Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-06-14, 10:57   #1 (permalink)
Szenior tag

Profi(t) logója

Összes hozzászólás: 150
Hírnév szint: 7
Profi(t) a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Igazi tőzsdei spekuláns kerestetik :-)

[B]Sziasztok![/B]

Új tag vagyok itt a Fórumon. Korábban már nagyon sok témát, és hozzá kapcsolódó észrevételt elolvastam. Ma viszont úgy döntöttem, hogy regisztrálok, és bekapcsolódok a beszélgetésekbe.

Nekem így indulásként egy álnaívnak is mondható kérdésem van. Van itt olyan a fórumozók között, aki a tőzsdei spekulációja kapcsán valóban hatalmas vagyonra, esetleg százmilliókra tett szert? Érdekes lenne tudni, attól függetlenül, hogy az illető szakmabeli, vagy hétköznapinak mondható állampolgár.

Mert itt csak úgy röpködnek a számomra ismeretlen szakmai kifejezések, egyik hozzászóló profibbnak tűnik a másiknál. De ugyanakkor nem vagyok biztos benne, hogy a profi hozzászólásokat valós, bankszámlákon is megjelent összegek, profitok támasztják alá.
Néha, amikor a sok-sok hozzászólást olvasom, az az érzésem, mint olyan sokszor az életem során, más szakmai területeken, hogy ami ennyire bonyolult, az talán direkt van túl bonyolítva. És hogy a lényeg ennél sokkal egyszerűbb.

Engem nagyon nagyon érdekel a tőzsde. Más területeken profinak tartom magam. A tőzsdén jelenleg a legutolsó kezdőnek. Annak ellenére, hogy én nyereséges vagyok per pillanat. Bár én a "hagyományos" tőzsdézésbe álltam bele. Igaz, hogy nem 50 vagy száz ezer forinttal, hanem sokkal többel. De abból 14 hónap után 150 %-os nyereséggel jöttem ki. Nagyon sokáig tudtam kivárni a beszállást, és szinte a legutolsó pillanatig kiszállást a "játékból".

Hozzáteszem, nem hiszek abban, hogy a 90%-os vesztésben levő tömeg a nagyokkal szemben, valós élethelyzetet tükröz a tudást, s az ügyleteket illető "bátorságot" tekintve. Csupán a nagyhalak ha veszítenek pár száz milliót, ugyanolyan töretlenül folytatják a játékukat tovább. És hosszú távon emiatt ők nyerésben lesznek. Évente milliárdos nagyságrenddel növelve a vagyonukat. Míg a kicsik, a pár 10 ezer forintot millióvá duzzasztani akaró átlagemberek, ezt a pénzt hamar elveszítvén, egyszerűen kiesnek a tőzsdei folyamatokból. És az ő sok kis 10 ezer forintjuk ezen nagy emberek zsebébe vándorol.

De nincs is ezzel baj. Mindenkinek tudnia kell, hogy ez egy valós kockázat. Szerintem az első időszakban a tőzsdén csak azt szabad kockáztatni, amely összeget ha elvesztenénk, nem akarnánk azonnal a Dunának menni tőle, hogy hej, a keserves mindenit, mindenem odalett, amiért annyi éven át dolgoztam.
Mert aki ilyen kínkeservesen fog tőzsdézni, az nagy valószínűséggel el is fogja veszíteni, amit kockáztatot.
(Én az utolsó tartalékomat fektettem be pár éve, azzal a döntéssel, hogy bármi lesz, is nem fogok sírni utána. És amikor 50 %-ra esett az értéke, akkor is csak legyintettem, hogy "lesz ez még jobb, csak türelemmel ki kell várni".) És lett :-)

Visszatérve az első gondolataimhoz.
Néha olyan érzésem van, mintha a lottó játékhoz ajánlanának tuti biztos nyerő tippeket. Grafikonokat, mutatókat, amit testvér ha ügyesen használsz, akkor nyerő leszel. Pedig tudjuk, hogy a szerencse faktornak is nagy szerepe van.

