Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2015-11-26, 05:28   #301 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 697
Hírnév szint: 3
A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.
Alapbeállítás

"Komoly" szakmai tudásom és elemzésem alapján:
szerintem ez long lesz a továbbiakban. Nem tudom melyik instrumentum, most látom először a chartot, tech alapon.
A csodamacska nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-11-26, 07:00   #302 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nah aki ezt megfejti, annak nincsen rá szüksége,
viszont cserébe bónuszként lebaszhat, hogy így nem szabad
Nem szarozol kockás, az alsó long precíz, remélhetőleg a double topot shortoltad
  Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2015-11-26, 09:09   #303 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 1.026
Hírnév szint: 6
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nah aki ezt megfejti, annak nincsen rá szüksége,
viszont cserébe bónuszként lebaszhat, hogy így nem szabad
Jókor néztem ma be ide.
Nah, végre egy kis rejtvény.
Nem adsz túl nehéz feladatot...
Lehet így is. Miért ne lehetne?
Végül is ezen pénzt kerestél, ha nem is sokat.
Az ötlet meg teljesen jó volt.
A pozi nagyságokat nem számolom ki, mert arra lusta vagyok, majd más, ha akarja.
Kár hogy nem ment tovább felfelé.
(h1-en ez teljesen jó szint volt!)

hetkoeznapi-csapdak-kiutkereses-chart.jpg
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-11-26, 09:22   #304 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 1.026
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kár hogy nem ment tovább felfelé.

Csatolás 8432

u.i. Remélem az 1 db shortodat, amint tegnap nyitottál azért még tartod, legalább ma!
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-11-26, 15:32   #305 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.860
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
u.i. Remélem az 1 db shortodat, amint tegnap nyitottál azért még tartod, legalább ma!
Sanos nem.
Így jár aki hajnalban a kínaiakkal üzletel és meglátja véletlen az ausztrál földrengést..... az első 1-2 percben semmit sem mozdult rá, utána meg már nem érdekelt mert likvidáltam azonnal
Tanulságnak jó volt ez is. A piramisosdit hagynom kell a picsába.
Világos előre definiált sime egylépéses, max visszafordítós célok, stoppok valók nekem.
Most is, mint az elmúlt időszakban annyiszor, sokkal jobb eredmény jött volna ki a szimpla 3 belépőből ha nem gondolkozom rendszerben.
Ahhoz már kevés az életem, hogy kísérletezgessek a maximalista piramiselmélettel, ráadásul ez az egész a fejlődésemet is hátráltatja, mert bele lehet ragadni egy elképzelésbe.....aztán az ár csak tötymörög, amíg jobbnál jobb setupok rohannak el mellettem amikre pozició hiányában félig sem figyelek. Tudom fel lehetne osztani a tőkét több piramis finanszírozására is, és akkor figyelhetném mindet egyszerre, meg ott van a BZ féle bekötöm a szemem piramisexpert is (amivel nem tudok azonosulni, mert én kézzel akarok építkezni. Azt a megoldást csak egy jó belépő "kockázatmentes" rulettasztalon történő egyszámrafelrakásához tudnám hasonlítani. Ránézésre kb annyiszor kell vele próbálkozni, hogy végigmenjen.......de addig az üsd és fuss módszerrel mennyitdemennyitlehetnekalapálni....)

Az említett hiba eléggé elvont ami benne volt. Egy állóképből kikövetkeztetni, kb annyi esélyetek lett volna rá, mint kikövetkeztetni az irodalmi választ a mit akart mondani a költő típusú feladványokból amikor valójában csak a múzsánakakartabecsémpésznialompost.
Viszont időközben kiötlöttem rá a megoldást.
Már csak kellene gyártanom hozzá egy expertet. Havi 1 dollárért sztem vinnék is mint a cukrot. Persze a sorsa lehet ennek is az lesz mint a többinek: padlásra vele!...
Régi 2015-11-27, 23:24   #306 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

az előbbi piramisosdi margójára:
visszamentek a stoppokért teljesen.
Nembaj, újabb megerősítés a hagyjam a picsába irányába.

