Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-06-26, 07:09   #1251 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.059
Hírnév szint: 3
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
asdf eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Az apam bankorkent dolgozott egy par evig es a fizetes melle kapott erste reszvenyeket is. Valaki tudja, hogy ezeket hogyan lehetne eladni? A sima tozsdeplatformoknal mint pl a metatrader megoldhato ilyesmi?
Nem lehet metán. Hol van vezetve a részvénye? Ha fizikailag papiton van, akkor meg kell keresni egy bankot, bróker céget és bejegyeztetni az eladást.
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-06-26, 09:00   #1252 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 10
Hírnév szint: 4
asdf a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Fizikailag van. Erdelyben milyen lehetosegek vannak erre? Van broker ceg ahova jobban megeri elvinni? Gondolom akkor az eri meg a legjobban ha az erstehez visszuk eladasra.
asdf nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2017-06-26, 11:29   #1253 (permalink)
Szenior tag

C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Fizikailag van. Erdelyben milyen lehetosegek vannak erre? Van broker ceg ahova jobban megeri elvinni? Gondolom akkor az eri meg a legjobban ha az erstehez visszuk eladasra.
Szerintem is az Erste a jó megoldás. A bróker cégek eléggé magas jutalmakat számolnak fel, viszont ha kisebb jutalékot ajánlsz fel, akkor bedugják a fiókba.
Régi 2017-07-01, 17:02   #1254 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 697
A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.
Alapbeállítás

Tudtok céget aminél van folyamatos bónusz xmen kívül? Nem csípem az mmeket de azért érdekel.
A csodamacska nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-03, 10:50   #1255 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.667
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás funny deposit

Idézet:
A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tudtok céget aminél van folyamatos bónusz xmen kívül? Nem csípem az mmeket de azért érdekel.
Nem folyamatos, de funny
//Egy gombóc fagyiért szivesen letörlöm a festéket, de szerintem kamu, vagy minimum ki van zárva hogy hozzájuss.
Szóval max arra jó, hogy ingyen hivogattasd/kábítsd magad a tört angolos szenzációs akciókkal fűszerezett pálmafás ajánlatokkal.
Csatolt kicsinyítések
van-egy-kerdesem-funny_no_deposit.jpg  
Régi 2017-07-03, 11:31   #1256 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 361
Hírnév szint: 2
Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem folyamatos, de funny
//Egy gombóc fagyiért szivesen letörlöm a festéket, de szerintem kamu, vagy minimum ki van zárva hogy hozzájuss.
Szóval max arra jó, hogy ingyen hivogattasd/kábítsd magad a tört angolos szenzációs akciókkal fűszerezett pálmafás ajánlatokkal.
Letöröltem róla hígítóval A verdás promot látva nem csalódtam..
+3000000 ügyfél van velük... no comment.

(a vízfestéket inkább hanyagold.)
Etna nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-03, 11:32   #1257 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 697
A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.
Alapbeállítás

Köszi a választ, azt hittem nem számíthatok a fórumra. Folyamatos kéne, ha minden oké és utalják a nyereségem akkor nem sajnálnék 3 fagyipénzt sem. Nem érdekel máltai e, kis összeget tartanék bent. Mi van azzal az fxbtradinggel? Aminek a képe is fenn van.
A csodamacska nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-04, 09:53   #1258 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 157
Hírnév szint: 1
Gyuri a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok!

