Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-05-09, 14:08   #101 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 158
Hírnév szint: 8
Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nem szeretném elvenni senki kedvét, de akárhogy tesztelem, nem sikerül előnyt kovácsolnom ebből az MM-ből... :-/
Brian nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-09, 14:12   #102 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 876
Hírnév szint: 6
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés MSN-en keresztül orkati részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül orkati részére
Alapbeállítás

Idézet:
moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem értem, miért kell ekkora összegekben gondolkodni..
Niylván, sokat keresni csak így lehet, de azért kísérletnek sokkal kisebb számla is elég.
Pl. próbálj centes számlákat.
Kísérletezni akár a demó vagy a forex teszter is jó. A $10.000 arra kellene az eddigi beszélgetések szerint, hogy tudj 0.1-ből levenni, ha nyerésben vagy. (Mondjuk nem tudom, ekkora tőkére lehet-e 0.01-el kötni, általában nem engedik.)
Centes számlán nem nagyon lehet pénzt keresni, csak gyakorolni lehet jó.
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2014-05-09, 14:27   #103 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 141
Hírnév szint: 4
szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Brian eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem szeretném elvenni senki kedvét, de akárhogy tesztelem, nem sikerül előnyt kovácsolnom ebből az MM-ből... :-/
Nem véletlen, ert nincs benne előny.

Pénzt keresni csak kiszállási stratégiával és MM-el együttesen lehet.
Miért vállalnátok magas kockázatot alacsony hozamért
Ebben a formában ez így szerencsejáték.
szeki nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-09, 14:34   #104 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 813
Hírnév szint: 5
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Centes számlán nem nagyon lehet pénzt keresni, csak gyakorolni lehet jó.
Te írtad, hogy a "kicsi számla" vagy pénz, az relatív fogalom. Így is van...
Az is, hogy kinek mit jelent a "pénzt keresni".
De ha van egy 10.000 $-os centes számlád, azon jóval nagyobb eséllyel tudsz pénzt keresni ezzel a módszerrel, mintha ugyanezt az összeget normál számlára teszed.
És ugyanígy ha csak 2000$-ot szánsz rá, akkor is.
Tehát ha ott tartunk, hogy a centes számla csak gyakorlásra jó, azon pénzt keresni nem lehet, meg hallottam brókertől is olyat, hogy "jah, az az, amin 1-2 dollárt játszanak?", akkor hagjyuk, nincs energiám magyarázni.
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-09, 15:26   #105 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés MSN-en keresztül orkati részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül orkati részére
Alapbeállítás

Idézet:
Te írtad, hogy a "kicsi számla" vagy pénz, az relatív fogalom. Így is van...
Az is, hogy kinek mit jelent a "pénzt keresni".
De ha van egy 10.000 $-os centes számlád, azon jóval nagyobb eséllyel tudsz pénzt keresni ezzel a módszerrel, mintha ugyanezt az összeget normál számlára teszed.
És ugyanígy ha csak 2000$-ot szánsz rá, akkor is.
Tehát ha ott tartunk, hogy a centes számla csak gyakorlásra jó, azon pénzt keresni nem lehet, meg hallottam brókertől is olyat, hogy "jah, az az, amin 1-2 dollárt játszanak?", akkor hagjyuk, nincs energiám magyarázni.
Ne is erőltesd, csak lefáradnál hétvégére, azt meg nem akarjuk, ugye?
A centes számlák világába nem mélyedtem bele, fogalmam sincs, mit jelent egy $10 000-os centes számla valójában.
Azt viszont tudom, hogy a brokik nem szeretik, ha $10 000-os számlán 0.01-el kötnek az ügyfelek, általában 0.1 a minimum. Biztos nem véletlen, a múltkor már valaki (Kamionos?) írt pár gondolatot egy módszerről, oda is nagy tőke és mikrolot kellett volna, de nem találtunk ilyen lehetőséget.

