Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-11-28, 17:09   #1 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 74
Hírnév szint: 6
korompai.andras már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.korompai.andras már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.korompai.andras már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Egy kezdő forexes viszontagságai

Sziasztok!

Közel másfél éve nem foglalkoztam egykori kedvenc barátommal, a tőzsdével, és hiányzik na... Nincsenek reggel 9 óra 2-ig tartó körömrágások, nyugodt kiegyensúlyozott életem lett, és úgy általában hiányzik a kihívás

Minap megkeresett egy ismerősöm, hogy ugyan kezdjünk már el devizázni, mert abban van a pénz. (Még rémlik valami Faluvégi Balázs előadásából, hogy 10-ből 9 ember itt bukja el a pénzét..)
Szóval több se kellett, azonnal nyitottam egy számlát, mellé egy demót, és elkezdtem beszerezni a szükséges információkat. Ez a thread arra szolgál, hogy megosszam az indulás alatt szerzett tapasztalatokat, segítségetekkel kiszűrjem az elkövetett hibákat, és mindenekelőtt motiváljam magam az összeszedett gondolkodásra. Szóval abszolút öncélű thread lesz (blogot nincs kedvem ezért regelni), de hátha egy fél év múlva valaki nem követ el valami olyan butaságot, amit én is megtettem, és rögzítettem, akkor már haszna is lesz.

Státusz:

Az iforex.com-nál nyitottam számlát, nagyon kitartóan járnak a nyakamra, hogy segítsenek, korrekt a rendszerük, és nagyon jó az ügyfélszolgálatuk.
Kis bibi velük, hogy elfelejtették megemlíteni, hogy demószámla nem csak a befizetés után jár...

Jelenlegi tudásom: Nagyon nagyon kevés. Tudom, hogy mikortól lehet kereskedni, de még fogalmam sincs arról, hogy mi a pip, és hogy milyen stratégiák léteznek a piacon. Kicsit olvasgattam Sidius és Péter eszmefuttatásait a Forex Egyetem témában, és egyre kevésbé értem a dolgot. Arról beszélnek, hogy 50-50%-os arányban vannak nyereséges ügyleteik. De kérem, akkor hogy lehet itt bukni? Tegyük fel, hogy azonos nagyságrendben, azonos tőkeáttétellel nyitok pozikat. 5-10% stop losst rárakom (jut eszembe, fogalmam sincs, hogy milyen stop losst használjuk, ezek a számok még a Bét-ről, meg a Nasdaq-ról ragadtak be) a nyereséget meg engedem kifutni. Ha vaktában lövöldözök (és betartom a szabályokat), még akkor is jó lesz egy idő után. Vagy nem? Mindegy, erre szerintem hamarosan rájövök.

Kezdeti infók:
Csupa ingyenes, könnyen hozzáférhető dolog.
Tecnikai elemzés ismétlés: http://metaforex.hu/index.php/letoel...x-anyagok.html

Forex for dummies:
http://www.iforex.hu/eu/scripts/mate...ket&what=entry

Sok sok háttérinfó a forexről: (angol)
http://www.iforex.hu/eu/scripts/mate.../forexbook.pdf

Kecskeméti István? Technikai elemzés könyve.

Célok:
Első évben max 2-szer szeretném lenullázni a számlát, és az év végére 80%-os profit termelése az utolsó befizetésre vetítve.

Kockázatvállalás:
Mindenféle piacismeret nélkül kijelentve, max 50szeres tőkeáttétel, és egyszerre max tőke 3%-át kockáztatva.

Demóegyenleg 1.000.000 Ft.

Kérdéseim (megpróbálok választ találni rájuk saját magam, de hátha van pár javaslat)
Milyen anyagokon kéne még átrágnom magam a sikeres induláshoz?
Mennyiben más a deviza, mint az értéktőzsde?
Milyen izgalmas olvasmányok vannak, blogszerű, utólagos eszmefuttatásokat tartalmazóra gondolok, mint mondjuk Faluvégi B. BMW-s blogja. Angol is jöhet.

DAY 1: Na, mikor nyit már valami? Tudom vasárnap nem szabad semmit csinálni, de shortolni szeretnék valamit
korompai.andras nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-28, 22:24   #2 (permalink)
Tag

korompai.andras már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.korompai.andras már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.korompai.andras már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Rövid idő, sok újdonság.

Programnak a Metatradert fogom használni, és sok könyvet begyűjtöttem az este folyamán. Már tudom mi az a Pip

Metatrader innen tölthető:
http://www.alpari.co.uk/
Hirdetések
Régi 2010-11-29, 07:54   #3 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.387
Hírnév szint: 7
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás .

Szia!

Nem csak 50-50%-al lehet veszíteni, hanem akkor is ha többször nyert mint veszítesz. Attól függ mennyit veszítesz, és mennyit nyersz. Nem véletlenül kell elvágni a stoppal a veszteséget és futtatni a nyereséget amíg lehet.

5-10% stop a forexen? Hmmm.... Ennek én nagyon utána olvasnék a helyedben.

Mint ahogyan annak is, hogy érdemes e éles számlát nyitni, amíg nem vagy nyerő demon bármilyen helyzetben. Olyan ez mint a piramis. Ki lehet hagyni az alap köveket, csak az a kérdés, mi lesz a végén belőle. Piramis vagy romhalmaz.

"Célok:
Első évben max 2-szer szeretném lenullázni a számlát, és az év végére 80%-os profit termelése az utolsó befizetésre vetítve. "

Abban a pillanatban amikor már az elején a profit foglalkoztat, igen sajnálatos. Hidd el, hogy már az is szép cél ha az első évben megtartod a tőkédet.

Persze te tudod.......
Régi 2010-11-29, 08:20   #4 (permalink)
Gio
Szenior tag

Gio logója

Hely: Ausztria
Összes hozzászólás: 466
Hírnév szint: 5
Gio már nem kispályás.Gio már nem kispályás.Gio már nem kispályás.
Alapbeállítás

itt egy kicsit gyorsabban ég a pénz, mint a tőzsdén:-)
fog ez a hozzáállás még alakulni 2-3 hónap demó után:-)
sok sikert!
Gio nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-29, 19:16   #5 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Sziasztok!

Köszi a tanácsokat, és figyelmeztetést. Ahogy írtam, ezek mindenféle rálátás nélküli elvárások magammal szemben, majd pár hónap múlva felülvizsgálom őket

Az elmúlt napot egy rakat könyv, és infó beszerzésével töltöttem. A legtöbben egy Birger nevű német úriember könyvét ajánlották. Szimpatikus a csóka. Egy videóban mondta:
Mivel minden ügylet véletlenszerű kimenetellel rendelkezik, ezért csak a money, és risk managementen áll vagy bukik a dolog.

A következő napok terve:
Átrágni magam a könyvén.
Kicsit jobban elmélyedni a fentebb említett kockázatkezelési módszerekben.
Megnézni a Forexegyetem kereskedési naplóit, és megérteni a kereskedési startégiát az excell mögött.

