Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-02-05, 08:24   #1 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás Hogyan nullázd le a számlát!

inspired by KJudit

A forex a legalkalmasabb eszköz arra, hogy az ember lenullázhassa a számláját ha akarja Egyeseknek még akarni sem kell, de aki elég kitartó, az megelőzhet ebben másokat!

Lássuk hogyan

1) Először is NE használj stopot. Felesleges, hiszen tudod az irányt.

2) Ha szereted a kihívásokat és nem 1 kötésből akarod nullázni a számlád 2 nap alatt, hanem többől akkor kövesd az alábbiakat: tegyél be stopot, DE! ahogy azt az ár megközelítené, azonnal rakd arrébb!! Ahogy van követő stop, létezik "taszító stop" is A lényeg, hogy az ár SOHA ne érhesse el azt.

3) Ha már ellened ment az ár, feltétlen építs rá, ha már lúd, legyen kövér!

4) Ez a játék nem babra megy. A piac elvette a pénzed, azonnal bosszúld meg! Kötésméret minimum az előző DUPLÁJA és a belépés lehetőleg AZONNAL. Mutasd meg ki a Jani a gáton!

5) Ó, és lehetőleg folyamatosan játsz trendfordulóra... az ár bármelyik pillanatban megfordulhat, igaz addig felvett egy egyértelmű irányt, de bármelyik pillanatban jöhet az ítélet napja és akkor végre megmutathattad mekkora jóstehetség vagy.

6) És ne feledjétek: pozícióméretezést csak a csírkék használnak, nem kell törődni ilyesmivel, hiszen ha ellened ment az ár, csak nyitsz egy ellenkötést és minden probléma meg van oldva.

Sikerekben gazdag számlanullázást!
  Válaszol idézettel
Régi 2013-02-05, 09:29   #2 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Összes hozzászólás: 344
Hírnév szint: 5
Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
inspired by KJudit

A forex a legalkalmasabb eszköz arra, hogy az ember lenullázhassa a számláját ha akarja Egyeseknek még akarni sem kell, de aki elég kitartó, az megelőzhet ebben másokat!

Lássuk hogyan

1) Először is NE használj stopot. Felesleges, hiszen tudod az irányt.

2) Ha szereted a kihívásokat és nem 1 kötésből akarod nullázni a számlád 2 nap alatt, hanem többől akkor kövesd az alábbiakat: tegyél be stopot, DE! ahogy azt az ár megközelítené, azonnal rakd arrébb!! Ahogy van követő stop, létezik "taszító stop" is A lényeg, hogy az ár SOHA ne érhesse el azt.

3) Ha már ellened ment az ár, feltétlen építs rá, ha már lúd, legyen kövér!

4) Ez a játék nem babra megy. A piac elvette a pénzed, azonnal bosszúld meg! Kötésméret minimum az előző DUPLÁJA és a belépés lehetőleg AZONNAL. Mutasd meg ki a Jani a gáton!

5) Ó, és lehetőleg folyamatosan játsz trendfordulóra... az ár bármelyik pillanatban megfordulhat, igaz addig felvett egy egyértelmű irányt, de bármelyik pillanatban jöhet az ítélet napja és akkor végre megmutathattad mekkora jóstehetség vagy.

6) És ne feledjétek: pozícióméretezést csak a csírkék használnak, nem kell törődni ilyesmivel, hiszen ha ellened ment az ár, csak nyitsz egy ellenkötést és minden probléma meg van oldva.

Sikerekben gazdag számlanullázást!
Ez nagyon jó!

A 4. és 5. pont volt az első gondolat ami eszembe jutott.
De megelőztél!

Magam is rendzseresen alkalmazom ezeket.
Remekül haladok a számlanullázás felé.
Még szerencse, hogy hétvégén úgy is lelövik a demomat.

