Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-12-28, 21:30   #1 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás nyitás-zárás

Sziasztok!
Meg tudnátok mondani, hogy egy adott napi nyitási ár, miért nem egyezik az előző napi zárási árral?
Nyitást meg lehet shortolni?
Gyenge pénteket követően törvényszerű a hétfői esés?
Köszi,
GP
  Válaszol idézettel
Régi 2010-12-28, 22:26   #2 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Hörbi a hírnévhez vezető út elején jár.
Arrow

A kereskedési napok záróára és a következő nap nyitóára között nincs összefüggés. Ezt úgy kell tekinteni, mint egy új kötés. A napon belüli üzleteknél sem az előző kötés alapján köttetik a következő, hiszen akkor nem változna az árfolyam. A záróár egy nagyon bonyolult algoritmus alapján alakul ki a zárószakasz végére, ekkor történnek meg a kényszerlezárások is. ( day-trade short pozíciók kötelező lezárása)
Sajnos nincs olyan biztos gyakorlat, amely irányt mutatna ( gyenge péntek-erős hétfő, stb ) Sok elemző vallja, hogy az előző napi záróár az esetek 80 %-ában megjelenik a következő napon is, ezt egy japán gyertya diagramsornál megfigyelheted.

Üdv: Hörbi
Hörbi nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-12-29, 19:59   #3 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Technikailag ez hogy lehetséges? Akkor mi határozza meg egy adott napi nyitóárat?
  Válaszol idézettel
Régi 2010-12-30, 23:53   #4 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Pl erre mi a magyarázat?
http://finance.yahoo.com/echarts?s=C...urce=undefined
  Válaszol idézettel
Régi 2010-12-31, 13:02   #5 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Hely: Győrtől 20 km-re
Összes hozzászólás: 167
Hírnév szint: 8
butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez csak egy sima gap.
butcher nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-02, 19:01   #6 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
butcher eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez csak egy sima gap.
Elmagyaráznád?
  Válaszol idézettel
Régi 2011-01-03, 06:42   #7 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Elmagyaráznád?
Előfordul, hogy a záró árfolyam nem egyezik a nyitóval. Ez azért lehetséges, mert amikor a tőzsde zárva van, a vállalatokról jelennek meg hirek, és ezeket árazzák be a nyitó árfolyamba. A részvények esetében ezért nehezebb a stopok használata, mert az árfolyam egyszerűen átugorhatja azt.
Régi 2011-01-03, 17:19   #8 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Előfordul, hogy a záró árfolyam nem egyezik a nyitóval. Ez azért lehetséges, mert amikor a tőzsde zárva van, a vállalatokról jelennek meg hirek, és ezeket árazzák be a nyitó árfolyamba. A részvények esetében ezért nehezebb a stopok használata, mert az árfolyam egyszerűen átugorhatja azt.
NYSE nyitóárakat nem lehet valahogy kikalkulálni a Tokioi zárásból pl?
  Válaszol idézettel
Régi 2011-01-03, 17:42   #9 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Jellemzően a nyitó és záróárak, számítógépes algoritmusokkal vannak kiszámolva a beérkező ajánlatokból. Ergo nem lehet kiszámolni a nyitó és záró árakat. Nem is olyan régen, még volt abban ráció, hogy az egyes nagy játékosok az ajánlataikkal befolyásolni igyekeztek a fentieket, de ez most már szerintem nem működik.
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-03, 17:45   #10 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

A BÉT például így számolgat:

http://bet.hu/topmenu/piacok_termeke...oritmusok.html
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-05, 13:12   #11 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jellemzően a nyitó és záróárak, számítógépes algoritmusokkal vannak kiszámolva a beérkező ajánlatokból. Ergo nem lehet kiszámolni a nyitó és záró árakat. Nem is olyan régen, még volt abban ráció, hogy az egyes nagy játékosok az ajánlataikkal befolyásolni igyekeztek a fentieket, de ez most már szerintem nem működik.
Miért ne lehetne?
  Válaszol idézettel
Régi 2011-01-05, 13:13   #12 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Akkor ha jól értem, akkor a nyitóárat a zárás közben beérkezett ajánlatok alapján számolják ki. A zárási ár pedig, csak simán egy egyensúlyi ár.
  Válaszol idézettel
Régi 2011-01-05, 16:23   #13 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 4
Bigfan a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Helló! Egy kérdésemre szeretnék választ, mégpedig, ha nyitok egy pozíciót a tőzsdén, legyen mondjuk GBP/JPY és mondjuk 50$-al tettem meg mindezt(és 50$ is van, szóval az összes pénzem erre tenném fel), akkor ha még nem zárom le és nem nézném, de az árfolyam úgy alakulna, h -55$-ra esne, akkor lezárná e a program automatikusan a pozíciómat vagy megvárná azt az időt amikor lejár az ideje ennek a az árfolyam kereskedésnek Oo? Léci olyan adjon választ aki tuti a dologban. Am fxcm micro-n nyitnék számlát. Előre is köszi.
Bigfan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-05, 17:37   #14 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Alapbeállítás

