Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Szavazás eredménye: Milyen Forexesnek érzed magad?
Kezdő 43 48,86%
Haladó 33 37,50%
Profi 4 4,55%
ISTENI! 8 9,09%
Szavazók: 88. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-04-05, 11:20   #51 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.675
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Hunter008 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az én vonalam a piros és sárga szöveggel oda írtam hogy mik voltak a jelek a long nyitáshoz. Ezt a vonalat nem rajzolta be a program így aki nem rutinos kereskedő nem tudta volna lekereskedni. Viszont látszik az is hogy az első pár gyertyából meg lehet rajzolni a vonalat!

Az trendvonal indikátor használatát addig javaslom míg valaki nem sajátítja úgy el a rajzolási technikát hogy maga rajzolja őket be ránésére. Ha a trendvonal be van rajzolva pl 4 óráson akkor le lehet menni finomítani órásra hogy pontosabb legyen.
Ahány ember, annyi féle képpen fog trendvonalat húzni. Van aki a legszigorúbb módon kanócokra, van aki testekre. A rajzolási pontatlanságokból eredő eltérő szignálokról nem is beszélve. Ha magamnak húznám a GBPUSD-re azt az említett trendvonalat, az nálam jóval feljebb kerülne, mint ahogy nálad a rajzon szerepel. Persze múltbéli charton lehet csalni egy kicsit, hogy szépen egybe essen az MACD fordulóval.
Régi 2012-04-05, 11:27   #52 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
Styann01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ahha, nagyon örülök. Tehát illegálisan használsz egy terméket amit nem is tudsz rendesen használni, majd azért nyilvánosan írsz róla egy negatív véleményt, ami ráadásul nem igaz Feldobtad a napomat.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak: 1.4-es verziót használok.
Illegálisan? én nem ismerem ezt a fogalmat nem tudom rendesen használni? Érdekes meglátás nem tudom miből jöttél ilyenre rá? Az igazsághogy nem is használom mert nekem nincs rá szükségem
  Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2012-04-05, 11:28   #53 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ahány ember, annyi féle képpen fog trendvonalat húzni. Van aki a legszigorúbb módon kanócokra, van aki testekre. A rajzolási pontatlanságokból eredő eltérő szignálokról nem is beszélve. Ha magamnak húznám a GBPUSD-re azt az említett trendvonalat, az nálam jóval feljebb kerülne, mint ahogy nálad a rajzon szerepel. Persze múltbéli charton lehet csalni egy kicsit, hogy szépen egybe essen az MACD fordulóval.
Jelenlegi charton is így szokott szereplni! Mindig egybeesik nekem, annak nem esik egybe aki nemtud rajzolni
  Válaszol idézettel
Régi 2012-04-05, 11:30   #54 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Aki pedig kritizálni szeret más embereket azoknak nyitok egy topicot hogy ott kiélhessék magukat.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-04-05, 11:35   #55 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Illegálisan? én nem ismerem ezt a fogalmat nem tudom rendesen használni? Érdekes meglátás nem tudom miből jöttél ilyenre rá? Az igazsághogy nem is használom mert nekem nincs rá szükségem
Egy kezdetleges, béta változatot használsz feltörve te *****
Nincs havi 5 eurod megvenni a hivatalos változatot aminek sok köze nincs ehhez a bétához? Komoly tréder lehetsz
  Válaszol idézettel
Régi 2012-04-05, 11:40   #56 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egy kezdetleges, béta változatot használsz feltörve te gyökér
Nincs havi 5 eurod megvenni a hivatalos változatot aminek sok köze nincs ehhez a bétához? Komoly tréder lehetsz
Mondom neked te gyökér! Én nem használok ilyen szart mert nekem nincs rá szükségem az olyan analfabétáknak van mint te! Aki képes ilyenért pénzt kiadni az egy láma,Troll stb.. Szerinted kelvin használ ilyet? Persze hogy nem mert ő is betudja rajzolni magának mint én. Ez pedig benne volt egy indikátor pakkban amit 1000 éve töltöttem le még mikor csak próbálgattam a forexet!
  Válaszol idézettel
Régi 2012-04-05, 11:54   #57 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Jelenlegi charton is így szokott szereplni! Mindig egybeesik nekem, annak nem esik egybe aki nemtud rajzolni
Talán így jobban látszik.
Csatolt kicsinyítések
trend-line-trading-strategia-ak-gbpusd-trendlines.gif  
Régi 2012-04-05, 12:01   #58 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 182
Hírnév szint: 7
Styann01 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nesze egy kép az említett helyzetről amit az indikátorom rajzolt. Miből gondolom, hogy nem tudod használni? Januári törést keresel áprilisban. Ha minden régi trendvonal bent maradna a charton akkor nem lehet látni az árfolyamot És az említett tesztelési funkcióról sem tudtál.
Csatolt kicsinyítések
trend-line-trading-strategia-ak-snap_sty_gbpusd_d1_12-56-5.gif  
Styann01 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-04-05, 12:06   #59 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

És addig légyszives ne szarozzad a "gyermekemet", amíg se kereskedni nem tudsz normálisan, és azt sem tudod mire való.
Régi 2012-04-05, 12:09   #60 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Mondom neked te gyökér! Én nem használok ilyen szart mert nekem nincs rá szükségem az olyan analfabétáknak van mint te! Aki képes ilyenért pénzt kiadni az egy láma,Troll stb.. Szerinted kelvin használ ilyet? Persze hogy nem mert ő is betudja rajzolni magának mint én. Ez pedig benne volt egy indikátor pakkban amit 1000 éve töltöttem le még mikor csak próbálgattam a forexet!
A gyökér jelző sértő volt a növényekre. Nem vagy rá méltó.
Erre a kelvinre gondolsz mint mesteredre?
http://www.myfxbook.com/members/bsia...account/224842
Szánalmas vagy. Nem kicsit, nagyon.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-04-05, 12:25   #61 (permalink)
Szenior tag

Hely: Bp
Összes hozzászólás: 228
aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Növényekhez nem értek, de fórumtárs lenyúlt béta változatú progiját fikázni elég gáz szerintem....pláne ha használni sem tudja az ember...
aSzabe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-04-05, 13:15   #62 (permalink)
Adminisztrátor

Összes hozzászólás: 379
Hírnév szint: 10
harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

No most akkor el lehet dönteni, hogy visszatérnek a beszélgetések kulturált mederbe, vagy kimoderálom a téma mai hozzászólásait válogatás nélkül.

