Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Szavazás eredménye: Fix pozicióméretet használsz?
igen 7 18,92%
nem 30 81,08%
Szavazók: 37. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-09-28, 21:33   #1 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 899
Hírnév szint: 6
Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Exclamation Advanced Money Management

Az alábbi postban leírom, hogy hogy is néz ki a money management amit én alkalmazok. A chartok, grafikonok angolul vannak mert eredetileg ezt a postot a forexstreet-en írtam, de ők nem érdemlik meg, aztán áttettem a saját blogomba, de akik azt olvassák azoknak ez nem új info.. ugyhogy leírom itt is magyarosítottam ahol volt értelme, remélem ti hasznát veszitek.
1-2 dolog angol marad mert nem tudom a magyar megfelelőjét.

A money management vagy kockázatkezelés az egyetlen dolog a trédelésben ami a trader saját kontrollja alatt van. Akármi is a stratégia ez ahol én és kizárólag én döntök és én határozom meg a feltételeket. Ezt fontos tudni és élni kell vele mert minden más csak valószínűségek, esélyek és véletlenszerűségek halmaza.

Pozíció méretezés
tegyük fel hogy van egy 1000 dollár nagyságú számlánk... azaz ebben a pillanatban nincs nyitott poziciónk így az 1000 Balance = 1000 Equity = 1000 rendelkezésre álló margin.
Tegyük fel hogy 1 % az a veszteség amit megengedek magamnak. EZek szerint 10$-t engedek veszíteni egy pozición. Alapszabály itt hogy az 1%-t ugy állítsd be hogy ez kb az az összeg legyen amit nem félsz kidobni az ablakon.

Egy dolog ami biztos: ha az ár eléri a stopomat akkor 10$-t engedek veszteni. Ez lesz a tervezett veszteségem. Ez azért fontos mert ez fogja meghatározni az indítható pozicióméretet.

OK itt egy induló példa: ebben az esetben EURUSD 1.3210-nál volt, emelkedésre számítottam, a stopot 1.3180-ra állítottam be. a várakozásaim pedig 1.3305-re számítottak mint célár. Azaz 30 pip veszteség áll szemben 95 pip profittal, a RiskReward = 1:3.16

A kövekező lépés:
30 pip a stoppom, 1:3 a kockázat-hozam arányom. ebből ki kell számolnom a pozicióméretet. Ezt mutatja a következő excel kép:

Ezek szerint ha a számlám 1000 USD és 1% azaz 10USD-t engedek veszteni akkor 1.3210-nél 3333 EURUSD-t tudok nyitni 30 pipes stoppal.

( itt nyilván a spread is számít,de azt most kihagyám az egyszerűség kedvéért)

A lényeg:
A stop ami fix!! mindig egy jólmeghatározott stop-ból számolok vissza. Nem a belépés a fontos, hanem a stop!!! Ebből következik, hogy ha az előre feltérképezett stop szintemhez közelebb lépek be a pozicióba akkor nagyobb lehet a pozicióméret.

Ez a következő relációt határozza meg (szintén excel

Ez a reláció nagyon fontos mert ez a játék lényege.a poziméretem a stop szinthez közeledve megugrik. 4 pipes stopnál már ugyanazon feltételek melett 25000EURUSD pozit nyithatnék. A veszteségem mégis csak 10USD lenne.

Itt azért a józan észt használni kell: nyilván nem mehetek le 0 pip-re és akkor all in.. mert van spread.. ráadásul a vége már nagyon megterhelő pszichésen.

VÉGREHAJTÁS
Ha megvan a stop szintem, kiszámoltam a poziméretet, a riskreward is elfogadható ( azaz legalább 1:3.. ami kis stopnál jobb) akkor lehet pozit nyitni. Nos én itt már nem vállalkozom fejszomolásra. irtam egy kis progit az ami kiszámolja mindez és nekem csak a chartot kellnéznem és ha ugy érzem minden ok akkor a gombot megnyomnom.
A form képe itt van:

nos egyenlőre ennyi. várom az észrevételeket..
Jano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-28, 21:44   #2 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Sindler is hasonlóan trédel, minél szűkebb stop, minél nagyobb pozíció. Azt azért hozzá kell tenni h ha szűkebb a stopod, akkor törvényszerűen rosszabb lesz a találati arányod. A kérdés az, hogy mennyivel...
Az biztos, hogy minél szűkebb a stop, annál nagyobb jelentősége van a belépésnek.
Momentum jellegű tradeknél, trend irányba ezt meg lehet csinálni. 5-10 pip stop. Limitekkel sokkal nehezebben, oda ennek legalább duplája kell.
  Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2013-09-28, 21:53   #3 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Az is egyfajta pozíciómanagement, hogy mondjuk azt mondod kezdeti stop 40 pip, kiszállás 20 pip után. Tehát ha beesett ellened 25 pipet, akkor a beszállód teszed célárnak és van 50% esélyed kiszlálni 0-ban, 50% h bukó, abból kiindulva h nem volt jó a szint, amit kinéztél. Ebben az esetben kisebb a pozíció méret, de jobb a találati arány. Minden a kettő arányától függ.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-28, 22:10   #4 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Meg pozícióméretet ki lehet számolni fejben is elég gyorsan.

Látod mennyi a balance, tudod mennyi annak az 1%-a.

