Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2015-02-01, 06:59   #1651 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
zoli0317 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!
Nekem van egy weboldalam,ahol látható a demó számlaegyenlegem mozgása.Én egy saját stratégiát alkalmazok,nem "loptam" senkitől.4 éve foglalkozok tőzsdézéssel.Hosszú-hosszú ideig próbáltam a tanfolyamokon hallottakat: ,,kereskedni csak a trendel egyirányba szabad,meg hogy a tőkének csak az 1-2 %-át szabad veszteségként lekötni''!Ez az egész egy agy baromság (már bocsánat)!Honnan tudjam azt,hogy egy trend kezdetekor,milyen hosszú lesz az... érdemes-e pozícióba lépni...?Miért csak az 1-2%-át használjam veszteségként...???Azt mondják,hogy csak akkora tőkével kereskedjünk,amit nem sajnálunk elveszíteni!Akkor kérdem én, mire vigyázzak???!!!
Az én stratégiámban nincsennek trendek,és veszteségnek a tőkém 10-20%-át használom.Igazából így lehet kaszálni nagyot!
Egyenlőre nincs "oktatási anyag" a stratimról,de nemsokára csinálok.Az oldalamon januári számlamozgás van csak,de a novemberi,és a decemberi is hasonló módom záródott.

www.tosde-misinszki.webnode.hu
Zoli0317, ez hatalmas, ahogy reklamozod SIKERES kereskedesi eredmenyeid. Az igenyes, mindent kimerito ingyenes honlapod szepen visszatukrozi mekkora "nagy kasza" van. Hajra, igy tovabb, nagyon szep munka!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Válaszol idézettel
Régi 2015-02-01, 09:15   #1652 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 783
Hírnév szint: 6
habibabu a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül habibabu részére
Alapbeállítás

http://youtu.be/oP0ShG0ThcI

Egy működő stratégia.
habibabu nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2015-02-01, 09:33   #1653 (permalink)
Tag

Hely: Gyöngyös
Összes hozzászólás: 38
Hírnév szint: 5
zoli0317 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Látom,hogy még mindig azok vannak többségben itt fent,akiknek egyáltalán nem jött össze a tőzsdéből való megélés... És mivel nekik nem sikerült,ezért úgy gondolják,hogy másoknak se fog soha összejönni!!!Teljesen mindegy milyen stratégiával kereskedel,egyedül az a lényeg,hogy a számlaegyenleged milyen irányba változik!Van egy mondás: ,,A győzelmet nem kell megmagyarázni"!
Én éles számlán is fogom ezt a stratit alkalmazni,és akkor is látható lesz a számlaegyenlegem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!
zoli0317 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-01, 10:27   #1654 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 196
Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.
Alapbeállítás

jaa, hogy ez eddig demo volt?!
Berci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-01, 10:34   #1655 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 374
Hírnév szint: 8
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Látom,hogy még mindig azok vannak többségben itt fent,akiknek egyáltalán nem jött össze a tőzsdéből való megélés... És mivel nekik nem sikerült,ezért úgy gondolják,hogy másoknak se fog soha összejönni!!!Teljesen mindegy milyen stratégiával kereskedel,egyedül az a lényeg,hogy a számlaegyenleged milyen irányba változik!Van egy mondás: ,,A győzelmet nem kell megmagyarázni"!
Én éles számlán is fogom ezt a stratit alkalmazni,és akkor is látható lesz a számlaegyenlegem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!
azt csinálsz, amit akarsz, csak ne osztogasd az észt pár hónapos demo számla alapján (hűha, ezt sikerült 4 év forexezés után kiizzadni? bravó..)
az meg, hogy a bakfittyben lévő számládon mennit nyertél, az tényleg nagyon lenyűgöző.. b+ nyertél 1.000.000 bakfittyet egy üzleten..mennyi kenyeret is adnak érte a boltban?
amúgy sok sikert...de ha elbukod mindened, akkor jusson eszedbe, én (meg mások is) szóltam
(ja, majd elfelejtettem: 2012.05.óta ebből élek, és te?....)
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-01, 10:37   #1656 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 334
nagyd a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Mi folyik ott Gyöngyösön ?
nagyd nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-01, 10:46   #1657 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 878
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
habibabu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Egy működő stratégia.
Ez akkor lenne érdekes, ha feltennéd hozzá az indikátorokat, azok beállításait, elmondanád, mithogyanmikormiért. Enélkül csak arcozás, esetleg fizetőképes tanítvány-toborzás a dolog...
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-01, 11:03   #1658 (permalink)
Szenior tag

stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez akkor lenne érdekes, ha feltennéd hozzá az indikátorokat, azok beállításait, elmondanád, mithogyanmikormiért. Enélkül csak arcozás, esetleg fizetőképes tanítvány-toborzás a dolog...
egy ilyen repaintes rendszert csak akkor tudsz megfelelően értelmezni, ha ismered a nyelvet, amiben a kódot írták, és tudod is értelmezni. addig lutri...
a bináris opciók topikban betettem egy képet a repaintes rendszerem egy részéről. egy ilyen indikátor, csatorna, akármi önmagában totál bukta, kiegészítésnek viszont tényleg jó lehet- ahogy ott habibabu is írta- csakhát még egyszer mondom, a használathoz nem elég ismerni, meg kell érteni a kódot...
Régi 2015-02-01, 11:14   #1659 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Nem vagyok nagy forumozo, inkabb olvasgatom, de neked sikerult reakciot kivaltani belolem, ez is eredmeny, ha nem is nagy.

1,
Azert mert valaki velemenyezi az onreklamodat es a honlapodat, az nem jelent egyenloseget azzal, hogy milyen sikerrel ugykodik a piacon.

2,
Ha veszed a batorsagot es reklamozod magad, akkor bizony fel kell keszulni ilyesmire.

3,
"Sziasztok!
Nekem van egy weboldalam,ahol látható a demó számlaegyenlegem mozgása."

A honlapon bemutatott kepek, nem a "demo szamlaegyenlegem", helyesbitenek a demo szamlaegyenlegeidet lathatjuk, ket szamlarol van szo. Mi tortent az egy millas szamlaval? Elfustolt a nagy kaszaban?

4,
"Én egy saját stratégiát alkalmazok,nem "loptam" senkitől."
Akkor, mi, en loptuk, loptam? Kb 3 evvel ezelott volt egy mentorom, aki nagyon sok mindent megmutatott, tanitott, talan elloptam volna a strategiajat? Semmikeppen, sot azota nagyon sokat alakult, roviden szolva a sajatomma lett. Velemenyem szerint strategiat nyugodtan kozze lehet tenni, mert amig nem a sajatod, nem leszel vele sikeres, minden ember egyedi, minden strategia egyedi, az en velemenyem szerint.

5,
"Egyenlőre nincs "oktatási anyag" a stratimról,de nemsokára csinálok.Az oldalamon januári számlamozgás van csak,de a novemberi,és a decemberi is hasonló módom záródott."

Ez a csucs!
Ezzel a mondattal feltetted az I-re a pontot. Ket szamlatoredek, es oktatasi anyagrol beszelunk. Esetleg sokkal hitelesebb lennel, ha belinkelnel a demoszamlaidnak egy myfxbook-ot, ahol a leendo tanitvanyaid nyomon tudjak kovetni a kereskedeseidet (ha mar ennyire publikalni akarod, es meg kepeket sem kell keszitened).
Ennyire direkten nem kellene hulyiteni szerintem azokat akik talan most indulnak el a hosszu uton, hogy meg tobb forexes aldozat legyen, a konnyu penz oltaran.

