Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-09-06, 20:29   #1 (permalink)
Tag

Ph03n!x logója

Összes hozzászólás: 56
Hírnév szint: 5
Ph03n!x már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Ph03n!x már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Első lépsek kezdőknek; >Forex Market<

Jó Estét!

Az alábbiakban megpróbálok egyfajta útmutatót adni a kezdőknek. Ha lesz szabadidőm, folytatom a topicot és leírom, hogyan működik a piac, hogyan néz ki a felépítése, kik a résztvevői, stb. Egyelőre kezdjük a legelején:

Régebb óta figyelem a fórumot, de csak most szántam rá magam, hogy beregisztráljak. Láttam a rengeteg kezdőt, így gondoltam nyitok egy topic-ot.

Ha az ember beüti a google-ba azt hogy „tőzsde fórum” az első találatok között lesz ez a fórum. Ezek után a lelkes kezdők nyitnak egy topic-ot, általában egy „Hogyan kezdjem” , vagy valami ehhez hasonló címmel és a lelkes közösség elkezdi az illetőt bombázni különböző rendszerek bemutatásával.

A kezdő trader elkezdi olvasni a felajánlott fórimokat/threadeket és előbb vagy utóbb az illető elvész a kölönböző rendszerek kavalkádjában. A topic első részében / postjában ezen próbálok meg segíteni.

Talán a legfotosabbnak azt tartom, hogy godoljuk át pontosan miért vagyunk itt és mit keresünk itt. (Továbbá még ennél is fontosabbnak tartom, hogy a fenti sort ne csak átfussad hanem száj rá pár percet és töprengj el rajta! MOST!)

„Szabadság, függetlenség a főnöktöl, egy kis extra anyagi jövedelem a munka mellé...” – Legyünk őszinték! PÉNZ! („Money, money, money / Always sunny / In the rich man's world”)

Azonban ha azt hiszed hogy itt pár hét/hónap/év alatt belőled itt multimilliomos lesz akkor nagyon rossz helyen jársz. Ebben az esetben ez a topic nem neked való, keress más topicot, vagy egy kaszinót.

Tudtommal egy orvos 6-10 évig tanul, hogy tanulmányai elvégeztével állást kapjon és (jobb helyeken) éves szinten 6 számjegyű (EUR) fizetést kapjon. Te 2 hónap alatt akarsz megtaulni tőzsdézni, majd leülni egy asztalhoz a nálad 100-szor tapasztaltabb hedgefundokkal és CentralBankok menedzsereivel és abban reménykedsz, hogy sikeres leszel?! Csodák nincsenek. Ez egy zárt játék. („Zero sum game”) – csak azt tudod megnyerni amit más elvesztett. A nagyoknak éppen annyira szükségük van a profitra, mint neked... Kitől szerzik meg ezt a profitot – illetve kiktől könnyű megszerezni? ... Kezded már kapizsgálni?

Első lépésként tűzzél ki célokat – hogyan nézne ki egy napod, ha lenne már valamilyen alapszintű kereskedési tudásod. Dolgozol napközben, majd hazaérsz. Mennyi időt akarsz szánni az egészre? (10 perc, 1 óra, vagy egész délután.) Érdekel-e téged a gazdasági élet – bele szeretnéd-e magad ásni a gazdasági hírekbe, vagy csupán csak le akarsz ülni, behúzni két vonalat és ennek alapján következtetéseket levonni. Talán hosszabb távon akarsz kereskedni, adni, venni papírokat?

Ha ezekre a kérdésekre megvannak a válaszaid, akkor tegyük meg az első lépést!

http://www.babypips.com/school/

Minden kezdőt ide irányítok elősször. Kötelező. A honlap humoros módon összefoglalja az alapokat. Ha végigolvasod lesz egy átfogó tudásod arről, hogy milyen lehetőségek vannak ebben az üzletben. (Fundamentális kereskedés, Technikai elemzés, Indikátoros kereskedés stb.) Fontos hogy a fenti honalpon leírtakatt értsd is.

Ha ezzel megvagy akkor keresni kell egy megfelelő rendszert. Keress fel minél többet, de még NE ásd bele magad nagyon egyikbe sem. (Én maximum 1-2 napot szánnék egy-egy „system/strategy”-re. Ajánlott az angol tudás, ugyanis ezen a forumon nem sok mindent találsz.
Ajánlom a forexfactory.com-ot illetve a trade2win.com-ot. Itt rengeteg fórum van, amik a különböző stratégiákat taglalják.

Technikai elemzes.
Ha ezt az utat választod akkor a legcélszerűbb beleovlasni HWTrader threadjebe, megérteni hogy mit csinál. Ezután erdemes továbbmenni az angol topic-ra.
http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=2331

Ha a fundamentális utat választod olvass híreket, jelentéseket, és próbálj következtetéseket levonni, majd vizsgáld meg, hogy a piac hogyan reagál ezekre. (Mennyire jöttek be ezek a számítások stb.) Sajnos nem ismerek jó thread-et ahol market sentiment meg hasonlókrol lenne szó. (Illetve egyet igen, de az fizetős – és mivel nem reklámozni jöttem nem linkelem ide.)

Tényleg NE szánj sok időt rájuk. Max 12-24 óra egy-egy rendszerre. Gyűjts össze minél több elképzelést.

Képzelj el valami szuper fegyvert amit te magad csinálsz. (Saját magandak!) Soha ne arra menj hogy lemásold más valaki rendszerét!!! – Soha nem tudod hogy az illetőnek milyen mellékes háttértudása van más rendszerekből. Lehet hogy az ő által bemutatott rendszer jól működik, ha megvan ez a plusz ismeret, de neked ez nem lesz meg. (Hiába koppindod le a fegyver külsejét, ha a belső mehanikát nem érted, nem fog úgy működni úgy, ahogy szeretnéd.)

Nézz ezekre a rendszerekre/stratégiákra úgy mintha földön heverő fémdarabok lennének. Te fölveszed a földről, picit megmunkálod – csiszolod, görbítgeted a kedved szerint, majd beépíted a puskádba. (Itt a hajlítgatás / görbítgetés alatt azt értem, hogy átalakítod kedved szerint – a saját egyéniségedhez idomítod.) Na ez lesz hosszu idő. Ne akard a fegyvered pár nap illetve pár hét alatt összetákolni. Legyen egy mestermű. Ez több hónap / év lesz, attol függően mennyi időt tudsz rá szakítani.
Ide rengeteg türelem kell, de hidd el - jól jársz vele. Semmi értelme egy félkész tákolmánnyal lődözni, ami gyakran még visszafele is elsül (pénzt vesztesz stb.) Nincs annál rosszabb, mint találni még valami újjat ami tetszik, visszalépni egy lépést, beleépíteni a fegyverbe, újra lőni tanulni stb.

