Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-05-02, 18:00   #51 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 187
Hírnév szint: 8
tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szia! Valóban így van .Hideg Zoli tanít talán egyedül Mo.-on scalpot,régóta ismerem.Nem kezdő próbálkozásra gondoltam,hanem aktívan scalpoló tapasztalatcserére.A Zoli előadásait pedig csak ajánlani tudom én is mindenkinek akit érdekel,eléggé gyakorlatias és sajátos az előadása.A scalpolás egy külön terem a forex nevű elmeosztályon,úgyhogy továbbra is várom a hozzám hasonlóan gondolkodókat.
tapci elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-04, 11:58   #52 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 61
MIKXFX a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Skalpolás az egyik legnehezebb műfaj ezen a forex nevű elmeosztályon. Azt nem tudom hogy a fent említett ember mit és milyen módon oktat tanít. De egyet ki merek jelenteni hogy lehet akármilyen oktatás, módszer mindenkinek a saját stílusához kell megtalálni a megfelelő kereskedési módszert. Ami őneki jó az nem biztos hogy neked vagy nekem jó. Vagy fordítva ami nekem tökéletesen működik az neked nem valószínü hogy fekszik. Rengeteg elemzés és idő kell ahhoz hogy valaki megtalálja a saját stratégiáját "stílusát" a saját énjéhez.
Régi 2011-05-06, 10:20   #53 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 334
Hírnév szint: 7
nagyd a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

arra következtetésre jutottam, hogy most EUR/USDre ráteszek nagyon sok pénzt, hogy 1.45 lesz általában az ilyen kerek számokat megkostolja és tegnap még nem sikerült neki de ma úgylátszik törekszik
nagyd nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-07, 09:43   #54 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
nagyd eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
arra következtetésre jutottam, hogy most EUR/USDre ráteszek nagyon sok pénzt, hogy 1.45 lesz általában az ilyen kerek számokat megkostolja és tegnap még nem sikerült neki de ma úgylátszik törekszik
Egy üzletre soha ne tegyél rá NAGYON SOK PÉNZT mert el fogod bukni. Inkább többször tegyél keveset!
Régi 2011-05-07, 16:46   #55 (permalink)
Tag

Zeeman logója

Összes hozzászólás: 81
Zeeman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Zeeman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Én tegnap csak délelőtt kereskedtem! Túl sok kockázatos hír volt ami megrángatja az árfolyamot(meg kevésbé volt kedvem)! Egyébként lehet nézni ilyen célárakat de érdemesebb a régebbi adatok alapján az ellenállásokat/támaszokat megkeresni!

Viszont azt hozzátenném hogy ez egy skalpolós topicnak van írva de inkább daytrade! Legalábbis kevés igazi skalpolásos hozzászólást olvastam ) Érdemes lenne átnevezni vagy átrakni ilyen topichoz....

Személyes véleményem a daytraderől hogy egy kezdőnek ha forexezik(és már demózott, utánanézett stb) és pláne ha kispénzű akkor bizony daytradelnie kell!
Hisz pár száz dolcsival nagy butaság komoly poziciókat felvennie(mondjuk aki megteszi az még mindig nem érti a kockázatkezelést)!
Régi 2011-05-08, 10:20   #56 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Zeeman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én tegnap csak délelőtt kereskedtem! Túl sok kockázatos hír volt ami megrángatja az árfolyamot(meg kevésbé volt kedvem)! Egyébként lehet nézni ilyen célárakat de érdemesebb a régebbi adatok alapján az ellenállásokat/támaszokat megkeresni!

Viszont azt hozzátenném hogy ez egy skalpolós topicnak van írva de inkább daytrade! Legalábbis kevés igazi skalpolásos hozzászólást olvastam ) Érdemes lenne átnevezni vagy átrakni ilyen topichoz....

