Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-05-08, 16:38   #51 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 38
Hírnév szint: 5
woodcock a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Van egy bátortalan kérdésem a tapasztaltabbakhoz:

Igaz az, hogy azonos SL és TP szintek mellett (ha a spread-tól eltekintünk), véletlenszerű irányú beszállások esetén 50 %-os találati arány alakul ki megfelelően nagy számú trade esetén?
woodcock nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-08, 16:42   #52 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 638
Hírnév szint: 8
kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
woodcock eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Igaz az, hogy azonos SL és TP szintek mellett (ha a spread-tól eltekintünk), véletlenszerű irányú beszállások esetén 50 %-os találati arány alakul ki megfelelően nagy számú trade esetén?
Igaz.Ez egyszerű matek.
kismentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2014-05-08, 16:55   #53 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Köszönöm!

Akkor még egy kérdés:

Miért nem úgy kereskedünk, hogy mondjuk egy 10.000 USD számlán az első trade-ben kockáztatunk 2 %-ot azaz 200 USD-t, majd ha nyerünk 20 USD-vel csökkentjük a kockázatot, ha vesztünk, 20 USD-vel növeljük? Így bármennyi trade után - ha a találati arány 50 % - nyerőben vagyunk, függetlenül attól, hogy milyen sorrendben követték egymást a nyerő és a vesztő tredek.
Régi 2014-05-08, 17:12   #54 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 813
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Köszönöm!

Akkor még egy kérdés:

Miért nem úgy kereskedünk, hogy mondjuk egy 10.000 USD számlán az első trade-ben kockáztatunk 2 %-ot azaz 200 USD-t, majd ha nyerünk 20 USD-vel csökkentjük a kockázatot, ha vesztünk, 20 USD-vel növeljük? Így bármennyi trade után - ha a találati arány 50 % - nyerőben vagyunk, függetlenül attól, hogy milyen sorrendben követték egymást a nyerő és a vesztő tredek.
Azért, mert a gyakorlatban nem 50% az esély...
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-08, 17:18   #55 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 899
Hírnév szint: 6
Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

ez nem igaz.
Jano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-08, 17:22   #56 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Köszönöm!

De jelen esetben mi okozza a különbséget az elmélet és a gyakorlat között? Ha nem 50 % az eloszlás a gyakorlatban akkor mennyi? (A spread-del most ne számoljunk!)
Régi 2014-05-08, 17:34   #57 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

azért a spreaddel is számolni kell, meg hosszabb táv esetén a swappal is. De a fő gond, hogy mégis képes az ember sokkal hosszabb vesztő szériát összehozni mint amennyire számítana, plusz ott a trendirány esetleges előnye is
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-08, 17:34   #58 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Janó, neked elhiszem, hogy nem, de akkor ez most hogy van?
Régi 2014-05-08, 17:42   #59 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

A spread-del és swappal is lehet számolni, ami rontja az eredményt, de nem fordítja vesztőbe.
A vesztő széria veszélye minden (a legtöbb) metódus esetén fennáll. Véletlenszerű belépéskor épp' annyiszor lesz ellenünk a trend mint mellettünk.
Régi 2014-05-08, 18:12   #60 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 141
Hírnév szint: 4
szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Janó, neked elhiszem, hogy nem, de akkor ez most hogy van?
Ugye milyen jó ez a fórum
Igaz is meg nem is.
Olvasd el ezt, aztán döntsd el miben hiszel.

