Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-10-17, 17:39   #101 (permalink)
Új tag

Laszlo81 logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 13
Hírnév szint: 9
Laszlo81 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Valami friss hír? nagyon behalt a topik!

Folyamatosan látom, hirdetik magukat, annyi különbséggel, hogy 1000usd már nincs ott.
Gondolom eddig senkinek nem sikerült. Bár nekik a nagy számok törvénye szerint csak jól megy a dolog befizetik a tanfolyam árát.
Manapság Tanfolyamot tartani jobban megéri, ott 100% a haszon!
Laszlo81 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-10-27, 22:47   #102 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 150
Hírnév szint: 8
fxtom a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Tradereket keresek

Egy lehetőséget szeretnék felkínálni olyan tradereknek, akik huzamosabb ideje képesek profitot termelni saját élő számlájukon, de nincs elég tőkéjük, hogy összegszerűen is jelentős profitot tudjanak elérni, még ha a százalékos eredmény biztató is. Olyanok jelentkezését várom, akik rendelkeznek legalább féléves (minél hosszabb, annál jobb) élőszámlás eredménnyel, amely normális kockázatkezeléssel stabil profitot mutat. A százalékos eredménynél fontosabb az alacsony drawdown, illetve a kettő aránya.
Hogy feleslegesen ne raboljuk egymás idejét, arra kérek mindenkit, hogy robotos kereskedéssel, hetente új stratégiával elért eredménnyel, kozmetikázott statementtel, többhónapos lebegő DD-vel és egyéb „nyalánkságokkal” ne fárasszuk egymást.
Az aktív kereskedés január-februártól indul, addigra lesznek meg a szükséges engedélyek. Ellentétben a több helyen hirdetett népbutító, ügynökösdi marhaságoktól és egyéb ’account management’ álcába csomagolt tanfolyamoktól, itt valódi, tőkeerős svájci cégről és valódi pénzkezelési lehetőségről van szó, teljesen tiszta profit-sharing alapon. Akit érdekel a lehetőség, küldjön egy e-mailt (ne privát üzenetet) a fórumon keresztül, lehetőleg egy rövid bemutatkozással és elérhetőséggel együtt.
fxtom nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2012-10-28, 01:49   #103 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
Hírnév szint: 0
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
fxtom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egy lehetőséget szeretnék felkínálni olyan tradereknek, akik huzamosabb ideje képesek profitot termelni saját élő számlájukon, de nincs elég tőkéjük, hogy összegszerűen is jelentős profitot tudjanak elérni, még ha a százalékos eredmény biztató is. Olyanok jelentkezését várom, akik rendelkeznek legalább féléves (minél hosszabb, annál jobb) élőszámlás eredménnyel, amely normális kockázatkezeléssel stabil profitot mutat. A százalékos eredménynél fontosabb az alacsony drawdown, illetve a kettő aránya.
Hogy feleslegesen ne raboljuk egymás idejét, arra kérek mindenkit, hogy robotos kereskedéssel, hetente új stratégiával elért eredménnyel, kozmetikázott statementtel, többhónapos lebegő DD-vel és egyéb „nyalánkságokkal” ne fárasszuk egymást.
Az aktív kereskedés január-februártól indul, addigra lesznek meg a szükséges engedélyek. Ellentétben a több helyen hirdetett népbutító, ügynökösdi marhaságoktól és egyéb ’account management’ álcába csomagolt tanfolyamoktól, itt valódi, tőkeerős svájci cégről és valódi pénzkezelési lehetőségről van szó, teljesen tiszta profit-sharing alapon. Akit érdekel a lehetőség, küldjön egy e-mailt (ne privát üzenetet) a fórumon keresztül, lehetőleg egy rövid bemutatkozással és elérhetőséggel együtt.

Első ránézésre érdekes. Scalp és swing ötletem is lenne hozzá. Befalap, részvény, forex.

De ha valóban tőkeerős svájci cégről van szó, akkor kínáljon már meg a szaktudásomért cserébe egy svájci szintű alapbérrel, hogy ne kelljen akkor sem aggódnom a megélhetés miatt, ha beteg vagyok, nyaralok, szabadságot vennék ki, vagy nem előnyös magam után közterhet fizetnem, vállalkozóként NAV-val, könyvelővel szkanderoznom.

Ez így egy kicsit olyan, mint vállalkozói jogviszonyban, jutalékos rendszerben biztosítást árulni, azzal a különbséggel, hogy most nem csak az ügyfelet akvirálod, hanem még izzadhatsz a profitjáért is.

Szóval, ha mégis komoly a dolog, keress meg egy munkaszerződés tervezettel.
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-10-28, 10:10   #104 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Azt hiszem félreértettél valamit. Nem 8 órás munkaidőbe keresünk tradereket, így munkaszerződést sem kívánunk kötni senkivel. Így a bérrel, szabadsággal, betegséggel, NAV-val kapcsolatos felvetéseid is értelmetlenek. Befektetési tanácsadót és „ötleteket” sem keresünk, így az a rossz hírem van, hogy ebben az esetben a közgazdász diploma meg a tőkepiaci jelenlét az égvilágon semmit nem ér. Úgy mondom ezt, hogy nekem is van közgazdász diplomám, nem bántani akarlak. Amire szükség van, azt leírtam az előző hozzászólásomban, tőlem lehet valaki hidegburkoló vagy polcfeltöltő is a Tescoban. Aki igazoltan tud profitot termelni, az kap tőlünk egy lehetőséget, hogy megmutassa mihez tud kezdeni nagyobb összeggel. A kockázat így is a miénk. Ha profitot termel, osztozkodunk, ha veszteséget csinál, azt mi bukjuk. Azt hiszem, ez nem egy inkorrekt ajánlat.
Kerestem a honlapodon azt a teljesítményt, ami alapján az elvárásaidat megfogalmaztad, de sehogy se találtam. Találtam viszont egy 2 hetes demo számlatörténet, ahol kockázatkezelés nélkül kötögettél. Sajnos a kötögettél kifejezés a helyes, mert 40 pipes stophoz meg 100 pipeshez is 1 lot méretű kötések tartoznak, nem beszélve arról a 2 pozícióról, ahol egyáltalán nincs SL. Annyit hadd segítsek neked, hogy ez nem az a jellegű számlatörténet, amitől felcsillan a szeme egy befektetőnek.
Régi 2012-10-28, 10:55   #105 (permalink)
Kitiltott

kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Azt hiszem félreértettél valamit. Nem 8 órás munkaidőbe keresünk tradereket, így munkaszerződést sem kívánunk kötni senkivel. Így a bérrel, szabadsággal, betegséggel, NAV-val kapcsolatos felvetéseid is értelmetlenek. Befektetési tanácsadót és „ötleteket” sem keresünk, így az a rossz hírem van, hogy ebben az esetben a közgazdász diploma meg a tőkepiaci jelenlét az égvilágon semmit nem ér. Úgy mondom ezt, hogy nekem is van közgazdász diplomám, nem bántani akarlak. Amire szükség van, azt leírtam az előző hozzászólásomban, tőlem lehet valaki hidegburkoló vagy polcfeltöltő is a Tescoban. Aki igazoltan tud profitot termelni, az kap tőlünk egy lehetőséget, hogy megmutassa mihez tud kezdeni nagyobb összeggel. A kockázat így is a miénk. Ha profitot termel, osztozkodunk, ha veszteséget csinál, azt mi bukjuk. Azt hiszem, ez nem egy inkorrekt ajánlat.
Kerestem a honlapodon azt a teljesítményt, ami alapján az elvárásaidat megfogalmaztad, de sehogy se találtam. Találtam viszont egy 2 hetes demo számlatörténet, ahol kockázatkezelés nélkül kötögettél. Sajnos a kötögettél kifejezés a helyes, mert 40 pipes stophoz meg 100 pipeshez is 1 lot méretű kötések tartoznak, nem beszélve arról a 2 pozícióról, ahol egyáltalán nincs SL. Annyit hadd segítsek neked, hogy ez nem az a jellegű számlatörténet, amitől felcsillan a szeme egy befektetőnek.
Jó, akkor gondolkodjunk a befektető fejével.

Adjam a pénzem egy olyan cégnek, ami névtelenül, fórumokon keres tőzsdegurukat, majd bizonytalan jogviszonyban, másodállásban („nem 8 órás munkaidőben”) „hidegburkolókkal, Tescos polcfeltöltőkkel” jutalékért kezelteti sokak pénzét?

Ha veszítenek, vajon hogyan, meddig tud helyt állni a cég helyettük (hisz nem is jogosult még kártérítési eljárásra sem az alkalmazottal szemben), ha nyernek, mekkora jutalékot kapnak, hogy nekik is megérje?

Ha kiégnek szakik az állandó teljesítménykényszertől, ill. a veszteségesek, vagy a piac nem kedvez nagy mozgásokkal a profitnak és túl kevés a jutalékuk, valószínűleg nem éri meg nekik, így gyakran fognak cserélődni (vagy visszamennek alkalmazottként hidegburkolni). Ha túl sok, akkor meg nekem nem nagy bolt.

De azért biztos ki van ez találva, hogy nektek jó legyen egy rövid ideig (amíg be nem dől, vagy le nem léptek a zsozsóval.)

Azt hiszem, bimbózó kapcsolatunknak itt van vége.
Munkatársként ilyenből már ki is maradnék.
De a pénzem is inkább komoly pénzintézetbe viszem, ahol részben szakemberek kezelik, részben meg elkötögetek magamnak. Legalább tudom, mit miért csinálok, s mire számíthatok eredményként.
Régi 2012-10-28, 11:10   #106 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Adjam a pénzem egy olyan cégnek, ami névtelenül, fórumokon keres tőzsdegurukat, majd bizonytalan jogviszonyban, másodállásban („nem 8 órás munkaidőben”) „hidegburkolókkal, Tescos polcfeltöltőkkel” jutalékért kezelteti sokak pénzét?

Ha veszítenek, vajon hogyan, meddig tud helyt állni a cég helyettük (hisz nem is jogosult még kártérítési eljárásra sem az alkalmazottal szemben), ha nyernek, mekkora jutalékot kapnak, hogy nekik is megérje?

Ha kiégnek szakik az állandó teljesítménykényszertől, ill. a veszteségesek, vagy a piac nem kedvez nagy mozgásokkal a profitnak és túl kevés a jutalékuk, valószínűleg nem éri meg nekik, így gyakran fognak cserélődni (vagy visszamennek alkalmazottként hidegburkolni). Ha túl sok, akkor meg nekem nem nagy bolt.

De azért biztos ki van ez találva, hogy nektek jó legyen egy rövid ideig (amíg be nem dől, vagy le nem léptek a zsozsóval.)

De a pénzem is inkább komoly pénzintézetbe viszem, ahol részben szakemberek kezelik, részben meg elkötögetek magamnak. Legalább tudom, mit miért csinálok, s mire számíthatok eredményként.
Kedves Misi,

Próbálok szépen fogalmazni: ne írkálj hülyeségeket! Hol láttál engem befektetőket keresni, betéteket gyűjteni vagy bárkinek bármilyen hozamot is ígérni? Amit írtál, kizárólag a fantáziád meg az eddigi korlátozott pénzügyi tapasztalatod szüleménye. Melyik befektető fejével akarsz gondolkodni? Mert a mi cégünk nem keres befektetőket, köszöni szépen van elég tőkéje. Így mivel az alapjaitól hülyeség amit írtál, az erre felépített gondolatmeneted is hasonló logikai bukfenceket tartalmaz. Kinek a pénzével lépnénk le? A sajátunkkal? Nem kérünk pénzt, hanem adunk, így érted már? Nincs semmiféle teljesítménykényszer és egyéb butaságok, amiket kitaláltál. Misi, ébresztő!
Régi 2012-10-28, 12:44   #107 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 638
kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:

Én nem értem,mi abban a különös,ha egy cég számlakezelőt keres.
Sok cég keres számlakezelőt!
kismentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-10-28, 18:26   #108 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Idézet:
kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én nem értem,mi abban a különös,ha egy cég számlakezelőt keres.
Sok cég keres számlakezelőt!
Elnézést, biztos félreértettem.

Szóval adott egy tőkeerős svájci cég, akinek nem kellenek új ügyfelek, egyetlen baja, hogy sok pénze van, s Svájcban nem talál megfelelő bankot, brókert, hogy azt kezelje. Inkább jön Magyarországra, rábízza másodállású hidegburkolókra és Tescos polcfeltöltőkre. A veszteséget lenyeli, a nyereséget meg hálásan megosztja a válogatott számlakezelőkkel.

És ebben semmi furcsa sincs. Máshol is így műxik.

Oké.

