Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-08-25, 23:30   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 11
Hírnév szint: 8
Desault a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Vételi, Eladási jelek?!

Sziasztok!
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy hol találok, vagy honnan tudnám megtanulni, azokat az alakzatokat (jeleket), amelyek vételre illetve eladásra inthetnek minket?
Desault nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-26, 00:23   #2 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Szval az van, hogy kezdő vagyok még, naggyából értem a devizapiacot, de van 1-2 dolog amit még megkellene tanulnom. Itt a jelekkel arra céloztam, hogy duplaalj, meg stb. ti biztosan tudjátok! Ha vkinek lenne rá ideje, töltene fel mondjuk pár képet ezekről a jelekről, és el is magyarázná őket?!
Előre is köszönöm!
Hirdetések
Régi 2010-08-26, 03:10   #3 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 353
Pekka a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Pekka részére
Alapbeállítás

Idézet:
Desault eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szval az van, hogy kezdő vagyok még, naggyából értem a devizapiacot, de van 1-2 dolog amit még megkellene tanulnom. Itt a jelekkel arra céloztam, hogy duplaalj, meg stb. ti biztosan tudjátok! Ha vkinek lenne rá ideje, töltene fel mondjuk pár képet ezekről a jelekről, és el is magyarázná őket?!
Előre is köszönöm!
Szia,

http://www.forexhunter.hu/index.php/...mzesitechinkak

itt pl jól le van írva sokminden
Pekka nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-26, 08:43   #4 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Hely: Ausztria
Összes hozzászólás: 466
Hírnév szint: 9
Gio már nem kispályás.Gio már nem kispályás.Gio már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Előre is köszönöm!
betbulls.hu mindent megtalálsz + itt a fórumon is sok-sok alap alakzat fentvan a "kereskedés de hogyan" (by HWT) topicban. Javaslom azt kezd el az elejéről lépésről lépésre, nem csak olvasni és megérteni, hanem gyakorlatilag is alkalmazni és elsajátítani az ott tanítottakat.
Sok sikert:

Gio
Gio nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-26, 09:05   #5 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 638
kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok!
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy hol találok, vagy honnan tudnám megtanulni, azokat az alakzatokat (jeleket), amelyek vételre illetve eladásra inthetnek minket?
Szia!Ha megtanultad az összes alakzatot,formációt,akkor ezt akár el is dobhatod a kukába,és felteszel egy szoftvert a gépedre,ami profin megmutatja,és figyelmeztet minden eddig kitalált jelre,alakzatra.És mivel a gép nem téved,a program meg jól megvan írva,így tévedni sem fogsz!
Tudom hogy sok embernek más lessz a véleménye,de csak azért mert nem használják,illetve nem tudják melyik a jó.
A neten utána lehet nézni,mindenki döntse el melyik jó,melyik nem,én nem szeretnék ajánlani.
De mind semmit sem ér,ha nincs rá stratégiád!
kismentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-26, 10:36   #6 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia!Ha megtanultad az összes alakzatot,formációt,akkor ezt akár el is dobhatod a kukába,és felteszel egy szoftvert a gépedre,ami profin megmutatja,és figyelmeztet minden eddig kitalált jelre,alakzatra.És mivel a gép nem téved,a program meg jól megvan írva,így tévedni sem fogsz!
Tudom hogy sok embernek más lessz a véleménye,de csak azért mert nem használják,illetve nem tudják melyik a jó.
A neten utána lehet nézni,mindenki döntse el melyik jó,melyik nem,én nem szeretnék ajánlani.
De mind semmit sem ér,ha nincs rá stratégiád!

