Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-12-09, 10:31   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
billybabbit a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Kezdés nulláról

Üdvözlök mindenkit!

Segítségeteket kérem.
Teljesen kezdő vagyok, sőt nem is nevezném magam kezdőnek, egyáltalán nem ismerem a tőzsdét. Sem az alapfogalmakat, sem a programokat, semmit.
Olvasom a fórum kezdőknek rovatait és mintha kínaiul beszélnének. Itt még a legkezdőbb is magasan képzett hozzám képest.
Nagyon érdekel, és tudom, hogy több év tanulás mire belevághatok, de hogy kezdjem a tanulást?
Próbálok a google-ben keresgélni, de mivel nem ismerem még az alap fogalmakat/szavakat sem, nem tudom, hogy tegyem fel a kérdéseimet...

Amiben a segítségeteket kérem, hogy ajánljatok könyveket, küldjetek linkeket ahol megtanulhatom a legalapabb alapokat.

(amiket én találok kezdőknek ajánlott dolgokat, olyan mintha a közepébe csöppennék....)
billybabbit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-09, 11:48   #2 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Hely: UK
Összes hozzászólás: 133
Hírnév szint: 7
nemecsek már nem kispályás.nemecsek már nem kispályás.nemecsek már nem kispályás.
Alapbeállítás

Szia babbit!

Kereskedes de hogyan
Egy szavazat a google-re, és szvsz jobban jársz, ha magad nézel utána a dolgoknak, a türelem, elszántság meglátod fontos tényező.
nemecsek nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-12-09, 12:28   #3 (permalink)
Tag

Hely: Debrecen
Összes hozzászólás: 41
Holi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
billybabbit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Üdvözlök mindenkit!

Segítségeteket kérem.
Teljesen kezdő vagyok, sőt nem is nevezném magam kezdőnek, egyáltalán nem ismerem a tőzsdét. Sem az alapfogalmakat, sem a programokat, semmit.
Olvasom a fórum kezdőknek rovatait és mintha kínaiul beszélnének. Itt még a legkezdőbb is magasan képzett hozzám képest.
Nagyon érdekel, és tudom, hogy több év tanulás mire belevághatok, de hogy kezdjem a tanulást?
Próbálok a google-ben keresgélni, de mivel nem ismerem még az alap fogalmakat/szavakat sem, nem tudom, hogy tegyem fel a kérdéseimet...

Amiben a segítségeteket kérem, hogy ajánljatok könyveket, küldjetek linkeket ahol megtanulhatom a legalapabb alapokat.

(amiket én találok kezdőknek ajánlott dolgokat, olyan mintha a közepébe csöppennék....)
Szia.
Hát ha tanácsot kellene adnom akkor:
Japán gyertyák,
gyertya alakzatok,
fibonacci,
trend,
signal,
risk/reward
M/M,
pip,
Lot,
STOPLOSS (ezt nagyon)

Ezekre ha rákeresel, és el is olvasod akkor már érthetőbb lesz a kereskedés de hogyan topik. Hajrá.......
Holi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-09, 13:05   #4 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Holi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia.
Hát ha tanácsot kellene adnom akkor:
Japán gyertyák,
gyertya alakzatok,
fibonacci,
trend,
signal,
risk/reward
M/M,
pip,
Lot,
STOPLOSS (ezt nagyon)

Ezekre ha rákeresel, és el is olvasod akkor már érthetőbb lesz a kereskedés de hogyan topik. Hajrá.......
Igen ezeket vadászom, és olvasgatom.
Pont erre gondoltam, itt most leírtál egy csomó szakszavat, tehát tudok már keresni

Esetleg ha valaki még ajánlana kötelező olvasmányt...
Régi 2011-12-09, 13:55   #5 (permalink)
Tag

McFly logója

Összes hozzászólás: 36
McFly a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Várkuti Géza: Forex tréding - az alapoktól a mesterfogásokig

Ezt a könyvet tudom neked ajánlani, na meg a rengeteg internetes cikket, leírást, blogot fórumot stb...

