Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Szavazás eredménye: Meg tudsz duplázni egy 100$os számlát?
IGEN 10 62,50%
NEM 6 37,50%
Szavazók: 16. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-12-01, 11:39   #1 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 899
Hírnév szint: 6
Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás Józan paraszti ész

Vajon van e értelme trédelnie annak aki nem tud biztosan megcsinálni 100$-os számlából 200$-t?

Továbbmegyek: van e értelme ezzel az egésszel foglalkoznia, ha nem tudja ezt megcsinálni 3X egymás után?
Jano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-12-01, 11:46   #2 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 813
Hírnév szint: 5
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Vajon van e értelme trédelnie annak aki nem tud biztosan megcsinálni 100$-os számlából 200$-t?

Továbbmegyek: van e értelme ezzel az egésszel foglalkoznia, ha nem tudja ezt megcsinálni 3X egymás után?
Mindnki maga tudja, miért éri meg ezzel fogllakozni. És ez egyénenként nagyon nagyon különböző lehet. Amit az egyik teljes sületlenségnek, értelmetlenségnek vél, abban más még láthat értelmet.
Szerintem.
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2013-12-01, 12:00   #3 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.614
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Mi van azokkal, akik nem a megélhetés, vagy a keresetkiegészítés miatt csinálják? Van értelme bármilyen hobbinak, amire egyébként is csak költesz?

Mi van azokkal, akik pl. nem tudják 10mp alatt futni a 100m-t, de el szeretnék ezt érni? Hozzá se kezdjenek, mert most még nem képesek rá?
Soha ne akarjon valaki 100 kg-ot fekve kinyomni, mert most még 30-at sem tud?

Nem az számít, hogy most mire képes, hanem az hogy mit szeretne elérni az életben, és ezért mi mindent képes megtenni. Ha elég kitartó, el is fogja érni.

Egyébként amíg demón nem megy a kereskedés, élesben sem fog. Ilyen megközelítésben lehet értelme a kérdésednek. De a megélhetési kereskedéshez amúgy sem elég egy kis számla.
Régi 2013-12-01, 12:00   #4 (permalink)
Szenior tag

Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás darkness

Idézet:
moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mindnki maga tudja, miért éri meg ezzel fogllakozni. És ez egyénenként nagyon nagyon különböző lehet. Amit az egyik teljes sületlenségnek, értelmetlenségnek vél, abban más még láthat értelmet.
Szerintem.
Ezek nagyok jó meglátások Moncsicsi78!

Gyerekkorunkban megtanuljuk, hogy ha verjük a fejünket a falba az fáj és ha abbahagyjuk akkor az jó. Nagykorunkra már nem csinálunk ilyet mert tudjuk hogy fáj ha magunknak ártunk. De ki tanít meg trédelni? A szüleink.. ehh nem hiszem hogy bárki a szüleitől tanult volna.. Az iskola? nem nem én elég sok iskolát kijártam, de nem volt sehol sem trédelési alapismeretek.

Az élet? 1989 előtt nem nagyon volt ilyesmi... Surányi arany trade-je a 90-es években valamint a CHF trend shortolása lakáshitellel a 2000-es évektől mutatja hogy mind fent mind lent nagy a sötétség:
jozan-paraszti-esz-gc.png

jozan-paraszti-esz-2013-12-01_10-35-17_chf-long-term.png
Régi 2013-12-01, 12:15   #5 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mi van azokkal, akik nem a megélhetés, vagy a keresetkiegészítés miatt csinálják? Van értelme bármilyen hobbinak, amire egyébként is csak költesz?

Mi van azokkal, akik pl. nem tudják 10mp alatt futni a 100m-t, de el szeretnék ezt érni? Hozzá se kezdjenek, mert most még nem képesek rá?
Soha ne akarjon valaki 100 kg-ot fekve kinyomni, mert most még 30-at sem tud?

Nem az számít, hogy most mire képes, hanem az hogy mit szeretne elérni az életben, és ezért mi mindent képes megtenni. Ha elég kitartó, el is fogja érni.

Egyébként amíg demón nem megy a kereskedés, élesben sem fog. Ilyen megközelítésben lehet értelme a kérdésednek. De a megélhetési kereskedéshez amúgy sem elég egy kis számla.
Bölcs szavak Zooli-tól. Végignéztem a video-idat és remélem a következő tradersNight-on tudunk pár szót váltani. Nagyra értékelem a klubodat.