Edit: Félelmetes tudásbázist találhattok ezen a linken:
http://www.mediafire.com/?92gba8kc9c6p9#19,1
Régi 2010-12-10, 10:10   #6 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
aknilatak a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül aknilatak részére
Wink egy kezdő

szia, figyelem az írásaidat, hisz én is most kezdek ismerkedni a forex kereskedéssel és nagyon jó kiinduló pontokat adtál. Köszi
Remélem tudunk majd a későbbiekben eszmét cserélni, de most csak kihasználom az előnyödet.
aknilatak nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-10, 19:15   #7 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 30
Hírnév szint: 4
baistvan a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!
Én a múlt héten elkezdtem élőben forexezni az alparinál, és buktam a mai napon nagyot.
Legalább tapasztalatot szereztem, h ez nem is olyan mint a demó.
Most egy darabig demózni fogok, de nem tudom h 18-20 óra között mivel lenne érdemes foglalkozni, valamint deviza helyett jobb lenne indexel foglalkozni?
A tapasztaltabbaktól kérem, hogy válaszoljatok a kérdéseimre, mert elég rosszul érzem magam, és amíg meg nem értem mi zajlik itt én nem is tudom mit csináljak
baistvan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-10, 19:58   #8 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 24
tabaki a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia!

Én is hasonló terveket szövögetek, azonban én még várok kb fél évet, egyrészt, egyéb elfoglaltság miatt nincs rá időm, másrészt pedig hiányosak az ismereteim addig a csepp kis szabadidőmben eldemózgatok és elolvasok pár könyvet. Egy kis sikerélmény xtb verseny során szépen sikerült meglovagolnom az AUD/USD árfolyamot.

http://kepfeltoltes.hu/view/110510/n...toltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/110510/3...toltes.hu_.jpg
tabaki nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-11, 07:59   #9 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 61
MIKXFX a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
tabaki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia!

Én is hasonló terveket szövögetek, azonban én még várok kb fél évet, egyrészt, egyéb elfoglaltság miatt nincs rá időm, másrészt pedig hiányosak az ismereteim addig a csepp kis szabadidőmben eldemózgatok és elolvasok pár könyvet. Egy kis sikerélmény xtb verseny során szépen sikerült meglovagolnom az AUD/USD árfolyamot.

http://kepfeltoltes.hu/view/110510/n...toltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/110510/3...toltes.hu_.jpg
Teljesen más élesben mint demon. Legaláb négy évet várjatok az éles számlával. Én is moho voltam rábasztam! :-)
Régi 2011-05-11, 08:23   #10 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Igen, azért a teljes félretett pénzemet nem allinelném be hogy majd hátha bejön. Ahogy nézegettem, már 1000 ft tól is lehet élesbe kereskedni. azért mondjuk 10-20-30 ezer forint elvesztése nem veri annyira le az embert mint ennek több tízszerese.
Régi 2011-05-11, 08:37   #11 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 302
Alapbeállítás

Idézet:
MIKXFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Teljesen más élesben mint demon. Legaláb négy évet várjatok az éles számlával. Én is moho voltam rábasztam! :-)
Szerintem a 4 év kicsit túlzás. Szerintem elég 1 2 év és minimál manival kezdeni és fokozatosság, végigjárni a lépcsőfokokat. Oszt nem kell aggódni miajdan a nyögdíj miatt.
nagyd nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-11, 08:41   #12 (permalink)
Szenior tag

Zooli Trading Klub logója

Hely: Miskolc
Összes hozzászólás: 1.245
Zooli Trading Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Zooli Trading Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Zooli Trading Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Zooli Trading Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Zooli Trading Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Zooli Trading Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Zooli Trading Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zooli Trading Klub részére
Alapbeállítás

Idézet:
Igen, azért a teljes félretett pénzemet nem allinelném be hogy majd hátha bejön. Ahogy nézegettem, már 1000 ft tól is lehet élesbe kereskedni. azért mondjuk 10-20-30 ezer forint elvesztése nem veri annyira le az embert mint ennek több tízszerese.
De miért is kellene akár egy fillért is elveszteni?!
Számtalan helyen olvasom, hogy kereskedjünk valódi pénzzel, még ha vesztünk akkor is. Persze érthető, hogy a brókerek ezt hangoztatják, mert ez az érdekük.
De a tied nem ez, te profitot szeretnél termelni. Viszont amíg ezt virtuális pénzzel, demón nem tudod következetesen kivitelezni, addig éles pénzzel sem fogod tudni. Szóval demózni egészen addig kell, míg ki nem alakul a saját kereskedési stílusod, be nem gyakorlod azokat a kereskedési szabályokat amit alapján döntéseket fogsz hozni. Itt nyitok mert....., itt módosítom a stopot mert....., itt kizárok egy részt mert....., itt rányitok egy új pozíciót mert......., és itt zárom az egészet mert......
Amíg nem vagy biztos abban, hogy képes vagy nyereségesen kereskedni, addig teljesen felesleges egy fillért is rátenni.
Zooli Trading Klub nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-11, 09:04   #13 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Veszteni is meg kell tanulni. Azt mondják abból lesz kiváló szakember, aki 2szer minimum elveszti az összes tőkéjét. (én télen elértem a 2.at )
Bölcsebb lesz az ember úgy érzem. És igyekszik elkerülni a jövőben, mer érezte már a súlyát.
Régi 2011-05-11, 09:07   #14 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
De miért is kellene akár egy fillért is elveszteni?!
Számtalan helyen olvasom, hogy kereskedjünk valódi pénzzel, még ha vesztünk akkor is. Persze érthető, hogy a brókerek ezt hangoztatják, mert ez az érdekük.
De a tied nem ez, te profitot szeretnél termelni. Viszont amíg ezt virtuális pénzzel, demón nem tudod következetesen kivitelezni, addig éles pénzzel sem fogod tudni. Szóval demózni egészen addig kell, míg ki nem alakul a saját kereskedési stílusod, be nem gyakorlod azokat a kereskedési szabályokat amit alapján döntéseket fogsz hozni. Itt nyitok mert....., itt módosítom a stopot mert....., itt kizárok egy részt mert....., itt rányitok egy új pozíciót mert......., és itt zárom az egészet mert......
Amíg nem vagy biztos abban, hogy képes vagy nyereségesen kereskedni, addig teljesen felesleges egy fillért is rátenni.

Tudat alatt mindig is bennem van,lesz demó számla esetén, hogy hisz ez csak játékpénz és be fogok vállalni olyan döntéseket, amiket valódi pénzzel nem. Nem hiszem, hogy 10-20.000 Ft elvesztése annyira földhöz vágja az embert, viszont az biztos , hogy 100x jobban oda fogok figyelni, mit miért csinálok, és bevállalom e ezt meg ezt a kockázatot.

