Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-06-09, 00:14   #1 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 696
Hírnév szint: 6
Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás Ichimoku/pivot swing

Sziasztok,

Nem tudom, lesz-e rá igény, de hátha lesznek, akik érdekesnek fogják találni. Rengeteget olvastam különböző stratégiáról, indikátorokról, sok visszateszt, próbálkozás és demózás után úgy döntöttem, megérett az idő.

Az első igazi mérföldkő HWTrader témája volt, itt tanultam meg, milyen fontos szerepe van a price action zónáknak. Az első 16-20 oldalt tanácsolnám minden kezdőnek.

Mivel úgy éreztem, számomra nem a legmegfelelőbb a technika, sok próbálkozás után, összehoztam a talán legeredményesebb indikátornak tartott Ichimoku Kinko Hyo által nyújtott lehetőségekkel. Úgy érzem, mivel érveléseim már nem igazán illenek bele a fentebb említett témába, sajátot indítok.

Szolgáljon tehát ez a téma mint egy "blog", ahol a kialakított stratégiám szeretném bemutatni, megosztani a kötéseimet, érvelhetek, meghallgathatom mások meglátásait.

Kezdésnek nem árt, ha ismertetem az Ichimoku elemeit. A történetébe nem szeretnék belemenni, manapság elég sok angol forrást lehet találni róla, legyen elég annyi, hogy a lényege: "ránézek és látom a múltat, jelent, és a becsült jövőt". Igazi eredményességét leginkább napos, vagy hetes grafikonokon mutatja meg. Százalékot nem mondok, 90% körül írják, de mivel ez nem az én adatom, erről érdemileg majd csak hónapok múlva tudok nyilatkozni.
Ebből egyértelművé válik, hogy tipikusan napon túli kereskedésről van szó.

Az Ichimoku trendre épülő indikátor.

5 elemből épül fel:

Tenkan-sen: (piros - forduló vonal) legmagasabb csúcs + legalacsonyabb alj / 2 az utolsó 9-es periódusban.
Kijun-sen: (kék - általános vonal) legmagasabb csúcs + legalacsonyabb alj / 2 az utolsó 26-os periódusban.

Chikou span: (fekete - lemaradó vonal) az aktuális záró ár eltolva a múltba 26 periódussal.

Senkou span A (zöld, felhőt szegélyező - első vezető vonal) Tenkan sen + Kijun sen / 2 eltolva a jövőbe 26 periódussal.
Senkou span B (piros, felhőt szegélyező - második vezető vonal) legmagasabb csúcs + legalacsonyabb alj / 2 az elmúlt 52 periódusban, eltolva a jövőbe 26 periódussal.

Sengou A és B alkotja a felhőt (Kumo).

Ezek az alapelemek, amire felépítettem a stratégiát, amit a következő hozzászólásomban fejtek ki.
Csatolt kicsinyítések
ichimoku-pivot-swing-1.jpg  
Lucem Ferre nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-06-09, 01:24   #2 (permalink)
Szenior tag

Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás Trend meghatározás

A stratégia alappillére, hogy az Ichimoku segítségével határozzuk meg a trendet, ezzel kiszortírozva a sokszor téves trendfordulós jeleket.

Napos graphikonon folyik a kereskedés.

Ahhoz, hogy egy páron kereskedjünk, először 4 szabálynak kell teljesülnie. Csupán akkor kapunk zöld jelet, ha mind a 4 feltétel nélkül teljesül (neutrál/oldalazós jelek kizáró tényezők).

Trendet meghatározó jelek (NEM triggerek).
Bullos jelek:
1. Az aktuális gyertya a felhő felett van.
2. A gyertyára időben előrevetített Senkou A a Senkou B felett van (zöld felhő).
3. Tenkan a Kijun felett van.
4. Az adott gyertyára időben hátravetített Chinkou az éppen akkori gyertya (függőlegesen) felett van.

Bearish jelek:
1. Az aktuális gyertya a felhő alatt van.
2. A gyertyára előrevetített Senkou A a Senkou B alatt van (piros felhő).
3. Tenkan a Kijun alatt van.
4. Az adott gyertyára időben hátravetített Chinkou az éppen akkori gyertya (függőlegesen) alatt van.

Neutrál/bizonytalan trend jelek (nem kereskedjük!):
Az aktuális gyertya a felhő belsejében zár.
A gyertyára előrevetített Senkou A és Senkou B egymást fedi (metszi).
Tenkan és Kijun egymást fedi (metszi).
Az adott gyertyára időben hátravetített Chinkou az éppen akkori gyertyába esik (legmagasabb és legalacsonyabb érték közé).

Nézzünk egy példát trendmeghatározásra. Pirossal bekarikáztam 4 neutrál/bizonytalan jelzést is.

Folyt. köv.
Csatolt kicsinyítések
Hirdetések
Régi 2012-06-09, 02:10   #3 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás Ppz

A trendmeghatározáson túl vagyunk, jöhetnek a PPZ-k, erősebb támaszok és ellenállások meghatározása. Ennek technikáját az első hozzászólásomban linkelt témából sajátíthatja el az arra vállalkozó kereskedő.

Az erős zónák mind meghatározó szerepet játszanak, úgy mint elsődleges célmeghatározás, trigger keresés (gyertya belépők, akár H4-re lemenve, szint törések).

A zónák jól láthatóan egybe esnek a Chinkou-n kialakult spike-okkal, általában 2-3 egy szinten végződő csúcsokra vagyunk kíváncsiak, szabály, hogy belépési árat alá, fölé igen, de sosem teszünk pontosan egy ilyen kialakult spike-ra.

Zónát jelezhet a Kumo felhő A vagy B vonalának kiegyenesedése is.

Nézzünk példát zóna meghatározásra.
Csatolt kicsinyítések
Régi 2012-06-09, 02:58   #4 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás Belépés

Miután megvan a setup, jöhet a belépés.
Ez történhet alakzatból, szintből való kitörésre, fordító gyertyaformációra.

Kezdeti stop loss picivel az utolsó problémás zóna alá, ellenállás törés eseten már a támasszá alakult szint alá kerül.

Pozíció nyitásnál betartani a Money Management szabályait. Az egyenleg megőrzése elsődleges cél. Ha a trend beindult, pozíció építéssel érdemes beszállni új csúcs törésekor, esetleg visszatesztek alján (ha van megfelelő jel).

Követő stop loss, Chinkou vonal segít a szintek meghatározásában.

Kijun vonal kiegyenesedése elbizonytalanodást jelez, oda kell figyelni a stop loss szintre, a trend vége közeledhet.

Elsődleges TP-t PPZ vagy ellenállás szintre állítani, részleges zárással növelni a lehetséges profitot. Nálam ez 50%-os zárást jelent, a maradék SL kiütésig mehet, esetleg újabb pozíció építéssel, ha a trend engedi.
Ha nincs előre látható szint, az első komolyabb (2-3 napos) elbizonytalanodásnál meghatározni a részleges zárást.

