Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-07-09, 09:38   #51 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia Gyula.
Te használod a COT bázist?
Ezt egy elég jópofa új MAGYAR oldalnak tartom. Kicsit hosszabb felvezetést vártam volna, mielőtt fizetőssé teszik. Én magam, egyenlőre elég jól elvagyok nélküle, de lehet ez változik.
Egyébként mivel magyar, és a látogatói is magyarok, furcsa hogy csak angolul elérhető...
  Válaszol idézettel
Régi 2012-07-09, 11:56   #52 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ezt egy elég jópofa új MAGYAR oldalnak tartom. Kicsit hosszabb felvezetést vártam volna, mielőtt fizetőssé teszik. Én magam, egyenlőre elég jól elvagyok nélküle, de lehet ez változik.
Egyébként mivel magyar, és a látogatói is magyarok, furcsa hogy csak angolul elérhető...
Komolyan mondod, hogy magyar? Megint egy újabb átbaszás? És ezt honnan lehet tudni, mármint, hogy magyar?
willow nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2012-07-09, 12:01   #53 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 696
Hírnév szint: 6
Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Nekem ez a COT-os téma egy kicsit reklám szagúnak sikerült, de ne legyen igazam. Szerintem ez is csak egy a több ezer stratégiának, amik ha megfelelnek a trader beállítottságának, szép eredményeket hozhat.
Lucem Ferre nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-07-09, 12:25   #54 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Komolyan mondod, hogy magyar? Megint egy újabb átbaszás? És ezt honnan lehet tudni, mármint, hogy magyar?
Ha az oldalnak kicsit jobban utánanézel az derül ki hogy kb. az összes forgalma kis hazánkból van.
Sőt meg merem kockáztatni hogy az itteni fórumozók adják szinte a teljes látogatottságát.
Ettől még lehet jó a tartalma csak így már kicsit bűzlik.

Nem akartam károgni látva a lelkesedéseteket de ha már rákérdeztél...
  Válaszol idézettel
Régi 2012-07-09, 21:05   #55 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Multitimeframe teszter leírás fennt van.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-07-10, 02:55   #56 (permalink)
Szenior tag

Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Multitimeframe teszter leírás fennt van.
Nagyon szépen köszönöm. Holnap foglalkozom vele, kíváncsi leszek az eredményre.
Régi 2012-07-10, 12:23   #57 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Sajnos nálam nem működik a period converter. 2 órája próbálkozom, letöltöttem már 3 verziót is, de hiába húzom rá a lepausolt chartra, semmi sem történik.
Offline chartok között sincs convertelt időpont.
Minden historyt töröltem, tiszta lappal sem jó.
DDL és EA engedélyezve.

A custom period expert, amit még találtam pedig csak nem általános timeframe-eket csinál, H1-et H4-et nem...
Valami ötlet?
Régi 2012-07-10, 12:38   #58 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sajnos nálam nem működik a period converter. 2 órája próbálkozom, letöltöttem már 3 verziót is, de hiába húzom rá a lepausolt chartra, semmi sem történik.
Offline chartok között sincs convertelt időpont.
Minden historyt töröltem, tiszta lappal sem jó.
DDL és EA engedélyezve.

A custom period expert, amit még találtam pedig csak nem általános timeframe-eket csinál, H1-et H4-et nem...
Valami ötlet?
http://www.youtube.com/watch?v=ztxuzcVhJGk
itt a példán nem szimulátort futtatnak de ez az offline chart szepmpontjából mindegy.

ha kitöröltél a historyból mindent/az m5 esetleg maradhat/, az offline chartok között látott m15 h1 h4 már a period converter által készített chart.
Kell vele küzdeni mire működni fog, ez nem az átlag metatrader felhasználóknak való elfoglaltság
  Válaszol idézettel
Régi 2012-07-10, 13:16   #59 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Igen, szenvedős volt, de csak sikerült összehoznom Nagyot csalódtam volna magamban, ha ez kifog rajtam...
Régi 2012-07-13, 15:08   #60 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Köszönöm a hozzászólásod.

