Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-01-17, 18:39   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 11
Hírnév szint: 7
Erik a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Pár kérdés...

Sziasztok!

Pár kérdésem lenne a tőzsdézéssel kapcsolatban, remélem Ti tudtok nekem segíteni:

1. Melyik brókercéget tudnátok ajánlani, amelyik alacsony díjakkal dolgozik és persze jó is?
2. Részvényt hosszú vagy rövid távra (forgatni) érdemesebb venni?
3. Melyik részvényről tudom, hogy fizetnek-e utána osztalékot vagy hogy pl. melyik a kamatozó részvény?
4. A brókercégeknél van kezdő tőkelimit? És melyiknél, mennyi?
5. Ha sikerül napiszintű kereskedésben hasznot elérnem, akkor azt mikor teszik a számlámra vagy mikor vonják le ha buktam? És vajon a haszon úgy kerül a számlámra, hogy abból a jutalék már lejött a brókercégnek csak az adó nem (20%?)?
6. Ha pl. napokig nem kereskedek (nem használom a programot) azért nem számítanak fel semmilyen díjat (tehát akkor ingyen van)?
7. Az Erste vagy az Equitas programján is kereskedhetek áruval (pl. arany, gabona, olaj stb) és milyenekkel?
8. Bárki tőzsdézhet, nem ütközik törvénybe (pl. ha valaki mellette bejelentve vagy feketén dolgozik, vagy munkanélküli és a segélyét forgatja meg amivel persze ha nem kockáztatja az egzisztenciáját) tehát az adóbevallásnál nincs ezekből probléma?
9. Mik azok a real time adatok?
10. Szerintetek mennyi pénzzel érdemes, lehetséges, ajánlott stb. számlát nyitni és elkezdeni az árukereskedelmet?
11. Mi a különbség az Erstebróker és Brókernet között?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Erik nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-17, 18:46   #2 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Még egy kérdés lemaradt:

Csak a hasznot adóztatják meg ha minuszba jöttem ki az évben abból nem vonnak adót ugye?

Köszönöm
Hirdetések
Régi 2011-01-17, 19:15   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Erik eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Pár kérdésem lenne a tőzsdézéssel kapcsolatban, remélem Ti tudtok nekem segíteni:

1. Melyik brókercéget tudnátok ajánlani, amelyik alacsony díjakkal dolgozik és persze jó is?
3. Melyik részvényről tudom, hogy fizetnek-e utána osztalékot vagy hogy pl. melyik a kamatozó részvény?
5. Ha sikerül napiszintű kereskedésben hasznot elérnem, akkor azt mikor teszik a számlámra vagy mikor vonják le ha buktam? És vajon a haszon úgy kerül a számlámra, hogy abból a jutalék már lejött a brókercégnek csak az adó nem (20%?)?
6. Ha pl. napokig nem kereskedek (nem használom a programot) azért nem számítanak fel semmilyen díjat (tehát akkor ingyen van)?
7. Az Erste vagy az Equitas programján is kereskedhetek áruval (pl. arany, gabona, olaj stb) és milyenekkel?
8. Bárki tőzsdézhet, nem ütközik törvénybe (pl. ha valaki mellette bejelentve vagy feketén dolgozik, vagy munkanélküli és a segélyét forgatja meg amivel persze ha nem kockáztatja az egzisztenciáját) tehát az adóbevallásnál nincs ezekből probléma?
10. Szerintetek mennyi pénzzel érdemes, lehetséges, ajánlott stb. számlát nyitni és elkezdeni az árukereskedelmet?

Erre szinte mindre van szerintem saját topic, amiben le is vannak írva a dolgok, illetve annyi mindent nem tudsz, alapokat sem, hogy olvass pár napot előtte mindenképp.

Üdv!
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-17, 19:35   #4 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Vagy pont az a baj, hogy túl sokat is olvastam a dologról... és pontosan azért fogalmaztam meg ide a teljesen alapvető kérdéseimet, mert ezekre valahogy sehol sem találtam a konkrét választ, és gondoltam ez a fórum többek közt KEZDŐKnek (ahogyan az a téma címe is, és hogy "itt nincs rossz kérdés") is segítséget nyújt, hogy ezekre a kérdéseinkre választ kapjunk.

Köszönöm
Régi 2011-01-17, 19:38   #5 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

UI: és ha Te ennyire profi vagy a dologban, akkor már meg is válaszolhattad volna a kérdéseimet, hiszen ezért van a fórum hogy segítsük egymást!
Régi 2011-01-17, 20:15   #6 (permalink)
Szenior tag

StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
UI: és ha Te ennyire profi vagy a dologban, akkor már meg is válaszolhattad volna a kérdéseimet, hiszen ezért van a fórum hogy segítsük egymást!
ok, bocsi, nem vagyok olyan profi, de a "real time" kérdésed gondoltatta velem azt hogy Te sem, elnézést a zavarásért
Régi 2011-01-17, 20:48   #7 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 6
Hírnév szint: 0
Gabi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

toptrader.hu ajánlom figyelmedbe.
Üdv
Gabi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-17, 21:06   #8 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Köszönöm Gabi de ha tudnál esetleg konkrét válaszokkal szolgálni azt is nagyon megköszönném.

StLui: Látod, azért ha jobban figyelnél Te is okosabb lehetnél... nyilván azért kérdezek ilyeneket, mert kezdő vagyok, és ezért is írtam a kezdőknek való fórumba (ha nem vetted volna észre). Ez a fórum nem azért van hogy leszóljuk egymást hanem, hogy segítsünk egymásnak.