"Más szóval az árfolyamok, kicsit “simábbak” mint ahogy a Brown mozgás kinéz. Valahogy úgy kell elképzelni, hogy a feldobott pénzérme mindig úgy van megcinkelve, hogy egy kicsit nagyobb az esélye, hogy a fej után ismét fej legyen, írás után meg ismét írás. Azt továbbra sem tudjuk megmondani, hogy melyik felére fog esni az érme, csak azt tudjuk, hogy jönnek elnyúló sorozatok."

http://herpainandor.com/2013/04/10/kaosz-es-tozsde/
szeki nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-08, 18:13   #61 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 35
g_fx a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Igaz! Azonban a gyakorlatban képtelenség így kötni...
Mellékelve két backtest eredménye, természetesen a számlát lenullázta, de a találati arány, az 50% körül mozog.
Csatolt kicsinyítések
van-egy-kerdesem-teszt.jpg   van-egy-kerdesem-1-2005.01.01-2010.01.01-eurusd-m15-vetel-30-pip-1-egyseg.jpg  
g_fx nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-08, 18:26   #62 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

g_fx, köszönöm, hogy foglalkozol vele, de a tesztek biztosan nem jók. Ebben az egyszerű módszerben a vesztők sem átlagosan, sem maximális értékben nem lehetnek nagyobbak, mint a nyerők. Ha a találati arány 50 %, de pláne ha jobb, biztosan nyereség képzódik.
Régi 2014-05-08, 18:38   #63 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
g_fx, köszönöm, hogy foglalkozol vele, de a tesztek biztosan nem jók. Ebben az egyszerű módszerben a vesztők sem átlagosan, sem maximális értékben nem lehetnek nagyobbak, mint a nyerők. Ha a találati arány 50 %, de pláne ha jobb, biztosan nyereség képzódik.
A teszt szerintem jó. A különbség a spreadből adódik, mivel azt például long esetén azonnal kifizeted. Ekkor mondjuk alapból 2 pip minusszal indulsz. A tesztjeimben is így van, és innét nézve zártam például 30 pipes stoppal és takeprofittal. Vagyis 50% találati arány mellett minden traden buksz egy spreadnyit.
Régi 2014-05-08, 18:41   #64 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Hely: Veszprém
Összes hozzászólás: 399
Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
g_fx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A teszt szerintem jó. A különbség a spreadből adódik, mivel azt például long esetén azonnal kifizeted. Ekkor mondjuk alapból 2 pip minusszal indulsz. A tesztjeimben is így van, és innét nézve zártam például 30 pipes stoppal és takeprofittal. Vagyis 50% találati arány mellett minden traden buksz egy spreadnyit.
A teszt jó csak nem woodcock megközelítését modellezi.
Forex Gump nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-08, 18:44   #65 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Gump eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A teszt jó csak nem woodcock megközelítését modellezi.
Valóban. Csak nekem nem sikerült olyan brókert találni, ahol nincs spread/commission, úgyhogy a gyakorlati oldalról közelítettem meg 3 éve, amikor csináltam.
Régi 2014-05-08, 18:49   #66 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Valóban. Csak nekem nem sikerült olyan brókert találni, ahol nincs spread/commission, úgyhogy a gyakorlati oldalról közelítettem meg 3 éve, amikor csináltam.
Nem olvastad el a megközelítését. Nem spread és swap nélkül gondolta ő sem.

Idézet:
Régi 2014-05-08, 18:53   #67 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 876
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés MSN-en keresztül orkati részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül orkati részére
Alapbeállítás

Idézet:
Woodcock, jó látni, amikor valaki kicsit más oldalról közelít a témához
A módszered érdekes, kicsit Martingale szagú, bár nem olyan súlyos, mint a többszörözések.
A $20-os csökkentés/növelés úgy történik, hogy vesztek, akkor a köv. trédre $220-t teszek, vesztek $240, vesztek $260, nyerek $240-t teszek?
És mi történik, ha 9 nyerő van egymás után? A 10. trédre mennyit teszel fel? $20 a minimum, vagy tovább csökkentenéd valamilyen módszer szerint?
Ha lenne némi excel-tudásom, készítenék erről valami kis számolós táblázatot, de így majd manuálisan végzek némi ellenőrzést
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-08, 18:53   #68 (permalink)
Szenior tag

szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
A spread miatt negatív az elvárt érték, ezért bárhogy játszol az MM-el, bukni fogsz vele.

