Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2015-03-25, 17:03   #51 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
Hírnév szint: 8
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Pityke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Pedig ő is volt kezdő spekuláns
hello, csak kíváncsiság
nem fórumoztál ezzel a nickel a stocklandyardon?
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-25, 17:17   #52 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 827
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Tehát akkor még mindig nincs olyan, akiről tudnák, hogy tisztán tech elemzéses forex spekulációból megél...
Az én fejemben is megfordult, hogy esetleg a részvények árfolyammozgásában jóval több szabályosságot lehet találni. Végül is egy próbát megér.
Ismertek olyan helyet, ahonnan ingyen tűrhető minőségű múltbéli részvényárfolyamokat lehet letölteni?
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2015-03-25, 17:32   #53 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tehát akkor még mindig nincs olyan, akiről tudnák, hogy tisztán tech elemzéses forex spekulációból megél...
Az én fejemben is megfordult, hogy esetleg a részvények árfolyammozgásában jóval több szabályosságot lehet találni. Végül is egy próbát megér.
Ismertek olyan helyet, ahonnan ingyen tűrhető minőségű múltbéli részvényárfolyamokat lehet letölteni?
Szerintem mostanában a dax tréd a király: tech elemek tökéletesen működnek, sokat megy és olcsó. Daytrade, szűk stoppokkal, lemenni akár m1-re is. Ez ami jól hoz a konyhára.
Igazi hardcore daytrade.
Deviza nálam lejárt lemez.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-03-25, 17:39   #54 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
egy teszt

melyik chart fx és melyik rv?
Csatolt kicsinyítések
en-igy-latom-11.png   en-igy-latom-22.png  
Régi 2015-03-25, 17:40   #55 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 103
Hírnév szint: 3
Pityke a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
hello, csak kíváncsiság
nem fórumoztál ezzel a nickel a stocklandyardon?
Az egy másik őrmester.
Pityke nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-25, 17:41   #56 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Pityke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az egy másik őrmester.
jahh, közben már rájöttem, Pityke35 a másik nick
Régi 2015-03-25, 17:42   #57 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.618
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
egy teszt

melyik chart fx és melyik rv?
Az én tippem, hogy a bal a részvény, a gyertyák közti hézagokból ítélve.
Régi 2015-03-25, 17:51   #58 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 103
Hírnév szint: 3
Pityke a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A felső a DAX, az alsó meg EURUSD.
Pityke nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-25, 17:52   #59 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

még várok ötleteket, főleg smk-ét
Régi 2015-03-25, 18:43   #60 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

egyik se tűnik fx nek
  Válaszol idézettel
Régi 2015-03-25, 18:53   #61 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 254
Hírnév szint: 5
nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

a bal oldali APPLE
a jobb oldali EURJPY
ha nem tévedek
nlot nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-25, 18:56   #62 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

a jobb oldalinál sem mindig stimmelnek a nyitóárak. mondjuk fx en is vannak rések. de jóval ritkább.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-03-25, 19:08   #63 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
nlot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
a bal oldali APPLE
a jobb oldali EURJPY
ha nem tévedek
ejnye, lelőtted a megoldást

a kérdés, amiért feltettem a képeket

kizárólag TA szemmel nézve a 2 chartot, van közöttük bármilyen érdemi különbség?
Régi 2015-03-25, 19:14   #64 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
még várok ötleteket, főleg smk-ét
tőlem nem fogsz tippet kapni, én béna vagyok, és a forex chartot még a véletlen charttól sem tudom megkülönböztetni
Régi 2015-03-25, 19:17   #65 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
tőlem nem fogsz tippet kapni, én béna vagyok, és a forex chartot még a véletlen charttól sem tudom megkülönböztetni
pont ez a lényeg, nincs semmiféle különbség a chartok között
de ez csak az én véleményem, és erre akartam példát szolgáltatni a 2 képpel

