Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-09-05, 14:54   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 10
Hírnév szint: 5
Mariodox a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Első Napok a Tőzsdén

Szeretnék kommenteket ezekhez a képekhez, ki mit szól a belépéshez és egyátalán jó vagy rossz döntés volt belépni ! Minden féle hozzászólás érdekel ne kíméljetek ! (Ez persze DEMO számla)
Előre is köszönöm !

1. Kép - Várom a belépési pontot hogy ez a Medve trend elvesztje erejét épp ezért a fenti Gyertyára lettem figyelmes és visszamenőlegiekből próbáltam jósolni.

2. Kép - Megis jott a Harmadig medve gyertya ami nekem Kezdőként egy belépési pontot mutat Longolásra. SL-t 8PIP-re tettem.

3. Kép - Személyes véleményem egy jó belépést mutat de várom a hozzá értők hozzászólását!

4. Kép - Egy Szép profitot mutat amit én tudatossan csináltam de aki ért ehez és nem 15perce büvöli a chartokat aztfogja mondani hogy kezdő szerencse máskor itt nelépj be ez és ez okból !

5. Kép - Végül aztán a profitom nemlett annyi amennyi szépen esett vissza a trend és az SL eladta egyből. Elkelett volna adnom a 4-es képen látható profit kőzelében vagy ahogy tettem hogy vártam hogy a következö gyertya megmutatja az erejét? Véleményem így utólag hogy mivel Demo számla így megtudtam várni a következö gyertyát Rendes pénzben eladtam volna 4.kép Profitjánál. Mivel egy Felfelé trendet vártam így nemadtam el !
Csatolt kicsinyítések
elso-napok-tozsden-1.jpg   elso-napok-tozsden-4.jpg   elso-napok-tozsden-5.jpg  

elso-napok-tozsden-7.jpg   elso-napok-tozsden-8.jpg  
Mariodox nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-05, 16:25   #2 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 591
Hírnév szint: 6
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Már előre utálom magam, hogy kioktatlak, de..

Lassan már ott tartunk, hogy bárki idetéved a fórumra, az nyit "magának" egy új témát. Ahelyett, hogy kicsit körülnézne és beleolvasna a már meglévőkbe és az egyik arra alkalmasba írna. Az olvasgatás egyébként sem vált még egy kezdő kárára sem.

De, hogy válaszoljak is.
2 lottal nyitni egy 5000 dolláros számlán nekem kicsit sok. De betudom a 8 pipes stopnak.
Véletlenül képben vagyok, mert én éppen 8442-től shortolom.
Hetesen 0.8400-en van a támasz. Óráson szép short trend. 15 percesen éppen egy hosszú gyertya, ami átment minden ellenálláson, mint kés a vajon. Ha már mindenáron long, akkor az első értelmes ellenállásnál 8442-nél zártam volna. Azt mondod, hogy bíztál a fordulatban, de a tp-d 8446-nál volt!?
Vagy bízok benne, hogy átviszi a 8442-őt és megy tovább, vagy kiszállok részben vagy egészben ott. Miért tetted 8446-ra?
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2013-09-05, 17:23   #3 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Én csak annyit fűznék hozzá h ez 0.8500 és 0.8400 között esik (figyelembe véve a fő párokat is...) minek ezt longolni?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-05, 19:00   #4 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Kamionos értem én hogy idegesít az ha valaki nyit magának valami féle topicot és igenis olvasgatom sott nemis keveset az itteni írásokat és nemcsak itt de én az a fajta ember vagyok aki saját dolgaibol tanul így hamarabb megértem hogy miis történik! Ez az oka hogy nyitottam egy topicot amiben a "TI" segítségeteket kérem és amit megis írtál és köszönöm is !
Régi 2013-09-05, 19:09   #5 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 878
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Mariodox: mivel nem ismerem a stratégiád részleteit, nem tudom, hogy jó volt-e a beszálló vagy sem.
Amit javasolhatok, hogy kezd el olvasni a Kereskedés de hogyan c. topicot az elejétől kezdve. HWTrader alapos oktatást tartott ott annak idején Sidius mesterrel egyetemben. Ha elolvastad az első 30-40 oldalt, alkalmazd az ott tanultakat demón, és kezd elölről az olvasást
Kitartást kívánok!
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-05, 19:30   #6 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Orkati az utolsó mondatod az hatalmas már ezt olvastam pár helyen és elég jól belátom hogy ezt meglehet csinálni! Jólvan megkeresem a topicot és a HWTrader is átnézem köszönöm az ajánlást is és a kitártást is !
Régi 2013-09-05, 21:53   #7 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 158
Hírnév szint: 8
Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Én Wik blogját javaslom neked, hogy olvasd el az elejétől:
http://devizatozsde.blog.hu/
Brian elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-05, 23:14   #8 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 187
tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