Az apam bankorkent dolgozott egy par evig es a fizetes melle kapott erste reszvenyeket is. Valaki tudja, hogy ezeket hogyan lehetne eladni? A sima tozsdeplatformoknal mint pl a metatrader megoldhato ilyesmi?
Nem mivel a devizakereskedés nem tőzsde csak annak egy kis része.
MT4 is csak devizakereskedésre jó meg árindexekre de itt nem tudsz céges részvényt venni vagy eladni.
Gyuri nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-06, 20:05   #1259 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Yadomaru a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Új vagyok a forex világában és rátaláltam a trading 212 oldalra kiváncsi lennék valaki tud róla valamit mondani illetve olyan dolgokrol, hogy ha befizetek X összeget és esetleg az elfogy van bármi veszély olyanra hogy esetleg + költségem lesz emiatt, illetve hogy ha a demo szamlan amit az oldal kinál történő dolgok megegyznek a valóssal vagy ez egyfajta csalás? Végezetül egy utolsó kérdés amennyiben kifizetést hajtok végre akkor körűbelül mekkora összeget bukok és ugye abbol 15% adó lejön még a bevallasnál. Elnézést ha nem ide illőt vagy nagy hülyeséget kérdeztem. Előre is köszönön ha valaki tud segíteni a kérdéseimben.
Yadomaru nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-06, 20:26   #1260 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Yadomaru eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Új vagyok a forex világában és rátaláltam a trading 212 oldalra kiváncsi lennék valaki tud róla valamit mondani illetve olyan dolgokrol, hogy ha befizetek X összeget és esetleg az elfogy van bármi veszély olyanra hogy esetleg + költségem lesz emiatt, illetve hogy ha a demo szamlan amit az oldal kinál történő dolgok megegyznek a valóssal vagy ez egyfajta csalás? Végezetül egy utolsó kérdés amennyiben kifizetést hajtok végre akkor körűbelül mekkora összeget bukok és ugye abbol 15% adó lejön még a bevallasnál. Elnézést ha nem ide illőt vagy nagy hülyeséget kérdeztem. Előre is köszönön ha valaki tud segíteni a kérdéseimben.
Én nem ismerem ezt a 212. Minden kérdésedre ott kéne lennie a válasznak a 212-es oldalán a szerződési feltételekben, ismertetésben, ha nincs ilyen ismertetés, akkor kérdezd őket személyesen.
Régi 2017-07-19, 13:15   #1261 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Felétek is Longol a hőmérséklet

Látom a sok ''semmit nem mondó'', hüssölő kereskedőt
Csatolt kicsinyítések
van-egy-kerdesem-forum190717_14_10.jpg  
Régi 2017-08-02, 12:29   #1262 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 43
Hírnév szint: 7
Szerencse Kegyeltje a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás FX-sentimentek

Ti mennyire szoktátok figyelni a sentimenteket kereskedéskor? Én a myfxbook-ot szoktam figyelni, kérdezem, hogy milyen alternatívák vannak. Az sem baj, ha fizetni kell érte. Előny, ha van valami public api-ja is, hogy automatizáltan lekérdezhessem ezeket a robotomból.

Köszi előre is!
Szerencse Kegyeltje nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-09-01, 13:30   #1263 (permalink)
Tag

S. Ricsi logója

Összes hozzászólás: 31
Hírnév szint: 8
S. Ricsi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Függőben lévő megbízást teljesítés előtt vissza lehet vonni ?
S. Ricsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-09-06, 20:59   #1264 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 47
Moran a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok,

Létezik olyan weboldal ahol (akár angol, akár magyar nyelvű) részvény elemzések vannak?
Hogy mi várható, hány százalék esély van rá, ki írja az elemzést? esetleg milyenek a statisztikái?
köszi
Moran nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-09-07, 17:57   #1265 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 606
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Moran eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok,

Létezik olyan weboldal ahol (akár angol, akár magyar nyelvű) részvény elemzések vannak?
Hogy mi várható, hány százalék esély van rá, ki írja az elemzést? esetleg milyenek a statisztikái?
köszi
Valami ilyesmire gondolsz?

https://www.tipranks.com/
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-09-11, 21:25   #1266 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Valami ilyesmire gondolsz?

https://www.tipranks.com/

Ilyesmire igen. bár kár, hogy fizetős a legtöbb része.
Ha esetleg ilyen lenne akár magyarul, vagy free-ben.
Régi 2017-09-12, 10:18   #1267 (permalink)
Szenior tag

Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ilyesmire igen. bár kár, hogy fizetős a legtöbb része.
Ha esetleg ilyen lenne akár magyarul, vagy free-ben.
Biztos van ilyen free-ban is, nem szoktam keresgélni.
De azt azért érdemes átgondolni hogy valamire való trader miért osztaná meg a kereskedéseit, tippjeit bárkivel is free-ben? Miért pazarolná erre az idejét?
A free mögött általában van valami kis trükk, másodlagos termék, stb, vagy pedig nem sokat ér az egész, azért free.
De nyilván vannak kivételek. Keresgélni kell, ha ilyenre vágysz.
Régi 2017-09-12, 16:23   #1268 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 215
Hírnév szint: 5
lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
De azt azért érdemes átgondolni hogy valamire való trader miért osztaná meg a kereskedéseit, tippjeit bárkivel is free-ben? Miért pazarolná erre az idejét?
Egy valamire való trader miért kérne érte pénzt?
lost89 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-09-12, 18:38   #1269 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
lost89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egy valamire való trader miért kérne érte pénzt?
Mi mást tudna érte kérni, ha van egy olyan késztetése hogy meg akarja osztani amit tud másokkal?
Egyébként jogos, hogy valamire valónak van az az összeg amiért inkább nem mozdul meg.
De bizonyára van az is amiért már igen.
Nem tudom, nem vagyok tippszolgáltató.
Régi 2017-09-13, 16:04   #1270 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.249
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Mi mást tudna érte kérni, ha van egy olyan késztetése hogy meg akarja osztani amit tud másokkal?
Másrészről: mi mást tudna adni egy komoly szándékú padavan?
pl. 1 láda barackot? Vagy annak cseppfolyósított változatát? Kell a fenének...

