Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-06-06, 14:49   #1 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás Milyen devizanemben érdemes számlát nyitni?

Kérdés adott.

USD mellett szól, hogy az említett insturmentumok ehhez a valutához vannak kötve, ezért nem lenne plusz átváltási költség.
CHF mellett szól, hogy a valuta a hosszútávú trendet figyelembe véve tovább fog erősödni, az USD pedig tovább fog gyengülni.
  Válaszol idézettel
Régi 2011-06-06, 15:51   #2 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Nehéz döntés. Válságban jellemzően a frank szerepe hasonló az aranyhoz. A megbízhatóságot és stabilitást jelenti, mint egy svájci óra. Elvileg ebben van valami.
Dollár? Világpénz, de nincs mögötte valós érték, lassan már csak egy díszes papír, amit a FED számolatlanul bocsájt ki, államcsőd esélyével.
Euró? Ha túléli a válságot akkor meg fog erősödni, és átveheti a dollár szerepét, sőt már elég sok helyen át is vette. De túléli e?
Nehéz a jövőt kiszámítani, de most a frank valóban jó választásnak látszik. Ami ellene szól az a drágasága.

Utoljára módosítva: sidius által : 2011-06-06 15:52 Oka: kieg
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-06-06, 16:01   #3 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ez mind így van, ahogy írtad!

Az átváltással mi a helyzet? Mekkora a "veszteségem" ha CHF számlával XAU/USD longokat nyitogatok?
  Válaszol idézettel
Régi 2011-06-06, 16:38   #4 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Meg ha már így elindult a topik, még egy kérdés: érdemes Money Bokers-t használni pénzkivételre? Nincs kiutalási jutalék, viszont az ATM használat lehet drágább nem tudom.
  Válaszol idézettel
Régi 2011-06-07, 12:03   #5 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

5 bórkerrel beszéltem, közülük 1 tudott értelmesen válaszolni. Csak a profitra történik átváltási költség, hogy milyen árfolyamon az még egyelőre titok.
  Válaszol idézettel
Régi 2011-06-08, 11:15   #6 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 248
Hírnév szint: 8
muzzi03 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nagyon örülök h elindult ez a téma. Bennem is felmerültek ilyen kérdések. A számlanyitás pénznemének Én mindenképpen az USD-t mondanám, hiszen mindig kordában tartják és nem engedik szélsőséges szintekre (mondhatni rögzített árfolyamrendszerben működik). A FED szinte mindig beavatkozik (és nem csak azzal h nyomtat pénz, lásd QE 1,2,3 ) Én azt szeretném kérdezni, hogy ha számlát nyitok pl Tadawulnál, és HUF-ot utalok át, akkor azt milyen árfolyamon váltják nekem USD-re? Lehet h a számlavezető bank hivatalos deviza eladási árfolyamán vagy lehet h a tadawul határozza meg ezt az árfolyamot? És kiutalásnál is ugyanez lenne a kérdésem.
muzzi03 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-08, 12:17   #7 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Meg ha már így elindult a topik, még egy kérdés: érdemes Money Bokers-t használni pénzkivételre? Nincs kiutalási jutalék, viszont az ATM használat lehet drágább nem tudom.
Hát a Moneybookerst nem is pénzkivételre kell használni. Az ATM pénzkivétel drága. Fizetni érdemes vele, mivel van hozzá Mastercard.
Régi 2011-06-08, 12:21   #8 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Csak a profitra történik átváltási költség, hogy milyen árfolyamon az még egyelőre titok.
Hááát......... Ebben nem vagyok annyira biztos, szerintem ezt brókere válogatja. Az valószínű, hogy az átváltás az aktuális vételi és eladási árfolyamon történik.
Régi 2011-06-08, 19:49   #9 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hááát......... Ebben nem vagyok annyira biztos, szerintem ezt brókere válogatja. Az valószínű, hogy az átváltás az aktuális vételi és eladási árfolyamon történik.
If you would like to trade Gold with a CHF account, all trades/orders will be automatically converted into USD (when trade is opened) and back to CHF (when trade is closed) at the prevailing inter-bank rate.

