Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2015-06-12, 12:44   #151 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
kisDead eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Van olyan egyetemes programszelet ami hibakezelésre szolgál? GetLastError() -ra gondolok, amit univerzálisan minden expertbe be szoktak illeszteni.
Gondolok itt arra hogy többször megpróbállja nyitni a pozíciót ha nem sikerül neki elsőre, várakozzon stb..
A GetLastError() megmondja, hogy mi a hézag, de a "lekezelést" neked kell megírnod.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-06-12, 22:28   #152 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Valaki elmagyarázná, hogyan lehet az, hogy a Close[0] nem egyenlő a Bid-del?
Világ életben abban a hitben voltam, hogy ezek egyenlők.
  Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2015-06-12, 22:39   #153 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Erről beszélek, képen is mutatom. Valaki tudja a megoldást? (Elvileg nem commission.)
Csatolt kicsinyítések
metatrader-programozas-gu.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2015-06-16, 20:53   #154 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 8
AnTi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.AnTi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Erről beszélek, képen is mutatom. Valaki tudja a megoldást? (Elvileg nem commission.)
Felettébb érdekes... Nálam mindkét éles számlámon egyenlő a két érték (FXPro és ActivTrades).
Ha nem commission, akkor szerintem gáz. Melyik bróker?
AnTi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-06-16, 21:10   #155 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Azóta meg lett fejtve, bocsi, hogy nem közöltem.
Megkérdeztem a brokit (Tickmill), és elképesztő baromságot válaszoltak.
Íme:
"Classic account has variable spreads starting from 1.2 pip, no commissions. Classic account is mostly used by beginners who start with smaller initial deposit and want to avoid paying commissions. Please note that Classic account charts show raw market spreads without the markup."

That is why there will be +/- 0.6 pips difference between prices in the terminal and on the chart.

Még most is csak pislogok.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-06-17, 21:07   #156 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 87
AnTi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.AnTi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azóta meg lett fejtve, bocsi, hogy nem közöltem.
Megkérdeztem a brokit (Tickmill), és elképesztő baromságot válaszoltak.
Íme:
"Classic account has variable spreads starting from 1.2 pip, no commissions. Classic account is mostly used by beginners who start with smaller initial deposit and want to avoid paying commissions. Please note that Classic account charts show raw market spreads without the markup."

That is why there will be +/- 0.6 pips difference between prices in the terminal and on the chart.

Még most is csak pislogok.
Hát ez király!
De legalább tudod a választ!
AnTi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-06-18, 08:36   #157 (permalink)
Tag

Hely: Dunaújváros
Összes hozzászólás: 82
Hírnév szint: 4
kisDead a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

a GetLastError() 4051-es hibát dobál ki , pedig az expert működik, csinálja a dolgát. Most hogy utólag beleraktam hibakeresős részt azóta írja ki.
A zárás és a SL módosításos eljárásrésznél jelzi a hibát.
milyen nyomon induljak el a megfejtésében?
kisDead nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-06-18, 10:09   #158 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
a GetLastError() 4051-es hibát dobál ki , pedig az expert működik, csinálja a dolgát. Most hogy utólag beleraktam hibakeresős részt azóta írja ki.
A zárás és a SL módosításos eljárásrésznél jelzi a hibát.
milyen nyomon induljak el a megfejtésében?
Megnézed és értelmezed a hibát.
ERR_INVALID_FUNCTION_PARAMETER_VALUE 4051 Invalid function parameter value.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-06-20, 17:31   #159 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Another question:

szeretnék írni egy expertet, aminek az alapja lenne egy egyéni indikátor, aminek nem tudom megnézni a forráskódját.
Hogy lehetne azt megoldani hogy az expertem tudja használni az indikátor output adatait? Van erre valami barba-trükk?

Mozgóátlaghoz hasonló az indikátor.