Egyébként már az is komoly szándékot jelezne tiszteletre, tanulni vágyásra, ha a kérdező felvállalná nevét, címét, telefonját, és nem nicknéven írna.
Vagy legalább a demo számláját annál az IB-nél nyitná, akitől segítséget is kap.
(hogy jó magyar szokás szerint ezen mit irigyelnek sokan…? )

Ezek hiányában viszont nincs motiváció fórumos-ingyenes észosztásra sem.
(Ez részemről megmarad a privát banki ügyfeleknek...)
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-09-17, 08:57   #1271 (permalink)
rpr
Tag

Összes hozzászólás: 63
rpr a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Lenne egy kezdo kerdesem.
Ha mondjuk berakok egy short fuggo poziciot 1.2320 ra aakor ha felulrol jon lefele az arfolyam akkor a spread miatt ez 1.2324 nel nyilik meg a pozi? Ha 4 pip a spread?
Magyarul ha azt akarom 1.2320 nal nyiljon meg akkor 1.2316 ra kell raknom a fuggo poziciot?
rpr nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-09-17, 11:13   #1272 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
rpr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Lenne egy kezdo kerdesem.
Ha mondjuk berakok egy short fuggo poziciot 1.2320 ra aakor ha felulrol jon lefele az arfolyam akkor a spread miatt ez 1.2324 nel nyilik meg a pozi? Ha 4 pip a spread?
Magyarul ha azt akarom 1.2320 nal nyiljon meg akkor 1.2316 ra kell raknom a fuggo poziciot?
Metatraderben a spreadet a vételi oldalon fizeted meg. Longot ASK áron veszel, BID áron adod el, valamint shortot BID áron adsz el, és ASK áron veszel vissza. A gyertyák a BID ár alapján rajzolódnak.
Egy SELL stop függő megbízás teljesülni fog 1,2320-on, amikor a BID ár eléri ezt a szintet.
Az aktuális spreadet majd záráskor fogod megfizetni, mert ASK áron tudod visszavenni.
Régi 2017-09-17, 11:38   #1273 (permalink)
rpr
Tag

Alapbeállítás

Ertem koszonom
Régi 2017-09-19, 22:04   #1274 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 9
chris0000 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

sziasztok.
az mitől van,hogy iq optionön zártam egy opciót idő közbeni "sell" eladással,mert így még pluszba szálltam ki,de utána egyből "end of weekre" rakott,ami kb. 2d20h20m volt akkor?
most tudok nyitni pozíciót,de majd csak napok után tudom meg ugye,h mi lesz és közben a "sell" gomb nem aktív,nem tudom eladni ha úgy akarnám...Mc'Donalds volt 85%-os és Real Account!
van valahol máshol iq option-ös fórum ami tényleg aktív,mennek a hsz-ek,itt sajnos nem annyira...meg emberek akik iq option-öznek aktívan?
thx.üdv.
chris0000 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-09-22, 20:02   #1275 (permalink)
Új tag

chris0000 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

végül is csak frissíteni kellett,gondolom,mert másnap már lehetett pozíciókat nyitni 15 perctől...már aznap nem néztem rá.
senki nem iq optionözik,vagy már mindenki meggazdagodott
chris0000 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-09-25, 08:42   #1276 (permalink)
Új tag