Szerintem is jó a teszt.
Régi 2014-05-08, 18:58   #69 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Opsz! Az az előző oldalon van Így tényleg más a helyzet.
Nekem az ilyen matematikai alapú megközelítés nem működik a gyakorlatban. Minden ilyen megközelítés random eloszlást feltételezve a szériák között maximum 0 elvárt értéket tudott nekem hozni.
Régi 2014-05-08, 19:03   #70 (permalink)
Szenior tag

kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Igaz! Azonban a gyakorlatban képtelenség így kötni...
Mellékelve két backtest eredménye, természetesen a számlát lenullázta, de a találati arány, az 50% körül mozog.
Csak az én Meta Traderemben lehet állítani a teszt spreaden?
Régi 2014-05-08, 19:07   #71 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Csak az én Meta Traderemben lehet állítani a teszt spreaden?
Nekem is lehet. De, ha valami profitos 0,5-1 pipes spreaddel, 2-vel meg nem, akkor azt a rendszert meghagyom másnak...
Régi 2014-05-08, 19:13   #72 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nekem is lehet. De, ha valami a profitos 0,5-1 pipes spreaddel, 2-vel meg nem, akkor azt a rendszert meghagyom másnak...
Ez igaz,de ettől még igazunk van az igaz hamis kérdésben!
Régi 2014-05-08, 19:24   #73 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

orkati!
Ez nem martingál, itt nem pozícóhalmozásról van szó, hanem konszolidált, SL-t tartalmazó pozíciók soráról, amikben a kockázatot variálom. A csökkentés/növelés úgy van ahogy írod. Arra nincs receptem, hogy mit csinálj 9 nyerő után, örülj neki, és talán kezdd elölről.

Hogy őszinte legyek, szerintem ezt a tök egyszerű metódust nincs értelme a klasszikus értelemben tesztelni. Az árfolyam, a chart jelen esetben csak egy randomgenerátor része, csak annak az eszköze, hogy a pénzfeldobást "üzletté" tudjuk tenni. Egy 100 pipes SL/TP esetében az 1 pipes spread elhanyagolható, de nem is ez a fő kérdés.

A fórumon általános vélemény, hogy az azonos SL/TP tradek 50 % találati arányúak, és ezzel nem lehet pénzt keresni. Én azt mutatom, hogy az 50 %-kal lehet, csak az a kérdés, hogy a véletlenszeű belépés eredményezi-e mindezt. Kismentor szerint igen, Janó szerint nem.
Régi 2014-05-08, 19:32   #74 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Alapbeállítás

Idézet:
orkati!
Ez nem martingál, itt nem pozícóhalmozásról van szó, hanem konszolidált, SL-t tartalmazó pozíciók soráról, amikben a kockázatot variálom. A csökkentés/növelés úgy van ahogy írod. Arra nincs receptem, hogy mit csinálj 9 nyerő után, örülj neki, és talán kezdd elölről.

Hogy őszinte legyek, szerintem ezt a tök egyszerű metódust nincs értelme a klasszikus értelemben tesztelni. Az árfolyam, a chart jelen esetben csak egy randomgenerátor része, csak annak az eszköze, hogy a pénzfeldobást "üzletté" tudjuk tenni. Egy 100 pipes SL/TP esetében az 1 pipes spread elhanyagolható, de nem is ez a fő kérdés.

A fórumon általános vélemény, hogy az azonos SL/TP tradek 50 % találati arányúak, és ezzel nem lehet pénzt keresni. Én azt mutatom, hogy az 50 %-kal lehet, csak az a kérdés, hogy a véletlenszeű belépés eredményezi-e mindezt. Kismentor szerint igen, Janó szerint nem.
Kellően nagy számú trade esetén szerintem is 50% körüli érték fog kijönni.