Mindegy is, koncentráljunk a lényegre, ami a pénzcsinálás! Legyen az kicsi vagy nagy pénz
Régi 2014-05-09, 15:29   #106 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 511
Hírnév szint: 7
Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.
Alapbeállítás

Nincs ezzel semmi gond, nekem van egy ilyen sikeres MM-em, csak épp az RR-t emeltem szintekhez kötött nyitással, és 15 sorozatos bukót is kibír a számla úgy, hogy ha csak 1 nyerő jön be, máris visszahoz minden bukást . De 15 vesztő sosem lesz, 50% találati aránnyal.. Ha igen, akkor inkább lottózz! a stratinak 2 komoly buktatója van, legalábbis az enyémnek: 1. Nem automatizálható, mert mivel emelt RR, ezért sokminden számít hogy hol és mire nyitunk, hogy megmaradjon a találati arány. Igaz, az irány random bár nem mindig ..a 2. Buktató, az meg pont a pszihés teher.. Hogy mikor 5000 dolcsid elment, utána is képes légy benyitni hasraütéssel emelt lotmérettel
Ginew nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-09, 15:35   #107 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ja és gondolj bele... Swap meg idö gondok..? Dobd fel a pénzérmét hirek előtt 50 pipes stop, tp.. Kiderül gyorsan
Régi 2014-05-09, 15:40   #108 (permalink)
Szenior tag

moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A centes számlák világába nem mélyedtem bele, fogalmam sincs, mit jelent egy $10 000-os centes számla valójában.
Hááát, akkor miért írod, hogy azzal nem lehet pénzt keresni?
Nem kötözködés, tényleg, hanem éppen ellenkezőleg: tippet szerettem volna adni ahhoz, hogy ha nincs valakinek több 10.000 dollárja (vgyunk így egy páran..), akkor mégis a semmin kívül mit tud tenni. Mert szerintem jobb egy 1000$-os centes számlán elérni havi X% hozamot, mint ugyanekkorra összeggel normál számlán semmit (mert a stratégia miatt ez kevés pénz oda), vagy éppenséggel biztosan elbukni (szintén a stratégia tőkeigénye miatt).

Egyébként hogy ne erőltessem meg magam hétvégére (köszi a gondoskodást!) csak nagyon röviden írnék erről, és csak a lényeget: centesen az 1000 $-t 10.000-nek fogod látni, és ott a 0.01 lot esetén 1 pip elmozdulás (mondjuk EURUSD-n) 0.1 cent lesz, nem pedig 0.1 dollár.
Régi 2014-05-09, 17:08   #109 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 30
FreeLadyBug a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:

Egyébként hogy ne erőltessem meg magam hétvégére (köszi a gondoskodást!) csak nagyon röviden írnék erről, és csak a lényeget: centesen az 1000 $-t 10.000-nek fogod látni,
1000$ számla a hagyományos centes számlákon 1000*100 lesz azaz nem 10.000$, hanem 100.000$-nek fog látszani.
FreeLadyBug nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-09, 17:12   #110 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 38
woodcock a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Köszönöm, hogy foglalkozol vele, és biztosan igazad is van. Számomra csak az a kérdés, hogy miből állt a teszt. Abból, hogy tudsz-e 50 % találati arányt elérni azonos SL/TP mellett? Mert ha igen, akkor a MM magától múködik, nincs mit tesztelni rajta. Egy darab papíron próbálgatva könnyen belátható.
woodcock nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-09, 17:17   #111 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
...és ha ugyanezt egyszerre több páron is alkalmazzuk, és bár külön kezelünk mindentn és irányonként is külön, de ha úgy adódik, közös profitban zárunk mindent?
Na, például ez volt a következő gondolatom.

Viszont azt hiszem, hogy a több párnak csak akkor van jelentősége ha valami módon közelebb visz az 50 % találati arányhoz.
Régi 2014-05-09, 18:16   #112 (permalink)
Szenior tag

Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
woodcock eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszönöm, hogy foglalkozol vele, és biztosan igazad is van. Számomra csak az a kérdés, hogy miből állt a teszt. Abból, hogy tudsz-e 50 % találati arányt elérni azonos SL/TP mellett? Mert ha igen, akkor a MM magától múködik, nincs mit tesztelni rajta. Egy darab papíron próbálgatva könnyen belátható.
Igen, kíváncsi voltam, ezért leteszteltem excel-ben (illetve google drive-os spreadsheet-ben). Generáltam a beépített véletlenszám generátorral 1000db-os sorozatokat és sehogy sem tudtam pozitív eredményt elérni.
Régi 2014-05-09, 18:59   #113 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
FreeLadyBug eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
1000$ számla a hagyományos centes számlákon 1000*100 lesz azaz nem 10.000$, hanem 100.000$-nek fog látszani.
Jogos. Csak figyelmetlenség volt, de nyilván mindenki rájött magától is.
Régi 2014-05-09, 19:13   #114 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Igen, kíváncsi voltam, ezért leteszteltem excel-ben (illetve google drive-os spreadsheet-ben). Generáltam a beépített véletlenszám generátorral 1000db-os sorozatokat és sehogy sem tudtam pozitív eredményt elérni.
Igen, igazság szerint idáig én is eljutottam. Az excel-ben több ezres sorozatokon próbáltam, és azt hiszem a random belépés nem jó. Nem azért mert nem lehet pozitív eredményt elérni, hanem azért, mert biztosan nem lehet. Az esetek nagy részében előbb utóbb elérjük az 50 % találati arányt, de vannak olyan sorozatok, amelyekkel soha sem, vagy csak nagyon sok kötés után.