Személyes véleményem a daytraderől hogy egy kezdőnek ha forexezik(és már demózott, utánanézett stb) és pláne ha kispénzű akkor bizony daytradelnie kell!
Hisz pár száz dolcsival nagy butaság komoly poziciókat felvennie(mondjuk aki megteszi az még mindig nem érti a kockázatkezelést)!
Miért a skalpolás nem napon belül történik? Daytrade!!! Mondjuk az én szemszögemböl tök mindegy hogy hogy nevezzük az a lényeg hogy pénzt hozzon!
Régi 2011-05-08, 10:31   #57 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 142
humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:

És szerinted egy kezdőnek nem mély víz a daytrade?
Szerintem inkább nyisson olyan számlát ahol a 100 pontos stop is elfogadhatóan kicsi kockázatot jelent neki és nézegesse HWTrader topicos startégiát vagy forexegyetemes trendkövetőset 1H-ás charton vagy még magasabb idősíkon.
humor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-08, 10:35   #58 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 142
humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
MIKXFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Miért a skalpolás nem napon belül történik? Daytrade!!! Mondjuk az én szemszögemböl tök mindegy hogy hogy nevezzük az a lényeg hogy pénzt hozzon!
http://meszotar.hu/keres/skalp
humor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-12, 16:45   #59 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
humor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Attól függ hogy milyen szemszögből nézzük a dolgokat. Mármint a tradelést. Daytrading? Ezen belül skalpolás? Swing trade? Vagy még hosszabb távon? Kinek mi a jó. Ami neked jó az valószínűleg nekem nem jó. Egy a lényeg hogy a saját énedhez közelálljon az a fajta stratégia döntési folyamat amivel te eredményes tudsz lenni. Aztán hogy ezt minek nevezük az már tök mindegy!
Régi 2011-05-12, 17:00   #60 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.614
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Én skalpolásnak tekintek minden olyan kereskedést, ami csak 1-1 momentum hullámra koncentrál. Abból kiveszi amit tud, nem tölt a szükségesnél több időt a piacon, és a megszerzett profittal távozik. Majd keresi az újabb belépési lehetőséget. De ez lehet pár perces, vagy akár pár órás kereskedés is, attól függően milyen időfelbontású grafikont használ az illető.
Forex Klub nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-12, 17:09   #61 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

DAX Index skalpolással szerintetek érdemes foglalkozni? úgy tűnik kevés a kötési ktg. és nagy elmozdulások vannak. Van olyan aki ezzel foglalkozik? 5percesen vagy 1percesen?
Régi 2011-05-12, 17:21   #62 (permalink)
Új tag

RolandPax logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 26
RolandPax a hírnévhez vezető út elején jár.
Lightbulb

Idézet:
DAX Index skalpolással szerintetek érdemes foglalkozni? úgy tűnik kevés a kötési ktg. és nagy elmozdulások vannak. Van olyan aki ezzel foglalkozik? 5percesen vagy 1percesen?
http://chartknight.blogspot.com/

Itt szerintem találsz pár érdekes infót, ami segíthet eligazodni. Érdemes elolvasni az elejétől a végéig. Meg persze naponta benézni...
RolandPax nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-14, 15:54   #63 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Köszönöm RolandPax, csekkolom, bár kiváncsi lennék ki írta.
Régi 2011-05-23, 13:33   #64 (permalink)
Tag

Zeeman logója

Zeeman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Zeeman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
És szerinted egy kezdőnek nem mély víz a daytrade?
Szerintem inkább nyisson olyan számlát ahol a 100 pontos stop is elfogadhatóan kicsi kockázatot jelent neki és nézegesse HWTrader topicos startégiát vagy forexegyetemes trendkövetőset 1H-ás charton vagy még magasabb idősíkon.
HWTrader topikját tényleg érdemes nézni! Sőt végigolvasni(!!) mert tele van kötelezően megfogadandó tanáccsal!
Ugyanakkor MIKXFX mondja jól hogy a lényeg hogy pénzt hozzon!

Az meg hogy kinek mi a mélyvíz? Ha demózol és begyakoroltad a stratégiádat valamilyen idősíkra akkor nincs több kockázatod mint amit már megszoktál(persze az elején a valós számlára való átállás kivételével)!!
Ha meg nem tudja az illető kezdő hogy mit csinál, csak "tőzsdézget" akkor meg mindegyik csak elviszi majd a pénzét így nincs különbség...