Vizsgálhatsz akármilyen gyertyás grafikont, nézhetsz trendeket, mert ha a cégvezér ügyesen (vagy a gazdasági miniszter hülyén) elejt egy mondatot az esti TV híradóban, lehet, hogy te aznap elveszítetted mindenedet.

Szóval kiknek is sikerült valóban meggazdagodni a tőzsdéből? (hagyományos vagy Forexezés nekem most egyre megy).
És itt nem CS.S-re, meg más pár 10 emberre gondoltam, akiknek a napi shortolással több jön be, mint amit az átlag magyar ember egész életében összeizzad.
Az itt aktívan fórumozók közül szeretnék olyannal megismerkedni, aki valóban meggazdagodott ebből a spekulációs tevékenységből.
Nem akarok ironikus lenni, de aki ebből havi egy-két százezer forintot profitál az ne írjon vissza, mert az nem meggazdagodás, hanem megélhetés. Azt pedig a tőzsdénél rizikómentesebben is lehet. :-)

Utoljára csak annyit, hogy fentiekkel senkit megbántani nem szerettem volna.
Aki írásom bármely sorát némileg is sértőnek érezte volna magára nézve, atttól most azonnal, és őszintén elnézést kérek.

És egyben szívesen veszek olyan információt, hol van olyan tanfolyam, ahol lila ködtől mentesen, valós, tárgyilagosnak mondható tudást lehet elsajátítani.
Azaz legalább valamennyire használható tudást.

Végül pedig mindenkinek valóban sikeres tőzsdézést kívánok!

Tisztelettel,
"Profi(t)"
Profi(t) nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-14, 11:28   #2 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Szerintem nem itt fogod megtalálni az emberedet.
Ugyan ki vállalná egy nyílt fórumon, hogy igen, én nagyon gazdag lettem a tőzsdén, és miért?
Ezek az emberek nem kérkednek sem a tudásokkal, sem a pénzükkel, csak teszik azt amihez értenek, meg amihez kedvük van.

De mit is szeretnél te tőle? Meséljen magáról egy ismeretlennek? Tanítson meg téged is kereskedni? Kezelje a te pénzedet is?
Forex Klub nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-06-14, 12:05   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 334
nagyd a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Pintér Péter.
nagyd nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-14, 12:19   #4 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 41
Hírnév szint: 8
wanda már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.wanda már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Pintér Péter nem a tőzsdézésből építette fel a vagyonát! Mielőtt elkezdett a kereskedéssel foglalkozni, már sikeres / vagyonos vállalkozó volt. Márpedig a kérdés úgy szólt, hogy idézem:
"Szóval kiknek is sikerült valóban meggazdagodni a tőzsdéből?"

Természetesen ez nem zárja ki, hogy a tőzsdézésből is átlagon felül profitál!
wanda nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-14, 12:24   #5 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
nagyd eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Pintér Péter.
Talán igen, talán nem.
Régi 2011-06-14, 14:40   #6 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 22
totka a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szerintem Mátyás Király álruhában, azaz PP.
totka nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-14, 15:53   #7 (permalink)
Tag

Zeeman logója

Összes hozzászólás: 81
Zeeman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Zeeman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Amennyire megismertem a fórumozókat, itt sok tanulót találsz vagy a "pályája kezdetén lévőt"(ami sok év is lehet) és pár olyan embert akik kellemesen megélnek a tőzsdézésből és ezzel jól el vannak! Netán már volt pénzük és úgy álltak neki tőzsdézni és lett nagyobb ezáltal a "vagyonuk".
Ha jól értem te viszont olyat keresnél aki a nulláról kereste magát gazdaggá a tőzsdén és most itt fórumozik! És a gazdagot sok-sok százmillióban de akár milliárdban érted, hisz mint írod a havi pár százezres keresetűekre(ez leírásod alapján 3-4-5 milla/év) nem igazán gondolsz!

