Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-07-16, 16:03   #101 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 98
Hírnév szint: 5
Krissz a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

És itt van egy marketinges zavar. Mindenki a spread mértékén ítél brókert, pedig több száz pipes pozícióknál mennyit számít, hogy 1 vagy 4 pip az a szerencsétlen? Ami sokkal fontosabb, a jutalékok és a swap.
Krissz nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-07-16, 16:48   #102 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Meg főleg h kifizetnek-e, beraknak-e fals gyertyákat, amivel annyit akasztanak le rólad, amennyit ők nem szégyellnek. Ehhez képest a slippage és a késleltetés is kisebb gondok.
  Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2013-07-16, 16:51   #103 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 41
Bundasbandi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Krissz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
És itt van egy marketinges zavar. Mindenki a spread mértékén ítél brókert, pedig több száz pipes pozícióknál mennyit számít, hogy 1 vagy 4 pip az a szerencsétlen? Ami sokkal fontosabb, a jutalékok és a swap.
Ne már.........
Az egyszerűség kedvéért nyissunk mindig fix 1 lottal.
1 hónapba nyitsz 50 pozíciót.
1pip elmozdulás 10$. 1pip spread esetén havi 500$-t költesz a pozíció nyitására és zárására.
4 pip spread esetén 2000$-t!!!!!! Ez neked mind 1????
Te vagy az álma minden brókernek
Kicsit gondolkozz el ezen............
Bundasbandi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-07-16, 16:53   #104 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