Ezt ki kell pihennem.
Régi 2012-10-28, 19:37   #109 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Hely: Veszprém
Összes hozzászólás: 399
Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Szóval adott egy tőkeerős svájci cég, akinek nem kellenek új ügyfelek, egyetlen baja, hogy sok pénze van, s Svájcban nem talál megfelelő bankot, brókert, hogy azt kezelje. Inkább jön Magyarországra, rábízza másodállású hidegburkolókra és Tescos polcfeltöltőkre. A veszteséget lenyeli, a nyereséget meg hálásan megosztja a válogatott számlakezelőkkel.

Oké.

Ezt ki kell pihennem.
Ugye ismered azt a szót, hogy diverzifikáció?
Forex Gump nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-10-28, 21:17   #110 (permalink)
Szenior tag

Prozac logója

Összes hozzászólás: 427
Hírnév szint: 6
Prozac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Prozac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Forex Gump eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ugye ismered azt a szót, hogy diverzifikáció?
Persze!
Ugyan olyan veszélyes betegség, mint a trombocitózis, vagy a pigmentikáció.

De van már rá gyógyszer.
Prozac nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-10-28, 21:22   #111 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Oké.

Ezt ki kell pihennem.
A cég vezetősége mai rendkívüli közgyűlésén úgy döntött, hogy a saját magadról adott jellemzésed és a honlapod alapján havi 10000 CHF fizetést tud biztosítani számodra, valamint béreltünk neked egy 300 nm-es penthouse lakást Zürich belvárosában. Titkárnőd Miss Svájc lesz a próbaidő alatt, reméljük ez így megfelel az elvárásaidnak és arányosnak érzed a tapasztalatoddal.
Referenciának elfogadjuk azt a 3 unit-linked biztosítást, amit a kecskeméti nyugdíjasotthonban kötöttél Gizi néniéknek meg azt a 2-hetes demo számlatörténetet, amiben 1 lotokkal lövöldözöl össze-vissza. Amennyiben az elvégzett tanfolyamok okleveleinek fénymásolatát is átküldöd, ez további párezer frankos bónuszt jelent havonta.
Remélem ebben így semmi furcsa nincs.
Régi 2012-10-28, 21:43   #112 (permalink)
Szenior tag

Hely: Kenderes
Összes hozzászólás: 265
simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül simifx részére
Alapbeállítás

No, adott egy tőkeerős svájci cég, aki valamilyen egyéb tevékenységgel (kereskedelem, vagy építőipar, stb.....akármi..) profitot termel. Ha a keletkezett profitot Svájcban bepakolja a bankba, ott igen sovány kamatkára számíthat, ezért alternatívákat keres a pénze megforgatására. Ezért keres tradereket, de nem akármilyen tradereket, olyanokat, akik sikeresek, tehát profit termelésére alkalmasak. Mint tudjuk, ezekből az emberekből igen kevés van, mondhatni ritka, mint a fehér holló. Valószínűleg azért akad néhány emberke, aki megfelel a kritériumoknak, de még így is kérdéses, hogy ha nagyobb tőkét pakolnak a nyakába, ráadásul nem a saját pénzét kell kezelni, akkor azt az hogyan éli meg egy egyébként a saját mikroszámláján sikeres trader.
Ezt én így tudom elképzelni.
simifx nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-10-28, 21:55   #113 (permalink)
Szenior tag

kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
A cég vezetősége mai rendkívüli közgyűlésén úgy döntött, hogy a saját magadról adott jellemzésed és a honlapod alapján havi 10000 CHF fizetést tud biztosítani számodra, valamint béreltünk neked egy 300 nm-es penthouse lakást Zürich belvárosában. Titkárnőd Miss Svájc lesz a próbaidő alatt, reméljük ez így megfelel az elvárásaidnak és arányosnak érzed a tapasztalatoddal.
Referenciának elfogadjuk azt a 3 unit-linked biztosítást, amit a kecskeméti nyugdíjasotthonban kötöttél Gizi néniéknek meg azt a 2-hetes demo számlatörténetet, amiben 1 lotokkal lövöldözöl össze-vissza. Amennyiben az elvégzett tanfolyamok okleveleinek fénymásolatát is átküldöd, ez további párezer frankos bónuszt jelent havonta.
FxTom,ezt így én is bevállalom!Sőt,maradok a jelenlegi cégnél,és csak lekopizom a kötéseket neked is!Többet fogsz keresni,mint valaha is álmodtál,én meg két helyről is kapom a fizetést.
+a jutalék is jár?
Régi 2012-10-29, 08:57   #114 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Természetesen. A profit 90%-át odaadom, de 10%-ot azért megtartanék, ha nem gond? Még abból is jól fogok élni?
Régi 2012-10-29, 08:58   #115 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
simifx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
No, adott egy tőkeerős svájci cég, aki valamilyen egyéb tevékenységgel (kereskedelem, vagy építőipar, stb.....akármi..) profitot termel. Ha a keletkezett profitot Svájcban bepakolja a bankba, ott igen sovány kamatkára számíthat, ezért alternatívákat keres a pénze megforgatására. Ezért keres tradereket, de nem akármilyen tradereket, olyanokat, akik sikeresek, tehát profit termelésére alkalmasak. Mint tudjuk, ezekből az emberekből igen kevés van, mondhatni ritka, mint a fehér holló. Valószínűleg azért akad néhány emberke, aki megfelel a kritériumoknak, de még így is kérdéses, hogy ha nagyobb tőkét pakolnak a nyakába, ráadásul nem a saját pénzét kell kezelni, akkor azt az hogyan éli meg egy egyébként a saját mikroszámláján sikeres trader.
Ezt én így tudom elképzelni.
Örülök, hogy van azért, aki tovább lát az orránál.
Régi 2012-10-29, 09:03   #116 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Idézet:
Csak egy titkárnőm lenne? Mi abban a kihívás?

De ne találgassunk tovább.

Pontosan milyen feltételekkel akartok bárkit is foglalkoztatni? Mik az elvárások, jogok/kötelességek?

Mi a cégetek, ill. a svájci háttércég neve?
Kik a vezető tisztségviselők (gondolom nem fxtomként anyakönyvezték egyiket sem)?
Mit lehet tudni a működésről, üzleti tervről?
Hol lehet megtekinteni a számviteli adatokat, különös tekintettel a tőkeerőre, nyereségességre, cégértékre?

Buffet valahogy ilyen nyilvános adatok alapján kezdené el vizsgálni a dolog komolyságát.

