Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-08-25, 18:04   #1 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 125
Hírnév szint: 7
Simon Géza a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Simon Géza részére
Alapbeállítás Mindennapi kereskedések a Pozícióépítéses Trendkövető stratégiával

Sziasztok!

Létrehoztam egy facebook oldalt, ami azzal a céllal jött létre, hogy bemutassam az általam alkalmazott Kockázat kezelt Pozícióépítéses Trendkövető stratégiát a Forex, Nemesfém, Future és a CFD piacokon. De mivel ez egy magányos szakma így elsősorban azt a célt szolgálja, hogy hasonló gondolkozásmódú közösség kovácsolódjon itt össze.
Az oldalon megtalálható lesz napi szinten, hogy az adott napon hol várható belépés, továbbá elemzéseket és a kereskedéseimet is megosztom. Az általam alkalmazott D1 4-1 órás és 15-5 perces idősíkokon lesznek majd az elemzések és a kereskedések megosztva.

"Facebook elérhetőség: Online Tőzsdei Befektetések"
Simon Géza nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-25, 19:08   #2 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
Simon Géza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Létrehoztam egy facebook oldalt, ami azzal a céllal jött létre, hogy bemutassam az általam alkalmazott Kockázat kezelt Pozícióépítéses Trendkövető stratégiát a Forex, Nemesfém, Future és a CFD piacokon. De mivel ez egy magányos szakma így elsősorban azt a célt szolgálja, hogy hasonló gondolkozásmódú közösség kovácsolódjon itt össze.
Az oldalon megtalálható lesz napi szinten, hogy az adott napon hol várható belépés, továbbá elemzéseket és a kereskedéseimet is megosztom. Az általam alkalmazott D1 4-1 órás és 15-5 perces idősíkokon lesznek majd az elemzések és a kereskedések megosztva.

http://www.facebook.com/OnlineTozsdeiBefektetesek
1., Mindig furcsán néztem azokra az önzetlen emberekre, akik plusz energiát fektetnek abba, hogy a kereskedés mellett szövegeket, elemzéseket, képeket szerkesszenek. Sok szerencsét!:-)

2., Örömmel láttam, hogy a forexegyetemes "pé" szignálok sorrendjét jó értelemben összekavartad. Érdemes volna a forexegyetem topicba egy átirányítás tenni a tiédbe, mert az úgyis haldoklik.

3., Mindig mondtam, hogy minden elméleti anyag fellelhető a neten ingyen. Csak a lusták fizetnek 100.000-eket 3 napos tanfolyamokért.

4., Az elmélet mellett érdemes volna (milyen finoman fogalmaztam:-)) valami tárgyi bizonyítékát adni a stratégia hitelességének, eredményességének. Úgy több követőt találnál...
  Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2012-08-25, 19:50   #3 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Köszönöm az észrevételeidet az oldalammal kapcsolatban.
Az 1. pontra válaszolva: Köszönöm a biztató szavakat. Igyekszem mindent megtenni annak érdekében, hogy másokat segítsek, feltéve ha ezt igénylik és azt is, hogy életben maradjon az oldal amit létrehoztam.
A 2. pontra válaszolva: Direkt nem akartam P-s szignáloknak hívni mert azt úgy gondolom, hogy a Forexegyetem és Pintér Péter védjegye. Továbbá az általam alkalmazott S1-S5 szignál a spike stratégiából lett átvéve. Bár én ezeknél nem nézem a divergenciát. Na de ez már mellékes.
A 3. pontra válaszolva: Úgy ahogy mondod az emberek nagyon lusták... Én napi szinten 8-10 vagy van, hogy 12 órában végzek fizikai munkát de még ezek után is veszem a fáradságot, hogy tovább fejlesszem a kereskedési rendszert. Én mindig azt szoktam mondani, hogy pihenni ráérünk a temetőben. Amúgy a forexegyetemes topicot ha valaki figyelmesen végigolvassa, akkor megtalálhatja ennek a kereskedési rendszernek minden elemét. Csupán annyi a dolga, hogy gyakorlással hozzáadja azt a pluszt amivel magára szabja a rendszert. Mindezen felül még ajánlani tudom az fxtanoda.hu oldalt. Én is így csináltam!
A 4. pontra a válasz: Van ilyen kezdeményezésem. Ezt meg is találhatod a facebook oldalon a "névjegy"-re rákattintva utána a "bővebben" szövegre. Ott van a Myfxbook és az Instaforex oldal is.
Üdv.: Simon Géza
Régi 2012-08-25, 22:18   #4 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.278
Hírnév szint: 9
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok!

http://www.facebook.com/OnlineTozsdeiBefektetesek
sok sikert, remélem nem tántorítanak el a kötekedők
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-26, 06:57   #5 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

A 3. ponthoz még egy kiegészítés: A neten viszont egyvalami biztos nincs. Ez pedig a megfelelő gondolkozásmód. Ezért viszont én úgy gondolom, hogy megéri elmenni tanfolyamra (tudom te ellenzed ezeket). Én is elmennék ha tehetném. De ha sor is kerülne rá akkor csak és kizárólag Pintér Péter jöhetne szóba. Legalábbis itt Magyarországon...
Régi 2012-08-26, 07:41   #6 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Szia PDA
Köszönöm a biztató szavakat. Ez az egész tőzsdei kereskedés számomra már egy életforma. Szeretem ezt csinálni és úgy gondolom, hogy senki sem tudna engem el tántorítani ettől. Tisztában vagyok vele, hogy lesznek majd akik eléggé negatívan fogják magukat kifejezni, de hát ez Magyarország... Itt mindenki egy kicsit borúsabban látja a világot. :/ Az biztos, hogy ha valakinek lesz kérdése, legyen az pozitív semleges vagy akár negatív én biztos fogok rá válaszolni.
Régi 2012-08-26, 08:24   #7 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.684
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Jó lesz ez, mert ez egy járható út: Trendkövetés, kockázatkezelés, pozíció sor építés.
Sok sikert!
Régi 2012-08-26, 09:30   #8 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Szia PDA
Köszönöm a biztató szavakat. Ez az egész tőzsdei kereskedés számomra már egy életforma. Szeretem ezt csinálni és úgy gondolom, hogy senki sem tudna engem el tántorítani ettől. Üdv.: Simon Géza
szia, én is pont így gondolom. Sajnos az erre fordítható szabadidőm elég korlátozott, különböző okok miatt, de gyakorlatilag amikor csak lehet, ezzel foglalkozom.Közben erősen koncentrálok és magamban mormogom Uri Geller bűvös szavát: "Muuukodj!"
Régi 2012-08-26, 09:56   #9 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
A 3. ponthoz még egy kiegészítés: A neten viszont egyvalami biztos nincs. Ez pedig a megfelelő gondolkozásmód. Ezért viszont én úgy gondolom, hogy megéri elmenni tanfolyamra (tudom te ellenzed ezeket). Én is elmennék ha tehetném. De ha sor is kerülne rá akkor csak és kizárólag Pintér Péter jöhetne szóba. Legalábbis itt Magyarországon...
Megfelelő gondolkodásmód?

