Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-07-30, 07:44   #1 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Hely: Ausztria
Összes hozzászólás: 466
Hírnév szint: 9
Gio már nem kispályás.Gio már nem kispályás.Gio már nem kispályás.
Alapbeállítás Kereskedés pszicho-csapdái

Sziasztok!

Ezt a topicok azért hoztam létre, mert elhanyagolva érzem ezt a nagyon fontos témát. Az sok helyen elhangzik, hogy a kereskedés sikerességét legnagyobb részt a mentális összetevők határozzák meg. Sőt különböző számadatokat is olvasshattunk többhelyen, hogy hány % technika és mennyivel több pszichológia szükséges a folyamatos nyereségességhez. Ha viszont végignézek a forumon, akkor sajnos nem hogy ez az arány nem látszik, de szinte semmit nem foglalkozunk a témával. Persze vannak itt-ott jó megjegyzések, de mindenképp nagyobb előnyt jelentene, ha ezeket itt egy helyre lehetne gyűjteni.

Néhány gondolat magamról:
Én októberben ismerkedtem meg a tőzsdével e forum kapcsán. Lelkes önképzés mellett el is kezdtem a demo kereskedést. HWTradernek köszönhetően sikerült elég hamar egy működő stratégiához tartozó alapokat elsajátítanom és tudtam vele gyakorolni, majd a magam képére formálni.
Az éles kereskedést nem rég kezdtem.Az első tanfolyamot juliusban végeztem a forexegyetemen, ami egy újabb rendszerrel ismertetett meg, és jelenleg is azt használom az éles számlámon.
Most jött el az az időszak, hogy az eredményeim észrevehetően SOKKAL-SOKKAL jobban függenek pszichologiai tényezőktől, mint technikai. Ezért ezek feltárására és kiküszöbölésére fektetem jelenleg a legtöbb hangsúlyt és szeretném ezeket megosztva minél több hasonló cipőben járó tradertársamnak segíteni. Hátha más is rájön, hogy "tényleg, ezt eddig észre sem vettem".
És nagyon örülnék, ha más is csatlakozna a témához saját tapasztalataival és tanácsaival gazdagítva azt.

Hogy is néz ki ez nálam:

Adott egy kész és LETESZTELT (nagyon fontos) startégia, ami működőképes.
Tartozik hozzá egy találati arány és az ehhez tartozó pay off ratio. Ezek együttesen határozzák meg az eredményességét és ami még fontos, hogy ehhez mérve ill. a tőkéhez mérten kell egy olyan kezdeti kockázati szintet beállítani, "aminek az elvesztését képesek vagyunk azonnal elfelejteni, nincs hatással a további kereskedéseinkre"(Pintér Péter-forexegyetem)
Tehát nagyon fontos, hogy ne csak a kereskedési tőkénk bizonyos % értéke határozza meg, hogy mennyit kockáztatunk alapból, hanem az is hogy mi lelkileg milyen ÖSSZEG elvesztését tudjuk maradéktalanul feldolgozni és hogy ez feleljen meg a rendszerünk fent említett statisztikájának.

Ez eddig szerintem teljesen rendbe van.Na de hol vet ránk árnyékot a pszichológia? Hát meglepő, de nálam nem a veszteség oldalon volt a gond, nem a hamis jelzéses tradekben.Az ugye adott, mindegyik egy egységnyi veszteség.(kivéve ha már lehetett csökkenteni, de ez most nem is érdekes)
Ami viszont ezer lehetséges variációt hordoz magában, az a nyerő trade!
A tesztekhez és a demo kereskedéshez képest a vesztő tradek élesben sem fognak változni, ezért hogy a várt eredmény meglegyen hozni kell a nyerőből is a maximumot!!!!És itt van a kutya elásva. Élesben ha nyereségben voltam, egyszerűen nem bírtam sokszor kivárni a megfelelő tempót, kisebb idősík lett belőle, mert nem akartam már többet visszaengedni stb.Eredmény:túl korai kistoppolódások, korai ráépítések, amivel csak faragtam a profitot, és ennek megfelelően lényegesen kisebb pay off ratio!! És mit ad Isten, a stratégie "nem működik úgy, mint kéne". Ennek eredménye persze mégtöbb mentális nyomást helyez a kereskedőre és hajlamossá válhatunk újabb, sokszor teljesen elemi hibákat is elkövetni.így még a másik tényezőt is rontjuk, a találati arányt, ami eddig adta a rendszerünk statisztikáját. Sikeresen megfaragtuk mindkét tényezőt és persze messze nem jó eredménnyel működtetjük a rendszerünket. Nálam ez esetben ez a nyerő tradekben dölt el.
Folyt...

Gio
Gio nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-30, 09:45   #2 (permalink)
Tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 42
Hírnév szint: 8
Satti a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Egyetértek a téma fontosságával, örülök, hogy nyitottál neki topicot!

Sok múlik a pszichológián, ez tény. Én is hasonló megálapításra jutottam, mint Te. Vesztes kötései mindenkinek vannak, azzal kalkulál az ember a stratégia kialakítása és tesztelése alatt. Viszont a nyerő kereskedések méretével nem tud.
Két emberi tulajdonság az, ami nagyban befolyásolja az éles kereskedést szerintem: türelmetlenség és kapzsiság!
Biztos nem kevés kezdő kereskedővel történt meg, hogy adott nyerő szituációban az alap stratégiától ellenkező lépést tett, mert vagy türelmetlen volt és korán zárt, vagy "megy az még feljebb, több pénzem lesz" elv alapján nem zárt, pedig kellett volna!

És ha már pszichológia!
Azt tapasztaltam, hogy amikor az ember a stratégiájét teszteli demo számlán, akkor arra gondol: "persze hogy megy ez nekem, 1000 dodóbol 3000-et csináltam 1 hónap alatt, de jó lett volna ha nem demozom hanem egyből élesbe kezdek, már lefolalozhatnám a BMW-m" Ez a gondolkodás szertintem hibás, a stratégia begyakorlásához idő és türelem kell!

Kicsit kusza lett, sajnálom, de még egy pszichológiai tényező eszembe jutott, ami hiba szokott lenni szerintem, és ez az elvárt nyereség. Többen úgy állnak hozzá (nem tagadom, először én is így akartam, de még időben abbahagytam) hogy előre kiszámolják, hogy ma van x tőkém, egy hónap alatt 2X lett belőle, akkor 1 év mulva 2028X lesz belőle, milliárdos leszek, nem kell dolgoznom többet, milyen ügyes vagyok! Reális és ésszerű célokat kell kitűzni és képes legyen rá az ember, hogy ezt átértékelje. Kevés rosszabb van amikor az elvárt profit elmarad és ezt kompenzálva olyan kötéseket és kockázatokat vállal az ember, ami felelsleges és mégnagyobb veszteségekbe viszi az embert.

Mégegyszer elnézést a kusza írásért, azért remélem érthető volt, hogy mit szerettem volna irni
Satti nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-07-30, 10:14   #3 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Hely: Ausztria
Összes hozzászólás: 466
Gio már nem kispályás.Gio már nem kispályás.Gio már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Satti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Egyetértek a téma fontosságával, örülök, hogy nyitottál neki topicot!

Sok múlik a pszichológián, ez tény. Én is hasonló megálapításra jutottam, mint Te. Vesztes kötései mindenkinek vannak, azzal kalkulál az ember a stratégia kialakítása és tesztelése alatt. Viszont a nyerő kereskedések méretével nem tud.
Két emberi tulajdonság az, ami nagyban befolyásolja az éles kereskedést szerintem: türelmetlenség és kapzsiság!
Biztos nem kevés kezdő kereskedővel történt meg, hogy adott nyerő szituációban az alap stratégiától ellenkező lépést tett, mert vagy türelmetlen volt és korán zárt, vagy "megy az még feljebb, több pénzem lesz" elv alapján nem zárt, pedig kellett volna!

És ha már pszichológia!
Azt tapasztaltam, hogy amikor az ember a stratégiájét teszteli demo számlán, akkor arra gondol: "persze hogy megy ez nekem, 1000 dodóbol 3000-et csináltam 1 hónap alatt, de jó lett volna ha nem demozom hanem egyből élesbe kezdek, már lefolalozhatnám a BMW-m" Ez a gondolkodás szertintem hibás, a stratégia begyakorlásához idő és türelem kell!