Mit értesz az alatt, hogy melyik a jó?
Az alakzatok észlelése teljesen szubjektív (definíció szerűen, mivel a csúcs-völgyek eldöntése is szubjektív).
Szubjektív elemeket (amit több ember többféleképpen értelmez) nem lehet leprogramozni. Meg lehet neki adni bizonyos paramétereket, de ez csak egy adott szituációban (instrumentum, piaci környezet) fog működni - ideig óráig...
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-26, 10:48   #7 (permalink)
Szenior tag

kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mit értesz az alatt, hogy melyik a jó?
Az alakzatok észlelése teljesen szubjektív (definíció szerűen, mivel a csúcs-völgyek eldöntése is szubjektív).
Szubjektív elemeket (amit több ember többféleképpen értelmez) nem lehet leprogramozni. Meg lehet neki adni bizonyos paramétereket, de ez csak egy adott szituációban (instrumentum, piaci környezet) fog működni - ideig óráig...
A jó az,amelyik használható.
Ha nem lehet leprogramozni,akkor hogyan vannak leprogramozva?Mert levannak!Komoly fejlesztőcégek programozták,és fizetős szolgáltatásként elérhetőek.Sőt,még automata szoftverek is vannak,amelyek le is kereskedik még a gyertyajeleket is.Sőt,még nyereségesek is,ha lefuttatjuk tesztben.
(legalábbis amikor én futtattam nyereséget mutatott)
Régi 2010-08-26, 11:02   #8 (permalink)
Új tag

Thumbs up

Köszönöm a válaszokat!
Régi 2010-08-26, 11:50   #9 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Ja és daytradelni szeretnék! Forex! Lehet most hülyeséget írtam de mind1.
Régi 2010-08-27, 16:00   #10 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 28
salvago a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
szerintem a legfontosabb, hogy legyen egy stratégiád, ami kőbevésett, és soha nem térsz el tőle...
salvago nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-27, 19:28   #11 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Daytradelni úgy, hogy most kezded? Hát te tudod.......
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-27, 19:34   #12 (permalink)
Szenior tag

Hely: Mo
Összes hozzászólás: 104
Tibit a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Sokan úgy kezdik hogy daytradelnek,majd szépen mennek felfele az idősíkokba ha már eleget buktak..tapasztalat
Tibit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-27, 20:39   #13 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Megfelelő kitartással, kreativitásal és programozói tudással bármilyen szubjektív elemeket le lehet programozni. Én is ezt csinálom éppen (most éppen a trend meghatározáson dolgozom).
Persze nem megy minden első nekifutásra, de ha leprogramozok egy alap verziót, akkor megnézem, hogy tényleg azt mutatja e, amit a szubjekív megítélésem mutatna. Ha valami eltérést találok, akkor módosítom a kódot/paramétereket vagy a saját megítélésemet, ha az bizonyul hibásnak (pl ha önellentmondásos volt). Ezt egészen addig lehet folytatni, amíg az eredmény teljesen megfelel a szubjektív ítéletemnek.

Az én szubjektív trendmeghatározásomon alapuló program persze nem azt fogja mutatni, mint a te szubjektív trendmeghatározásod, de ettől még mind a kettő programozható.
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-27, 22:36   #14 (permalink)
Szenior tag

fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Az én szubjektív trendmeghatározásomon alapuló program persze nem azt fogja mutatni, mint a te szubjektív trendmeghatározásod, de ettől még mind a kettő programozható.

Pont ezt értettétek félre mindketten.
Az, hogy mi a trend, szubjektív. Ugyanazt a chartot nézzük, mégsem ugyanazt látjuk.
Nem az a nehézség, hogy az általam megfogalmazott dolgot leprogramozzuk.

Arra a kijelentésre próbáltam reagálni, hogy
"A jó az,amelyik használható.
Ha nem lehet leprogramozni,akkor hogyan vannak leprogramozva?Mert levannak!" (kismentor)

Mégis mit programoz le? A saját maga által definiált szabályokat.
Csakhogy a piac változékony. Lehet, hogy ma valami működik, de nem biztos -sőt megkockáztatom: biztos, hogy nem - fog a jövőben működni.
Tesztek? Bármilyen historikus adatsorra lehet találni ideális be-és kilépő szabályokat (szándékosan nem stratégiát írok). -Utólag. Nem ugyanazon szabályok adják az ideális eredményt most és a jövőben, mint amelyek a múltban adták. Ki lehet próbálni, én ezen már túl vagyok.

