalat. Mivel így kialakult egy erős trendfordító alakzat, nem várunk tovább a Fibo szintek áttörésére, hanem a 2009.12. től induló főtrendet befejezettnek tekintjük.

Mivel a 2010.06.21 - 2010.06.29 visszahúzódás nem törte meg a 2010.06.07 - 2010.06.21 között kialakult counter trendet, ezért az válik az elsődleges trenddé.
Ha semmi más nem változott volna, mint hogy a 2010.06.29-i visszahúzódás alacsonyabb lett volna még egy kicsivel, akkor az elrontotta volna a H4en kialakuló új trendet, ezért 07.01től nem indulna egyből emelkedő trend, csak néhány hullámmal később(07.15 körül), miután nagyobb idősíkon is csinált már 3 emelkedő aljat, völgyet.

Szerinted kb így kell megállapítani a trendet, vagy félreértettem valamit?
üdv,
Smk
Így is meg lehet állapítani a trendet, és annak törését. Természetesen itt most nem rajzoltam fel a megelőző csökkenő trendvonal megtörését, nem raktam rá a 200 napos mozgóátlagot amit szintén áttört az árfolyam mikor megkezdte a kitörést az alakzatból! Mindezt 4H-n. Valamint nem rajzoltam be az egyik legfontosabbat, mégpedig, hogy hol van a napos csökkenő trendvonal. Márpedig ugye a helikopterszemlélet alapján ott illik kezdeni, ugyanis hiába rajzolódik ki egy trendváltó alakzat, ha szinte felette belevág egy esetleges emelkedésbe egy erős trendvonal. Itt is az történt ha felrajzolod, hogy először visszapattant róla az árfolyam 07 hó elején, és másodszorra vitte át. Ilyenkor erre figyelmemmel kell lenni, készülni rá, és ha szükséges és már piacon van az ember askár több pozival is, akkor védeni a profitot. Nem jelöltem fel a kerek értékeket az útban lévő ellenállásokat. Pl a napos trendvonal/1,2700 kettősről történt az előbb említett visszapattanás. Szóval van itt még pár aspektus amit figyelembe érdemes venni. Az én véleményem szerint a trend megállapítás első és legfontosabb eleme a napos chart. Itt kell először feltérképezni és tisztába tenni az adott devizapárt, mert ha ezt nem tesszük kellemetlen meglepetések érhetnek. Ha ez megvan akkor érdemes lejjebb menni 4H-ra ahol is majd el szeretnénk követni az üzletet.
Régi 2010-09-02, 14:43   #14 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Sziasztok!
elkészült az első trendmeghatározó algoritmusom.
A következő irányelvek alapján dolgozik (természetesen erősen elnagyolt leírást adok):

emelkedő trend kialakulásának feltételei (eső trend ugyanez, csak fordítva)- nagyjából és kapcsolat van a feltételek között
- egymást követő legalább két-két jelentős csúcs, és alj
- nem lehet érvényben sem emelkedő sem eső trend
- a kialakuló trendben a legnagyobb visszateszt árfolyamesése nem haladhatja meg a trend legalacsonyabb és legmagasabb pontja közötti árfolyamkülönbség egy meghatározott százalékát (61,8). Ez egy normális meredekséget követel meg a trendtől.

emelkedő trend megszakadásának feltételei - nagyjából vagy kapcsolat van a feltételek között
- a trend visszakorrekcióz a fibo 61,8 szintig
- a trendben egy olyan új alj alakul ki, ami jelentősen (legalább 23%kal) alacsonyabb, mint az előző legmagasabb alj.
- A trend jelentősen nagyobb (38%kal nagyobbat) korrekciót csinál, mint eddig bármikor a trendben
Mint látható, a trend nem feltétlenül szakad meg ha az előzőnél kicsit alacsonyabb alj alakul ki.

Egy megszakadt emelkedő trend újraindulhat, ha a az előzőnél magasabb csúcs alakul ki, de megszakadáskor a növekvő aljak feltétele nem sérült meg

Amint lesz egy kis időm, rakok fel minta képeket.