És a végén ezthttp://scalperhu.blogspot.hu/ hogy később ne érjen csalódás
tapci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-05, 23:54   #9 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Hely: Lohr am Main, Germany
Összes hozzászólás: 276
Fassenkugel a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szerintem ha kezdo vagy ne M15-on kereskedj. Oda velemenyem szerint keves a puszta PriceAction (HW trader fele alapok stb.)

Szeintem hagyd a picsaba a chartokat egyenlore, legyen egy biztos tudasod. (Mi a tozsde, mi mozgatja kik a szereplok, mi az a likviditas, miert van szuksege a nagy embereknek a likviditasra, hogyan lehet ezt kihasznalni, mi az a market sentiment, stb...

Nell korul angol forumokon (forex factory)
Keress fel minel tobb strategiat es dontsd el melyik tetszik neked, es abba melyedj el.

http://www.forexfactory.com/showthre...80#post6944580
http://www.forexfactory.com/showthre...36#post6944536

Folosleges addig chartozni amig nem erti az ember hogy hogy mukodik az egesz...
Fassenkugel nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-06, 01:46   #10 (permalink)
XXX
Szenior tag

Összes hozzászólás: 269
XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Fassenkugel eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem ha kezdo vagy ne M15-on kereskedj. Oda velemenyem szerint keves a puszta PriceAction (HW trader fele alapok stb.)

Szeintem hagyd a picsaba a chartokat egyenlore, legyen egy biztos tudasod. (Mi a tozsde, mi mozgatja kik a szereplok, mi az a likviditas, miert van szuksege a nagy embereknek a likviditasra, hogyan lehet ezt kihasznalni, mi az a market sentiment, stb...

Nell korul angol forumokon (forex factory)
Keress fel minel tobb strategiat es dontsd el melyik tetszik neked, es abba melyedj el.

http://www.forexfactory.com/showthre...80#post6944580
http://www.forexfactory.com/showthre...36#post6944536

Folosleges addig chartozni amig nem erti az ember hogy hogy mukodik az egesz...
Én kicsit máshogy látom a dolgokat. Szerintem ha valaki vizuális beállítottságú, akkor használjon chart-okat. Ha valaki inkább a matek oldalról akarja megközelíteni, használjon modeleket vagy indikátorokat. Aki jó statisztikából annak lehet hogy a data mining fog segíteni, stb. Nagyon nagyon sok féle képpen lehet keresekedni, egy a lényeg (ahogy azt Kamionos mondta), hogy tudj hogy mit csinálsz. Hiba lenne ráerőszakolni valakire a Te szisztémádat. A kereskedésben azt tart a legtöbb ideig hogy kitalálja az ember mi is a testre szabott módszer. Ehhez kellenek évek, amit a legtöbben nem hajlandóak rááldozni.
XXX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-06, 06:21   #11 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én kicsit máshogy látom a dolgokat. Szerintem ha valaki vizuális beállítottságú, akkor használjon chart-okat. Ha valaki inkább a matek oldalról akarja megközelíteni, használjon modeleket vagy indikátorokat. Aki jó statisztikából annak lehet hogy a data mining fog segíteni, stb. Nagyon nagyon sok féle képpen lehet keresekedni, egy a lényeg (ahogy azt Kamionos mondta), hogy tudj hogy mit csinálsz. Hiba lenne ráerőszakolni valakire a Te szisztémádat. A kereskedésben azt tart a legtöbb ideig hogy kitalálja az ember mi is a testre szabott módszer. Ehhez kellenek évek, amit a legtöbben nem hajlandóak rááldozni.
lájk