cicamica a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hali.
Tudnátok mondani egy olyan indikátort, ami egyértelmű jelet ad és nem rajzolódik át?
Hogy mit is értek ezek alatt:
Vegyük például a trendmagic indikátort. Be tudom úgy paraméterezni a dolgokat, hogy utólag visszanézve gyakorlatilag 95%-os találati arányt mutat úgy hogy folyamatosan pozícióban vagy. Ha elkezded élőben nézni azt fogod látni, hogy kismillió színváltása lesz, amik után lezáródik a gyertya, ám a következő gyertya alatt egész egyszerűen visszaszíneződik. Ezen akcióknak utólag semmi nyoma nincs a charton (már egy perc után sem látszik). Ezen felbuzdulva megnézve alapját a cci indikátort ugyanezt csinálja, riasztós változata riaszt, hogy vonal kereszteződés van, gyertya zárul, következő gyertya történései után, pedig visszakanyarodik és eltűnik a kereszteződés, nyoma sincs. Kialakul olyan is, hogy be van jelölve a kereszteződés, ám a vonalak szerint ez nem történt meg.
Csak nekem az az érzésem, hogy az egész indikátorosdi pusztán a szívatást szolgálja? Direkt van semmitérő programok garmadája "legyártva"? Teljesen blöff jelek hada, utólag és sokszor élőben is visszakövethetetlen váltások sokasága. Így lesz egy utólag nézve 95%-os találati arányt adó "stratégiából" a valóságban 20% se, ezért bukik villámsebességgel mindenféle robot. Nézegettem többet is, de mindenhol ez van, sőt még a sima mozgóátlag kereszteződésnél is. Vagy egész egyszerűen utólag visszaszíneződik, vagy olyan a jel "megvalósítása" (kereszteződés), hogy eldönthetetlen mikor is történik meg valójában, márha egyáltalán megtörtént.
cicamica nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-09-25, 12:19   #1277 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Hely: Marosvasarhely, RO
Összes hozzászólás: 381
Hírnév szint: 1
equalizer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.equalizer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
cicamica eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hali.

az egész indikátorosdi pusztán a szívatást szolgálja? Direkt van semmitérő programok garmadája "legyártva"?
Igen, ezert. Es nem feltetlenul a te szivadasodert, az nem szamit senkinek, altalaban a te sorsod nem egy szempont... hanem azert, hogy a programot legyarto profitaljon a te havi elofizetesedbol, vagy egyszeri fizetesedbol, egyre megy. Es sok a bolond aki veszi, mind tobb es tobb... kifogyhatatlan utanpotlasuk van.
equalizer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-10-06, 22:12   #1278 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Egy olyan kezdő kérdésem lenne, hogy vannak-e esetleg olyan részvények amik szezonálisan erősödnek illetve gyengülnek?
itt arra gondolok, hogy pl bármilyen cég részvénye ami pl napelemekkel foglalkozik, nyáron erősödik az árfolyama minden évben.
vagy egy nagy webshop, ami a karácsonyi időszakban szintúgy erősödik a forgalom növekedésével?
köszi
Régi 2017-10-07, 07:30   #1279 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.249
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Egy olyan kezdő kérdésem lenne, hogy vannak-e esetleg olyan részvények amik szezonálisan erősödnek illetve gyengülnek?
Peter Lynch: Sikerrel a tőzsdén 141. oldal
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-10-07, 13:34   #1280 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
cicamica eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hali.
Tudnátok mondani egy olyan indikátort, ami egyértelmű jelet ad és nem rajzolódik át?
Hogy mit is értek ezek alatt:
Vegyük például a trendmagic indikátort. Be tudom úgy paraméterezni a dolgokat, hogy utólag visszanézve gyakorlatilag 95%-os találati arányt mutat úgy hogy folyamatosan pozícióban vagy. Ha elkezded élőben nézni azt fogod látni, hogy kismillió színváltása lesz, amik után lezáródik a gyertya, ám a következő gyertya alatt egész egyszerűen visszaszíneződik. Ezen akcióknak utólag semmi nyoma nincs a charton (már egy perc után sem látszik). Ezen felbuzdulva megnézve alapját a cci indikátort ugyanezt csinálja, riasztós változata riaszt, hogy vonal kereszteződés van, gyertya zárul, következő gyertya történései után, pedig visszakanyarodik és eltűnik a kereszteződés, nyoma sincs. Kialakul olyan is, hogy be van jelölve a kereszteződés, ám a vonalak szerint ez nem történt meg.
Csak nekem az az érzésem, hogy az egész indikátorosdi pusztán a szívatást szolgálja? Direkt van semmitérő programok garmadája "legyártva"? Teljesen blöff jelek hada, utólag és sokszor élőben is visszakövethetetlen váltások sokasága. Így lesz egy utólag nézve 95%-os találati arányt adó "stratégiából" a valóságban 20% se, ezért bukik villámsebességgel mindenféle robot. Nézegettem többet is, de mindenhol ez van, sőt még a sima mozgóátlag kereszteződésnél is. Vagy egész egyszerűen utólag visszaszíneződik, vagy olyan a jel "megvalósítása" (kereszteződés), hogy eldönthetetlen mikor is történik meg valójában, márha egyáltalán megtörtént.
Cicamica!
A végkövetkeztetésed az helyes, hogy nem sokat érnek az indikátorok,
de az újrarajzolás nem azért van mert szándékosan át akarnának vágni vele.
Az a legtöbb indikátor működési elvéből fakad.
Szimpla matematika.
Képzeld el hogy a tanárod mindig csak az utolsó 3 jegyed alapján állapítja meg az ostályzatod. Van 3db egyesed. Írsz egy szuper dogát, ötösnek néz ki... (1+1+5)/3=2.33 -->felcsillant a reménysugár, hogy mégsem húznak meg...... de sajnos lebuktál, mert észrevette hogy szóról-szóra bemásoltad Wikipédiát. A legutolsó jegyed mégiscsak karó lett.
Nos azok az indikátorok, amelyeknek a képletében benne van az utolsó menet közben még alakulgató/le nem záródott gyertya értéke, azok mind ilyenek. Keress olyan indikátort, amelyiknek a nevében szerepel a NONLAG szó.
Persze azok meg az események után kullognak....szóval szintén eléggé zsákutca, de van még elég sok fajta jövőbe látó-projekciós technika.
Régi 2017-10-07, 14:36   #1281 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Peter Lynch: Sikerrel a tőzsdén 141. oldal