Véleményt mondani lehet, de lehetőleg csak kulturáltan. Ha valaki nem megfelelő hangnemben ír, akkor a megoldás nem a hasonló stílusú viszontválasz, hanem a hozzászólás jelentése.
harzol nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-04-05, 14:30   #63 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 827
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A trendvonal helyes berajzolásához meg kell keresni a két legmélyebb völgyet illetve a két legmagasabb csúcsot és összekötni őket egy vonallal ha ezt megerősíti egy harmadik is akkor erős a vonal igazán, 2 swing low vagy swing high.

Az elsőnél a piros vonal a jó a másodiknál a zöld. De ha diagrammot nézel gyertya vagy bar charton egyszerűbb beazonosítani mint így vonal charton mert a vonal chart a legpontatlanabb. Vonal chrt egyedül PPZ-k nél segyt jobban tájékozódni. Ha valaki nem biztos oszlop/gyertya grafikonon a ppz helyében nyomja át vonalra ott rögtön a szeme elé ugrik.
Igazad van, kerestem inkább egy valós (múltbeli) chart mintát (1. kép).
Én most a képen az A-D pontokat kötöttem össze, de jól értem, te az A-C pontokat kötnéd össze?
2. kép:
Miután a az árfolyam áttörte a trendvonalat (E), új csúcsot alakított ki (F pontban a csúcs, és azt 3-4 gyertyával később (G) lehetett megállapítani )
Jól sejtem, hogy ekkor (G) a régi trendvonal helyett az új A-F pontok összekötésével kapott trendvonalat kell ellenállásként figyelembe venni?
A régi trendvonal meg már csak támaszként használható, ugye?
Csatolt kicsinyítések
trend-line-trading-strategia-ak-trendvonal2.png   trend-line-trading-strategia-ak-trendvonal3.png  
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-04-05, 16:39   #64 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 582
Hírnév szint: 8
Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Aki pedig kritizálni szeret más embereket azoknak nyitok egy topicot hogy ott kiélhessék magukat.
Már létezik ilyen topik, az Indexen Az urak nagy része ott szocializálódott, de elárulom Veled valamiért ma ˝kedvesek˝ voltak.
Ha nem lennél teljesen tisztában az előzményekkel és érdekel hogy miért rugdostak meg, akkor PÜ-ben megírom.
Ne rohanj nagyon messzire, vár egy csomó megválaszolatlan kérdés a témában

Üdv
Sawyer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-04-05, 17:35   #65 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 277
barabasi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.barabasi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Urak! Urak! Ti aztan tudjatok, hogyan lehet egy topikot osszepiszkitani! Olvassa ezt a topikot egy halom kezdo is meg akkor is ha nem regel, vagy nem szol hozza; ok (mi) tanulni szeretnenek vkinek az epito jellegu munkajabol erre ti, bocsanat a szoert, de osszeb@s.....k. Nem erdekel, hogy miert vagy miert nem irtatok a fentieket (es mas topikok hasonlo bejegyzeseit) de ha lehet az ilyet hagyjatok privire, telefonra, skypera vagy barmi masra, de ne a forum kbzo topikjait hasznaljatok sardobalasra, ezaltal elkergetve innen az embereket.
barabasi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-04-05, 17:40   #66 (permalink)
Szenior tag

barabasi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.barabasi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Igazad van, kerestem inkább egy valós (múltbeli) chart mintát (1. kép).
Én most a képen az A-D pontokat kötöttem össze, de jól értem, te az A-C pontokat kötnéd össze?
2. kép:
Miután a az árfolyam áttörte a trendvonalat (E), új csúcsot alakított ki (F pontban a csúcs, és azt 3-4 gyertyával később (G) lehetett megállapítani )
Jól sejtem, hogy ekkor (G) a régi trendvonal helyett az új A-F pontok összekötésével kapott trendvonalat kell ellenállásként figyelembe venni?
A régi trendvonal meg már csak támaszként használható, ugye?
regi trendvonalat javallott csak visszateszt vagy egyeb megerosites utan hasznalni mint trendvalto vonal; inkabb az elso vagy masodik jel (masodik, ha elozo hullamok nem voltak eleg meggyozoek)
Régi 2012-04-05, 18:29   #67 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Jó, én is sajnálom a kitérőt, de azért az könnyen belátható, hogy mivel kicsit sok és lelkiismeretes munkám van ebben az indikátorban, nem fogom szó nélkül hagyni, hogy tapasztalat, és utánajárás nélkül a ráadásul lopott verzióról bárki is csak úgy rosszat írkáljon. Ezt a barátaim is pontosan tudják, ezért nem hagynak szó nélkül hasonló esetet.

Lassan 4 éve napi 8 órában húzgálok trendvonalat, úgyhogy szívesen beszélek róla...
Régi 2012-04-05, 18:34   #68 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Jó, én is sajnálom a kitérőt, de azért az könnyen belátható, hogy mivel kicsit sok és lelkiismeretes munkám van ebben az indikátorban, nem fogom szó nélkül hagyni, hogy tapasztalat, és utánajárás nélkül a ráadásul lopott verzióról bárki is csak úgy rosszat írkáljon. Ezt a barátaim is pontosan tudják, ezért nem hagynak szó nélkül hasonló esetet.

Lassan 4 éve napi 8 órában húzgálok trendvonalat, úgyhogy szívesen beszélek róla...
igazad van, de erre van intelligensebb megoldas is. pl ha priviben felkered a hozzaszolas modositasara, vagy harzolt annak kimoderalasara... de kernem hagyjuk a temat, es a jovoben az egymas segitesere koncentraljunk, mert az vezethet eredmenyre, mig a sardobalas es szemelyeskedes nem
Régi 2012-04-05, 19:03   #69 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Intelligensebb lehetett volna valóban, igazad van. De amennyire elment az agyam, így is kedves voltam Na tényleg zárjuk le, mert így nem haladunk előre az is tény...

Nekem meg pont az a tapasztalatom, hogy megfelelő gyertyakonfig után lehet húzni a trendvonalakat. A régi is jó, az új is. Ki mit szeret.
Régi 2012-04-05, 19:07   #70 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 159
Sysko a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Először is köszönöm a leírást.

Találtam benne elírást:
Eladási jelzések/2. sor: "nyithatjuk is a pozíciót vételre" (nyilván copypaste miatt maradt a vételre szó)

Ahhoz, hogy érdemben alkalmazhassuk ezt a stratégiát, szükségünk van arra, hogy hibátlanul tudjunk trendvonalat rajzolni. Mivel gyakorlott trendvonal rajzolónak, és segítőkésznek is tűnsz, megragadnám az alkalmat, hogy kérdezzek tőled ezzel kapcsolatban.