(Alpari)
  Válaszol idézettel
Régi 2011-06-08, 19:51   #10 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
muzzi03 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nagyon örülök h elindult ez a téma. Bennem is felmerültek ilyen kérdések. A számlanyitás pénznemének Én mindenképpen az USD-t mondanám, hiszen mindig kordában tartják és nem engedik szélsőséges szintekre (mondhatni rögzített árfolyamrendszerben működik). A FED szinte mindig beavatkozik (és nem csak azzal h nyomtat pénz, lásd QE 1,2,3 ) Én azt szeretném kérdezni, hogy ha számlát nyitok pl Tadawulnál, és HUF-ot utalok át, akkor azt milyen árfolyamon váltják nekem USD-re? Lehet h a számlavezető bank hivatalos deviza eladási árfolyamán vagy lehet h a tadawul határozza meg ezt az árfolyamot? És kiutalásnál is ugyanez lenne a kérdésem.
Kordában tartják az USD-t ???? QE1-2-3-at nem azért hozták, hogy korrigálják vele a ("túl erős") dollárt, hanem, hogy felpörgessék a gazdaságot. Most éppen azzal küzdenek, hogy mivel kéne az inflációt megállítani, de ugye alapkamatot elég kínos lenne emelni, mivel az még több államadóssághoz vezetne. Ez már egy spirál lefelé.

Egyetlen dolog, ami amitt nem inflálódott még el nagyon dúrván a dollár, hogy kulcsvaluta = nincs helyette más.

-----

Egyébként akkor jársz a legjobban ha van egy ugyanolyan devizaszámlád a bankodnál, mint a brókercégnél, majd ha kiutaltál, akkor szépen kiveszed a pénzt és átváltod egy valutaváltóban, mert ott jobb árat kapsz érte.
  Válaszol idézettel
Régi 2011-06-08, 20:07   #11 (permalink)
Tag

Zeeman logója

Összes hozzászólás: 81
Hírnév szint: 8
Zeeman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Zeeman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Kordában tartják az USD-t ???? QE1-2-3-at nem azért hozták, hogy korrigálják vele a ("túl erős") dollárt, hanem, hogy felpörgessék a gazdaságot. Most éppen azzal küzdenek, hogy mivel kéne az inflációt megállítani, de ugye alapkamatot elég kínos lenne emelni, mivel az még több államadóssághoz vezetne. Ez már egy spirál lefelé.

Egyetlen dolog, ami amitt nem inflálódott még el nagyon dúrván a dollár, hogy kulcsvaluta = nincs helyette más.
Mondjuk tegyük hozzá az amcsi cégek sok ezermilliárdos készpénztartalékát amivel már ők maguk sem tudnak mit kezdeni és plusz még elég szépen tép sok cégük!

Vagyis nem azzal van gond hogy nem tudna ezerrel szárnyalni a gazdaságuk hanem hogy senki nem akar elsőként kiugrani mert félnek a hitelválságtól, likviditásválságtól és ezért tartalékolnak! A bankok ott még mindig szenvednek ami kihat a cégek félelmeire... Még mindig hallani bankbedőlésekről...
Az egy más kérdés hogy az államadósság úgy száll el mint egy űrrakéta de a nagyobb gond hogy maga a gazdaság vár valamire amit láthatólag az állam nem tud megadni! Pedig csak egy taszajtás kéne neki...
Régi 2011-10-04, 13:43   #12 (permalink)
Tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 84
Hírnév szint: 7
tozsdeelemzes.hu már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tozsdeelemzes.hu már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Kérdés adott.

USD mellett szól, hogy az említett insturmentumok ehhez a valutához vannak kötve, ezért nem lenne plusz átváltási költség.
CHF mellett szól, hogy a valuta a hosszútávú trendet figyelembe véve tovább fog erősödni, az USD pedig tovább fog gyengülni.

Kérnék egy kis segítséget. Nem értem a fenti néhány mondatot. Bármilyen devizapáron kereskedek, dollárhoz van kötve?

Másik kérdésem, ami persze az előzővel összefügg, hogy ha én EUR-ban tartom a brókernél a pénzem, akkor minden egyes trade-nél jelentkezik átváltási költség, míg ha USD-ben tartanám, akkor ez nem jelentkezne?

Azért (is) fontos a két fenti kérdés, mert SEPA utalás esetén EUR-ban éri meg tartani a pénzt a bankszámlánkon.

Előre is nagyon köszönöm, ha valaki tud válaszolni!
tozsdeelemzes.hu nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-04, 14:11   #13 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Sapka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kérnék egy kis segítséget. Nem értem a fenti néhány mondatot. Bármilyen devizapáron kereskedek, dollárhoz van kötve?

Másik kérdésem, ami persze az előzővel összefügg, hogy ha én EUR-ban tartom a brókernél a pénzem, akkor minden egyes trade-nél jelentkezik átváltási költség, míg ha USD-ben tartanám, akkor ez nem jelentkezne?