Nekem kb vagy 50 könyvjelzőm van már forex témában (pár hét alatt), és mindig találok egy két új dolgot amit el "kell" olvasni.
McFly nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-09, 14:19   #6 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 159
Hírnév szint: 8
Sysko a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nem tisztem reklámozni őket , de én annak idején a portfolio.hu kezdtem a tanulmányaimat. Elmész az oldalra, TŐZSDE - TECHNIKAI ELEMZÉS , majd a lap jobb alsó részén találsz ilyet hogy INDIKÁTOR HELP, GRAFIKON HELP. Na ezeket olvasd el. Tanácsos először a GRAFIKON HELPEL kezdeni. Kezdésnek ennyi elég lesz:-)
Sysko nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-10, 06:40   #7 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 137
atomjani a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Majdnem lehetne egy Tényleg kezdőknek című blokkot indítani. Amíg az alapok nincsenek rendben, addig nehéz előrébb jutni.
Régi 2011-12-12, 12:47   #8 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Köszönök minden segítséget!

atomjani lehetne máris ez a blokk!
Régi 2012-06-18, 19:28   #9 (permalink)
Kitiltott

Összes hozzászólás: 157
Alapbeállítás

Aki a nulláról szeretné kezdeni annak megemlíteném, hogy google a barátunk, és keressetek rá a stratégiákra. Ezen kívül ajánlom, hogy demoba kísérletezzetek, esetleg bonusz program keretében. Legalább 1évig
Nufy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-07-05, 18:53   #10 (permalink)
mia
Új tag

Összes hozzászólás: 18
Hírnév szint: 6
mia a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Nemrég kezdtem demózni és a páromtól kaptam egy stoplosshúzó expertet?, de Ő nem használja, mert(azt mondja)keveset köt,így nincs rá szüksége, azonban a beállítását nem ismeri és én sem boldogulok vele. Nekem egyelőre nincs türelmem annyit várni a kötések között és az Mt4-et is tanulni szeretném úgyhogy először rövidtávon akarok kereskedni. Ehhez lenne jó ha tudnám használni.
A bajom vele, hogy hiába írom át az értékeket és ok-zom le , csak az aktuális trédre lesz érvényes. A következőnél ismét a régi beállítások lesznek érvényesek. A mentés gombra felhoz egy ablakot, amiben *.set ként lehetne (talán) elmenteni, de nem menti el a számítógépem(semmi nem történik). Ezen kívül , ha kicsit a jó irányba megy az ár, akkor nullába húzza a stoppot. Remélem sikerül felrakni a képet, ha valaki ismeri, vagy tud valami tippet rá ,akkor írja meg .Köszi
Csatolt kicsinyítések
kezdes-nullarol-stoploss.png  
mia nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-07-05, 20:08   #11 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 404
eAdam a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

mia,
ahogy a párodnak sem, úgy neked sincs szükséged erre.
eAdam nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-07-08, 14:26   #12 (permalink)
mia
Új tag

Alapbeállítás

Megvan a megoldás, M.Editor.

Most, hogy ily' jól elbeszélgettünk lenne még egy kérdésem. Találtam a Myfxbook-on egy robot kötéslistát, mely két hónap alatt 1300 kötést csinált 4 vesztes tréddel. Létezhet-e ez és próbált-e már valaki ilyen listából stratégiát megfejteni?
Régi 2012-07-08, 15:22   #13 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
mia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Megvan a megoldás, M.Editor.

Most, hogy ily' jól elbeszélgettünk lenne még egy kérdésem. Találtam a Myfxbook-on egy robot kötéslistát, mely két hónap alatt 1300 kötést csinált 4 vesztes tréddel. Létezhet-e ez és próbált-e már valaki ilyen listából stratégiát megfejteni?
Az ilyen arányú "stratégiák" messzire elkerülendők.
Egyébként megpróbálni visszafejteni egy kötéslistából azt hogy mi alapján kötötte valaki körülbelül annyira felesleges, mint egy festményt elemezve megpróbálni rekonstruálni milyen festékkel készítették, hogyan fogta az ecsetet a festő: megoldható de ezzel a kinyert információval nem fog senki tehetséges festővé válni.
Aki azért nem mutat kötéslistát mert nem akarja hogy kiismerjék a rendszerét, mind csaló, kivétel nélkül
  Válaszol idézettel
Régi 2012-07-08, 16:24   #14 (permalink)
mia
Új tag