Tehát azt mondod, ha nem tudsz valamit de nagyon akarod akkor el tudod érni csak küzdeni kell érte. Futás--- edzz többet, fekvenyomás -- edz többet.

Én műteni akarok.. műtsek többet? Én azt akarom hogy ha megfogom a 220V-t akkor ne rázzon meg az áram.. kezdjem zsebpteleppel és folyamatosan emeljem a feszültséget?
Minden olyan terület amiben jártasak vagyunk ott igaz, hogy ha akarom megcsinálom, hisz mások is megcsinálták már csak akarnom kell.

A trédelés egy része ART egy része tudomány.. én nem tudok festeni és énekelni is csak korlátozva.

Egyszerű tehát: 100$ megnyitom és nagyon akarom elérem a 200$-t.

Hobbi... hmm amire költök. Trédelek hobbiból.. ízlelgetem a szavakat.

Azért örülök, hogy te commenteltél, mert meglátásaim szerint a sikeres tréderek más sikeres tréderek köré csoportosulnak. És általában van egy epicenter ( aki általában már nem él), egy tudásközpont valami nagy tréder akire hivatkoznak... fura de egyre inkább ugy érzem hogy a trédelés egyfajta csapatmunka.
Régi 2013-12-01, 12:28   #6 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.614
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Én műteni akarok.. műtsek többet? Én azt akarom hogy ha megfogom a 220V-t akkor ne rázzon meg az áram.. kezdjem zsebpteleppel és folyamatosan emeljem a feszültséget?
Minden olyan terület amiben jártasak vagyunk ott igaz, hogy ha akarom megcsinálom, hisz mások is megcsinálták már csak akarnom kell.
Ha nem volt elég világos, akkor: reális célokat kell kitűzni.
Régi 2013-12-01, 12:44   #7 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha nem volt elég világos, akkor: reális célokat kell kitűzni.
igaz. 100 ->200 reális cél a kockázathoz mérten még tán alacsonyabb is.

és ha nem.. akkor tréd többet, képzés többet, olvass többet.. sántít a logika.
Régi 2013-12-01, 12:48   #8 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 878
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Először is a topic címe nem igazán jó: a józan paraszti észnek semmi köze a trédeléshez. Tudom, mert próbáltam azt is alkalmazni, kezdetben csak az volt nekem, de nem működik. Mióta nem használom, határozottan jobbak az eredményeim

A szavazás Igen/Nem válaszai közé kellene egy Még nem lehetőség is. Esetleg egy "sosem próbáltam" is beférne Úgy érzem, meg fogom tudni csinálni. Persze még nem tartok ott, hogy a $100 duplázást ugyan úgy meg tudjam csinálni, mint az $1000-ost, pedig semmi, de semmi különbség sincs a kettő között, csak azt hiszem

ZooliTK jól mondja, ez azért egy tanulható "szakma", "csak" kitartás kell, nyitott elme, és az is kell, hogy szeress ezzel foglalkozni. És még csak nem is agysebészet, hiába hasonlítják többen ahhoz előszeretettel. Fittyfenét.
Igaz, hogy sokat kell foglalkozni vele, és az eredmény akkor sem garantált, de a bulldog-kitartás meg fogja hozni a gyümölcsét. Én ebben hiszek.
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-12-01, 12:55   #9 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Duplázni még vakon is 50% esély van.
3x egymás után már csak 12.5% (stratégia nélkül)
De ez még mindig csak 800 USD

Van-e értelme ezzel foglalkozni? Hát, ez mindig a ráfordított idő mennyiségétől függ...
  Válaszol idézettel
Régi 2013-12-01, 12:57   #10 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Persze még nem tartok ott, hogy a $100 duplázást ugyan úgy meg tudjam csinálni, mint az $1000-ost, pedig semmi, de semmi különbség sincs a kettő között, csak azt hiszem
Csak annyi különbség van, hogy mennyi munkát tettél bele előtte (mivel azt kockáztatod, a pénz csak ennek egy kivetülése)
  Válaszol idézettel
Régi 2013-12-01, 12:59   #11 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

nana a szabály az hgy ha eléred a 200-t akkor ujra kezded. Igen az idő. Na ez egy fontos kitétel. Nyilván a tőkeáttét arányában akár 1 trédből is meg lehet csinálni akár 1 nap alatt. de 1:10 en azért kell hozzá némi idő.