Jól látod, jelentősen változott a kereskedésem, de nem teljesen stratégia-csere, hanem idősík csere lett.
....
Ha a módosítás órák alatt képes megmutatni, hogy megállja-e a helyét, akkor egyelőre minden rendben. A két hete elért legmélyebb drawdownból (31-ik kötés) azóta a módosításokkal majdnem teljesen helyre álltam. A jövő hónapi kimutatás pedig így-is úgy-is nagyon lényeges lesz.
Na, mit hoztál ki a módosított stratégia backtesztjéből?
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-07-13, 21:02   #61 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Na, mit hoztál ki a módosított stratégia backtesztjéből?
Holnap lesz elég időm lefuttatni egy hosszabb szakaszon. Élesben volt pár kötésem, de egyelőre az a tapasztalatom, hogy a 15 perces idősík már túl zajos ahhoz, hogy ezzel a stratégiával le tudjam kereskedni. Célárig nem szokott elmenni, és a már BE-ben vagy épp felette lévő kiütésnek túl sok értelme nincs, a néhány veszteséges SL nagyobb, mint amennyit a nyereség vissza tudna hozni. Ennek pedig pont fordítva kéne hogy legyen, hiába a money management. Holnap majd tudok adatokat közölni, aztán nincs kizárva, hogy módosítanom kell a kilépési szabályokat, eddig az 1:1-et majdnem mindig elérte (BE), aztán jöttek a bajok...
Régi 2012-07-15, 13:06   #62 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

NZDUSD páron 31 kötés után (3 hónap 15 percesen) 42%-os nyereséges jel.
Ugyan profitban voltam, mikor abba hagytam, de annyira labilis és minimális, hogy nem látok benne számomra megfelelő potenciált, a zaj nem engedi, hogy kellően eredményes legyen a kiszállóm.
Az 50% alatti eredményesség számomra nem jó, hiszen vagy jó irányba megy, vagy nem, ez min. 50%. Filozófiám szerint a technikai elemzés ezt a rátát hivatott erősíteni.
Dolgozom még vele, de úgy vettem észre, óráson már eléggé letisztult jelzéseket ad. Ha kellően eredményes lesz a H1, több páron is, dolgozom egy picit az MM-en. Sejtésem szerint létezik egy középút, picit rizikósabb a kezdés, de majd a tesztek megadják a szükséges számokat hozzá. Addig is az éles kereskedés szüneteltetve.
Régi 2012-07-15, 14:21   #63 (permalink)
Szenior tag

Hely: Bp
Összes hozzászólás: 228
aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
.. Addig is az éles kereskedés szüneteltetve..
Jól teszed.

Az ichi egy komplexebb dolog annál, mint, hogy csak a belépési jelek gyors "megtanulásával" eredményesen használd.
Ajánlanám elolvasásra (bár én ezt már nem olvastam) Manesh Patel könyvét:
Trading with Ichimoku Clouds: The Essential Guide to Ichimoku Kinko Hyo Technical Analysis
Több ismerősöm említette mint alapművet, állítólag jóval komolyabb mint Nicole Elliott hasonló témájú írása.

A backtesztelést igen hosszú távon érdemes végezni, mert különben tévutakra visz. Próbálj az adott Tf-en jellemzően trendelő párokra koncentrálni!
aSzabe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-07-17, 03:33   #64 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
aSzabe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Ajánlanám elolvasásra (bár én ezt már nem olvastam) Manesh Patel könyvét:
Trading with Ichimoku Clouds: The Essential Guide to Ichimoku Kinko Hyo Technical Analysis
Több ismerősöm említette mint alapművet, állítólag jóval komolyabb mint Nicole Elliott hasonló témájú írása.

A backtesztelést igen hosszú távon érdemes végezni, mert különben tévutakra visz. Próbálj az adott Tf-en jellemzően trendelő párokra koncentrálni!
Köszönöm a könyv ajánlást, tényleg kihagyhatatlan a témakörben. Végre nem egy olyan írás, ami a lerágott csontokkal dobálódzik apró módosításokkal, hanem azt mutatja be, hogyan kell backtesztelni, és kialakítani, optimalizálni az adott instrumentumra a megfelelő stratégiát.
Arról nem is beszélve, hogy máris felfedeztem pár hiányosságot a legelemibb technikával kapcsolatban, amik betartása rengeteg téves kötéstől óvtak meg az első próba-backteszt során.