..
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-06, 06:24   #12 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.618
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Brian eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én Wik blogját javaslom neked, hogy olvasd el az elejétől:
http://devizatozsde.blog.hu/
Jó a blogja, kár hogy már nem nagyon ír. De az erővonal elméletét egy kezdő biztosan nem érti meg elsőre. Nem fog tudni mit kezdeni a mozgóátlagokkal, és nem tudja átültetni a gyakorlatba a dolgot. Ehhez kelleni fog az a pár ezer óra a chart előtt, amit Wik is sokszor elmond.
Régi 2013-09-06, 08:27   #13 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jó a blogja, kár hogy már nem nagyon ír. De az erővonal elméletét egy kezdő biztosan nem érti meg elsőre. Nem fog tudni mit kezdeni a mozgóátlagokkal, és nem tudja átültetni a gyakorlatba a dolgot. Ehhez kelleni fog az a pár ezer óra a chart előtt, amit Wik is sokszor elmond.
Ráadásul Wik kukázta szinte az összes stratégiáját amit kitalált addig, szerintem ezért lett belinkelve is az utána következő hsz-ben az új? blogja (ezt én sem ismertem)
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-06, 08:33   #14 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Hely: Lohr am Main, Germany
Összes hozzászólás: 276
Fassenkugel a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ebben igazad van, igazabol nekem is tok mindegy hogy mivel keres/veszit penzt a masik.
Azonban azt nem tudod letagani, hogy a piacot a nagy fudok, bankok es egyebek mozgaztak, igy szeritem tradelni a leghatekonyabban akkor tudsz ha megtaulod az o gondolkodasmodjukat. Nem ez az egyetlen ut - termeszetesen. De szeritem elobb utobb eler az ember egy olyan szitre, amikor elkerulhetetlen hogy megertse hogyan is mukodik a piac. Ez a felfedezes meg teljesen atformalja a piacrol alkotott kepet. (Illetve az ember mashogy fog nezni a korabbi strategiaira stb) --> en szimplan ezert javaslom azt hogy erdemesebb ezt a lepest hamarabb megtenni, es nem kesobb rajonni, hogy honapikig/evekig a sotetbe tapogatoztunk.
Lehet hogy ha kicsit tobb idom lesz nyitok egy thread-et errol es leirok egy ket dolgot.

De valoban - ha valakinek az indikatoros moka tetszik semmi gond.
Fassenkugel nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-06, 09:20   #15 (permalink)
Szenior tag

Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Úgy két-három éve fizetőssé tette és azóta nem publikus a folytatás. Nem fizettem elő úgyhogy nem tudom, hogy az működik-e még.
Nekem a legjobb blog volt magyar nyelven a témában.
Régi 2013-09-06, 09:26   #16 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 158
Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Nem konkrétan a stratégia miatt javasoltam, az igazából mindegy szerintem.
Ott kap egy összeszedett tudást és végig tudja követni a blog fejlődését, alakulását és ki tudja szűrni magának, hogy mi az, ami első körben érdekelheti.
Természetesen a jó pár ezer órát a chart előtt, hosszú gondolkodós sétákat, tépelődést, sokszor álmatlan éjszakákat nem tudja így sem megspórolni...
Brian elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-06, 09:31   #17 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
balazs0707 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok !

Előre is elnézést ha rossz helyre írok,.mivel csak.most ismerkedem az oldallal.

Segítséget szeretnék kérni gyakorlatilag minden témakörben a technikai elemzésen belül. Az a.helyzet, hogy ebböl írom a szakdolgozatom, és sajnos nincs olyan közeli ismerősöm , akk ezekben a témákban járatoa lenne. Természetesen èn írom a dolgozatot, csak ha néha elakadnék, szeretnem ha segítene valaki.

A többit majd privátban megbeszéljük.

Üdvözlettel : Balázs
balazs0707 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-06, 09:37   #18 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Igen, Kamionosnak igaza van. Valóban felesleges a Kezdetek kezdete után egyből új topicban beszámolni az Első Napokról a Tőzsdén.
Egy demo tradet is felesleges hosszan kielemezni. Az 5000 usd, 2 lot, 15m, 8 pip sl érdekes kombináció egy csapkodó piacon. De ha nem ötletszerű, hanem alapos indokkal tetted, akkor inkább az elveket, okokat kellett volna vitára bocsájtani.

Ami Wik-et illeti: mindenképpen figyelemfelhívó a lelkes kezdők számára, ha egy ismert/elismert trader 7 év után sarokba dobja a forexet, és inkább más termékre vált!
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-06, 09:50   #19 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Látom mindenki a saját maga által megélt tapasztalata alapján ad induló tanácsot.
Szerintem nincs olyan, hogy ezzel vagy azzal kell kezdjen. Ha meg van a belső hajtóerő, akkor úgyis mindig rá fog akadni egy új témára és abban fog elmélyülni.
A folyamat nálam minden témánál a következő volt: 1. azta, ez de érdekes 2. végre...ez tuti a szent grál 3. ez tuti nem a szent grál...

Egy jó hasonlat jutott eszembe. Olyan ez, mint amikor különböző szakácskönyvekből készítesz ételeket betű szerint az elején. Mindegyik jó, de nem az igazi, mert nem a Te ízlésed szerint készül. Elkezded felülbírálni a fix receptet és játszani a fűszerekkel, alapanyagokkal. Minél merészebben kísérletezel, annál ehetetlenebb lesz a főztöd. De mindegyikből megragad valami kis tudás.
Aztán rájössz később, hogy ezekre mind szükség volt ahhoz, hogy amikor évek múlva eléd raknak 10 alapanyagot, akkor abból egy finom ételt rögtönözzél. Olyat, ami csak rád jellemző. Ez már a mesterszakács szint.
Számít az út végén, hogy az elején melyik szerző könyvéből melyik receptet kezdted főzni?
Nem. Ahhoz, hogy mesterszakács lehess csak egyetlen dolog kell.

Mindennél jobban szeress főzni!!
Régi 2013-09-06, 11:15   #20 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Tudjátok mindenki véleményét respekktálom de ha szabad kiemelnem egy embert kozuletek akkor az "Kamionos" lenne az és mégpedig az utolsó kommentje végett. Biztossan igaz hogyminden lépcsot alapossan meggkell mászni de van egy mondás ami iigazán igaz rám persze nemismerjuk egymást az életben és ugyebár írhatok amit akarok persze miért tenném de a mondás ígyhangzik hogy : a cápák úszva szuletnek ! Miért is mondom ezt, szerintem amit "Kamionos" az utolso kommentjében mondott az pont egy ilyen hasonló dolog. Az alap 10 alapanagyot ha ismered és "Tokos" vagy akkor tudsz kombinálni és a dolgokat megérted ! Félre ne értsétek és ezzel nem aztmondom hogy én 2hét alatt broker leszek, butaság ! Hanem ember és ember kozott is van kulombség és mégpedig az hogy "minel jobban szeress fozni" ! Pontossan azért problatam chartolni hogy lássam mi is folyik mi is az a tozse, személy szerint amit látok és benne vagyok azt hamarabb megtanulom mindhogy olvasgatok valamit és nemértem. "Kereskedjunk de hogyan" cimu topicot olvasgatom és amit tapasztaltam a chartokon így már megértem mirol is írnak ott mind mikor abszolult nemtudtam mirol van szo és mindha japánul írnának.