A többi csak mókusvakítás.
Régi 2012-10-29, 09:28   #117 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.622
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Miért nem írsz neki egy privátot, csatolva az általa kért éles eredményt?
Én minden fontos kérdésemre választ kaptam, és nekem teljesen valódinak tűnik eddig a történet. Sok veszítenivalóm nincs, pénzt eddig nem kértek tőlem semmilyen indokkal. (tanfolyam, csatlakozási díj, belépési jutalék, stb...)
Persze ha nincs eredmény, ne is várd, hogy foglalkozzanak veled, kibicből van elég.
Régi 2012-10-29, 09:54   #118 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Miért nem írsz neki egy privátot, csatolva az általa kért éles eredményt?
Én minden fontos kérdésemre választ kaptam, és nekem teljesen valódinak tűnik eddig a történet. Sok veszítenivalóm nincs, pénzt eddig nem kértek tőlem semmilyen indokkal. (tanfolyam, csatlakozási díj, belépési jutalék, stb...)
Persze ha nincs eredmény, ne is várd, hogy foglalkozzanak veled, kibicből van elég.
Milyen kérdésre kaptál választ az eddigiekből? Hiszen még azt se adták meg, hogy milyen termékkel kellene tradelni. Befalap, részvény, forex, netán cfd, áru, kötvény, index, opció?

Ha valaki évek óta nyereségesen tartja a pénzét pénzpiaci alapban, az oké? Ha volt 10 év alatt két profitos részvényvásárlása egy értékpapírszámlán, az megfelel? Vagy csak forex daytraderek jöhetnek szóba? Scalp, swing esetleg?

Bocs már, hogy azonnal nem ugrok be egy noname fantomcégnek, mielőtt körbe nem járom.

Talán pont ez a különbség köztünk.

Viszont ha választ kapnék a kérdéseimre, abból mindenki számára tisztulhatna a kép.

Bár egyáltalán fontos ez?
Régi 2012-10-29, 09:57   #119 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Természetesen. A profit 90%-át odaadom, de 10%-ot azért megtartanék, ha nem gond? Még abból is jól fogok élni?
De kapzsi vagy!
(Egyébként a legtöbben minimum 1 éves számlatörténetet kérnek.
Rengeteg olyan ember van,aki 6-9 hónapig is jól kereskedik,de ennyi!)
Régi 2012-10-29, 10:10   #120 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

"Bocs már, hogy azonnal nem ugrok be egy noname fantomcégnek, mielőtt körbe nem járom. "

Nagyon úgy néz ki, hogy feleslegesen járkálsz körbe, mert nem kellesz nekik

Ha meg egyéb infóra van szükséged, és tudsz olyan számlakivonatot mutatni nekik, ami megfelelő, akkor keresd meg őket magánba, ahogy kérték.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-10-29, 10:14   #121 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Milyen kérdésre kaptál választ az eddigiekből?
Te nem érted amit írok? Akkor leírom lassabban, kicsit másképp.
Én vettem a fáradtságot és írtam neki privát üzenetet az index fórumon található email címére.
Csatoltam eredményeket és tettem fel olyan kérdéseket amik engem érdekeltek.
Milyen arányú a sikerdíj, milyen platformon kell kereskedni, végezhető-e otthonról a tevékenység, stb-stb...
Kaptam is választ minden kérdésemre és bízom benne, hogy lesz még folytatása ennek a történetnek.

Neked is ezt tudom javasolni. Ha van mit felmutatnod, ami érdekli őket, szóba fognak veled állni. Ha nincs, kár rabolnotok egymás idejét.
De mint fxtom is rávilágított, a demó számlán fix 1 lotokkal, néha stop nélküli kötögetés nem az a kategória amit keresnek.
Régi 2012-10-29, 10:18   #122 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

"Ezért keres tradereket, de nem akármilyen tradereket, olyanokat, akik sikeresek, tehát profit termelésére alkalmasak. Mint tudjuk, ezekből az emberekből igen kevés van, mondhatni ritka, mint a fehér holló.
Ezt én így tudom elképzelni."

Csak picit pontosítanék: jó pár jól dolgozó trader van, csak azok nem nagyon fórumoznak. Akiket én ismerek, azok háromnegyede soha nem írt fórumra. (heti 2-5%, több tízezres számlával). A sok fórumhuszár és a "egy hét alatt megtanulom a forexet" emberek nagyon elriasztják a profikat a fórumoktól.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-10-29, 11:11   #123 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Tényleg kár ezen tovább rágódni, hiszen mostanában egyáltalán nem jellemző, hogy ismeretlen hátterű cégek jelennek meg a befektetési piacon, akik aztán botrányos körülmények között tűnnek el, vagy kerülnek a hatóság látókörébe.

A csalódott károsultak mindig elkerülhetnék a bajt, ha induláskor alaposabban odafigyelnének a részletekre.

Én nyitottam álltam a kérdéshez, de szakmailag értékelhetetlen válaszokat kaptam, így röhögve túlélem, ha egy noname cég noname embereinek nem teregetem ki a lapjaimat, vagy esetleg egy-két beépített ügynöke elkezd azonnal kóstolgatni, amint nyilvános adatokra is kíváncsi lennék.
Régi 2012-10-29, 12:34   #124 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Én nyitottam álltam a kérdéshez, de szakmailag értékelhetetlen válaszokat kaptam, így röhögve túlélem, ha egy noname cég noname embereinek nem teregetem ki a lapjaimat, vagy esetleg egy-két beépített ügynöke elkezd azonnal kóstolgatni, amint nyilvános adatokra is kíváncsi lennék.
Most jön az a rész, hogy azért nem adsz ki kötéslistát, nehogy visszafejtsék a stratégiát?
De tényleg kár tovább ragozni. Aki érez tehetséget magában, az szerintem jelentkezzen nyugodtan.
Régi 2012-10-29, 13:09   #125 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Most jön az a rész, hogy azért nem adsz ki kötéslistát, nehogy visszafejtsék a stratégiát?
De tényleg kár tovább ragozni. Aki érez tehetséget magában, az szerintem jelentkezzen nyugodtan.
Tévedsz. Ha már lemegyünk megint erre az alpári szintre szakmázás helyett, akkor bevallom, jelentkezés előtt szeretnék elvégezni nálad egy gyors tanfolyamot. Minden vágyam, hogy informatikustól tanuljak közgazdaságtant, hogy majd hidegburkolókkal tradelhessek együtt egy tőkeerős svájci cégnél. Ugyan már.
Régi 2012-10-29, 13:20   #126 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 262
recefyce a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ha egy vállalkozásommal felhalmoztam volna rengeteg pénzt, de nem lenne időm, energiám vagy türelmem, hogy annak forgatásával foglalkozzak, akkor sztem. nem kezdenék egy "trader X-faktorba", hanem nagy nevű vén rókákhoz vinném, akik esetleg már évtizedek óta ezzel foglalkoznak.
recefyce nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-10-29, 13:21   #127 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Csend legyen mer' szétültetlek titeket !
Régi 2012-10-29, 13:41   #128 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 827
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

