Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-09-26, 06:17   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 4
Hírnév szint: 0
Ekstone a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Buy and hold, hogyan?

Sziasztok,

kezdő vagyok a témában.
Szemezgetek az OTP-vel, szeretnék beszállni, viszont nem tudom hogyan is kellene.

Alapból nem szeretnék kereskedni (bár még ez is lehet később) és TBSZ-ben gondolkodom.

Kérdés, hogy hol érdemes TBSZ számlát nyitnom, illetve ha majd elér az OTP egy olyan szintre ahol realizálom a nyereséget, akkor mit tudok kezdeni a TBSZ számlán ha nem akarok napi szinten kereskedni (valami kamatozó terméket lehet-e venni?). Vételnél az hülyeség, hogy kis adagokban veszek, ahogy mozog lefelé a részvény? Ha pedig felmegy ideiglenesen akkor eladom a legutóbb megvett pakott és majd újra beszállok mikor megint lement?

Tudom rookie kérdések, de csak egy hosszútávú befektetésnek szánom az OTP részvény vásárlást, és keresem a megvalósítás legjobb módját.

Előre is thx a helpekért!
Ekstone nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-26, 09:48   #2 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 82
Hírnév szint: 8
Mag28 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Egy olyan brókercéget választanék a helyedben, ahol alacsony a havi díj, vagy még inkább nincs. Ha csak annyit szeretnél, mint amit leírtál a Random Capital pont elég lesz.

Ha realizálod a nyereséget, azaz idővel eladod a részvényeid, akkor felmerül mennyi idő után történt mindez. 5 évig ugye érdemes tartani, hogy ne adózz utána.
Addig vehetsz más részvényt, vagy valami állampapírt, de ennek érdemes brókercégnél utána kérdezni. Elvileg van mindenhol.

Arra mindenképp figyelj, hogy a TBSZ-re csak a nyitás évében tehetsz pénzt. Következő évben már új TBSZ-t kell nyitnod.

Buy and Hold lassan szerintem is időszerű, bár többen majd biztos más véleményen lesznek.
Mag28 nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-09-26, 10:05   #3 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Köszönöm a gyors választ!

Amúgy a Random Capital és a KBC equitas a két cég ami között vacilálok.

Meg tudjátok a döntést könnyíteni valami info-val ami kizárja az egyiket vagy éppen a másik elé helyezi?

Pl. céláras megbízások adhatóak ezeknél a cégeknél? Mármint, hogy ne kelljen ott ülnöm a gép előtt, hanem megadok egyárat ahol majd vegyen illetve eladjon.
Régi 2011-09-26, 10:16   #4 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 82
Hírnév szint: 8
Mag28 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Utóbbi elég rendesen megdrágult mostanában, bár ők ezt fejlesztésnek nevezték. Elérsz külföldi részvényeket is már...
Sokan váltanak mostanában KBC-ről Random Capitalra épp ezek miatt. Persze csupa kishalról van szó...

A vétel az sima ügy, hisz adsz egy visszavonásig érvényes vételi ajánlatot és ha lesz olyan eladó, aki azon az áron eladna OTP-t, akkor létrejön a tranzakció.
Eladást azt nem igazán tudom. Stop-loss van mindkét cégnél, de az nem erre való, hanem a veszteség minimalizálásra. Valami aktiválási árat úgy rémlik be lehet kapcsolni, amivel megoldható a dolog, de a helyedben megnézném a demójukat. Abból elvileg ki kell derüljön.

Egy kérdés? Mit tennél, ha a most 2900-on megvett OTP árfolyama menet közben 1500-ra zuhanna és mindenki a további esésről beszélne?
Mag28 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-26, 10:53   #5 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

OK, akkor a hol valószínű el is dőlt (éppen most hívtam a KBC-t és kiderült, hogy egy régi kondíciós listát néztem, szal akkor tényleg a Random Capital).

A kérdésed nagyon jó, mert pont most jönne a hogyanra megtalálni a választ (tőzsdei gyorstalpaló )

Szal válasz helyett leírnám, hogy én naivan hogyan terveztem a vásárlást.

1 millát gondoltam első körben erre szánni.

De nem egyszerre venni, hanem első körben 200k-ért. Sajna nem sikerült hétfőre használható értékpapírszámlát összehozni, mert el is kezdhettem volna...