Alapbeállítás

Megnéztem alaposabban a listát, vicc az egész. Köszi
Régi 2012-07-25, 23:25   #15 (permalink)
Új tag

session logója

Hely: hol szeretnék...
Összes hozzászólás: 7
session a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Engem is érdekel a téma, talán másokat is. Örülnék, ha lenne itt még jó néhány hasznos info. Kinek mi a véleménye a tanfolyamokról, a heti rendszerességgel küldött "iskolák" anyagairól, a rövid pár napos - pár hétvégés tanfolyamokról? Ha van valakinek jó/rossz véleménye és úgy érzi publikussá teheti, akkor szívesen veszem a véleményeket, tanácsokat és azt hogy mit kerüljünk mindenképpen. Ha cégnevet nem is írsz ide, privátban biztosan érdekelne.
session nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-07-25, 23:36   #16 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

session, a tanfolyamok 95%-a az interneten fellelhető tudást rendszerezi, és adja át.
Nincs olyan amit ne tudhatnál meg az internetről, ingyen. Használd ki az internet adta információ áradatot. Ha valami nem tiszta, kérdezz a fórumon. Ez is ingyen van,és általában a fórumozók jártasabb rétege csípőből fogja tudni a kérdésedre a választ.
Ha tudsz angolul, akkor érdemes arra felé is orientálódni. Olyan sok információ van fent a neten , hogy csak győzd elolvasni őket. ...
Régi 2012-07-29, 14:53   #17 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
session eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Engem is érdekel a téma, talán másokat is. Örülnék, ha lenne itt még jó néhány hasznos info. Kinek mi a véleménye a tanfolyamokról, a heti rendszerességgel küldött "iskolák" anyagairól, a rövid pár napos - pár hétvégés tanfolyamokról? Ha van valakinek jó/rossz véleménye és úgy érzi publikussá teheti, akkor szívesen veszem a véleményeket, tanácsokat és azt hogy mit kerüljünk mindenképpen. Ha cégnevet nem is írsz ide, privátban biztosan érdekelne.
ne fizess tanfolyamért egy petákot sem!:-)
  Válaszol idézettel
Régi 2012-07-29, 15:44   #18 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
a profit.hu jó a többi gyenge
  Válaszol idézettel
Régi 2012-07-29, 18:23   #19 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
a profit.hu jó a többi gyenge
Mert ők keresik a legtöbbet a magyar tőzsdeoktatási piacon?

"Átlagon felüli hozamok, szinte kockázatmentesen!"

- Oktasson Ön is!
akár ezzel is folytathatnák...
  Válaszol idézettel
Régi 2012-07-29, 18:50   #20 (permalink)
Új tag

session logója

Alapbeállítás

Most akkor mit tegyek? Talán tényleg hónapokig kell olvasgatnom. Valóban nincs olyan tanfolyam, ahol használható alapot kapnék? Persze már elkezdtem a kutakodást, de nem tudom, hogy jó sorrendben haladok-e. Szinte minden harmadik kifejezésnek utána kell néznem.
Tényleg nem érnek semmit? Én valahogy úgy gondoltam, hogy ott talán átadnak némi ismeretet, utána hozzá lehet olvasni/tanulni. Ti hogy kezdtétek?
Régi 2012-07-29, 19:05   #21 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 28
batorpeti a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

http://www.babypips.com/school/
Itt van egy oldal példának. Az alapvető dolgokat remekül meg lehet belőle érteni, nekem nagy segítség volt az induláshoz.
batorpeti nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-07-29, 19:05   #22 (permalink)
Szenior tag

Hely: Bp
Összes hozzászólás: 228
aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
....Talán tényleg hónapokig kell olvasgatnom....
Nem kell hónapokig olvasgass.
Ha valamit el akarsz érni, akkor hosszú évekig kell tanulj. :-)
aSzabe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-07-29, 20:28   #23 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Egyébként a legtöbb tanfolyam anyagát megtalálod az interneten. Persze ez illegális meg miegymás. De ki fog feljelenteni érte?! Csak úgy megsúgtam.