UI.:
A sikeres tozsdei es forex kereskedes egy hosszu es rogos ut. Magunk mogott hagyva rengeteg befektettett idot, elegett demo es eles szamlakat, es a vegen Onmagunkal talalkozunk. Ne tegyuk nehezebbe ilyen hulyesegekkel.
Udv
  Válaszol idézettel
Régi 2015-02-01, 12:10   #1660 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 125
Dzsabba a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
habibabu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Egy működő stratégia.
Áááá ez is utólagosan módosítja a jelzéseket....
Ha akarod csinálok neked olyan idnikátor back tesztet videóval felvéve ahol soha nem módosítja a jelzést és nincs egy darab vesztő se, és mégis valós időbe veszteséges. Miért? Mert back teszt közbe egyel magasabb idősíkon figyelni a mozgást. Valós időbe pedig nincs ilyen Innestől a back teszt videók könnyen vesztők lehetnek, és csak a tesztben teljesít szépen az ea valós időben nem. Vagyis csak sima kereskedő videónak nem lehet hitelt adni.
Dzsabba nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-01, 12:23   #1661 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Dzsabba eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha akarod csinálok neked olyan idnikátor back tesztet videóval felvéve ahol soha nem módosítja a jelzést és nincs egy darab vesztő se, és mégis valós időbe veszteséges. Miért? Mert back teszt közbe egyel magasabb idősíkon figyelni a mozgást. Valós időbe pedig nincs ilyen Innestől a back teszt videók könnyen vesztők lehetnek, és csak a tesztben teljesít szépen az ea valós időben nem. Vagyis csak sima kereskedő videónak nem lehet hinni
itt egy, a gépemen porosodó repiantes sytem tesztje 10 évre visszamenőleg.
itt 78,92 a nyerő arány, de mikor elszórakoztam vele, sikerült 98 fölé vinni.teszteren...élesben hirtelen halál, mint (majdnem) minden ilyen rszer.
Csatolt kicsinyítések
egy-mukoedo-devizatozsdei-strategia-repaint2.jpg  
Régi 2015-02-01, 12:33   #1662 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 125
Dzsabba a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

".élesben hirtelen halál, mint (majdnem) minden ilyen rszer. "
Itt a lényeg. Bactesztet lehet manipulálni az éleset valódi pénzel nem.
Aki nagyon komoly összegeket keres az nem fogja közzé tenni a számlája tartalmát sem videóba sem képekkel. Aki mégis az nem csak a kereskedésből szeretne bevételhez jutni (ezzel sincs semmi baj ha tényleg működik a rendszere és mást meg is tud tanítani). Aki pedig mégis megteszi ingyen, és a működő rendszerét hagyja kifilézni és még válaszol is a kérdésekre, annak hatalmas tisztelet.
A többi olyan amit meg lehet halgatni de erősen szűrni kell.
Dzsabba nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-01, 13:00   #1663 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

"Bactesztet lehet manipulálni az éleset valódi pénzel nem."
+1
pont ezért szoktam itt a fórumon is kérni azokat a gurukat, akik megosztják a múltbeli kötéseiket okulásunkra, hogy ne azt mutogassák, mit kötöttek be 1,2,3 stb...hónapja.
Nem kell a féltve őrzött titkos rendszerük aprólékos megosztása, csak annyit tegyen meg, h mielőtt beköti a setupot írja be ide a nyitóárat, stop-ot, esetleg célárat, vagy ha nincs, akkor a kilépés technikáját. ezek nélkül puszta mókusvakítás az egész...szvsz.
Régi 2015-02-01, 14:16   #1664 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 230
lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Dzsabba eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha akarod csinálok neked olyan idnikátor back tesztet videóval felvéve ahol soha nem módosítja a jelzést és nincs egy darab vesztő se, és mégis valós időbe veszteséges. Miért? Mert back teszt közbe egyel magasabb idősíkon figyelni a mozgást. Valós időbe pedig nincs ilyen Innestől a back teszt videók könnyen vesztők lehetnek, és csak a tesztben teljesít szépen az ea valós időben nem. Vagyis csak sima kereskedő videónak nem lehet hitelt adni.
Én úgy tudom már kijavították ezt a hibát.
lost89 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-08, 17:01   #1665 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
a tőkének csak az 1-2 %-át szabad veszteségként lekötni''!Ez az egész egy agy baromság (már bocsánat)!

