Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-05-26, 17:24   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 8
Hírnév szint: 0
gergo00 a hírnévhez vezető út elején jár.
Question Inverz statisztika

Sziasztok!

Azzal a problémával fordulok hozzátok hogy találtam egy elemzési módszert az inverz stat.-át, értelemszerűen írásban, és mivel valamennyire tudok programozni megakarom hozzá írni a programot hiszen annak csak úgy van értelme .

Tehát, szükségszerűnek tekintem hogy el linkeljem a hozzá tartozó dokumentumot ahonnan én is elkezdtem csinálni.
http://etdk.adatbank.transindex.ro/pdf/pu_balogh.pdf

Nos, problémám fő forrása hogy nem tudom helyesen számoltam e ki az adatokat. Az első vonaldiagram ami a DJIA logaritmus értékének időbeli változására utal természetesen jó hiszen az pofoneccerű

Ez után akad problémám, a 3. ábra a befektetési horizont elosztását hivatott szemléltetni, viszont foggalmam sincs hogy hogyan lehetséges ez, mivel ha elolvassátok a "gépi megvalósítását" a linkelt állományból kitűnik hogy ha növelnem kell az adott elem értékét 1 egésszel akkor az semmi esetre sem fog nálam a top 0,013 érték alá esni.

Lehet hogy valamit félreértelmeztem, hogyha valaki kész és tud segíteni, megkoszönném és esetleg megoszthatnánk a kiszámolt adatokat, hogy rögzítsük azokat a pontokat amelyek biztosan megfelelnek.

Előre is köszönöm...
gergo00 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-27, 11:51   #2 (permalink)
Tag

Zeeman logója

Összes hozzászólás: 81
Hírnév szint: 8
Zeeman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Zeeman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
gergo00 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!
Ez után akad problémám, a 3. ábra a befektetési horizont elosztását hivatott szemléltetni, viszont foggalmam sincs hogy hogyan lehetséges ez, mivel ha elolvassátok a "gépi megvalósítását" a linkelt állományból kitűnik hogy ha növelnem kell az adott elem értékét 1 egésszel akkor az semmi esetre sem fog nálam a top 0,013 érték alá esni.

Előre is köszönöm...
Szia!
Nem a logaritmus értékét növeled 1-el hanem a dt-t ami a napok számai ami a kívánt növekedéshez kellett! A plusz 1 nap meg azért kell mert ugye a kezdő napot is bele kell számolni! Mert ha pl 5 nap múlva éri el akkor az végeredményben 6 nap.
Legalábbis én így értelmeztem...

De azt ugye tudod hogy ez nem igazán jó egy tőzsdei kereskedőszoftver alapjának? Csupán a trendek időtávjának és hosszának a kockázatkezelésében segít.
Válaszol

Címkék
befektetési horizont, elemzés, inverz statisztika, Programozás

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 01:59 , a GMT +1 időzóna szerint.