50 lotot mekkora tőkével nyitsz? Ehhez képest mi az a $2000? Ezen se árt elgondolkozni.
De amúgy ja, minden fillért meg kell fogni.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-16, 16:58   #105 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
50 lotot mekkora tőkével nyitsz? Ehhez képest mi az a $2000? Ezen se árt elgondolkozni.
De amúgy ja, minden fillért meg kell fogni.
Mien 50 lotrol beszélsz???
Én 50X 1 lotot számoltam.Egy 10000$-os számlán ha valaki skalpol simán nyithat 1 lotos kötéseket ha 10pipes stoppot számolunk.
Elolvassátok egyálltalán mit ír az ember mielött írtok valamit????
Régi 2013-07-16, 17:03   #106 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Bundasbandi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ne már.........
Az egyszerűség kedvéért nyissunk mindig fix 1 lottal.
1 hónapba nyitsz 50 pozíciót.
1pip elmozdulás 10$. 1pip spread esetén havi 500$-t költesz a pozíció nyitására és zárására.
4 pip spread esetén 2000$-t!!!!!! Ez neked mind 1????
Te vagy az álma minden brókernek
Kicsit gondolkozz el ezen............
Nem figyeltél! Nem skalpolásról beszéltem, így messze nincs 50 nyitás, ráadásul eltörpül a hozam mellett. Nyilván napon belüli kereskedésnél a spread nagyon fontos, napon túl már nem annyira. A brókerek álma a sokat kereskedő ügyfél. Kis pénz, kis idősík, ugra-bugra (ezt nem sértésnek szánom senki felé).
Régi 2013-07-16, 18:14   #107 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 878
Hírnév szint: 6
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A kezdeti kockázat is egy illúzió. Kezdetben olyan messze rakom a stopom, hogy 80% h az ár NEM éri el... aztán ahogy nekem megy az ár sokkal közelebb rakom, igaz a kiütés esélye is megnő. Most akkor mennyi volt a tényleges kockázatom? Jó kérdés mi...
Akkor a jó RR is illúzió, mert ezzel a módszerrel nem nagyon érheted el.
Én most M15-ön próbálkozom, 10 pip a SL-om, a cél 22 pip, ez a jutalékot, spread-et is beleszámítva tisztán kihozza a RR 1:2-őt.
Ha olyan távolságra tenném az SL-t, ahol szinte biztos, hogy nem üt ki, mondjuk 30 pipre, akkor sokkal kevesebbet is nyernék. Hacsak nem növelem meg a TP-t 62-re, de akkor meg kb. ugyan ott vagyok...
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-07-16, 18:18   #108 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem figyeltél! Nem skalpolásról beszéltem, így messze nincs 50 nyitás, ráadásul eltörpül a hozam mellett. Nyilván napon belüli kereskedésnél a spread nagyon fontos, napon túl már nem annyira. A brókerek álma a sokat kereskedő ügyfél. Kis pénz, kis idősík, ugra-bugra (ezt nem sértésnek szánom senki felé).
Én nagyon is jól figyeltem!
Akkor legyen csak 10 kötés egy hónapban.Ennyit biztosan nyitsz te is.
Én 1 pipes sread melett fizetek a brókernek 50$-t.
Te me ugyanezért 4 pipes sread melett fizetsz a brókernek 200$-t.
Egy 10000$-os számlán ez 1,5% kidobott pénz az első hónapban.A bank egy évre ad 3-4% kamatot,akkor megéri jobb brókert keresni vagy sem???
Persze ki hogy látja,nem szeretnélek lebeszélni semmiről,de ezért keresgél az ember minél korrektebb és kisebb spreades brókert,legyen az bármilyen időtávú kereskedő.Pont ezen okok miatt nem mindegy a teljesítés mivoltja sem,de ebbe aztán végképp nem akarok már belemenni...........hogy ez is milyen fontos legalább annyira mint a sread.
Régi 2013-07-16, 18:40   #109 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Húúú... Akkor utoljára. Van egy több hétig tartott pozícióm, amiből EGYSZER fizetem ki a spread értékét, azonban egy rossz negatív swap miatt MINDEN NAP megcsapolják a profitomat, ami az ezen időszak alatt esetlegesen kialakuló oldalazás idején napról-napra csökken! Persze, a legjobb egy minden téren kiemelkedő bróker választása, ez nem is kérdés. Viszont, hogy hosszútávon spread vagy swap...
Régi 2013-07-16, 19:14   #110 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Hely: Lohr am Main, Germany
Összes hozzászólás: 276
Fassenkugel a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Skacok Mas fajta strategiara mas fajta broker kell... Aki skalpol annak low pip (0.2-0,5pip) ECN, aki meg daylin tolja annak meg pont nem ez kell... O leszarja azt a +3 pip-et, mert neki a 80pip-es SL-je mogott az a +2 pip nem fog osztani szorozni.
Es aki daily-n nyomul az nem tradel havi 50-et... (bar strategia fuggo, de PA-val daily-n nem fogsz...)
Fassenkugel nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-07-16, 19:16   #111 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Bundasbandi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mien 50 lotrol beszélsz???
Én 50X 1 lotot számoltam.Egy 10000$-os számlán ha valaki skalpol simán nyithat 1 lotos kötéseket ha 10pipes stoppot számolunk.
Elolvassátok egyálltalán mit ír az ember mielött írtok valamit????
Arra a hsz-ra válaszoltál, ahol az volt az alapkiindulás, hogy nem 10pip a stop, mert ott tényleg nem sok vizet zavar h 1 v 4 pip a spread.
Neked kéne figyelni
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-16, 20:36   #112 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Arra a hsz-ra válaszoltál, ahol az volt az alapkiindulás, hogy nem 10pip a stop, mert ott tényleg nem sok vizet zavar h 1 v 4 pip a spread.
Neked kéne figyelni
Én erre a hozzászólásra válaszoltam!
Idézet:
Tök mind 1 mennyi a stopp mert fixen 1 lottal nyitok...........
A spread ára nem változik attól,hogy mekkora stoppot állítok be!!!!!Szép is lenne!!!
Mondjuk xxx brókernél 1 pip a sread akkor neked is és nekem is xxx a sread és nem változik a stopp távolságától. Érthető???
Az is egyértelmű,hogy ha nagyobb stoppot raksz akkor kisebb menyiséggel tudsz keresni és ezért kevesebb is lesz a sreades költséged,de hangsúlyozom,hogy ettől még 3x annyit fizetsz érte mint az 1 pipes sreades brókernél.A sread értéke csak a brókitól függ semmi mástól.
Én csupán erre szerettem volna rávilágítani.Nem viccből keres az ember olcsó brókert,legyen az bármilyen idősíkon kereskedő ember!Részemről lezárom ezt a beszélgetést,senkit nem szerettem volna megbántani és nem is fogok,remélem így már érthető mire válaszoltam,ha nem akkor nagyon sajnálom.
Régi 2013-07-16, 20:53   #113 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Eddig azt hittem a spread a stopptól függ. ...
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-16, 21:44   #114 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 215
lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szerethetik a brókerek az olyan ügyfeleket akik szerint "eltörpül" a spread.
Legyen a találati arány 44% a beállított tp=100pip az sl=50pip a spreadtől függetlenül. Tehát profitos a stratégia. Profit faktor 1,57.
1pip spread:
Mivel -1-ről indulunk ezért ha nyerünk 99-et nyerünk ha vesztünk 51-et vesztünk. pl 100 pozíció után lesz 44*99-56*51=1500pip profit.
4pip spread:
-4-ről indul nyerünk 96-okat, vesztünk 54-eket. 100 kereskedés után:
44*96-56*54=1200 pip
20%-ot elnyelt a bróker. Jobb profit faktorral javul a helyzet. De annak aki a profitosság határán egyensúlyozik annak egyáltalán nem elhanyagolható a spread még nagy stoploss-oknál sem.
lost89 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-07-16, 22:02   #115 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Jó ezt így kiszámolva látni, a valóságban a különbség EUR/USD esetén 1.2 és 1.8 között szokott mozogni. HUF pároknál (vagy aranynál) már jobban előjön, 50 fillérrel már én se kötök, semmi értelme.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-16, 22:03   #116 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Alapbeállítás Charts