Hála az általad ismertetett szimulátornak, úgy érzem újra egyenesben vagyok. Jelenleg az MT4-emben 0 chart van megnyitva. Úgy döntöttem, egyesével fogok rajtuk végighaladni. EURUSD az első, ha a két éves backteszt eredményeit optimalizáltam a tanultak alapján, megfelelőnek ítélem, közben kellően megismertem a pár múltbéli sajátosságait, rögzítem a paramétereket, és indulhat a vadászat.
Majd csak ezután jöhet a második pár... reményeim szerint heti egy párt fogok tudni átrágni, de majd meglátjuk.
Régi 2012-07-23, 14:13   #65 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás Update

Azt hiszem, kellően sikerült elmélyednem a technikában. Érdekes visszatekintenem, honnan indult a téma

Úgy döntöttem, megosztom, mit tanultam, és mit csinálok jelen pillanatban.

Visszatértem napos timeframe-re, még ha sajnos nincs is elég tőkém, akkor is ez az idősík az, ami a személyes stílusomnak megfelel. Alacsonyabb síkon hamar elvesztem a figyelmem, kapkodok, hibázok. Tökéletesen ráébresztett a stratégia teszter, ahol ugye gyorsabban pörgött a chart, egyhuzamban nem tudtam fél óránál tovább figyelni, így a többszöri szüneteltetéssel kb 3 napig tartott, mire lefutattam egy 2 éves periódust.
A tőkém okozta hátrányokat megpróbáltam szabályokkal optimalizálni, tesztelni.

Íme a változott technika.
Belépés napos síkon, kizárólag ha minden jel mellettem áll:

Long irány:
Ár a jelenlegi Kumo felhő felett.
Tenkan a Kijun felett.
Tenkan és Kijun a Kumo felhő felett.
Chikou az árfolyam felett.
Bullish jövőbeli Kumo.

Kijun nem egyenes, Kijun és Tenkan a trend irányában emelkedik.
Jövőbeli Kumo Senkou A és B nem egyenes, trend irányában emelkedik.

Short irány:
Ár a jelenlegi Kumo felhő alatt.
Tenkan a Kijun alatt.
Tenkan és Kijun a Kumo felhő alatt.
Chikou az árfolyam alatt.
Bearish jövőbeli Kumo.

Kijun nem egyenes, Kijun és Tenkan a trend irányában süllyed.
Jövőbeli Kumo Senkou A és B nem egyenes, trend irányában süllyed.

Ezek az alapvető szabályok, semelyiket nem szegem meg. Elfogadom, hogy sok kisebb mozgásról, illetve a trend elejéről lemaradok. Stratégiám nem erre összpontosít.

Ezen szabályok teljesülése vezet a következő lépéshez:
A pár sajátosságaira szabott, 2 évre visszamenőleg tesztelt és optimalizált alap kereskedési MM terv használata.
Beállítom a price alerteket long és short irányba, ahol becslés szerint kedvező jeleim alakulnak ki, és amíg nem kapok alert jelzést, addig csak heti egyszeri (péntek) alert ellenőrzést/korrigálást tartok a páron.

Jelenleg egyetlen párra van tesztelt szabályom, EUR/USD. Amint végeztem egy újabb pár tesztelésével, felkerül majd a kereskedési palettára. Addig nem.