És a magam daytradelése/skalpolása leginkább archenius megfogalmazására hasonlít! Vagyis beszállok egy long vagy short pozicióba és benne maradok amíg nem fordul a trend vagy ki nem lövi a követőstopom...
Régi 2011-06-01, 09:21   #65 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 19
xSharkxEthicx a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban , hogy MT4 hol tudom beállítani a követő stoppot. Most kezdtem használni programot és a stratégiám szerves része Köv.stop, de nem találom.

Előre is köszi!
xSharkxEthicx nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-01, 10:07   #66 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
xSharkxEthicx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban , hogy MT4 hol tudom beállítani a követő stoppot. Most kezdtem használni programot és a stratégiám szerves része Köv.stop, de nem találom.

Előre is köszi!
Ha már megnyitottad a pozíciót akkor rámész egy jobb klikkel (lent a nyitott pozira) és a felugró ablakban ott lesz a csúszó stop ahol be tudod állítani, hogy mennyire kövesse a piacot.
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-01, 10:16   #67 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 19
xSharkxEthicx a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Köszönöm!
xSharkxEthicx nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-03, 20:53   #68 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

aki esetleg akar vinni 1-2 exclusive lányt magával a tengerpartra: EUR USD long 1.4829ig.
Régi 2011-06-09, 11:29   #69 (permalink)
Tag

Anck-su-namun logója

Összes hozzászólás: 42
Anck-su-namun a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok,

mostanában a youtubon nézegetek scalp stratégiákat, hátha bejön valamelyik.

Ha valakinek van kedve megnézni és elmondani a véleményét egikröl másikról, az jó lenne:

Itt van péládul egy egyszerünek tünö, Bollinger bands és Stochastic kombináció.
http://www.youtube.com/watch?v=iaIVSBfGPzQ

Kicsit tesztelem, aztán leirom a tapasztalatomat.
üdv
Anck-su-namun nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-09, 12:17   #70 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

még van 1 ismerősöm aki teljesen tönkrement az ilyen indikátor alapú skalpolás miatt. Óvatosan vele.
Régi 2011-06-09, 12:27   #71 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Anck-su-namun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok,

mostanában a youtubon nézegetek scalp stratégiákat, hátha bejön valamelyik.

Ha valakinek van kedve megnézni és elmondani a véleményét egikröl másikról, az jó lenne:

üdv
Teljesen hibás a gondolkodásmód. A korrekciókat próbálja kereskedni, ahelyett, hogy a dinamikus trendirányú mozgásokban lenne benne. De ezen nincs is mit csodálkozni, a legtöbben ezt próbálják.
Régi 2011-06-09, 12:39   #72 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 638
kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Teljesen hibás a gondolkodásmód. A korrekciókat próbálja kereskedni, ahelyett, hogy a dinamikus trendirányú mozgásokban lenne benne. De ezen nincs is mit csodálkozni, a legtöbben ezt próbálják.
Korrekcios belépés után is benne lehetünk egy dinamikus trendben,csak sokkal kedvezőbb pozicioval mint ha a trend után szaladunk a belépéssel.
Ez stratégia kérdése.
kismentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-09, 12:48   #73 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Korrekcios belépés után is benne lehetünk egy dinamikus trendben,csak sokkal kedvezőbb pozicioval mint ha a trend után szaladunk a belépéssel.
Ez stratégia kérdése.
A videón a 10-20 pipes korrekciókban próbál pénzt keresni, miközben szép mozgások elmennek az orra előtt, mivel ezzel az elgondolással azokba nem tud beszállni.
Persze, hogy be lehet a korrekció alján szállni a trendbe, ez nem is kérdés.
Régi 2011-06-09, 13:12   #74 (permalink)
Szenior tag

kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
A videón a 10-20 pipes korrekciókban próbál pénzt keresni, miközben szép mozgások elmennek az orra előtt, mivel ezzel az elgondolással azokba nem tud beszállni.
Persze, hogy be lehet a korrekció alján szállni a trendbe, ez nem is kérdés.
10-20 pipes korrekciokkal akar pénzt keresni?Na az tényleg érdekes lessz!
Régi 2011-06-16, 09:53   #75 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
Hírnév szint: 0
Bums a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

csatlakozom a feljebb trécselőkhöz...Hideg Zoli elég jól oktat...XTB-nél vannak iylen ingyenes oktatásai, ha jól emlékszem...keményen adja
Bums nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-16, 11:45   #76 (permalink)
Tag

Zeeman logója

Alapbeállítás

Azért azt ne felejtsük el hogy nem számít mi a stratégiád csak az hogy az működjön!!
Ha ennek a fazonnak van egy jól működő rendszere ami a veszteség-nyereség párosításban napi plusz 10 PIP-et termel... hmmm... Az emberek 95%-a ezt képtelen megcsinálni!!! Akkor most mi is a baj vele??

