Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-09-07, 15:58   #51 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Hely: Veszprém
Összes hozzászólás: 399
Hírnév szint: 8
Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mivel a kötésmennyiség is adott, így tényleg teljesen le vagyok butítva a beszállási pontok keresésére. Valami oka csak van, hogy így válogatják az embereket, csak nem értem miért...
Egyszerű: mert egy ökörség amit elvárnak tőled és a többiektől. Ha lenne ilyen ember aki a 70/30-at huzamosan tartja még akár 1:1 RR-al "hozzánemnyúlokhamárbekötöttem" szabállyal, az szerintem csoda lenne.
Ez ám a kockázatkezelés. Egyszer csak eljut mindenki oda, hogy nem a belépéssel hanem a menedzseléssel lehet a pénzt megkeresni.
Forex Gump nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-07, 17:15   #52 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 514
Hírnév szint: 6
Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

A következő vizsgát lehet nehezebbé teszik, kizárólag eur/chf-en szabad kötni a napi 50 pip profitot )
Dvit nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2012-09-07, 17:21   #53 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 696
Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Várjál, mert állítólag ugye tréder menedzser lenne a pozíció neve... nah de mindegy, ha ezt kérik, hát megcsináljuk nekik. Kis szerencse, és benn vagyunk Aztán ha jól értettem, jön 6 hónap próbaidő, ahol hozni kell a havi 20%-ot nah majd megnézem a benn lévő profikat, hogy is van ez...
Lucem Ferre nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-07, 17:40   #54 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 150
fxtom a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Forex Gump eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egyszerű: mert egy ökörség amit elvárnak tőled és a többiektől. Ha lenne ilyen ember aki a 70/30-at huzamosan tartja még akár 1:1 RR-al "hozzánemnyúlokhamárbekötöttem" szabállyal, az szerintem csoda lenne.
Ez ám a kockázatkezelés. Egyszer csak eljut mindenki oda, hogy nem a belépéssel hanem a menedzseléssel lehet a pénzt megkeresni.
Tényleg ökörség, mert kezdők közt ilyen nem nagyon van. Gyakorlott (és folyamatos profitot elérő) traderek közt viszont 1:1-es R:R mellett nem ritka a 70%-os találati arány vagy akár ennél is jobb. Lásd HWT rendszere, az a legjobb példa, ha betartod, hogy mindig zársz 1:1-es R:R-nél, ami egyébként nem biztos, hogy a legjobb kiszálló, kiemelkedően magas lesz a találati arányod. Majdnem azt írtam, hogy "garantáltan" 70% feletti.
Ezt a "nem a belépéssel keressük a pénzt" filozófiát mindig is baromságnak tartottam, talán Pintér Péteréktől (copyright Birger) származik. Nehogy már kitalálja valaki, hogy nem fontos a belépés, elég, ha menedzseljük az amúgy rakás szar random pozinkat. Persze, fontos a pozíció menedzselés, a kockázatkezelés meg a kilépés is, de ugyanilyen fontos a belépő is. Miért ne lenne érdemes figyelmet fordítani rá és és a maximumot kihozni belőle?
fxtom nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-07, 17:43   #55 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Várjál, mert állítólag ugye tréder menedzser lenne a pozíció neve... nah de mindegy, ha ezt kérik, hát megcsináljuk nekik. Kis szerencse, és benn vagyunk Aztán ha jól értettem, jön 6 hónap próbaidő, ahol hozni kell a havi 20%-ot nah majd megnézem a benn lévő profikat, hogy is van ez...
Ez az elvárás a 6 hónapos próbaidő alatt???
Kiváncsi lennék a csúcsgórék vagy oktatók közül melyik tudja ezt produkálni hónapról hónapra?
Kérd meg őket, hogy mutassanak jó példát és kapják elő a live statementjeiket. Gyanítom, hogy lesz nagy vakarózás...
Régi 2012-09-07, 18:32   #56 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
Forex Gump eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egyik sincs a másik nélkül....

Be lehet lépni EURUSD longba kb 160 pip után most is, aztán menedzselni, csak nem sok értelme van....