De egyébként tényleg nem 1-2 hónapodba fog ez fájni. Készülj fel arra hogy életed végéig tanulni fogsz.
Régi 2012-07-29, 22:06   #24 (permalink)
Új tag

session logója

Alapbeállítás

Igen..valahogy sejtettem
Régi 2012-07-29, 22:09   #25 (permalink)
Új tag

session logója

Alapbeállítás

Idézet:
eAdam eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egyébként a legtöbb tanfolyam anyagát megtalálod az interneten. Persze ez illegális meg miegymás. De ki fog feljelenteni érte?! Csak úgy megsúgtam.

De egyébként tényleg nem 1-2 hónapodba fog ez fájni. Készülj fel arra hogy életed végéig tanulni fogsz.
Te/Ti mióta foglalkoztok ezzel? Fő "állás" , hobbi, szerelem lett?
Régi 2012-07-29, 22:38   #26 (permalink)
Új tag

session logója

Alapbeállítás

Idézet:
batorpeti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
http://www.babypips.com/school/
Itt van egy oldal példának. Az alapvető dolgokat remekül meg lehet belőle érteni, nekem nagy segítség volt az induláshoz.
Ez az oldal szuper!!!! Pont ilyen szájbarágós oldalra gondoltam. Köszönöm!
Régi 2012-07-30, 00:04   #27 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Te/Ti mióta foglalkoztok ezzel? Fő "állás" , hobbi, szerelem lett?
Lassan 1 éve, és főállásban szeretném űzni. Még demózok.
Sok sikert kívánok neked, és tényleg azt tanácsolom, hogy ne a tanfolyamokba öld a pénzt. Ingyen itt van minden. Ne legyél lusta felkutatni.
Könyvek, cikkek, fórumok.
Régi 2012-07-30, 00:34   #28 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 471
Hírnév szint: 8
papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Kedves session! Szerintem nyugodtan megnezheted itt a Forumon is jelenlevö Elemzeskp. oldalat. Tölük tanulhatsz szerintem. Nem horibilis összegert löknek egy kicsit , de szazezerert a profit.hu is tart elöadast
Neked kell dönteni , ne vard a masok dönteset , olvasgass az interneten !
papa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-07-30, 07:50   #29 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Ez az oldal szuper!!!! Pont ilyen szájbarágós oldalra gondoltam. Köszönöm!
Ha már az elején ilyen lusta vagy és semmi kreatívitásod, hogy feltaláld magad, akkor ...neked találták ki a tanfolyamokat!:-) nyugodtan fizess be mindegyikre, amit csak hirdetnek.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-07-30, 15:09   #30 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.684
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Kezdőknek hasznos lehet a Forextra ingyenes, magyar nyelvű elméleti oktatóvideó sorozata.
Régi 2012-07-30, 15:11   #31 (permalink)
Új tag

session logója

Alapbeállítás

Idézet:
nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha már az elején ilyen lusta vagy és semmi kreatívitásod, hogy feltaláld magad, akkor ...neked találták ki a tanfolyamokat!:-) nyugodtan fizess be mindegyikre, amit csak hirdetnek.
Nos, talán egy leendő pék vagy informatikus is elgondolkodik azon, hogy hol és hogyan kezdje. Én itt kezdtem...volna....
A lustaságot pedig ne említsd. Nem ismersz. Amennyire az időm engedi, rajta vagyok az ügyön. Félek, itt már csak akkor kérdezhetek, ha "felsőbb iskolába" léptem a témában. De akkor hová írjak? Nincs ilyen nevű topic: Kezdés -2-ről
Régi 2012-07-30, 15:26   #32 (permalink)
Új tag