ha mar megnott az erdeklodes a thread irant...
Csatolt kicsinyítések
merre-tart-az-aer-b-c-kategorias-pin-ek-es-egyeb-nyalanksagok-audchf.png   merre-tart-az-aer-b-c-kategorias-pin-ek-es-egyeb-nyalanksagok-euraud-trade.png   merre-tart-az-aer-b-c-kategorias-pin-ek-es-egyeb-nyalanksagok-gbpzar.png  

merre-tart-az-aer-b-c-kategorias-pin-ek-es-egyeb-nyalanksagok-nzdusd.png   merre-tart-az-aer-b-c-kategorias-pin-ek-es-egyeb-nyalanksagok-usdchf.png   merre-tart-az-aer-b-c-kategorias-pin-ek-es-egyeb-nyalanksagok-usdsek.png  

Régi 2013-07-16, 22:10   #117 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
lost89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerethetik a brókerek az olyan ügyfeleket akik szerint "eltörpül" a spread.
Legyen a találati arány 44% a beállított tp=100pip az sl=50pip a spreadtől függetlenül. Tehát profitos a stratégia. Profit faktor 1,57.
1pip spread:
Mivel -1-ről indulunk ezért ha nyerünk 99-et nyerünk ha vesztünk 51-et vesztünk. pl 100 pozíció után lesz 44*99-56*51=1500pip profit.
4pip spread:
-4-ről indul nyerünk 96-okat, vesztünk 54-eket. 100 kereskedés után:
44*96-56*54=1200 pip
20%-ot elnyelt a bróker. Jobb profit faktorral javul a helyzet. De annak aki a profitosság határán egyensúlyozik annak egyáltalán nem elhanyagolható a spread még nagy stoploss-oknál sem.
Amúgy a spreadet ilyenkor nem csak 1x kéne beleszámolni?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-16, 22:27   #118 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Alapbeállítás

Nem, jol csinalja. Alabol a spread nelkul lovi be a TP ill. SL-t. Es ehhez kepest attol fuggetlenul hogy nyerunk vagy vesztunk a broker benyeli a spread-et...
Tehat ha longra megyek -1 pipbol indulok, es innen a TP 100pipre az nekem csak 99 pip nyereseget hoz... A veszteseg ugyan igy.
Régi 2013-07-16, 22:33   #119 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ha pedig 1.3000-on veszek és 1.3100-en adok el (mint most az EUR-n) akkor az egészből nem éreztem semmit
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-16, 22:52   #120 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 591
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

A brókercég mindenképp zsebreteszi a profitot. A kérdés, hogy ezt nagyobb spreaddel, de egyéb trükközés nélkül teszi, vagy fordítva. Nekem az első jobban tetszik, mert kiszámíthatóbb.

