Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-09-14, 16:05   #51 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
Hírnév szint: 0
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
milyen tekintetben alulinformált, fundamentálisan?
vagy még?

szted, csak és kizárólag TA alapon nem lehet sikeresen kereskedni?
Inkább vagy még (bár ezt habibabutól kellene kérdezni).

Mindenki a saját hiteivel kereskedik.
Én azt hiszem, hogy a fundamentális ÉS technikai elemzés kiegészítve pozíciómenedzseléssel együtt lehet sikeres.
Minél nagyobb a fegyvertár, annál nagyobb az esély.
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-14, 16:24   #52 (permalink)
Tag

Ph03n!x logója

Összes hozzászólás: 56
Hírnév szint: 5
Ph03n!x már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Ph03n!x már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Step 2

Sziasztok!

Látom elharapóztak itt a dolgok (ami persze nem gond), de én most szeretném továbbvinni elkezdett gondolataimat. Egy kezdő most azt mondja: „Köszönöm az előző két posztod - most már látom, hogy meg kell tanulnom gondolkodni a nagyok fejével és ki kell használni a kicsik hibáit, de hogyan tovább?”

Válasz egy párt. Egyetlen egyet! És nézzed! - de ne egy óra vagy egy nap erejéig. Nézzed 6 hónapig. Amíg nézed, hogy az adott pár hogy mozog, olvass minél többet. Olvass el mindent, amit Technikai Elemzésről találsz (technical analysis). Légy tisztában a Price Action fogalmával, alapvető gyertyaformációval, Fibonacci szintekkel, trendline-okkal, támasz és ellenállásokkal (support and resistance). Olvass, olvass olvass!

Ha valami olyat találsz, ami tetszik, tradeld be demo accounton. Vezess naplót, amibe leírod, hogy mit, mikor és miért tradeltél. Miután elfüstölted az első demo számlád, olvass minél többet money management-ről. Emellett fektessél hangsúlyt a pszichológiára is.

Ezután nyiss egy újabb demó (vagy egy kicsi 100-300USD live) számlát. Amikor elfüstölted menj, és olvass újra a pszichológiai részről – most már érteni is fogod.

Próbáld meg újra. (demo vagy live). Ha nem nullázod le a számlád, de stabilan +0-ban vagy pozitívban tudod tartani az egy jó jel. Most már kereshetsz más rendszereket, mert meg fogod tudni ítélni azoknak a megbízhatóságát illetve „valóság apaját”. Keress (vagy fejlessz) egy rendszert, ami kifejezetten a te igényeidet elégíti ki.

Ez minimum 1-3 év kemény munkát vesz igénybe. Ha nem vagy kész arra, hogy ennyi munkát és energiát befektess, akkor inkább hagyd a pénzed a bankban…

További kellemes hétvégét!
Ph03n!x
Ph03n!x nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2013-09-14, 16:38   #53 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Már nagyon várom, hogy valami konkrétum is elhangozzon, ne csak általánosságok
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-15, 10:20   #54 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 94
MegaMIND a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Ph03n!x eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Látom elharapóztak itt a dolgok (ami persze nem gond), de én most szeretném továbbvinni elkezdett gondolataimat. Egy kezdő most azt mondja: „Köszönöm az előző két posztod - most már látom, hogy meg kell tanulnom gondolkodni a nagyok fejével és ki kell használni a kicsik hibáit, de hogyan tovább?”

Válasz egy párt. Egyetlen egyet! És nézzed! - de ne egy óra vagy egy nap erejéig. Nézzed 6 hónapig. Amíg nézed, hogy az adott pár hogy mozog, olvass minél többet. Olvass el mindent........
Ezzel egy baj van csak. Nagyon keveseknek van ideje arra, hogy a napi meló, család mellett órákat olvasgasson, meg chartokat nézegessen. Persze ez is egy irány, de itt a fórumon is látszik, hogy az olvasással az a baj, hogy nagyon nehéz egy irányt meghatározni, mert sokan "közbevágnak" saját gondolatokat osztanak meg, így a kezdő trader összezavarodik seperc alatt. Valamint az 1-3 év nézegetésre nagyon kevés ember alkalmas. Valóban ez lehetne az ideális eset, csakhogy erre elég kevés embernek van ideje meg tőkéje.

A fundamentális elemzés fontosságához vagy lényegtelenségéhez csak egy korábbi hozzászólásomat mondanám el ismént. Ennek lehet értelme ha heti havi charton kereskedsz még talán a napin is van értelme, de daytradbe teljesen felesleges. Pláne arra az alkalmanként pár percre, vagy 1 órára.

De a példa. Ez idén történt, de nem emlékszem pontosan melyik hónapban volt. Mr. Draghi kiállt és azt mondta, hogy gondok vannak az euro-val és ebből még komoly baj is lehet. Ahogy ez kimondta egyből elkezdett esni az EUR/USD. Jött a fundamentális elemzés, hogy "jaj baj van". Majd Draghi Bá ezt látva pár perccel később befújta, hogy "úgy látom nem értik amit mondtam, nem fogjuk hagyni, hogy az euro elbukjon". BUMM!! Egyből megfordult az ár és hasított felfelé. Akkor most melyik fundamentális elgondolás a jó? Én technikai alapon bent voltam lefelé is meg felfelé is. Ennyi. Persze aki keresi a válaszokat a mitől mozog kérdésre az használhat fundamentális elemzést, csak ez gyakran meg tudja tréfálni az embert.
Régi 2013-09-15, 12:16   #55 (permalink)
Tag

Ph03n!x logója

Ph03n!x már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Ph03n!x már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Helló!

Idézet:
MegaMIND eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ezzel egy baj van csak. Nagyon keveseknek van ideje arra, hogy a napi meló, család mellett órákat olvasgasson, meg chartokat nézegessen.
Ez csak az én véleményem. Szerintem aki képtelen ezt az időt és energát belefektetni az bele se kezdjen. Egy építész mérnök sem 6 hónap után tervez hidat...