Az vagy van, vagy nincs.

A sok kereskedés és a számla változása fogja leginkább a gondolkodásmódot befolyásolni.

Lehet bármennyi "pédéjt" rendezni Csernussal, annak eredménye hozzávetőleg annyi, mint egy happy enddel végződő film után keltett érzet a mozinézőben, aki hirtelen hősnek képzeli magát. (Egyébként a marketing csodálatos ereje Csernusnál is működik. Elképesztő, hogy színháztermeket tud megtölteni és okosakat mondani egy olyan ember, aki saját maga sem mutat példát a megoldásra. Előbb mennék a szomszédba a többgyermekes, boldogságot sugárzó családhoz tanácsért, mint...)

Az oldalt elnézve nem hinném, hogy tanfolyamra lenne szükséged.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-08-26, 10:59   #10 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Simon Géza nekem tetszik. csak kár, hogy a facebookon van. kéne neki egy átláthatóbb honlap.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-08-26, 11:26   #11 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Simon Géza nekem tetszik. csak kár, hogy a facebookon van. kéne neki egy átláthatóbb honlap.
igen, én is pont erre gondoltam, csak nem akartam megkínozni a 3. post után
FB -t elvből nem használok
Régi 2012-08-26, 12:02   #12 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 582
Hírnév szint: 8
Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Alternatívák FB helyett, ITT egy nagyon jó és testre szabható grafikon rajzolóval és real-time adatokkal.Publikálás egy gombnyomással...(free)
Vagy a jó öreg barátunk ITT...
Sawyer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-26, 13:41   #13 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Sziasztok!
Nagyon tetszik az, hogy építő jelleggel szóltok hozzá a kezdeményezésemhez. Tervbe volt véve a honlap de amilyet szerettem volna az 300.000-500.000ft közötti összeg lenne. Így eltekintettem ettől. Azután elkezdtem farigcsálni egyet magamnak. Nagyából meg is lett, de beleuntam mert voltak zavaró részek amivel nem tudtam mit kezdeni. A facebookot azért választottam mert mindent meg lehet rajta osztani és ezeket könnyen és elég gyorsan.
Sawyer köszönöm az alternatívákat. Ígérem át fogom nézni ezeket és ha valamelyik számomra könnyen kezelhető lesz akkor alkalmazni fogom. Szerintem ez a jövőhéten teljesülni is fog. Majd ide meg is írom, hogy melyiket választottam. Természetesen a facebook oldalt meghagyom. Legfeljebb 2 helyen lesz elérhető.
nevető3dick: Válaszolni fogok majd valamikor a hozzászólásodra, de ma eléggé elfoglalt vagyok (családi program, barátok). Ha ma nem akkor holnap.
Régi 2012-08-26, 14:41   #14 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Nem gondolod hogy kicsit túl korán léptél a rivaldafénybe?

Befektetőket toborzol a pamm számládra - ebben nem találok semmi kivetnivalót, de a néhány napos számlatörténet nem túl meggyőző.
Várhattál volna 2-3 hónapot comingouttal.

Reméljük nem okoz túl nagy mentális terhelést egy néhány napos számla publikussá tétele.

Személy szerint drukkolok, hajrá!
  Válaszol idézettel
Régi 2012-08-26, 14:54   #15 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Más:

Ma este, de legkésőbb hétfőn új, szokásunkhoz híven ütős anyag lesz kint a valodiforexen!
  Válaszol idézettel
Régi 2012-08-26, 15:29   #16 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 638
kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Most akkor az a cél,hogy a"hasonló gondolkodású emberek itt összekovácsolódjanak",vagy az amit a Gyula írt,hogy mindenki aki teheti menjen a Pamm számládra,és gyarapítsuk a te pénztárcádat a mi tárcánk gyarapodásának reményében?
kismentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-26, 16:11   #17 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Szia Shortosgyula és kismentor!
Igen jól látjátok, hogy PAMM számla, de én ebben nem látok semmi kivetni valót. A facebookon és itt sem hirdetem, hogy van ilyen lehetőség. Vagyis azt, hogy kezelem mások számláját. Erről mindenki maga dönt, tehát saját maga dönti el, hogy ezzel élni kíván-e vagy sem. Én biztos nem fogom magamat ajánlani senkinek. Legalábbis most még biztos nem.
Így az elsődleges célom amit fentebb is írtam, hogy mivel ez egy magányos szakma így hasonló gondolkozásmódú emberek gyűljenek össze. Azért abban remélem egyetértünk, hogy nem sok értelme lenne megbeszélni a szomszédasszonnyal a napi vagy a heti szinten mit volt érdemes lekereskedni.
Azt is jól látjátok, hogy kevés azaz időtáv amit jelenleg láttok ha rámentek ezekre a linkekre. De gondolom, ha ti nyittok egy számlát akkor nektek sem lesz az első nap után 6 hónapos számlatörténet. Róma sem egy nap alatt épült fel...
Az, hogy létrehoztam egy facebook oldalt és ide is írogatok az úgy gondolom, hogy még nem nevezhető rivaldafénynek.
De a mentális részre térjünk át. Én személy szerint nem igazán érzem azt a nyomást. Azért döntöttem így, hogy publikálom a kereskedési eredményeimet, mert itt ezen a fórumon egy alap követelménynek számít a myfxbook. Másrészt az első naptól kezdve (nem fél vagy 1 év után), hogy ebbe belekezdtem érezni akartam és egyben vállalni a felelősséget. Akkor is ha csőddel jár és akkor is ha nem (ezt nagyon megtanultam Pintér Péter hozzászólásaiból, hogy a tetteinkért vállaljuk a felelősséget, és ezért igyekszek is eleget tenni).
Amúgy annak örülök, hogy normális hangnemben kértétek úgymond számon ezt PAMM számla dolgot, és remélem én sem sértő módon fogalmaztam. Ha mégis így jönne le, akkor elnézést kérek. Nem ez volt a szándékom. Ha viszont bármi probléma fennállna még akkor nyugodtan írjatok. Biztos fogok rá válaszolni és a megoldható, akkor változtatok a dolgon.
Régi 2012-08-26, 16:30   #18 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Szia nevető3dick!
Én ezt a gondolkozásmódot másképp látom. Szerintem hasonlóan gondolkozunk azokhoz az emberekhez képest akik körülvesznek minket. Ha sikeres emberekkel vesszük körbe magunkat akkor mi is hajlunk afelé, hogy hasonlóan gondolkodjunk egy bizonyos idő elteltével. De ugyan ez igaz, ha lusta céltalan emberekkel vesszük körbe magunkat. Így következtetek arra, hogy ha elmegyek Pintér Péter tanfolyamára akkor egy sikeres ember gondolkozásmódját valamilyen szinten megismerhetem (Most itt ne menjünk bele abba, hogy Péter mennyire sikeres vagy nem. Tisztában vagyok vele, hogy nem mindenkinek az).
Abban egyet értünk, hogy elengedhetetlen a rengeteg gyakorlás. Hiszen ha Shobert Norbival vagy Rubint Rékával lejárunk az edzőterembe attól még nem lesz kocka hasunk és 40-es karunk. Azért, hogy ez megvalósuljon keményen meg kell dolgozni. De abban igen is sokat tudnak segíteni, hogy melyik gyakorlatot végezzük el és a gyakorlat végzése alatt mire koncentráljunk, hogy a megfelelő hatást elérjük.
A profit day lényegét jól látod. De ez az érzés szerintem jó, mert így tételezzük fel, hogy hazamegy a motivált emberke és a következő héten sokkal magabiztosan hajtsa végre a kereskedéseket. A probléma az, hogy ez egy múló dolog. Pedig ez a magabiztosság elengedhetetlen ahhoz, hogy nyereséges legyen az ember. Az meg már lehetetlen, hogy minden héten Profit day-re menjenek az emberek
Csernus doki eléggé megosztott személyiség. Tény elég nyersen fejezi ki magát és ez sok embernek sértő is lehet. Főleg ha még fizet is érte. Nekem személy szerint tetszik ez a stílus. Én úgy gondolom, hogy az ilyen kemény megfogalmazások ébresztik fel az embereket.
Pedig hidd el van még mit tanulnom. Nem érzem magam profinak, és szerintem soha nem is fogom.
Régi 2012-08-26, 21:57   #19 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Sziasztok!
Át néztem az facebook alternatívákat. Valahogy egyik sem nyerte el a tetszésemet. Ezért inkább úgy döntöttem, hogy ezt topicot használnám. Ezt mindenki láthatja és még én is tudom kezelni. Remélem ez nektek is megfelel. Annyi kérésem lenne, hogy az eddigi hangnem az maradjon meg. Az nem probléma, hogy ha valaki nemtetszését fejezi ki. Sőt kérem is hogy ha van ilyen azt tegye is szóvá. De ahhoz, hogy hosszútávon fennmaradjon ez a topic ahhoz szükséges a kölcsönös tisztelet. Lásd Forexegyetem topic.
Továbbá létrehoztam egy skype címet is direkt erre. onlinetozsdeibefektetesek címen el is érhettek ha valakit érdekel ez ebben a formában (Itt inkább délután vagy este fele leszek elérhető).
Régi 2012-08-27, 08:20   #20 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
Hírnév szint: 0
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Nem akarok ismét az ördög ügyvédje lenni, de megnéztem a Facebookon, ki Simon Géza. Egy 86-os születésű, bulizós srác, akinek iskoláiról, szakmai múltjáról semmit se lehet tudni. Van utalás egy nullinformációs weboldalra (http://tozsde.ucoz.hu/), ill. egy másik Facebookos forex csoport egyetlen aktív tagja, ami 2012.06.30-án alakult.

