Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-04-07, 15:18   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
birodesign a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Egy működő devizatőzsdei stratégia.

Sziasztok, István vagyok. Hosszú hónapokig figyeltem és írtam, jegyzeteltem a devizatőzsde mozgását, közben arra jöttem rá, hogy az egész devizatőzsde egy bizonyos matematika alapján nyugszik.Kifejlesztettem egy tökéletesen működő matematikai alapokon nyugvó stratégiát amit bárkinek szívesen bebizonyítok. A gondom az, hogy mivel sajnos deviza hiteles vagyok, és a tőzsde több hónapos reggeltől estig történő megfigyelése miatt ( nem játszottam pénzben, csak figyeltem ) bevételem nem volt, viszont a csekkeket, számlákat fizetnem kellett, lenulláztam magam. Most, hogy kész a működőképes stratégia, nincs mozgatni való pénzem. Ha valakit érdekel az említett stratégia, nagyon szívesen bebizonyítom a működőképességét skyp-on, amennyiben felveszi velem a kapcsolatot. Később, akár üzlettársak is lehetünk. Skyp nevem : BYRO111
birodesign nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-04-07, 15:42   #2 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 142
Hírnév szint: 8
humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Demószámlán is használtad már eredményesen?
humor nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2013-04-07, 17:25   #3 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 53
Hírnév szint: 7
Kaszis a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
birodesign eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok, István vagyok. Hosszú hónapokig figyeltem és írtam, jegyzeteltem a devizatőzsde mozgását, közben arra jöttem rá, hogy az egész devizatőzsde egy bizonyos matematika alapján nyugszik.Kifejlesztettem egy tökéletesen működő matematikai alapokon nyugvó stratégiát amit bárkinek szívesen bebizonyítok. A gondom az, hogy mivel sajnos deviza hiteles vagyok, és a tőzsde több hónapos reggeltől estig történő megfigyelése miatt ( nem játszottam pénzben, csak figyeltem ) bevételem nem volt, viszont a csekkeket, számlákat fizetnem kellett, lenulláztam magam. Most, hogy kész a működőképes stratégia, nincs mozgatni való pénzem. Ha valakit érdekel az említett stratégia, nagyon szívesen bebizonyítom a működőképességét skyp-on, amennyiben felveszi velem a kapcsolatot. Később, akár üzlettársak is lehetünk. Skyp nevem : BYRO111
Működő devizatőzsdei stratégia? Nem játszottam pénzben, csak figyeltem? Ha létezne ilyen, te akármilyen hitelből is a világ leggazdagabb embere lennél belátható időn belül. Én ha birtokában lennék a tökéletes nyerő stratégiának, soha senkivel nem osztanám meg. Mivel a szisztéma szerinted elvileg működik, ezért elég tulajdonképpen egy 50 dolláros számlát nyitnod bármelyik forex brókernél és év végére már a többszöröse lesz. 50 dollár megszerzéséhez pedig nem kell üzlettárs.
Kaszis nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-04-08, 16:03   #4 (permalink)
Szenior tag

Microtrader logója

Összes hozzászólás: 352
Hírnév szint: 6
Microtrader már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Microtrader már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ha tényleg egyértelmű nyerő a rendszer szerintem mutass referenciát Demoszámláról, vagy ha nincs erre több hónapod hirtelen akkor legalább szimulátorról.
Persze mindekttő eléggé komolytalan, de a semmitől azért lényegesen több.

Ha csak az egyik megvan én szívesen megnézem miről van szó.
Microtrader nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-04-29, 14:53   #5 (permalink)
Kitiltott

Összes hozzászólás: 157
Hírnév szint: 0
Alapbeállítás

Több sikeres kereskedési stratégiát ismerek, ezek közül amit ajánlani tudok:
1. Forex Calendáriumot figyelni kell, és a bejelentéseket le kell kereskedni.
2. Mozgó átlagról történő visszapattanást kell lekereskedni SL utána húzással.
3. Szignálok alapján történő pozíció nyitást, zárást ajánlom
Nufy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-05-19, 08:05   #6 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 696
Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Az évek során felhalmozott tapasztalatra és tudásra építkezve végül szeretnék megosztani valamit a vállalkozó kedvű befektetőkkel. Mindenki úgy csinálja a dolgát, ahogy akarja, de mellékesen ha más nem, egy demó számlán megfigyelitek (napi 1 percet vesz igénybe a kereskedés), talán beindít valamit. Remélem segíti országunk potenciális fogyasztóbázisát, és hogy minél kevesebb megkeseredett, csalódott és dühös embert ragad ki a kényszerfórumozásból.

Kezdőknek mindenek előtt, jobb ha tudod, hogy soha senki és semmilyen jelzés előre nem fogja tudni megmondani, milyen irányba megy a piac. A találati százalékok, becslések, nagy számok törvényén alapuló matematika, mind érvénytelen, hiszen hol beszélhetünk mi nagy számokról (többszázezer nyitott pozícióról) egy átlag kereskedőnél. Ezért van az, hogy többezer, matematika által működőképes technika létezik a neten, amikor bőven elég lenne 1, tényleg működő, és akkor senki nem kísérletezne mással.

Erről ennyi bőven elég is.

A kezdés: Várj meg egy bármilyen irányú, szép bull vagy bear gyertyát EURUSD-n. Piac zárásakor/nyitásakor, ha pl bull, vegyél egy pozíciót. Utána rakj be 10 pipre északra egy függő eladást hedge-nek. SL-t, TP-t felejtsd el. Bearnél természetesen a fordítottja.

Innentől kezdve indul a halmozás:
Minden egyes nap végén lezárod a minuszos pozíciót, és 10 pip eltolással a másik irányba beteszel egy függőt (bika gyertyánál 10 pippel magasabbra függő eladást, medve gyertyánál 10 pipre lejjebb egy függő vételt).

Ezzel a technikával, ha nem jön korrekció, a lebegő equity akkor is minden nap nő a hedge, és a zárás-nyitás közti hézag miatt. Ezzel szemben minden trendfordulás és korrekció elejét el fogjuk kapni, ami az idő során exponenciálisan halmozódik a hedge ellen.
Ha nem volt lényeges mozgás a nap folyamán, akkor nem csinálunk semmit a nap végén, megvárjuk a következő gyertyát.

Ha a trendben bizonytalanságot vagy fordulási lehetőséget feltételezünk, pl pár napja nem volt lényegi elmozdulás, fontos szintet értünk el, vagy teszem azt eső trendnél az új bikák magasabbra zárnak, bezárunk néhány kisebb-nagyobb felhalmozott pozíciót, hogy az equity görbénk kisimuljon. De a legnagyobbakat próbáljuk meg végtelenségig megtartani.

Van pár olyan ritka nap, amikor nem lesz 10 pipes kilengés a hedge pozícióhoz, de ekkor is maximum egy napi mozgást vesztünk, ami jelentéktelen. Kell egy kis idő (aktuális piactól függően), mire a technika igazi erőssége megmutatkozik, kell hozzá egy bizonyos pszichológia is, hiszen meg kell állni, hogy az állandóan függő profit legerősebb pozícióihoz ne nyúljon az ember.

Aki kedvet tart hozzá, próbálja ki, szabja saját magához, nagyon egyszerűen lehet backtesztelni is manuálisan.

Money management, pszichológia, pozíció méret, kezdő tőke, hogy ki mikor (ha egyáltalán) húzza be a BE-t a kialakult pozíciókra, a nap melyik szakaszában és mire keresi a hedge pozícióépítési lehetőséget, ez mind teljesen szubjektív, na meg mindenkinek más a tűrés- és rizikófaktora.