köszi, elolvastam azt az 1 oldalt.
van esetleg még plusz infó valahol?
Régi 2017-10-07, 18:35   #1282 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 348
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
köszi, elolvastam azt az 1 oldalt.
van esetleg még plusz infó valahol?
Szia!

Az alábbi oldalon az összes USA részvény teljesítményére vonatkozó szezonális adatok között tudsz leválogatást tenni 1990-től kezdődően.

Ahogy az oldal szlogenje is mondja: ezek tényadatok, nem ideák:

http://paststat.com/seasonality

Ha egy adott hónapra vonatkozó leválogatást csinálsz, akkor a találati listát a fejlécre kattintva tetszőleges szempont mentén sorba rendezheted, a kiválasztott részvényre kattintva pedig megjelenik, az éves teljesítmény hónapokra bontva átlagosan több mutató szerint.
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-10-07, 20:38   #1283 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia!

Az alábbi oldalon az összes USA részvény teljesítményére vonatkozó szezonális adatok között tudsz leválogatást tenni 1990-től kezdődően.

Ha egy adott hónapra vonatkozó leválogatást csinálsz, akkor a találati listát a fejlécre kattintva tetszőleges szempont mentén sorba rendezheted, a kiválasztott részvényre kattintva pedig megjelenik, az éves teljesítmény hónapokra bontva átlagosan több mutató szerint.

Kíváncsiságból rákattintottam, és látom hogy b+ pont lecsúsztam róla:
http://paststat.com/AAPL/seasonality...d-trading-odds

Szerencsére annyira utálom az Ifont hogy csak shortolni vagyok hajlandó , ezért könnyebb elviselni a kimaradt lehetőséget.

Bár nem a műfajom, de BIGLÁJKÉRTE!
Régi 2017-10-08, 11:46   #1284 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szia!

Köszönöm szépen! tanulmányozom!

még egy kérdés: vannak itt olyanok akik kimondottan ezekre alapoznak befektetés terén?
Régi 2017-10-15, 17:55   #1285 (permalink)
rpr
Tag

Alapbeállítás

Leszedtem egy MT4-et az XM-ről.
Hogyan lehet beállitani, hogy csak 4 tizedesjegyig mutassa a charton a tengegelyeket?
pl. 0,9547-t és ne 0,95473-t mutasson.

Rendkivül zavaró nekem ez. Már nagyon hozzá szoktam a 4 tizedesjegy olvasásához.
Tudtok erre vmi megoldást? Már próbáltam nézni rá valamit, egyenlőre nem találtam semmit.
köszi
Régi 2017-10-15, 18:05   #1286 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Leszedtem egy MT4-et az XM-ről.
Hogyan lehet beállitani, hogy csak 4 tizedesjegyig mutassa a charton a tengegelyeket?
pl. 0,9547-t és ne 0,95473-t mutasson.