@kmisi: többször emlegetted már a közgazdász diplomádat. Nekem is van szerencsém közgazdász diplomával rendelkezni, (bár ennek ellenére programozóként dolgozok).
Nem vagyok profi spekuláns, nem ebből élek egyelőre, de már kb két éve foglalkozom a témával, és míg a programozói tudásomnak jó sokszor hasznát vettem, még nem fordult elő, hogy bármilyen iskolában összeszedhető közgazdasági ismeretre szükségem lett volna.
Elárulnád te konkrétan milyen tudást használsz spekulációhoz abból amit a közgazdász diplomáddal szereztél?
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-10-29, 14:12   #129 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

"Én nyitottam álltam a kérdéshez, de szakmailag értékelhetetlen válaszokat kaptam,"

Mi abban az értékelhetetlen, ha azt írják, hogy az eredményeid ne ütik meg azt a mértéket, amit elvárnak?

Nekik, ha jól olvasom az eddigieket nem közgazdasági diploma kell, hanem érdemi eredménykimutatás.

Ha van, akkor tárgyalhatnak tovább és döntheted el, hogy egy ilyen céggel összebútorozol-e vagy nem. Ha pedig nincs, akkor "a savanyú a szőlő és mindenkit támadok" technika nagyon gyenge.

Vedd észre, hogy FXTom már nem is válaszol neked, így pedig nagyon értelmetlen a dolog.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-10-29, 14:31   #130 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
@kmisi: többször emlegetted már a közgazdász diplomádat. Nekem is van szerencsém közgazdász diplomával rendelkezni, (bár ennek ellenére programozóként dolgozok).
Nem vagyok profi spekuláns, nem ebből élek egyelőre, de már kb két éve foglalkozom a témával, és míg a programozói tudásomnak jó sokszor hasznát vettem, még nem fordult elő, hogy bármilyen iskolában összeszedhető közgazdasági ismeretre szükségem lett volna.
Elárulnád te konkrétan milyen tudást használsz spekulációhoz abból amit a közgazdász diplomáddal szereztél?

Hű vazzeg. Egyre inkább látom, hogy nem igazán szakmai ez a fórum. Inkább lelkes amatőr klikkek klubja.

@balacy: Fáziskésésben vagy, ezt már túlléptük. Próbáld felvenni a ritmust.

@smk:

Nem tudom, mennyire komoly a kérdés, de megpróbálok higgadtan válaszolni.

Az informatikusok többsége ebben az egész online trading témában adatokat, abból görbéket lát, amit megpróbál valahogy programozóként rendszerezni, kezelni. Ez valóban hasznos tud lenni.

De ne felejtsük már el, hogy ezek az adatok a pénz és tőkepiacokról származnak.

Nincs makrogazdasági kapcsolat a pénzügyi rendszer, a gazdaságpolitika és egy devizapár chartja között?

Nincs kapcsolat egy részvény ára, értékelése és a számviteli beszámoló között?

Szerintem vedd elő a régi tankönyveidet, hátha találsz összefüggéseket.

(Vagy keress választ a weboldalamon. Bocs a reklámért.)
Régi 2012-10-29, 15:48   #131 (permalink)
Szenior tag

Hely: Bp
Összes hozzászólás: 228
Hírnév szint: 7
aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Egy nagyon érdekes témát hozott elő az állásajánlat: az elméleti (-leg) és gyakorlati (-lag) szakemberek kérdését.

Misinek teljesen igaza van abban, hogy az átlag közintézményben, illetve cégnél, teljesen lényegtelen az aktuálisan pénzügyi szakértőnek titulált munkatársak valós kereskedési , vagy elemzői teljesítménye. Amennyiben végignézitek a neten fellelhető ilyen jellegű hirdetést a felsőfokú végzettség mellett (már ha az elvárt) főként értékesítői múltat követelnek meg.

Amennyiben azonban bárki a saját pénzecskéjét bízná másra, normális esetben (mint ahogy itt is történt) referenciát kér az ember arra, hogy valóban jó embert talált-e. És mivel itt profittermelés a cél, ezért egyetlen módon ellenőrizhető, hogy valaki erre képes, vagy sem, a számlamúlttal.

Mivel ezzel a kérdésével egyenlőre nem úgy tűnik, mintha feltevője meg szeretne károsítani bárkit is, normálisan két reakciónk lehet rá.
1. ha megfelelek a feltételeknek és érdekel, akkor kérdezek
2. ha nem felelek meg, vagy nem érdekel, akkor ez engem nem érint, tehát csak olvasok.

A pusztán fundamenális alapokon működő kereskedés valóban sikerekkel kecsegtet, ha van szerencsénk ismerni az ÖSSZES VALÓS paramétert és elég képzettek vagyunk ennek kiértékelésére. Ennek valószínűsége gyakorlatilag nulla.
aSzabe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-10-29, 16:56   #132 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nem tudom, mennyire komoly a kérdés, de megpróbálok higgadtan válaszolni.

Az informatikusok többsége ebben az egész online trading témában adatokat, abból görbéket lát, amit megpróbál valahogy programozóként rendszerezni, kezelni. Ez valóban hasznos tud lenni.

De ne felejtsük már el, hogy ezek az adatok a pénz és tőkepiacokról származnak.

Nincs makrogazdasági kapcsolat a pénzügyi rendszer, a gazdaságpolitika és egy devizapár chartja között?

Szerintem vedd elő a régi tankönyveidet, hátha találsz összefüggéseket.

Köszönöm hogy válaszoltál, nem kötekedésből kérdeztem, tényleg érdekelt az álláspontod. Ha valaki az én álláspontommal ellenkező véleményen van, rá szoktam kérdezni az érveire, hátha olyan, eddig számomra ismeretlen érveket tud felhozni, amik megváltoztatják az álláspontomat.