Én 2 fölötti spreaddel trédelek EurUsd-re, de cserébe nincsen trükközés.
Egyszer volt egy arrébb teljesülésem (bár az elég masszív), amikor a FED hírre erősödött a dollár. Egyébként pontos, mint a svájci óra a 3 hónap alatt.
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-07-16, 23:14   #121 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A brókercég mindenképp zsebreteszi a profitot. A kérdés, hogy ezt nagyobb spreaddel, de egyéb trükközés nélkül teszi, vagy fordítva. Nekem az első jobban tetszik, mert kiszámíthatóbb.

Én 2 fölötti spreaddel trédelek EurUsd-re, de cserébe nincsen trükközés.
Egyszer volt egy arrébb teljesülésem (bár az elég masszív), amikor a FED hírre erősödött a dollár. Egyébként pontos, mint a svájci óra a 3 hónap alatt.
Ez melyik bróker? Honnét tudod,hogy nincs trükközés?
A csúszással sajnos mindig tudnak trükközni.Úgy hogy észre sem veszi az ember,csak külön robotokkal, amik ezt figyelik.
Régi 2013-07-17, 00:02   #122 (permalink)
Szenior tag

lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Fassenkugel eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem, jol csinalja. Alabol a spread nelkul lovi be a TP ill. SL-t. Es ehhez kepest attol fuggetlenul hogy nyerunk vagy vesztunk a broker benyeli a spread-et...
Tehat ha longra megyek -1 pipbol indulok, es innen a TP 100pipre az nekem csak 99 pip nyereseget hoz... A veszteseg ugyan igy.
Igen, és ezzel mi a baj? Ha spreaddel lövöd be a tp-t akkor is -1-ről indulsz, vagyis 101es tp-t kell beállítani. Ami miatt "automatikusan" romlani fog a találati arány.
Régi 2013-07-17, 07:55   #123 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Elvileg igen, gyakorlatilag pedig az ár szereti leteszteltni a kerek számokat / fontos ellenállásokat, szóval mégse. Pár pip zaj meg mindig benne van. Szóval elég nehéz megmondani. A szűk spread előnye inkább abban van h azonnal 0-ba lehet rakni és újra megtenni ugyanakkora stoppal.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-17, 08:13   #124 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
Hírnév szint: 8
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Elvileg igen, gyakorlatilag pedig az ár szereti leteszteltni a kerek számokat / fontos ellenállásokat, szóval mégse. Pár pip zaj meg mindig benne van. Szóval elég nehéz megmondani. A szűk spread előnye inkább abban van h azonnal 0-ba lehet rakni és újra megtenni ugyanakkora stoppal.
ha beidéznéd a válaszokat, egyszerűbb lenne követni a témát
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-07-17, 09:14   #125 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Alapbeállítás

