Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-09-16, 13:26   #101 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
simifx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kezdeményezni fogom a FOREXPO rendezöinél, hogy állítsanak fel egy ringet.......már csak el kell jönni azoknak is akik le akarják játszani a meccset!
Inkább azt kezdeményezd, hogy olyan embereket hívjanak meg alőadónak, akik megélhetése a kereskedésből származik és a "szólásszabadságuk" hitelességével beszélnek emberek százaihoz majd a színpadról...
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-16, 13:28   #102 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
simifx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kezdeményezni fogom a FOREXPO rendezöinél, hogy állítsanak fel egy ringet.......már csak el kell jönni azoknak is akik le akarják játszani a meccset!

Tényleg, mekkora showt lehetne csinálni!

De előtte be kéne öltözni valami híres kereskedőnek, aztán mehetne a "celebrity death match"!
  Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2013-09-16, 15:25   #103 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nézd ezt a kedves hölgyet, milyen laza és összeszedett egyszerre, nem egy sértődős fajta:-)

http://www.youtube.com/watch?v=BquDG...32D5E815ABDE26

Általában jellemző, hogy aki aktívan trédel (nem reprezentatív, csupán t.fórumos megfigyelés) szívesen kitesz néha-gyakran egy screen shotot vagy akár belinkel valamely időszakra vonatkozó kötéslistát, aki(k) viszont tanítanak, oktatnak, ilyen kérés esetén sértődötten visszavonulnak...
Mert ez a hölgy először volt kereskedő és utána mondja el másoknak hogy mit és hogyan csinál!
Nálunk ez fordítva van.
Erről beszélek hogy valaki "szólásszabadsággal" beszél valamiről, vagy sem.
Te is érzed a videó láttán, hallatán, hogy ez nem az átverésről szól.
Ha tőle kérnek egy számlakivonat bemutatást, biztosan nem kapja fel a vizet és áll neki védekezni.

Ezt a videót nézd meg:

http://www.youtube.com/watch?v=cXy9HoWX0es

Kicsit erős a mondat amit 19.00 percnél mond a saját drawdownjáról.
Egy pillanatra meg is fagy a levegő.

És ez is egy érdekes információ Karenről:

"Karen took her $100,000 in savings that she had with her Merrill broker and started trading it. She had spent some hard years working at her full time job while learning to trade options and stocks with the $22,000 “PhD” class offered by Investools,. She says the classes took her 1 ˝ years to complete but it piqued her interest. She had her “Ahaa’ moment and went out and left her job, to trade full time. In 2007 – 2008 she made her $100K turn into $150K. That attracted interest from friends and the account grew to $700K. She started two funds and in a few years had taken the $700K she had from others and her own money to $41 Million!!! Wow! And she has not stopped there. I am not sure of this but I believe she is past $160 million now. She has 6 people working for her.…

So how did she do it? Listen to the interview. It is not quick or easy ….”It is like learning a craft. It takes years” as Karen says in her interview. She had her breakthrough when she stopped trading stocks. She instead shorted premium on far out options. I can only imagine the risks she took and would love to know exactly how she handled the flash crash… she has been tested. She has very few drawdowns but I expect they are huge. Still, she tells you how she worked hard at learning her craft even while pulling a full time job, as she traded in the evenings and night while she learned. Most of us have ‘other priorities” – family; friends and so on. In order to be great, sacrifices have to be made. Karen has certainly shown us it can be done and by a 50+ year old retail “Supertrader”."
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-16, 16:32   #104 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
Jagger a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

sziasztok

valaki tudna abban segiteni, hogy metatraderen hogyan kell beallitani hogy a stop loss es take profit vonalak megjelenjenek a charton ?
elore is koszi Jagger
Jagger nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-16, 16:44   #105 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Jagger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
sziasztok

valaki tudna abban segiteni, hogy metatraderen hogyan kell beallitani hogy a stop loss es take profit vonalak megjelenjenek a charton ?
elore is koszi Jagger
Tools/options/chart ---> show ask line
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-16, 17:02   #106 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.614
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Jagger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
sziasztok

elore is koszi Jagger
Ha nyitsz egy pozíciót, utána megadhatod az értéküket, és megjelennek a charton. Ezután már egérrel is húzgálhatod őket.
Régi 2013-09-16, 17:04   #107 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Bocs, én vagyok diszlexiás :S
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-16, 18:06   #108 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Amúgy tényleg jöhetnétek a versenyre.
Én az első napot félig elcsextem. All-in akartam menni, de hamarabb kistoppolt valami fura margin szabály miatt
Aztán a megtépázott számlát kellett összekaparnom. Mindegy, már tudom kb mennyit bír a rendszer, holnap folytatom, mára kicsit elfáradtam
Csatolt kicsinyítések
elso-lepsek-kezdoknek-forex-market-verseny.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-22, 23:28   #109 (permalink)
Tag

Ph03n!x logója

Összes hozzászólás: 56
Hírnév szint: 5
Ph03n!x már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Ph03n!x már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Gap

Jó estét!

Szép az este, ha egy kis profittal nyitjuk a hetünket
BigBrother, CSI: NY meg hasonlók helyett inkább a chartokat nézem vasárnap este.

Szerintem mindenképpen érdemes egy kis időt fektetni a "Gap"-ekbe.
Ha van a kereskedésnek egy kis pontja, amit relatív kis tudással ki lehet használni, akkor ez az. Mindenki csináljon legalább 50-100 demó kötést GAP-en, mielőtt élesben próbálkozna. Ugyan relatív könnyű megtanulni őket játszani, mégis teljesen más pozíció / "money management"-et igényel.

Profitban gazdag hetet!
Ph03n!x
Csatolt képek

Ph03n!x nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-22, 23:42   #110 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Ph03n!x eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ugyan relatív könnyű megtanulni őket játszani, mégis teljesen más pozíció / "money management"-et igényel.
Miért nem írod le milyet?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-22, 23:45   #111 (permalink)
Tag

Ph03n!x logója

Ph03n!x már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Ph03n!x már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Helló.

Valóban - ez talán nem akkora munka. Holnap megpróbálok rá időt keríteni. Most azonban vasárnap esti programként olvasom a piaci kilátásokat / összefoglalókat.

Joccakát!
Ph03n!x
Régi 2013-09-23, 13:47   #112 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 514
Hírnév szint: 6
Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Jó estét!

