Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-08-17, 21:00   #1 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 47
Hírnév szint: 8
Moran a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Tréder, mint állás

Sziasztok!

A véleményeteket kérném.
röviden róllam: fél éve tőzsdézek, tanulgatok demo számlán, aktívabban az elmúlt 2 hónapban. Főként a deviza kereskedés érdekel. A napokban találtam egy álláshírdetést, a kereskedést illetően.

Deviza kereskedést írják és hogy trédereket keresnek, a céget nem nevezem meg (max pm). Voltam az interjún is, nagyjából felvilágosítottak, hogy miről lenne szó;
A cég tőkéjével lehetne a deviza piacon kereskedni. Havi fix összeg juttatás + jutalék. Így elsőre, olyan mintha 'élő robotokat' keresnének a munkára.
3 féleképpen lehet bejutni: 1. ha beküldesz nekik reportot egy hosszabb távú élő számlás, profitot termelő, periódusodról.
2. lesz egy belső, céges vizsgájuk, ahol ha elérsz magas profitot és jól lövöd be a stop értékeket, szóval ha látszik, hogy értesz hozzá akkor felvesznek.
3. céges tanfolyam, első hét ingyenes, második hét (gyakorlat) fizetős. - > itt érzem picit a buktató szagot. de azt valahogy nem tudom még elképzelni, hogy a tanfolyami díjból profitáljon a cég.
persze mondták, hogy a tanfolyam díját bőven megkeresed, ha felvesznek. csak ott van a HA.
én az 1 hetes ingyenes tanfolyamra megyek mindenképp, ha már ingyé van és tanulhatok is

vélemények, tapasztalatok?
Moran nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-17, 21:21   #2 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 153
Hírnév szint: 6
demo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Melyik cég ez?
demo nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2012-08-17, 21:36   #3 (permalink)
Szenior tag

Prozac logója

Összes hozzászólás: 427
Prozac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Prozac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Fogynak a tanfolyammal beetethető madarak, ezért kissé trükkösebb módszerrel fogják a sünöket.
SCAM.
Prozac nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-17, 23:01   #4 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Moran eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A véleményeteket kérném.
A napokban találtam egy álláshírdetést, a kereskedést illetően.
...
Szerintem ez kamu. Ha tényleg biorobotokat keresnének, akkor nem fizetős tanfolyamot nyomatnának, hanem felvételiztetnék az embereket, és feltételeknek megfelelő legolcsóbb embereket vennék fel.
Ahhoz, hogy biorobotként végrehajts egy stratégiát nem kell tudnod előtte profitosan kereskedni. Szépen betanítják az adott stratégiát, abból esetleg vizsgáztatnak, és nekiállítanak dolgozni.
Az, hogy eleve nyereséges tradereket keresnek, meg főleg, hogy fizetést kérnek a kiképzésért, valószínűsíti, hogy semmi nincs a kezükben (nincs nyereséges stratégiájuk) Ha csak kb önköltség szintű költsége van a fizetős tanfolyamrésznek, akkor lehet, hogy csak egy szűrő, hogy a kókler tömegeket kiszűrjék. Mivel az eleje ingyenes, ha ráérsz, menjél el, és nézd meg mit tanítanak, és számolj be róla nekünk is
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-18, 08:05   #5 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Ha ez a TTInt******* Kft, akkor messzire kerülje őket mindenki a saját érdekében.

Néhány közérdekű adat, amin érdemes elgondolkozni.
-Cég jelenleg bejelentett dolgozóinak száma 2 fő. Ez a 2 tulaj, egyik román, másik ukrán névvel, és címmel rendelkezik.
-2011-ben a jegyzett tőke 500000 Ft, saját tőke -3042 ezer Ft, kötelezettségek 11814 ezer Ft, és a nettó árbevétel 12 millió forint volt.
-Tevékenységi körök közt csak tanácsadás, és oktatás szerepel.

Kár hogy megszűnt a forum.daytrade.hu, mert ott csúnyán ki lett tárgyalva a cég. Annak idején állítólag a tanfolyamot végzetteknek adtak volna munkát, ha egy vizsgán 2 hét alatt produkálnak 80% profitot. Aki megcsinálta se látott pénzt tőlük soha.
Nekem munkalehetőségnek álcázott, oktatásra való bepalizásnak tűnik az egész.
Régi 2012-08-18, 11:56   #6 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok!

A véleményeteket kérném.
röviden róllam: fél éve tőzsdézek, tanulgatok demo számlán, aktívabban az elmúlt 2 hónapban. Főként a deviza kereskedés érdekel. A napokban találtam egy álláshírdetést, a kereskedést illetően.