Kiváló észrevétel GP57!
Régi 2013-12-01, 12:59   #12 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 878
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Van-e értelme ezzel foglalkozni? Hát, ez mindig a ráfordított idő mennyiségétől függ...
A másik faktor a várható reward, ha az elég nagy (márpedig elég nagy, ha most nem a $100-t nézem), akkor lehet értelme
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-12-01, 15:22   #13 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 196
Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:

A kérdés feltevés alapvetően hibás.
Nincs benne időhatározó.( Most nem tudja...majd, ha eleget gyakorol akkor fogja)
Kizárja a fejlődés lehetőségét.( lásd előbb)
Öncélű magamutogatás.( bibibiii és meg tudom, Te meg neeeem...és akkor most tényleg menjünk abba bele,hogy kinek van nagyobb?! Neked...és?! ki nem sz.rja le?! )
Berci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-12-01, 16:49   #14 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 104
kétbalkéz a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kedves Jano! Ha műteni akarsz, az is megoldható, menj az orvosira! :-)

Egyébként mindenki úgy születik, hogy nem tud semmit, csak ordítani, enni-inni és aludni. Minden mást meg kell tanulnunk. A műtéshez sok-sok szellemi munka, majd gyakorlás kell, a fekvenyomáshoz leginkább gyakorlás ( edzés). A kérdés az, hogy a tőzsde tanulható-e? Te azt írtad, inkább a művészetekhez sorolnád, amihez tehetség is kell, mert a tanulás is vezet némi eredményre, de igazán jó csak tehetséggel lehetsz. Szerintem pedig ez nem így van. A tőzsde nem művészet, hanem jelentős részben pszicholgia. De sajnos ettől nem lesz könnyebb a dolog :-) A pszichénken változtatni ugyanis a klasszikus értelemben vett tanulással vagy gyakorlással nem tudunk. Ahogy néhány tőzsdés könyvben már leírták, ez kőkemény munka, mert a hitrendszerünket kell megváltoztatni, gyökeresen átalakítani ( már akinek :-) ) A szerencsésebbeknek ez kevesebb munkát jelent, a többségnek azonban évek kemény munkája. De van rá esély. Ezért ha valaki nem tud csinálni MOST 100 dodóból 200-at, és azt HISZI, hogy nem is fog tudni, akkor ne tőzsdézzen. De ha elHISZI, hogy képes lesz rá, akkor kitartó munkával el is fogja érni. Még akár többet is :-)
kétbalkéz nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-12-01, 17:05   #15 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Komoly válaszok érkeztek. ugyhogy tovább megyek:

ad1. Mit csináljon az aki meg tudja csinálni?

ad2. Mit csináljon az aki nem tudja megcsinálni?

@Berci: "A kérdés feltevés alapvetően hibás." azt mondták hogy itt a kezdőknek részben "nincs rossz kérdés". Bár elismerem egy kicsit direkt ez a post.

@Kétbalkéz:" a hitrendszerünket kell megváltoztatni" micsoda mondat!
Régi 2013-12-01, 17:25   #16 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 104
kétbalkéz a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
@Kétbalkéz:" a hitrendszerünket kell megváltoztatni" micsoda mondat!
Nem magamtól voltam ilyen okos, hanem a Trading in the Zone könyvből loptam :-)

Pl. az én hitrendszerem, hogy minden, amibe belevágok, sikerül, mert van eszem, és kitartásom, ráadásul könnyen tanulok. Ez az önbizalom hitrendszere. Mások nagyképűségnek hívhatnák, de amíg a valóság megerősíti, és nem megcáfolja a hitrendszerünket, addig azt helyes hitrendszernek foghatjuk fel. Tehát én még nem estem pofára eddig semmiben, úgyhogy mondhatom, hogy nem nagyképű vagyok, hanem egészséges önbizalmam van :-)
Akik régi forexesek, azoknak van a forex kereskedésre is kiépült hitrendszerük: a stratégiájuk. És amíg az működik, tehát nyereséget termel, addig az egy helyes hitrendszer, azaz jó stratégia. És mivel HIT, ezért hisz is benne feltétel nélkül.

Mivel több helyes stratégia is létezik, tehát több módszerrel is lehet tartós nyereséget elérni a forexen, ezért értelmetlen azon vitatkozni, hogy kié a jobb. A tréder addig lesz sikeres, míg feltétel nélkül hisz a sajátjában. És amíg a piac igazat ad neki, jól is teszi. Persze a hitek változhatnak, a tréder is változtathat, tökéletesíthet a stratégiáján, beépíthet új elemeket. Erre jó a fórum, ötletek adására-vételére. Amire viszont nem jó, és mindig csak rossz vége lesz: "a te stratégiád nem jó, hülyeség, bezzeg az enyém!"

