Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-08-12, 02:54   #1 (permalink)
Szenior tag

Hely: Debrecen
Összes hozzászólás: 169
Hírnév szint: 6
alkonya már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.alkonya már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Pénz Kérdés

Üdv mindenkinek!

egy pár hónapja kezdtem el foglalkozni komolyabban a Tőzsdével.
Jelenleg egy Demó verziót használok tanulás céljából.
Nagyon sok kérdésre választ kaptam már egy kérdésem mégis lenne amire remélem meg is kapom a választ!
Ha úgy gongolom hogy megpróbálom a valós pénzzel a kereskedést és feltöltök pl 5000 eurot a számlámra akkor ez az összeg lesz a valós pénzem mégis sokkal nagyobb összegben kereskedhetem pl 50.000 vagy 500.000 euroval. Miért? De nem ez lenne a fő kérdésem ha én példáúl egy terméket vásárolok és emelkedésra játszom de az árfolyam nagyot zuhan és én máris 5000 euro-t buktam utánna mi történik?Hisz a saját tőkémet már elvesztettem mi történik akkor ha a bróker cég pénzét is elveszítem mondjuk 250.000 euro-ig ? Nem nagyon szeretnék példáúl olyanba beleesni,hogy elveszítek mindent és kapok egy levelet,hogy fizessek be X összeget a Bróker cég számlájára!Vagy ha elveszítettem a saját tőkémet automatikusan megál a kereskedés?
alkonya nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-12, 07:20   #2 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.685
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
alkonya eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Üdv mindenkinek!

egy pár hónapja kezdtem el foglalkozni komolyabban a Tőzsdével.
Jelenleg egy Demó verziót használok tanulás céljából.
Nagyon sok kérdésre választ kaptam már egy kérdésem mégis lenne amire remélem meg is kapom a választ!
Ha úgy gongolom hogy megpróbálom a valós pénzzel a kereskedést és feltöltök pl 5000 eurot a számlámra akkor ez az összeg lesz a valós pénzem mégis sokkal nagyobb összegben kereskedhetem pl 50.000 vagy 500.000 euroval. Miért? De nem ez lenne a fő kérdésem ha én példáúl egy terméket vásárolok és emelkedésra játszom de az árfolyam nagyot zuhan és én máris 5000 euro-t buktam utánna mi történik?Hisz a saját tőkémet már elvesztettem mi történik akkor ha a bróker cég pénzét is elveszítem mondjuk 250.000 euro-ig ? Nem nagyon szeretnék példáúl olyanba beleesni,hogy elveszítek mindent és kapok egy levelet,hogy fizessek be X összeget a Bróker cég számlájára!Vagy ha elveszítettem a saját tőkémet automatikusan megál a kereskedés?
Amíg nem világos a TŐKEÁTTÉTEL fogalma, és működése, addig ne kereskedj valódi pénzzel. Itt is le lett már párszor írva, és a Google is rengeteg találatot dob rá, nézz utánna.
A bróker sosem fog miattad pénzt veszíteni. Le fogja zárni a veszteséges pozíciódat kérdezés nékül, ha elfogy a tőkéd a számláról. Mínuszba nem fog menni, mert azt már vagy be tudná hajtani rajtad, vagy nem. Ezt nem kockáztatja meg.
Régi 2012-08-12, 08:35   #3 (permalink)
Szenior tag

Hely: Debrecen
Összes hozzászólás: 169
Hírnév szint: 6
alkonya már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.alkonya már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Köszönöm a gyors választ!
alkonya nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-12, 11:43   #4 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Margin:

"A bróker pénzt vesz el tőlünk, ha pozit akarunk nyitni.
Ezt a pénzt nevezzük: fedezeti igénynek.
A fedezeti igény mindig a bázisdevizában képződik.

Példa:

Van 10.000 USD a számlánkon.
A bróker elvesz tőlünk 1000 USD-t fedezetre.
Marad 9000 USD a pozink managelésére.
Ha rossz irányba megy az árfolyam és
elfogy a 9000 USD, akkor a bróker lezárja a pozinkat.
Így védi magát a veszteségtől."

Ha van 5000 euród és nyitsz egy pozit, akkor a 5000 euróból a bróker elvesz valamennyit (margin) és a maradt összeggel tudsz gazdálkodni. Ha elfogy, akkor nem engedi hogy tovább kereskedj és visszaadja amit korábban elvett az 5000-ből. A bróker sosem veszít.
Itt van egy cikk, aminek a végén le van írva a margin kiszámítása:

https://sites.google.com/site/tozsde...ockazatkezeles

Sokat nem kell vele foglalkozni, ha a trédenkénti kockázat 1-2%. Minél nagyobb a tőkeáttétel, annál kisebb a margin. A kockázat a poziméretezésben van és nem a tőkeáttétben(be kell állítani a tradenkénti kockázatot 1-2%-ra - többre kockázatos - és tök 8, hogy mennyi a tőkeáttétel). Tehát érdemes a legnagyobb tőkeáttétet választani. Lehet nem lesz kihasználva a nagy tőkeáttét. De nem is arra használjuk, hogy ki legyen használva(mert az tilos), hanem arra hogy a margin kérdéskörével többet ne keljen foglalkoznunk. Egy gonddal kevesebb.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-08-12, 14:06   #5 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 827
Hírnév szint: 10
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A bróker sosem fog miattad pénzt veszíteni. Le fogja zárni a veszteséges pozíciódat kérdezés nékül, ha elfogy a tőkéd a számláról. Mínuszba nem fog menni, mert azt már vagy be tudná hajtani rajtad, vagy nem. Ezt nem kockáztatja meg.
Ha gap van a piacon, akkor elég nagy tőkeáttét esetén negatívba is mehet az egyenelged, mire a brókercégnek sikerül zárnia a pozíciódat. Ilyenkor nyilván megpróbálja behajtani rajtad a veszteséget a brókercég.
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Pár kérdés... Erik Kezdőknek 877 2014-10-06 10:52
Pénz garancia??! Zsolti84 Kezdőknek 1 2011-08-22 09:43
Tőzsdecápák - A pénz nem alszik Sajt Csevegés 1 2010-10-03 22:45
A nagy kérdés :D DonGraca Kezdőknek 6 2010-02-28 09:33
V vagy W ez itt a kérdés Pancser A kategóriás részvények 1 2010-01-25 08:51

A pontos idő 09:12 , a GMT +1 időzóna szerint.