MM:
Valós alap tőke 1000 USD (jelenleg 863).
Alap tőkének állandó 3000 USD-t tekintek, egészen addig, míg azt a valóságban el nem éri.
A kötés ritkaságának és eredményességének következtében egy kötésnél a teljes tőkém 5%-át kockáztatom az induló stoppal.
Stoppom (követő): Kijun-sen + buffer.
Létezik egy reverse mode, ahol a követő átkerül a Tenkan-sen + bufferre.
High risk mode: Min. kötés egység 0.1 lot, ha nem elég a tőkém a kezdeti stophoz, a stoppom max. 200 pipre kerül, de minden esetben távolabb kell hogy legyen, mint a Tenkan-sen. Ebben a módban a kezdeti stoppom addig nem módosítom, míg a Kijun-sen + buffer be nem éri. Ekkor indul a követő stop.
Kezdeti TP: 500 pip.
Reserve mode: 400 pip felett aktiválom. Ha nem történt "major pullback", akkor a kezdeti TP-t törlöm, és hagyom futni követővel.
Major pullback-nak minősítem: Amikor egy korrekció átviszi, belelóg a Tenkan-sen + buffer szintembe.

200 pip profit felett, ha a Kijun-sen kiegyenesedik, 6 napot kap. A 6-ik zárt gyertya után is egyenes Kijun-t látva az ordert zárom.
A követő stoppom minden nap az előző nap által kialakult Kijun + buffer, reserve mode-ban Tenkan + buffer szinthez állítom.
Chikou-t ne zavarja semmi, előtte 5-10 napra ne legyen akadály (ár, vagy Kumo árnyék).

EURUSD specifikáns adatok:

Tenkan-sen a belépési ártól max. 200 pipre. A Tenkan-sen mágnesként hat az árra, ennél nagyobb eltávolodást gyakran erős visszarántást eredményez.
Kijun és Tenkan távolsága max. 300 pip. A Kijun-sen mágnesként hat a Tenkanra, ennél nagyobb távolságot gyakran visszahúz magához.
Jövőbeli Kumonál Senkou A és B között max. 300 pip távolság. Egy erős, hosszú trend mellett vékony, folyamatos Kumo-t szeretnék látni.

A belépés az éppen aktuális támasz/ellenállás szintet áttörve aktiválódik.
Ne legyen a belépés irányában, 50 pipen belül közvetlen nagyobb akadály.

2 éves visszatesztben ezekre a számokra optimalizálva kiszűrtem pár téves jelet, és bennmaradt az összesen 2 profitban záró kötés, egyenként éves 17%-ot hozva ezen a páron (az alap tőkéhez mérve, a valós tőkét 2 év alatt 100%-al növelte).

Múlt hét óta ezek alapján figyelem a párt. A mai nap pedig minden a belépő mellett állt. Legközelebbi nagyobb akadályt 200 pipre teszem (havi lokális).
Az indikátorok lefelé mutatnak, a Tenkan/Kijun és a Senkou A/B távolsága is 213/213 pipre van.
Stoppom max 200 pipre, Tenkan fölé esik, így megvárjuk, míg a Kijun beéri, mielőtt elkezdeném követni a mozgást.

És a chart.
Csatolt kicsinyítések
ichimoku-pivot-swing-1.jpg  
Régi 2012-07-23, 16:00   #66 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

A különböző távolkeleties hangzású indikátorok működését nem is próbáltam megérteni, de azért lenne egy megjegyzésem.
2 backteszt trade szerintem iszonyat kevés ahhoz, hogy megállapítsd nyerő stratégiád van e. Én akkor mondanám egy startégiára hogy működhet, ha backteszten a tőke szépen trend szerűen (minél kisebb cikkcakkokkal) emelkedik. 2 trade ehhez nyilván kevés.

Hamarosan leírom az alfórumomban, én hogyan csinálnám ezeket: Én így látom
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-07-24, 11:26   #67 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
2 backteszt trade szerintem iszonyat kevés ahhoz, hogy megállapítsd nyerő stratégiád van e. Én akkor mondanám egy startégiára hogy működhet, ha backteszten a tőke szépen trend szerűen (minél kisebb cikkcakkokkal) emelkedik. 2 trade ehhez nyilván kevés.
Természetesen. Úgy látszik nem volt teljesen érthető ahogy fogalmaztam. A backteszt során az elemi stratégiának 5 kereskedése volt. Ebből 2 profit, 3 költséges kötés. Végeredményben így is profitban volt az egyenleg.