Egyébként sok az olyan fórumozó aki megél ebből és netán nem is rosszul! Akik végigszenvedik a tanulóéveket azok sokan szerintem megmaradnak emellett... Ki ki a maga indoka miatt.
Régi 2011-06-14, 21:51   #8 (permalink)
Szenior tag

Profi(t) logója

Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem nem itt fogod megtalálni az emberedet.
Ugyan ki vállalná egy nyílt fórumon, hogy igen, én nagyon gazdag lettem a tőzsdén, és miért?
Ezek az emberek nem kérkednek sem a tudásokkal, sem a pénzükkel, csak teszik azt amihez értenek, meg amihez kedvük van.

De mit is szeretnél te tőle? Meséljen magáról egy ismeretlennek? Tanítson meg téged is kereskedni? Kezelje a te pénzedet is?
Kedves Archenius!
Köszönöm a megtisztelő válaszodat.
Úgy láttam más témában, hogy veszteségeket bevállalnak a fórumozók. Akkor egy-egy nagyobb nyereség bevallása miért minősülne kérkedésnek?
A veszteségek bevállalása tanulságként szolgál az óvatlanok felé, tudom. De a nyereségeké meg motiváció lehet.
Tanítsanak meg kereskedni? Nem, nem erről van szó. Nekem van befektetésem ingatlanban, némi a bankszámlámon is van, meg óvatosan tőzsdézgetek is. Egyelőre csak a BÉT-en.
Pusztán csak annyit szerettem volna, ha bebizonyosodik, hogy a sok-sok jó (vagy kevésbé jó) tanács adása közben, egyesek meg is gazdagodtak valóban a tudásukból. Én ennek igazán örülnék, és engem ez motiválna.
Témakezdő levelemet kissé az is indikálta, hogy az üzleti életben dolgozva sokszor tapasztalom, hogy tréner, tanácsadó cégek olyan emberekből jönnek össze, akik nem találtak jól fizető munkát sehol, és erre összefogtak, tanácsadó céggé alakultak.
Csak zárójelben jegyzem meg, hogy a 100-as magyar "Forbes listán" található személyek nagyon jól tudják, hogyan lehet meggazdagodni, de nem igazán igyekszenek ezt megosztani senkivel. Vajha miért is?!?! Én pl. a Cs.S által tartott kurzusra szívesen beülnék. Tartok tőle, nem egyhamar lesz ilyen. Vagy van, csak én még nem tudok róla?

Ha én jelentős haszonnal tudok kiszállni egy ügyletből, szívesen megosztom majd másokkal is. Miért is takargatnám e tényt, hiszen adózott nyereségről van szó. Viszont másokat motiválhat a dolog.
Régi 2011-06-14, 22:16   #9 (permalink)
Szenior tag

Profi(t) logója

Alapbeállítás

Idézet:
Zeeman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Amennyire megismertem a fórumozókat, itt sok tanulót találsz vagy a "pályája kezdetén lévőt"(ami sok év is lehet) és pár olyan embert akik kellemesen megélnek a tőzsdézésből és ezzel jól el vannak! Netán már volt pénzük és úgy álltak neki tőzsdézni és lett nagyobb ezáltal a "vagyonuk".
Ha jól értem te viszont olyat keresnél aki a nulláról kereste magát gazdaggá a tőzsdén és most itt fórumozik! És a gazdagot sok-sok százmillióban de akár milliárdban érted, hisz mint írod a havi pár százezres keresetűekre(ez leírásod alapján 3-4-5 milla/év) nem igazán gondolsz!