Stop 20 pip, pozícióméret = 5x balance
25 - 4x
33 - 3x
40 - 2.5x
50 - 2x

Easy.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-28, 22:19   #5 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Tapasztalatom szerint ha a beszálló egy konkrét, jól kinézett szint és oda berakunk egy limitet, akkor sem éri meg a stopot közelebb rakni ADR / 4-nél vagy H1 ATR(100)x6-nál (ami amúgy ugyanannyira jön ki kb). Ennyi a normál hibahatár. Aztán amikor már minden idősík trendje passzol és megindult a momentum be lehet lépni szűkebben is, de korábban nem. (Persze akkor ha jó sessionben vagyunk, nincs fontos hír elővárakozás, nem vagyunk túl a daily rangen, nem ebédidőben és zárás előtt...)
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-28, 22:44   #6 (permalink)
Szenior tag

Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Arrow

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sindler is hasonlóan trédel, minél szűkebb stop, minél nagyobb pozíció. Azt azért hozzá kell tenni h ha szűkebb a stopod, akkor törvényszerűen rosszabb lesz a találati arányod. A kérdés az, hogy mennyivel...
Az biztos, hogy minél szűkebb a stop, annál nagyobb jelentősége van a belépésnek.
Momentum jellegű tradeknél, trend irányba ezt meg lehet csinálni. 5-10 pip stop. Limitekkel sokkal nehezebben, oda ennek legalább duplája kell.
a találati arány reális felmérése fontos mert az határozza meg a minimális R:R szinten. Remélem Sindler is olvassa majd kiváncsi vagyok a véleményére.

Idézet:
Az is egyfajta pozíciómanagement, hogy mondjuk azt mondod kezdeti stop 40 pip, kiszállás 20 pip után. Tehát ha beesett ellened 25 pipet, akkor a beszállód teszed célárnak és van 50% esélyed kiszlálni 0-ban, 50% h bukó, abból kiindulva h nem volt jó a szint, amit kinéztél. Ebben az esetben kisebb a pozíció méret, de jobb a találati arány. Minden a kettő arányától függ.
Ez elég durva..., de mielőtt válaszolnék itt egy chart ami ezt a gondolatmenenet mutatja.. ha jól értettem... ezt akartad mondani?

Idézet:
Tapasztalatom szerint ha a beszálló egy konkrét, jól kinézett szint és oda berakunk egy limitet, akkor sem éri meg a stopot közelebb rakni ADR / 4-nél vagy H1 ATR(100)x6-nál (ami amúgy ugyanannyira jön ki kb). Ennyi a normál hibahatár. Aztán amikor már minden idősík trendje passzol és megindult a momentum be lehet lépni szűkebben is, de korábban nem. (Persze akkor ha jó sessionben vagyunk, nincs fontos hír elővárakozás, nem vagyunk túl a daily rangen, nem ebédidőben és zárás előtt...)
itt egy video (hang nélkül) a progi működéséről. mivel tickenként frissül ezért nem olyan könnyű fejben pontosan kiszámolni.
http://screencast-o-matic.com/watch/cIQQq0V5CP

ADR/ ATR-hez nem tudok hozzászólni mert nem használom. A legtöbb esetben ha nem tudom elkapni a spread 2x -nél az árat ugy hogy maradjon még hely a poziciónyitás utáni pár percben egyből breakevenre húzni akkor inkább hagyom a setupot... ezért persze megvádolnak, hogy skalpolok ami nem igaz csak a poziciónyitást probálom optimalizálni.
Régi 2013-09-28, 23:14   #7 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Attól függ ugye mire számítasz. Ha további esésre, de látod esélyét visszatesznek, akkor jobb így kiszállni. Ha nem számítasz visszatesztre, akkor jobb egyből. Ha nem számítasz további esésre, akkor nem kell lehúzni

Minden hogy csinálod ha működik(?)
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-29, 05:48   #8 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
Hírnév szint: 8
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az alábbi postban leírom, hogy hogy is néz ki a money management amit én alkalmazok...
klasszikus verzió, pl a forexegyetemesek is ezt tanítják

MT4 platformra van jópár expert, amivel ezt megvalósíthatod grafikus módon
tehát csak az SL és TP szinteket jelző vonalat kell mozgatnod a charton és az experben beállított paraméterek alapján folyamatosan látod az RR arányt és a hozzá tartozó pozíció méretet a chartra kiírva

Pl: http://forexriska.com/forexriska.html
tag a fejlesztője a fórumon,
aSzabe
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-29, 06:35   #9 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 696
Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Szia Jano! Van néhány kérdésem, szeretném megérteni a mögöttes logikát.

Van az általános szabály: Csak annyi pénzt tölts fel a brókerhez, amekkora összeget nem félsz elbukni.

Ez pedig a másik, általad és sokan mások által leírt:

"Alapszabály itt hogy az 1%-t ugy állítsd be hogy ez kb az az összeg legyen amit nem félsz kidobni az ablakon."

Tehát az 1000 dolláros számla azt jelenti, hogy van 1000 dollár, amit nem félsz elbukni, ez a kockázati tőkéd. Hogyan egyezteted össze a kettőt? Mi alapján határozod meg, hogy az 1000 dollárnak csak az 1%-át kockáztatod üzletenként?

Ha azt mondjuk, hogy minden egyes pip elmozdulás hatással van a pozíciókra (iránytól és mérettől függetlenül), akkor miért kezeled külön-külön üzletként a pozíciókat?