Idézet:
A fundamentális elemzés fontosságához vagy lényegtelenségéhez csak egy korábbi hozzászólásomat mondanám el ismént. Ennek lehet értelme ha heti havi charton kereskedsz még talán a napin is van értelme, de daytradbe teljesen felesleges.
Ezzel sajnos ellent kell hogy mondjak. Ha lemész alacsony idősíkra, ott az emberek sokkal "gyorsabban" dolgoznak - és az érzelmek is sokkal gyorsabban váltogatják egymást. Szerintem alacsony TF-en hajadba kenheted a fibonacci szintjeidet, és zászlóidat. De most ebbe ne menjünk bele. Ha te sikeres vagy alacsony TF-en technikai elemzéssel, örülök neki. A továbbiakban semmi kedvem erről vitázni, mert nem azért jöttem ide, hogy az ego-mat dagasszam.

Idézet:
Dhagi példa
Én nem azt próbálom meg kitalálni hogy fundamentális alapon merre megy az ár, vagy mi fog történni. Nézem, hogy a többiek (bankok, retailesek, fundok, sovereign-ek) hogy gondolkoznak, és merre kacsintgatnak. Az ő elképzeléseik egy bizonyos mértékig "beleépülnek" az árba. Aztán amikor kiderül hogy hibáztak... Na akkor van trade.

További kellemes hétvégét!
Ph03n!x

PS: Van itt egy két tapasztaltabb trader (suhi) -- ha jól emlékszem ő floor trader. Mintha ő sem teáscsészéket és pinbarokat tradelne 5m-en...
Régi 2013-09-15, 12:39   #56 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Ezzel egy baj van csak. Nagyon keveseknek van ideje arra, hogy a napi meló, család mellett órákat olvasgasson, meg chartokat nézegessen. Persze ez is egy irány, de itt a fórumon is látszik, hogy az olvasással az a baj, hogy nagyon nehéz egy irányt meghatározni, mert sokan "közbevágnak" saját gondolatokat osztanak meg, így a kezdő trader összezavarodik seperc alatt. Valamint az 1-3 év nézegetésre nagyon kevés ember alkalmas. Valóban ez lehetne az ideális eset, csakhogy erre elég kevés embernek van ideje meg tőkéje.

A fundamentális elemzés fontosságához vagy lényegtelenségéhez csak egy korábbi hozzászólásomat mondanám el ismént. Ennek lehet értelme ha heti havi charton kereskedsz még talán a napin is van értelme, de daytradbe teljesen felesleges. Pláne arra az alkalmanként pár percre, vagy 1 órára.

De a példa. Ez idén történt, de nem emlékszem pontosan melyik hónapban volt. Mr. Draghi kiállt és azt mondta, hogy gondok vannak az euro-val és ebből még komoly baj is lehet. Ahogy ez kimondta egyből elkezdett esni az EUR/USD. Jött a fundamentális elemzés, hogy "jaj baj van". Majd Draghi Bá ezt látva pár perccel később befújta, hogy "úgy látom nem értik amit mondtam, nem fogjuk hagyni, hogy az euro elbukjon". BUMM!! Egyből megfordult az ár és hasított felfelé. Akkor most melyik fundamentális elgondolás a jó? Én technikai alapon bent voltam lefelé is meg felfelé is. Ennyi. Persze aki keresi a válaszokat a mitől mozog kérdésre az használhat fundamentális elemzést, csak ez gyakran meg tudja tréfálni az embert.
Ezt nem lehet áthidalni, az időt bele kell rakni. Persze egy mentor a tanulást le tudja rövidíteni, mert könnyebben megtalálod vele a helyes utat.

Amúgy aki este, munka után akar tradelni, nem tudom mit vár. London bezár, likviditás eltűnik. Nem a legjobb időszak bármit is csinálni.

Én is úgy gondolom, hogy akkor igazán fontos a funda háttér ha hetekig akarunk egy pozíciót tartani. Rövid távon is lehet benne ráció, hogy "éppen mit áraz a piac", végülis minden infonak van pipben kifejezhető értéke. Erre mondjuk nem tudom hogy lehet kellő mennyiségű információt összegyűjteni vagy kell-e egyáltalán. Hiszen ha egy mozgás megindul, az látszik a charton is.

Draghi: emlékszem erre a beszédre, de itt sem ő mondta meg h mi lesz az EU sorsa. Csak tett egy nyilatkoztatot, ahol tudni lehetett merre érdemes spekulálni (akinek elég gyors volt az ujja...). A fundamentumok abból épülnek fel h mennyi a munkanélküliség, infláció, ipari termelés, politikai kilátások stb.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-15, 12:41   #57 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ph03n!x

Írj már le légyszives pár trade példát, amit a közelmúltban csináltál. Minden részletre kitérően. Mi volt a félreárazás oka, mi adta be a jelet és hogy jönnek ehhet hozzá a retail stopok (vagy az egy külön stratégia, számomra nem derült ki ) Lehetőleg 1-2 képpel megtoldva.

Hálás köszönet!
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-15, 14:21   #58 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Helló!

Ezzel sajnos ellent kell hogy mondjak. Ha lemész alacsony idősíkra, ott az emberek sokkal "gyorsabban" dolgoznak - és az érzelmek is sokkal gyorsabban váltogatják egymást. Szerintem alacsony TF-en hajadba kenheted a fibonacci szintjeidet, és zászlóidat. De most ebbe ne menjünk bele. Ha te sikeres vagy alacsony TF-en technikai elemzéssel, örülök neki. A továbbiakban semmi kedvem erről vitázni, mert nem azért jöttem ide, hogy az ego-mat dagasszam.
Az ego-dat ezzel tuti nem fogod dagasztani. Nem tudom, mióta kereskedsz, de azt nekem tuti nem fogod beadni, hogy perces, öt perces charton te a fundamentális elemzéssel keresel pénzt, amikor bizonyos hírek vagy naponta vangy hetente jönnek. Részemről is ennyi. Nem erőltetem ezt tovább, mert parttalan. Biztos jó a fundamentális elemzés, csak nem a daytradereknek.
Régi 2013-09-15, 14:36   #59 (permalink)
XXX
Szenior tag