Tegyük fel, hogy eső trend vonalat akarunk berajzolni egy chartra, amin 3 jelentősebb swing-high volt. Ha a csúcsok egy vonalra esnek, akkor örülhetünk, de nyilván nem mindig fognak egy vonalra esni. Rajzoltam két chart vázlatot, és berajzoltam a lehetséges trend vonalakat.

Melyik a jó trendvonal az alsó, és melyik a jó a felső chart esetén?

Üdv!

Nem akarok beleszólni, de szerintem a felsőnél PIROS, az alsónál ZÖLD és KÉK. Bár én jobban szeretek trendcsatornát behúzni. Az általad berajzolt csökkenő trendnél elöször a mélypontokat kötöm össze, majd az alsó volnalra párhuzamost húzva a legfőlső (vagy legtávolabbi) csúcsra helyezem.
Sysko nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-04-05, 19:20   #71 (permalink)
Szenior tag

Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:

Styann,

Teljes mértékig megértem az álláspontodat és a haragodat, de az ártatlanság vélelme mindenkit megillet. Több, mint szerencsétlen eset, hogy felrakták szellemed gyümölcsének feltört változatát és ezen a fórumon is elérhető volt rövid ideig, de aki nem olvasta az azt követő kommenteket(mert elég gyorsan törlésre kerültek) az nincs vele tisztában azzal, hogy nem legálisan használja az indikátorodat. Ezen a fórumon az Index fórummal ellentétben szerintem nem született hozzászólásod, ahol kifejtetted volna a véleményed a történtekkel kapcsolatban. Ezért sokan lehetnek akik jogosulatlanul használják az 1.01-es verziót tudtukon kívűl, de remélem biztosan találsz rá megoldást, hogy ne származzon az ügyből további anyagi és erkölcsi károd.

További sikereket a munkádhoz!

U.i.: Ha úgy érzed, hogy szívesen segítenél hozzám hasonló zöldfülű trédereknek a trendvonal kereskedés útján elindulni, akár linkekkel vagy kommentjeiddel, hogy egy profitábilis kereskedési rendszert összehozzunk, biztos vagyok benne hogy nem lennék egyedül,akinek ez a későbbiekben ne érne meg öt eurót havonta. Ezzel azt akarom mondani, hogy szívesen megvásárolnám a v1.4-es indikátorodat már most, de minek ha azt se tudom, hogy kell használni
Régi 2012-04-05, 21:00   #72 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sawyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Styann,

Teljes mértékig megértem az álláspontodat és a haragodat, de az ártatlanság vélelme mindenkit megillet. Több, mint szerencsétlen eset, hogy felrakták szellemed gyümölcsének feltört változatát és ezen a fórumon is elérhető volt rövid ideig, de aki nem olvasta az azt követő kommenteket(mert elég gyorsan törlésre kerültek) az nincs vele tisztában azzal, hogy nem legálisan használja az indikátorodat. Ezen a fórumon az Index fórummal ellentétben szerintem nem született hozzászólásod, ahol kifejtetted volna a véleményed a történtekkel kapcsolatban. Ezért sokan lehetnek akik jogosulatlanul használják az 1.01-es verziót tudtukon kívűl, de remélem biztosan találsz rá megoldást, hogy ne származzon az ügyből további anyagi és erkölcsi károd.

További sikereket a munkádhoz!

U.i.: Ha úgy érzed, hogy szívesen segítenél hozzám hasonló zöldfülű trédereknek a trendvonal kereskedés útján elindulni, akár linkekkel vagy kommentjeiddel, hogy egy profitábilis kereskedési rendszert összehozzunk, biztos vagyok benne hogy nem lennék egyedül,akinek ez a későbbiekben ne érne meg öt eurót havonta. Ezzel azt akarom mondani, hogy szívesen megvásárolnám a v1.4-es indikátorodat már most, de minek ha azt se tudom, hogy kell használni
Ez is egy jogos felvetés, sokan nem tudhatják. Igyekeztem nem hírdetőtáblának használni a fórumokat, főként indexen írtam az indikátorral kapcsolatban, mert amúgy is ott sokat írok. Aki ott járt, tudja, hogy szívesen segítek, igyekszem hasznos információkat adni (és ez igaz még jópár barátomra), épp ezért duplán sértő ha...

Eléggé elszomorító amit írsz, hogy nem tudod mire használni. És ez nem a te hibád, hanem az egész baromkodásé ami a kereskedés köré épül. Magic giga gold holy grail-t ígér minden "termék", fórumokon is csak töltögessünk le 21897 indikátort vagy teszeljünk EA-kat... Trendvonalakat, szinteket, pivotot, gyertyakonfigokat, nevezetes EMA-kat, divergenciát, stb. mindenkinek tudnia kell. Azért kell ezeket ismerni, hogy tudja az ember mivel foglalkozik, mivel nem. Kiraktam pár linket az oldalra (example) menü, ahol általánosságban a trendvonalról van szó, de majd gondolkodom hogy van e átfogóbb és főleg magyar nyelvű anyag valahol Az a baj, hogy ollózott tudása van a legtöbbünknek, nincs olyan könyv vagy videó, amiben minden benne van, de majd gondolkodom.

Hogyan kéne használni? Millió módja van, és mindenkinek meg kell találnia a megfelelőt. Van körülöttem olyan ember aki trendvonalról pattanásra hajt. Megközelít az ár egy trendvonalat, majd gyorsan belép ellenkező irányba. Van aki csak célárazásra használja, van aki csak 3 érintős, azaz erősebb trendvonal törésre lép be. Én magam részéről törésre lépek be, azt is csak gyertyazárás után. Rengeteg megerősítést használok mellé (mtf 200ema, szintek, rr számítás), ami miatt elég ritkán vannak beszállóim, ami sokakat zavarna.
Régi 2012-04-05, 21:58   #73 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Eléggé elszomorító amit írsz, hogy nem tudod mire használni. És ez nem a te hibád, hanem az egész baromkodásé ami a kereskedés köré épül. Magic giga gold holy grail-t ígér minden "termék", fórumokon is csak töltögessünk le 21897 indikátort vagy teszeljünk EA-kat... Trendvonalakat, szinteket, pivotot, gyertyakonfigokat, nevezetes EMA-kat, divergenciát, stb. mindenkinek tudnia kell. Azért kell ezeket ismerni, hogy tudja az ember mivel foglalkozik, mivel nem. Kiraktam pár linket az oldalra (example) menü, ahol általánosságban a trendvonalról van szó, de majd gondolkodom hogy van e átfogóbb és főleg magyar nyelvű anyag valahol Az a baj, hogy ollózott tudása van a legtöbbünknek, nincs olyan könyv vagy videó, amiben minden benne van, de majd gondolkodom.
Nem a mire a kérdés, hanem a hogyan?
Ritkán járnak olyan emberkék itt a fórumon, akik azt mondják,hogy tessék én így kereskedem, ezt tudom elérni vele, megmutatom én hogy használom, másold le ha tudod. Ezért volt örömteli, hogy a trendvonal témában akadt egy személy aki ezt vállalja, de még odáig se jutottunk el, hogy egyáltalán váltsunk pár mondatot kideríteni, hogy mennyire is hihető a prezentált stratégia. Kicsit bosszantó a dolog.