Miért nem a mindenkori drawdown-hoz igazítod a pozícióméretet? Tegyük fel a legnagyobb drawdown 25%. Tehát van 75%-nyi tőkéd, ami teljesen kihasználatlan, és rengeteg profittól esel el. A stratégiád hatékonyságától függően, az el nem fogadott profit nem fedezte volna bőven az alkalmankénti drawdown-t?

Válaszod előre is köszönöm,
Lucem
Lucem Ferre nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-29, 07:02   #10 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Pl: http://forexriska.com/forexriska.html
tag a fejlesztője a fórumon,
aSzabe
Megelőztél, de csak azért, mert érettségi találkozón voltam tegnap, és ma későn keltem.
Riska számol szépen helyetted, nem kell vele terhelned az agyad, én is ajánlom mindenkinek.
Szerintem Jano sem azért tölt pénzt a brókerhez, hogy azt egyszerre elveszítse, vagy megpattanjon vele a bróker, és sose lássa viszont.
Mindenkinél a pénzhez való egyéni viszonya határozza meg mekkora az az összeg, aminek elvesztését képes kezelni-elfogadni. Ez már gyermekkorban kezd kialakulni, a családi-anyagi hátér erősen befolyásolja. Aki alkalmazotti létből vált, az biztos nem a korábbi havi fizetésével megegyező összegeket fog rögtön egy-egy tranzakción kockáztatni. Ebben is lehet idővel fejlődni, mint minden másban, feljebb lehet tolni a határokat. De pont ezért nincs értelme az ilyen számítgatásoknak: "ha 3 éven keresztül havonta duplázok, akkor abból simán veszek egy Görög szigetet". Mert pont az összegszerű kockázatot nem fogod tudni egy idő után feljebb vinni, hiába tartod továbbra is az 1%-ot. Mintha PintérP is említené egy videójában, hogy nála akkor 1000$ volt a limit, többet egyszerűen nem "mert" bevállalni.
Régi 2013-09-29, 07:32   #11 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 590
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Ezek szerint egy idősek vagyunk, mert én meg a múlt héten voltam osztálytalálkozón

Ismerős a dolog. Eladtam az egyik házam és ezzel háromszorosára nőtt a kereskedésre szánt tőkém. Próbáltam a korábbi 1% körüli kockázattal kereskedni, de egyszerűen más döntéseket hoztam. Kénytelen voltam visszaállni 0.3% körüli már-már nevetségesnek számító kockázatvállalásra és onnan elkezdeni felépíteni a történetet és kitolni a "hányásküszöböm". Még mindig nem sikerült utolérnem magam.

Azért írtam, hogy körüli, mert nem állandó százalékos kockázattal nyitok pozit. Figyelembe veszem a számlaegyenleg változását is, de sokszor még a szignál becsült erősségét is (ami persze lehet csak illúzió, hogy meg lehet becsülni ). Vagy, hogy mást ne mondjak függ magától a piactól is. Ez az időszak sajnos nem arról szól, hogy a padlóig kellene nyomni a gázt.

Utoljára módosítva: Kamionos által : 2013-09-29 07:36 Oka: elírás
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-29, 08:03   #12 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Megelőztél, de csak azért, mert érettségi találkozón voltam tegnap, és ma későn keltem.
Riska számol szépen helyetted, nem kell vele terhelned az agyad, én is ajánlom mindenkinek.
Szerintem Jano sem azért tölt pénzt a brókerhez, hogy azt egyszerre elveszítse, vagy megpattanjon vele a bróker, és sose lássa viszont.
Mindenkinél a pénzhez való egyéni viszonya határozza meg mekkora az az összeg, aminek elvesztését képes kezelni-elfogadni. Ez már gyermekkorban kezd kialakulni, a családi-anyagi hátér erősen befolyásolja. Aki alkalmazotti létből vált, az biztos nem a korábbi havi fizetésével megegyező összegeket fog rögtön egy-egy tranzakción kockáztatni. Ebben is lehet idővel fejlődni, mint minden másban, feljebb lehet tolni a határokat. De pont ezért nincs értelme az ilyen számítgatásoknak: "ha 3 éven keresztül havonta duplázok, akkor abból simán veszek egy Görög szigetet". Mert pont az összegszerű kockázatot nem fogod tudni egy idő után feljebb vinni, hiába tartod továbbra is az 1%-ot. Mintha PintérP is említené egy videójában, hogy nála akkor 1000$ volt a limit, többet egyszerűen nem "mert" bevállalni.
Ha stabilan nyersz, akkor nincs felső limit. A nehézség többnyire abból adódik, hogy nehéz stabil eredményt produkálni. A piacon ha van egy rossz periódus, akkor a bukók halmozódnak, nem úgy van h 1x nyersz 1x veszítesz, hanem sokszor nyersz (sokat) és utána pedig sokszor veszítesz, mert mondjuk nincs jó trend / sok a csapkodás.

Ha valaki minden nap nyerni tudna (200-ból 200 nap) akkor kockáztathatna "akármennyit", akkor is ha csak kevés pipről van szó.

1% jó kis számlán gyakorlásnak, ennyivel még tudsz kisérletezni meg belefutni hülyeségekbe, túl lehet élni vele.

Nagyobb számlán úgyis kevesebb lesz a kockázat. Meg felmerülnek olyan szempontok, hogy:

Mennyi az aktuális, maximális kitettség kockzatban?
Pozícióméretben?
Adott időtávon?