Egyébként sok az olyan fórumozó aki megél ebből és netán nem is rosszul! Akik végigszenvedik a tanulóéveket azok sokan szerintem megmaradnak emellett... Ki ki a maga indoka miatt.
Kedves Zeeman, félreértettél.
A egy-két százezres havi jövedelemre mondtam azt, hogy ezt nem tartom jelentős tőzsdei eredménynek, hiszen ezt havi fizetésként kockázat nélkül meg lehet keresni. És ez legjobb esetben is évi 2,4 millóra jön ki.
Mondtam ezt azért, mert sokszor olvasok 10-20-50 ezer forintokról, elvesztett 10 ezer forintos nyereségről, stb.
Valamint a fentebb jelzett összeget abban az értelemben értettem, hogy egy igazi spekuláns, aki csak ebből akar megélni, az ő számára innentől felfelé éri meg kockáztatni. És akkor ezzel még nem sértettem meg senkit, hiszen alacsonyan húztam meg a határt.
Én sok évvel ezelőtt megkérdeztem egy befektetésekkel foglalkozó külföldi, gazdag barátomat, hogy ha adnánk neki 10-12 millió forintnyi összeget, mibe tudnánk ezzel beszállni? Arra gondoltam, hogy ahol ő is érdekelt, ott a mi pénzünk is biztonságban, szépen fialhatna. Mire azt felelte, hogy ne haragudjak, de 50, vagy még inkább 100 millió Ft. alatt nem érdekli a dolog, mert jelentéktelenül kis összegekkel nem érdemes foglalkoznia. Mert a befektetések világába csak nagy összegekkel érdemes beszállni, mondta. És a mai napig jóban vagyunk, én nem sértődtem meg ezen. Az üzlet az üzlet.

Írásomat nem vitriolosnak szántam. Szívesen tanulnék olyantól tőzsdézni, aki a tőzsdei tudása kapcsán jelentősen tudja növelni a vagyonát évről-évre.
Ha ez a többek által említett Pintér Péter úr, akkor tőle. Sajnos nagy emberi "fogyatékosságom", hogy tanulni csak olyanoktól szeretek, akik már sokszor bizonyítottak. És a nagy többségnek is javallt, csak az ilyen emberek tanácsait elfogadni.
Régi 2011-06-14, 23:05   #10 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 152
Enko a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Profi(t) eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kedves Zeeman, félreértettél.
A egy-két százezres havi jövedelemre mondtam azt, hogy ezt nem tartom jelentős tőzsdei eredménynek, hiszen ezt havi fizetésként kockázat nélkül meg lehet keresni. És ez legjobb esetben is évi 2,4 millóra jön ki.
Mondtam ezt azért, mert sokszor olvasok 10-20-50 ezer forintokról, elvesztett 10 ezer forintos nyereségről, stb.
Valamint a fentebb jelzett összeget abban az értelemben értettem, hogy egy igazi spekuláns, aki csak ebből akar megélni, az ő számára innentől felfelé éri meg kockáztatni. És akkor ezzel még nem sértettem meg senkit, hiszen alacsonyan húztam meg a határt.
Én sok évvel ezelőtt megkérdeztem egy befektetésekkel foglalkozó külföldi, gazdag barátomat, hogy ha adnánk neki 10-12 millió forintnyi összeget, mibe tudnánk ezzel beszállni? Arra gondoltam, hogy ahol ő is érdekelt, ott a mi pénzünk is biztonságban, szépen fialhatna. Mire azt felelte, hogy ne haragudjak, de 50, vagy még inkább 100 millió Ft. alatt nem érdekli a dolog, mert jelentéktelenül kis összegekkel nem érdemes foglalkoznia. Mert a befektetések világába csak nagy összegekkel érdemes beszállni, mondta. És a mai napig jóban vagyunk, én nem sértődtem meg ezen. Az üzlet az üzlet.