Már az okát is tudom: általában a hozzám hasonló amatőrök rosszul értelmezik a "nagy számok törvényét", ami az 50-50 %-os eloszlástól való relatív eltérés csökkenését "ígéri", minket pedig az esetleges abszolút esetek felszaporodása fordít örök vesztőbe. (A profik nyilván kinevetik ezt a zseniális felfedezésemet, hiszen számukra ez nyilvánvaló.)

Mindebből azonban csak az következik, hogy az 50 % találati arány eléréséhez a véletlenszerű belépés nem elég. Ha azonban valaki egyéb módon ezt elő tudja állítani, akkor a MM jól használható.

Azt reméltem és remélem, hogy ez a kissé szokatlan megközelítés olyan ötletet ad valakinek, amivel ki lehet billenteni a gondolatmenetet a holtpontról. Engem elgondolkoztat, hogy "csak" az eddig alapnak gondolt 50 % "biztos" elérése a cél...
Régi 2014-05-09, 20:14   #115 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Idézet:
De továbbmegyek: mi van, ha minden kötéssel egyidejűen, ugyanazon a páron bekötjük az ellenkezőjét is, majd mindkét szálon külön-külön alkalmazzuk a MM-et? Az egyik nyer, a másik veszít, számottevő DD nem alakul ki, és ha beáll az 50 % találati arány, pénzt keresünk!
És ezzel mi a helyzet? Ha hedgelünk, és alapból $10 a kockázat, $1 pedig a növekvő/csökkenő érték, és ha tegyük fel 10 long és 10 short kötés után beáll az 50%-os találati arány, akkor mindkét oldalon kerestünk 5 és 5 $-t, azaz összesen $10.
Ha 20 long és 20 short után áll be az 50%-os találati arány, akkor 10 és 10, azaz $20-t kerestünk.
A hedge véd a komolyabb DD-től, cserébe dupla a spread és/vagy a swap. Ezt mondjuk nem tudom, elbírja-e a rendszer. 100 pipnél lehet, 10 pipnél már nem biztos. (Kis képzavar, 100 pipnél nem lehet $10 a kockázat, csak centes számlán, ha jól értem a dolgot )
Régi 2014-05-09, 22:57   #116 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Sajna nem műxik.
szeki posztjában ott van a magyarázat, lásd a képet: itt
Nem elég, hogy 50-50% legyen, az is kell, hogy ne legyenek olyan sorozatok, amikor csak egyforma (konkrétan vesztő) trédek vannak.
Fáj kimondani, de tulajdonképpen még a martingale is jobb ennél. A martingale-ben ha kihúzod addig, míg végre beüt egy nyerő, megmenekültél.
Itt sajna nem. Hiába jön egy nyerő, csak keveset kompenzál, és újabb vesztők sorozatban tovább taszítják lefelé az egyenleget. Úgy is mondhatjuk, hogy - noha egészen biztosan, de - túl későn jön a nyerők sorozata. Addigra oda a számla.
Ha szeki képét megnézed, gyakorlatilag olyan, mint egy árfolyamgörbe. Az lehet, hogy a kezdő "ár" és az utolsó "ár" kb. egyenlő, de közben erősen elkalandozott. Ha jó irányba, az sirály, de ha nem ...

Summa summarum: nem elég az 50-50%, az eloszlásuk is fontos. Ha kellően homogén lenne a "massza", azaz pl. legoptimálisabb esetben 1 nyerő, 1 vesztő, 1 nyerő, 1 vesztő stb ... nos, akkor gyönyörűen muzsikálna, de a valóságban fájdalom, nem így van.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-05-09, 23:12   #117 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ez lemaradt ...

Válaszol idézettel
Régi 2014-05-10, 06:37   #118 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Hely: Veszprém
Összes hozzászólás: 399
Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Már az okát is tudom: általában a hozzám hasonló amatőrök rosszul értelmezik a "nagy számok törvényét", ami az 50-50 %-os eloszlástól való relatív eltérés csökkenését "ígéri", minket pedig az esetleges abszolút esetek felszaporodása fordít örök vesztőbe. (A profik nyilván kinevetik ezt a zseniális felfedezésemet, hiszen számukra ez nyilvánvaló.)