A kérdés annyi: Mivel így hosszú távon a 20 dollárokat fogod megkeresni trédenként(persze mínusz a spread és swap) elegendő hozam-e a 100 pipes elmozdulásonként a 20 dollár. Mikorra lesz mondjuk 1000 lezajlott kereskedésed? Egyébként én is a 100 pip/kereskedést gondoltam ahol elhanyagolható lehet az 1-2 pipes spread.
Régi 2014-05-08, 19:44   #75 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés MSN-en keresztül orkati részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül orkati részére
Alapbeállítás

Idézet:
Kellően nagy számú trade esetén szerintem is 50% körüli érték fog kijönni.

A kérdés annyi: Mivel így hosszú távon a 20 dollárokat fogod megkeresni trédenként(persze mínusz a spread és swap) elegendő hozam-e a 100 pipes elmozdulásonként a 20 dollár. Mikorra lesz mondjuk 1000 lezajlott kereskedésed? Egyébként én is a 100 pip/kereskedést gondoltam ahol elhanyagolható lehet az 1-2 pipes spread.
A 100 pip TP/SL-nél a swap fogja enni a nyereséget. Azt kell kistatisztikázni, melyikkel járnánk jobban, ha swap-ot fizetünk folyamatosan vagy spread-et naponta egyszer.
Ha mondjuk egy pár átlagos napi mozgása 60 pip, akkor mozoghat fel és le is 30-30 pipet. Azaz ha ha 30 pip a SL/TP, akkor az jó eséllyel lezáródik az adott napon. Ha "biztosra" akarunk menni, akkor 15-20 pipet használunk. Ekkor kifizetjük a spreadet egyszer egy nap, és nincs swap.
Ha ennél olcsóbban kijövünk úgy, hogy minden nap swapot fizetünk és spread-et mondjuk egy héten 2-szer, akkor az a nyerő.
Régi 2014-05-08, 19:51   #76 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

A spread-nek ebben a módszerben két hatása is van. Egyrészt költség, ami csökkenti a profitot, másrészt egy olyan elem, ami eltorzítja kisebb SL/TP szintek esetén az 50 %-ot. Nem vagyok nagy szakértője a kérdésnek,de azt hiszem van olyan bróker, amelyik 0 spreadet + jutalékot számol el, ez a spread torzító hatását megoldja. A költséget fizetni kell, ez tény.

A kérdés számomra az, hogy miként lehet nagy biztonsággal az 50 % találati arányt produkálni. A többi szerintem megoldható...
Régi 2014-05-08, 19:56   #77 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Alapbeállítás

Idézet:
A spread-nek ebben a módszerben két hatása is van. Egyrészt költség, ami csökkenti a profitot, másrészt egy olyan elem, ami eltorzítja kisebb SL/TP szintek esetén az 50 %-ot. Nem vagyok nagy szakértője a kérdésnek,de azt hiszem van olyan bróker, amelyik 0 spreadet + jutalékot számol el, ez a spread torzító hatását megoldja. A költséget fizetni kell, ez tény.

A kérdés számomra az, hogy miként lehet nagy biztonsággal az 50 % találati arányt produkálni. A többi szerintem megoldható...
Feldobsz egy supertrendet. Ha piros short ha zöld long. Még arra is van esélyed, hogy jobb legyél 50%-nál Megnéztem AUDUSD-n 2013-ban 100 pipnél 75 tréded lett volna egész évben napi záráskor ránézve a chartra. Az még nem kellően nagy számú trade szerintem.
Régi 2014-05-08, 20:02   #78 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Lesznek vesztő szériák, amiben növeled a kockázatot, ezáltal az átlagos veszteséget.
Nyerő szériákban csökkenni fog az átlagos nyereség.
A payoff 1 körül lesz, a TA 50%.

