Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-07-24, 08:01   #1 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Hely: Győrtől 20 km-re
Összes hozzászólás: 167
Hírnév szint: 8
butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.
Alapbeállítás Csináld, vagy ne csináld.......

Kedves fórumtársak. Eddig willow voltam, az ártatlan. De willow mostantól alszik. Ki tudja meddig. Most butcher lettem a mészáros. Aki két éles számlát lemészárol, az nem is érdemel más megszólítást. A későbbiekben lehet hogy írok egy kis sikersztorit.
butcher nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-24, 08:19   #2 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Alapbeállítás

A történet a következő. Körülbelül fél éve foglalkozom a forex-el. Na nem ugrottam egyből fejest a kásába, sokat olvastam, és egy kicsit demóztam. Próbáltam megtalálni a megfelelő brókert, ami sikerült is. Nem tökéletes, de egyik sem az. Az Alpariról azért elmondhatjuk, hogy jó, megbízható bróker. Mint kezdő, már a kezdeteknél elkövettem egy nagy hibát. Nem mini számlát nyitottam, hanem standardot, 500 dollárral, csak úgy próbaképpen. Hisz nem vagyok én ilyen-olyan forex trader, nekem standard kellett egyből. Csak ennek egy kis hibája volt. A legkisebb kötésméret 0,1 lot. Azóta már tudom, saját bőrömön tapasztalva, és más nálamnál tapasztaltabbak leírása alapján, hogy egy kezdő nem képes megtartani egy 500 dolláros számlát 0,1 lotos kötésekkel. Hacsak nem alapból zseni, vagy kurva mázlista. Folyt. köv...
Hirdetések
Régi 2010-07-24, 12:02   #3 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Alapbeállítás

Engem is megkísértett a kezdők szerencséje. Próbáltam alkalmazni azt, amit innen-onnan összeszedtem. HWTrader pinbaros technikáját, speki 8 órás angolfont belépőjét, hedgelést, hírkereskedést, és még sok mást. És láss csodát minden működött. Röpke 1 hét alatt már több mint 50%-os profitnál tartottam. Ha rossz volt a belépőm, hát nem ilyedtem meg, egyszer-kétszer rávettem, egészen addig, amíg nem fordult a trend, és így nyereséggel kiszálltam.Az első pár kereskedéskor volt olyan, hogy már 80 pip mínuszban jártam, de innen is sikerült plusszosan távoznom. A bajt mégiscsak a tudatlanságom, és a 8 órás angolfont belépő hozta ártatlan fejemre. Ennek a belőpőnek azt volt a lényege, hogy minden reggel 8-kor a font erősödött, köszönhetően a bankoknak. Szinte minden egyes alkalommal jó volt longra, mígnem egy vérzivataros reggelen, mikor megintcsak longoltam, néhány pip emelkedés után elkezdett esni. Na nem a vér, vagy az eső, hanem az árfolyam. De hát a jó tréder nem illyed meg, hanem rávesz, majd megint rávesz. Hatszor vettem rá, gyönyörű pocízióépítés. Szinte mintaszerű. Csak az a baj, hogy fordítottan. Hova lett a kezdők szerencséje? Aki most kajánul vigyorog a bajsza alatt, gondolkodjon el egy kicsit, és tegye fel magának a kérdést. Jártam én így a múltban, vagy járhatok a jövőben? És ha a válasza nem, akkor le a kalappal az önbizalma, és a naívsága előtt. Hedgeltem a 6 pocíciót, majd pengeélen táncolva lefeküdtem aludni. Valaki régebben kérdezte itt a fórumon, hogy lehet-e mínuszos a számla. Ha jól emlékszem sidius válaszolt a kérdésre, úgymint, hogy nem lehet, mert a bróker lezárja, mielőtt átmenne mínuszba. Sajnos meg kell cáfolnom ezt a megdönthetetlen tényt. Igenis lehet mínuszos. Reggel, amikor ránéztem a számlámra, mínusz 4 dollár volt a záróegyenlegem. Micsoda átkozott egy nap.Game Over! Folyt. Köv...
Régi 2010-07-24, 17:10   #4 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
butcher eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Valaki régebben kérdezte itt a fórumon, hogy lehet-e mínuszos a számla. Ha jól emlékszem sidius válaszolt a kérdésre, úgymint, hogy nem lehet, mert a bróker lezárja, mielőtt átmenne mínuszba. Sajnos meg kell cáfolnom ezt a megdönthetetlen tényt. Igenis lehet mínuszos. Reggel, amikor ránéztem a számlámra, mínusz 4 dollár volt a záróegyenlegem. Micsoda átkozott egy nap.Game Over! Folyt. Köv...
Szia butcher/willow!

Nem kaptál letéti felszólítást? A záróegyenleg azt jelenti, hogy kényszer zárták a pozikat és úgy lett reggelre - 4 dollár, vagy reggel amikor felkeltél -4 dollárnál állt a számlád és lezártad gyorsan? Csak azért mert nem mindegy, ugyanis egyébként szinte biztosan zárniuk kellett volna, amikor nem teljesítette a számlád a letéti feltételeket. Az Alparinál legalábbis!
Egyébként gratulálok a bátorságodhoz, hogy le mered írni mi történt veled, sőt ahogy látom a felelősséget sem tolod át másra! Ez nagyon pozitív, mert az a tapasztalatom, hogy általában ha valaki veszít, jellemzően inkább eltűnik a palettáról!
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-24, 17:51   #5 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 122
petyac a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül petyac részére
Alapbeállítás

Hello!

Hát ennek a tanulságos történetnek én is nagyon örülök. Apám mondotta anno: "A buta ember mindig a saját hibájából tanul, az okos máséból!" Hát így egy kicsit lehetek okos Remélem folytatod a történeted és nem csupa rosszat fogsz írni,hanem sok-sok jót. Amúgy az írásodból ítélve nem csak egy nagy hibát követtél el amiért a pénzed elvesztetted. Sokszor volt arról szó,hogy NEM KICSIT kell demózni az éles befektetés előtt,hanem sokat,és ezt nem tartottad be...
petyac nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-24, 18:34   #6 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
petyac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hello!