Sorry a rengeteg kérdésért, és előre is köszönöm a válaszokat.
Régi 2015-06-20, 19:21   #160 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 142
humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

iCustom lesz akkor a te barátod azt hiszem.
Ezzel egyéni indikátor adataid tudod lekérdezni feltéve, hogy valami standard kimenetet is produkál az indikátorod, tehát az adat ablakban is megjelenik valamilyen információ.
humor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-06-21, 08:36   #161 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
humor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
iCustom lesz akkor a te barátod azt hiszem.
Ezzel egyéni indikátor adataid tudod lekérdezni feltéve, hogy valami standard kimenetet is produkál az indikátorod, tehát az adat ablakban is megjelenik valamilyen információ.
Nem az én indikátorom, hanem csak szabadon letölthető. Az adat ablakban vannak standard értékek, ezért reménykedtem benne hogy lehet ezekel kezdeni valamit.
Köszönöm a választ,hatalmas segítség volt.
Így legalább tudom merre induljak el (iCustom felé toronyiránt a kertek alatt).
Régi 2015-07-29, 19:54   #162 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 17
mjani a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Metatrader + ubuntu linux páros ügyében keresnék segítséget. Évek óta használom így, de most belefutottam egy PC ujratelepítés után egy hibába, amivel nem boldogulok.
Köszönöm előre is.
mjani nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-07-29, 20:20   #163 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 254
nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
mjani eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha leírod mi a probléma, talán tudok segíteni.
nlot nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-07-29, 20:40   #164 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Szia, köszönöm szépen.

Ubuntut telepítettem, majd a wine-t, majd letöltöttem a metát. Próbálom telepíteni, elfogadom a feltételeket, majd a következő ablakban egy proxy hozzáférést kér, címet, felhasználót, jelszót. És nem értem, hogy miért. Egy csomószor telepítettem linuxra metát, és nem volt semmi gond vele. Most meg...
Régi 2015-07-29, 21:05   #165 (permalink)
Szenior tag

nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Ahogy elnézem ez nem csak linuxon van így. Eddig semmi használhatót nem találtam a neten ezzel kapcsolatban, lehet érdemes lenne írnod a brókernek és/vagy a metaquotesnek. Vagy várni, amíg valamelyik fórumban publikálnak valami megfejtést. Vagy ha van másik gépen feltelepített MT4-ed, azt egy pendrive-on áthozni erre a gépre. Egyelőre ennyi ötletem van, megírom ha találok még valamit.
Régi 2015-07-30, 00:53   #166 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Pár dolgot még összeszedtem, ami okozhatja a fent említett hibát. Konkrét megfejtést még mindig nem találtam, ezért továbbra is csak tippeket tudok adni.

Legvalószínűbbnek eddig az tűnik, hogy az internet konfigurációval van a gond. Ha routeren keresztül csatlakozol a netre, próbáld meg kikötni és közvetlenül a modemre csatlakoztatni a gépet a telepítés alatt. Vagy ha van usb-s mobil neted, megpróbálhatsz azon keresztül is csatlakozni a netre, vagy ha van wifi a gépben, akkor valamelyik szomszéd hatókörön belüli vezeték nélküli hálózata is alternatíva lehet.