És hogy trendben kereskedni sokkal többet hoz?? Ezt mondja a 95%-nyi embernek az a része is aki a trendkereskedésbe bukott bele?

Lehet hogy lesz aki megsértődik de akkor is el kell mondanom a sok helyen olvasható tőzsdei alapszabályt!! :
- Teljesen mindegy hogy mi a stratégiád ha az nyereséges! -
Régi 2011-06-16, 12:24   #77 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Én arra jutottam,hogy már csak a hat számjegyű számlát bemutató embereknek hiszek.Dollárban.Olyat meg csak eggyet láttam egész magyarországon.Biztos nem jó helyen nézelődöm...
Már tele van az ország zsenikkel,akik alig várják hogy mindenkit megtanítsanak pénzt keresni.Persze előbb tömjen én tele az ő zsebüket!

Utoljára módosítva: kismentor által : 2011-06-16 12:28 Oka: elírás
Régi 2011-06-16, 12:33   #78 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Én arra jutottam,hogy már csak a hat számjegyű számlát bemutató embereknek hiszek.Dollárban.Olyat meg csak eggyet láttam egész magyarországon.Biztos nem jó helyen nézelődöm...
Már tele van az ország zsenikkel,akik alig várják hogy mindenkit megtanítsanak pénzt keresni.Persze előbb tömjen én tele az ő zsebüket!
Ki az az egy?
Privátba is jöhet.
Köszi.
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-16, 12:40   #79 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Azért azt ne felejtsük el hogy nem számít mi a stratégiád csak az hogy az működjön!!
Ha ennek a fazonnak van egy jól működő rendszere ami a veszteség-nyereség párosításban napi plusz 10 PIP-et termel... hmmm... Az emberek 95%-a ezt képtelen megcsinálni!!! Akkor most mi is a baj vele??

És hogy trendben kereskedni sokkal többet hoz?? Ezt mondja a 95%-nyi embernek az a része is aki a trendkereskedésbe bukott bele?

Lehet hogy lesz aki megsértődik de akkor is el kell mondanom a sok helyen olvasható tőzsdei alapszabályt!! :
- Teljesen mindegy hogy mi a stratégiád ha az nyereséges! -
Anck-su-namun kérdezte mi a véleményünk az említett "stratégiáról". Érdeklődve várjuk mi lett a tesztje eredménye. Te esetleg vetted a fáradtságot, és letesztelted?
Én személy szerint még startégiának sem nevezném, hiszen csak a belépésről beszél, de erre sincsenek konkrét szabályok. Kilépésre meg végképp. Vajon hová teheti az induló stopot, és ehhez képes milyen célárat vár el? Rejtély.
Múltbéli grafikonon tényleg remekül látszik hol jön vissza az ár a szalagok közé. De "értelmes" kereskedő nem megy szembe az árral.
Elég csak a tegnapi napot megnézni, milyen remek kis belépési lehetőségeket adott EURUSD-n. Aki ez alapján kötött, örült ha egyáltalán 0-ban ki bírt szállni, miközben kb 250 pip ment el az orra előtt. Szóval lehet trenddel szemben kereskedni, mint ahogy széllel szemben pisálni is, de minek?!
Csatolt kicsinyítések
skalpolasrol-minden-683.png  
Régi 2011-06-16, 12:47   #80 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Anck-su-namun kérdezte mi a véleményünk az említett "stratégiáról". Érdeklődve várjuk mi lett a tesztje eredménye. Te esetleg vetted a fáradtságot, és letesztelted?
Én személy szerint még startégiának sem nevezném, hiszen csak a belépésről beszél, de erre sincsenek konkrét szabályok. Kilépésre meg végképp. Vajon hová teheti az induló stopot, és ehhez képes milyen célárat vár el? Rejtély.
Múltbéli grafikonon tényleg remekül látszik hol jön vissza az ár a szalagok közé. De "értelmes" kereskedő nem megy szembe az árral.
Elég csak a tegnapi napot megnézni, milyen remek kis belépési lehetőségeket adott EURUSD-n. Aki ez alapján kötött, örült ha egyáltalán 0-ban ki bírt szállni, miközben kb 250 pip ment el az orra előtt. Szóval lehet trenddel szemben kereskedni, mint ahogy széllel szemben pisálni is, de minek?!
Én is csak annyit látok,hogy ezek belépési lehetőségek esetleg.Egy eső bollinger szalagnál.De hogy mit csinálunk ha tévedtünk?Hogyan lépünk ki?Mi a cél?..Hm...
Régi 2011-06-18, 13:25   #81 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 150
fxtom a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Gondolom hétszámjegyűt akartál írni. Hatszámjegyű szerintem elég sok embernek van. Vagy csak az oktatókra gondoltál?
fxtom nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-18, 17:55   #82 (permalink)
Tag