Deviza kereskedést írják és hogy trédereket keresnek, a céget nem nevezem meg (max pm). Voltam az interjún is, nagyjából felvilágosítottak, hogy miről lenne szó;
A cég tőkéjével lehetne a deviza piacon kereskedni. Havi fix összeg juttatás + jutalék. Így elsőre, olyan mintha 'élő robotokat' keresnének a munkára.
3 féleképpen lehet bejutni: 1. ha beküldesz nekik reportot egy hosszabb távú élő számlás, profitot termelő, periódusodról.
2. lesz egy belső, céges vizsgájuk, ahol ha elérsz magas profitot és jól lövöd be a stop értékeket, szóval ha látszik, hogy értesz hozzá akkor felvesznek.
3. céges tanfolyam, első hét ingyenes, második hét (gyakorlat) fizetős. - > itt érzem picit a buktató szagot. de azt valahogy nem tudom még elképzelni, hogy a tanfolyami díjból profitáljon a cég.
persze mondták, hogy a tanfolyam díját bőven megkeresed, ha felvesznek. csak ott van a HA.
én az 1 hetes ingyenes tanfolyamra megyek mindenképp, ha már ingyé van és tanulhatok is

vélemények, tapasztalatok?
Nem szeretnélek megbántani, de ne csak ezt a céget kerüld el, hanem egyelőre mindegyiket.
Ugyanis borzasztó kevés még az az idő amit tanulással, gyakorlással töltöttél, évek választanak el még attól a szinttől amikor profi trédernek tekintheted magad.
Ne szaladj ennyire előre, csak azt szerettem volna mondani.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-08-19, 12:16   #7 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Köszi az infókat, bár ahogy nézem személyes tapasztalatot nem írt senki.
Persze nekemis kamunak tűnik, érzem, hogy van benne valami csavar. archenius: igen azaz.
Mivel ez egy nagyobb tőzsdei cég magyarországi képviselete, még azt is el tudom képzelni, hogy a tanfolyamról behúzott pénzeket adják tovább a fő cégnek tőzsdézésre.
Viszont ha nem kamu, akkor talán még hihető is. Végülis, ha ügyes embereket vesznek fel, folyamatosan képzik őket, akkor lehet biorobotokat is csinálni.

Mindenesetre az első heti ingyenes tanfolyamra elmegyek, elvileg tök ingyen lehet utána vizsgázni is. Amíg időm engedi és nem kerül semmibe addig oké.
Átverni meg úgyse tudnak, nem vagyok olyan .

Ha van még info, jöhet.
Régi 2012-08-20, 14:54   #8 (permalink)
Kitiltott

Hely: Limassol
Összes hozzászólás: 1.789
Hírnév szint: 0
IronFX NZ már nem kispályás.IronFX NZ már nem kispályás.IronFX NZ már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül IronFX NZ részére
Alapbeállítás

Ha ingyenes az 1. hét akkor menj el és legalább elmondod nekunk is hogy mi volt!
Talán még tanusz is valami újat. Nem veszítesz vele semmit.

Személyes tapasztalata nem hiszem hogy lesz valakinek a fórumosok kozul. Aki hivatásos kereskedo annak nem marad ideje fórumot olvasni és még hozzászólásokat írni.
IronFX NZ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-21, 19:12   #9 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Ma voltam az első elméleti oktatáson.

10-en voltunk kb, 1 órás bevezető oktatás. nagyon kezdő, alap dolgokon mentünk végig. Devizatőzsde, árfolyamok, vétel, eladás, pip, lot, spread - fogalmak. Nagyobb bankok nevei, kik irányítják a piacot? Mikor nyitnak a piacok? Mi a tréder feladata? stb.

A gyakorlati képzés 2 hetes lesz, ez az elméleti 1 hétig tart. Gyakorlaton elvileg 10 féle stratégiát fogunk tanulni - mármint aki fizet. Én valószínüleg nem fogok élni a fizetés lehetőségével, de ha felvesznek, az első fizumból szívesen kifizetem a teljes összeget.

volt 1-2 fogalom amivel nem voltam tisztában, ezeket fel is írtam. igazából eddig hasznos ez az oktatás, mivel ingyen van és még tanulhatok is.
írok holnap is, elvileg akkor már komolyabban is belemegyünk a témába.
Régi 2012-08-21, 20:32   #10 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 696
Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Kíváncsian várom a fejleményeket.
Lucem Ferre nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-23, 11:29   #11 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

2. napon elég felszínes volt az oktatás még mindig, bevezető tréning ez még.

Szó volt az elemzés fajtákról: fundamentális elemzés, azon belül: gazdasági mutatók, hírek stb.
szó volt a forexfactory.com-ról, hogy nagy horderejű bejelentések elött nem érdemes pozíciót nyitni. volt szó a hírekről - rövid, hoszzútávú hír.
Felsorolta az oktató a legfontosabb hírcsatornákat.
Volt szó a gazdasági helyzet mutatóiról, végigvettük az összeset a GDP-től kezdve a munkanélküli segély kérelmi mutatókig.
Megnéztük a 4 legfontosabb személyt aki a gazdaságban fontos szerepet tölt be (Bernanke, Draghi...)
és volt még szó a jegybanki alapkamatról, inflációról.

amugy eddig ilyen tipikus mlm beetetős nagy mondatok nem voltak, legalábbis nagyon ritkán említi meg az oktató a fizut is (1szer volt rólla szó eddig), és nincs tényleg az a "itt milliárdos leszel és a csillagokat is megveheted" érzés egyelőre.
(viszont lehet, hogy pont így akarják elérni, hogy befizessük a gyakorlati tanfolyam díját. bizalomépítés )

ma is megyek (bár elég beteg vagyok), grafikon elemzés lesz, kiváncsi leszek.
Régi 2012-08-23, 14:23   #12 (permalink)
Szenior tag