Nem tagadom, én is tisztán technikai elemzésre alapuló stratégián dolgozom. Nem vagyok analfabéta, tudom, hogy a chartok, és a mögötte húzódó gazdasági folyamatok között összefüggés van, de azért ez kevés ahhoz, hogy ebből az ember megéljen. Ennek főbb okai:

1 közgazdasági felsőoktatási intézményekben nem tanítják az elméleti összefüggéseket az valós helyzet, és az árfolyamingadozás között. Nyilván nem is ismeri azt egyik oktató sem, ha ismerné, kereskedne, nem oktatna.
2 A valós helyzet és az árfolyam között nincs függvény szerű kapcsolat. Pl nem volt lényegi változás a magyar gazdaságban 2011.09.08 és 2012.02.02 között, az EURHUF árfolyam mégis 280-ról felment 320 fölé, majd OV bejelentése után lement 290 környékére. Ebből egy tömegpszichológiával foglalkozó szakember is nagyobb eséllyel szed ki profitot, mint egy közgazdász...
3 A valós helyzet nem ismert, nincsenek elérhető információk, amikből kiindulva pontos modellt lehetne felállítani.

Számviteli beszámoló - részvény árfolyam: rengeteg befektetési alap van, amik mindegyikét nálam ezerszer képzettebb pénzügyi szakemberek kezelnek, és többek között a számviteli beszámolókra alapozva próbálják megállapítani melyik részvénybe érdemes fektetni. Érdekes módon a kezelt részvényalapok nem érnek el jobb eredményeket, mint az indexeik....

Nem mondom, hogy nem lehet fundamentális elemzéssel jó profitot elérni mert biztosan lehet azt is. Én mindenesetre egyelőre több lehetőséget látok a technikai elemzésben. Nem akarok közgazdász guru lenni, aki tvben szerepel, és bármilyen gazdasági helyzetre felvázolja a várható jövőt, és közben mindenféle technikai frázisokat pufogtat. Én megelégszem azzal, ha bizonyos helyzetekben felismerem a piaci hibákat, és abból profitot termelek.
Régi 2012-10-29, 17:10   #133 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

"A valós helyzet nem ismert, nincsenek elérhető információk, amikből kiindulva pontos modellt lehetne felállítani."
Nagyon érdekes amiket írsz!
Érdekes a közgazdaságtan (racionális szereplők, stb.)és a fundamentális elemzés alapjainak cáfolatát pont egy közgazdásztól olvasni.
Gondolok itt arra, pl., hogy minden érdemi információ nyilvános, stb... ( persze van olyan irányzat is amely elismeri az információáramlás asszimetrikus mivoltát is...)
Mindenesetre végre konstruktív párbeszéddé kezd szelidülni a dolog.
Engem kiváltképp érdekel, hogy közgazdászok mit látnak használhatónak tanulmányaikból.
Régi 2012-10-29, 17:32   #134 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

"De ne felejtsük már el, hogy ezek az adatok a pénz és tőkepiacokról származnak.

Szerintem vedd elő a régi tankönyveidet, hátha találsz összefüggéseket. "

A kérdés számomra nem az, hogy ezek közt van-e összefüggés, hanem az, hogy DT vagy swing távon ebből egy egyszerű ember relatíve kis, 100e alatti számlán tud-e profitálni, úgy, hogy abból meg is éljen. Anno a 2007/2008-as nagy bét-es esésben volt szerencsém most nagyon elismert közgazdászokat hallgatni, igaz nem szigorúan közgázt, hanem vállalati gazdaságot, marketinget. Hát... akkor fundamentálisan, mutatókkal levezették, hogy az OTP nem eshet 8000, majd 6000, majd 5000, majd 3000 alá.

Illetve az is kérdés, hogy mennyire a közgazdasági és egyéb funda alapok mozgatják meg a piacot és mennyi a mozgásból a pszichó rész.

Az előttem szóló a forintot emlegette, de bármilyen részvényre igaz, hogy az elmúlt években, hogy nagyot mozgott. Ennyit változott volna egy cég közgazdaságilag kimutatható értéke?
  Válaszol idézettel
Régi 2012-10-29, 20:25   #135 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:
recefyce eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Érdekes a közgazdaságtan (racionális szereplők, stb.)és a fundamentális elemzés alapjainak cáfolatát pont egy közgazdásztól olvasni.
Gondolok itt arra, pl., hogy minden érdemi információ nyilvános, stb...
Azért ne vegyél készpénznek mindent amit mondok. Pont azért írom a véleményemet, mert bizonytalan, és várom, hogy valaki megcáfoljon / megerősítsen érvekkel.

Tökéletes modellt felállítani nem lehet, mert ugye a gazdasági folyamatokat emberek döntései befolyásolják, és egyetlen ember döntéseit sem tudjuk modellezni, nemhogy az összesét. Nyilván nem minden információhoz, de elég sokhoz hozzá lehet férni, ezekre alapozva lehet jobb/rosszabb modelleket felépíteni. Minden bizonnyal vannak olyanok, akik a tömegnél jobb modelleket, és információkat alkalmazva olyan előrejelzéseket készíthetnek maguknak, amik segítségével profitot termelhetnek. Ezeket nyilván nem oktatják az oktatási intézményekben. Akik ilyen kategóriájú eszközökhöz hozzáférnek, azok azonban jóval egyszerűbb eszközök segítségével is termelhetnek profitot. Minek jósoljam, meg, hogy merre fog menni pl a Forint árfolyama, ha egyszerűen befolyásolhatom is azt, hogy merre menjen? Elég egy leminősítés, egy tüntető hazavonulás az IMF tárgyalásról, vagy pár cikk arról, hogy itt diktatúra, meg kisebbségek szisztematikus kiírtása zajlik, máris megy lefelé a Forint...

Lehet hogy kisemberként is meg lehet élni fundamentális elemzésre alapuló stratégiákból, én azonban inkább a technikai elemzéssel próbálkozok először. A tisztán tech elemzésre alapuló stratégiák ellenőrizhető információkra alapoznak, szépen lehet backtesztelni, stb.
Régi 2012-10-30, 07:30   #136 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Van egy levelezőpartnerem, aki közgazdászként 90%-ban fundamentális alapon elemez, s csak a belépés pontosításához használ technikai elemeket. Január óta 110 nyertes tradeje volt, (5480 pip összesen), vesztes trade nélkül.

A kétkedőknek mondanám tehát: nem lehetetlen ezt így is csinálni.

Persze az igaz, hogy ezt nem lehet egy gyorstalpaló tanfolyamon megtanulni.

A gazdasági főiskolán, egyetemen sem a befektetők, spekulánsok szemszögéből oktatnak. Leadják az anyagot, benne van a tankönyvekben sok minden, de be kell járni órákra, meg kell érteni.