Nyugtass meg, hogy a bejelentkezésed minden posztjában nem elfogult oktatásszervező marketinget kapunk Pintér Péter számára. Vagy ami rosszabb, bizonytalan referenciákkal nem toborzás lesz, hogy mások pénzével zsonglőrködve jutalékra tehess szert a PAMM számlán?

Ha viszont tényleg az a célod, hogy objektíven megoszd a tapasztalataidat, bemutasd a Pozícióépítéses Trendkövető stratégiát, akkor sok sikert, hajrá! Figyeljük, kérdezünk.
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-27, 09:08   #21 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Szia kmisi!
Igazából nem értem hogy jön ide a magánéletem..... Na de mindegy. Az a weboldal volt amit próbáltam szerkeszteni de belefáradtam. Be kellett látnom, hogy ez nekem nem megy.
Azt a másik csoportot nem én csináltam. Pintér Péterhez SAJNOS semmi közöm! Oktatni nem fogok ebben biztos lehetsz. Magyarországon már így is van épp elég. Vagy inkább túl sok is.
Hangsúlyozom, hogy még mindig egy olyan közösség létrehozása a célom akiknek hasonló a gondolkozásmódjuk és ezt vagy ehhez hasonló rendszerrel kereskednek.
Régi 2012-08-27, 10:15   #22 (permalink)
Szenior tag

Hely: Bp
Összes hozzászólás: 228
aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Szia kmisi!
Igazából nem értem hogy jön ide a magánéletem..... Na de mindegy. Az a weboldal volt amit próbáltam szerkeszteni de belefáradtam. Be kellett látnom, hogy ez nekem nem megy.
Azt a másik csoportot nem én csináltam. Pintér Péterhez SAJNOS semmi közöm! Oktatni nem fogok ebben biztos lehetsz. Magyarországon már így is van épp elég. Vagy inkább túl sok is.
Hangsúlyozom, hogy még mindig egy olyan közösség létrehozása a célom akiknek hasonló a gondolkozásmódjuk és ezt vagy ehhez hasonló rendszerrel kereskednek.
Lehet bennem van a hiba, de mivel nem vagyok fent a facebook-on, én szintén csak a bulizós profilod, meg a másik rövidtávú klubbotokat látom. Tudnál ezen változtatni esetleg?

Illetve, ha úgy érzed esetleg írhatnál pár szót a szakmai múltadról. (már ha nem tréfának szántad a pamm-ot).
Ha csak a közösség a cél, akkor természetesen erre semmi szükség (mármint a pammra), mert akkor a szinvonal majd meghatározza a társaságot idővel..
aSzabe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-27, 10:23   #23 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 50
Moran a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

én dobtam egy like-ot. Elemzések, hasznos infók és még ingyen is van.

Ha meg mégis be akarnál húzni a csőbe, akkor dislike
Moran nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-27, 13:35   #24 (permalink)
Szenior tag

Microtrader logója

Összes hozzászólás: 352
Microtrader már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Microtrader már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Hello Géza!

Írtad, hogy:

[ Én napi szinten 8-10 vagy van, hogy 12 órában végzek fizikai munkát de még ezek után is veszem a fáradságot, hogy tovább fejlesszem a kereskedési rendszert.

Facebook-on a belépési szignáloknál pedig írtad, hogy:

"Tehát ha 4 órás idősíkon lekéssük vagy kockázatkezelés szempontjából nem ideális a belépés, akkor 1 órás idősíkra kell váltani és ott kell keresni belépési szituációt. A belépést jelentő trigger jelzést pedig a 4 órás idősík adja majd."