Azért (is) fontos a két fenti kérdés, mert SEPA utalás esetén EUR-ban éri meg tartani a pénzt a bankszámlánkon.

Előre is nagyon köszönöm, ha valaki tud válaszolni!
Minden tranzakció margin igényét a pillanatnyi árfolyamon számolják át a brókerek. Tehát ha neked EUR alapú a számlád, és nyitsz egy EURUSD 0,1 lotos pozíciót 1:100 tőkeáttétellel, akkor 100 EUR lesz a margin igénye. Viszont ha $ számlád van, és a EUR/USD keresztárfolyam 1,32, akkor a margin igény 132$ lesz.
Forex Klub nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-04, 16:06   #14 (permalink)
Tag

tozsdeelemzes.hu már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tozsdeelemzes.hu már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Minden tranzakció margin igényét a pillanatnyi árfolyamon számolják át a brókerek. Tehát ha neked EUR alapú a számlád, és nyitsz egy EURUSD 0,1 lotos pozíciót 1:100 tőkeáttétellel, akkor 100 EUR lesz a margin igénye. Viszont ha $ számlád van, és a EUR/USD keresztárfolyam 1,32, akkor a margin igény 132$ lesz.
Nagyon köszönöm a választ!

Tehát ez azt jelenti, hogy lényegében teljesen mindegy, hogy milyen devizában van a számlám? (Azt értem, hogy ha éppen értéktelenedik el pl. az EUR az USD-hez képest, akkor az én tőkém is egyre kevesebbet ér világpiaci szinten, ha a tőkém EUR-ban van.)
Régi 2011-10-30, 19:07   #15 (permalink)
Kitiltott

Összes hozzászólás: 157
Hírnév szint: 0
Alapbeállítás

Idézet:
Sapka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nagyon köszönöm a választ!

Tehát ez azt jelenti, hogy lényegében teljesen mindegy, hogy milyen devizában van a számlám? (Azt értem, hogy ha éppen értéktelenedik el pl. az EUR az USD-hez képest, akkor az én tőkém is egyre kevesebbet ér világpiaci szinten, ha a tőkém EUR-ban van.)
Jelen pillanatba az én számlám forint alapú számlán van, mert elképzelhető, hogy lassan megfordul a trend, és elkezd erősödni a forint. Ha már elég erős lesz, akkor átváltom vagy CHF-re, vagy arany alapú számlára.
Nufy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-04, 10:35   #16 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Japán jenről mit gondoltok? Úgy látom, hogy a 2008-as válságban egyedül a JPY tudott erősödni az USD-hez képest. Persze ellene szólhat, hogy most relatív elég erős. RSI-n nem látok divergencián W1-en. Persze ettől még bármikor fordulhat a trend.
Régi 2011-11-04, 11:42   #17 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Jerga a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Euróban érdemes szerintem számlát nyitni abban az esetben ha a brókercégednél van SEPA utalási lehetőség. A SEPA az unión belül lehetővé teszi az euró díjmentes utalását. Otp számládra olyan összeget utalsz ami neked tetszik díjmentesen és az Otp euró számládról átutalsz a forint számládra. Ez pár euróba kerül csak és így sokat spórolhatsz.
Jerga nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-04, 18:56   #18 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Jerga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Euróban érdemes szerintem számlát nyitni abban az esetben ha a brókercégednél van SEPA utalási lehetőség. A SEPA az unión belül lehetővé teszi az euró díjmentes utalását. Otp számládra olyan összeget utalsz ami neked tetszik díjmentesen és az Otp euró számládról átutalsz a forint számládra. Ez pár euróba kerül csak és így sokat spórolhatsz.
Igen, én is a SEPA utalást találtam Mo-n a legolcsóbbnak. Ennek ellenére látva az elmúlt néhány hónapot, én nem tartanám Euróban a pénzem.
Válaszol

Címkék
számlanyitás, VALUTA

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Melyik brókercéget érdemes választani? harzol Brókercégek 2351 2017-10-15 09:46
Miért érdemes most tőzsdézni? InvestStationWeb InvestStationWeb 4 2017-08-03 13:15
Milyen tőzsdejátékokat ismertek? Becker Tőzsdejátékok 28 2017-03-14 14:30
Mikor érdemes tőkeáttéten gondolkozni? harzol Tőkeáttét 86 2012-11-01 13:54
Melyik bankban érdemes lekötni a pénzünk? Kisbefektető Bankbetétek 25 2012-01-30 10:26

A pontos idő 08:25 , a GMT +1 időzóna szerint.