Hétvégi program meg van, áttanulmányozom az oldaladon(http://www.truetl.com/example.html) fellelhető videókat, információkat, kezdésnek biztosan hasznos lesz.
Köszi az instrukciókat!
Üdv
Régi 2012-04-06, 05:46   #74 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem a mire a kérdés, hanem a hogyan?
Ritkán járnak olyan emberkék itt a fórumon, akik azt mondják,hogy tessék én így kereskedem, ezt tudom elérni vele, megmutatom én hogy használom, másold le ha tudod. Ezért volt örömteli, hogy a trendvonal témában akadt egy személy aki ezt vállalja, de még odáig se jutottunk el, hogy egyáltalán váltsunk pár mondatot kideríteni, hogy mennyire is hihető a prezentált stratégia. Kicsit bosszantó a dolog.

Hétvégi program meg van, áttanulmányozom az oldaladon(http://www.truetl.com/example.html) fellelhető videókat, információkat, kezdésnek biztosan hasznos lesz.
Köszi az instrukciókat!
Üdv
Mire, vagy hogyan...apró fogalmazási kérdés

Nagyon fontos! Egy kereskedési stílus kialakulása hosszú évek munkája. Tehát azt várni, hogy valaki jön, és akár egy A4es lapra is leírja mit csinálj azt jólvan, fölösleges. Két dolog miatt: egyfelől, mert ez egy szakma, így azt átadni 2 perc alatt nem lehet. Másrészt meg azért, mert ami nekem jól esik, az nem biztos, hogy neked is. Te elviselnéd, hogy ott ülsz a gép előtt napi 8-9 órában, és lehet, hogy a héten egy belépőd sem lesz? Én igen

Magát a trendvonalhúzás lehetőségeit sem lehet gyorsan átadni, mivel igen szubjektív. Eleve sokféleképpen lehet húzni. A régi indikátorom egyféleképpen húzza, mégpedig a legszigorúbban a kanócokra. Láthatóan tiszteli a piac azokat a vonalakat, ezért tettem le a voksomat emellett évekkel ezelőtt. Az új verzió tud gyertyatestre is húzni, ez is elég hatékony, de én maradok egyelőre a kanócoknál. Van még sok módja a trendvonalhúzásnak, amin folyamatosan dolgozom.

Gondolkodom még rajta van e magyar nyelvű átfogó könyv, de nem nagyon emlékszem... Ez a legszemetebb ebben a "szakmában" amíg tanul ez ember: millió helyről össze kell gyűjteni az információt. Aki lusta, az el se kezdje. Az én segítőszándékom sem arról szól, hogy 0-ról 100-ra majd mindent leírok hónapokon keresztül összeszedetten rendszerezve, de ha látom, hogy valaki nagyon keményen melózik, és elakad valahol, vagy kérdése van, annak szívesen segítek (nem csak trendvonal témában).
Régi 2012-04-06, 07:36   #75 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Gondolkodom még rajta van e magyar nyelvű átfogó könyv, de nem nagyon emlékszem... Ez a legszemetebb ebben a "szakmában" amíg tanul ez ember: millió helyről össze kell gyűjteni az információt. Aki lusta, az el se kezdje. Az én segítőszándékom sem arról szól, hogy 0-ról 100-ra majd mindent leírok hónapokon keresztül összeszedetten rendszerezve, de ha látom, hogy valaki nagyon keményen melózik, és elakad valahol, vagy kérdése van, annak szívesen segítek (nem csak trendvonal témában).
Nekem lenne kérdésem. Az itt lerajzolt trendvonal hibás?
Trend Line Trading Stratégia(ák)
Régi 2012-04-06, 08:08   #76 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nekem lenne kérdésem. Az itt lerajzolt trendvonal hibás?
Trend Line Trading Stratégia(ák)
Ez én szememben inkább csak slendrián. Olyat illik csinálni, hogy testre húzza az ember, de kizárásokat benne hagyni nem szép... Én így húznám:
Csatolt kicsinyítések
trend-line-trading-strategia-ak-snap_sty_eurtry_d1_9-1-25.gif  
Régi 2012-04-06, 09:39   #77 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

@Styann01: Köszönöm a választ. Másik kérdésem is lenne, ha nem bánod.
Idézet:
Anyu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Keresd a hibát.
Anyu első (havi EURUSD) diagramjánál az zöld alsó (emelkedő) trendvonal megfelelő elhelyezésében vagyok bizonytalan.
De inkább lerajzolom saját charton.
Anyu A-C pontokat kötötte össze(sárga vonal)
Ezzel az a bajom, hogy a trend indulásakor kétszer is átlépte az árfolyam a trendvonalat. Ha ez elrontja a trendvonalat, akkor B-C vonalakat kellene inkább összekötni! (kék vonal) Ha meg nem számít, hogy az árfolyam kicsit átlóg a trendvonalon, akkor akár az A-D vonalakat is össze lehetne kötni (piros)
Ebben az esetben melyik a jó?
Csatolt kicsinyítések
trend-line-trading-strategia-ak-trendvonal4.png  
Régi 2012-04-06, 10:13   #78 (permalink)
Szenior tag

Sipirla logója

Összes hozzászólás: 114
Sipirla a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Köszönöm a Swing zz indikátort végre egy jólmüködö indikátor ami nem reménytelen.
Régi 2012-04-06, 10:17   #79 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Kézzel így húznám be egyértelműen. Ezen a verzión dolgozom, hogy ilyeneket is tudjon húzni az indikátor, ugyanis ez se nem CSAK test, sem nem CSAK kanóc. Alakul a fejemben a megoldás