üdv,
SMK
Régi 2010-09-02, 15:29   #15 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

trend indulás minták
(az elemkedő trendet piros vonakák jelzik a rajz tetején)

1:Az emelkedő trend beindult 2 emelekdő csúccsal+völggyel, mert elegendő meredekség volt
2: Az emelkedő trend nem tudott beindulni, mivel a visszateszt túl nagy volt a két völgy közötti csúcshoz képest.
3: Az emelkedő trend nem tudott beindulni az első 2 pár emelkedő csúcs+völgy után (úgynaúgy mint 2. ábrán), de a 3. csúcs után már igen.
4: Az emelkedő trend beindult 2 emelekdő csúccsal+völggyel, de itt nem völggyel kezdődik a trend, mint az 1. esetben, hanem csúccsal.
5: ugyanaz, mint 4, de kellő meredekség híján nem tudott beindulni az emelkedő trend
Csatolt kicsinyítések
trend-trendkepek1.jpg   trend-trendkepek2.jpg   trend-trendkepek3.jpg  

trend-trendkepek4.jpg   trend-trendkepek5.jpg  
Régi 2010-09-02, 16:48   #16 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 11
Hírnév szint: 7
Desault a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

ÚÚú de jó kis topik, sokat lehet belőle tanulni, de egy kérdésem lenne: Hogyan kell beilleszteni a Fibo szintet, vagyis mettől meddig kell húzni?
Desault nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-09-02, 17:46   #17 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Desault eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ÚÚú de jó kis topik, sokat lehet belőle tanulni, de egy kérdésem lenne: Hogyan kell beilleszteni a Fibo szintet, vagyis mettől meddig kell húzni?
Erre már születtek válaszok a fórumban!
Régi 2010-09-03, 08:57   #18 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Pár kép a trend megszűnésről. A trend megszűnési szint kicsi pöttyökkel van jelölve (ha ez alá esik az árfolyam akkor megszűnik a trend).
6. kép: A trend megszűnik anélkül, hogy az előzőnél alacsonyabb alj jött volna létre. Azért szűnik meg, mert a trendben levő legnagyobb korrekciónál jóval nagyobb korrekció alakult ki.
7.kép: A trend nem szűnt meg, pedig az előzőnél alacsonyabb alj alakult ki. Az új alj azonban nem volt jelentősen alacsonyabb, mint az előző.
Csatolt kicsinyítések
trend-trendkepek6.jpg   trend-trendkepek7.jpg  
Régi 2010-09-03, 09:18   #19 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

trend újraindulás
8.kép: a trend megszakadt a túl nagy korrekció miatt, azután újraindult amint az előzőnél magasabb csúcs alakult ki.
9. kép: a trend megszakadt, és hiába lett az előzőnél magasabb az új csúcs, a trend nem indult be, mert az előző alj túlzottan elrontotta a trendtet (alacsonyabb aljat produkált)
Hamarosan rakok fel valós chartokon készített mintákat is
Csatolt kicsinyítések
trend-trendkepek8.jpg   trend-trendkepek9.jpg  
Régi 2010-09-07, 17:11   #20 (permalink)
Tag

Zeeman logója

Összes hozzászólás: 81
Zeeman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Zeeman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Hát én elég kezdő vagyok de azért leírnám a tapasztalataimat a technikai elemzéssel és a fentebb leírtakkal kapcsolatban.

Amennyire észrevettem a kereskedők taktikái a technikai és fundamentális elemzések között ingadoznak. A programok tekinthetők az előbbi végletnek és a hosszú távra befektetők(beruházók) az utóbbinak.

Aki programmal akar kereskedni annak fel kell vállalnia annak a kockázatát hogy ezek matematikai alapon működnek!! Vagyis nagyrészt(50%+) bejönnek...
Nem véletlen hogy az ilyen programok hírdetéseiben ilyenek olvashatóak:
- havi 8%
- évi 28% hozam
Hmmm... Miért is?
Mert az adott program technikai elemzése például 60 év tőzsdei kereskedését veszi alapon!! Ami jelenti azt hogy benne van az évi 80%-os nyereség és a -24%-os bukás is!! És a kettő átlagából jön ki a 28%!! De persze meg van az esély az ennél nagyobb nyereségre és bukóra is...
És ugye az adott instrumentumra vonatkozó hírek hatása semmiképp nem jeleníthető meg a programban csak mint a hírre adott reakcióra való ármozgás!
Magyarán nagyon szép dolog látni a trendet UTÓLAG! De ha jön egy infó(vagy maga a tény) hogy a jegybank beavatkozik, vagy hogy valamelyik ország hazudott a hiányadatairól akkor azt aztán programozó legyen a talpán aki bele tudja programozni...
Persze ezek mind "váratlan" események aminél lehet veszteséget minimalizálni de csupán példának szántam arra hogy a programok is "esendőek".