Én szeretem azt a jó belépőt, amikor másodpercekig sem vagyok minuszban.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-09-07, 18:34   #57 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Megkérdezhetem, hogy ezért az óhajtott teljesítményért milyen fizetést szándékoznak adni?
  Válaszol idézettel
Régi 2012-09-07, 18:38   #58 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.622
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
fxtom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez az elvárás a 6 hónapos próbaidő alatt???
Kiváncsi lennék a csúcsgórék vagy oktatók közül melyik tudja ezt produkálni hónapról hónapra?
Kérd meg őket, hogy mutassanak jó példát és kapják elő a live statementjeiket. Gyanítom, hogy lesz nagy vakarózás...
Összesen 5 alkalmazott van bejelentve a cégnél, azt nem lesz nehéz ellenőrizni, mennyit is produkálnak havonta.
Régi 2012-09-08, 08:59   #59 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Összesen 5 alkalmazott van bejelentve a cégnél, azt nem lesz nehéz ellenőrizni, mennyit is produkálnak havonta.
Vicc az egész, vak vezet világtalant. Azért ha az egyik hónapban csak 18%-ot csinálok, lehet, hogy megtartanak, nem???
Régi 2012-09-09, 08:57   #60 (permalink)
Szenior tag

Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Megkérdezhetem, hogy ezért az óhajtott teljesítményért milyen fizetést szándékoznak adni?
1000 USD fix nettó + 20-50% jutalék, tapasztalat/eredmény függő. Próbaidőn 5000 USD-t kezelsz.
Régi 2012-09-09, 09:04   #61 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 801
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
1000 USD fix nettó + 20-50% jutalék, tapasztalat/eredmény függő. Próbaidőn 5000 USD-t kezelsz.
Ha ügyes vagy, nem is olyan rossz kezdőfizetés.
willow nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-09, 12:27   #62 (permalink)
Tag

Hely: Otthon élek.
Összes hozzászólás: 67
Delfin a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Az a baj hogy ezeket a feltételeket nem olyan találta ki, aki ismeri a piacot. Kb. olyan mint hogy egy csomó csilivili, jól kinéző kondigép is van, csak épp olyan csinálta aki sosem edzett huzamosabban hogy tudja mi a kényelmetlen.
Delfin nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-10, 12:23   #63 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 48
Moran a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:

nekünk a 6 hónapos próbaidőről nem is beszéltek.
amugy nem fogsz bent látni profikat, én legalábbis az oktatás ideje alatt senkit nem láttam aki "dolgozott" volna.
ha nem jön össze a vizsga, javasolják majd megint a gyakorlati órákat.
én 10 embert láttam az egyik gyakorlati időpontban. 10 X 75.000 =750.000 ft 2 hétre. - és ez csak az egyik oktatási időpont.
és igen, vannak akik befizetik, az egyik srác is mesélte, hogy 1 éve jár hasonló oktatásokra és kb 1,5 milliót bszott már el.

de remélem sikerül a vizsga, jöhet ide a beszámoló.

jah, félre ne értsétek, én csak az ingyenes elméleten voltam.
Moran nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-10, 17:23   #64 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nem egyszerű, néhány nagyon szép párt ki is kellett zárnom a túl nagy spread miatt. Semmi esetre sem nyitnék náluk éles számlát, van, hogy szakad a szerver, a spread meg túl drága... Na mindegy, az első napon lassan túl vagyunk 1+, 1 futó
Régi 2012-09-10, 21:59   #65 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem egyszerű, néhány nagyon szép párt ki is kellett zárnom a túl nagy spread miatt. Semmi esetre sem nyitnék náluk éles számlát, van, hogy szakad a szerver, a spread meg túl drága... Na mindegy, az első napon lassan túl vagyunk 1+, 1 futó

be kell menni az irodába és ott kell trédelni?
és hány órát adnak rá?
Régi 2012-09-10, 22:30   #66 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Moran eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
be kell menni az irodába és ott kell trédelni?
és hány órát adnak rá?
Dehogy kell bemenni Csak a londoni zárás után nem igazán várok már világmegváltó mozgást.
Régi 2012-09-11, 07:31   #67 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 199
Hírnév szint: 7
gogolak a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ha havi 20% profitot tudnék termelni akkor biztos nem másnak termelném! De ugy mondom, hogy még 10%-nál sem hallgatnám, hogy bárki dirigáljon nekem.
Vicc az egész!
gogolak nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-11, 09:38   #68 (permalink)
Szenior tag

Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
gogolak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha havi 20% profitot tudnék termelni akkor biztos nem másnak termelném! De ugy mondom, hogy még 10%-nál sem hallgatnám, hogy bárki dirigáljon nekem.
Vicc az egész!
Véleményem szerint aki elmegy ilyen tudás és teljesítmény mellett másnak tradelni az:

1. Nem rendelkezik még elég tőkével(bár ez is fura, mert ilyen teljesítménnyel aprópénzből is megvan rövid idő alatt egy kisebb vagyon..)