Szóval szerintem nem feltétlenül jobb a demó mint pár ezer ft elvesztése, én látok benne logikát abban, hogy kereskedjünk a élesben ha vesztünk is, persze hozzátéve hogy szigorúan pár ezer ft-al. Bár ezt mindenki maga dönti el. Persze ha az ember 2x, 3x 0-ázza a számláját akkor el kell gondolkodnia pár dolgon....
Régi 2011-05-11, 09:21   #15 (permalink)
Szenior tag

forexmaniac logója

Összes hozzászólás: 153
forexmaniac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.forexmaniac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.forexmaniac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Én sem értem, hogy ha valaki demon "nyomás" nélkül konzekvensen nem tud nyerő lenni, akkor az mitől várja el hogy majd éles kereskedés során az lesz?:S amikor már megjelenik a kapzsiság és a félelem is a kereskedések alatt.
Lehet hitegetni magunkat, hogy majd jobban oda figyelek, jobban mérlegelem a döntéseket stb.. de ez nem így megy, ha nincs kiforrott kereskedési rendszere az embernek, és nem tud minden piaci helyzetre valamilyen stratégiát alkalmazni, akkor soha a büdös életben nem lesz nyerő, csak a pénzét fogja elbukni, és az most lényegtelen hogy 10.000Ft vagy 10.000$.
forexmaniac nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-11, 09:33   #16 (permalink)
Szenior tag

Zooli Trading Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Zooli Trading Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Zooli Trading Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Zooli Trading Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Zooli Trading Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Zooli Trading Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Zooli Trading Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Tudat alatt mindig is bennem van,lesz demó számla esetén, hogy hisz ez csak játékpénz és be fogok vállalni olyan döntéseket, amiket valódi pénzzel nem.
Ez csak akkor igaz, ha nincs kereskedési koncepciód, kiforrott szabályrendszered ami előírja neked milyen helyzetben mit csinálj.
A legtöbb magánkereskedőnek nincs ilyen!!! Ha el is kezdenek megismerni egy stratégiát, ami nem a sajátjuk, nem fordítanak rá elég időt, hogy megtanulják, és kiismerjék. Vagy nem kötnek vele eleget ahhoz, hogy kiderüljön számukra, statisztikailag nyereséges-e. Ekkor elkezdenek újabbat keresni, majd még újabbat, és így tovább. A várt áttörés sosem jön el. Folyamatosan csak azzal szembesülnek, hogy többet vesztenek mint nyernek, és a legvégén feladják.

Idézet:
Nem hiszem, hogy 10-20.000 Ft elvesztése annyira földhöz vágja az embert, viszont az biztos , hogy 100x jobban oda fogok figyelni, mit miért csinálok, és bevállalom e ezt meg ezt a kockázatot.
Szóval szerintem nem feltétlenül jobb a demó mint pár ezer ft elvesztése, én látok benne logikát abban, hogy kereskedjünk a élesben ha vesztünk is, persze hozzátéve hogy szigorúan pár ezer ft-al. Bár ezt mindenki maga dönti el. Persze ha az ember 2x, 3x 0-ázza a számláját akkor el kell gondolkodnia pár dolgon....
Mindenki azt kezd a pénzével amit akar. De így még annak is több haszna van, ha eladományozod valami jótékony célra. Ez így nem más, mint a játékszenvedély kiélése.
Régi 2011-05-11, 09:44   #17 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Hát lehet, elvégre hobbipókeres lennék. Hozzáteszem, hogy stabil nyerő, ha csak mikro téten is... De legalább megtanultam mi az a bankroll menedzsment,mert én is nulláztam párszor.

Egyébként én nem hiszek ebben az 1 év-2 év demózásban, nem magában a demózásban, hanem abban, hogy időben mérjük. Szerintetek mennyi az a kötésszám, amely viszonyítási pontot adhat, hogy érdemes e az embernek ezzel foglalkoznia?

Egyáltalán hogy lehet ezt mérni?

Hiszen mondjuk ha az ember pl 100 kötés után +30% haszonban van az még nem feltétlenül jelenti azt, hogy na akkor kezdjük el élesben.Lehet hogy volt néhány jó kötése valamelyik devizapárra és úgy alakult a grafikon ahogy ő várta.

Ti használtok valamilyen segédprogit a napi, heti, havi kötésszám/profit graf kirajzolására van ilyen, ha igen hol?
Régi 2011-05-11, 09:50   #18 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
nagyd eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Veszteni is meg kell tanulni. Azt mondják abból lesz kiváló szakember, aki 2szer minimum elveszti az összes tőkéjét. (én télen elértem a 2.at )
Bölcsebb lesz az ember úgy érzem. És igyekszik elkerülni a jövőben, mer érezte már a súlyát.
Veszteni is meg kell tanulni, de csak azért, hogy megértsd: Akkor is veszthetsz, ha mindent tökéletesen jól csináltál! Betartottál minden szabályt, mégsem lett nyereséges az üzlet. Nem lehet mindig nyerni, ezt el kell tudni fogadni. Ezt tekintsd úgy, mint az üzleted működési költségét. Itt nem irodabérletet, rezsi költséget, szállítási, raktározási díjat, vagy munkabért és járulékait fizetsz, hanem egyszerűen csak vesztesz néhány üzleten.
Akkor sem tudok a számlanullázáshoz gratulálni, ha szerinted ez így normális.
Régi 2011-05-11, 10:12   #19 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Egyébként én nem hiszek ebben az 1 év-2 év demózásban, nem magában a demózásban, hanem abban, hogy időben mérjük. Szerintetek mennyi az a kötésszám, amely viszonyítási pontot adhat, hogy érdemes e az embernek ezzel foglalkoznia?

Egyáltalán hogy lehet ezt mérni?

Hiszen mondjuk ha az ember pl 100 kötés után +30% haszonban van az még nem feltétlenül jelenti azt, hogy na akkor kezdjük el élesben.Lehet hogy volt néhány jó kötése valamelyik devizapárra és úgy alakult a grafikon ahogy ő várta.

Ti használtok valamilyen segédprogit a napi, heti, havi kötésszám/profit graf kirajzolására van ilyen, ha igen hol?
Ez egyéntől is függ. Mennyire tanul gyorsan, mennyi időt tud vele foglalkozni naponta, milyen idősíkon tud, vagy szeretne kereskedni, stb...
Van egy jó kis írás, amit valószínűleg olyasvalaki követett el, aki már végigjárta ezt az utat, mert nagyon igaz.
http://devizatozsde.blog.hu/2008/04/...zerzo_tollabol
Az tény, hogy ez is egy szakma amit több ezer óra tanulás és gyakorlás alatt lehet elsajátítani. Nem beszélve a statisztikáról, hogy a legjobbak közé kell kerülnöd ahhoz, hogy hosszú távon is nyereséges legyél, mivel a nagy többség csak veszít.
Ha már kezdenek úgy alakulni a grafikonok, ahogy azt előre elképzelted, az már egy jó kezdet.
Maguk a kereskedő programok is képesek néhány statisztikai adat kiszámolására (átlagos nyerő/vesztő, payoff ratio, profit factor) Vagy vannak internetes oldalak, ahová a kötéslistát feltöltve egész jó kis elemzéseket lehet végezni. Pl: https://www.myfxbook.com/
Régi 2011-05-11, 10:18   #20 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
nagyd eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ki is mondta ezt?