Úgy gondolom, nekem ez lett a több éves iskola szűkre szabott "diplomamunkája", többet nem szeretnék, és talán nem is fogok tudni hozzátenni a dolgokhoz. Mindenkinek kívánok rengetek erőt és egészséget, boldogságot és békességet, és remélhetőleg mihamarabbi kiszakadást a mókuskerékből.
Lucem Ferre nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-05-19, 08:25   #7 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 215
Hírnév szint: 5
lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az évek során felhalmozott tapasztalatra és tudásra építkezve végül szeretnék megosztani valamit a vállalkozó kedvű befektetőkkel. Mindenki úgy csinálja a dolgát, ahogy akarja, de mellékesen ha más nem, egy demó számlán megfigyelitek (napi 1 percet vesz igénybe a kereskedés), talán beindít valamit. Remélem segíti országunk potenciális fogyasztóbázisát, és hogy minél kevesebb megkeseredett, csalódott és dühös embert ragad ki a kényszerfórumozásból.

Kezdőknek mindenek előtt, jobb ha tudod, hogy soha senki és semmilyen jelzés előre nem fogja tudni megmondani, milyen irányba megy a piac. A találati százalékok, becslések, nagy számok törvényén alapuló matematika, mind érvénytelen, hiszen hol beszélhetünk mi nagy számokról (többszázezer nyitott pozícióról) egy átlag kereskedőnél. Ezért van az, hogy többezer, matematika által működőképes technika létezik a neten, amikor bőven elég lenne 1, tényleg működő, és akkor senki nem kísérletezne mással.

Erről ennyi bőven elég is.

A kezdés: Várj meg egy bármilyen irányú, szép bull vagy bear gyertyát EURUSD-n. Piac zárásakor/nyitásakor, ha pl bull, vegyél egy pozíciót. Utána rakj be 10 pipre északra egy függő eladást hedge-nek. SL-t, TP-t felejtsd el. Bearnél természetesen a fordítottja.

Innentől kezdve indul a halmozás:
Minden egyes nap végén lezárod a minuszos pozíciót, és 10 pip eltolással a másik irányba beteszel egy függőt (bika gyertyánál 10 pippel magasabbra függő eladást, medve gyertyánál 10 pipre lejjebb egy függő vételt).

Ezzel a technikával, ha nem jön korrekció, a lebegő equity akkor is minden nap nő a hedge, és a zárás-nyitás közti hézag miatt. Ezzel szemben minden trendfordulás és korrekció elejét el fogjuk kapni, ami az idő során exponenciálisan halmozódik a hedge ellen.
Ha nem volt lényeges mozgás a nap folyamán, akkor nem csinálunk semmit a nap végén, megvárjuk a következő gyertyát.

Ha a trendben bizonytalanságot vagy fordulási lehetőséget feltételezünk, pl pár napja nem volt lényegi elmozdulás, fontos szintet értünk el, vagy teszem azt eső trendnél az új bikák magasabbra zárnak, bezárunk néhány kisebb-nagyobb felhalmozott pozíciót, hogy az equity görbénk kisimuljon. De a legnagyobbakat próbáljuk meg végtelenségig megtartani.

Van pár olyan ritka nap, amikor nem lesz 10 pipes kilengés a hedge pozícióhoz, de ekkor is maximum egy napi mozgást vesztünk, ami jelentéktelen. Kell egy kis idő (aktuális piactól függően), mire a technika igazi erőssége megmutatkozik, kell hozzá egy bizonyos pszichológia is, hiszen meg kell állni, hogy az állandóan függő profit legerősebb pozícióihoz ne nyúljon az ember.

Aki kedvet tart hozzá, próbálja ki, szabja saját magához, nagyon egyszerűen lehet backtesztelni is manuálisan.

Money management, pszichológia, pozíció méret, kezdő tőke, hogy ki mikor (ha egyáltalán) húzza be a BE-t a kialakult pozíciókra, a nap melyik szakaszában és mire keresi a hedge pozícióépítési lehetőséget, ez mind teljesen szubjektív, na meg mindenkinek más a tűrés- és rizikófaktora.

Úgy gondolom, nekem ez lett a több éves iskola szűkre szabott "diplomamunkája", többet nem szeretnék, és talán nem is fogok tudni hozzátenni a dolgokhoz. Mindenkinek kívánok rengetek erőt és egészséget, boldogságot és békességet, és remélhetőleg mihamarabbi kiszakadást a mókuskerékből.
Ennek nem sok értelmét látom. 10 pipre északra berakhatsz egy TP-t is és ugyanott vagy, nem kell kifizetned mégegy spreadet. Meg eleve mi van ha nem megy 10pipet neked. Többszöröse lesz a veszteség.
Abba kell belegondolni hogy ha "majdnem" véletlenszerű a piac mozgása akkor mindig nullára jövünk ki leszámítva a brókerköltségeket. Lehet 0.1:1 RR vagy 10:1 is, a találati arány mindig úgy fog igazodni hogy szépen lassan a brókernek adod a pénzed. Tehát a stratégiának azt a "majdnem"-et kell kihasználnia. És itt most tegyük fel a kérdést, ez a stratégia ezt hogy csinálja?
lost89 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-05-19, 08:48   #8 (permalink)
Szenior tag

Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
lost89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ennek nem sok értelmét látom. 10 pipre északra berakhatsz egy TP-t is és ugyanott vagy, nem kell kifizetned mégegy spreadet. Meg eleve mi van ha nem megy 10pipet neked. Többszöröse lesz a veszteség.
Abba kell belegondolni hogy ha "majdnem" véletlenszerű a piac mozgása akkor mindig nullára jövünk ki leszámítva a brókerköltségeket. Lehet 0.1:1 RR vagy 10:1 is, a találati arány mindig úgy fog igazodni hogy szépen lassan a brókernek adod a pénzed. Tehát a stratégiának azt a "majdnem"-et kell kihasználnia. És itt most tegyük fel a kérdést, ez a stratégia ezt hogy csinálja?
Szerintem elsiklassz a lényeg felett. Engem nem az a 10 pip érdekel. Az csak a hedge, lehet felőlem 5 pip is, bár a tesztek alapján kb ugyanakkora esélyem van a 10-re.
Mutatok egy gyors backtesztet, a lényeg, hogy ezeket a pozíciókat úgy állítottam fel, hogy majdnem 0-ba került (a 10 pip miatt minden gyertyánál volt egy kis profitom, ezzel csökkentetve az esetleges hedge aktiválódás nélküli visszafordulásnál keletkezett veszteséget). Láthatod, hogy ha esetleg valamelyik nap tényleg kimarad a hedge, a veszteség eltörpül a potencionális profit miatt.

A charton a backteszt szerint jelen pillanatban nyitott pozíciók, piros x-el látod, hogy aktiválódtak. Ha úgy látom, hogy a pár bikába vált, bezárok néhány sell pozíciót, miközben a vételi pozíciók minden egyes bull gyertyánál halmozódni fog. Azt hiszem igazából csak úgy lehet megérteni, ha kipróbálod, túl körülményes elmagyarázni minden lehetőséget.
Csatolt kicsinyítések
egy-mukoedo-devizatozsdei-strategia-chart.jpg  
Régi 2013-05-19, 09:23   #9 (permalink)
Szenior tag

lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem elsiklassz a lényeg felett. Engem nem az a 10 pip érdekel. Az csak a hedge, lehet felőlem 5 pip is, bár a tesztek alapján kb ugyanakkora esélyem van a 10-re.
Mutatok egy gyors backtesztet, a lényeg, hogy ezeket a pozíciókat úgy állítottam fel, hogy majdnem 0-ba került (a 10 pip miatt minden gyertyánál volt egy kis profitom, ezzel csökkentetve az esetleges hedge aktiválódás nélküli visszafordulásnál keletkezett veszteséget). Láthatod, hogy ha esetleg valamelyik nap tényleg kimarad a hedge, a veszteség eltörpül a potencionális profit miatt.