Idézet:
lost89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Igen, és ezzel mi a baj? Ha spreaddel lövöd be a tp-t akkor is -1-ről indulsz, vagyis 101es tp-t kell beállítani. Ami miatt "automatikusan" romlani fog a találati arány.
Nincs semmi gond, jol csinaltad. Ezert raktam vesszot a Nem es a jo szo koze. Bocsi hogy felreertheto voltam -
Régi 2013-07-17, 09:27   #126 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nincs semmi gond, jol csinaltad. Ezert raktam vesszot a Nem es a jo szo koze. Bocsi hogy felreertheto voltam -
Tényleg van vessző. Nem vettem észre, későn volt már. Én kérek elnézést!
Régi 2013-07-17, 10:06   #127 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Én is matekoztam kicsit.
Ugye, én több hétig –vagy tovább - tartott pozícióról beszéltem. Ez vagy hetes idősíkon történő kereskedés, vagy befektetői szemlélet, esetleg a profit kifuttatása. Így itt 100 pipes tp-ről szó nincs (érdekes is lenne egy 100 pipes sl mellé 100 pipes tp, ez kb olyan, mintha ötpercesen a következő gyertya után zárnánk, de ebbe most nem megyek bele). Azt is mondtam, hogy mindig van pozíciónk egy adott páron.
És akkor számoljunk.
Kezdésként vegyük azt az esetet, hogy havi egy pozíciónk van csak egy páron. A találati arányunk legyen 50%. Ebből adódik, hogy a spread értékét kétszer fizetjük (két pozíció/hó), viszont swapot csak egy pozícióra fizetünk, hiszen az egyik pozíció bukó. Tehát egy évben nyitunk 12x2=24 pozíciót egy páron. Egy pipes spread esetén ez 24 pip, 4pipes spread esetén 96 pip. Swapot csak a fele pozícióra fizetünk (hiszen a többi még a kamat levonása előtt megszűnik jobbik esetben). A swap legyen -0.1 pip (néhol elég rossz kamtos kavarás van, ezt most nem veszem figyelembe). Tehát 365 napra (mert folyamatosan van nyitott pozíciónk) fizetünk naponta -0.1 pip swapot. Ez 36.5 pip egy év alatt. És mi van, ha -1 pip a kamat? Akkor már 365 pipet fizetünk swapra. Tehát spread 96 pip szemben a 365 pip kamattal. És ettől van sokkal rosszabb swap érték is.
De menjünk tovább, hiszen tíz páron folyamatosan tartott pozíciókról beszéltem. Itt egyszerű, mindkét végösszeget szorozzuk tízzel. Tehát egy év alatt spread=960, Swap=3650. De rontsunk a találati arányon, legyen mondjuk 25%. Ugyanakkor belátható, hogy nem egy pozíciónk lesz egyszerre egy páron egy hónapban, így azt emeljük kettőre, bár ettől azért több várható. Tehát négy pozíciót nyitunk havonta egy páron (ebből egy lesz sikeres), azaz évente 48-at, ami tíz páron 480 nyitás. Ha 4 spread értékkel számolunk, akkor ennek összköltsége 1920 pip. Swap esetén egyszerű, dupla sikeres pozíció, dupla swap, ami 3650x2=7300 pip. Rendben, de mi van akkor, ha a swap nem -1 pip, hanem mondjuk -3 pip? Akkor a spead értéke egy évben 1920 pip, szemben a swap 21900 pip értékkel! Itt már több mint tízszeres az eltérés! Mindezt csak azért írtam le, mert tized eltérésű spread esetén ölre menő viták vannak, mintha egy bróker legfőbb megítélése ez lenne. Természetesen, ahogy Fassenkugel is írta, kereskedési rendszerhez választunk brókert, és nem brókerhez kereskedési rendszert!
Persze a fenti számolgatást a legtöbb ponton lehetne módosítani (például pozitív swap ami kitermeli a spread értékét), de a lényeg az, hogy amennyiben valaki fejében meg sem fordul, hogy hétvégére nyitva hagyja-e a pozícióját (mert hosszabb távra tervez), úgy tegye meg magáért, hogy megnézi az egyéb költségeket is, hiszen komoly meglepetések érhetik!!!
Régi 2013-07-17, 10:10   #128 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Szóval a válaszom, hogy egy rossz spread eltörpül-e egy rossz swap mellett hosszútávon? Határozottan igen! És akkor még nem beszéltünk a jutalékokról...
Régi 2013-07-17, 10:18   #129 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Most látom, hogy egy helyen elszámoltam magam, de már nem tudom szerkeszteni, elnézést. Tehát 25%-os találati arány és két sikeres pozíció/hó esetén 96 nyitásunk lesz egy évben, aminek a spread költége nem 1920 pip, hanem 3840 pip És így már nincs meg a tízszeres eltérés.
Régi 2013-07-17, 11:37   #130 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Szóval a válaszom, hogy egy rossz spread eltörpül-e egy rossz swap mellett hosszútávon? Határozottan igen! És akkor még nem beszéltünk a jutalékokról...
0 közeli kamatkörnyezetben csodálkozzunk, hogy alig számít a swap?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-17, 17:19   #131 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 104
kétbalkéz a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
ha mar megnott az erdeklodes a thread irant...
Az EURAUD-ot én is megjátszottam, csak szűkebb stoppal és TP-vel, ami teljesült is:-)) Egyre szimpatikusabbak nekem ezek az IB-ok, tegnap 5 ilyet próbáltam ki demon, napi IB alapján beraktam az ordereket, napközben pedig manageltem, már amennyire tudtam meló közben. Nem mindegyik jutott el a TP-ig, mert mohóságomban egyre szűkebbre vettem a stopokat egyre alacsonyabb TM-en:-))) De 4-et pozitívban zártam és szépen hoztak:-)
kétbalkéz nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-07-17, 21:05   #132 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 159
Sysko a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Üdv!