(Bár én még mindig a csak kanócosat használnám, nehéz engem már eltántorítani)
Csatolt kicsinyítések
trend-line-trading-strategia-ak-snap_sty_eurusd_mn_11-11-17.gif  
Régi 2012-04-06, 10:19   #80 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Egyébként ezt csinálja az indi, előbbi a kanócokra, utóbbi a testekre húzza. Ezt kell "összemixelnem"
Csatolt kicsinyítések
trend-line-trading-strategia-ak-snap_sty_eurusd_mn_11-11-4.gif   trend-line-trading-strategia-ak-snap_sty_eurusd_mn_11-10-52.gif  
Régi 2012-04-06, 10:20   #81 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sipirla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszönöm a Swing zz indikátort végre egy jólmüködö indikátor ami nem reménytelen.
Óvatosan a Zigzaggal, hajlamos repaintelni. Csak a már lezárt csúcs-völgyet szabat elfogadni, amikor már kezdi rajzolni a következőt.
Régi 2012-04-06, 12:15   #82 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

teli a "privat uzenet" tarad, kuldj egy mail cimet es folytassuk ott amit elkezdtunk. ezt a hozzaszolast utana torlom/moderaltatom
Régi 2012-04-06, 12:48   #83 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:
Kézzel így húznám be egyértelműen. Ezen a verzión dolgozom, hogy ilyeneket is tudjon húzni az indikátor, ugyanis ez se nem CSAK test, sem nem CSAK kanóc. Alakul a fejemben a megoldás

(Bár én még mindig a csak kanócosat használnám, nehéz engem már eltántorítani)
Ismét köszönöm a választ!
Összegezném a kapott infókat:
Az általad megadott trendvonal kezdetet elnevezem E pontnak.
Az E-C trendvonal a B pontban az árfolyam kb 1 pippel átlépi a trendvonalat. Ez még tűréshatáron belül van, mert kevés a hiba, és csak a kanóc lóg át.
Anyu féle A-C összekötés esetén a 15 pipes átlógás már túl sok.

Az elsődleges célom az lenne, hogy ott húzzam meg a trendvonalat, ahol a többség meghúzza. Hiába tudnék pl exponenciális trendvonalat húzni (ami sokkal logikusabb dolog, mint a lineáris trendvonal), ha a többségnek nincs ilyen eszköze, akkor nem is figyelik, így hatása sincs az árfolyamra.

Ugyanígy a elvetem gyertyatestre rakott trendvonal ötletét: két brókernél, még ha teljesen azonosak lennének is az árak pl időzóna eltolódás miatt máshol kezdődik/végződik a gyertya, így míg a szélsőérték gyakorlatilag változatlan marad, a gyertyatest közepe (open, close árfolyam) jelentősen eltérhet. Csatoltam egy illusztrációt, ahol zöld négyszöggel jelöltem az egyik brókernél látható maximum bart, pirossal pedig a másiknál láthatót.

Ugyanezért nem használhatok középárfolyam alapú chartra húzott trendvonalat sem, mivel a gagyi Metatrader bid árfolyamokkal dolgozik.

Megnéztem két brókercégnél az érintett chartot, és 5-6 pip eltéréseket is találtam a chartjaikban a megjelölt pontok árfolyama között. Ha ott ekkora eltérések vannak az árak között akkor úgy vélem ekkora időszakban 3-4 pipes túllógások is beleférnek.

Lehet, össze is dobok egy ilyen elvekkel dolgozó trendvonal húzó progit.
Csatolt kicsinyítések
trend-line-trading-strategia-ak-gyertyatest-trend.png  
Régi 2012-04-06, 13:11   #84 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Az időzóna kérdés csak 4 órás charton lényeges, alatta nem. Egyébként ezért szoktam rá annak idején a szigorú kanóctrendvonalra. 100% objektív, és nincs vita. Minden más verzió egyre szubjektívebb.
Régi 2012-04-06, 14:23   #85 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

En szerintem, mivel ahany broker annyi gyertya forma, ezert igazabol szinte mindegy, hogy honnan hova huzod, csak a szog ne terjen el egymastol sokban. Ha elter akkor nalam a "feszesebb" szog jatszik. Ezaltal max picivel tobb belepom van a pullbackeket tekintve, de ugyis kell mas is a visszaigazolashoz.
Régi 2012-04-06, 14:52   #86 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:
barabasi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
En szerintem, mivel ahany broker annyi gyertya forma, ezert igazabol szinte mindegy, hogy honnan hova huzod, csak a szog ne terjen el egymastol sokban. Ha elter akkor nalam a "feszesebb" szog jatszik. Ezaltal max picivel tobb belepom van a pullbackeket tekintve, de ugyis kell mas is a visszaigazolashoz.
És sikeres a kereskedésed erre alapozva?
Régi 2012-04-06, 14:59   #87 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Mire, vagy hogyan...apró fogalmazási kérdés

Nagyon fontos! Egy kereskedési stílus kialakulása hosszú évek munkája. Tehát azt várni, hogy valaki jön, és akár egy A4es lapra is leírja mit csinálj azt jólvan, fölösleges. Két dolog miatt: egyfelől, mert ez egy szakma, így azt átadni 2 perc alatt nem lehet. Másrészt meg azért, mert ami nekem jól esik, az nem biztos, hogy neked is. Te elviselnéd, hogy ott ülsz a gép előtt napi 8-9 órában, és lehet, hogy a héten egy belépőd sem lesz? Én igen

Magát a trendvonalhúzás lehetőségeit sem lehet gyorsan átadni, mivel igen szubjektív. Eleve sokféleképpen lehet húzni. A régi indikátorom egyféleképpen húzza, mégpedig a legszigorúbban a kanócokra. Láthatóan tiszteli a piac azokat a vonalakat, ezért tettem le a voksomat emellett évekkel ezelőtt. Az új verzió tud gyertyatestre is húzni, ez is elég hatékony, de én maradok egyelőre a kanócoknál. Van még sok módja a trendvonalhúzásnak, amin folyamatosan dolgozom.

Én lennék a legboldogabb, ha napi 8-9 órát foglalkozhatnék chart elemzéssel, de munkámból kifolyólag maradnak a késő délutánok és a hétvégék a tanulásra, viszont ezekben az időszakokban nem az a jellemző, hogy túl sokan nyüzsögnének a fórumon, ami számomra az egyetlen csatorna, hogy megbeszéljem a kereskedési elképzeléseim.Nem reménytelen így se a tanulás csak az időhiány meghosszabbítja a folyamatot.