Honnan tudjam azt,hogy egy trend kezdetekor,milyen hosszú lesz az... érdemes-e pozícióba lépni...?

Az én stratégiámban nincsennek trendek,és veszteségnek a tőkém 10-20%-át használom.Igazából így lehet kaszálni nagyot!
Általában nem elég nagy az emberek találati aránya, ha belevesszük a többszörös célárat is. Ahhoz hogy az egyenleged kibírjon egy hosszabb veszteséges időt ahhoz nem túl nagy % ot kell kockáztatni, hacsak nem vagy zseni.

Rutinból, szintek...

A chf es dolog megerősíti hogy a te kockázatkezelésed öngyilkosság.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-02-09, 19:01   #1666 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 66
Lablovezel a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!
Tud valaki olyan indikatort, ami kulonszedi a balance-ot equity-y es margint devizaparonkent? Ezt a Lucemes dolgot tesztelnem egyszerre tobb devizan idomegtakaritas celjabol es jo lenne latnom kulon-kulon paronkent.
Lablovezel nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-16, 07:51   #1667 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 6
Hírnév szint: 0
vzoli19 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia
Pontosan letudnád nekem írni nem tudom mik ezek az érdetek meg hogy hogy is működik ez a stratégia
vzoli19 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-16, 07:53   #1668 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Hergelés stb. Ahogy indult ez a topic
Régi 2015-02-16, 08:07   #1669 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 319
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
vzoli19 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia
Pontosan letudnád nekem írni nem tudom mik ezek az érdetek meg hogy hogy is működik ez a stratégia
Az ilyen beírásoktól hülyét tudok kapni. Olvasd el vazze ha érdekel. Amúgy nem működik sehogy
deimos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-16, 16:45   #1670 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás Lucem Ferre

Idézet:
Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az évek során felhalmozott tapasztalatra és tudásra építkezve végül szeretnék megosztani valamit a vállalkozó kedvű befektetőkkel. Mindenki úgy csinálja a dolgát, ahogy akarja, de mellékesen ha más nem, egy demó számlán megfigyelitek (napi 1 percet vesz igénybe a kereskedés), talán beindít valamit. Remélem segíti országunk potenciális fogyasztóbázisát, és hogy minél kevesebb megkeseredett, csalódott és dühös embert ragad ki a kényszerfórumozásból.

Kezdőknek mindenek előtt, jobb ha tudod, hogy soha senki és semmilyen jelzés előre nem fogja tudni megmondani, milyen irányba megy a piac. A találati százalékok, becslések, nagy számok törvényén alapuló matematika, mind érvénytelen, hiszen hol beszélhetünk mi nagy számokról (többszázezer nyitott pozícióról) egy átlag kereskedőnél. Ezért van az, hogy többezer, matematika által működőképes technika létezik a neten, amikor bőven elég lenne 1, tényleg működő, és akkor senki nem kísérletezne mással.

Erről ennyi bőven elég is.

A kezdés: Várj meg egy bármilyen irányú, szép bull vagy bear gyertyát EURUSD-n. Piac zárásakor/nyitásakor, ha pl bull, vegyél egy pozíciót. Utána rakj be 10 pipre északra egy függő eladást hedge-nek. SL-t, TP-t felejtsd el. Bearnél természetesen a fordítottja.

Innentől kezdve indul a halmozás:
Minden egyes nap végén lezárod a minuszos pozíciót, és 10 pip eltolással a másik irányba beteszel egy függőt (bika gyertyánál 10 pippel magasabbra függő eladást, medve gyertyánál 10 pipre lejjebb egy függő vételt).