Köszi
Régi 2011-01-17, 21:40   #9 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 285
Hírnév szint: 9
Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok!

Igyekszem válaszolni mindre, amennyire tőlem telik.

1. El kell döntened, hogy mivel (áru, deviza, részvény, illetve ezek tetszőleges kombinációja) akarsz kereskedni. Ha részvény, akkor hazai piac (OTP, MOL...), vagy másik. Itthon Equitas, Random Capital, Erste netbróker viszi majd az összes kisbefektetőt.
2. Ez is tőled függ. Befektetni akarsz és tisztes hozamot elérni relatíve kis kockázattal, vagy "pénzt keresni" spekulációval pár nap alatt? Mindkettőnek megvan a maga létjogosultsága. Én előbbi társaságba tartozom, de a fórum tagjainak nagy része utóbbiba, vagy legalább arra törekszik.
3. Kamatozó részvényről nem hallottam még. Osztalékot meg tudod nézni a hazai részvényekre a bet.hu-n, pl. MTelekomnál: http://bet.hu/magyar_egyeb/dinportl/...e?security=511
Mindig csak a legutóbbit, illetve aq már meghirdetettet látod.
4. Hazai brókereknél általában nincs, de tényleg nem jó ezzel a kérdéssel indítani. Ha van X forintod, amit be akarsz fektetni, akkor megteheted, csak találd meg hozzá az összeghez és a befektetés céljának megfelelő megoldást. Írj konkrétumot és tudunk segíteni. Ha spekulálni akarsz, akkor viszont előbb demózz sokat. Ingyen, relatíve nagy összeggel kipróbálhatod mit tudsz és ha már magabiztos vagy akkor vágj csak bele. Akkor már nem is lesz benned ilyen sok kérdés, legalábbis nem ezek.
5. Azonnal megjelenik az összeg a számládon. A jutalékokat is azonnal vonják. Adót a következő adóbevalláskor kell csak fizetned.
6. Brókercége válogatja. Van ahol van fix havidíj, amit akkor is kell fizetned, ha nem kereskedsz. Máshol és ez elég jellemző csak tranzakciós díj (jutalék) van, tehát valóban nem fizetsz egy fillért sem, ha nem kereskedsz.
7. Tudtommal náluk Online csak részvényekkel és tán még állampapírral lehet kereskedni. Áruval, devizával ne náluk akarj.
8. Nincs ilyen törvény. Önmagában ezzel nem okozhatsz gondot magadnak. Ha jövedelemre teszel szert valld be és kész. Azt még elképzelhetőnek tartom, hogy ha 100milliókat keres valaki a tőzsdén és közben munkanélküli, akkor azzal felhívja magára az APEH figyelmét és vizsgálni kezdik, de önmagában ezért még nem büntethetik meg.
9. A BÉT adatait ingyenesen (pl. Equitas-nál) csak 15 perc késleltetéssel mutatják. Ez nem gond, ha hosszú távra veszel részvényeket, de ha napon belül adsz-veszel, akkor érdemes kifizetni a havi 2-3000 Ft-os fix összeget, hogy a nem késletetett, tehát valós idejű adatokat lásd.
10. Nem akarlak megsérteni, de egyelőre semennyivel. Ha áruval akarsz kereskedni, akkor ajánlott előtte sokat demózni, sokkal összetettebb kérdésekkel tisztába kerülni és csak ezt követően az összegen gondolkodni.
11. Két különböző cég. Brókernet nem is brókercég nevével ellentétben. Náluk nem fogsz tudni tőzsdézni, mert biztosítással, hitelekkel, befektetési életbiztosításokkal és ingatlannal foglalkozik.

Lehet most itt páran furán néznek majd, hogy pont én adok tanácsokat, de a kérdéseid még az én szintemen is nagyon kezdő kérdéseknek tűntek.
Többen leírták már, hogy megélhetésre szánt pénzzel senki ne kezdjen tőzsdézni. Bárkinél benne van a pakliban, hogy sokat bukik.
Tanulni ingyen van, demo számlák is ingyenesek. Kezdőként úgy tanultam ezek a legjobb befektetésnek a tőzsdével kapcsolatban.
Kisbefektető nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-17, 23:16   #10 (permalink)
Szenior tag

Hely: Jelenleg Győr.
Összes hozzászólás: 118
silverspeed már nem kispályás.silverspeed már nem kispályás.silverspeed már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Kisbefektető eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Igyekszem válaszolni mindre, amennyire tőlem telik.