Profitban gazdag hetet!
Ph03n!x
Szép short volt, a múlt heti Gap bukóit biztos fedezte.
Ha elfogadsz egy őszinte véleményt: a topic indításakor érdekesnek tűnt, majd amikor leoltottak majdnem beírtam dühömben, hogy miért kellett szétbarmolni egy ilyen jónak és hasznosnak induló témát.. Aztán traderhez méltóan lenyugodtam és számoltam tízig.. Most már megváltozott a véleményem, mert időközben azt vettem észre, hogy a pók beszőtt. Semmi konkrétum, és kissé olyan feelingje van az egésznek, mint amikor valakit kéjes örömmel tölt az, hogy húzza az időt.. És a sértődésed is érdekes.. Az idő nekünk is pénz, és kissé sok kiesik azzal, hogy várjuk a lényegre térést, és a nagy "aha" pillanatot.. ne vett sértésnek. Nyilván nincs időd kifejteni, "majd holnap talán" de egy képet van időd beilleszteni, meg oldalakt írni mátrix c. filmből képpel még hátborzongatóbbá tenni.. Ha nincs időd ami érthető, miért nyitsz egy ilyen threadet?
Dvit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-23, 14:15   #113 (permalink)
Szenior tag

Microtrader logója

Összes hozzászólás: 352
Microtrader már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Microtrader már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Mindenki csináljon legalább 50-100 demó kötést GAP-en, mielőtt élesben próbálkozna.
Tehát legalább 1-2 év gyakorlás mielőtt éles számláról egyáltalán beszélni lehet, és még így is relatíve ez az egyik legkönnyebben tanulható módszer ha jól értem. Ugye?
Microtrader nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-23, 14:27   #114 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Microtrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tehát legalább 1-2 év gyakorlás mielőtt éles számláról egyáltalán beszélni lehet, és még így is relatíve ez az egyik legkönnyebben tanulható módszer ha jól értem. Ugye?
Az ördög a részletekben veszik el. Ezért kell ennyi idő bármilyen módszer megtanulásához. Minden sémának sok-sok variációja létezik, de véges számú.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-23, 14:28   #115 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 94
MegaMIND a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

És rengetegszer fut tovább az ár és nincs GAP zárás. De lehet fundamentális alapja volt a beszállónak. Ki tudja?
Régi 2013-09-23, 14:34   #116 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Hát az a trader feladata, hogy tudja mit érdemes ilyenkor csinálni....

Nem árt ha van statisztikád a különböző méretű gapek betöltéséről, tudod mi okozta a gapet és mikor érdemes megjátszani betöltésre.

Pl amikor a Görög válság volt és EUR legappelt vagy 120 pipet, egyből longoltam gondolkodás nélkül...

Illikvid pároknál van h beletesznek még egy 50 pipes stopvadászatot, hogy biztosan mindenki megszívja.

Meg ugye az a fő kérdés, hogy a hétvégi hír, az tényleg csak túlparázás volt-e.

Amúgy amit én mégjobban szeretek: visszafelé megjátszani, amikor már betöltötte.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-23, 15:53   #117 (permalink)
Tag

Ph03n!x logója

Alapbeállítás

Idézet:
Microtrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia!

Nem egészen így értettem.

Nagyon nehéz megmondani, hogy kinek mennyi idő kell. Ha Józsi napi 8 órát skalpol és mellette még 4-et olvas, (azaz napi 12 órában foglalkozik a forex-el), akkor ő sokkal tapasztaltabb lesz, mint Pali, aki 2 éve, de napi 1 órában teszi ezt.

Emellett szintén nem elhanyagolható az sem, hogy milyen anyagból, milyen segítséggel tanulsz. Harcolhatsz már 1000 órája az indikátorokkal és EA-kal - garancia nincsen rá hogy valamit is el fogsz érni. (Félreértés ne essék: Price Actionnel - sőt mi több, SEMMIVEL sincs garancia...)

Gap-tradinget relatív könnyű gyakorolni: Felnyitsz egy chartot és megnézel 100 gap-et páronként. Ha van elő tapasztalatod, akkor 1000 gap tájékán már rá fogsz érezni a dologra.

Ha megvan a megfelelő tapasztalat, akkor szerintem érdemes egy "párszázas" live-ot nyitni. Ha úgy állsz hozzá, mint egy üzlethez és nem egy szerencsejátékhoz, akkor remélhetőleg nem fogod két nap alatt elfüstölni.

A lényeg az az, hogy dugd bele az orrod minél több rendszerbe, majd válogasd ki azokat a pontokat, melyek a te igényeidet elégítik ki. Ha nem tudsz napi 8 órát a gép előtt ülni, akkor nem skaploni fogsz, hanem nagyobb idősíkon kereskedsz.

Van akit a live számla motivál - több időt tölt a forex-el, van aki buta és elfüstöli két nap alatt... Neked kell tudnod mikor állsz készen.

További kellemes délutánt!
Ph03n!x
Régi 2013-09-23, 16:08   #118 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 59
Hírnév szint: 7
vanti már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.vanti már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Szia!

Nagyon nehéz megmondani, hogy kinek mennyi idő kell. Ha Józsi napi 8 órát skalpol és mellette még 4-et olvas, (azaz napi 12 órában foglalkozik a forex-el), akkor ő sokkal tapasztaltabb lesz, mint Pali, aki 2 éve, de napi 1 órában teszi ezt.

Emellett szintén nem elhanyagolható az sem, hogy milyen anyagból, milyen segítséggel tanulsz. Harcolhatsz már 1000 órája az indikátorokkal és EA-kal - garancia nincsen rá hogy valamit is el fogsz érni. (Félreértés ne essék: Price Actionnel - sőt mi több, SEMMIVEL sincs garancia...)

Gap-tradinget relatív könnyű gyakorolni: Felnyitsz egy chartot és megnézel 100 gap-et páronként. Ha van elő tapasztalatod, akkor 1000 gap tájékán már rá fogsz érezni a dologra.

Ha megvan a megfelelő tapasztalat, akkor szerintem érdemes egy "párszázas" live-ot nyitni. Ha úgy állsz hozzá, mint egy üzlethez és nem egy szerencsejátékhoz, akkor remélhetőleg nem fogod két nap alatt elfüstölni.

A lényeg az az, hogy dugd bele az orrod minél több rendszerbe, majd válogasd ki azokat a pontokat, melyek a te igényeidet elégítik ki. Ha nem tudsz napi 8 órát a gép előtt ülni, akkor nem skaploni fogsz, hanem nagyobb idősíkon kereskedsz.

