Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-04-01, 06:45   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 23
Hírnév szint: 7
Seridur a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Bízhatok a brókeremben?

Üdv,

Kezdő kereskedő vagyok, szépen követem el a kezdők hibáit, sajnos csak a saját káromból tanulok, de ez itt most mellékes.

Ami tegnap történt kicsit megingatta a bizalmam a brókercégemben (Admiral markets btw)
Szóval elszálló olaj ár, nem tettem be stoppot (tényleg ne térjünk ki rá, hogy kellett volna ), ami a lényeg: éjszaka pont az olajár maximumon érte el a margin stoppot és zárta a trade-eket.
Szóval ami gyanus:
-Pipre pontosan csak azt az árat érte el amivel a lehető legrosszabban jártam
-több más helyen is megnéztem az olajárat, sehol máshol nem érte el azt az értéket az este (107,68)

Most mire véljem ezeket? Ez normális?
Seridur nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-01, 07:18   #2 (permalink)
Szenior tag

Porter logója

Hely: Luzern
Összes hozzászólás: 135
Hírnév szint: 8
Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Seridur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Üdv,

Kezdő kereskedő vagyok, szépen követem el a kezdők hibáit, sajnos csak a saját káromból tanulok, de ez itt most mellékes.

Ami tegnap történt kicsit megingatta a bizalmam a brókercégemben (Admiral markets btw)
Szóval elszálló olaj ár, nem tettem be stoppot (tényleg ne térjünk ki rá, hogy kellett volna ), ami a lényeg: éjszaka pont az olajár maximumon érte el a margin stoppot és zárta a trade-eket.
Szóval ami gyanus:
-Pipre pontosan csak azt az árat érte el amivel a lehető legrosszabban jártam
-több más helyen is megnéztem az olajárat, sehol máshol nem érte el azt az értéket az este (107,68)

Most mire véljem ezeket? Ez normális?
Szia,
107.65 volt a csucsa, plusz szamold hozza a spreadet. Ez rendes tozsdei ar, nem fx broker ara.
Porter nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-04-01, 07:52   #3 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Ok, kösz. Ezekszerint minden cégnél kicsit más valamiért (több helyen van demo számlám ott néztem őket) Azért ez elég nagy pech akkor, hogy nálam pont a maximumon volt a margin határ (maximum olaj ára 107,58 admiralnal, kiszállás 107,68 volt, 10 a spread) pipre pontosan... :/
Régi 2011-04-01, 08:17   #4 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ok, kösz. Ezekszerint minden cégnél kicsit más valamiért (több helyen van demo számlám ott néztem őket) Azért ez elég nagy pech akkor, hogy nálam pont a maximumon volt a margin határ (maximum olaj ára 107,58 admiralnal, kiszállás 107,68 volt, 10 a spread) pipre pontosan... :/
Ne haragudj, nem bántásdiból, de ott már rég nem a bróker a hibás ha a margin a stop, persze lehet, hogy az a technikád, hogy direkt csak stopnyi pénzt töltesz a számládra, mert admiral otp-s számla napon belül feltölthető, ez esetben nem szóltam.
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-01, 09:04   #5 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Hát ebbe az esetben szerintem szinte biztosan nem hibázott a bróker.

http://stooq.com/q/?s=cl.f&c=3d&t=c&a=lg&b=0

107,65 volt a csúcs + a spread.