A charton a backteszt szerint jelen pillanatban nyitott pozíciók, piros x-el látod, hogy aktiválódtak. Ha úgy látom, hogy a pár bikába vált, bezárok néhány sell pozíciót, miközben a vételi pozíciók minden egyes bull gyertyánál halmozódni fog. Azt hiszem igazából csak úgy lehet megérteni, ha kipróbálod, túl körülményes elmagyarázni minden lehetőséget.
Én az első hozzászólásból ezt vettem ki, ami a csatolt rajzomon van. Nem minőségi rajz tudom
Amit viszont most csatoltál az nem egészen így néz ki, szóval kezdem nem érteni az egészet, vagy sose értettem..

szerk: ha sikerül felfognom, én szivesen írok hozzá egy robotot amit lehet backtestelni hogy látni lehessen hosszútávon mire megy.
Csatolt kicsinyítések
egy-mukoedo-devizatozsdei-strategia-valami.png  
Régi 2013-05-19, 09:51   #10 (permalink)
Szenior tag

Microtrader logója

Microtrader már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Microtrader már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Én azt hiszem értem mire gondolsz.

Ez itt lényeg:

Ha úgy látom, hogy a pár bikába vált, bezárok néhány sell pozíciót, miközben a vételi pozíciók minden egyes bull gyertyánál halmozódni fog.

Tehát ha jól érzékelem arról van szó, hogy egy látványos bikás/medvés gyertya után (ami után feltételezhető a nagy elmozdulás) elkezded egyszerre követni a trendet mínuszos és pluszos pozikkal. Ha pedig látványos "szemkiverős" trendfordító vagy "swing fordító" jelzés jelentkezik a páron akkor bezársz néhány pluszos pozit (ez ugye a profit), majd ha tényleg megfordul a trend akkor az addig mínuszosak pluszossá válnak, és ezeket is tartod ameddig nem jön trendfordító jelzés.

Tehát ennél a módszerrel sokkal de sokkal inkább a kilépő/lezáró jelzéseket kell figyelni mint a belépőt (persze azért az is fontos).

És elrontani pedig feltételezem ott lehet, ha nem találod el a trendfordulót/swingfordulót és túl korán azaz rosszkor zárod be a pluszos pozikat.

Jól értettem a dolgot?

Egyébként pedig ezer köszönet, hogy ezt leírtad.
Régi 2013-05-19, 10:35   #11 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Tehát ha jól érzékelem arról van szó, hogy egy látványos bikás/medvés gyertya után (ami után feltételezhető a nagy elmozdulás) elkezded egyszerre követni a trendet mínuszos és pluszos pozikkal.

Tehát konkrétan nem csinálsz semmit.
Sőt inkább megkockáztatod hogy amikor a hedge első felét nyitod meg lesz egy SL nélküli pozíciód ami egész nap ellened is mehet akár.

Ha pedig látványos "szemkiverős" trendfordító vagy "swing fordító" jelzés jelentkezik a páron akkor bezársz néhány pluszos pozit (ez ugye a profit)

Tehát ekkor lépsz tulajdonképpen pozícióba. Mert hiába zárod le a plusszost ha a mínuszoson ugyanakkora veszteséged van. Ugyanúgy nullán leszel mintha most léptél volna be egy irányba.

majd ha tényleg megfordul a trend akkor az addig mínuszosak pluszossá válnak, és ezeket is tartod ameddig nem jön trendfordító jelzés.

Ez akkor is profitot termelne ha a trendfordulóig nem lenne semmi hedgelt pozíciód.

És elrontani pedig feltételezem ott lehet, ha nem találod el a trendfordulót/swingfordulót és túl korán azaz rosszkor zárod be a pluszos pozikat.

Ezzel pedig pontosan akkora veszteséget érsz el mintha simán egy irányba nyitnál.

Összességében mindkét módszer azon áll vagy bukik hogy eltaláld a trendfordulót. (Nem meglepő módon).
Gondoljátok végig ez a hedgelés semmit nem tesz hozzá. Nem csökkenti a kockázatot és a nyereséget sem növeli. De azt gondolná az ember hogy ez egyértelmű..
Régi 2013-05-19, 10:47   #12 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.614
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Lesz amikor a limit nem fog aktiválódni, te meg ott fogsz csücsülni stop nélkül.
Csatolt kicsinyítések
egy-mukoedo-devizatozsdei-strategia-forum-1.png  
Régi 2013-05-19, 10:56   #13 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

No comment.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-05-19, 11:38   #14 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

pár éve, amikor nekiálltam kereskedni, akkor gondolkodtam ilyeneken.
stop nélkül pozikba maradni öngyilkosság. maradj a tradekben STOPPAL és vedd ki a többszörös R értéket.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-05-19, 11:54   #15 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Úgy gondolom, nekem ez lett a több éves iskola szűkre szabott "diplomamunkája", többet nem szeretnék, és talán nem is fogok tudni hozzátenni a dolgokhoz.
Ez a forex tanulmányaid csúcsa? Ebből nem lesz diploma...
  Válaszol idézettel
Régi 2013-05-20, 07:44   #16 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Látom nem sokat változott a dolog. Egyszerűbb kipróbálni, és megérteni a lényeget, mint így elmagyarázni. De adok egy utolsó löketet, hátha nem csak a fát látja meg néhány ember...

Lost89 jól indítod, jól látod, csak ne állj meg a lényeg előtt.

Microtrader, a "kilépő" jelzések természetesen fontosak abból a szempontból, hogy feltűnjön, mikor lehetséges egy trendforduló. Ez lehet pár bizonytalan gyertya, vagy egyre több ellentétes pozíció aktiválódás (mint a charton is látszik, egy idő után már csak sell pozíciók maradtak életben), egy csúnya visszamozgás, bármi. De nem ez a lényeg. Ami fontos, hogy mindig megmaradjon a lehetőség néhány pozíció végtelenségig tartására, bőven elég a kisebbeket bezárni egy esetleges fordulónál, csak hogy kisimuljon a görbe és jól érezzük magunkat. Viszont nem a belépő és kilépő módszerre alapozunk, hanem arra, hogy bármerre megy is a piac, mindig legyen nyitott pozíciónk, ami a jó irányba megy. A nap végén minuszban lévő pozíciót pedig azonnal zárni kell, lehetőleg úgy, hogy azért mégis legyen egy kis haszon a rosszban (erre való a 10 pipes hézag).

A "hedge" (talán nem a legmegfelelőbb szó, engedjétek meg hogy ezt a nap végén ellenirányba indított pozícióra értsem) egyetlen célja, hogy benne legyek a mozgásban, bármilyen irányú is legyen az.

Archenius, igen, lesz olyan ellenmozgás, amikor nem aktiválódik a limit. A linked alapján remélhetőleg az erőteljes bika előtt már aktiválódott a buy order, így a bika utáni visszamozgás nem fog érdekelni. Ha pedig voltunk olyan szerencsétlenek, hogy így indult a technika, le kell nyelni. 1 napi veszteség jócskán eltörpülhet a potencionális profit mellett. Az én chartom alapján, egy tipikus hullámmozgásnál (arról nem beszélve, mi van, ha nem hullámzik, hanem jön pl egy aranyhoz hasonló évekig tartó trend...) 110 pip veszteség kockázata 1270 pip jóváírt profit és 4500 pip lebegő profit mellett mekkora risk/rewardot hoz ki?

Shortosgyula, nem lesz, hanem ez az. Akiknek hasznára válik, egészségére. Nem azoknak szólt, akik már maguk is sikeresen kereskednek, számukra az egész fórum amúgy is falra hányt borsó.
Csatolt kicsinyítések
egy-mukoedo-devizatozsdei-strategia-chart.jpg  
Régi 2013-05-20, 09:13   #17 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 142
humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szerintem minden nap végén írd le, hogy mit csináltál és miért és persze csinálj is róla képet.
Ha az ország és nemzetünk nagyrészének érdekében is írtad ez már nem áldozatt.
A képet pedig javaslom nagyon méretben mert nálam az olvashatóság szintjét is alig éri el.
humor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-05-20, 09:46   #18 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Hátha így jobb lesz a felbontás.
Régi 2013-05-20, 09:58   #19 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Legfontosabb kérdés: élőben hogy alakul a számlaegyenleg?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-05-20, 10:03   #20 (permalink)
Szenior tag

Microtrader logója

Alapbeállítás

Idézet:
Látom nem sokat változott a dolog. Egyszerűbb kipróbálni, és megérteni a lényeget, mint így elmagyarázni. De adok egy utolsó löketet, hátha nem csak a fát látja meg néhány ember...