Röviden ez a gondom a "szabályokkal". ...és most nem a kereskedési/kockázatkezelési szabályikra gondolok, amit én is fontosnak tartok. Szabályok alatt a programozott kereskedés beállításait értem. Amik ma jók, holnap már nem. Tehát elismerem, hogy létezhet számtalan jól működő rendszer, de túl sok pénzt nem tennék rá, hogy ezek a jövőben is jól működő rendszerek lesznek. Lásd: turtle-módszer. Minden paramétere ismert, le is lehet programozni. Működött? Igen, sok száz millió dollár profitot hozott sok évig. Nos, backteszteltem... Van amelyik terméken valamely időben működik, máshol/máskor nem. Richard Dennis is rengeteget bukott vele, elvesztette a kezelt vagyon 50%-át, majd kiszállt az üzletből és nyugdíjazta magát.

Csak az a kérdés, hogy mielőtt egy rendszer teljes csődöt mond - mert ez biztosan meg fog történni - mennyi pénzt tudunk belőle kivenni.

A diszkrecionális döntéshozatal óriási előnye, hogy 100 éven át ugyanazokkal a szabályokkal lehet dolgozni.
Aki tanult portfólióelméletet, az tudja, hogy hatékony piacon nem lehet spekulációval pénzt keresni. A piaci "hatékonytalanságot" pedig nem lehet leprogramozni, mert mindig máshol, más körülmények között jelenik meg.

Nem akarom senkinek a kedvét szegni, dolgozzatok csak ilyen rendszerek fejlesztésén, mert valóban hozhat pénzt. De arra ne számítsatok, hogy ez az állapot sokáig fennáll. Hamarosan új rendszert kell fejleszteni
Külföldön van néhány és itthon is tudok egy olyan portfóliókezelőről, aki mindezt figyelembe vette és "dinamikus", azaz folyamatosan változó rendszert hozott létre. Nem szeretném minősíteni, mert nem működnek még elég régóta.

Egyébként az egész programozott kereskedés céljával nem tudok azonosulni (nem is nekem kell ):
A kereskedésre fordított idő nincs egyenes arányban a keresett pénzzel, tehát kevés idő ráfordításával is lehet sokat keresni. A programozott rendszer elvileg azt a célt szolgálja, hogy "ne kelljen a monitor előtt ülni". Miért is ne?
Inkább saját magam kontrollálom amit csinálok.
Régi 2010-08-27, 22:40   #15 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Még egy dolog: mikor "működik" egy duplacsúcs?
Ha elérte a célárat, vagy ha megfordította a trendet?
Ha a célár1-et vagy a célár 2 is elérte?

Ez is értelmezés kérdése...

Tehát mit jelent az, hogy egy alakzatfelismerő rendszer működik? (Kismentortól kérdezem).
Régi 2010-08-28, 16:18   #16 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Szia Fxtrader55!
Szerintem az eredeti kérdéstől amire válaszoltam,eltértél teljesen más irányba.
Én úgy tanultam,hogy egy stratégiának egyik eleme a jel.Nálunk a chart vagy gyertyaalakzat lehet egy ilyen jel ha akarjuk,(igaz nem használjuk).De egy ilyen jel még nem stratégia,csak annak egy pici része.Ezért teljesen értelmezhetetlen nekem a kérdésed,hogy "mikor használható,ha elérte a célárat a dupla csúcs,vagy ha trendet fordítot.."
Ezeket a stratégia kellene hogy eldöntse,nem egy jel.A stratégiában van lefektetve hogy mit csinálunk ha,és ha ezután történik valami,akkor mit fogunk csinálni ha...A jel az csak egy jel!Az alakzat csak egy alakzat.Azt pedig kijelzik ezek a szoftverek,mégpedig úgy,hogy A instrumentumon B idősíkon most C alakzat jelent meg éppen.Aztán ezt az infot mindenki arra használja,amire akarja.
Azt nemtudom,hogy mennyire szubjektív az alakzatok felismerése másoknál,de nálunk teljesen világos hogy mi a dupla top,vagy akármelyik alakzat.Vagy alakzat egy valami,vagy nem az.(másoknál ezek szerint nem így van?..mert akkor az egy erdő a részükre,vagy nemtudom).Mi egyébként nem használunk már alakzatokat,mert gyenge a forexen az előny amit adnak.
Az automata kereskedő szoftvereknek tényleg van önműködően piaci viszonyokra ráálló típusa,mi is többnyire ilyet használunk,ez nem egy ma felfedezett találmány.
De miköze ennek az alakzatokhoz?Azoknak fixeknek kell lennie,egyébként egy marék vizet markolunk a stratégiánkkal,ami mindíg kifolyik a kezünkből a végére.Aztán utólag megmagyrázzuk hogy miért volt egy alakzat alakzat,máskor meg miért nem ugyanez
Régi 2010-08-28, 18:14   #17 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Fxtrader55,egy kis segítség,mivel úgylátom sok időt töltöttél automaták elemzésével:http://championship.mql5.com/2010/en/news/16

