Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Szavazás eredménye: Fix pozicióméretet használsz?
igen 7 18,92%
nem 30 81,08%
Szavazók: 37. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-10-01, 15:12   #51 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
Hírnév szint: 8
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hi,

újabb szösszenet.. könnyebb igy videozni mint letypolni az egészet. Ebben megpróbálok válaszolni az ABC pivotok jo választására, megmutatok néhány komoly marketmapot illetve a végén van 1-2 aktuális chart is EURAUD, GBPAUD.
Mivel én ezt mind angolul tanultam néha összehablatyolok magyarul valami odaillőt.. utána kell néznem a magyar terminológiának..

http://www.youtube.com/watch?v=XUHtXD7DJho

ha van rá igény csinálhatunk webcastot is. Én mindezt egy elég jó struktúrában éveken keresztül tanultam és attól félek, hogy ha itt ide-oda csapongok a témákban azzal mindenki csak féligazságot kap aztán félresiklik az egész. .. na mindegy majd kialakul ez.
köszi, ez elég részletes lett

és a válasz is megvan az úgymond semmihez sem kapcsolódo midline-al kapcsolatban

pitchfork schiff
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-01, 15:14   #52 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
Hírnév szint: 0
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
sztem direkt fordítva ülsz a lovon,
de tudod Te ezt nagyon jól, csak nem vagy hajlandó elfogadni, h valaki pusztán e módszer alapján is tud sikeres lenni
Elnézést a technicistáktól. Örülök mindenki sikerének, ha az tényleg kereskedésből származik (s nem oktatásból, jutalékból, marketingből), és szívesen tanulok bárkitől bármit, ha lehet.

Szeretem a logikus dolgokat. És látok olyan tradert, aki évek óta 100% találati aránnyal dolgozik nagyrészt fundamentális alapon, látok olyat is, aki hatalmas hozamokat tud csinálni pl. gridezéssel.

Valami apró, egyedi trükk minden siker mögött van. Nekem a szokványos technikai elemzés kevésnek tűnik. De meggyőzhető vagyok.
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2013-10-01, 17:38   #53 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás Kérdés

_pda-,kmisi, lenne egy kérdésem:
Nekem ez a Ti kis beszélgetésetek/vitátok teljesen úgy tunik, mintha mindketten azt akarnátok bemagyarázni a másiknak, hogy a saját rendszere miért jó. Kérdem én: Nem teljesen mindegy, ha pénzt lehet veluk keresni?
Vagy egy csomó helyen azt olvasom, hogy ezernyi stratégia mukodoképes, a trédernek meg azt kell kifejlesztenie, ami hozzá illik/sikeres tud lennni. Ha ezzel Ti is tisztában vagytok, akkor miért gyozkoditek egymást az igazatokról?
S.

U.i.: Nekem tetszik,ahogy Jano bemutatja a rendszerét, bár egyáltalán nem érzek késztetést arra, hogy alkalmazzam. Viszont O szemmel láthatóan tud vele kereskedni. Most akkor azt jelenti hogy rossz a strati, mert 2 nap alatt nem látjuk a lényegét? Hiszen az egyik videóban mondja is, hogy egyszerunek tunik, de évekig tanulta.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-01, 17:57   #54 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Skylight eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nekem ez a Ti kis beszélgetésetek/vitátok teljesen úgy tunik, mintha mindketten azt akarnátok bemagyarázni a másiknak, hogy a saját rendszere miért jó. Kérdem én: Nem teljesen mindegy, ha pénzt lehet veluk keresni?
Vagy egy csomó helyen azt olvasom, hogy ezernyi stratégia mukodoképes, a trédernek meg azt kell kifejlesztenie, ami hozzá illik/sikeres tud lennni. Ha ezzel Ti is tisztában vagytok, akkor miért gyozkoditek egymást az igazatokról?
S.

U.i.: Nekem tetszik,ahogy Jano bemutatja a rendszerét, bár egyáltalán nem érzek késztetést arra, hogy alkalmazzam. Viszont O szemmel láthatóan tud vele kereskedni. Most akkor azt jelenti hogy rossz a strati, mert 2 nap alatt nem látjuk a lényegét? Hiszen az egyik videóban mondja is, hogy egyszerunek tunik, de évekig tanulta.