Van akit a live számla motivál - több időt tölt a forex-el, van aki buta és elfüstöli két nap alatt... Neked kell tudnod mikor állsz készen.

Ph03n!x
Ennyit szövegelni a levegőbe!! Még hogy nincs időd
vanti nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-23, 16:41   #119 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Forexről beszélünk ugye? Gap jellemzően csak hétvégén, 1000 gap tapasztalat, akkor kb 20 év egy páron, ha van hetente gap, de nincs, jó ha havonta van egy nagyobbacska, de lehet sokat mondtam!
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-23, 16:46   #120 (permalink)
Tag

Ph03n!x logója

Alapbeállítás

Idézet:
StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Forexről beszélünk ugye? Gap jellemzően csak hétvégén, 1000 gap tapasztalat, akkor kb 20 év egy páron, ha van hetente gap, de nincs, jó ha havonta van egy nagyobbacska, de lehet sokat mondtam!
Helló.

Senki nem mondta, hogy nem lehet visszatekerni a charton és megnézni korábbi gap-eket. (Amennyiben félreérthető voltam, elnézést.)

Azonban jobb 2-3 hónapig GAP-eket tradelni, mielőtt élesben kezdené az ember.

Kellemes délutánt!
Ph03n!x
Régi 2013-09-23, 16:47   #121 (permalink)
Tag

Ph03n!x logója

Alapbeállítás

Idézet:
vanti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ennyit szövegelni a levegőbe!! Még hogy nincs időd
Szia!

Egy komment megírása minimális egy nagyobb bejegyzéshez képest...

Üdvözlettel:
Ph03n!x
Régi 2013-09-23, 17:11   #122 (permalink)
Tag

vanti már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.vanti már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Szia!

Egy komment megírása minimális egy nagyobb bejegyzéshez képest...

Üdvözlettel:
Ph03n!x
Persze ,bár a jelenlévők biztos kívácsibbak lettek volna arra, hogy hétfőn hajnalban 20 pipes trendirányú Gap-re mi okból tettél fel (gondolom) sok-sok lotot? És persze a stophely, a RR és a többi és a többi.
Én ezt demón se kötném.
Régi 2013-09-23, 20:25   #123 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
vanti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Persze ,bár a jelenlévők biztos kívácsibbak lettek volna arra, hogy hétfőn hajnalban 20 pipes trendirányú Gap-re mi okból tettél fel (gondolom) sok-sok lotot? És persze a stophely, a RR és a többi és a többi.
Én ezt demón se kötném.
Közkívánatra látható egy nagyon egyszerű stratégia, ami mutatja a sl-t, a pt-t, számolgathatsz rr-t is, ha mégis akarsz demón gyakorolni.

Nem a Szent Grál, de ingyen van. Amúgy mások se oktatnak sokkal bonyolultabbat 150-250 ezerért.

Most akkor van rajta sapka…?
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-23, 21:58   #124 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Közkívánatra látható egy nagyon egyszerű stratégia, ami mutatja a sl-t, a pt-t, számolgathatsz rr-t is, ha mégis akarsz demón gyakorolni.

Nem a Szent Grál, de ingyen van. Amúgy mások se oktatnak sokkal bonyolultabbat 150-250 ezerért.

Most akkor van rajta sapka…?
Grafikonra húzott tréd, piacnyitás után sell a Gap irányába, sl a nyitóérték felett pár pippel, aztán drukkolás,nehogy megmozduljon az ár a trend irányába. Lehet,hogy ez neked stratégia és ingyen is van, de hosszútávon biztos sokba kerül.
Régi 2013-09-24, 10:30   #125 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 783
habibabu a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül habibabu részére
Alapbeállítás

idősíkokon történő játék .-)
habibabu nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-24, 10:30   #126 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

http://opciotrader.ucoz.com/publ/idosikok/1-1-0-47
Régi 2013-09-28, 20:58   #127 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 899
Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

ehh végigolvastam. igen az egészet. .. őőő miről is volt itt szó? Ph03n!x kérlek folytasd, nekem tetszik a bejegyzés.
Jano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-04, 08:50   #128 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Egyszerű az idősíkok használatáról és a belépési pont meghatározásáról volt szó. kisebb idősíkokon divergenciát látunk, azaz a devizapár függvénye egy magasabb pontra ér, addig az alatta látható indikátor(ok) valamelyikén, az indikátor előző hullámának csúcspontját már nem haladja meg az új lokális csúcspont. 15-perces idősíkon látható egy 200 napos mozgóátlag is amit ellenállásként foghatunk fel, ami tovább erősíti a jelet, ami végül is short pozíció felvételéhez vezetett. A négy órás charton csökkenő trendet látunk, a piros indikátor a zöld fölött van, illetve a piros indikátor mint ellenállás is felfogható.
Régi 2013-10-06, 13:22   #129 (permalink)
Szenior tag

Microtrader logója

Összes hozzászólás: 352
Microtrader már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Microtrader már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Thumbs up

Idézet:
Szia!

Ph03n!x
Köszönöm az időd és a véleményed!
Microtrader nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-11, 08:29   #130 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
robert6 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

én a plus 500 töltötem de még nem foglalalkoztam forex-el hol tudok egy alab képzist ingyen megtanulni az interneten?
robert6 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-11, 13:46   #131 (permalink)
Tag

Ph03n!x logója

Alapbeállítás

Idézet:
robert6 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
én a plus 500 töltötem de még nem foglalalkoztam forex-el hol tudok egy alab képzist ingyen megtanulni az interneten?
Szia!

Talán HWTrader Price Actoion fórumát ajánlanám. Utána érdemes lenne szétnézni a forexfactory-n. ("james16 chart thread"). Innen megtanulod a technikai elemzés (Price Action) legfontosabb elemeit. Ez persze még kevés, de talán ez a legjobb kiinduló pont.

Vegyél egy párt (pl.: EURUSD) és olvass el mindent, amit tudsz a két ország / zóna gazdasági helyzetéről. Törekedj arra, hogy megértsd, mi okozta az adott trendet / mozgást. (Hírek, elemzések stb.)

Plus500-at töröld le, hanyagold a kereskedést. Csináld a fenti "gyakorlatot" (Csak egy párt nézel, és követed a híreket stb.) Olvass el 5-10 könyvet, hogy legyen valami fogalmad mivel is állsz szemben.