1. El kell döntened, hogy mivel (áru, deviza, részvény, illetve ezek tetszőleges kombinációja) akarsz kereskedni. Ha részvény, akkor hazai piac (OTP, MOL...), vagy másik. Itthon Equitas, Random Capital, Erste netbróker viszi majd az összes kisbefektetőt.
2. Ez is tőled függ. Befektetni akarsz és tisztes hozamot elérni relatíve kis kockázattal, vagy "pénzt keresni" spekulációval pár nap alatt? Mindkettőnek megvan a maga létjogosultsága. Én előbbi társaságba tartozom, de a fórum tagjainak nagy része utóbbiba, vagy legalább arra törekszik.
3. Kamatozó részvényről nem hallottam még. Osztalékot meg tudod nézni a hazai részvényekre a bet.hu-n, pl. MTelekomnál: http://bet.hu/magyar_egyeb/dinportl/...e?security=511
Mindig csak a legutóbbit, illetve aq már meghirdetettet látod.
4. Hazai brókereknél általában nincs, de tényleg nem jó ezzel a kérdéssel indítani. Ha van X forintod, amit be akarsz fektetni, akkor megteheted, csak találd meg hozzá az összeghez és a befektetés céljának megfelelő megoldást. Írj konkrétumot és tudunk segíteni. Ha spekulálni akarsz, akkor viszont előbb demózz sokat. Ingyen, relatíve nagy összeggel kipróbálhatod mit tudsz és ha már magabiztos vagy akkor vágj csak bele. Akkor már nem is lesz benned ilyen sok kérdés, legalábbis nem ezek.
5. Azonnal megjelenik az összeg a számládon. A jutalékokat is azonnal vonják. Adót a következő adóbevalláskor kell csak fizetned.
6. Brókercége válogatja. Van ahol van fix havidíj, amit akkor is kell fizetned, ha nem kereskedsz. Máshol és ez elég jellemző csak tranzakciós díj (jutalék) van, tehát valóban nem fizetsz egy fillért sem, ha nem kereskedsz.
7. Tudtommal náluk Online csak részvényekkel és tán még állampapírral lehet kereskedni. Áruval, devizával ne náluk akarj.
8. Nincs ilyen törvény. Önmagában ezzel nem okozhatsz gondot magadnak. Ha jövedelemre teszel szert valld be és kész. Azt még elképzelhetőnek tartom, hogy ha 100milliókat keres valaki a tőzsdén és közben munkanélküli, akkor azzal felhívja magára az APEH figyelmét és vizsgálni kezdik, de önmagában ezért még nem büntethetik meg.
9. A BÉT adatait ingyenesen (pl. Equitas-nál) csak 15 perc késleltetéssel mutatják. Ez nem gond, ha hosszú távra veszel részvényeket, de ha napon belül adsz-veszel, akkor érdemes kifizetni a havi 2-3000 Ft-os fix összeget, hogy a nem késletetett, tehát valós idejű adatokat lásd.
10. Nem akarlak megsérteni, de egyelőre semennyivel. Ha áruval akarsz kereskedni, akkor ajánlott előtte sokat demózni, sokkal összetettebb kérdésekkel tisztába kerülni és csak ezt követően az összegen gondolkodni.
11. Két különböző cég. Brókernet nem is brókercég nevével ellentétben. Náluk nem fogsz tudni tőzsdézni, mert biztosítással, hitelekkel, befektetési életbiztosításokkal és ingatlannal foglalkozik.

Lehet most itt páran furán néznek majd, hogy pont én adok tanácsokat, de a kérdéseid még az én szintemen is nagyon kezdő kérdéseknek tűntek.
Többen leírták már, hogy megélhetésre szánt pénzzel senki ne kezdjen tőzsdézni. Bárkinél benne van a pakliban, hogy sokat bukik.
Tanulni ingyen van, demo számlák is ingyenesek. Kezdőként úgy tanultam ezek a legjobb befektetésnek a tőzsdével kapcsolatban.

Szia Kisbefektető!
Szerintem a legtöbb pontban lényegre törően és érthetően írtad le a válaszaidat. Attól ,hogy valaki nem évtizedek óta érdeklődik valami iránt ( jelen esetben a tőzsde világa) még kiismerheti magát . ( Ne akard lekicsinyíteni magad! Tanulás a fejlődés kulcsa.)

Engedélyeddel kiegészítenék 3 pontot.

5+.: Értékpapírszámlán van a befektetni kívánt pénzösszeg. Amikor valamit veszel-eladsz az a pénzmennyiség számládon marad amíg el nem fogy vagy ki nem veszed.
Természetesen ha valamit megvettél, attól még nyomon tudod követni mennyi az összes tőkéd(pénzed) , tehát relatív a számládon van.
Ha valamit megvettél és később eladod az azonnal megjelenik a számlán, ezzel is biztosítva ,hogy máris kereskedhess tovább, azonban pl a részvényeknek van 3 napos elszámolási ideje ami annyiban okozhat gondot, ha eladás után azonnal fel szeretnéd venni a pénzt.
Pl.: Részvény eladás hétfőn-> x forint értékben. Ezt a pénzt felhasználhatód újabb részvény vételre. Viszont ha kell a pénz akkor várnod kell 3 napot,-> legkorábban csütörtökön jutsz hozzá ténylegesen a pénzhez.

7+.: Erste-nél nem konkrét nyersanyag kereskedés folyik hanem certifikátok vétele-eladása. Pl.: ami téged érint : ezüst, határidős földgáz, arany , olaj certifikátok. Erről bővebben itt olvashatsz: http://www.erstebroker.hu/hu/certifikatok.html

Equitas-nál nem olvastam ,hogy lehetne nyersanyaggal kereskedni.

10+.: Legtöbb webes brókernél nincs minimális összeg, azonban ne pár ezer forinttal ess neki miután átolvastál több fórumot, utánajártál a szükséges információknak stb.
A legtöbb helyen én a 3-4 millió ft-os küszöbértéket hallottam, innentől van értelme foglalkozni vele.

