Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-06-29, 10:03   #51 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 878
Hírnév szint: 6
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Az igaz, hogy ez a setup annyira jónak látszik, a pin olyan jó helyen van, hogy meg lehet kockáztatni egy szűkebb stoppot.

A másik kérdésem, hogy mit keresel M30-on? :-D Nem D1-en kellene nézelődni? Állandóan azt hallani, hogy "minél kisebb az idősík, annál nagyobb a zaj", stbstb.
Ami igaz is lehet, de szerintem pont a Price Action az a technika az, ami minden idősíkon jól működik, mert a PA az minden idősíkon PA :-)
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-06-29, 18:55   #52 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Hely: Lohr am Main, Germany
Összes hozzászólás: 276
Fassenkugel a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szerintem 30MIN-en meg nincs akkora zaj. Sot akar meg 15-on sem. Az 5 meg az 1 Min durva.
Szerintem a zaj nem jatszik nagy szerepet ha hasonloan jo tradeket talalsz. Inkabb az ilyen C, D kategorias, choppy vackoknal van szerepe...
Fassenkugel nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2013-06-29, 19:02   #53 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Alapbeállítás

Sot maga james16 (ha mond neked valamit ez a nev) ugy toltotte napjait hogy 5 perces chartokon nezte a PA-ket a megfelelo PPZ-kben. Tehat szerintem nem para a Low timeframe. Csak ott nagyon gyorsan mennek a dolgok. Tehat teszem azt nezel tobb chartot egyszerre, benyitsz egy pozit - > akkor managelni kell a pozit 5 percenkent, + nezni a tobbi chartot stb.
Mig daily-n nyugodtan van idod h. vegiggondold hogy most mit teszel es hogyan, itt ennek mar zsigerbol kell jonnie
Régi 2013-07-02, 23:01   #54 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Alapbeállítás Trades

Trades...
Jelenleg a 2 együtt 7% profitban vam most zaraskor...
Beszallas megy mgm-et nem gyakoroltam.

Szivem szerint valami olyasmit tolnek h. az FTA-n lefelezem a pozikat maradekot BE-re rakom de ezt nem tudom megcsinalni MT4-ben..
Csatolt kicsinyítések
merre-tart-az-aer-b-c-kategorias-pin-ek-es-egyeb-nyalanksagok-trade1.png   merre-tart-az-aer-b-c-kategorias-pin-ek-es-egyeb-nyalanksagok-trade2.png   merre-tart-az-aer-b-c-kategorias-pin-ek-es-egyeb-nyalanksagok-trade3.png  

Régi 2013-07-02, 23:01   #55 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Alapbeállítás

Tegnap megmondtam hogy ez a vacak meg torni sem fog...
Csatolt kicsinyítések
merre-tart-az-aer-b-c-kategorias-pin-ek-es-egyeb-nyalanksagok-i-bet-ya.png  
Régi 2013-07-03, 15:37   #56 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Alapbeállítás

Nem vagyok otthon de ahogy online neztem ezt az AUDJPY-t sikerult kinullazni...
Igazabol vegul azert maradtam bennt, mert ugy gondoltam hogy trade mgm-et ugy lehet tanulni ha az ember tradel.
Es akarmit is mondtok, hogy ForexTester igy vagy ugy, azert ez az igazi...
Tanulsag: Choppy, gyenge marketen ha B, C kategoriast tradet huzunk, akkor FTA-nal kiszallunk. Kb pip-re pontosan megvolt az FTA-m tegnap...