Apám mondotta anno: "A buta ember mindig a saját hibájából tanul, az okos máséból!" Hát így egy kicsit lehetek okos
nem jól emlékszel szerintem:

Okos ember más hibájából tanul, buta ember a sajátjából sem.
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-24, 19:19   #7 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

ez ugyan az amit irtam
Régi 2010-07-24, 19:20   #8 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Alapbeállítás

Idézet:
sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia butcher/willow!

Nem kaptál letéti felszólítást? A záróegyenleg azt jelenti, hogy kényszer zárták a pozikat és úgy lett reggelre - 4 dollár, vagy reggel amikor felkeltél -4 dollárnál állt a számlád és lezártad gyorsan? Csak azért mert nem mindegy, ugyanis egyébként szinte biztosan zárniuk kellett volna, amikor nem teljesítette a számlád a letéti feltételeket. Az Alparinál legalábbis!
Egyébként gratulálok a bátorságodhoz, hogy le mered írni mi történt veled, sőt ahogy látom a felelősséget sem tolod át másra! Ez nagyon pozitív, mert az a tapasztalatom, hogy általában ha valaki veszít, jellemzően inkább eltűnik a palettáról!
Szia sidius "öreg barátom".;
Éjfél után zárták a pozikat. Abban igazad van, hogy a bróker lezárja. De mint a példám mutatja, lehet mínuszban is zárni. Amúgy meg, tudod már nem vagyok mai csirke. Nem biztos, hogy teljesen ismerem magamat, de egész életemben igyekeztem az emberiség jobbik részéhez tartozni. Néha nagyon nehéz volt vállalni a tetteimért a felelősséget, és bizony behúztam fülem-farkam, és kussoltam, amit így utólag már bizony bánok.De egyszer a legtöbb ember életében el kell hogy jöjjön az az idő, amikor ráébred arra, hogy mi számít, és mi nem. Ha meg valaki nicknév alatt irkafirkál, nem sok bátorság kell ahhoz, hogy bármiről véleményt nyilvánítson. A tetteiért a felelősséget előbb vagy utóbb, de mindenkinek vállalnia kell.
Régi 2010-07-24, 19:24   #9 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Összes hozzászólás: 333
moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:

Szerintem mindenki hibázik, csak az okos beismeri a buta pedig nem.
moszad nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-24, 19:25   #10 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

jaaa te semet irtál,így igazad van
Régi 2010-07-24, 19:34   #11 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Alapbeállítás

Idézet:
Hello!

Hát ennek a tanulságos történetnek én is nagyon örülök. Apám mondotta anno: "A buta ember mindig a saját hibájából tanul, az okos máséból!" Hát így egy kicsit lehetek okos Remélem folytatod a történeted és nem csupa rosszat fogsz írni,hanem sok-sok jót. Amúgy az írásodból ítélve nem csak egy nagy hibát követtél el amiért a pénzed elvesztetted. Sokszor volt arról szó,hogy NEM KICSIT kell demózni az éles befektetés előtt,hanem sokat,és ezt nem tartottad be...
Szia petyac;
Igen igazad van, elkövettem a hét főbűn egyikét. Keveset demóztam.De sajnos kényszert éreztem arra, hogy kereskedjek. És ez még a mai napig fennáll. Szeretem csinálni, de a demó untat.Nem haragszom, hogy buta embernek tartsz, biztosan így van. A történetet valószínűleg folytatom, csak most valahogy elszállt az ihlet.
Régi 2010-07-24, 19:36   #12 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Hatszor vettem rá, gyönyörű pocízióépítés. Szinte mintaszerű. Csak az a baj, hogy fordítottan..
Sajnálom, hogy így jártál. Nekem is így kezdődött a pályafutásom, csak egy martingale expert gyalulta le a számlám felét mire hazaértem a munkából.

Vannak még tartalékaid ezek után? (nem anyagi)
Régi 2010-07-24, 19:43   #13 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Alapbeállítás

Idézet:
moszad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sajnálom, hogy így jártál. Nekem is így kezdődött a pályafutásom, csak egy martingale expert gyalulta le a számlám felét mire hazaértem a munkából.

Vannak még tartalékaid ezek után? (nem anyagi)
Hát tudod én is sajnálom. De ennek a számlának a nullázása óta eltelt több mint fél év. Ha akkor nem adtam fel, akkor most miért tenném?
Régi 2010-07-24, 19:47   #14 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szia petyac;
Igen igazad van, elkövettem a hét főbűn egyikét. Keveset demóztam.De sajnos kényszert éreztem arra, hogy kereskedjek. És ez még a mai napig fennáll. Szeretem csinálni, de a demó untat.Nem haragszom, hogy buta embernek tartsz, biztosan így van. A történetet valószínűleg folytatom, csak most valahogy elszállt az ihlet.
Ne legyél már ilyen,dehogy tartalak butának. Ja és hidd el,hogy engem is nagyon csábít,de én szerencsére ugyanakkora sikernek tartom a demón való nyereséget,mintha élő lenne. Úgy hogy ne haragudj ha megbántottalak, nem úgy értettem.
Régi 2010-07-24, 20:03   #15 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ne legyél már ilyen,dehogy tartalak butának. Ja és hidd el,hogy engem is nagyon csábít,de én szerencsére ugyanakkora sikernek tartom a demón való nyereséget,mintha élő lenne. Úgy hogy ne haragudj ha megbántottalak, nem úgy értettem.
Dehogy haragszom. Fátyolt rá!
Régi 2010-07-24, 20:22   #16 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ja és hidd el,hogy engem is nagyon csábít,de én szerencsére ugyanakkora sikernek tartom a demón való nyereséget,mintha élő lenne.
És a veszteséget?

Szerintem nem szabad sokáig demózni mert az éles számlán fogod magad igazán megismerni.
Régi 2010-07-24, 20:57   #17 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
moszad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
És a veszteséget?

