Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-07-20, 08:23   #51 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
escuchame a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szerintem felesleges másokat kérdezned, majd a piac megmondja, hogy igazad volt-e. :-)
Csak használj stoppot!

Van, aki meg összeomlásra számít (nem ezüstben):
Egy újabb jel, ami hatalmas visszaesésre utal

Meglátjuk, hogy neki is mennyire lesz igaza.
escuchame nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-07-20, 09:00   #52 (permalink)
Szenior tag

Profi(t) logója

Összes hozzászólás: 150
Hírnév szint: 7
Profi(t) a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
escuchame eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem felesleges másokat kérdezned, majd a piac megmondja, hogy igazad volt-e. :-)
Csak használj stoppot!

Van, aki meg összeomlásra számít (nem ezüstben):
Egy újabb jel, ami hatalmas visszaesésre utal

Meglátjuk, hogy neki is mennyire lesz igaza.
Érdekes grafikon. Főleg ha a következő 50 napban is lemásolódik a görbe. Ami, ha sokan nézegetik az ilyen elemzéseket, akár önbeteljesítő jóslat is lehet
Egyébként meg a megjegyzésről a grafikonban, hogy "itt nem akarunk lenni", az a véleményem, hogy én meg igenis ott szeretnék lenni. Azaz meglovagolni jó hosszan az esést is. Hiszen mindegy, hogy emelkedés van vagy esés, csak jó irányba menjünk vele. (És itt nem állam gazdasági szempontból értettem, hanem csak az én kis egoista Forexes szemszögemből )
Régi 2012-07-20, 11:08   #53 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 404
eAdam a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Érdekes, Kiváncsi vagyok tényleg beteljesedik-e. Profit hozzászólása tetszik, szerintem is önbeteljesítő jóslat lehet, ha mindenki erre fog fókuszálni.

Viszont az elszomorít, hogy ez a téma eléggé el lett felejtve... pedig még el sem kezdődött igazán!
(Az elfelejtést a téma indító inaktívságára értem, nem az olvasókéra. )
eAdam nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-07-20, 15:22   #54 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
eAdam eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Érdekes, Kiváncsi vagyok tényleg beteljesedik-e. Profit hozzászólása tetszik, szerintem is önbeteljesítő jóslat lehet, ha mindenki erre fog fókuszálni.

Viszont az elszomorít, hogy ez a téma eléggé el lett felejtve... pedig még el sem kezdődött igazán!
(Az elfelejtést a téma indító inaktívságára értem, nem az olvasókéra. )
Lelépett, mint általában egy idő után majdnem mindenki.
willow nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-02-20, 18:03   #55 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 582
Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ha ˝követni szeretnéd az okos pénzt˝ ITT megtalálod a topik folytatását.
Sawyer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-02-27, 21:41   #56 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 591
Hírnév szint: 6
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Először is köszönet bandrisnak az önzetlen segítségért.
3 napja bújom a COT adatokat. Az egyik volt kollégám hívta fel rá a figyelmet. Nos...ő csak töredékét használja annak a potenciálnak, ami ebben van. Felállítottam a saját setup rendszerem és elképesztő, hogy mennyire jól kiegészíti a fundamentális elemzést swing és long term kereskedésben. Az arany és a kábel legutolsó nagy esését is remekül mutatta 1800-tól és 1.63-tól. Az előbbi sajnos nem volt annyira egyértelmű nekem, hogy meg fog történni. De a COT kristálytisztán mutatta, hogy tömik a kicsiket.
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-02-28, 16:42   #57 (permalink)
Szenior tag

Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Először is köszönet bandrisnak az önzetlen segítségért.
3 napja bújom a COT adatokat. Az egyik volt kollégám hívta fel rá a figyelmet. Nos...ő csak töredékét használja annak a potenciálnak, ami ebben van. Felállítottam a saját setup rendszerem és elképesztő, hogy mennyire jól kiegészíti a fundamentális elemzést swing és long term kereskedésben. Az arany és a kábel legutolsó nagy esését is remekül mutatta 1800-tól és 1.63-tól. Az előbbi sajnos nem volt annyira egyértelmű nekem, hogy meg fog történni. De a COT kristálytisztán mutatta, hogy tömik a kicsiket.
Remek adat a COT szerintem is. Különösen Volume és OI adatokkal együtt olvasva, persze plusz TA és csipetnyi piacismeret.
Régi 2013-03-02, 19:44   #58 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 19
Misike a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Már magában ez a link is nagyon hasznos, köszönöm ennek a megosztását is. De nincs esetleg valaki aki ezen kereskedés oktatásával foglalkozik? Sajnos az angol nem az erősségem.. Vagy esetleg valaki aki tapasztalatait megosztaná itt a közönséggel?
Misike nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-03-02, 20:49   #59 (permalink)
Szenior tag

Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Az angol nekem sem az erősségem, de a lényeg a grafikon.
Olvasd át a fórumot és vesd össze a grafikonokkal. Tegnap fizettem rá elő, mert megéri azt a kis pénzt. Majd a tapasztalataimat megosztom később. Nem akarok addig senkit tévútra vinni.
De a gondolataimat esetleg leírom egy-egy grafikonnal alátámasztva. Most a palladiumban van egy olyan short lehetőség, ami szinte ordít. Kár, hogy azzal nem sokra megyek.