Mindenkinek Koszonom a hozzászólását !!
Mariodox
Régi 2013-09-06, 11:28   #21 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Az is egy szint, amikor az ember belátja, hogy az ármozgás megjóslása nem a tudásának vagy az elemzésének a hiányosságából fakad, hanem abból, hogy a paic többnyire kiszámíthatatlan
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-06, 12:33   #22 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 94
MegaMIND a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Mariodox eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tudjátok mindenki véleményét respekktálom de ha szabad kiemelnem egy embert kozuletek akkor az "Kamionos" lenne az és mégpedig az utolsó kommentje végett. Biztossan igaz hogyminden lépcsot alapossan meggkell mászni de van egy mondás ami iigazán igaz rám persze nemismerjuk egymást az életben és ugyebár írhatok amit akarok persze miért tenném de a mondás ígyhangzik hogy : a cápák úszva szuletnek ! Miért is mondom ezt, szerintem amit "Kamionos" az utolso kommentjében mondott az pont egy ilyen hasonló dolog. Az alap 10 alapanagyot ha ismered és "Tokos" vagy akkor tudsz kombinálni és a dolgokat megérted ! Félre ne értsétek és ezzel nem aztmondom hogy én 2hét alatt broker leszek, butaság ! Hanem ember és ember kozott is van kulombség és mégpedig az hogy "minel jobban szeress fozni" ! ............
Megjegyzem szerintem is ez a lényeg, és ha ilyen típus vagy, aki inkább vizuális akkor nézd csak nyugodtan a chartokat, persze szerezz tudást arról, hogy mit nézel. Majd évek múlva vagy ha nagyon penge vagy és ráérzel akkor talán hamarabb is, ha eleget néztél chartokat, akkor már "előre" látod, hogy mi fog történni. Ez mondjuk abban az esetben igaz inkább, ha nem 600 instrumentumot nézel, hanem alig párat. Annyit nézed ezeket, hogy fel fogsz ismerni bizonyos mintákat, szituációkat, amik már korábban történtek stb.

Ez csak az én véleményem, de daytraderként a fundementális dolgokat hagyd is inkább. Tök mindegy miért mozog a piac, a lényeg, hogy mozog, neked meg le kell kereskedni.
Régi 2013-09-06, 13:24   #23 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Szerintem nagyon fontosak a fundamentumok. Minden nagyobb elmozdulás mögött (ami napokig hetekig tart) fundamentumok állnak. Sokkal könnyebb egy természetes mozgásba bekapcsolódni, mintsem feltalálni egy "edge"-t aminek a mibenléte erősen megkérdőjelezhető. Azért nincs szent grál, mert ha ahogy megjelenik egy edge a piacon, arra a szereplők rájönnek és kihasználják...
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-06, 13:33   #24 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 94
MegaMIND a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Daytraderként van, hogy percekre, de max egy-két órára hozol döntést. Ott tök mindegy a fundamentum. Megjön a jel és bekötöd. Ennyi. Lényegtelen, hogy hogy áll a gazdaság meg ilyenek.
Régi 2013-09-06, 13:48   #25 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