Írásomat nem vitriolosnak szántam. Szívesen tanulnék olyantól tőzsdézni, aki a tőzsdei tudása kapcsán jelentősen tudja növelni a vagyonát évről-évre.
Ha ez a többek által említett Pintér Péter úr, akkor tőle. Sajnos nagy emberi "fogyatékosságom", hogy tanulni csak olyanoktól szeretek, akik már sokszor bizonyítottak. És a nagy többségnek is javallt, csak az ilyen emberek tanácsait elfogadni.
Szia,

Véleményem szerint a "jelentős" tőzsdei eredmény egyénfüggő.
Van aki a maggazdagodás reményében vég bele. Én személy szerint nem. (persze nem tiltakoznék ellene )

Az én célom a mobilitás és függetlenség. Példának okáért, ha erre a célra az igényem havi 200K HUF/hó, akkor a célom teljesült.
Enko nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-14, 23:19   #11 (permalink)
Szenior tag

Profi(t) logója

Alapbeállítás

Szia Enko!
Igen, az életben minden "egyénfüggő".
Ugyanis mindenkinek más az igényszintje. Ki többel éri be, ki kevesebbel.
Természetesen én sem lennék ellene a meggazdagodásnak.

Én nagyon el tudnám képzelni, hogy otthonról "dolgozva", csak és kizárólag a tőzsdézéssel foglalkozom. Azaz, hogy ez válna a fő kereseti tevékenységemmé. És a mostani munkám szorulna lassan a háttérbe.
Persze ehhez még nagyon-nagyon sokat kell tanulnom, tudom. De én szeretek tanulni (bár nem vagyok már mai gyerek
Régi 2011-06-15, 01:58   #12 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 152
Enko a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Szia Enko!

Én nagyon el tudnám képzelni, hogy otthonról "dolgozva", csak és kizárólag a tőzsdézéssel foglalkozom. Azaz, hogy ez válna a fő kereseti tevékenységemmé. És a mostani munkám szorulna lassan a háttérbe.
Persze ehhez még nagyon-nagyon sokat kell tanulnom, tudom. De én szeretek tanulni (bár nem vagyok már mai gyerek
Szia,

Én itthon dolgozom és csakis magamnak.
Hidd el nem egyszerű eljutni arra a szintre (főleg mentálisan), hogy feladd a melót, hiszen úgy szocializálódtunk, hogy be kell menni dolgozni.
Jelenleg én nem a forexből keresem a kenyerem, mert szvsz én vagyok itt a legkezdőbb, de "második lábnak" tökéletes lenne.

Nagyon sok feltételnek kellett teljesülni ahhoz, hogy feladjam a melót... Most nem megyek bele részletekbe, de amikor ezek a feltételek adottak voltak, a legnagyobb "ellenség" a saját tudatom és félelmem volt, de ezek szerint megbirkóztam vele

Egy tuti, ha nem próbálod meg akkor nem fog sikerülni. Ha belevágsz, akkor csak nagyon komoly elhatározás kérdése, hiszen mindent meg lehet tanulni, csak akarni kell.
Nyugi...én sem vagyok már huszonéves... (sajna)
(Na jól telehánytam megint a topikot közhelyekkel)
Enko nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-15, 16:48   #13 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 19
Hírnév szint: 9
diesel a hírnévhez vezető út elején jár.
Wink

Idézet:
Témakezdő levelemet kissé az is indikálta, hogy az üzleti életben dolgozva sokszor tapasztalom, hogy tréner, tanácsadó cégek olyan emberekből jönnek össze, akik nem találtak jól fizető munkát sehol, és erre összefogtak, tanácsadó céggé alakultak.
Maximálisan egyetértek. A legtöbb tanácsadó...
Az interneten rengeteg anyag található, azonban ez mind rendszerezetlen, és nem lehet tudni, melyikben lehet megbízni. Szerintem amit itt a fórumon olvasol a tőzsdéről, vagy egyéb dologról, az mind szubjektív vélemény, így kell kezelni. Ha pedig már a századik ember is azt írja, hogy fontos a kockázatkezelés, a pszichológia, a saját stratégia kialakítása, akkor lehet, hogy igazuk van.

Egyébként meg onnantól kezdve, hogy havonta százezreket le tudsz venni rendszeresen, már milliókat is tudnod kéne keresni, akik így vannak, és nem keresnek egyre többet, azoknak ki kéne tágítaniuk a komfortzónájukat, mert semmivel sem nehezebb 1000 dollárért benyitni egy pozit, mint 100 ért, csupán a fejekben él máshogy.