Zeeman logója

Alapbeállítás

Idézet:
Azért tegyük hozzá hogy amit a csákó csinál az a valódi skalpolás!! Amit te mutattál az daytrade! És ha nem szálltál ki a poziból akkor meg már swing
Magyarán minden "stratégiát" a maga helyén kell kezelni!

HWTRADER napos chartos stratégiáját sem kritizáljuk skalpolós/daytrader szemmel mert komolytalan! Hisz te mikor szálltál ki az általad mutatott trendből? Ha kiszálltál akkor előtted is elment még jópár pip hisz a trend folytatódott! Ha meg nem szálltál ki akkor swingtrade szemmel kritizálsz egy rövidtávú skalp technikát...

És én daytraderként rengeteg startégiát láttam ami az intuicióra(hírekre, kereskedési hangulat megérzésére stb) épít és nem a szigorúan vett ki és beszállási pontokra! Rövidtávon én is csak vészstopot használok és nem feltétlenül hagyom kiütni ezt sem ha fordul a trend vagy történik valami!

És hogy leteszteltem-e az említett bollingeres technikát? Jah, pár nap alatt... De gondolom te sem és ez inkább egy kicsit kötözködős felvetés volt...

Szóval elég erősen úgy érzem hogy neked már kialakult egy technikád és tőzsdei nézőpontod és ami abba nem fér bele az egyértelmű hülyeség számodra és evidenciaként leírod!
Talán szerencsém van hogy az én technikám nem olyan brutál nyereséges hogy ez kialakulhatott volna és szívesen nézem hogy mások miként kereskednek és ami megtetszik azt ki is próbálom

De nem hazudtolom meg önmagam, szóval ha sikeres technikád van akkor tényleg alkalmazd azt és tégy belátásod szerint! Viszont a kezdőknek vagy középhaladóknak azt tanácsolom nyugodtan próbáljanak ki mindent demón mert csak fejlődhetnek és tapasztalhatnak!
Régi 2011-06-18, 18:11   #83 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 582
Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Gondolom a tegnapi gyertya archeniusnál az a szerdai medve gyertya akar lenni mivel csütörtöki a hsz,az van a fő trend ellen ami naposon még mindig long.Vagy short?
Sawyer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-18, 18:48   #84 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 582
Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Sawyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Gondolom a tegnapi gyertya archeniusnál az a szerdai medve gyertya akar lenni mivel csütörtöki a hsz,az van a fő trend ellen ami naposon még mindig long.Vagy short?
Rájöttem közben,hogy f@szságot kérdeztem,megzavart a hozzászólás iróniája.Bocs.Többet nem szólok a nagyok dolgába,ígérem....
Sawyer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-18, 19:41   #85 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Azért tegyük hozzá hogy amit a csákó csinál az a valódi skalpolás!! Amit te mutattál az daytrade! És ha nem szálltál ki a poziból akkor meg már swing
Magyarán minden "stratégiát" a maga helyén kell kezelni!
Már írtam korábban, hogy azokat a tranzakciókat, amik kizárólag egy-egy hullám mozgására koncentrál, és abból próbálja kivenni a maga kis hasznát skalpolásnak tekintek. Nem ül korrekciókban, csak beszáll, megtörténik a várt elmozdulás, és a profittal elhagyja a piacot. Ez lehet pár perc, vagy akár pár óra is. M15-ön is lehet skalpolni, szerintem nem a pozíció időbeli rövidsége, vagy a megfogott relatív alacsony pipszám miatt nevezzük annak.