Take your time! A legrosszabb amit tehetsz az a kapkodás. (Már menni akarsz lőni) Olvass könyveket tőzsdepszichológiáról! (Igen ezek nem arról szólnak hogy mikor nyiss és zárj egy pozíciót, de én személy szerint ezekből a könyvekből ezerszer többet tanultam mint bármelyik technikai elemző könyvből!)

Ajánlom: Napoleon Hill – Think and Grow Rich, Mark Douglas Trading the Zone. Ezeket feltétlenül olvasd el. Emellett még van számos hasznos könyv (Marketwizzards stb.) – olvss minél többet! Mivel ezek a konyvek nem a közvetlen pénzszerzésről szólnak, ezért időpazarlásnak tűnhet. (És miért pazarolnám a drága időm, ha a fegyveremet kéne tákolni.) Azzal hogy ilyen „időpazarló” dolgokat csinálsz azzal talán tanulsz egy kis türelmet is. Ami pedig elengedhetetlen ehhez az üzlethez. Igen – ez egy üzlet – nem egy játék, nem egy agyonkomplikált tudomány. Üzlet. „Buying low, selling high. Ennyi. Ha nem kezeled komolyan, tisztelettel esélytelen vagy.

Vedd fel a kapcsolatot más traderekkel. Kérj segítséget bátran. (Nincs annál jobb ha az ember segítségért tud fordúlni profi traderekhez / hedge foundok-oz...) Ha valamit nem értesz, nézz utána. Ha még mindig nem tiszta kérdezd meg itt a fórumon bárkitől. Ez egy borzasztóan magányos és néha unalmas üzlet, ezért a traderek többsége boldog, ha jártathatja a száját, van kivel megosztania tudásást. A lelkes / igazán kitartó tradereknek szívesen segítek. Sajnos sok olyan van aki csak benéz, lelkes 1-2 hétig és csak az idődet rabolja...

Kérlek szépen titeket, hogy a topic-ot ne szemeteljétek tele ide nem tartozó chartokkal, goromba megjegyzésekkel, trollkodással. (Ezekre megvannak a megfelelő topic-ok.) Úgy hiszem hogy elég nagyok vagyunk ahhoz, hogy egy kultúrált beszélgetést tudjunk itt folytatni. Remélem nem követtem el hibát azzal, hogy beregisztráltam ide és megpróbálok valami értéket adni a közösségnek. Amennyiben tévedek – ehhh... – általában gyorsan kijavítom hibáim...

Végezetül az alábbi idézettel búcsúznék - sajnos az alábbi angol idézetet nem igazán tudom körülírni. (Vagy csak nem akarom...)

„It took me some time until I learned that I should do what I’m good at and not what I want to do.”

További szép estét!
Ph03n!x
Ph03n!x nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-06, 20:46   #2 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.695
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Harzol!
Nem lehetne korlátozni, hogy 20-30 hozzászólás alatt ne lehessen új topikot indítani egy friss regisztrálónak?!
Régi 2013-09-06, 20:54   #3 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Jó kis összefoglaló, annyit fűznék csak hozzá, hogy nem teljesen "zero sum game", mert van valós gazdaságnövekedés meg pénznyomda ... Persze ennek az előnyeit csak a befektetők érzik

A saját rendszeredről írsz majd?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-06, 21:27   #4 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.279
Hírnév szint: 9
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Harzol!
Nem lehetne korlátozni, hogy 20-30 hozzászólás alatt ne lehessen új topikot indítani egy friss regisztrálónak?!
sztem ez a topik nem az a kategória, ami kifogásolható de az ötleteden érdemes elgondolkodni, látva az elmúlt pár hét termését

hagyjuk kibontakozni

Ps:
(én mondjuk hozzá sem szólok a zagyva, hejjessírásilag nulla témákhoz)
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-06, 21:32   #5 (permalink)
Tag

Ph03n!x logója

Ph03n!x már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Ph03n!x már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Harzol!
Kedves Zoli!

Teleszemetelhetném a fórumot 20-30 kommentel, csakhogy utána indíthassak egy topicot 2-3 hozzászólással. Őszintén szólva nincs sok kedvem hozzá.

Kellemes estét!
Ph03n!x
Régi 2013-09-06, 21:41   #6 (permalink)
Tag

Ph03n!x logója

Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jó kis összefoglaló, annyit fűznék csak hozzá, hogy nem teljesen "zero sum game", mert van valós gazdaságnövekedés meg pénznyomda ... Persze ennek az előnyeit csak a befektetők érzik

A saját rendszeredről írsz majd?
Hello GP57!

Őszintén még nem gondolkoztam el saját rendszerem bemutatásán. Az nagyon sok időbe tud telni (mivel rengeteg kérdés érkezik, és nekem egyik alapelvem az, hogy minden kérdésre megpróbálok válaszolni.)

Ha elérünk oda, akkor bemutatok belőle egy két részt. Az átlag kezdő ilyenkor vigyorogva jön, jegyzetfüzetet lobogtat, és abban reménykedik, hogy most itt az új módszer, amit 2 hónap alatt el lehet sajátítani. Ha eljutunk oda, akkor inkább rávezetném az embereket egy két (számomra) kulcsfontosságú dologra. (És ekkor nem fosztom meg őket azoktól az „ahhha” pillanatokról, amikor kezd összeállni a nagy kép.)

További kellemes estét!
Ph03n!x
Régi 2013-09-06, 21:44   #7 (permalink)
Tag

Ph03n!x logója

Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
sztem ez a topik nem az a kategória, ami kifogásolható de az ötleteden érdemes elgondolkodni, látva az elmúlt pár hét termését

hagyjuk kibontakozni

Ps:
(én mondjuk hozzá sem szólok a zagyva, hejjessírásilag nulla témákhoz)
Kedves PDA!

Az esetleges helyesírási hibákért elnézést kérek. Ha egy privát üzenetben elküldöd őket, kijavítom.

Üdvözlettel:
Ph03n!x
Régi 2013-09-06, 21:46   #8 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ph03n!x eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Őszintén még nem gondolkoztam el saját rendszerem bemutatásán. Az nagyon sok időbe tud telni (mivel rengeteg kérdés érkezik, és nekem egyik alapelvem az, hogy minden kérdésre megpróbálok válaszolni.)
valamit azért csepegtethetnél

puszta kíváncsiság, h mennyi tényezőt viszel bele és mi az alapja

(pl, funda, plusz indikátorok, csak TA, stb....)
meg egy prtsc
Régi 2013-09-06, 21:47   #9 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Kedves PDA!

Az esetleges helyesírási hibákért elnézést kérek. Ha egy privát üzenetben elküldöd őket, kijavítom.