Microtrader logója

Összes hozzászólás: 352
Microtrader már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Microtrader már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nekem egyik haverom/ismerősöm dolgozott egy xy kft-nél, ahol a cég saját pénzén képzi ki kereskedőit a világ azon tőzsdéinek piacára amelyeken a vállalat komolyabban érdekelt.
Azok alapján amit mesélt plusz amit én tudok a cégről valószínűnek tartom, hogy ott tényleg megtanítják nyereségesen kereskedni azokat az embereket, akik eljutnak addig, hogy a cég ilyen szinten leüljön velük tárgyalni.
A heylzet ugyanis nem túl egyszerű.
Egy Magyarországon kicsi (a budapesti telepükön legutóbbi info-m szerint 25-30 emberük dolgozik) de nemzetközi szinten kiterjedt, és itthon is nagyhírű nagyhírű cégről van szó.
A trader álláslehetőségeiket agyonhirdetik minden elképzelhető helyen, és bárki jelentkezhet aki angolból tárgyalóképes plusz valmelyik nevesebb matekos (közgáz, műszaki stb) egyetemen végzett.
Emiatt gyakorlatilag 100szoros az állásaikra a túljelentkezés, és soksok felvételi fordulóik után (ahol többnyire matematikai, logikai, stratégiai adottságokat vizsgálnak) a néhány ember aki megmarad 3 hónap próbaidőn keresztül (amire a magyar átlagfizetésnél kicsit többet fizetnek, tehát a jelentkezőnek nem kell fizetnie semmit) többnyire day-trading -re képezik ki a megmaradt embereket.
Pontosabb ezt én nem tekinteném kiképzésnek. Persze adnak instrukciókat bőven a kereskedéshez, de a lényeg hogy aki ezek alapján tudja hozni a cég által elvárt kereskedési eredményeket a próbaidő végére az benn marad, aki nem, az repül.
Sajnos a haverom is repült, ezért kb eddig tudtam követni az eseményeket.
De alapvetően a komolyabb munka apróbaidő leteltével kezdődött azzal a 100ból néhány emberrel, aki eljutott addig.
De azoknak szvsz megvan az esélyük, hogy nagyon kemény munkával végtelen kitartással szorgalommal, és acél idegekkel hosszú távon nagyon jól keressen.
A jelentkezőknek az egész folyamat tudtommal nem került pénzbe.
Szerintem ha egy vállalat komolyan gondolja, hogy képezni akar trader-eket az valahogy így csinálja, mert szvsz komolyabb trading cégnek, ami nem a tanfolamdíjakból, hanem a trading profitból él, biztos hogy filléres kiadás az emberek kiképzési költsége, és nem fog szerencsétlenkedni azon, hogy filléreket spóroljon a jelentkezőkön.
És persze elvileg sikerülhet is ilyen formában megtanulni tradelni bárkinek, csak nagyon nagyon jónak (vagy genetikai tehetségnek) kell lenni hozzá.
Az utóbbi mondatban foglalt kritériumba pedig az emberek 99%-a szvsz nem tartozik bele.
Nekik marad az egyénileg felépített trader karrier, mint független önálló vállakozás, és végtelen szabadság lehetősége
Microtrader nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-23, 17:33   #13 (permalink)
Tag

zolih logója

Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 60
zolih a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Microtrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nekem egyik haverom/ismerősöm dolgozott egy xy kft-nél
Szia!
Ez melyik cég?
zolih nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-24, 14:21   #14 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Microtrader: engem is érdekel melyik cég ez (pmbe is jöhet), egy próbát megérne nekem.

Tegnap és ma:

Tegnap a technikai elemzést vettük át. Gyertyák, fajtáik. Trendvonal, támasz, ellenállás. Alakzatok, kétszeres csúcs, fej -váll, zászló stb.

Ma pedig az indikátorokat néztük meg, itt már konkrétan az MT4-ben mutatta az oktató. Ez a nap volt nekem a leghasznosabb. Átvettünk vagy 6-7 indikátort, és meg is magyarázta mikor érdemes sortolni, longolni. MACD, Parabolic SAR, RSI, Bollinger szalagok. Ezek kombinálása.. stb.

a vizsga 10 nap lesz, 50pip profitot kell termelni elvileg naponta.
Régi 2012-08-24, 14:29   #15 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Az nem lesz egyszerű, főleg ha lesz pár oldalazó, alig mozgó nap.
Az sem teljesen világos miért pipben határozták meg, és miért nem adott kockázat melletti %-ban.
Drukkolok.
Régi 2012-08-24, 15:57   #16 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:

Átlagban vagy tickre minden nap???:-))))

mert, ha azt minden nap megcsinálod, akkor mi szükséged a cégre???
  Válaszol idézettel
Régi 2012-08-24, 16:01   #17 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Átlagban vagy tickre minden nap???:-))))

mert, ha azt minden nap megcsinálod, akkor mi szükséged a cégre???
Pontosan! Egy öreg angol tréder mondogatta mindig egy jó barátomnak, akit mentorált. "Napi 20 pip biztosítja a megélhetésed, 50 pip pedig milliomossá tesz."
Régi 2012-08-24, 16:10   #18 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 150
fxtom a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

"a vizsga 10 nap lesz, 50pip profitot kell termelni elvileg naponta."