Ilyenkor mit tehetek:
Tudom-e növelni a profitot. 2 év alatt nem volt több olyan mozgás, amire azt mondtam volna, egyértelműen kihagytam. Ez nem a stratégia, hanem az adott páron kialakult lehetőségek hiánya.
Tudom-e csökkenteni a költséges belépők számát úgy, hogy a profitot nem érinti a módosítás. Igen, sőt olyannyira, hogy mind a 3 költséges kötést kiszűrte a pár specifikus követelményeim.

Ez természetesen nem jelenti azt, hogy 100%-osan kizártam a költséges pozíciók lehetőségét, hanem azt jelenti, hogy az elmúlt két évben, ilyen körülmény 2-szer fordult elő, és mind a kétszer hozta a tőle elvárt eredményt.
Régi 2012-07-28, 20:25   #68 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás Update

Közben elérte az SL-t az árfolyam. Ezt már egy major pullbacknek minősítem, így a jelenlegi állás szerint nem tervezem a visszalépőt, majd csak ha új trend alakul ki.
Kidolgoztam egy hedge technikát, ami alapján képes leszek a kezdeti stoppot a megfelelő helyre tenni, távolságtól független.
Az első trade:

23 Jul, 2012, Trade #1

Entry Date: 23-Jul-12
Entry Price: 1.21284
Entry Stop: 1.23284
Entry Risk: 200 pips
Exit Date: 27-Jul-12
Exit Price: 1.2327
Profit: NA
Max profit: 88
Max drawdown: NA
R/R: NA
Régi 2012-07-29, 11:06   #69 (permalink)
Szenior tag

Hely: Bp
Összes hozzászólás: 228
aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
..Kidolgoztam egy hedge technikát, ami alapján képes leszek a kezdeti stoppot a megfelelő helyre tenni, távolságtól független...
Kíváncsian várom az újabb ötletet.

Addig is lenne egy apróbb észrevételem:
Az ichiből a legfontosabbat hagyod ki, pedig a másik nevében is benne van:
"equilibrium chart". Az egyensúly a lényege az egésznek.

(én is volt, hogy keritésnek néztem a vonalait, mint bárki más, de nem az)
aSzabe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-07-30, 00:00   #70 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
aSzabe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kíváncsian várom az újabb ötletet.

Addig is lenne egy apróbb észrevételem:
Az ichiből a legfontosabbat hagyod ki, pedig a másik nevében is benne van:
"equilibrium chart". Az egyensúly a lényege az egésznek.

(én is volt, hogy keritésnek néztem a vonalait, mint bárki más, de nem az)
Valtozasok tortennek, elsejen hazakoltozom baratnommel Magyarorszagra, egy 12 napos motoros Europai turaval osszehangolva. Utana amig nem talalok otthon munkat, boven lesz idom ujra tesztelni.
Az otlet egyebkent hedgelesrol szol.
Megnyitom a poziciot, a megfelelo stoploss pl 450 pipre kerulne. Ez nagyon messze van, kiesik a money management hataron. Tegyuk fel nekem a 30 pipnel messzebb mar nem jo.
Ekkor egy olyan lehetoseg merul fel, hogy a poziciot megnyitjuk az eredeti 450 pipes stoppal, es a nyito artol 30 pipre (ellentetes iranyban) elhelyezek egy ellentetes iranyu kotest, (vagy 15 pipre ketszer annyi kotesegyseggel), celar az elso kotes stoppja. Amire figyelni kell, hogy amint a hedge pluszban van, azonnal BE-re kell huzni, hogy ha ujra iranyba fordul, nehogy a profitot elvigye a masodik kotes. Ezzel gyakorlatilag azt erem el, hogy a 30 pipes veszteseg utan a 450 pipes sl-ig a total equity valtozatlan marad.
Ezt majd le kell tesztelnem, gyakorlatilag aktiv poziciokezelest kivan meg a kritikus arfolyamon. Ha mukodik a dolog, akkor sokkal tobb belepot lehet megpalyazni, hiszen a risk/reward ratio igencsak kedvezove valhat (pl 30 pip kockaztatva az egyebkent 500 pipes profitert).
Velemeny?
Régi 2012-08-13, 15:09   #71 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

A kutya fáját elértem arra a pontra, hogy a kereskedésem teljesen átalakult. Az ichimoku megmaradt háttérben, a szintjeit és jelzéseit segítségül használom, viszont nem arra alapul a kereskedés.