Versenyeket pedig elvileg Kelly-vel lehetne megnyerni (ha nem lenne több 1000 induló és mákolással valaki behúz egymás után pár all-int).

Amúgy az szerintem jó ötlet, ha az ember a kockázati tőkéjének csak 20%-át utalja be. A kockázati profilhoz meg ismernie kell a saját teljesítményét.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-29, 11:45   #13 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

van itt egy szavazás, hogy "Fix pozicióméretet használsz?".

értelemszerűen nem fixet. a poziméretezési és kiszállási technikákkal lehet a profitot maximalizálni.

"mindig egy jólmeghatározott stop-ból számolok vissza. Nem a belépés a fontos, hanem a stop!!!"

nem tudom jól értem-e. amikor poziméretet számolunk, akkor idáig is mindig a stoptávolsággal számoltunk.
egyébként szerintem a stop helyszín fontosabb, mint a belépési szignál.
természetesen minél kevesebb pipre van a stop, annál nagyobb pozimérettel nyithatunk pozit.
ezért szeretem a m1-es idősíkot. mert pár pipes stopok vannak és kis tőkével(pár millió ft) is akkora lehet a poziméret,
hogy érdemi hozamot lehet elérni egy hónap alatt.
azt hogy egy traden hány %-ot kockáztatok, azt 3 tényező összhangja teremti meg.
1. mennyi pénzt vagyok képes elveszíteni egymás után többször is mentálisan
2. mennyi a max. drawdown
3. mennyi az-az átlag havi hozam, amivel elégedett vagyok

lehet a tradenkénti kockázat 5% is. a lényeg, hogy tudd, hogy mit csinálsz.

írtam régebben erről:

"
Poziméret:

A kereskedés megkezdésekor ki kell választani a poziméretet.
A poziméretet igazítsuk a stophoz! NE a stopot a pozimérethez!
Legjobb STOP-LOSS helyszínek: a jelentős csúcs/völgyek.

Leggyakoribb poziméretek:

5000(0,05lot)
10000(0,1lot)
100000(1lot)

EUR/USD:

1 lot = 1 pip = 10 dollár
0,1 lot = 1 pip = 1 dollár
0,05 lot = 1 pip = 50 cent

A poziméret mindig a devizapár bázisdevizájában van megadva.

Példa:

EUR/USD-> 5000(0.05lot),10000(0.1lot),100000(1lot) EUR
GBP/JPY-> 5000,10000,100000 GBP
USD/CHF-> 5000,10000,100000 USD

Ha longolunk EUR/USD-t 1.3953 0.05lottal, akkor:

Nyitásnál:

Veszünk: 5000 EUR-t.
Eladunk: 5000*EUR/USD árfolyam=6976.5 USD.

Ha az árfolyam felmegy 1.3963(+10pip)-re, akkor:

Zárásnál:

Eladunk: 5000 EUR-t.
Veszünk: 5000*EUR/USD árfolyam=6981.5 USD.

A kettő különbsége az eredményünk: 6981.5 USD - 6976.5 USD = +5 USD.

A max. poziméret kiszámítása:

Kockázat/trade(pénzben)/Stop Loss(pipben) = Max. poziméret pénzbeni értéke/pip.

Példa:

(1000 USD kockázat/trade)/50 pip SL = Max. poziméret = 20 $ / pip = 2 lot.
"
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-29, 13:52   #14 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Hi,

@Lucem:
nanana! A kockázati tőke és az 1% pozicióra vállalt kockázat nem ugyanaz. Szó sincs arról, hogy bátran elbuknám a tőkém, ezt ugy ahogy van verd ki a fejedből.

A kockázati tőke az életed, meg kell védened minden áron. Olyan ez mint SPARTA! az 1% harcol Thermopülea-nál és hatalmasakat szakít le a végtelen Daries seregéből, de kész meghalni is ha kell, de a háttérben ott van egy még hatalmasabb army...

"GIVE THEM NOTHING BUT TAKE FROM THEM EVERYTHING".

Szó sincs arról, mint '42-ben hogy pszichés nyomásra kiküldöm a gyenge felszereltségű 2. magyar hadsereget hogy fele halljon meg fele meg meneküljön haza fele meg szolgálja ki mások érdekeit...

Nálam minden egyes cent egy Leonidas. Minden 1% egy delta force. Korán breakevenre lépek ha kell és szeretem ha vastag support réteg alatt van a stopom.

A drawdown-ra alapozott logikádat nem értem. Nekem nincs túl sok drawdown-om. Az első pozició egy trendben általában ahol a drawdown előfordulhat a többinél már az első fedezi a piramis felsőbb szintjein ha kistoppolódik vmi, de a pozicióépítés is ugyanezen a logikán alapszik minden egyes pozició saját jól meghatározott Risk%-kal jól meghatározott szinten, egy reális célárral kell hogy induljon. A pozició nagysága pedig a mindekori szabad fedezet és a fentiekben leírt stop távolságra vetített 1%-n kell alapulni legalább 1_3 RR-rel. Ahogy mondtam: minden egyes cent számít!

@PDA
nem ismertem a Riska-t de megnéztem és helyes az elgondolás. MT4-t nem használok már évek óta nem tartom egy jó eszköznek bár kétségkívül nagyon népszerű.

a forexegyetem-et nem nagyon ismerem, de a Pintérp-ről már hallottam meg youtube-n megnéztem 1-2 részletet a tanfolyamaikből.Nem mondanak hülyeséget de az a hittérítős "te erre képes vagy" duma inkább szórakozáskategoriába tartozik.