Ezzel a technikával, ha nem jön korrekció, a lebegő equity akkor is minden nap nő a hedge, és a zárás-nyitás közti hézag miatt. Ezzel szemben minden trendfordulás és korrekció elejét el fogjuk kapni, ami az idő során exponenciálisan halmozódik a hedge ellen.
Ha nem volt lényeges mozgás a nap folyamán, akkor nem csinálunk semmit a nap végén, megvárjuk a következő gyertyát.

Ha a trendben bizonytalanságot vagy fordulási lehetőséget feltételezünk, pl pár napja nem volt lényegi elmozdulás, fontos szintet értünk el, vagy teszem azt eső trendnél az új bikák magasabbra zárnak, bezárunk néhány kisebb-nagyobb felhalmozott pozíciót, hogy az equity görbénk kisimuljon. De a legnagyobbakat próbáljuk meg végtelenségig megtartani.

Van pár olyan ritka nap, amikor nem lesz 10 pipes kilengés a hedge pozícióhoz, de ekkor is maximum egy napi mozgást vesztünk, ami jelentéktelen. Kell egy kis idő (aktuális piactól függően), mire a technika igazi erőssége megmutatkozik, kell hozzá egy bizonyos pszichológia is, hiszen meg kell állni, hogy az állandóan függő profit legerősebb pozícióihoz ne nyúljon az ember.

Aki kedvet tart hozzá, próbálja ki, szabja saját magához, nagyon egyszerűen lehet backtesztelni is manuálisan.

Money management, pszichológia, pozíció méret, kezdő tőke, hogy ki mikor (ha egyáltalán) húzza be a BE-t a kialakult pozíciókra, a nap melyik szakaszában és mire keresi a hedge pozícióépítési lehetőséget, ez mind teljesen szubjektív, na meg mindenkinek más a tűrés- és rizikófaktora.

Úgy gondolom, nekem ez lett a több éves iskola szűkre szabott "diplomamunkája", többet nem szeretnék, és talán nem is fogok tudni hozzátenni a dolgokhoz. Mindenkinek kívánok rengetek erőt és egészséget, boldogságot és békességet, és remélhetőleg mihamarabbi kiszakadást a mókuskerékből.
Hogyan működik nem értem mit jelentenek azok amit írtál pl hege stb
Régi 2015-02-16, 16:47   #1671 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Miért nem működik??
Itt az elején váltig állítják hogy működik.vagy te tudsz egy jobb stratégiát szívesen elolvasnám
Régi 2015-02-16, 16:52   #1672 (permalink)
Szenior tag

Hely: Debrecen
Összes hozzászólás: 169
alkonya már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.alkonya már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Elolvastad végig az egész topicot?
Találsz még benne olyan linket is aki kiprobálta éles számlán és nullázta!!
Ha végig olvasod az egészet akkor talán rá fogsz jönni mikor is működhetne ez a sratégia és mikor nullázza a számlád!
alkonya nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-16, 22:05   #1673 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Valaki tud egy működő felnik át stratégiát?
Régi 2015-02-16, 22:06   #1674 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Technikát
Régi 2015-03-05, 11:57   #1675 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 46
Remnant a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Működő stratégia létezik, hiszen az egyikre statisztikailag meggyőző bizonyítékokat lehet találni, csak az a probléma, hogy a nagyszámú kötés miatt rendkívül költségérzékeny: 0,3 pip felett hosszú távon csak bukót generál. Az alatt viszont Lmax (valós trade adatokon) adatokon bizonyít.
Remnant nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-04-04, 18:07   #1676 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
Lona a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
lost89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Csináltam a stratégiához egy backtestet. Komoly medve vagy bika gyertyának azt vettem ha a 12periódusú atr felénél messzebb zárt a nyitóárhoz képest. Majd az ugyanilyen gyertyáknál mindig beteszi 10pipre az ellenkező irányú megbízást. Kis testű gyertyáknál nem csinál semmit. Nap végén a legnagyobb vesztes pozit lezárja, itt nem nézi a gyertya nagyságát, nem tudom kellene e? HA nyertest csak a legvégén zár akkor szép lassan lemorzsolódik.
1000pip tp:

2000pip tp:

Látható hogy néhol szépen felmegy a tőke. Már csak értenem kéne mitől Pár napot pihentetem most a dolgot hátha addig leesik, és tudok hozzá csinálni normálisabb backtestet . Ha a report, vagy a robot érdekel valakit, írjon, és elküldöm.
Lost 89 engem érdekelne a robot, nagyon megköszönném ha elküldenéd nekem. Előre is Nagyon Szépen Köszönöm.
Lona nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-07-02, 11:15   #1677 (permalink)
Új tag

Carlos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Eloszor is koszonet Lucem-nek hogy megosztotta velunk a stratit.
Jo magam kb 8 eve foglalkozom Forex-el, sok mindent kiprobaltam mar.
A vege mindig az lett hogy margin call....
Nyilvan vannak akik ezt a kereskedest jol uzik es tudnak eves szinten 10-20% profitot realizalni. Gratulalok nekik. Szamomra 10-20% nem jatszik, mivel nincs tobb szaz millio HUF-om hogy megforgatva megerje a 10%. 100 rugonak meg 10 rugo a 10%-a.
Tobb tanfolyamot is elvegeztem es osztom Lucem nezetet: indikatorokkal, kulonfele hokusz-pokokkal nem lehet sikeresen kereskedni. Na jo, talan lehet eves szinetn 10%-ot csinalni ha nagyon biztonsagos jatekos vagy es birja a szived hogy kemeny kuzdelem utan azt mondhasd: igaz hogy havi 100 orat ulok a gep elott, de csak megerte hogy ebben ahonapban is kerestem 2%-ot. Na ez nem palya. Ezekbe nem is megyek bele, inkabb a hedge-elesrol beszelnek.

Lucem felvazolt egy strategiat. Van mellette pro es konrta resz, de megis elgondolkodtato. Vegigolvastam az osszes bejegyzest (eltartott par napig), de megerte.

Par kerdes merult fel bennem:

1. Lucem 1 honapos tesztje egesz jol alakult. Minden nap beraktad a chart-ot is, amiert kulon koszonet.
Kerdes: amikor elerted kb a floating 1200-at, majd elkezdett zuhanni, le kellett volna zarni mondjuk 800 korul. Azt latom hogy a strati mukodik ha jo beleponel inditasz. Nyilvan egy oldalazo piacra nem lepunk be vele, mert felemeszti a minuszok zarasa. Ugyanakkor a lezaras is fontos, hisz igy tudod kivenni a profitot.
Konluzio: a kereskedes nem hosszutavu. Amikor ki tudod venni mondjuk a betett toked 8x-osat, akkor zarni kell. Zarashoz pl jo lenne ha eljutsz 100 dolcsibol 250 dolcsiig, majd lemesz 180-ra, akkor zarod. A max floating-hoz kepest felallitasz egy tures hatart es ott zarsz. Mondjuk ugy hogy elore megtermelted azt az osszeget, melyekkel fedezed a kovetkezo menetet.