Üdvözlettel:
Ph03n!x
a hsz ezen része nem neked szólt, csak egy általános megjegyzés volt a részemről az egyébb, förmedvény megnyilvánulásokkal kapcsolatban

olvass, ne csak láss!
Régi 2013-09-06, 23:06   #10 (permalink)
XXX
Szenior tag

Összes hozzászólás: 269
Hírnév szint: 6
XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Phoenix, szakmabéli vagy, vagy csak "hobbiból" kereskedsz?
XXX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-07, 21:55   #11 (permalink)
Tag

Ph03n!x logója

Alapbeállítás

Hello PDA!

Indikátorokat egyáltalán nem használok. Ennek pusztán egy oka van: Én az árfolyamváltozást kiváltó okokat keresem – az ok pedig az, hogy az adott instrumentum jelenlegi (market) értéke eltér a fundamentális (vélt) értéktől. Amikor egy olyan lehetőséget látok, hogy az adott instrumentum „el van árazva”, azaz nyilvánvaló, hogy a jelenlegi ár az nem reprezentálja a fundamentális (vélt) értéket. Ekkor nyitok egy tradet. Úgy is mondhatnám, hogy a piacnak a hibáit használom ki. Ebben az értelemben jelentős szerepet kap nálam a fundamentális kereskedés. Hiába kaptunk egy pinbart az E/U-n pár napja, ha tudom, hogy rá egy olyan hétfő jön, amikor az Egyesült Államokban nem kereskednek, illetve Csütörtökön és Pénteken olyan hírek jönnek, amelyek ereje mellett ez a gyertya eltörpül.

Az ár nem azért változik, mert a SAR-on egy piros bogyó jelent meg. A SAR-on jelent meg egy piros bogyó, mert az ár változott. Innentől kezdve az indikátorok késnek, és én haszontalannak tartom őket.

Emellett a rendszeremben vannak egyszerű technikai elemek is, de itt nagy súlyt fektetek arra, hogy az adott technikai jelnek legyen jelentősége a piacra nézve. Azaz látni akarom az adott technikai jelben, hogy ez most azért jött létre, mert a fundok, és egyéb nagy piaci szereplők beléptek. (Nyilvánvaló hogy az ár nem azért fordult meg mert beleütközött az én narancssárga Support-vonalamba. )
A technikai analízis a retail traderek eszköze. Ezeket az egyszerű rendszereket a profi floor traderek / dealerek is jól ismerik és ki is használják… És is kihasználom. (Stop Vadászat).

Ha lesz a bennem elég idő és kitartás, talán egy szép napon bemutatom. De egy komplex rendszerbe nem lehet belevágni anélkül, hogy az alapokat nem tisztáztuk volna le. (Azért mert én megmutatom, hogy hogyan vezetem a repülőt, ha te is beleülsz és elkezded vezetni annak szomorú vége lesz.)

További kellemes estét!
Ph03n!x
Régi 2013-09-07, 21:58   #12 (permalink)
Tag

Ph03n!x logója

Alapbeállítás

Idézet:
XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Phoenix, szakmabéli vagy, vagy csak "hobbiból" kereskedsz?
Hello XXX!

Nem, nem vagyok floor trader, ha így érted. Reggel korán felkelni, bemenni abba a kuplerájba, a sok papírmunka... Inkább maradok itthon

További szép estét!
Ph03n!x
Régi 2013-09-07, 22:52   #13 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Hello PDA!

Indikátorokat egyáltalán nem használok. Ennek pusztán egy oka van: Én az árfolyamváltozást kiváltó okokat keresem – az ok pedig az, hogy az adott instrumentum jelenlegi (market) értéke eltér a fundamentális (vélt) értéktől.
szia, köszi a választ, nekem ennyi elég jelenleg
a többit meg majd meglátjuk, h meddig jutsz itt
Régi 2013-09-08, 07:57   #14 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ha ezzel megvagy akkor keresni kell egy megfelelő rendszert. Keress fel minél többet, de még NE ásd bele magad nagyon egyikbe sem. (Én maximum 1-2 napot szánnék egy-egy „system/strategy”-re. Ajánlott az angol tudás, ugyanis ezen a forumon nem sok mindent találsz.
Ajánlom a forexfactory.com-ot illetve a trade2win.com-ot. Itt rengeteg fórum van, amik a különböző stratégiákat taglalják.
.
.
Tényleg NE szánj sok időt rájuk. Max 12-24 óra egy-egy rendszerre. Gyűjts össze minél több elképzelést.
Szinte minden kezdő ezt is csinálja. Kapkod ide-oda, egyetlen "rendszert" sem ismer meg alaposan. Még arra sem veszi a fáradtságot, hogy szimulátorban végignézzen pár hónapot. Nem kereskedik vele elég időt ahhoz, hogy kialakuljon a "rendszerbe vetett hite". Mivel kezdőként nincs még elég tapasztalata, nem látott elég ármozgás formát, így hinni sem tud az elképzelései beteljesedésében. Belép a tőzsdepszichológia, folyton elbizonytalanodik, nem tud kitartani a kereskedési terve mellett, mivel nem hisz eléggé a rendszerében. Ebből pedig azonnal jönnek a hibák: kihagyott belépő, korai-késői zárás, rossz kockázatkezelés.

Idézet:
Képzelj el valami szuper fegyvert amit te magad csinálsz. (Saját magandak!) Soha ne arra menj hogy lemásold más valaki rendszerét!!! – Soha nem tudod hogy az illetőnek milyen mellékes háttértudása van más rendszerekből. Lehet hogy az ő által bemutatott rendszer jól működik, ha megvan ez a plusz ismeret, de neked ez nem lesz meg. (Hiába koppindod le a fegyver külsejét, ha a belső mehanikát nem érted, nem fog úgy működni úgy, ahogy szeretnéd.)
Egy ilyen fegyver elkészítéséhez rengeted "AHA" pillanatra van szükség. Amikor helyére kerül egy-egy elem, rájössz összefüggésekre, vagy felismersz egy-egy fontos szabályt amit be kell tartanod a jövőben. Amikor úgy érzed, hogy megint rájöttél valami fontosra a teljes rendszerből. Sokan maguktól sosem jutnak el a kész fegyverig. Valahol elakadnak, vagy csak idő előtt feladják, mert még mindig nincs sikerük, pedig már hónapok teltek el a kezdés óta. Egy tanfolyam, vagy mástól kapott gondolat megadhatja ezeket az "AHA" pillanatokat, és tovább tud lökni.