@GP57
1-2 dologban nem értek egyet veled.. de ez természetes is. Pont fordítva gondolkodunk =) Először is van felső limit, de legalábbis kell hogy felső limitben is gondolkodj, különben nem tudod az RR-t meghatározni. Szerintem mindegy merre megy a piac amit te csapkodásnak hívsz az is nagyon jól trédelhető ha van egy korrekt piaci térképed az akár éveken keresztül megmutatja hogy mi fog történni.

Saját tapasztalatom, hogy ahogy a számla nő ugy csökkenti az ember risk%-t és minél nagyobb a számlád annál inkább vigyázol rá. Egy trader társam át szokta küldeni a GS, JPM ügyfeleknek szánt ajánlásait, hihetetlen hogy miket nem ajánlanak. több száz pipes stop és alig 1:2 arány és rengetegen mennek ebbe bele high net worth emberek, alapok.. stb... Gondolj csak bele tőkeáttétel nélkül még akár stopot sem kellene tenned. A margin ami a mi mozgásterünket befolyásolja ezért ahogy nő az account ugy kell a leverage-t is visszavenni.

@Kamionos
igen, pontosan erről beszélek. nagyobb tőke.. kisebb kockázat .. jobban átgondolt döntések.

@Sindler: sok mindenben hasonlóan gondolkodunk.
a legjobb stop loss helyszín nálam nem a a jelentős csúcs/völgy (a video-ból látszik miért).
leggyakoribb poziméret igy én nem szabványosítom le, amire a risk % és a stop távolság kijön annyival nyitom .. esetleg felkerekítem egész számra.

készítettem egy video-t ami bemutatja , hogy hogyan trédelek.. nem vagyok profi oktató ..sőt egyáltalán semmilyen oktató nem vagyok ugyhogy úgy nézzétek. Szerintem sokkal hatékonyabb a video mert mikor visszanézem egyből látom hogy hol sántít a gondolatvitelem.

A video azt mutatja hogy piacot hogyan látom, a konkrét trade execution esetén már egész kis idősíkot használok.. 5-8 sec chartot vagy 3-7 tick chartot és bár a video-ban leírt elvek ott is élnek de a konkrét belépést már forduló momentumon, összeszakadó spread-en vagy egyéb vizuálisan felismerhető jelenségen csinálom. Gyakran sikerül igy a legalján venni... de erről majd később.

http://www.youtube.com/watch?v=GIG-1dGx68g
Régi 2013-09-29, 14:21   #15 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ezek szerint egy idősek vagyunk, mert én meg a múlt héten voltam osztálytalálkozón
Nem írtam hányadik volt, így túl kevés az input, hogy meghatározható legyen ennyiből az életkorom.
Régi 2013-09-29, 15:47   #16 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 876
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés MSN-en keresztül orkati részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül orkati részére
Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem mindegy merre megy a piac amit te csapkodásnak hívsz az is nagyon jól trédelhető ha van egy korrekt piaci térképed az akár éveken keresztül megmutatja hogy mi fog történni.
Én arra volnék kíváncsi, hogy ilyet hogyan kell készíteni
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-29, 16:47   #17 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ha elég jó térképet rajzolsz, még Fantázia országba is eljuthatsz!
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-29, 17:11   #18 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 590
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én arra volnék kíváncsi, hogy ilyet hogyan kell készíteni
Én nem vagyok mohó. Nekem elég lenne mindig csak a holnapi
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-29, 18:54   #19 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Érdekes...
Csatolt kicsinyítések
advanced-money-management-eurusdh1.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-29, 19:08   #20 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ez az! Elég jó kis vonalakat látok ott.
Régi 2013-09-29, 19:20   #21 (permalink)
Szenior tag

Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Érdekes...
Akárcsak a trendvonalakat, utólag mindig szépen rá lehet igazítani a képernyőre.
Megfeleztem a képedet. A jelenben így festene...
Csatolt kicsinyítések
advanced-money-management-ezilyen.jpg  
Régi 2013-09-29, 19:32   #22 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ja, csak így a teteje nem illeszkedik semmihez. Emígy meg 3 ponton is...

Illetve a trendvonal behúzható andrew pitchfork nélkül is. Tudom h ott van.
Csatolt kicsinyítések
advanced-money-management-eurusdh1b.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-29, 19:35   #23 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Igaz. A csatorna és a medianline között a nagy különbség pont amit emlitettél: a medianline a C ponttól kezdve már jelez és sokáig jó. a csatornára ez nem igaz. A csatorna egy kialakult formáció, oszthatod, felezheted fibozhatod kinnt bennt nem ugyanaz. bár a hasonlóság a laikus szemnek elenyésző ... vigyázni kell vele.
Én mindenesetre kinyitottam egy ajtót, keress és kutass és megtalálod. az első sikeres medianline trade után már elképzeéhetetlennek fogod tartani hogy minek is van az a sok indikátor, meg oszcillátor meg mozgó átlag meg atr . hindsight/foresight... action/reaction;