2. Magányosan nem tud tradelni, csak társaságba érzi jól magát, mert lehet cigizni menni, hülyülni stb.

3. Úgy gondolja, hogy a nőknél több eséllyel indul, ha öltönyös munkát végez egy pénzügyi cégnél, ellentétbe azzal, ha otthon tradel egy lyukas boxeralsóba chipses-zacskókkal a billentyűzet körül.

4. Ha az előző 3 nem illik rá, van tőkéje és lazán hozza a napi 50 pipet akkor idióta.
Régi 2012-09-11, 10:28   #69 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

1. Nem rendelkezik még elég tőkével(bár ez is fura, mert ilyen teljesítménnyel aprópénzből is megvan rövid idő alatt egy kisebb vagyon..)
Nem egészen, pl tegyük fel egy átlag magyar huszonéves fiatal összekapar egy 450 USD-s számlát. Havi 20%-ot hozva is 13 hónapba telik, mire eléri a havi 800 USD-s profitot, és addig nem nyúlhatott az egyenleghez. Ha ezután úgy dönt, hogy ennyi pénzből megpróbál megélni, sehová nem fog előre jutni az életben. Rá kell húzni még pár hónapot, 16-17 hónap után már úgy is meg tud belőle élni, hogy az alap tőkéjét is hízlalja.

Ezzel szemben elmész trédernek, megkapod a havi 1000 USD-t (most a jutalékról nem beszélünk), amiből havonta 200-at ráraksz egy saját számlára. Alap tőke nélkül, 8 hónap után éred el a havi 800 USD profitot a saját számládon, miközben van egy biztos bevételed. Kb 1 év múlva otthagyod a munkád, ami nem jelent igazából semmi mást, mivel nem irodában dolgozol, hanem szakadt gatyában otthon Persze azért néha jó bemenni az irodába is, ha az otthoni körülmények túl kényelmetlenek, nem tudsz figyelni, gyerek otthon van, stb stb stb... még ha csak saját magadnak is dolgozol, sem árt egy iroda.

Na persze ez egy tökéletes havi 20%-os profit melletti kalkuláció, tény, hogy azért ez nem így működik
Régi 2012-09-11, 10:57   #70 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Na persze ez egy tökéletes havi 20%-os profit melletti kalkuláció, tény, hogy azért ez nem így működik
De ha megvan a tökéletes havi 20%, akkor miért kapaszkodik a "tutibiztos" céges fizetésbe? Kissé ellentmondásos. Feltételezem, ha nem hozza az elvárt proli 50pip/nap szintet, akkor öltönymodellnek nem fogják tartani fix havi fizetésért Ha meg tudja hozni a szintet, akkor valami zseni aki otthon is tudná hozni, mert rájött valami spéci trükkre. Ezért ellentmondásos az egész.
Régi 2012-09-11, 11:15   #71 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
De ha megvan a tökéletes havi 20%, akkor miért kapaszkodik a "tutibiztos" céges fizetésbe? Kissé ellentmondásos. Feltételezem, ha nem hozza az elvárt proli 50pip/nap szintet, akkor öltönymodellnek nem fogják tartani fix havi fizetésért Ha meg tudja hozni a szintet, akkor valami zseni aki otthon is tudná hozni, mert rájött valami spéci trükkre. Ezért ellentmondásos az egész.
Nem érted Hozhatsz havi 20%-ot, ha az olyan kevés, hogy nem futja ki nemhogy a lakásra, rezsire, de még kajára sem. Utcáról nem lehet kereskedni.
Régi 2012-09-11, 11:33   #72 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem érted Hozhatsz havi 20%-ot, ha az olyan kevés, hogy nem futja ki nemhogy a lakásra, rezsire, de még kajára sem. Utcáról nem lehet kereskedni.
Azért is írtam, hogy akinek nincs elég tőkéje, az megy el ezzel a tudással.. Én nem is a havi 20%-ot, sokkal inkább a napi 50 pipet tartom furának. Mindamellett szerintem az a fiatal aki pár hónapos piaci ismerettel ilyet bevállal azt egyértelműen a havi fix ezerakárhány dodó fizetés motiválja, és csak reménykedik abban, hogy nem rugják ki az első balul sikerült hét vagy vesztes széria után, és bízik abban hogy a napi 50 pip csak egy vicc és amint bejut rögtön lejjebb viszik az elvárásokat. Persze nem rólad beszélek, mivel a motivációdat nem ismerem. Mindenesetre aki FIXEN hoz havi 20%-ot, és nincs pénze, az simán talál befektetőt, vagy felvesz/kér kölcsönt. Aki meg a napi 50pipet hozza annak sorba állnak a befektetők megcsókolni a kezét. Minden másba ott van a HA, magyarul ő maga se hisz ebbe a mesebeli teljesítménybe. Aki ilyen teljesítményre képes nem hinném, hogy utcáról kellene tradelnie, az első arra járó vagyonos ember felszedné onnan.
Régi 2012-09-11, 12:04   #73 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Azért is írtam, hogy akinek nincs elég tőkéje, az megy el ezzel a tudással.. Én nem is a havi 20%-ot, sokkal inkább a napi 50 pipet tartom furának. Mindamellett szerintem az a fiatal aki pár hónapos piaci ismerettel ilyet bevállal azt egyértelműen a havi fix ezerakárhány dodó fizetés motiválja, és csak reménykedik abban, hogy nem rugják ki az első balul sikerült hét vagy vesztes széria után, és bízik abban hogy a napi 50 pip csak egy vicc és amint bejut rögtön lejjebb viszik az elvárásokat. Persze nem rólad beszélek, mivel a motivációdat nem ismerem. Mindenesetre aki FIXEN hoz havi 20%-ot, és nincs pénze, az simán talál befektetőt, vagy felvesz/kér kölcsönt. Aki meg a napi 50pipet hozza annak sorba állnak a befektetők megcsókolni a kezét. Minden másba ott van a HA, magyarul ő maga se hisz ebbe a mesebeli teljesítménybe. Aki ilyen teljesítményre képes nem hinném, hogy utcáról kellene tradelnie, az első arra járó vagyonos ember felszedné onnan.
OK, értelek Az én motivációm egyértelmű, kell egy állás, leginkább kettő, és mivel szeretek trédelni, inkább ez mint bármi pl bolti eladó (légből kapott). Aztán meg ez egy olyan meló lenne, ami mellett elkezdhetek másikat is
Régi 2012-09-11, 12:19   #74 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Értem, és tényleg szívből kívánok sok sikert hozzá. Én is szeretem a tradelést, mégse hozok havi 20%-ot bár szeretnék. Szeretni és tudni két külön dolog.
Régi 2012-09-11, 12:33   #75 (permalink)
Szenior tag