Mai nap volt az első, hogy le tudtam rendesen ülni, és úgymond tényleg "dolgoztam". A londoni és a new yorki piac nyitásakor kialakult volitalitást kereskedtem le a nyitás előtt kialakult, úgymond pangóbb piac értékeire alapozva. Ma hoztam szépen a tervem, kisebb hibákkal, de szerintem ügyesen. Elindítottam az első withdrawalt is próbaként.

Létrehoztam egy myfxbook-ot, amin lehet követni, mit is ügyködöm. Érdekes lehet azoknak, akik kíváncsiak rá, hogyan is néz ki az én személyes "életem első számlája", láthatóak a hibák stb stb... nah de ez az én utam
Régi 2012-08-16, 01:13   #72 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 8
Hírnév szint: 0
joci73 a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül joci73 részére
Alapbeállítás

Idézet:
A kutya fáját elértem arra a pontra, hogy a kereskedésem teljesen átalakult. Az ichimoku megmaradt háttérben, a szintjeit és jelzéseit segítségül használom, viszont nem arra alapul a kereskedés.

Mai nap volt az első, hogy le tudtam rendesen ülni, és úgymond tényleg "dolgoztam". A londoni és a new yorki piac nyitásakor kialakult volitalitást kereskedtem le a nyitás előtt kialakult, úgymond pangóbb piac értékeire alapozva. Ma hoztam szépen a tervem, kisebb hibákkal, de szerintem ügyesen. Elindítottam az első withdrawalt is próbaként.

Létrehoztam egy myfxbook-ot, amin lehet követni, mit is ügyködöm. Érdekes lehet azoknak, akik kíváncsiak rá, hogyan is néz ki az én személyes "életem első számlája", láthatóak a hibák stb stb... nah de ez az én utam
Szia.

Én örülök neki ,hogy még mindig ilyen lelkes vagy és persze figyelem azt amit csinálsz még ha nem is napi szinten. De irigyelek azért mit elértél ennyi idő alatt. Csináld tovább hátha te leszel aki pár magyar embert bizonyos plusz bevételhez jutadsz. Én személy szerint nagyon örülnék neki.Mert ma itthon nem tudsz labdába rúgni még csak le eresztettbe sem. Szerintem mindenki tudja miről beszélek. De ha nem akkor is így van.
joci73 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-16, 19:33   #73 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
joci73 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia.