ez meg elég szépen trendel felfelé, sajnos
Csatolt kicsinyítések
en-igy-latom-global_temp_trend.gif  
Régi 2015-03-25, 19:29   #66 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 254
nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
kizárólag TA szemmel nézve a 2 chartot, van közöttük bármilyen érdemi különbség?
Ha csak a képeket nézzük, akkor nem sok, máskülönben viszont nem kevés. De a leglényegesebb talán ez:
EURJPY = EURAUD*AUDJPY, EURCAD*CADJPY, EURCHF*CHFJPY, EURGBP*GBPJPY, EURUSD*USDJPY, stb, stb.
nlot nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-25, 23:05   #67 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.478
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
de ez csak az én véleményem, és erre akartam példát szolgáltatni a 2 képpel

ez meg elég szépen trendel felfelé, sajnos
Miert sajnos? Amugyis melegedne, mi csak rasegitunk. Tudod, fokozzuk az elvezeteket.
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-26, 06:24   #68 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.276
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Hm. Régebben összegyűjtöttem egy csomó „alapigazságot”, amit az ALAPoktatásokon hirdetnek, s elkezdtem az ellenkezőjét gondolni. Ez is köztük volt.

(hogy a fenébe ne lenne tartalmi különbség egy gazdasági társaság, ill. egy gazdasági övezet és egy nemzetgazdaság összehasonlítása között.)
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-26, 06:58   #69 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hm. Régebben összegyűjtöttem egy csomó „alapigazságot”, amit az ALAPoktatásokon hirdetnek, s elkezdtem az ellenkezőjét gondolni. Ez is köztük volt.

(hogy a fenébe ne lenne tartalmi különbség egy gazdasági társaság, ill. egy gazdasági övezet és egy nemzetgazdaság összehasonlítása között.)
biztos, én nem jártam soha, semmiféle tanfolyamon

de maradjunk a konkrét példánál
vezesd le légyszíves a 2 mellékelt képen pusztán TA szemszögből a meglátásaidat
Régi 2015-03-26, 07:50   #70 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Nem engem kérdeztél de a lényeg: ez a két kép elégtelen információt hordoz bármiféle elemzéshez.
Olyan mintha egymás mellé tennél két ember koponya CT -jéből egy -egy szeletet majd ráfognád hogy szinte megkülönböztethetetlenek. Mindenki egyforma. Szinte.

Meggyőződésem hogy egy idősík chartját figyelve túl kevés az információ a sikeres kereskedéshez, pláne csupasz charton ahogy a pl nagymenő Birger tanítja. Az is igaz hogy őt az iron bérelte ki mostanában és ők abban érdekeltek hogy bukjon az ügyfél

Összefoglalva a TA mellett: több idősík, pár mozgóátlag, trendvonalak, szintek, divergenciák és kész az MAGIC

Viszont én pl DAX esetében nem szeretek piacra lépni 9 előtt, ugyanis pontban 9 kor gyakran megváltozik a mozgás. Ez viszont inkább funda mint TA.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-03-26, 07:50   #71 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.276
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
de maradjunk a konkrét példánál
vezesd le légyszíves a 2 mellékelt képen pusztán TA szemszögből a meglátásaidat
De NEM AKAROM pusztán technikai alapon vizsgálni, mert számomra az kevés egy alapos elemzéshez, és nem ok kereskedni !!!

Amúgy szerintem ránézésre is látszik különbség: az elsőnél érdekes, hogy a rések milyen csalósak voltak, kisebb-nagyobb gyertyák vannak, mert talán a ritka hírek is jobban megrángatták az árfolyamot, a második kisimultabb, vélhetően a több hír és nagyobb likviditás miatt.
Én is úgy tippeltem volna, mint Forex Klub.