Profi(t) logója

Profi(t) a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Az 50 pip az nagyon komoly(talan) elvárás a cég részéről. Ha jól értelmezem, akkor (micro lotos kötésekkel, 20 nappal számolva, ez 1000 dodó), a cég az illető fixét akarja megkerestetni vele. Ha meg többre is képes, akkor abból már bátrabbban oszt vissza plusz jutalékot is. Csak ez így kisiskolás gondolkodás, túlontúl egyszerűen nézve a tőzsdét, mint jövedelem forrást. Kíváncsi lennék, kik állnak egy ilyen cég mögött.
Én hosszú távon a mindennapi 10-15 pip nyerővel is boldogan beérném (és itt a minden napon volt a hangsúly.)

Ami viszont nagyon tetszik, hogy Lucem Ferre kapva az alkalmon, megnézte ezt a lehetőséget közelebbről is. Végre nem ködölés van egy cégről, hanem valaki odament, és naponta élesben nyomja a kereskedést, meg a tuti infót is erről.

Lucem, én szurokolok neked, hogy vedd ki a pénzed ebből a szeletből is , ha tudod,.... mert úgy általában tetszik a kitartásod, és a pozitív, józan hozzáállásod a dolgokhoz.
Szóval sok sikert, (és minimum napi 50 pipet) kívánok!!!
Régi 2012-09-11, 19:56   #76 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

énis szurkolok Lucem! várjuk a beszámolókat.
majd énis indulok valamikor a vizsgán, ha már elég felkészültnek érzem magam.
Régi 2012-09-13, 12:41   #77 (permalink)
Szenior tag

Suhi logója

Hely: Hungary, Budapest
Összes hozzászólás: 151
Suhi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Suhi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Havi 20%?

Sziasztok!