@Enko: egyébként emiatt jobb a tőzsde, mint a póker, itt nem megy máshogy a piac csak mert te 1K-s alapon akarod játszani, de az 1K-s asztalon azért más játék megy, mint NL100-on.
diesel nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-19, 17:09   #14 (permalink)
Szenior tag

Profi(t) logója

Alapbeállítás

Hát, mindenkinek köszönöm a reagálásokat. Hál' Istennek a "kissé provokatív" kérdésemen nem sértődött meg senki.
Mióta az első üzenetemet feltettem ide, azóta nagyon sok témát átolvastam a fórumban.
Amit tapasztaltam, az csak megerősített a kezdeti kételyeimben. Azaz továbbra sem hiszek abban, hogy az igazán nagy tőzsdések oktatják itt a szakmát. Mármint a tanfolyamokon.
Megerősített ez azért is, mert szerintem akik igazán oktathatnának, azok valójában szabad idejük minden percében a valós üzletkötésekkel foglalkoznak. És ők is itt vannak közöttünk, a Fórumon. 4-5 ember, akiknek az észrevételeit valóban komolyan lehet venni. Mert 8-10 év tapasztalat áll mögöttük. Akik ugyanezt tapasztalták akkoriban. Hogy nem igazán van értékes tanfolyam, ahol autentikus tudást adnak át. És lehet, hogy azért éppen ők segítenek itt ilyen önzetlenül. Számomra ők az igazi oktatók. Neveket nem szeretnék mondani, ők ezt úgyis tudják magukról. És egymásról is :-)
Valamint vannak még olyanok, akik legalább időnként, egy-egy téma erejéig egy szintre emelkednek e pár emberrel a szakmai eszmecserékben. A nagy többség pedig (én is ebbe a többségbe tartozom) megpróbálja követni az elmondottakat. És ha ügyes, akkor profitálhat ezekből az elcsípett eszmefuttatásokból.
Hogy miért vagyok továbbra is szkeptikus a tanfolyamot hirdetőkkel szemben? Mert ők nem azért elhivatottjai az oktatásnak, mint egy-két született pedagógus, aki mindig is erre a pályára készült gyerekkorától kezdve. Azok mindig is tanítók / tanárok szerettek volna lenni. De a mi nagyrabecsült oktatást hirdetőink, az elején abszolút nem akartak tőzsdei oktatók lenni. Hanem "X" éve elkezdtek tőzsdézni. És mit ad Isten, megálltak egy szinten. Mit is találhattak volna ki eredetibb ötletet, minthogy ha már nem tudunk többet keresni, kezdjük el oktatni, és az legalább rizikómentes fix nettó kereset. Régi mondás az, hogy "Aki tudja csinálja, aki nem tudja, tanítja." Ennyi ebben az összes okosság. Már elnézést, legalábbis attól a kevés kivételtől, akik itt is erősítik a szabályt.
Én is jó pár éve az üzleti életben dolgozom. Tudom kinek mennyit ér a munkaideje. Oktatni is szeretek. A volt beosztottaim szerint akkor láttak legboldogabbnak, amikor előttük állva, tréninget, motivációs előadást, vagy csak egy "rendhagyó" értekezletet tartottam. De bármennyire szeretek is oktatni, akkor sem abba fektetem az energiámat, hogy előadásra csalogassak be embereket, ha tudom, hogy máshonnan jóval többet tudok profitálni. Merthogy egyszerű matematika ez. Gondolom a "tőzsdemágusoknál" is. :-)
Egyszóval a kételyeim nagyon stabilan megmaradtak. Tanulni ettől az említett 3-4-5 embertől szeretnék. Ha beférek a keretükbe.
Ezzel le is zártam ezt a nem szakmai, inkább filozofikus eszmefuttatásomat.
Mindenkinek sikeres tőzsdézést kívánok! :-)
Régi 2011-10-17, 19:52   #15 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
Hírnév szint: 0
Mr.Geko a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Volkswagen AG 2012 2011 2010