Figyelem, minden egyes kötésnél, pozíció építésnél fenn kell állnia a 4 alapszabálynak!

Itt egy példa a pozíció kezelésről, hogyan is zajlott volna le a múltban. Remélem nem túl zavaros, de a sok részlet segít megérteni a technikát. Véletlen benne felejtettem az előző hozzászólásomban példaként feltüntetett későbbi PPZ szinteket, kérlek tekintsetek el tőle, elég késő van már.
Csatolt kicsinyítések
Régi 2012-06-09, 10:53   #5 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 131
Hírnév szint: 7
Billy a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Milyen érdekes!Pont ma akartam megkérdezni, hogy hol lehetne bővebben utána nézni ennek az Ichimoku indikátornak mert már több helyen láttam de sehol nem írták le részletesen hogyan is működik!Köszi Lucem Ferre,!Most megpróbálom értelmezni amit leírtál!

U.I.: Jól tudom hogy ez inkább JPY pároknál működik??
Régi 2012-06-09, 12:22   #6 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Billy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
U.I.: Jól tudom hogy ez inkább JPY pároknál működik??
A technika minden olyan eszközön szépen működik, ahol az árfolyamra jellemző, hogy szeret trendeket kialakítani. Lehet ez devizapár, határidős termék, részvény.

Az olvasottak szerint az ázsiaiak előszeretettel használják az ichi-t, én is olvastam azt a véleményt, hogy az önbeteljesítés miatt több szép jel alakulhat ki JPY párokon, mint máshol. Ezt még nem tudom alátámasztani statisztikailag, de a technika szempontjából nem is érdekes.
Régi 2012-06-09, 12:38   #7 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Itt egy példa, hogy teljesített volna EURGBP-n.
Remélem érthető a dolog.

Jövő hétre várok néhány jelet, majd azok lesznek inkább érdekesek, nem a múltbeli adatok
Csatolt kicsinyítések
Régi 2012-06-10, 13:13   #8 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Jelenleg arra várok, hogy a Moneybookers által számlámra utalt kis összeg feltűnjön a banki kimutatáson, és vissza tudjam igazolni a bankkártyám és bankszámlám. Miután ez megvolt, feltöltöm az MB-t, majd utalom a számlára.

Egy másik fórumban olvasottakra reagálva (ami teljesen jogos), egyértelművé teszem:
Minden, általam elemzett pozíció nyitás és kezelés éles, ECN számlán fog lezajlani (FxOpen).
Régi 2012-06-10, 13:36   #9 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 582
Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egy másik fórumban olvasottakra reagálva (ami teljesen jogos), egyértelművé teszem:
Minden, általam elemzett pozíció nyitás és kezelés éles, ECN számlán fog lezajlani (FxOpen).
Érdeklődéssel várom, hogy fog működni az Ichimoku a Te értelmezésedben és személy szerint örülök, hogy a stratégiád megosztásával színesebbé teszed a hozzászólásokat.

Ami az éles számlát illeti nagy kalappal hozzá! És hidegvér, szerintem itt a fórumon csak magadnak kell bizonyítani, nem másoknak.
Sawyer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-06-10, 15:46   #10 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 51
basesoft a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én is nagy kedvelője vagyok az ichimoku indikátornak. Eddig H4 idősíkban kereskedtem , most egy hosszabb szünet után napi charton tervezem a folytatást, illetve H1 -en divergenciák alapján egy másik stratot is tervezek.

Lehet mondani szinte ugyan így használom.

Annyi különbséggel, hogy a PPZ-ket fox-sen fibo-sen indikátor alapján húzom be.

Így néz ki távolabbról.
Csatolt kicsinyítések
ichimoku-pivot-swing-eurusd.gif  
basesoft nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-06-10, 15:48   #11 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 51
basesoft a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

És közelebbről.
Csatolt kicsinyítések
ichimoku-pivot-swing-eurusd.gif  
basesoft nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-06-11, 13:09   #12 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nah de jó, akkor lesz akivel összevethetem a kötéseim Érdekes, amit te használsz, kíváncsi vagyok, mennyiben fog különbözni a saját jeleimtől.
Régi 2012-06-11, 15:31   #13 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 277
barabasi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.barabasi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Lucem, nem lebogni akarlak sem visszahuzni, de ezt sztem te is tudod mar. DE! alapvetoen mint (majdnem) minden indikator ez is a multra alapoz, a multban el, tehat a jelei bizonyos szinten hamisak. Tudom, hogy nem az indikator neked a trigger, de ha raepitesnel csak erre hagyatkozol konnyen rafazhatsz. Ma tobb intrumentumon/ tobb idosikon tobb regi trendet neztem vegig es elemeztem ki. Meggyozodesem, hogy rengeteg jo beszallorol maradhatsz le, mert az indi meg delet mutat es eszaki jel jott, vagy forditva. Arra viszont jo lehet, hogy trendet azonosits be, bar szvsz ahhoz a Te szinteden mar nem kell indikator. Ha elorejelzo indit szeretnel szvsz ennel biztosabb egy RSI, MACD, CCI vagy DeMarker divergencia. Persze azok sem triggernek, hanem kimondottan figyelmeztetesnek, hogy keresni kell egy esetleges beszallot.
A kezdok szamara termeszetesen segithet az Ichi is, koszonet a munkadert a nevukben.
barabasi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-06-11, 16:14   #14 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

üdv, Lucem,
A fent megosztott stratégiád milyen eredményeket hozott backteszten?
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-06-12, 01:07   #15 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Barabasi köszönöm az építő jellegű hozzászólásod. Nyílvánvalóan sokat fog még alakulni a technika.

EURUSD-n teszteltem le 3 évre visszamenőleg, de nem bízom teljesen az eredményben, mivel a felhőt nem tudta a tipikus F12-es módszerrel előrevetíteni, ráadásul a lag vonal néha elárulta, mi fog jönni. Megpróbáltam teljes mértékben eltekinteni tőle, de biztos vagyok, hogy tudat alatt befolyásolhatott.

Backteszt során nem vártam meg, míg az ár a felhő jó oldalára kerül, a tenkan+kijun keresztezések zöld jelet adtak. Ilyenkor beállítottam TP-t, pl felhő széle, hátha mégsem töri át. Így már sikerült a trend elején beszállnom.

Na szóval:
2009-2010:
8 kötés: 7 profit, 1 loss. +3800 pip.

2010-2011:
10 kötés: 7 profit, 3 loss. +2460 pip.

2011-2012:
9 kötés: 9 profit. +1520 pip.

Ami nagyon bíztat, hogy ez csak egyetlen egy pár volt.
Régi 2012-06-12, 17:49   #16 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás Demo

Amíg várom, hogy megérkezzen a pénz a számlára, addig sem tétlenkedem, demó számlán volt pár kötésem.