Havi 20% a veszteségeket is beleszámolva nagyon jó eredmény, de csak a kockázatkezeléstől függ és szerintem egy normális/konzervatív money management mellett nem reális cél reuters előfizetés, arbitrázs vagy belsős infók nélkül. Ha valaki havonta csak 5-10% profitot ér el úgy, hogy amellett nincs lebegő veszteség akkor az egy reális és nagyon szép teljesítmény normális kockázatkezeléssel párosítva, legalábbis ha a feltett tőke egy része a margin miatt van a számlán és nem szándékozik valójában az egész tőkét kockáztatni.
Sok helyen tapasztalni, hogy 200% profit per hó vagy akár trade, aztán az egész bukta. Persze ez a másik szélsőség.
De egy komoly befektetőnek reális elvárásai kell, hogy legyenek.
Suhi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-13, 21:23   #78 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Áh sz.r ez az egész Ma is az AUDUSD kötésem 46 pip pluszból fordult vissza. Egy csomó kötésem jó irányba ment, csak nem eléggé, a korrekció meg kiszedi a kötelező 50-es stoppot. Pozíciókezeléssel nagyon szépen teljesítettek volna a kötések, de a fix nyitok és hagyom a fenébe dologgal eddig kemény 26%-on vagyok (headshot).
Ha ezek tényleg csak hazárdjátékosokat keresnek, nem is lesz baj, ha nem nekik dolgozom. Hétfőtől ráállok a szerencsejátékra, kocka fogja eldönteni, mit merre nyitok, aztán ha szerencsém van, lesz munkám
Régi 2012-09-14, 10:13   #79 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Update:
Észrevettem, hogy a max 20%-os drawdown-t túlléptem, úgyhogy ennek a lehetőségnek lőttek.
Ha valaki náluk szeretne dolgozni, nyílvánvalóan egyszerűbb lenne nyitni náluk egy számlát és 3 hónap után, ha megvan a teljesítmény felvételt lehet nyerni. Nekem úgy tűnik, az egész propaganda pont erről szól:

Menj el az interjúra, elküldenek az ingyenes oktatásra, aminek fel kéne készítenie az állásra. Kiderül, hogy nem arra készít, hanem a gyakorlati oktatást (elméletileg mellékprojekt) hírdeti, ezt fizesd ki. Utána menj vizsgázni, olyan feltételek mellett, amiket az idő szűke és kockázatkezelés teljes hiánya miatt szinte lehetetlen hozni. A nagy volitalitású pároknak pedig olyan nagy a spreadjük, hogy nem lehet őket használni. Ügyesen meghúzták a korlátokat.
Erre vagy idejében rájössz, vagy a sikertelen vizsga után nyitsz náluk egy számlát, ahol még mindig a munka reményében megpróbálsz 3 hónapig 20%-ot hozni. Ez sem túl reális, de nekik már mindegy, hisz beszerveztek.
Valószínű itt nem a munkán van a lényeg, hanem egy jól kitalált ügyfélkutatásról.

A másik megoldás, hogy egy másik brókernél élő, legalább fél éves, kellő eredményt hozó számlát mutatsz be. Szerintem itt is tisztán látszik, hogy mire eléred azt, hogy élesben stabilan tudsz hozni ha nem is 20-at, de aközeli eredményt, akkor már túl vagy az átlagos stabil 5-10%-on is, hisz erre építetted a profit növelő technikát. Tegyük fel egy éve hozol 8%-ot, és rájössz, hogy tudod ezt duplázni. Az is megy már vagy egy éve, tehát tök jó vagy. Rámész az állásra, van 6 hónap próbaidő, szerintem arra csak 500USD-t adnak, ahogy a HR-es mondta. Ha csak 250 USD-vel indítottad az első sikeres számlád, akkor már most, 2 év után magadnak is kitermeled ezt a profitot. Rátolsz még fél évet, és ott a fix fizetésed.
Szóval nálam ez csapódott le tanulságként: Mire eléred azt a szintet, hogy megfelelj egy ilyen magas elvárásnak, már nem kell, hogy ilyen cégnek dolgozz.
Régi 2012-09-14, 10:21   #80 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 638
kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Update:
Észrevettem, hogy a max 20%-os drawdown-t túlléptem, úgyhogy ennek a lehetőségnek lőttek.
Ha valaki náluk szeretne dolgozni, nyílvánvalóan egyszerűbb lenne nyitni náluk egy számlát és 3 hónap után, ha megvan a teljesítmény felvételt lehet nyerni. Nekem úgy tűnik, az egész propaganda pont erről szól:

Menj el az interjúra, elküldenek az ingyenes oktatásra, aminek fel kéne készítenie az állásra. Kiderül, hogy nem arra készít, hanem a gyakorlati oktatást (elméletileg mellékprojekt) hírdeti, ezt fizesd ki. Utána menj vizsgázni, olyan feltételek mellett, amiket az idő szűke és kockázatkezelés teljes hiánya miatt szinte lehetetlen hozni. A nagy volitalitású pároknak pedig olyan nagy a spreadjük, hogy nem lehet őket használni. Ügyesen meghúzták a korlátokat.
Erre vagy idejében rájössz, vagy a sikertelen vizsga után nyitsz náluk egy számlát, ahol még mindig a munka reményében megpróbálsz 3 hónapig 20%-ot hozni. Ez sem túl reális, de nekik már mindegy, hisz beszerveztek.
Valószínű itt nem a munkán van a lényeg, hanem egy jól kitalált ügyfélkutatásról.