USDMXN dolgozza magat folfele - azert az egy jobb trade volt, de ott is ovatosnak kell majd lennunk
Régi 2013-07-03, 18:35   #57 (permalink)
Új tag

Mdng logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 13
Hírnév szint: 5
Mdng a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Wow, nagyon király. BUOB után belépés retracenél. James büszke lenne rád
Legközelebb próbáld meg úgy a managementet, ahogy ő szokta csinálni: 2% risk, FTA-n zárod 2/3-át, stop BE és hagyod menni ahova akar

Edit: De egyébként úgy láttam ilyen BUOB-ot(ami nem swing low-n van) james csak major PPZ-k áttörésénél játszik meg.
Mdng nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-07-03, 22:38   #58 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Alapbeállítás

Hat igen... Nem lett volna ezzel gond de ez nem PPZ inkabb ilyen jarroo level volt.
az a gond h. 1000 dollaros demom van es 0.1 lot a minimum es azzal tradelek. (probalom szimulalni milyenek lesznek az eles szamlan a szamok.)
Marad a Full TP egyenlore
Régi 2013-07-06, 18:16   #59 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Alapbeállítás

EURUSD

BEOB, aztan jarroo modra beleptem retrace-en.
Most mar az ar az also PPZ-nel jar...
SL 80 pip
Profit : 170 pip

R/R 2,125.
3% risk-el: 6,375% nyereseg.
Konzervativabb 2%-al: 4,25%

menedzseles:
Masik nap jott az a szemet pinbar - ekkor az SL-t leljebb vettem, a pinbar csucsa fole illetve a masik 2 bal oldali gyertya Close-a fole raktam (1.304) Erdemes megfugyelni: itt mar csokkentettem a kockazatom a felere... Tehat ha 3%-risk-el leptem be mar csak 1,5-ot bukhattam, azt viszont konnyebben...

Ezutan letort az ar...
Szerintem hetfon kilepek.

Udv.
T
Csatolt kicsinyítések
merre-tart-az-aer-b-c-kategorias-pin-ek-es-egyeb-nyalanksagok-eurusd_day2.png  
Régi 2013-07-08, 21:22   #60 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Alapbeállítás

Idézet:
Mdng eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
EUR/USD jarroo method + confluence
Ha az ár a Weekly HCR-ek alatt zár D1-en, a szűk stoptól függetlenül lehet bezárom a tradet.

(az előzőleg postolt USDCHF tradem jelenleg +80 pip pluszban )
Hat ez a trade csunyan beszakadt
Régi 2013-07-09, 21:36   #61 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 104
kétbalkéz a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kedves Fassenkugel!

Láttam az MT4-eden egy lot kalkulátort. Ezt honnan töltötted le, ha nem titok?
kétbalkéz nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-07-09, 22:52   #62 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Erre kíváncsi leszek... lehet nem lesz belőle semmi...
Csatolt kicsinyítések
merre-tart-az-aer-b-c-kategorias-pin-ek-es-egyeb-nyalanksagok-eurgbp.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-10, 08:33   #63 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Alapbeállítás

Idézet:
kétbalkéz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kedves Fassenkugel!

Láttam az MT4-eden egy lot kalkulátort. Ezt honnan töltötted le, ha nem titok?
Hali.
Valahol a ForexFactory-n talaltam, de nem az igaz... Egzotikus paroknal valami nem mukodott rendesen, rosszul szamolta ki az erteket, es -10%DD-t produkalt igy a trade a -1 helyett

Tanulsag az, hogy ha valaha live szamlad lesz (vagy lesz nekem) akkor azert minden keppen at kell gondolni a dolgokat es egy demo szamlan elotte bekotni, hogy lassuk, hogy azokat a szamokat kapjuk a trade-ben, amit kapni akarunk

UDv.
T

PS: Kersesre. Adj egy mail cimet PM-ben, elvileg van mas lotcalculatorom is excelben stb.
Régi 2013-07-10, 08:39   #64 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Alapbeállítás

Nem lesz rossz, de alra figyelj hogy a pinbar legalja az a korabbi konszolidacios idoszak high-a. Tehat ha PA-t tradelsz akkor erre figyelj nehogy az ar simplan visszatesztelje a PPZ-t ahonnan kitort es elhuzzon longra.
A beszallod nagyon jo volt - alacsony TF-en leptel az 1H-s pinre? Ilyen jo beszalloval en lehet hogy huztam volna egy BE-t amikor az ar leert erre a korabban mengevezett PPZ-re. (Ugy gonolom, hogy az ahol beszalltal - az a daily-n nem jelent semmit az arnak. Vagy megall alatta az ar - a pinbartol balra levo gyertya csucsan (left eye), ha meg ezt attori, akkor elmegy megtesztelni a PB csucsat. De ez csak elmelet gondolkozas
Vagy te fundamentalis ekresked vagy es a gyertyakkal nem is torodsz?