Idézet:
Vedd fel a kapcsolatot más traderekkel. Kérj segítséget bátran. (Nincs annál jobb ha az ember segítségért tud fordúlni profi traderekhez / hedge foundok-oz...) Ha valamit nem értesz, nézz utána. Ha még mindig nem tiszta kérdezd meg itt a fórumon bárkitől. Ez egy borzasztóan magányos és néha unalmas üzlet, ezért a traderek többsége boldog, ha jártathatja a száját, van kivel megosztania tudásást. A lelkes / igazán kitartó tradereknek szívesen segítek. Sajnos sok olyan van aki csak benéz, lelkes 1-2 hétig és csak az idődet rabolja...
A jó tréder ritka mint a fehér holló. Nem csak a kereskedéseit, hanem a saját idejét is piaci alapon kezeli. Nem nagyon fog szóba állni veled csak azért, hogy neked jó legyen. Esetleg pár kérdésedet rövid levélben megválaszolja, de ne várj több órás mentorálást ingyen senkitől. Idővel a fórumokról is eltűnnek ezek az emberek, mert jobban megéri nekik azzal foglalkozni, ami a valódi pénzt hozza a számukra. A fórumokra inkább a "vak vezet világtalant" környezet a jellemző.

A legfontosabb tanács kezdőknek: Ne higgy el feltétel nélkül senkinek semmit amit állít!
Régi 2013-09-08, 12:14   #15 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Ha lesz a bennem elég idő és kitartás, talán egy szép napon bemutatom. De egy komplex rendszerbe nem lehet belevágni anélkül, hogy az alapokat nem tisztáztuk volna le. (Azért mert én megmutatom, hogy hogyan vezetem a repülőt, ha te is beleülsz és elkezded vezetni annak szomorú vége lesz.)
Adhatnál nekünk egy esélyt !

Funda képpel tisztában kell lenni ha napon túl akarja tartani az ember, ezzel csak egyetérteni tudok

Zoolival hsz-jra is csak helyeselni tudok.... na végre lesz egy "értelmes" topik?!
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-08, 14:34   #16 (permalink)
Tag

Ph03n!x logója

Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Adhatnál nekünk egy esélyt !
Funda képpel tisztában kell lenni ha napon túl akarja tartani az ember, ezzel csak egyetérteni tudok
Helló GP57!

Ez így nem egészen helytálló. Szerintem a fundamentális alapokkal mindig tisztában kell lenni, függetlenül attól, hogy melyik idősíkon tradelünk. Kettő dolog kell egy jó trade-hez: Likviditás ("liquidity") és mozgás ("volatility"). Napon belül is akkor van a legtöbb mozgás, amikor hírek jönnek ki. - Általában megy az oldalazás, talán valami kevéske swingelés olyan 20-40 pipes tartományban, majd amikor jön egy jelentősebb hír, megmozdul az egész 100 pippel.

Pontosan emiatt kérdeztem meg Lucemet, hogy találhatóak-e a rendszerében fundamentális alapok. Szimplán aggasztónak látom azt a 4 short pozíciót, amikor Csütörtökön ECB, Pénteken NFP jelentés volt.
Mint korábban leírtam, hasonló okok miatt tartom megalapozatlannak azt is, amikor a technikai analízis azt mondja, hogy most 300 pipes trendelés lesz lefele.

Mivel van némi érdeklődés megpróbálok felépíteni valamit ebben a topicban. Mindent az alapoktól...

További kellemes délutánt!
Ph03n!x
Régi 2013-09-08, 14:53   #17 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Annyira sajnálom az időt, hogy regényeket írjak. Nem is értem mások miért nem unják az ismétléseket újonan megjelenő profik tekintetében, megkezdett, de soha be nem fejezett témákban.

Inkább bemásolok egy linket, amit én is hozzátennék:

http://scalperhu.blogspot.hu/2013/09/42.html
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-08, 17:44   #18 (permalink)
Tag

Ph03n!x logója

Alapbeállítás Hogyan tekintek a tőzsdére – „A retail-álom”

Jó estét!

Ebben a posztban leírom, hogy én hogyan tekintek a piacra. Mivel én írom a postot, ez csak és kizárólag az én véleményemet tükrözi. Ha más haladóbb kollégának van kedve, bátran ossza meg velünk nézőpontját. Egy kezdőnek szerintem mindenképpen jó, ha egy adott dolgot több szemszögből is lát.
Lépjünk egy lépést hátra és vegyünk egy pillantást a tőzsdére, mint „iparágra”. Tényeket sorolok fel:

- Az ember azért jön ide, hogy pénzt keressen.
- A trade megnyitása még önmagában kevés, mivel ekkor ez olyan még, mintha egy pénzérmét dobnánk fel a levegőbe – ötven-ötven.
- Az előbbi mondat megértéséhez nem szükséges nagy intelligencia – erre még egy gyerek is rájön.
- Az átlagember dolgozik, fáradt, amikor hazaér, és nem szeretne sok időt a monitor előtt tölteni.
- Az emberek keresni fognak egy „forrást”, ahonnan információhoz jutnak, melynek segítségével ezt az 50-50 arányt el lehet tolni a pozitív irányba.
- Kritérium, hogy a „módszerrel” ne kelljen sokat a képernyő előtt ülni, ne kelljen sokat gondolkodni.
- Ezért az információért az emberek többsége fizetni is hajlandó.
- Ha valakinek ténylegesen értékes információja van, azt nem adja ki, mert pénzt keres azzal. Tudja, hogy ha kiadja, rendszere nagy valószínűséggel kisebb hatékonyságú lenne. (Erre esetleg még visszatérek.)

A bróker.
A bankok szóba sem fognak állni velünk. (Amennyiben dollármilliók állnak a számlánkon más a helyzet.) Az illetőnek kell keresnie egy partnert, akin keresztül kereskedni tud. Itt jön képbe a bróker, ezen belül is elsősorban a „dealer” típusú brókerek. Tudni kell, hogy a pozíciónk túloldalán ők állnak, azaz ha mi veszünk, akkor ők azok, akik eladnak. Innentől kezdve nekik kifejezetten érdekük az, hogy veszítsél. A bróker honlapján lévő, ingyenes, havi 3000% profittal kecsegtető robottól úgy menekülnék, mint a pestistől. A „24 órás gyorstanfolyamokra” ugyan ez vonatkozik. Ne legyenek illózóink. Nincs az a profit trader / profi tanár / angyal / ördög / sátán, aki 24 óra alatt megtanít téged kereskedni. (De nem is ez a cél ugye? Szimplán annyi hogy a kuncsaft úgy gondolja, hogy van elegendő tudása ahhoz, hogy nyereséges legyen, és nyisson a cégnél egy éles számlát.)