Összes hozzászólás: 269
XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Az ego-dat ezzel tuti nem fogod dagasztani. Nem tudom, mióta kereskedsz, de azt nekem tuti nem fogod beadni, hogy perces, öt perces charton te a fundamentális elemzéssel keresel pénzt, amikor bizonyos hírek vagy naponta vangy hetente jönnek. Részemről is ennyi. Nem erőltetem ezt tovább, mert parttalan. Biztos jó a fundamentális elemzés, csak nem a daytradereknek.
Akinek nem érdeke meglátni a realitást, az soha nem is fogja. Szerintem mióta Megamind belépett a fizetett tanítók körébe azóta rémületesen közeledik azoknak az álláspontjához akiket most már megvet (de annak előtte meg védett). Welcome to the Dark Side Darth Megamind!
XXX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-15, 14:53   #60 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Akinek nem érdeke meglátni a realitást, az soha nem is fogja. Szerintem mióta Megamind belépett a fizetett tanítók körébe azóta rémületesen közeledik azoknak az álláspontjához akiket most már megvet (de annak előtte meg védett). Welcome to the Dark Side Darth Megamind!
Itt valami félreértés lesz. Én soha nem kardoskodtam a fundamentális elemzés mellett. Így nem is értem a megjegyzést. Ha visszaolvasol mindig is technikai alapon végzett kereskedést favorizáltam, ezt is kötöttem. Továbbá a fundemtális elemzést továbbra sem szólom le, csak azt mondtam, hogy az daytradre perces kereskedésre NEM való. Aki ezt állítja, az nem kereskedett soha technikai alapon.

A tanítás nem az én ötletem. Páran kértek segítséget. Más módon nem tudom megoldani. Ha jönnek rá akkor megtartom, ha nem nem és kereskedek tovább. Ez nekem nem gond. Nem is lesz többet ilyen, mert ez nekem nem a fő profilom. Biztos nem alapítok rá iskolát. Pár info még lesz a következő hetekben, kereskedési példák ilyesmi. Ha tetszik jó, ha nem úgyis jó.
Régi 2013-09-15, 15:12   #61 (permalink)
XXX
Szenior tag

XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Itt valami félreértés lesz. Én soha nem kardoskodtam a fundamentális elemzés mellett. Így nem is értem a megjegyzést. Ha visszaolvasol mindig is technikai alapon végzett kereskedést favorizáltam, ezt is kötöttem. Továbbá a fundemtális elemzést továbbra sem szólom le, csak azt mondtam, hogy az daytradre perces kereskedésre NEM való. Aki ezt állítja, az nem kereskedett soha technikai alapon.

A tanítás nem az én ötletem. Páran kértek segítséget. Más módon nem tudom megoldani. Ha jönnek rá akkor megtartom, ha nem nem és kereskedek tovább. Ez nekem nem gond. Nem is lesz többet ilyen, mert ez nekem nem a fő profilom. Biztos nem alapítok rá iskolát. Pár info még lesz a következő hetekben, kereskedési példák ilyesmi. Ha tetszik jó, ha nem úgyis jó.
OK, ráharapok. Daytradelni nem csak 1 percesen lehet. Továbbá, a napközbeni kereskedésben is nagy szerepe van a híreknek, márpedig aki érti és tudja hogy egy bizonyos hír hogy fogja érinteni az eddigi csorda-gondolkozást és hogy merre van a csorda pozicionálva, annak nagyobb esélye van jó döntést hozni.

A tanításról meg annyit, és erről már sokszor írtam itt is, hogy akinek ehhez suli kell az inkább tegye a pénzét a bankba, aki meg oktat annak meg meg kellene tanulnia kereskedni.
Régi 2013-09-15, 15:59   #62 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 471
Hírnév szint: 7
papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

ez jo
papa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-15, 15:59   #63 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
OK, ráharapok. Daytradelni nem csak 1 percesen lehet. Továbbá, a napközbeni kereskedésben is nagy szerepe van a híreknek, márpedig aki érti és tudja hogy egy bizonyos hír hogy fogja érinteni az eddigi csorda-gondolkozást és hogy merre van a csorda pozicionálva, annak nagyobb esélye van jó döntést hozni.

A tanításról meg annyit, és erről már sokszor írtam itt is, hogy akinek ehhez suli kell az inkább tegye a pénzét a bankba, aki meg oktat annak meg meg kellene tanulnia kereskedni.
Ez is egy nézőpont. Örülök, hogy te tudsz kereskedni.

Sajnos gyakran előfordul, hogy egy pozitív hír ellenére is esik a piac. Máskor meg a negatívra emelkedik. Ez ám a fundamentális elemzés csúcsa. Persze az nem gond, hogy tudod, hogy mikor jönnek ki a hírek, de mire abból mélyreható következtetést levonsz, a beszálló már lehet, hogy kiszálló. De mindegy is. A véleményed az oktatásról meg egy dolog. Lehet valakinek kell segítség valaki, mint mondjuk aki olyan penge mint te, az meg képes innen szedett stratégiákkal kereskedni, ahol a többség elhallgatja a stratégia lényegét. Phőnix is csak vaktöltény puffogtat. Mire abból itt megtudtok valamit, hogy mit csinál, azzal elmegy egy év, már ha ilyen ütemben halad.
Régi 2013-09-15, 19:49   #64 (permalink)
Tag

Ph03n!x logója

Alapbeállítás Búcsúzóul

Jó estét!

Őszinte leszek: Belefáradtam. Ez a thread már csak arról szól, hogy mindenki bizonyítani akar - hogy ő jobban tudja...

Ahogy elnézem Lucem is indított egy thread-et. Megosztotta ötletét és lám, mi lett a vége...
Én is elkövettem ezt a hibát - nyitottam egy thread-et - megpróbáltam pár nézetet népszerűsíteni. Saját energiámból, saját időmből... Legyünk őszinték: nekem ebből a posztolgatásból semmi hasznom nem számrazik.