Épp ma is olvasztottam le 5%-os nyerőmet a fent említett stratégiával,
és fordítottam vesztőbe.
Pilotfish nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2013-02-05, 12:08   #3 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 43
Hírnév szint: 8
servererror a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

nagyon jó téma. lehetne kitalálni stratégiákat arra, hogy minél hamarabb el lehessen érni a margincall-t. természetesen mellékelt csártok alapján elemezhetnénk is, hogy ki mit rontott el, vagy hogy lett volna hatékony. később rendezhetnénk számlaégető versenyt is
servererror nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-02-05, 12:47   #4 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Összes hozzászólás: 471
ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Igen,ezek valóban jó eszközök a "cél" eléréséhez.
De szerintem ezeket már mindenki tudja.
Viszont én fel hívnám a figyelmet egy olyan lehetőségre,amit még sok "sikeres"kereskedő is megjátszik.
Ez pedig a túlzott önbizalom.
Régi 2013-02-05, 13:10   #5 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 108
Red Fox a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Volt idő amikor a fenti "stratégia" alapján "kereskedtem"
Harmadik és ötödik pont kimaradt nekem.
Red Fox nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-02-05, 13:24   #6 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 183
Hírnév szint: 6
KJudit a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Legegyszerűbb és leghatékonyabb lenullázás, ha visszautalod a pénzt.
KJudit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-02-05, 13:32   #7 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Összes hozzászólás: 333
moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Én az ötödik szerint trédelek és egész jól megy.
Mindent lehet jól és szarul csinálni...
moszad nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-02-05, 13:36   #8 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Mr. Moszad Úr is feltűnik a fórumokon, akárcsak egy trendforduló
Régi 2013-02-05, 13:51   #9 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
moszad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én az ötödik szerint trédelek és egész jól megy.
Mindent lehet jól és szarul csinálni...
Képek...
  Válaszol idézettel
Régi 2013-02-05, 14:08   #10 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Még meggondolom, volt ma egy 10 rr-es trédem de gondolnom kell a szívedre...
Régi 2013-02-05, 14:41   #11 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ez egy szakmai kérés volt és elvárom a szakmai választ is.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-02-05, 15:57   #12 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Egyik nyerő tradedet kibogarásztam, volt olyan pont, ahol majdnem leadtad a teljes nyereséget. És amikor visszament (szerencsével) az előző maxumumra ott kiszálltál. Már akkor sem értettem. Léteznek 10RR tradek, nem is kevés, de nem így.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-02-05, 16:02   #13 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Gondolom "higított".,, Az is egy tökéletes módszer a nullázásra.
Régi 2013-02-05, 16:30   #14 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Alapbeállítás

Idézet:
Egyik nyerő tradedet kibogarásztam, volt olyan pont, ahol majdnem leadtad a teljes nyereséget. És amikor visszament (szerencsével) az előző maxumumra ott kiszálltál. Már akkor sem értettem. Léteznek 10RR tradek, nem is kevés, de nem így.
Volt egy másik amnit 10 rr ben zártam, és 40-ig elment volna.
Volt amit 20r-ben zártam, volt ahol +6 százalékot visszaengedtem mínuszba
1 százaléknál nem volt nagyobb vesztőm, soha nem higítok.

Sűrűn van 10 rr-es pozim, a szerencsében már jó ideje nem bízom

de ti vagytok a szakértők...
Régi 2013-02-05, 16:33   #15 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
moszad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Volt egy másik amnit 10 rr ben zártam, és 40-ig elment volna.
Volt amit 20r-ben zártam, volt ahol +6 százalékot visszaengedtem mínuszba
1 százaléknál nem volt nagyobb vesztőm, soha nem higítok.

Sűrűn van 10 rr-es pozim, a szerencsében már jó ideje nem bízom

de ti vagytok a szakértők...
Ezzel a fórum használható tartalmához megint nem tettünk hozzá semmit. Pedig komolyan érdekelne többeket is mit csinálsz. De szerintem neked ez az élvezet, hogy semmit nem mondasz el.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-02-06, 06:26   #16 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Összes hozzászólás: 344
Hírnév szint: 5
Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Van egy elméletem, hogy a kezdők miért nullázzák le a számlájukat. Persze ez szigorúan csak elmélet.

…bár nem is!
Én ugyan így buktam el a pénzemet annak idején, csak a pesti parketten.