Illetve ezen a fórumon is írtad, hogy H1-nél kisebb idősíkön pl M15-ön is működik a rendszered.
Ennyi munka mellett hogyan oldod meg a H1-es charton, illetve még ez alatti idősíkban a kereskedést?

A London session, a nagy mozgások ideje 16:30-kor zár az "utórengései" pedig általában legjobb esetben is 18:00-kor megszűnnek.
Ha ennyit dolgozol, és még Facebook profilt is vezetsz a munkáról feltételezem, hogy azért hétköznap éjszakánkánt mondjuk legalább 6 órát alszol.
Magyarul ha nappali műszakban dolgozol, akkor hajnalban vagy este van pár órád kereskedni.
Ebben a pár órában szerintem a képernyőhöz tapadva nagyon nem egyszerű H1-en M15-ön trendeket követni, mert ha ez idő alatt pont jön is egy belépő jel (annak ellenére hogy iylenkor alig van ármozgás) amit elkapsz, akkor azt követni kell ameddig emgy a trend.
Ha reggel 7-kor jön kiszálló jel, miközben hatra kell menni dolgozni az azért elég meredek....
Követő stop persze van, de ez az előre definiált kilépési jel biztos lereagálását messze nem biztosítja.
Én régebben próbálkoztam DEMO-n ilyesmivel, de az egyetlen megoldásnak azt láttam, ha leprogramoznék egy robotot ami definíció szerint kilép a pozícióból, amikor már aludnom kell.
De az efféle robotozás is más miatt nagyon fáradságos és millió egy buktatója van, és úgy döntöttem nem vágok bele.

Szóval nálad mi erre a megoldás?
Microtrader nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-27, 13:55   #25 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Más:

Ma este, de legkésőbb hétfőn új, szokásunkhoz híven ütős anyag lesz kint a valodiforexen!

Kiváncsi vagyok az említett személy monogramjára.

"Jó hírű honfitársunk (némi carbon credit múlttal a háta mögött) ajánlott egy igazi angol hedge fund-ot, ahol aztán tényleg sokat kereshetnénk végre, 0 kockázattal. Magam sem hittem a szememnek, mikor kiderült, hogy a csodálatos hedge fund, valójában az „úriember” tulajdona!"

Lehetne kérni egy a Hogyanésmitne bejegyzések után Hogyanésmitigen bejegyzést? :-)
  Válaszol idézettel
Régi 2012-08-27, 14:21   #26 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.684
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kiváncsi vagyok az említett személy monogramjára.

"Jó hírű honfitársunk (némi carbon credit múlttal a háta mögött) ajánlott egy igazi angol hedge fund-ot, ahol aztán tényleg sokat kereshetnénk végre, 0 kockázattal. Magam sem hittem a szememnek, mikor kiderült, hogy a csodálatos hedge fund, valójában az „úriember” tulajdona!"

Lehetne kérni egy a Hogyanésmitne bejegyzések után Hogyanésmitigen bejegyzést? :-)
Ahogy én tudom, ez nem egy "ingyenosztjukazésztmertjófejekvagyunk" társulás. Inkább modernkori kereszteshadjárat, a kamuzó, csaló, átverő személyek, és cégek ellen. Egyfajta "forex police", akik sokkal inkább a gyanútlan felhasználókat kívánják megóvni,mint a tollhegyre kapott személyeket lejáratni.
Régi 2012-08-27, 14:55   #27 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ahogy én tudom, ez nem egy "ingyenosztjukazésztmertjófejekvagyunk" társulás. Inkább modernkori kereszteshadjárat, a kamuzó, csaló, átverő személyek, és cégek ellen. Egyfajta "forex police", akik sokkal inkább a gyanútlan felhasználókat kívánják megóvni,mint a tollhegyre kapott személyeket lejáratni.
Így minden magyar által ajánlott angol hedge funddal szemben szkeptikus leszek:-)))

A forexszel ismerkedőknek meg az életkedvük is elmegy:-) pedig van ebben szépség is:-)
  Válaszol idézettel
Régi 2012-08-27, 15:24   #28 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

'A forexszel ismerkedőknek meg az életkedvük is elmegy:-) "

És ez nem biztos hogy baj...
Ezrelékben mérhető a tőzsdén-fx-en több év után is talpon maradt sikeres kereskedők száma az induló versenyzőkéhez képest.
Aki az oldalunk hatására már nem tartja túl jó ötletnek megtanulni ezt a gyönyörű szakmát, abban nincs elég elhivatottság és eleve nem lehet sikeres ezen a területen, viszont máshol még igen.
Tehát éveket sprórolunk meg neki
Aki viszont érez elég tüzet magában ezek után is, annak van esélye!
Na nem sok, de van
  Válaszol idézettel
Régi 2012-08-27, 15:26   #29 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Sziasztok!

Megpróbálok sorjában végigmenni az összes kérdésen. Ha valami kimaradt akkor szóljatok. De azt most leszögezem, hogy miért is kezdtem el írni ide és a facebookra kérdésre utoljára válaszolok. De azért mert már egy párszor leírtam ezt de most összefoglalom.
aSzabe:
Szerintem azért látod ezt mert nem vagy fent facebook-on és így a saját profilomat látod. Nem tudtam, hogy ezt megjeleníti. De akkor ezen megpróbálok változtatni mert csaknem a magánéletemet kellene mutogatni. Ami viszont pozitívum az, hogy így látjátok nem kamu névvel írok ide.
A pamm számlára már leírtam, hogy 1-2 éves számlatörténet is valahol elkezdődött. Ezt csupán csak azért raktam be linkre, hogy lássátok, ha felrakok egy olyan nyereséges tradet amin 10-20%-ot kaszáltam akkor az is látható legyen, hogy előtte volt vagy 15 trade bukó. Mert személy szerint nekem ezzel volt mindig is a bajom, hogy akinek jól ment a szekér egyből feltette a képeket aztán félévig semmi. Én nem akartam ezt elkövetni. Inkább vállalom a felelősséget, hogy ha ez nem működik. Számomra az a lényeg ezzel, hogy az első naptól csináljam rendesen. Vagyis az, hogy minden átlátható legyen. De ha zavar titeket akkor kitörlöm ezt a linket! Így akkor majd marad a myfxbook.
Amiért valójában csináltam ezt a facebook oldalt és amiért ide is elkezdtem írni az, hogy egy olyan társaság alakuljon ki aki hasonló módszerrel kereskedik a piacon. De mindezt úgy, hogy kölcsönösen tiszteltjük azért egymást. Nem szeretném ha olyan irányba menne el mint a Forexegyetem topic.
Az indok amiért akarom ezt az egészet: Jelenleg nincs senki a környezetemben, akivel a mindennapi vagy heti, havi mozgásokat vagy magával a kereskedési rendszerrel kapcsolatosan dolgokat megbeszélhessem. Én nem mondtam, olyat itt akarom hirdetni az igét vagy oktatni. Ilyen eszem ágában sincs mert még bőven van mit tanulnom!!!! De ha egyszer 1000 év múlva tényleg úgy gondolom, hogy meg van a szükséges tudás, akkor sem oktatnék.
Moran: Megnyugodhatsz eszem ágában sincs ilyet tenni. Ha PAMM számlára keresnék befektetőket, akkor a nyugdíjas otthonba hirdetnem magam mert szerintem ott hinnék el. Vagy még ott sem.
Microtrader: Az idő tényleg nagy probléma. De szerencsés embernek vallhatom magam, mivel a főnökömet nem zavarja ha előveszem a táblagépet vagy régebben a windows mobile-t és kereskedek. Persze ez addig mehet így amíg 120%-on pörgök bent és hibátlanul elvégzem a munkám. Az utóbbi 2 évben eddig sikerrel jártam ezen a téren.
Reggel 4:30-kor szoktam kelni. Ilyenkor átnézem a Forex piacot és az aranyat, ezüstöt. Ami érdekes lehet számomra (szép trend vagy jelentő szint közelében van) azt felírom egy papírra. De a munkahelyen csak H4-H1 idősíkon nyitok pozíciót. Amikor 2-ig dolgozom, akkor délután még tudok kereskedni M15-M5-ön de csak a Future termékekkel mert a forexen a spread nem teszi lehetővé. A cfd termékekkel pedig Napos idősíkon lépek be. Így azt elég hetente egyszer átnézni, hogy mit érdemes figyelni. Általában estig szoktam a gép előtt lenni. Alvásra 6-7 óra szokott jutni.