Szóval én azoknak ajánlanám a kereskedőprogramot akiknek nincs idejük megtanulni a tőzsdézést. De még nekik is rá kell szánni az időt hogy alaposan utánna nézzenek hogy milyen programot fognak használni.

A fundamentális elemzés rendkívül hasznos lehet ha hosszabb távra akarunk befektetni(klasszikusan mondva, megveszed a papírt, beveszed az altatót és 3 évig alszol rajta) de még akkor is érdemes néha ránézni szerintem mert ennek kapcsán is be lehet szépen ragadni a rosszba. Hisz gyakori a "hú de szépen felmentek az árak, vegyünk ebből a papírból és 1 év múlva ilyen ütemmel 3szor ennyi pénzünk lesz". Gondolom nem kell mondanom mi lehet a vége...

És bár sokat lehetne még elemezgetni de leírom a saját elképzelésemet!
Van aki matematikai beállítottságú és van aki a megérzéseire hallgat csak. Van aki a hírek alapján kereskedik minél gyorsabban és van aki csak rövidtávon a visszatesztelések/felpattanások kis nyereségeit kereskedi le többször.
Vagyis rengeteg stratégia van és bármelyik nyerő lehet. Szerintemnem az a lényeg hogy mi a nyerő stratégia hanem az adott embernek milyen a személyisége(!!!).
Mert ha valaki intuitív alkat akkor az szenvedhet a chartok elemzésével de valószínű többet ér vele ha nyit egy demószálmát és addig gyakorol amíg "ráérez" a lényegre. És bár nem biztos hogy világosan el tudja magyarázni hogy miért ott és akkor száll be vagy ki a pozicióba de amit tesz az működik.
Míg egy matematikusabb beállítottságú ember amint elkezd kereskedni úgyis tudni akarja hogy miért úgy mozgott az árfolyam és milyen szabályosságok fedezhetőek fel benne amit ki tudna használni. Ő valószínűleg az egész kereskedés le tudja bontani valószínűségekre és veszteség/nyereség arányokra valamint "felismerhető" alakzatokra.

Tehát aki élesben akar rendszeresen kereskedni az nyisson demoszámlát(nem valódit!!) elöször és ismerje meg saját magát. És ha ez megvan(minimum több hónapnyi gyakorlás) akkor mehet élesben is a dolog.
De aki tudja hogy munka mellett nincs sok ideje(vagy a demószámlán látja hogy ez neki nem fog menni) és vállalja a fent említett kockázatokat az tényleg keressen egy jó kereskedőrobotot, állítsa be az ízlésének megfelelően és had fusson. Mert különben csak elveszti a pénzét míg a robottal azért elég jó esélye(!!) van rá hogy jobban keres mintha bankba tenné.

Persze ez csak saját vélemény úgy hogy bár igyekeztem sokat utánaolvasni és demoszámlán gyakorolni(daytrade szinten) de persze nincs mögöttem sok év tapasztalat és lehet hogy pár év múlva az egész fent leírtról más lesz a véleményem...
Zeeman nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-09-08, 07:56   #21 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:
Zeeman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
De ha jön egy infó(vagy maga a tény) hogy a jegybank beavatkozik, vagy hogy valamelyik ország hazudott a hiányadatairól akkor azt aztán programozó legyen a talpán aki bele tudja programozni...
Tech elemzéssel dolgozó robotok esetén általában nem cél a hírek leprogramozása. Lehet, hogy egy hír elront egy tradet, de az is lehet, hogy segít. Egyébként is csak valószínűségekkel lehet számolni, nem létezik mindig nyerő stratégia. A hírek csak egyetlen bizonytalansági tényező a sok közül.