session logója

Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kezdőknek hasznos lehet a Forextra ingyenes, magyar nyelvű elméleti oktatóvideó sorozata.
Köszönet érte!
Régi 2012-07-30, 15:29   #33 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Nos, talán egy leendő pék vagy informatikus is elgondolkodik azon, hogy hol és hogyan kezdje. Én itt kezdtem...volna....
A lustaságot pedig ne említsd. Nem ismersz. Amennyire az időm engedi, rajta vagyok az ügyön. Félek, itt már csak akkor kérdezhetek, ha "felsőbb iskolába" léptem a témában. De akkor hová írjak? Nincs ilyen nevű topic: Kezdés -2-ről
feladom:-)
  Válaszol idézettel
Régi 2012-07-31, 00:00   #34 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
mert voltam szinte az összes tőzsdetanfolyamon. ellenben azokkal, akik próbálnak okoskodni, de életükbe nem voltak tanfolyamokon, mert nincs rá pénzük. és irigységből inkább letámadják az oktatócégeket. mindenkitől lehet tanulni. Birgertől is meg egy egyszerű fórumozótól is. mindenkinek lehetnek jó meglátásai. én úgy vagyok vele, hogy hajlandó vagyok mindenkitől tanulni. én a tudásra nem sajnálom a pénzt. és az a jó, ahogy egyre több embertől tanulok rájövők, hogy nincs semmi új, amit meg kéne tanulnom. és ez adja a legnagyobb hitet a kereskedésbe, mert anélkül nem megy. én hiába tanulom meg a P1 szignált, mert nem tetszik(csak a P4). hiába tanulok Birgertől vagy olvasom Van Tharp: Supertrader könyvét. úgy is majd ÉN eldöntöm, hogy mit fogok használni és mit nem. ami passzol a személyiségemhez az jöhet, ami nem azt kidobom. de mindeközben nyitott vagyok mindenre és mindenkire. nem lehet minden oktatócégre azt mondani, hogy csaló és mindenki hülye. mindenkitől lehet tanulni.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-07-31, 00:07   #35 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

minél több embertől tanul az ember, annál nagyobb az esélye, hogy megkapom ami NEKEM kell a stratégiámhoz. amire nem gondoltam és illik a személyiségemhez. ha magamtól nem tudom. mindenkinek más kell.

http://www.youtube.com/watch?v=BMpJo...ailpage#t=497s
  Válaszol idézettel
Régi 2012-07-31, 07:51   #36 (permalink)
Kitiltott

Hely: Limassol
Összes hozzászólás: 1.789
IronFX NZ már nem kispályás.IronFX NZ már nem kispályás.IronFX NZ már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül IronFX NZ részére
Alapbeállítás

Idézet:
mert voltam szinte az összes tőzsdetanfolyamon. ellenben azokkal, akik próbálnak okoskodni, de életükbe nem voltak tanfolyamokon, mert nincs rá pénzük. és irigységből inkább letámadják az oktatócégeket. mindenkitől lehet tanulni. Birgertől is meg egy egyszerű fórumozótól is. mindenkinek lehetnek jó meglátásai. én úgy vagyok vele, hogy hajlandó vagyok mindenkitől tanulni. én a tudásra nem sajnálom a pénzt. és az a jó, ahogy egyre több embertől tanulok rájövők, hogy nincs semmi új, amit meg kéne tanulnom. és ez adja a legnagyobb hitet a kereskedésbe, mert anélkül nem megy. én hiába tanulom meg a P1 szignált, mert nem tetszik(csak a P4). hiába tanulok Birgertől vagy olvasom Van Tharp: Supertrader könyvét. úgy is majd ÉN eldöntöm, hogy mit fogok használni és mit nem. ami passzol a személyiségemhez az jöhet, ami nem azt kidobom. de mindeközben nyitott vagyok mindenre és mindenkire. nem lehet minden oktatócégre azt mondani, hogy csaló és mindenki hülye. mindenkitől lehet tanulni.
Teljesen igazad van.
Minden stratégia szubjektív. Lehet neked abszolút nem jon be, míg másnak az a tuti.
A lényeg hogy ami bevált neked azt tartsd meg ami meg nem ne erolesd hogy majd biztosan menni fog, csak azért mert másnak bejott.
IronFX NZ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-07-31, 09:10   #37 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
mert voltam szinte az összes tőzsdetanfolyamon. ellenben azokkal, akik próbálnak okoskodni, de életükbe nem voltak tanfolyamokon, mert nincs rá pénzük. és irigységből inkább letámadják az oktatócégeket.
Az is lehet egy megközelítés, hogy van rá pénzük, de éppen azért van, mert nem lusták, kreatívak és a költségeiket mindig racionailázálják. ;-)