Szerintem nem szabad sokáig demózni mert az éles számlán fogod magad igazán megismerni.
Addig biztos nem állok neki még nem vagyok biztos a dolgomban. A veszteséget? Itt sem élvezem amúgy jó pár számlát lenulláztam már,és inkább demót, mint éleset.
Régi 2010-07-26, 23:40   #18 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 453
Hírnév szint: 9
HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Gratula butcher/willow,

Sokan voltunk/vagyunk es leszunk hasonlo cipoben.

A lenyeg hogy ne add fel es valassz ki egy modszert ami a leginkapp bejon szamodra. A tobbi csak kitartas kerdese.

HWT
HWTrader nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-27, 07:30   #19 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Alapbeállítás

Idézet:
HWTrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Gratula butcher/willow,

Sokan voltunk/vagyunk es leszunk hasonlo cipoben.

A lenyeg hogy ne add fel es valassz ki egy modszert ami a leginkapp bejon szamodra. A tobbi csak kitartas kerdese.

HWT
Köszi HWTrader!
A te írásod, és szavaid indítottak el a devizakereskedés rögös útján. Mindig szívesen olvasom kommentjeidet, mert erőt adnak a továbblépéshez. Köszönet érte mégegyszer.
Régi 2010-07-27, 10:23   #20 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 56
Jegesmaci a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Addig biztos nem állok neki még nem vagyok biztos a dolgomban. A veszteséget? Itt sem élvezem amúgy jó pár számlát lenulláztam már,és inkább demót, mint éleset.
Azért abban is van valami, hogy miután már demóztál eleget, nem árt éles számlán is kipróbálni magad, de szigorúan kicsiben!!! Én amikor először kezdtem élesben a dolgokat, akkor döbbentem rá, hogy milyen hasznos, ha kicsiben is, de valós érzékelést is megtapasztalsz, mert -én legalábbis- nem láttam még olyan céget, akinél a demó ne lett volna legalább egy picit jobb, mint az éles kereskedés (spreadekkel, költségekkel, valamiben, csak egy icipicit)

A másik pedig a pszicho-tényező: teljesen másként köt az ember élesben először, amikor kezdő: sokkal nehezebb megőrizni az objektívitást.

Nem azt mondom, hogy egyből el kell tapsolni a pénzünket, de azért egy mini számla, vagy valami olyan összeg kockáztatása, ami gondot nem okoz, de azért fáj ha elveszik, az szerintem nagyon hasznos.
Régi 2010-07-29, 12:01   #21 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Alapbeállítás

Hogy legyen tőlem valami trade is. Hozzáértők véleményét kérem, hogy szerintük jó volt-e az elképzelésem, vagy ha nem, mit kellett volna másképp csinálni. Eur/Chf sell. Hosszútávon napiba eső a trend, bár mostanában van egy kis korrekció.Az ár 1.3712-nél letört, és erre léptem eladással. Az eredeti stopom 1.3760-on volt. De mikor lehetett tettem egy 25 pipes követő stopot, mert úgy vélem, hogy 1.3650-től visszajön. A másik Eur/Gbp sell. Napiban szintén eső a trend hosszútávon. H 4-en kialakult egy fej -váll alakzat. Sell stopot tettem a nyakvonal alá, ami már aktiválódott. Egyenlőre ellenem mozog az ár. Talán a sell stopot legalább még 20 pippel lejebb kellett volna tennem. Az elképzelés az volt, hogyha áttöri a nyakvonalat, akkor tovább esik.
Csatolt kicsinyítések
csinald-vagy-ne-csinald-kueld-1.gif   csinald-vagy-ne-csinald-kueld-2.gif  
Régi 2010-07-29, 12:42   #22 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Hely: Ausztria
Összes hozzászólás: 466
Gio már nem kispályás.Gio már nem kispályás.Gio már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Hogy legyen tőlem valami trade is. Hozzáértők véleményét kérem, hogy szerintük jó volt-e az elképzelésem, vagy ha nem, mit kellett volna másképp csinálni. Eur/Chf sell. Hosszútávon napiba eső a trend, bár mostanában van egy kis korrekció.Az ár 1.3712-nél letört, és erre léptem eladással. Az eredeti stopom 1.3760-on volt. De mikor lehetett tettem egy 25 pipes követő stopot, mert úgy vélem, hogy 1.3650-től visszajön. A másik Eur/Gbp sell. Napiban szintén eső a trend hosszútávon. H 4-en kialakult egy fej -váll alakzat. Sell stopot tettem a nyakvonal alá, ami már aktiválódott. Egyenlőre ellenem mozog az ár. Talán a sell stopot legalább még 20 pippel lejebb kellett volna tennem. Az elképzelés az volt, hogyha áttöri a nyakvonalat, akkor tovább esik.
Eurgbp-t H1-ben longolom, ami azért nem jelent semmit, mert naposon lehet ez még short. Gbp mostanság elég erős volt, ami mellette szó(melletted), de eur is nagyon megerősödött és a 1-2 hetes tétovázás után újra erőrekapni látszik.Én ezért nem shortolnék még egy eur párt sem.
Csak hogy tegyek fel én is v.mit:
Gio nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-29, 12:44   #23 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Idézet:
Gio eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Eurgbp-t H1-ben longolom, ami azért nem jelent semmit, mert naposon lehet ez még short. Gbp mostanság elég erős volt, ami mellette szó(melletted), de eur is nagyon megerősödött és a 1-2 hetes tétovázás után újra erőrekapni látszik.Én ezért nem shortolnék még egy eur párt sem.
Csak hogy tegyek fel én is v.mit:
Hm...ez a másik gomb volt
Csatolt kicsinyítések
csinald-vagy-ne-csinald-usdchf.gif   csinald-vagy-ne-csinald-usdjpy.gif   csinald-vagy-ne-csinald-usdjpymacd.gif  

csinald-vagy-ne-csinald-usdjpy1.gif  
Régi 2010-07-29, 17:37   #24 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Alapbeállítás