Ha ez így működne, már rég így csinálná mindenki...
Régi 2014-05-08, 20:15   #79 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

A MM részen szerintem nincs mit vitatkozni, ha megvan az 50 % akkor csak nyerő lehetsz. Ha nem így gondolod, írj le egy olyan sorozatot, akárhány tradeből, ami nem lesz a végén nyerő. A szériák nem számítanak.

Csak a "biztos" 50 % találati arány a feladat.

Persze tudom, hogy nem találtam fel a spanyolviaszt, mindenki így kereskedne, ha ilyen egyszerű lenne. Csak egyelőre az a kérdés, hogy miért nem ilyen egyszerű.
Régi 2014-05-08, 20:21   #80 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Szerintem a költségek miatt nem ilyen egyszerű. Ha egyforma a TP és a SL, akkor is spread-del kevesebbet nyerünk. Tehát nem lehet egyforma, a TP-nek legalább spread-el magasabbnak kell lennie, így viszont borul az 50%: mivel magasabb lesz a TP, kisebb lesz a találati arány.
Régi 2014-05-08, 21:16   #81 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Alapbeállítás

Azért ezt nézzétek meg. Pontosítottam AUDUSD-t 2013-ra, 80 kereskedés.

Elég érdekes az eredmény így első blikkre

10000 dolláros számla, 1000 dollár kezdő kockázat. 100 dolláronként emel/csökkent. AUDUSD D1 chart, supertrend alapján poziba lépve mindig csak gyertya záráskor. 100 pip TP/SL. Azért több az eredmény 80x100 dollárnál, mert egyszer évközben újra kellett kezdeni 1000-ről annyi volt a plusszos trade

AUDUSD 2013.pdf
Régi 2014-05-08, 21:33   #82 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Azért ezt nézzétek meg. Pontosítottam AUDUSD-t 2013-ra, 80 kereskedés.

Elég érdekes az eredmény így első blikkre

10000 dolláros számla, 1000 dollár kezdő kockázat. 100 dolláronként emel/csökkent. AUDUSD D1 chart, supertrend alapján poziba lépve mindig csak gyertya záráskor. 100 pip TP/SL. Azért több az eredmény 80x100 dollárnál, mert egyszer évközben újra kellett kezdeni 1000-ről annyi volt a plusszos trade

Csatolás 5340
már csak át kell nevezni a topikot, két ötletem is van:

Egy működő devizatőzsdei stratégia

vagy,

A kereskedés egyszerűsége

ps: adtam volna egy pöttyöt is a gyors munkáért, de már kaptál régebben
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-08, 21:42   #83 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Alapbeállítás

2014-ben jelenleg a 20. trédben csücsülnénk. 10 nyerő és 9 vesztő lenne a hátunk mögött az egyenleg pedig január elején 10000-ről indulva 11900-400 (spread költség) 11500-at mutatna. A 6. tréd után volt a legkevesebb az egyenleg, 8100 dollár. Az előbb elfelejtettem hangsúlyozni, hogy ehhez a poziban üléshez swap mentes számlára van ám szükség...
Régi 2014-05-08, 22:40   #84 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Forex Gump: köszi a gyors tesztet
Akkor most már csak a buktatókat kell megkeresni és kiküszöbölni

Swap mentes számlát pl. nem egyszerű eset nyitni, nem is tudom, hogyan lehetne. Ha kibukik, hogy nem vagyok iszlám, kivégeznek
Alacsony swap és spread költségű párt lenne érdemes keresni, pl. Ironnál (nem röhög!) a GBPUSD lehet jó, spread nappal max. 2, swap naponta átlag 0.2 pip.

Vagy kipróbálni daytrade verzióban, azaz 100 pip helyett mondjuk 20-30-at használni. Igaz, ha minden nap trédelünk, akkor meg a spread költség ugrik meg. És a fenti példában a GBPUSD swapja sokkal jobb, mint a spread-je.

Vagy nem tudom, mennyit rontana a találati hatékonyságon, ha 100pip+spread lenne a TP. Talán elbírna +2-3 pipet.