Ha ezek közül egyik sem segít, akkor a legegyszerűbb ha megkérsz valakit, hogy telepítse fel az adott bróker metáját a saját gépére, majd annak egész mappáját másolja át pendrive-ra, vagy bezippelve töltse fel valami tárhelyre (pl wikisend), és küldje el a letöltő linket. Az users/application data/metaquotes mappa nem kell, azt a meta az első indításkor létre fogja hozni magának.
Régi 2015-07-30, 10:56   #167 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Köszönöm a tippeket. UPC-s router modemet használok évek óta. A tűzfalat most kikapcsoltam benne, de ez nem oldotta meg a problémát. Van egy w7-es laptopom, arról megpróbálom átmásolni az MT-t, aztán majd meglátjuk. De majd csak nyaralás után...
Köszi még egyszer a segítséget.
Régi 2015-08-09, 17:00   #168 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Az volt a megoldás amit javasoltál, vagyis másik gépről a teljes mappa átmásolása, és utána simán elindult.
Az nem lehet gond, hogy most először 64 bites ubuntum van, eddig mindig 32-est használtam, és ez okoz valami zavart?
Régi 2015-08-10, 13:00   #169 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nem hinném. Még 1-2 hónapja sincs, hogy telepítettem MT4-et 64 bites ubuntura, akkor még működött. Megfordult a fejemben hogy kipróbálom most is, de meggondoltam, mert a múltkor is elég sokáig tartott rendesen letakarítani a gépet utána (mindenhova beírja az azonosítóit, teleszemeteli a registry-t, stb). Az utóbbi időben már csak játékra tartok a gépen metát (régebbi verzió, netről szigorúan letiltva, offline módban), ezért újabb verziókra már nincs szükségem.
Régi 2015-08-11, 15:05   #170 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 24
Hírnév szint: 7
NBalázs a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nem tudtok esetleg ajánlani olyan EMA-t amin ha alá vagy fölé zár az árfolyam akkor hangriasztással jelez?
Előre is köszönöm.
NBalázs nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-11, 20:54   #171 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.614
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
NBalázs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem tudtok esetleg ajánlani olyan EMA-t amin ha alá vagy fölé zár az árfolyam akkor hangriasztással jelez?
Előre is köszönöm.
Például az XPMA.
Régi 2015-08-12, 05:34   #172 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 24
Hírnév szint: 7
NBalázs a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Köszönöm kipróbálom.
NBalázs nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-17, 20:51   #173 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 94
Hírnév szint: 5
MegaMIND a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok! Olyan vkit keresek, aki egy Amibroker-es formulát át tudna fordítani MT4 alá. Akit érdekel, keressen meg PM-ben. Köszönöm
Régi 2015-10-05, 21:56   #174 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 19
markie83 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hi! van valakinek egy épkézláb open order scriptje ami beaálitott Risk alapján nyit,+ sl+ tp, és lehetőleg kiirja a grafikonra..?????
köszi
markie83 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-10-06, 06:48   #175 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
markie83 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hi! van valakinek egy épkézláb open order scriptje ami beaálitott Risk alapján nyit,+ sl+ tp, és lehetőleg kiirja a grafikonra..?????
köszi
ForexriskA.
Régi 2016-03-04, 09:59   #176 (permalink)
Új tag

Hely: Szeged
Hírnév szint: 3
fxdavid a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Üdv mindenkinek!

Kérek minden programozót, aki úgy érzi, hogy jól tud programozni, és érdekelné egy kis munka, az privátban írjon nekem. Ott leírom, hogy mit szeretnék és az anyagiakat is megtudjuk beszélni.

Köszönöm előre is.
fxdavid nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-03-04, 16:25   #177 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 464
erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Körülnéztél esetleg fórumokon? Lehet, hogy valaki már gondolt arra amire te és előfordulhat, hogy megvan már és le is tölthető az az indi/expert/bármi, ami neked kell.
erla01 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-03-04, 16:39   #178 (permalink)
Új tag

Hely: Szeged
fxdavid a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nemhiszem. Van egy programom, ami nem úgy működik ahogy én szeretném, azt kellene kicsit helyrepofozni. Kerestem már egy programozót, nagyon magas árat mondott, így gondoltam felteszem ide a kérdést, hátha valaki...
fxdavid nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-03-04, 17:20   #179 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
fxdavid eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nemhiszem. Van egy programom, ami nem úgy működik ahogy én szeretném, azt kellene kicsit helyrepofozni. Kerestem már egy programozót, nagyon magas árat mondott, így gondoltam felteszem ide a kérdést, hátha valaki...
Tedd fel a melót a Freelancerre.
Régi 2016-04-02, 13:24   #180 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 125
Dzsabba a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Heló mindenki.