Na, mára ennyi. További szép napot.
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-26, 08:33   #72 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.699
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Az eredmények lehangolóak voltak, a projekt csúfos kudarcot szenvedett.
Míg a kiválogatott portfoliók az in sample időszakokban rendre nagy profitot termeltek, az out of sample időszakokban teljesen véletlenszerű, átlagban nullszaldós eredményeket értek el.
Levontam a következtetést, hogy sem programmal, sem kézi kereskedéssel nem fogok tudni profitot elérni forexes spekulkációval.
Nem volt vidám olvasni a végkifejletet. Sokat nyomkodtam én is évekkel ezelőtt a következő szisztémát. Stratégia optimalizálása az elmúlt hónapra, majd folytatása a következőre. Ugyanezt megcsináltam hetes bontásban, hétfőtől-csütörtökig, majd ráengedve csak a péntekre, sőt a hétfőtől-szerdáig is játszott, csak csütörtökre, merthogy péntek gázos... Számtalan stratégián végigjátszottam a semmit......

Olyan stratégiával érdemes szerintem foglalkoznod, amit ha ráeresztesz 10-15 évre, és mindenféle állítgatás nélkül elsőre egyenletesen pozitív görbét produkál. Azt érdemes finomhangolgatni, de olyan módon, hogy a kötésszám ne csökkenjen.

Lassan nekem is meg kellene írnom az első öt év összegzését és elkészíteni a következő ötéves tervet.
Addig is amíg rágódom rajta (megírjam e vagy sem, sajnáljam rá az időt vagy sem) 5 éves tervkészítőknek itt egy kötelező darab:

[/QUOTE]

az idevonatkozó rész az 55. másodperctől indul.
Régi 2015-03-26, 08:35   #73 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
De NEM AKAROM pusztán technikai alapon vizsgálni, mert számomra az kevés egy alapos elemzéshez, és nem ok kereskedni !!!
Amúgy szerintem ránézésre is látszik különbség: az elsőnél érdekes, hogy a rések milyen csalósak voltak, kisebb-nagyobb gyertyák vannak, mert talán a ritka hírek is jobban megrángatták az árfolyamot, a második kisimultabb, vélhetően a több hír és nagyobb likviditás miatt.
Én is úgy tippeltem volna, mint Forex Klub.

Na, mára ennyi. További szép napot.
részemről is, pá

(bár a kérdés erre irányult, amiből ez a pár post született részemről a topikban)
Régi 2015-03-27, 18:45   #74 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Próbálkoztam új indikátorok felvételével (pl Hurst-exponens), más stratégia portfolió összeválogató algoritmusokkal, újraellenőriztem az indikátoraim minőségét, de az eredményen ez sem változtatott.
Ezt nem fogod tudni beletenni:

Idézet:
Hook eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Például ha az lenne a feladat, hogy 100 fotón ismerjünk fel vitorlás hajókat, a 2 éves fiam találati arányban megverné a létező legjobb szoftvereket is.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-03-29, 09:53   #75 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:
XMMA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
...Ezt nem fogod tudni beletenni:...
Nem vitorlásfelismerő szoftvert készítettem. De azt erősen gyanítom, hogy ha nem 100, hanem mondjuk 100 millió fotóból kellene vitorlásokat válogatni, akkor egy szoftver sokkal jobb eredményt érne el, mert nem fáradna el néhány száz fotó azonosítása után.
Régi 2015-03-29, 18:11   #76 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