Na, alszom rá egyet
Régi 2014-05-08, 22:53   #85 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 301
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Marha egyszerű . Mivel az audusd swapja buy esetén pluszos, így nincs más dolgunk mint, hogy "véletlenül" (mivel véletlen belépésről beszélünk) mindig longra irányba lépünk be.
deimos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-09, 06:18   #86 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 196
Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Vagy nem tudom, mennyit rontana a találati hatékonyságon, ha 100pip+spread lenne a TP. Talán elbírna +2-3 pipet.
D1-en szinte semmit.
2013-ban 92%-ot csinált a teszt. Szerintem eléggé meggyőző.
Arra lennék kiváncsi,hogy mennyi ideig tartott egy átlagos trade? D1-en 100pip elég hamar meg van. Lehet,hogy a swap nem is "akkora" költség?!
/ a tapasztalatom alapján egy évi 92%-ot hozó starti nem a spread/swap miatt lesz eredménytelen/
Berci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-09, 07:47   #87 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Alapbeállítás woodcock stratégia GBPUSD teszt

GBPUSD 2013 teszt. Belépés nap végén supertrend alapján. Spread 2,5 pip.

96 kereskedés
47 veszteséges
49 nyereséges

10000 dolláros számla
1000 dollár kockázat/trade
100 dollár kockázat emelés/csökkentés

Év végi egyenleg 16600 dollár.

GBPUSD 2013.pdf
Régi 2014-05-09, 07:53   #88 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Jól van srácok, de most komolyan. Valaki mondja meg, hogy miért nem működik ez a dolog? Túl szép, hogy igaz legyen, továbbá ha ez így működne, akkor mindenki ezt használná... Tényleg kíváncsi vagyok, és a hétvégén nem azt fogom keresni, mekkora a nyereség, hanem hogy hol lehet belebukni. Mert ez a legfontosabb kérdés.
Régi 2014-05-09, 08:18   #89 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 196
Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.
Alapbeállítás

A kapzsiság és a türelmetlenség miatt!
Berci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-09, 08:19   #90 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Alapbeállítás

Idézet:
Jól van srácok, de most komolyan. Valaki mondja meg, hogy miért nem működik ez a dolog? Túl szép, hogy igaz legyen, továbbá ha ez így működne, akkor mindenki ezt használná... Tényleg kíváncsi vagyok, és a hétvégén nem azt fogom keresni, mekkora a nyereség, hanem hogy hol lehet belebukni. Mert ez a legfontosabb kérdés.
Érdemes észrevenni, hogy ha valóban feláll az 50% körüli találati arány úgy trédenként a csökkentés/növelés értékét keressük meg. Ez jelen esetben 100 dollár amit azonnal átlag 25%-al lecsökkent a "csupán" 2,5 pip spread.

Ahol el tudsz bukni az egy kezdeti vesztő széria.
Régi 2014-05-09, 08:34   #91 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Tényleg nem akarok vészmadárkodni.

Forex Gump tesztjében 96 trade után lett 6R hozam. 10R DD esetén vége a számlának...

Csináltam excelben egy monte carlo szimulációt 50%-os valószínűséget feltételezve, 1000 db tréddel, de sajnos nem tudtam ide feltölteni. Ennek a módszernek 0 az elvárt értéke, ezért hosszú távon nem lehet vele keresni.

Láthatod a képen, hogy 50 trade után volt 15R-ben is az egyenleg, aztán -50R DD. Ez persze lehetett volna fordítva is.
Ne a dollárt nézzétek, hanem a kockázatott egységet (R).
Nem vitatkozni szeretnék, csak segíteni.
Csatolt kicsinyítések
van-egy-kerdesem-1.jpg  
Régi 2014-05-09, 08:39   #92 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 696
Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
8-9 egymás utáni vesztő nullázza a számlát. Ez még bele is lehet építve, de akkor mekkora elérhető eredménypotenciálért cserébe? Ha jön egy nyertes széria, alig hoz valamit a vesztőhöz képest. Szerintem valahol errefelé kell keresni a buktatót.
Lucem Ferre nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-09, 08:50   #93 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Néhány észrevétel.