Ha meg marginhatárig engedted, azért is a bróker lenne a hibás? Még jó hogy lezárta!
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-01, 09:41   #6 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Tényleg nem szeretnék magyarázkodni meg bűnbakot keresni se, tudom hol kéne körülnézni. Az a két dolog volt nagyon furcsa nekem, hogy a brókeremnél az olaj maximum ára pont annyi volt amennyinél elérte a margint ill, hogy más számlánon ugyanaz az olajár kevesebb maximumot ért el. Érdekelt, hogy esetleg van e valami más is mögötte mint nagy pech.. ismétlem: abban hogy pont az a pip volt a végpont, nem abban hogy hülyeség volt-e eddig engedni. (egyébként este hagytam amolyan mindent vagy semmit alapon kifutni a dolgot, nem olyan nagy pénz volt, de ha leállítom, már nem tudtam volna amúgy se visszaszállni, úgy tűnik, ha csak egy pippel is kisebb a amaximum akkor még legalább maradt volna valami pénzem -de ez tényleg nem akar ennek a topiknak a témája lenni)
Régi 2011-04-01, 10:44   #7 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Hát ha nem ez akart lenni a topic témája, akkor pontosítsuk, hogy milyen brókerre gondolunk. A brókerre mint emberre, vagy a brókercégre. Azt is pontosítanunk kellene, hogy melyik piacon, mert nyilván esélyesebb egy OTC vagy mondjuk úgy, hogy szabályozatlan piacon kóklerre bukkannunk, mint egy pontos szabályok szerint működő tőzsdén. habár ez utóbbira is volt példa bőven, elég csak a magyar piac legújabb kori történelmére visszanéznünk.
Régi 2011-04-01, 11:26   #8 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Leírtam pontosan mi történt, meg azt hogy új vagyok ezen a területen Két dolgot furcsállottam ezeket sikerült tisztázni-az olaj ár valóban volt olyan magas máshol is. Az hogy az Admiralnal pont annyi volt az esti maximum ami "kiverte a bizotsítékot" annak statisztikailag kicsi az esélye, de nem lehetetlen viszont talán érthető, hogy kicsit szkeptikus voltam.
Régi 2011-04-01, 11:57   #9 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Leírtam pontosan mi történt, meg azt hogy új vagyok ezen a területen Két dolgot furcsállottam ezeket sikerült tisztázni-az olaj ár valóban volt olyan magas máshol is. Az hogy az Admiralnal pont annyi volt az esti maximum ami "kiverte a bizotsítékot" annak statisztikailag kicsi az esélye, de nem lehetetlen viszont talán érthető, hogy kicsit szkeptikus voltam.
Ezek szerint a topic nyitás erre az egy konkrét cégre illetve esetre irányult, nem úgy általában a brókerekre?
Régi 2011-04-01, 12:22   #10 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Lehet konkrétan és általánosan is érteni. Előfordulhat e hogy valamilyen módszerrel manipulálhatják az árat, hogy pont elérje a stop szintet, vannak e ilyen bróker cégek és esetleg ilyen e az enyém.
De egyébként nem hiszem, hogy ez történt csak tényleg gyanús volt picit.. ekkora pechem lenne, hogy pont pipre pontosan azt az árat éri el és fordul vissza (arról van szó hogy kb 200 pip eltérés vágott ki, 199-nél maradtam volna 150-ig jött vissza reggelre. Stop szintet már direkt nem tettem a 30%-os marginra bíztam)
Nem arra vártam, hogy elmondjátok hol hibáztam, hanem hogy nyugtassatok meg kicsit, hogy bízhatok a brókerben, hogy nem manipulálják az árat
Régi 2011-04-01, 13:38   #11 (permalink)
Tag