Én örülök neki ,hogy még mindig ilyen lelkes vagy és persze figyelem azt amit csinálsz még ha nem is napi szinten. De irigyelek azért mit elértél ennyi idő alatt. Csináld tovább hátha te leszel aki pár magyar embert bizonyos plusz bevételhez jutadsz. Én személy szerint nagyon örülnék neki.Mert ma itthon nem tudsz labdába rúgni még csak le eresztettbe sem. Szerintem mindenki tudja miről beszélek. De ha nem akkor is így van.
Köszönöm a kedves szavaid. A héten azért sikerült elkeserednem egy picit, a hétfői siker után jött egy nagyon csúnya nap, megvolt a napi bevétel, de mohó voltam, és inkább kockáztattam... cserébe nagyon csúnyán ellenem indult minden. Azóta óvatosabb lettem, mára sikerült heti zéróba hoznom magam.
Sajnos nincs túl sok választásom, vagy megtanulom hogy hozzak egy napi átlag minimum 25 dollárt, vagy kénytelen leszek beállni az itthoni rabigába, és esélyem sem lesz az elkövetkezendő években újra kitörni. Ez ebben a hónapban el fog dőlni.
Régi 2012-08-22, 19:54   #74 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Hát, valószínűleg az utolsó kötésemet is megtettem. Miután semmi hír nincsen, egy CADJPY pattanásra játszottam, ichi szép bullish trend elején a Tenkan fordításra játszottam rá. Egész nap szépen lassan közeledett a szinthez, jöhetett a belépő. A gond csak az, hogy természetesen a kötésem után 2 perccel gondolta, hogy bejátszik egy 72 pipes esést, gondolom viccelődik egyet. Ha nem megy vissza a helyére, akkor bebizonyosodik, hogy képes vagyok 50-szer is fejet dobni az érmén, mindegy mi a stratégia. Vicces az élet. Nah de sebaj, azért elkeseredve nem vagyok, hiszen a barátnőm elfogadta a gyűrűt
Régi 2012-08-22, 20:37   #75 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Vicces az élet. Nah de sebaj, azért elkeseredve nem vagyok, hiszen a barátnőm elfogadta a gyűrűt
nem utoljára
  Válaszol idézettel
Régi 2012-08-24, 14:29   #76 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 582
Hírnév szint: 7
Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
..... hiszen a barátnőm elfogadta a gyűrűt
Gratulálok a gyűrűzéshez!
Sok türelmet,kitartást és egy csipetnyi szerencsét a következő éles számládhoz(is)
Sawyer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-24, 18:28   #77 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sawyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Gratulálok a gyűrűzéshez!
Sok türelmet,kitartást és egy csipetnyi szerencsét a következő éles számládhoz(is)
Köszönöm szépen
Rengeteget tanultam, nagyon sok érdekes szituációval találkoztam, és talán mostanra állítom, hogy ha újra nekivágnék, már tudnám, mit csinálnék máshogy A legnehezebb a lelki terror, mikor haragból nyitsz, és mégrosszabb, mikor lehiggadva gyorsan ki is szállsz belőle, csakhogy utána azonnal igazolja, hogy mégsem lett volna hülyeség... és kezdődik a folyamatos vonat utáni futás.
Egyébként még mindig ég a gyertya lángja, az utolsó long pozim CADJPY-n még akár igazolhatja is magát, és akkor újra nyeregben leszek. Ha pedig nem, hát az élet nem áll meg Rengeteg munka áll mögöttem, de mégtöbb előttem.
Addig is köszönöm mindannyiótok figyelmét és a sok segítséget.
Régi 2012-08-25, 07:33   #78 (permalink)
Szenior tag

willow logója

willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Köszönöm szépen
Rengeteget tanultam, nagyon sok érdekes szituációval találkoztam, és talán mostanra állítom, hogy ha újra nekivágnék, már tudnám, mit csinálnék máshogy A legnehezebb a lelki terror, mikor haragból nyitsz, és mégrosszabb, mikor lehiggadva gyorsan ki is szállsz belőle, csakhogy utána azonnal igazolja, hogy mégsem lett volna hülyeség... és kezdődik a folyamatos vonat utáni futás.
Egyébként még mindig ég a gyertya lángja, az utolsó long pozim CADJPY-n még akár igazolhatja is magát, és akkor újra nyeregben leszek. Ha pedig nem, hát az élet nem áll meg Rengeteg munka áll mögöttem, de mégtöbb előttem.
Szeretném már megkérdezni, hogy akkor az ichimoku mint rendszer igazolja azt, hogy érdemes vele foglalkozni, vagy elvetendő. Hisz te is többször átalakitottad a stratégiádat, belemerültél rendesen. Most akkor hova jutottál? Ha van működő rendszered, akkor megoszthatnád velünk, pontosan letisztázva, csak ha akarod, hisz a te munkád fekszik benne. Ha nem megy a dolog, akkor minek ennyi időt rápazarolni.
Régi 2012-08-26, 10:27   #79 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 582
Hírnév szint: 7
Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Köszönöm szépen
Elszántság meglegyen a többi meg szép lassan kialakul