Én is benne vagyok EUR/AUD -ban , csak én H4 kereskedem most ezta párt. Hála az égnek a második pozit végre sikerült ott berakni ahol mindíg is szerettem volna ( a korrekció tetején ). Remélem hogy továbra is jól fog alaklulni, bár most egy kicsit elbizonytalanodott. Majd meglátjuk.... Egyelőre a stopp mind a kettőt pluszban védi, igy bukni már nem lehet az üzleten.
Csatolt kicsinyítések
merre-tart-az-aer-b-c-kategorias-pin-ek-es-egyeb-nyalanksagok-euraud-proh4.png  
Sysko nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-07-17, 23:42   #133 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Alapbeállítás

Idézet:
Sysko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Üdv!

Én is benne vagyok EUR/AUD -ban , csak én H4 kereskedem most ezta párt. Hála az égnek a második pozit végre sikerült ott berakni ahol mindíg is szerettem volna ( a korrekció tetején ). Remélem hogy továbra is jól fog alaklulni, bár most egy kicsit elbizonytalanodott. Majd meglátjuk.... Egyelőre a stopp mind a kettőt pluszban védi, igy bukni már nem lehet az üzleten.
Szep belepes bar ha mind2-nek oda vetted a stopjat a piros vonalhoz akkor sanszos hogy holnap kiut. De sebaj - akkor is jo tradek. Doleg az elso tetszik az a pinbar feleseg, es az hogy a kovetkezo bar felment a left eye-ig es visszaesett ismet. Szamomra ez jelezhette volna azt hogy ott vannak a nagyok es nyomjak lefele az arat

En is jobban szeretem 4h- 1h-t mert szebb tradeket lehet szedni mint daily-n de hat ha az embernek nincs ra ideje napkozben mit tegyen...
Amugy ennek is megvan az elonye - dailyn tobb turelem kell ami ebben a szakmaban szerintema az egyik legfontosabb tenyezo
Régi 2013-07-17, 23:58   #134 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Alapbeállítás

Zsenialis "cikk" v. "komment"
mindenkinek javaslom esti olvasmanynak.

http://www.forexfactory.com/showthre...96#post3609096
Régi 2013-07-18, 10:15   #135 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Zsenialis "cikk" v. "komment"
mindenkinek javaslom esti olvasmanynak.

http://www.forexfactory.com/showthre...96#post3609096
Jó hosszú post, csak átfutni volt időm. Két mondatban: a könyvben a limit orderek jelennek meg, a stop orderek pedig csak a brókernél (ez megy a részvényeknél és a határidős piacon) forexen ennek az egésznek nincs értelme, mert a bankok sokszor egymás közt adnak-vesznek, meg a legtöbb bukméker esetében az ember ellenük kereskedik.

Oké, de mi a tanulság?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-18, 10:49   #136 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szep belepes bar ha mind2-nek oda vetted a stopjat a piros vonalhoz akkor sanszos hogy holnap kiut. De sebaj - akkor is jo tradek. Doleg az elso tetszik az a pinbar feleseg, es az hogy a kovetkezo bar felment a left eye-ig es visszaesett ismet. Szamomra ez jelezhette volna azt hogy ott vannak a nagyok es nyomjak lefele az arat

En is jobban szeretem 4h- 1h-t mert szebb tradeket lehet szedni mint daily-n de hat ha az embernek nincs ra ideje napkozben mit tegyen...
Amugy ennek is megvan az elonye - dailyn tobb turelem kell ami ebben a szakmaban szerintema az egyik legfontosabb tenyezo
Nos a stop nem véletlenül volt ott Sőt, utána még lejebb is raktam. Még szerencse hogy éjszaka elég későig fen voltam és meg tudtam nyitni a long pozit. Stop nullában.