Kicsit kusza lett, sajnálom, de még egy pszichológiai tényező eszembe jutott, ami hiba szokott lenni szerintem, és ez az elvárt nyereség. Többen úgy állnak hozzá (nem tagadom, először én is így akartam, de még időben abbahagytam) hogy előre kiszámolják, hogy ma van x tőkém, egy hónap alatt 2X lett belőle, akkor 1 év mulva 2028X lesz belőle, milliárdos leszek, nem kell dolgoznom többet, milyen ügyes vagyok! Reális és ésszerű célokat kell kitűzni és képes legyen rá az ember, hogy ezt átértékelje. Kevés rosszabb van amikor az elvárt profit elmarad és ezt kompenzálva olyan kötéseket és kockázatokat vállal az ember, ami felelsleges és mégnagyobb veszteségekbe viszi az embert.

Mégegyszer elnézést a kusza írásért, azért remélem érthető volt, hogy mit szerettem volna irni
Előre is elnézést kérek Pétertől, ha a saját szavait véli felfedezni sok e témával kapcsolatok meglátásomban, de ő volt az aki erre igen nagy hangsúlyt fektetett és sikerült néhány dolgot a fejembevernie, amit nézetemnek vallok. (köszi Peti)

Tehát a célok kitűzése...
Nekem az egyik pontom a stratégiámban:
"nincs rövidtávú hozamelvárás"
Hogy miért is?
Mert az nem visz előrébb a kereskedésben!Gondoljunk csak bele,mi történik, ha teljesítjük.Akkor azt mondjuk, hogy ok, hoztuk amit KELL. Motivál ez? Nem annyira, mint amennyire hátráltat az a kudarc érzet, amikor nem teljesül ez az elvárás.És mint tudjuk a tudatalattinkban sokkal jobban raktározódnak a rosszélmények, mert így védekezik automatikusan az agyunk.A pozitivumokra nem kell felkészülni, ezért azokra nem fektet a "főnök" olyan nagy hangsúlyt. ez egy egyszerű biologiai túlélési mechanizmus. Ezzel tisztában kell lenni mindenkinek és megpróbálni a lehető legtöbb rossz élményként megélt dologtól megóvni magunkat. Ezért hosszútávon csak hátráltatnak az efféle elvárások.
Mindig fel kell tenni magunknak azt a nagyon fontos kérdést, amikor felmerül bennünk egy lépés, hogy az ELŐRÉBB VISZ-E A SIKER FELÉ VEZETŐ ÚTON.
Ha nem, de van benne pesszimista tényező, azonnal ki kell zárni!

Másik tipikus hibám volt(remélem csak volt) hogy a túl korai kistoppolódást követően ezerrel kerestem, hogy mikor tudok végre már visszalépni abba, ami gyönyörűen ment tovább nélkülem. És ilyenkor persze hogy bevállaltam olyan szituációknál való beszállást, amit máskor nem engednék meg magamnak és ami a STRATÉGIÁM ELLEN VALÓ. Saját törvényem szegve meg is volt szinte mindig a büntetés.És ha mégsem, ha mégis szerencsém van és nyerek vele, akkor az mégrosszabb, mert többször fogom elkövetni ugyanezt a hibát, de nem lesz mindig malacom...és a büntetés kemény lesz.

Gio
Gio nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-04, 10:27   #4 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 117
Hírnév szint: 7
hofi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!
Ez egy méltatlanul hanyagolt, és elfeledett topik. KÁR ÉRTE!!!!!!
hofi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-04, 17:22   #5 (permalink)
Tag

Anck-su-namun logója

Anck-su-namun a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Azt hittem, csak nekem vannak gondjaim..
A tözsdei kereskedés tényleg az idegek játéka, erre demó számlán való gyakorlással nem lehet felkészülni...és szerintem teljesen felesleges is éppen ezért hónapokon át begyakorolni egy stratégiát, amikor az ember élesben a pszichés felkészületlensége miatt nem képes kivitelezni. Valami hasonló ez, mint gyakorló pályán játéktaposó aknákat hatástalanitani, majd kimenni élesbe....szerintem megremeg az ember keze, ha van tétje!

Nekem is hónapjaim mentek el a demózásra, persze jó volt valamire, csak éppen arra nem, hogy felkészitsen az éles kereskedésre..
Én a veszteségtöl való páni félelem miatt blokkoltam le élesben, persze miután vesztettem egy kicsit, aztán a görcs miatt többet is. Most azon igyekszem, hogy leküzdjem a félelmemet, hiszen elméleti tudásom szerteágazó, jol látom a beszállási jeleket, a technikai elemzésemet mindig visszaigazolja az ár...már minden megvan csak a kurázsi farolt ki a projektböl..
Ha van tippetek arra, hogyan tudnám újra kereskedésre alkalmas állapotba hozni magam, annak örülnék..) (lehet, hogy megpróbálok teliholdkor éjfélkor sétálni egyet a temetöben...ha az megy, akkor nem ijedek már meg semmitöl..)

Komolyra forditva, ha ma lennék lelkes és önbizalomtól szárnyaló kezdö trader, akkor mindent másként csinálnék:
1. max 3 hét demózás, amig az elmélet és a szoftver kezelése zökkenömentesen megy
2. utána éles számla egy kisebb összeggel, kb 400 euro, és a feladat az lenne, hogy ezt el kell vesziteni! A stratégia szerint kell kereskedni és a cél a számla lenullázása. Lehet, hogy hülyeségnek hangzik, de vesziteni is meg kell tudni tanulni, mivel ez is része a szakmának. Mivel én nem igazán szembesültem az életemben a veszteségekkel, ezért a kezdeti kudarc pszichológialag lenullázott...hüpp -hüpp
Anck-su-namun nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-04, 17:33   #6 (permalink)
Tag

Anck-su-namun logója

Alapbeállítás

Hmm....nem hagyhatom szó nélkül a saját hozzászólásomat, mert zavar, hogy negativra sikerült a vége.

Természetesen nem adom fel, és nem hagyom magam eltántoritani a célomtól, hogy sikeres devizakereskedö legyek!! Van bennem hatalmas akarat, küzdöszellem, szorgalom, kitartás, igény a fejlödésre és biztos vagyok benne, hogy idövel le fogom küzdeni a félelmeimet és mindazt a mentális gyengeséget, ami jelenleg addig enged merészkedni, hogy M5 ben skalpolgassak.
Régi 2011-03-04, 18:02   #7 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Összes hozzászólás: 333
moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Anck-su-namun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A stratégia szerint kell kereskedni és a cél a számla lenullázása.
Bocs, hogy belekotyogok, de ha a stratégiával lenullázod a számlád mivel állsz újra rajthoz?

Szerintem nem lenullázni kell egy számlát az elején hanem megőrizni.
Itt nem egy nagy pofont kell túlélni hanem sok kicsit.
moszad nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-04, 18:51   #8 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok!

A tözsdei kereskedés tényleg az idegek játéka, erre demó számlán való gyakorlással nem lehet felkészülni...és szerintem teljesen felesleges is éppen ezért hónapokon át begyakorolni egy stratégiát, amikor az ember élesben a pszichés felkészületlensége miatt nem képes kivitelezni. Valami hasonló ez, mint gyakorló pályán játéktaposó aknákat hatástalanitani, majd kimenni élesbe....szerintem megremeg az ember keze, ha van tétje!

Nekem is hónapjaim mentek el a demózásra, persze jó volt valamire, csak éppen arra nem, hogy felkészitsen az éles kereskedésre..
Én a veszteségtöl való páni félelem miatt blokkoltam le élesben, persze miután vesztettem egy kicsit, aztán a görcs miatt többet is. Most azon igyekszem, hogy leküzdjem a félelmemet, hiszen elméleti tudásom szerteágazó, jol látom a beszállási jeleket, a technikai elemzésemet mindig visszaigazolja az ár...már minden megvan csak a kurázsi farolt ki a projektböl..
Ha van tippetek arra, hogyan tudnám újra kereskedésre alkalmas állapotba hozni magam, annak örülnék..) (lehet, hogy megpróbálok teliholdkor éjfélkor sétálni egyet a temetöben...ha az megy, akkor nem ijedek már meg semmitöl..)