Microtrader, a "kilépő" jelzések természetesen fontosak abból a szempontból, hogy feltűnjön, mikor lehetséges egy trendforduló. Ez lehet pár bizonytalan gyertya, vagy egyre több ellentétes pozíció aktiválódás (mint a charton is látszik, egy idő után már csak sell pozíciók maradtak életben), egy csúnya visszamozgás, bármi. De nem ez a lényeg. Ami fontos, hogy mindig megmaradjon a lehetőség néhány pozíció végtelenségig tartására, bőven elég a kisebbeket bezárni egy esetleges fordulónál, csak hogy kisimuljon a görbe és jól érezzük magunkat. Viszont nem a belépő és kilépő módszerre alapozunk, hanem arra, hogy bármerre megy is a piac, mindig legyen nyitott pozíciónk, ami a jó irányba megy. A nap végén minuszban lévő pozíciót pedig azonnal zárni kell, lehetőleg úgy, hogy azért mégis legyen egy kis haszon a rosszban (erre való a 10 pipes hézag).

A "hedge" (talán nem a legmegfelelőbb szó, engedjétek meg hogy ezt a nap végén ellenirányba indított pozícióra értsem) egyetlen célja, hogy benne legyek a mozgásban, bármilyen irányú is legyen az.

Archenius, igen, lesz olyan ellenmozgás, amikor nem aktiválódik a limit. A linked alapján remélhetőleg az erőteljes bika előtt már aktiválódott a buy order, így a bika utáni visszamozgás nem fog érdekelni. Ha pedig voltunk olyan szerencsétlenek, hogy így indult a technika, le kell nyelni. 1 napi veszteség jócskán eltörpülhet a potencionális profit mellett. Az én chartom alapján, egy tipikus hullámmozgásnál (arról nem beszélve, mi van, ha nem hullámzik, hanem jön pl egy aranyhoz hasonló évekig tartó trend...) 110 pip veszteség kockázata 1270 pip jóváírt profit és 4500 pip lebegő profit mellett mekkora risk/rewardot hoz ki?

Shortosgyula, nem lesz, hanem ez az. Akiknek hasznára válik, egészségére. Nem azoknak szólt, akik már maguk is sikeresen kereskednek, számukra az egész fórum amúgy is falra hányt borsó.

Én külföldi fórumokon láttam régebben jópár embert akik ehhez hasonló módszerekkel a legkomolyabb állították, hogy agyonkeresték magukat.
Mivel elég sokan voltak, feltételeztem, hogy ennyi extratapasztalt kereskedő egymástól függetlenül csaknem kamuzik, de én valahogy nem tudtam reprodukálni amit csinálnak (persze azért a ami napig gyakran előfordul, hogy tapasztalt, stabil nyerő kereskedők módszereit nemhogy reprodukálni nem tudom, de fel se tudom fogni amit csinálnak, szóval sokat ez még nem jelent).
Erre most ezen a fórum megjelensz Te is egy ilyesmi tecnikával, ez nekem már több mint gyanus még akkor is ha a fórum stabil nyerő játékosai reflexből visszadobták a diplomammunkát.

1.Nincs esetleg egy külföldi fórum ahol ponotsan ez a módszer ízig vérig ki van vesézve?

2.A trendfordulókat mi alapján választod ki? Eygszerűen ennyi, hogy gyanusan nagy medvés/bikás gyertya?

3.A végtelenségig nyitva tartott pozikat ténylegesen hónapokig/évekig is nyitva tartod, vagy ez inkább csak "szimbolikus" dolog és próbálod követni velük a "legfőbb" trendet ameddig csak lehet?

4. "Viszont nem a belépő és kilépő módszerre alapozunk, hanem arra, hogy bármerre megy is a piac, mindig legyen nyitott pozíciónk, ami a jó irányba megy. A nap végén minuszban lévő pozíciót pedig azonnal zárni kell, lehetőleg úgy, hogy azért mégis legyen egy kis haszon a rosszban (erre való a 10 pipes hézag)."

Tehát egyszerre követed nyerő és bukó pozikkal FOLYAMATOSAN a trendet, és azzal fordítod a nyerők javára, hogy a bukókat 10 pip réssel zárod nap végén ha jól értettem?

Az olyan szakaszokat amikor nem trendel az ár hanem kicsi a mozgás és beáll hosszabb időre két szint közé úgy próbálod kikerülni, hogy ilyenkor nem teszel be semmilyen további megbízást/nem csinálsz semmit, ugye?
Régi 2013-05-20, 11:41   #21 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Microtrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
1.Nincs esetleg egy külföldi fórum ahol ponotsan ez a módszer ízig vérig ki van vesézve?
Nem, ilyen fórumról nem hallottam még. A lényegre egy pipEasy nevű emberke hívta fel először a figyelmem, először láttam számokban a buy and hold erejét, mindenki más tipikusan technikai dolgokra, és szigorú money managementre alapozott rendszerekről írt. Ő sem akart konkrét technikát tanítani, én sem azért jöttem, bár az én belépőimmel eléggé egyértelművé tettem, nekem mi működik. Én arra pályázok, hogy árfolyam fordulatok elejét ragadjam meg (trendforduló, vagy korrekció kifulladás). Ő pedig minél több pozíció kiépítesen dolgozik, egyéb technikákkal. A lényeget viszont tökéletesen kiemelte. Sajnos a hozzászólók természetesen elvesztek a "hol nyitok és hol zárok" részénél. Nem tudom megállapítani, ki keres pénzt és ki nem, beírhatok én is bármilyen számot ide, nem ettől lesz hiteles valami. De ha kiszivárog a hír, hogy egy befektető hatalmasat kaszált devizával, ugyanúgy buy and hold volt az alapja, és a trend elejétől kezdve végigvonult a hullámon. A többiek meg már csak elkésve érkeznek.

Idézet:
2.A trendfordulókat mi alapján választod ki? Eygszerűen ennyi, hogy gyanusan nagy medvés/bikás gyertya?
Nem kell kiválasztanom, mivel minden egyes bika/medve gyertya után nyitom a sell/buy limitet, ha bekövetkezik a fordulat, én már benne leszek az elejétől kezdve, sőt minden egyes korrekciónál újabb pozícióm fog életben maradni. Hogy mi alapján zárok be régebbi pozíciót? Ezt nem lehet "lemodellezni". Első ránézésre látni az árfolyamgörbén, hogy olyan helyen van-e, ahol várható valamilyen irányú mozgás (tökéletesen felhívta erre a figyelmet HWtrader is). Számomra a gyertyák mesélnek, amíg semmilyen bizonytalanságot nem látok, nincs miért aggódnom. Ha hatalmas zuhanás történt, vagy oldalazásba váltunk, az nekem elég, hogy bezárjak néhány pozíciót. Ha mégis jó irányba halad tovább az árfolyam, akkor meg a bezárt pozíciók helyett úgyis nyílnak az újabbak.

Idézet:
3.A végtelenségig nyitva tartott pozikat ténylegesen hónapokig/évekig is nyitva tartod, vagy ez inkább csak "szimbolikus" dolog és próbálod követni velük a "legfőbb" trendet ameddig csak lehet?
˙

Ha évekig nyitva marad egy pozíció, az azt jelenti, hogy évek óta megy egyfajta trend, aminek minden egyes pipjét legalább egy, de nyílvánvalóan több nyitott pozícióval gyűjtöd a zsákba. Nagy bizonytalanságban zsebre teszek a zsákból néhány pozíciót. Jelen esetben ha ránézel az aranyra, bőven lehet bezárni profitban lévő buy pozíciókat. 1800 dollár óta folyamatosan építik a short pozíciókat, de semmi értelme, hogy pl a 200 dollárért vásárolt aranyadat eladd. Helyette bőven elég, ha most az 1000 dollárért vásároltadból adsz el, aztán ha tovább esik, talán a 6-800-asokat is eladod, miközben egyre több shortod van... stb stb stb.