Ime itt egy ujabb video amiben megpróbálom a lényeget is megmutatni:

http://www.youtube.com/watch?v=Rkd3z6U3isI

ha esetleg az én video-m nem tetszene akkor itt van valami ami viszont bár nem forex, de nekem nagyon bejön:
http://www.youtube.com/watch?v=lMp3hovjQyQ
Régi 2013-09-29, 19:36   #24 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ja, csak így a teteje nem illeszkedik semmihez. Emígy meg 3 ponton is...
A tiednél a teteje 2-szer illeszkedik, alja meg semmihez. Nálam fordítva van, alja illeszkedik kétszer. De ha valaki jól használja, teljesen mindegy mit rajzol Kíváncsi vagyok, mivé fogja kinőni magát a téma.
Régi 2013-09-29, 20:46   #25 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A tiednél a teteje 2-szer illeszkedik, alja meg semmihez. Nálam fordítva van, alja illeszkedik kétszer. De ha valaki jól használja, teljesen mindegy mit rajzol Kíváncsi vagyok, mivé fogja kinőni magát a téma.
én ami hibát látok mindkettőtöknél, az az, h a median line nem csatlakozik sehová
tehát csak egy csatornát jelöltetek ki az eszközzel és ez nem erről szól
illetve GP-nél van jó, de a tiéd egyáltalán nem (vagy mégis??)

mondom én, mint újsüttetű szakértő

Jano videóján egyértelmű az A B C pontokhoz való kijelölés és kapcsolódás de én sem tudtam túl sokat találni, ami megfelel a kritériumoknak
Régi 2013-09-29, 20:58   #26 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Hi,

itt van 6 chart amit pénteken trédeltem. sajnos most már nem jók, mert mint tudjátok EURJPY 100 pippel EURUSD 50, GBPUSD meg vagy 40 pippel lejjebb nyit ugyhogy lesz gap majd ha kinyit a piac. mindenesetre én ezekkel dolgoztam pénteken.. hát most majd ujra fel kell mérni hogy mik a változások.. de ez már csak ilyen

http://forexmosphere.org/charts/2013-09-29_21-56-37.png
Régi 2013-09-30, 06:56   #27 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Hi,

ime a 6 chart update-je. érdemes megfigyelni az EURUSD-n a péntekihez a változást mert az fontos: a C pivottól leszakadt az ár.. átzoomolt gappel a ML-en majd alulról visszatesztelte.
USDCHF szintén érdekes.. tul meredek hogy fenntartható legyen, de ahogy kell az is C-ből adott jópár shortolási lehetőséget a felső ML felett majd leszakadt az ML-ig. GBPUSD deto csak longra.

update_07-52-25.png
Régi 2013-09-30, 14:04   #28 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 104
Hírnév szint: 5
kétbalkéz a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Köszi Jano, hogy megosztottad velünk a technikádat! Én, mint kezdő nagyon érdekesnek találom, és remélem, hogy még sok hozzászólásodat-elemzésedet olvashatom-nézhetem! Próbálkozom a villák rajzolásával ezerrel, de azt hiszem, ehhez sok gyakorlás kell és jó szem:-) És talán ahány ember, annyi villa (rajzolási mód) létezik...
kétbalkéz nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-30, 14:24   #29 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
kétbalkéz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
És talán ahány ember, annyi villa (rajzolási mód) létezik...
Az úgy nem sokat ér
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-30, 14:55   #30 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Hi,

EURUSD ujfent.. azt hiszem ezt mutattam mind a 2 videoban: az ár beesik a piros WL alá.. az nekem a vételi jel.. majd onnan felugrott a piros é fekete villák metszéspontjára ( energia pont). ha a 3570-et átviszi akkor jók vagyunk ha nem akkor kiszállok pár pip plusszal..
érdemes megfigyeklni, hogy a piros vonal alatti leszurás előtti tüske a stop szint.
Régi 2013-09-30, 14:58   #31 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

p.s: azért néha valaki klikkelhetne a hirnevemre.. ha már like nincs itt )
Régi 2013-09-30, 14:59   #32 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Miért várod meg a minuszt ha 3480-on szálltál be?

EURUSD-n én ma nem vettem fel pozíciót, túl sok a szint.
AUD és GBP viszont most jól néznek ki eladásra.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-30, 15:22   #33 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
p.s: azért néha valaki klikkelhetne a hirnevemre.. ha már like nincs itt )
megvolt már hajnalban

viszont nékem az A B C pontjaid nem tiszták, h a mediant mikor és honnan indítod
annyit még megtehetnél ha nem esik nehezedre, h ezt betűvel is megjelölöd

elméletileg a mediánnak valamiféle előzményen kellene indulnia ha jól értelmezem a neten fellelhető képeken, nálad meg ezt hiányolom, v nem látszik eléggé a screenshotokon

pl. amikor a főtrend beoldalaz és keresztben is ráteszed a forkot
ott mennyit kell várni, mire behúzhatod?

szal, nekem ez még elég homályos
vagy túl sok benne az intuitív részedről
Régi 2013-09-30, 20:47   #34 (permalink)
Szenior tag

Arrow Hag

ha jol látom 71 megtekintése volt a youtube video-mnak. cool több mint az eddig youtube-ra feltöltött videoimnak összességében.

a medianline-nal való trédelés erejét akkor ezek szerint sokat megláttátok. Mi a vélemény arról, hogy nyitok itt a fórumon egy "csoportot" ebbe a témában és a részleteket ott tematikusan kitárgyalhatjuk? chartokat elemzünk, ti is elkülditek a chartjaitokat stb. azaz csinálunk egy technika orientált csoportot?