Ajánlom:

Pring on Price Patterns (Ez segít a PriceAction-ben)
Trading in the zone
Daily trading coach
Enhancing trader performance
Inside the House of Money
Invisible Hands
One Good Trade (Mike Bellafiore)
The Playbook (Mike Bellafioe)

Ilyen internetes vackokra egy vasat se adjál ki - 99% csak le akar húzni. Ezt az "üzletet" nem egy éjszaka / hét / hónap, sőt nem is egy év alatt fogod megtanulni...
Én azt mondanám hogy 2-3000 órával minimum számolj addig, míg ebből te valamit is keresni fogsz. (És akkor optimista voltam.) Gondold végig hogy neked van-e ennyi időd, energiád és kitartásod. Ha igen, akkor vágjál bele.

Sok sikert!
Ph03n!x
Régi 2013-10-11, 14:04   #132 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szia!

Talán HWTrader Price Actoion fórumát ajánlanám. Utána érdemes lenne szétnézni a forexfactory-n. ("james16 chart thread"). Innen megtanulod a technikai elemzés (Price Action) legfontosabb elemeit. Ez persze még kevés, de talán ez a legjobb kiinduló pont.

Vegyél egy párt (pl.: EURUSD) és olvass el mindent, amit tudsz a két ország / zóna gazdasági helyzetéről. Törekedj arra, hogy megértsd, mi okozta az adott trendet / mozgást. (Hírek, elemzések stb.)

Plus500-at töröld le, hanyagold a kereskedést. Csináld a fenti "gyakorlatot" (Csak egy párt nézel, és követed a híreket stb.) Olvass el 5-10 könyvet, hogy legyen valami fogalmad mivel is állsz szemben.

Ajánlom:

Pring on Price Patterns (Ez segít a PriceAction-ben)
Trading in the zone
Daily trading coach
Enhancing trader performance
Inside the House of Money
Invisible Hands
One Good Trade (Mike Bellafiore)
The Playbook (Mike Bellafioe)

Ilyen internetes vackokra egy vasat se adjál ki - 99% csak le akar húzni. Ezt az "üzletet" nem egy éjszaka / hét / hónap, sőt nem is egy év alatt fogod megtanulni...
Én azt mondanám hogy 2-3000 órával minimum számolj addig, míg ebből te valamit is keresni fogsz. (És akkor optimista voltam.) Gondold végig hogy neked van-e ennyi időd, energiád és kitartásod. Ha igen, akkor vágjál bele.

Sok sikert!
Ph03n!x

Csk ajánlhatom az XM ingyenes webináriumait!!! Tényleg jók, csak regisztrálni kell rájuk.

http://ken.ucoz.hu/blog/szeptember_v.../2013-09-21-32
Régi 2013-11-17, 16:38   #133 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Összes hozzászólás: 344
Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Első lépsek kezdőknek

Nem olvastam végig a topikot, de a címéből ítélve ide illik a leginkább, amit találtam:

Kezdőknek találtam témákat:

Az egyik, egy tanfolyam, ami végig vezet a kezdetektől a stratégia építésig.
Én még csak elkzdtem olvasni, de nagyon ígéretesnek tűnik.
Minden fejezet végén van lehetőség vizsgát tenni, de azért fizetni kell.
De a tananyag elég átfogónak, rendezetnek tűnik és ingyenes.

FXSTREET - Learning Center/
Minden fejezet letölthető pdf-ben.

Easy English

Van ilyen a BabyPips-nek is, de abba nem olvastam bele:
BabyPips: School of Pipsology

Következő lépésnek, vagy szintnek van egy nagyon jól összeszedett videó sorozat a támasz és ellenállás szintekről:

The Love for Support and Resistance
How to Draw Support and Resistance Properly
Forex Support and Resistance Competition
Support and Resistance Trading Strategy
Itt már találkozunk a divergencia fogalmával is.

Nagyon jól követhető, könnyű nyelvezetű előadás, bevonja a hallgatóságot, és még visszanézve is lehet reflektálni az előadóra.

Azt gondolom, hogy kezdetnek, kezdőknek remek és hasznos anyagok ezek.
Pilotfish nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-04-12, 10:31   #134 (permalink)
Tag

Ph03n!x logója

Alapbeállítás Order Book

Napsütötte jó reggelt!

A napokban PM-ben is megkerestek, hogy adjak több információt az Orderbook használatáról, így írtam egy kis összefoglalót.

I. Az Orderbook használatához érdemes először tisztázni, hogy mire is jó ez nekünk.

Röviden:
A korábbi thread-emben írtam, hogy a nagyok előszeretettel vadásznak olyan helyekre, amik likviditás biztosítanak számukra. („Liquidity Pools”). A stop szintek pont ilyenek, hiszen amikor az ár oda ér, akkor a sok „Stop Loss” order aktiválódik, azaz piaci megbízásokká válnak. Ez kétféle képen használható ki: Vagy beleállnak a stoppokba, és „fadelnek” vagy szimplán kiütik őket, és nézik hogy a már meglévő pozícióik profitját növelve, azok lavinaszerűen továbbnyomják az árat.

Mi a lényeg? Az, hogy a nagyok ezeket a zónákat előszeretettel célozzák. Ergo mire használhatjuk fel ezt az információt?
- Take Profit elhelyezése
- Stop Los hely kizárása. (Nem akarunk egyike azoknak lenni, akit kiütnek a nagyok.

Én ezekre a helyekre úgy tekintek, hogy itt pozíció managelés szükséges.

Stop szintek felkutatása
1) Oandás chart alapján
Számunkra a buystop, illetve a sellstop orderek érdekeltek. Ezeket az ábrán sárgával kiemeltem. A másik kettővel kevésbé foglalkozok – ezek a limit orderek.
Látható hogy van egy nagyobb stop 1.6825 környékén. (Vajon miért is?! Nézz a chartodra…)
Érdekesség kedvéért kiemeltem a kerek számoknál fekvő limit ordereket. (1.67 és 1.66).
Most már remélem mindenki érti hogy ezek a kerek számok miért funkcionálnak gyakran úgy mint support / resistance.
elso-lepsek-kezdoknek-forex-market-gu.png
2) Saját chart alapján
Ebben az esetben szimplán gondoljunk bele, hogy hová tennénk saját stop szintünket. (Swing high fölött / alatt, többször megérintett Support / resistance szint alatt illetve felett, trendline alatt stb.