Tehát szerintem azért égetik el a számlájukat a kezdők, mert,
először is, nem akkor nyitnak, és nem akkora éles számlát, mint amekkora demó számlán már konzisztensen nyerőek lettek volna. Azt gondolják, hogy majd kis pénzel elkezdik, mert az valóságosabb.
Másodszor annyi pénzzel nyitnak számlát, amennyit nem sajnálnak elbukni.

Na, most (és ez tapasztalat), azt a pénzt, amit nem sajnálsz elbukni, azt el is bukod!

Tegyük fel, hogy demón már sikeres a kezdő, de mivel az éles számlája mondjuk 10-ed akkora, mint a demója volt, de kockázatát nem csökkenti 10-ed akkorára, hanem megtartja nominális értéken.
Pl.: 10 000 USD demón vesztett max 1%-ot, de nincs 10 K USD-je, így nyit egy 1 K-s számlát.
De, amíg a 10K-s számlán 100 USD DD, csak 1% volt, addig az éles számlán, már 10%.

De azt gondolja, ezt a pénzt úgy sem annyira sajnálom.

Én is így gondoltam annak idején. Úgy röpültek le a 10 000 Ft.-ok a számlámról, hogy csak na, mire ráeszméltem, hogy elbuktam több 100 000 Ft.-ot.
Végig azt gondoltam: „Ááá!” Nem baj, majd visszanyerem!”
Persze mindig visszatőkésítés lett a vége.

Tehát:
1. Még demón sem nyerőek, mikor megnyitják az éleset.
2. Nem akkora éles számlát nyitnak, mint amekkora a demó volt. Hanem töredékét.
3. Könnyelműen bánnak a pénzel, mondván, „Ezt úgy sem sajnálom elbukni!”

És még egyszer: „Azt a pénzt, amit nem sajnálsz elbukni, azt el is bukod!”
Ez Pilotfish 1. törvénye.
Pilotfish nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-13, 10:18   #17 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Egy újabb buktatótényezőről szeretnék írni, amibe szerintem aki kereskedett már mind beleesett (vagy még most is teszi )

Helytelen stop kezelés: nem tudom hány helyen olvastam, hogy "ha az ár elment 1R-t tedd 0-ba a pozíciót"

Vegyünk egy példát: találunk egy jó szintet, ahol be lehet lépni. Belépünk. Van 50% esélyünk arra h az ár kitörjön és 50% arra h forduljon. Tehát vagy nyerünk vagy bukunk. Tegyük fel h az ár jó irányba megy nekünk és 1R pluszba kerülünk.... megint 2 dolog történhet: vagy megindul a momentum a mi irányunkba vagy a szint visszatesztelődik (ami amúgy elég gyakori egy jó szintnél), de mondjuk h így is van 50-50% esélyük.

Tehát 4 trade így fog kinézni:
2 bukó
1 nullszaldó
1 nyerő

Mikor lesz a rendszer nyereséges? Ha a nyerők legalább 2R-t hoznak
Azért valljuk be ezt nem túl egyszerű elérni annak tudatában hogy az ár 80%-ban range-el.

Másik gyakorlat, ami nem ennyire egyértelműen, de többnyire káros:
A stop csúcsok fölé/alá rakása. Ha azt nézem a csúcsok egy statisztikai eloszlás széleit jelentik (egyben a legjobb belépési helyeket) de pár ponttal a csúcs fölé-alá vitt árfolyam semmilyen logikai következménnyel nem jár ("új csúcs, megváltozott a trend") ha az csak pár pont.
Amúgy biztos vagyok benne h a brókerek itt vadásszák le szánt szándékkal a klienseket.
Akkor mennyi a biztonságos stop távolság? Ez megint attól függ melyik párról beszélünk és ki az, aki a piacot manipulálja.
Ha napon belüli swingelést nézünk, akkor EUR/USD-n én ezt 20 pip körülre raknám. Ennél távolabb már nem mernek elmerészkedni a bukméker cápák Ha ennél többet megy az árfolyam a szinttől, akkor a szint ellenállásból támasszá válhat. Viszont ha hetes trendekről beszélünk, akkor a manipuláció lehet ennél jóval több is (akár 50 pip) (ezt már inkább a bankok végzik).
Ebből is látszik h nincsen ingyen ebéd.