Véletlen akadtam egy ilyen képre, éppen most...

advanced-money-management-irigyseg.jpg
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-01, 17:58   #55 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
S.
khmmm...

idézz már be valamit tőlem, amikor azt mondtam bármilyen rendszerről, h nem jó
ezzel ellentétben kmisi folyamatosan azt mondja, h a kopasz TA szerinte kevés a boldoguláshoz
most is csak erre reagáltam, nem volt benne semmi győzködés
ennyi a story
Régi 2013-10-01, 18:10   #56 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
Hírnév szint: 0
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Thumbs down

Idézet:
akkor miért gyozkoditek egymást az igazatokról?
Ugyanazt a filmet nézzük?
Eszem ágában sem volt a saját rendszeremről bárkit győzködni.
Talán olvasd el újra mindkét beírásomat. Newtontól kezdve egészen a fordított lovaglásig.
Sok sikert titkos Fight Clubhoz.
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-01, 18:15   #57 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
khmmm...

idézz már be valamit tőlem, amikor azt mondtam bármilyen rendszerről, h nem jó
ezzel ellentétben kmisi folyamatosan azt mondja, h a kopasz TA szerinte kevés a boldoguláshoz
most is csak erre reagáltam, nem volt benne semmi győzködés
ennyi a story
Nem idézhetek mert nincs ilyen. Viszont azt észrevettem hogy beírta a véleményét. Abból én azt vettem ki, hogy nem hisz a TA-ban. Okés, lehet, hogy ez valakinek nem jon be. Erre Te rogton reagálsz, hogy: " sztem direkt fordítva ülsz a lovon..., de tudod Te ezt nagyon jól..."
Nem tudom Te hogy vagy vele, de ha hozzám ilyen hangnemben szólnak, nem épp barátságos gondolatok jutnak eszembe az illetorol. Így sztem duplán nem fogja az véleményed elismerni, mert ez nálam személyeskedés.
Persze eziscsak egy vélemény, egyáltalán nem biztos hogy igazam van, de kívulállóként nekem ez jon le.
S.

@Tomy:
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-01, 18:44   #58 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nem idézhetek mert nincs ilyen. Viszont azt észrevettem hogy beírta a véleményét. Abból én azt vettem ki, hogy nem hisz a TA-ban. Okés, lehet, hogy ez valakinek nem jon be. Erre Te rogton reagálsz, hogy: " sztem direkt fordítva ülsz a lovon..., de tudod Te ezt nagyon jól..."
Nem tudom Te hogy vagy vele, de ha hozzám ilyen hangnemben szólnak, nem épp barátságos gondolatok jutnak eszembe az illetorol. Így sztem duplán nem fogja az véleményed elismerni, mert ez nálam személyeskedés.
Persze eziscsak egy vélemény, egyáltalán nem biztos hogy igazam van, de kívulállóként nekem ez jon le.
S.

@Tomy:
nézd, nem volt előzmény nélküli a megjegyzésem de ettől még nem haraptuk el egymás torkát

sztem ezt most itt lezárhatjuk
Régi 2013-10-01, 18:48   #59 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
nézd, nem volt előzmény nélküli a megjegyzésem de ettől még nem haraptuk el egymás torkát

sztem ezt most itt lezárhatjuk

Rendben
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-02, 06:20   #60 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ugyanazt a filmet nézzük?
.
Biztos élveznéd a WAG THE DOG, azaz Amikor a csóválja című filmet.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-02, 06:24   #61 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
erre gondoltam
Ha nem is vasvellát, de rányomtam egy lépcsőkorlátot.

Remélem Jano nem sértődött meg.
Csatolt kicsinyítések
advanced-money-management-euraudh1_ferde.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-02, 07:34   #62 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 899
Hírnév szint: 6
Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ha nem is vasvellát, de rányomtam egy lépcsőkorlátot.
Remélem Jano nem sértődött meg.
Hi,

nem vagyok hozzászokva ilyen aktív forumhoz. a forexmosphere-n kisebb a mozgás, azokban az online csoportokban ahol meg benntvagyok ott mindenki nagyjából ugyan azon az elveken trédel igy ott inkább csak chart megosztás folyik esetleg 1-2 hír. Néha betéved egy két okostojás a technikáival meg szuper indicátorokkal, d aztán ahogy jönnek ugy mennek is.