Itt látni, hogy máris tágítanom kellett az alap szabályokat. A fordulásra felhívta a figyelmem a tenkan-kijun kereszteződés, és szint törésre lépek. Minél több jel áll mellettem, annál biztosabb a kötés. Mivel nem jó oldalon van az ár, ilyenkor szintekhez kötött TP-ig játszom. Aztán ha tovább megy, az eredeti szabály érvényben lesz, és jöhet a következő pozíció.

Illetve látni lehet, hogy a mostani futó pozíciómnál minden jel rendben van, egyelőre szépen visz is az ár. Gondolom lesz még néhány pull back, TP-t csak kb elvárásnak jelöltem be, ha közelít, és szépen halad az ár, valószínű ki fogom venni, és kísérem a stoplossal amíg ki nem merül a trend.
Csatolt kicsinyítések
ichimoku-pivot-swing-3.jpg   ichimoku-pivot-swing-2.jpg   ichimoku-pivot-swing-1.jpg  

Régi 2012-06-12, 19:39   #17 (permalink)
Szenior tag

barabasi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.barabasi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Orvendek, hogy jol haladsz vele Pont a hasonlo esetekre gondoltam az elozo hozzaszolasomban.
Régi 2012-06-14, 16:58   #18 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 68
Sityu a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hol lehet beszerezni ezt az indikátort?

Üdv!
Sityu nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-06-14, 17:34   #19 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nalam beepitett indikator, de ha nalad nincs a gugliban rengeteg talalat van
Régi 2012-06-15, 17:34   #20 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Él a számlám. Az első tapasztalat, amire számítottam is, hogy amit demón simán bekötnék, arra itt rendesen bátorságot kell vennem. Valószínű ki is hagyok néhány lehetőséget, de inkább ez legyen, mint hogy viszkessen a tenyerem.
Végül is úgy rendeztem le magamban, hogy ezt a számlát már nem tekintem saját pénzemnek, egyáltalán nem számolom bele a jelenlegi anyagi hátteremben. Így már sokkal egyszerűbb volt kiadni a kötéseket. Talán a legnehezebb lelki teher maga a banki tranzakció volt.

Na szóval. Első kötés: NZDUSD
Szép forduló jelet adott a Kijun/Tenkan kereszteződés. Volt egy pár napos elbizonytalanodás 0.766 és 0.78 között, ebből tört ki északra. TP-t nem állítottam, stoppal követem majd végig, de nem látok semmilyen komoly akadályt 0.81-ig.
H4-en minden alapszabály megerősít, remélem ez lesz a jó módja, hogy a napos trendek elejét idejében el tudjam kapni.

Felraktam egy fibo-t az utolsó esésre, csak hogy idegesítsem magam, 61.8 környékén nagyon figyelnem kell. Ha szintfordulós jelet ad (tehát a mostani emelkedés csak korrekció lesz), azonnal védenem kell magam.

Ezen kívül van még két függőben lévő pozícióm, ami nem aktiválódótt még:
USDJPY H4-en tökéletesen látni, miért.
GBPAUD, sáv aljáig számított TP-vel.
Csatolt kicsinyítések
ichimoku-pivot-swing-1.jpg   ichimoku-pivot-swing-2.jpg   ichimoku-pivot-swing-3.jpg  

Régi 2012-06-18, 02:29   #21 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás Eurnzd

Pozícióba léptem EURNZD-n egy tipikus 3-as inside barra, felhő alátörésre, szép shortos jelzésekkel megerősítve. TP-t állítottam, nem szeretném, ha a heti események megtréfálnának majd. Inkább a lehető legbiztosabbat próbálom kihozni a helyzetből.

Jó ég, mindenkitől elnézést a "megelékszem" miatt.
Csatolt kicsinyítések
Régi 2012-06-18, 15:16   #22 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás EURNZD profit

EURNZD 1.591-es TP-t elérte, első realizált profit Mosoly az arcon.
Közben EURAUD sell stoppja aktiválta magát, gyakorlatilag szinte ugyan arra a jelenségre tettem meg, mint EURNZD-n, csak itt megvártam, míg alámegy az 1.25-ös kerek számnak.
Itt azonban elkövettem egy hibát, mert nem figyeltem oda, hogy a risk/reward nem kedvező számomra, így 10 pip profitban gyorsan be is zártam a pozit. Szerencse mellettem volt, jobban oda kell figyelnem.
Régi 2012-06-19, 03:08   #23 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Update:

NZDUSD-n nem tetszett, hogy a fibo szinten ilyen kis méretű, kiegyenlített gyertyát produkált tegnap. Szerettem volna, ha simán átviszi a szintet, ami persze még nincs kizárva... de a jelenlegi (túl kicsi) egyenlegem miatt úgy döntöttem, jóváírom a profitot, lezártam a pozit.
Úgy számítom, hogy ha a lehetséges oldalazásból az eredeti irányba tör ki, újra pozícióba lépek, akkor már nem számítok semmilyen ellenállásra a célomig.
0.798-ra helyeztem a buy stoppot.
Ellenkező esetben, várok a shortos jelre.

Jelenleg triggerre váró párok:
GBPAUD short.
AUDNZD short (nagyon közel a trigger).
EURJPY long.
Ha csak nincs valamelyikre külön kérvény, csak akkor csatolok chartot, ha aktuálissá válik.

Eddigi eredmény:
kötés mennyiség: 3
win ratio: 100%
gain/loss: 205.6 pip
Régi 2012-06-19, 07:41   #24 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 199
gogolak a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Update:

NZDUSD-n nem tetszett, hogy a fibo szinten ilyen kis méretű, kiegyenlített gyertyát produkált tegnap. Szerettem volna, ha simán átviszi a szintet, ami persze még nincs kizárva... de a jelenlegi (túl kicsi) egyenlegem miatt úgy döntöttem, jóváírom a profitot, lezártam a pozit.
Úgy számítom, hogy ha a lehetséges oldalazásból az eredeti irányba tör ki, újra pozícióba lépek, akkor már nem számítok semmilyen ellenállásra a célomig.

GBPAUD short.
AUDNZD short (nagyon közel a trigger).
EURJPY long.
Ha csak nincs valamelyikre külön kérvény, csak akkor csatolok chartot, ha aktuálissá válik.

Eddigi eredmény:
kötés mennyiség: 3
Gratulálok! Csak igy tovább!
gogolak nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-06-19, 08:40   #25 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
lucem ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
update:

Nzdusd-n nem tetszett, hogy a fibo szinten ilyen kis méretű, kiegyenlített gyertyát produkált tegnap. Szerettem volna, ha simán átviszi a szintet, ami persze még nincs kizárva... De a jelenlegi (túl kicsi) egyenlegem miatt úgy döntöttem, jóváírom a profitot, lezártam a pozit.
úgy számítom, hogy ha a lehetséges oldalazásból az eredeti irányba tör ki, újra pozícióba lépek, akkor már nem számítok semmilyen ellenállásra a célomig.