Nos, ha nincs felesleges millióid de nem tudnak téged lebeszélni a valós pénzzel való kereskedésről( Tehát nem demó számla) akkor a következőket érdemes figyelembe venni:
- annyi pénzzel kereskedj amennyitől nem romlik az életszínvonalad ha elveszted,
- amire nincs szükséged rövid időn belül
- amennyinek az esetleges elvesztése nem okoz szívfájdalmat, lelki törést , depressziót , tehát bármilyen szemmel látható elváltozást a viselkedéseden
- ne foglalkozz vele érzelmi alapon.

Ezen kívül én arra a következtetésre jutottam:
-Soha ne fektesd be a tőzsdére azt a tőkét , amelyet anyagi biztonságodra tettél félre! ( Ha még nincs erre a célra félretett pénz akkor végképp kerüld a tőzsdét)
(Ezzel azt akarom mondani, szükség van egy kis anyagi "bázisra" , mielőtt nekivágsz a kereskedésnek. )

Minden jót.
üdv
silverspeed nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-18, 09:45   #11 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
StLui: Látod, azért ha jobban figyelnél Te is okosabb lehetnél... nyilván azért kérdezek ilyeneket, mert kezdő vagyok, és ezért is írtam a kezdőknek való fórumba (ha nem vetted volna észre). Ez a fórum nem azért van hogy leszóljuk egymást hanem, hogy segítsünk egymásnak.

Köszi
Látom "nem ment át" mit szerettem volna, de nem baj, viszont legalább én sem értem mire kellene jobban figyelnem, hogy okosabb legyek.

Viszont Neked annyit elárulok, semmivel nem vagy előrébb ugyanott tartasz mint amikor azt tanácsoltam, szerintem teljesen kultúráltan, hogy előbb olvasni, tanulni kéne, de azt legalább sokat.

A segítség pedig szerintem nem abból áll, hogy én újra felteszem az összes kezdő kérdést, ráadásul egy új topicot nyitva neki, hogy valaki újra gépelje be mondjuk 500 sorban a választ olyan dolgokra ami külön külön már le lett írva. Persze ha találsz olyat aki ingyen, de legfőképp teljesen fölöslegesen leír Neked újra dolgokat, hát lelked rajta, Te tudod mik az elvárásaid egy fórummal szemben. Én pl amikor érdeklődöm egy téma után, mondjuk az indexen, akkor hajlandó vagyok az első kérdésem beírása előtt ha kell több ezer hozzászólást végigfutni, hogy legalább kicsit képbe kerüljek.

Elég pl megnézned Pintér Péter utolsó válaszait a Forexegyetemes topicban, Ő is leírja, hogy nem fogja újra és újra leírni ugyanazokat a válaszait, ezt ne is várjuk tőle, mert szerinte sincs sok értelme.

Ne érts félre, nem Te vagy az egyetlen, nagyon sok másnak is írom ezeket, remélem ők is olvassák.

További jó tanulást, sok sikert a tőzsdén, forexen árúpiacon, ahol szeretnél.
Üdv
Régi 2011-01-18, 11:58   #12 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Elég lenéző dolog azt feltételezni valakiről amiket megfogalmaztál, hiszen honnan is tudhatod, hogy mióta foglalkozom a dologal mennyit olvastam róla, és hogy nem olvastam el az előző fórumokat, hogy találjak a kérdéseimre választ! Mert elolvastam! Nagyon sok elemzést technikai, fundamentális stb. olvastam és csak éppen ezekre az alapvető kérdésekre nem kaptam választ. Ezért fogalmaztam meg őket ide.

Amit pedig Te nem fogtál fel, az az hogy nem nagy dolog valakiről azt feltételezni, hogy kezdő ha a kezdőknek való témában fogalmazza meg a kérdéseit! De látom Te jobban el vagy foglalva azzal, hogy oszd az észt mint, hogy normálisan válaszolj ahogyan azt a többiek is tették és ezért nekik köszönöm!
Régi 2011-01-18, 12:21   #13 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Köszönöm a válaszokat!

Nyilván nem ugrom neki a tőzsdének tudatlanul, ezért is kérdeztem még pár dolgot róla. Amúgy meg elég intenzíven foglalkozom vele -minden nap- tanulok, demózom (egy ideje már, eddig szerencsére sikerrel , tőkém is van természetesen olyan, amitől nem függ az egzisztenciám!

Szívesen fogadom a válaszokat!
Még egyszer köszönöm!

Szép napot mindenkinek!
Régi 2011-01-18, 12:24   #14 (permalink)
Adminisztrátor

Összes hozzászólás: 376
harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Kérek minden felet, hogy ne ilyen irányba vigye el a témát. Nem szeretnék ezért moderálni, márpedig ha kezd személyeskedésbe elmenni a dolgok kénytelen leszek.

Nincs abból tragédia, ha egy kérdés egy fórumon kétszer, vagy többször is felvetődik. Lehet ilyenkor linket, témát ajánlani fórumon belül, ahol már megválaszolásra kerültek a kérdések.
Ha pedig van aki összefoglalja az is tökéletes.
harzol nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-18, 12:49   #15 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
harzol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kérek minden felet, hogy ne ilyen irányba vigye el a témát. Nem szeretnék ezért moderálni, márpedig ha kezd személyeskedésbe elmenni a dolgok kénytelen leszek.