MegaMIND ahogy mondod ! Persze az információkat gyujtom, naplot vezetek és a osszegyujtom mindneki véleményét és utánna nézek és kiszurom azt amit úgylátom hogy kezdoként betudom építeni az én "KIS Elmémbe" és így világossá válik mi is torténik ! Epp a "Kereskedjunk de hogyan" cimu cikket olvasom amit itt is ajánlottak és nagyon tetszik nagyon érthetoen van leírva minden !! Visszatérve amit írtam, abszolult nemtartom magam pengének vagy tobbnek nehogy félreértsuk egymást hogy én géniusz lennék vagy valami nem erre akartam kitérni hanem inkább arra hogyha van 1 almám akkkor nemnyugszok amíg nemlessz belole 2vagy tobb. Eleg hulye példa de talán így picit érthetobb a dolog!
Régi 2013-09-06, 13:53   #26 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 514
Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
MegaMIND eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Daytraderként van, hogy percekre, de max egy-két órára hozol döntést. Ott tök mindegy a fundamentum. Megjön a jel és bekötöd. Ennyi. Lényegtelen, hogy hogy áll a gazdaság meg ilyenek.
Egyértelmű, mivel sokszor nem is azt kereskeded le, hogy kijöt egy hír, hanem lehet azt, hogy valaki éppen zárja a profitját vagy faragja a veszteségét.. Vagy nagyobb pénz úszik át a-ból b-be. Legalábbis ahogy én elképzelem a piacot.(lehet rosszul)
Dvit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-06, 18:30   #27 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egyértelmű, mivel sokszor nem is azt kereskeded le, hogy kijöt egy hír, hanem lehet azt, hogy valaki éppen zárja a profitját vagy faragja a veszteségét.. Vagy nagyobb pénz úszik át a-ból b-be. Legalábbis ahogy én elképzelem a piacot.(lehet rosszul)
Ez is csak hozzátesz az ármozgás véletlenszerűségéhez, mert azt még csak-csak meg tudod becsülni hol lépnek be sokan, de ki hol zár vagy a nagy cégek mikor váltanak, azt senki nem tudja.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-06, 18:53   #28 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ami Wik-et illeti: mindenképpen figyelemfelhívó a lelkes kezdők számára, ha egy ismert/elismert trader 7 év után sarokba dobja a forexet, és inkább más termékre vált!
régen sokat tanultam WikFX-től és kiderült egy-két év után, hogy kb. száz méterre lakott tőlem. az vicces volt. sokat szórakozott mozgóátlagokkal. volt vagy 50 darab a charton és "véletlen" az egyikbe mindig beleakadt az árfolyam.

most azt írja:

"
Tehát Elliott, harmonic, standard TA alakzatok, mindenféle japángyertya kombinációk, indikátor kombinációk, meg minden egyéb ármozgásból derivált okosság részemről kilőve. Ha még nem tetted meg, megtanulhatod mind, de hosszú távon szerintem közelebb nem leszel vele a célodhoz.
(Hangsúlyozom, hogy ez az én véleményem és senki más oktatásával és véleményével nem akarom ütköztetni... se időm, sem energiám nincs rá több! Ez nagyon radikálisnak tűnhet, de aki benne van a kereskedésben az tudja, hogy ezek az ütköztetések kb. a hitviták szintjén zajlanak, tehát egyik fél sem győzi meg a másikat semmiről a vita során, csak telik az idő vele. Itt csak egy dolog számít, hogy ki mit tapasztalt meg eddig.)
Részben azért sem akartam a devizatozsde.blog.hu -n folytatni a dolgokat, mert már főleg nem devizákkal kereskedek. Ahogy telt az idő és figyeltem a piacokat egyre inkább meggyőződésemmé vált, hogy a szabályzott piacok sokkal értelmezhetőbbek, mint "szegény" Forex Market. Nem akarok nagy okosságokat összehordani, mert konkrétan úgysem tudok bizonyítani semmit. Nekem elég volt hozzá, hogy hosszú időn át figyeltem és elemeztem mindkettőt.
De számomra az elsődlegesen döntő érv az, hogy a szabályzott piacoknak szabályzott nyitva tartása van, amikor a fő likviditás megjelenik rajtuk és azok általában akkor mozognak is és napról napra látható (ellenőrizhető) likviditással dolgoznak. Tehát egy daytrader ha USA piacot kereskedik, akkor nem kell egész nap a gép előtt üljön. Forex-en pedig a valós likviditás ellenőrizhetetlen és a fő mozgások/beoldalazás várható időszaka jóval kevésbé meghatározható."