Gbpaud short.
Audnzd short (nagyon közel a trigger).
Eurjpy long.

Eddigi eredmény:
Kötés mennyiség: 3
gratula!!!
Régi 2012-06-19, 12:05   #26 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Köszönöm
GBPAUD pár aktiválta magát, itt a chart hozzá.
Csatolt kicsinyítések
Régi 2012-06-20, 01:33   #27 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás Nzdusd

NZDUSD-n az árfolyam elég magasan zárt, hogy aktiválja az ordert, ismételten pozícióban vagyok. Mostmár érdemes végiglovagolni ezt a hullámot a tetőig
Régi 2012-06-21, 03:17   #28 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás Eurjpy

EURJPY-n a pozíció aktiválta magát. Naposon a tenkan/kijun keresztezés hívta fel a figyelmet egy esetleges trend elejére.
Látni, ahogy pár napja oldalazik az árfolyam. Ennek a kitörésére aktiválta magát az order, H4-en pedig az eredeti alapszabály már a long irány mellett áll.
TP-t ilyenkor csak azért határozok meg, hogy kb mire számítok, természetesen ha úgy adódik, tágítható.

Elsősorban most arra várok, hogy a Chikou naposon is mellém álljon, remélem péntekig rendben lesz a jel. Aztán a Senkou A és B kereszteződés újabb megerősítés lesz. A bekarikázott zóna lehet problémás, kisebb ellenállásra számítok a kiegyenesedett Senkou B és a fibo szint miatt is, ha nem fogom biztonságosnak érezni magam a kialakult gyertyákra, inkább zárom a pozit, és majd egy felhő északi kitörésnél újra nyitok. Ez még a jövő zenéje.

Jelenleg tehát 3 pozi fut, USDCAD pedig déli letörésre vár függőben.

Csatolom az EURJPY napos és H4-es chartot.
Csatolt kicsinyítések
ichimoku-pivot-swing-1.jpg   ichimoku-pivot-swing-2.jpg  
Régi 2012-06-22, 09:20   #29 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Husteve a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Naposon nincs meg a 4 bullish feltétel, akkor is belépsz?
Husteve nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-06-22, 11:17   #30 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Husteve eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Naposon nincs meg a 4 bullish feltétel, akkor is belépsz?
Ez attól függ, ha nagyon tetszik a forduló, szép kitöréssel, kevés akadállyal, akkor lemegyek H4-re, és ott keresem a 4 feltételt. De akkor nyugszom meg, ha naposon is minden mellém áll.

Ezzel szemben most GBPAUD és NZDUSD és kiütötte az SL szintem, úgyhogy a mai nap újra kell elemeznem a kötéseket.

EURJPY fut, ott még nincs miért izgulnom.
Régi 2012-06-22, 11:30   #31 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
Ez attól függ, ha nagyon tetszik a forduló, szép kitöréssel, kevés akadállyal, akkor lemegyek H4-re, és ott keresem a 4 feltételt. De akkor nyugszom meg, ha naposon is minden mellém áll.

Ezzel szemben most GBPAUD és NZDUSD és kiütötte az SL szintem, úgyhogy a mai nap újra kell elemeznem a kötéseket.

Futólag néztem rá a gbpaud-ra, közvetlenül a napos 200 -as mozgó felett shortoltad be , ami az álmoskönyv szerint nem jó előjel

Magam is keresztülmentem az ichimoku "varázson", kb 2 éve kidobtam, feleslegesen bonyolítja a rendszert szerintem.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-06-23, 09:05   #32 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 150
Hírnév szint: 8
fxtom a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:

Elég sokat foglakoztam az Ichimoku rendszerrel, engedj meg egy építő jellegű kritikát a GBPAUD short kötéseddel kapcsolatban. A legtöbb Ichimoku szakértő egyet ért abban, hogy a kumóból való kitörés csak akkor érvényes, ha megerősíti a Chikou Span kitörése is. A te esetedben a Chikou még el sem érte kumót, így nem volt egy érvényes kitörés. Ezen kívül a stophely választás se biztos, hogy ideális volt. A klasszikus SL a Kijun Sen fölött lett volna vagy még inkább a felhő teteje.
fxtom nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-06-23, 16:56   #33 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
fxtom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Elég sokat foglakoztam az Ichimoku rendszerrel, engedj meg egy építő jellegű kritikát a GBPAUD short kötéseddel kapcsolatban. A legtöbb Ichimoku szakértő egyet ért abban, hogy a kumóból való kitörés csak akkor érvényes, ha megerősíti a Chikou Span kitörése is. A te esetedben a Chikou még el sem érte kumót, így nem volt egy érvényes kitörés. Ezen kívül a stophely választás se biztos, hogy ideális volt. A klasszikus SL a Kijun Sen fölött lett volna vagy még inkább a felhő teteje.
Igen, köszönöm, látom a hibát. Sőt a futó EURJPY-ben sem kéne még benne lennem. Az elején felírtam néhány nagyon szigorú szabályt, amire egyre kevésbé figyeltem, mivel nagyon sokszor már elég későn léptetne be a trendekbe. Viszont újra átnézve az alap ichimoku szabályokat, ha a kumo nem is mindig áll mellettem, vannak egyéb jelek, amikkel el lehet kapni a trendet még időben, ilyenkor viszont extra fontos, hogy odafigyeljek a Chikou-ra.
Egyelőre hiszek az ichiben, szerintem nagyon nagy ereje van neki, úgyhogy koki a fejemre, és ideje jobban odafigyelni a jelekre.

Amivel kicsit gondban vagyok, az a SL, szabály szerint olyan tágra kerülnek, hogy a minimum kötésegységgel sem tudom tartani a százalékos bukás limitet. Micro lotos számlára nem akarok menni, azért mégsem csak szórakozásból csinálom amit csinálok. Kisebb idősáv talán megoldás lehet, viszont kisebb valószínűséget adnak a jelek... Egyelőre marad a kockáztatás, és a hit, hogy határos időn belül elérem azt az egyenleg szintet, hogy már a 0.1-es lottal kötött SL is beleférjen a money management szabályaimba.
Ez viszont megint csak azt mutatja, hogy akinek nincs elég tőkéje, muszáj hogy kockáztasson, különben sosem fogja elérni a megfelelő szintet... Van erre okosabb megoldás? Ki hogy csinálja az ilyet?
Régi 2012-06-23, 19:23   #34 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás Belépő jelek

Finomítottam a rendszeren, összegyűjtöttem a belépési jeleket.
Az első hozzászólásban meghatároztuk, mik alapján azonosítunk be egy trendet. A jeleket erős, neutrál, és gyenge jelzőkkel minősítettük.
Jelenlegi ismereteimmel 5 különböző belépési jelet különböztetek meg, ezeket is a fentebb említett jelzőkkel fogjuk minősíteni.
Ha felfedeztünk egy jelet, összegezzük az összes ichimoku által nyújtott információt. Többségében erős jelekre belépünk, neutrálra és gyengébb jelekre egyáltalán nem.
Kilépéshez ellentétes jelet, vagy trendkövető stratégiát használunk.