Üdv Gio.
Csak annyit tudok mondani: Ez igen. Még sok ilyen grafikont kívánok.
Régi 2010-07-29, 20:25   #25 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Idézet:
Üdv Gio.
Csak annyit tudok mondani: Ez igen. Még sok ilyen grafikont kívánok.
Közben csináltam ma egy 4 pozis usdchf-et is, ami jelentős szinthez ért.Talán az utolsó pozi kicsit korai vol tmég, de csak a lebegő profitot faragtam meg, már így is van fix nyereség benne.Itt kicsit nagyobb helyet adtam a stopoknak(egyhelyen van az összes) mert ezen a szinten várhato kicsit erősebb kilengés, hisz feltehetőleg sok a beadott order.Ha viszont átszakítjuk, akkor nagy zuhanás lehet immáron 4 fix pozival, amit csak bővíthetek.Ha mégsem, hát zsebrerakom ami van benne eddig:-)
Csatolt kicsinyítések
csinald-vagy-ne-csinald-usdchf.gif  
Régi 2010-07-29, 20:28   #26 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Összes hozzászólás: 353
Pekka a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Pekka részére
Alapbeállítás

Idézet:
Közben csináltam ma egy 4 pozis usdchf-et is, ami jelentős szinthez ért.Talán az utolsó pozi kicsit korai vol tmég, de csak a lebegő profitot faragtam meg, már így is van fix nyereség benne.Itt kicsit nagyobb helyet adtam a stopoknak(egyhelyen van az összes) mert ezen a szinten várhato kicsit erősebb kilengés, hisz feltehetőleg sok a beadott order.Ha viszont átszakítjuk, akkor nagy zuhanás lehet immáron 4 fix pozival, amit csak bővíthetek.Ha mégsem, hát zsebrerakom ami van benne eddig:-)
Szia.

A második pozit az egy egységnyi elmozdulás miatt nyitottad vagy a jelentős támasz átlépése miatt? Vagy mindkettő?
Pekka nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-29, 21:19   #27 (permalink)
Szenior tag

P Péter forexegyetem logója

Összes hozzászólás: 196
P Péter forexegyetem már nem kispályás.P Péter forexegyetem már nem kispályás.P Péter forexegyetem már nem kispályás.P Péter forexegyetem már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül P Péter forexegyetem részére
Alapbeállítás

Idézet:

Kedves willow,

Szép és tanulságos az eset amit leírtál.

Gondoltam kiteszek egy pár chartot, amiket kötöttél azzal kapcsolatban, de meggondoltam magam.
Neked most nincs szükséged chartokra.

Ahogy én látom...

Mintha magamról írtam volna ezeket a sorokat 8 évvel ezelőtt, aiket most tőled olvasok...
Persze akkor még nem forexel, hanem attól sokkal rosszabbal, opcióval csináltam ilyet az első számlámmal, ami egyel több 0-ból ált.
HA nem tettem volna meg abban az időben, kezdő fejjel ugyanezt, akkor később jött volna el az ideje.
MAjdnem mindenki túlesik ezen egyszer.
VAn aki be meri vallani önmagának, és van aki mindenki elől eltitkolja.
Attól könnyebbül meg az ember ha elmondja.
SZerintem itt most mindenki felnéz rád!

A legfontosabb azt felismerni a történtekben, hogy a forexen, nagyon gyorsan, és nagyon nagy mértékű pénzt lehet elveszíteni!

Ez rendkívül JÓ HÍR!!!

Engem ezt tartott akkoriban életben, és ez adta az erőt ahhoz hogy biztosan érezzem magamban, hogy soha nem fogom abbahagyni ezt a szakmát.
HA a saját szemem láttára voltam képes előidézni a gyors veszteséget, akkor fel kellett ismernem hogy egy nagyon komoly fegyver van a kezemben.
Mindössze az a baj hogy még nem tudom használni, és fordítva tartottam a "csövét"!
HA tudom azt hogy hogyan nem szabad csinálnom a dolgokat a jövőben hogy ne okozzak magamnak mégegyszer ekkora érzelmi és anyagi veszteséget, akkor már csak azt kellett megoldanom hogy csináljak magamnak egy stratégiát, ahogy az eseményeket megfordítom, és az a pénz ami elvándorolt tőle, ez előbb-utób ugyanilyen sebességel a számlámon landoljon!
Ez a felismerés szerintem a legfontosabb MOST a TE esetedben is.
Ne arra koncentrálj ami a múlt, amin már nem tudsz segíteni, hanem a jelenre!

Ha teheted Írd le magadnak a folyamatot, hogy mi volt az pontosan amit tettél és amivel előidészted magadnak a veszteséget.
Alaposan olvasd el hogy mit tettél, és egy nyugodt pillanatban végérvényesen ígérd meg önmagadnak hogy nem fogod ezt soha többet megtenni.
HA ezt egyedül, hangosan mondod el, úgy hogy közben látod magad a tükörben, akkor a tudatalatti agyad életed végéig fog erre emlékezni.
Ez az eslső fontos lépés abban hogy könnyíts a lelkeden, és hogy NE HAGYD ABBA A KERESKEDÉST!

Tudnod kell hogy most vagy a legmélyebb pontján a kereskedési életed hullámvölgyében.
Innen már csak magasabb, érzelmileg feldolgozhatóbb szinten fogsz lenni a jövőben.
Arra kell koncentrálnod hogy mi az amit megtehetsz arért hogy a jövőben ne történjen veled meg mégegyszer az hogy " ÁLDOZAT" vagy, hanem arra kell koncentreálnod hogy mit tégy annak érdekében hogy TE IRÁNYÍTSD AZ ESEMÉNYEKET!!!

AZt is tudnod kell hogy a negatív émények a legmélyebben raktározódnak el az agyban.
Idő kell mire feledésbe merülnek és ez a folyamat nagyon lassú.
Ezt abból fogod érezni, hogy amikor legközelebb éles számlán nyitod majd az első pozíciót, úgy fog dobogni a szíved, mint amikor megláttad életed első szerelmét.
Olyan kémiai reakciók fognak benned lezajlani, a mostani veszteség következtében, amik döntően fogják majd befolyásolni a későbbi eredményeidet.
A legfontosabb most a tudatos feldolgozása a jelenlegi helyzetnek.
Elemezd ki a történteket, és lásd meg benne hogy nem a piac volt a hibás!
Volt egy stratégiád, ami érzelmi és anyagi kárt okozott neked..
Ezt a stratégiát végérvényesen el kell dobnod magadtól, hogy megszűnjön a tudatalatti hatása.