Komolyra forditva, ha ma lennék lelkes és önbizalomtól szárnyaló kezdö trader, akkor mindent másként csinálnék:
1. max 3 hét demózás, amig az elmélet és a szoftver kezelése zökkenömentesen megy
2. utána éles számla egy kisebb összeggel, kb 400 euro, és a feladat az lenne, hogy ezt el kell vesziteni! A stratégia szerint kell kereskedni és a cél a számla lenullázása. Lehet, hogy hülyeségnek hangzik, de vesziteni is meg kell tudni tanulni, mivel ez is része a szakmának. Mivel én nem igazán szembesültem az életemben a veszteségekkel, ezért a kezdeti kudarc pszichológialag lenullázott...hüpp -hüpp
Azt hiszem nem tisztem sem bírálni, sem dicsérni senkit, de...
Ha nem haragszol egy pár gondolatodat nem tudom szó nélkül hagyni. A hozzászólásodból kiderült számomra, hogy nem egyformán gondolkodunk. Azt soha nem mondta neked szerintem senki, ahogy nekem sem, hogy ez ripsz ropsz menni fog. (ha igen akkor sajnos azt kell mondjam nem jó helyről szedted az igét, és ez súlyosan a padló alá fog döngölni) Ez is egy szakma, amit hosszú idő alatt meg kell tanulni, mégpedig azt mondják a legnehezebb......Azon a tanfolyamon ahol én kezdtem az volt az érzésem egyébként, hogy eleinte, mintha le akarnának beszélni erről az egészről, amíg nem késő. A nehézségeket legalábbis kitartóan ecsetelték, és ennek köszönhetően már akkor tudtam, hogy ez nem egyszerű világ!
Amit a demóról írtál azzal részben egyetértek, részben nem. A demós kereskedésnek a lényege szerintem éppen az, hogy a stratégiádat megalkosd, és érzelem mentesen tudd üzemeltetni. Persze abban maximálisan igazad van, hogy sosem lesz ugyan olyan érzés, mint az éles! Ezért kell törekedni rá, hogy minél élethűbben csináld. Olyan összeggel csináld, amivel élesben fogod, tartsd be a stratégiád minden elemét! Kockázatkezelés, számla és pénz menedzsment...stb
Most mondhatod, hogy az érzelmeket nem tudod szimulálni, és ebben tökéletesen igazad is van. Egyébként azt mondják erre jó a kukás módszer. ( kötésenként mondjuk van 5000 ft kockázatod. fogsz 5 db ezrest, és minden kötéskor beteszed a szobádban a szemétkosárba. ha buksz akkor add a párodnak, vagy a lurkóra költöd, ha ki tudod venni, vagy csökkenteni tudod, akkor az már egy nyereséges trade, hiszen ez a lényeg, a kockázat minimalizálása.) Mondjuk nem ismerem a stratégiádat, de azt írtad skalpolsz, nem tudom itt milyen kockázati szinted van de a példa szempontjából nem is érdekes.
Ami azt illeti a skalpban nem vagyok otthon, de hogy téged idézzelek, azt azért nem gondolom, hogy egy kezdő számára a legjobb terep, ha az aknamezőn sétálgat egyedül.
Az ilyen rövid idősíkon a hosszú hosszú ideje megedződött profik pörögnek, na és a robotok. Nem a legjobb szerintem a mentális felkészülésre....
A kis összegű számlák hátrányairól, pedig itt is rengeteget olvashattál. Szóval nagy-vonalakban ennyi lett volna ami így hirtelen kikívánkozott belőlem a hozzászólásodat olvasva. Semmi bántó szándék nincs bennem, és ezek javarészt nem is a saját gondolataim, de teljesen egyet értek velük, és csak köszönni tudom annak, aki elmondta, mert rengeteg csapdába beleesek így is, hogy ezeket már ismertem. Egyébként sok sikert, és kitartást kívánok a további pályafutásodon.
Üdv: Csaba
Ui : érdekes a nick neved nem mertem próbálkozni a leírásával fejből
Régi 2011-03-05, 09:35   #9 (permalink)
Tag

Anck-su-namun logója

Alapbeállítás

Igen, jogos az észrevétel, jobban belegondoltam, vicces lenne azzal a stratégiával folytatni, ami annyira jó, hogy már egy számlát lenullázott....?)
Igazából nem is erre gondoltam, hanem talán Satti hozzászólásában emlitett dolgot a kezdeti motivációról. Az a fajta hozzállás volt az én hibám, hogy "nyerni akarok" "pénzt fogok csinálni" csak pár hét és "aranyesö hullik az égböl".
Ehelyett kellett volna azzal nekiindulni, hogy van egy letesztelt stratégiám, és most élesben is letesztelem és remélem megörzöm a számlám összegét, ha ügyes vagyok kicsit nyerhetek is, de semmi probléma, ha veszitek.
Talán kicsit felkészületlen voltam, persze ez nem baj, a hangsúly úgyis a fejlödésen van.
Régi 2011-03-05, 10:06   #10 (permalink)
Tag

Anck-su-namun logója

Smile

Kedves Csaba!

Semmi gond azzal, hogy nem egyformán gondolkodunk, ez természetes, mindenkinek más más személyisége van. Én például rendkivül gyorsan és sokat vagyok képes tanulni, nagy energiabefektetéssel fókuszálok a célomra. Kb 3 hét alatt A-Z ig bevágtam az elméletet a japán gyertyáktól egészen a legkülönbözöbb indikátorok részletes müködéséig.
Mivel igy müködök óvis korom óta, ezért már megszoktam a kézzel fogható eredményeket, ráadásul a szerencse is legtöbbször mellém állt, ez az élet stratégia sikeresnek bizonyult nálam. Erre a tapasztalatra alapozva bármely új dolog esetén nagy elvárásaim vannak, nagy a lendület és az önbizalom.
És most koppantam egyet. Nem jött be. Nem elég a tanulás, gyakorlás, ismétlés, és az elméleti tudás. Nem számoltam a 80 % pszichológiai tényezövel, és azzal sem, hogy ezen a trületen kihivásokkal küzdök. (nem is tudtam róla..)
Nagyon jó, hogy nyitottad ezt a topikot, reméljük sokan megosztják majd velünk a tapasztalataikat. Nagyon kiváncsi vagyok, hogy másoknak mi a gyenge pontjuk és hogyan kerekedtek felül rajta.

Tetszik a "kukás módszer" ! Szellemes megoldás a demozás közbeni feszültség pótlására..

Ui.: azért választottam ezt a nicknevet, mert a Múmia és Anck-su-namun túlvilági gonosz romantikájának szurkoltam,persze hiába, aztán gondoltam ezúton feltámasztom a szebbik felet... amúgy meg én se tudom leirni fejböl a nevét..
Valaki feltámaszthatná a Múmiát is és akkor a sötét sereg és a csúf bogarak segitségével leigázhatnánk a forexet!
Régi 2011-03-05, 13:30   #11 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Szia!
Ezek szerint nagyon szerencsésnek mondhatod magad, hogy így fog az agyad. Ezzel előnyt élvezel, a tanulási szakaszban.
Abban szerintem sincsen semmi baj, hogy nem egyformán gondolkozunk bizonyos dolgokról, de épen erre jó ez a topik, hogy ezekről beszéljünk, és ezzel szélesítsük egymás látókörét. (egyébként nem én nyitottam, mert már másnak is eszébe jutott)
Amint írtad nagy lendülettel veted bele magad az új dolgokba. Ez természetes emberi reakció. Ha szabadon választhatunk témát, és végre olyan dolgokkal tudunk megismerkedni, amire nem köteleznek minket, hanem érdeklődünk iránta ez így szokott lenni. Akkor a sok infót szinte szivacsként szívja az agyunk. Csak ilyenkor a rengeteg új infó nagy része nem marad meg. Ezért kell az ismétlés, a gyakorlás. Ennek során kiszűröd a rengeteg megismert új dologból, hogy neked mire van szükséged. Szortírozod a lényeget, és azután már csak arra fókuszálsz. megalkotod a stratégiádat, finomítod, gyakorlod, és teszteled. Ennek során megtanulsz benne bízni.
Ha jönnek a nehézségek, akkor kell a kitartás. Mint a gyerekeknél, mikor felfedezik a körülöttük levő világot. Ez hideg, az forró, jé fel lehet állni erre a két izére, ami kilóg a pelusból, és odébb is tudnak vinni.... (én rengeteget tanultam a kitartásról a fiamtól, amikor tanult járni. néha olyat esett, ami már nekem is fájt, pedig csak néztem, de meg sem fordult benne, hogy feladja. ma már természetes, hogy jár, fut.... látta a pozitív példát, hiszen apa, meg anya is úgy jár, és nekik is megy ) De ezeknek a dolgoknak a kialakulásához is idő kellett. A pozitív példák csak megerősítik a hitet, és a bizalmat abban, hogy meg lehet csinálni. (erre jó a backteszt, és a demó, meg valaki aki a Te általad használni kívánt stratégiával sikeres.) Ha másnak megy nekem is fog, előbb utóbb.
Keress valakit, aki pozitív példád lehet. Rengeteg erőt ad!!! Vannak ilyen könyvek is, amiből erőt lehet meríteni. Nem mondom, hogy elolvasol egyet, és sikeres leszel, mert nálam sem az lett az eredmény, de ráállít egy útra, vagy ad egy irányt a célod felé, és ez már sokat segít. A "nagyok" azt mondják, ahhoz, hogy sikeres lehess, először úgy kell gondolkodnod.... Én is először a pénzt akartam, arra fókuszáltam. Minél előbb minél többet... De ez nem jó. Most már inkább arra próbálok törekedni, hogy az általam követett stratégiát hiba nélkül tudjam alkalmazni. Ez is ép elég nehéz, de ez eredményezi a pénzt. A fő cél a stratégia helyes végrehajtása, ennek a mellékterméke lesz a pénz.
Ha jól vettem ki az írásaidból, a kitartás megvan benned. Ez nagy erény. Az is nagy erény, hogy észreveszed, ha valami nem úgy megy, és ami fontosabb be is ismered magadnak. (szerintem ezen is sokan elbuknak, mert az ego az gyilkos tud lenni...)Tudatosan keresed rá a megoldást. Itt vagy máshol, az tök mindegy, mert csak idő kérdése, hogy megtaláld, de ahhoz keresni kell! Ez az, amitől a végén sikeresek tudunk lenni ebben a szakmában. Mielőtt azt hinnéd, én sem vagyok az, de törekszem rá. Erre jó ez a topik, hogy egymást segítsük, és előrébb vigyük a fejlődésben. (véleményem szerint, egyébként az általam látogatott fórumozó oldalak közül ez a legszínvonalasabb) Leigázni, megverni a piacot sosem fogjuk, de nekünk nem is kell. Nekem személy szerint elég, ha csak az én kis szeletemet ki tudom hasítani ebből az óriási lehetőségeket rejtő tortából. Ehhez a forex is egy eszköz, amivel, a stratégiánkkal egy újabb eszközhöz juthatunk. $$$$$ De az is csak másra kell......
Na befejezem, mielőtt megkapom, hogy szóf...som van. Csak így tovább, legyél kitartó, és törekedj a javulásra. Előbb utóbb mindenki sikeres lesz.. (ha nem adja fel!!!)
Üdv:Csaba
Régi 2011-03-05, 16:46   #12 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok!