Idézet:
Szóval elég erősen úgy érzem hogy neked már kialakult egy technikád és tőzsdei nézőpontod és ami abba nem fér bele az egyértelmű hülyeség számodra és evidenciaként leírod!
Talán szerencsém van hogy az én technikám nem olyan brutál nyereséges hogy ez kialakulhatott volna és szívesen nézem hogy mások miként kereskednek és ami megtetszik azt ki is próbálom
Valóban van egy kialakult látásmódom a piacról. De én sem utasítok el alapból új dolgokat. Rendszert, és szabályszerűséget is látok bizonyos piaci helyzetekben, amiről sokan állítják, hogy ilyenek nem léteznek. Ezért találom furcsának, hogy miért akarják egyesek a saját (amúgy sem nagy), esélyüket még azzal is rontani, hogy szembe mennek egy határozott iránnyal, és a dinamikus mozgásokkal.

Akinek kétségei vannak az EURUSD jelenlegi mozgásával kapcsolatban, annak ajánlom figyelmébe a 06.16-ai OFK videót Pintér Péter előadásában. Ugyanebben a videóban van szó arról, miért is fontos nagy nyereségű tranzakciókat csinálni ahhoz, hogy sikeres kereskedők legyünk. Ezt pedig a pár pipes korrekciók kötögetésével nyilvánvalóan nem lehet elérni. Ezért én nem is ajánlom, hogy bárki ezen az úton induljon el. (Akit érdekel a videó elérhetősége, érdeklődjön privátban.)
Régi 2011-06-18, 20:02   #86 (permalink)
Tag

Zeeman logója

Alapbeállítás

Idézet:
Már írtam korábban, hogy azokat a tranzakciókat, amik kizárólag egy-egy hullám mozgására koncentrál, és abból próbálja kivenni a maga kis hasznát skalpolásnak tekintek. Nem ül korrekciókban, csak beszáll, megtörténik a várt elmozdulás, és a profittal elhagyja a piacot. Ez lehet pár perc, vagy akár pár óra is. M15-ön is lehet skalpolni, szerintem nem a pozíció időbeli rövidsége, vagy a megfogott relatív alacsony pipszám miatt nevezzük annak.

Hogy mi a skalpolás:

http://www.forextraders.com/forex-st...-scalping.html
:"Forex scalping is a popular method involving the quick opening and liquidation of positions. The term “quick” is imprecise, but it is generally meant to define a timeframe of about 3-5 minutes at most, while most scalpers will maintain their positions for as little as one minute."

http://en.wikipedia.org/wiki/Scalping_(trading) :

"Time frame - Scalpers operate on a very short time frame, looking to profit from market waves that are sometimes too small to be seen even on the one minute chart...."
"Rather than looking for one big trade, the way a trend trader might, the scalper looks for hundreds of small profits throughout the day..."

http://www.investopedia.com/articles...#axzz1PePJHAhw

"Smaller moves are more frequent than larger ones - Even during relatively quiet markets there are many small movements that a scalper can exploit."

http://www.ehow.com/how_4739450_scalp-trade-forex.html

"Scalping is a trading method that aims to glean small wins (usually 5-12 pips) from the movement of a particular market."

Tehát aki skalpol az nem marad benne egy hosszabb trendbe! A skalpolás egy nagyon nehéz kenyérkereset és csak profiknak ajánlom! Pont a fentebb megfogalmazottak miatt! Vagyis rövid időszakok, intenzív figyelés és pár pip nyereség miatt!