Idézet:
4. "Viszont nem a belépő és kilépő módszerre alapozunk, hanem arra, hogy bármerre megy is a piac, mindig legyen nyitott pozíciónk, ami a jó irányba megy. A nap végén minuszban lévő pozíciót pedig azonnal zárni kell, lehetőleg úgy, hogy azért mégis legyen egy kis haszon a rosszban (erre való a 10 pipes hézag)."

Tehát egyszerre követed nyerő és bukó pozikkal FOLYAMATOSAN a trendet, és azzal fordítod a nyerők javára, hogy a bukókat 10 pip réssel zárod nap végén ha jól értettem?
˙

Jól érted. A nyerő pozíciókat nem zárom be, a bukókat viszont 10 pip réssel (ez lehet 5 pip is, lényeg, hogy a spreadet fedezze). Így egy bika trendet állandó vételi pozíciókkal tudok végigkísérni, minden egyes pipét. Ha csak egy buy orderem van, a sell limit 10 pipes rése lesz a profit. Ha egy korrekció során bejön egy újabb buy order, akkor a sell limit már csak a második buy orderemet fogja fedezni, míg a bika trend folytatódása során a legelső buy order tiszta profitot termel... 10 buy order esetén 9 tiszta profitot hoz, és a sell limit a 10-iket "hedgeli" 10 pippel... trend visszafordulásakor pedig automatikusan kiépülnek az ellentétes pozíciók. 10 buy order esetén, 2 db sell pozícióval gyakorlatilag máris kibiztosítottál 2 tetszőlegesen meglévő buy order profitot, a többiből pedig ha van kedved, manuálisan is bezársz néhányat.

Idézet:
Az olyan szakaszokat amikor nem trendel az ár hanem kicsi a mozgás és beáll hosszabb időre két szint közé úgy próbálod kikerülni, hogy ilyenkor nem teszel be semmilyen további megbízást/nem csinálsz semmit, ugye?
Ha beáll két szint közé, a szint legmagasabb pontján automatikusan ott lesz a sell order, a legalacsonyabb pontján a buy order. Ilyenkor tökéletes időzítés bezárni néhány meglévő pozíciót. Nem tudjuk, melyik irányba, de ki fog törni, örökké nem oldalazhat. Mindegy, merre megy, mi benne leszünk. Teljesen mozgásszegény vagy semmitmondó napokon egyszerűen nem nyitok, figyelmen kívül hagyom a gyertyát.

És ismételten több energiát hecceltem bele, mint először szerettem volna. Ha tényleg igény van rá, napont beposztolom hol zártam/nyitottam, így a kereskedést megúszom 2-3 percből.
Régi 2013-05-20, 11:44   #22 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Kipróbálni elég nehéz addig amíg nem értjük mit csinálsz pontosan
Fentebb azt írtad ha pl bika gyertya után veszel akkor afölé 10pippel mindig teszel egy sell limitet is, viszont a képen azt írod hogy 2 "buy" pozíciód van, és egy "sell". Meg ha még így is van az miért jobb mintha csak egy buy pozíció lenne? Nem kizárt hogy működhet valami ilyesmi logika szerint egy sikeres stratégia, de szerintem annak semmi köze ehhez a hedgeléshez. Elég lenne papíron is vezetni, és csak akkor lépni piacra amikor a papíron az egyik irányból több pozíció alalkul ki mint az ellenkezőből. Utána részzárásokat csinálni. persze ezt nem 0.01Lottal lehet eljátszani.
Régi 2013-05-20, 11:51   #23 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Meg ha még így is van az miért jobb mintha csak egy buy pozíció lenne? Nem kizárt hogy működhet valami ilyesmi logika szerint egy sikeres stratégia, de szerintem annak semmi köze ehhez a hedgeléshez. Elég lenne papíron is vezetni, és csak akkor lépni piacra amikor a papíron az egyik irányból több pozíció alalkul ki mint az ellenkezőből. Utána részzárásokat csinálni.
A szemléltetett, hasraütés szerűen magába visszatérő hullám során volt egy kb 900 pipes bika, és kb 900 pipes medve trend. 1 db buy és 1 db sell mekkora maximális profitot eredményezett volna neked? Mikor léptél volna be? Mikor zárod?
Vesd össze az eredményeket.

Mivel nem maradok fenn 11-ig, én 10 körülre teszem a "nap végét", akkor zárom a veszteséges pozit, és teszem feljebb a limitet. Ha szeretnéd, indítok egy friss demót akkora összeggel, amekkorával akarod, és végigvezetem az elkövetkezendő pár hónapot, hidd el pofon egyszerű lesz.
Régi 2013-05-20, 12:43   #24 (permalink)
Szenior tag

Microtrader logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nem, ilyen fórumról nem hallottam még. A lényegre egy pipEasy nevű emberke hívta fel először a figyelmem, először láttam számokban a buy and hold erejét, mindenki más tipikusan technikai dolgokra, és szigorú money managementre alapozott rendszerekről írt. Ő sem akart konkrét technikát tanítani, én sem azért jöttem, bár az én belépőimmel eléggé egyértelművé tettem, nekem mi működik. Én arra pályázok, hogy árfolyam fordulatok elejét ragadjam meg (trendforduló, vagy korrekció kifulladás). Ő pedig minél több pozíció kiépítesen dolgozik, egyéb technikákkal. A lényeget viszont tökéletesen kiemelte. Sajnos a hozzászólók természetesen elvesztek a "hol nyitok és hol zárok" részénél. Nem tudom megállapítani, ki keres pénzt és ki nem, beírhatok én is bármilyen számot ide, nem ettől lesz hiteles valami. De ha kiszivárog a hír, hogy egy befektető hatalmasat kaszált devizával, ugyanúgy buy and hold volt az alapja, és a trend elejétől kezdve végigvonult a hullámon. A többiek meg már csak elkésve érkeznek.

Nem kell kiválasztanom, mivel minden egyes bika/medve gyertya után nyitom a sell/buy limitet, ha bekövetkezik a fordulat, én már benne leszek az elejétől kezdve, sőt minden egyes korrekciónál újabb pozícióm fog életben maradni. Hogy mi alapján zárok be régebbi pozíciót? Ezt nem lehet "lemodellezni". Első ránézésre látni az árfolyamgörbén, hogy olyan helyen van-e, ahol várható valamilyen irányú mozgás (tökéletesen felhívta erre a figyelmet HWtrader is). Számomra a gyertyák mesélnek, amíg semmilyen bizonytalanságot nem látok, nincs miért aggódnom. Ha hatalmas zuhanás történt, vagy oldalazásba váltunk, az nekem elég, hogy bezárjak néhány pozíciót. Ha mégis jó irányba halad tovább az árfolyam, akkor meg a bezárt pozíciók helyett úgyis nyílnak az újabbak.

˙

Ha évekig nyitva marad egy pozíció, az azt jelenti, hogy évek óta megy egyfajta trend, aminek minden egyes pipjét legalább egy, de nyílvánvalóan több nyitott pozícióval gyűjtöd a zsákba. Nagy bizonytalanságban zsebre teszek a zsákból néhány pozíciót. Jelen esetben ha ránézel az aranyra, bőven lehet bezárni profitban lévő buy pozíciókat. 1800 dollár óta folyamatosan építik a short pozíciókat, de semmi értelme, hogy pl a 200 dollárért vásárolt aranyadat eladd. Helyette bőven elég, ha most az 1000 dollárért vásároltadból adsz el, aztán ha tovább esik, talán a 6-800-asokat is eladod, miközben egyre több shortod van... stb stb stb.