A vitorlás "összes" variációjának számokkal való meghatározása és az emberi szem, egyedi felismerés, egyedi döntés közötti különbségre próbáltam utalni.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-03-29, 20:01   #77 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Ne a vitorlásfelismerés példát nézzük, mert az mögött nincs gyakorlati haszon, így nem is fejlesztenek ilyen célszoftvereket. Nézzük inkább a szöveg felismerést. Erre léteznek célszoftverek, össze lehet hasonlítani az emberi elme teljesítményével. Teljesen egyértelmű, hogy az ember sokkal rosszabb minőségű szöveget is fel tud ismerni, mint egy ilyen szoftver. Mégis, a szoftver jól használható, ha nagy mennyiségű szöveget kell felismerni, mert bár a munkát az embernél rosszabb minőségben végzi el, de cserében sokkal gyorsabban dolgozik.
Hasonló a helyzet a trendfelismerő programommal is, de ott még talán előnye is van a programnak. A trend felismerése ugyanis szubjektív. Míg az EURUSDre márc közepén mindenki azt mondta, hogy esik a trend, mindenki más időponttól kezdve állapította meg a megelőző emelkedő trend fordulását. Sőt, lehet, hogy egy kevésbé fix értékrenddel rendelkező spekuláns a trend eleje környékén attól függően állaptí meg trendirányt, hogy épp milyen hangulata van. Te biztos vagy benne, hogy ha 2x végig lépkedsz egy hosszabb charton, akkor mindig ugyanott jelölöd meg a trend fordulókat? (én nem vagyok biztos ebben saját magammal kapcsolatban) A programom azonos beállításnál mindig ugyanott ismeri fel a trendfordulókat.
A trendfelismerő programom nem tökéletes. Valószínű, hogy pl te jobban felismered a trendfordulókat, mint a programom. Viszont a programom elég jól illeszkedik az én szubjektív trendfelismerésemhez. Tehát jellemzően ott jelez trendfordulót, ahol én is azt jelezném.
És a programmal kapcsolatban megjelenik még egy előny: gyors, türelmes, és mindig figyel. 100%ig biztos vagyok benne, hogy a projekt sikertelenségét nem az okozta, hogy a program esetleg rosszul ismeri a trend irányt, miközben én jól fel tudnám azt ismerni.

A projekt fő célja tehát az, hogy adatbányászati módszerrel összefüggéseket ismerjek fel a szubjektív helyzetelemzésből képzett input adatok, és a későbbi árfolyammozgásból képzett céladatok között.
Ezt a kísérletet el lehetne úgy is végezni, hogy az input adatokat 100%ig humán szubjektív helyzetelemzésre alapozzuk. Pl akár több profi spekuláns végigelemzi lépésenként ugyanazt a chartot, és minden lépésnél rögzíti a számára legfontosabb jellemzőket. Utána fel lehet ismertetni olyan összefüggéseket, hogy pl nyereséges stratégiát lehet készíteni úgy, ha abba az irányba fogadunk, amerre A spekuláns trendirányt jelez, feltéve, hogy B spekulás azt jelzi, hogy egy támasz közelében vagyunk, és C spekuláns által felrajzolt ferde trendvonal éppen megtört, és D spekuláns A spekulánssal ellentétes trendirányt jegyzett fel....

Persze ez fölösleges annak, aki már megtalálta a saját jól jövedelmező stratégiáját, és nem keres újabbakat... Annak viszont hasznos lehet, aki még csak keresi a stratégiát...
Régi 2016-12-23, 11:06   #78 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás Eszmefuttatás a spekulációról