Először is, Forex Gump tesztjében a a trédenkénti kockázat 10%, ami iszonyat sok. Ha veszteséges sorozattal indítasz, ami azért elképzelhető, a 7. bukó tréd után már elfogyott a számla, csak a 9%-a marad meg.
Kisebb kockázattal pedig értelemszerűen kisebb a nyereség is.

Másodszor a 100 pipes verzió csak "nagy" számlával működik. Kinek mi a nagy ugye, de nekem a $10 000 az már nagy. $1000-os számlán pedig egyszerűen nem tudsz 10%-ot csökkenteni/növelni a kockázaton, ha 100 pip a cél. 0.01-el kötve $10 a kockázat, de egy bukó után ha növelni akarod, akkor azt csak 0.02-re tudod, ami a duplája, ez meg nem jól néz ki, így állna a számla, ha egy folyamatos veszteség-sorozat jönne:

1 990
2 970
3 940
4 900
5 850
6 790
7 720
8 640
9 520
10 420
11 310
12 190
13 60

Azaz a 9. bukónál a számla már felezve, a 13. után pedig elfogyott.

10 pip-et kellene használni, de az nagyon kevésnek tűnik, főleg úgy, ha még szeretném a spread-et is kidolgozni, tehát TP 12, SL 10. Így már nem lesz meg az 50%-os találati valószínűség.
Ha nem cél a spread ledolgozása, akkor megvan az 50%-os találat, de mindig kevesebbet nyerünk, mint amennyit vesztünk a spread miatt.

Tehát most agyalás lesz, hogyan lehetne ezt a matek alapú elgondolást felhasználni $1000-os számlánál
Ha nem fogadnám el az 50%-os találati valószínűséget, és hinnék abban, hogy valamilyen módon növelni tudok az esélyeken 1:1RR esetén, akkor könnyű helyzetben lennék: egyszerűen keresnék egy jónak tűnő (skalpoló?) stratégiát, amelyik (a tesztek szerint) legalább 55% eséllyel találja el az irányt 10pipes TP/SL esetén, és ezt a MM-t használnám hozzá. Tuti recept a sikerre, nem? Hiszen sokan mondják, hogy a legfontosabb a jó MM

edit: látom, mire ezt beírtam, már megelőztek jó sokan. Akkor is bent hagyom
Régi 2014-05-09, 09:46   #94 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Alapbeállítás

Szeki, Lucem Ferre, Orkati természetesen mindegyőtöknek igaza van R/R téren elég meredek az elképzelés. DE! Az alap kiindulást kell vizsgálni ami feltételezi az 50% körüli találati arányt hosszú távon. Valóban irdatlan nagy a trédenkénti 10% kockázat. Egy esetleges vesztő széria esetén nem eltántorodni kell a dologtól hanem tölteni a számlához. Bízol ugyanis az elméletben, hogy tartasz az 50%-hoz. Ne értsetek félre, nem akarok bizonygatni semmit. Egyszerűen csak kíváncsivá tesz minden olyan elképzelés amire napjában csak 1-2 alkalommal kell rápillantani
Régi 2014-05-09, 09:58   #95 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 514
Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Türelmetlenség, ezért nem működik. Hiába zavarsz le egy tesztet a teljes 2013-as évben m5-ben pár nap alatt, ami profitál, egyrészt annyira megterhelő, hogy kiégsz mint állat, zombi, másrészt ha utána visszaváltasz éles m5-öt figyelni, olyan érzésed lesz, mintha egy állóképet figyelnél(még m5-ben is!!!)
A hátam szétment, elég lesz kimasszíroztatni, és nem tudom mit szívnak a srácok akik ezt m5-ben kenik napi 10-12 órát, de a szemed tuti leragad, ha nem nyomsz be 2-3 kávét... Ezt kompenzálandó elkezdtem állva tradelni, és edzeni, +alkotni(tetkó sablonok), mert az egész napos ülést nem nekem találták ki. Tervezem, hogy vásárolok egy zongorát, dobot, vagy csellót a gép mellé, így hasznosan töltöm el az időt, és nem unatkozom, fejlődöm.
Végülis ez a nagy grálja az fx-nek, a türelem, amit egy baromi felpörgött világban próbálsz meg kivitelezni..
Dvit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-09, 10:23   #96 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 514
Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Most látom, hogy ez újfennt random trade lenne..bocs.. de azért a lényeg kivehető abból amit írtam a kép lemaradt : teszter, m5, pörgetve...mielőtt valaki ír privátot, taníthatatlan(én lennék a legboldogabb, ha valaki megdobna érte pár 8 jeggyel..), nem robotizálható(fele intuicio, adott piaci körülményre nyitva, és kb. 4-5 stratégia keverése folyamatosan, félig megérzésre..) mégis miért ér egy kalap sz.rt? feljebb írtam: teszter egy dolog, kiülni meg egy másik....
Csatolt kicsinyítések
van-egy-kerdesem-havidupla.gif  
Dvit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-09, 13:31   #97 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