Én is ilyen alkalmazottat keresek évek óta...
Ha ezt meg tudod csinálni egy gyorstalpaló tanfolyam után, ahol feltehetőleg az oktató sem képes erre, akkor vegyél egy repülőjegyet Zürichbe vagy Londonba és le fognak térdelni eléd a legnagyobb Hedge Fundok, és könyörögnek majd, hogy tradelj nekik.
Persze megfelelő számú ember esetén talán lesz majd valaki, aki egyszer képes erre. Van erre egy angol mondás, miszerint ha elég majmot ültetsz le a klaviatura elé, az egyik lehet, hogy a Hamletet pötyögi majd be a gépbe.
fxtom nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-24, 16:18   #19 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 638
kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
fxtom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
"a vizsga 10 nap lesz, 50pip profitot kell termelni elvileg naponta."

Én is ilyen alkalmazottat keresek évek óta...
Ha ezt meg tudod csinálni egy gyorstalpaló tanfolyam után, ahol feltehetőleg az oktató sem képes erre, akkor vegyél egy repülőjegyet Zürichbe vagy Londonba és le fognak térdelni eléd a legnagyobb Hedge Fundok, és könyörögnek majd, hogy tradelj nekik.
Persze megfelelő számú ember esetén talán lesz majd valaki, aki egyszer képes erre. Van erre egy angol mondás, miszerint ha elég majmot ültetsz le a klaviatura elé, az egyik lehet, hogy a Hamletet pötyögi majd be a gépbe.
Jajj de igaz! (jó mondás)
kismentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-24, 16:21   #20 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 638
kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az nem lesz egyszerű, főleg ha lesz pár oldalazó, alig mozgó nap.
Az sem teljesen világos miért pipben határozták meg, és miért nem adott kockázat melletti %-ban.
Drukkolok.
Nagy cégek pipekben számolnak.Majd a kockázatot vezetők meghatározzák,a teljesítményhez igazítva.
kismentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-24, 17:16   #21 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 262
Hírnév szint: 7
recefyce a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ha vki. konzisztensen hozza azt a napi netto 50 pipet ( és a tőkeáttételről, mint szorzó tényezőről szó sem esett...), az akár a tanfolyam árát forgatva nagyon rövid időn belül elkezdhet azon gondolkodni, hogy kivel terveztesse meg a házát.
Ilyen teljesítmény mellett éles micro számlát is érdemes nyitni.
Ahhoz pedig még kubikos munkával is össze lehet szedni a pénzt kb. fél év alatt (ha nincsen család...)
recefyce nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-24, 18:23   #22 (permalink)
Szenior tag

Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
recefyce eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha vki. konzisztensen hozza azt a napi netto 50 pipet ( és a tőkeáttételről, mint szorzó tényezőről szó sem esett...), az akár a tanfolyam árát forgatva nagyon rövid időn belül elkezdhet azon gondolkodni, hogy kivel terveztesse meg a házát.
Ilyen teljesítmény mellett éles micro számlát is érdemes nyitni.
Ahhoz pedig még kubikos munkával is össze lehet szedni a pénzt kb. fél év alatt (ha nincsen család...)
Micro számlám 0.1-el napi 25 pipet kell összehozni, hogy megélj alap szinten. De ha rájössz, hogyan kell tegyük fel csak átlag 10-et összehozni, akkor már teljesen mindegy, mekkora lotmérettel nyitsz. Csak a tőkéd és a margin szabhat határt.
Régi 2012-08-25, 11:35   #23 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Hétfőn utánaérdeklődök a dolgoknak részletesebben.

Nekem nemtom hogyan fog összejönni a vizsga, főlleg úgy hogy néha nem csak ebben a tanfolyamban hanem magában a tőzsdében is kételkedek. Néha annyira szerencsejátéknak érzem az egészet. Meg mindenki írja, hogy "ha megvan a jó stratégia akkor milliomos leszel" de valahogy eredményeket sehol se látok.
Mindig valamiért az a vége, hogy 50-50%. vagy bejön vagy nem.
Régi 2012-08-25, 11:49   #24 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Hétfőn utánaérdeklődök a dolgoknak részletesebben.

Nekem nemtom hogyan fog összejönni a vizsga, főlleg úgy hogy néha nem csak ebben a tanfolyamban hanem magában a tőzsdében is kételkedek. Néha annyira szerencsejátéknak érzem az egészet. Meg mindenki írja, hogy "ha megvan a jó stratégia akkor milliomos leszel" de valahogy eredményeket sehol se látok.
Mindig valamiért az a vége, hogy 50-50%. vagy bejön vagy nem.
Akinek már megvan, az nem dicsekszik, és nem nagyon izgatják a fórumok. Ha jár is ilyen helyekre, inkább csak olvas, és próbál értelmesebbekkel ismerkedni.
Valamit biztos tanultál ebből az ingyenes előadásból is, az előrébb visz az úton.
Régi 2012-08-27, 11:59   #25 (permalink)
Szenior tag