akit érdekel dobjon meg egy priv üzenettel és megcsinálom a groupot.. A neve pedig legyen egészen egyszerűen:

"Hungarian Andrew's Group" (HAG)
vagy
"Hungarian Medianline Trader's group" (HMTG)

vagy valami hasonló... ötleteket várok

Természetesen a csoport nem lesz publikus és ahogy a szabály bizonyára ismeritek a Fight Club-ból:

Első szabály: nem beszélsz a csoportról

Második szabály: N.E.M B.E.S.Z.É.L.S.Z a csoportól
..
4. szabály: No stochaastic, no MACD only market mapping
..
5. ha stop nélkül trédelsz... távozol
..
6. ha vesztes pozicióhoz addsz ujabb vesztes pozikat .. távozol
...
7. a csoport tagjai elkötelezettek, hogy fejlesztik chart olvasási képességeiket, tökéletesítik trédelési technikáikat, megosztják jol kidolgozott chartjaikat.

a szabályokat kidolgozom, és egy etikai kódexet is, mindenki elkötelezett a technika elsajátítására önmaga fejlesztésésre, a környezetvédelemre, tiszteli az időseket óvja és védi a gyermekeket, tőkéjét kamatoztatja, idegen tőkéseknek nem adja...

come on! Ki van benne?!?

http://www.youtube.com/watch?v=vJMC_S-DB2I
Régi 2013-09-30, 21:56   #35 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
sosem értettem ennek a filmnek az imádatát
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-30, 22:13   #36 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 53
dadada a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok,
Metába van megírva ilyen villakészítő mediline cucc?
dadada nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-30, 22:16   #37 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
dadada eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok,
Metába van megírva ilyen villakészítő mediline cucc?
beszúrás/objektumok/csatornák/andrews pitchfork
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-30, 22:27   #38 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Ez az! Elég jó kis vonalakat látok ott.
euraud kipróbálva igen csak rá kellett erőltetnem a villát, ellenben a vizszintesek kiverték a szemem

hogyan illesztenéd erre a párra?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-30, 22:29   #39 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
euraud kipróbálva igen csak rá kellett erőltetnem a villát, ellenben a vizszintesek kiverték a szemem

hogyan illesztenéd erre a párra?
erre gondoltam
Csatolt kicsinyítések
advanced-money-management-euraudweekly_andrewspitch.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-30, 22:40   #40 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 514
Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
sosem értettem ennek a filmnek az imádatát
Gondolom azért, mert nem abba a rétegbe nőttél fel, mint a szereplők...szerintem az egyik legjobb film, a többi Gladiator és társai bár meghatóak, de többnyire csak hatásvadászok és a könnycsatornák kiürítésére mennek.

Jano: jo a téma, megnéztem a videokat. Ahhoz képest, hogy nem vagy oktató, jó az előadásmód, mert lényeget nyomod, nem a rizsát.

Mindössze egy észrevétel: én nagyon kevés vonalat használok, de hozzád hasonlóan preciz, erős támaszokat keresek stophelynek, ahol már odapörkölnek keményen ha valaki(k) át óhajtanak elegánsan slisszanni rajta. ezeket sokszor vadászni kell, de megéri a bele fektetett idő. Ezzel a pitchforkkal sincs bajom, bár sose használtam, de a véleményem az ezekről a vonalakon alapuló indikátorokról és úgy nagy általánosságban a trendvonalakról, hogy ahány behúzás annyiféle lehetőség. Egyszer eljátszottam, hogy 1 napig random rajzoltam, sokszor oda sem néztem.. bárhogy húzod be, minden vonalnál találsz több gyönyörű visszapattanást, vagy breakoutot... Egyszerűen az árnak van egy jellegzetes mozgása, hogy hol kanócot hagy, hol testet, így szinte bármilyen vonalra lesz egy-egy érintés.. Ha jól emlékszem Birger is leírja a könyvében, hogy fibo-t se használ, mert azt is bárhogy húzod, mindenütt meg fogja az ár gyönyörűen tisztelni..
Írtad, hogy megreccsentél a sokszorozásba, ezek szerint már nem egész nap csinálod, csak mondjuk napi 1-2 órába?
Dvit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-30, 23:14   #41 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Hi,

újabb szösszenet.. könnyebb igy videozni mint letypolni az egészet. Ebben megpróbálok válaszolni az ABC pivotok jo választására, megmutatok néhány komoly marketmapot illetve a végén van 1-2 aktuális chart is EURAUD, GBPAUD.
Mivel én ezt mind angolul tanultam néha összehablatyolok magyarul valami odaillőt.. utána kell néznem a magyar terminológiának..

http://www.youtube.com/watch?v=XUHtXD7DJho

ha van rá igény csinálhatunk webcastot is. Én mindezt egy elég jó struktúrában éveken keresztül tanultam és attól félek, hogy ha itt ide-oda csapongok a témákban azzal mindenki csak féligazságot kap aztán félresiklik az egész. .. na mindegy majd kialakul ez.
Régi 2013-09-30, 23:59   #42 (permalink)
Szenior tag

TMforex logója

Összes hozzászólás: 108
TMforex a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Hi,

újabb szösszenet.. könnyebb igy videozni mint letypolni az egészet. Ebben megpróbálok válaszolni az ABC pivotok jo választására, megmutatok néhány komoly marketmapot illetve a végén van 1-2 aktuális chart is EURAUD, GBPAUD.
Mivel én ezt mind angolul tanultam néha összehablatyolok magyarul valami odaillőt.. utána kell néznem a magyar terminológiának..