Az eredményből látszik, hogy hiba volt. Mint korábban említettem - hibáimat amilyen gyorsan csak tudom kijavítom.

További kellemes estét, és sikeres kereskedést kívánok minden tradernek.
Ph03n!x
Régi 2013-09-15, 19:57   #65 (permalink)
XXX
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ez is egy nézőpont. Örülök, hogy te tudsz kereskedni.

Sajnos gyakran előfordul, hogy egy pozitív hír ellenére is esik a piac. Máskor meg a negatívra emelkedik. Ez ám a fundamentális elemzés csúcsa. Persze az nem gond, hogy tudod, hogy mikor jönnek ki a hírek, de mire abból mélyreható következtetést levonsz, a beszálló már lehet, hogy kiszálló. De mindegy is. A véleményed az oktatásról meg egy dolog. Lehet valakinek kell segítség valaki, mint mondjuk aki olyan penge mint te, az meg képes innen szedett stratégiákkal kereskedni, ahol a többség elhallgatja a stratégia lényegét. Phőnix is csak vaktöltény puffogtat. Mire abból itt megtudtok valamit, hogy mit csinál, azzal elmegy egy év, már ha ilyen ütemben halad.
Van egy elég újkeletű Wall Street mondás, alig néhány száz éves: Buy the rumor, sell the news. Ezt a jelenség ugyanoda kanyarodik vissza amit már előzőleg is ecseteltem, ha ki jön egy jó hír és a piac nem tud feljebb törni akkor ez egy fáradt piac. De biztos ez is benne lesz a tananyagban. Ja de bocs, elfelejtettem hogy Te tick charton fogod bevezetni a kisiskolásokat a kereskedés öromeibe.
Abban igazad van, hogy sajnos a fórumon szinte lehetetlen megszerezni egy komplett szisztéma részleteiben (habár ebben a Te hozzászólásaid biztos nem segítenek); de az igazság az, hogy szerintem nincs olyan oldal vagy könyv ahol egy helyen minden tudást megszerezhet valaki. Ez egy kincskeresés, és sok követ fel kell forgatni míg megtaláljuk a saját kincsünket.
Tudom, vagy el kell menni a Te tanfolyamodra. Cheers.
Régi 2013-09-15, 20:05   #66 (permalink)
XXX
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Jó estét!

Őszinte leszek: Belefáradtam. Ez a thread már csak arról szól, hogy mindenki bizonyítani akar - hogy ő jobban tudja...

Ahogy elnézem Lucem is indított egy thread-et. Megosztotta ötletét és lám, mi lett a vége...
Én is elkövettem ezt a hibát - nyitottam egy thread-et - megpróbáltam pár nézetet népszerűsíteni. Saját energiámból, saját időmből... Legyünk őszinték: nekem ebből a posztolgatásból semmi hasznom nem számrazik.

Az eredményből látszik, hogy hiba volt. Mint korábban említettem - hibáimat amilyen gyorsan csak tudom kijavítom.

Ph03n!x
Viszont, köszönjük hogy meglátogattál. Kár hogy ilyen gyorsan elmész, most kezdett érdekessé válni ez a thread. Arra meg hogy mindenki bedobja a 10 centjét várni lehetett, de személy szerint én kiváncsian vártam hogy merre viszik gondolataid ezt a threadet. Sajnos Lucem stratégiája an én szememben elég követhetetlen volt, a Tied érdekesebbnek tűnt. Sebaj, good luck trading and may the fat tails wag your P&L in your favor!
Régi 2013-09-15, 20:21   #67 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Buy the rumor, sell the news.
Örök dilemma, hogy melyik hírt vették meg előre a benfenntesek és melyiket nem
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-15, 21:29   #68 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Viszont, köszönjük hogy meglátogattál. Kár hogy ilyen gyorsan elmész, most kezdett érdekessé válni ez a thread. Arra meg hogy mindenki bedobja a 10 centjét várni lehetett, de személy szerint én kiváncsian vártam hogy merre viszik gondolataid ezt a threadet. Sajnos Lucem stratégiája an én szememben elég követhetetlen volt, a Tied érdekesebbnek tűnt. Sebaj, good luck trading and may the fat tails wag your P&L in your favor!
Nekem fura volt, hogy az elején valami olyasmit írt, hogy nem lesz konkrét rendszer leírása, hanem pár év chartnézegetés, és utána aki kipróbálta ezt annak majd kiderül érdemes volt-e követni tanácsait. Gondolja bárki is, hogy ezt valaki végigcsinálja egy fórumos beírás hatására?
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-15, 22:00   #69 (permalink)
XXX
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Örök dilemma, hogy melyik hírt vették meg előre a benfenntesek és melyiket nem
Általában az árszintből meg lehet mondani, de a CoT és más források (pl Oanda) is segíthetnek. Például ha megnézed a Lean Hogs chartot és hozzáveszed hogy rekord hosszú pozicióban csücsülnek a spekulátorok, akkor nem nehéz arra a következtetésre jutni, hogy a specs minden jó hÍrt beépítettek az árba.

Régi 2013-09-16, 06:40   #70 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Van egy elég újkeletű Wall Street mondás, alig néhány száz éves: Buy the rumor, sell the news. Ezt a jelenség ugyanoda kanyarodik vissza amit már előzőleg is ecseteltem, ha ki jön egy jó hír és a piac nem tud feljebb törni akkor ez egy fáradt piac. De biztos ez is benne lesz a tananyagban. Ja de bocs, elfelejtettem hogy Te tick charton fogod bevezetni a kisiskolásokat a kereskedés öromeibe.
Abban igazad van, hogy sajnos a fórumon szinte lehetetlen megszerezni egy komplett szisztéma részleteiben (habár ebben a Te hozzászólásaid biztos nem segítenek); de az igazság az, hogy szerintem nincs olyan oldal vagy könyv ahol egy helyen minden tudást megszerezhet valaki. Ez egy kincskeresés, és sok követ fel kell forgatni míg megtaláljuk a saját kincsünket.
Tudom, vagy el kell menni a Te tanfolyamodra. Cheers.
Nem kell elmenni sehova, pláne nem hozzám. Aki szerint meg lehet tanulni netről tőzsdézni az tegye azt, akinek meg segítség kell az meg kérjen segítséget. Nem tudom, mi a problémád amúgy. Persze, hogy az én hozzászólásaimból nem lehet megtanulni tőzsdézni és nem is segít, mert mint annyiszor jeleztem szerintem ez halott ügy.