Persze itt jön a probléma: az, aki a stratégiát alkalmazza, tényleg tudja, hogy működik-e, hiszen a piac ezt egyértelműen közli vele. Kérdés, hogy a tréder velünk is azt közli-e, amit vele a piac???
kétbalkéz nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-12-02, 08:43   #17 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Cool, én meg nem éppen magamutogatásból indítottam ezt a postot ahogy azt Berci jóindulatú megjegyzése sugallja. A tervem az volt hogy ha felbukkan 1-2 olyan lelkes kezdő aki már hosszabb ideje probálkozik a forexxel, de nem tud 1- ről a kettőre jutni annak segítek. Ingyé. Valami realtime webcastos formátumra gondoltam akár heti 2-3 alkalommal is.
Nem önzetlen nyilván hiszen aki csinál webcastokat tudja hogy egészen más kis csoporttal trédelni mint egyedül, a szavaidat jobban meg kell válogatni, a döntéseidet jobban meg kell indokolni. Nem árulok semmit.. Illetve dehogyisnem eurusd-t veszek eladok!

De a postok alapján mindenki okés. Ugyhogy egyenlőre jegelem a dolgot. Majd januárban visszatérek rá.
Régi 2013-12-02, 08:58   #18 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Cool, én meg nem éppen magamutogatásból indítottam ezt a postot ahogy azt Berci jóindulatú megjegyzése sugallja. A tervem az volt hogy ha felbukkan 1-2 olyan lelkes kezdő aki már hosszabb ideje probálkozik a forexxel, de nem tud 1- ről a kettőre jutni annak segítek. Ingyé. Valami realtime webcastos formátumra gondoltam akár heti 2-3 alkalommal is.
Nem önzetlen nyilván hiszen aki csinál webcastokat tudja hogy egészen más kis csoporttal trédelni mint egyedül, a szavaidat jobban meg kell válogatni, a döntéseidet jobban meg kell indokolni. Nem árulok semmit.. Illetve dehogyisnem eurusd-t veszek eladok!

De a postok alapján mindenki okés. Ugyhogy egyenlőre jegelem a dolgot. Majd januárban visszatérek rá.
Hamár...megszólítottál...és azt mondod,hogy a megjegyzésem miatt nem csinálod meg a webcastot.

Ha ingyenes webcastot szeretnél csinálni,akkor valószínű azzal kellene kezdeni a mondandódat( pl. Így: Emberek! ingyenes webcastot szeretnék mert...)
Tudod! amilyen az aggyonisten olyan lesz a fogadjisten!
A tanítás egy fontos lépcső az ember életében.Akaratlanul is példaképpé válik és egy példaképnek mindig példaképként kell viselkednie. Tudom. Tapasztalom. Ha így kezded (lásd első post) a példaképpé válást,akkor még tényleg jegeld a dolgot! Nem vagy kész rá...
Régi 2013-12-02, 09:36   #19 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ujabb kioktatás. Kösz Berci. Tényleg azt írtam volna hogy a megjegyzésed miatt jegelem a dolgot?

Felteszek egy kérdést és szemlátomást támadást kapok. Karácsonyi hangulatban segítő kart nyújtok és újabb támadás.
Régi 2013-12-02, 10:46   #20 (permalink)
Szenior tag

moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Bocs, fiúk, hogy közbeszólok, tudom, nem én voltam megszólítva, de...

Jano, ne haragudj meg, Isten ment's tőle, hogy megbántsalak, de a post-jaidból tényleg nem lehetett arra következtetni, hogy ingyenes segítő webcast-okat tervezel. Legalábbis én sem tudtam ilyen "sugallatot" kiérezni belőlük, dirket meg pláne nem volt leírva.

Nehogymá' veszekedjetek!
Régi 2013-12-07, 01:17   #21 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.682
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás auto pitchfork

Idézet:
Ujabb kioktatás. Kösz Berci. Tényleg azt írtam volna hogy a megjegyzésed miatt jegelem a dolgot?

Felteszek egy kérdést és szemlátomást támadást kapok. Karácsonyi hangulatban segítő kart nyújtok és újabb támadás.
Jano! Mikulás hangulatom van, de eltűntél
Tudom milyen érzés, amikor feldob az ember egy segítő szándékú dolgot, de az senkit nem érdekel. Próbáltam én is feldobni egy segítő szándékú topicot, de mindössze egyetlen érdeklődő volt egy pár hónapos zöldfülű személyében a ShortosGyula stratégiájának megfejtésére.
Ha kitennéd a stratégiád pontos leírását szájbarágósan akkor talán lenne aki elolvasná.