Tegyük fel, hogy benevezek fej-vagy-írás versenyre (dupla ha eltalálom, semmi, ha nem találom el) Almost versenyében látható a szabályokkal. (http://forum.tozsde.hu/attachment.ph...0&d=1482159259) Tegyük fel, hogy egyáltalán nem sejtem a következő dobás eredményét, mint ahogy nem is lehet azt sejteni. Remélem nem kell bizonyítgatni, hogy itt NEM létezik előny, ezért lehetetlen nyereséges stratégiát felépíteni.
Tegyük fel, hogy a következő szabályokkal játszom: véletlenszerűen meghatározok egy fogadási méretet 100-1000 USD között. Hókuszpókuszolok valami áltudományos, de értelmetlen elemzést az előző dobások (, vagy a csillagok állása) alapján, ami kihozza, hogy fej/írásra kell fogadnom.
Ezt annyiszor eljátszom egy nap, amennyiszer ahhoz kell, hogy elérjek min +200 USD nyereséget. A végén fej vagy írás alapján eldöntöm, hogy esetleg még 1-2 x játsszak a napi cél elérése után is. -3000 USD veszteség közelítése előtt leállok Nem fogok pontos valószínűség számolni, de belátható, hogy kb 33% eséllyel megfelelek a verseny kritériumainak, és előbb érek el +6% protitot(tőkére vetítve), mint ahogy elveszítenék 3%ot.
Na most, ha a versenyre jelentkezik 100 ember (akik mind ugyanezt csinálják, mint én), akkor a versen szervezők a következőt fogják megfigyelni: A versenyzők jellemzően kb 90%ban nyereséggel zárnak. Aki veszteséges napot csinált, azok között is lesz jópár, aki szépen vissza hozza, de lesz aki kihullik a versenyből. Pár nap múlva a mezőny széthúz. Az 5. napon még az emberek 70%a csak nyereséges napokra tekinthet vissza! Lesz, 3-5 profi, aki 5-6 nap alatt eléri a célt veszteséges nap nélkül, lesz 20-25 ügyes, aki 10-12 nap alatt teljesíti a célt veszteséges nap nélkül, lesz 5-8 aki bár volt 3-4000 DDben is, mégis sikerült visszahoznia, és elérni a célt, stb. Összességében a 100ból kihullik a kétharmada, és kb 30-35 ember eléri a kitűzött célt. Ha a versenyt tovább folytatják esetleg második fordulót rendeznek, akkor ugyanezt fogjuk látni, azaz a szerencsésebbek törnek előre, a kevésbé szerencsések kihullanak.
A végén marad egy maroknyi ember, aki látszólag elég jó előre tudják jelezni a következő pénzfeldobás eredményét. Ezek megnyerik a versenyt, hazaviszik a díjat, vagy kapnak egy jól fizető állást, ahol ellébecolnak egy ideig.

Mindezt úgy, hogy SENKI a legkisebb mértékben sem tudta megjósolni a következő pénzfeldobás eredményét! Ez teljesen biztos, mint ahogy az is, hogy hosszú távon egyikük sem lehet nyereséges.

A pénzfeldobással ellentétben a forexben LEHET hogy van valami kisebb előny, de lehet, hogy nincs, vagy csak nagyon kicsi az. Az viszont biztos, hogy látszólagos előnyt könnyen találhat az ember, ugyanúgy ahogy látszólag jövőbelátó versenyzőt is lehetett találni.
Ugorjunk vissza a pénzfeldobós témára, csak most stratégiát keressünk. A stratégia alatt azt értem, hogy valamilyen input adatok alapján (múltbeli dobáseredmények / csillagok állása / a macskám nyávogásának elemzése alapján) megfigyelem, hogy mi az ami működött. Pl ha a macskám a fenti kockázatkezelési módszert alkalmazva olyan irány meghatározó).

Tegyük fel, hogy akkor minősítek jónak egy stratégiát, ha a fenti versen követelményének megfelelt. Ha megvizsgálok 100 stratégiát, akkor abból 33 meg fog felelni az alapelvárásnak, és lesz 1-2 ami kiemelkedően teljesít. Ha 1000 stratégiát vizsgálok meg, akkor azok között lesz, ami sokkal komolyabb kritériumoknak is meg fog felelni!

Nézzük az önbecsapás részt.
Tegyük fel, hogy én frissen végzett voodoo varázsló vagyok, és az óriási tudással rendelkező mesteremtől megtanultam, hogy ha a fekete macskám páratlan számút nyávog reggel, akkor mindig arra kell fogadni, hogy az előző dobás eredménye ismétlődni fog, ha páratlan számút nyávog a macska, akkor arra kell fogadni, hogy az előző dobás fordítottja fog kijönni. A mesterem felkészített arra, hogy ez nem minden dobásnál működik, csak átlagban, így hosszabb vesztő sorozatokat is el kell viselnem. Mellékesen megjegyzem, hogy már be is fizettem a tandíjat a mesteremnél lélekpajzs továbbkézésre, ami segít majd elviselni a veszteségeket, és megtanítja, hogy igaziból nem is profit a lényeg, hanem a saját fejlődésünk, és hogy szeretnünk kell a munkánkat, és minden nap el kell végeznünk a lelki gyakorlatokat, különben nem leszünk sikeresek.
A lényeg, hogy a mesterem minden szavát innom kell magamba, hiszen ő már évek óta tőkéletesíti a tudását, és nekem bár az én szemem előtt egyszerű lélekként még csak a megélhetés lebeg, látom, hogy ez is működik, hiszen a mesterem pl épp tegnap vett új varázs üveggömböt, ami pedig nem kevés pénzbe kerül.