Na itt a legújabb gyöngyszem a hogyan ne rovatba:
még délelőtt tettem be az alábbi limitet.
Igen nincs stop, és igen a chf-en. Nem a számlastop miatt, ha nagyon gáz akkor le birom ikszelni érzelemmentesen, de ha nem, úgyis megteszik helyettem. Szóval a megnyugtató kétszázas leszarom kategória.
Sajnos 10 perccel később el kellett mennem melózni, és hát a pozi...az úgymaradt....
mobilról még ránéztem 1x délután, és tisztán látszott, hogy nincs min izgulni, nem kellett nekik....
NA de az utolsó percben mégiscsak rámozdultak......nem az enyémre.
Legalábbis nem hinném, hogy a 4 századnyi lotocskámra indultak rá,
bár ha jobban belegondolok és lett volna bennt stop, akkor most pár pippet a kedvemért még biztos löktek volna rajta.
Hogy mi lesz ebből hétfőre??
Sztem kimaradok a potyából
Csatolt kicsinyítések
hetkoeznapi-csapdak-kiutkereses-felhuztam_az_arfolyamot.jpg  
Régi 2015-11-29, 22:10   #307 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Hogy mi lesz ebből hétfőre??
Sztem kimaradok a potyából
BINGÓ!

és a tanulság:
hétvégére nincs bennthagyva pozi
hétvégére nem hagyok bennt pozit
hétvégére vége

de ha mégis, akkor nincs stop, nincs, stop, nincs stop 3x, de csak kispozival de csak kis pozival de csak akkorával ha egy képernyőnyit rántanak rajta, és lecsökkentik a margint, akkor is kibírja........................
Csatolt kicsinyítések
hetkoeznapi-csapdak-kiutkereses-bingo.jpg  
Régi 2015-12-04, 21:11   #308 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

most egy kicsit jól elbeszélgetek magammal,
de lehet kapaszkodni, ilyen még nem volt részemről, és nincs is tervbevéve folytatása:
ez most egy kis bepillantás fxlelkem bugyraiba.
volt ugye friss élmény és fogadalom a múlt hétvégén:
nem hagyunk bennt stoppot, mert levadásszák....
hát ja.
a szitu kínosan hasonló......
mellékelve.
Mi szól a stop mellett:
ha bennt hagyom, és csak szimplán kiverik ahogy szokták, akkor megúszom kis minusszal.
Mi szól ellene: ha ez történik kurva ideges leszek.
Eddig 1-1
NFP után hétfőre inkább szokott az eredeti irányba geppelni.
Ezért nem hogy stop kellene, hanem inkább likvidálás....
de ez most nem opció szóval 2-1 a legyen stopnak.
Viszont ez most gyengusz NFP volt, ezért egy friss hipotézisem szerint mégse oda buda, legyen 2-2
viszontvágó: mintha Zalán is azt mondta volna hogy jön euro kánaán, de az rossz a dollárnak, vagy dollárszigortökömmindegy, úgyhogy leszarom, legyen 2-3, akkor se adom nekik se stoppolva se likvidálva.... vagy mégis?? hát ja, a számlamérethez képest túlméretes de nagyon
tehát 3-3 (igen, lehetne rajta csökkenteni, de ez sem játszik most)

oké, bevallom csak azért hoztam ki 3/3ra hogy ne Zalán ügynöknek kelljen elvinni a balhét
Sőt bevettem a lexarom tablettát, ezért 3-4! a stop tűnjön a picsába, pozi marad ahogy van mellett maradok, kapja be mind a dealing desknél, aggódjanak ők, törjék a fejüket a szituáció kezelésén.
Csatolt kicsinyítések
hetkoeznapi-csapdak-kiutkereses-mechanizmus.jpg  
Régi 2015-12-05, 07:20   #309 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 843
Hírnév szint: 10
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

kockasseggu a hezitáló speki. Nem vagy ezzel egyedül barátom.
Régi 2015-12-06, 19:15   #310 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
........ Nem vagy ezzel egyedül barátom.
megnyugtató, hogy a big old traderekneknek is vannak hasonló problémáik.....