Félreértés ne essék: Vannak jó bróker cégek, amelyek jó tanfolyamot nyújtanak. (Nem akarok itt senkit fellázítani a brókerek ellen, és konspirációs elméleteket szőni.) Szimplán a tanfolyam előtt fel kell tenni néhány kérdést: „Miért működik a rendszer, mi az alapja, mit használ ki?” avagy „Ez a rendszer örökké működni fog?” (Azaz a piacnak olyan hibáit használja ki, melyeket nem lehet megváltoztatni?) „Mik a rendszer gyengéi?” – amennyiben ténylegesen kielégítő választ kapunk, akkor adhatunk neki egy esélyt. Felteszem az ilyen mélyebb kérdésekre csak makogás fog jönni, mert ők inkább a „Milyen gyorsan leszek milliárdos”, „Hány %-ot hoz havonta” kérdésekre vannak felkészülve…

Az egyéb ingyenes vagy fizetős rendszerek 99,9%-át dobozoknak nevezem. (Egyszerűen azért, mert amikor a fiatal „TraderTanonc” (TT) egy rendszert keres, akkor beszáll az egyik ilyen dobozba, és ezen kívül semmit sem lát.) Jobb esetben ezek a dobozok modellezik a piacot, azaz figyelmen kívül hagynak bizonyos piaci tényezőket, de ettől még működőképesek. (Rosszabb esetben csak egy gyorsan összetákolt kereskedő robot, amit éppen csak az elmúlt pár hónapban, a masszívan trendelő piacon működőképes.)
Ezek a leegyszerűsített rendszerek közel sem akkora hatékonyságúak, mintha a piacot egy sokkal nagyobb látószögűből vizsgálnánk, de működőképesek. Azaz ha az ember veszi a türelmet és fáradságot ezek a rendszerek is csinos profitokat tudnak termelni, ÉS nem szükséges a piac működésének megértése hozzá. („This is the blue pill”)

A másik út sokkal több fáradságot igényel, mert több változót figyelünk, lebontjuk a piacot alkotóelemeire, és nem csak az egyes alkotóelemeket kell megértenünk, hanem azok együttes működését is.

" Give a man a fish and you feed him for a day. Teach a man to fish and you feed him for a lifetime.”

Mint a legelső posztomban leírtam – attól hogy egy ember idead nekünk egy támaszon és ellenállásokon alapuló rendszert, attól hogy bemutatnak egy trendline stratégiát, attól hogy adnak egy halat – mi még nem leszünk előrébb. Azonban ha rászánjuk az időt, energiát, türelmet, és fegyelmet, akkor megtanulhatunk horgászni…

Mindenkiből lehet halász, de el kell fogadnod, hogy NEM az az első lépés, hogy valaki ad neked egy halat. Éhezned KELL. Érezned KELL a késztetést, a szenvedélyt, mert csak ezek tudnak hosszútávon elegendő erőt adni. Be KELL vetned a horgot számtalanszor, majd kihúzni a vízből hal nélkül. Csak ezen csalódások után tanulod meg, hogy a csali rezgése miként jelzi, hogy mit csinál éppen a hal. Ekkor már tudod, mi történik – megtanulsz úgy gondolkodni, mint a halak, rálátsz a motivációjukra és félelmükre és ezáltal meg tudod jósolni, hogy mikor kapják be a horgot.

Millió tényező van, ami megkülönbözteti a halászt és egy embert kezében egy horgászbottal. A halász rávilágíthat arra, hogy hol hibázol, de nincs olyan halász a világon, aki legyint a varázspecabotjával és egy éjszaka alatt halásszá varázsolna. Ez munkát és fájdalmat igényel, továbbá TÉGED, hogy elfogadd a tényt, hogy csak így válhatsz halásszá… (The red pill)

Innentől kezdve nyilvánvaló, hogy miért tartom fontosabbnak egy mentor jelenlétét, aki hónapokig, esetleg évekig segít, mint a tanfolyamok tömkelegét... Nem, nem leszek senkinek sem a mentora. Egész egyszerűen az emberek 95%-a eltűnik, és én velük együtt dobom ki az időmet...
És igen, lehet, hogy ez is egy olyan topic lesz, amit egyszer csak félbehagynak, de remélem hogy az itt leírtak nagy segítséget jelentenek majd a kezdők számára...

További szép estét!
Ph03n!x

elso-lepsek-kezdoknek-forex-market-boston-terror-another-red-pill-blue-pill-moment-america.jpg
Régi 2013-09-08, 19:48   #19 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Next post please....
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-09, 18:51   #20 (permalink)
XXX
Szenior tag

XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

http://www.trading-naked.com/Articles_and_Reprints.htm

Angolul tudóknak, kereskedéssel kapcsolatos cikkek kollekciója. Nem olvastam el mindet, nem is fogom, de ha van feles 30 perced akkor TV helyett talán jobb ezt böngészni. (Csak kapcsold le a hangot a komputereden, amikor az oldalt felhúzod bejön egy idegesítő, legalábbis engem idegesítő, lejátszás. Ez elég új, remelhetőleg hamar le gogják venni.)
Régi 2013-09-09, 22:41   #21 (permalink)
Tag

Ph03n!x logója

Alapbeállítás Találós kérdés

Jó estét!

Nem tudom, hogy mikor lesz időm megírni a következő nagyobb bejegyzést. (Ezen a hétvégén biztos nem). Sebaj. Helyette itt egy találós kérdés: Mi plusz információt ad a következő Oanda "OrderBoard" és hogyan használhatjuk fel ezt?

Szép estét!
Ph03n!x
Csatolt kicsinyítések
elso-lepsek-kezdoknek-forex-market-orderboard.png  
Régi 2013-09-09, 23:20   #22 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 591
Hírnév szint: 7
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Nem láttam még ilyet, de mintha elég sokan lennének, akik meg vannak győződve, hogy az 1.27-et át fogja ütni az ár. Ráadásul elég kitartóan tartják.
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-09, 23:57   #23 (permalink)
XXX
Szenior tag

Alapbeállítás

Én régebben rá szoktam nézni ugyanerre az információra, (http://fxtrade.oanda.com/analysis/open-position-ratios), de nem tudom mennyire meghatározó, mert az Oanda többnyire retail. Azt mutatja hogy hol léptek be a kereskedők és összeségében mekkora poziciókkal (százalékban kimutatva). Ezt lehet egy eszközként használni, hogy az ember kitalálja hol lehetnek a nagyobb stop lossok. Én inkább a CFTC Commitment of Traders (COT) riportot nézegetem, habár az nem tartalmaz információt árszintekről.
Régi 2013-09-10, 00:10   #24 (permalink)
XXX
Szenior tag

Alapbeállítás

Most, hogy jobban megnéztem az OANDA oldalt, ott vannak az Orderek is, így nem is kell találgatni. Ez az info szépen mutatja hogy az emberek többsége nem breakout-ot kereskedik (buy high - sell higher), hanem mean reversiont (buy low - sell high).
Régi 2013-09-10, 00:59   #25 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Jó estét!

Nem tudom, hogy mikor lesz időm megírni a következő nagyobb bejegyzést. (Ezen a hétvégén biztos nem). Sebaj. Helyette itt egy találós kérdés: Mi plusz információt ad a következő Oanda "OrderBoard" és hogyan használhatjuk fel ezt?