Idézet:
Szóval én azoknak ajánlanám a kereskedőprogramot akiknek nincs idejük megtanulni a tőzsdézést. De még nekik is rá kell szánni az időt hogy alaposan utánna nézzenek hogy milyen programot fognak használni.
Akinek nincs ideje megtanulni a tőzsdézést, az szerinted hogy tudja ellenőrizni egy innen-onnan összeguberált kereskedőprogram működőképességét? (azt, hogy hosszú távon nyereséges, nem csak egy kis időszakra túloptimalizált marhaságot szedett össze?)
Anélkül, hogy megtanulnád a tőzsdézést, legfeljebb buy-and-hold stratégiával és alapos diverzifikációval érdemes tőzsdére menned, és természetesen ezzel is megszívhatod.
Régi 2010-09-08, 12:25   #22 (permalink)
Tag

Zeeman logója

Összes hozzászólás: 81
Zeeman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Zeeman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Akinek nincs ideje megtanulni a tőzsdézést, az szerinted hogy tudja ellenőrizni egy innen-onnan összeguberált kereskedőprogram működőképességét? (azt, hogy hosszú távon nyereséges, nem csak egy kis időszakra túloptimalizált marhaságot szedett össze?)
Anélkül, hogy megtanulnád a tőzsdézést, legfeljebb buy-and-hold stratégiával és alapos diverzifikációval érdemes tőzsdére menned, és természetesen ezzel is megszívhatod.
Akkor viszont kinek szánnád a tőzsderobotot??
Mert akkor a kezdőket végülis kiejtetted hisz csak szakmai tudással rendelkezőknek ajánlanád. Tehát aki régebb óta csinálja...
De aki évek óta csinálja az vagy jól csinálja és akkor minek váltana robotra vagy rosszul, ami együtt jár azzal hogy valszin a pénze nagy részét elvesztette...
Zeeman nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-09-08, 13:40   #23 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:
Akkor viszont kinek szánnád a tőzsderobotot??
...
Nagyon eltértünk a témától. A válaszomat itt írtam meg:
Én így látom
Régi 2010-09-28, 17:51   #24 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Sziasztok!
Ismét van egy kis időm foglalkozni a témával, úgyhogy kérdezek tőletek
Az első kép egy napi EURCHF, a második egy napi EURUSD.

Még mindig a trend megállapításánál vagyok leragadva. Jelenleg nem az érdekel, hogy hol lehet megfelelő beszállót találni egy trendkövető stratégiával, hanem egyszerűen az, hogy mikor van trend, és mikor nincs.
Csak a fő napi chartos trendet próbálom megállapítani, a közben kialakult kisebb időszakon látható trendek egyelőre nem érdekelnek.

Kezdjük az EURUSDvel.
1 A 2009 évi hosszú emelkedő trend szerintem megszakadt 2009.12.11-15 között, amikor az előző aljat jelentősen alulmúlta az árfolyam. Jól állapítottam meg a trend végét?

2 2010.01.19 környékén, amikor az árfolyam lefelé átlépi az előző aljat (balról 6. fekete kört), új, eső trend indul. Jól állapítottam meg a trend kezdetét?

3 2010.07.29 környékén az árfolyam áttöri az előző jelentős csúcsot (jobbról 5. fekete kört), ezért az eső trend befejeződik.
Ha figyelembe venném a Fibo 61,8 trendtörési feltételt, akkor még jó ideig élhetne az eső trend. Ha jól értettem, ezt csak kisebb idősíkokon alkalmazod, ugye, Sidius?
Ha trendvonal átlépést szigorúan figyelve próbálnánk megállapítani a trend végét, akkor az eső trend már sokkal régebben megtört volna (03.12, 04.12 körül is), így ezt a módszert használhatatlannak minősítettem.
Ha a trendvonal átlépést kicsit lazábban értelmezzük (azaz trend töréshez jelentősen kell átlépni a trendvonalat), akkor az eső trend kb 07.16 körül fejeződik be, egy kicsivel előbb mint hogy átlépné az előző csúcsot. Befejeződhet egyáltalán a trend mielőtt átlépné az előző jelentős csúcsot?

4 2010.09.21 környékén az árfolyam átlépte az előző csúcsot így emelkedő trend indult. Jókor állapítottam meg az emelkedő főtrend kezdetét? Van egyáltalán emelkedő trend?