Remélem érted a mondandóját,a főnököm ajánlotta
Régi 2010-08-28, 22:49   #18 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Akkor milyen idősíkon lenne érdemes elkezdenem?
Régi 2010-08-29, 08:56   #19 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia Fxtrader55!
Szerintem az eredeti kérdéstől amire válaszoltam,eltértél teljesen más irányba.
Én úgy tanultam,hogy egy stratégiának egyik eleme a jel.Nálunk a chart vagy gyertyaalakzat lehet egy ilyen jel ha akarjuk,(igaz nem használjuk).De egy ilyen jel még nem stratégia,csak annak egy pici része.Ezért teljesen értelmezhetetlen nekem a kérdésed,hogy "mikor használható,ha elérte a célárat a dupla csúcs,vagy ha trendet fordítot.."
Ezeket a stratégia kellene hogy eldöntse,nem egy jel.A stratégiában van lefektetve hogy mit csinálunk ha,és ha ezután történik valami,akkor mit fogunk csinálni ha...A jel az csak egy jel!Az alakzat csak egy alakzat.Azt pedig kijelzik ezek a szoftverek,mégpedig úgy,hogy A instrumentumon B idősíkon most C alakzat jelent meg éppen.Aztán ezt az infot mindenki arra használja,amire akarja.
Azt nemtudom,hogy mennyire szubjektív az alakzatok felismerése másoknál,de nálunk teljesen világos hogy mi a dupla top,vagy akármelyik alakzat.Vagy alakzat egy valami,vagy nem az.(másoknál ezek szerint nem így van?..mert akkor az egy erdő a részükre,vagy nemtudom).Mi egyébként nem használunk már alakzatokat,mert gyenge a forexen az előny amit adnak.
Az automata kereskedő szoftvereknek tényleg van önműködően piaci viszonyokra ráálló típusa,mi is többnyire ilyet használunk,ez nem egy ma felfedezett találmány.
De miköze ennek az alakzatokhoz?Azoknak fixeknek kell lennie,egyébként egy marék vizet markolunk a stratégiánkkal,ami mindíg kifolyik a kezünkből a végére.Aztán utólag megmagyrázzuk hogy miért volt egy alakzat alakzat,máskor meg miért nem ugyanez

Valóban egy kicsit eltértem mellékvágányra, akkor most visszatérek:

"Az alakzat csak egy alakzat.Azt pedig kijelzik ezek a szoftverek,mégpedig úgy,hogy A instrumentumon B idősíkon most C alakzat jelent meg éppen."

Egy alakzat áll egy megelőző trendből plusz magából az alakzatból (muszáj a megelőző trend, mert definíciószerűen az alakzat ezt hivatott fordítani vagy megerősíteni). A megelőző trend és az alakzat is csúcs-völgyekből épül fel. Két trader és két rendszer nem ugyanazt tekinti csúcs-völgyesnek, ezért -még egyszer ismétlem - az alakzatok észlelése szubjektív. A bemenő paramétertől függ, hogy a rendszer mit ismer fel és ez nem lesz általános igazság. Nos, ennyit ér egy alakzatfelismerő program. Nem 0-át, de nem is sokat. Nekem nem segít.