2. Ahogy mar sokan, igy en is rengeteg robotot irtam, kiprobaltam, vettem, stb...
Volt olyan altalam irt robot ami demoban jol szuperalt, elesben (micro szamla) pedig vesztett. Tokeletesen egyetertek azzal hogy eles micro szamlaval lehet igazan tesztelni.
Amennyiben "robotizalni" akarja valaki eme strategiat, akkor erdemes weboldalakrol parse-olni adatokat hogy a robotot egyfajta dontesi lehetoseggel felruhazza. Gondolok itt tamasz/ellenallas szintekre, indikatorokra, melyek esetleg segithetnek a trend alakulasaban (pl Fibonacci az nagyon jo, mindenki figyeli --> onbeteljesito hatasu :-)

3. Elkezdtem a tesztet a heten. Be fogok szamolni az eredmenyrol. GBPUSD-n inditottam, meglatjuk mi lesz.

Meg egy megjegyzes: aki lehordja ezt a stratit, mert neki van jobb, kerem ossza meg velunk hogy tanuljunk belole. :-)
Carlos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-07-03, 15:05   #1678 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 827
Hírnév szint: 10
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Carlos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Meg egy megjegyzes: aki lehordja ezt a stratit, mert neki van jobb, kerem ossza meg velunk hogy tanuljunk belole. :-)
Nekem van jobb: berakom a pénzem a bankba 0%os kamatra. Hosszú távon ezzel magasabb profitot érek el, és ezzel egyidejűleg a kockázatom is alacsonyabb . Azért sok sikert a teszhez!
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-27, 01:00   #1679 (permalink)
Új tag

spyzee a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok!

Nyilvan vannak akik ezt a kereskedest jol uzik es tudnak eves szinten 10-20% profitot realizalni. Gratulalok nekik. Szamomra 10-20% nem jatszik, mivel nincs tobb szaz millio HUF-om hogy megforgatva megerje a 10%. 100 rugonak meg 10 rugo a 10%-a.
Tobb tanfolyamot is elvegeztem es osztom Lucem nezetet: indikatorokkal, kulonfele hokusz-pokokkal nem lehet sikeresen kereskedni. Na jo, talan lehet eves szinetn 10%-ot csinalni ha nagyon biztonsagos jatekos vagy es birja a szived hogy kemeny kuzdelem utan azt mondhasd: igaz hogy havi 100 orat ulok a gep elott, de csak megerte hogy ebben ahonapban is kerestem 2%-ot. Na ez nem palya. Ezekbe nem is megyek bele, inkabb a hedge-elesrol beszelnek.

Lucem felvazolt egy strategiat. Van mellette pro es konrta resz, de megis elgondolkodtato. Vegigolvastam az osszes bejegyzest (eltartott par napig), de megerte.

1. Lucem 1 honapos tesztje egesz jol alakult. Minden nap beraktad a chart-ot is, amiert kulon koszonet.
Kerdes: amikor elerted kb a floating 1200-at, majd elkezdett zuhanni, le kellett volna zarni mondjuk 800 korul. Azt latom hogy a strati mukodik ha jo beleponel inditasz. Nyilvan egy oldalazo piacra nem lepunk be vele, mert felemeszti a minuszok zarasa. Ugyanakkor a lezaras is fontos, hisz igy tudod kivenni a profitot.
Konluzio: a kereskedes nem hosszutavu. Amikor ki tudod venni mondjuk a betett toked 8x-osat, akkor zarni kell. Zarashoz pl jo lenne ha eljutsz 100 dolcsibol 250 dolcsiig, majd lemesz 180-ra, akkor zarod. A max floating-hoz kepest felallitasz egy tures hatart es ott zarsz. Mondjuk ugy hogy elore megtermelted azt az osszeget, melyekkel fedezed a kovetkezo menetet.

2. Ahogy mar sokan, igy en is rengeteg robotot irtam, kiprobaltam, vettem, stb...
Volt olyan altalam irt robot ami demoban jol szuperalt, elesben (micro szamla) pedig vesztett. Tokeletesen egyetertek azzal hogy eles micro szamlaval lehet igazan tesztelni.
Amennyiben "robotizalni" akarja valaki eme strategiat, akkor erdemes weboldalakrol parse-olni adatokat hogy a robotot egyfajta dontesi lehetoseggel felruhazza. Gondolok itt tamasz/ellenallas szintekre, indikatorokra, melyek esetleg segithetnek a trend alakulasaban (pl Fibonacci az nagyon jo, mindenki figyeli --> onbeteljesito hatasu :-)

3. Elkezdtem a tesztet a heten. Be fogok szamolni az eredmenyrol. GBPUSD-n inditottam, meglatjuk mi lesz.

Kedves Carlos!