Ha valakit érdekel én az eChat-ot használom és általában a 29-es szobában vagyok. Ingyenes, de azért szeretem mert Ensignből egyből meg lehet osztani chartot és nem kell ftp-zni. Ha daytradelek általában ide loggolom ki a tevékenységemet.. ha vkit érdekel.

3 dolgot osztanék most meg:
1. Silver clip: az elmult 1 évet 1 fork irta le.
http://www.youtube.com/watch?v=X4kl4TnEMYE

2. a szokásos 6 reggeli chart:
http://forexmosphere.org/charts/2013-10-02_08-20-29.png

3. végül pedig az arany 20 percen. valamikor mult hónap elején már kialakult a villa. onnantól már csak vonaltól vonalig kell trédelni.
http://forexmosphere.org/charts/2013-10-02_08-23-53.png
Jano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-02, 08:15   #63 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Hi,

nem vagyok hozzászokva ilyen aktív forumhoz.
Pedig úgy nekiindultál..videók, chartok, csoport:-) olyan
"$50-ből $1400-os" videót is készíthetnél

Megnéztem az ezüstöt és egy kicsit átalakítottam az euraud M15-öt (csak mert MT4-ben ctrl-lal olyan szép párhuzamosokat lehet húzni)
Csatolt kicsinyítések
advanced-money-management-euraudh1_ferde2.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-02, 08:48   #64 (permalink)
Szenior tag

Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Pedig úgy nekiindultál..videók, chartok, csoport:-) olyan
"$50-ből $1400-os" videót is készíthetnél

Megnéztem az ezüstöt és egy kicsit átalakítottam az euraud M15-öt (csak mert MT4-ben ctrl-lal olyan szép párhuzamosokat lehet húzni)
na figyuli bigyuli:

a tradelés psziches játék. nem csinalok semmit csak azert, hogy egy forumon osszam az észt, az nem vezet sehova az ember csak belehajtja magát hülyeségekbe. ha az ember ugy ül le trédelni, hogy " bizonyitani akar" vagy hogy ma megcsinalok x zsetont akkor véged. csak tiszta fejjel szabad trédelni és minden döntésedet a piacnak kell alárendelni. sem egy vonal sem egy ujsagcikk, sem egy forum bejegyzés.. de még egy a szobában zümmögő légy sem szabad hogy befolyásoljon.

ezert a brokerek legjobb huzása amikor ios meg android mobilokra adnak ki platformot hogy még a konditeremben is azt nézd.
nem szabad. ezek végletes hibák.

a masik oldalon meg nyilván ott az ember aki társas lény és a megaintrovertált trédelés közben is szereti a hasonló érdeklődésű emberekkel tartani a kapcsolatot.

" nekiindultál" lol türelmetlennek tűnsz. nyugi, akik tiszta szívvel állnak hozzá a témához és nyitottak arra hogy befogadjanak egy nagyon hatékony technikát azoknak segítek.. már amennyire időm engedi... de vigyazat.. ez nem egy fizetős tréning ezért itt részinformációkból kell összerakni a teljes képet.

ami az euraud-ot illeti ugy látom, hogy hiányzik egy részlet: van trendline, van center line, van max excursion line van switchback line es vannak a villa frequenciajaval parhuzamosan futo sliding paralell-ek.. meg meg 1-2 dolog... de nagyjabol ezek ismerete elég.
ha be tudsz huzni vonalat meg jön hozzá hogy le is tudd kereskedni ahhoz viszont a fennt leirt MM ismerete es alkalmazása szükséges.
Régi 2013-10-02, 09:29   #65 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Hi,
Néha betéved egy két okostojás a technikáival meg szuper indicátorokkal, d aztán ahogy jönnek ugy mennek is.
Itt is ez szokott lenni...általában, mikor az adott stratégia bemutatását vagy magát az eszmefuttatást számlával kellene alátámasztani (lsd. törölt és elmenekülő guruk, oktatók) sértődötten nyúlcipőt húznak.