Kezded egy kicsit árnyalni a képet
Vagyis a program jelzi a belépési szignálokat, amelyet még valamilyen "szűrőn" le kell futtatni, pl. egyéni döntéshozatal, vagy bármi egyéb. Ilyen simán lehetséges, de ez a rendszer tényleg olyan értékes? Számomra nem sokat ér. Igyekszem észrevenni saját magam, ha kihagyom, akkor ez van
Aki pedig nincs azon a szinten, hogy magától is észreveszi, az erre ne építse a kereskedését, mert azt sem tudja, hogy mit csinál.

Nem állítottam, hogy a belépési jel = stratégia!
Az automata rendszerekről fejtettem ki a véleményem, ezzel nem kifejezetten erre a hozzászólásodra reagáltam (inkább a többire).

(Innentől amit írtam, inkább töröltem, mert nem akarok visszautalgatni a "főnököd" 1,5 évvel ezelőtti, más fórumos írásaira).
Régi 2010-08-29, 09:35   #20 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Valóban egy kicsit eltértem mellékvágányra, akkor most visszatérek:

"Az alakzat csak egy alakzat.Azt pedig kijelzik ezek a szoftverek,mégpedig úgy,hogy A instrumentumon B idősíkon most C alakzat jelent meg éppen."

Egy alakzat áll egy megelőző trendből plusz magából az alakzatból (muszáj a megelőző trend, mert definíciószerűen az alakzat ezt hivatott fordítani vagy megerősíteni). A megelőző trend és az alakzat is csúcs-völgyekből épül fel. Két trader és két rendszer nem ugyanazt tekinti csúcs-völgyesnek, ezért -még egyszer ismétlem - az alakzatok észlelése szubjektív. A bemenő paramétertől függ, hogy a rendszer mit ismer fel és ez nem lesz általános igazság. Nos, ennyit ér egy alakzatfelismerő program. Nem 0-át, de nem is sokat. Nekem nem segít.

Kezded egy kicsit árnyalni a képet
Vagyis a program jelzi a belépési szignálokat, amelyet még valamilyen "szűrőn" le kell futtatni, pl. egyéni döntéshozatal, vagy bármi egyéb. Ilyen simán lehetséges, de ez a rendszer tényleg olyan értékes? Számomra nem sokat ér. Igyekszem észrevenni saját magam, ha kihagyom, akkor ez van
Aki pedig nincs azon a szinten, hogy magától is észreveszi, az erre ne építse a kereskedését, mert azt sem tudja, hogy mit csinál.

Nem állítottam, hogy a belépési jel = stratégia!
Az automata rendszerekről fejtettem ki a véleményem, ezzel nem kifejezetten erre a hozzászólásodra reagáltam (inkább a többire).

(Innentől amit írtam, inkább töröltem, mert nem akarok visszautalgatni a "főnököd" 1,5 évvel ezelőtti, más fórumos írásaira).
Megint eltértél az eredeti kérdéstől
Az alakzatokkal kapcsolatban én a 2.es számú permalink kérdésére válaszoltam.És az úgy is van,hiszen több ilyet le kellett tesztelnem pár éve.
Az alakzat nálunk nem áll trendből,nálunk az alakzat az alakzat,a trendet mindenki úgy határozza meg,ahogy a stratégiája adja.A szoftverkészítőknek sem áll az alakzat trendből,hiszen annak csak akkor eleme,ha a stratégiának ez a szabálya.Ezért készítík ezeket a szoftvereket úgy,ahogy készültek.
Az értéküket tekintve nem állítottam hogy sokat ér,vagy keveset!(értékelés szerű a megjegyzésem,hogy "mi nem használjuk").
Ezért nem tudom értelmezni azt a mondatotad sem,hogy "kezdem árnyalni a képet".
Én ugyanazt mondom,amit eddig is!
Ha valaki alakzatokra kiváncsi,és kezdő,(mivel a kérdező ezt állította magáról)
akkor miután megtanulta,eldobhatja ezen tudását,és használhatja ezen szoftverek egyikét,amelyeket több 10000-en használnak a világban.
A trendet meg mindenki határozza meg magának,és ezek szerint döntsön.
Igaz,hogy sokan úgy hsználják az alakzatokat mint Te,azaz nekik áll az alakzat egy megelőző trendből,amit csúcsok -völgyek építenek fel,de szerinted csak így lehet használni az alakzatokat,semmi másképp?
Mi történik a a trend teljesen másképpen van meghatározva?
Nehéz kérdések ezek!
Régi 2010-08-29, 11:46   #21 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
...
Mégis mit programoz le? A saját maga által definiált szabályokat.
Csakhogy a piac változékony. Lehet, hogy ma valami működik, de nem biztos -sőt megkockáztatom: biztos, hogy nem - fog a jövőben működni.
...
Ugyanez igaz akkor is, ha manuálisan kereskedsz. Mivel a saját szubjektív módszereimet tudom programozni, ezért vagy működőképes lesz a programozott stratégiám, vagy a manuális stratégiám sem lesz az.