Berci le van szarva, de én jelentkezem. A feltételeknek teljesen megfelelek.
4 éve küzdök vele nap mint nap, és még nem jutottam előrébb.
Tudom önzetlenül segítenél, de én ezt nem kérem. Sajnos nem sok mindent tudok felajánlani. Mindössze 3 nagybiztonságú setupom van, amiből 2-t biztosra veszek hogy te is használsz.
A választ nem kell elkapkodnod, január-februárban érek rá jellemzően. (a cégünk olyan mintha fagyit árulnánk)

Addig is itt egy általam belepiszkált auto pitcforker. (kivettem belőle sok zavaró plus rajzolmányt, mert alapbeállításban nem látszott tőle az ár
Szerinted használható ez valamire?
Ha valaki más is letölti, esetleg átalakítva Jano féle sokvillásra visszaküldhetné a módosítottat.
Tudom nem metán dolgozol, de most a hegynek kellene Mohamedhez mennie, mert itt nemsokan fognak fizetős platformra váltani, még tovább növelve a lebegő veszteségüket.
Csatolt fájl-ok
Fájl típus: mq4 Pitchfork_Fibo.mq4 (35,0 KB, 78 olvasás)
Régi 2013-12-07, 01:24   #22 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

P.S. Ja és a tollad nem én loptam el! Még erősen él az emlékeimben, hogy ezt a toll témát az én bejegyzésemre replizve szedted elő.
Régi 2013-12-07, 06:20   #23 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 224
Hírnév szint: 8
efraim már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.efraim már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

én szívesen néztem eddig is Jano eddigi videót
privátban viszont nem lehet felvenni vele a kapcsolatot mert nem fogad privát üzeneteket....egyébként itt meg nem láttam már régóta....úgyhogy nem tudom mi lett vele...ennyire megsértődött....lehet a toll...
efraim nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-12-07, 09:00   #24 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Kedves Kockasseggu!

örülök,hogy leszaroztál...ma már jól indul a napom! Nem baj,hogy nem érted a lényeget!

Azért lassan elmagyarázom utoljára: Jano egy kérdéssel kezdett. Tény,hogy provokatív, de egy szót sem ejtett arról,hogy mit is szeretne igazából. Gondolatolvasó nem vagyok...a kérdésére meg azt reagáltam amit. A kérdés, amit feltett nem előre mutató. (Megjegyzem: a kezdet kezdetén létrehozott egy zárt csoportot amibe tag vagyok és konkrétan 2 hónapja az ott feltett kérdésekre sem válaszolt, míg itt a fórumon naponta posztolt...) Szóval,ha valami előre mutatót vagy általa annak vélt dolgot szeretne , akkor kezdje azzal. Ilyen egyszerű a megoldás. Ha pedig megsértődik,bár nem gondolnám, akkor meg miért is akarja ezt csinálni?! Az első dolog az amit megtanultam, amikor elkezdtem oktatni,hogy ne sértődjek meg,ha valakinek más a véleménye. Aztán a következő a türelem volt. Természetesen,ha azt gondolod,hogy miattam ment el a fórumról,akkor bevállalom és nyugodtan szarozz le...húzzhatsz egy sorszámot és beállhatsz a sor végére!
Régi 2013-12-07, 11:31   #25 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 514
Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jano! Mikulás hangulatom van, de eltűntél
Tudom milyen érzés, amikor feldob az ember egy segítő szándékú dolgot, de az senkit nem érdekel. Próbáltam én is feldobni egy segítő szándékú topicot, de mindössze egyetlen érdeklődő volt egy pár hónapos zöldfülű személyében a ShortosGyula stratégiájának megfejtésére.
Ha kitennéd a stratégiád pontos leírását szájbarágósan akkor talán lenne aki elolvasná.