1. Tenkan és Kijun metszés:

Erős:
Ha long jelzést ad a metszés, és az árfolyam a Kumo felett van.
Ha short jelzést ad a metszés, és az árfolyam a Kumo alatt van.
Neutrál:
Ha a metszéskor az aktuális árfolyam a Kumoban van.
Gyenge:
Ha a long jelzéskor az árfolyam a Kumo alatt van.
Ha a short jelzéskor az árfolyam a Kumo felett van.

A metszéskor megnézzük a Chikou span-t, ami a mi oldalunkon állva erősíti, ellenkezőleg pedig gyengíti a jelet.
Fontos, hogy ne legyen közvetlenül előttünk pivot szint, ha van, érdemes ennek törését megvárni a pozícióba lépés előtt.
Stop loss-t szinthez állítunk be.

2. Kijun-sen törés:

Erős:
Az aktuális ár Kumo felett, az árfolyam a Kijun felé zár, long jelet adva.
Az aktuális ár Kumo alatt, az árfolyam a Kijun alá zár, short jelet adva.
Neutrál:
Az aktuális ár a Kumoban van a Kijun alá/fölé zárásakor.
Gyenge:
Az aktuális ár a Kumo alatt, az árfolyam a Kijun felé zár.
Az aktuális ár a Kumo felett, az árfolyam a Kijun alá zár.

A jel kapásakor a Chikou span aktuális helyzete erősíti, vagy gyengíti a jelet.
Ugyancsak figyelni kell, nehogy pont előttünk útban legyen egy pivot szint.
Stop-losst a Kijun-sen ellentétes oldalára helyezünk, elmúlt időszak volitalitását figyelembe véve 5-10 pipes bufferrel.

3. Kumo kitörés:

Figyelni kell, hogy a Kumo alja, vagy teteje ne legyen lapos, mert az mágnesként hathat az árra.
Törjön ki a Chikou span is a felhőből.
Stop-loss a Kumo ellentétes oldalára kerül, 10-20 pipes bufferrel.

4. Kumo fordulatok:

Erős:
Kumo bullishba vált, az aktuális árfolyam a Kumo felett van.
Kumo bearishbe vált, az aktuális árfolyam a Kumo alatt van.
Neutrál:
A Kumo kereszteződésekor az aktuális árfolyam a Kumoban van.
Gyenge:
Kumo bullishba vált, de az aktuális árfolyam a Kumo alatt van.
Kumo bearishbe vált, de az aktuális árfolyam a Kumo felett van.

Ha jelet kaptunk, mindenféleképpen határozzuk meg a trendet eggyel magasabb idősíkon. A magasabb idősíkon meghatározott trend irányába kapott jelekre vagyunk kíváncsiak.
Stop-loss a Kumo ellentétes oldalára kerül, 10-20 pipes bufferrel.

5. Chikou kereszt:

Erős:
Aktuális árfolyam Kumo felett van, Chikou az árfolyam fölé kerül, long jelet adva.
Aktuális árfolyam Kumo alatt van, Chikou az árfolyam alá kerül, short jelet adva.
Neutrál:
Chikou valamely irányba töri az árfolyamot, de az aktuális ár a Kumoban van.
Gyenge:
Chikou az árfolyam felő kerül, miközben az aktuális ár a Kumo alatt van.
Chikou az árfolyam alá kerül, miközben az aktuális ár a Kumo felett van.

Figyelni kell, hogy a Chikou maga ne legyen benne a Kumoban.
Stop-losst szinthez állítunk be.
Régi 2012-06-23, 20:13   #35 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Tanulmányozd a Kovács Gábor-fél Ichimoku stratégiát, szerintem messze legjobb rendszer, ami elérhető ebben a témakörben. Ez megoldás lehet a távoli stop problémádra is, mert 15 perces charton köt, de csak akkor, ha az óráson és a négyóráson is minden feltétel adott. Nagyon megbízható stratégia, közel 1 évig használtam éles számlán, 1 veszteséges hónapom volt.
Hátránya, hogy csak angolul elérhető, de gondolom neked ez nem okoz problémát, ha UK-ben élsz. Sajnos a weboldala egy ideje nem elérhető, de a neten megtalálod "Ichimoku Beginner by Gabor Kovacs" címen.
Régi 2012-06-23, 20:37   #36 (permalink)
Szenior tag

Hely: Bp
Összes hozzászólás: 228
aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
...
Amivel kicsit gondban vagyok, az a SL, szabály szerint olyan tágra kerülnek, hogy a minimum kötésegységgel sem tudom tartani a százalékos bukás limitet. Micro lotos számlára nem akarok menni, azért mégsem csak szórakozásból csinálom amit csinálok. Kisebb idősáv talán megoldás lehet, viszont kisebb valószínűséget adnak a jelek... Egyelőre marad a kockáztatás, és a hit, hogy határos időn belül elérem azt az egyenleg szintet, hogy már a 0.1-es lottal kötött SL is beleférjen a money management szabályaimba.
Ez viszont megint csak azt mutatja, hogy akinek nincs elég tőkéje, muszáj hogy kockáztasson, különben sosem fogja elérni a megfelelő szintet... Van erre okosabb megoldás? Ki hogy csinálja az ilyet?
Én szurkolok neked, de ha tényleg nem tőrődsz a kockázatkezeléseddel, akkor ez a topic visszacsúszik a szerncsejáték kategóriába, egy érdekes "kísérleti ichi topic" helyett. Nem örülnék neki, mert úgy tűnik igyekszel elég komolyan beleásni magad a témába.
A kisebb időtáv -kisebb valószínűség igazságára azért ne tedd rá az életed, kivéve, ha saját tesztjeid is ezt bizonyítják.
Az 5 féle belépőt kicsit soknak tartom, próbáld meg megtalálni a hozzád legközelebb állót és azt ismerd meg inkább jól! (talán még senkiről nem hallottam, aki mindet használná, egyszerre)
aSzabe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-06-23, 20:38   #37 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Tanulmányozd a Kovács Gábor-fél Ichimoku stratégiát, szerintem messze legjobb rendszer, ami elérhető ebben a témakörben. Ez megoldás lehet a távoli stop problémádra is, mert 15 perces charton köt, de csak akkor, ha az óráson és a négyóráson is minden feltétel adott. Nagyon megbízható stratégia, közel 1 évig használtam éles számlán, 1 veszteséges hónapom volt.
Hátránya, hogy csak angolul elérhető, de gondolom neked ez nem okoz problémát, ha UK-ben élsz. Sajnos a weboldala egy ideje nem elérhető, de a neten megtalálod "Ichimoku Beginner by Gabor Kovacs" címen.
Nem, tényleg nem probléma Köszönöm a tippet. Mit gondolsz a fentebb összegyűjtött adatokról? Miért hagytad abba a használatát? Volna kedved megosztani a tapasztalataid?
Régi 2012-06-23, 22:51   #38 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
aSzabe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én szurkolok neked, de ha tényleg nem tőrődsz a kockázatkezeléseddel, akkor ez a topic visszacsúszik a szerncsejáték kategóriába, egy érdekes "kísérleti ichi topic" helyett. Nem örülnék neki, mert úgy tűnik igyekszel elég komolyan beleásni magad a témába.
A kisebb időtáv -kisebb valószínűség igazságára azért ne tedd rá az életed, kivéve, ha saját tesztjeid is ezt bizonyítják.
Az 5 féle belépőt kicsit soknak tartom, próbáld meg megtalálni a hozzád legközelebb állót és azt ismerd meg inkább jól! (talán még senkiről nem hallottam, aki mindet használná, egyszerre)
Semmiféleképpen nem akarom, hogy kicsússzon az eredeti mederből, mint ahogy érzékelted, a topic komoly szándékkal jött létre.
Megoldást próbálok találni az említett problémára, ezért is említettem meg, nem engedhetem meg magamnak, hogy eltussoljam.