Szép estét!
Ph03n!x
azért ez nem ilyen egyszerű. lehet nézni sentiment indexeket is.
de nem értem egyébként, hogy mire jók ezek.. a trend úgyis megmutatja a valószínűbb(51%) irányt. aztán vagy folytatodik a trend vagy nem.
ezek az oanda s ábrák hiába mutatják, hogy többség pl. vesz. attól még megy lehet, hogy lemegy. mert nem az számít hányan veszik. számtalanszor van rá példa. azért nem szeretem ezeket a felesleges plusz információkat. úgyhogy nekem nem ad semmi infót csak komplikálja a stratégiát.
itt is van egy csomó mutató:
http://www.dukascopy.com/swiss/engli...tch/sentiment/
nem mondják meg a jövőt ezek se.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-10, 01:09   #26 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Ez így nem egészen helytálló. Szerintem a fundamentális alapokkal mindig tisztában kell lenni, függetlenül attól, hogy melyik idősíkon tradelünk.
Ph03n!x
ezzel aztán egyáltalán nem értek egyet. de ez nem számít.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-10, 07:00   #27 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Mi plusz információt ad a következő Oanda "OrderBoard" és hogyan használhatjuk fel ezt?
A "többség úgyis veszít alapon" megpróbálhatsz arra spekulálni, hogy az ár nem arra fog elmozdulni, amerre többen várják. Ennek kb annyi esélye van, mint pénzfeldobással eldönteni a jövőbeni irányt.
Az Oanda mint bróker, csepp a tengerben, csak a saját kötésállományáról van infója. Akik érdemben mozgatni képesek a piacot nem náluk kötnek.
Az általuk mozgatott tételek össze sem mérhetőek a rengeteg kis speka aprójával. Valamint ne felejtsük már el azt a tényt, hogy nem mindenki spekulációs célból van jelen a piacon! Ha egy autógyárnak most kell a dollár, akkor lehet nem nagyon fogja érdekelni, hogy épp milyen technikai szinten van az instrumentum. Szóval lehet ilyeneket nézegetni, de ahogy Sindler is írta, elsősorban a már kialakult hosszabb távú folyamatokban való részvétel "trendek", tudunk előnyhöz jutni.
Régi 2013-09-10, 07:11   #28 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Idézet:
Ez így nem egészen helytálló. Szerintem a fundamentális alapokkal mindig tisztában kell lenni, függetlenül attól, hogy melyik idősíkon tradelünk.
ezzel aztán egyáltalán nem értek egyet. de ez nem számít.
Ezzel én sem értek egyet. Hosszabb időtávokban gondolkodásnál persze van alapja. De rövid távokon, pár perces, vagy 1-2 órás pozícióknál ugyan milyen hirtelen fundamentális változás állhatna be, ami azonnal képes lehet megfordítani egy trendet? Esetleg valami hír, de azokat tudod mikor jelentik be, és akkor nem kötelező kereskedned. Váratlan eseményre meg ott a stoppod.
Régi 2013-09-12, 21:28   #29 (permalink)
Tag

Ph03n!x logója

Alapbeállítás

Jó estét!

Ebben a postban megpróbálok mindenkinek a kérdésére válaszolni.
Volt, aki közel járt, volt, aki kevésbé. Két apró tény:

1. Az Oandánál 99,99%-ban kis számlájú retail-esek vannak!
2. Ha a tőzsdei szereplők közül kiválasztunk egy csoportot, akkor a retailes lesz az, aki a legnagyobb valószínűséggel bukik.

A fenti két tényből látszik, hogy a retailes az nem más, mint a vézna kisgyerek, akinek reggel még anyu odaadja az uzsonnát és az ebédpénzt, de az osztályteremig már nem ér be, mert nála jóval termetesebb gorilla osztálytársai elveszik azt.

A találós kérdésem nem kifejezetten arra irányult, hogy állapítsuk meg szám szerint kinek milyen pozíciója van, milyen áron. Sokkal inkább egy gondolkodásmód elsajátítására irányult. A gorillák csak egy pillantást vetnek a vézna gyerekre és látják a prédát. (Ha nem is iszonyatosan, de akkor is több short van, mint long.) Ez neki milyen információt ad? Talán azt, ha feljebb nyomja egy kicsit az árat, ezeknek az embereknek kiütheti a STOP szintét, és ott likvidálhatja pozícióját?!

Postommal próbáltam egy példát adni arra, hogy hogyan néz rá egy nagy ezekre az információkra. Szerintetek véletlen az, hogy az ár gyakran kiüti a STOP-otokat, majd rögtön megfordul? (Nem, az nem a bróker volt. Az szimplán a gorilla volt, aki éppen elvette az ebédpénzed...) A pro-k nem a zászlókat, és teáscsésze alakzatokat nézik, hanem megpróbálnak a „préda” fejével gondolkozni, és ezeket az információkat kihasználni.
Ja, hogy ez az információ nem volt rajta charton? Hát igen... Elég sok minden nincs rajta a charton...

------------------------------------------------------------------------

Kell-e Fundamentális alap vagy sem.

Én fundamentális alapnak tartom azt, ami nincs rajta a charton. (Egy hír időpontja, a hír tartalma, order book, stb.)
Természetesen lehet ezek nélkül is tradelni (és lehetünk vele nyereségesek is!!!), de ne felejtsük, hogy a nagyok nem véletlenül teszik így. Szerintem egy minimális fundamentális tudással sokat lehetne javítani egy két ember rendszerén. (Pl nem nyitok egy pozíciót, amikor másnap jön a „Non Farm Payroll” stb.)

Mindazonáltal ne tévesszük a célt szem elől – mi (legalábbis én) nem akarunk közgazdászok lenni, akik több tucat változót figyelve próbál egy árirányt megjósolni. Nekünk szimplán információ kell arról, hogy a nagyok melyik irányba kacsingatnak, illetve hogy a kicsik mikor kerülnek csapdába. Ha ez megvan, akkor tradünk sokkal nagyobb valószínűséggel lesz sikeres.

További kellemes estét!
Ph03n!x
Régi 2013-09-12, 22:52   #30 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Egyet azért tegyünk hozzá: a "nagyok" alatt legfeljebb itt a nagy brókerházakat érthetjük, akik broker-dealer szerepben vannak és nem a nagybankokat (likviditás szolgáltatókat).

Csak arra akarok kilyukadni, hogy a Barclys nem a Joe pénzét fogja elvenni, hanem más bankokét, meg főleg a commercial oldal pénzét. Joe eleve ki sincs közvetítve

Ez persze nem jelenti azt h ne lenne rövitávon rengeteg káosz a mozgásban, ha nem lenne, akkor túl könnyen lehetne keresni ()

Kézenfekvő, hogy aki tudja hol vannak az ügyfelek stopjai, az vissza fog élni vele (ha tud...).