A másik megoldás, hogy egy másik brókernél élő, legalább fél éves, kellő eredményt hozó számlát mutatsz be. Szerintem itt is tisztán látszik, hogy mire eléred azt, hogy élesben stabilan tudsz hozni ha nem is 20-at, de aközeli eredményt, akkor már túl vagy az átlagos stabil 5-10%-on is, hisz erre építetted a profit növelő technikát. Tegyük fel egy éve hozol 8%-ot, és rájössz, hogy tudod ezt duplázni. Az is megy már vagy egy éve, tehát tök jó vagy. Rámész az állásra, van 6 hónap próbaidő, szerintem arra csak 500USD-t adnak, ahogy a HR-es mondta. Ha csak 250 USD-vel indítottad az első sikeres számlád, akkor már most, 2 év után magadnak is kitermeled ezt a profitot. Rátolsz még fél évet, és ott a fix fizetésed.
Szóval nálam ez csapódott le tanulságként: Mire eléred azt a szintet, hogy megfelelj egy ilyen magas elvárásnak, már nem kell, hogy ilyen cégnek dolgozz.
Na végre hogy rájöttél!Én nem akartam bele okoskodni,de pontosan ezt akartam volna neked leírni!
kismentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-14, 10:49   #81 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Na végre hogy rájöttél!Én nem akartam bele okoskodni,de pontosan ezt akartam volna neked leírni!
De mivel nem írtad le, így enyém volt a feladat, hogy kiokoskodjam
Régi 2012-09-14, 11:18   #82 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
De mivel nem írtad le, így enyém volt a feladat, hogy kiokoskodjam
Tréder, mint állás
  Válaszol idézettel
Régi 2012-09-14, 12:09   #83 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Igen, ezt a részét te is, Dvit is és még jópáran egyértelműen láttátok. Nekem arra volt szükségem, hogy az egész körítést megértsem. Természetesen ettől még a hozzám hasonló mentalitású emberek ugyanúgy neki fognak ugrani, mert maguk szeretnék megtapasztalni a dolgokat.
Régi 2012-09-14, 13:01   #84 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 4
Hírnév szint: 0
buxolo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ha kitanították a trendkereskedés szabályait, akkor a vizsgázók most nincsennek nehéz helyzetben, kedvezőek a kereskedési körülmények a bizonyításhoz.

Az én számláim is egyre csak híznak.
buxolo nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-18, 09:42   #85 (permalink)
Szenior tag

Profi(t) logója

Profi(t) a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Helo Lucem,
mi újság ezzel az új "trader melóval"?
Érdeklődve vártam a folytatást, aztán pár napja nem írtál erről semmit.
Remélem nem azért mert itt a vége.
Ha eszük van akkor is megtartanak, ha nem hozod az 50 pipeket, de összességében véve pluszos vagy folyamatosan.
De bárhogy is van, sikereket!
:-)
Régi 2012-09-18, 12:00   #86 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Profi(t) eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Helo Lucem,
mi újság ezzel az új "trader melóval"?
Érdeklődve vártam a folytatást, aztán pár napja nem írtál erről semmit.
Remélem nem azért mert itt a vége.
Ha eszük van akkor is megtartanak, ha nem hozod az 50 pipeket, de összességében véve pluszos vagy folyamatosan.
De bárhogy is van, sikereket!
:-)
De-de, itt a vége Volt egy olyan szabály, hogy nem lehet 20%-nál nagyobb drawdownom, amit 50 pipes stoppal, kötelező 1lotos kötéssel már az 5-ik nap elértem.
Hagyom a fenébe a szabályukat, kötöttem egy swing pozit, hátha behozza a %-ot Szerintem amúgy nem vennének fel, az sem biztos, hogy keresnek embereket.
Régi 2012-09-19, 16:10   #87 (permalink)
Szenior tag