A belépőkhöz úgy állok hozzá, hogy ismerni szeretném mind az 5-öt, de nyílván egy kialakuló trendhez egy beszálló tökéletesen elég, a kérdés viszont az, hogy melyik lesz az, amelyik legkorábban, megfelelő erősséggel és feltételekkel kialakul. Semmi mást nem szándékozom velük elérni, mint hogy időben elkapjam a hullámot anélkül, hogy felrúgnám a beszállóhoz szükséges szabályokat.
Az is látszik, hogy pl a Kijun-sen törésen alapuló SL szabály már akár egy megoldás is lehet a szűkebb, de még megfelelő távolság miatt.

Nemsokára áttanulmányozom az előttem említett könyvet, remélem rengeteg hasznos dologgal tudom kiegészíteni a foltokat.
Régi 2012-06-24, 02:00   #39 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás Kovács Gábor könyve

Elolvastam a neten található, Kovács Gábor által írt pdf-t. Nagyon tetszik, és nagyon közel áll ahhoz, amit idáig kibogóztam.
Kiegészít néhány elemmel, és igen, ez lesz a megoldás, hogy tartani tudjam magam a money managementhez. Tisztában vagyok vele, hogy ez mindennél fontosabb.

A trendet gyakorlatilag ugyanúgy határozza meg, mint az én általam leírt szabályok. Annyi kiegészítés jár, hogy a Chikou spannak nem csak az árnak, de az akkori Kumo, és Kijun szintnek is a jó oldalán kell lennie (bullishnál felette, bearishnél alatta).

15 perces kereskedésre megy le, emlékeztet a technika a híres 3 duck systemre. A technikája szerint kettővel magasabb síkról kezdi azonosítani a trendet, ha a szabályoknak eleget tesz, lejjebb megy, ha ott, azonos irányú trend is eleget tesz a szabályoknak, akkor lemegy az adott kereskedni kívánt szintre, és az előbb meghatározott trend irányába kereskedik. Érdekes módon M15-ön kereskedve az M30-at kihagyja. Van valami ellenvetés ezzel az időtávval kapcsolatban, vagy egyszerűen az ő által használt brókernél nem volt ilyen opció?
Belépésre a Kijun/Tenkan keresztet és a Kumo törést ajánlotta kezdőknek, én szeretném megtartani a többi lehetséges belépőt is.

A megoldásom tehát, hogy mindig megkeresem az én money managementemnek megfelelő legmagasabb idősíkot, legalacsonyabb 15 percesig. Ha még ott is túl távoli lenne a stop-loss, akkor nem nyitok, túl rizikós.

Tehát ha azt mondom, pl H1-en jobb esetben megfelelő SL-t találhatok, akkor először a főszabályokat megnézem naposon. Ha minden stimmel, megvan a trend, lemegyek H4-re. Ha ott is ugyan az a trend van, és minden szabály stimmel, lemegyek H1-re, és várom a megfelelő erősségű belépőt a már meghatározott trend irányába.

Hétfőn hajnalban a nyitott EURJPY-nek beadok egy MM-nek megfelelő szűk SL-t 15 perces grafikonra húzva, H4-en jók a szabályok, H1-en sajnos nem, de ha már annó megnyitottam, hagyom kifutni, hátha fortuna kegyelmet gyakorol. Ha hozna egy 50 pip pluszt, akkor egálban lenne az egyenlegem, egyébként lelkileg elkönyveltem félrenyitott pozíciónak, és így is örülök, hogy 6 kötés útán ennyivel megúsztam.
Régi 2012-06-24, 07:09   #40 (permalink)
Szenior tag

Hely: Bp
Összes hozzászólás: 228
aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
.. Érdekes módon M15-ön kereskedve az M30-at kihagyja. Van valami ellenvetés ezzel az időtávval kapcsolatban, vagy egyszerűen az ő által használt brókernél nem volt ilyen opció?
Belépésre a Kijun/Tenkan keresztet és a Kumo törést ajánlotta kezdőknek, én szeretném megtartani a többi lehetséges belépőt is.

A megoldásom tehát, hogy mindig megkeresem az én money managementemnek megfelelő legmagasabb idősíkot, legalacsonyabb 15 percesig. Ha még ott is túl távoli lenne a stop-loss, akkor nem nyitok, túl rizikós...
M30-at két okból szokták kihagyni. Egyik az arányszám az alatta-felette levő idósíkkal itt lenne a legkisebb. Kihagyásával is az M15-H1 közt a négyes szorzó marad, ami megfelel a H1-H4 arányának. A másik esetleges szempont, a rajta kereskedők "elhanyagolható" száma.
A két legalapvetőbb belépést nem véletlen ajánlja. Nem csak a kezdők, hanem a haladók nagy része is csak abből használja az egyiket. Sokan az europaiak közül pld. nem is használják a chinkout, bár ezt nem ajánlom (lásd Chris Capre).
Ha elég sokáig nézegeted a 2.-3. belépési jeled különböző TF-eken, észre fogsz venni valamit.
A 4.-5. jelet feltételként szokták figyelni és nem szignálként.
A stop feltételed egyértelmű, ezt vártam, meglepődtem, hogy eddig nem ez volt. :-)
Azt írtad éles számlán kötsz, ezért furcsa számomra, hogy új, általad teszteletlen belépési szignálok tömkelegét (1-5) szeretnéd alkalmazni.
aSzabe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-06-24, 12:52   #41 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ezek szerint nem jól látom, hogy az 5 jel a feltételek miatt valójában egymásra épül?
Pl jön egy Kijun-sen kereszt, de ha a Chikou nem jó, akkor nem tudok belépni. Ha jó irányba megy az ár, magával fogja hozni a Kijun/Tenkan kereszteződést a természetéből adódóan. Ha a Chikou végre megerősíti a jelet, az gyakorlatilag egy Chikou/ár kereszteződés. És ha esetleg nem jó oldalán vagyunk a felhőnek, akkor végül a kumo kitörés lesz, ami a valós jelet fogja adni (nevezhetjük megerősítésnek is).