Nem kész receptet várok a sikeres kereskedésre komplex stratégia formájában, csak apró szellemi támogatást, hogy ne fussak felesleges köröket.
A gesztenyét nekem kell kikaparni, tisztában vagyok vele.
No, de a fecsegés helyett el is kezdem kaparni

AUD CAD páron számodra okot adna a belépésre egy trendvonal törés?
Adott egy havi SR szint, egy megtört 365 EMA, ami korábban többször is támaszként szolgált,és egy emelkedő trendvonal, ami az elmúlt három nap alapján erős támasznak bizonyul.
Csatolt kicsinyítések
trend-line-trading-strategia-ak-audcad-d1.gif  
Régi 2012-04-06, 16:10   #88 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
És sikeres a kereskedésed erre alapozva?
Erre korai lenne a valasz, mert manualisan nagyon keveset kereskedek, jelen pillanatban tanulasi fazisban vagyok, es eddig csak demoztam. De igen, ha betartom a szabalyaim es nem keresek kibuvokat, akkor altalaban pluszos. Egyebkent kizarolag azert kereskedek, hogy leprogramozhassam, ezert sokszor valtoztatok, kiserletezek.
Régi 2012-04-06, 17:05   #89 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Egy stretégia működését nem forward teszttel kell először ellenőrizni, hanem backteszttel. Onnan látszik egy stratégia, hogy pluszos e. Aztán ha jónak tűnik, utána mehet forward teszt, éles teszt, éles üzemeltetés.
Ha végzek a jelenlegi projektemmel, akkor én is nekiállok trendkövető stratégiát fejleszteni, ehhez gyűjtök most infókat.
Hunter008 második hozzászólásában levő könyvből igen hasznos ötleteket lehet meríteni, ajánlom olvasásra.
Régi 2012-04-06, 17:55   #90 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Én lennék a legboldogabb, ha napi 8-9 órát foglalkozhatnék chart elemzéssel, de munkámból kifolyólag maradnak a késő délutánok és a hétvégék a tanulásra, viszont ezekben az időszakokban nem az a jellemző, hogy túl sokan nyüzsögnének a fórumon, ami számomra az egyetlen csatorna, hogy megbeszéljem a kereskedési elképzeléseim.Nem reménytelen így se a tanulás csak az időhiány meghosszabbítja a folyamatot.

Nem kész receptet várok a sikeres kereskedésre komplex stratégia formájában, csak apró szellemi támogatást, hogy ne fussak felesleges köröket.
A gesztenyét nekem kell kikaparni, tisztában vagyok vele.
No, de a fecsegés helyett el is kezdem kaparni

AUD CAD páron számodra okot adna a belépésre egy trendvonal törés?
Adott egy havi SR szint, egy megtört 365 EMA, ami korábban többször is támaszként szolgált,és egy emelkedő trendvonal, ami az elmúlt három nap alapján erős támasznak bizonyul.
Most rohanok, úgyhogy rövid leszek bocs:

Ha kizoomolsz, másként fogod húzni a trendvonalat, és a törés már megtörtént...
Hozzáállásod tetszik, így rendben is van, rám számíthatsz.

Még valami: ha valaki személyesebben ismeri a Hunter008 név mögött rejlő embert, és amennyiben valóban nem tudta hogy akadt a keze közé a program, kérem tolmácsolja sajnálatomat az eset miatt. Admintól úgy tudom maga kérte a törlését. Nem állt szándékomban elüldözni, amennyiben neki sem az volt a szándéka aminek elsőre tűnt.
Régi 2012-04-06, 17:58   #91 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 194
Hírnév szint: 9
tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Érdekes módon még egyetlen trendköbvető embert sen láttam itt aki betegre kerestevolna magát./Több mint négy éve kereskedek élesben,elótte 1 évig demó
tapci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-04-06, 19:46   #92 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Egyébként ezt csinálja az indi, előbbi a kanócokra, utóbbi a testekre húzza. Ezt kell "összemixelnem"
Üdv!

Ezt a trendvonal behúzási szisztémát én is szoktam alkalmazni. Annak idején mikor ezt felfedeztem a grafikonon , azt hittem hogy én találtam ki. De ezek szerint más is alkalmazza . Szerintem egy jó módszer egy exponenciális trend lekereskedéséhez
Csatolt kicsinyítések
trend-line-trading-strategia-ak-eurusd1.gif  
Régi 2012-04-06, 19:56   #93 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
tapci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Érdekes módon még egyetlen trendköbvető embert sen láttam itt aki betegre kerestevolna magát./Több mint négy éve kereskedek élesben,elótte 1 évig demó
Üdv!

Négy év az már nem kevés . És milyen trédernek érzed magad? Sikeres...? Közepes? vagy esetleg gyengécske?
Régi 2012-04-07, 08:30   #94 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Magasabb idősíkon rajzolva a trendvonalat valóban másképp fest a helyzet
Köszönöm az észrevételed és tanácsod!
Csatolt kicsinyítések
trend-line-trading-strategia-ak-audcad-06-04-2012.png  
Régi 2012-04-08, 11:02   #95 (permalink)
Tag

jedilovag logója

Összes hozzászólás: 31
Hírnév szint: 9
jedilovag már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.jedilovag már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Talán még beindulhat a ez a fórumtéma...

Idézet:
Most rohanok, úgyhogy rövid leszek bocs:

Hozzáállásod tetszik, így rendben is van, rám számíthatsz.