egyelőre úgy tűnik, hogy meg fogom úszni (egy dupla/tripla swappal.... )
Régi 2015-12-11, 09:13   #311 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 416
Hírnév szint: 8
StuG már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.StuG már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
most egy kicsit jól elbeszélgetek magammal,
de lehet kapaszkodni, ilyen még nem volt részemről, és nincs is tervbevéve folytatása:
ez most egy kis bepillantás fxlelkem bugyraiba.
volt ugye friss élmény és fogadalom a múlt hétvégén:
nem hagyunk bennt stoppot, mert levadásszák....
hát ja.
a szitu kínosan hasonló......
mellékelve.
Mi szól a stop mellett:
ha bennt hagyom, és csak szimplán kiverik ahogy szokták, akkor megúszom kis minusszal.
Mi szól ellene: ha ez történik kurva ideges leszek.
Eddig 1-1
NFP után hétfőre inkább szokott az eredeti irányba geppelni.
Ezért nem hogy stop kellene, hanem inkább likvidálás....
de ez most nem opció szóval 2-1 a legyen stopnak.
Viszont ez most gyengusz NFP volt, ezért egy friss hipotézisem szerint mégse oda buda, legyen 2-2
viszontvágó: mintha Zalán is azt mondta volna hogy jön euro kánaán, de az rossz a dollárnak, vagy dollárszigortökömmindegy, úgyhogy leszarom, legyen 2-3, akkor se adom nekik se stoppolva se likvidálva.... vagy mégis?? hát ja, a számlamérethez képest túlméretes de nagyon
tehát 3-3 (igen, lehetne rajta csökkenteni, de ez sem játszik most)

oké, bevallom csak azért hoztam ki 3/3ra hogy ne Zalán ügynöknek kelljen elvinni a balhét
Sőt bevettem a lexarom tablettát, ezért 3-4! a stop tűnjön a picsába, pozi marad ahogy van mellett maradok, kapja be mind a dealing desknél, aggódjanak ők, törjék a fejüket a szituáció kezelésén.
Szia. Mi szerint tetted oda az SL-t?
StuG nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-11, 10:08   #312 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2.410
Zalán elindult a hírnévhez vezető úton.Zalán elindult a hírnévhez vezető úton.Zalán elindult a hírnévhez vezető úton.Zalán elindult a hírnévhez vezető úton.Zalán elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

Idézet:
StuG eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Es ott is maradt?
Mert akkor nagyon merges lehet...
Régi 2015-12-11, 10:49   #313 (permalink)
Szenior tag

StuG már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.StuG már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Es ott is maradt?
Mert akkor nagyon merges lehet...
Tudom, hogy utólag könnyű okoskodni, de nálam a piros szaggatott vonalnál, de legalább a 123.500-as szint felett lett volna picivel az SL. Az ilyen spike jellegű, szintre/trendvonalra való visszateszteket inkább tekintem olyan előrejelzésnek, hogy oda még egyszer felkúszik.
Csatolt kicsinyítések
hetkoeznapi-csapdak-kiutkereses-usdjpy15m.jpg  
Régi 2015-12-11, 13:06   #314 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Szia, tényleg nem tudom, érzésre szoktam.
Itt egy újabb a humor kategóriából......(de valakinek sokba fog kerülni a végén ez az ebéd.....remélem nem nekem, mert a krumplileves készítés mellett ez most átkerült passív majd lesz vele vmi kategóriába)

egyébként biztos vmi előző csúcsérték közeli szemlétletmód lehetett mögötte.
Csatolt kicsinyítések
hetkoeznapi-csapdak-kiutkereses-ebedido.jpg  
Régi 2015-12-11, 16:02   #315 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szia, tényleg nem tudom, érzésre szoktam.
Itt egy újabb a humor kategóriából......(de valakinek sokba fog kerülni a végén ez az ebéd.....remélem nem nekem, mert a krumplileves készítés mellett ez most átkerült passív majd lesz vele vmi kategóriába)

egyébként biztos vmi előző csúcsérték közeli szemlétletmód lehetett mögötte.
Hehe, lehet benne valami, simán el tudom képzelni, hogy tényleg mind elmentek ebédelni