Nincs abból tragédia, ha egy kérdés egy fórumon kétszer, vagy többször is felvetődik. Lehet ilyenkor linket, témát ajánlani fórumon belül, ahol már megválaszolásra kerültek a kérdések.
Ha pedig van aki összefoglalja az is tökéletes.
Ezek szerint én látom rosszul, akkor inkább kiszállok, visszavonulok, mert engem pedig zavar, mint ahogy az is amikor teljesen témához nem kapcsolódó dolgokat írnak egy topicba.
Üdv
Régi 2011-01-18, 12:55   #16 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Harzol!

Igazad van! Én a magam részéről elnézést kérek a személyeskedésért, én sem így akartam... csak feltettem pár kérdést hátha valaki tud rá válaszolni.

Üdv: Erik
Régi 2011-01-18, 13:06   #17 (permalink)
Adminisztrátor

Összes hozzászólás: 376
harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Szó sincs erről StLui!

Rengeteg jó hozzászólásoddal egyik leghasznosabb és legsegítőkészebb tagja vagy a fórumnak. A "kezdőknek" témakörben viszont várhatóan továbbra is el fog jönni rengeteg kérdés újra és újra. Én csak annyit kérek, hogy ezekre vagy ne válaszolj, vagy pl. linkeld be azt a témát, ahol a válaszok már megvannak.

Kár bosszankodni ezen, mert sajnos a kezdők, újak oldaláról nézve nem lett szerencsés ez a kezdőknek témakör. Ez az én hibám, mert gyakorlatilag a fórum hozzászólásainak az 1/3-ad része itt van és az alap kérdéseket sajnos ezek közül már nehéz megtalálni. Ráadásul ez csak egyre nehezebb lesz. Viszont, ahogy azt a Kezdőknek témakör leírásában is szerepel: "Itt nincs rossz kérdés."

Szóval a kezdőknek az ilyen. Lehet meg kellene próbálni a komolyabb témákat máshová terelni.

Én amúgy csak elejét akartam venni egy kialakulni látszó személyeskedésbe forduló vitának és ezt Erik 12-es hozzászólása után láttam időszerűnek.

No. Peace. Ne legyen már baja senkinek senkivel. Nekem tuti nincs.

Vissza az ONtopik kérdésekhez. Ha valakinek a fentiekkel kapcsolatban kérdése, véleménye volna írjon privátban, vagy a moderációs témákban.
harzol nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-18, 13:21   #18 (permalink)
Szenior tag

Hely: Jelenleg Győr.
Összes hozzászólás: 118
silverspeed már nem kispályás.silverspeed már nem kispályás.silverspeed már nem kispályás.
Alapbeállítás

Sziasztok

Kicsit OFF:
Picit féltem is, hogy lesz ebből még hepaj a 4. hozzászólás után.

Én megértem mindenki hozzáállását, gondolatmenetét.
Ezért arra jutottam ,hogy könnyítsek a dolgokon, és időm is engedi, akkor :
- minden felmerülő új kérdésekre, amit úgy érzek már volt téma, arra legmegfelelőbb választ belinkelem, ezzel elkerülhető, hogy valami századszor is le legyen írva. Ezzel minden kezdő (bajtársam) is védve van, mert a választ megtalálja gyorsan. ( közben én is tanulok, mert lehet valamin átsiklottam, és még jól jöhet)
(Természetesen, mielőtt topik-ot nyitnánk, nézzünk körül, lehet már van olyan rész ahova nyugodtan betehetjük a kérdéseket. Az adminisztrátor(ok) pedig eldöntik(eldönthetik) szükség van-e új topikra ahol összegezve vannak a dolgok.)
Részemről ezt lezártam, nem szeretnék ezzel kapcsolatban levelet kapni, írni sem szeretnék ami nem témához vág. Egyszerűen csak tanuljunk , fejlődjünk, növeljük a tőkénk értékét

Sikeres felkészülést, pénz menedzselést, kereskedést kívánok mindenkinek!
üdv
silverspeed nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-24, 05:31   #19 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 16
Luckyshadow a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Pár kérdés:
Hogyan működik a swap? Nem tudom megfejteni, mert fxpro-ban demózva mindig össze vissza levon, vagy ad (ritkán)
Ez teljesen egyezik a rollover díjjal?
Hosszú távú stratégiát (befektetést) szeretnék kidolgozni (pl most olajba fektetni, de nem tudom, hogyan éri meg, ha esetleg 1-2 hónapig kisebb bukóban leszek. Ehhez kérnék kis segítséget!
A swap csak devizáknál van? Ha én nyersanyagokkal szeretnék kereskedni, akkor a spreaden kívül milyen egyéb díjjal, járulékkal kell számolnom?

Üdv:
dectum
Luckyshadow nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-18, 19:23   #20 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 30
baistvan a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Üdv mindenkinek!