Tegnap este lattam en is, de en maximum break-en leptem volna be, es akkor ez mar kozelsem egy annyira jo pin...

UDv.
T
Régi 2013-07-10, 08:52   #65 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Én csak figyelem mit adnak és mit vesznek és honnan

R-t már megkerestem rajta, 2R-nél volt a célár. De egyelőre hagyom...
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-10, 17:47   #66 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Fassenkugel eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hali.
Valahol a ForexFactory-n talaltam, de nem az igaz... Egzotikus paroknal valami nem mukodott rendesen, rosszul szamolta ki az erteket, es -10%DD-t produkalt igy a trade a -1 helyett

Tanulsag az, hogy ha valaha live szamlad lesz (vagy lesz nekem) akkor azert minden keppen at kell gondolni a dolgokat es egy demo szamlan elotte bekotni, hogy lassuk, hogy azokat a szamokat kapjuk a trade-ben, amit kapni akarunk

UDv.
T

PS: Kersesre. Adj egy mail cimet PM-ben, elvileg van mas lotcalculatorom is excelben stb.
Köszi szépen, átküldtem a mail címem. Ezek szerint még nincs éles számlád?
Régi 2013-07-10, 20:09   #67 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Alapbeállítás

Ha nincs 2 vagy 3 ev tapasztalatod szerintem nincs ertelme nyitni...
Egesz egyszeruen KELL ennyi tapasztalat szerintem. Nem veletlenul mondjak a nagyok hogy 2 ev utan eppenhogy vizes lesz a labad. Persze attol is fugg hogy ezalatt a ket ev alatt milyen melysegekbe mesz bele. Ha nagyon nagy szerencsed van es jokor talalod meg a jo anyagokat, akkor ez a 2 ev tud nekem olyan lenni mint masnak 8...

De 2v3 minimum kell
Mailben kuldom amim van.
Régi 2013-07-10, 21:37   #68 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

És nem érzed úgy, hogy pszichésen teljesen más lenne éles pénzzel kereskedni? Legalább kisebb összeggel, mikros számlán? Én sokszor érzem magamon, hogy biztosan másként viselkednék, másként kezelnék dolgokat, hogy ha élesben menne a kereskedés. És miután elolvastam Birger könyvét, rájöttem, hogy a mentális hozzáállás és az önismeret milyen fontos a jó kereskedéshez. Ezt pedig gyakorolni csak éles számlával lehet, és még akkor sem ugyanaz, amikor mikrolotokkal kötsz, mint amikor nagyobb mérettel.

Az anyagot köszi:-)
Régi 2013-07-10, 22:23   #69 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 591
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Sosem lesz vizes a lábad, ha csak fotón nézed a medencét.
2 hónap éles kereskedés többet ér, mint 2 év demózás. Nagyon meg tudja gyorsítani a tanulást, mert többet elemzel és jobban figyelsz minden apró részletre, amit egyébként nem vennél észre. Szerintem meg van benned az a tudás már, hogy hibákat kövess el, amiből majd tanulsz.
De bocs az offért és a kéretlen tanácsokért. Nem szokásom osztogatni. Tégy úgy, ahogy eddig is...
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-07-11, 12:11   #70 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Alapbeállítás

Hali!

Koszonom a tanacsokat. Teljesen egyetertek veletek, hogy az eles szamla teljesen mas. (Pszichologiailag, stb)
Oszinten szolva gondolkoztam a dolgon ugy 4 hete, hogy nyitok egy 100-200 dollaros eles szamlat, de lebeszeltek rola. Jelenleg is demozok, tesztelek, irom tele a fuzetem nap mint nap, hogy mit tapasztalok stb, azonban arra jottem ra hogy minel jobb vagyok elmeletben annal jobban tudok egy helyzetet elemezni is.