Csak, hogy hozzászóljak a demozás részéhez.

Azért nem lehet ilyen egyszerűen kijelenteni (mint ahogy te is tetted), hogy a demo valamire jó, de az éles kereskedésre nem, mert az ember nem így működik. Ez kb olyan mintha azt mondanád, hogy az űrhajósok kicsit gyakoroljanak a szimulátorban, és elég ha nagyjából megismerik, hogy mi hogy működik, aztán lehet kilőni őket a kozmoszba. Hála Istennek ez nem így működik, hanem addig sehova nem mennek még kb. sokszázszor el nem gyakorolták amit majd élesben tenniük kell. Persze ettől még történhet katasztrófa, csak nagyságrendekkel felkészültebbek az űrutazók.
Az tőzsdei próbálkozók legnagyobb része vitathatatlanul elveszíti a pénzét, mégpedig rövid idő alatt. HA némely demozás után nyit egy számlát bármennyi pénzel, hiába mondja azt, hogy erről lemondott, mintha nem is lenne...stb. Az igazság az, hogy az elején, sőt elég sokáig a veszteség fusztráló, és demoralizáló. Nyilván az idő továbbhaladtával, ha a pálya megfelelő idővel az előbbiek csökkennek. Csak ehhez ott kell maradni a pályán, és nem mindjárt leamortizálva (még ha nem is szó szerint anyagilag) kikerülni a pálya szélére. Itt van fontos szerepe a demonak és nem csak a platform megismerésénél. Ez persze csak akkor teljesülhet, ha a demo abszolult komolyan van véve, mint egy vakbélgyulladás, és a demo mind a bróker mind a kereskedő részéről minnél pontosabban tükrözi a valóságot. Vagyis a bróker részéről a demo és az éles platform között minél kevesebb legyen a különbség (sajnos elég sok cégnél a demo nem más mint parasztvakítás), a trader részéről pedig minden pontosan úgy történjen ahogyan majd élesben szeretné. Élesben 1000 dolláros számlát fog nyitni? Demóban is annyit kell. Élesben nem fog bent hagyni magára egy pozíciót amíg le nincs megfelelően biztosítva akár a tőke akár már a profit. Demóban vegye ugyanígy komolyan. Nekem meggyőződésem, hogy aki képtelen türemesen, komolyan végigcsinálni a demot és azont profitot termelni, az miért gondolja, hogy élesben majd nagyobb "szerencséje" lesz. Sietni kell valahova? Ez nem az a terület, ahol sietni kell. Meg kell járni a lépcsőfokokat aminek része a demo. Vagy lehet úgy is, hogy beülünk az űrhajóba, aztán majd csak kikötünk valahol.
A demo része nem csak a megismerés, hanem az önbizalom megszerzése, vagyis az, hogy tudja, és értse, hogy amit elgyakorolt demóban az működik. Ha lesz önbizalma akkor tudni fogja, hogy amikor megkezdi az éles kereskedést, nem baj ha veszít, mert a felkészültség mellette szól. Persze abban az esetben, ha valóban megtanulta a leckét, vagyis mindent megtett a sikerért. na ennek a része a demo és persze van még sok minden egyéb is.

Utoljára módosítva: sidius által : 2011-03-05 16:51 Oka: kieg.
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-05, 19:48   #13 (permalink)
Tag

Anck-su-namun logója

Alapbeállítás

Kedves Sidius,

mindennel egyetértek, amit irtál a demozásról, kivéve az elsö mondatot, ezért
mégegyszer egyszerüen kijelentem, hogy az én estemben (nem mindenkire nézve) a demozás sok mindenre jó volt és hasznos is volt, de az éles kereskedés közben spontán és váratlanul rámtörö változatos idegállapotok , érzések kezelésére és uralására nem készitett fel.
És ezekböl a kontrollálatlan érzésekböl következett az, amit az elöttem szólók ki is fejtettek, hogy nem tartottam be a stratégiám szabályait.
Egyértelmü, hogy fejlesztésre szorul nálam az önuralom, önkontroll, higgadtság, türelem. De ezeket a hibáimat csak az éles kereskedés során produkált, elkapkodott reakcióim miatti veszteség tükrében láttam meg. És meg is ijedtem tölük...eddig én is azt hittem, hogy az egész univerzum elöttem hajol meg...

Az ürhajószimulátorról is ugyanaz a véleményem, mint a demoszámláról:
A technikai részt meg lehet tanulni kiválóan, de arra felkészülni nem lehet, hogy mit fog az ember érezni, amikor ott találja magát a fekete végtelenségben, visszatekint a kicsinyke Földre, ahol hátrahagyta a komplett emberiséget és most szó szerint lebeg élet és halál között ....ha az ürhajósok nem zombik akkor ilyenkor jönnek az érzések: eufória, halálfélelem, pánik, öröm, izgalom, stressz..stb de mivel a kiképzésük része volt a személyiségfejlesztés és az érzelemkontroll, ezért képesek a szimulátoron tanultakat a gyakorlatban kivitelezni és minden a terv szerint alakul.

Az én meglátásom az, hogy technikai tudásban, elméleti tudásban,érzelmileg, idegileg, mentálisan fel kell nöni a kereskedéshez.
Ürhajósok és agysebészek jelentös elönyben...
További szép estét!
Régi 2011-03-05, 20:11   #14 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Kedves Sidius,

mindennel egyetértek, amit irtál a demozásról, kivéve az elsö mondatot, ezért
mégegyszer egyszerüen kijelentem, hogy az én estemben (nem mindenkire nézve) a demozás sok mindenre jó volt és hasznos is volt, de az éles kereskedés közben spontán és váratlanul rámtörö változatos idegállapotok , érzések kezelésére és uralására nem készitett fel.
És ezekböl a kontrollálatlan érzésekböl következett az, amit az elöttem szólók ki is fejtettek, hogy nem tartottam be a stratégiám szabályait.
Egyértelmü, hogy fejlesztésre szorul nálam az önuralom, önkontroll, higgadtság, türelem. De ezeket a hibáimat csak az éles kereskedés során produkált, elkapkodott reakcióim miatti veszteség tükrében láttam meg. És meg is ijedtem tölük...eddig én is azt hittem, hogy az egész univerzum elöttem hajol meg...

Az ürhajószimulátorról is ugyanaz a véleményem, mint a demoszámláról:
A technikai részt meg lehet tanulni kiválóan, de arra felkészülni nem lehet, hogy mit fog az ember érezni, amikor ott találja magát a fekete végtelenségben, visszatekint a kicsinyke Földre, ahol hátrahagyta a komplett emberiséget és most szó szerint lebeg élet és halál között ....ha az ürhajósok nem zombik akkor ilyenkor jönnek az érzések: eufória, halálfélelem, pánik, öröm, izgalom, stressz..stb de mivel a kiképzésük része volt a személyiségfejlesztés és az érzelemkontroll, ezért képesek a szimulátoron tanultakat a gyakorlatban kivitelezni és minden a terv szerint alakul.