Microtrader logója

Microtrader már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Microtrader már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Többe kérték, hogy adjam meg a vállalat nevét, akiről írtam, én pedig mindenkinek mondom, hogy nem adom meg, mert nem szándékozok senkit véletlenül sem odairányítani, mert a legtöbben szvsz biztos, hogy nem járnának sikerrel, nem küldök senkit a vágóhídra.
Ahogy írtam, szvsz elsősorban "született zseniket" keresnek az ilyen emberek pedig általában nem ezen a fórumon szokták a tőzsde rejtelmeit böngészni.
1000szer több értelme van ha nem másoktól várod, hogy majd megtanít kereskedni, és megcsinálja a szerencsédet, hanem önállóan megtanulsz egy startégiát ami nyereséges és függetlenül dolgozol. Akkor még a tőzsdés cégnél se kell napi 10 meg ki tudja hány túlórát hulla stresszesen pusztulni.
Másrészt nem vagyok egy 70 éves bölcs, de eddgi tapasztalataim szerint, akik ehhez hasonló "munkákban" munkáltatóktól (!!!) várják a megoldásokat a vagyonosodásra, annak általában nem egy karib-tengeri villa szokott a végeredménye lenni!
Persze biztos van kivétel, de erre sztem teljesen kezdőknek nem érdemes spekulálni.
Régi 2012-08-27, 19:55   #26 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Na vége az 1 hetes ingyenes tanfolyamnak, holnaptól kezdődik a gyakorlat 2 héten keresztül, de erre már nem megyek, nincs most feles 70.000 ft-om . Bár azt mondják a vizsga után visszaadják az összeget, ha sikerül a vizsga, ha nem.
Vizsgázni viszont el lehet menni ingyen is, gyakorlati órák nélkül. Napi 50 pip-et kell termelni 10 napon át.

A mai uccsó óra a stop loss-ról szólt, meg pár jótanács volt a végére.
Összességében hasznos volt ez az 1 hetes oktatás. Jó volt, hogy lehetett kérdezni, elmagyaráztak mindent, megtanultam az alapokat, és volt 1-2 dolog amit tévesen tudtam.

A gyakorlati 2 hétre lehet később is menni, bár én nem fogok élni a lehetőséggel sztem. A vizsgával kapcsolatban lehet, hogy utánaérdeklődök, majd ha olyan szinten állok. Bár jogosan vetődik fel a kérdés, hogy ha napi 50 pip-et teljesítek, akkor mi a frászkarikáért 'robotoljak' egy cégnek?
Ha biztosan hozom a napi 50-et és nincs tőkém, még az is megéri ha személyi kölcsönt veszek fel, berakom tőzsdére és indul a buli.

Microtrader:
1. felhoztad a témát, jogos az érdeklődés
2. ha ingyé van, mit veszíthet az ember?
3. honnan tudod, hogy nem vagyok zseni?
Régi 2012-08-28, 10:06   #27 (permalink)
Szenior tag

Microtrader logója

Alapbeállítás

Microtrader:
1. felhoztad a témát, jogos az érdeklődés
2. ha ingyé van, mit veszíthet az ember?
3. honnan tudod, hogy nem vagyok zseni? [/QUOTE]

1.Én egy szóval sem mondtam, hogy az érdeklődés nem jogos.
2.Szvsz, igenis van mit veszíteni. Nagyon nem mindegy, hogy amíg eljut valaki addig, hogy nyereséges trader lesz (ha eljut) hány kudarcélményen kell túllépni és hányszor kell közben felállni a padlóról (és nem csak az kudarc ha pénzt vesztesz, hanem az is ha dolgozol eredmén nélkül, mert közben telik az IDŐ). Szvsz önként és dalolva nem muszáj, a mellényúlásaink számát gyarapítani, még akkor sem ha ingyen van.
Igenis minden egyes "ingyenes" taktikai próbálkozást ami azt célozza meg, hogy pénzt termeljünk forexen a lehető legnagyobb körültekintéssel kell megtervezni, mert millió egy rossz irányba el lehet menni, és ha mindegyikhez úgy állunk hozzá "egy próbát megér" akkor 100 év alatt sem biztos hogy jutunk valahova.
Persze leeht, hogy egyébként sem de az esélyek így szvsz biztosan jobbak.
3.Nem mondtam, hogy tudom, hogy nem vagy olyan értelemben zseni, amiylenre ennél a cégnél szükség van, csak a forexezéshez való eddigi taktikai lépéseidből valószínűnek tartom.
Ha viszont mégis rosszul gondolom, és igazi géniusszal állok szemben, akkor gond nélkül meg fogod találni ennyi info-ból a céget a neten.
Régi 2012-08-28, 11:02   #28 (permalink)
Kitiltott

IronFX NZ már nem kispályás.IronFX NZ már nem kispályás.IronFX NZ már nem kispályás.
Alapbeállítás

Ha már 1-2 hasznos dolgot modtak neked a ''tréningen'' akkor szerintem már megérte a tobbi infót meg engedd el a fuled mellett!

A lényeg hogy jobb kereskedo legyél. És a legjobbak is folyamatosan képzik magukat, úgyhogy ne aggódj.
Régi 2012-08-28, 11:38   #29 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Napi 50 pip-et kell termelni 10 napon át.
Ilyen célokat tipikusan csak a nagyon kezdők szoktak kitűzni, pipesíteni a napi célokat.
Egyértelmű hogy ez a társaság le akarja húzni a bátor jelentkezőket, nehogy egy forintot is fizess nekik!
  Válaszol idézettel
Régi 2012-08-28, 13:31   #30 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Én is kipróbáltam egy hírdetést, be is hívtak.