Nem ismer valaki egy olyan indikátort ami egy függőleges trendvonal kirakásával az idősíkok között váltogatva, mindig a trendvonalat a chartal együtt a képernyő közepére teszi?

Kicsit bosszantó hogy mtf-ezés közben mindig be kell keresni hogy hol van a függőleges trendvonal.

Köszi előre is
Dzsabba nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-04-02, 13:44   #181 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Dzsabba eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Heló mindenki.

Nem ismer valaki egy olyan indikátort ami egy függőleges trendvonal kirakásával az idősíkok között váltogatva, mindig a trendvonalat a chartal együtt a képernyő közepére teszi?

Kicsit bosszantó hogy mtf-ezés közben mindig be kell keresni hogy hol van a függőleges trendvonal.

Köszi előre is
Ha nem értem félre a kérésedet:

-kapcsold ki "a bejövő tick görgesse a chartot a legvégére" gombot, az Ablakok mozaikszerű elrendezése gomb mellett van
-megjelenik egy szürke kis háromszög a char bal alsó sarkában
-ezt húzd a megfelelő helyre, időpontra
  Válaszol idézettel
Régi 2016-04-02, 14:20   #182 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 125
Dzsabba a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Na ezt a háromszöget még nem is vettem észre eddig. Köszi
Azt nem lehet esetleg még megoldani hogy elengedése után a függőleges vonal látható maradjon ugyan úgy mint a függőleges vonal?
Dzsabba nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-04-02, 15:42   #183 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
XMMA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha nem értem félre a kérésedet:

-kapcsold ki "a bejövő tick görgesse a chartot a legvégére" gombot, az Ablakok mozaikszerű elrendezése gomb mellett van
-megjelenik egy szürke kis háromszög a char bal alsó sarkában
-ezt húzd a megfelelő helyre, időpontra
Sírni tudnék ha belegondolok mennyit keresgéltem a vertikális vonalaimat TF váltásnál, de eszembe nem jutott volna hogy erre van egy ilyen egyszerű és nagyszerű megoldás .

Köszi szépen!
falcon nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-04-06, 07:05   #184 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Jó reggelt mindenkinek. Megint a programozás felé vetődtem, és találkoztam egy nagyon amatőr problémával, amin felakadtam. Tudnátok segíteni?
Nem kimondottam a programomhoz tartozik, de annyira piszkál a tudat hogy nem sikerül, ennek utána kell járnom.

Hogyan tudom kiíratni egy tetszőleges gyertya idejét?
Azt ki tudom íratni hogy hányadik órában van : TimeHour(Time[i])
De a percet ebben a formában nem akarja nekem kiírni: TimeMinute(Time[i])
Van erre valami tuti recept?
Köszönöm a segítséget.
Régi 2016-04-06, 09:52   #185 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Üdv!

Legegyszerűbb talán az, ha kiíratod a programmal az időt szövegként is.

Kód:
Print("TimeToStr: ",TimeToStr(Time[i],TIME_MINUTES),"  TimeMinute: ",TimeMinute(Time[i]));
Ha a perc értékek így sem stimmelnek, akkor platform bug vagy vírus lehet a gond.
Régi 2016-04-06, 09:57   #186 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Hálásan köszönöm a segítséget, feltétlen ki fogom próbálni.
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Metatrader 4 fxkred Tőzsdei elemző programok 764 2017-08-31 09:38
MetaTrader vs Dealbook vs Protrader NapSugi Tőzsdei elemző programok 2 2017-06-07 23:26
MetaTrader 5 William Gates Tőzsdei elemző programok 21 2017-06-07 23:22
Programozas Rife Technikai elemzés 1 2011-12-09 22:00
(Alpari) MetaTrader beállítások jevelley Brókercégek 3 2010-05-18 07:25

A pontos idő 06:34 , a GMT +1 időzóna szerint.