Az én meglátásom az, hogy technikai tudásban, elméleti tudásban,érzelmileg, idegileg, mentálisan fel kell nöni a kereskedéshez.
Ürhajósok és agysebészek jelentös elönyben...
További szép estét!

"A tözsdei kereskedés tényleg az idegek játéka, erre demó számlán való gyakorlással nem lehet felkészülni...és szerintem teljesen felesleges is éppen ezért hónapokon át begyakorolni egy stratégiát, amikor az ember élesben a pszichés felkészületlensége miatt nem képes kivitelezni."

Erre írtam amit írtam. Később lepontosítottad, hogy részedről nem volt értelme a demonak. Szerencsés vagy mert hidd el az emberek túlnyomó része ezen a módon elbukna. Sokkal előbb mint demóval.

Az űrhajósok esetén, azt hiszem kicsit tévedsz. Ma már bármit leszimulálnak, mint például a Mars utazást. És nem csak a technikai részét, hanem a lélektanit is. Nem is hinnéd, hogy mennyire. Persze hogy nem ugyanaz mint az igazi, de az összes tapasztalatot összedve igyekeznek a lehető legpontosabb szimulációt ráilleszteni. Olvass csak után.
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-05, 20:23   #15 (permalink)
Tag

Anck-su-namun logója

Alapbeállítás

Az ürhajó szimulátorokról tényleg semmi konkrétumot nem tudok, akkor azt a részét a mondandómnak visszaszivom.

Kicsit jobban belegondoltam, és a Csaba által emlitett demózás + "kukás módszer" már elég jó kereskedés szimulátornak. Elkezdem alkalmazni, legrosszabb esetben legalább a kedvezményezett boldog lesz..
Régi 2011-03-08, 13:30   #16 (permalink)
Szenior tag

Panther logója

Összes hozzászólás: 116
Panther a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én is a gonosznak szurkoltam a filmben, sokkal több érzelem és romantika lett volna a gonosz szerelemben......

Hozzád hasonlóan én is elég eminens voltam eddigi rövidke életemben de a forexel nagy fába vágtam a fejszém, mert rá kellet jönnöm hogy a technika betanulással csak egy apró lépcsőt léptem előre, és nem elég ha kiismerem magam, változni is kell rengeteget és folyamatosan, ami nagy meló, sokszor haragudtam már meg magamra.Egyszerre vicces és szomorú ez az érzés.....

De nekem ettől tetszett meg még jobban a tőzsde mert ha egyszer nagyon sikeres leszek akkor tényleg különleges leszek, éppen azért mert igazán nehéz csak kevés embernek sikerül........odajutni a 10 % közé........az már valami!

Minél nagyobb kihívás annál nagyobb öröm a végén!!!!

Gondoltál már arra hogy lehet hogy az idősíkkal van a gond?
Nálunk a párom skalpol, én is megpróbáltam de nekem jóval több időre van szükségem hogy átgondoljam a dolgokat és legfőképpen mentálisan felkészüljek a forgatókönyves kereskedésre.

Egy nagyobb idősíkon meg tudsz tervezni mindent, ha elég alapos vagy nem érhet meglepetés és előre rögzíted magadban hogy mikor mi lesz a következő lépésed, nincs is min izgulni főleg ha akkora kockázatot vállalsz aminek az elvesztése abszolút nem fáj.
Persze nem nyújt akkora izgalmat mint a daytrade vagy skalp.... de lehet hogy a több sikerélmény és lelki egyensúly kárpótol...

Tök jó hogy a hozzászólásoddal felélénkült a fórum!
Panther nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-08, 13:38   #17 (permalink)
Szenior tag

Panther logója

Alapbeállítás

Gondolt már valaki arra mekkorát lehetne kaszálni ha áthívnánk mondjuk szomszéd Marika nénit (vagy bármilyen izguló kezdőt) és leültetnénk a gép elé hogy akkor most duplázza meg a számlát (persze demon) mi pedig pontosan követnénk és az ellenkezőjét csinálnánk végig?
Persze nem árulnánk el neki.
A statisztika szerint 90% hogy profitot termelnénk, kivéve ha Marika néni valami született tehetség

Elvileg amelyik számla mínuszban elmegy az elmehetne ugyanannyi pluszban is, hát ez a pszichológia ereje!
De Marika nénivel lehet legyőznénk!!!!!!
Régi 2011-03-08, 13:50   #18 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Panther eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Gondolt már valaki arra mekkorát lehetne kaszálni ha áthívnánk mondjuk szomszéd Marika nénit (vagy bármilyen izguló kezdőt) és leültetnénk a gép elé hogy akkor most duplázza meg a számlát (persze demon) mi pedig pontosan követnénk és az ellenkezőjét csinálnánk végig?
Persze nem árulnánk el neki.
A statisztika szerint 90% hogy profitot termelnénk, kivéve ha Marika néni valami született tehetség

Elvileg amelyik számla mínuszban elmegy az elmehetne ugyanannyi pluszban is, hát ez a pszichológia ereje!
De Marika nénivel lehet legyőznénk!!!!!!
Szia!
A vicces az egészben az lenne, ha előjönne a kezdők szerencséje És erre is megvan minden esély...
Régi 2011-03-08, 14:07   #19 (permalink)
Szenior tag

Panther logója

Alapbeállítás

Igen van rá 10% esély, amilyen peches szoktam lenni, biztos belenyúlnék egy budhaidegzetű született traderbe!!!!
Lehetne bővíteni a "stratégát" azzal hogy 10 Marika nénit csukunk egy terembe.....
Na annyian már csak produkálnának valamit....és tilos egymásról lesniük!!!
Régi 2011-03-08, 14:34   #20 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Tetszik a humorod!!!
Köszi! Jót nevettem
Megyek befűzöm a szomszédokat, hogy keressenek nekem egy kis pénzt.
Ui.:bár azt hiszem többe kerülnek majd, mint amennyi hasznot hoznak. Nőnapi csoki, virág stb...

Sok sikert a továbbiakban.
Régi 2011-03-09, 11:11   #21 (permalink)
Tag

Anck-su-namun logója

Alapbeállítás

Sziasztok!

Szerintem a Marikanéni nem jó ötlet, mert tutira menne neki...amikor én kezdöként megpróbáltam demoban a skalpolást M1-ben és M5 ben, akkor átlag napi 100 eurot kerestem 0,1 lottal, és a rekordom az volt, amikor egyik nap 26 pozit nyitottam és mind a 26 nyerö volt! Na, akkor hittem azt, hogy nagy látnok van születöben...
Pörögtek is a szemem elött a dollár milliók..
Aztán továbbtanultam, és minél többet tanultam, annál világosabb lett számomra, hogy a kereskedés rendkivül nehéz, szerteágazó, bonyolult szakma, és ha igazán fel akarok készülni, akkor évekre lesz szükségem. Amikor ez a meggyözödés kialakult bennem, akkor kezdtek rosszra fordulni a dolgok! Milyen érdekes,nem?!
Elöször megrendült a hitem önmagamban és a siker lehetöségében, aztán tudat alatt valóra is váltottam, és igazam lett.

Most megpróbálok csinálni a fejemben egy reset-et, és azt gondolom, hogy a kereskedés végtelenül egyszerü: vagy felfelé megy az ár, vagy lefelé, vagy oldalaz. Ha ránézek a chartra és valami csoda folytán sikerül azt látnom, ami történik, nem pedig azt, amit gondolok, akkor képes leszek jó irányba állni.

Ma már meggyözödésem, hogy az egyén teljesitményét a hitei, meggyözödései, gondolatai, elvárásai határozzák meg.

Több tucat személyiségfejlesztö könyvet olvastam már, továbbá agykontroll, pozitiv gondolkodás, vonzás törvénye, kérd és megadatik, ufok, energiavámpirok...stb...elméletileg fel vagyok vértezve a sikeres élethez szükséges tudással, éppúgy,mint a tözsdei kereskedéssel kapcsolatos tudással, mégis mind használhatatlan.

Most úgy érzem, a változásnak valahol, valamikor belülröl kell elindulnia, új embernek kell születnie.
Ehhez találtam a tözsdei könyvek cimü topicban egy jó könyvet:

www.devizatrader.hu/Trading_In_The_Zone.doc

Sok-sok kérdésemre találtam benne választ, és nagyon megnyugtatott, hogy az embereknél a lúzer üzemmód általános jelenség, igen súlyos, de ki lehet gyógyulni belöle..
Üdv
Régi 2011-03-09, 11:31   #22 (permalink)
Tag

Anck-su-namun logója

Alapbeállítás

Kedves Panther!