Idézet:
mindenkitől lehet tanulni. Birgertől is meg egy egyszerű fórumozótól is. mindenkinek lehetnek jó meglátásai. én úgy vagyok vele, hogy hajlandó vagyok mindenkitől tanulni. én a tudásra nem sajnálom a pénzt. és az a jó, ahogy egyre több embertől tanulok rájövők, hogy nincs semmi új, amit meg kéne tanulnom. és ez adja a legnagyobb hitet a kereskedésbe, mert anélkül nem megy. én hiába tanulom meg a P1 szignált, mert nem tetszik(csak a P4). hiába tanulok Birgertől vagy olvasom Van Tharp: Supertrader könyvét.
Ha rájössz, hogy nincs semmi új, amit tudnál tőlük tanulni, akkor már előtte rá kellett volna jönnöd, hogy ők sem tanítanak semmi újat. Nincs új a nap alatt.

Idézet:
de mindeközben nyitott vagyok mindenre és mindenkire. nem lehet minden oktatócégre azt mondani, hogy csaló és mindenki hülye. mindenkitől lehet tanulni.
Biztosan lehet rangsort felállítani a cégek és az oktatók között, de leginkább abban, hogy mennyire sikeresek abban, hogy eladják a "terméküket." Az idézőjel azért is indokolt, mert
-adhatunk annak saját nevet, de azt már valaki biztos kitalálta
-a tanfolyam elenyésző része fog csak a konkrét "stratégiáról" szólni, a több maszlag lesz (maszlag: pszichomaszlag és a általános fogalmak puffogtatása)

Ebből következőleg minden tanfolyamon oktatott tudás megszerezhető az interneten és a gyakorlatban. Hozzáteszem, a saját tapasztalatot a világ összes tanfolyama sem pótolja. Tehát nem fogok százezreket fizetni olyanoknak, akik a szememben egyáltalán nem hitelesen, feldobnak néhány videót a youtube-ra, néhány próbálkozás után megszüntetik a blogjukat, számlakivonattal nem igazolták évekre visszamenőleg a "tudásukat" és a végzett tanulók eredményei sem hitelesek, sőt..., nem fogom a zsenilis marketingeseknek a tiszteletdíját kifizetni, nem fogom feleslegesen megtankolni az autómat és nem fogok parkolási díjat fizetni, de simán felteszem a kezemet:-)), ha elhangzik a kérdés, hogy ki nem volt elégedett és vitatkozok az "oktatóval", szembeállítom őket néhány kényelmetlen kérdéssel is...valamint egy gomnyomással, kis utánajárással megszerzem a drága tudást.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-09-19, 22:37   #38 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 8
wildworld48 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!
Aruljatok mar el, hogy Alparinal hogyan zarom a poziciot, mert a szokasos metatrader4-es, hogy ramegyek a nyitott pozira es megjelenik, hogy pozi zaras meg modositas. Ha raklikkelek a zarasra, lezar. Alparinal nem.
Koszonom elore is az okitast.
wildworld48 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-21, 05:13   #39 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 8
wildworld48 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!
Azt irta az ugyfelszolgalat, hogy elobb le kell zarnom az elobb beadott poziciot.
De hat pont ezt nem akartam, mert ez meg minuszban volt. Azt irtak ki, hogy prohibited by FIFO.
Ma meg nem nyitottam uj pozit.
Masik, ha Alpari us-t toltottem le, (mert erzekeli, hogy az en compjuterem Amerikaban van) miert UK idopont szerepel a charton?
Amikor le akartam tolteni, megkerdezte, hogy angol, vagy spanyol nyelven kerem. Beirtam, hogy angolul, s amikor kinyitottam magyarul beszelt.
Amikor a chartot megprobaltam testr szabni, a hatteri feherre, agyertyak szineit pirosra es zoldre, utanna eltunt az idopont es ar tengely.
Eddig a TadawulFX-en demoztam es ilyen problemem nem volt.
Akinek van otlete, kerem segitsen.
wildworld48 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-21, 06:42   #40 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
wildworld48 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!
Azt irta az ugyfelszolgalat, hogy elobb le kell zarnom az elobb beadott poziciot.
De hat pont ezt nem akartam, mert ez meg minuszban volt. Azt irtak ki, hogy prohibited by FIFO.
Ma meg nem nyitottam uj pozit.
Amerikában nem engedélyezett a hedge (egymással szemben álló pozíciók). Ha van egy longod, nem nyithatsz vele szemben shortot, amíg a longot le nem zárod. A készletkezelés is csak FIFO (first in firs out) lehet. Mindig a legrégebben nyitott pozit zárja legelőször. Ezek miatt nyugodtan el lehet felejteni az USA brókereket.