Pelda:
4 honapja laza mozdulattal, hatalmas rizikoval (8%) beletradeltem volna (es bele is tradeltem) egy rohadtnagy ellenalasba, csak mert lattam egy hatalmas pinbart. (Swing low, szep zaras es HATALMAS VOLT) - akkor meg nem tudtam a heti szintekrol es arrol hgy az ar szereti visszatesztelni az attort szintet - illetve arrol hogy ilyenkor ezt gyakran ugy teszi hogy egy pinbart formal, visszamegy , megteszteli es megpattan. Ergo buko lett volna a trade, de anno ugy gondoltam ra hogy A+...

Persze lehet mondani hogy akkor meg tojashely volt a seggemen, most meg mar kevesbe van... (bar szerintem meg mindig jocskan van )

Az elmult egy ket hetben egyik baratom egy masik meglehetosen jo traderrel inditott egy thread-et forexfactory-n ami nagyban foglalkozik az order flow-al. (Ez nem az a netes orderflow baromsag ahol 600 indikator mutatja hogy mi megy a piacon) - itt arrol szol a dolog hogy megertsuk hogy mi tortenik a piacon egy pinbar kialakulasa alatt, mit jelent az, ha az adott gyertya nem tud a tole balralevo "range-en" kivul zarni stb stb. (Es ezt most egy ket "egyszerubb" pelda volt. ) Szeretnem tudni hogy ha egy pinbar megtort, de nem lott ki ugy ahogy vartam, akkor tartsam-e a tradet vagy lepjek ki (akar minimalis veszteseggel is).

Majd amikor mar elkezdem azt erezni hogy a tudasom fejlodese egyre laposabb lesz (azaz adott ido alatt egyre kevesebb ujdonsagot kapok, es tanulok meg) - na majd akkor jon el az ido. Amig nap mint nap tapasztalok es kapok valami ujat amit be tudok epiteni szerintem addig felesleges...
Régi 2013-07-11, 21:16   #71 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

El kell jutni arra a szintre, hogy egyformán kezeld a demot és az élest. Ehhez szerintem ki kell égni egy picit sok tradelés után ez magától így lesz. Meg igazából ha tartod a rizikót és a nyerő, letesztelt stratégiát, nincs is min izgulni.

Pinbarnak szerintem sokat számít a környezete és hogyan alakult ki. Pl. EUR/GBP-n visszahúzták és nem lett meg a letörés, pedig jelentős szinten volt. Látszik az h miért alakult ki a pin... azok a jók szerintem, amik úgy néznek ki belőlről, mint egy karcsú V betű, hosszú egyenes short, majd hosszú egyenes long szakasz. Az is nagyon árulkodó ha megindul egy ellenmozgás, majd jön egy ellenmozgás-korrekció, ami pont fiboig megy el és hírtelen(!) onnan fordul. Az ilyenből lesz a trendforduló.

Amúgy szerintem jó ötlet a tredeket kategorizálni. Ha 2 time-framen is megjátszható, akkor simán megér dupla kockázatot. Ha 3-on, akkor 3-at... Ha meg extra jó (valószínség 80%+ tehető), akkor akár 4-et is.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-12, 08:02   #72 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Alapbeállítás

Ide Tom-ot tudom idezni. Ha latod hogy ket profi boxos harcol kire fogadsz es mennyit. Ha az egyiknek zuzodasa van mennyit? Ha az egyik santa, vak es zuzodasa van akkor? Termeszetes, hogy jobb tradekre tobbet tesz az ember de pl ezt is meg ki kell alakitanom. Jelenleg az inside barokkal foglalkozok melyebben, ezeket tesztelem vissza es embertelen hogy egy ket nap alatt mennyit tanulok.
Régi 2013-07-13, 21:54   #73 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Alapbeállítás