Az első charton (spot silver, march 27) kialakult egy kis szűkülő trend ("wedge"). Ilyenkor az átlag trader mindig az utolsó swing alá / felé húzza a stoppot. Minél több swing lesz, annál nagyobb lesz a swing alatt található stoppok száma. (A vonalakkal nem a stoppok árbeli elhelyezkedését, hanem a mennyiségét próbáltam jelölni!!! Az utolsó swingnél az a 4 téglalapnyi stop, a valóságban sokkal inkább egy helyen helyezkedik el, azaz megnégyszerezett sűrűséggel.

Ha a 2. GU chartot nézitek talán összeáll a kép, hogy miért van az odandánál annyi stop bejegyezve 1.6825 környékére... (Csak nem egy Daily, elmúlt 4-5 éves viszonylatban "all time" swing high van ott?)

A 3. charton szimpla oldalazás, majd kitörés. Értelem szerűen gyűlnek a stoppok a high / low alatt. (USDCAD march28th-)
elso-lepsek-kezdoknek-forex-market-bamm-stops.png
elso-lepsek-kezdoknek-forex-market-gu-swing.png
elso-lepsek-kezdoknek-forex-market-gu-stops-sr.png
3) Kerek számok (round Numbers)
- Ezek azok a szintek ahol a nagyok opciókkal játszanak, és emiatt nagyon gyakori célpontok. Lényeg az, hogy azok a kerek számok, melyek több mint 2 hete nem voltak megérintve mágnesként fognak viselkedni, ha az ár a közelükbe ér.
- Továbbá nagyon sokan használják őket referenciapontként. (Mennyivel egyszerűbb azt mondani, hogy „Im short @1.6 mint @1.6112)

Összességében Stop szint = referenciapont, célpont managelésre stb.

Kellemes hétvégét!
Üdv.
Ph03n!x
Régi 2014-04-12, 13:54   #135 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Célárnak én is gyakran választok ki kerek számokat, belépni marketen szoktam vagy stoppal utolsó gyertya alatt/fölött. SL15-20 pip. Ha nem akkor mozdul a piac, amikor beléptem, akkor már úgyis mindegy többnyire.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-04-12, 15:23   #136 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.682
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Célárnak én is gyakran választok ki kerek számokat, belépni marketen szoktam vagy stoppal utolsó gyertya alatt/fölött. SL15-20 pip. Ha nem akkor mozdul a piac, amikor beléptem, akkor már úgyis mindegy többnyire.
Kezd egyre kerekebb lenni ez a történet!
Már csak kettő a másodikon féle variációt kell letesztelnem a gyetyatestes belépőid lecopyzásához. (test/kanoc irány erre/arra) A gyertyával megegyező irányú testre húzott stophoz kénytelen leszek brokit is cserélni. Az enyém nagyon fosik ettől a verziótól. Talán nem véletlen ......
Régi 2014-04-12, 17:12   #137 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kezd egyre kerekebb lenni ez a történet!
Már csak kettő a másodikon féle variációt kell letesztelnem a gyetyatestes belépőid lecopyzásához. (test/kanoc irány erre/arra) A gyertyával megegyező irányú testre húzott stophoz kénytelen leszek brokit is cserélni. Az enyém nagyon fosik ettől a verziótól. Talán nem véletlen ......
Hát hajrá! Majd valahogy azt is kombináld bele, hogy a 10 pár közül mind jól álljon, amikor a kötés megtörténik. 1 grafikon az még csak a történet része, nagy valószínűséggel csak úgy lehet belépni, amikor mind jól áll. Már írtam ezt párszor, kár h senkit nem érdekelt a téma
  Válaszol idézettel
Régi 2014-04-12, 17:35   #138 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
Hírnév szint: 8
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Már írtam ezt párszor, kár h senkit nem érdekelt a téma
ez honnan veszed?

én elolvasom mindíg az elemzéseidet de ami neked már természetes nézőpont, azt másnak hosszasan emészteni kell

már próbálkoztam koreláció témával régebben de nem sok mindent tudtam belőle kihámozni

leginkább a rv indexek vs devizák, xau - usd, olaj és készlet adatok érdekelnének
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-04-12, 18:41   #139 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ez honnan veszed?

én elolvasom mindíg az elemzéseidet de ami neked már természetes nézőpont, azt másnak hosszasan emészteni kell

már próbálkoztam koreláció témával régebben de nem sok mindent tudtam belőle kihámozni

leginkább a rv indexek vs devizák, xau - usd, olaj és készlet adatok érdekelnének
Nikkei yen korreláció talán a legfontosabb.
AUD-arany ment egy darabig, de már nem figyelem
CAD-olaj szerintem elég kiszámíthatatlan

Korreláció alatt nem csak ezt értem. A volumen a lényeg.

Példa: EURUSD short, GBPUSD short, EURGBP long, USDJPY short. Akkor mi lesz a legjobb kötés? GBPJPY sell.
Másik példa: ha GBPUSD beadja a long jelet, de közben az EURGBP is + GBPJPY-t megtámasztják, akkor érdemes bekötni a jelet? Nem. Minden páron kialakul x egység volumen. Ha mindet összeadjuk, akkor kapjuk meg h egy adott devizára összesen mennyi vételi és eladási nyomás nehezedik. Azt a 2-t kell összekombinálni, ahol a nyomáskülönbség a legnagyobb. Lehet nincs is jel a belépésre, azon a páron, de mégis jó, mivel a fő párok megadták a belépési jeleket oda és vissza. De az se ár ha tudja az ember mi adhat jelet és mi volt a jel. Ezt a nyomásos dolgot legegyszerűbben reggel 8-kor lehet megfigyelni Frankfurt nyitásban.
Egy példa ami még eszembejut péntek reggel 8kor: EURUSD ott volt 3900 alatt, túlvett állapotban, nem volt valószínű, hogy kirántják fel London előtt. Többek közt azért sem, mert USD index meg lett támasztva (... valszeg USDJPY-en a Japán jegybank által) EURGBP szintén ott volt 50-es Donchain channel tetején, látszott h első elmozdulás nem felfelé lesz. GBPUSD viszont ott ült a H1 EMA-n, ami elég jó támasz volt, mivel az alatta lévő szint is fontos trend szint volt. Ebből látszódott mi lesz. EURGBP leránt, EURUSD le, GBPUSD fel. Közben USDJPY beadott egy long jelet, igaz elég gyengét és eléggé counter-trend elmozdulás volt még. Ezek után ha kötöttél egy GBPJPY longot reggel 8 előtt pár perccel és 10 pip stoppal, fogtál 5 perc alatt 40 pipet

Aztán más kérdés h a részvényeket elgyepálták és venni kellett yen-t és fordult az egész. Ekkor kellett beleadni az EURJPY-be 141.40-en, mert az volt az előző heti low.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-04-12, 18:49   #140 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Még két példa a volumen elmélet igazolására:

Nézzétek meg London alatt, hogy amikor nagyon vehemens lesz az EURUSD kereskedése, akkor sokszor az EUR igényt az AUD-al szemben is próbálják kielégíteni (az EURAUD-on) amiből az lesz h az AUDUSD meglepő módon pont aszinkronban fog mozogni az EURUSD-vel...