ha van rá igény csinálhatunk webcastot is. Én mindezt egy elég jó struktúrában éveken keresztül tanultam és attól félek, hogy ha itt ide-oda csapongok a témákban azzal mindenki csak féligazságot kap aztán félresiklik az egész. .. na mindegy majd kialakul ez.
Nagyon hasznos volt a videó! Én köszönöm
TMforex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-01, 00:32   #43 (permalink)
Szenior tag

TMforex logója

Összes hozzászólás: 108
TMforex a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Hi,

Amúgy te milyen platformon kereskedsz és melyik brókercégnél? Ahogy látom nálad elég sok grafikonrajzoló eszköz van.
TMforex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-01, 07:29   #44 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

update. a szokásos 6 chart 20 percen
http://forexmosphere.org/charts/2013-10-01_08-27-10.png
Régi 2013-10-01, 07:46   #45 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Miért várod meg a minuszt ha 3480-on szálltál be?
EURUSD-n én ma nem vettem fel pozíciót, túl sok a szint.
AUD és GBP viszont most jól néznek ki eladásra.
Newton 1: "An object at rest stays at rest and an object in motion stays in motion with the same speed and in the same direction unless acted upon by an unbalanced force."

magyar verzió olyan furis, de persze a fikzikatanárokkal mindenkinek van problémája.. mindenesetre tulbonyolított
k a dolgot.. "egyenes vonalú gyenletes mozgást".. ehh bármelyik fizikatanár az első swingnél kimargolódna":
"Minden inerciarendszerben lévő test nyugalomban marad vagy egyenes vonalú egyenletes mozgást végez mindaddig, míg ezt az állapotot egy másik test vagy erő meg nem változtatja."

Régi 2013-10-01, 08:17   #46 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Hely: Veszprém
Összes hozzászólás: 399
Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Jano!

Tetszik a hozzáállásod a dologhoz, tetszenek az elkészített videóid attól függetlenül, hogy egyáltalán nem tudok azonosulni a technikával. Részemről a ferde vonalak közel 3 éve ki vannak pucolva a chartról. Néha 1-1 trendvonalat felrajzolok csak érdekességnek, de nem kötök hozzájuk semmilyen kereskedési döntést. Ahogy n3d mondja, az árszintek sokkal egyszerűbbek és beszédesebbek: adnak érte többet a piaci szereplők vagy sem.
Egy ilyen fórum kemény harcmező de gondolom nem kell ecsetelnem, angol nyelvű fórumokon is előfordul marakodás. A hírnevet pedig nem kérni, hanem kiérdemelni kell. Ha jó és hasznos amit csinálsz, idővel meglesz a hírnév is. Én sok sikert és kitartást kívánok akár a zárt csoporthoz is ha úgy folytatódik majd az okítás.
Forex Gump nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-01, 08:43   #47 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
"Minden inerciarendszerben lévő test nyugalomban marad vagy egyenes vonalú egyenletes mozgást végez mindaddig, míg ezt az állapotot egy másik test vagy erő meg nem változtatja."
Szerintem a tőzsdei mozgások jobban értelmezhetőek/leírhatóak a közvetítő közegben (pénz) terjedő hullámokkal, mint kinematikával.
Régi 2013-10-01, 08:49   #48 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Newton 1: "An object at rest stays at rest and an object in motion stays in motion with the same speed and in the same direction unless acted upon by an unbalanced force."

magyar verzió olyan furis, de persze a fikzikatanárokkal mindenkinek van problémája.. mindenesetre tulbonyolított
k a dolgot.. "egyenes vonalú gyenletes mozgást".. ehh bármelyik fizikatanár az első swingnél kimargolódna":
Ez nem válaszolta meg a kérdést. Mindegy.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-01, 09:17   #49 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
Hírnév szint: 0
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Newton 1
„Ki tudom számolni az égitestek mozgását, de nem tudok számolni az emberek őrületével.”

Ezt szintén Newton mondta, miután 20 000 fontot veszített anno a tőzsdén.

Komolyan, miért határozná meg a piacot az, hogy ki hova húz egyenes, vagy ferde vonalat? Ha pedig sokan sokféle technikával mégis ugyanoda húznák, lesz erő, ami egy kicsit ránt rajta, hogy kitérjen az egyenes vonalú egyenletes mozgásából.

Ez elég bonyolult, pillanatonként változó erőtér.
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-01, 14:42   #50 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Komolyan, miért határozná meg a piacot az, hogy ki hova húz egyenes, vagy ferde vonalat?
sztem direkt fordítva ülsz a lovon, mint ezt már sokszor kifejtetted a csak és kizárólag TA alapon kereskedőkkel szemben

nem a vonal határozza meg a mozgásokat, h visszapattan róla meg mittudomén, hanem a körülötte lévő mozgásból próbálsz döntést hozni

de tudod Te ezt nagyon jól, csak nem vagy hajlandó elfogadni, h valaki pusztán e módszer alapján is tud sikeres lenni
Válaszol

Címkék
Money Management

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Follow the smart money! (Kövesd az okosakat!) / Commitments of Traders bandris Kezdőknek 66 2013-03-11 22:00
Apollo Money Maker (AMM) Expert Advisor HZFX Devizatőzsde 14 2012-12-13 09:16

A pontos idő 21:37 , a GMT +1 időzóna szerint.