Én a forexet tanulmányozom, persze mégcsak demón.
Volna egy kérdésem az EA-val kapcsolatban, az hogy ha a gépemre telepítem a kereskedési programot(MT4) , akkor éjjel-nappal kell futnia a gépemnek hogy működjön a robot, vagy elég ha csak naponta egyszer (munka után) lépek be, és visszamenőleg kiszámolja.
Azért kérdem mert függőben lévő megbízásoknál így történt
Előre is köszi
baistvan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-28, 08:04   #21 (permalink)
Szenior tag

Sipirla logója

Összes hozzászólás: 114
Sipirla a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok,üdvőzlők mindenkit.Azt szeretném megtudni hogy hogyan lehet elemzőszoftvert telepiteni a metatréderbe részletesen ,mert nekem nagyon nemmegymég.Megvan az Expert mappa de hogyan tovább,elakadtam.Kőszi.
Sipirla nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-28, 08:13   #22 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Sipirla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok,üdvőzlők mindenkit.Azt szeretném megtudni hogy hogyan lehet elemzőszoftvert telepiteni a metatréderbe részletesen ,mert nekem nagyon nemmegymég.Megvan az Expert mappa de hogyan tovább,elakadtam.Kőszi.
Kereskedes de hogyan
Forex Klub nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-28, 08:31   #23 (permalink)
Szenior tag

Sipirla logója

Alapbeállítás

Kőszőnőm szépen de nem tartalmazta egyik link sem azt hogy hogyan kell részletesen elemzőszoftvert telepiteni az Expert mapába.Tudom hogy kell egy kereskedést megnyitni és lezárni .kereskedést nyitni és zárni tanito analfabéta anyagokkal kiméljetek. kőszi.
Régi 2011-04-28, 08:44   #24 (permalink)
Szenior tag

Sipirla logója

Alapbeállítás

Más őtlet az elemzőszoftver telepitéséhez ?
Régi 2011-04-28, 09:09   #25 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Más őtlet az elemzőszoftver telepitéséhez ?
Talán mert nem értik mit értesz elemző szoftver alatt.
Egyedi indikátorokat? Mert azt megtalálod WikFx videójában.

EA-kat simán az experts, indikátorokat az experts\indicators, scripteket a experts\scripts könyvtárba másolni, és újraindítani at MT4-et.
Utána megtalálod őket a navigátor ablakon belül.
Régi 2011-04-28, 11:33   #26 (permalink)
Szenior tag

Sipirla logója

Alapbeállítás

az nekem is lejőtt a videobol hogy az egyéni indikátorokhoz kell valahogy bemásolni az indikátorokat. Mondom mi a helyzet
.Nekem van a gépemen egy csomo indikátor sárga hegyére álitott négyzet kőzepén egy fekete felkiáltojel.igy néznek ki.
ezt szeretném berakni a metatréderbe. Bocsi a hozánemértésemért.
Régi 2011-04-28, 11:54   #27 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
az nekem is lejőtt a videobol hogy az egyéni indikátorokhoz kell valahogy bemásolni az indikátorokat. Mondom mi a helyzet
.Nekem van a gépemen egy csomo indikátor sárga hegyére álitott négyzet kőzepén egy fekete felkiáltojel.igy néznek ki.
Ezek az indikátorok forrásfile-jai, MQ4 a kiterjesztésük.
Simán másold őket az Program Files\MT4 (ahová telepedett)\experts\indicators könyvtárba. Indítsd újra az MT4-et az majd szépen induláskor lefordítja őket ex4-re, amit használ.
Utána megfogod őket találni az egyéni indikátorok közt.
Régi 2011-04-28, 12:05   #28 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A Commanderből megnyitod Metában az "experts"-t azon belül meg az "indicators"-t. Ide szépen áthúzogatod azokat az indikátorokat amiket szeretnél. Utána elindítod a Metát és ott kell, hogy legyenek az "Egyéni" indikátorok között, amiket beraktál.
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-28, 17:41   #29 (permalink)
Szenior tag

Sipirla logója

Alapbeállítás

Kőszőnőm szépen SIDIUS. nélküled nemsokat érne ez a forum .Sikerült bemásolni az indikátort.Őrülők hogy vannak még normális emberek. Nagyonkőssz.
Régi 2011-05-05, 16:21   #30 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 334
nagyd a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

SZiasztok,
Nem értek valamit.
Hogy lehet hogy USD rossz hírre erősödik a dollár?
Ezt a mai 14:30-as hírre megint szomorúan tapasztalom.
Ez amolyan ki..szás?
nagyd nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-05, 17:10   #31 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 61
Hírnév szint: 8
MIKXFX a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
nagyd eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
SZiasztok,
Nem értek valamit.
Hogy lehet hogy USD rossz hírre erősödik a dollár?
Ezt a mai 14:30-as hírre megint szomorúan tapasztalom.
Ez amolyan ki..szás?
Hát a forex piac már csak ilyen. Nem mindig működnek azok a piaci folyamatok amit az ember elképzel. Rossz munkanélküli adatra erősödik a dollár az euroval szemben.

A mai napi dollár erősödést ami ezidáig a napi maxtól 314 pip körül van én személy szerint annak tudom be hogy az euronak már ideje lenne egyet korrekcióznia és nemcsak pár száz pipes korrekcióra gondolok. Az elmúlt napokban oldalazást láthatunk az eurodollár chartján. Ez ugye azt jelenti hogy ezen árszint környékén az eladók és a vevők ne nagyon tudtak dülöre jutni. Az oldalazás az 5 napig tartott. 170-180 pipes sávba volt beszorulva az árfolyam. Mindenki a kamatdöntést várta. Ha kamatot emeltek volna akkor az euro továbbra is long lett volna kisebb nagyob kilengésekkel. Sőt az euro még akkor is long lett volna ha a döntés utáni nyilatkozatával az ECB elnöke utalt volna arra hogy a következő kamatdöntéskor valószínűleg emelés következne be. De erre a gondolatmenetre nem utalt. Ezért egy korrekció indult el az eurodollár keresztárfolyamában. Hiába jöttek negatív hírek az Amiktól.