3 lehetséges módon lehet bekerülni. Éles számla fél éves kimutatással profitban. A bróker cégnél saját számlán 3 hónapos éles számlakimutatás, profitban. A 3. lehetőség amin indulok, részt kell venni egy 5 napos (alk. 1 órás) gyorstalpaláson, aztán nyitnak nekünk egy demó számlát, ahol 10 napig vagy 3 hétig, nem tudom már pontosan, tesztelik hogy milyen irányba kötünk. Ez annyit tesz, hogy naponta minimum 2 kötést kell megkötni, fix 50 pip stoppal és tp-vel, amiket nem lehet módosítani. 70%-os iránytalálat a minimum, efölött teljesítve miénk a munka.

Ez a talpaló ingyenes, gondolom végigtolják rajtunk az alapokat, de ezen ne múljék. Hátha valami újat is tudnak mondani. Egy próbát megér, már csak a tapasztalat miatt is.
Régi 2012-08-28, 13:42   #31 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én is kipróbáltam egy hírdetést, be is hívtak.

3 lehetséges módon lehet bekerülni. Éles számla fél éves kimutatással profitban. A bróker cégnél saját számlán 3 hónapos éles számlakimutatás, profitban. A 3. lehetőség amin indulok, részt kell venni egy 5 napos (alk. 1 órás) gyorstalpaláson, aztán nyitnak nekünk egy demó számlát, ahol 10 napig vagy 3 hétig, nem tudom már pontosan, tesztelik hogy milyen irányba kötünk. Ez annyit tesz, hogy naponta minimum 2 kötést kell megkötni, fix 50 pip stoppal és tp-vel, amiket nem lehet módosítani. 70%-os iránytalálat a minimum, efölött teljesítve miénk a munka.

Ez a talpaló ingyenes, gondolom végigtolják rajtunk az alapokat, de ezen ne múljék. Hátha valami újat is tudnak mondani. Egy próbát megér, már csak a tapasztalat miatt is.
Az első két feltételt könnyebb teljesíteni mint a harmadikat.
Egyáltalán nem attól lesz nyereséges valaki, hogy hányszor találja el a jó irányt. Hanem attól, hogy mennyit nyer amikor igaza van, és mennyit veszít amikor nincs.
Régi 2012-08-28, 13:55   #32 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Idézet:
Egyáltalán nem attól lesz nyereséges valaki, hogy hányszor találja el a jó irányt. Hanem attól, hogy mennyit nyer amikor igaza van, és mennyit veszít amikor nincs.
Ezzel teljesen egyet értek! A kulcs a jó kockázatkezelés.
Régi 2012-08-28, 13:57   #33 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Az első két feltételt könnyebb teljesíteni mint a harmadikat.
Igen, és amikor rákérdeztem, hogy akkor mi a helyzet csúszóstoppal stb, azt mondták, nem lehet hozzányúlni, se hamarabb zárni a pozikat. Ezért is lettem nagyon kíváncsi, vajon mit várhatok ettől a talpalótól.
Régi 2012-08-28, 14:11   #34 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Idézet:
Igen, és amikor rákérdeztem, hogy akkor mi a helyzet csúszóstoppal stb, azt mondták, nem lehet hozzányúlni, se hamarabb zárni a pozikat. Ezért is lettem nagyon kíváncsi, vajon mit várhatok ettől a talpalótól.
ez baromság, miért ne lehetne nullába húzni a stoppodat amint profitba ment a pozi vagy koveto stoppt használni?
Régi 2012-08-28, 14:19   #35 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Zoltán Németh IronFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ez baromság, miért ne lehetne nullába húzni a stoppodat amint profitba ment a pozi vagy koveto stoppt használni?
Ez a vizsga feltétele, fix 50-50 pip. A sejtésem szerint arra kíváncsiak, képes vagyok-e 70% feletti beszállókat keresni. Az igazi profitot (kezelés, kiszállók) erre építve durva eredményeket hozhatnak. Nekem mindegy, legyek rá képes, és jó lesz
Régi 2012-08-28, 14:26   #36 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 514
Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Ez a vizsga feltétele, fix 50-50 pip. A sejtésem szerint arra kíváncsiak, képes vagyok-e 70% feletti beszállókat keresni. Az igazi profitot (kezelés, kiszállók) erre építve durva eredményeket hozhatnak. Nekem mindegy, legyek rá képes, és jó lesz
Szerintem az itt jelenléévő profibb forexezők pezsgőt bontanának, ha a RENDSZERES HETI +10-20 pip plusszt elérnék... persze nem 0.01 lottal 70% feletti beszálló után profittal ki is kell tudni szállni. Van olyan stratégia, aminek pont az a jó, ha 10-20% a találati arány. De azt is olyan nehéz teljesíteni hosszútávon, mint a 80%-ot, mert összességében 50% körül lesz átlagban.
Dvit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-28, 14:34   #37 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 514
Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ja és nem mindenki számolja egyformán a nyertes tradeket. Nekem pld. ha egy fals kitörés után plusz 1 $-ba zárom le, az egy vesztes trade lesz a füzetbe.
Dvit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-28, 14:55   #38 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Ha a Teletradenek ezek a TOP traderei, akkor gyors előremenetelre számíthattok.
Régi 2012-08-29, 13:07   #39 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nem tudom mi lesz belőle, egyelőre csak az a fontos, hogy meglegyen a vizsgának nevezett kaszinó. Akárhogy is próbálkozom, egy 63%-nál jobb belépési arányt alig tudok elérni.
Kéne valami olyan trükk, amivel esélyes lehet egy 10 napos, min 20 trade-ből álló futamidőt, ahol egyszerre csak 3 megbízást nyitok meg, úgy kihozni, hogy 70%-ba elérje a fix 50 profitot. Az most nem érdekel, hogy hosszabb távon tuti bukó a trükk, nekem rövidtávon kell szerencsével járnom Valami ötlet? Valahogy azokra az órákra kéne összpontosítanom, ahol megugrik a volitalitás (pl londoni és new york session nyitása)
Régi 2012-08-29, 13:16   #40 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 277
barabasi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.barabasi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Az is szamit, hogy min van az az 50 pip...
barabasi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-29, 13:18   #41 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 277
barabasi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.barabasi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Nem tudom mi lesz belőle, egyelőre csak az a fontos, hogy meglegyen a vizsgának nevezett kaszinó. Akárhogy is próbálkozom, egy 63%-nál jobb belépési arányt alig tudok elérni.
Kéne valami olyan trükk, amivel esélyes lehet egy 10 napos, min 20 trade-ből álló futamidőt, ahol egyszerre csak 3 megbízást nyitok meg, úgy kihozni, hogy 70%-ba elérje a fix 50 profitot. Az most nem érdekel, hogy hosszabb távon tuti bukó a trükk, nekem rövidtávon kell szerencsével járnom Valami ötlet? Valahogy azokra az órákra kéne összpontosítanom, ahol megugrik a volitalitás (pl londoni és new york session nyitása)
HWT topikjaban benne van Annyi, hogy alacsonyabb idosikon hasznalod Egyebkent ha megfigyeled az esetek tobbsegeben tobbet megy 50 pipnel a jo iranyba. Csak ugye az emberi mohosag...
barabasi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-04, 22:08   #42 (permalink)
Új tag