Idézet:
Akinek kétségei vannak az EURUSD jelenlegi mozgásával kapcsolatban, annak ajánlom figyelmébe a 06.16-ai OFK videót Pintér Péter előadásában. Ugyanebben a videóban van szó arról, miért is fontos nagy nyereségű tranzakciókat csinálni ahhoz, hogy sikeres kereskedők legyünk. Ezt pedig a pár pipes korrekciók kötögetésével nyilvánvalóan nem lehet elérni. Ezért én nem is ajánlom, hogy bárki ezen az úton induljon el. (Akit érdekel a videó elérhetősége, érdeklődjön privátban.)
Részemről egyetértek a te stratégiáddal,Pintér Péter stratégiájával is és magam is leginkább hasonlót használok! Ugyanakkor ha valaki a skalpolást és ezzel egy nagyon nehéz utat választ akkor legyen tisztában hogy mit is csinál!
Régi 2011-06-21, 20:30   #87 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Látom a keresőt már tudod használni. Viszont ajánlom figyelmedbe egy ismert kereskedő gondolatait a scalpolásról:

http://www.project.hu/wikfx/20080229/20080229.html

Jelszó ingyenesen igényelhető itt: http://www.project.hu/forex/kapcsolat.php
Régi 2011-06-22, 09:25   #88 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás video

Hali,
A video nagyon szuper kár, hogy csak 1 készült belőle.
Tényleg ajánli tudom mindenkinek.
Üdv
Régi 2011-06-22, 09:35   #89 (permalink)
Tag

Zeeman logója

Alapbeállítás

Idézet:
Látom a keresőt már tudod használni. Viszont ajánlom figyelmedbe egy ismert kereskedő gondolatait a scalpolásról:

http://www.project.hu/wikfx/20080229/20080229.html

Jelszó ingyenesen igényelhető itt: http://www.project.hu/forex/kapcsolat.php
Szerintem hagyjuk a témát a topikon! Akit érdekel a skalpolás az úgyis utánanéz a meghatározásnak, egymással meg úgysem jutunk dűlőre...

Idézet:
Anck-su-namun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

üdv
Tőled meg várjuk a tapasztalatokat
Régi 2011-07-12, 19:48   #90 (permalink)
Szenior tag

Hely: Győr
Összes hozzászólás: 123
calen már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.calen már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Akit érdekel, az nyomon követheti az oandás scalper próbálkozásaimat. Lesz közte órás tréd is de a fő vonal az EUR/USD M5-M1 skalp.

https://picasaweb.google.com/calentr...K2FuKzy1ZjXaA#
calen nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-07-12, 20:02   #91 (permalink)
Tag

Zeeman logója

Alapbeállítás

Idézet:
calen eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Akit érdekel, az nyomon követheti az oandás scalper próbálkozásaimat. Lesz közte órás tréd is de a fő vonal az EUR/USD M5-M1 skalp.

https://picasaweb.google.com/calentr...K2FuKzy1ZjXaA#
Részemről követni fogom bár egy myfxbook-os lenne a legjobb mert azt könnyebb követni
Ja és a legjobbakat szerintem ide is felrakhatod! Mondjuk az A++os belépőket.
Régi 2011-07-12, 20:19   #92 (permalink)
Szenior tag

calen már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.calen már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Részemről követni fogom bár egy myfxbook-os lenne a legjobb mert azt könnyebb követni
Ja és a legjobbakat szerintem ide is felrakhatod! Mondjuk az A++os belépőket.
A myfxbookon csak MT4 platformmal lehet regisztrálni, én meg normált használok. Az szvsz jobb a skalphoz. Meg néha tolok majd swingeket is és D1/H4/H1-en kell tudni stoppolni az 500 USD-s kezdőtőkémmel.
Ja, szvsz M1-en nincs A++-os belépő.
(de van: az enyhén ferde szint törése katapulttal)

Utoljára módosítva: calen által : 2011-07-12 20:20 Oka: A++
Régi 2011-07-15, 12:14   #93 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 416
StuG már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.StuG már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Sziasztok! Olvastam egy skalp stratégiát, ahol szükség van tick chartra illesztett indikátorokra. MT4-en én nem találtam sehol ilyen lehetőséget, külön tick chart indikátorokat sem találtam sehol. Tud valaki ebben segíteni? Előre is köszönöm szépen!
StuG nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-01, 16:50   #94 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Folytatom a napi képernyőmentéses jegyzeteimet. Itt az augusztusi mappám linkje.
https://picasaweb.google.com/calentrader/2011Augusztus#
Régi 2011-08-02, 07:56   #95 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
karakter a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kedves Zeeman!