Mindebből azonban csak az következik, hogy az 50 % találati arány eléréséhez a véletlenszerű belépés nem elég. Ha azonban valaki egyéb módon ezt elő tudja állítani, akkor a MM jól használható.
Ezért írtam az első pillanatban ezt:

Idézet:
Forex Gump eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Feldobsz egy supertrendet. Ha piros short ha zöld long. Még arra is van esélyed, hogy jobb legyél 50%-nál
Forex Gump nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-10, 07:36   #119 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Nnna, szépen nézünk ki, ha az 50% eléréséhez is edge kell... Már a random belépésben sem lehet bízni?
Ahogy elnézem, a supertrend AUDUSD-n egész szépen teljesített a 46/34-as (57.5%) aránnyal, a GBPUSD-n a 49/47 (51.04%) már azért határeset Ha mindez mondjuk legalább 1:1.5 RR-el történt volna, nem is kellene agyalni semmiféle trükkön. Érdemes lesz megnézni, 1.5R-el vagy 2R-el mi lett volna az eredmény
Régi 2014-05-10, 09:10   #120 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Nnna, szépen nézünk ki, ha az 50% eléréséhez is edge kell... Már a random belépésben sem lehet bízni?
Ahogy elnézem, a supertrend AUDUSD-n egész szépen teljesített a 46/34-as (57.5%) aránnyal, a GBPUSD-n a 49/47 (51.04%) már azért határeset Ha mindez mondjuk legalább 1:1.5 RR-el történt volna, nem is kellene agyalni semmiféle trükkön. Érdemes lesz megnézni, 1.5R-el vagy 2R-el mi lett volna az eredmény
Itt leírtam, mi a szitu.
Ezekkel a variálásokkal (supertrend, RR stb...) már nem az eredeti elképzelésről beszélünk, ez már egy új stratégia. Tehát a dolog 50-50%-os, random belépős, nagy számok törvénye-s része megdőlt, kuka.
Ami megmaradt, az az MM, ezt pedig bármiféle startégia esetén lehet alkalmazni.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-05-10, 09:14   #121 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Szerintem ne a találati arány növelésére koncentráljatok...
Régi 2014-05-10, 09:14   #122 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Itt leírtam, mi a szitu.
Ezekkel a variálásokkal (supertrend, RR stb...) már nem az eredeti elképzelésről beszélünk, ez már egy új stratégia. Tehát a dolog 50-50%-os, random belépős, nagy számok törvénye-s része megdőlt, kuka.
Ami megmaradt, az az MM, ezt pedig bármiféle startégia esetén lehet alkalmazni.
Pontosan így van, ennek itt a vége.
Régi 2014-05-10, 10:18   #123 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Pontosan így van, ennek itt a vége.
Növeld az RR-t, 50% találat mellett, és jó csak a példa kedvéért, veszünk egy hammert, és rámondjuk hogy 50% az esélye hogy egy pullback kezdete, akkor pénzfeldobással eldöntöd hogy beszállj v sem.. Vagy így már 25%? Tudja a picsa.. A lényeg h full random legyen, hogy most benyitsz v sem.. Nem feltétlen az iránynak kell randomnak lennie, hanem maga a döntésnek, és így az RR növelése kevésbé rombolja s találati arányt, mint normál esetben
Régi 2014-05-10, 19:43   #124 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 696
Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Bernoulli-féle nagy számok törvénye. Nyugodtan utána lehet számolni, hátha elszámoltam vagy rosszul értelmeztem valamit.

Minimum 250000 kötés kell ahhoz, hogy 99%-os eséllyel, 1 százalékpontos hibával meg tudd állapítani a stratégia találati arányának elméleti valószínűségét. Ugyan a relatív gyakoriság így sem biztos, hogy az igazságot mutatja, a hiba lehetősége nagyon kicsi.

1500 tesztelt kötéssel, 99%-os eséllyel 12,8 százalékpontos hibával kapsz eredményt. Az pedig nem mindegy, hogy a teszt végén a relatív gyakoriság 37,2% vagy 62,8%.

100 kötést tesztelve, 99%-os eséllyel 50 százalékpontos hibát kapunk, ami teljességgel elégtelen a teszt szempontjából.
Régi 2014-05-10, 22:13   #125 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Sziasztok

Amiről woodcock írt az a d'Alembert progresszió. Foglalkoztam vele anno egy rulett bot kapcsán. Fontos megjegyezni hogy ez egy no zero asztalon (tehát spinenként 50% esélyel) sem életképes hosszú távon a bizonytalan eloszlás miatt. Tehát a forexen véletlen belépőkkel nem érdemes próbálkozni és nem csak a plusz költségek miatt.