Laszlo81 logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 13
Hírnév szint: 9
Laszlo81 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

No valami fejlemény megkapta valaki az állást?
Érdekes ha 20 kereskedés után valaki profi lesz.
És lehet, hogy mákja volt? Akkor is Ővé lesz a Zsíros állás?
Laszlo81 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-05, 07:40   #43 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Laszlo81 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

No valami fejlemény megkapta valaki az állást?
Érdekes ha 20 kereskedés után valaki profi lesz.
És lehet, hogy mákja volt? Akkor is Ővé lesz a Zsíros állás?
Az elméleti oktatás elég gyenge volt, nagyon próbálta ráterelni az embereket a gyakorlati oktatásra, csak ugye mi nem azért voltunk ott, hogy azon részt vegyünk, mi az állásért jöttünk.
A kereskedési vizsgát nemsokára kezdem, és amint megkapom a logint tőlük, indul a 10 napos "vizsga".
Profi, nem profi, tök mindegy, ilyen teljesítményt szinte csak mákkal lehet elérni. Ügyesen megoldják, hogy ne tudj ülni és várni a tökéletes belépőre, hiszen 24 óránként kötelező 1 nyitást kötni, 10 nap után meg kell lennie a 20-nak, és egyszerre 4 pozinál nem futhat több... szóval nem lesz egyszerű, de lehet trükközni Most már csak a piacban bízunk, hogy szép lesz.
Régi 2012-09-05, 11:09   #44 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Az elméleti oktatás elég gyenge volt, nagyon próbálta ráterelni az embereket a gyakorlati oktatásra, csak ugye mi nem azért voltunk ott, hogy azon részt vegyünk, mi az állásért jöttünk.
A kereskedési vizsgát nemsokára kezdem, és amint megkapom a logint tőlük, indul a 10 napos "vizsga".
Profi, nem profi, tök mindegy, ilyen teljesítményt szinte csak mákkal lehet elérni. Ügyesen megoldják, hogy ne tudj ülni és várni a tökéletes belépőre, hiszen 24 óránként kötelező 1 nyitást kötni, 10 nap után meg kell lennie a 20-nak, és egyszerre 4 pozinál nem futhat több... szóval nem lesz egyszerű, de lehet trükközni Most már csak a piacban bízunk, hogy szép lesz.

nem ugyanazon voltál mint én? vagy akkor a két cégnek hasonló a felépítése .

amugy én letettem egyelőre a dologról. demózgatok, tanulgatok stb. ha majd úgy érzem, hogy képes vagyok napi 50pip-et összehozni, akkor szólok a srácnak és megcsinálom a vizsgát.
Régi 2012-09-05, 16:04   #45 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
nem ugyanazon voltál mint én? vagy akkor a két cégnek hasonló a felépítése .

amugy én letettem egyelőre a dologról. demózgatok, tanulgatok stb. ha majd úgy érzem, hogy képes vagyok napi 50pip-et összehozni, akkor szólok a srácnak és megcsinálom a vizsgát.
Nem tudom te melyiken voltál, én a Deákra jártam ki. Itt nem a napi 50 pip a lényeg, hanem hogy 10 nap alatt 20 kötésből, 14 jó irányba menjen Valójában a 70%-hoz 8 db kötést kell önmagában eltalálnom, ha ez megvan, akkor a többire simán csak két ellentétes pozit kell nyitnom, és meglesz a 14 win/6 loss-os arány.
Régi 2012-09-05, 18:42   #46 (permalink)
Tag

Hely: Otthon élek.
Összes hozzászólás: 67
Delfin a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én eddig egy nemzetközi ilyen céggel találkoztam itthon, szerintem arra utalt itt valaki a több 100 jelentkezővel és a többszakaszos felvételivel és próbaidővel.