Szerintetek vannak, akik hozzáférnek napi frissítésű adatokhoz? Mert az nem kis előny lenne azoknak.
Régi 2013-03-02, 21:15   #60 (permalink)
Szenior tag

Porter logója

Hely: Luzern
Összes hozzászólás: 135
Hírnév szint: 8
Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:

Szerintetek vannak, akik hozzáférnek napi frissítésű adatokhoz? Mert az nem kis előny lenne azoknak.
Regisztralj itt, 15 perces kesleltetessel kapsz adatokat.
https://www.thinkorswim.com/tos/disp...age=paperMoney

Arra figyelj, hogy sajat cimnek valami nem EU-s cimet adj meg.
Porter nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-03-03, 07:49   #61 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Porter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Regisztralj itt, 15 perces kesleltetessel kapsz adatokat.
https://www.thinkorswim.com/tos/disp...age=paperMoney

Arra figyelj, hogy sajat cimnek valami nem EU-s cimet adj meg.
Az év leghasznosabb hozzászólása díjat a Te posztod nyerte eddig Nálam.
Köszönet a linkért.

A COT adatoknál lenne napi frissítésű adat? Eddig úgy gondoltam, hogy ez egy heti riport, ami pénteken jelenik meg és az előző hét szerdájától a megjelenés hetében aktuális keddi napig bezáró változást tükrözi.

A 15 perces késleltetett adatoknak a Volume és OpenInterest adatokra gondolhattál, vagy csak vakegér vagyok és nem találok COT adatokat a TD-s platformban?

Köszi mégegyszer a segítséget!
Régi 2013-03-03, 10:59   #62 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás Napi COT adatok

Köszönöm Porter a segítséget!

Tartok tőle, hogy ott csak a határidős árakat mutatja és nem pedig az egyes szereplők piaci kitettségét.

Sawyer, szólj kérlek, ha mégis megtalálod ott, amire én gondolok és akkor egyből regisztrálok.

Pipekben gazdag jövő hetet mindenkinek!
Régi 2013-03-03, 14:59   #63 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sawyer, szólj kérlek, ha mégis megtalálod ott, amire én gondolok
Mindenképp, de gyanítom nem létezik napi jelentésben COT adat.

Idézet:
... az egyes szereplők piaci kitettségét.
Szerintem akkor számítana a határidős szereplők piaci kitettsége, ha tudnád pontosan, hogy ebből mennyi a fedezeti ügylet. Gondolok itt elsősorban az OTC swap+forward ügyletekre.Mert nem elenyésző az arányuk a spot ügyletekhez képest(65/35% kb.). De mivel decentralizált a bankközi devizapiac, feltételezem itt nincsenek nyilvános heti riportok az adott ügyletekről. Legalábbis nem a nagyközönség számára.

Oda akarok kilyukadni, hogy a NetLong pozik(Comm.,Large,Small) változása, nem feltétlenül precízen tükrözi a határidős szereplők piaci kitettségét a devizapiacon. Árupiacon pl. már más a helyzet. Szvsz.
Régi 2013-03-03, 15:50   #64 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Én egy ideig előfizettem a COT adatokra. Személy szerint semmi hasznát nem vettem. De lehet, hogy ti több mindent ki tudtok olvasni belőle.
Régi 2013-03-05, 15:50   #65 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

@Kamionos

Szinte biztos nem ad a thinkorswim COT adatot, emiatt ne regisztrálj.
Rengeteg hasznos funkciója és testre szabhatósága miatt én máris dobtam a jávás Prorealtime platformját és jó pár megnyitott böngészőfültől is sikerült megszabadulnom. Gyakorolni, tesztelni, információt gyűjteni mindenképp hasznos.
Régi 2013-03-05, 16:14   #66 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én egy ideig előfizettem a COT adatokra. Személy szerint semmi hasznát nem vettem. De lehet, hogy ti több mindent ki tudtok olvasni belőle.
Érdemes talán egy témára több időt szánni. Akár éveket is. Én két éve csak a HWT-s, J16-os témát bűvölöm és még a ForexEgyetemes témába bele se ástam magam igazán, pedig egyszer szeretnék. De nem bántam meg eddig, hogy a PPZ-kkel kötöttem először barátságot.
A COT -ot, amolyan trend indikátornak használom csak, önmagában se be, se kilépési jelzéssel nem ad. Leginkább az elképzelésem megerősítésére szolgál. A divergencia indikátoroktól mindenképp hasznosabbnak találtam.
Régi 2013-03-11, 23:00   #67 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
redend a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Épp a minap vált elérhetővé az alábbi közismert oldalon is:
http://www.myfxbook.com/commitments-of-traders
redend nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Apollo Money Maker (AMM) Expert Advisor HZFX Devizatőzsde 14 2012-12-13 10:16

A pontos idő 06:31 , a GMT +1 időzóna szerint.