Csak technikai alapon daytradelni majdnem h öngyilkosság. Ha meg van egy természetes lefolyású trend, abba senki nem tud (vagy akar) belebabrálni.

Megint más amikor az ember nézi a híreket, mit várt a piac, mi lett belőle, mennyire vagyunk relatíve magasan v alacsonyan... hogy lehet a gyenge kezeket megszivatni stb.

Nem egyszerű. Sokkal könnyebb, amikor van valós sztori a mozgás mögött és egymás után adja be a jobbnál jobb jeleket.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-12, 22:58   #31 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Persze ez devizára hatványozottan igaz, aranyat pl sokkal könnyebb csak technikailag tradelni, nincsenek is nagyon fundamentumok (USD-vel szemben mozog meg az inflációra reagál, de kb ennyi). Többi áruval is sokszor könnyebb technikai alapon kereskedni (búza, kukorica, szójabab) de van h valami illikvid (kávé) és azt oda rántják ahova akarják.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-12, 23:55   #32 (permalink)
Tag

Ph03n!x logója

Alapbeállítás

Hello.

Valóban, a bankok nem Joe pénzére utaznak, de a likviditás nekik is fontos.

IFR és egyéb hírforrások szokták közölni a stop és opciós szinteket, amelyeket a kedves traderek levadásznak, de erről még később lesz szó.
Ezt a saját orderbook-ot magunknak is el lehet készíteni - némi gondolkodással, és pár alapvető technikai analízis ismerettel könnyen berajzolhatóak ezek a szintek, és az is látszani fog, hogy hol csoportosodnak a stop-ok. (Pl.: Egy felfelé trendelés esetén a traderek egy jelentős része "trailing"-eli a stop-ját a korrekciók mögé. Ahogy megy a trend annál nagyobb mennyiségű stop halmozódik fel az éppen aktiális korrekció alatt. És ez sincs rajta a charton...

Joccakát.
Ph03n!x
Régi 2013-09-13, 00:20   #33 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Tudsz linket hozzá?
Thx.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-13, 06:53   #34 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Tegyük fel, hogy ellentétesen próbálsz spekulálni mint a többség teszi. Ez még mindig csak a feltételezett irány tényező. De mikor fogsz a piacra lépni? 40/60 aránynál, esetleg 80/20 aránynál? Csak ezekből tudsz olyan következtetést levonni, hogy mikor kezdődhet ellentétes irányú mozgás, és az korrekció lesz-e vagy tényleges fordulat? Ha nem jó a belépések kilépések időzítése, akkor még az eltalált irány ellenére is bukó lehet a tréd.
Shortoltad EUR/CHF-et 1,2-es árszinten tavaly április-augusztus közt csak azért mert 95% longban ült? Annak a rengeteg longnak miért nem vették ki a stopját mondjuk egy 200 pipes tüskével? (költői kérdések)
Régi 2013-09-13, 08:09   #35 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
Hírnév szint: 0
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Főnix – aki a hamvaiból éled újjá. Találó név egy tradernek.

90%-ban egyetértek Ph03n!x által leírtakkal (a 10%-on meg minek vitáznék?).

A nagyobb halak megeszik a kicsiket, s aki közben nevető harmadikként kockázatmentesen keres, az a bróker, oktató, egyéb szolgáltató.

Mi a kis halak vagyunk. S aki csak alapszintű technikai elemzésre korlátozza magát, még jobban csökkenti az esélyeit a túlélésre.

Ez egy ilyen játék.
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-13, 10:51   #36 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Shortoltad EUR/CHF-et 1,2-es árszinten tavaly április-augusztus közt csak azért mert 95% longban ült? Annak a rengeteg longnak miért nem vették ki a stopját mondjuk egy 200 pipes tüskével? (költői kérdések)
Emlékeim szerint volt egy megcsúszás lefelé, igaz csak 10-20 pip körül. A stopokat kiszedni ennyi is elég volt.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-13, 14:58   #37 (permalink)
Tag

Ph03n!x logója

Alapbeállítás

Sziasztok!

Gp57! - http://www.ifrmarkets.com/home Mindazonáltal az oandának is van hír-platformja, ami ingyenes. (Az oanda platformja relatív lassú, azaz még a forexfactory-nál is jobban késik, de a STOP szinteket ők is közlik. Emellett sok hasznos információ jön: Mikor és hol lépnek be a sovereign gorillák stb.

Zooli Trading Klub! – Nem egészen erről beszélek. Ne értsetek félre – kereskedési rendszerem nem annyiból áll, hogy ránézek az Oanda OrderBoardra és ellentétes irányba beszállok. Akkor lépek a piacra, amikor szinte biztos vagyok abban, hogy a nagyok most a stop-okra utaznak. És valóban nem minden stop-ot szed ki a piac, de bőven eleget ahhoz, hogy számlám gyarapodjon. Azonban ezekre a STOP huntokra két dolog jellemző: nagy volatilitás (aka. Sok pip) – végén meg likviditás, aminek következtében slippage nélkül fordíthatunk pozíciónkon.

További szép napot!
Ph03n!x
Régi 2013-09-13, 20:44   #38 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Erről írhatnál részletesebben is, mert érdekel (szerintem többeket is) a téma.

Mennyire megbízható ez a "stop helyek" információ?

Mi számít sok stopnak? Mikor indul meg a vadászat?

Gondolom stop orderrel lépsz be közel 1:1 RR-el úgy h a célár pont a sok stop tetején legyen.

Kérdés ha itt fordít az ember, akkor utána meddig tartható? Illetve mi van ha tényleg fordul az egész mozgás?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-13, 22:15   #39 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 783
habibabu a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül habibabu részére
Alapbeállítás

Lenne egy kérdésem, egy alul informált kisbefektető, :-), hogyan képes fundamentális elemzést készíteni, mármint olyat ami ér is valamit???????
habibabu nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-14, 08:14   #40 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

ránézek meg szerintem, stb nem nevezném fundamentális elemzésnek
Régi 2013-09-14, 08:37   #41 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ahogy én látom így visszafelé olvasva a fórumot:

vannak a kishalak: bróker cégek akik játszanak a chartokkal, ugyebár a megmagyarázhatatlan gyertyákkal, stb.