Nem kell az ilyesmit szentírásnak venni, ugyanis ahogyan ez az élet más területén sem, úgy itt sem igaz. Azért vannak a lépcsők, hogy azon kell felmenni. Ha valaki szépen fokozatosan merül bele ebbe a szakmába, és csak akkor lép feljebb amikor az előző lépcsőt maradéktalanul ismeri, nem fogja elveszíteni a tőkéjét. A legtöbb hiba a türelmetlenségből és abból adódik, hogy NEM tanulja meg a leckét a trader.

forexmaniac!
Teljesen egyetértek. Akinek nem megy demón, igen esélyes, hogy élesben meg pláne nem fog menni. Lehet, hogy lesz olyan akinek igen, de azért megnézném, hogy mondjuk 100 esetből ez hányszor fordul elő. Kb ugyanannyiszor mintha 100 ember elolvasna 2 könyvet az agysebészetről aztán neki állna praktizálni. Lenne esetleg 1 vagy 2 akinél esetleg a páciens túlélné a műtétet de a többinél?
Régi 2011-05-11, 10:19   #21 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Pl: excel
Régi 2011-05-11, 10:23   #22 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:

Nem feltétlenül az időintervallum a lényeg, mert a fejlődés üteme függhet a ráfordított időmennyiségtől és a fogékonyságtól is. Nyilván akinek erős az affinitása és napi 16 órát tud ezzel foglalkozni hendikepben van azzal szemben aki kevesebbet tud vele foglalkozni és nehezebben tudja az agyát ráállítani.

It az a lényeg, hogy végigjárni a lépcsőket, és megérteni, hogy ha eddigi életedet leélted tőzsde nélkül, nem ez az 1-2 év fog számítani.
Régi 2011-05-11, 10:33   #23 (permalink)
Szenior tag

Hely: Jelenleg Győr.
Összes hozzászólás: 118
silverspeed már nem kispályás.silverspeed már nem kispályás.silverspeed már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
forexmaniac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én sem értem, hogy ha valaki demon "nyomás" nélkül konzekvensen nem tud nyerő lenni, akkor az mitől várja el hogy majd éles kereskedés során az lesz?:S amikor már megjelenik a kapzsiság és a félelem is a kereskedések alatt.
Lehet hitegetni magunkat, hogy majd jobban oda figyelek, jobban mérlegelem a döntéseket stb.. de ez nem így megy, ha nincs kiforrott kereskedési rendszere az embernek, és nem tud minden piaci helyzetre valamilyen stratégiát alkalmazni, akkor soha a büdös életben nem lesz nyerő, csak a pénzét fogja elbukni, és az most lényegtelen hogy 10.000Ft vagy 10.000$.
Köszönöm forecmaniac-nak, az első lényeges pont le van írva érthetően. ( Az első mondattól az utolsóig).

Azzal kapcsolatban, hogy hány évig ( hónapig) kell demozni éles számla előtt, és veszítsük el összes pénzt vagy sem, az ember válogatja. Ahány ember annyi szokás, nem biztos, hogy akinek már az bevált , hogy hónapokig demozott, míg egy stratégiát felépített, és utána éles számlán folytatta, az beválik másnál is. Valakinek meglehet , hogy a zsigereiben van, és rövidebb időre van szüksége, van kinek jóval hosszabb.

Abban nem teljesen értek egyet, hogy veszítsük el a pénzünket 1x 2x, és utána "megvilágosodunk". Miért lenne ez előírva? Ezzel csak magunkat akarjuk nyugtatni, hogy nyugi, attól még te ügyes voltál csak a piac a "hülye"? Vagy abban bízzunk, olyan átértékelések mennek végbe bennünk ami sikerorientálttá tesz? ( Már szerintem ez a gondolatmenet alapból téves felfogás. Nem hiszem, hogy csak azután lehetne nagy dogokat véghezvinni, ha padlón vagyunk. Többször is bebizonyosodott számomra, hogy véghez lehet vinni a célokat, ha nem félvállról veszem a dolgokat, ha odateszem magam, és eget földet megmozgatok csak azért, hogy legyen esélyem a változtatásra. Persze a hiba, a bukás bármikor megtörténhet, sőt meg is történik, de szerintem ez még mindig a kisebb rossz , mint az, hogy a nulláról építek fel mindent. És persze még a semmiből való építkezés is esélyes, de jobbak a kilátások így mintha csak a saját fejem után mennék .)

Felelősségteljes feladatokhoz, felelősségteljes döntéseket kell hozni! ( Mondhatnám, hogy fel kell nőni a szükséges szintre.)
silverspeed nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-11, 10:38   #24 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

MIG Banknál vagyok (svájci) és úgy néz ki jövő 7től lenek cfd-k élesbe nálunk.
Mely nagyobb indexekkel érdemes foglalkozni, annak aki csak teknikai trader ?
Régi 2011-05-11, 18:15   #25 (permalink)
Új tag

Hely: Budapest
Satti a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Azt azért hozzátenném, hogy ugyebár 10-20-30 ezres számlával aztán semmit nem tudsz begyakorolni.
Ugye ilyen kis tőkénél vagy csak 0,01-es lot-tal nyitsz, vagy nap végére nincs tőkéd. Ilyen kis nyitásnál, jó stratégiával nyersz 500 forintot. Azon aztán jól meg lehet tanulni.

Mindenképpen Demozás! És nem árt az alapokkal tisztában lenni.
Satti nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-11, 19:28   #26 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Satti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azt azért hozzátenném, hogy ugyebár 10-20-30 ezres számlával aztán semmit nem tudsz begyakorolni.
Ugye ilyen kis tőkénél vagy csak 0,01-es lot-tal nyitsz, vagy nap végére nincs tőkéd. Ilyen kis nyitásnál, jó stratégiával nyersz 500 forintot. Azon aztán jól meg lehet tanulni.

Mindenképpen Demozás! És nem árt az alapokkal tisztában lenni.
Hát nem is úgy gondoltam, hogy 10.000 Ft-ot feltornászok 100.000-ig ha aznap minden úgy alakul ahogy szeretném. Igen épp 0,01 es lotokat terveztem nyitni kis tőkeáttéttel, de igazatok van. Inkább demózok. Esetleg ha van lehetőség befizetés nélküli bónuszra akkor azzal azért élnék. a plus500 kínál ilyet de még nem olvastam el egyáltalán a feltételek sem meg semmit.
Régi 2011-05-15, 06:18   #27 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Regeltem a plus500-as búnuszra de elég nevetséges. 0,05 vagy 0,1-es lotok nyithatók 1:50-es tőkeáttéttel. Hogy lehet így betartani azt, hogy csak a tőkém <2%-át kockáztatom egy kötésre? :O
Régi 2011-05-15, 07:04   #28 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Regeltem a plus500-as búnuszra de elég nevetséges. 0,05 vagy 0,1-es lotok nyithatók 1:50-es tőkeáttéttel. Hogy lehet így betartani azt, hogy csak a tőkém <2%-át kockáztatom egy kötésre? :O
Ha meg is szeretnéd csinálni a forgalmi elvárást, hogy egyáltalán kifizessék neked azt a pénzt, ami megkeresel, akkor sehogy.
Régi 2011-05-15, 07:38   #29 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ha meg is szeretnéd csinálni a forgalmi elvárást, hogy egyáltalán kifizessék neked azt a pénzt, ami megkeresel, akkor sehogy.
Ja igen még meg is kell forgatni:P. Most már kezdem kapisgálni, hogy a demó sokkal többet ér. Ez így szerencsejáték. Ráadásul nem az 5000HUF-t akarom kivenni minden áron (bár ennek az esélye kb <1%) hanem inkább meg akarom tanulni a dolgokat.