Aztán ha valaki spekuláns szeretne lenni, akkor célirányosan tovább kell gondolnia, kutatnia, kísérleteznie, átültetnie a gyakorlatba. Ez néhány év is lehet.

Egy japán mondás szerint a diploma csak belépő az életbe.

Én úgy látom, hogy a technikai elemzés a spekuláns iskola alsó tagozata. Felső tagozatban már van igény a miértekre, a fundamentumok megismerésére. Középiskolában meglátsz összefüggéseket, főiskolán megtanulod az egészet lekereskedni. Aztán elkezdesz pénzt keresni. Egyszer hopp, máskor kopp.

Ilyen fórumokon sok alsótagozatos van, akik Mókus őrsbe tömörülnek egy őrsvezető körül, s lehurrogják azt, aki olyat mer mondani, ami kívül esik a kompetenciájukon.

Eppur si muove!
Régi 2012-10-30, 08:12   #137 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Van egy levelezőpartnerem, aki közgazdászként 90%-ban fundamentális alapon elemez, s csak a belépés pontosításához használ technikai elemeket. Január óta 110 nyertes tradeje volt, (5480 pip összesen), vesztes trade nélkül.

A gazdasági főiskolán, egyetemen sem a befektetők, spekulánsok szemszögéből oktatnak. Leadják az anyagot, benne van a tankönyvekben sok minden, de be kell járni órákra, meg kell érteni.

Aztán ha valaki spekuláns szeretne lenni, akkor célirányosan tovább kell gondolnia, kutatnia, kísérleteznie, átültetnie a gyakorlatba. Ez néhány év is lehet.

Én úgy látom, hogy a technikai elemzés a spekuláns iskola alsó tagozata. Felső tagozatban már van igény a miértekre, a fundamentumok megismerésére. Középiskolában meglátsz összefüggéseket, főiskolán megtanulod az egészet lekereskedni. Aztán elkezdesz pénzt keresni. Egyszer hopp, máskor kopp.

Ilyen fórumokon sok alsótagozatos van, akik Mókus őrsbe tömörülnek egy őrsvezető körül, s lehurrogják azt, aki olyat mer mondani, ami kívül esik a kompetenciájukon.

Eppur si muove!
Nem kétséges,fundamentumokkal lehet nagy pénzt keresni,a technikai tőzsde csak aprópénz.
Chart elemző minden nagy befektetési cégnél van 5-10 fő.
A nagy pénzt mégis mással keresik.Ezt nem hallottam,hanem tudom!
Az árfolyam nem mindig tart azonnal a fundamentumokkal,
előfordul,hogy először másik irányba mozdul el,de a végén a fundamentumok irányítanak mindenképpen.Ezért nem lehet 10-20 pip stoppokkal fundamentumokat kereskedni.
Itt magabiztosság,tudás,és tapasztalat(ész)együtt kell hogy jelen legyen.
Nehéz műfaj,ezért is művelik kevesen jól a földgolyón.
És persze ehhez kevés a "diploma",de még a "mókus őrs"is.
Ha ilyen egyszerű lenne,mindenkinek csak le kéne diplomáznia,vagy mókus őrsöket alapítani,és gazdag ember lenne garantáltan.
Régi 2012-10-30, 08:35   #138 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Eppur si muove!
Különböző bölcsességeket és okításokat hallottunk már tőled és azt is tudjuk, hogy van egy sikereses kereskedő levelezőpartnered, csak egy dolog hiányzik borzasztóan: a te sikeres számlatörténeted. Ha lenne ilyen, biztos megemlítetted volna már, mint ahogy a közgazdász diplomádat (BGF-en??) sem felejted el felemlegetni minden egyes hozzászólásodban. Egy dologban azért egyet értünk, a fundamentális elemzéssel együtt lehet igazán komplex kerekedési stratégiát kialakítani.
Régi 2012-10-30, 08:37   #139 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

kmisi:
Visszatérve az állás témához. Hazai jó nevű brókercég (XTB) egyik oktatójának láttam az éles számlatörténetét egy ingyenes előadásán. Zsinórban több száz darab nyertes kötése volt. Ide mégse "vennék fel", mert a kereskedési stílusa, kockázatkezelése nem az, amit ők keresnek. Bukott is azóta az illető egy olyat, ami egyből elvitte 20-30 kereskedési napjának a nyereségét.

Lehet fáj az egódnak, hogy nem borultak egyből térdre előtted, de itt az eredmények számítanak, nem pedig a papír alapú tudás, vagy a nagyképű szöveg. Tegyél ki egy statisztikát az oldaladra és bizonyítsd azzal, hogy mennyire nyerő a fundamentális scalp. Vagy néha oszd meg az olvasókkal a múltbéli kötéseidet magyarázatokkal, hogy valami halvány fogalmuk legyen róla mit is csinálsz. Biztos sokkal több követőd lenne. De ha szerinted ezek megértéséhez minimum egyetemi végzettség kell, akkor az nagyban csökkenteni fogja a hallgatói kört.

kismentor:
"Ezért nem lehet 10-20 pip stoppokkal fundamentumokat kereskedni."
Szóval mezei halandónak, kispénzű spekulánsnak nem ez a járható út.
Régi 2012-10-30, 08:44   #140 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

archenius:
Valóban nem,az 1%-os kockázatú felfogásban semmiképp.
Régi 2012-10-30, 08:47   #141 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

"Egy dologban azért egyet értünk, a fundamentális elemzéssel együtt lehet igazán komplex kerekedési stratégiát kialakítani. "
Ezzel én is egyet értek.
Régi 2012-10-30, 09:25   #142 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Kétlem, hogy lenne ezen a fórumon alkalmas jelentkező, mellesleg egy igazi tradernek ez ideális munka lenne. A detailed statement-et illetően, azért konkrét határértékek még jobban behatárolnák az esélyeket.

A nagyobb tőke és a "más" pénze, lehet rám ösztönzőleg hatna. Így jobban hasonlítana egy demo számlára-ez a kijelentés befelé vagy kifelé egyengetné a pályázó útját?
  Válaszol idézettel
Régi 2012-10-30, 09:30   #143 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 24
Kronos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:

Eppur si muove!
Látom most már nem csak a közgazdász diplomáddal, hanem japán és olasz szállóigékkel is dobálózol...fantasztikusan sokoldalú vagy.
Kronos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-10-30, 09:39   #144 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:
Volt egy kis időm, belepillantottam a weboldaladba.
Ha jól látom, 150000 Ftért akarsz eladni egy fundamentális elemzésre alapuló skalp stratégiát tartalmazó ebookot. Felraktál a weblapra egy demo számla eredményt, amiben 2012.07.10 és 2012.07.25 között egész szép eredményt értél el. Megtennéd, hogy felrakod a 2012.07.25 - 2012.10.30 időszak kötéslistáját is?
Régi 2012-10-30, 10:03   #145 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Ti komolyan azt gondoljátok, hogy ilyen névtelen provokációra, rosszindulatú fröcsögésre az lesz a reakcióm, hogy elkezdek bármit is bizonygatni, megmutatom, hol mekkora pénzeket mozgatok, elmagyarázom ingyen, pusztán a népszerűségi indexem növelése céljából a sok év alatt összeállt stratégiám részleteit?