Phőnix meg megsértődik. Belefáradt. Mibe? Nem írt eddig semmit, milyen látásmódot fejtegetett? Gyakoroljon mindenki 1-3 évig. Na, ez ám az előrelépés.

Amúgy nem tick chartot fogok mutogatni.
Régi 2013-09-16, 06:43   #71 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Jó estét!

Ph03n!x
Nem erről szól, hogy mindenki jobban tudja. Feldobtál valamit, majd amikor jöttek rá válaszok akkor meg megsértődsz. Írd le, mit akartál ezzel az egésszel és ennyi. De örök igazságokat írogatni......
Régi 2013-09-16, 08:35   #72 (permalink)
Kitiltott

kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Főnix, vége?

Tényleg kár. Biztosan be kellene már az elején dobni a törölközőt, ha egy komplex gondolkodásmódot szeretnél bemutatni és a kezdőknek segíteni?

Így ismét a szűklátókörűség és az ellenérdek győz.

Mega MIND? De ami nem fér bele abba a hatalmas elmébe, az nincs? És ilyenek tartanak ma tanfolyamot?

Bár igaz, ezen a szinten valóban felesleges fórumozni.
Régi 2013-09-16, 09:01   #73 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Főnix, vége?

Tényleg kár. Biztosan be kellene már az elején dobni a törölközőt, ha egy komplex gondolkodásmódot szeretnél bemutatni és a kezdőknek segíteni?

Így ismét a szűklátókörűség és az ellenérdek győz.

Mega MIND? De ami nem fér bele abba a hatalmas elmébe, az nincs? És ilyenek tartanak ma tanfolyamot?

Bár igaz, ezen a szinten valóban felesleges fórumozni.
Komolyan nem értem, ti mit nem értetek meg. Mi nem fér bele a fejembe? Én nem harcolok. Elfogadok én mindent, ha megindokolják. De az nem idok, hogy sikeresen kereskedni csak fundamentális elemzéssel lehet. Hát ez egy vicc!!!!

Valamint szerintem az sem megy szembe az általános vélekedéssel, hogy azt mondom, hogy a fundamentális elemzés rövid idősíkon jelentéktelen. Perces, ötperces charton értelmetlen. Aki hetin meg havi charton kereskedik annak jelenthet előnyt. De annak is csak akor, ha össze tudja rakni a képet.

Milyen ellenérdekekről beszélsz. Ez egy tőzsdefórum. Emberek beszélgetnek. Valaki felhoz valamit, mások meg reagálnak. Ha nem tetszik a reakció akkor az ember megsértődik. Roppant felnőttes gondolkodás.
Régi 2013-09-16, 09:15   #74 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Az eredményből látszik, hogy hiba volt.
Talán neked is az eredményekkel kellett volna kezdened.

Aki ilyen apróságon megsértődik, az vajon mennyire tud stabil maradni a kereskedései során?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-16, 09:17   #75 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 783
Hírnév szint: 6
habibabu a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül habibabu részére
Alapbeállítás

Nem azért de ez így jó, nem egymást kell meggyőzni!! Emberke felvetett valamit, vigye végig a gondolatát és mi saját tapasztalatból leírjuk a véleményünk szerinti hibát. Aki olvassa az eldönti, átgondolja, hogy kinek fogadja el a véleményét, ötvözi a sajátjával és lehet, hogy időt, energiát spórol meg vele vagy éppen pénzt.
habibabu nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-16, 09:18   #76 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 783
habibabu a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül habibabu részére
Alapbeállítás

valóban a fórumozás erős idegzetet kíván vagy erős hitet :-)
habibabu nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-16, 09:24   #77 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Talán neked is az eredményekkel kellett volna kezdened.

Aki ilyen apróságon megsértődik, az vajon mennyire tud stabil maradni a kereskedései során?

A számból vetted ki a szót!

Lehet hogy Pho3n!x még nem tud erről a lehetőségről?

Oktatócégek éles hozamgörbéi a myfxbook-on! -oktatoszamlakHU

Hát igen, aki tradel, az az egyik legnagyobb kitartást igénylő szakmát műveli.
Ha pár kötözködő fórum bejegyzésre feladja a rendszerének elmagyarázását, az tényleg elgondolkodtató egy kicsit.
Egyébként pedig hagyni kell kibontakozni az embereket, nem szabad beléjük folytani a még ki sem mondott szót.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-16, 09:44   #78 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 591
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Pho3n!x pontosan azt tette, amit egy jó trader tesz. Belátta, hogy ebből a "poziból" csak nagyobb veszteséggel jönne ki, mint amekkora nyereségpotenciál van benne és
"likvidálta" olyan gyorsan, ahogy csak lehet.
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-16, 09:53   #79 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Kár volt ezt a topikot szétbaxni idejekorán, mielőtt kibontakozhatott volna :|
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-16, 10:15   #80 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Idézet:
Elfogadok én mindent, ha megindokolják. De az nem idok, hogy sikeresen kereskedni csak fundamentális elemzéssel lehet. Hát ez egy vicc!!!!

Valamint szerintem az sem megy szembe az általános vélekedéssel, hogy azt mondom, hogy a fundamentális elemzés rövid idősíkon jelentéktelen. Perces, ötperces charton értelmetlen. Aki hetin meg havi charton kereskedik annak jelenthet előnyt. De annak is csak akor, ha össze tudja rakni a képet.
Talán be kellene íratkoznod egy igazi tanfolyamra, hogy megértsd.