A lényeg, hogy képesnek kell lennem betartani a szabályokat. Múlt hónapban még veszteséges voltam, de megfigyeltem, hogy a fekete macskám némelyik napokon rossz kedvűnek tűnik. Bár nem mindig tudom egyértelműen megállapítani, hogy mikor rosszkedvű, de az egyértelmű, hogy ilyenkor nem is érdemes számolni a nyávogásait, hanem inkább a tarot kártyát célszerű használni. Ez persze kevésbé pontos jelzéseket ad. Szóval tegnapelőtt óta mióta figyelembe veszem a macskám hangulatát, is, és azóta vissza is nyertem a múlt havi veszteségem 10%át. Ha így folytatom jövő hónap végére kitermelem a teljes múlt havi veszteséget, és a tanítás árát is. Persze még előbb tanácsot kérek a mesteremtől, hogy hogyan tudnám pontosabban megállapítani a macskám kedélyállapotát, hogy csökkentsem a tévedés kockázatát.

1 évvel később:
Sajnos a macskás módszertől nem gazdagodtam meg, de a személyiségem, akaraterőm rengeteget fejlődött. Szerencsére munka mellett tudtam finanszírozni az új tanfolyamokat, és a megfelelő kockázatkezelési technikák alkalmazásával elértem, hogy az év első felében veszítettem sokat, az utolsó 6 hónapban nullszaldós vagyok nullszaldós vagyok (2 nyereséges hónapom is volt, miután lecseréltem a macskámat, de az új macska sajnos megdöglött). (Mindenesetre a mesterem azt mondta, hogy a voodoo oktatásban nem részesülő fogadó még erre sem képes!) A mesterem kifejlesztett egy új, sokkal ígéretesebb technikát, amihez csak egy varázsgömbre, és naponta egy kibelezett egérre lesz szükségem Mostanra elhiszem, amit a mesterem mondott már a képzés elején: a teljes mósdzertant nem lehet csak úgy simán átvenni, asját személyiségünkhoz kell igazítani azt. Ő csak technikákat mutat. Ahogy az autószerelőnek is tudnia kell, hogy mikor kell mikor nyúljon a kalapácshoz, és mikor a csavarhúzóhoz, úgy nekünk is tudnunk kell, hogy mikor használjuk a macskát, mikor az egeret, mikor az üveggömböt, és mikor a tarot kártyát. Ehhez tapasztalat kell, amit nem lehet átadni, csak hosszú gyakorlással lehet magunkévá tenni (ezt is mondta régebben, de akkor még okosabbnak képzeltem magam nála, és nem hittem el).
Tavaly nem akartam tiszteletlennek mutatkozni, ezért nem kérdeztem rá arra a gyanúmra, hogy ez a módszer tényleg működik e. Most már beláttam, hogy ez gyengeség volt, és rákérdeztem a mesteremnél. A mesterem készséges volt, és megmutatta amúlt hónap első felében készített kötéslistáját (az előtte levőknél kicsit más stratégiát alkalmazott, így az nem mérvadó, később meg nem kereskedett, mert nyaralni ment). És tényleg, a napok 2/3ában nyereséges volt, és 40 fogadásból 32at eltalált! Sajnos a kötés méreteket kitakarta, de látszott hogy éles számlán csinálta.