Másik példa és alaptétel: new highon minden (kis valuta) könnyebben megy.
Volt ilyen: kijött pozitív USD hír, USDJPY-t megrántották fel, de közben ezzel a yen-t kiszívták a piacról és az EURJPY is megindult fel EZZEL NEW HIGH-re törve... eredmény: EURUSD vétel, USD pozitív hírre

Érdekesek ezek a dolgok
  Válaszol idézettel
Régi 2014-04-12, 18:55   #141 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Legtöbb embernél ott van gond a kereskedéssel, hogy az 50%-os valószínűségekre fogadnak. Amibe nem is nehéz beletrafálni, mert a piac szinte mindig egyensúlyközeli állapotban van. Ezért nem megy az ár többnyire GYORSAN semerre. Kivéve, amikor felborul az egyensúly. 1 páron ezt elég nehéz kifürkészni. Több párt össze-nézve könnyebb.

Aki azt állítja, hogy véletlenszerű belépésekkel pénzt keres én nem hiszek neki. Legjobb esetben is csak 0-ban van az 50%-os egyensúly miatt. De ha nem "tök jó" a pozi management, akkor simán számladarálás, mint a legtöbb esetben.

Nagyon alaposnak kell lenni, hogy egyértelműen lássa az ember, hogy itt igen, felborult az egyensúly, több a vevő v több az előadó....
  Válaszol idézettel
Régi 2014-04-12, 19:37   #142 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
AUD-arany ment egy darabig, de már nem figyelem
CAD-olaj szerintem elég kiszámíthatatlan

Korreláció alatt nem csak ezt értem. A volumen a lényeg.
thx, emésztem
hoztam egy sört is hozzá

azt már írtad korábban, h 10 keresztet tradelsz és ehhez 20-at nézel az összefüggések miatt

monitor falad van??
Régi 2014-04-12, 19:47   #143 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
tehát, ha adják a Nikkeit, adják a rv-eket
eladják, tehát veszik a jent
ez usdjpy esetében short, mert jen erősödés van

??
Régi 2014-04-12, 20:13   #144 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
thx, emésztem
hoztam egy sört is hozzá

azt már írtad korábban, h 10 keresztet tradelsz és ehhez 20-at nézel az összefüggések miatt

monitor falad van??
Lehetne, de most csak 2 van. Az egyiken futnak a hírek 3 ablakban meg minden más; a nagyon pedig a chartok. Edzem a memóriám, mert így 10 másodpercenként lapoznom kell

Idézet:
tehát, ha adják a Nikkeit, adják a rv-eket
eladják, tehát veszik a jent
ez usdjpy esetében short, mert jen erősödés van

??
Igen, pontosan erről van szó.

Más kérdés h mivel USDJPY-en napos ATR 55 pip, EURJPY-en 95, GBPJPY-en 105, látszik h a dollárt együtt szeretik adni-venni a yennel, mivel hasonló funkciót lát be (menekülő pénz). Ergo ha nagyon adják a részvényeket, akkor az EURJPY&GBPJPY-re még nagyob eséllyel van short. Kivéve ha EURUSD v GBPUSD valami oknál fogva nagyon longolódik. (Ezért vagyok kíváncsi a jövőhétre, mert ha folytatódik a megindult bear market a részvényeken, akkor szép zakó lehet GBPJPY-en.)

Reggel pedig a Nikkei mozgását Europa befolyásolja ugye elég keményen. Gyakran van 8-9 között counter-trend gyertya a yeneken, aztán óra váltáskor megint éles forduló (kiváló beszállási helyek). És így jön képbe a DAX gap bezárása a yenek árfolyamával Itt minden mindennel összefügg
  Válaszol idézettel
Régi 2014-04-12, 20:37   #145 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Lehetne, de most csak 2 van. Az egyiken futnak a hírek 3 ablakban meg minden más; a nagyon pedig a chartok. Edzem a memóriám, mert így 10 másodpercenként lapoznom kell
nálam noti, jobbra 24" , balra 27"
1 mt4-ből ki tudok pakolni a 2-re 8 chartot a floatingchart-al, full funkciósan
DE, túl kicsik az ablakok
ezért sokszor csak az egyik monitoron megy a meta és lapozok, szintén
azt már írtad korábban, h metán csak TA megy, máshol kötsz
viszont a lapozást lehet automatizálni, van rá script, lehet konfigolni tetszőleges instrumentumra, meg a lapozás intervallumát is beállíthatod
korrelációra is van indikátor, rá lehet dobni a nikkeit az usdjpy-ra line chart formájában

Idézet:
Igen, pontosan erről van szó.

Más kérdés h mivel USDJPY-en napos ATR 55 pip, EURJPY-en 95, GBPJPY-en 105, látszik h a dollárt együtt szeretik adni-venni a yennel, mivel hasonló funkciót lát be (menekülő pénz). Ergo ha nagyon adják a részvényeket, akkor az EURJPY&GBPJPY-re még nagyob eséllyel van short. Kivéve ha EURUSD v GBPUSD valami oknál fogva nagyon longolódik. (Ezért vagyok kíváncsi a jövőhétre, mert ha folytatódik a megindult bear market a részvényeken, akkor szép zakó lehet GBPJPY-en.)