Idézet:
na figyuli bigyuli:

a tradelés psziches játék. nem csinalok semmit csak azert, hogy egy forumon osszam az észt, az nem vezet sehova az ember csak belehajtja magát hülyeségekbe. ha az ember ugy ül le trédelni, hogy " bizonyitani akar" vagy hogy ma megcsinalok x zsetont akkor véged. csak tiszta fejjel szabad trédelni és minden döntésedet a piacnak kell alárendelni. sem egy vonal sem egy ujsagcikk, sem egy forum bejegyzés.. de még egy a szobában zümmögő légy sem szabad hogy befolyásoljon.
Ha bizonyítási kényszerből csinálja és nem rutinból, akkor csúnya vége van. De gondoltam, ha A-t mondasz, mondjál B-t is :-)

Idézet:

" nekiindultál" lol türelmetlennek tűnsz. nyugi, akik tiszta szívvel állnak hozzá a témához és nyitottak arra hogy befogadjanak egy nagyon hatékony technikát azoknak segítek.. már amennyire időm engedi... de vigyazat.. ez nem egy fizetős tréning ezért itt részinformációkból kell összerakni a teljes képet.

ami az euraud-ot illeti ugy látom, hogy hiányzik egy részlet: van trendline, van center line, van max excursion line van switchback line es vannak a villa frequenciajaval parhuzamosan futo sliding paralell-ek.. meg meg 1-2 dolog... de nagyjabol ezek ismerete elég.
ha be tudsz huzni vonalat meg jön hozzá hogy le is tudd kereskedni ahhoz viszont a fennt leirt MM ismerete es alkalmazása szükséges.
Open minded és türelmes vagyok, annál is inkább, mert elvagyok a saját kis stratégiámmal.
De, amíg az MM leírásában nem értettem, hogy ez miért advanced (akkor mi a beginner? és a leírtak nyílván idősík és stílus kérdése), addig a villát sosem használtam és azért kívánom megérteni. Örülök, hogy valaki érdekes dolgokat és nem pszicho maszlagot oszt meg, sokszor csak a fingfűrészelés megy itt.
Csatolt kicsinyítések
advanced-money-management-ezvan.jpg  
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-02, 10:36   #66 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 590
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Hát Jano ilyen lendülettel sem nagyon érkezett még senki. Véletlenül nem az USA-ban élsz? Eléggé "let's do it" átérzésem van
Engem érdekelne a módszered egyenlőre csak kíváncsiság szintjén. Soha nem zárkózok el semmi elől, még ha az idejét sem tudom, hogy mikor húztam utoljára trendvonalat. De két kezdetleges vasvillát azért ráerőltettem a grafikonra Nem arra nyitottam egyébként, mielőtt valaki felelőtlenséggel vádolna.
Jól értelmezem, hogy a téglalappal jelölt rész célár lehetne? Sajnos még a videókat nem volt időm mélységében tanulmányozni.
http://www.mql5.com/en/charts/835046...hant-financial
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-02, 11:43   #67 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

he? mi az hogy érkezett?? évek óta ezt a technikát nyomom, nézd meg a blogomat: http://acdpfx.wordpress.com/ napi 50 vizitort enged csak a site ha megugrana a látogatottság 2 hétre leáll.. valamikor februárban rámozdult valaki indoneziabol és egy nap alatt volt 400 látogatóm.. le is csuktam vagy 2 hónapra.

amiota a forexmosphere-t elinditottuk azokkal akiket velem együtt kirugtak a forexstreetről...azota inkább oda rakom fel a chartjaimat meg elemzéseimet.

na de ami a chartodat illeti. az elég jól néz ki, főleg hogy van egy felfele meg egy lefele mutató is. a lefele mutatóval csak annyit jegyeznék meg, hogy az ár áttört rajta és gyakorlatilag most tesztelte vissza a breakoutout.
egyébként meg nyugodtan lehet kreativkodni, hogy olyan csucsot választast abc pivotnak ami hatására a ml-k jobban illeszkednek.. valami kell ami validálja a vonalat.. egy visszatesz, egy odaszúrás, vagy hogy epp annyival áll meg felette mint az előző alatt.
Régi 2013-10-02, 12:00   #68 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Hi,

nem vagyok hozzászokva ilyen aktív forumhoz. a forexmosphere-n kisebb a mozgás, azokban az online csoportokban ahol meg benntvagyok ott mindenki nagyjából ugyan azon az elveken trédel igy ott inkább csak chart megosztás folyik esetleg 1-2 hír. Néha betéved egy két okostojás a technikáival meg szuper indicátorokkal, d aztán ahogy jönnek ugy mennek is.