Ha van egy kis idotok olvasgassatok - (PeterCrown kommentjeit:
http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=56907
Régi 2013-07-13, 23:25   #74 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
Hírnév szint: 8
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Fassenkugel eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha van egy kis idotok olvasgassatok - (PeterCrown kommentjeit:
http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=56907
ismerős pálya, 1 éve még én is a DIBS-ben láttam a megváltást

majd ha minden lehetőség elfogy és nem találsz egyik metódusban sem olyat, amit magadénak érzel és profitálni tudsz belőle, akkor van probléma

na de akkor mi fog következni?

leírom ide előre:

kénytelen leszel magadnak kitörpölni valamit, amit mindíg meg tudsz csinálni
és ha ez működik, akkor leszel kész

addig marad a csapongás
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-07-14, 05:25   #75 (permalink)
Új tag

Mdng logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 13
Mdng a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ismerős pálya, 1 éve még én is a DIBS-ben láttam a megváltást

majd ha minden lehetőség elfogy és nem találsz egyik metódusban sem olyat, amit magadénak érzel és profitálni tudsz belőle, akkor van probléma

na de akkor mi fog következni?

leírom ide előre:

kénytelen leszel magadnak kitörpölni valamit, amit mindíg meg tudsz csinálni
és ha ez működik, akkor leszel kész

addig marad a csapongás
És mi a gond a DIBS-el?

Mert ahogy látom a forexfactoryn is inkább egy rövid fellángolás volt: az 500 oldalból 450 mind 2008-2009-ben keletkezett. Ergo mindenki otthagyta, mert valami nincs rendben vele. De mi? Mert így első ránézésre zseniálisnak tűnik
Mdng nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-07-14, 08:42   #76 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Mdng eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
És mi a gond a DIBS-el?

Mert ahogy látom a forexfactoryn is inkább egy rövid fellángolás volt: az 500 oldalból 450 mind 2008-2009-ben keletkezett. Ergo mindenki otthagyta, mert valami nincs rendben vele. De mi? Mert így első ránézésre zseniálisnak tűnik
leírtam a hsz-ban
nem tudtam megcsinálni
PeterCrown is magára hagyta a topikot és más témákkal folytatta
és ez igaz bárkinek a metódusára, itt a fórumon is beigazolódott a Lucem hedge témánál
neki megy de, fejet nem lehet cserélni
egy dolog működik, szvsz, egyetlen egy

make your own way
Csatolt kicsinyítések
merre-tart-az-aer-b-c-kategorias-pin-ek-es-egyeb-nyalanksagok-make-your-own-way.jpg  
Régi 2013-07-14, 21:43   #77 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Alapbeállítás

Igazabol en nem lamasolni akarom. Szimplan inside barokat akartam tesztelni es segitseget kertem, hogy esetleg hol van info, illetve ha valaki benne volt a temaban az mikre jutott... (Ezaltal uj szemszogekbol tudom vizsgalni a dolgot)

Vagy bejon vagy nem - vagy resze lesz a rendszeremnek vagy nem. Egyenlore az a terv hogy megprobalok minel tobb "tool-t" fellelni egy adott temaban es azokbol kivalogatni, hogy melyik lesz resze a rendszeremnek az adott felallast tekintve. (Itt felallas alatt ertem hogy inside bar, outside bar, pinbar stb.)
Régi 2013-07-15, 20:32   #78 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

És milyen tapasztalatok voltak, ki mire jutott? Mert tényleg érdekes a stratégia, csak furcsa, hogy így magára hagyták a témát...
Régi 2013-07-15, 22:58   #79 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Alapbeállítás

Arra hogy nem erdemes kicsi R/R-el jaro tradeket behuzni... Folosleges. Igazabol azert hagytam abba mert nem volt feedback es kicsit olyan erzesem volt hogy magamnak postolok. Lenyeg a jo R/R. Olyen 0.5 ill. 0.4 R/R-es tradekkel teljesen folosleges bohockodni. Mostmar minimum kriterium az 1/1 nalam...
Bar egy pro mostansag azt mondta hogy a B-C kategorias szarokra hagyjak 1:1 R/R-t es a jobbakra A, A+ ott huzzak egy szukebb stop-ot, es ezaltal turbozzam fel az R/R-t ilyen 3-5 korulire akar...
Régi 2013-07-15, 23:06   #80 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