˙

Jól érted. A nyerő pozíciókat nem zárom be, a bukókat viszont 10 pip réssel (ez lehet 5 pip is, lényeg, hogy a spreadet fedezze). Így egy bika trendet állandó vételi pozíciókkal tudok végigkísérni, minden egyes pipét. Ha csak egy buy orderem van, a sell limit 10 pipes rése lesz a profit. Ha egy korrekció során bejön egy újabb buy order, akkor a sell limit már csak a második buy orderemet fogja fedezni, míg a bika trend folytatódása során a legelső buy order tiszta profitot termel... 10 buy order esetén 9 tiszta profitot hoz, és a sell limit a 10-iket "hedgeli" 10 pippel... trend visszafordulásakor pedig automatikusan kiépülnek az ellentétes pozíciók. 10 buy order esetén, 2 db sell pozícióval gyakorlatilag máris kibiztosítottál 2 tetszőlegesen meglévő buy order profitot, a többiből pedig ha van kedved, manuálisan is bezársz néhányat.

Ha beáll két szint közé, a szint legmagasabb pontján automatikusan ott lesz a sell order, a legalacsonyabb pontján a buy order. Ilyenkor tökéletes időzítés bezárni néhány meglévő pozíciót. Nem tudjuk, melyik irányba, de ki fog törni, örökké nem oldalazhat. Mindegy, merre megy, mi benne leszünk. Teljesen mozgásszegény vagy semmitmondó napokon egyszerűen nem nyitok, figyelmen kívül hagyom a gyertyát.

És ismételten több energiát hecceltem bele, mint először szerettem volna. Ha tényleg igény van rá, napont beposztolom hol zártam/nyitottam, így a kereskedést megúszom 2-3 percből.

Köszönöm a részletes válaszokat.
Akár működik ez a módszer, akár nem, mindentől függetlenül én azért örülök, hogy próbálsz segíteni a népeknek akik még nem gyűrték le a piacot és épp a mókuskereket simogatják hátha megállna velük egyszer.

Az ötletet hoyg esténként beposztolod a nyitásokat ezzel a módszerrel, én igencsak támogatom.

Ha lesz időm szimulátottal nekiállok valamikor tesztelni ezt a rendszert, azért azután tisztábban fogok látni.

Túl sok legendát olvastam hedge-elő extrasikeres trader-ekről ahhoz, hogy ennyit ne érjen meg nekem.
És ugye a Forex brokerek nagyrésze se véletlenül tiltja a hedge-elést a rendszerében...
Régi 2013-05-20, 13:16   #25 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A szemléltetett, hasraütés szerűen magába visszatérő hullám során volt egy kb 900 pipes bika, és kb 900 pipes medve trend. 1 db buy és 1 db sell mekkora maximális profitot eredményezett volna neked? Mikor léptél volna be? Mikor zárod?
Vesd össze az eredményeket.

Mivel nem maradok fenn 11-ig, én 10 körülre teszem a "nap végét", akkor zárom a veszteséges pozit, és teszem feljebb a limitet. Ha szeretnéd, indítok egy friss demót akkora összeggel, amekkorával akarod, és végigvezetem az elkövetkezendő pár hónapot, hidd el pofon egyszerű lesz.
Belépni akkor kellene amikor a te stratégiád szerint felborul az egyensúly a buy és a sell között. Zárni pedig akkor amikor megint ugyanannyi buy és sell lesz nyitva nálad. De még mindig nem értem hogy lesz több nyitva az egyikből mint a másikból. Mert ez itt a kulcskérdés, ezzel lehet pénzt keresni.
Régi 2013-05-20, 14:04   #26 (permalink)
Szenior tag

Hely: Kenderes
Összes hozzászólás: 265
simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül simifx részére
Alapbeállítás

Szia Lucem Ferre,
Szerettem volna egy privát üzenetet küldeni neked, de azt írja a rendszer, hogy letiltottad ezt a lehetőséget. Kérlek ha van rá mód, akkor tedd lehetővé a privát üzenet küldését.
Üdv,
simifx
simifx nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-05-20, 18:54   #27 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Hely: Veszprém
Összes hozzászólás: 399
Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Részemről gratulálok, remélem éles számlán is megfelelően alkalmazod és hasznodra válik a stratégia. Jómagam nem elmélkedtem, hogy miért is hülyeség a dolog hanem rádobtam a Forex teszterre. Bár a kilépési, pontosabban a leépítési szabályokat nem éreztem át teljesen, és mivel van olyan nap mikor éppen nincs mínuszos pozid én a forex teszterben a legkisebb vagy a legközelebbi pozit zártam le. Az eredmény 2013 januártól márciusig EURUSD-n:

egy-mukoedo-devizatozsdei-strategia-lucem-teszt.jpg

Csak érdekesség képpen tennék egy olyan javaslatot, miszerint egy totális zárást függővé tennék az aktuális Balance értéktől. Esetleg. De ez csak továbbgondolása a dolgoknak

Sok sikert!
Forex Gump nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-05-20, 21:01   #28 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Belépni akkor kellene amikor a te stratégiád szerint felborul az egyensúly a buy és a sell között. Zárni pedig akkor amikor megint ugyanannyi buy és sell lesz nyitva nálad. De még mindig nem értem hogy lesz több nyitva az egyikből mint a másikból. Mert ez itt a kulcskérdés, ezzel lehet pénzt keresni.
Ennél jobban nem tudom elmagyarázni. Ha így sem érted, akkor kénytelen leszel megvárni, amíg élesben ki nem alakulnak a korrekciók.

Régi 2013-05-20, 21:44   #29 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Ha szeretnéd, indítok egy friss demót akkora összeggel, amekkorával akarod, és végigvezetem az elkövetkezendő pár hónapot, hidd el pofon egyszerű lesz.
Az jó lenne, mert nekem a chartod és a leírásod nem jön össze.
Szeretném megérteni.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-05-20, 21:52   #30 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

[QUOTE=Lucem Ferre;33687]Ennél jobban nem tudom elmagyarázni. Ha így sem érted, akkor kénytelen leszel megvárni, amíg élesben ki nem alakulnak a korrekciók.

így már jobb
  Válaszol idézettel
Régi 2013-05-20, 22:04   #31 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

A negyedik nap nincsen mínuszos pozícióm: a sell order és a buy order is pluszos:

"Minden egyes nap végén lezárod a minuszos pozíciót, és 10 pip eltolással a másik irányba beteszel egy függőt (bika gyertyánál 10 pippel magasabbra függő eladást, medve gyertyánál 10 pipre lejjebb egy függő vételt)."

Miért kerül oda akkor egy pending buy?

Az erre adott válaszból majd kiderül a 6. nap is, amikor mind a 3 pozíció pillanatnyilag pluszos, hogy miért kerül be oda egy pending sell.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-05-20, 22:20   #32 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Miért kerül oda akkor egy pending buy?

Az erre adott válaszból majd kiderül a 6. nap is, amikor mind a 3 pozíció pillanatnyilag pluszos, hogy miért kerül be oda egy pending sell.
4-ik nap végén egy bear gyertyát kaptunk. Bear gyertya azt jelenti, hogy nyitok egy ellentétes pozíciót, hiszen a fordulásokat akarom elkapni. Ez lehet azonnali order is, későbbiekben, mikor több pozíció torlódik, itt is lehet a 10 pippel játszani. Igazából lényegtelen.
Ha nem volt negatívban pozíció, az azt jelenti, hogy nem kell lezárnom egyetlen pozíciót sem. Ettől függetlenül ugyanúgy el akarom kapni az esetleges fordulatot. Ugyanúgy a 6-ik nap, a bika gyertya azt jelenti, hogy az előző árhoz képest drágábban nyithatok meg egy short pozíciót... tehát ugyanúgy nyitom a pozíciót. Felhalmozás.
Régi 2013-05-20, 22:42   #33 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nem írtátok le, milyen feltételekkel indítsak számlát, így szimplán kiválasztottam az egyiket múlt hét csütörtöki indítással. Annyi pótlás tehát, hogy pénteken hajnalban aktiválódott az első látható sell order 1.28836-on. Pénteken este lezártam a mellette futó veszteséges buy pozíciót, és a buy limitem ma hajnalban aktiválódott 1.28220-on, 10 pippel a buy order zárása alatt. Itt csatlakozunk be.