Zeeman logója

Összes hozzászólás: 81
Hírnév szint: 8
Zeeman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Zeeman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Persze hogy vannak ilyen brókerek! Vagy inkább cégek ahol ezt meg tudják csinálni! De ez nem jelenti hogy meg is csinálják!!!!
A Market Makerek tudnak ilyen trükkös kiszúrásokat csinálni de ez tényleg a cégtől függ!Hisz amelyik eleve a piacra dobja be az árajánlatodat az ezzel nem tud trükközni!
Nah ennek hosszú a kifejtése de a lényeg hogy érdemes megnézni, melyik céggel kötsz üzletet! És azért nem túl gyakoriak az ilyen kiszúrások a kereskedőkkel hisz mégiscsak az ügyfelekből élnek )
Zeeman nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-01, 13:55   #12 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Lehet konkrétan és általánosan is érteni. Előfordulhat e hogy valamilyen módszerrel manipulálhatják az árat, hogy pont elérje a stop szintet, vannak e ilyen bróker cégek és esetleg ilyen e az enyém.
De egyébként nem hiszem, hogy ez történt csak tényleg gyanús volt picit.. ekkora pechem lenne, hogy pont pipre pontosan azt az árat éri el és fordul vissza (arról van szó hogy kb 200 pip eltérés vágott ki, 199-nél maradtam volna 150-ig jött vissza reggelre. Stop szintet már direkt nem tettem a 30%-os marginra bíztam)
Nem arra vártam, hogy elmondjátok hol hibáztam, hanem hogy nyugtassatok meg kicsit, hogy bízhatok a brókerben, hogy nem manipulálják az árat
Ha konkrétan értjük akkor itt ebben az esetben a bróker nem hiszem, hogy manipulált volna.
Ha általánosan akkor meg mint feljebb írtam, a nem szabályozott piacokon, mint például a forex bármi megtörténhet. Igen manipulálhatják az árakat a saját rendszerükön belül, mondhatjuk, hogy azt csinálnak amit akarnak.
Hogy ez konkrétan az Admiralnál jellemző e, azt konkrétan nem tudom. Viszont van egy ismerősöm, aki már évek óta náluk van és esküszik rájuk. De egyébként a forex brókerek ezt könnyen megcsinálhatják, akármikor belenyúlhatnak a chartba, akár visszamenőleg is és nagyjából következmények nélkül tehetik ezt.
Ezért kell nagyon körültekintően brókert választani.
A szabályozott piacokon ezt így nem tudják megtenni, mivel az adatokat nem ők generálják, hanem az adott tőzsdének van központi kereskedési rendszere és ahhoz csatlakoznak a brókerek kereskedési platformjai. Tehát amit mondjuk látsz a kereskedési könyvben, az ott is van. Ha mégse az már régen rossz lenne. Ráadásul kicsit szigorúbb a szabályozás, meg van tőzsdefelügyelet, hogy be is legyen tartva. Pl az USA-ban a brókerek rettegnek az amerikai tőzsdefelügyelettől a S.E.C-től. Na azért az árfolyam ha nem a brókerek részéről, de más részről azért manipulálható. Pl. OTP = Soros.
Régi 2011-06-16, 09:08   #13 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
Hírnév szint: 0
Bums a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

szerintem ezért kell megnézni azt is,h. ki felügyel egy céget...ha vmi világvégi nemtudom kihez utal az ember és ott szórakozik, akkor lehet,h. búcsút is inthet a pénzének....
én úgy vagyok vele, hogy abban bízok akit már láttam, tudom,h. hol találom meg
Bums nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-16, 12:33   #14 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Bums eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Hát ezen az alapon kevesen nyitnának számlát az Interactivebrokersnél, pedig a világ egyik legjobb online brókere.
Régi 2011-06-16, 12:42   #15 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Bums eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
szerintem ezért kell megnézni azt is,h. ki felügyel egy céget...ha vmi világvégi nemtudom kihez utal az ember és ott szórakozik, akkor lehet,h. búcsút is inthet a pénzének....
Miért, egy magyar céghez talán besétálsz, és rájuk borítod az asztalt, ha problémád van velük?
Forex Klub nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-16, 13:37   #16 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Miért, egy magyar céghez talán besétálsz, és rájuk borítod az asztalt, ha problémád van velük?
A brókercsődöknél próbálkoztak ilyesmivel, meg még erősebb dolgokkal is, de kétes végeredménnyel. Sokan még pert is nyertek aztán még sincs pénz.
Válaszol

Címkék
bizalom, bróker, kezdő

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 02:18 , a GMT +1 időzóna szerint.