FXCM összesített statisztikája alapján (ha hinni lehet a számoknak) akkor az ideálisan belőtt rendszer tipikus RR értéke 1:2 1:3 körüli.
Ezt már én számoltam ki magamnak, de a találati arány pedig 40-70% között ideális.
Olyan rendszer, ami ennél extrémebb értékkel ad pozitív elvárt eredményt, azt a piaci szeszély ki fogja végezni.
Persze minden rendszerbe bele kell kalkulálni azt h képes legyen 1:10 1:20 vagy nagyobb tradeket is hozni, de alapvetően nem erre kell koncentrálni.

És azt sosem szabad elfelejteni, hogy szűkebb stop automatikusan rosszabb találati aránnyal fog működni. Ha ez nem így lenne egyszerűen mindig csak szűk stoppal kéne belépni és utána hagyni a tradet. Gyerekjáték lenne az egész.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-16, 08:04   #81 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Alapbeállítás

Igy van - ezert akarom csak a legjobb tradeket szuk stopra huzni -> Mondani szoktak hogy a jo setupot nagy mozgas (high momentum move) kovet. Ami azt jelenti hogy nem fog leallni az ar es kolbaszolni a pinbar korul meg 3-4 napig, hanem kilo mint egy raketa... Na az ilyen esetekben erdemes talan kicsit szorosabb stop-ot huzni...
(Vagy 2 pozival inditani - fele szuk stoppon, fele sima stoppon) - ezt meg ki kell tesztelni pontosan.
Régi 2013-07-16, 08:50   #82 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
FXCM összesített statisztikája alapján (ha hinni lehet a számoknak) akkor az ideálisan belőtt rendszer tipikus RR értéke 1:2 1:3 körüli.
Ezt már én számoltam ki magamnak, de a találati arány pedig 40-70% között ideális.
Olyan rendszer, ami ennél extrémebb értékkel ad pozitív elvárt eredményt, azt a piaci szeszély ki fogja végezni.
Persze minden rendszerbe bele kell kalkulálni azt h képes legyen 1:10 1:20 vagy nagyobb tradeket is hozni, de alapvetően nem erre kell koncentrálni.

És azt sosem szabad elfelejteni, hogy szűkebb stop automatikusan rosszabb találati aránnyal fog működni. Ha ez nem így lenne egyszerűen mindig csak szűk stoppal kéne belépni és utána hagyni a tradet. Gyerekjáték lenne az egész.
ezt mennyire tartod be a trédek menedzselésében?
már mint az RR 1:2 1:3-at?
persze figyelni kell hozzá a környezetet, h mire van lehetőség nagyobb idősíkon

szóval ezen már én is sokat filóztam, és szvsz is igaz lehet
sokszor kiütteti magát az ember egy 1:2 1:3-as poziból, mert várja a csodát, ahelyett, h zárná a trédet és keresné a követketkező jó lehetőséget
Régi 2013-07-16, 09:05   #83 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
sokszor kiütteti magát az ember egy 1:2 1:3-as poziból, mert várja a csodát, ahelyett, h zárná a trédet és keresné a követketkező jó lehetőséget
Vagy zárna 1:1-nél mondjuk egy fél vagy harmad pozíciót, BE-be teszi, és nyugisan várná a további mozgásokat
Régi 2013-07-16, 10:11   #84 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
ezt mennyire tartod be a trédek menedzselésében?
már mint az RR 1:2 1:3-at?
persze figyelni kell hozzá a környezetet, h mire van lehetőség nagyobb idősíkon

szóval ezen már én is sokat filóztam, és szvsz is igaz lehet
Szerintem irreleváns mennyi volt az én kezdeti kockázatom, ezért nem ehhez fogom mérni. Ez csak amolyan táppont sac/kb mire számíthat leggyakrabban az ember.

Nagy elmozdulásra csak akkor van értelme várni ha nagyobb timeframe-en is ordít a trade. Amúgy el kell tenni az átlagos trade-eket is...