0.01-es lotokkal játszom, egyebek mellett megpróbálom megtalálni a legminimálisabb összeget kezdésnek, de az egy másik projekt, nem ide tartozik.

Szóval most 22:21-kor csatlakoztam, ma nekem ez a "nap vége". A sell pozícióm minuszban, 1.28850-en zártam 14 pip minuszban. Bika gyertya, ezért betettem 1.2895-re egy sell limitet (10 pippel a zárás felé). Futó pozícióm 1 db buy, 1.28220-ról. Holnap este jövök újra.
Csatolt kicsinyítések
egy-mukoedo-devizatozsdei-strategia-chart.jpg   egy-mukoedo-devizatozsdei-strategia-chart2.jpg  
Régi 2013-05-21, 01:49   #34 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 591
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Nekem teljesen tiszta a hedgelés. Nem tud nem működni. Egyedül az indulás a kérdéses. Tegyük fel, hogy a példádnál buy-al indítasz, de aztán piros gyertya lesz. Akkor a következő napon hogyan tovább? Gondolom megint buy. Viszont így akár egy napokon át tartó vesztes szériát is kifoghatsz, amíg érkezik egy zöld gyertya és elkezdhetsz halmozni. Ez persze a legpeches esetben. Vagy rosszul gondolom?
Egyébként pedig teljesen működőképes, amint érkezik egy hosszabb trend. Márpedig az előbb-utóbb mindig érkezik. Addig pedig növekszik szépen a függő nyereség. A legideálisabb a hosszú trend sűrű kis korrekcióval. Akkor aztán lehet kaszálni. USDJPY tűnik erre a legalkalmasabbnak ebből a szempontból és nem csak az utolsó néhány hónap miatt. Én el is kezdem kötögetni élesben, amint egy napos ellenálláshoz ér. Annyi különbséget teszek majd, hogy én egyből zárok/nyitok és nem limittel oldom meg. Szerintem a spread elenyésző az elhullatott pipek ellenében.
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-05-21, 02:01   #35 (permalink)
Szenior tag

Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Jah...még annyit, hogy én azért a heti és hónapos szép ellenállásoknál intenzívebben fogok profitot realizálni.
Egyébként kicsit úgy kell elképzelni technikailag, mint egy kitöréses poziépítős stratégiát. Csak itt nincsenek fals kitörések
Régi 2013-05-21, 05:29   #36 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Kamionos jól látod, az indulásnál van egy olyan rizikó, hogy benyitsz egy buy-t, és pár pippel feljebb nem aktiválódik a hedge sell pozíció. Azért ennek elenyésző az esélye és a jelentősége, nem is feltétlenül kell hézagnak lennie, de én így szeretem.

Limit, vagy market execute, 10 pip vagy 2 pip hézag, hajnalban nyitsz vagy egyéb jelzésre nyitsz, ezek már olyan részletkérdések, amit az embernek saját maga ízlésére és személyiségére kell szabni. Nekem pl van olyan számlám, ahol 100 dollárral kezdve 0.1-es lottal indultam, kíváncsi vagyok, ekkora kockázat mellett túléli-e a számla, és milyen eredményekkel. Ott egy 10 pipes hézag alapból 10%-ot hozzádob a függő equityhez, és még nem beszéltünk a pozíciók bővüléséről, csak az alap hedgeről. A szemléltetett számlán pedig pl 40 dollárt tesztelek, ekkora összeget bármelyik háztartás "be tud fektetni", hogy elég-e, az már egy másik projekt kérdése. Az eredményt nem lehet előre becsülni. 10000 dolláros számlán 1 lottal bőven elegendő biztonsággal indulunk.

A tegnap esti sell limitem közben 1.28950-en aktiválta magát.
Régi 2013-05-21, 06:59   #37 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
4-ik nap végén egy bear gyertyát kaptunk. Bear gyertya azt jelenti, hogy nyitok egy ellentétes pozíciót, hiszen a fordulásokat akarom elkapni. Ez lehet azonnali order is, későbbiekben, mikor több pozíció torlódik, itt is lehet a 10 pippel játszani. Igazából lényegtelen.
Ha nem volt negatívban pozíció, az azt jelenti, hogy nem kell lezárnom egyetlen pozíciót sem. Ettől függetlenül ugyanúgy el akarom kapni az esetleges fordulatot. Ugyanúgy a 6-ik nap, a bika gyertya azt jelenti, hogy az előző árhoz képest drágábban nyithatok meg egy short pozíciót... tehát ugyanúgy nyitom a pozíciót. Felhalmozás.
Így már értem. Tehát:

Minden egyes nap végén lezárod a minuszos pozíciót és 10 pip eltolással a másik irányba beteszel egy függőt
vagy ha nincs mínuszos pozíció, akkor az utoljára nyitott pozícióval veszteséges irányba, 10 pip eltolással beteszel egy függőt.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-05-21, 07:16   #38 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Így már értem. Tehát:

Minden egyes nap végén lezárod a minuszos pozíciót és 10 pip eltolással a másik irányba beteszel egy függőt
vagy ha nincs mínuszos pozíció, akkor az utoljára nyitott pozícióval veszteséges irányba, 10 pip eltolással beteszel egy függőt.
Egy picit túlmagyarázva, de igen. Minden nap végén bezárom a minuszos pozíciót (ha van), és minden nap végén beteszem a nap mozgásával ellentétes irányú függőt, hátha fordulás lesz.
Régi 2013-05-21, 07:31   #39 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Bocsánat, kivétel akkor, ha nincs érdemleges mozgás a nap folyamán, ekkor szimplán átugrom a napot, nem csinálok semmit, várom a következő nap végét.

Elnézésetek kérem, ha nem tudok elég érthetően fogalmazni vagy magyarázni, nem vagyok benne gyakorlott. Ha bármi kérdés van, nyugodtan tegyétek fel, de igazából azt szerettem volna elérni, hogy beinduljon egy gondolat az interneten szétszórt technikáktól és "szak"anyagoktól eltérő szemlélettel, amit én a "lényeg"-ként próbáltam fogalmazni. Ha azok, akik egyébként nem sikeresek (és nem értik hogy miért nem) elkezditek kipróbálni/ráépíteni a saját dolgaikat a lényegre alapozva, és sikeresen megtalálják a kiszakadáshoz vezető út elejét, már megérte minden.
Régi 2013-05-21, 07:44   #40 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Bocsánat, kivétel akkor, ha nincs érdemleges mozgás a nap folyamán, ekkor szimplán átugrom a napot, nem csinálok semmit, várom a következő nap végét.

Elnézésetek kérem, ha nem tudok elég érthetően fogalmazni vagy magyarázni, nem vagyok benne gyakorlott. Ha bármi kérdés van, nyugodtan tegyétek fel, de igazából azt szerettem volna elérni, hogy beinduljon egy gondolat az interneten szétszórt technikáktól és "szak"anyagoktól eltérő szemlélettel, amit én a "lényeg"-ként próbáltam fogalmazni. Ha azok, akik egyébként nem sikeresek (és nem értik hogy miért nem) elkezditek kipróbálni/ráépíteni a saját dolgaikat a lényegre alapozva, és sikeresen megtalálják a kiszakadáshoz vezető út elejét, már megérte minden.
Ne legyél már "bocsánat, hogy elnézést kértem" trader :-)

Attól függetlenül, hogy jó ideje nyereséges vagyok, mindig érdekeltek a teljesen más szemléletmódot bemutató stratégiák, ha másért nem, azért, hogy megértsem, mögélássak és felhasználjam, mert van élet a trendvonalhúzogatásokon túl.:-)
Ha van erre időd posztold a chartokat a zárt-nyitott pozíciók eredményével együtt. Köszönöm.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-05-21, 08:23   #41 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Hely: Veszprém
Összes hozzászólás: 399
Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Kicsit nehezen, de beindult a vezérfonal

Igen, az indulás tud kritikus lenni. Szerintem egyszerűen le kell nyelni az első vesztes napot és újra indítani a következő gyertyánál. Ki is próbáltam forex teszteren Archenius által felhozott példát, simán "helyreáll" az egyenleg, sőt...