Köszi a tippet, gondoltam már rá, hogy az idösikkal van baj.. -váltottam.
Aztán arra is gondoltam, hogy a napszakkal van baj, nappalról- éjszakára váltottam. Aztán arra gondoltam hogy, a brókerrel van baj -váltottam, persze a mostani is álnok és persze külön embert foglalkoztat, aki az én stopjaimat vadássza!
Aztán arra gondoltam, hogy az eurusd- vel van baj, mert utál engem és mostmár én is utálom, ezért a többit kezdtem nézegetni, de hamar megszakitották velem a baráti viszonyt azok is.
Aztán arra gondoltam, hogy a stratégiámmal van baj, na, ez volt a legsúlyosabb hibám, nem is égetem magamat a próbálkozásaim ismertetésével.
Gyanakodtam, hogy az idöjárással is baj lehet, mert megfigyeltem, hogy ha nem süt a nap, akkor rossz mentális állapotban vagyok!
Az indikátorokkal is nagy baj van!
A kereskedö robotokkal meg aztán még nagyobb!
Baj van az emberekkel is, mert idönként beesik valaki az ajtón, vagy felhivnak telefonon, sms-t küldenek,vagy nekem kell mennem látogatóba..egyszerüen nem értik meg, hogy én transzba esve iszonyú komoly munkát végzek, amig nekem nyitot pozicióm van, szünjenek meg...

Szóval amikor már mindennel bajom volt, akkor vettem észre magamat, azért ez már gyanús,hogy itt a baj kizárólag az agybaj...

Most csak ezen dolgozom iszonyú komolyan...
üdv
Régi 2011-03-09, 12:03   #23 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Szia!
Nyugi no para!! Csak a sokak által említett "spekulánskór", (ami az elmebaj szebb neve) kezdődő tüneteit észleled magadon...Jó irányba haladsz...

Mint már írtam, ha észrevetted, akkor gyógyítható!!!!! És ez a lényeg.
Először is amit nekem felírt az orvos mikor ilyen állapotban voltam: ERIGGY A GÉPTŐŐŐŐ!
Minél messzebb annál jobb. A kereskedéshez tudod jól, hogy tiszta fej kell, a Tiéd pedig most nem az. (ne vedd sértésnek) A rövidebb idősíkokon ez hatványozottan igaz, mert nincs idő annyit gondolkodni. (ennek a problémának a megoldása benne foglaltatik magában a problémában, nem kell rövid idősíkra menni, csak ha már oké minden.) A Te esetedben lévén a skalp technikáról szó, inkább kotrec, és no trade!
Na de kicsit komolyabban! Azt mondod rengeteget olvastál. Ez szuper. (az első jele, hogy az elmebaj még nem okozott maradandó károsodást)
De azt is tudod már, hogy ebből mi az ami kell neked? Ha nem itt az ideje szelektálni. Ami neked kell, vagy úgy érzed be tudnád illeszteni a strat.-ba, azt válaszd ki, és próbáld ki, hogy működik-e. Gondold végig! Ami másnak jó neked nem biztos. Teszteld le.
Ennek az az előnye, hogy addig sem égeted a pénzed, és szélesedik a kereskedői perspektívád, vagyis haladsz előre, (nem hátra,még ha közben az is az érzésed) az úton, amit magadnak jelöltél ki. Közben demózz sokat, mert úgysem bírod trade nélkül...
Ezt tudom így tanácsolni elsőre. Sok sikert és kitartást hozzá, mert az kelleni fog. De fel a fejjel mások is meg tudták csinálni.
Üdv: Csaba
Régi 2011-03-09, 12:24   #24 (permalink)
Szenior tag

Panther logója

Alapbeállítás

1.
Szerintem túl sokat tudsz és nem tudja az agyad mit kezdjen ekkora információadaggal!
Butulj le vagy add időt magadnak amíg rendezed a gondolataid.

2.
Nekem is nagyon ment a skalp az elején (úgy látszik ez a mézesmadzag pszichológia) addig amíg nem voltak elvárásaim, aztán fokozatosan lecsökkent a napi produktumom, majd mínuszba fordult.
Az elején nem gondoltam egyszerűen semmire és látott a szemem, aztán az agyam behomályosította a monitort.
Ekkor jöttem rá hogy a napost, H4et attól még láthatom tisztán.

3.
Akkor szép mindig igazán a napsütés ha előtte jó nagy vihar volt.
Szerintem hirtelen fogsz megvilágosodni amikor nem is számítasz rá!!!!!
És jön a szivárvány.....
Régi 2011-03-09, 16:18   #25 (permalink)
Tag

Anck-su-namun logója

Alapbeállítás

Köszönöm szépen a jó tanácsokat, megfogadom öket, biztos ti is voltatok már ilyen vagy hasonló stádiumban. ez a traderré váláshoz hozzátartozik valószinüleg.
Szerencsére nem vagyok elkeseredve, az lenne a legnagyobb baj.
Próbálkozok tovább, tényleg szelektálni kell a sok infot, és kis idö is kell, amig összeszedem magamat.
Megcsiptem ma 38 pipet, ettöl is jobb kedvre derültem, mert minden pontosan az elképzeléseimne megfelelöen alakult.
Nektek is sok sok aranyos pipecskét kivánok!!!!!
Régi 2011-03-16, 19:12   #26 (permalink)
ktp
Új tag

ktp logója

Összes hozzászólás: 8
Hírnév szint: 0
ktp a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Üdv Mindenkinek!

Bár kezdő vagyok, még csak demózom, szeretném elmondani eddig hogyan csináltam. Amikor kezdtem a demózást, az első a szoftverrel való megismerkedés volt, arra rá is ment egy számla, mert ugye nem a kötés, hanem a "hogyan csinálod" volt a lényeg.
A következőben elolvastam a tapasztalt kollégák írásait a hibákról (utólag is köszönet érte, nagy segítség volt), és mindet kipróbáltam!
tehát, ha valaki azt mondta, kell SL, én kihagytam. Ha azt mondta, hogy ha ellened megy, nem építünk rá, hát jól ráépítettem. Amilyen hibával találkoztam, azonnal kipróbáltam demóban. 5000 usd, kb 4nap alatt vált köddé....
Innentől már nincs bennem kérdés, miért kell betartanom a szabályokat, miért van mindíg SL stb... ezzel szerintem a kezdet kezdetén tisztáztam magamban néhány kérdést. Mire oda jutottam, hogy akkor most naplózunk, már nem volt bennem kétely azzal kapcsolatban, hogy mi következik, ha nem tartom be a szabályaimat és ez (legalábbis nekem) nagyon sokat segített, mikor pl láttam, hogy profitba megy és felébredt a kapzsiságom, mert volt mire visszemlékezni...
Mégegyszer mondom, nem vagyok még trader, csak gondoltam leírom, ami nekem segített, hátha hasznos lesz másnak is.

Utoljára módosítva: ktp által : 2011-03-16 19:12 Oka: nyelvtan...
ktp nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-01, 14:55   #27 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Vándor a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia Anck-su-namun!

Egy másik topicban olvastam, hogy három féle stratégia van, s hogy a harmadik típusú az intuitív. Lehet azon vitatkozni, hogy meg lehet-e érezni, mit hoz a jövő vagy sem, van-e telepátia vagy sem. Hogy igaz-e amit mondanak, hogy nőknek jobbak a megérzései. Hogy ez a tudatalatti logikus gondolkodása, vagy angyali sugallat, vagy huszonhetedik dimenziós érzékelés vagy mi.
Szerintem stratégiát bármilyen jelzésre lehet építeni megfelelő MM alkalmazásával, most, hogy az indikátor, alakzat, hír, pénzfeldobás, üveggömb vagy megérzés kit izgat? A lényeg, hogy mennyire válik be. Mit mond a back teszt, vagy a demo.
Ha az intuícióra építesz, akkor abban kell bíznod, hogy minden egyes kötéskor hozod az eddigi statisztikai valószínűséget, s 10 kötésből ma is annyiszor kötsz jól mint máskor. S ez baromira nehéz. Én nem bíznék magamban, mert tudom magamról, hogy a feszültég hatására nekiállnék hezitálni, hogy most long legyen vagy short. Ez az előnye az intuíció mentes stratégiának. (Vagy legalábbis belépési jelzésnek) A stratégiáról tudod, hogy mit várhatsz el, e miatt nem kell izgulnod. Veszítesz? És? Be van kalkulálva? Több mint aminek lennie kellene? Bármikor le tudod ellenőrizni a stratégiát, megnézheted, hogy változott-e a piac, ha kételyed támad, legfeljebb vársz. Nyugodtan tudsz aludni, ha nem félsz attól, hogy holnap bedől az USA és oda a Wall Street, vagy jön egy kis 8as földrengés és mindent visz.
Fix stratégia mellett is tudom alkalmazni a női megérzésed, mert amikor felviszed a megbízást, még eldöntheted, hogy annak van-e realitása, vagy inkább most hagyjunk ki egy veszteséget. Szerintem így kisebb a nyomás, arra is tudsz valószínűséget számolni. Az én stratégiám a kereskedés pszichológiai oldalának a leküzdésére az elkerülése, a teljes kiiktatása. De az is módszer, ha bízol magadban, vagy tárgyakban, alkalmazod a Feng Shut, talizmánokat. (Én speciel hiszek bennük) A lényeg, ha valami rosszul sül el, nem a talizmánokat kell okolni, mert azok max szerencsét hozhatnak, a döntés, a figyelmetlenséget, a stratégia elhagyását, vagy a rossz stratégiát magunkban kell keresni.