Én a következőt tenném:
Leírnám egy papírra a folyamatot amivel elégett a pénzed.
Ezután elégetném azt a papírt, hogy teljesen megsemmisüljön.

Amikor legközelebb a piac közelébe kerülsz, nem lesz már meg ez a tényező ami a veszteségedet okozta, hiszen te semisítetted meg.
Ott lesz majd a piac, és te magad.
Te fogod irányítani az eseményeket, a piac pedig teszi amit tennie kell.
Tudnod kell hogy BELÖLED a jövőben egy tapasztalt és eredményes trader lesz, aki tanult a saját hibájából.
Látnod kell magadat amint néhány év múlva ott ülsz a gép előtt és eredményesen tardelsz.
Ennek a képnek abszolut valóságosnak kell lennie már most!

Ne feledd egy közismert ember egykori mondását:
" ha nem tanulunk a hibáinkból, akkor nem volt érdemes elkövetni azokat"

Kívánom hogy Te az légy akinek "érdemes volt elkövetni a saját hibáját" mert tanulni tud belőle.
Amiben tudunk, mindannyian itt támogatni fogunk téged, de a saját sikered, a TE kezedben van!

Nézd meg ezt a videót.
Biztos hogy megérted most a lényegét:

http://tozsdezes.blog.hu/2010/06/11/title_1563704

Üdv: Péter
P Péter forexegyetem nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-29, 21:22   #28 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Idézet:
Pekka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia.

A második pozit az egy egységnyi elmozdulás miatt nyitottad vagy a jelentős támasz átlépése miatt? Vagy mindkettő?
egységnyi elmozdulás nem ok a belépésre.Max arra, hogy a stop 0-ba kerüljön.(ha a stratégiád része)
Belépést csak akkor, ha jelzés van.Mivel én itt eső trendet követek, ezért nekem a trend folytatásának feltételei megvalósulásai a jelzéseim. Berajzolom őket mindjárt.
Az első pozi az emelkedő countertrend törésre volt H1-en.Utána az előző komoly völgy alá zárás, ami ugye egy mélyebb völgy kialakulását jelenti, tehát még mindig az eső trend feltételei állnak fent. Itt már a stoppok az átlagárral megegyező szinten tudtak lenni, a két kékkel jelzett komoly szint között kb félúton.A 3. és 4. pozit M15-ös visszatesztek törésére nyitottam.A harmadik jó, mert ahhoz tudtam stoppokat igazítani, de a 4. korai volt.Vagyis elöszőr oda is húztam stoppokat, majd rájöttem, hogy így egy jelentéktelen helyen vannak és mivel rosszul már nem jöhetek ki belőle, ezért tágítottam a harmadik kék vonal fölé.Egyébként itt volt eredetileg a 3. pozi után.Mert ha a 4. kék vonal alá zár, ami az előző D1-es esés alja, az szintén nagyon erős short jelzés nekem.Ebből nem szeretnék kimaradni, de ha ráhúzom a stoppokat, biiztos kiráz ez a ppz. Inkább elfogadtam, hogy volt egy korai benyitásom, ami megfaragta a fennálló hasznomat, de mégegy hibát nem követek ez miatt el, hogy még a stoppokat is ahhoz igazítom. Az igazi esés még csak most kezdődik(remélem), hisz még csak a CT-nek szekedt vége és most folytatódhat a főtrend. Ahol nekem a céláram a visszateszt mértéke. Vagy szokták fibo 161,8.al is számolni. Na azt jó lenne megcsípni egy kis bővítéssel
Csatolt kicsinyítések
csinald-vagy-ne-csinald-usdchf.gif  
Régi 2010-07-29, 21:35   #29 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Sziasztok!

Hát Péter megmondom őszintén ez még belém is lelket öntött. Főleg a videó,mert teljesen igaz. Ahogy elolvastam az irományod eszembe jutott egy 10 évvel ezelőtti esett. Friss jogsival (alig pár hónapos) apám megkért menjek be a városba és hozzak a hipermarketből ezt-azt. Odaadta a kocsiját. Persze én vagány mentem, mint állat. Na sikerült is összetörnöm. Értem jött. Én féltem tőle mi lesz a következmény. Legnagyobb meglepetésemre, nem szidott le vagy okozott testi kényszert (persze nem örült neki,és meg kellett csináltatnom),hanem annyit mondott ülj be a volán mögé irány haza. Azt mondta nekem,ha most nem ülsz vissza a kormány mögé és nem gondolod át miért és hogy törted össze a kocsit,soha nem fogsz normálisan vezetni,és mindig félni fogsz attól,hogy újra karambolozol. És igaza volt. Azóta teljesen más a vezetési stílusom,é tényleg tudtam a hibámból tanulni.

ui.: Mi a film címe amit linkeltél?

petyac
Régi 2010-07-30, 11:35   #30 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Alapbeállítás

Idézet:
P Péter forexegyetem eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kedves willow,

Szép és tanulságos az eset amit leírtál.

Gondoltam kiteszek egy pár chartot, amiket kötöttél azzal kapcsolatban, de meggondoltam magam.
Neked most nincs szükséged chartokra.

Ahogy én látom...