Ami érdekes, el lehet jutni olyan állapotba, mikor a Balance vastagon mínuszos az equity pedig még vastagabban plusszos. Ez éles számlán is tud így működni szerintetek?

Utoljára módosítva: Forex Gump által : 2013-05-21 08:26 Oka: kiegészítés
Forex Gump nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-05-21, 09:11   #42 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 827
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
.... szeretnék megosztani valamit a vállalkozó kedvű befektetőkkel.....
Üdv Lucem Ferre

Lenne egy kérdésem a fent leírt stratégiával kapcsolatban. Mire alapozod azt, hogy a stratégia működik? Nem várom, hogy meggyőzz a működéséről, csak az érdekelne, hogy magadat mivel győzted meg erről? (hit? logikai végiggondolás? backteszt? demo/éles forward teszt?)
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-05-21, 10:56   #43 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Gump eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ami érdekes, el lehet jutni olyan állapotba, mikor a Balance vastagon mínuszos az equity pedig még vastagabban plusszos. Ez éles számlán is tud így működni szerintetek?
Ha nem realizálsz közben profitot, akkor csak idő kérdése ebbe az állapotba jutni.
Azt mondjuk nem tudom, hogy a brókercégek mit szólnak ehhez a stratégiához.
De majd kiderül.
Régi 2013-05-21, 12:50   #44 (permalink)
Szenior tag

Microtrader logója

Alapbeállítás

kivétel akkor, ha nincs érdemleges mozgás a nap folyamán, ekkor szimplán átugrom

Ha meg lehet ezt konkrétabban mondani, mi számít érdemleges mozgásnak?
Régi 2013-05-21, 12:51   #45 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Csináltam a stratégiához egy backtestet. Komoly medve vagy bika gyertyának azt vettem ha a 12periódusú atr felénél messzebb zárt a nyitóárhoz képest. Majd az ugyanilyen gyertyáknál mindig beteszi 10pipre az ellenkező irányú megbízást. Kis testű gyertyáknál nem csinál semmit. Nap végén a legnagyobb vesztes pozit lezárja, itt nem nézi a gyertya nagyságát, nem tudom kellene e? HA nyertest csak a legvégén zár akkor szép lassan lemorzsolódik.
1000pip tp:

2000pip tp:

Látható hogy néhol szépen felmegy a tőke. Már csak értenem kéne mitől Pár napot pihentetem most a dolgot hátha addig leesik, és tudok hozzá csinálni normálisabb backtestet . Ha a report, vagy a robot érdekel valakit, írjon, és elküldöm.
Régi 2013-05-21, 13:29   #46 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 511
Hírnév szint: 7
Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.
Alapbeállítás

én úgy értelmeztem, hogy minden gyertyánál kell nyitni, mivel napi gyertyákkal megy a kereskedés.. tehát bika gyertya után long, 10 pipre short megbizás, majd ha utána maci gyertya jön, és nem aktiválódik pl a short sem, akkor a maci záróára alá 10 pippel megint 1 buy megbizás.. tehát minden napi gyertya után megbizás!
Ginew nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-05-21, 14:08   #47 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Csináltam a stratégiához egy backtestet. Komoly medve vagy bika gyertyának azt vettem ha a 12periódusú atr felénél messzebb zárt a nyitóárhoz képest. Majd az ugyanilyen gyertyáknál mindig beteszi 10pipre az ellenkező irányú megbízást. Kis testű gyertyáknál nem csinál semmit. Nap végén a legnagyobb vesztes pozit lezárja, itt nem nézi a gyertya nagyságát, nem tudom kellene e? HA nyertest csak a legvégén zár akkor szép lassan lemorzsolódik.
1000pip tp:

2000pip tp:

Látható hogy néhol szépen felmegy a tőke. Már csak értenem kéne mitől Pár napot pihentetem most a dolgot hátha addig leesik, és tudok hozzá csinálni normálisabb backtestet . Ha a report, vagy a robot érdekel valakit, írjon, és elküldöm.
Szerintem nem jó a backtest, amit csináltál. És pedig a zárás miatt. Nem a legnagyobb veszteseket kell likvidálni, hanem az adott napon ami mínuszban van, azt mindet. Ahogy én értelmezem, minden olyan gyertyánál, ahol zárás történt, ott nyitásnak is kellene történnie, mert ez adja az erejét. Ha nem történik zárás, mert annyira semmitmondó nap volt, akkor limitet sem rakok be. Remélem jól gondolom.

Hogy mit tekint lényeges mozgásnak Lucem Ferre, arra én is kíváncsi lennék...
Én csak gondolom, hogy a dojiszerű gyergyákat mellőzi. De mivel mindkét irányba van nyitva pozi, így nincs különösebb jelentősége. A lényeg szerintem, hogy ha zárás van, akkor legyen nyitás itt. Ha meg nincs zárás aznap, akkor nem kell limit sem.

Ha valamit rosszul írok, akkor javítsatok ki. Remélem Lucem Ferre nem úgy veszi, hogy osztom itt az észt

Ha változtatnál a zárási metóduson a fentiek szerint, akkor szerintem sokkal szebb görbét kellene, hogy kapjál. Ha megcsinálod, akkor a többiek nevében is köszönöm. Persze lehet jobb lenne, ha megvárnád, hogy Lucem Ferre is megerősítsen ebben.
Régi 2013-05-21, 14:39   #48 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Üdv Lucem Ferre

Lenne egy kérdésem a fent leírt stratégiával kapcsolatban. Mire alapozod azt, hogy a stratégia működik? Nem várom, hogy meggyőzz a működéséről, csak az érdekelne, hogy magadat mivel győzted meg erről? (hit? logikai végiggondolás? backteszt? demo/éles forward teszt?)
Szia, természetesen teszteredmények alapján győztem meg magam. Backteszt, forward teszt, és live. Teszteltem tipikusan trendelő, bizonytalan, illetve random periódusokat is. A logika önmagáért beszél, hit nélkül pedig tesztelni sincs értelme.
Régi 2013-05-21, 14:44   #49 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Microtrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha meg lehet ezt konkrétabban mondani, mi számít érdemleges mozgásnak?
Pl aktiválódik egy pozícióm, és a nap végén még mindig kb ugyan ott van. Lehet doji, vagy pl teljes mozgásmentes nap. Felesleges bezárnom egy pozíciót 2-3 pippel a nyitási ártól arrébb, hogy utána újra benyissam. Ennyire azért lehetünk lusták.
Régi 2013-05-21, 14:51   #50 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Csináltam a stratégiához egy backtestet.
Nem jó. Ráadásül a robot pedig nem fogja tudni eldönteni, mikor kell zsebre tenni 1-2 nyereséges pozíciót. Sajnos én sem úsztam meg, le kell ülni a gép elé, és egy szép táblázatban levezetni minden egyes nap milyen árfolyamon zárod a minuszos pozit, hol nyitod az ellenpozit, hogy változik a folyamatos negatívoktól a tőke, miként változik a floating equity, és végül mennyi a valós profit. Én is be fogom jegyezni éjszakánként, az a legegyszerűbb. Ekkor lehet látni, milyen egy esetleges drawdown, és ez hogyan válik előnnyé, stb.
Válaszol

Címkék
devizatőzsde technika, tőzsde stratégia, üzlettárs

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 3 (0 tag és 3 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Stratégia teszter programok tozsdeelemzes.hu Tőzsdei elemző programok 56 2017-06-07 23:10
A Stratégia rubio Kezdőknek 151 2017-04-09 17:44
Exit stratégia gogolak Kezdőknek 2 2013-07-14 21:43
Lehetséges stratégia egy iskolai versenyre pama27 Kezdőknek 12 2013-02-22 15:38
Stratégia, vagy mégsem? Sityu Kezdőknek 10 2011-05-10 13:56

A pontos idő 22:12 , a GMT +1 időzóna szerint.