Viszont akinek van olyan rendszere ahol a találati arány jobb, akkor kisebb módosításokkal érdemes lehet vele foglalkozni egy átgondolt MM-el mivel 55% körül ez a progresszió már nagyon biztonságossá válik.

Ezzel kapcsolatban csatolok egy képet. Az aktuális elvárt profit kiszámítható a trédek számával és a tétemelés értékével (862/2)*5=$2155.

862 spin
$5 alaptét
$5 tétemelés d'Alembert progresszió
52,3%-os találati arány (W:451 ; L:411)
---
maximum tét: $85
bankroll: min: $-120 ; max: $2115 ; jelenlegi: $1980
Csatolt kicsinyítések
van-egy-kerdesem-dal02.png  
falcon nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-10, 22:32   #126 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 899
Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Van még kérdésed?

Jano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-11, 05:52   #127 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Ezért veszélyes dolog kérdezni. Olyat is megtudhatsz, amit nem akartál tudni...

Egyébként minden választ köszönök.
Régi 2014-05-11, 16:19   #128 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

De azért lenne még egy kérdésem...

Ha már úgy tűnik, hogy a biztos 50 %-os találati arányt sem olyan könnyű elérni az 1/1 RR tradek sorozatán, akkor van itt egy másik egyszerű feladat.

Mit kellene tenni, ha csak napi egy pip nyereséget célozna meg az ember. Mikor, milyen jelre, melyik páron stb... Rendelkezésre áll a technikai elemzés teljes arzenálja, a fundamentális megfontolások, szignálszolgáltatók, a fórumok tudáskincse, miegyéb...

Csak egyetlen pip!
Régi 2014-05-11, 16:35   #129 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Egy pipet nem nagyon lehet célirányosan megfogni. Az ár mozgása ilyen kis távolságon meglehetősen random, nem hiszem, hogy bármivel előre lehetne jelezni 50%-nál nagyobb valószínűséggel 1 pip elmozdulást. TA-val sem nagyon, fundamentálisan meg főleg nem. Meg nem is érdemes, mert a költségek (spread/commission) többe fognak kerülni, mint az 1 pip nyereség.
Arról nem is beszélve, hogy SL-t nem tudsz berakni, anélkül pedig sokkal nagyobb veszteségek jöhetnek össze, mint a nyereségek. 5-10 pip megcélzása inkább tűnik reálisnak.
És most jöhetnek az 1 pipet mindig megfogni tudó okosok ellenérvei
Régi 2014-05-11, 16:38   #130 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 153
demo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

1 pip?
Szerintem lehetetlen ilyen rendszert megalkotni.
Ha sikerülne akkor csak 1 pipes stopot használnék és korlátlanul tudnék nyerni.
demo nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-11, 16:45   #131 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
De azért lenne még egy kérdésem...

Ha már úgy tűnik, hogy a biztos 50 %-os találati arányt sem olyan könnyű elérni az 1/1 RR tradek sorozatán, akkor van itt egy másik egyszerű feladat.

Mit kellene tenni, ha csak napi egy pip nyereséget célozna meg az ember. Mikor, milyen jelre, melyik páron stb... Rendelkezésre áll a technikai elemzés teljes arzenálja, a fundamentális megfontolások, szignálszolgáltatók, a fórumok tudáskincse, miegyéb...

Csak egyetlen pip!
Az 50%-ot előbb-utóbb elérnéd. Nem az 50% a gond, hanem az egyenletes eloszlás.
Az egy pippel meg az a probléma, hogy aránytalanul nagy kockázatot hordoz.
Az egy pipnek sincs 50%-nál nagyobb biztos setup-ja.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-05-11, 16:48   #132 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

A spreaden felül kell realizálni az egy pipet, azaz 1 pip nyereséget akarok!

A stopot is vegyük most ki a játékból. Aki akar tesz, aki akar nem. Ha kiüti a stopot, nyilván bukott a kísérlet.

A pozícióméret sem számít, lehet kicsi is, ami nem veszélyezteti a számlát.

Csak egy pipet akarok naponta. Egyetlen pipet!
Régi 2014-05-11, 16:50   #133 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az 50%-ot előbb-utóbb elérnéd.
Sajnos nem, vannak olyan több ezres sorozatok, amikor sohasem éri el az 50 %-ot.
Régi 2014-05-11, 19:18   #134 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A spreaden felül kell realizálni az egy pipet, azaz 1 pip nyereséget akarok!