Idézet:
Bigfan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Helló! Egy kérdésemre szeretnék választ, mégpedig, ha nyitok egy pozíciót a tőzsdén, legyen mondjuk GBP/JPY és mondjuk 50$-al tettem meg mindezt(és 50$ is van, szóval az összes pénzem erre tenném fel), akkor ha még nem zárom le és nem nézném, de az árfolyam úgy alakulna, h -55$-ra esne, akkor lezárná e a program automatikusan a pozíciómat vagy megvárná azt az időt amikor lejár az ideje ennek a az árfolyam kereskedésnek Oo? Léci olyan adjon választ aki tuti a dologban. Am fxcm micro-n nyitnék számlát. Előre is köszi.
Ez nem rulett, hogy ha van x dollárom, akkor mindet feltehetem pirosra, vagy feketére. Először is minden kötésnek van egy margin követelménye. Ez attól függ, hogy mekkora poziciót nyitsz. Ha pont akkora poziciót nyitsz, mint amekkora a tőkéd,vagyis kihasználod a teljes marginodat, és a pozi átmegy minuszba, ami lehet akár 1-2 másodpercen belül, akkor már csak a brókertől függ, hogy azonnal zárja a pozidat, vagy engedi fogyni a margint. De minuszba nem nagyon fog átmenni az egyenleged, mert akkor azt már a brókernak kellene veszteségként lenyelni. Én meg még olyan brókerrel nem találkoztam, aki szeret veszteni.
Régi 2011-01-05, 18:06   #15 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ez nem rulett, hogy ha van x dollárom, akkor mindet feltehetem pirosra, vagy feketére. Először is minden kötésnek van egy margin követelménye. Ez attól függ, hogy mekkora poziciót nyitsz. Ha pont akkora poziciót nyitsz, mint amekkora a tőkéd,vagyis kihasználod a teljes marginodat, és a pozi átmegy minuszba, ami lehet akár 1-2 másodpercen belül, akkor már csak a brókertől függ, hogy azonnal zárja a pozidat, vagy engedi fogyni a margint. De minuszba nem nagyon fog átmenni az egyenleged, mert akkor azt már a brókernak kellene veszteségként lenyelni. Én meg még olyan brókerrel nem találkoztam, aki szeret veszteni.
Hu, elég kezdő vagyok még, nézegettem mi az a margin, de több fajtát is találtam, x), a lényeg az lenne mi történik ha az összes 50$ dollárt feltenném és ugye lemenne -55% esetleg -100$-ra(és még nem tellett le a vasárnap vhány órától péntek valahány óráig a folytonos kereskedés) . Azt értem, h minuszba nem tudok menni, csak nekem az lenne a dilemma h akkor "csak a brókertől függ h azonnal zárja a pozidat" az a programot jelenti ebben az esetben, h bevan állítva h ha ennyi minusz van akkor már bekell zárnia automatikusan (mivel túlhaladta az abban a pillanatban -ban lévő tőkém, ha lezárnám a pozicíóm jóval azt a mennyiséget mint amenyivel nyitottam, lényegében -55$ v -100$) szóval akaratomon kívül, v saját magam zárhatom le ?
Marginra láttam kezdeti letétet, gondolom ez azt jelenti, h az 50$omnak a 2% mondjuk, annak rajta kell maradni a számlán szal nem pozicióban hanem úgy h senki ne nyúljon hozzá? Vagy az benne van alapból az 50$-ba? Láttam olyat is marginra, h:
"Általában a megfelelő tőkefedezet 100%-os szint felett található. Amennyiben a szint 100% alá csökken, érdemes a veszteségből bizonyos részt elkönyvelni, amivel nemcsak tőkét szabadítunk fel, hanem megelőzzük a további veszteség realizálását, adott esetben a teljes számla elveszítését, mivel amennyiben a fedezet 30% alá csökken, úgy a rendszer zárja veszteséges pozíciónkat. " akkor ez mit jelent? :/, Sorry h ennyi kérdés van, csak szeretnék nagyjából ezekkel képben lenni:/.