Ha valakit érdekel én az eChat-ot használom és általában a 29-es szobában vagyok. Ingyenes, de azért szeretem mert Ensignből egyből meg lehet osztani chartot és nem kell ftp-zni. Ha daytradelek általában ide loggolom ki a tevékenységemet.. ha vkit érdekel.

3 dolgot osztanék most meg:
1. Silver clip: az elmult 1 évet 1 fork irta le.
http://www.youtube.com/watch?v=X4kl4TnEMYE

2. a szokásos 6 reggeli chart:
http://forexmosphere.org/charts/2013-10-02_08-20-29.png

3. végül pedig az arany 20 percen. valamikor mult hónap elején már kialakult a villa. onnantól már csak vonaltól vonalig kell trédelni.
http://forexmosphere.org/charts/2013-10-02_08-23-53.png
Érdekes az ezüst elemzése!
GBPUSD-n nagyon szép a fork, GBPJPY, GBPAUD-ot nem szoktam tradelni mert mintha nem követné annyira a vonalakat (EURAUD egy fokkal jobb)

Arany így néz ki nálam naposon és óráson; illetve ennek függvényében az ezüst. Szerintem bazinagy sell 21.25-ön...
Csatolt kicsinyítések
advanced-money-management-xauusddaily.png   advanced-money-management-xauusdh1.png   advanced-money-management-xagusdh1.png  

Válaszol idézettel
Régi 2013-10-02, 12:04   #69 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hát Jano ilyen lendülettel sem nagyon érkezett még senki. Véletlenül nem az USA-ban élsz? Eléggé "let's do it" átérzésem van
Engem érdekelne a módszered egyenlőre csak kíváncsiság szintjén. Soha nem zárkózok el semmi elől, még ha az idejét sem tudom, hogy mikor húztam utoljára trendvonalat. De két kezdetleges vasvillát azért ráerőltettem a grafikonra Nem arra nyitottam egyébként, mielőtt valaki felelőtlenséggel vádolna.
Jól értelmezem, hogy a téglalappal jelölt rész célár lehetne? Sajnos még a videókat nem volt időm mélységében tanulmányozni.
http://www.mql5.com/en/charts/835046...hant-financial
AUD vasvilla: () trendvonal = vasvilla közepe és máris megvan a tökéletes sell pont
Csatolt kicsinyítések
advanced-money-management-audusdh1b.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-02, 12:27   #70 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

úgy látom fonton is kezdenek megjelenni a short erők, ha Draghi lebeszélni az EUR-t ebből még lehet fejes ugrás.
Csatolt kicsinyítések
advanced-money-management-gbpusdm1.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-02, 13:27   #71 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Kíváncsian várom a fejleményeket

EURAUD + GBPAUD nálam = sell
Csatolt kicsinyítések
advanced-money-management-gbpusdh1.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-02, 13:30   #72 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
EURAUD + GBPAUD nálam = sell
Ezért....
Csatolt kicsinyítések
advanced-money-management-audusdh1.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-02, 13:45   #73 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
úgy látom fonton is kezdenek megjelenni a short erők, ha Draghi lebeszélni az EUR-t ebből még lehet fejes ugrás.
biztos ő is poziban van
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-02, 13:49   #74 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ha úgy vesszük igen, hiszen az EUR árfolyam az ő felelőssége.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-02, 16:09   #75 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ezüstöt jól mc.szívtam, GBP egész érdekes:
Csatolt kicsinyítések
advanced-money-management-gbpusdh1.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-02, 17:49   #76 (permalink)
Szenior tag

Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
he? mi az hogy érkezett?? évek óta ezt a technikát nyomom, nézd meg a blogomat: http://acdpfx.wordpress.com/ napi 50 vizitort enged csak a site ha megugrana a látogatottság 2 hétre leáll.. valamikor februárban rámozdult valaki indoneziabol és egy nap alatt volt 400 látogatóm.. le is csuktam vagy 2 hónapra.