Egy dolgot viszont én is kérdeznék: milyen árképzési technikával jött ki a 230 ezres tanfolyamdíjad?
(Beavathatnál a részletekbe, hogy ne tartson senki csalónak az ennél is alacsonyabb, mindössze 690 eurós számlád mellett.)
Régi 2013-09-16, 10:25   #81 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:

Egy dolgot viszont én is kérdeznék: milyen árképzési technikával jött ki a 230 ezres tanfolyamdíjad?
(Beavathatnál a részletekbe, hogy ne tartson senki csalónak az ennél is alacsonyabb, mindössze 690 eurós számlád mellett.)
Én nem személyeskedtem, meg rágalmaztalak, úgyhogy ezt fejezd be szépen, pláne úgy, hogy nem ismersz. Ez elég alja színvonal amit képviselsz. Ahelyett, hogy hülyeségeket írógatsz írhatnál normális válaszokat is. De mivel olvasni nem tudsz ebből adódóan gondolom írni se. Ez az egy számla publikus, de ez sem véletlen. Ennek is megvolt a célja. Nem volt jó választás ez tény, de ez van, ezzel már nem tudok mit kezdeni.

Az ár roppant egyszerű. Ennél sokkal többet is írhatnék, mert amin átsiklottál az az, hogy ebben benne van, hogy az előadás után fél évig akár NAPONTA lehet kérdezni, segítséget kérni INGYEN. Plusz ha küld valaki kötési listát megmondom, hogy jól csinálta-e amit csinált.

Aztán küldözgessél nyugodtan mérges smiley-kat, ha ettől jobb a kedved.
Régi 2013-09-16, 10:39   #82 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:

Ha már ilyen baráti vagy ránéztem a weboldaladra, de sehol nem látom az eredményidet. Biztos én siklottam el vmi felett. De az látom, hogy penge vagy mindenben van itt hitel, biztosítás, privátbankárság, (ilyet ismerek párat, no comment), majd tőzsdeguru is vagy. Eredmény nélkül. Akkor ezt most hogyan van?

Lennél olyan kedves és ha ilyen nagy mellénnyel vagy megosztanál velünk pár eredményt.
Régi 2013-09-16, 10:48   #83 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Sztorno minden. Megvan az eredmény. Itt a stratégiád eredménye :

Money menedzsment része biztosítja a magas találati arányt, amellyel bizonyíthatóan, menedzselt kockázattal a napi 1% profit sem elérhetetlen.

Én nem vagyok ennyire vad és nem is gondolom, hogy minden nap összejön a maximum, így számoljunk napi 0,5%-kal. Van 250 kereskedési nap, meg napi 0,5 % az kamatos kamattal, annyi mint 347% vagyis egy 100.000 €-s számlából csinálsz 347.000 €-t. Ezelőtt meghajolok. Tényleg szép eredmény. Vagy valamit elszámoltam?
Régi 2013-09-16, 10:49   #84 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Idézet:
Ha már ilyen baráti vagy ránéztem a weboldaladra, de sehol nem látom az eredményidet. Biztos én siklottam el vmi felett. De az látom, hogy penge vagy mindenben van itt hitel, biztosítás, privátbankárság, (ilyet ismerek párat, no comment), majd tőzsdeguru is vagy. Eredmény nélkül. Akkor ezt most hogyan van?

Lennél olyan kedves és ha ilyen nagy mellénnyel vagy megosztanál velünk pár eredményt.
Nem válaszoltál a kérdésre. Vajon miért?

Egyébként szívesen mutatok ezt azt. Fund-tech. Csak neked, csak most 230 ezer. Ezért olyat kapsz, hogy dobsz egy hátast.
Régi 2013-09-16, 10:54   #85 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:

Egyébként szívesen mutatok ezt azt. Fund-tech. Csak neked, csak most 230 ezer. Ezért olyat kapsz, hogy dobsz egy hátast.
Olvass már vissza legalább 3 hozzászólást!!! Mire nem válaszoltam? Szerinted az időm ingyen van, amíg másokkal foglalkozok a trading helyett!!!
Régi 2013-09-16, 10:58   #86 (permalink)
Tag

Ph03n!x logója

Alapbeállítás

Sziasztok!

@StLui kmisi
A célom az volt, hogy megpróbáljam az embereket elmozdítani az önnálló gondolkodás irányába. Mutogathatnék itt számlákat - minek... Mutathatnék egy két tradet (privátban megtettem egy-két érdeklődőnek), de a gond az az, hogy rendszerem komplikált, megértéséhez Price Action alapismeretek, market felépítés, gazdasági ismeretek és fundamentális ismeretek is szükségesek lennénk. Egy kezdőt csak összezavarnának. Célom még pár hete csupán a fenti volt, azzal kibővítve, hogy időnként egy kisebb post-ban összefoglalok egy-két érdekesebb dolgot. (Piacműködés, likviditás szerepe, piacrésztvevők stb.)

@n3d
Hogyan tanítsak embereket halászni, amikor mellettem páran kézigránátokat dobálnak a vízbe?

@GP57
Én is sajnálom.

@Megamind
Én soha nem kérdőjeleztem meg azt, hogy hogy lehet-e fundamentális ismeretek nélkül kereskedni. Lehet. (Erre számos példát ismerek.)

Ugyan nem vagyok floor trader, de jó párat ismerek. Mielőtt embereket kezdesz oktatni azért kérdezz meg egy-kettőt arról, hogy mit és hogyan látnak a piacon. KEVÉS - ismétlem NAGYON kevés floor tradert ismerek, aki teljesen figyelmen kívűl hagyna bármilyen fundementális tényezőt. Ha nincs ilyen ismerősőd akkor keress rá youtube-on. Floor traderek túlnyomó többsége azt fogja mondani, hogy a fundementális elemzés elengedhetetlen.