Nembaj egyúttal demó számlát is nyitottam a plus500-nál az tetszik benne hogy baromi sok részvénnyel lehet kereskedni. De a felület nem valami jó (legalábbis nekem) a Meta Trader felülete sokkal jobban bejön.
Régi 2011-05-15, 13:58   #30 (permalink)
Új tag

Libertine Angel logója

Összes hozzászólás: 3
Libertine Angel a hírnévhez vezető út elején jár.
Idézet:
forexmaniac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Teljes mértékben egyetértek.Azért szeretek erre a fórumra járni, mert a nagy többség teljesen reálisan áll a dolgokhoz, s a kezdőkbe is azt próbáljátok beleplántálni, hogy a tőzsde is egy szakma, méghozzá nem könnyű-bizonyos tanulási folyamatokat nem lehet átugrani büntetlenül, s egyből várni a sült galambot.Azt is tudjuk, hogy a statisztikák szerint, 100-ból csak 3-4-ember nem amortizálja le az első élő számláját. Az anyagi bizonytalanság, ami az országban van, óhatatlanul a gyengébb ellenállás felé viszik az embereket, egyre többen látnak aranybányát a tőzsdében. Sajnos, ehhez a mai tőzsdei elit is nagyban hozzájárul, amikor az iskoláikba ilyen szlogenekkel csábítják a delikvenseket:"Valóban vagyonokat akarsz kesesni?" vagy "megmutatjuk neked, hogy érhetsz el teljes anyagi függetlenséget, s ehhez semmi más nem kell, mint egy laptop és netkapcsolat". És ezt rengetegen "benyalják" rendesen. A bemutatkozás topicban leírtam, hogy én magam is végeztem tőzsdetanfolyamot. Borítékolom, hogy a csoportban résztvevő kb. 80-90 tanulónak legfeljebb a tizedéből lesz trader, azért mondok ilyen" magas" arányt, mert páran már kereskedtek élőben. Tudod, az volt a legszomorúbb, amikor a beszélgetésekből kiderült, hogy többen az utolsó kétszáz "rongyukat" költötték rá a tanfolyamra, s már a második alkalomnál lélekben feladták az egészet ,mert nem volt kellő informatikai ismeretük vagy angol nyelvtudásuk, mi meg használtuk az Ouandát, InteractivBrokers-t, Saxotradert.Volt olyan 60 év körüli hölgy, aki élete első számítógépét vette meg kizárólag a tőzsdetanfolyamra, hááát, gondolhatjátok, szegénykém csak pislogott, milyen csúnyán "káromkodnak" körülötte és mi az, hogy neki le kéne tudni tölteni egy szoftvert, amikor a szoftver szó fogalmát sem ismeri. Sorry, kicsit hosszú voltam, de biztos vagyok benne, hogy a sok kudarchoz az oktatók is igencsak hozzájárulnak a maguk módján.
Gratulálok az itteni profi tradereknek, hogy ilyen jó irányba vitték/viszik a fórumot! Szép napot Mindenkinek!
Libertine Angel nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-20, 00:59   #31 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
David Palotas a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!
Leírom röviden a tőzsdés pályafutásomat nektek, szerintem elég tanulságos.
2007 végén kezdtem, elvégeztem egy olyan tanfolyamot, amiről azt hittem, itt az életem megoldása. 2008-ban elvégeztem a haladó tanfolyamát meg még ki tudja hányféle kisegítő klubot, és csaknem jöttek az eredmények. Beszéltem a velem együtt végzőkkel, fél év alatt akiket én ismertem jobban 8 embert, összesen 20 milliót bukott! Én élesben nem kereskedtem még, mert az az igazság, demóban se tudtam semmit se felmutatni, persze egy idő után elkezdett mindenki nem őszinte lenni a másikhoz és jöttek a kamuhegyek. Nyilván ennek semmi értelme nem volt, így elvittem pár barátomat erre a tanfolyamra, elvégezték, ekkor még mindig nem ismertem fel, nem jó helyen vagyok. 18 ismerősömet vittem el, azokból maradt 3, akikből mára lett valami, de az se annak a tanfolyamnak volt köszönhető. No de én közben automatizálgattam demóban, nem ment, aztán átváltottam élesre, ahol előbb nyertem egy nagyot, majd vissza is buktam szépen. A legszomorúbb az volt, még mindig nem állt össze a fejemben ez az egész szakma, pedig ekkor már 2009 végén jártunk. Tavaly nyárra azonban kialakult bennem egy saját kép, mert már nem foglalkoztam a korábbi tanárom instrukcióival, és elkezdtem saját magam utánanézni dolgoknak. Végül eljutottam egy másik képzésre, ahol a tőzsdepszichológiát megtanították és azóta teljes fordulat. évekig nem értettem, hogy a technikai elemzésből kiváló voltam mindig, betartottam minden szabályt, mégse lettem konzisztens nyerő soha. Pszichológia és több ilyen témájú könyv megértése után egyből élesben kezdtem gyakorolni ezt az új világot, és azóta sose ment mínuszba a számlám... nyilván nem keresem halálra magam, de elégedett vagyok, mert a korábbi kialakult kép+tőzsdepszichológia meghozta eredményét. Ma meg már két társammal ugyanennél a társaságnál, akiktől megtanultam a helyes tőzsdepszichológiát, szervezünk tanfolyamokat, de nem tőzsdelogikáról, hanem programhasználatról, és örülünk annak, végre jó útra tértünk. Mindez azonban kb 2,5 évbe, és legalább egymillió forintba került, de mostmár fény van az alagút végén. Az indikátorhalmazok és áralakzatrengeteg után már szinte csak pár jelet használok, mert nincs szükség rá. Tehát sajnos a kezdőknél nagyon fontos, pályafutásuk elején jó instrukciókat kapjanak és megfelelő emberektől. Szinte a legtöbbször ezen múlik a sikeresség. Lehet autodidakta módon is tanulni, de kezdőknél tökmindegy, hogy a neten olvas hülyeséget, vagy rossz tanfolyamra jár, mert lehetetlen eldönteni, mi a jó és rossz, aki most kezdi.
David Palotas nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-21, 09:56   #32 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 61
MIKXFX a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
David Palotas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!
Leírom röviden a tőzsdés pályafutásomat nektek, szerintem elég tanulságos.
2007 végén kezdtem, elvégeztem egy olyan tanfolyamot, amiről azt hittem, itt az életem megoldása. 2008-ban elvégeztem a haladó tanfolyamát meg még ki tudja hányféle kisegítő klubot, és csaknem jöttek az eredmények. Beszéltem a velem együtt végzőkkel, fél év alatt akiket én ismertem jobban 8 embert, összesen 20 milliót bukott! Én élesben nem kereskedtem még, mert az az igazság, demóban se tudtam semmit se felmutatni, persze egy idő után elkezdett mindenki nem őszinte lenni a másikhoz és jöttek a kamuhegyek. Nyilván ennek semmi értelme nem volt, így elvittem pár barátomat erre a tanfolyamra, elvégezték, ekkor még mindig nem ismertem fel, nem jó helyen vagyok. 18 ismerősömet vittem el, azokból maradt 3, akikből mára lett valami, de az se annak a tanfolyamnak volt köszönhető. No de én közben automatizálgattam demóban, nem ment, aztán átváltottam élesre, ahol előbb nyertem egy nagyot, majd vissza is buktam szépen. A legszomorúbb az volt, még mindig nem állt össze a fejemben ez az egész szakma, pedig ekkor már 2009 végén jártunk. Tavaly nyárra azonban kialakult bennem egy saját kép, mert már nem foglalkoztam a korábbi tanárom instrukcióival, és elkezdtem saját magam utánanézni dolgoknak. Végül eljutottam egy másik képzésre, ahol a tőzsdepszichológiát megtanították és azóta teljes fordulat. évekig nem értettem, hogy a technikai elemzésből kiváló voltam mindig, betartottam minden szabályt, mégse lettem konzisztens nyerő soha. Pszichológia és több ilyen témájú könyv megértése után egyből élesben kezdtem gyakorolni ezt az új világot, és azóta sose ment mínuszba a számlám... nyilván nem keresem halálra magam, de elégedett vagyok, mert a korábbi kialakult kép+tőzsdepszichológia meghozta eredményét. Ma meg már két társammal ugyanennél a társaságnál, akiktől megtanultam a helyes tőzsdepszichológiát, szervezünk tanfolyamokat, de nem tőzsdelogikáról, hanem programhasználatról, és örülünk annak, végre jó útra tértünk. Mindez azonban kb 2,5 évbe, és legalább egymillió forintba került, de mostmár fény van az alagút végén. Az indikátorhalmazok és áralakzatrengeteg után már szinte csak pár jelet használok, mert nincs szükség rá. Tehát sajnos a kezdőknél nagyon fontos, pályafutásuk elején jó instrukciókat kapjanak és megfelelő emberektől. Szinte a legtöbbször ezen múlik a sikeresség. Lehet autodidakta módon is tanulni, de kezdőknél tökmindegy, hogy a neten olvas hülyeséget, vagy rossz tanfolyamra jár, mert lehetetlen eldönteni, mi a jó és rossz, aki most kezdi.
Hát igen ezzel a hozászolással csak azonosulni tudok. Lényeg ami a lényeg idő kell mindenkinek, valakinek több valakinek kevesebb.
Régi 2011-05-22, 21:44   #33 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 152
Enko a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Elöljáróban szeretném leírni, hogy most ismerkedem a forex-el, tehát ne tekintsétek ezt a hsz-t szakmainak illetve ne gondoljátok, hogy észt szeretnék osztani. Egész egyszerűen egy másik "szakmában" igen jól el lehet sajátítani a tőke management-et, a kockázat tűrő képességet és az ehhez tartozó "kényelmi zónát".