Nagy elmozduláshoz az kell h sokan ugyanazt lássák / várják...
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-16, 10:21   #85 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem irreleváns mennyi volt az én kezdeti kockázatom, ezért nem ehhez fogom mérni. Ez csak amolyan táppont sac/kb mire számíthat leggyakrabban az ember.

Nagy elmozdulásra csak akkor van értelme várni ha nagyobb timeframe-en is ordít a trade. Amúgy el kell tenni az átlagos trade-eket is...

Nagy elmozduláshoz az kell h sokan ugyanazt lássák / várják...
nahhh, ua-ról beszélünk, (large TF) csak ne legyek túlzottan éhes, ez a lényeg
Régi 2013-07-16, 10:29   #86 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 98
Krissz a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Így van! Egy jó napos jelre a nagyok elkezdik beadogatni a megbízásokat, amire megindul az ár. A kisebb idősíkokon ezután elkezdődik a harc, ám végül a trendirányúak győznek, ezzel segítve a nagyobb idősíkon kereskedőket. Viszont érdekes, hogy szerda éjszaka óta milyen bolyongás van. Úgy tűnik vár a piac némi ösztönzésre. Ilyenkor kisebb idősíkon lehetne kis plusz pénzt keresni (de én már folyamatosan csökkentem a napon belüli ügyleteimet).
Krissz nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-07-16, 10:49   #87 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Most egyelőre kitörték a short nyakát, de még pár nap és újra esni fog (szerintem).
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-16, 10:53   #88 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Alapbeállítás

En a kovetkezore gondoltam pl:

Figyeljetek meg hogy pinbarok eseteben sokszor viselkedik a left eye (bal oldali gyertya min/max-a) tamaszkent / ellenallaskent. Arrol nem is beszelve, ha ket (vagy tobb) gyertya csucsa is egy vonalba esik ezzel a "left eye"-al, akkor szamomra meg szilardabb lesz az, hogy ott nekunk egy jelentos ellanallasunk van.
Pl.:
http://www.forexfactory.com/attachme...1&d=1373882242
Ez NEM volt egy A+ trade, tehat itt nem tettem volna be feltetlenul eles szamlan az SL-t a left eye fole, de nezzetek meg: mukodott volna.
Ha befejezem az inside barokkal valo tesztelesemet, akkor ra fogok terni erre is...

Amennyire eddig eszrevettem ha van egy atlagosnal valamivel jobb trade, akkor az esetek tobbsegeben a left eye tamaszkent viselkedik (v. ellanallaskent felallastol fuggoen) -> Pusztan logikaval azt jelenti hogy mondjuk Win rationk romlike 10%-al, de ha a profitom 40%-al jobb lesz (Sokszor +30, +40% -ot tud dobni a R/R-on az adott tavolsagra nezve.) Erdemes azt is megfigyelni hogy vannak olyan esetek, amikor ranezesre ugy tunik, hogy nem mukodott volna, de alacsonyabb idosikon (Lower TF) latszik, hogy az ar elobb ment fel, es csak utana ment le aktivalni a pozicionkat... -> Ergo SL nem volt aznap kiutve...

Most nem otthon vagyok, relativ gyorsan irtam ezt ide, ha valakinek valami nem vilagos szoljon.

Udv.
Régi 2013-07-16, 11:02   #89 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Idézet:
Annyiból azért érdekes a kezdeti kockázat, hogy azzal arányban van a megkereshető profit. Ha nem így lenne, sokkal könyebb lenne a kereskedés
Régi 2013-07-16, 12:18   #90 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Alapbeállítás