A stopot is vegyük most ki a játékból. Aki akar tesz, aki akar nem. Ha kiüti a stopot, nyilván bukott a kísérlet.

A pozícióméret sem számít, lehet kicsi is, ami nem veszélyezteti a számlát.

Csak egy pipet akarok naponta. Egyetlen pipet!
Elmondod mire használnál 1 pip nyereséget? Ugyanabban a MM-ben gondolkozol mint a véletlen belépők esetén?
A brókered mondjuk örülni fog, neki keresel kettőt míg magadnak megelégszel egyetlen pippel
Ha nem használsz stoppot meddig mehet ellened az ár mire végül megkerül az egyetlen pip? Kell-e hogy minden napra legyen setup?
Régi 2014-05-11, 19:54   #135 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Ez jórészt csak egy elméleti töprengés. Van-e olyan hely, időpont, termék stb. a piacon, ami akár a legkisebb nyereséget is eredményezné, gyakorlatilag biztosan.

1 pip nyereség 50-es tőkeáttétnél egyébként 0,4 % profitot jelent, ami nem kevés, de most nem akarok eddig elmenni. MM sincs hozzá.

Az, hogy a bróker örül, engem nem zavar.

Tulajdonképpen még a napi egy pip sem kell, ha ez probléma. Csak találjunk egy (gyakorlatilag) biztos pontot. Ha már a találati aránynál nem sikerült, talán itt.
Régi 2014-05-11, 20:13   #136 (permalink)
Szenior tag

Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ez jórészt csak egy elméleti töprengés. Van-e olyan hely, időpont, termék stb. a piacon, ami akár a legkisebb nyereséget is eredményezné, gyakorlatilag biztosan.

1 pip nyereség 50-es tőkeáttétnél egyébként 0,4 % profitot jelent, ami nem kevés, de most nem akarok eddig elmenni. MM sincs hozzá.

Tulajdonképpen még a napi egy pip sem kell, ha ez probléma. Csak találjunk egy (gyakorlatilag) biztos pontot. Ha már a találati aránynál nem sikerült, talán itt.
Hi,

biztos pontot nem fogsz találni, de kicsit ugy érzem nem is a helyes irányban keresgélsz. A trédelés lényege, hogy valószínűségeket gyűjtögetsz. arra már rájöttél a fenti bejegyzésekből, hogy 50% alól indulunk, de ehhez szerencsére lehet gyűjtögetni kis valószínűségeket: +10% ha trendirányba, +10% ha fontos szinten, +10 ha... es igy tovább. Ha mindezt párosítod a találati arányodból visszaszámolt elvárt risk rewarddal akkor rogorózus MM mellett 70%+ valószínűségi trédekre fogsz hajtani magas RR esetén ( 1:3 felett, de a kérdéseidből ítélve inkább 1:5 kellene) .. az eredménye nem az hogy holnap már ferrarival mész a tesco-ba hanem hogy emelkedni fog az equity curve-d.

Ez igy működik. Ennél hatékonyabb pörgésre ajánlom a tarott kéártyát, kisebb kecskeáldozatot az ősi isterneknek, Horvath NoLoss Andris-t, goa zen bongat és robot fejlesztést vagy a klasszikus kísérletet majmokkal.
Régi 2014-05-11, 20:41   #137 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Köszönöm, értelmes dolog amit írsz.

Idézet:
Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hi,

a kérdéseidből ítélve inkább 1:5 kellene) ..
Ne hagyd magad becsapni a kérdéseimtől...
Régi 2014-05-11, 21:07   #138 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Alapbeállítás

Idézet:

Nekem Janoval ellentétben nincs bajom a dolgokat másként közelítőkkel, sőt. Lucem stratégiája is nagyon tetszett, próbáltam elfogadni a gondolkodást, nem ment. Valamiért nem, bár én is egy stratégiámban stop nélkül kereskedem. Ja, kettőben, de azt mástól tanultam
Szóval ha jól értem keresnél egy biztos pipet amire 50 szeres pénzt bíznál. (10000 dolláros számlán 5 lotos pozíció) A bajt ott látom, hogy mivel tuti biztos sosem lesz, nehéz lesz jó MM-et találni a dologhoz. Nem gondolom, hogy létezik 100%-os 1 pip. (3 kell a spead miatt legalább) Nehéz ügy.
Mindenképpen magasabb idősíkon keresgélnék setupot, mondjuk 4 órás gyertyák közt. Ha mégis rossz az irány csak kileng még pár pipet az árfolyam.
Régi 2014-05-11, 21:11   #139 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Köszönöm, értelmes dolog amit írsz.