Ha valaki elolvasta azt a néhány hsz-t, amivel itt a fórumon rendelkezem, akkor tudja, hogy hivatásos online pókeres vagyok.

Elég régóta izgatja a fantáziámat a forex, de eddig nem kerültem kapcsolatba a szakmával. Böngészéseim során egyre több párhuzamra derült fény számomra.

Nagyjából leírom egy kezdő pókeres "pályafutását":

Meglátja Gyuribát a tévében, ha van lehetősége nemzetközi sport csatornákat nézi, akkor lehet, hogy azonnal Phil Ivey utóda akar lenni és elhatározza, hogy bizony Ő profi pókeres lesz.

Azt is eldönti, hogy mivel olvasta valahol, hogy a pókeresek 80%-a bukó, így ő nem fog ebbe a kategóriába tartozni és tanulni fog. Így is történik, majd letölti élete első póker klíens-ét. Ráklikkel a játékpénzes játékra, ahol 5 perc múlva rájön, hogy itt maximum a szoftver működését ismerheti meg, mert ami itt folyik az nem póker, hanem szórakozni vágyó komolytalanok gyülekezete.
(Ellentétben a forex-el, ahol demo számlán is el tudja valaki dönteni, hogy hogyan tovább, feltéve, ha a demo számlát olyan kolyan kezeli, mintha éles számla lenne).

Miután erre kezdő pókeres barátunk rájött befizet életében először, tanácstalan, mert nem tudja hogyan kell, de nagy nehezen rájön, mert a fórumokon kiokosítják.

Eldönti, hogy NL5-ön játszik majd (asztalonként 5$-al ül be), tudja, hogy a bankroll management szabályai alapján legalább 35-40 beülővel rendelkeznie kell, ahhoz, hogy biztonságosan tudjon játszani.
Ez 175-200$, de ő nem mer első körben ennyit rászánni, mert azért csak 33-40ezer forintról van szó. Így eldönti, hogy csak 100$-al indít.

Beül NL5-re, ahogy tervezte és láss csodát, az első héten 5BB/100-at teljesít (BB/100 = 2x nagyvak 100 leosztásonként).
Játszott 10ezer leosztást és nyert 10$-t.

A kövi héten beüt a downswing, amit nem tud kezelni, hiszen ugyan úgy játszik, mint a múlt héten. Forgolódik álmában, hiszen nem ezt ígérték neki a könyvek amikből tanult.

A 2. hét végén ránéz a grafikonjára és azt látja, hogy a kezdő tőkéjénél áll. Ezt nem tudja elfogadni, így felmerészkedik NL10-re, ahol a max beülő 10$, tehát a bankrollja már nem elég ahhoz, hogy a szabályokat betartsa, hiszen csak 10 beülővel rendelkezik ehhez a szinthez, nem 35-40-el, ráadásul a mezőny is erősebb, így kezdi 1 BI buktával. Ezt villámgyorsan kompenzálni akarja, így NL25-re ugrik és 1 órán belül a számlája pontosan NULLA.