Látom te is szeretsz mínuszban alá/fölé nyitogatni Épp igyekszem magam leszoktatni róla, de nehéz, mert sokszor biztos vagyok az irányban, és a második nyitás még az elsőnél is sokkal jobb belépőt ígér. Akkor van cumi, ha az sem jön be.
Régi 2015-12-11, 16:06   #316 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2.410
Zalán elindult a hírnévhez vezető úton.Zalán elindult a hírnévhez vezető úton.Zalán elindult a hírnévhez vezető úton.Zalán elindult a hírnévhez vezető úton.Zalán elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

Idézet:
Hehe, lehet benne valami, simán el tudom képzelni, hogy tényleg mind elmentek ebédelni

Látom te is szeretsz mínuszban alá/fölé nyitogatni Épp igyekszem magam leszoktatni róla, de nehéz, mert sokszor biztos vagyok az irányban, és a második nyitás még az elsőnél is sokkal jobb belépőt ígér. Akkor van cumi, ha az sem jön be.
tipikus
de sokan vagyunk igy vele es nagyon sokszor bejon meg akkor is ha mindenki azt mondja, hogy ne csinaljuk.
nincs gond ha nem vitte el meg a szamlat ez a csakazertisnekemvanigazam trade setup
Régi 2015-12-11, 16:34   #317 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sysko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Üdv!

Olyan ismerős ez a történet Nem véletlenül az én munkahelyemről irtál? Lehet hogy egyhelyen dolgozunk...? Vagy kishazánk összes munkahelyére ez a jellemző...???

Többekközött én is ezért foglalkozok a forex-el...
Csak most olvastam Én egy luxusszállodában dolgoztam, amit egyébként Magyarország legjobb x munkáltatója közé került be. Gondoltam ha ez bekerült, akkor én bizony kis hazánkban soha többé nem szeretnék munkavállalóként időt pazarolni az életemből. A megalázó állásinterjúkról ne is beszéljünk... nem nekem találták ki. Adja a jó Isten, hogy ne legyen rá többé szükségem. Kopp-kopp-kopp...
Régi 2015-12-11, 16:41   #318 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
ez a csakazertisnekemvanigazam trade setup
Ez nagyon találó

Én igyekszem úgy mívelni, hogy elviekben max egyszer nyitok még alá, de sikerült eljutnom oda, hogy kettőnél többet tényleg nem nyitok. Szépen apránként eljutok oda, ahova kell.
Régi 2015-12-11, 22:29   #319 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás texas chili

Idézet:
tipikus
de sokan vagyunk igy vele es nagyon sokszor bejon meg akkor is ha mindenki azt mondja, hogy ne csinaljuk.
nincs gond ha nem vitte el meg a szamlat ez a csakazertisnekemvanigazam trade setup
ez nézőpont kérdése.
a több belépő itt a semmiképpen sem akarok kimaradni a jóból eredményének köszönhető,
de ismerem a szitut amiről beszéltek (a belépő itt ordít, pár pippel jobbnál simán ráveszek a stopszintig)

krumplileves főzés közben megszólalt egy belső hang....
(egy régi fórumos mondat, ami megragadt):
"elég drágán főztem a texas chilimet"

a stratégia, a money management és a kaja is más, de hatottak a kongó szavak és módosítva lett a stop, köszönöm Tradergamer!! (a hallucináció alapján lehet már Isten nyugosztolja, de emlékét őrzi Alterman

rákerestem így kurva sok év után, és kidobta:
http://devizatozsde.blog.hu/2009/02/...lsoseges_pelda

ejj pedig járt plusss 62dodónál is, szóval annyira nem volt az rossz, csak nem a stoppot kellett volna huzogatnom.
Így utólag visszanézve a másfél centi vesztő, 4-5 centi nyerő ellenében-nek elégnek kellett volna lennie.
(igen szoktam szemre, centire belépni. mit számolgassak pippeket rajta, ha ránézésre a hülyének is megéri
kapzsiság! megérdemlem a kurva drága drága krumplilevest!
Csatolt kicsinyítések
hetkoeznapi-csapdak-kiutkereses-texas_chili.jpg   hetkoeznapi-csapdak-kiutkereses-chilis_remkep.jpg  
Régi 2015-12-12, 03:12   #320 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 254
Hírnév szint: 5
nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ha már Tradegamert említed akkor megkérdezem amit már sokkal előbb kellett volna, hogy Ő itt nem a sokat emlegetett lánya véletlenül?