Ebből a gondolatmenetből ki lehet következtetni hogy a bankközi devizapiacon semmi sem tuti. De az sem amit én írok és gondolok.

Üdv Mikxfx
Régi 2011-05-05, 17:17   #32 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Köszi a választ.
,,Rossz munkanélküli adatra erősödik a dollár az euroval szemben."
akkor ezt így felvéshetem a fundament naplómba általába így van?
Régi 2011-05-05, 18:22   #33 (permalink)
Szenior tag

forexmaniac logója

Összes hozzászólás: 153
forexmaniac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.forexmaniac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.forexmaniac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Köszi a választ.
Az én véleményem az (bár erre ne adj sokat), hogy ha bizonytalan gazdasági helyzet van, és kijön egy rossz makró adat mit most is, akkor romlik a hangulat és a dollárba menekítik a pénzüket.
Ha pedig kiszámítható a gazdaság, (ami sztem sokáig nem lesz) akkor pedig a várt irányba mozdul el a dollár.
De mint ahogy fentebb is írták, Trichet nyilatkozott és nem utalt júniusi kamatemelésre, ezért elkezdtek beárazni egy gyengébb eur-t.

De sok mindent bele lehet magyarázni, ezért sem kell foglalkozni ilyen adatokkal, elég csak a főbb fundamentumokra figyelni.
forexmaniac nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-05, 18:37   #34 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 61
MIKXFX a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Köszi a választ.
Ilyen hogy fundament napló azt felejtsd el. Öt év múlva ugyanerre az adatra lehet hogy teljesen ellenkezőleg fog reagálni a piac. Jelenleg ilyen a hangulat amilyen jelenleg és erre a gazdasági helyzetre ami ma van erre a tömegek így reagáltak. Foglalkozzál inkább a chartal abból többet pofitálharc. Meg a trendekre.

Üdv Mikxfx
Régi 2011-05-08, 22:33   #35 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Sziasztok,
Tudnátok írni részvényeket amelyekkel érdemes foglalkozni annak, aki csak technikailag kereskedik és nem foglalkozik a fundament hírekkel?
Régi 2011-06-02, 18:45   #36 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 23
Kalacska a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Teljesen kezdő vagyok, igyekszem ismereteket szerezni a tőzsdéről ezer éves róla szóló könyvekkel és persze a nettel. Így kötöttem ki ennél a kérdésnél, ami nekem nem egészen tiszta: (úgy értelmeztem, a díjszabások voltak terítéken), sidius egyik bejegyzéséből idézek.
"Főbb párok spreadja (összehasonlítva az alpari micro számlával):

EURUSD 2 pip (alpari 1,6 pip)"

Rákerestem a pip-re, amiről nekem az jött le, hogy a negyedik tizedesjegy az. De mit jelent ez? Az EURUSD negyedik tizedesjegye naponta 2-t ugrál? Miképp kapcsolódik ez a díjszabáshoz (vagy ahhoz, hogy az alpari-nál más, mint a többi brókercégnél)?

Előre is köszönöm a kiigazítást!
Kalacska nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-02, 19:46   #37 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Kalacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Teljesen kezdő vagyok, igyekszem ismereteket szerezni a tőzsdéről ezer éves róla szóló könyvekkel és persze a nettel. Így kötöttem ki ennél a kérdésnél, ami nekem nem egészen tiszta: (úgy értelmeztem, a díjszabások voltak terítéken), sidius egyik bejegyzéséből idézek.

Rákerestem a pip-re, amiről nekem az jött le, hogy a negyedik tizedesjegy az. De mit jelent ez? Az EURUSD negyedik tizedesjegye naponta 2-t ugrál? Miképp kapcsolódik ez a díjszabáshoz (vagy ahhoz, hogy az alpari-nál más, mint a többi brókercégnél)?

A spread a bróker jutaléka. Ennyi a különbség a vételi és az eladási ár között. Tehát, ha te nyitsz 1 egység long pozíciót, akkor ennyit el kell mozdulnia az árnak, hogy nullában le tudd zárni.
Ez a költség brókerenként változó, kinek mennyiért éri meg alapon.
Régi 2011-06-02, 19:50   #38 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 117
beginner a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok!