Ezt megismétli egy év alatt kb. 3-4x, de kitartó és valóban ebből akar élni, így elkezdi megtanulni, hogy a bukó napokat ugyan úgy kell kezelni, mint amikor egy űber UP-os napot zárt.
3 év alatt eljut arra a szintre, hogy akkor is nyugodt marad és nyugodtan alszik amikor elbukott 1 session alatt 10 beülőt, viszont ez idő alatt megtanulta a saját kárán, hogy mi az a bankroll management és a játéktudása is fejlődött, tehát már nem NL5-ön, hanem NL100-on játszik. Ha 10 beülőt bukik egy nap alatt az már 1K$ (1000$), de nem tulajdonít neki nagy jelentőséget, mert tudja, hogy Ő nyerő játékos és ha betartja az eddigi stratégiáját és a szigorú bankroll management-et akkor továbbra is nyerő lesz.

Aivel sok könyv foglalkozik, de a legnehezebb elsajátítani, hozzáteszem az emberek 80%-nak SOHA nem is fog sikerülni:

- Mentálisan erősnek lenni
- A buktákat elviselni úgy, hogy 1 másodperc múlva is tisztán lássuk a dolgokat és ne befolyásolják a döntéseinket
- A kényelmi zóna kialakítása. Mi az a szint, ami megfelelő a saját egyéniségemnek. Nekem ez NL100-on van, tehát tudom, hogy ha egy erős downswing-ben vagyok, akkor az ehhez társuló bukó összeget el tudom fogadni. Példaként, ha 10 beülőt bukik valaki az 1000$, ha valakinek a kényelmi zónája NL1000-en van, akkor az tisztában van vele, hogy ha pl. 10 beülőt bukik akkor az 10000$. Ez egyénre szabott.

Elnézést, hogy teleszemeteltem a topikot, de azért bízom abban, hogy sokan észreveszik a hasonlóságot a két "szakma" között.

Én azért kezdtem tanulni a forex-et, mert ezt a fajta tudást nem igen tudom más területen kamatoztatni.

Üdv,
Enko
Enko nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-22, 22:34   #34 (permalink)
Új tag

flgabor logója

Összes hozzászólás: 28
flgabor a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

igen

Soha se kockáztasd azt, amit fáj ha elveszítesz.

Ám a Forex demó számla itt is túl nagy merészséget nyújt.
Ha jól mennek a dolgok a demón, az éles számlára váltásnál nem biztos, hogy ugyan úgy működik.
Más a pszichológiája.
Ami a tőzsdei kereskedés 80 %-t teszi ki!
Maradék a technikai tudás. Amit szinte "bárki" elsajátíthat.

Akár a pókernál.

A bukták a lelki vívódás miatt vannak. Az érzelmi behatások miatt.

Eleinte én is e miatt buktam el a számlámat.

"...én tudom, hogy biztosan meg fog fordulni csak még egy kicsit tolok a stoppon..."
"...szerintem itt kell nyitnom. Érzem...."
"...a fenébe, pedig a fórumon azt olvastam, hogy ez shortba megy. Akkor meg miért megy felfelé?..."
"...ma már sokat veszítettem de most érzem, hogy vissza fogom keresni amit elvesztettem....."
"...hhhmmmm most jó irány megy. Ha eddig 1$ al nyitottam akkor most nyitok 10$ al."
"...a fenébe ez már megint mínuszba megy."
flgabor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-23, 05:27   #35 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
flgabor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
igen

"...én tudom, hogy biztosan meg fog fordulni csak még egy kicsit tolok a stoppon..."
"...szerintem itt kell nyitnom. Érzem...."
"...a fenébe, pedig a fórumon azt olvastam, hogy ez shortba megy. Akkor meg miért megy felfelé?..."
"...ma már sokat veszítettem de most érzem, hogy vissza fogom keresni amit elvesztettem....."
"...hhhmmmm most jó irány megy. Ha eddig 1$ al nyitottam akkor most nyitok 10$ al."
"...a fenébe ez már megint mínuszba megy."
1, Ezek a mondatok olyanoktól hangzanak el, akiknek nincs kereskedési stratégiájuk. Annak minden eleme (nyitás, zárás, kockázatkezelés) pontosan meghatározva, leírva, szabályok szerint.
2, Ha van nekik, nem bíznak benne eléggé, mert nem tesztelték le rendesen. Nincsenek tökéletesen megbizonyosodva arról, hogy statisztikailag hosszabb távon ez a stratégia nyereséges.
3, Ha le is tesztelték, nem gyakorolták be rendesen. Hibákat vétenek a végrehajtás során. Nem ott, és akkora mérettel nyitnak/zárnak, ahol a stratégia szabályai szerint ezt meg kellene tenniük.
4, Nincs hosszabb időtávú irány elképzelésük az ár jövőbeni alakulásáról. Ezért gyorsan elbizonytalanodnak, ha ezzel ellentétes mozgást vélnek felfedezni.
Régi 2011-05-23, 09:15   #36 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Tudnátok segíteni, hogy hogyan kell kiszámítani ha pl. 2%-os kockázattal kereskedik valaki?

Jól sejtem, hogy ha pl. 70 pip az átlagos stop szint 0,1-es lot-al, akkor tradenként 70$ lehet a veszteség?

70/0,02=3500, így 3500$ a minimum tőkekövetelmény?

thx
Régi 2011-05-23, 10:48   #37 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Enko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tudnátok segíteni, hogy hogyan kell kiszámítani ha pl. 2%-os kockázattal kereskedik valaki?

Jól sejtem, hogy ha pl. 70 pip az átlagos stop szint 0,1-es lot-al, akkor tradenként 70$ lehet a veszteség?

70/0,02=3500, így 3500$ a minimum tőkekövetelmény?

thx

Tőkeáttét számítása, nyereség/veszteség mi a pip és egyéb nyalánkságok!
Régi 2011-05-23, 15:21   #38 (permalink)
Új tag

flgabor logója

Összes hozzászólás: 28
flgabor a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
1, Ezek a mondatok olyanoktól hangzanak el, akiknek nincs kereskedési stratégiájuk. Annak minden eleme (nyitás, zárás, kockázatkezelés) pontosan meghatározva, leírva, szabályok szerint.
2, Ha van nekik, nem bíznak benne eléggé, mert nem tesztelték le rendesen. Nincsenek tökéletesen megbizonyosodva arról, hogy statisztikailag hosszabb távon ez a stratégia nyereséges.
3, Ha le is tesztelték, nem gyakorolták be rendesen. Hibákat vétenek a végrehajtás során. Nem ott, és akkora mérettel nyitnak/zárnak, ahol a stratégia szabályai szerint ezt meg kellene tenniük.
4, Nincs hosszabb időtávú irány elképzelésük az ár jövőbeni alakulásáról. Ezért gyorsan elbizonytalanodnak, ha ezzel ellentétes mozgást vélnek felfedezni.

Pont erről beszéltem barátom.
Ezeket úgy hívják, hogy kezdők akik azt hiszik, hogy tudják....

És ezzel nincs is semmi baj.
Ha nem adja fel és vissza megy tovább tanulni....
Nem szabad feladni.