Nem ismerem befektetői multadat. Lehet hogy tapasztalt vagy, lehet hogy nem. A fent említett ár valóban eléggé "nagyszabású" (hogy finoman fogalmazzak) - egy átlag magyar számára. Tudatában vagy-e annak, hogy ennek az árnak töredékéért NAGYON tapasztalt traderek is segítenek? A te tudásod ezekénél valóban tízszer több? Van-e neked ehhez elegendő tapasztalatod, kitartásod? Volt-e már diákod, akit mentoráltál? Sikeres lett-e az illető? Tudod-e mennyi munkával jár már csak egy diák rendes kitanítása is? Tudod-e kik mozgatják a piacot? Tisztában vagy-e a piaci szereplőkkel? Tudod-e hogy a nagyok hogyan kereskednek? Szívemből remélem, hogy a fenti kérdésekre őszinte "igen" válaszok jönnek részedről. Ez esetben sikeres oktatást kívánok.

További szép napot!
Ph03n!x
Régi 2013-09-16, 10:59   #87 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Szerintem döntsük el a vitát, hogy kinek nagyobb a pélója egy FX verseny keretében
http://www.myfxbook.com/contests/for...cel-markets/17

Ma hajnalban indult, még nem késő utolérni, nekem eddig csak 81%-om van
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-16, 11:08   #88 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Hely: Lohr am Main, Germany
Összes hozzászólás: 276
Fassenkugel a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nyitok 30 szamlat, es full levereg-el max risk-el tradekek

Megamind! Azert kicsit tenyleg visszafoghatnal. kmisi kicsit reg ota benne van mar az uzletben. felteszem tapasztalata is akad jocskan...

Ph03n!x-el beszeltem PM-ben... Kar volt elkergetni innen skacok...
Fassenkugel nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-16, 11:16   #89 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 878
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Fassenkugel eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Még nem menekült el, hátha ír még valami hasznosat
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-16, 11:19   #90 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok!

@StLui kmisi
A célom az volt, hogy megpróbáljam az embereket elmozdítani az önnálló gondolkodás irányába. Mutogathatnék itt számlákat - minek... Mutathatnék egy két tradet (privátban megtettem egy-két érdeklődőnek), de a gond az az, hogy rendszerem komplikált, megértéséhez Price Action alapismeretek, market felépítés, gazdasági ismeretek és fundamentális ismeretek is szükségesek lennénk. Egy kezdőt csak összezavarnának. Célom még pár hete csupán a fenti volt, azzal kibővítve, hogy időnként egy kisebb post-ban összefoglalok egy-két érdekesebb dolgot. (Piacműködés, likviditás szerepe, piacrésztvevők stb.)

@n3d
Hogyan tanítsak embereket halászni, amikor mellettem páran kézigránátokat dobálnak a vízbe?

@GP57
Én is sajnálom.

@Megamind
Én soha nem kérdőjeleztem meg azt, hogy hogy lehet-e fundamentális ismeretek nélkül kereskedni. Lehet. (Erre számos példát ismerek.)

Ugyan nem vagyok floor trader, de jó párat ismerek. Mielőtt embereket kezdesz oktatni azért kérdezz meg egy-kettőt arról, hogy mit és hogyan látnak a piacon. KEVÉS - ismétlem NAGYON kevés floor tradert ismerek, aki teljesen figyelmen kívűl hagyna bármilyen fundementális tényezőt. Ha nincs ilyen ismerősőd akkor keress rá youtube-on. Floor traderek túlnyomó többsége azt fogja mondani, hogy a fundementális elemzés elengedhetetlen.

Nem ismerem befektetői multadat. Lehet hogy tapasztalt vagy, lehet hogy nem. A fent említett ár valóban eléggé "nagyszabású" (hogy finoman fogalmazzak) - egy átlag magyar számára. Tudatában vagy-e annak, hogy ennek az árnak töredékéért NAGYON tapasztalt traderek is segítenek? A te tudásod ezekénél valóban tízszer több? Van-e neked ehhez elegendő tapasztalatod, kitartásod? Volt-e már diákod, akit mentoráltál? Sikeres lett-e az illető? Tudod-e mennyi munkával jár már csak egy diák rendes kitanítása is? Tudod-e kik mozgatják a piacot? Tisztában vagy-e a piaci szereplőkkel? Tudod-e hogy a nagyok hogyan kereskednek? Szívemből remélem, hogy a fenti kérdésekre őszinte "igen" válaszok jönnek részedről. Ez esetben sikeres oktatást kívánok.

További szép napot!
Ph03n!x
Ez egy nagyon jó hozzászólás, végre értelmes dologról is van szó.
Igen elég hosszú a múltam, nem pár éves.
Igen tudom ki mennyiért oktat, azt viszont nem hiszem, hogy bárki is 25.000-ért oktatna.
Azért ilyen borsos, mert tudom, hogy mit fogok megmutatni, miről lesz szó. Valamint mint írtam a mentorálás alatt nem tudok kereskedni, tehát az időm is pénz. Én úgy gondolom, hogy az ér a legtöbbet akármilyen tanfolyamban, előadásban, ha utána amikor belekezd az ember a gyakorlásba, kereskedésbe van kitől segítséget kérni amikor elakad, vagy ha megerősítés kell. PP ha jól tudom 5.000 Ft-óradíjjal számol. De lehet, hogy nem ennyi, de erre emlékszem. Na most én napi konzultációt teszek lehetővé, plusz kötéslista elemzést, mert ennek van értelme, nem a heti egy alkalomnak, mivel a piac folyamatosan változik. Szóval ha 5.000 lenne az óradíj és vegyünk napi 10 órát, az napi 50.000 Ft. És ez félévig, ki sem számolom....
Igen, volt tanítványom már - egyéni -
Igen sikeres.
Igen, tudom mennyi időt vesz el a mentorálás

Azt viszont továbbra sem osztom, hogy a fundamentális elemzés elengedhetetlen. DE, nem akarlak meggyőzni semmiről, mert nem ez a lényeg. Mindenki máshogy tradel. Én sem azt akarom, hogy mindenki úgy tradeljen ahogy én. Van egy csomó jó technika. Én a saját gondolkodásmódomat tudom megmutatni, plusz mint írtam több (8) év tapasztalatát tudom megosztani. Meg fogom mutatni a legegyszerűbb technikákat is és azokat, amiket én csinálok. Megpróbálok komplex képet adni erről. Nem magamtól jött amúgy az ötlet erre az előadásra, hanem kaptam pár levelet, hogy segítsek. De nekem nem fő profilom az oktatás és pontosan ezért írtam azt is, hogy csak egyszer fogok ilyet csinálni.