Azon a diakoldal.hu-s linken sajnos már nincs ott az eredeti kép, de találtam helyette riport-videót.
nlot nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-12, 08:33   #321 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
nlot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha már Tradegamert említed akkor megkérdezem amit már sokkal előbb kellett volna, hogy Ő itt nem a sokat emlegetett lánya véletlenül?

Azon a diakoldal.hu-s linken sajnos már nincs ott az eredeti kép, de találtam helyette riport-videót.
pass, a neve alapján simán lehet az.
ha tudnám, hogy a 34-42es korcsoportba esik,
még be is fizetnék egy óra fejtágításra.
a video alapján képtelen vagyok ezt eldönteni, mert a túlzott tesztoszterint az extrém tartományban túúúúúlságosan kitágította a channel határaimat
Régi 2015-12-12, 08:38   #322 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.943
Hírnév szint: 9
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Hehe, Ervin ült mellettem egyik tőzsdetanfolyamon még 2009-ben
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-12, 08:44   #323 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hehe, Ervin ült mellettem egyik tőzsdetanfolyamon még 2009-ben
ha tippelnem kellene azt mondanám, hogy elvitte valamelyik fekete hattyú.
(gyaníthatóan abbahagyta) Pontos info vkinek?
Régi 2015-12-12, 08:49   #324 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Még tanítottuk őt és csapatát akkoriban progolós dolgokra minimálon, aztán Horváth Martingale Andrisnál futott be privát ügyfelek közé, utána eltűnt mint szürke szamár a ködben. Murraymath-ot futtatták egy ideig, utána pedig valami elemzői melót kapott egy cégnél. Ez az uccsó infóm róla. Lánya élőben nem volt valami nagy dobás, de lehet, azóta kikupálódott, elvégre egyidős velem
Régi 2015-12-12, 08:52   #325 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Illetve bocs, annyi, hogy 2-3 éve már valami saját csapattal kereskedett sikeresen otthon, de ez az infó áttételesen jutott el hozzám, nem találkoztam vele 2011 óta biztosan. Amúgy hogyan került szóba? Vagy miért érdekes ez? Oktat, vagy mi?
Régi 2015-12-12, 08:58   #326 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Megnéztem a lánya videóját. Hát, szomorú, hogy erre van igény...

Biztosan jó elemző, de ilyet kb itt bármelyikünk összerizsázik. És ez nem az ő hibája, portfólió ugyanezt csinálja... De a többi elemzőház is.
Régi 2015-12-12, 09:06   #327 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
.....Amúgy hogyan került szóba?........
semmi különös apropója nincsen.
krumplileves főzés közben eszembe jutott egy mondása, ( Hétköznapi csapdák, kiútkeresés) és a belső hangra hallgatva rántottam a stoppon.
ilyen ez a kereskedés, nem lehetünk egyformák.
van aki a belső értéket figyeli, van aki a belső hangokat

nem tudom Ti hogy vagytok ezzel, de nem szoktatok ilyet hallani??, pl hogy "vegyél, vegyél, vigyed, most vegyed, most, most, most"
Régi 2015-12-12, 09:48   #328 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nyerok lezarasakor szokott ilyen lenni Nem vezetek roluk statisztikat, ez hanyszor jon be, de persze csak azokra emlekszem, amikor hallgatni kellett volna magamra, hogy zarjam le
Régi 2015-12-12, 18:26   #329 (permalink)
XXX
Szenior tag