A kezdeti elképzelésem szerint nem 10 % a kezdő kockázat, hanem jóval kisebb, nem is számítottam számladuplázásra, csak "biztos" pozitív eredményre.

De továbbmegyek: mi van, ha minden kötéssel egyidejűen, ugyanazon a páron bekötjük az ellenkezőjét is, majd mindkét szálon külön-külön alkalmazzuk a MM-et? Az egyik nyer, a másik veszít, számottevő DD nem alakul ki, és ha beáll az 50 % találati arány, pénzt keresünk!
Régi 2014-05-09, 13:36   #98 (permalink)
Szenior tag

moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A kezdeti elképzelésem szerint nem 10 % a kezdő kockázat, hanem jóval kisebb, nem is számítottam számladuplázásra, csak "biztos" pozitív eredményre.

De továbbmegyek: mi van, ha minden kötéssel egyidejűen, ugyanazon a páron bekötjük az ellenkezőjét is, majd mindkét szálon külön-külön alkalmazzuk a MM-et? Az egyik nyer, a másik veszít, számottevő DD nem alakul ki, és ha beáll az 50 % találati arány, pénzt keresünk!
...és ha ugyanezt egyszerre több páron is alkalmazzuk, és bár külön kezelünk mindentn és irányonként is külön, de ha úgy adódik, közös profitban zárunk mindent?
Régi 2014-05-09, 13:51   #99 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Ezt még meg kell emésztenem, de előre szólok, hogy nincs $20.000-om, hogy két irányba köthessek! $40.000 pláne nincs két párt hedgelni, sőt, még vacak $10.000-om sincs! Szóval valami magyar valósághoz közelebb álló tőkére kellene méretezni a dolgot
Régi 2014-05-09, 13:53   #100 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ezt még meg kell emésztenem, de előre szólok, hogy nincs $20.000-om, hogy két irányba köthessek! $40.000 pláne nincs két párt hedgelni, sőt, még vacak $10.000-om sincs! Szóval valami magyar valósághoz közelebb álló tőkére kellene méretezni a dolgot
Nem értem, miért kell ekkora összegekben gondolkodni..
Niylván, sokat keresni csak így lehet, de azért kísérletnek sokkal kisebb számla is elég.
Pl. próbálj centes számlákat.
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Kire bíznál sok pénzt?/Kitűzött célod van-e? tozsi234 Brókercégek 3 2011-09-11 12:23
Neked melyik cégben van érdekeltséged? Mag28 A kategóriás részvények 2 2011-01-18 12:58

A pontos idő 10:05 , a GMT +1 időzóna szerint.