Bevetel 155,96Mrd. 150,06Mrd. 126,88Mrd.
EbitDa 19,81Mrd. 19,16Mrd. 15,50Mrd.
EBIT 10,58Mrd. 10,94Mrd. 7,14Mrd.
Bevetel(db.reszveny) 18,00 20,13 15,19
KGV 5,9826 5,5899 7,9711
KCV 2,7747 2,597 3,942
Divi.(db.reszveny) 3,35 3,03 2,26
Cashflow(db.reszveny) 36,599 39,1035 30,7963
Netto (db.reszveny) 133,10 117,641 99,9035
Netto Hittel -22,39Mrd -18,48Mrd -18,64Mrd
-------------------------------------------------------------------
143 EUR 161 EUR 121 EUR
A jelenlegi erteke 86,40 EUR
Menyire profinak tartod ezt a szamolast?
Mr.Geko nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-03-28, 15:40   #16 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
Szia Enko!

Üdv Profi(t)!

Ha szeretnéd akkor tudok küldeni neked egy remek tananyagot, persze angol de ha nem is megy annyira a nyelvismeret képek alapján is nagyon sokat megtudni belőle.
Tanulni pedig kell! Nincs olyan tőzsdeguru aki azt mondhatná hogy ő mindent tud! Mert ilyen nincs! Mint tudjuk holtig tanul az ember.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-03-28, 20:45   #17 (permalink)
Szenior tag

Suhi logója

Hely: Hungary, Budapest
Összes hozzászólás: 151
Hírnév szint: 6
Suhi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Suhi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Hunter008 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Üdv Profi(t)!

Ha szeretnéd akkor tudok küldeni neked egy remek tananyagot, persze angol de ha nem is megy annyira a nyelvismeret képek alapján is nagyon sokat megtudni belőle.
Tanulni pedig kell! Nincs olyan tőzsdeguru aki azt mondhatná hogy ő mindent tud! Mert ilyen nincs! Mint tudjuk holtig tanul az ember.
Szia Hunter !

Elküldenéd nekem is ? Igyekszem minden infot begyűjteni , ki tudja hol talál az ember valami nagyon hasznosat ! Elküldöm üzenetben az email-em !
Suhi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-03-28, 20:53   #18 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
Suhi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia Hunter !

Elküldenéd nekem is ? Igyekszem minden infot begyűjteni , ki tudja hol talál az ember valami nagyon hasznosat ! Elküldöm üzenetben az email-em !
Szia Suhi!

rendben van elküldöm neked is

Pipekben gazdag évet!
  Válaszol idézettel
Régi 2012-03-29, 12:04   #19 (permalink)
Szenior tag

Profi(t) logója

Alapbeállítás

Köszönöm.
Jöhet.
Várom.
Régi 2012-03-29, 12:07   #20 (permalink)
Szenior tag

Profi(t) logója

Alapbeállítás

Idézet:
Hunter008 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Üdv Profi(t)!

Egyetértek.
Egyébként eddig is nagyon sokat tanultam már.
A saját káromon

Címkék
nyerési esély, profit, rizikó, spekuláció, tőzsdetanfolyam

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Legjobb ingyenes tőzsdei anyagok Kisbefektető Tőzsdei képzések 51 2017-02-14 22:19
Egy spekuláns feljegyzései Mighti Tőzsdei könyvek 9 2015-03-27 09:29
Tőzsdei képzés kezdőknek! Becoka` Tőzsdei képzések 24 2012-01-15 17:26
Tőzsdei Befektetések a Technikai Elemzés Segítségével Mighti Tőzsdei könyvek 11 2011-04-13 19:54
Metastock & StrategyDeskFormula Tőzsdei robotok InvestStationWeb InvestStationWeb 1 2011-02-07 16:48

A pontos idő 01:26 , a GMT +1 időzóna szerint.