Összes hozzászólás: 269
XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Két dolgot tudnék idekötni.
1. Nem tudom megjelent magyarul a 'Thinking, Slow and Fast' Kahnemanttól, de elég jól leírja az agy kétféle munka ütemét. Az egyik, amit az idő túlnyomó esetében használunk (szerző System1-nek hívja), a gyors döntésekre törekszik ami kevés energiát igényel, a másik, System2, a mélyebb gondolatok irányítója. Főleg ha fáradtak vagyunk a System1 re bízunk olyan döntéseket is amihez semmi köze. A könyv tele van példákkal, de az egyik azzal foglalkozik hogy ha futás közben próbálunk egy nehezebb matek próblémát megoldani, automatikusan lelassulunk mert az agy energiát vesz el máshonnan. Idő és hely hiányában nem fogom tovább ecsetelni, a lényeg hogy tulajdonképpen két teljesen különbőző agyfunkciója van mindenkinek.
2. Meditáció. Fura, de tulajdonképpen ugyan oda jut el ez is, hiába van Kahneman és Buddha között több mint 2 évezred. Csukd be szemed és próbálj semmi másra nem koncentrálni csak a légzésedre. Egyszerűnek hangzik, de néhány másodpercen belül megismered System1-t. A hang amiről Te is írtál elkezd csivitelni.

Minnél jobban megismered magad annál könnyebb lesz a kereskerés is, könyebb lesz követni a trading plan-t amit System2 dolgozott ki.
XXX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-12, 20:28   #330 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Két dolgot tudnék idekötni.
1. Nem tudom megjelent magyarul a 'Thinking, Slow and Fast' Kahnemanttól, de elég jól leírja az agy kétféle munka ütemét. Az egyik, amit az idő túlnyomó esetében használunk (szerző System1-nek hívja), a gyors döntésekre törekszik ami kevés energiát igényel, a másik, System2, a mélyebb gondolatok irányítója. Főleg ha fáradtak vagyunk a System1 re bízunk olyan döntéseket is amihez semmi köze. A könyv tele van példákkal, de az egyik azzal foglalkozik hogy ha futás közben próbálunk egy nehezebb matek próblémát megoldani, automatikusan lelassulunk mert az agy energiát vesz el máshonnan. Idő és hely hiányában nem fogom tovább ecsetelni, a lényeg hogy tulajdonképpen két teljesen különbőző agyfunkciója van mindenkinek.
2. Meditáció. Fura, de tulajdonképpen ugyan oda jut el ez is, hiába van Kahneman és Buddha között több mint 2 évezred. Csukd be szemed és próbálj semmi másra nem koncentrálni csak a légzésedre. Egyszerűnek hangzik, de néhány másodpercen belül megismered System1-t. A hang amiről Te is írtál elkezd csivitelni.

Minnél jobban megismered magad annál könnyebb lesz a kereskerés is, könyebb lesz követni a trading plan-t amit System2 dolgozott ki.
Hát ja! Flow állapotban mindig betalálok a legjobbkor. Ha mégse, akkor nincs tovabbi flow ès nem is volt mert a kurva ideges leszek hirtelen érzése elmossa a várakozás ihlette idilli pillanatot
Régi 2016-02-02, 20:38   #331 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
kovacsgezamt4 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Nem rég találtam ezt az oldalt, jól jöhet mindenkinek....

http://www.forextrendstrategia.hu

Elég tapasztaltnak tűnnek és én soha nem vártam fél napnál többet egy-egy válaszra sem. A stratégiát is haladéktalanul megküldték, ami elég működőképesnek néz ki. Most van 2 nyitott pozícióm amúgy. Az egyik az céláras, a másiknál meg már csökkenthettem valamennyire a kockázatot, így már csak nyereséges lehet ennek a kifutása.

Egy próbát megér, írjátok meg Ti is a véleményeteket majd! Üdv és jó kereskedést.: Géza
kötözködős kedvem van ma Géza!
amúgy elmehetnél a spammel innen is a picsába!

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Forex Csapdák-Proftáljunk belőle!! avagy hogyan nem eszi meg a nagy hal a kicsit Forexunderground Devizatőzsde 30 2012-09-17 18:36
Válság és kiútkeresés Goal Csevegés 93 2011-11-19 17:12

A pontos idő 18:39 , a GMT +1 időzóna szerint.