Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-11-28, 11:36   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 11
Hírnév szint: 8
Moki a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Tartós Befektetési Számla - TBSZ

Kedves Fórumozók!

Kerestem a TBSZ-el (Tartós Befektetési Számla) kapcsolatos témát az oldalon. Mivel engem nagyon érdekel ez a téma, így bátorkodtam nyitni egyet.

Azt látom, hogy sok helyen kínálnak ilyen értékpapírszámlát, de a részletek nem világosak számomra.

Az rendjén van, hogy a minimum 5 éves megtakarítások osztaléka és tőkejövedelme után nem kell adózni.

Az azonban nem derül ki számomra, hogy ha rendszeresen fizetek be erre a számlára összegeket, akkor az hogyan viselkedik.

Válaszaitokat előre is köszönöm!
Moki
Moki nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-28, 21:23   #2 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 12
StopHunter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.StopHunter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

szia!
csak a gyűjtőévben tudsz befizetni utána lezárják, mint egy zsákot. ez legyen TBSZ2010. Jan. 1-től már csak a TBSZ2011-be tudsz befizetni. a lezárt zsákból csak egy nap tudsz kivenni részkivételt, minden más esetben az történik mintha nem lett volna TBSZ számlán. tehát adózol. visszamenőleg és egyénileg. (trade napló mindenről legyen ha van TBSZ ha nincs!)
StopHunter nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-11-30, 10:49   #3 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Ez nem jó hír.
Megtakarításokra kellene ösztönözni az embereket, nem arra, hogy a már összegyűlt pénzüket egyben félretegyék.
Régi 2010-11-30, 11:31   #4 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Moki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez nem jó hír.
Megtakarításokra kellene ösztönözni az embereket, nem arra, hogy a már összegyűlt pénzüket egyben félretegyék.
egész évben tehetsz be a tárgyévi számlára pénzt
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-30, 11:52   #5 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Ha pedig valaki tartósan meg akar takarítani, akkor idővel lesz 10-20 számlája.

A leírtak alapján értem már, hogy hogyan működik a TBSZ, de ettől még furcsa. Ennyi számlát biztos nem fogok nyitni. Az én megtakarításaim nem olyan nagy mértékűek, hogy ez megérje. Egyszerűbb leadózni sajnos.
Régi 2011-12-23, 09:30   #6 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Nagyon rég jártam a fórumon. Most visszanéztem, mert találtam a témában egy összeszedett és jó cikket:
http://penzcentrum.hu/ongondoskodas/...n.1030948.html

Ezek alapján egyértelmű, hogy "csak" 6 TBSZ számla szükséges és azokat pörgetve nagyon hosszú távra is meg lehet takarítani. Úgy tűnik Orbánék sem piszkálják, sőt talán még ösztönzik is a feltételek további apró javításával.
Régi 2013-06-22, 12:08   #7 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
szentpeteristvan a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Eléggé eltérnek a meglátások a TBSZ számlával kapcsolatban. Mármint most jön ez a 6% EHO, a penzcentrumon azt írják, hogy a TBSZ ezen nem segít, pedig valójában igen. A megtakarításra van jobb megoldás is mint a 6 TBSZ forgatása, ami mondjuk elég macerás. Bár itt gondolom profik vannak, akiknek a TBSZ kezelése gyerekjáték, az átlag embernek azért nem kevés idő. A TBSZ ről és az új 6% EHO -ról itt olvashatsz:
http://szendreiadam.wordpress.com/2013/06/21/tbsz/
szentpeteristvan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-06-22, 14:35   #8 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Úgy tudom TBSZ-en nem kamatos kamattal számolnak, hanem csak simán kamattal. Ez így elég silány.
  Válaszol idézettel
Régi 2016-12-10, 00:48   #9 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
luckypunk a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Nekem a kovetkezo dilemmam van a TBSZ-szel kapcsolatban: vonzo a 0% kamatado de elszomoritoan silanynak tartom a magyar brokercegeket.

Az adozasbeli elonyok miatt meg a hazai brokerek kedvezotlen feltetelei mellett is evidensnek tunik, hogy TBSZ-en hatekonyabb hosszu tavon befektetni. De valoban osztja itt ezt mindenki?
Tenyleg megeri tobb szamlaval vacakolni? Nem egyszerubb-e, kulonosen az utobbi evek brokerbotranyait kovetoen, evente kamatadozni es egy tisztesseges kulfoldi brokeren keresztul bonyolitani a befekteteseket?

Nagyon erdekelne tapasztaltabb befektetok velemenye de minden segitseget nagyra ertekelek.
luckypunk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-10, 05:58   #10 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 376
Hírnév szint: 2
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
luckypunk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Nekem a kovetkezo dilemmam van a TBSZ-szel kapcsolatban: vonzo a 0% kamatado de elszomoritoan silanynak tartom a magyar brokercegeket.

Az adozasbeli elonyok miatt meg a hazai brokerek kedvezotlen feltetelei mellett is evidensnek tunik, hogy TBSZ-en hatekonyabb hosszu tavon befektetni. De valoban osztja itt ezt mindenki?
Tenyleg megeri tobb szamlaval vacakolni? Nem egyszerubb-e, kulonosen az utobbi evek brokerbotranyait kovetoen, evente kamatadozni es egy tisztesseges kulfoldi brokeren keresztul bonyolitani a befekteteseket?

Nagyon erdekelne tapasztaltabb befektetok velemenye de minden segitseget nagyra ertekelek.
Szia! Magyarorszagon a Concorde es az Equilor is lehetove teszi, hogy a tbsz szamlarol gyakorlatilag barmilyen termeket lekereskedj. Mindketto bankfuggetlen ceg, de a noname ciprusi brokercegek is azok... Tehat ha a termekvalasztek es a biztonsag tekinteteben nincs erdemi kulonbseg, akkor azt erdemes megvizsgalni koltsegek tekinteteben melyikkel josz ki jobban. Mivel jovore mar nincs eho, ezert a tbsz elonye 15 szazalek a profitbol. Mivel a kereskedesi szokasaid es jelenlegi broker kondicioid nem ismertek szamomra, csak a celravezeto gondolkodas mikentjet tudom megvilagitani. Mondjuk ha atlagosan napi egy lot volumenben tradelsz es a kulfoldi broker spread elonye 0,5 pip, akkor eves szinten kb 120 pippel, azaz pl eurusd eseten 1200 dollarral lesz kisebb az eredmenyed. Ebben az esetben 8000 dollar nyereseg felett eri meg jobban tbszrol tredelni. (Feltetelezve, hogy 5 evig a szamlarol nem akarsz penzt kivenni)
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-10, 12:49   #11 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
luckypunk a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia!

Igen, latom, ez nagyszeru.

Ami engem zavar, hogy a hazai cegek a latszatat is kerulik, hogy akar csak meg szandekoznanak kozeliteni nemzetkozi viszonylatban is versenykepesebb felteteleket.

Vastagon fog a ceruzajuk, jutalek beutalasnal, jutalek kiutalasnal, draga tranzakciok, deviza konverzio, miegymas. Az allamilag tamogatott megtakaritasi konstrukciok kivetelevel nem latom, hogy miert akarna barki is ugyfelukke valni.

Mindenki beletorodott mar? En latom rosszul? Mi van veletek?
luckypunk nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
értékpapírszámla, megtakarítás, Tartós Befektetési Számla, TBSZ

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Befektetési arany GSz Árutőzsde 40 2015-08-12 18:51

A pontos idő 11:50 , a GMT +1 időzóna szerint.