Fél év távlatából remélem már tökéletesen kereskedel, s legyőzted a pszichológia rémét. Kíváncsi lennék rá
Vándor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-21, 13:13   #28 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Ezt a kis kommentet az indexről ollóztam ki viski12 irásából. Muszáj volt megtennem mert minden szava igaz. Hát többek közt ezért is nehéz a kereskedés.
"Ez a túlzott óvatosság, amiről írsz, ismerős. Detto ugyan ezt átéltem, de már túl vagyok rajta. Ott van a belépési szituációd, a piac felajánla. Akár több másodpercnyi időd is van arra, hogy lépj, mintha a piac azt mondaná "lépj már be te barom, itt van, felkinálom" és mégsem mertem.
A kezed a gombon, de mégsem lépsz be mert félsz. Nagyon nehéz legyőzni ezt a félelmet, amely egyben azt is jelenti, hogy nem bízol sem magadban, sem a stratégiádban. Mindannyian féltjük a szaros pénzünket. Ilyenkor értjük meg, hogy miről beszélnek akkor a profik, amikor azt mondják, hogy kell egy egészségees magabíztosság a sikerhez, az nélkül nem fog menni.
5-10 perc múlva meg megbánod, hogy nem léptél be, mert már látod, hogy elindult az irányodba. Ha igazán kezdő vagy, utólag ekkor belépsz be, persze most már villám gyors vagy, de sokkal nagyobb kockázattal tudsz csak belépni, szarabb az egész pozíciód, túl messzire kerül a stop, és a hozam/kockázat sem megfelelő már, így ha ebből a pozícióból stoppolódsz ki, akkor sokkal nagyobat buksz, tehát a félelem alapvető oka lehet a számlád ledarálásának. Ez egy ördögi kör, tucatszor átéltem.
A legrosszabb, amikor nem mersz belépni, amikor be kellene, (a félelem irányít) amikor pedig elindul az irányodba, akkor utólag belépsz, (a mohóság irányít) sokkal nagyobb kockázattal. Belépés után persze azonnal fordul, és átgondolod: ha megvárod, míg kistoppol nagyot buksz, mert a stop messzeb van, ezért nem várod meg, kiveszed kézzel. (félelem irányít) Na de ekkor még nem lehetsz biztos benne, hogy véget ért a trend, miután kivetted újra elndul az irányodba, és újra belépsz, (mohóság irányít) de belépés után ismét fordul. Bódult állapotodban nem veszed észre, hogy már a céláradnál van, ez a fordulás oka. Tanulsz (tanulni akarsz) az előző hibádból,-gondolod, és most már hagyod kistoppolódni, és a veszteséges pozíció után begyűjtesz még egy bazi nagy másodikat is. Többek között az ehhez hasonló szituációk miatt nekem nagyon nehéz volt fejlődnöm. mindent egyedül átélni, a saját hibákból tanulni. Kikészültem idegileg.

Később, tiszta fejjel látod, hogy semmit mást nem kellett volna tenned, mint belépni ahol kell, higgadtan végigülni a trendet, és zárni ahol kell, ergo követni a stratégiát, tehát elméletben ez egy nagyon könnyű munka.
Végül az ember végiggondolja, és belátja, hogy demo-n már bizonyított ez a stratégia, tehát az egyetlen amit tehet, hogy vakon megbízik benne és belép, amikor be kell lépni.
Más választás nincs!!! Nagy probléma úgy sem történhet, mert a stop bent van.
Élesben minden más."
willow nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-21, 14:25   #29 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 277
Hírnév szint: 6
barabasi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.barabasi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

IGEN. Ez igy van. IronFX verseny masodik ejszakajan pontosan igy eltem meg a kenyszer strategiavaltast. 124k->44k (persze "versenykoteles" poziciomeretekkel). Utana egesz nap duhos voltam a sajat hulyesegem miatt. Azota nincs meggondolatlan pozicio- nyitas/zaras es csodak csodaja szepen jovok felfele, persze onnantol mar csak tapasztalatgyujtes szintjen

Ditke: remelem sokan elolvassak es tanulnak belole, bar en is min 1 hettel ezelott olvastam volna ehhez hasonlot...
barabasi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-11-21, 20:37   #30 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 878
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Régebben egy-egy veszteség egy-két hétre is meg tudott törni, a ma reggelit már délutánra kihevertem. Pszichikai fejlődés, vagy kezdek belefásulni?
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-11-21, 21:26   #31 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

A kettő ugyanaz. Nem kötsz vmi sokat....
  Válaszol idézettel
Régi 2013-11-21, 23:17   #32 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Nem igazán. Még keresem a megfelelő idősíkot, ami illik a 2 műszakhoz, asszonyhoz és 2 gyerekhez (rengeteg különórával, ahová vinnem kell őket)
Régi 2013-12-06, 15:57   #33 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

A kapzsiság az egyik fő bűn, kaptam is belőle az előbb egy -$22-os leckét, ami segíteni fog majd a jövőben, hogy le tudjam győzni
Továbbá értékes tapasztalattal is gyarapodtam a pozíció menedzselést illetően, amit az elkövetkezőkben használni is fogok, szóval nem érzem, hogy teljesen kidobott pénz lett volna ez a $22
Régi 2013-12-06, 16:13   #34 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Helyes, mostmár kevésbé fog fájni a $220 és $2200-as bukó A lecke csak most kezdődik!
  Válaszol idézettel
Régi 2013-12-06, 18:13   #35 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Helyes, mostmár kevésbé fog fájni a $220 és $2200-as bukó A lecke csak most kezdődik!
Mire $2200 lesz a számlám 2%-a, megpróbálok felnőni hozzá
Eddig 1%-ot kockáztattam, és ha buktam az is fájt, mint minden veszetség. De edződtem már valamennyit, úgyhogy elég a maszatolásból, eztuán sokkolom magamat 2% kockázattal
A lényeg, hogy a kapzsiság-lecke árát a másik pozícióm bőven visszahozta, így azért nem érintett olyan rosszul a dolog

Igazából van annyi bizalmam már a stratégiámban, hogy merjek ennyit kockáztatni. Fura, de annyi meg néha nincs, hogy bekössem, ha jelet kapok. Főleg rövid időtávra igaz ez, 4 óráson könnyebben bekötöm, mint 5 percesen, pedig remekül működik mindkét idősíkon.
Szóval van még min dolgozni
Régi 2013-12-06, 18:20   #36 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Szerencsés vagy, hogy megérzel $22-t, így nem kell sokat veszítened, hogy tanulj

Próbáld meg az 1 órás jeleket 1 percesen bekötni.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-12-06, 19:07   #37 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Idézet:
Szerencsés vagy, hogy megérzel $22-t, így nem kell sokat veszítened, hogy tanulj

Próbáld meg az 1 órás jeleket 1 percesen bekötni.
Vagy inkább "szerencsétlen", hogy csak ennyi pénzt tudok a forexbe tenni, és nem mondjuk 10x vagy 100x ennyit, mint számos nálam tehetősebb kolega