Még valami: ha valaki személyesebben ismeri a Hunter008 név mögött rejlő embert, és amennyiben valóban nem tudta hogy akadt a keze közé a program, kérem tolmácsolja sajnálatomat az eset miatt. Admintól úgy tudom maga kérte a törlését. Nem állt szándékomban elüldözni, amennyiben neki sem az volt a szándéka aminek elsőre tűnt.
Mikor elindult ez a fórumtéma örültem, mert valaki ingyen minden szándék nélkül megossza a tudását a nagyközönség felé. Féltem, hogy a hasonló kereskedési stratégiát alkalmazó csoport képviselői meg fognak jelenni a fórumon és támadni fogják Hunter 008-at. Még jobban féltem, hogy megfognak jelenni olyan hasonló kereskedési stratégiát folytató személyek akik önjelölt „oktatók” vagy önjelölt a „szakma nagymesterei” akiknek ellentétes anyagi érdeke származik egy olyan fórum bejegyzésből ahol ingyen akarja valaki átadni a tudását. Pont mikor Anyu nevű felhasználó feltett egy nagyon jó kérdést amit, több személy próbált volna megválaszolni megjött az ellentábor, akiknek kára származik abból, ha valaki önzetlenül bemutatja a tudását. Ugye ekkor már kialakult a fórumtémát követők között egy párbeszéd, ami vitte előre a témát. Érdekes módon ekkor megszűnt a fórumbejegyzés baráti légköre és helyébe a mocskolódás lépett, mert több olyan személy akinek ellentétes anyagi érdeke származik az ingyen megosztott tudásból színre lépett.
Mit gondol magában egy olyan ember aki a fórumbejegyzést nagy örömmel, kísérte figyelemmel?
Arra a döntésre jutottam, hogy véteni fogok a fórum házirendje ellen és személyeskedni fogok. Nem érdekel, ha törlik a hozzászólásomat vagy, hogy törlik a felhasználói fiókomat vagy letiltják az IP címemet! Nem ez az első fórumtéma amelyet a „szakma nagymesterei” tönkre tesznek.

Styann01, megkérnélek arra, hogy ne írj többet ebbe a fórumtémába, mert te és a csapatod tettétek tönkre! Van nektek egy fórum ott kiélhetitek magatokat.
Ja, ne képezz magadnak jogot, hogy válaszolsz a bejegyzésemre. A hozzászólásaid romboló jellegűek! Talán még van mód arra, hogy újrainduljon a fórumbejegyzés, ehhez az kell, hogy te nem írsz ide bejegyzést.
jedilovag nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-04-08, 13:21   #96 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 7
Hírnév szint: 0
Thomatho a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
jedilovag eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mikor elindult ez a fórumtéma örültem, mert valaki ingyen minden szándék nélkül megossza a tudását a nagyközönség felé. Féltem, hogy a hasonló kereskedési stratégiát alkalmazó csoport képviselői meg fognak jelenni a fórumon és támadni fogják Hunter 008-at. Még jobban féltem, hogy megfognak jelenni olyan hasonló kereskedési stratégiát folytató személyek akik önjelölt „oktatók” vagy önjelölt a „szakma nagymesterei” akiknek ellentétes anyagi érdeke származik egy olyan fórum bejegyzésből ahol ingyen akarja valaki átadni a tudását. Pont mikor Anyu nevű felhasználó feltett egy nagyon jó kérdést amit, több személy próbált volna megválaszolni megjött az ellentábor, akiknek kára származik abból, ha valaki önzetlenül bemutatja a tudását. Ugye ekkor már kialakult a fórumtémát követők között egy párbeszéd, ami vitte előre a témát. Érdekes módon ekkor megszűnt a fórumbejegyzés baráti légköre és helyébe a mocskolódás lépett, mert több olyan személy akinek ellentétes anyagi érdeke származik az ingyen megosztott tudásból színre lépett.
Mit gondol magában egy olyan ember aki a fórumbejegyzést nagy örömmel, kísérte figyelemmel?
Arra a döntésre jutottam, hogy véteni fogok a fórum házirendje ellen és személyeskedni fogok. Nem érdekel, ha törlik a hozzászólásomat vagy, hogy törlik a felhasználói fiókomat vagy letiltják az IP címemet! Nem ez az első fórumtéma amelyet a „szakma nagymesterei” tönkre tesznek.

Styann01, megkérnélek arra, hogy ne írj többet ebbe a fórumtémába, mert te és a csapatod tettétek tönkre! Van nektek egy fórum ott kiélhetitek magatokat.
Ja, ne képezz magadnak jogot, hogy válaszolsz a bejegyzésemre. A hozzászólásaid romboló jellegűek! Talán még van mód arra, hogy újrainduljon a fórumbejegyzés, ehhez az kell, hogy te nem írsz ide bejegyzést.
Kedves fórumtársak!
Bár nap mint nap szoktam többek között ezt a fórumot is olvasni, nagyon ritkán írok. Ehhez a topichoz és főleg ehhez a bejegyzéshez azonban lenne észrevételem. Előre bocsájtom, hogy nem szeretnék senkit megbántan! Ha jól látom, mint kívülálló, akkor itt egy szellemi termék (ill. annak használati jogán) folyik a vita. Én úgy tudom, hogy egy szellemi termék - legyen az könyv, zene, szoftver, tőszdestratégia, stb. - megalkotojának minden joga megvan, hogy eldöntse ingyenesen teszi-e elérhetővé a közönség számára ezt, avagy anyagi ellenszolgáltatás fejében. Nem akarom Styann-t védeni, de itt sem ő hozta szóba az indikátorát. Nem reklámozta, nem akarta mindenkinek eladni. Senkire nem akarta itt rábeszélni! Ő az idejét áldozta egy olyan termék létrehozására, ami mások munkáját segítheti. Természetes, hogy jogot formálhat rá, hogy ellenszolgáltatást kérjen ezért a segítségért! A tader meg majd eldönti, hogy használja-e ezt a "szerszámot" vagy inkább kézzel húzogatja a vonalait. Ez meg a felhasználó szabad döntése. Az egyszeri paraszt ember is mérlegeli vetés előtt, hogy a földecskéjéből kézzel szedi-e ki a gazt, vagy esetleg géppel (vegyszerrel) írtja ki azt. Vagy több időt szán rá, vagy lerövidíti azt, de ekkor viszont neki is pénzt kell áldoznia, hogy elérje a kívánt végeredményt. De ez csak egy példa az életből. Biztos vagyok benne, hogy eljön az a pillanat a Te életedben is, kedves ifjú padawan, hogy rájössz, hogy nincs értékesebb dolog az életben, mint az idő. Ha csak egy perc is eltelt az életedből, az az egy perc soha többet nem fog mégegyszer visszajönni! Tehát, ha valaki időt szán rá a saját életéből, hogy másoknak segítsen, és úgy érzi, hogy ezért ő valamiféle (akár anyagi) ellenszolgáltatást kér, hát az is meg tudom érteni.