Ami miatt el vagyok bizonytalanodva, az a tudatosodás, hogy miközben megpróbáltam minél jobban beleásni magam az ichimoku rejtelmeibe, kezdtem teljesen eltérni az eredeti felállástól, miszerint az ichi csak trendmeghatározásra használatos, a belépőkre pedig a HWTrader által elindított, pivot zónákat törő/tesztelő, trend irányú jelekre lépek be.

Örülök, hogy csatlakoztatok a témához, és segítetek, hogy ne kelljen minden zsákutcát magamnak feltérképezni.

A héten figyelni fogom az éles jeleket, megpróbálom átérezni az alacsonyabb idősíkokat, az sincs kizárva, hogy inkább ledemózom az újszerű kötéseket. Ha szortíroznom kell, mert túl bonyolítom, akkor azt fogom tenni. A lényeg, hogy újra rendszereznem kell magam, és a technikát
Régi 2012-06-24, 17:31   #42 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Én csak a Kovács Gábor féle rendszert használtam kétféle belépővel:
1. strong (felhő alatt/fölött) Tenkan-kijun keresztezés
2. kumo kitörés
A feltételeket nem írom le, mert pontosan az általa meghatározott kondíciók esetén kötöttem csak, ami a leírásban szerepel. Néha idegörlő ugyan, hogy minden jónak tűnik 15 percesen meg óráson, csak mondjuk 4 óráson valami nem stimmel, viszont jótékony hatással van a számládra. Ha mindent betartasz és nem kisérletezel mással, nagyon magas 70-80%-os találati arányt is elérhetsz, ami erős "hangulatfokozó". Tudom én, hogy lehet nyereséget csinálni 30%-os találati aránnyal is 1:10-es R:R esetén, csak kötélidegek kellenek hozzá, nekem meg az nincs. De amúgy se nagyon hiszek benne, hogy túl sok ilyen sikeres trader lenne.
Nem tudom, hogy HWtrader rendszerét össze lehet-e vegyíteni az Ichimokuval, illetve azt nem tudom, hogy érdemes-e. A kettő alapvetően különböző, mivel az Ichimoku egy "indikátorcunami", HWT rendszere pedig nagyrészt a forexfactorys J16-féle stratégia, ami amúgy szintén jó, csak épp az ellenkezője. A szülőatyja, James pont a "naked trading" képviselője, így nem nagyon használ indikátorokat.
Régi 2012-06-26, 11:57   #43 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Én csak a Kovács Gábor féle rendszert használtam kétféle belépővel:
1. strong (felhő alatt/fölött) Tenkan-kijun keresztezés
2. kumo kitörés
A feltételeket nem írom le, mert pontosan az általa meghatározott kondíciók esetén kötöttem csak, ami a leírásban szerepel. Néha idegörlő ugyan, hogy minden jónak tűnik 15 percesen meg óráson, csak mondjuk 4 óráson valami nem stimmel, viszont jótékony hatással van a számládra. Ha mindent betartasz és nem kisérletezel mással, nagyon magas 70-80%-os találati arányt is elérhetsz, ami erős "hangulatfokozó". Tudom én, hogy lehet nyereséget csinálni 30%-os találati aránnyal is 1:10-es R:R esetén, csak kötélidegek kellenek hozzá, nekem meg az nincs. De amúgy se nagyon hiszek benne, hogy túl sok ilyen sikeres trader lenne.
Nem tudom, hogy HWtrader rendszerét össze lehet-e vegyíteni az Ichimokuval, illetve azt nem tudom, hogy érdemes-e. A kettő alapvetően különböző, mivel az Ichimoku egy "indikátorcunami", HWT rendszere pedig nagyrészt a forexfactorys J16-féle stratégia, ami amúgy szintén jó, csak épp az ellenkezője. A szülőatyja, James pont a "naked trading" képviselője, így nem nagyon használ indikátorokat.
Azt hiszem kezdem érezni a ritmust, kár, hogy ehhez viszont időt kell tölteni a gép előtt. Sebaj, ha így indul, hát így indul.
Ami nálam inkább idegörlő, hogy a két magasabb síkon minden rendben, de 15 percesen már javában le vagyok késve a jelről És lehet várni az újabb korrekciós hullámot...
Azt is látom, miért elég a két belépő.
De azt elárulod, miért nem használod már? Csalódtál benne, vagy túlfejlődtél a technikán?
Régi 2012-07-07, 12:23   #44 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás Jún 13 - Júl 5

Utóbbi időben felhagytam a téma aktív frissítésével, nem azért, mert már nem aktuális, hanem pont azért, mert kicsit elkezdett átalakulni a szemléletem, tanultam, elemeztem, stb.

Az utóbbi két hétben számomra alkalmas kiszállási technikán dolgoztam.

Kidolgoztam egy rendes naplózási rendszert is magamnak, ami alapján bármikor rendesen meg tudom vizsgálni a hibáimat. Kíváncsian várom, a következő hónap milyen eredményeket, és problémákat fog adni.

Íme az első korszakom összefoglalása. Teli hibákkal, eddig nem ismert faktorokkal, ez lett az eredmény.

Jún 13 - Júl 5

Elvárt érték: -3.2 (júl hónap végi elemzésre pozitívban kell lennie)
Min. pay off ratio: 1.12 - (jobb találati eredményre számítok, ettől független ez így is teljesíthető)

Ha minden rendben megy, aug. elején jelentkezem a következő összefoglalóval.
Csatolt kicsinyítések
ichimoku-pivot-swing-jun.jpg  
Régi 2012-07-07, 15:13   #45 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Íme az első korszakom összefoglalása. Teli hibákkal, eddig nem ismert faktorokkal, ez lett az eredmény.

Jún 13 - Júl 5
A 15. hosszászólásban azt írtad van backteszted, korrekt eredménnyel. Ott évi 8-10 kötést említettél. Itt meg kb 50x több kötésed van azonos idő alatt, tehát alapjaiban változott a stratégiád. Így gyakorlatilag backteszt nélküli stratégiát forward tesztelsz. Backteszt nélkül, kizárólag forward teszt használattal igen sokáig fog tartani mire kialakítasz egy működő stratégiát.