Itt nem háborúzni kéne, mint amit kmisi csinál. Ez nem erről szól. Az, hogy különböznek a vélemények az nem baj, amíg normális érvek, ellenérvek jönnek.
Régi 2013-09-16, 11:19   #91 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Nem baj, a haszon legalább így is az 5% kezében marad
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-16, 11:21   #92 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nyitok 30 szamlat, es full levereg-el max risk-el tradekek

Megamind! Azert kicsit tenyleg visszafoghatnal. kmisi kicsit reg ota benne van mar az uzletben. felteszem tapasztalata is akad jocskan...

Visszafogok én, ha normális stílusban szólnak hozzám.
Régi 2013-09-16, 11:25   #93 (permalink)
Szenior tag

Fassenkugel logója

Hely: Lohr am Main, Germany
Összes hozzászólás: 276
Fassenkugel a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Még nem menekült el, hátha ír még valami hasznosat
Nekem azt mondta, hogy lehet hogy fog. (felteve ha lecsillapodnak itt a dolgok)...
Fassenkugel nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-16, 11:40   #94 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 813
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Pho3n!x pontosan azt tette, amit egy jó trader tesz. Belátta, hogy ebből a "poziból" csak nagyobb veszteséggel jönne ki, mint amekkora nyereségpotenciál van benne és
"likvidálta" olyan gyorsan, ahogy csak lehet.
Én kezdő vagyok, ebből a pozícióból írok. Én is ezt a nézetet osztom (Kamionos). Nem amatőr Phoenix, hanem elég profi ahhoz, hogy idejében kiszálljon!
"Köszönjük", nagyok!
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-16, 11:41   #95 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:

Misi, ne hagyd magad!
Nem kell ide "Fund-tech", semmi bonyolult, mert nem biztos hogy megértenénk.
Mennyiből tart lefotózni az MT4 kivonatodból azt a pár sort, amire Megamind kíváncsi? 2 perc... (Számlaösszeg, 250 db trade és hazautalások sor)
Hagy "dobjanak hátast" az emberek!

És ezzel le is zárhatod a vitát, ami itt kialakult....
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-16, 11:52   #96 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Misi, ne hagyd magad!
Nem kell ide "Fund-tech", semmi bonyolult, mert nem biztos hogy megértenénk.
Mennyiből tart lefotózni az MT4 kivonatodból azt a pár sort, amire Megamind kíváncsi? 2 perc... (Számlaösszeg, 250 db trade és hazautalások sor)
Hagy "dobjanak hátast" az emberek!

És ezzel le is zárhatod a vitát, ami itt kialakult....
Ez nem vita, mert ő nem érvel, csak köpköd. Engem nem érdekel más pénze. Azt irogat amit akar, ebben osztom balacy álláspontját. Eredményből elég egy százalékos szám. Gondolom nem hasból fog odaírni valamit. Viszont csípőből osztani a másikat pláne ilyen stílusban, az annyira nem jön be. Aztán lesz@rom, hogy mekkora nagy isten itt a fórumon, mert ez akkor sem szint.
Régi 2013-09-16, 12:08   #97 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Ez nem vita, mert ő nem érvel, csak köpköd. Engem nem érdekel más pénze. Azt irogat amit akar, ebben osztom balacy álláspontját. Eredményből elég egy százalékos szám. Gondolom nem hasból fog odaírni valamit. Viszont csípőből osztani a másikat pláne ilyen stílusban, az annyira nem jön be. Aztán lesz@rom, hogy mekkora nagy isten itt a fórumon, mert ez akkor sem szint.
Nyugi!

Erre kattints:

http://www.youtube.com/watch?v=JR0gEc9l5oA

" A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva! Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott..."
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-16, 12:33   #98 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Milyen kár h nincs trading pit, ahol lehetne kiabálni, verekedni és egymásra licitálni!
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-16, 12:59   #99 (permalink)
Szenior tag

Hely: Kenderes
Összes hozzászólás: 265
simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül simifx részére
Alapbeállítás

Kezdeményezni fogom a FOREXPO rendezöinél, hogy állítsanak fel egy ringet.......már csak el kell jönni azoknak is akik le akarják játszani a meccset!
Régi 2013-09-16, 13:04   #100 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Mondjuk ő nem szaporította a karaktereket holmi általánosságokkal, hanem ráugrott a stratégia bemutatására és pár évet videora rögzítve lekereskedett.

Nézd ezt a kedves hölgyet, milyen laza és összeszedett egyszerre, nem egy sértődős fajta:-)

http://www.youtube.com/watch?v=BquDG...32D5E815ABDE26

Általában jellemző, hogy aki aktívan trédel (nem reprezentatív, csupán t.fórumos megfigyelés) szívesen kitesz néha-gyakran egy screen shotot vagy akár belinkel valamely időszakra vonatkozó kötéslistát, aki(k) viszont tanítanak, oktatnak, ilyen kérés esetén sértődötten visszavonulnak...
  Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Admiral Market As. Bróker cég Hunter008 Brókercégek 319 2015-12-27 22:11
Első Napok a Tőzsdén Mariodox Kezdőknek 32 2013-09-06 20:03
Forex robot kezdőknek? Johnny194 Kezdőknek 37 2013-09-02 13:02
Forex kezdőknek és haladóknak fxgekko Kezdőknek 1 2012-06-30 23:05
Tőzsdei képzés kezdőknek! Becoka` Tőzsdei képzések 24 2012-01-15 18:26

A pontos idő 22:12 , a GMT +1 időzóna szerint.