amiota a forexmosphere-t elinditottuk azokkal akiket velem együtt kirugtak a forexstreetről...azota inkább oda rakom fel a chartjaimat meg elemzéseimet.

na de ami a chartodat illeti. az elég jól néz ki, főleg hogy van egy felfele meg egy lefele mutató is. a lefele mutatóval csak annyit jegyeznék meg, hogy az ár áttört rajta és gyakorlatilag most tesztelte vissza a breakoutout.
egyébként meg nyugodtan lehet kreativkodni, hogy olyan csucsot választast abc pivotnak ami hatására a ml-k jobban illeszkednek.. valami kell ami validálja a vonalat.. egy visszatesz, egy odaszúrás, vagy hogy epp annyival áll meg felette mint az előző alatt.
Félreértettél. Nem arra gondoltam, hogy a tőzsdére, hanem, ahogy ide a fórumra berobbantál és lendületesen tolod a fórumozást.

Igazából csak mára nyitottam egy gyors AUDUSD és AUDJPY longot. Túl sokat nem hozott, pláne mert lefeleztem a pozikat, ahogy oldalaztak. Utóbbi még fut, de ázsiára már nem hagyom meg.
Régi 2013-10-02, 17:59   #77 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ázsiára már nem hagyom meg.
Miért?
-
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-02, 18:18   #78 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Mert a 90-es szint visszatesztjét várom, úgyhogy csak óvatosan longolok addig. AUDUSD-ben meg a 0.92-őt.
Régi 2013-10-02, 19:18   #79 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 53
Hírnév szint: 5
dadada a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Metában a vasvilla közti részeket hogyan lehet hogy bejelőlje valamilyen vonallal? (ami nálad szaggatottal van Jano)
dadada nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-02, 19:27   #80 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
dadada eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Metában a vasvilla közti részeket hogyan lehet hogy bejelőlje valamilyen vonallal? (ami nálad szaggatottal van Jano)
tulajdonságok/szintek/szerkesztés
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-02, 19:29   #81 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Dukas egy kicsit bevadult ma... 0.1 és 0.3 közé beállt a spread.. lemaradtam vmiről?

Régi 2013-10-02, 19:32   #82 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ensignben:
http://forexmosphere.org/charts/2013-10-02_20-25-13.png
Régi 2013-10-02, 19:42   #83 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 876
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés MSN-en keresztül orkati részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül orkati részére
Alapbeállítás

Semmiről sem maradtál le, ennyi a spread fő műsoridőben, normál körülmények között Elég sokat javultak spread tekintetében az elmúlt egy évben. Persze a commission-nal azért nem ennyire rózsás a helyzet, bár kiszámolni nem tudom, de szerintem így is közelebb van az 1-hez mint az 1.5-höz.

Idézet:
Dukas egy kicsit bevadult ma... 0.1 és 0.3 közé beállt a spread.. lemaradtam vmiről?

orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-02, 19:42   #84 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Jano miről szól ez a honlap: forexmosphere.org ??

egyébként jók a videóid, de maga a szemlélet túl bonyolult számomra. úgy vagyok vele, mint fibokkal. az ember felrak csomó vonalat,fibot bármit és "véletlen" az egyikről pattan.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-02, 19:50   #85 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Köszi!!!
Régi 2013-10-02, 19:57   #86 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

EUR AUD ha jól látom legalább 1:3 as RR!
Régi 2013-10-02, 20:20   #87 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jano miről szól ez a honlap: forexmosphere.org ??

egyébként jók a videóid, de maga a szemlélet túl bonyolult számomra. úgy vagyok vele, mint fibokkal. az ember felrak csomó vonalat,fibot bármit és "véletlen" az egyikről pattan.
Hát a szemlélet lehet hogy bonyolultnak tűnik, de valszeg inkább az én előadásmódom volt tul hektikus. Majd csinálok egy jobban átláthatóbbat is, de ha olyan egyszerű lenne akkor mindenki .... a mondat többi részét már ismered.

a forexmosphere.org az én oldalam. nem kereskedelmi honlap, csak kellett egy hely ahol megtalálnak a trader ismerőseim, meg ahova feltudom tölteni a dolgaimat, tudunk chetelni, chartokat megosztani, és nem dob ki senki ha szidom a rendszert stb.