Rendkivül zavaró nekem ez. Már nagyon hozzá szoktam a 4 tizedesjegy olvasásához.
Tudtok erre vmi megoldást? Már próbáltam nézni rá valamit, egyenlőre nem találtam semmit.
köszi
Sehogy, majd megszokod azt a 10ed pipnyit
Régi 2017-10-15, 18:09   #1287 (permalink)
rpr
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sehogy, majd megszokod azt a 10ed pipnyit
pfff...katasztrófa....
Pedig jó lenne valahogy kiiktatni, mert részemről nincs értelme.
Régi 2017-10-15, 22:57   #1288 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
pfff...katasztrófa....
Pedig jó lenne valahogy kiiktatni, mert részemről nincs értelme.
Ha lenne kedvem pár sörért biztos írnék egy téglalapot ami letakarja.
de nincs.
Viszont van hardweres megoldás:
fekete szigetelőszalag!!
Régi 2017-10-15, 23:00   #1289 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás Meddig lesz London verhetetlen....

Itt látszik London fölénye.
Fura hogy olcsóbb mind a dollár, mind a yen, mint New Yorkban és Tokióban.

Kérdés hogy megmarad e majd a Brexit után is..
Csatolt kicsinyítések
van-egy-kerdesem-london_a_verhetetlen.jpg  
Régi 2017-10-16, 06:21   #1290 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Itt látszik London fölénye.
Fura hogy olcsóbb mind a dollár, mind a yen, mint New Yorkban és Tokióban.

Kérdés hogy megmarad e majd a Brexit után is..

Szia Kockás!

Érdekes táblázat! Ugyanakkor én nem a dollárra, jenre koncentrálnék a helyedben, hisz -ha nem elírás- az évszázad arbitrázs üzlete ott van a képen! Garantálom, hogy bearanyozza a napod!
Régi 2017-10-16, 07:40   #1291 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Szia Kockás!

Érdekes táblázat! Ugyanakkor én nem a dollárra, jenre koncentrálnék a helyedben, hisz -ha nem elírás- az évszázad arbitrázs üzlete ott van a képen! Garantálom, hogy bearanyozza a napod!
Szia Alpin!

Nem koncentrálok rá.
Csak arra akartam rávilágítani, milyen szerencsénk van, hogy egyelőre közel a pénzügyi központ. Egy amcsi-japcsi trédernek nem biztos hogy megéri otthon a közelben szerződni.
Szóval szurkolok Londonnak, hogy maradjon. Legalább mint pénzügyi központ.
(persze Franfurt sem lenne rossz, de New Yorknak szerintem nagyobb nagyobb esélye van.)

Igen, bearanyozta a napom.
Jót mosolyogtam
LMAXIék webes platformja valószínűleg az 1 héttel ezelőtti árat mutatta arra a párra, de szerintem kereskedni nem lehett akkor még.
A magyar idő szerint 5 perccel éjfél előtt készült.
Az arany 1 órával később szokott kinyitni mint az FX.
Az sem lehetetlen hogy épp gyártották a kamu tickeket alibinek, mert valakivel nyitáskor nagyon ki akartak szúrni
Ha lenne ott real számlám megnézném egy MT4-en, hogy kezdésnek mekkora beköthetetlen csíkot szippantottak fel
Régi 2017-10-17, 20:05   #1292 (permalink)
rpr
Tag

Alapbeállítás

stratégiánkba szeretnék tesztelni, hogy SMA(p=70) milyen hatással van. (beszállásokat támogatnánk vele.)
Excel makróval tesztelném, de elég furcsaságokat ir ki. Valaki tesztelte már SMA-t excelbe ?Ugye aktuális gyertya előtti gyertyától visszaszámolok 70 gyertyát és annak veszem az átlagát. Igy kellene alapból számolodnia, viszont ahogy nézem totál hülyeségek jönnek ki, már mint átlag jó csak amit látok de mintha totál nem azokban a pontokban metszené az árfolyamot ami Forex tester-be vizuálisan látok.

Dolgoztatok már SMA-val excelben?Jól kijöttek az adatok?
Régi 2017-10-17, 21:22   #1293 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Alapbeállítás

Idézet:
stratégiánkba szeretnék tesztelni, hogy SMA(p=70) milyen hatással van. (beszállásokat támogatnánk vele.)
Excel makróval tesztelném, de elég furcsaságokat ir ki. Valaki tesztelte már SMA-t excelbe ?Ugye aktuális gyertya előtti gyertyától visszaszámolok 70 gyertyát és annak veszem az átlagát. Igy kellene alapból számolodnia, viszont ahogy nézem totál hülyeségek jönnek ki, már mint átlag jó csak amit látok de mintha totál nem azokban a pontokban metszené az árfolyamot ami Forex tester-be vizuálisan látok.