Régi 2011-01-06, 06:17   #16 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Bigfan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hu, elég kezdő vagyok még, nézegettem mi az a margin, de több fajtát is találtam, x), a lényeg az lenne mi történik ha az összes 50$ dollárt feltenném és ugye lemenne -55% esetleg -100$-ra(és még nem tellett le a vasárnap vhány órától péntek valahány óráig a folytonos kereskedés) . Azt értem, h minuszba nem tudok menni, csak nekem az lenne a dilemma h akkor "csak a brókertől függ h azonnal zárja a pozidat" az a programot jelenti ebben az esetben, h bevan állítva h ha ennyi minusz van akkor már bekell zárnia automatikusan (mivel túlhaladta az abban a pillanatban -ban lévő tőkém, ha lezárnám a pozicíóm jóval azt a mennyiséget mint amenyivel nyitottam, lényegében -55$ v -100$) szóval akaratomon kívül, v saját magam zárhatom le ?
Marginra láttam kezdeti letétet, gondolom ez azt jelenti, h az 50$omnak a 2% mondjuk, annak rajta kell maradni a számlán szal nem pozicióban hanem úgy h senki ne nyúljon hozzá? Vagy az benne van alapból az 50$-ba? Láttam olyat is marginra, h:
"Általában a megfelelő tőkefedezet 100%-os szint felett található. Amennyiben a szint 100% alá csökken, érdemes a veszteségből bizonyos részt elkönyvelni, amivel nemcsak tőkét szabadítunk fel, hanem megelőzzük a további veszteség realizálását, adott esetben a teljes számla elveszítését, mivel amennyiben a fedezet 30% alá csökken, úgy a rendszer zárja veszteséges pozíciónkat. " akkor ez mit jelent? :/, Sorry h ennyi kérdés van, csak szeretnék nagyjából ezekkel képben lenni:/.
A margin a nyitandó pozíciód letét igénye. Ezért a fedezetért cserébe hajlandó a brókered elindítani a tranzakciót. Ha jó irányba mozdul az árfolyam, és nyereséggel tudsz zárni, visszakapod. Viszont ha ellened megy az ár ez az összeg fedezi a veszteséged egy ideig. A bróker semmiképpen nem fog veszteni! Nem szokás a teljes tőkével kötni, így annak mindig csak egy része van marginként felhasználva. Ha elfogy a margin több dolog is történhet. A bróker automatikusan zárja a tranzakciót. Vagy hagyja tovább futni amíg a számlán lévő teljes tőke el nem fogy. Legtöbbször figyelmeztetést is küldenek, ha a veszteség elér egy bizonyos szintet (margin call).
Forex Klub nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-06, 14:33   #17 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A margin a nyitandó pozíciód letét igénye. Ezért a fedezetért cserébe hajlandó a brókered elindítani a tranzakciót. Ha jó irányba mozdul az árfolyam, és nyereséggel tudsz zárni, visszakapod. Viszont ha ellened megy az ár ez az összeg fedezi a veszteséged egy ideig. A bróker semmiképpen nem fog veszteni! Nem szokás a teljes tőkével kötni, így annak mindig csak egy része van marginként felhasználva. Ha elfogy a margin több dolog is történhet. A bróker automatikusan zárja a tranzakciót. Vagy hagyja tovább futni amíg a számlán lévő teljes tőke el nem fogy. Legtöbbször figyelmeztetést is küldenek, ha a veszteség elér egy bizonyos szintet (margin call).
Értem, lehetne egy kicsit itt konkrétabban, gyakorlatiasabban jobban menne , sorry. Itt egy link: http://www.imageupload.org/?di=1612943241101
Ha valaki bekarikázná és visszalinkelné nekem azokat az egységeket a képen, h minek kell teljesülnie, h lezárják a pozícióm, ezen a példán keresztül jobban áttudnám vinni a gyakorlatba. Előre is köszi,
Régi 2011-01-10, 17:38   #18 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Hmm.. Tehét lényegében ha van egy 5$os nyitásom és volt 50$ akkor abból 45$ a felhasználható összeg marginként és ha ez az összeg lejebb megy mint a letéti fedezet pl legyen ez 2$ akkor zárják a pozícióm?
Válaszol

Címkék
kereskedés, nyitás, zárás

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 13:30 , a GMT +1 időzóna szerint.