Nem hiszem, hogy többen lennének azok akik nem így tettek kezdő korukban mint amiket fentebb leírtam.
flgabor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-23, 20:52   #39 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Köszi,
A tőkeáttét téma megvolt már, de itt nem írnak (legalábbis én nem találom) arról, hogy hogyan lehet kereskedni a 2%-os money management szabály szerint, vagy amit én írtam az helytálló?
Régi 2011-05-24, 14:01   #40 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Köszi,
A tőkeáttét téma megvolt már, de itt nem írnak (legalábbis én nem találom) arról, hogy hogyan lehet kereskedni a 2%-os money management szabály szerint, vagy amit én írtam az helytálló?
Ahhoz nem ártana tudni, hogy mekkora tőkéhez mérjük a 2%-ot.
Régi 2011-05-24, 19:09   #41 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ahhoz nem ártana tudni, hogy mekkora tőkéhez mérjük a 2%-ot.
A 36-os hsz-ben ott van, csak kicsit fordítva közelítettem meg a dolgot.

Ha pl. 3500$ a tőke, akkor max 70$ lehet az átlagos stopszint?
köszi
Régi 2011-05-24, 21:04   #42 (permalink)
Új tag

RolandPax logója

Összes hozzászólás: 26
RolandPax a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:

köszi
3500$-os tőkénél 70$ az az összeg, amit egy (az első) pozin kockáztatsz. Persze lehet az 71$, 69$, 68$, vagy 70,50$... Tök mindegy, nem baj ha nem pontosan 70$. Én nem szoktam görcsölni pár dolláron, belefér némi rugalmasság...
RolandPax nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-26, 07:02   #43 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:

köszi
Így van. 3500-nál 70 dollár a lehetséges kockázatod. Ez például eurusd 0,1 lot esetében ugyanannyi pipes stoppot jelent. A többi már ebből kiszámítható, illetve egyéb párok esetében a nekik megfelelő számítást kell alkalmazni.
Régi 2011-05-28, 03:05   #44 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Valaki segítene ezt az idézetet értelmezni?
Miért értelmetlen ez?

"USD/CHF: Nem meglepő, hogy a CHF szinte állandóan az EUR-val párhuzamosan mozog. Viszont miután itt a párosítás fordított mindig ellentételesen mozog. Tegye a két grafikont egymás alá és látni fogja, hogy egymás szinte tökéletes tükörképét adják. Ebből adódik, hogy egyidejűleg shortra menni az egyikkel és longra a másikkal - meglehetősen értelmetlen - hiszen az egyik tréd nyereményt fog termelni, amíg a másik tréd kb. ugyanannyi veszteséget, azaz az akció többé-kevésbé nullszaldól lesz."

wtf?
Régi 2011-05-28, 04:27   #45 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Miért értelmetlen ez?

"USD/CHF: Nem meglepő, hogy a CHF szinte állandóan az EUR-val párhuzamosan mozog. Viszont miután itt a párosítás fordított mindig ellentételesen mozog. Tegye a két grafikont egymás alá és látni fogja, hogy egymás szinte tökéletes tükörképét adják. Ebből adódik, hogy egyidejűleg shortra menni az egyikkel és longra a másikkal - meglehetősen értelmetlen - hiszen az egyik tréd nyereményt fog termelni, amíg a másik tréd kb. ugyanannyi veszteséget, azaz az akció többé-kevésbé nullszaldól lesz."

wtf?
Közben rájöttem, h szövegértelmezési problémákkal küzdök már így hajnalban
Régi 2011-05-28, 10:20   #46 (permalink)
Tag

Zeeman logója

Összes hozzászólás: 80
Zeeman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Zeeman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Miért értelmetlen ez?

wtf?
Ha jól vettem ki akkor az USDCHF-et állítja szembe az EURUSD-vel! A tükörképes együttmozgásban igaza van de utána vagy valamit összekevert vagy a szövegkörnyezet alapján másra gondolt.
Mert ugye ha ellentétesen mozog akkor az "egyik short, másik long" tipusú kettős pozicióval vagy dupla nyereséget vagy dupla veszteséget érsz el! Ennek értelmetlensége inkább abból adódik hogy ennyi erővel kiválaszthatod csak az egyiket és ott nyithatsz egy dupla akkora pozíciót!
Régi 2011-05-28, 18:43   #47 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 60
lemir már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lemir már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Közben rájöttem, h szövegértelmezési problémákkal küzdök már így hajnalban
Bevallom én sem értem teljesen, pedig már régóta ébren vagyok
Valóban az eur és chf korrelátak egymáshoz mindaddig amíg nem került elő a Görög, Ír, Portugál adósságválság anomáliák. Ezt követően a chf menedékvaluta szerepét tölti és jelentősen megerősödött az eur-al szemben is.

Annak az írásnak vélem annyi lehet a mondanivalója, hogy az EURCHF és az USDCHF ellentétes mozgását próbálta felhozni.
Kicsit jobban belegondolunk, akkor láthatjuk, hogy az imént emlitett két devizapár eredője nem más, mint az EURUSD kereszt
Tehát egy egyszerű matak művelet során láthatjuk, hogy az EURUSD long nem más, mint a EURCHF long + USDCHF short

Az érdekesség kedvéért.....
ami minden időzónában közel tükörképet produkál az a EURUSD és a USDHUF párosok.
http://i.imgur.com/GDyqt.jpg
lemir nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-28, 22:27   #48 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 60
lemir már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lemir már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:

köszi

Egy kis egyveleg excelben.
-Pozició/risk kalkulátor/trade napló
-Tőkeáttét/margin kalkulátor

Lehet gyakorolni, bővíteni, tovább fejleszteni ízlés szerint
Jó tanulást
http://goo.gl/pTnjB
lemir nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-29, 16:39   #49 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
lemir eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egy kis egyveleg excelben.
-Pozició/risk kalkulátor/trade napló
-Tőkeáttét/margin kalkulátor

Lehet gyakorolni, bővíteni, tovább fejleszteni ízlés szerint
Jó tanulást
http://goo.gl/pTnjB
Köszi... nézem is.

Lenne egy kérdésem. Kicsit nézelődtem a google-ban és találtam pár stratégiát, robotot és még jó néhány szir-szart

A kérdés az lenne:
Miért van az, hogy pl. az egyik demo számlámon egy stratégia a stratégia teszterben vastagon plusszos, míg egy másik cég, másik demo számlámon vastagon minuszos?

+ olvasgattam olyasmiről, hogy van néhány dolog, ami elrejti a brókercég elől a SL és TP szintet, vagy kamu SL/TP szintet generál, hogy rejtve maradjon a brókercég előtt. Miért van erre szükség?

Levadássza a brókercég a SL-omat?
Régi 2011-07-08, 15:17   #50 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 8
Insider a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Iforex

http://index.hu/gazdasag/magyar/2011...akereskedonek/

iforex

kedves fórumozó "társ" másolta be egy másik helyre, gondolom itt sem hiányozhat..
Insider nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
demo, FOREX, kezdő, napló

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 11:41 , a GMT +1 időzóna szerint.