CAD/JPY longhoz nagy kalappal. Szolidaritásból nyitok egy jelentéktelen méretű pozíciót, remélem én is hozzájárulok a sikeredhez ...
Sawyer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-26, 17:11   #80 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szeretném már megkérdezni, hogy akkor az ichimoku mint rendszer igazolja azt, hogy érdemes vele foglalkozni, vagy elvetendő. Hisz te is többször átalakitottad a stratégiádat, belemerültél rendesen. Most akkor hova jutottál? Ha van működő rendszered, akkor megoszthatnád velünk, pontosan letisztázva, csak ha akarod, hisz a te munkád fekszik benne. Ha nem megy a dolog, akkor minek ennyi időt rápazarolni.
Én úgy látom, igazolja magát, csupán máshogy kell a rendszert használni. Lehetséges külön a jelekre építeni technikát, én erről egy picit leszálltam. Úgy érdemes használni, mint pl egy MACD vagy RSI-t. Nem MACD jelre, vagy túlvétel/eladásra építed a technikát, hanem szimplán az árfolyammozgás mellé megerősítésnek használod.

Tenkan egy nagyon jó mozgóátlag, a Kijun is hasonlóképpen szerepel, a felhők komoly pivot zónákat és szinteket jelent stb. Arra való, amire eredetileg ki lett találva. Ránézel a chartra, és pillanatok alatt tudod, hogy trendel, oldalazik, korrekció van-e, igazolta-e magát a trend vagy sem.

Azt hiszem azt már sokan tudjuk, hogy fontos ellenállás/támasz szintekre érdemes a belépő jeleket építeni. E mellé szolgálhat az ichi egy nagyon értékes segédletnek.

Ha van rá igény, természetesen egy kb "zárójelentésként" összefoglalhatom mi az a terv, amit betartva az ichivel sikeresen lehet kereskedni. Csak előbb újratesztek sorozata, nem szeretnék félkész munkát kiadni a kezem közül.
Régi 2012-08-26, 17:13   #81 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sawyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Elszántság meglegyen a többi meg szép lassan kialakul

CAD/JPY longhoz nagy kalappal. Szolidaritásból nyitok egy jelentéktelen méretű pozíciót, remélem én is hozzájárulok a sikeredhez ...
A pénteki nem túl szép bullish IB annál szebb helyen alakult ki, úgyhogy akár még tényleg jó is lehet az irány, végre. Sok sikert a pozihoz
Régi 2012-08-30, 17:19   #82 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Idézet:
Én úgy látom, igazolja magát, csupán máshogy kell a rendszert használni. Lehetséges külön a jelekre építeni technikát, én erről egy picit leszálltam. Úgy érdemes használni, mint pl egy MACD vagy RSI-t. Nem MACD jelre, vagy túlvétel/eladásra építed a technikát, hanem szimplán az árfolyammozgás mellé megerősítésnek használod.

Tenkan egy nagyon jó mozgóátlag, a Kijun is hasonlóképpen szerepel, a felhők komoly pivot zónákat és szinteket jelent stb. Arra való, amire eredetileg ki lett találva. Ránézel a chartra, és pillanatok alatt tudod, hogy trendel, oldalazik, korrekció van-e, igazolta-e magát a trend vagy sem.

Azt hiszem azt már sokan tudjuk, hogy fontos ellenállás/támasz szintekre érdemes a belépő jeleket építeni. E mellé szolgálhat az ichi egy nagyon értékes segédletnek.

Ha van rá igény, természetesen egy kb "zárójelentésként" összefoglalhatom mi az a terv, amit betartva az ichivel sikeresen lehet kereskedni. Csak előbb újratesztek sorozata, nem szeretnék félkész munkát kiadni a kezem közül.
Köszi, hogy válaszoltál. Én nem használom az ichit, nem ismerem. De szivesen figyelnék egy működő stratégiát, mert megerősitésnek mindenképp nagyon jól jönne. További sok sikert a kidolgozásához.
Régi 2012-09-21, 19:38   #83 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Kuka, mehet a téma a süllyesztőbe
Symphonie-val ismerkedem és tesztelem.
Válaszol

Címkék
Ichimoku, technikai elemzés

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Ichimoku Deno Technikai elemzés 48 2016-12-17 10:15

A pontos idő 01:59 , a GMT +1 időzóna szerint.