A tegnapi pozikhoz még annyit: hogy természetesen amilyen szerencsém szokott lenni , pont amikor én két pozival vagyok egy trendben, na olyankor nem bir 400 pipet esni mint előtte. Más is szokott igy járni....?
Csatolt kicsinyítések
merre-tart-az-aer-b-c-kategorias-pin-ek-es-egyeb-nyalanksagok-euraud-proh4_1.png  
Régi 2013-07-18, 11:08   #137 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Nem, 400 pip úgy jön, mint az IC: minden órában
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-18, 11:17   #138 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Alapbeállítás

Idézet:
Jó hosszú post, csak átfutni volt időm. Két mondatban: a könyvben a limit orderek jelennek meg, a stop orderek pedig csak a brókernél (ez megy a részvényeknél és a határidős piacon) forexen ennek az egésznek nincs értelme, mert a bankok sokszor egymás közt adnak-vesznek, meg a legtöbb bukméker esetében az ember ellenük kereskedik.

Oké, de mi a tanulság?
Order flow, -> ha veszel akkor annak az SL-je egy elleniranyu pozicio. Ezert ha lenyomodik az ar oda ahol a stop-ok vannk megjobban meglodul.

2) Brokerek - es mukodese - hogy mekkora kocsogok tudnak lenni..
Régi 2013-07-18, 11:29   #139 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Order flow, -> ha veszel akkor annak az SL-je egy elleniranyu pozicio. Ezert ha lenyomodik az ar oda ahol a stop-ok vannk megjobban meglodul.

2) Brokerek - es mukodese - hogy mekkora kocsogok tudnak lenni..
Nothing new
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-18, 12:11   #140 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem, 400 pip úgy jön, mint az IC: minden órában
No az király! Mostmár csak azt mondja meg valaki hogy melyik órában jön (a 400pip) , oszt kiállok a peronra.
Régi 2013-07-18, 12:14   #141 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nothing new
Jo neked Homalyosan en is tudtam a dolgokat de ezutan kristaly tisztan latom hogy mi a helyzet

No meg tetszettek a sracnak a hasonlatai... "like fart in the wind..." etc.
Régi 2013-07-19, 11:29   #142 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Fassenkugel: Big Mike trading forumon (https://www.bigmiketrading.com) pont most lesz webinar az order flowról... ha érdekel nézz rá.

Korábbi webinarokról felvételek: http://www.youtube.com/user/BigMikeTrading
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-19, 12:17   #143 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Alapbeállítás

Idézet:
Fassenkugel: Big Mike trading forumon (https://www.bigmiketrading.com) pont most lesz webinar az order flowról... ha érdekel nézz rá.

Korábbi webinarokról felvételek: http://www.youtube.com/user/BigMikeTrading
Koszi!
Ez fizetos amugy vagy csak be regelek es ott kell ulnom hajnali 7-kor a gep elott?
youtube-ra nem rakja fol utolag? O.o
Régi 2013-07-19, 12:23   #144 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Koszi!
Ez fizetos amugy vagy csak be regelek es ott kell ulnom hajnali 7-kor a gep elott?
youtube-ra nem rakja fol utolag? O.o
Nem tudom az összeset felrakja-e, de elég sokat igen.

Abban sem vagyok biztos, hogy tagnak kell-e lenni, mert én már az vagyok egy ideje... (btw $50 / lifetime....)
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-19, 12:43   #145 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nem tudom az összeset felrakja-e, de elég sokat igen.

Abban sem vagyok biztos, hogy tagnak kell-e lenni, mert én már az vagyok egy ideje... (btw $50 / lifetime....)
Az a helyzet hogy en az orderflownak nem ezt az indikatoros reszet nezem - sokkal inkabb a barok alakjat akarom megnezi es ebbol kovetkeztetni arra hogy mi ment le a hatterben.
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Tőkeáttét számítása, nyereség/veszteség mi a pip és egyéb nyalánkságok! sidius Tőkeáttét 74 2014-03-29 23:54

A pontos idő 06:04 , a GMT +1 időzóna szerint.