Most a 4 órás jeleket próbálgatom 5 percesen, de ezt is túl gyorsnak és (ha már tőzsdepszihó topik) stresszesnek találom. Pedig errefelé kellene haladnom, mert így egy nap alatt 3 páron (EU, UJ, GU) annyi szignál jön, mint 4 óráson 10 páron 2-4 hét alatt
Régi 2013-12-06, 19:50   #38 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Minden nap van jó szignál, csak ki kell válogatni melyik páron
  Válaszol idézettel
Régi 2013-12-06, 20:17   #39 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Idézet:
Minden nap van jó szignál, csak ki kell válogatni melyik páron
Kinek mi a jó szignál ugye Az enyém ennyit tud.
5 percesen 3 párnál többet nem tudok figyelni egyszerre és ezeknek a legalacsonyabb a spread-jük. Persze lehet, hogy 3 jól trendelő párt kellene kiválasztani minden nap, de én asszem maradok ezeknél, olcsók és jól mozognak.
Régi 2013-12-06, 20:20   #40 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Az a jó szignál, amit sokan látnak, mert akkor van elmozdulás, minden más csak illúzió.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-12-06, 22:40   #41 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 514
Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Vagy inkább "szerencsétlen", hogy csak ennyi pénzt tudok a forexbe tenni, és nem mondjuk 10x vagy 100x ennyit, mint számos nálam tehetősebb kolega
Miért ha 10x ennyivel kereskednél, akkor már nyereséges lennél? 10x ennyit is ugyanúgy el lehet bukni.
Dvit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-12-06, 23:23   #42 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Idézet:
Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Miért ha 10x ennyivel kereskednél, akkor már nyereséges lennél? 10x ennyit is ugyanúgy el lehet bukni.
Persze, el lehet. De ha tízszer ennyim lenne, akkor sem tettem volna bele többet elsőre. Azonban amikor (és nem ha ) végre konzisztensen nyereséges leszek (közel van máááár ééérzem!), akkor többet ki tudnék hozni belőle már az elején.
Mivel tisztában vagyok a lehetőségeimmel, megpróbálok limonádét csinálni a citromból, ami nekem jutott
Régi 2013-12-30, 13:40   #43 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 67
xexees a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Kereskedelmi megerősítések

A kereskedés pszichológiai részéhez szeretnék hozzáfűzni egy két gondolatot. A legtöbb kereskedő nagyon nehezen tudja kizárni (nem is könnyű !!!) a múltat az aktuális trédből.
A legtöbbünknél a félelem jelentkezik, ami a múlt tapasztalataiból ered.
Szeretnék megosztani két technikát, ami egy picinyke lelki gyakorlat féle, lelki megerősítés az elgyengülés esetére.
A youtube videok között trading affirmation kulcsszóval lehet ezekre a videókra rákeresni. Ezeket kell ismételgetni többször, mikor ránk tör a félelem foylamatosan "mantrázni".

Most két nagyon hasonlóan csengő gondolatrendszert ismertetnék okulásunkra.
Az első inkább azoknak szól akik a bal agyféltekéjükkel az egész környező világot ellenőrzés alatt szeretik tartani.
Az idézet a Föld után című filmből való.
Maga a film fenn szokott néha lenni online megosztókon ha nincs meg valakinek, pl itt http://online-filmek.hu/film/7452-a-fold-utan.

A film egy scifi, de a központi gondolata a félelem ellenőrzésének fontossága.
Az 50. perc környékén elhangzanak a kulcsmondatok:

"És akkor rájöttem, magunk teremtjük a félelmet. A félelemnek egyetlen lakóhelye van: a jövőbe tekintő gondolatunk. Amitől félünk üres fantáziálás, olyan dolog, ami nem létezik az adott pillanatban, ami nincs, és ha nem akarjuk akkor nem is lesz. Tehát a félelem csak elmezavar, Kitai( a fia akinek mondja). Nem tévesztendő össze a veszéllyel, a veszély az valóságos. A félelem az rajtunk múlik."

Most el kell mennem, de majd postázom a többit is...
xexees nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-12-30, 16:37   #44 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Azoknak, akik kicsit átadták már a jobb agyféltekének is az irányítást az életükben, van egy nehezebben befogadható módszer is, de a lényege ugyanez. Majdnem szó szerint megegyezik a filmben felvázolt módszerrel, de némi magyarázatot is fűz hozzá, miért működik ez a dolog.

Sajnos angol tudás szükségeltetik a megértéséhez, de a TeCső fordítóját bekapcsolhatjátok, néhány kulcsszó így is elkapható.

http://www.youtube.com/watch?v=N9_UhAoI_Ig

Mindezeken felül egyszerűbb mantrák:

http://www.youtube.com/watch?v=jEpV2ARoG0g
http://www.youtube.com/watch?v=p0S3_VHlQoA
http://www.youtube.com/watch?v=eOqegrH0864

stb stb.
Régi 2013-12-30, 18:01   #45 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

De azért ugye a (technikai) tudás és tapasztalat sem árt?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-12-30, 19:34   #46 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 899
Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

hogyan lehet feldolgozni ha lenyúlják az ironos tollamat? De most komolyan. Akinek sosem volt olyan az nem tudja milyen, akinek meg van az nem érzi a hiányát.
Jano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-12-30, 20:31   #47 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
hogyan lehet feldolgozni ha lenyúlják az ironos tollamat? De most komolyan. Akinek sosem volt olyan az nem tudja milyen, akinek meg van az nem érzi a hiányát.
Na igen, egy ilyen lenyúlás látszólag semmilyen következménnyel nem jár, de mély nyomot hagy az energiatestben. A legközelebbi trédnél , amint kezdi a stopszintet közelíteni az árfolyam, érzelemáttétel révén, az összes frusztrációt rázúdíthatjuk az ironos toll ellopójára, aki tulajdonképpen minden problémánk gyökere. Tehát már az érzelmeink irányítanak, és kicsit arrébb húzzuk/toljuk a stoppot , nehogy már újabb pótolhatatlan veszteség érjen, mert tisztán látszik, csak a stoppomért mennek a brókerek, majd még a tollam mellé a stoppot is kiszedjék. Egy nagy lópikulát, nem adom a stoppot.
Úgyhogy vigyázni kell, egy ironos toll, az egy ironos toll. Pótolhatatlan, míg pszichológus segítségével fel nem dolgoztuk a veszteséget, addig ne nagyon kereskedjünk. Részvétem különben.
Régi 2013-12-30, 21:18   #48 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 899
Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
xexees eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Na igen, egy ilyen lenyúlás látszólag semmilyen következménnyel nem jár, de mély nyomot hagy az energiatestben. A legközelebbi trédnél , amint kezdi a stopszintet közelíteni az árfolyam, érzelemáttétel révén, az összes frusztrációt rázúdíthatjuk az ironos toll ellopójára, aki tulajdonképpen minden problémánk gyökere. Tehát már az érzelmeink irányítanak, és kicsit arrébb húzzuk/toljuk a stoppot , nehogy már újabb pótolhatatlan veszteség érjen, mert tisztán látszik, csak a stoppomért mennek a brókerek, majd még a tollam mellé a stoppot is kiszedjék. Egy nagy lópikulát, nem adom a stoppot.
Úgyhogy vigyázni kell, egy ironos toll, az egy ironos toll. Pótolhatatlan, míg pszichológus segítségével fel nem dolgoztuk a veszteséget, addig ne nagyon kereskedjünk. Részvétem különben.
könnyekkel küzdök meghatottságomban. erről beszéltem egész eddig de nem értette meg senki. Az a toll egy energiacsakra volt egyenest a szíriuszról és az aura szakrális defektusait korrigálta.
Azt mondták, hogy ezt csak ugy lehet gyógyítani ha longolok all time high csúcsokat vagy sortolok legalább többéves aljakat. Sajna amig uj ironfx tollra nem teszek szert addig ez marad. De ettől nem érzem jobban magam, hiába a taper. Nézd csak meg az aranyat.. azt hiszed azért zuhan mert nem kell senkinek.. egy fenét: A TOLL az oka.. a toll hiánya.

Idézet:
Egy Toll mind fölött, Egy Toll kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen.

Jano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-12-30, 23:10   #49 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

A troll toll attól shor-toll, ha az arany a páva-toll tól kevesebbet ér, és nem adnak annyit az arany-ér ;-]
Régi 2013-12-30, 23:51   #50 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Jano! Láttad?!
A Bloomberg bréking nyúzban hozta, hogy találtak egy Iron-os tollat Szeged és Domaszék között. A területet lezárták, Draghi és Matolcsy már a helyszínen van, Bernanke és Yellen most ültek repülőgépre. Az első hírek szerint a toll sokkot kapott, nincs bekapcsolható állapotban. Egyelőre teljes a hír- és rövidzárlat, de hamarosan okosabbak leszünk. Annyi azonban kiszivárgott, hogy a toll egy PSZÁF-os zacskóban volt, ez jócskán megbonyolítja a helyzetet. Ennyit tudunk eddig, de folyamatosan rajta vagyunk a híreken. Mindenesetre a piac kitörő örömmel fogadta a hírt, az arany ára lenn, a részvények száguldanak.
  Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
kereskedés, pszichológia, tőzsde pszichológia

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 23:43 , a GMT +1 időzóna szerint.