Még egy gyakori hiba (amit én is többször elkövettem) h az ember kinéz egy szintet, limittel akar beszállni és kirakja a vakilágba az ordert. Ezzel nincs is gond, ha az ár messzes jár és kicsi rá az esély h fogja magát és felugrik 200 pipet... tehát potya limitként ez működhet, egy-egy hír ha a trend ellenében megugrasztja az árfolyamot, akkor tökéletes beszálló lehet. A gond ezzel inkább ott van h nem tudjuk h a szintnél tényleg megjelennek a vevők/eladók vagy sem. Csak sejtjük h ott lehetnek. Erre az a megoldás h várni kell. Ha az ár elérte a szintet és az ver rajta visszafelé 20 pipet, akkor ott van a társaság, akikre számítottunk () és ilyenkor már be lehet tenni a limitet. Ezért van az h egy csomó nagy mozgás 3 hullámból (tesztből) áll. Az első kijelöli a szintet, a második leteszteli h tényleg ott van-e, a harmadikra pedig megindul! (4.re pedig általában már elfogy a bátorság ... )

Várom a hozzászólásokat
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-13, 10:38   #18 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Várom a hozzászólásokat
osztom

ez az egész katyvasz addig őshomály, amig nem jössz rá, miként találj fogást rajta

egyébként sebészi pontosságal működik a dolog, csak vedd észre a szignálokat amit dob S/R szinteknél
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-13, 11:14   #19 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Egy[I][B]
Helytelen stop kezelés: nem tudom hány helyen olvastam, hogy "ha az ár elment 1R-t tedd 0-ba a pozíciót"
Most akkor be kellene tiltani a break even-t?:-)

Idézet:

Vegyünk egy példát: találunk egy jó szintet, ahol be lehet lépni. Belépünk. Van 50% esélyünk arra h az ár kitörjön és 50% arra h forduljon. Tehát vagy nyerünk vagy bukunk. Tegyük fel h az ár jó irányba megy nekünk és 1R pluszba kerülünk.... megint 2 dolog történhet: vagy megindul a momentum a mi irányunkba vagy a szint visszatesztelődik (ami amúgy elég gyakori egy jó szintnél), de mondjuk h így is van 50-50% esélyük.

Tehát 4 trade így fog kinézni:
2 bukó
1 nullszaldó
1 nyerő

Mikor lesz a rendszer nyereséges? Ha a nyerők legalább 2R-t hoznak
Azért valljuk be ezt nem túl egyszerű elérni annak tudatában hogy az ár 80%-ban range-el.
Egy darab trade lehetséges kimenetelei továbbra is 33% bukó, 33% stop, 33% nyerő.
Kérdés az (ha ennyire matekosan nézzük), hogy hová sorolod a találati arányodban a nullás trédeket. Így önmagában az, hogy 2Reward kell az nem elég, kell hozzá a találati arány is.

Idézet:
Másik gyakorlat, ami nem ennyire egyértelműen, de többnyire káros:
A stop csúcsok fölé/alá rakása. Ha azt nézem a csúcsok egy statisztikai eloszlás széleit jelentik (egyben a legjobb belépési helyeket) de pár ponttal a csúcs fölé-alá vitt árfolyam semmilyen logikai következménnyel nem jár ("új csúcs, megváltozott a trend") ha az csak pár pont.
Amúgy biztos vagyok benne h a brókerek itt vadásszák le szánt szándékkal a klienseket.
Akkor mennyi a biztonságos stop távolság? Ez megint attól függ melyik párról beszélünk és ki az, aki a piacot manipulálja.
Ha napon belüli swingelést nézünk, akkor EUR/USD-n én ezt 20 pip körülre raknám. Ennél távolabb már nem mernek elmerészkedni a bukméker cápák Ha ennél többet megy az árfolyam a szinttől, akkor a szint ellenállásból támasszá válhat. Viszont ha hetes trendekről beszélünk, akkor a manipuláció lehet ennél jóval több is (akár 50 pip) (ezt már inkább a bankok végzik).
Ebből is látszik h nincsen ingyen ebéd.
Egyéni tapasztalatok és brókercégek szerint:-) 0, fix pip vagy ATR

Idézet:

Még egy gyakori hiba (amit én is többször elkövettem) h az ember kinéz egy szintet, limittel akar beszállni és kirakja a vakilágba az ordert. Ezzel nincs is gond, ha az ár messzes jár és kicsi rá az esély h fogja magát és felugrik 200 pipet... tehát potya limitként ez működhet, egy-egy hír ha a trend ellenében megugrasztja az árfolyamot, akkor tökéletes beszálló lehet. A gond ezzel inkább ott van h nem tudjuk h a szintnél tényleg megjelennek a vevők/eladók vagy sem. Csak sejtjük h ott lehetnek. Erre az a megoldás h várni kell. Ha az ár elérte a szintet és az ver rajta visszafelé 20 pipet, akkor ott van a társaság, akikre számítottunk () és ilyenkor már be lehet tenni a limitet. Ezért van az h egy csomó nagy mozgás 3 hullámból (tesztből) áll. Az első kijelöli a szintet, a második leteszteli h tényleg ott van-e, a harmadikra pedig megindul! (4.re pedig általában már elfogy a bátorság ... )
Hírnél gyertya alá-fölézárást vagy dupla csúcs, alj formációt várok (ami 1-2 timeframemel feljebb ugyanaz lehet)
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-13, 11:19   #20 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Most akkor be kellene tiltani a break even-t?:-)

Egy darab trade lehetséges kimenetelei továbbra is 33% bukó, 33% stop, 33% nyerő.

Nem vagyok hatóság!

Nem.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-13, 11:29   #21 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Nem vagyok hatóság!

Nem.
mi nem? üzeneted túl rövid, kérlek írj legalább 8 karaktert:-)
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-13, 11:35   #22 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Belépsz egy szintnél, van 50% esélyed, hogy -1R lesz belőle és 50% h +1R. (Nyílván ha trendbe lépsz be akkor valamivel több, de most induljunk ki a random walk elméletből).

Ha az ár +1R-ben van (ami az esetek 50%-a) megint van rá 50% esély h visszatesztelje a szintet (0-ás trade) vagy megy még +1R-t (2R-t összesen)

50%-nak az 50%-a az 25%. Csak ennyi lesz a nyerő trade. Ha nincs meg a 2RR akkor bukó a szisztéma.

De nem megoldás a nagyon szűk stop sem, mert akkor könnyű préda vagy, nagy RR pedig nem keletkezik csakúgy.

Nem kell mozgatni a stopot. Ennyi.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-13, 12:01   #23 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Belépsz egy szintnél, van 50% esélyed, hogy -1R lesz belőle és 50% h +1R. (Nyílván ha trendbe lépsz be akkor valamivel több, de most induljunk ki a random walk elméletből).

Ha az ár +1R-ben van (ami az esetek 50%-a) megint van rá 50% esély h visszatesztelje a szintet (0-ás trade) vagy megy még +1R-t (2R-t összesen)

50%-nak az 50%-a az 25%. Csak ennyi lesz a nyerő trade. Ha nincs meg a 2RR akkor bukó a szisztéma.

De nem megoldás a nagyon szűk stop sem, mert akkor könnyű préda vagy, nagy RR pedig nem keletkezik csakúgy.

Nem kell mozgatni a stopot. Ennyi.
Azt feltételeztem, hogy megtervezett kereskedésről beszélünk. Beszállunk stoppal, ami 1 Risk, majd, ha eléri az ár az 1 Reward-ot, akkor nullába húzzuk és kérdés, hogy hol legyen a célár, hány Risk-re, hogy jó legyen a rendszer. Találati arány nélkül nincs mit számolni.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-13, 12:22   #24 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Random walkról beszéltem.
  Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Kereskedes de hogyan HWTrader Kezdőknek 6385 2016-08-12 10:45
Hogyan kezdjem? Becker Kezdőknek 1012 2014-06-04 18:39
Hogyan? Hát robottal! zvidovics Automata kereskedés 48 2012-07-07 08:10
Milyen devizanemben érdemes számlát nyitni? GP57 Kezdőknek 17 2011-11-04 18:56
Buy and hold, hogyan? Ekstone Kezdőknek 7 2011-09-27 04:01

A pontos idő 21:44 , a GMT +1 időzóna szerint.