Reggel pedig a Nikkei mozgását Europa befolyásolja ugye elég keményen. Gyakran van 8-9 között counter-trend gyertya a yeneken, aztán óra váltáskor megint éles forduló (kiváló beszállási helyek). És így jön képbe a DAX gap bezárása a yenek árfolyamával Itt minden mindennel összefügg
hmm, szóval napos az ATR, megint egy csipet info
igen, a piac nyitások, meghatározók, ezt látom én is, főleg a nyitás elötti fals le és kitöréseket, csak tudja megfogni az emberfia valamilyen módon
Régi 2014-04-12, 20:54   #146 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Furcsa ezt így összefoglalni, de: a jó kereskedéshez főleg jó találati arány kell. Pontosabban az arra való törekvés, persze nem bármi áron.
Kicsit kifejtem: a jó találati arányhoz 2 dolog kell: alaposság a nagy valószínűségű belépők megtalálása (az újabb és újabb felülvizsgálatok és korrelációs méricskélések nagyon sokszor zárnak ki tradeket, hogy miért nem jó és EZ A HELYES!... csak akkor igazán jó egy trade, amikor minden klappol és ilyenkor az ember VALÓBAN 80-90%-al TUDJA h igaza lesz) a másik tényező a türelem ami ahhoz kell h ne rizikózzon az ember az egyensúlyközeli állapotokkal, mert olyankor a legnagyobb valószínűsége az oldalazásnak vagy iránytalanságnak van, aminek egyenes következménye az eltolt RR stopnál való kiütése. Tehát ami nagyjából jó, AZ NEM JÓ, ami pedig nagy valószínűségű ott az RR is jó lesz, magától! De legyen csak fixen 1:2 RR, már az barmi nagy kasza 50%-os találati aránnyal (33%-tól már nyereséges!).
R-nek nem érdemes sokkal nagyobbnak lennie a természetes "zajnál", célár pedig nem jó ha ATR felett van, gyors elmozduláskor sokszor bőven jó a napos ATR fele is.
Risk oldal: 15-20 pip
Win oldal: 30-40-50-60+ pip
Mostanában ilyen arányokkal lehet reálisan kereskedni. Aztán ha ATR felmegy akkor ezek is nőni fognak.

Stop kezelés attól függ h közben a többi keresztpár hogyan hajtja vagy nem hajtja a vizet a megtett pozíció malmára.
Kereskedni főleg London alatt éri meg, akkor is inkább EU devizákkal. AUD, CAD-nak, nem az a fő ideje, de attól független azok is jók lehetnek, csak olyankor nincs rendes volumen és lehetnek meglepetések. Legjobb kötéseket 8-9-10 órakor lehet bekötni, sokszor pont óra váltáskor. Aztán van h a nagy elmozdulást (főleg EUR-n) elhúzzák amcsi zárás előttig, csak h senki ne keressen rajta
  Válaszol idézettel
Régi 2014-04-12, 21:25   #147 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Furcsa ezt így összefoglalni, de: a jó kereskedéshez főleg jó találati arány kell. Pontosabban az arra való törekvés, persze nem bármi áron.
Kicsit kifejtem: a jó találati arányhoz 2 dolog kell: alaposság a nagy valószínűségű belépők megtalálása (az újabb és újabb felülvizsgálatok és korrelációs méricskélések nagyon sokszor zárnak ki tradeket, hogy miért nem jó és EZ A HELYES!... csak akkor igazán jó egy trade, amikor minden klappol és ilyenkor az ember VALÓBAN 80-90%-al TUDJA h igaza lesz) a másik tényező a türelem ami ahhoz kell h ne rizikózzon az ember az egyensúlyközeli állapotokkal, mert olyankor a legnagyobb valószínűsége az oldalazásnak vagy iránytalanságnak van, aminek egyenes következménye az eltolt RR stopnál való kiütése. Tehát ami nagyjából jó, AZ NEM JÓ, ami pedig nagy valószínűségű ott az RR is jó lesz, magától! De legyen csak fixen 1:2 RR, már az barmi nagy kasza 50%-os találati aránnyal (33%-tól már nyereséges!).
R-nek nem érdemes sokkal nagyobbnak lennie a természetes "zajnál", célár pedig nem jó ha ATR felett van, gyors elmozduláskor sokszor bőven jó a napos ATR fele is.
Risk oldal: 15-20 pip
Win oldal: 30-40-50-60+ pip
Mostanában ilyen arányokkal lehet reálisan kereskedni. Aztán ha ATR felmegy akkor ezek is nőni fognak.

Stop kezelés attól függ h közben a többi keresztpár hogyan hajtja vagy nem hajtja a vizet a megtett pozíció malmára.
Kereskedni főleg London alatt éri meg, akkor is inkább EU devizákkal. AUD, CAD-nak, nem az a fő ideje, de attól független azok is jók lehetnek, csak olyankor nincs rendes volumen és lehetnek meglepetések. Legjobb kötéseket 8-9-10 órakor lehet bekötni, sokszor pont óra váltáskor. Aztán van h a nagy elmozdulást (főleg EUR-n) elhúzzák amcsi zárás előttig, csak h senki ne keressen rajta
ez egy jó összefoglaló a szemléletedről, köszi
sokmindenben hasonlóan gondolkozom, még van pár dolog, amit finomítanom kell, főleg a stopkezelés
túl sokszor várom az armageddont feleslegesen, van mit átgondolni ATR szemszögből
Régi 2014-04-12, 21:40   #148 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
ez egy jó összefoglaló a szemléletedről, köszi
sokmindenben hasonlóan gondolkozom, még van pár dolog, amit finomítanom kell, főleg a stopkezelés
túl sokszor várom az armageddont feleslegesen, van mit átgondolni ATR szemszögből
Ez bennem is bennem volt, mert ugye folyton azt hallja az ember, hogy "vágd el a vesztőket, tarsd ki a nyerőket" és akkor még pár okos hozzáteszi h szerintük mások azért veszítenek, mert ezt nem tartják be. Persze, aki ezt nem tartja be az eleve vesztésra van ítélve, de még aki betartja, az is lehet tartósan vesztő az alacsony találati arány miatt. Sőt, kezdőként ez a legvalószínűbb. Aztán jön az h vágod a vesztőt, tartod a nyerőt, aztán van 1kasza 5-10R-es trade és mellé mondjuk egy 30%-os találati arány, amiből azt hiszi a delikvens h jól csinálja, csak az RR-t még jobban el kell tolnia több traden. Illetve az marag meg az emberben, hogy "milyen ügyes voltam, amikor nagyot kaszáltam". De erre a piac 98%-ban nem alkalmas!! Pont ezért kapnak a profitosok is olyan hozamstatisztikát, ahol rengeteg trade csak épp 0-ban tartja a számlát és néha néha akad 1-2 trade, ami megdobja a számlát. Lehet így is kereskedni, de szerintem elég rizikós. Ha valaki nem nagyon ügyes a pozíciómanageléssel és nem hullik ki minden haja h 40 trade után is csak 0-ban van, akkor lehet nem ez lesz a legjobb módszer. Persze annak aki favágó és szeret gondolkodás nélkül, szabályok szerint kötni, annak ez a "biztonságos".