aztán vannak a nagyhalak, akik kartellba tömörülve mozgatják a piacot "Soros Gyuszika pl."
na ők nem a stopokra utaznak :-)

nézzük a részvénypiacot nagy összeomlás, első felvonás, bizonytalanság illetve annak fenntartása, nyomasztó hírek, előrejelzések "itt a vég" pl.: EU vége. Eközben a tőzsde elkezd emelkedni, aztán emelkedni és amikor már majdnem a válság előtti szinten van hirtelen mindenki elkezdi ajánlgatni a részvényeket, a piac növekedése átvált hiper-super fokozatba, már a nagymamám is részvény portfólióba fektet, és a nagyok eladják részvényeik nagy részét, a másikat meg ráöntik a piacra a nagy összeomlás keretében, habár erre kitalálták már a short pozíciókat :-) a kör bezárult a szegények szegényebbek a gazdagok még gazdagabbak lettek.
Régi 2013-09-14, 08:44   #42 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Igen, és kettő között van egy operatív réteg, akik a végrehajtók, akik gondosan végrehajtják a tervet, na ők mozgatják az árakat napon belül. Ők függetlenek egymástól egy közös pont a nagymester, aki a háttérből osztogatja a parancsot.
Régi 2013-09-14, 08:52   #43 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Én ezért nem hiszek a kishalaknak, amikor kiejtik a szájukon, hogy fundamentális elemzés alapján fektetnek be. Mit nevezhetünk tényeknek és mit hazugságnak? Én ezért hiszek a szimpla technikai elemzésnek és a napi kereskedésbe,
Régi 2013-09-14, 11:46   #44 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Hát ha mondjuk Görögországban lángokban állnak a bankok és agyonverik a rendfenntartó erőket, akkor azért sejthető, hogy valami nincs rendben
Spanyol tüntetések.
Egyiptom.
Szíria.
Likviditási gondok Kínában.
QE USA-ban
QE Japánban
omladozó angol gazdaság, stb.

Ezek olyan "tények" amiket elég nehéz lenne megcáfolni. Nem kell itt saját piacgazdasági elemzésbe belemenni, azzal sokra nem mész...

Ha pedig a napon belüli mozgást is manipulálva van (Te írtad és nem vitatom!) akkor miért hiszel a daytradeben?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-14, 13:23   #45 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
Hírnév szint: 0
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
habibabu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Lenne egy kérdésem, egy alul informált kisbefektető, :-), hogyan képes fundamentális elemzést készíteni, mármint olyat ami ér is valamit???????
Alul informált, vagy alulinformált? De mindegy is.

Warren Buffett egész életében számviteli beszámolók, vagyis bárki által elérhető fundamentális adatok alapján fektetett be.

Visszakérdezek: … egy alul informált kisbefektető, :-), hogyan képes TECHNIKAI elemzést készíteni, mármint olyat ami ér is valamit???????
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-14, 13:54   #46 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Tények, de érdekes mindent ezzel a pár ténnyel akarnak magyarázni, ha emelkedik a piac, ha esik a piac, ha nő az arany ára, ha csökken stb.
Egyiptom és Szíriával nem is foglalkozna a világ, ha nem arab ország lenne, hiszen gazdaságilag egy nagy nulla az egész, illetve olajkitermelés is elhanyagolható, innentől ezek inkább spekulatív tényezők, mint fundamentálisak. A QE programok érdekes dolgok?! azt a tőkét pótolják, ami eltűnt a rendszerből az összeomláskor köszönhető a tőkeáttételeknek, a pénzteremtés-e kétes formájának. (pénzügyi rendszer összeomlása)

erről beszéltem az információk torzításáról, tálalásáról épp a céloknak megfelelően.

QE-programok tények, hajtja fel a piacra dobott tőke, de a reál folyamatok alátámasztják e folyamatokat??? Valószínűleg nem mert mellette épp arról sápítoznak, hogy nagyon nem megy a dolog. Akkor most ez jó vagy rossz, ki dönti el, kis hangsúly eltolás és azt fogják harsogni, hogy a QE programok végzetes katasztrófába sodorják az államokat itt a vég. Szakadni fog a piac mert irányítják átsúlyozzák a kommunikációt a célnak megfelelően. Minél több pénzt akarnak a piacra dobni annál nagyobb hibát fognak látni benne, kész az összeomlás. Pedig semmi nem történt alapjában véve.
Régi 2013-09-14, 14:04   #47 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Warren Buffett

ilyenkor jut eszembe azok a filmek, ahol ha kell egy egész osztag dolgozik a céggel kapcsolatos döntések előkészítésében és ez nem csak egy egyszerű beszámolóra korlátozódik, mert akkor nem dolgozna ezeknél a cégeknél jogásztól a számviteli szakembertől kezdve....stb. az persze, hogy a döntést és az alapötletet ki hozza, jelen esetben Büfi bácsi :-)
Régi 2013-09-14, 14:04   #48 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Lehet pro és kontra érveket felhozni a QE vagy Szíria mellett, de végse soron az számít, hogy a piaci pszichológiára milyen hatással van. Ha az egyik elképzelés megerősítést nyer, utána már nem a reál tények fogják feltétlen vinni az árat, hanem a tömegszellem. Ezért van a végén mindig eufória és összeomlás.

Amíg nincs vége a QE-nek nem akarnak beomlani a piacok. Ha vége lenne, akkor beesnének mint a kő. Ezért ködösít a FED és próbálnak "csendben" kivonulni.

Szíriában meg majd ha vége a balhénak esik az olaj. No big deal

Arany meg egy külön állatfaj, főleg inflációs elővárakozások viszik az árat, amiből egyelőre kiábrándult a piac. Nincs semmilyen reális értéke, így nehéz megmondani hol lesz x hónap múlva. 1200-őn veszik, 1420-on adják. Ha 1420 fölé vinnék, akkor 1550 már nagyon eladós.... 1200 alatt meg megint nincs semmi ami megállítsa.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-14, 14:06   #49 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
habibabu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Warren Buffett

ilyenkor jut eszembe azok a filmek, ahol ha kell egy egész osztag dolgozik a céggel kapcsolatos döntések előkészítésében és ez nem csak egy egyszerű beszámolóra korlátozódik, mert akkor nem dolgozna ezeknél a cégeknél jogásztól a számviteli szakembertől kezdve....stb. az persze, hogy a döntést és az alapötletet ki hozza, jelen esetben Büfi bácsi :-)
Az lenne a meglepő ha piaci előnyt 2 perc okoskodással ki lehetne hozni
Bár néha ilyen is van
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-14, 15:11   #50 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Visszakérdezek: … egy alul informált kisbefektető, :-), hogyan képes TECHNIKAI elemzést készíteni, mármint olyat ami ér is valamit???????
milyen tekintetben alulinformált, fundamentálisan?
vagy még?

szted, csak és kizárólag TA alapon nem lehet sikeresen kereskedni?
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Admiral Market As. Bróker cég Hunter008 Brókercégek 319 2015-12-27 22:11
Első Napok a Tőzsdén Mariodox Kezdőknek 32 2013-09-06 20:03
Forex robot kezdőknek? Johnny194 Kezdőknek 37 2013-09-02 13:02
Forex kezdőknek és haladóknak fxgekko Kezdőknek 1 2012-06-30 23:05
Tőzsdei képzés kezdőknek! Becoka` Tőzsdei képzések 24 2012-01-15 18:26

A pontos idő 04:04 , a GMT +1 időzóna szerint.