ezek nagy felismerések. azért kell mindenkitől tanulni és főleg azoktól
akik tényleg jók, mert felesleges éveket lehet spórolni. egyébként a mozgóátlagokkal sincs gond(bár én nem szeretem őket).
lásd balacy milyen profin kereskedik azzal a rengeteg MA-val.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-06, 18:59   #29 (permalink)
XXX
Szenior tag

XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
régen sokat tanultam WikFX-től és kiderült egy-két év után, hogy kb. száz méterre lakott tőlem. az vicces volt. sokat szórakozott mozgóátlagokkal. volt vagy 50 darab a charton és "véletlen" az egyikbe mindig beleakadt az árfolyam.

most azt írja:

"
Tehát Elliott, harmonic, standard TA alakzatok, mindenféle japángyertya kombinációk, indikátor kombinációk, meg minden egyéb ármozgásból derivált okosság részemről kilőve. Ha még nem tetted meg, megtanulhatod mind, de hosszú távon szerintem közelebb nem leszel vele a célodhoz.
(Hangsúlyozom, hogy ez az én véleményem és senki más oktatásával és véleményével nem akarom ütköztetni... se időm, sem energiám nincs rá több! Ez nagyon radikálisnak tűnhet, de aki benne van a kereskedésben az tudja, hogy ezek az ütköztetések kb. a hitviták szintjén zajlanak, tehát egyik fél sem győzi meg a másikat semmiről a vita során, csak telik az idő vele. Itt csak egy dolog számít, hogy ki mit tapasztalt meg eddig.)
Részben azért sem akartam a devizatozsde.blog.hu -n folytatni a dolgokat, mert már főleg nem devizákkal kereskedek. Ahogy telt az idő és figyeltem a piacokat egyre inkább meggyőződésemmé vált, hogy a szabályzott piacok sokkal értelmezhetőbbek, mint "szegény" Forex Market. Nem akarok nagy okosságokat összehordani, mert konkrétan úgysem tudok bizonyítani semmit. Nekem elég volt hozzá, hogy hosszú időn át figyeltem és elemeztem mindkettőt.
De számomra az elsődlegesen döntő érv az, hogy a szabályzott piacoknak szabályzott nyitva tartása van, amikor a fő likviditás megjelenik rajtuk és azok általában akkor mozognak is és napról napra látható (ellenőrizhető) likviditással dolgoznak. Tehát egy daytrader ha USA piacot kereskedik, akkor nem kell egész nap a gép előtt üljön. Forex-en pedig a valós likviditás ellenőrizhetetlen és a fő mozgások/beoldalazás várható időszaka jóval kevésbé meghatározható."

ezek nagy felismerések. azért kell mindenkitől tanulni és főleg azoktól
akik tényleg jók, mert felesleges éveket lehet spórolni. egyébként a mozgóátlagokkal sincs gond(bár én nem szeretem őket).
lásd balacy milyen profin kereskedik azzal a rengeteg MA-val.
De ahogy ez az idézetben is említve van, a "szabályozott" piacok csak a daytradereknek való, mert a gap risk túl nagy lehet pl egy swing tradernek.
Régi 2013-09-06, 18:59   #30 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Hátáridő alatt most mit ért? Indexek, árupiacok vagy FX határidőként?

Amúgy ja, árukra nem jön ki annyi hír. Devizára meg minden nap...
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-06, 19:03   #31 (permalink)
XXX
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hátáridő alatt most mit ért? Indexek, árupiacok vagy FX határidőként?