Idézet:
A programozott rendszer elvileg azt a célt szolgálja, hogy "ne kelljen a monitor előtt ülni". Miért is ne?
Inkább saját magam kontrollálom amit csinálok.
Nekem nem ez az elsődleges célom vele. Mindössze fél éve foglalkozok a tőzsdézéssel, és még nincs működő stratégiám. Vannak stratégiák, amit innen onnan hallottam, és van jópár saját ötletem is. Alapjában véve nem hiszek senkinek, ezért addig nem rakok pénzt egy stratégiába, amíg azt nem ismerem teljesen, és le nem tesztelem. Ehhez a teszteléshez kell a program.
Ha elkészülnek a tech elemzés alapjait szimuláló programdarabkák (T/E szintek, Trendek, esetleg alakzatok, stb), akkor azokból jópár stratégiát könnyen össze fogok tudni barkácsolni, és könnyen backtesztelhetem.
Ezen építőelemek esetében egyáltalán nem a profitra optimalizálok, hanem arra, hogy a programom által megtalált T/E szintek, Trendek pontosan úgy nézzenek ki, ahogy azokat a saját legjobb tudásom szerint kézzel meghatároznám. Később persze majd ellenőrzöm azt is, hogy ezek profitot is termelnek e...

1-2 stratégiát valószínűleg sokkal kevesebb munkával végig lehet tesztelni manuálisan, mint ha leprogramoznám, de az eddig összeszedett információk alapján nem tartom valószínűnek hogy ilyen kevés próbálkozásból használható stratégiát találjak...

Még valami: az ilyen szubjektív dolgok programozása annyi buktatót rejt magában, hogy egy más által készre írt programban én biztosan nem bíznék meg. (legfeljebb ha biztosítva van a folyamatos szinkronizálás a szubjektív módszer, és a program között)
Az elkészült építőelemek majd folyamatos fejlesztésre/finomításra szorulnak majd, ugyanúgy, mint ahogy a manuális módszereket is fejlesztenénk. Csak így meglesz az az előnyöm, hogy bármilyen módosítás hatását azonnal visszatesztelhetem.

Ha jól veszem ki a szavaidból, te már tapasztalt spekuláns vagy, valószínűleg működő manuális stratégiával. Te hogy jutottál el ide? Hány stratégiát próbáltál végig?

üdv,
SMK
Régi 2010-08-29, 16:15   #22 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Ha jól veszem ki a szavaidból, te már tapasztalt spekuláns vagy, valószínűleg működő manuális stratégiával. Te hogy jutottál el ide? Hány stratégiát próbáltál végig?

üdv,
SMK
Köszönöm a bizalmat, de nem tartom magam gurunak, toptradernek.

Fogalmam sincs, hányat próbáltam végig (talán ez jellemzi, hogy elég sokat) .
Egy időben én is így gondoltam, ahogy most Te:

nincs stratégiám ---> sokat gyakorlom, próbálkozom, tesztelek, stb. ---> találok valamit ami működik ----> innentől hátradőlök, nyugodtan kereskedem ----> próbálom tovább fejleszteni, még hatékonyabbá tenni.