5 EURCHF 2009.06.23 után egy ideig enyhén esve oldalazgatott az árfolyam, majd 2009.12.14 után meredekebben kezdett esni.
Mivel a 12.14 es csúcs épphogy csak lejjebb van, mint az előző csúcsok én még nem állapítottam meg eső trendet (Mondván, hogy nem elég meredek a trend).
Utána egy jó darabig nem alakult ki normális csúcs/völgy, így még jó ideig nem állapítottam meg eső trendet. (ez kb megfelel az előző
leveleimben (trend indulási képek) csatolt 2. képnek) Én csak akkor állapítottam meg, hogy eső trend indult, amikor 05.04 környékén egyértelművé vált,
hogy a 04.12-i árfolyam egy jelentős csúcs.
Úgy gondolom, hogy egyértelműen túl későn állapítottam meg az eső trendet. Szerintetek mikortól lehetne egyértelműen kijelenteni hogy ott eső tren indult,
és miért pont akkortól? (A képen itt nincs jelölve az induló trend, mert van egy logikai hiba a progimban, amit majd kijavítok alkalomadtán)

6 közvetlenül ezután 05.20-21 környékén ismét van egy kérdéses pont: az előző két csúcsnál is magasabb új csúcs alakult ki, az árfolyam egyben jelentősen
áttörte a trendvonalat is. Ezt minden szempontból trendtörésnek értelmezem, kivéve, ha figyelembe venném Sidius fibo szabályát. Ha viszont azt
alkalmaznám, akkor ellentmondásba keverednék azzal, hogy pl EURUSD eső trend végén nem vettem figyelembe.
Szóval, én úgy vélem, hogy legkésőbb 05.20 én helyesen értelmezte úgy a programom, hogy a trend megszakadt. Szerintetek?
Mégegyszer hangsúlyozom, most még nem beszállási pontokat keresek, csak azt, hogy az adott időpontokban nézve trend látszik e vagy sem.

7 A programom jelenlegi állapotában csak 2010.08.24 -én állapított meg ismételten eső trendet, mivel ekkor új, az előzőnél alacsonyabb alj alakult ki.
Arra gondoltam, hogy módosítom a programomat, hogy 06.04-én, közvetlenül azután hogy az előzőnél alacsonyabb alj alakul ki, már ismét eső trendet érzékeljen.
Ugyanis az előző trend teljes méretéhez képest nem jelentős a visszakorrekció (Fibo 50et sem éri el), és közben biztossá vállt,
hogy az előzőnél még alacsonyabb alj fog kialakulni.
Ezzel az előző két elromlott csúcsot (balról 5., 7. pötty) gyakorlatilag figyelmen kívül hagyom, és azokat kihagyva nem sérül a folyamatosan
csökkenő csúcsok elve sem. Így a 2009.06.23 legmagasabb pontú eső trend gyakorlatilag a mai napig folytatódna, és csak kb két hétig szünetelne
(05.20-06.04 között). Szerintetek ez így megfelelő működés lenne?

Előre is köszönöm a segítséget,
üdv,
SMK
Régi 2010-09-28, 17:53   #25 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Az előző levélről elvesztek a csatolt képek, így újra küldöm azokat
Csatolt kicsinyítések
trend-trendkepek20.jpg   trend-trendkepek21.jpg  
Régi 2010-09-29, 16:26   #26 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Még egy kérdésem lenne:
Ti hol tanultátok meg a trend elemzést?
Olvastátok valahol hogyan kell csinálni (ha igen, akkor hol?)? Tanította valaki? Kialakult magától?
Régi 2010-10-07, 17:51   #27 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 105
Jegenye már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Jegenye már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Sokan elemzik a trendet a TA eszközeivel, ennek itt számos példáját látni, az indikátor eszköztárakban külön törzsnek számít és hasznos is nem mondom. Különben marha nehéz NEM felismerni, szokás lagging és leading indikátorokként megnevezni is őket. Utólag könnyen...
A trend fogalmát azonban önmagában is tisztázni illik, ebben nyújt támogatást:

http://www.moneywheelinvest.hu/publi...mi-az-a-trend/

A többit meg már össze lehet szedegetni innen, onnan. Ja, még valami... Ez a forexesdi már kezd olybá tűnni,mint az ebola vírus. Többen halnak bele, mint a közúti balesetekben. Persze jelképesen mondom
Jegenye nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-06-19, 17:29   #28 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 22
Hírnév szint: 0
Alapbeállítás

Érdemes elolvasni ebben a témában : http://tradergadget.com/hu/trend-1/

Címkék
terchnikai elemzés, trend, trendek

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
nincs trend ' csak PROFIT alleexander Csevegés 125 2011-06-21 12:53

A pontos idő 11:31 , a GMT +1 időzóna szerint.