Azert erdemes csak A+ tradeken ilyen szuk stoppal nagyobb kockazatot es ezaltal nagyobb R/R-t vallalni mert a gagyi tredeknel van olyan hogy nem indul be rogton a mozgas. Ergo ott lezeng az ar illetve bizonytalankodik. Es ekkor ha van ra lehetoseg csokkentenek a rizikomon azzal hogy szukebbre beszem a stop-ot (3% ->1%) Vagy poziciom egy reszet dobom, lehetoleg BE-n. Namost ha a stop a left eye felett van akkor nincs hova kockazatot csokkenteni...
Régi 2013-07-16, 12:33   #91 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Meg azt is meg lehet csinálni, hogy mondjuk dupla csúcsról esik be az ár, megteszed, normál távolságban SL, majd látod h egyértelműen esik neked, BE rakod, megteszed mégegyszer, kb ugyanakkora stop távolsággal, de nyílván már közelebb lesz, de ezzel nincs is gond, mert az eredeti elképzelésre ugyanakkora kockázatot vállalsz még mindig... és utána ha még neked esik akkor miután az első és a 2. pozit a 2. pozihoz tudtad húzni 0 kockázat + megtétel közti különbség = nyereség meg tudod tenni harmadszor is, amit az első pozi nyeresége fedez, risk még mindig 0... Persze ehhez egy gyors elmozdulás kell, de ha ez összejön, akkor tripla pozival vagy benne ugyanakkora kockázattal, mint eredetileg.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-16, 12:37   #92 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Alapbeállítás

Ehhez egy kepet tudnal mellekelni? (Vizualis tipus vagyok )
Régi 2013-07-16, 12:42   #93 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Sorry, most nincs ilyen pozim, painttel meg nem vagyok jó
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-16, 13:27   #94 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Alapbeállítás

De ugy ertem ha visszatekersz es talalsz esetleg charton
Régi 2013-07-16, 15:14   #95 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Annyiból azért érdekes a kezdeti kockázat, hogy azzal arányban van a megkereshető profit. Ha nem így lenne, sokkal könyebb lenne a kereskedés
A kezdeti kockázat is egy illúzió. Kezdetben olyan messze rakom a stopom, hogy 80% h az ár NEM éri el... aztán ahogy nekem megy az ár sokkal közelebb rakom, igaz a kiütés esélye is megnő. Most akkor mennyi volt a tényleges kockázatom? Jó kérdés mi...
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-16, 15:35   #96 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Alapbeállítás

Szerintem te egy kicsit mashogy ertelmezed-
En ugy gondolom hogy van egy Trouble Area vagy egy Hely, ahol kivezsem a profitot (vagy egy reszet) - ez van 100 pipre. Ha SL is 100 pip akkor 1/1 az R/R... ha 20pip-re veszem mert jo a trade akkor 5/1. A lenyeg azon van hogy mindket esetben fix %-at veszithessem el a tokemnek. Azaz szukebb stop eseten nagyobb pozit nyitok (5* nagyobbat ebben az esetben)
Régi 2013-07-16, 15:46   #97 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Trouble area is illúzió. Sokkal többször fog az ár ellened menni 20 pipet mint 100-at, mindegy hol szállsz be.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-16, 15:52   #98 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

És mi van, ha nem zárjuk a pozíciót??? Átlagban havi mennyi belépőt ad a piac egy adott keresztre? Arra gondolok, ha épp nincs pozíciónk, akkor üzletünk/munkánk sem, azaz nem termelünk semmit. Napos belépésnél a 100 pip azért elég karcsú.
Régi 2013-07-16, 15:54   #99 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Attól függ milyen a stratégiád. Meg hány stratégiád van.

Napos mozgásba is kis TF-en kell belépni.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-16, 15:59   #100 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Én most azon dolgozom, hogy 10 párra kiépítsek pozíciót és kész. A profitomat nem én akarom megadni, azt szeretném, ha a piac döntené el mennyit ad. Kell egy jó belépő, jókor és jól kell ráépíteni, avagy ellene nyitni, és jókor kell elengedni az egyik "irány" kezét. Ezekhez technikai elemzést és híreket használok, de 2 napja rájöttem, nagyon előnyös, ha játszom a pozíciómérettel a hedge nullás állapota miatt. Már csak türelem kéne, főleg ilyen gyenge piacon...
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Tőkeáttét számítása, nyereség/veszteség mi a pip és egyéb nyalánkságok! sidius Tőkeáttét 74 2014-03-29 23:54

A pontos idő 08:27 , a GMT +1 időzóna szerint.