Ma már úgy gondolom, hogy a folyamat nem ennyire fehér-fekete.
A ma működő rendszerek nem feltétlen fognak holnap is működni. A piac alapjaiban nem fog megváltozni de részleteiben folyamatosan változik.
Egy toptraderrel csináltak interjút, aki már 8 éve sikeresen kereskedik. Az interjúkészítés időpontjában beismerte, hogy hónapok óta veszteséges, nagyon sokszor stoppolódik ki, többször mint korábban. Néhány apró változtatás után ugyanazzal a rendszerrel ismét sikeresen kereskedett.

Nálam nincs éles határ a vesztes és a nyereséges kereskedés között. Egy ideig "csak" nullszaldó körülire hoztam ki a tradinget és nem túl rég óta pozitív a szaldó. Nem szeretnék konkrét időtávokat írni, ez úgyis mindenkinél más. Támpontnak annyit mondok, hogy nálam a "rég óta" éveket jelentene - sajnos azonban ennél jóval kevesebbről van szó és ez sem jelenti azt, hogy holnapután is sikeres leszek. (Sokan elszállnak a pillanatnyi sikerektől, kihal belőlük az alázat és ez később a vesztüket okozza). Ami viszont tény, hogy rég óta (értsd: sok éve) foglalkozom ezzel és tanulom.

Szerintem a sikeres stratégia "alapköveket" tartalmaz és megköveteli a rugalmasságot bizonyos dolgokban. Ezt többen nevezik intuitív képességnek ami csak bizonyos idő (vagy bizonyos mennyiségű chartolvasás) után jön elő. Ezt nem lehet tanfolyamon elsajátítani. Vannak oktatók akik igyekeznek bebizonyítani az ellenkezőjét, van olyan is, aki annak idején a szemem láttára ment tönkre a tőzsdén.

Amit most csinálsz az nem más, mint rendszer optimalizálás múltbeli adatokra. Nem mondom, hogy haszontalan, hiszen vannak gyakran ismétlődő "mintázatok", de nekem ez nem hozott átütő sikert.

Senkivel nem szeretnék vitába szállni és nem is fogok, a véleményem akkor is ez:
SEMMIFÉLE RENDSZER NEM LEHET HOSSZÚTÁVON SIKERES KISEBB VÁLTOZTATÁSOK NÉLKÜL.

Kérdeztél, ezért leírtam. Nem szeretnék vitázni (mással sem), mivel ez az én véleményem. Mindig lesznek csodagyerekek, akiknek sokkal könnyebb, sokkal gyorsabb, stb.
Szívesen találkozom velük 5 év múlva

Ja, és még egy dolog: én nem csinálok titkot a saját rendszeremből, mint néhány kolléga, aki évek óta csak a port hinti a neten, de az ő "stratégiája" titkos. Bárkivel találkozom, aki veszi a fáradságot (éppen ezért nem a fórumon teszem közkinccsé). Vitassuk meg együtt, hátha én is tanulok tőle.
Régi 2010-08-29, 23:04   #23 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:

Idézet:
Egy időben én is így gondoltam, ahogy most Te:

nincs stratégiám ---> sokat gyakorlom, próbálkozom, tesztelek, stb. ---> találok valamit ami működik ----> innentől hátradőlök, nyugodtan kereskedem ----> próbálom tovább fejleszteni, még hatékonyabbá tenni.
...
Senkivel nem szeretnék vitába szállni és nem is fogok ...
Erről nyitottam egy új topikot:
Én így látom
Én veled ellentétben szeretek mindenkivel vitába szállni, mert abból tanulok a legtöbbet, ha leírom, hogy mit gondolok, és miért gondolom azt, mások meg leírják, hogy szerintük mit gondolok rosszuk, és miért rossz az ahogy gondolom... Kérlek, ne vedd támadásnak az esetleges kötekedő hangulatúra sikerült hozzászólásaimat sem, mindig az építő jellegű vita kialakítása a célom!
Mivel az itt kialakult beszélgetés nem igazán passzol a témába, a vita oda passzoló részét folytathatnánk akár az újonnan létrehozott topikban is. Légyszíves nézz majd be oda is!

köszi,
SMK

------------------------------
Válaszol

Címkék
alakzatok, jelek, kezdőknek, technikai elemzés

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 19:52 , a GMT +1 időzóna szerint.