kmisi: Úgy gondolom, hogy feléd tartozom egy bocsánat kéréssel! Nem tudtam, hogy az a link a "magán" profilomat jeleníti meg. Úgyhogy vedd tárgytalannak az első 2 mondatot!

Ui.: Most már remélem ezt a mit miért témát kiveséztük és ha lehet a piaccal foglalkozzunk. Vagy akár tőzsdepszichológiával. Mivel több embernek nincs regisztrációja a facebookon így azért az ott feltett képeket és a hozzá tartozó szöveget ide is beillesztem. Annyi kérésem lenne, hogy ha valami nem tiszta vagy egyszerűen értelmetlennek látjátok azokat amiket ide felrakok akkor írjátok meg és azt is, hogy miért. Amint mondtam a célom az, hogy egy közösséget alkossunk (persze aki egyáltalán szeretné ezt) és mások is ugyan ilyen aktivitással ha képekkel akkor azzal vagy ha kommentel akkor pedig azzal járuljon hozzá ehhez a témához.
Remélem minden lényeges dologra kitértem.
Régi 2012-08-27, 15:37   #30 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Lesznek alap dolgok amik sok embernek a könyökén jön majd ki vagy csak elavultnak és használhatatlan tekint. De azért teszem fel az általam alkalmazott belépési szignálokat és trend elemzést és még pár dolgot, hogy ha a kereskedésről fel teszek valamit könnyebb lesz majd értelmezni!
Régi 2012-08-27, 15:43   #31 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
'A forexszel ismerkedőknek meg az életkedvük is elmegy:-) "

És ez nem biztos hogy baj...
Ezrelékben mérhető a tőzsdén-fx-en több év után is talpon maradt sikeres kereskedők száma az induló versenyzőkéhez képest.
Aki az oldalunk hatására már nem tartja túl jó ötletnek megtanulni ezt a gyönyörű szakmát, abban nincs elég elhivatottság és eleve nem lehet sikeres ezen a területen, viszont máshol még igen.
Tehát éveket sprórolunk meg neki
Aki viszont érez elég tüzet magában ezek után is, annak van esélye!
Na nem sok, de van
Csak, hogy "visszanyaljon a fagyi" :-) :

Akik felfedik a valóságot, lebuktatják a csalókat, akik számlákat, szervereket, cégeket kutatnak összefüggésekért, hibákért, azok mutatnak valami meggyőzőt, hiteleset, hosszútávút is?
  Válaszol idézettel
Régi 2012-08-27, 15:44   #32 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

mindennapi-kereskedesek-pozicioepiteses-trendkoeveto-strategiaval-screenshot_39.jpg

mindennapi-kereskedesek-pozicioepiteses-trendkoeveto-strategiaval-screenshot_40.jpg

mindennapi-kereskedesek-pozicioepiteses-trendkoeveto-strategiaval-screenshot_41.jpg

mindennapi-kereskedesek-pozicioepiteses-trendkoeveto-strategiaval-screenshot_42.jpg

mindennapi-kereskedesek-pozicioepiteses-trendkoeveto-strategiaval-screenshot_43.jpg

mindennapi-kereskedesek-pozicioepiteses-trendkoeveto-strategiaval-screenshot_44.jpg

Remélem jól sikerült beraknom a képeket. Én ezeket tekintem trendeknek. Ilyen nagyítás alatt és ezeket a szinteket is veszem figyelembe. Nem szoktam egyáltalán túlbonyolítani az elemzést.
Magyarázat:
Négyféle trendet különböztetek meg: emelkedő, csökkenő, oldalazó és trend nélküli állapot. Ezen belül további két részt különböztetek meg: Counter trend és másodlagos trend. A trendeket minden esetben a csúcsok és a völgyek elhelyezkedéséből határozom meg. Megerősítésként a Moving Average (100) indikátort használom. A trend akkor ér véget számomra ha az utolsó jelentős szint is elesett. Fibonacci indikátort én személy szerint nem használok.
Régi 2012-08-27, 15:49   #33 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

S1 szignál: Ez a szignál akkor alakul ki, amikor az árfolyam visszamegy a fő idősíkon az aktuális trend utolsó jelentős szintjéig, vagyis addig a pontig, ami ha elesik, akkor a trend is véget ér.
Ideális stopszint:
Long: A legmélyebbre nyúló gyertya Low szintje alá kell elhelyezni.
Short: A legmagasabbra nyúló gyertya High szintje felett kell elhelyezni.
Trigger jelzés:
Long: Az utoljára kialakult völgynél az árfolyamnak ki kell alakítania egy 100-as ATR értéknél nagyobb gyertyát, ami ráadásul a többi gyertyához képest legalacsonyabban van a Low szintje. Amikor ez a gyertya bezáródik, akkor lehet előre elhelyezni egy megbízást a gyertya High szintjéhez, vagy ha nem engedi a bróker, mert közel van az ár, akkor meg kell várni, hogy a High szint közelébe érjen a piac és ott egyből belépünk.
Short: Az utoljára kialakult csúcsnál az árfolyamnak ki kell alakítania egy 100-as ATR értéknél nagyobb gyertyát, ami ráadásul a többi gyertyához képest legmagasabban van a High szintje. Amikor et a gyertya bezáródik, akkor lehet előre elhelyezni egy megbízást a gyertya Low szintjéhez, vagy ha nem engedi a bróker, mert közel van az ár, akkor meg kell várni, hogy a Low szint közelébe érjen a piac és ott egyből belépjünk.
Csatolt kicsinyítések
mindennapi-kereskedesek-pozicioepiteses-trendkoeveto-strategiaval-screenshot_45.jpg  
Régi 2012-08-27, 15:50   #34 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