Valószínű, ifjú padawan, hogy Neked is - mint mindenki másnak ebben az elanyagiasodott világban - szükséged van a pénzre. Gondolom ezért vagy itt. Nem akarlak megbántani, de szerintem a tőzsdei kereskedés nem Neked való! Legalább is, amíg nem változtatod meg a hozzáállásod.. Ennyi erővel akkor azt várod a brókeredtől is, hogy ha beteszel egy kötést, és neadj Isten veszteségben kistoppolódsz, mert ugye rosszul döntöttél, akkor adja már vissza a pénzed?? De ha eléri áz ár a célárad, akkor tartod a markod? Mert ez a hozzáállásod nekem ezt sugallja..
Az meg teljesen érthetetlen számomra, hogy Te, aki semmit nem tett a topic témájához - mint ahogy most én sem - elzavarod innen Styann-t, aki a kezdeti kirohanása után éppen, hogy segíteni akart. (Többek között ezt tükrözi az általad elég szerencsétlenül idézett hozzászólása is).
Thomatho nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-04-08, 13:38   #97 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Megkérlek, hogy te meg arra ne képezz jogot, hogy meghatározd én mire képezhetek jogot.

A ritmusérzéked nem valami jó, már megbocsáss. Miután elismertem lehetőségét, hogy rosszul ítéltem meg a helyzetet, ezt az adminnak, és a nagy nyilvánosságnak is jeleztem és próbálom helyrehozni, elindult egy érdemi, szakmai beszélgetés. Majd jösz, és megszakítod egy logikailag is gubancos váddal annak érdekében, hogy érdemi és szakmai beszélgetés történjen. Gratulálok.

Óriási tévedéseket sikerült felsorolnod, amik mellett nem mehetek el szó nélkül.

1. Nincs csapatom! Barátaim vannak, akik nem nézik jó szemmel, ha meglopnak, és ez kölcsönös.

2. Mindenki egytől egyig másként kereskedik, nincs hasonló kereskedési stratégiánk, épp ezért nincs féltenivalónk. Különben sem rendszert "árulok", hanem egy segédeszközt, óriási különbség. Egyáltalán miért kéne félteni egy kereskedési rendszert?

3. Pontosan akkor léptem fel, amikor megláttam egy képet az indikátoromról, és láttam, hogy az egy régebbi verzió. Amikor jeleztem normálisan, hogy illegálisan használja Hunter008, kiröhögött. Lehettem volna egy fokkal okosabb utoljára mondom, de szerintem te sem hagytad volna szó nélkül.

Nem vagyok sem önjelölt oktató, sem mester, sem öregróka, sem jedilovag Egy egyszerű ember vagyok, aki egy ideje csinálja ezt a szakmát, a topic témakörében jártas, szeret róla beszélni, és hajlandó képeken bemutatni dolgokat.

Harzolnak tett ígéretemhez híven szeretnék a továbbiakban normálisan, a témával kapcsolatban írogatni, és szeretném, ha ennek Te sem szabnál gátat. Ha ez nem megy, akkor nem erőltetem, legalább több időm marad.
Régi 2012-04-08, 15:46   #98 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 31
siria a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szerintem ne erőlködj! Itt Hunter008-at szerettem volna olvasni. Csak sajnos Te és a "gyökér" s.gyula tönkre tettétek.
siria nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-04-08, 17:05   #99 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Hagyjuk már a további színészkedést és az uszítást!

Ennek megint mi isszuk meg a levét, akik tanulni szeretnének és veszik a fáradságot, hogy egyáltalán posztolnak és kérdeznek. Tény, hogy idesz@rtak a játszóterünkre, Styann férfiasan elnézést kért és a maga módján próbálja eltakarítani a ˝tévedését˝.Innentől kezdve Hunter008-on áll, hogy visszajön-e és folytatja, mindem más csak személyeskedés.Nem kell ennyire túldramatizálni a helyzetet!
Aki tanulni és tanítani akar az maradjon, aki meg nem....
Régi 2012-04-08, 17:23   #100 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Még jobban féltem, hogy megfognak jelenni olyan hasonló kereskedési stratégiát folytató személyek akik önjelölt „oktatók” vagy önjelölt a „szakma nagymesterei” akiknek ellentétes anyagi érdeke származik egy olyan fórum bejegyzésből ahol ingyen akarja valaki átadni a tudását.
Mint korábbi hozzászóló, és "önjelölt okató", részben megszólítva érzem magam, ezért röviden én is reagálnék.

Egyáltalán nem azzal volt itt a probléma, hogy valaki ingyen megosztja a fórumon a gondolatait, szisztémáját, tapasztalatait és ezzel bárkinek is rontaná az "üzletét". Bárki is rombolná talán a Kereskedés de hogyan topikot, ahol szintén egy ingyenes szisztémáról van szó?

Hanem azzal, hogy egy olyan termékről mondott negatív véleményt úgy, hogy azt behatóan nem ismerte, ráadásul még illegálisan is használta.

Igyekszem ezen a fórumon is hasznos karakterhalmazokat létrehozni. Barátaimhoz hasonlóan sokaknak segítettem már ingyen, minden anyagi ellenszolgáltatás nélkül is. Születtek olyan (mások által is hasznosnak ítélt) írásaim, amik szintén ingyen érhetőek az interneten a nagy nyílvánosság számára. Akik elvből nem óhajtanak fizetni "ismeret és tapasztalat átvételért", ingyen keresik a tudást, vagy egymagukban akarják végigjárni az újtukat, azoknak teljesen mindegy mit írok. Aki pedig érdeklődik a mondandóm után, azt nem a negatív, a másikat lejáratni akaró hozzászólásaim fogják meggyőzni arról, hogy érdemes meghallgatnia. Így értelmetlen is lenne ilyeneket létrehoznom.

Tehát ha megkritizálok valamit, amivel nem teljesen értek egyet (lehetőleg adatokkal, érvekkel alátámasztva), azt nem kötözködésből, vagy a lejáratás szándékával teszem, hanem csak "szakmai" szemszögből. Sajnálom, hogy így alakult, és Hunter feladta, de aki fórumozásra adja a fejét, az ne csak a pozitív véleményekkel számoljon. Várjuk vissza szeretettel.

Címkék
Line, stratégia, trading, trend

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Trend smk Kezdőknek 27 2017-06-19 17:29
Stratégia teszter programok tozsdeelemzes.hu Tőzsdei elemző programok 56 2017-06-07 22:10
A Stratégia rubio Kezdőknek 151 2017-04-09 16:44
Trend? Sityu Kezdőknek 26 2012-03-08 16:58
nincs trend ' csak PROFIT alleexander Csevegés 125 2011-06-21 12:53

A pontos idő 18:41 , a GMT +1 időzóna szerint.