Ne hagyd magad becsapni a kérdéseimtől...
nyugi a szalonka az egyik kedvencem.

Régi 2014-05-11, 21:27   #140 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Alapbeállítás

woodcock! Most olvasom, hogy több mint 1 éve már Te magad leszögezted, hogy belátható kötésszámnál és véletlenszerű belépéssel az 50-50% találati arány elképzelhetetlen a nagy számok törvénye szerint. (eloszlás, stb.) Mi a különleges oka, hogy elővetted újra a témát?

Itt
Régi 2014-05-11, 21:27   #141 (permalink)
Szenior tag

Talking

Idézet:
Nekem Janoval ellentétben nincs bajom a dolgokat másként közelítőkkel, sőt. Lucem stratégiája is nagyon tetszett, próbáltam elfogadni a gondolkodást, nem ment. Valamiért nem, bár én is egy stratégiámban stop nélkül kereskedem. Ja, kettőben, de azt mástól tanultam
Szóval ha jól értem keresnél egy biztos pipet amire 50 szeres pénzt bíznál. (10000 dolláros számlán 5 lotos pozíció) A bajt ott látom, hogy mivel tuti biztos sosem lesz, nehéz lesz jó MM-et találni a dologhoz. Nem gondolom, hogy létezik 100%-os 1 pip. (3 kell a spead miatt legalább) Nehéz ügy.
Mindenképpen magasabb idősíkon keresgélnék setupot, mondjuk 4 órás gyertyák közt. Ha mégis rossz az irány csak kileng még pár pipet az árfolyam.
ehh bogyóka, miből gondolod, hogy bajom lenne a dolgokat másként közelítőkkel? itt Szegeden ha kimegyek a Pick/MKB meccsre a kis piros pólómban meg a kis piros sálamban (mert igenis a himnuszt magyar ember ott énekli el ebben a hazában ahol akarja) én igenis elviselem a kékpólósokat és értékelem hogy másként gondolkodnak. Kedvelem őket a sarki kocsmában meccs előtt és a kis lógó orrukat meccs után... hehehe

gondolom ebből tudod mi a helyzet... tesó..

Régi 2014-05-11, 22:01   #142 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
belátható kötésszámnál és véletlenszerű belépéssel az 50-50% találati arány elképzelhetetlen a nagy számok törvénye szerint.
Nem elképzelhetetlen, csak nem biztos.

Nincs különleges ok, csak időnként eszembe jut, és megpróbálom, hátha akad egy nálam sokkal okosabb ember, aki elolvassa és ötlete támad. Például lehet, hogy használható lenne az 50 %-tól való relatív eltérés biztos csökkenése, de én nem jövök rá, hogyan.
Régi 2014-05-12, 07:57   #143 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Alapbeállítás

Idézet:
ehh bogyóka, miből gondolod, hogy bajom lenne a dolgokat másként közelítőkkel? itt Szegeden ha kimegyek a Pick/MKB meccsre a kis piros pólómban meg a kis piros sálamban (mert igenis a himnuszt magyar ember ott énekli el ebben a hazában ahol akarja) én igenis elviselem a kékpólósokat és értékelem hogy másként gondolkodnak. Kedvelem őket a sarki kocsmában meccs előtt és a kis lógó orrukat meccs után... hehehe

Rosszul fogalmaztam, természetesen nincs bajod csak finoman megpróbálod Jano stílusban a "helyes" útra terelni. De mi a helyes út? Sokan leírták már: nem a hogyan a lényeg hanem hogy emelkedjen az egyenleggörbe.

Juteszembe tegnap hogy is volt a lógó orr?
Régi 2014-05-12, 08:06   #144 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Rosszul fogalmaztam, természetesen nincs bajod csak finoman megpróbálod Jano stílusban a "helyes" útra terelni. De mi a helyes út? Sokan leírták már: nem a hogyan a lényeg hanem hogy emelkedjen az egyenleggörbe.