Idézet:
Masik, ha Alpari us-t toltottem le, (mert erzekeli, hogy az en compjuterem Amerikaban van) miert UK idopont szerepel a charton?
Mindig a szerveridőt mutatja és a szerverek "legtöbbször" európai időzónában vannak (GMT +0-3)

Idézet:
Amikor le akartam tolteni, megkerdezte, hogy angol, vagy spanyol nyelven kerem. Beirtam, hogy angolul, s amikor kinyitottam magyarul beszelt.
Gondolom magyar nyelvű az OP rendszer ami a gépen van, azért települt magyarul.
Régi 2012-09-21, 10:03   #41 (permalink)
Új tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 1
bercipityu a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül bercipityu részére
Alapbeállítás segítségkérés

Sziasztok!

Igazából nem tőzsdézni szeretnék , viszont a munkámhoz fontos lenne a tőzsde ezen belül az árutőzsde elemzése.Beszerző vagyok és több hétre de akár egy-két hónapra is előre kell terveznem.

Hol beszélhetnék olyan elemzővel akitől az alapvető folyamatokat illetve fogásokat megtanulhatnám?

Köszönettel:
bercipityu nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-21, 10:12   #42 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 514
Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok!
Amikor a chartot megprobaltam testr szabni, a hatteri feherre, agyertyak szineit pirosra es zoldre, utanna eltunt az idopont es ar tengely.
Eddig a TadawulFX-en demoztam es ilyen problemem nem volt.
Akinek van otlete, kerem segitsen.
Hali, allitsd az előteret feketére.
Dvit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-21, 10:30   #43 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hali, allitsd az előteret feketére.
Ja, igen, ez elsőre nekem se ugrott be. Azonos színűek, azért nem látszik
Régi 2012-09-21, 11:23   #44 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 514
Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ja, igen, ez elsőre nekem se ugrott be. Azonos színűek, azért nem látszik
És így kell kimaradni a nap emelkedéséből...
Dvit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-22, 13:38   #45 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
marlawi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!
Szeretnék kérdezni egy-két dolgot részvényekkel kapcsolatban.
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek melyik a pontosabb a fundamentális vagy a technikai részényelemzés?
A másik fontos kérdés, hogy mi alapján döntitek el, hogy egy részvény jobb, mint a másik? (tudom ez így nagyon amatőr kérdés, és sok mindentől függ, de a bét-en elég sok infót lehet megnézni egy cégről, elsősorban mi számít: az árbevétel, adózott eredmény, napi forgalom vagy micsoda?) Az is számít-e hogy egy részvény A vagy B kategóriás?
Köszi a türelmet és segítséget.
marlawi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-22, 14:13   #46 (permalink)
Szenior tag