Mintha magamról írtam volna ezeket a sorokat 8 évvel ezelőtt, aiket most tőled olvasok...
Persze akkor még nem forexel, hanem attól sokkal rosszabbal, opcióval csináltam ilyet az első számlámmal, ami egyel több 0-ból ált.
HA nem tettem volna meg abban az időben, kezdő fejjel ugyanezt, akkor később jött volna el az ideje.
MAjdnem mindenki túlesik ezen egyszer.

http://tozsdezes.blog.hu/2010/06/11/title_1563704

Köszi Péter a bíztató szavakat. Sajnos a számlám már nem állítja talpra, de az önbizalmomon sokat segít. Bár nem voltam a tanfolyamodon, de sok hozzászólást olvastam tőled, és azoktól, akik elvégezték. Így próbálom leszűrni a lényeget, és alkalmazni az én Baby technikámban. Úgy gondolom jó irányba haladok. Az írásaid sokat lendítettek a fórum minőségén, így az a kérésem, hogy ne sajnáld a tintát. Ezután is várom, hogy megjelenjen a szignál:P Péter Forexegyetem.
Üdv: butcher

Utoljára módosítva: butcher által : 2010-07-30 11:37 Oka: aláírás
Régi 2010-07-30, 13:08   #31 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Összes hozzászólás: 353
Pekka a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Pekka részére
Alapbeállítás

Idézet:
egységnyi elmozdulás nem ok a belépésre.Max arra, hogy a stop 0-ba kerüljön.(ha a stratégiád része)
Belépést csak akkor, ha jelzés van.Mivel én itt eső trendet követek, ezért nekem a trend folytatásának feltételei megvalósulásai a jelzéseim. Berajzolom őket mindjárt.
Az első pozi az emelkedő countertrend törésre volt H1-en.Utána az előző komoly völgy alá zárás, ami ugye egy mélyebb völgy kialakulását jelenti, tehát még mindig az eső trend feltételei állnak fent. Itt már a stoppok az átlagárral megegyező szinten tudtak lenni, a két kékkel jelzett komoly szint között kb félúton.A 3. és 4. pozit M15-ös visszatesztek törésére nyitottam.A harmadik jó, mert ahhoz tudtam stoppokat igazítani, de a 4. korai volt.Vagyis elöszőr oda is húztam stoppokat, majd rájöttem, hogy így egy jelentéktelen helyen vannak és mivel rosszul már nem jöhetek ki belőle, ezért tágítottam a harmadik kék vonal fölé.Egyébként itt volt eredetileg a 3. pozi után.Mert ha a 4. kék vonal alá zár, ami az előző D1-es esés alja, az szintén nagyon erős short jelzés nekem.Ebből nem szeretnék kimaradni, de ha ráhúzom a stoppokat, biiztos kiráz ez a ppz. Inkább elfogadtam, hogy volt egy korai benyitásom, ami megfaragta a fennálló hasznomat, de mégegy hibát nem követek ez miatt el, hogy még a stoppokat is ahhoz igazítom. Az igazi esés még csak most kezdődik(remélem), hisz még csak a CT-nek szekedt vége és most folytatódhat a főtrend. Ahol nekem a céláram a visszateszt mértéke. Vagy szokták fibo 161,8.al is számolni. Na azt jó lenne megcsípni egy kis bővítéssel
Oké, hülyeséget kérdeztem. Persze, hogy az nem ok a nyitásra. Csak épp kb 1 egység volt az elmozdulás és még tört is tovább
Köszi a kimerítő választ.
Pekka nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-31, 19:48   #32 (permalink)
Szenior tag

P Péter forexegyetem már nem kispályás.P Péter forexegyetem már nem kispályás.P Péter forexegyetem már nem kispályás.P Péter forexegyetem már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Köszi Péter a bíztató szavakat. Sajnos a számlám már nem állítja talpra, de az önbizalmomon sokat segít. Bár nem voltam a tanfolyamodon, de sok hozzászólást olvastam tőled, és azoktól, akik elvégezték. Így próbálom leszűrni a lényeget, és alkalmazni az én Baby technikámban. Úgy gondolom jó irányba haladok. Az írásaid sokat lendítettek a fórum minőségén, így az a kérésem, hogy ne sajnáld a tintát. Ezután is várom, hogy megjelenjen a szignál:P Péter Forexegyetem.
Üdv: butcher

Mint mondani szoktam a pénz az nem az elsődleges érték, mert az pótolható.
Egy lenullázott számla bármikor újratölthető.
Persze a pénz az érték, mert az életedből, az idődből adtál érte, hogy megszerezd.
Éppen ezért jelent értéket, mert az életed nem pótolható!

Az önbizalom elvesztésének sajnos sok esetben súlyos következményei vannak.
Nagyon fontos a mentális "értékek" szinten tartása.
Ezeket nem szabad elveszíteni, mert nagyon nagyon nehezen szerezhetők meg újra.
Sajnos akkor nyeri vissza az ember az önbizalmát a forexen, ha a pénzügyi rész is növekszik.
Ahhoz viszont hogy a számla egyenleg növekedjen, szükség van a mentális szintednek a magasan tartására.

Remélem érzed hogy mi ebben a 22-es csapdája.

Na ezért kell nagyon, nagyon, nagyon óvni a kezeskedési tőkét!!!!!
A kereskedési tőke több mint csupán pénz!
A tőkéd a lényednek a sebezhető része, az amit kiteszel a piacra, amely ha megsérül, megsérül vele a trader mint lény.
Ha veszítesz, nem elsődlegesen a pénz az ami fogy a számláról.
Ettől sokkal, sokkal fontosabb dolgok épülnek le a szervezetedben, az elmédben.
Súlyos problémáktól óvja meg magát az ember, már egyszerű kockázatkezelési szabályok betartásával is.

De ne aggódj, a legtöbb ember egyszer az életében átesik ezeken a dolgokon.
Van aki utána fel tud állni, és van aki nem.
Az viszont biztos hogy maradandó nyomokat hagy az emberben, amit csak tudatosan lehet feldolgozni, és sajnos sok idő kell hozzá...

Nézd a dolgok jó oldalát:
-Sokkal többet is veszthettél volna.
-Veszthettél volna annyit is ami az egzisztenciádat rengette volna meg.
-Veszthettél volna úgy hogy nem jössz rá a hibádra, és nem tanulsz belőle...

Fogd fel úgy hogy a piac most adott egy pofont, mert nevelésre volt szükséged.
Fogadd hálásan az intelmét, és ne kövesd el mégegyszer a hibát!

Bízom benne hogy neked sikerülni fog!!!