Suhi logója

Suhi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Suhi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Áh sz.r ez az egész Ma is az AUDUSD kötésem 46 pip pluszból fordult vissza. Egy csomó kötésem jó irányba ment, csak nem eléggé, a korrekció meg kiszedi a kötelező 50-es stoppot. Pozíciókezeléssel nagyon szépen teljesítettek volna a kötések, de a fix nyitok és hagyom a fenébe dologgal eddig kemény 26%-on vagyok (headshot).
Ha ezek tényleg csak hazárdjátékosokat keresnek, nem is lesz baj, ha nem nekik dolgozom. Hétfőtől ráállok a szerencsejátékra, kocka fogja eldönteni, mit merre nyitok, aztán ha szerencsém van, lesz munkám
Nem érdemes fix x pipes stoppot használni szerintem. Persze csak egy vélemény , de lehet érdemes megfontolni. Pl, USDJPY-en vagy EURGBP-n az rengeteg, AUD-on mondjuk még jó is lehet. De a stopot érdemes mindig a piac által kialakíott szintekben mérlegelni. Én például nagyon szeretek sakkozni, és stop húzásánál az ottani gondolatmenetből vettem át a jelszót : ' mi védi a stopomat? '
Régi 2012-09-19, 23:14   #88 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Suhi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem érdemes fix x pipes stoppot használni szerintem. Persze csak egy vélemény , de lehet érdemes megfontolni. Pl, USDJPY-en vagy EURGBP-n az rengeteg, AUD-on mondjuk még jó is lehet. De a stopot érdemes mindig a piac által kialakíott szintekben mérlegelni. Én például nagyon szeretek sakkozni, és stop húzásánál az ottani gondolatmenetből vettem át a jelszót : ' mi védi a stopomat? '
Persze hogy nem érdemes, de nem volt választás. Olvass vissza mi volt a vizsgáztató által meghatározott kikötések.

Tréder, mint állás
Régi 2012-09-20, 13:15   #89 (permalink)
Szenior tag

Suhi logója

Alapbeállítás

Idézet:
Persze hogy nem érdemes, de nem volt választás. Olvass vissza mi volt a vizsgáztató által meghatározott kikötések.

Tréder, mint állás

Jogos, annyira nem olvastam vissza. Nem baj, biztos sokan nem, így legalább nem lesz tévedés
Régi 2012-09-21, 17:22   #90 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

akkor ennyi?
pedig már kezdtem reménykedni, hogy majd adsz egy kis trédelnivalót a havi 1000$-os fizudból .

amúgy én jól jártam a céggel. az 1 hetes ingyenes elméleti oktatáson sokat tanultam. még demozgatok, aztán ha úgy érzem és pénzem is lesz váltok élesre.
Régi 2012-09-21, 20:29   #91 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Moran eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
akkor ennyi?
pedig már kezdtem reménykedni, hogy majd adsz egy kis trédelnivalót a havi 1000$-os fizudból .

amúgy én jól jártam a céggel. az 1 hetes ingyenes elméleti oktatáson sokat tanultam. még demozgatok, aztán ha úgy érzem és pénzem is lesz váltok élesre.
Örülök neki, sajnos nekem már semmi újat nem adott. Bár ezt nem is értem, ha trédereket keresnek, nehogy már ilyen alapokat kelljen elmagyarázniuk... munkát jöttem oda vállalni, nem képzést akarok.

Amúgy fejlemény, ma jött egy telefon, érdekes volt Sok egyéb mondat után eljutottunk a lényeghez. Miután mondtam nekik, hogy túl drágák, semmiféleképp nem nyitnék náluk saját számlát, jött a másik megoldás, hogy ha keresek befektetőt, kezelhetem a pénzét, tehát így is dolgozhatom náluk. Na de most komolyan
Régi 2012-09-22, 13:11   #92 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.622
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Még egy kis érdekesség az ügyhöz:
http://www.pszaf.hu/bal_menu/figyele...azai?pagenum=4
Régi 2012-09-22, 21:20   #93 (permalink)
Szenior tag

Prozac logója

Összes hozzászólás: 427
Prozac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Prozac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Örülök neki, sajnos nekem már semmi újat nem adott. Bár ezt nem is értem, ha trédereket keresnek, nehogy már ilyen alapokat kelljen elmagyarázniuk... munkát jöttem oda vállalni, nem képzést akarok.