Juteszembe tegnap hogy is volt a lógó orr?
28:24 re nyertünk. mondtam, h piros a sálam bogyóka, és Katanics volt a fizikatanárom. ennyi.
Régi 2014-05-12, 08:21   #145 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nekem más kérdésem lenne: MT4 -en kívül milyen platformokon lehet gridezni, hedge-elni, vagy legalább csak egyiket, csak másikat?
Mt5-ben pl. nem lehet hedge, grid is csak összevont pozikkal, ha jól tudom.
Mi van még, ahol éppúgy lehet, mint MT4-ben?
(Csak mert úgy tudom, kezdik ezt kiszorítani végleg Metaquotes-ék...)
Régi 2014-05-12, 09:08   #146 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nekem más kérdésem lenne: MT4 -en kívül milyen platformokon lehet gridezni, hedge-elni, vagy legalább csak egyiket, csak másikat?
Mt5-ben pl. nem lehet hedge, grid is csak összevont pozikkal, ha jól tudom.
Mi van még, ahol éppúgy lehet, mint MT4-ben?
(Csak mert úgy tudom, kezdik ezt kiszorítani végleg Metaquotes-ék...)
Protrader,(Bpforex) itt van forx cfd, én ezt használom, és forex fx instrumentum, tehát szinte minden devizapárra két instrumentum van. Így megoldható, részben, azért vannak furcsaságok
Pl: cfd esetén, ha TP vagy SL van megadva több pozira ugyanazon cfd instrumentumon, mindenképp a legrégebben nyitottat zárja elsőre, de azonnali, piaci áras megbízással le tudod zárni kézzel az utoljára megnyitottat. Swapot minden nap jóváírja, vagy levonja a számládról.

fx pároknál pedig ha nyitottál egy pozit, és nyitsz egy újabbat akkor összevontan, átlagáron tartja nyilván már a két pozit egyben, ennek egy részét tudod később zárni. Swapot itt úgy számolja el, hogy esténként lezárja és swapnak megfelelő mértékben odébb újra nyitja a pozit (itt nem fizetsz a zárás-nyitás miatt spread-et) így nem követhető a charton, hogy hol is nyitottad eredetileg a pozit.
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-12, 17:30   #147 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
fx pároknál pedig ha nyitottál egy pozit, és nyitsz egy újabbat akkor összevontan, átlagáron tartja nyilván már a két pozit egyben, ennek egy részét tudod később zárni. Swapot itt úgy számolja el, hogy esténként lezárja és swapnak megfelelő mértékben odébb újra nyitja a pozit (itt nem fizetsz a zárás-nyitás miatt spread-et) így nem követhető a charton, hogy hol is nyitottad eredetileg a pozit.
Hááát, igen, nagyjából ilyen az MT5 is, ha jól tudom. Épp ez lenne a nem túl jó (nekem legalábbis).
Régi 2014-05-13, 07:43   #148 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Alapbeállítás

Idézet:
28:24 re nyertünk. mondtam, h piros a sálam bogyóka, és Katanics volt a fizikatanárom. ennyi.
Hopp, bocsánat A színre nem figyeltem csak valamiért annyira kötöttelek Szegedhez...
Régi 2014-05-13, 10:09   #149 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Hopp, bocsánat A színre nem figyeltem csak valamiért annyira kötöttelek Szegedhez...
igen, ez a bias. tipikus tréder hiba. rêszinformáxiókból összeállított kėp. hogy ez igaz, vagy az, vagy egyáltalán bármelyik.. vagy mindkettő... vagy egyik sem... tulajdonképpen teljesen mindegy. főleg a fundamentális trédereknél szokott előjönni, és aztán széthirdetik a postjaikban, a dolog továbbterrjed és a végén már nem is tudják kitől származik, vagy mire vonatkozik. az arany a legjobb példa erre...

... csak ugy mondtam
Régi 2014-05-20, 22:48   #150 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Sziasztok

Pár hónapja foglalkozok a forexel és lenne pár kérdésem a SR szintekkel kapcsolatban. D1-től kezdem felvenni és az a gondom hogy ezek a zónák nekem túl szélesek ha mindent rendesen bele akarok venni. Régebbenn több volt az ilyen zóna a csártomon mint a szabad terület de ennek így nem sok értelme volt . Azóta próbálom pontosabban felvenni de például a csatolt képen amit bejelöltem a nyíllal, 30 pip széles a zóna. Szerintetek jók ezek a zónák így? Mennyire fontosak a régebbi csúcsok és völgyek, mennyire menjek vissz az időben? Talán jobb lenne H4-től kezdeni szűkebb és pontosabb sávokkal? Örülnék pár jó tanácsnak a tapasztaltabbaktól, köszi
Csatolt kicsinyítések
van-egy-kerdesem-sr01.png  
falcon nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Kire bíznál sok pénzt?/Kitűzött célod van-e? tozsi234 Brókercégek 3 2011-09-11 12:23
Neked melyik cégben van érdekeltséged? Mag28 A kategóriás részvények 2 2011-01-18 12:58

A pontos idő 12:32 , a GMT +1 időzóna szerint.