S2 szignál: Ez a szignál a belépési idősíkon alakult ki, amikor az árfolyam eléri az aktuális trend utolsó jelentős szintjét. Hasonlóan, mint az S1-es szignálnál, csak itt annyi a különbség, hogy egy idősíkkal lentebb alakul ki ez a szignál.
Ideális stopszint:
Trigger jelzés:
Long: Az utoljára kialakult völgynél az árfolyamnak ki kell alakítania egy olyan gyertyát, ami a többihez képest a legalacsonyabban van a Low szintje. Amikor ez a gyertya bezáródik, akkor az utána következő valamelyik gyertyának High szintje felett kell záródnia. Amikor ez megtörténik, akkor lehet belépni a piacra.
Short: Az utoljára kialakult csúcsnál az árfolyamnak ki kell alakítania egy olyan gyertyát, ami a többihez képest legmagasabban van a High szintje. Amikor ez a gyertya bezáródik, akkor az utána következő valamelyik gyertyának Low szintje alatt kell záródnia. Amikor ez megtörténik, akkor lehet belépni a piacra.
Csatolt kicsinyítések
mindennapi-kereskedesek-pozicioepiteses-trendkoeveto-strategiaval-screenshot_50.jpg  
Régi 2012-08-27, 15:53   #35 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

S3 szignál: Ez a szignál, akkor alakul ki, amikor az árfolyam Counter trendből kitör.
Ideális stopszint:
Long: A Counter trend völgye alatt kell elhelyezni.
Short: A Counter trend csúcsa felett kell elhelyezni.
Trigger jelzés:
Long: Amikor az árfolyam a Counter trend vonalát 100-as ATR értéknél nagyobb gyertyával felfelé áttöri, majd azon túl is zár. Ilyenkor gyertya záródás után egyből be lehet lépni a piacra.
Short: Amikor az árfolyam a Counter trend vonalát 100-as ATR értéknél nagyobb gyertyával lefelé áttöri, majd azon túl is zár. Ilyenkor gyertya záródás után egyből be lehet lépni a piacra.
Csatolt kicsinyítések
mindennapi-kereskedesek-pozicioepiteses-trendkoeveto-strategiaval-screenshot_47.jpg  
Régi 2012-08-27, 15:53   #36 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

S4 szignál: Ez a szignál akkor alakul ki, amikor az árfolyam egy vissza teszt, vagy Counter trend után új High, vagy Low szintre ér és azon túl is záródik.
Ideális stopszint:
Long: A vissza teszt vagy Counter trend völgye alá kell elhelyezni.
Short: A vissza teszt vagy Counter trend csúcsa felett kell elhelyezni.
Trigger jelzés:
Long: Amikor az árfolyam áttöri a vissza teszt vagy Counter trend ellenállás szintjét és a felett is záródik. Amikor ez megtörténik, egyből be is lehet lépni a piacra.
Short: Amikor az árfolyam áttöri a vissza teszt vagy Counter trend támasz szintjét és az alatt is záródik. Amikor ez megtörténik, egyből be lehet lépni a piacra.
Csatolt kicsinyítések
mindennapi-kereskedesek-pozicioepiteses-trendkoeveto-strategiaval-screenshot_48.jpg  
Régi 2012-08-27, 15:55   #37 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

S5 szignál: Ez a szignál, akkor alakul ki, amikor az árfolyam visszateszteli a fő idősíkon kialakult előző jelentős szintet. Vagyis emelkedés esetén az előző csúcsot, míg csökkenésnél az előző völgyet.
Ideális stopszint:
Trigger jelzés:
Long: Az utoljára kialakult csúcsnál az árfolyamnak ki kell alakítania egy 100-as ATR értéknél nagyobb gyertyát, ami ráadásul a többi gyertyához képest legalacsonyabban van a Low szintje. Amikor ez a gyertya bezáródik, akkor lehet előre elhelyezni egy megbízást a gyertya High szintjéhez, vagy ha nem engedi a bróker, mert közel van az ár, akkor meg kell várni, hogy a High szint közelébe érjen a piac és ott egyből belépünk.
Short: Az utoljára kialakult völgynél az árfolyamnak ki kell alakítania egy 100-as ATR értéknél nagyobb gyertyát, ami ráadásul a többi gyertyához képest legmagasabban van a High szintje. Amikor ez a gyertya bezáródik, akkor lehet előre elhelyezni egy megbízást a gyertya Low szintjéhez, vagy ha nem engedi a bróker, mert közel van az ár, akkor meg kell várni, hogy a Low szint közelébe érjen a piac és ott egyből belépjünk.
Csatolt kicsinyítések
mindennapi-kereskedesek-pozicioepiteses-trendkoeveto-strategiaval-screenshot_49.jpg  
Régi 2012-08-27, 15:56   #38 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

S6 szignál: Ez a szignál a belépési idősíkon alakul ki amikor az aktuális trend előző jelentős szintjét, vagyis emelkedés esetén az előző csúcsot míg csökkenés esetén az előző völgyet teszteli vissza.
Ideális stopszint:
Trigger jelzés:
Long: Az utoljára kialakult csúcsnál az árfolyamnak ki kell alakítania egy olyan gyertyát, ami ráadásul a többihez képest legalacsonyabban van a Low szintje. Amikor ez a gyertya bezáródik, akkor az utána következő valamelyik gyertyának High szintje felett kell záródnia. Amikor ez megtörténik, akkor lehet belépni a piacra.
Short: Az utoljára kialakult völgynél az árfolyamnak ki kell alakítania egy olyan gyertyát, ami ráadásul a többihez képest legmagasabban van a High szintje. Amikor ez a gyertya bezáródik, akkor az utána következő valamelyik gyertyának Low szintje alatt kell záródnia. Amikor ez megtörténik, akkor lehet belépni a piacra.
Csatolt kicsinyítések
mindennapi-kereskedesek-pozicioepiteses-trendkoeveto-strategiaval-screenshot_46.jpg  
Régi 2012-08-27, 15:57   #39 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Belépési jelzések lényege:
A belépési szignálokra azért vannak szükség, mert a kialakuló trendekben megvannak azok a pontok, amikor a legideálisabb a belépés. Egyrészt azért mert így a lehető legszűkebb stopszinttel tudunk piacra lépni másrészt, még a nagyobb elmozdulás előtt már beléphetünk a piacra.
A szignálok megkülönböztetésére és azok megerősítésére a 100-as értékre beállított ATR indikátort használok.
Belépési szignál két részből áll:
1. Ideális stopszint
2. Trigger jelzés