Amúgy fejlemény, ma jött egy telefon, érdekes volt Sok egyéb mondat után eljutottunk a lényeghez. Miután mondtam nekik, hogy túl drágák, semmiféleképp nem nyitnék náluk saját számlát, jött a másik megoldás, hogy ha keresek befektetőt, kezelhetem a pénzét, tehát így is dolgozhatom náluk. Na de most komolyan
A topik elején megmondtam, hogy az ügyfélfogás trükkös változata.
Prozac nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-24, 10:17   #94 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Igen, sőt archenius még nevén is nevezte a céget, bár akkor még nem tudtam, hogy ők azok. Teletrade néven futott a dolog, később meg már elkerülte a figyelmem.
Azért érdekes élmény volt, és szívesen osztottam meg a belső személyes tapasztalatot veletek
Régi 2012-09-24, 16:38   #95 (permalink)
Szenior tag

Suhi logója

Alapbeállítás

A Teletrade nem azt nyujtja, amit a hirdetesekben reklamoz, sajnos. Ismerősöm járt náluk, ő is azt mondta, hogy nem szavahihető és a szöveg mögött, hogy pénzt nyujtanak, csak pénzbeszedés van.
Régi 2012-09-25, 11:25   #96 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Még egy kis érdekesség az ügyhöz:
http://www.pszaf.hu/bal_menu/figyele...azai?pagenum=4
ez azért komoly!
Régi 2012-09-25, 12:05   #97 (permalink)
Szenior tag

Suhi logója

Alapbeállítás

Idézet:
ejej eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
En is voltam egy hasonlo cegnel. Ezek 10-15% profitot varnak el havonta. Azt mondtak ez attol fugg, hogy hogy teljesitunk a vizsgan. Mennyire realis szerintetek a 10-15% profit havonta? En ugy erzem meg mindig magas, foleg a 15.
Tőkeáttét használatával egy jó hónapban reális lehet de rendszeresen nem valószínű, hogy elérhető, legalábbis konszolidált money managementtel !
Régi 2012-09-25, 12:14   #98 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 638
kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
En is voltam egy hasonlo cegnel. Ezek 10-15% profitot varnak el havonta. Azt mondtak ez attol fugg, hogy hogy teljesitunk a vizsgan. Mennyire realis szerintetek a 10-15% profit havonta? En ugy erzem meg mindig magas, foleg a 15.
Elérhető!De minden eredményhez párosítani illik egy maximum engedélyezett dd-t.
Ráadásul ha 15%-hoz párosul egy 10-15% dd,az egyenlő a szerencsejátékkal!
(persze jó kérdés hogy ha ennyit tudsz,akkor miért kellene elmenni másnak dolgozni?)
kismentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-25, 12:21   #99 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
ejej a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Utolag vettem eszre, hogy megneveztetek a ceget. En is TeleTradenel voltam, csak egy Romaniai kihelyezesuknel. Itt nem emlekszem, hogy emlitettek volna olyasmit, hogy ha nincs meg havonta a x osszegu profit akkor felbontjak a szerzodest, csak azt mondtak, hogy akkor nincs fizu.
Mint emlitettem itt a 15%ot hataroztak meg es erre ajanlottak a 1000 USD osszeget fizunak. Eleinte az sem lenne rossz ha legalabb 3 havonta tudnam hozni ezt a profitot, de meg ebben is ketelkedek sajnos...
ejej nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-25, 16:40   #100 (permalink)
Szenior tag

Suhi logója

Alapbeállítás

Idézet:
Utolag vettem eszre, hogy megneveztetek a ceget. En is TeleTradenel voltam, csak egy Romaniai kihelyezesuknel. Itt nem emlekszem, hogy emlitettek volna olyasmit, hogy ha nincs meg havonta a x osszegu profit akkor felbontjak a szerzodest, csak azt mondtak, hogy akkor nincs fizu.
Mint emlitettem itt a 15%ot hataroztak meg es erre ajanlottak a 1000 USD osszeget fizunak. Eleinte az sem lenne rossz ha legalabb 3 havonta tudnam hozni ezt a profitot, de meg ebben is ketelkedek sajnos...
Persze, ekkora profitnál nyilván megéri nekik, különben meg ingyen dolgoztál és termelted a brokerdijat. Biztos ki van találva, hogy az ő szemszögükből ne bukhass max te nem látsz belőle majd pénzt. Korrekt helyen iylenkor inkább megegyezünk abban, hogy mennyit kapok a haszonból.

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Aktív Tréder Program Zoli21 Tőzsdei képzések 4 2014-01-04 19:08
Telek, mint befektetés Edit További befektetési formák 18 2011-10-15 14:21

A pontos idő 19:15 , a GMT +1 időzóna szerint.