Sajnos nem találtam meg a stratégihoz tartozó sablont ill. indikátorokat (47-es hozászólás).
Tudsz benne segíteni? Előre is köszi!
Ádám
karakter nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-03, 23:41   #96 (permalink)
Tag

Zeeman logója

Alapbeállítás

Idézet:
karakter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kedves Zeeman!

Sajnos nem találtam meg a stratégihoz tartozó sablont ill. indikátorokat (47-es hozászólás).
Tudsz benne segíteni? Előre is köszi!
Ádám
Hirtelen én sem találtam meg az oldalon!
Majd átnézem mert lehet hogy finomított rajta vagy más történt!
Én azóta más irányba mentem de sokat tanultam belőle!
Felrakni nem tudom de ha már nincs az oldalon, el tudom küldeni priviben az indikátorokat meg a többit!
Meg amúgy is találtam egy nagyon kis jót Majd azt is leírom
Régi 2011-08-03, 23:50   #97 (permalink)
Tag

Zeeman logója

Alapbeállítás

Idézet:
calen eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A myfxbookon csak MT4 platformmal lehet regisztrálni, én meg normált használok. Az szvsz jobb a skalphoz. Meg néha tolok majd swingeket is és D1/H4/H1-en kell tudni stoppolni az 500 USD-s kezdőtőkémmel.
Ja, szvsz M1-en nincs A++-os belépő.
(de van: az enyhén ferde szint törése katapulttal)
Érdekelne hogy mi az a "normál" platform ami annyira tökéletes skalpoláshoz!
Hogy milyen idősíkon mi az A++-os belépő az stratégiától függ bár M1-esről asszem amúgy sem írtam hogy csinálnám... Bár látom azóta magadat is javítottad...
Az meg nem semmi ha M1-től D1-ig nyomod 500 dolcsival skalpolást!
Én nem tartom be az 1%os limitet és sokakhoz képest elég merészen kereskedek de napi charton skalpolni 500 dolcsival??? Wow...
Régi 2011-08-04, 06:24   #98 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
karakter a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Hirtelen én sem találtam meg az oldalon!
Majd átnézem mert lehet hogy finomított rajta vagy más történt!
Én azóta más irányba mentem de sokat tanultam belőle!
Felrakni nem tudom de ha már nincs az oldalon, el tudom küldeni priviben az indikátorokat meg a többit!
Meg amúgy is találtam egy nagyon kis jót Majd azt is leírom
Rendben. Köszi!

Ádám
karakter nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-04, 09:36   #99 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Érdekelne hogy mi az a "normál" platform ami annyira tökéletes skalpoláshoz!
Hogy milyen idősíkon mi az A++-os belépő az stratégiától függ bár M1-esről asszem amúgy sem írtam hogy csinálnám... Bár látom azóta magadat is javítottad...
Az meg nem semmi ha M1-től D1-ig nyomod 500 dolcsival skalpolást!
Én nem tartom be az 1%os limitet és sokakhoz képest elég merészen kereskedek de napi charton skalpolni 500 dolcsival??? Wow...
Az Oanda böngészős-javás platformjáról beszélek. Egyszerű és jó kis cucc. És ami nekem a lényeg: unitonként lehet skálázni a poziméretet, meg két klikk a stopmozgatás.
A zászlósodások törése katapulttal szvsz minden idősíkon A++ belépő, csak a spread határozza meg, hogy meddig mehetsz még le.
Akár W1-en is lehet skalpolni, lásd a HWTrader által leírt stratégiát. Bár éna H1+ keresdedésemnél swingről írtam.
Én minden kereskedés előtt igyekszem belőni a kockázati szintemet. Ez a jelképes pozimérettől (0,25%) a 0,5-1%-on át az 1-2%-ig terjed. Ma éjjel pl. nem aludtam eleget, de mégis tisztának érzem a fejem, ezért az 1-2%-ot választottam.
Régi 2011-08-04, 09:37   #100 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ja, a szabadságom alatt 2x3 órás elég sűrű etapokat tolok, így nincs időm swingelni.
Válaszol

Címkék
skalpolás, stratégia

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 06:35 , a GMT +1 időzóna szerint.