Ha kitalálsz egy módosítást vagy akár teljesen új stratégiát, akkor áldozd rá a szükséges pár órát hogy ellenőrizd hogyan változott a működése a múltbéli adatokon, és ha tetszik amit látsz, akkor utána módosítás nélkül forward teszteld azt. Ha nem jön be a módosítás, akkor az hónapok helyett órák alatt kiderül...
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-07-07, 16:37   #46 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A 15. hosszászólásban azt írtad van backteszted, korrekt eredménnyel. Ott évi 8-10 kötést említettél. Itt meg kb 50x több kötésed van azonos idő alatt, tehát alapjaiban változott a stratégiád. Így gyakorlatilag backteszt nélküli stratégiát forward tesztelsz. Backteszt nélkül, kizárólag forward teszt használattal igen sokáig fog tartani mire kialakítasz egy működő stratégiát.

Ha kitalálsz egy módosítást vagy akár teljesen új stratégiát, akkor áldozd rá a szükséges pár órát hogy ellenőrizd hogyan változott a működése a múltbéli adatokon, és ha tetszik amit látsz, akkor utána módosítás nélkül forward teszteld azt. Ha nem jön be a módosítás, akkor az hónapok helyett órák alatt kiderül...
Köszönöm a hozzászólásod.

Jól látod, jelentősen változott a kereskedésem, de nem teljesen stratégia-csere, hanem idősík csere lett.
A tőkém nem engedi meg, hogy napos swingekben gondolkozzak, olyan tág stop szinteket kellett felvennem, amik nem férnek bele a kockázatkezelési szabályaimba. Demón és backtesten hiába szerepelt jól a kezdeti túl nagy kockázat is, éles számlán teljesen más érzelmekkel kellett megküzdenem, és máshogy reagáltam.
Mint láthatod, az elején gyorsan ki is derült, a gyors tőkenövekedés után azonnal vissza is zuhant az egyenlegem, a demón túlságosan nem zavart, élőben viszont érzelmileg nagyon nehezen kezeltem, ami nem fért bele abba az életkörülménybe, amire a kereskedés mint eszköz szolgálna. Ez egy új, jó lecke volt.

Egy hetet szenteltem arra, hogy figyeljem a piacot a módosított szabályokkal. Vissza nem tudom úgy tesztelni, hogy érdemleges eredményt adjon, mivel az MT4 teszter része nem teszi lehetővé számomra, hogy egyszerre 3-4 idősíkon nézzem a párt, helyesen előrevetített kumoval, és nem árulkodó chikouval.

A Gábor féle belépőknek az eddigiek alapján elég bizalmat adok, de nem szeretnék ezentúl túl nagy hangsúlyt fektetni neki, a szabályok egyértelműek, a hiteles statisztikához ezeket kell követnem és kész. A kilépőkre tettem a hangsúlyt, ez lesz most forward tesztelve. Visszatekintve az elmúlt kötésekre, ha szűkíteni nem is fogja a kockázatot, de ha a piac úgy gondolja, a profitokat jelentősen növelni fogja.
Meghatároztam, mi az a maximum tőke veszteség, amit elérve felfüggesztem az éles kereskedést, és visszatérek demó számlára. Egyelőre eltávolodtam ettől a szinttől, úgyhogy nem aggódom.

Ha a módosítás órák alatt képes megmutatni, hogy megállja-e a helyét, akkor egyelőre minden rendben. A két hete elért legmélyebb drawdownból (31-ik kötés) azóta a módosításokkal majdnem teljesen helyre álltam. A jövő hónapi kimutatás pedig így-is úgy-is nagyon lényeges lesz.
Régi 2012-07-07, 19:11   #47 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Köszönöm a hozzászólásod.

Jól látod, jelentősen változott a kereskedésem, de nem teljesen stratégia-csere, hanem idősík csere lett.
A tőkém nem engedi meg, hogy napos swingekben gondolkozzak, olyan tág stop szinteket kellett felvennem, amik nem férnek bele a kockázatkezelési szabályaimba. Demón és backtesten hiába szerepelt jól a kezdeti túl nagy kockázat is, éles számlán teljesen más érzelmekkel kellett megküzdenem, és máshogy reagáltam.
Mint láthatod, az elején gyorsan ki is derült, a gyors tőkenövekedés után azonnal vissza is zuhant az egyenlegem, a demón túlságosan nem zavart, élőben viszont érzelmileg nagyon nehezen kezeltem, ami nem fért bele abba az életkörülménybe, amire a kereskedés mint eszköz szolgálna. Ez egy új, jó lecke volt.

Egy hetet szenteltem arra, hogy figyeljem a piacot a módosított szabályokkal. Vissza nem tudom úgy tesztelni, hogy érdemleges eredményt adjon, mivel az MT4 teszter része nem teszi lehetővé számomra, hogy egyszerre 3-4 idősíkon nézzem a párt, helyesen előrevetített kumoval, és nem árulkodó chikouval.

A Gábor féle belépőknek az eddigiek alapján elég bizalmat adok, de nem szeretnék ezentúl túl nagy hangsúlyt fektetni neki, a szabályok egyértelműek, a hiteles statisztikához ezeket kell követnem és kész. A kilépőkre tettem a hangsúlyt, ez lesz most forward tesztelve. Visszatekintve az elmúlt kötésekre, ha szűkíteni nem is fogja a kockázatot, de ha a piac úgy gondolja, a profitokat jelentősen növelni fogja.
Meghatároztam, mi az a maximum tőke veszteség, amit elérve felfüggesztem az éles kereskedést, és visszatérek demó számlára. Egyelőre eltávolodtam ettől a szinttől, úgyhogy nem aggódom.

Ha a módosítás órák alatt képes megmutatni, hogy megállja-e a helyét, akkor egyelőre minden rendben. A két hete elért legmélyebb drawdownból (31-ik kötés) azóta a módosításokkal majdnem teljesen helyre álltam. A jövő hónapi kimutatás pedig így-is úgy-is nagyon lényeges lesz.
Tudsz metában tesztelni úgy, hogy több idősíkon fut egyszerre a chart, nem csak a tesztelten. Ha érdekel leírom hogyan oldható meg.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-07-08, 04:07   #48 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tudsz metában tesztelni úgy, hogy több idősíkon fut egyszerre a chart, nem csak a tesztelten. Ha érdekel leírom hogyan oldható meg.
Természetesen érdekel, előre is köszönöm.
Régi 2012-07-08, 21:42   #49 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Természetesen érdekel, előre is köszönöm.
OK, holnap estére fent lesz az oldalunkon a részletes leírás képekkel.
Ezt ha alkalmazza valaki kiderül pár óra alatt a stratégiájáról hogy működőképes-e vagy sem.
Készen állsz az igazságra?
  Válaszol idézettel
Régi 2012-07-09, 07:03   #50 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
OK, holnap estére fent lesz az oldalunkon a részletes leírás képekkel.
Ezt ha alkalmazza valaki kiderül pár óra alatt a stratégiájáról hogy működőképes-e vagy sem.
Készen állsz az igazságra?
Szia Gyula.
Te használod a COT bázist?
willow nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Ichimoku, technikai elemzés

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Ichimoku Deno Technikai elemzés 48 2016-12-17 10:15

A pontos idő 10:27 , a GMT +1 időzóna szerint.