Illetve a rebel- része pedig egy interaktiv news ami a rebelmouse technológiára épül és a like-jaimat jeleníti meg newsflow formában.

A szerver linuxon fut és lassan ugyan de készül rá egy a finviz-hez hasonló de az én igényeimet kiszolgáló forex performance analyser.. amolyan signal cuci.. nem robot, inkább árfolyamfigyelő.. elemző eszköz..
hasonló mint ez:
http://forexmosphere.org/charts/2013-10-02_21-13-16.png

vagy ez:
http://forexmosphere.org/charts/2013-10-02_21-13-59.png

Nem sokan használjuk leszámítva az innen az utóbbi néhány napban beregisztrált, ám inaktív tagokat alig 20 tagja van. Hétvégén az inaktiv leskelődőket általában ugyis kiszórom... kinaiakat meg be sem engedek.
Régi 2013-10-02, 20:25   #88 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Köszi!!!
szívesen
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-02, 20:31   #89 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
tulajdonságok/szintek/szerkesztés
Metában? Pitchfork-nál?
mert ez volt a kérdés
én nem látok ilyet
Régi 2013-10-02, 21:09   #90 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Metában? Pitchfork-nál?
mert ez volt a kérdés
én nem látok ilyet
ja, 4ben nincs, ami 5ben van
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-02, 21:11   #91 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
ahhh, micsoda fejlődés
thx
Régi 2013-10-02, 23:36   #92 (permalink)
Tag

Lightbulb

Idézet:
Összegezvén: tehát amelyik brókernél nincs MT5 az nem tudja pontosan úgy használni, ahogy Janó a stratégiáját mivel a szinteket nem lehet beállítani MT4ben??????? hát ez elég szomorú...
Régi 2013-10-03, 04:33   #93 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Összegezvén: tehát amelyik brókernél nincs MT5 az nem tudja pontosan úgy használni, ahogy Janó a stratégiáját mivel a szinteket nem lehet beállítani MT4ben??????? hát ez elég szomorú...
lehet, csak macerásabb
mivel ismered a villa vonalainak paramétereit, ki tudod számolni, h hova kell párhuzamosakat húzni melléjük
Régi 2013-10-03, 09:06   #94 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Advanced Money Management <---belenagyítva
Csatolt kicsinyítések
advanced-money-management-euraudh1_ferde3.png   advanced-money-management-euraudh1_ferde4.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-03, 10:34   #95 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ez m15, nem H1
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-03, 10:45   #96 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Ez m15, nem H1
igen ez m15, és?

értem már:-) a fájlnév:-) mentés másként

Utoljára módosítva: n3d által : 2013-10-03 10:48 Oka: bővítés
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-03, 18:39   #97 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás GBPJPY downhill

GY.30s

http://forexmosphere.org/charts/2013-10-03_19-37-56.png
Régi 2013-10-03, 18:49   #98 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

A szöget ugye nem a bal szélső 3 nyíl alapján határoztad meg...?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-03, 18:54   #99 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
GY.30s
Aha, utólag tényleg szépen mutat. Eső trend, lehet várni a folytatást, akkor miért nincs egy jó helyen short bejelölve?
Csatolt kicsinyítések
advanced-money-management-2013-10-03_19-37-56.png  
Régi 2013-10-03, 19:26   #100 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Összes hozzászólás: 471
ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Aha, utólag tényleg szépen mutat. Eső trend, lehet várni a folytatást, akkor miért nincs egy jó helyen short bejelölve?
Bármilyen egyenlő csatornát húzunk,legyen az PF,vagy más,segédvonalra nem rakunk megbizást.
De szerintem sem az a lényeg itt hogy ez egy PF,hanem az,hogy ez egy egyenlő csatorna,ami áll 3 párhuzamos vonalból.

Címkék
Money Management

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Follow the smart money! (Kövesd az okosakat!) / Commitments of Traders bandris Kezdőknek 66 2013-03-11 22:00
Apollo Money Maker (AMM) Expert Advisor HZFX Devizatőzsde 14 2012-12-13 09:16

A pontos idő 22:20 , a GMT +1 időzóna szerint.