Dolgoztatok már SMA-val excelben?Jól kijöttek az adatok?
Szia!

Mozgóátlagot nagyon sok paraméter alapján lehet generálni. Szerintem érdemes lenne megnézni, hogy a teszter mi alapján számol és az excelt is az alapján kellene beállítani. A példa kedvéért mellékelem, hogy az általam használt platformon milyen opciók léteznek az SMA kalibrálására.

Sok sikert!

van-egy-kerdesem-sma.png
Régi 2017-10-17, 21:56   #1294 (permalink)
rpr
Tag

Alapbeállítás

köszi

Az SMA FT2-ben az elmúlt gyertyák close árfolyamaiból számolja ki.
Ez rendben is van.
De excelben vmiért más eredményt mutat.
Grrr. Ilyenkor állok értetlenül.
Egyretöbbször gondolkozok el azon hogy van-e értelme ennek a forex testernek és helyes müködik-e?
(
Régi 2017-10-17, 22:19   #1295 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
köszi

Ez rendben is van.
Egyretöbbször gondolkozok el azon hogy van-e értelme ennek a forex testernek és helyes müködik-e?
(
Inkább az szimpla indikátoros koncepciódon gondolkoznál el hogy van e értelme.
Gondolod hogy ez az egész olyan egyszerű, hogy beveszem az SMA70, MA200, RSI14, vagy a STOCHI akármi pirulát és akkor minden fasza lesz...és még évekig működni fog.

A baktériumok is mutálódnak.
Régi 2017-10-18, 07:02   #1296 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Alapbeállítás

Idézet:
köszi

Ez rendben is van.
(
Szia!

Hmmm! Tehát ugyan azon adatbázisból, ugyanazon záróárak egyszerű számtani átlagai különböznek? Ugyan vak vezet világtalant, de pár tipp ellenőrizésképpen:

1, Ugyanaz a forrása az adatoknak? Előfordulhat, hogy az egyikben van vasárnapi gyertya a másikban nincs, ezáltal átstruktúrálódik az egész minta. Érdemes a két forrás adat oszlopot excelben egymás mellé másolni és ráküldeni egy páronkénti kivonás műveletet: ha az eredmény valahol nem nulla, akkor sz...r van a palacsintában. Az is megoldás lehet, hogy a két egymás mellé másolt adatoszlopra együtt küldöd rá a grafikon rajzolót. Ha egy progin belül sincs átfedésben a két ábra, akkor valahol az adatokkal lehet hiba: pl. valamely értékeket az excel nem számnak tekinti, hanem valami más formátumnak.

2. Úgy is csúszhat a sorminta, hogy egyik az aktív gyertyát veszi a 70.-nek, a másik program meg a az utolsó lezártat.

3. Csináltál mintavételezést? Ha elvben minden bemenő adat egyező, a grafikon mégsem ugyan azt mutatja véletlenszerűen olvass le 10 adatot a teszterből és hasonlítsd össze az excel megfelelő soraival. Ha az egyes pontban leírt adategyezőség vizsgálatot elvégezted, a grafikonról leolvasott adat mégis eltérést mutat, akkor valami szoftveres gubanc van. Ez esetben érdemes héhány evidens számsorozat számolását rápróbálni mindkét progira, hogy kiderüljön, melyikben van a hiba. (pl. 50 db egyes és 50 db hármas)
Régi 2017-10-18, 08:58   #1297 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 361
Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
köszi