Én is kacérkodok a gondolattal hogy megpróbálom, a technikát.
Esetleg ha megosztanád az eddigi tapasztalataidat, az hasznos lenne!

Előre is köszönöm.
spyzee nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-27, 19:35   #1680 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 66
Lablovezel a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok!

Udv.

En is vegigolvastam a topicot es rengeteget agyaltam rajta. Bar nincsenek teszt eredmenyeim es elesben is csak nehany hetig probaltam (mindig kb 0-ban vegzodott) szerintem a dolog egyertelmuen mukodik ha:

-tudod melyik par fog trendelni a jovoben. (talan gazdasagi hirekbol ki tudod matekozni, egyebkent nem. Ezert vegzodtek 0-ban az en tesztjeim is, mert az utobbi idoszak nem igazan nevezheto trendelo idoszaknak.) Talan GBP/JPY elso negyed evet, USD/CAD-ot es a AUD,NZD/USD-t mondanam annak, amit ha elkaptuk volna szep lett volna. De ott a DE. Es ez ennek a rakfeneje, itt sem tudod mikor jon a trend az ido meg ketyeg.

-van jo exit strategiad, anelkul idopazarlas.
Szoval igen van benne fifika, de ehhez is tudni kell elore dolgokat, barmennyire is hangoztatja Lucem, hogy neki aztan tokmind1 merre megy az ar. Lehet o kibekkeli az oldalazos szakaszt es igy nem marad le egy esetleges trendrol, de en inkabb kihagynam az oldalazos szakaszt. Azonkivul nem ertem miert volt szukseg feltolteni azt a tesztet 2001-tol, mert szerintem 2 geppel csinalta, tudta elore mikor jon a trendfordulas es akkor zart mindent a legjobb helyen! Ez szinte mindig tettenerheto a videoban. Ettol fuggetlenul szerintem is mukodokepes a dolog HA... Es ez az ami miatt keseru a szajizem, de ha beindul...

Robotizalni szerintem tok felesleges, foleg, hogy napi 1 perc foglalkozast igenyel es szerintem nem is lehet jol megcsinalni. (exit)

Gondolom nem sult el tul jol a GBP/USD teszted, mivel elegge satnya range idoszak volt.
Lablovezel nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-27, 22:40   #1681 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.675
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Lucem az 5. számla után abbahagyta, ha jól emlékszem.
Régi 2015-08-28, 07:47   #1682 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 224
efraim már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.efraim már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ha jól tudom ez is az ő oldala volt: http://skyglideforex.blog.hu/
efraim nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-28, 08:07   #1683 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 878
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Sajnos Lucem régóta nem hallatott magáról, szerintem befejezte forexes pályfutását. Pedig jó kis gondolatai voltak, ha ez a strati sem is működött úgy, ahogyan szerette/szerettük volna.
Bár lehet, hogy ő tette jól, hogy hagyta az egész forexet a fenébe
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
devizatőzsde technika, tőzsde stratégia, üzlettárs

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Stratégia teszter programok tozsdeelemzes.hu Tőzsdei elemző programok 56 2017-06-07 22:10
A Stratégia rubio Kezdőknek 151 2017-04-09 16:44
Exit stratégia gogolak Kezdőknek 2 2013-07-14 20:43
Lehetséges stratégia egy iskolai versenyre pama27 Kezdőknek 12 2013-02-22 14:38
Stratégia, vagy mégsem? Sityu Kezdőknek 10 2011-05-10 12:56

A pontos idő 18:35 , a GMT +1 időzóna szerint.