Suhi logója

Hely: Hungary, Budapest
Összes hozzászólás: 151
Suhi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Suhi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
marlawi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!
Szeretnék kérdezni egy-két dolgot részvényekkel kapcsolatban.
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek melyik a pontosabb a fundamentális vagy a technikai részényelemzés?
A másik fontos kérdés, hogy mi alapján döntitek el, hogy egy részvény jobb, mint a másik? (tudom ez így nagyon amatőr kérdés, és sok mindentől függ, de a bét-en elég sok infót lehet megnézni egy cégről, elsősorban mi számít: az árbevétel, adózott eredmény, napi forgalom vagy micsoda?) Az is számít-e hogy egy részvény A vagy B kategóriás?
Köszi a türelmet és segítséget.

Szia !

Az árbevétel, adózott eredmény, napi forgalom és hasonlók amiket ugye kozolni kotelezettek foleg utolagosan mutatjak meg neked a cég teljesitmenyet. Ha befektetni szeretnél, először a nemzetkozi heylzetet nézd meg, tehát h mi hat arra a gazdaságra amibe befektetnél. Utána konkrétan az országot, majd ezután az iparágat. Ia az iparág is megvan, akkor érdemes lehet diverzifikálni azon belül is a pénzedet különböző vállalatok között, esetleg a fenti mutatók számításával.
De igazán akkor tudod diverzifikálni a vagyonod, ha eldöntöd melyik országba fektetsz be, vagy esetleg területbe, és azon belül több iparágat tudsz kiválasztani ami szerinted fejlődni fog. Akár az ország devizáját is beleveheted a portfóliódba.
Régi 2012-09-22, 14:16   #47 (permalink)
Szenior tag

Suhi logója

Hely: Hungary, Budapest
Összes hozzászólás: 151
Suhi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Suhi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

"Átlagon felüli hozamok, szinte kockázatmentesen!"

- Oktasson Ön is!
akár ezzel is folytathatnák...
Végülis miért ne? Már olyan cégek is vannak akik brokercéget csinálnak neked a saját márkáddal meg minden. Szerintem jobb mint az oktatás .
Régi 2012-09-22, 14:27   #48 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Suhi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Végülis miért ne? Már olyan cégek is vannak akik brokercéget csinálnak neked a saját márkáddal meg minden. Szerintem jobb mint az oktatás .
kik, hol???.-)))
  Válaszol idézettel
Régi 2012-09-22, 14:43   #49 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
marlawi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kedves Suhi!
Köszönöm szépen a segítséged. Elsősorban egy iparágra, a gyógyszeriparra koncentrálnék. Valójában nem befektetni szeretnék, csak tanulási célból érdekelne a részvények elemzése.

Igazából három részvény közül -első körben- ha mondjuk van konkrét részvény név (Nutex, Richter Gedeon vagy Egis) akkor Ti milyen adatot figyelnétek, ami alapján azt mondanátok, hogy az egyik biztosan jobb mint a másik kettő? A nutex b kategóriás a többi viszont A kategóriás részvény. Figyeltem a BÉt-en a hozzájuk kapcsolódó információkat, de mivel még amatőr vagyok nem tudom, hogy mik azok az információk, amiket nézni kellene, hogy ezt eldöntsük. Lehet hogy önmagában amit a Bét közöl az nem is elég ügye, hanem a beszámolójukat kéne figyelni? De azon belül milyen sorokat, vagy egyáltalán mit?
Köszönöm előre is a segítséget. És bocsi a kérdésért.
marlawi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-22, 15:07   #50 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
marlawi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A tőzsde a jövőt árazza. Sok okból nőhet egy részvény ára. Pl. ha van növekedési potenciál, új piacok meghódítása, sikerrel kecsegtető kutatás, piacra dobható új termék, esetleg jól tervezhető az alapkamat feletti, osztalék.
Józan paraszti ésszel próbáld végiggondolni, milyen kilátásai vannak ennek az iparágnak.
http://www.portfolio.hu/vallalatok/e...es.168331.html

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Kezdés! McKlay Kezdőknek 25 2017-02-24 16:37

A pontos idő 02:38 , a GMT +1 időzóna szerint.