Utólagos belépés:
Az utólagos belépés lényege az, hogy amikor kialakul egy belépési jelzés és kockázatkezelés szempontjából nem ideális, vagy csak egyszerűen lekéstük a belépést, akkor is találjunk olyan szituációt, ami ideális a belépésre.
Az ilyen szituációkban annyi a teendőnk, hogy a lekésett szignál idősíkjához képest egyel kisebbre váltunk és ott keresünk belépési szituációt. De a trigger jelzést az eggyel magasabb idősík adja meg.
Tehát ha 4 órás idősíkon lekéssük vagy kockázatkezelés szempontjából nem ideális a belépés, akkor 1 órás idősíkra kell váltani és ott kell keresni belépési szituációt. A belépést jelentő trigger jelzést pedig a 4 órás idősík adja majd.
Régi 2012-08-27, 15:58   #40 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Kockázatkezelés

Fogalom:
A kockázatkezelés lényege, hogy a kereskedési számla folyamatosan biztonságban legyen. Mivel a Trader elsődleges feladata az, hogy megvédje a számláját a nagyobb veszteségektől és, amikor ezt sikerrel végrehajtotta csak ezután jön a nyereség folyamatos maximalizálása. A kockázatkezelés minden elemét pontról pontra be kell tartani ahhoz, hogy a számlánkat megvédjük a nemkívánatos veszteségektől. Ha itt hibázunk, akkor a stratégia akármilyen jól is van összerakva, 100% hogy előbb vagy utóbb lenullázzuk a kereskedési számlánkat.
Kockázatkezelés részei:
1. Money Management
2. Kezdeti kockázat
3. Hozam - Kockázat arány
4. Diverzifikáció
5. Spread és jutalék
6. Trader napló

Money Management
A kereskedés során nagyon fontos az, hogy ne vállaljunk túl nagy kockázatot a kereskedési tőkére vetítve, mert az a lényeg, hogy kis kockázattal keressünk sokat és nem pedig fordítva. Ezért a Money Management segítségével tudjuk kiszámolni, hogy mekkora pozíciót szabad nyitnunk egy adott kockáztatandó összeg során. Ezért ha váratlanul ellenünk menne a piac, ami elég gyakran elő is fordul, akkor is tisztában vagyunk azzal, hogy mekkora összeget veszíthetünk. Tulajdonképpen az egész Trade során csak a kockáztatandó összeg nagyságát tudjuk kézben tartani. Mert a piaci mozgást nem tudjuk manipulálni. Amikor méretezzük a pozíciót akkor a bróker költséget is bele kell számolnunk.

Money Managementszámítás:
A kereskedési számlánk mérete: 5000$
A maximum % amit kockázatnák: 1%
A maximum összeg, amit kockáztatnánk: 50$
A brókernél a legkisebb nyitható pozíció: 0,01 LOT
Tegyük fel, hogy van egy P1-es szituáció az EUR/USD devizapáron, amin 1 PIP elmozdulás 0,1 LOT mérettel 1$-t jelent. De van olyan devizapár, amin több, de van olyan is ahol kevesebb.
Tehát az adott szituációban a stopszintünket 50 PIP-re tudjuk elhelyezni. Mivel 50$-t akarunk kockáztatni így 0,1 LOT nagyságú pozíciót nyithatunk. De ha már 100 PIP-re van az ideális stopszint, akkor a pozíciónk nagysága 0,05 LOT lehet.

Kezdeti kockázat:
Nagyon fontos az, hogy minden egyes pozícióval maximum 1%-ot vagy pedig egy meghatározott fix összeget kockáztassunk, ami még nem okoz mentális problémát, ha elveszítjük, akár egymás után többször is. Jobb egy Draw Down-t megélni úgy, hogy a tőkére vetítve csekély a veszteségünk, mint egy olyat ahol 1 nap alatt akár 20-30%-al is lecsökken a számlánk mérete, és vele együtt az önbizalmunk is
Régi 2012-08-27, 16:00   #41 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

R/R arány:
A hozam – kockázat arány (más néven: R/R arány) azért van meghatározva, mert mindegyik belépési szignálhoz tartozik egy találati arány. Ami lehet 30%-os vagy jobb esetben 40-50%-os is. Ez azért fontos, mert ha egy szignál 10-ből 3-szor hoz nyereséget, akkor nem köthetek be vele olyan tradeket, aminél a hozam 2-szer nagyobb, mint a veszteség, mert így hosszútávon veszteséges lesz a rendszer. Ezért is fontos a kereskedési napló vezetése ahol minden szignált eredményét külön kell kezelni.
A hozam kockázat kiszámolása úgy történik, hogy a nyitási ár és a célár közötti távolságot elosztom a nyitási ár és a stopszint közötti távolsággal. Így akkor megkapjuk az adott lehetőségnek az R/R arányát, ami nem lehet kisebb, mint 1,5. (De én akkor szoktam benyitni ha legalább 2-szer nagyobb a hozam a kockázatnál).
Csatolt kicsinyítések
mindennapi-kereskedesek-pozicioepiteses-trendkoeveto-strategiaval-screenshot_56.jpg  
Régi 2012-08-27, 16:01   #42 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

A benyitott pozícióknál az itt leírt módszerekkel tudjuk minimalizálni a veszteséget, vagy ha általunk megfelelő irányba megy az árfolyam, akkor pedig a nyereséget maximalizálni.

Kereskedés menedzselésének részei:
1. Veszteség minimalizálása
2. Pozíciómenedzselés
3. Nyereség maximalizálása

Veszteség minimalizálása:
A veszteség minimalizálásának a lényege az, hogy minél hamarabb kivegyük a tradeből a kockázatot, hogy a kereskedési rendszerünkben kialakuló veszteségeket a lehető legkisebbre csökkentsük. Erre több lehetőség is van. Ez a piactól függ, hogy melyik szituációt alakítja ki.
Veszteség minimalizálás részei:
- Jelentős szint kialakulása
- 1 egységnyi elmozdulás