Nem tudom miért a titokzatosság, semmi gáz nincs vele. GHF-nek hívják, angol cég, itt is van águk. A szokásos City-beni sémára havi fix van, + negyedéves bónusz ha plusszos a számla.
A felvételi szerintem elég rosszul van kitalálva: az első forduló kb. olyan mint egy gimis matekverseny, időre fejszámolások, meg rövid szöveges feladatok, soduku stb., azán a köv. körökben interjúk.
Az előzetes tapasztalat abszolút nem számít, munkatapasztalat sem, ált. jó matekosok, fejszámolók jutnak be.

Azok alapján amit a topic készítője írt a másikról...egy kicsit amatőrnek tűnik. Az oktatás is. Ha profi kereskedő cég, akkor erősen kétlem hogy úgy kereskedik ahogy azt a tanfolyammal kapcsolatban írtad, meg forexfactory-t nézegetnek a hírekhez...
Delfin nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-05, 21:37   #47 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem tudom te melyiken voltál, én a Deákra jártam ki. Itt nem a napi 50 pip a lényeg, hanem hogy 10 nap alatt 20 kötésből, 14 jó irányba menjen Valójában a 70%-hoz 8 db kötést kell önmagában eltalálnom, ha ez megvan, akkor a többire simán csak két ellentétes pozit kell nyitnom, és meglesz a 14 win/6 loss-os arány.
ja múlthéten költöztek át a deákra. én a TTIn******ult -nál voltam.

össze vissza magyarázták a vizsga menetét is mondjuk, egyszer aztmondta a srác, hogy napi 50 pip, aztán meg azt h a lényeg a 70:30. tehát 70% jó kötés.

Delfin: kösz, utánanézek. bár én nem értem miért kell ilyen jó matek. matekzsenik szerintem nem a tőzsdére kellenek. bár a fene tudja...
Régi 2012-09-07, 12:06   #48 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ő az Moran.

Nagyon kegyetlen lesz, íme a szabályok:

10 munkanap. Virtuális tőke: 10000 USD.
A platform által felkínált bármilyen devizapárokon lehet kereskedni.
Minimum 20 kötés szükséges.
Nyitásnál kötelezően meg kell adni a fix 50 pip SL-t, TP-t. Lehet azonnali, vagy függőben lévő megbízást is alkalmazni. Pozíciót nyitás és limitek megadása után kezelni, módosítani nem lehet.
Egy devizapáron egy időben 1 db, 1 lot-os mennyiséget lehet nyitni és futtatni. Amíg nem zárul le a pozíció, azon a páron nem kereskedhetünk.
Egyszerre maximum 4 nyitott pozíciónk lehet.
Két ügylet között max. 24 óra lehet.
A maximális drawdown a reportban nem mehet 20% fölé.
Sikeres felvétel 70% és feletti nyertes pozícióval.

Hétfőn indul a móka.
Régi 2012-09-07, 12:51   #49 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Kicsit hülye szabályok, de ez van.
Ha nincs profitelvárás, csak találati arány, akkor 0,5-1% kockázat/ kötés.
Szerintem figyeld a nagy volatilitású párokat, amik sokat tudnak menni egy nap. USDDKK (6-9 pip spread), EURNOK vagy USDNOK (20-30 pip spread), esetleg USDMXN. Azokkal gyorsan megvan az 50 pip cél+ költség.

http://www.forexticket.co.uk/en/tools/02-01-volatility
Régi 2012-09-07, 13:29   #50 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Kicsit hülye szabályok, de ez van.
Ha nincs profitelvárás, csak találati arány, akkor 0,5-1% kockázat/ kötés.
Szerintem figyeld a nagy volatilitású párokat, amik sokat tudnak menni egy nap. USDDKK (6-9 pip spread), EURNOK vagy USDNOK (20-30 pip spread), esetleg USDMXN. Azokkal gyorsan megvan az 50 pip cél+ költség.

http://www.forexticket.co.uk/en/tools/02-01-volatility
Mivel a kötésmennyiség is adott, így tényleg teljesen le vagyok butítva a beszállási pontok keresésére. Valami oka csak van, hogy így válogatják az embereket, csak nem értem miért...

Köszi a linket, nagyon hasznos volt, össze is állítottam a használandó instrumentum palettám
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Aktív Tréder Program Zoli21 Tőzsdei képzések 4 2014-01-04 18:08
Telek, mint befektetés Edit További befektetési formák 18 2011-10-15 13:21

A pontos idő 19:47 , a GMT +1 időzóna szerint.