Amúgy ja, árukra nem jön ki annyi hír. Devizára meg minden nap...
Szerintem a szabályozott piac a fenti definiciók alapján a részvénypiacok és azok az árupiacok amelyek éjszaka (USA idő szerint) nincsenek nyitva (softs).
Régi 2013-09-06, 19:22   #32 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tehát Elliott, harmonic, standard TA alakzatok, mindenféle japángyertya kombinációk, indikátor kombinációk, meg minden egyéb ármozgásból derivált okosság részemről kilőve.
A kezdetekkor egy ideig lelkes olvasója és kommentelője voltam Wik blogjának. Aztán más irányba fejlődtünk.

Számomra a technikai elemzés nem teljesértékű, csak egy része a stratégiámnak. De nem dobnám ki a jól bevált elméleteket, alakzatokat, indikátorokat, amik segítenek dönteni.

Abban sem vagyok biztos, hogy a likviditás miatt forexezni kockázatosabb, mint szabályozott piacokon daytradelni.

De épp ezért olvasni fogom a scalpert is.
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-06, 20:03   #33 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás Egy ujjab nap

1. Kép (17:48)
Probaltam tudásom szerint felismerni amit fellehet,visszamenoleg
bejelolve holvoltak PPZ-k. Amire figyelmes lettem ez a Pin gyertya
és aztán ahol be is szálltam. SL 20pip-en TP-t FIB pontra tettem méghozzá
38.2-hez szóval 30PIP-re.

2. Kép (18:06)
Ez a Pin gyertya eddig ténylegessen jó utat mutat ahogy a profit picit feljebb
megy azzal a SL-t húzza magával 1.leges cél az SL-t a Buy-ra helyezni hogy
a kockázat 0 legyen!
A beszálásom az valósszeru és ténylegessen jó volt?

3. Kép (18:18)
ez a kép után az SL-t 15Pip-re tettem fel és a TP-t letettem 20-ra.
Még mindíg az elsodleges amit akarok az az hogy az SL a buy-ra keruljon!
Kérdés ti mennyire hagynátok az SL-t a 15 pip helyett?
TP-t feltenni 20-ra soknak tartjátok ?

4. Kép (19:14)
Kb 1orat ingadozott Buy korul és aztán végzett ahol végzett ugye a 15pip-re
álítot stop még elég lentvan tole de kezdoként még nemlátom hogy ezt elkellet
volna adni a 35$ proftinál vagy ahogy tettem hogy csak a stopot tettem
feljebb.Bízok a trend emelkedésében és a Pin gyergyában.
Hogy látjátok a megértékelésemet, valós amit állítok hogy ez egy Felfelé
trend lessz?

5. Kép (19:55)
Végul egy rosszul beálított csúszo stop végett eladta ezen a profiton(eloszor
használtam ilyet és nemtudtam hogyis mukodik élo helyzetben azthittem hogyha
mozog felfelé a profit a SL 15pip kulombséggel koveti hát bukta)
Ami nekem sokkal fontosabb az az hogy amit akartam elértem a trade-em
profittal zárult ("legfontosabb hogy orizzuk meg a tokénket a profit majd
gondoskodik magárol") Igaz volt ennél nagyobb profit ahol kiszálhattam volna
de tudjuk jól hogy ez a trend még szépen keresett volna sott még ezt amíg megírtam
17pip-et ment fel!

Szeretném kérni a véleményeket errol a trade-rol ! minden érdekel !
Elore is nagy tisztelettel Koszonom ! (az ékezetek végett elnézést)
Csatolt kicsinyítések
elso-napok-tozsden-1.jpg   elso-napok-tozsden-2.jpg   elso-napok-tozsden-3.jpg  

elso-napok-tozsden-4.jpg   elso-napok-tozsden-5.jpg  
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Legnagyobb nyereségeink a tőzsdén harzol Kezdőknek 15 2015-02-04 11:14
Legnagyobb bukásaink a tőzsdén harzol Kezdőknek 65 2013-02-06 13:20
Mennyit kereshet ma egy kezdő a tőzsdén...? Profi(t) Kezdőknek 24 2011-12-01 12:04

A pontos idő 07:33 , a GMT +1 időzóna szerint.