Na jó azt hiszem kicsit túlzásba estem Lényeg, hogy folytathatnám a sztorit azzal, hogy EGY technikában kell profivá válni (nem sokba belekóstolni), azzal, hogy saját technikát kell kialakítani, meg az összes olyan dologgal, amit mondanak, és amiben hiszenek a sikeres traderek.

Leszögezem, NEM akarok megsérteni senkit. Nem akarom kétségbevonni hogy bárki bármit mondott abban hitt (, azaz nem átejteni akart másokat). Nem mondom, hogy spekulációval nem lehet pénzt keresni.
Az egyetlen, amit ki akartam ebből hozni, hogy az összes olyan információ, ami eddig birtokomba jutott nem bizonyítja, hogy bármilyen spekuláció működik. Mind lehet akár illúzió is. Az ÖSSZES bizonyítéknak tűnő dolog akkor is előjöhetett volna, ha forexes keresztárfolyamok helyett egy pénzfeldobásos véletlengenerátor által készített charton elemezgetünk.
Régi 2016-12-23, 11:59   #79 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 416
Hírnév szint: 2
Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.
Alapbeállítás

Túl sok a filozófia.
Megalith nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-23, 12:27   #80 (permalink)
Tag

cane logója

Összes hozzászólás: 61
cane a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Egy megkeseredett ember szavai.
cane nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-23, 19:58   #81 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 369
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Szia SMK!

Ismét érdekes gondolatokat fogalmaztál meg. Köszönöm. Hogy túl filozófikus? Sorosnak bejött, reméljük Téged, minket is sikerre vezet. Abban viszont -érted aggódva, nem ellened- egyetértek Cane-nel, hogy az írásod nézőpontja kicsit egyoldalúra sikeredett. Kicsit olyan, mintha elsősorban arra keresnél bizonyítékokat, hogy a nyereséges kereskedés miért nem működhet. Értem, hogy nagyon sok évnyi munka és útkeresés tapasztalata mondatja ezt veled, még azzal is egyetértek, hogy nagyon sok kezdő vagy hosszú évek óta hiába próbálkozó számára hasznos, ha a realitásokhoz közelebb álló végforgatókönyv is kint van az asztalon. Mégis, a Te érdekedben azt javaslom válts nézőpontot. Az eddigi negatív tapasztalatokat éld meg erőforrásnak, mint Edison, aki a villanykörte feltalálásáig vezető útról a sorozatos kudarcokat követően úgy nyilatkozott, hogy az ő előnye a többi tudóssal szemben az, hogy mindenkinél több eljárást ismer, amivel NEM lehet működőképes végterméket létrehozni. Ugyanakkor ne feledkezz meg arról sem amit Einstein mondott: Az őrültség nem más mint mindig ugyan azt tenni újra és újra, közben arra várni, hogy az eredmény más legyen. Próbálkozz teljesen új megközelítésekkel, járj olyan ösvényeken, ahol eddig nem. (pl day trade helyett swing, spot helyett opció, iránykereskedés helyett grid, vagy hedge vagy a jó ég tudja mi. A lényeg, hogy új utakat keress, ne zárd be az elmédet a múltba, mert ott ugyan megnyugvás lehet hogy találsz, de a sikernek még az esélyét sem hagyod meg. Azt nem tudom garantálni, hogy a siker pénzügyi természetű lesz, de azt igen hogy az új célok új kapukat nyitnak meg előtted. És ha nem értettem teljesen félre a hozzászólásaidból kirajzolódó "mögöttes énedet", akkor önmagában az út is energiával tölt fel. Ne feledd: Optimistának lenni azért kifizetődőbb, mert habár gyakran ugyan oda jut mint a pesszimista, de közben sokkal jobban érzi magát.

Boldog Karácsonyt és Sikerekben gazdag Új évet mindenkinek!
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
piac mechanikája, stratégia, tökéletes piac

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Ahogy én látom.... willow Kezdőknek 409 2016-09-02 12:16

A pontos idő 16:11 , a GMT +1 időzóna szerint.