Berci le van szarva, de én jelentkezem. A feltételeknek teljesen megfelelek.
4 éve küzdök vele nap mint nap, és még nem jutottam előrébb.
Tudom önzetlenül segítenél, de én ezt nem kérem. Sajnos nem sok mindent tudok felajánlani. Mindössze 3 nagybiztonságú setupom van, amiből 2-t biztosra veszek hogy te is használsz.
A választ nem kell elkapkodnod, január-februárban érek rá jellemzően. (a cégünk olyan mintha fagyit árulnánk)

Addig is itt egy általam belepiszkált auto pitcforker. (kivettem belőle sok zavaró plus rajzolmányt, mert alapbeállításban nem látszott tőle az ár
Szerinted használható ez valamire?
Ha valaki más is letölti, esetleg átalakítva Jano féle sokvillásra visszaküldhetné a módosítottat.
Tudom nem metán dolgozol, de most a hegynek kellene Mohamedhez mennie, mert itt nemsokan fognak fizetős platformra váltani, még tovább növelve a lebegő veszteségüket.
Nem igazán értem, hogy ha 4-5 éve kereskedsz, miért ennyire fontos ez a stratégia megfejtés.. elvileg 8 számjegyű összeget ér a stratégiád, közbe meg írod, hogy veszteséges vagy.. tényleg kezd vicc kategória lenni ez az egész fórum. 4-5 év alatt szerintem te is rájöttél, hogy a siker nem a jeleken múlik, hanem azon amit utána csinálsz. Ha vesztőre állsz mennyit dobsz, ha jó irányba megy mennyit veszel még rá ennyi a lényeg, de ezt kell mesteri szinten
elsajátítani, hogy 10 dollár kockázatot ugyanolyan nyugodtan ülj ki, mint 1000 dollárt. Ennyi. És aki ezt nem tudja elsajátítani, azon nem segít se pattern, se engulfing, se tyúkháló a charton.
Dvit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-12-07, 12:07   #26 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 224
Hírnév szint: 8
efraim már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.efraim már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Berci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kedves Kockasseggu!

örülök,hogy leszaroztál...ma már jól indul a napom! Nem baj,hogy nem érted a lényeget!

Azért lassan elmagyarázom utoljára: Jano egy kérdéssel kezdett. Tény,hogy provokatív, de egy szót sem ejtett arról,hogy mit is szeretne igazából. Gondolatolvasó nem vagyok...a kérdésére meg azt reagáltam amit. A kérdés, amit feltett nem előre mutató. (Megjegyzem: a kezdet kezdetén létrehozott egy zárt csoportot amibe tag vagyok és konkrétan 2 hónapja az ott feltett kérdésekre sem válaszolt, míg itt a fórumon naponta posztolt...) Szóval,ha valami előre mutatót vagy általa annak vélt dolgot szeretne , akkor kezdje azzal. Ilyen egyszerű a megoldás. Ha pedig megsértődik,bár nem gondolnám, akkor meg miért is akarja ezt csinálni?! Az első dolog az amit megtanultam, amikor elkezdtem oktatni,hogy ne sértődjek meg,ha valakinek más a véleménye. Aztán a következő a türelem volt. Természetesen,ha azt gondolod,hogy miattam ment el a fórumról,akkor bevállalom és nyugodtan szarozz le...húzzhatsz egy sorszámot és beállhatsz a sor végére!
Berci: én a lesz@rasod nem támogatom nem szeretem ezt az agressziót ami néha itt van
efraim nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-12-07, 13:02   #27 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
efraim eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Berci: én a lesz@rasod nem támogatom nem szeretem ezt az agressziót ami néha itt van
Csatlakozom efraimhoz.
Régi 2013-12-16, 11:53   #28 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás Jelek

Idézet:
Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem igazán értem, hogy ha 4-5 éve kereskedsz, miért ennyire fontos ez a stratégia megfejtés.. elvileg 8 számjegyű összeget ér a stratégiád, közbe meg írod, hogy veszteséges vagy.. tényleg kezd vicc kategória lenni ez az egész fórum. 4-5 év alatt szerintem te is rájöttél, hogy a siker nem a jeleken múlik, hanem azon amit utána csinálsz. Ha vesztőre állsz mennyit dobsz, ha jó irányba megy mennyit veszel még rá ennyi a lényeg, de ezt kell mesteri szinten
elsajátítani, hogy 10 dollár kockázatot ugyanolyan nyugodtan ülj ki, mint 1000 dollárt. Ennyi. És aki ezt nem tudja elsajátítani, azon nem segít se pattern, se engulfing, se tyúkháló a charton.
Szia, nem próbáltam elsumákolni a választ, csak vártam még hozzá egy jelet
Most hétvégén volt is rá időm. Túl sok is. Egy rendezvényen ücsörögve megszaladt a toll, és túl sok oldal lett belőle. Mivel nem szeretném Jano oldalát szétooffolni vele, indítok neki rovatot.
Régi 2013-12-26, 19:09   #29 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 07:08 , a GMT +1 időzóna szerint.