Ez rendben is van.
(
A FT2-nek, FT1-nek, FT3-nak, sima yahoo chartnak, mt4 F12, vagy jobbra nyilas lépegetésnek van értelme, de nem úgy ahogy te használod. Csak ülj elé és állítsd be gyors lépegetésre és nézd. Lehet 5 évig kell nézned mire valami összeáll a fejedben. Ha én 2 pippel vagy 20 pippel előbb vagy utóbb szállok be, mint a te mozgód jelzi könnyen lehet, hogy többet keresek a végén. A dolog lényege nem itt van te is tudod, hanem a mentális résznél, és a döntéseknél amit a futó kereskedés közben hozol meg vagy sem.
Etna nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-10-18, 13:28   #1298 (permalink)
rpr
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A FT2-nek, FT1-nek, FT3-nak, sima yahoo chartnak, mt4 F12, vagy jobbra nyilas lépegetésnek van értelme, de nem úgy ahogy te használod. Csak ülj elé és állítsd be gyors lépegetésre és nézd. Lehet 5 évig kell nézned mire valami összeáll a fejedben. Ha én 2 pippel vagy 20 pippel előbb vagy utóbb szállok be, mint a te mozgód jelzi könnyen lehet, hogy többet keresek a végén. A dolog lényege nem itt van te is tudod, hanem a mentális résznél, és a döntéseknél amit a futó kereskedés közben hozol meg vagy sem.
Nem a mozgóra akarok én ráfokuszálni ez csak egy plusz támogatást adna.
Kérdésedre válaszolva, ha nálad mondjuk mentálisan jobb Pista mint te, - tegyük fel - de neki nincs egy jó stratégiája ő nem fog jobb eredményt elérni.
Szerintem ha van egy kidolgozott szabályrendszered amik tényszerűek akkor azt könnyű betartani vagyis nem olyan nehéz, de egy jó rendszert találni ami nyereséget hoz....az nehezebb..eddig én így látom.

Jó szabály rendszert úgy értem, hogy tényszerű megfelelően defininált.
Nem úgy mint az egyik Tradersnightos videóban láttam az oktatót, hogy kérdezték tőle azt a vonalat amiről visszapattan az árfolyam miért húzta be oda.
Erre az volt a válasza, hogy azért mert azt úgy ott érzi...és majd ti is érezni fogjátok egy idő után ))
Régi 2017-10-18, 13:29   #1299 (permalink)
rpr
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szia!

Hmmm! Tehát ugyan azon adatbázisból, ugyanazon záróárak egyszerű számtani átlagai különböznek? Ugyan vak vezet világtalant, de pár tipp ellenőrizésképpen:

1, Ugyanaz a forrása az adatoknak? Előfordulhat, hogy az egyikben van vasárnapi gyertya a másikban nincs, ezáltal átstruktúrálódik az egész minta. Érdemes a két forrás adat oszlopot excelben egymás mellé másolni és ráküldeni egy páronkénti kivonás műveletet: ha az eredmény valahol nem nulla, akkor sz...r van a palacsintában. Az is megoldás lehet, hogy a két egymás mellé másolt adatoszlopra együtt küldöd rá a grafikon rajzolót. Ha egy progin belül sincs átfedésben a két ábra, akkor valahol az adatokkal lehet hiba: pl. valamely értékeket az excel nem számnak tekinti, hanem valami más formátumnak.

2. Úgy is csúszhat a sorminta, hogy egyik az aktív gyertyát veszi a 70.-nek, a másik program meg a az utolsó lezártat.

3. Csináltál mintavételezést? Ha elvben minden bemenő adat egyező, a grafikon mégsem ugyan azt mutatja véletlenszerűen olvass le 10 adatot a teszterből és hasonlítsd össze az excel megfelelő soraival. Ha az egyes pontban leírt adategyezőség vizsgálatot elvégezted, a grafikonról leolvasott adat mégis eltérést mutat, akkor valami szoftveres gubanc van. Ez esetben érdemes héhány evidens számsorozat számolását rápróbálni mindkét progira, hogy kiderüljön, melyikben van a hiba. (pl. 50 db egyes és 50 db hármas)
jó válasz. köszönöm,
Régi 2017-10-18, 13:34   #1300 (permalink)
rpr
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Inkább az szimpla indikátoros koncepciódon gondolkoznál el hogy van e értelme.
Gondolod hogy ez az egész olyan egyszerű, hogy beveszem az SMA70, MA200, RSI14, vagy a STOCHI akármi pirulát és akkor minden fasza lesz...és még évekig működni fog.

A baktériumok is mutálódnak.
Nyilván nem várok csodát, egyébként nem várok semmit(általában megoldom hogy ne vigyek bele érzelmet). Letesztelem aztán megnézem mi a vége.
Vizuálisan úgy tünt elsőre határozottan segíthet optimalizálni a belépést.
Lehet, hogy nem. Meglátjuk.
Nem tudom, hogy így alapból el kell -e vetni bármilyen árfolyam vizuális megjelenítést egy bizonyos szabály rendszer által? Ugye ezek elvileg az indikátorok.
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Kire bíznál sok pénzt?/Kitűzött célod van-e? tozsi234 Brókercégek 3 2011-09-11 12:23
Neked melyik cégben van érdekeltséged? Mag28 A kategóriás részvények 2 2011-01-18 12:58

A pontos idő 08:51 , a GMT +1 időzóna szerint.