Lófaszt.

Én nem azoknak írogatok, akik primitív válaszokat adnak, hanem akik olvassák, elgondolkodnak és megkeresnek privátban.

De utolsó alkalommal kiraktam a weboldalamra az októberi eredményem grafikonját is.

Aki hiszi, hiszi, aki nem, az meg fröcsögjön tovább, és magyarázza a saját bizonyítványát, hogy erősítse a hitet a híveiben.

Mivel a héten már nem nagyon érek rá, no meg kedvem sincs hozzá, részemről a téma lezárva.

Jó wellnessezést mindenkinek!
Régi 2012-10-30, 10:05   #146 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kétlem, hogy lenne ezen a fórumon alkalmas jelentkező, mellesleg egy igazi tradernek ez ideális munka lenne. A detailed statement-et illetően, azért konkrét határértékek még jobban behatárolnák az esélyeket.

Miért ne lenne? Ne felejtsd el, hogy sokkal többen olvassák a fórumot, mint ahányan hozzá is szólnak. A statementtel kapcsolatba nem tudok pontos határértékeket adni, de nyilván, ha egy évben csinál valaki 30% profitot, 50%-os DD mellett, az nem jó, ha ugyanezt 5%-os DD mellett teszi, az viszont nagyon jó. A mi szempontunkból nem tolerálható az sem, ha valakinek nagyon alacsony a találati aránya. Ettől még lehet nyereséges, csak nekünk szimpatikusabb a magas találati arány. Hozzáteszem, hogy kevés kereskedő van (én még egyet sem láttam), akinek olyan a beállítottsága, hogy 30-40%-os találati arány mellett hosszútávon sikeres tud lenni.

A nagyobb tőke és a "más" pénze, lehet rám ösztönzőleg hatna. Így jobban hasonlítana egy demo számlára-ez a kijelentés befelé vagy kifelé egyengetné a pályázó útját?
Ezt nem értem...
Régi 2012-10-30, 10:06   #147 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Mármint az utolsó mondatodat.
Régi 2012-10-30, 10:26   #148 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Mármint az utolsó mondatodat.
"Aki igazoltan tud profitot termelni, az kap tőlünk egy lehetőséget, hogy megmutassa mihez tud kezdeni nagyobb összeggel. A kockázat így is a miénk. Ha profitot termel, osztozkodunk, ha veszteséget csinál, azt mi bukjuk. Azt hiszem, ez nem egy inkorrekt ajánlat."

Átálltam a másik oldalra, azaz a tőkét felajánló oldalára. Hogyan védi magát, a saját tőkéjét?

Megjelenik nálad valaki egy féléves, élő, 1000$-os számlát lebegtetve, majd másnap beül, hogy egy 100.000$-os számlát kezeljen. Mivel semmi kockázata (a leírtak szerint) és semmi megkötése a kereskedésre nézve a profit termelésen kívül (a leírtak szerint), így úgy foghatja fel, mint egy demoszámlát. Játék. Semmi felelősség. Bedobok 50 lotot, ha nyerek kapom a %-ot, ha nem akkor meg nem az én pénzem...ha kirúgnak, akkor megyek vissza az 1000$-os számlámhoz.

Gondolom a válogatásnak hosszabb a folyamata, mint egy elküldött email.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-10-30, 10:29   #149 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Ezt nem értem...
Sajnos a hozzászólásod benne van a szövegdobozomban:-)

...én még egy sikeres kereskedőt sem láttam.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-10-30, 10:54   #150 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
"Aki igazoltan tud profitot termelni, az kap tőlünk egy lehetőséget, hogy megmutassa mihez tud kezdeni nagyobb összeggel. A kockázat így is a miénk. Ha profitot termel, osztozkodunk, ha veszteséget csinál, azt mi bukjuk. Azt hiszem, ez nem egy inkorrekt ajánlat."

Átálltam a másik oldalra, azaz a tőkét felajánló oldalára. Hogyan védi magát, a saját tőkéjét?

Megjelenik nálad valaki egy féléves, élő, 1000$-os számlát lebegtetve, majd másnap beül, hogy egy 100.000$-os számlát kezeljen. Mivel semmi kockázata (a leírtak szerint) és semmi megkötése a kereskedésre nézve a profit termelésen kívül (a leírtak szerint), így úgy foghatja fel, mint egy demoszámlát. Játék. Semmi felelősség. Bedobok 50 lotot, ha nyerek kapom a %-ot, ha nem akkor meg nem az én pénzem...ha kirúgnak, akkor megyek vissza az 1000$-os számlámhoz.

Gondolom a válogatásnak hosszabb a folyamata, mint egy elküldött email.
Ezt már leírtam korábban is, hogy nem keresünk befektetőket, tőkét felajánlókat, így nincs is kiket védeni (vagy becsapni). A cég a saját tőkéjét kockáztatja, illetve annak is csak egy töredékét ebben a formában. A kiválasztás természetesen bonyolultabb, mint egy email, szeretnénk megismerni a tradert is és a kereskedési stílusát is, majd együtt meghatározni egy kockázati szintet, amit elbír pszichésen, aztán ezt folyamatosan módosítjuk az eredmények tükrében. Aki játéknak vagy demoszámlának fogja fel, ezt remélhetőleg még azelőtt kiszűrjük, hogy 50 lotokat "dobálna". Archeniusnak írtam privátban, hogy sok alap úgy próbálja ezt kiszűrni, hogy kér saját pénzbeli hozzájárulást is a tradertől és ezt egészíti ki mondjuk a tíz-húsz-százszorosával. Mi ezt sem kérjük, igaz nem is vagyunk hedge fund.
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Aktív Tréder Program Zoli21 Tőzsdei képzések 4 2014-01-04 19:08
Telek, mint befektetés Edit További befektetési formák 18 2011-10-15 14:21

A pontos idő 09:54 , a GMT +1 időzóna szerint.