Pozícióépítés:
A pozícióépítés legfontosabb alapja a kockázatkezelés és a veszteségminimalizálás után ennek a stratégiának. Mivel a legjobb esetben is a veszteségek száma megegyezik a nyereségek számával, de van, hogy több a mínuszos trade, mint a pluszban záródott. Ezért el kell érnünk azt, hogy a nyereség aránytalanul nagyobb legyen, mint a veszteség. Ezt csakis úgy érhetjük el, hogy amíg az általunk megfelelő irányba megy a piac és folyamatosan alakít ki újabb csúcsokat és völgyeket, addig folyamatosan építsük egymásra a pozíciókat.
Akkor szabad pozíciót építeni, ha az árfolyam S1-2-3 vagy S4-s szignált alakít ki.
Alapszabályok:
- Második pozíció megnyitásánál a kezdeti kockázatunknak legalább 50%-al kell csökkennie
- Harmadik pozíció megnyitásánál már csak nyereséggel zárhatjuk a tradet
- Ráépítésnél a realizált profit soha nem csökkenhet az előzőhöz képest. Vagy ugyanakkora, de az ideális az inkább, ha folyamatosan növekszik
- Ráépítésnél már nem kell figyelembe vennünk a R/R arányt
- A trigger jelzés csak a belépési idősíkon lehet figyelembe venni

Nyereség maximalizálása:
A piac folyamatosan kialakít valamilyen szituációt, és vannak olyan helyzetek, amikor már jobb kilépni a piacról. Több féle szituáció is kialakíthat a piac. Ezért mindegyikre van egy módszer arra, hogy a lehető legnagyobb nyereséggel szálljunk ki.
Nyereségmaximalizálás részei:
- Csúcs – völgy alapján
- Extrém elmozdulás
- Célárnál agresszív kiszállás
Régi 2012-08-27, 16:02   #43 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Jelentős szint kialakulása:
Amikor az árfolyam kialakított egy olyan szintet a menedzselési idősíkon, ami jelentősnek számít függetlenül attól, hogy az a szint a nyitási árhoz képest mínuszba vagy pluszba van. A lényeg, hogy a kezdeti kockázatunk csökkenjen. Akkor húzhatjuk a jelentős szinthez a stopszintet, ha az árfolyam kitört S1-2-3-4-es szignállal.
Csatolt kicsinyítések
mindennapi-kereskedesek-pozicioepiteses-trendkoeveto-strategiaval-screenshot_53.jpg  
Régi 2012-08-27, 16:04   #44 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

1 egység elmozdulás:
Egy egységnyi elmozdulásnak nevezzük azt, amikor az árfolyam a nyitási ár és a kezdeti stopszint közötti távot tette meg a menedzselési idősíkon. Ezt akkor kell alkalmazni amikor az árfolyam nem alakít ki ideális stopszintet, de még nem alakult ki extrém elmozdulás.
Csak a lezáródott gyertyához szabad viszonyítanunk ezt a távot. De a belépési idősíkon kell, hogy lezáródjon a gyertya. Amikor ez a feltétel teljesül akkor a stopszintet a nyitási árhoz képest pluszba kell húznunk.
Csatolt kicsinyítések
mindennapi-kereskedesek-pozicioepiteses-trendkoeveto-strategiaval-screenshot_52.jpg  
Régi 2012-08-27, 16:05   #45 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Csúcs – völgy alapján:
Ennél a nyereségmaximalizálási módszernél a lényeg az, hogy amíg a piac folyamatosan alakítja, ki a ráépítési lehetőségeket addig a stopszintünk olyan helyre kerül, ami ha elesik, akkor az aktuális trend irányának a feltétele megkérdőjelezhető. A lényeg ennél a kilépési formánál az, hogy amíg a piac kialakítja a S1-2-3 vagy S4-es szignálokat, addig folyamatosan módosítjuk a stopot az újonnan kialakult szignál ideális stopszintjéhez. Így maximálisan kihasználtuk a trendet.
Csatolt kicsinyítések
mindennapi-kereskedesek-pozicioepiteses-trendkoeveto-strategiaval-screenshot_54.jpg  
Régi 2012-08-27, 16:06   #46 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Extrém elmozdulás:
Extrém elmozdulásnak nevezem azt, amikor a piac megtesz 10szeres ATR értéknyi távot úgy, hogy nem alakít ki jelentős szintet az előző stopszinthez viszonyítva. De az ATR értéket a menedzselési idősíkon kell figyelni, és amikor ezen a távon túl zár a belépési idősík gyertyája akkor érvényes az extrém elmozdulás. Ilyen helyzetekben, akkor alapbeállításokkal a Parabolic SAR indikátort kell felhelyezni a chartra.
A Parabolic SAR indikátor lényege az, hogy emelkedés esetén a gyertyák alatt helyez el egy pöttyöt és csökkenésnél pedig a gyertyák felett, és mindaddig az újonnan kialakult pöttyhöz kell helyezni a stopot, amíg ki nem, vesz a piac.
Csatolt kicsinyítések
mindennapi-kereskedesek-pozicioepiteses-trendkoeveto-strategiaval-screenshot_55.jpg  
Régi 2012-08-27, 16:07   #47 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Célár közelében agresszív kiszállás:
Amikor az árfolyam eléri a célár szintet, akkor az esetek többségében megtorpan az árfolyam és counter trend alakul ki, amibe nincs értelme benne lennünk. Itt az a lényeg, hogy Long esetén a legmagasabbra nyúló gyertya Low szintje alatt kell elhelyezni a stopszintet, Short pozíció esetén pedig a legmélyebbre nyúló gyertya High szintje felett kell elhelyezni a stopszintet.
Csatolt kicsinyítések
mindennapi-kereskedesek-pozicioepiteses-trendkoeveto-strategiaval-screenshot_51.jpg  
Régi 2012-08-27, 16:10   #48 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Jelenleg ez az egy nyitott pozícióm van. Ti hogy álltok? Volt valami amit ma le kereskedtetek vagy van ami a figyelő listán van?
A pénteki nap folyamán a GBP/AUD devizapáron az árfolyam elérte a napos jelentős szintet. 4 órás idősíkon egy S1-es szignál alakult ki. Itt előre be is adtam egy megbízást az 1,5189-e szintre ami teljesült is a délután folyamán. A jelenlegi stopszintem: 1,5292 és a céláram: 1,4710
Csatolt kicsinyítések
mindennapi-kereskedesek-pozicioepiteses-trendkoeveto-strategiaval-screenshot_38.jpg  
Régi 2012-08-27, 16:23   #49 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Van még 2 nyitott pozícióm az AAPL és a PG. Ezek a pozíciók másik számlán vannak nyitva úgyhogy ne lepődjetek meg ha nem látjátok majd a számlatörténetben.
Csatolt kicsinyítések
mindennapi-kereskedesek-pozicioepiteses-trendkoeveto-strategiaval-screenshot_57.jpg   mindennapi-kereskedesek-pozicioepiteses-trendkoeveto-strategiaval-screenshot_58.jpg  
Régi 2012-08-27, 17:16   #50 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 195
tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Gbp/Aud jó elgondolás H4-en is,bár én naposon kereskedem.Most,hogy megscinálta a visszatesztet belépek.Üdv
tapci nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 02:29 , a GMT +1 időzóna szerint.