Szia! Ha úgy értelmezed, hogy eur/usd spread=2pip, akkor egyszerű, mert azt jelenti, hogy az adott brókernél az eladás, és vételi árfolyam közti különbség. Tehát ennyit fizetsz a brókernek, amikor nyitsz illetve zársz egy pozíciót. Pl.: 1 lotos pozició felvételenél a 2 pipes spread eur/usd-nál 20$. Ahol ez 1,6 pip ott csak 16$-t fizetsz.
Régi 2011-06-04, 13:17   #39 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Köszönöm mindkettőtöknek!
Tehát az eurusd spread 2 pip azt jelenti, hogy mondjuk pillanatnyilag 1,4632-n tudok eladni és 1,4634-en venni? És ha épp veszek, akkor ennyit kell a brókernek kifizetnem, vagy az előre meg van határozva, hogy hány pip-et kell (ha én vennék és egyből eladnék, akkor pont a spread lenne a nyereségem, nem?)?
Egy lot amúgy mennyit ér?
Régi 2011-06-04, 14:34   #40 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Köszönöm mindkettőtöknek!
Tehát az eurusd spread 2 pip azt jelenti, hogy mondjuk pillanatnyilag 1,4632-n tudok eladni és 1,4634-en venni? És ha épp veszek, akkor ennyit kell a brókernek kifizetnem, vagy az előre meg van határozva, hogy hány pip-et kell (ha én vennék és egyből eladnék, akkor pont a spread lenne a nyereségem, nem?)?
Egy lot amúgy mennyit ér?
Igen, a spreadet a vételi pozíciónál fizeted ki. Ha longot nyitsz, akkor nyitáskor, ha shortot nyitsz, akkor záráskor.
Ha ugyan abban a pillanatban nyitsz, és már zársz is, akkor a spread a veszteséged lesz, hiszen az ár még nem tudott elmozdulni.
1 lot mennyisége a kereskedett instrumentumtól függ, ezt a brókerednél kell megkérdezned. Devizánál jellemzően 100000 egység.
Régi 2011-06-04, 15:57   #41 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Na várj, amikor beszállok, a vételi és az eladási között 2 pip van mondjuk, akkor ez az, amit ki kell fizetnem a brókernek, vagy ő előre meghatározza, hogy mennyit kell fizetni neki, vagyis nála mennyi a spread?
Amúgy a spread egy időben van, ugye? Tehát nem lehet az, hogy most pl 1,6666 a vételi, holnap ilyenkor 1,6650 az eladási, és így 16 pip a spread.
Régi 2011-06-04, 16:24   #42 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Na várj, amikor beszállok, a vételi és az eladási között 2 pip van mondjuk, akkor ez az, amit ki kell fizetnem a brókernek, vagy ő előre meghatározza, hogy mennyit kell fizetni neki, vagyis nála mennyi a spread?
Amúgy a spread egy időben van, ugye? Tehát nem lehet az, hogy most pl 1,6666 a vételi, holnap ilyenkor 1,6650 az eladási, és így 16 pip a spread.

http://www.ertsapenzhez.hu/c12.html
Régi 2011-06-04, 17:17   #43 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Köszönöm a a linket! Általa felmerült bennem még egy kérdés:
ha 1000 dollárommal, 1:200 tőkeáttétnél 200.000 dollárt tudok mozgatni, akkor a margin 2000 dollár. Akkor tulajdonképpen nem is tudok 1:200 tőkeáttétet segítségül hívni, igaz?
Amúgy a tőkeáttétért kell külön fizetni, vagy ez jár az ügyfeleknek mindenhol?
Régi 2011-06-04, 17:38   #44 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Köszönöm a a linket! Általa felmerült bennem még egy kérdés:
ha 1000 dollárommal, 1:200 tőkeáttétnél 200.000 dollárt tudok mozgatni, akkor a margin 2000 dollár. Akkor tulajdonképpen nem is tudok 1:200 tőkeáttétet segítségül hívni, igaz?
Amúgy a tőkeáttétért kell külön fizetni, vagy ez jár az ügyfeleknek mindenhol?
Nem kell fizetni érte.

Itt a tőkeáttétel számítási példákkal megfűszerezve:

Tőkeáttét számítása, nyereség/veszteség mi a pip és egyéb nyalánkságok!

Így tisztulni fog a kép.
Régi 2011-06-04, 19:01   #45 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Elkezdtem már olvasni azt a topicot, csak az ötödik hozzászólásig nem jutottam el, pedig abban benne van a mostani kérdéseim 90%-a

Najó, akkor köszönöm
Régi 2011-06-06, 20:02   #46 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

És a 10k, meg 100k minek a rövidítése?
Régi 2011-06-06, 20:56   #47 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 152
Enko a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
És a 10k, meg 100k minek a rövidítése?
10ezer, 100ezer...
Enko nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-07, 18:04   #48 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

kösznöm!
Régi 2011-06-08, 16:54   #49 (permalink)
Kitiltott

Összes hozzászólás: 157
Alapbeállítás

Egyik ismerősöm kérdezte tőlem, hogy megtanulható-e a tőzsdézés könyvekből, előadásokból, vagy születni kell rá, hogy érezd mikor szállj be, mikor szállj ki.
Én azt mondtam rá, hogy megtanulható, de azért hozzátettem, hogy nagyon sok energiát kell belefektetni.
Ti hogy vélekedtek róla? Megtanulható, és robot módjára lehet pénzt csinálni, vagy rá kell érezni?
Nufy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-08, 17:09   #50 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nufy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egyik ismerősöm kérdezte tőlem, hogy megtanulható-e a tőzsdézés könyvekből, előadásokból, vagy születni kell rá, hogy érezd mikor szállj be, mikor szállj ki.
Én azt mondtam rá, hogy megtanulható, de azért hozzátettem, hogy nagyon sok energiát kell belefektetni.
Ti hogy vélekedtek róla? Megtanulható, és robot módjára lehet pénzt csinálni, vagy rá kell érezni?
Megtanulható! Viszont az ember ember marad, nem lesz robot. A döntéseiben mindig lesz szubjektivitás. Viszont ha fegyelmezetten igyekszik végrehajtani a terveit, akkor a siker nem marad el. Szerintem a probléma gyökere nem a megtanulhatóság, hanem ugyanazok mint az élet bármely területén. Na mik is azok?
Válaszol

Címkék
kérdések, kezdő, válaszok

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
A nagy kérdés :D DonGraca Kezdőknek 6 2010-02-28 08:33
V vagy W ez itt a kérdés Pancser A kategóriás részvények 1 2010-01-25 07:51

A pontos idő 10:28 , a GMT +1 időzóna szerint.