Szóval az armageddon várása csak egy pszicho csapda, ami magas RR kényszerből fakad, aminek az oka az alacsony találati arány, aminek az oka pedig nem kellően szelektív belépés. Ehhez mondjuk az elemzést egy fokkal magasabb szinten illik művelni mint 1 chart csúcs-völgy, aztán amen

Néha lehet armageddont játszani, mert néha megtörténik. Ritkán. De először kell egy módszer, ami stabilan hozza a pénzt, aztán abból a pénzből már lehet minden hülyeséget kitalálni. Kitartani a 200 pip nyerős, SL-BE-ben és várni a világvégét, pozíciót építeni, megépíteni a gízai piramis 2-t, stb... De stabil módszer nélkül miből lesz a tőke megélni, meg megváltani a világot
  Válaszol idézettel
Régi 2014-04-12, 21:57   #149 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ez bennem is bennem volt, mert ugye folyton azt hallja az ember, hogy "vágd el a vesztőket, tarsd ki a nyerőket" és akkor még pár okos hozzáteszi h szerintük mások azért veszítenek, mert ezt nem tartják be. Persze, aki ezt nem tartja be az eleve vesztésra van ítélve, de még aki betartja, az is lehet tartósan vesztő az alacsony találati arány miatt. Sőt, kezdőként ez a legvalószínűbb. Aztán jön az h vágod a vesztőt, tartod a nyerőt, aztán van 1kasza 5-10R-es trade és mellé mondjuk egy 30%-os találati arány, amiből azt hiszi a delikvens h jól csinálja, csak az RR-t még jobban el kell tolnia több traden. Illetve az marag meg az emberben, hogy "milyen ügyes voltam, amikor nagyot kaszáltam". De erre a piac 98%-ban nem alkalmas!! Pont ezért kapnak a profitosok is olyan hozamstatisztikát, ahol rengeteg trade csak épp 0-ban tartja a számlát és néha néha akad 1-2 trade, ami megdobja a számlát. Lehet így is kereskedni, de szerintem elég rizikós. Ha valaki nem nagyon ügyes a pozíciómanageléssel és nem hullik ki minden haja h 40 trade után is csak 0-ban van, akkor lehet nem ez lesz a legjobb módszer. Persze annak aki favágó és szeret gondolkodás nélkül, szabályok szerint kötni, annak ez a "biztonságos".

Szóval az armageddon várása csak egy pszicho csapda, ami magas RR kényszerből fakad, aminek az oka az alacsony találati arány, aminek az oka pedig nem kellően szelektív belépés. Ehhez mondjuk az elemzést egy fokkal magasabb szinten illik művelni mint 1 chart csúcs-völgy, aztán amen

Néha lehet armageddont játszani, mert néha megtörténik. Ritkán. De először kell egy módszer, ami stabilan hozza a pénzt, aztán abból a pénzből már lehet minden hülyeséget kitalálni. Kitartani a 200 pip nyerős, SL-BE-ben és várni a világvégét, pozíciót építeni, megépíteni a gízai piramis 2-t, stb... De stabil módszer nélkül miből lesz a tőke megélni, meg megváltani a világot
ez jó végszó, főleg a 2 uccsó bekezdés
jó 8
Régi 2014-04-12, 22:19   #150 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Örülök ha hasznosnak találtad, amit írtam

Még pár dolog eszembejutott uh leírom, aztán én is fekszem

A devizapiac az egyik legstabilabb piac mind közül. Nem meglepő, hiszem minden ország azt szeretné, hogy viszonylagos stabilitás legyen az átváltási árak közt. Ez kell a zökkenőmentes működéshez. Fura lenne ha ma 200 HUF lenne az EUR, holnap meg 600 (tiszta bitcoin effektus ) Ezért megy a folyamatos kavarás, jegybankárok meg a jobb és bal- kezük meg a többi okos ember folyton nyomatja az egymásnak ellenmondó tényeket, jegybanki szándékokat és javaslatokat. Figyelik h milyen inflációs adat jön ki, milyen termelési adat stb és a vége h össze-vissza oldalazik az ár. Ebben kell megélni a devizatradernek. Tényleg nem egyszerű.

Most mondjuk ki tudná megmondani, hogy melyik instrumentumon lesz az 1000 pipes elmozdulás, amit lehet majd tartani? Én biztosan nem. Most legalábbis nem látok ilyet. Néha van persze, mint amikor bejelentették h szénné nyomtatják a yen-t, vagy EU válság volt vagy mindenki a svájci frankban látta a legbiztosabb menedéket. Vagy ha valaki kamatot emelne. (NZD-t pl elég szépen elhúzták nemrég....) Szóval ez inkább csak bónusz. Lehet próbálkozni a nagy pénzt ezzel megkeresni, de megélni nem ebből kell/lehet.

Ha részvényeket tradelnék, akkor egyszerűen keresném a setupokat és nézném a híreket. Korrelációnak meg elég lenne az SP-t néznem. Szerintem egyszerűbb is lenne pénzt keresni.
Devizán azért tud annyi bukméker nyílni (akik ugye netto nyernek az ügyfelek bukásán), mert itt még a setupokban sem lehet sokszor bízni! Miért nem működik egy jó setup, aminek trendelésben működnie kéne? A keresztpárok miatt, nincs más magyarázat. Minden a likviditáson múlik.
  Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Admiral Market As. Bróker cég Hunter008 Brókercégek 319 2015-12-27 22:11
Első Napok a Tőzsdén Mariodox Kezdőknek 32 2013-09-06 20:03
Forex robot kezdőknek? Johnny194 Kezdőknek 37 2013-09-02 13:02
Forex kezdőknek és haladóknak fxgekko Kezdőknek 1 2012-06-30 23:05
Tőzsdei képzés kezdőknek! Becoka` Tőzsdei képzések 24 2012-01-15 18:26

A pontos idő 22:17 , a GMT +1 időzóna szerint.