Ugyanis a taktikám eddig működött volna, mert a terv az, hogy vásárlás után megadni egy eladási árat egyből hozzá. 2800-ért sikerült volna venni reggel, akkor 2920-at (a 3000 lélektani határ alá raknám jóval) adtam volna meg, és most ki is rakott volna és várnék egy következő esésre (2800 alá menjen).

Amúgy meg ha nem emelkedik, hanem tovább esik, akkor olyan 2720-nál újabb 200k-ért vétel, 2520-nál ismét 200k-ért vétel (vagy kisebb időközönként, de csak 100k-ért), szétosztva az 1 milliót egészen 2000-ig.
Ha pedig 2000 alá esik, akkor még több pénzt bevetni.

Arra szeretnélek kérni, hogy nézzd át a józan paraszti eszes taktikám és hívd fel a figyelmem a buktatókra. Az eddigi segítségedet meg nagyon köszönöm!
Régi 2011-09-26, 11:02   #6 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Jah még annyi, hogy 2000 alatt már nem adnék meg kiszállási árat, hanem azt már hosszútávú befektetésnem venném.

És itt újabb két kérdésem is lenne.
1.
Arra gondoltam, hogy miután elértük az alját ennek a mostani gödörnek és elkezd az OTP szép lassan emelkedni, akkor azt tervezem, hogy azért egy idő után (ismét 3000 fölé megy pl.) elkezdek ismét stop losst haszálni, de egy nagyobb réssel, azért, hogy nehogy véletlenül beragadjak egy pániknál.
Ez mennyire oké?
2.
Ha esetleg úgy szállnék ki, hogy az OTP továbbra is felfelé megy és nincs semmi egyéb beszállási lehetőség, mit tudok kezdeni a pénzemmel ha TBSZ-t nyitok? Mert ha csak ott áll, akkor veszít az értékéből rendesen.
Régi 2011-09-26, 18:24   #7 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
Ekstone eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok,

kezdő vagyok a témában.
Szemezgetek az OTP-vel, szeretnék beszállni, viszont nem tudom hogyan is kellene.

Alapból nem szeretnék kereskedni (bár még ez is lehet később) és TBSZ-ben gondolkodom.

Kérdés, hogy hol érdemes TBSZ számlát nyitnom, illetve ha majd elér az OTP egy olyan szintre ahol realizálom a nyereséget, akkor mit tudok kezdeni a TBSZ számlán ha nem akarok napi szinten kereskedni (valami kamatozó terméket lehet-e venni?). Vételnél az hülyeség, hogy kis adagokban veszek, ahogy mozog lefelé a részvény? Ha pedig felmegy ideiglenesen akkor eladom a legutóbb megvett pakott és majd újra beszállok mikor megint lement?

Tudom rookie kérdések, de csak egy hosszútávú befektetésnek szánom az OTP részvény vásárlást, és keresem a megvalósítás legjobb módját.

Előre is thx a helpekért!
Az én véleményem szerint, még messze nincs vége a részvényárfolyamok esésének. Körülbelül az egyharmadnál járhatunk. De ez csak az én meglátásom.
Régi 2011-09-27, 04:01   #8 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Hely: UK
Összes hozzászólás: 133
Hírnév szint: 7
nemecsek már nem kispályás.nemecsek már nem kispályás.nemecsek már nem kispályás.
Alapbeállítás

Ekstone! Én is így csinálom, 1M, 3 részletben, tegnap 5k-ért, piaci áron (2870), buy limit 2700-nél, a 3.-at meg hagyom visszafordulni, pl. ha visszafordul 2000-nél, akkor 2250-nél veszek. Kezdõ vagyok én is, remélem bejön amit csinálunk.
nemecsek nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Buy and Hold, TBSZ

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Buy and Hold BuyAndHold Kezdőknek 140 2017-02-11 17:29
Kereskedes de hogyan HWTrader Kezdőknek 6385 2016-08-12 10:45
Hogyan kezdjem? Becker Kezdőknek 1012 2014-06-04 18:39
Hogyan kell kiszamolni a kötésegységet??? Sityu Kezdőknek 14 2012-06-06 18:27
Hogyan találtál a Tőzsde Fórumra? harzol Csevegés 15 2011-11-19 08:50

A pontos idő 08:07 , a GMT +1 időzóna szerint.