üdv: PÉter
Régi 2010-07-31, 21:03   #33 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

GIO, tényleg nagyon szép trade!
Örülök neki hogy elég gyorsan átvetted a lényeget ami ebben a stratégiában van.
A 4. kel kapcsolatban volna csak egy meglátásom.
Ha benyitod, és utólag rájössz, hogy nem tudsz normálisan stop-ot módosítani, akkor inkább le kell zárni a 4. pozit kézzel és a többit meghagyni.
Tudom hogy miért hagytad meg... Voltál OFK-n és ott mondtam egy-két dolgot ezzel a párral kapcsolatban.

Szóval azt kell kiszámolni hogy hogyan jársz jobban, ha hagyod a 4 pozit, vagy ha egyet visszazársz ebben az esetben?
Ha marad a 4 pozi, akkor ha jól számolom nagyságrendileg 4 x 20, azaz 80 pip-et tudsz megfogni.
Mivel nem tudom hogy hol volt a kezdet stop-od, így csak gyanítani tudom hogy ez a hozam kevés, ahhoz képest!

Ha zárod az utolsót, mert rájössz hogy nemtudsz értelmesen stop-ot húzni, akkor pedig kb. 3 x 40 pip-et, azaz 120 pip körül tudsz realizálni.
A negyedik pozíciónál azért már illik a kezdeti kockázat legalább 3-4 szeresét megkeresni, minimum.
A konkrét helyzetben, ahogy a klubon az én számlámon láthattad is, be volt adva limit eladási megbízás az 1,0400 szint alá.
HA itt letörik, akkor lett volna érdemes neked is visszanyitni a 4. pozíciót, mert akkor már van egy jelentős szint amihez lehet stop-ot húzni.
Persze mindig számolni kell hogy megéri-e rányitni, vagy sem?

Ez a devizapár egyébként csak hamis letörést csinált, tehát mostanra már gyanítom hogy lezáródott az összes pozi, nyereséggel.

Egyébként tényleg szép trade, nagyon jó látni ahogy alakalmazod a tanultakat!

Régi 2010-07-31, 21:16   #34 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Alapbeállítás

Idézet:
Mint mondani szoktam a pénz az nem az elsődleges érték, mert az pótolható.
Egy lenullázott számla bármikor újratölthető.
Persze a pénz az érték, mert az életedből, az idődből adtál érte, hogy megszerezd.
Éppen ezért jelent értéket, mert az életed nem pótolható!

Az önbizalom elvesztésének sajnos sok esetben súlyos következményei vannak.
Nagyon fontos a mentális "értékek" szinten tartása.
Ezeket nem szabad elveszíteni, mert nagyon nagyon nehezen szerezhetők meg újra.
Sajnos akkor nyeri vissza az ember az önbizalmát a forexen, ha a pénzügyi rész is növekszik.
Ahhoz viszont hogy a számla egyenleg növekedjen, szükség van a mentális szintednek a magasan tartására.

Remélem érzed hogy mi ebben a 22-es csapdája.

Na ezért kell nagyon, nagyon, nagyon óvni a kezeskedési tőkét!!!!!
A kereskedési tőke több mint csupán pénz!
A tőkéd a lényednek a sebezhető része, az amit kiteszel a piacra, amely ha megsérül, megsérül vele a trader mint lény.
Ha veszítesz, nem elsődlegesen a pénz az ami fogy a számláról.
Ettől sokkal, sokkal fontosabb dolgok épülnek le a szervezetedben, az elmédben.
Súlyos problémáktól óvja meg magát az ember, már egyszerű kockázatkezelési szabályok betartásával is.

De ne aggódj, a legtöbb ember egyszer az életében átesik ezeken a dolgokon.
Van aki utána fel tud állni, és van aki nem.
Az viszont biztos hogy maradandó nyomokat hagy az emberben, amit csak tudatosan lehet feldolgozni, és sajnos sok idő kell hozzá...

Nézd a dolgok jó oldalát:
-Sokkal többet is veszthettél volna.
-Veszthettél volna annyit is ami az egzisztenciádat rengette volna meg.
-Veszthettél volna úgy hogy nem jössz rá a hibádra, és nem tanulsz belőle...

Fogd fel úgy hogy a piac most adott egy pofont, mert nevelésre volt szükséged.
Fogadd hálásan az intelmét, és ne kövesd el mégegyszer a hibát!

Bízom benne hogy neked sikerülni fog!!!

üdv: PÉter
Köszönöm Péter.
Dolgozom rajta, hogy a Baby növekedjék. További sikeres kereskedést.
üdv:butcher
Régi 2010-07-31, 23:22   #35 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Alapbeállítás

Idézet:
GIO, tényleg nagyon szép trade!
Örülök neki hogy elég gyorsan átvetted a lényeget ami ebben a stratégiában van.
A 4. kel kapcsolatban volna csak egy meglátásom.
Ha benyitod, és utólag rájössz, hogy nem tudsz normálisan stop-ot módosítani, akkor inkább le kell zárni a 4. pozit kézzel és a többit meghagyni.
Tudom hogy miért hagytad meg... Voltál OFK-n és ott mondtam egy-két dolgot ezzel a párral kapcsolatban.

Szóval azt kell kiszámolni hogy hogyan jársz jobban, ha hagyod a 4 pozit, vagy ha egyet visszazársz ebben az esetben?
Ha marad a 4 pozi, akkor ha jól számolom nagyságrendileg 4 x 20, azaz 80 pip-et tudsz megfogni.
Mivel nem tudom hogy hol volt a kezdet stop-od, így csak gyanítani tudom hogy ez a hozam kevés, ahhoz képest!

Ha zárod az utolsót, mert rájössz hogy nemtudsz értelmesen stop-ot húzni, akkor pedig kb. 3 x 40 pip-et, azaz 120 pip körül tudsz realizálni.
A negyedik pozíciónál azért már illik a kezdeti kockázat legalább 3-4 szeresét megkeresni, minimum.
A konkrét helyzetben, ahogy a klubon az én számlámon láthattad is, be volt adva limit eladási megbízás az 1,0400 szint alá.
HA itt letörik, akkor lett volna érdemes neked is visszanyitni a 4. pozíciót, mert akkor már van egy jelentős szint amihez lehet stop-ot húzni.
Persze mindig számolni kell hogy megéri-e rányitni, vagy sem?

Ez a devizapár egyébként csak hamis letörést csinált, tehát mostanra már gyanítom hogy lezáródott az összes pozi, nyereséggel.

Egyébként tényleg szép trade, nagyon jó látni ahogy alakalmazod a tanultakat!

Ó hogy erre nem is gondoltam!Pedig tényleg logikus. Na vésem is melyen az agyamban, hogy ha legközelebb hasonló helyzet lesz, ennek mindenképp utána fogok számolni. Tényleg nem vagyok igazán elégedett a nyereséggel, de egy hibámnak könyveltem el, és némi "tanuló pénznek". Bárcsak mindig a nem megszerzett profit elvesztésével lehetne nevelődni Sajnos könyveltem el néhány olyan hibámat is, ami már a tőkéből fáj De már alig várom a jövő hetet
Köszönöm az elismerő szavakat, sokat jelentenek. Tényleg sok dolgot tanulhattam tőled, és sok olyat is, amire nem is gondoltam volna. Még kell egy kis idő, mire letisztul a kép, és be tudom magamnak lőni a rendszert, de sok időt és energiát fordítok a tradejeim elemzésére és tesztelem ezerrel minden változtatásom, hogy más piaci szitációknál hogy viselkedik. Sikerült már egy-két komoly hibát kiküszöbölnöm, és tudom, hogy csak idő kérdése, hogy jól tudjam végre működtetni a rendszert.
És nagyon jó érzés, hogy tudhatom, számíthatok a segítségedre, ha bizonyos dolgokkal magam nem bírok, vagy csak épp nem látom a fátol az erdőt!
Remélem novemberben találkozunk, mert egyik célomul tűztem ki, hogy ha addigra sikerül összetradelnem a tábort, akkor az lesz a jutalmam
Sajnos első hónapban még a 0 sem sikerült, de tényleg sok marhaságot csináltam, amit nem fogok már. Most már csak előre!!!
Üdv: Gio
Régi 2011-01-03, 11:21   #36 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Alapbeállítás

Úgy gondolom, más fórumokon is vannak nagyon jó hozzászólások a témához. Ezért ha találok olyat, amelyet részemről érdekesnek, és hasznosnak találok, akkor azt a szerző utólagos engedelmével beillesztem ide. Ime az első.
A szerző:LongLaci

Én mint DAY TRADER nem tudok és nem is akarok több érvet amit eddig soha senki nem tudott cáfolni.

Mi a különbség M1 M5 H1 H4- ben??? Semmi, illetve kizárólag csak is az idő. Azt számol ki akárki, amit akar, olyan képletet szül, amit akar, elméletben szétvariálhatja magát ez gyakorlati sport.

Mennyi tudományos képletekre alapuló számítás hagyta már cserben kitalálóját itt is, és a szerencsejáték területén.

Maradjunk abban az árfolyam, oda megy ahova akar, és akkor amikor akar. Mindegy milyen idősikon.

Soha senki - legyen az bármilyen nagy rutin- nem tudta még megoldani az elérakott feladatott amivel igazolom nincs, csak az idő különbség.

8 kinyomtatott chart a múltból, 4 trend 4 össze- vissza(nem oldalazás), 2 M1 2 M5 2H1 H4,. Minden chartról le van törölve ár-idő-minden amivel be, lehetne azonosítani.

Gondolom vágjátok az eredmény ember nem volt még aki ki tudta volna pontosan rakni melyik milyen idő síkban van.

Egy helyen van amivel részben egyet értek az írásodba az a spreed. Ezért dolgozom én is RAW SPREADDel és olyan párokkal ahol 1 alatt van.

Így a R/R arányok egy fokkal jobbak. Persze hogy nem 17 pip kockázattal kell kötni, amiből a spreead tesz ki mondjuk 5-6 pipet. Logikus, és abszulút kezelhető. Ugye azzal nincs bajod, amikor a H1 be kockázat pl 40 pip magas spread Yen 4pip (valamiből vissza kell tudni adni önzetlen, szerethető, ajánlónak, aki csak téged csak most ahhoz az áldott jó brókerhez terelt, segített megnyitni számlát). Így 44pip risk 90/10 mert nálam is arányok azonosak 9/1 .

Innen kezdve nincs "BIZTOSABB" jel nagyobb idősikon, csak idő alatt történő más eredmény. Arányok már nem változnak, azt szoktam mondani, alma az almával, körte körtével. 9Pip aránylik a 27 hez, 90 Pip a 270 hez.

Ráadásul ezerszer mondtam, annyira jól tudják "egyetemek" élettelenszerűen bemutatni a pozíciók utólagos csont ideális menedzselését. Az élet sajnos szintén akadályt gördít. DEEEE sajnos vagy szerencse nem lehetünk 24 órát gépnél. Pedig a menedzselés az egyik legfontosabb, mert beszállni akár egy papagáj is tud ahogy ismerjük is. Azt mondja sell MOST, nem tudja az ídőt, a trendet. stb.. és mégis lehet jó trade, ha menedzselve van.

A géptől való időben való korlát azt eredményezi, hogy nem tudják sokan időben kezelni a pózit. Ezzel teljesen más eredmények tudnak születni, amit százszor megbeszéltünk itt is.

Amihez nagyon fel kell nőni az a pszichológiai állandó nyomás Ez ami nehezen megy sok embernek illetve a szorgalom (gépnél 4-6-8 órát). Inkább ezen okoskodnának, mert ezen van mit fejlődni, mindig mindenkinek, legyen az bármely ídőtáv.

Sajnálom a papíron tudományos munkatársakat, az elmélet, nem gyakorlat. Legfeljebb marketing, vetítés, mankó, filozófia, okoskodás stb….

Én így látom, oktatom, naponta teszem.
Válaszol

Címkék
FOREX, kezdőknek, technikai elemzés

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
EQUITAS vagy ERSTE ? Stockwalker Brókercégek 10 2011-01-22 22:33
V vagy W ez itt a kérdés Pancser A kategóriás részvények 1 2010-01-25 07:51

A pontos idő 01:27 , a GMT +1 időzóna szerint.